Stranica 14 od 14 PrviPrvi ... 4121314
Pokazuje rezultate 651 do 689 od 689

Tema: Što kad vi i partner ne dijelite prehrambene navike iliti saga o kupusu

  1. #651
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    I sad se malo igram čitanja i odgovaranja . Dok se peče odojak...
    Citiraj Anci prvotno napisa Vidi poruku
    Beti, jel to samo jedna mrkva u juhi?
    Možda su dvije. Nikad ne stavljam više, jer je mrkva slatka i ne treba mi više slatkoće od dvije

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Probaj pa ces vidjeti.
    zaprska se dodaje na kraju. Cesnjak , crvena paprika i brasno na masnocu, podloti ,hladnom vodom i dodati u lonac sa grahom. Vise zbog arome, puno manje zbog gustoce. Barem u mom slucaju kad na lonac graha ide jedna zlica brasna.
    Volim zapršku. Kada treba. Isto ne vidim nikakvog razloga da ju treba izbjegavati. Ionako stavim minimum ulja i brašna, ne više od jušne žlice svakoga. Još kad na početku zamiriši češnjak na ulju. Mljac!

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Gledaj, meni je vrhunski domet sto je bundeva od "hrane za svinje" postala "jako fina juha".
    sto ce se sa tikvicom dogoditi za 10 godina vrijeme ce pokazati.
    Kod MM još nismo došli na taj nivo. Bundeva stoji vani, a narasla je u mom vrtu, posve eko, i čeka Noć vještica. I tikvice su još uvijek hrana za mene i sinove. MM odbija odlučno.

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    ne pravim pire
    jer volim samo kipuća jela, a pire se uvijek ohladi dok se napravi
    dodaš mlijeko, maslac... dok izgnječiš... on skroz hladan
    Meni je pire uvijek vrelo. Pa, napraviš ga za 30 sekundi, ne može se ništa ohladiti. Izliješ krumpir na cjediljku, staviš u lonac u kom se krumpir kuhao, putra po želji. Kako je lonc vrel, putar se gotovo cijeli otopi dok ubaciš krumpir, brzo zgnjećiš gnječilicom i dodaš mlijeka po želji. Sve tik prije serviranja. Tajming je bitan Ma, pola minute posla.

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    ja još nikad u životu nisam sarmu smotala
    samo lažnu pravim :zacrven:
    Zašto? Smijem napisati kako se radi, jednom sam princip moga zamotavanja već pisala, hihihi, za čas smotaš smjesu od trikvarti mesa. A nama je to dovoljna količina. Pa u ekspres sa komadom suhog mesa...

    Citiraj dolega prvotno napisa Vidi poruku
    Uopće se ne čudim jer ni meni to ne bi bilo fino - saft od brašna
    Ne znam na što si se referirala, ali ako je na moj post, onda odgovaram. Radi se o tehnologiji pripreme hrane, uz nešto kemije i biologije.
    Ako ćeš da je meso glavno, a saft više-manje nebitan, tada brašniš meso. Da bi najveći dio sokova ostao unutra. U mesu. No, to nikako nije saft od brašna, nego šniceli u saftu. Brašno je tu neka vrsta barijere
    Kad se radi o gulašu, gdje je saft bitan, tada se ne brašni, nego polako dinsta, da što više soka ode u saft.

    Citiraj Bodulica prvotno napisa Vidi poruku
    sve vi meni osim apri idete na livadu

    pa u tom obroku ima svih namirnica. povrće, odnosno kupus, uh u krpicama