Pokazuje rezultate 1 do 17 od 17

Tema: Igraonice i djeca s pp u njima

  1. #1
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno Igraonice i djeca s pp u njima

    dakle, mi smo još mali ali smo krenuli u mini dj igraonice u trg centrima i za sad osim znatiželjnih pogleda ne nailazim na prepreke. No neki dan slušam čovjeka koji je doveo curicu 9 god s downom u igraonicu, ne daju joj da ostane bez pratnje. Pita on ali zašto? Ona je dijete kao i svako drugo, igra se najnormalnije, nije agresivna..Ne ne može ustrajne su tete. Kaže tata to samo zato što se na njoj na prvu vidi da je drugačija, a šta je s onom djecom tipa adhd i drugim poremećajima na kojima se na izgled ne vidi ništa, pa ti vam mogu više problema napraviti u igraonici nego ona..Ona je prošla vrtić, ide u školu, integrirana je u društvo, osim toga imate moj broj tu sam ukoliko bilo što treba doći ću, želim samo da se malo poigra kao i ostala dječica..I tako..rasprava, bezuspješno uvjeravanje i odlazak bez igre za malu downicu. Zanima me idete li vi s vašima u igraonice, ostavljate li ih same, nailazite li na probleme??

  2. #2

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    nemam dijete s PP, ali ova tvoja priča mi je pretužna....

    tako je žalosno što smo okruženi s toliko needuciranih ljudi oko nas, da je to strašno.
    mislim da bi iščupala oči toj teti u igraonici da sam bila tamo, sram ju može biti....

    (btw, vidjela sam slikice tvoje smješkice, preprepremedena mi je )

  3. #3
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    baš mi je muževa sestra jučer ispričala sličnu situaciju. imali su sastanak u udruzi za autizam jer je nećak autist i jedna mama se požalila da su odbili primiti dijete u igraonicu u trgovačkom centru jer je tim tetama na ulazu rekla za dijagnozu djeteta. dječak ima 5 i po godina i prema maminim riječima nije agresivan i nema problema s odvajanjem no svejedno ga nisu htjeli pustiti unutra. u udruzi su se složili da će poslati nekakav dopis igraonici da bi vidjeli mogu li se u budućnosti izbjeći takve situacije jer ni djeca s autizmom nisu sva onakva kako se obično stereotipno prikazuju. primjerice, moj nećak je toliko dobro socijaliziran da nikad nikakvih problema s te strane nije bilo i stvarno ne vidim razlog da ga se diskriminira u odnosu na ostalu djecu. ne kažem da su svi slučajevi isti, ali zato valjda roditelji i ostavljaju broj mobitela da bi djelatnice igraonice mogle nazvati u slučaju bilokakvih problema.


    možda da i vi probate poduzeti nešto na nivou udruge ako postoji u vašem gradu? mislim da bi to imalo većeg odjeka.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Ajme prestrašno, žao mi je što nitko nije reagirao.. Definitivno smatram da igraonica nije mjesto za svako dijete s pp, ali bome nije niti za svako tipično dijete. Odbiti dijete samo zbog dijagnoze.. Žalosno. Pa valjda roditelj zna je li dijete sposobno ostati ili ne, a postoje i mobiteli kao što je već netko iznad napisao.. Šteta.

  5. #5
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Mi smo isto imali situaciju u CCO zapad. Nisu ga htjeli primiti jer ne prica, pa su se pozivale na pravilnik da djeca koja ne razumiju hrvatski ne mogu ostati. Objasnila sam da razumije i da ce i oni razumjeti njega putem gesta.
    Uzas!
    Na kraju su pristali da ostane jer se nisam dala. ali su me zvali nakon 15 min da dodjem po njega da zeli doma. Obukao se, sjeo kraj njih i ceka da netko dodje po njega.

    Kad sam dosla, ona meni pobjedonosno JESAM LI VAM REKLA!
    Na to sam joj samo odgovorila, a jesam li ja vama rekla da cete ga razumjeti.

    Tek je napunio 3 tako da smo tek sada krenuli po igraonicama (bio 3-4 puta) i najbolje iskustvo imamo s Ikeom. U nedjelju je plakao jer nas je vidio kroz prozor dok smo ga spijunirali, nisu nas zvale, vec je teta sjela s njim, zaigrala ga, pa ga sjela u krilo i tjesila.
    Uzeli smo ga ubrzo nakon toga (dok smo dosli na red), ali su me jako ugodno iznenadile.

  6. #6
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    svaka pohvala Ikeinoj igraonici

  7. #7
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Osobno nebih (zasad) ostavila dijete u igronici samog, sad će 4g, (autizam je u pitanju) nema ispade, nije agresivan, ide u vrtić već 1,5g, od nedavno i u reodvi, odlično se slaže s djecom i sve dok se ne krene u komunikaciju s njime nevidi se uopće razlika između njega i ostale djece, on super funkcionira u skupini....
    Nebih ga ostavila ne zbog njega, nego zbog druge djece, koja ponekad znaju biti "zločesta" prema djeci s poteškoćama....
    Znam da ga neću moći uvijek zatititi ali nežeilim ga niti bespotrebno izlagati....

  8. #8
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    a vidiš ja opet drugačije razmišljam..štitit ću ju uvijek tj. pokušat ću ali iz prikrajka. Htjela bi maximalno da je integrirana među vršnjacima i izložena svakodnevnici, jer smatram da će se tako lakše snalaziti danas sutra kad bude u nekoj situac. sama. Za sad je mala, pa svakako idem s njom svugdje ali s vremenom ću ju pokušati ostaviti (pa makar kroz staklo virkala) baš da vidim kako se snalazi u raznim situacijama. Rekoše mi da se ponašam kao i sa djetetom koje nema poteškoće ,jer će u tom slučaju najlakše shvatiti i učiti o životu i svakodnevnim stvarima, a nju sam ostavljala u igranonici od 3,5-4 g

  9. #9
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Ja nevolim ostavljati ni drugo dvoje djece (bili su čini mi se jedno dvaput u igraonici di se klince ostavi), tak da možda i nisam za dati savjet....
    U one manje, di može roditelj biti negde u blizini, to da.....

  10. #10
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,373

    Početno

    Uh, niti ja ne volim igraonice, pogotovo one ogromne ( tipa WG).
    Ostavim ju ponekad tek od 5 godina , na njezino inzistiranje, ali iskljucivo u onim manjima.
    ne zbog njezinih pp ( koje NE navodim na upitnicima u igraonicama jer ne vidim svrhu, ne treba se prema njoj ponasati drugacije nego prema ostaloj djeci!) , nego ne volim igraonice .
    U vrtic ide od 4 godine.

  11. #11
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Moji veći su jednom ostali u cc1 u igraonici, čitala sam pravilnik igraonice,
    piše da su roditelji dužni reći tetama u igraonici ukoliko se radi o djetetu s poteškoćama,
    isto tako neprimaju djecu mlađu od tri godine (bez pratnje roditelja)....

  12. #12
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,373

    Početno

    Citiraj Cheerilee prvotno napisa Vidi poruku
    Moji veći su jednom ostali u cc1 u igraonici, čitala sam pravilnik igraonice,
    piše da su roditelji dužni reći tetama u igraonici ukoliko se radi o djetetu s poteškoćama,
    isto tako neprimaju djecu mlađu od tri godine (bez pratnje roditelja)....
    Da , znam sto pise u pravilniku. Ali ona nema posebne potrebe na dnevnoj bazi niti treba bilo kakvo posebno nadgledanje/ponasanje teta. Tako da ne smatram da tete u igraonici trebaju znati za njezino zdravstveno stanje jer ono ne zahtjeva posebne uvjete ili pristup.
    Da treba tako nesto navela bih , ovako smatram suvisnim. ( npr. Navela bih da mi je dijete na terapiji inzulinom ili da je asmaticar ili sl. , stanje koje utjece na svakidnevni zivot u nepredvidenom trenutku).

  13. #13
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Ja sam pisala općenito

  14. #14
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,373

    Početno

    Citiraj Cheerilee prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam pisala općenito
    Znam, ali ja kazem da ne vidim potrebu za bilo kakvim posebnim tretmanom , ako to stanje djeteta ne zahtjeva ( u svakodnevnim situacijama tipa igraonica na sat vremena).
    iz tog kuta gledista vaznije je da osoblje zna da li je dijete npr. alergicno na kikiriki , a ne da li ima smetnje u govoru.
    veca je sansa da je ugrozeno dijete ako pojede zaostali smokic pod stolom , nego neko tko prica ograniceno obzirom na dob.

  15. #15
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Slažem se...

    Sve ovisi o kakvoj se poteškoći radi....
    Moje dijete komunicira gestama i nikako ga nebih mogla ostaviti nepoznatim tetama....

  16. #16
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Znam, ali ja kazem da ne vidim potrebu za bilo kakvim posebnim tretmanom , ako to stanje djeteta ne zahtjeva ( u svakodnevnim situacijama tipa igraonica na sat vremena).
    iz tog kuta gledista vaznije je da osoblje zna da li je dijete npr. alergicno na kikiriki , a ne da li ima smetnje u govoru.
    veca je sansa da je ugrozeno dijete ako pojede zaostali smokic pod stolom , nego neko tko prica ograniceno obzirom na dob.
    Slažem se.

  17. #17
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    Moj je odusevljen sa igraonicom.sjedimo na kavi odmah ispred u slucaju da nas treba.neki dan me teta pitala ima li uopce tri god.rekla sam joj da ce sada 3ipo i da slabije prica ali da ne brine jer smo odmah ispred i on nas vidi.
    Kad je bio zedan,gladan ili mu se piskilo viknuo bi mama.uzela bi ga i on bi rekao sto mu treba.
    Bas se lipo igrao.
    Mene bude strah da ce ga odbaciti djeca...jer mu se obracaju a on nece odgovori.a igra se snjima.uklopi se.onda je usla od nasih prijatelja kcer pa nju pozna pa je pricao snjom.
    I neki decko stariji od njega mozda godinu ga zagrlio i zajedno du se valjali u lopticama.
    Bas mi je bilo drago.

    Neka druga curica je ugrizla jednog deckica za prst i zvali su joj mamu.i teta mami govori jedno pet puta da je ugrizla decka a mama pet puta ponavlja da to njena kcer nebi napravila.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •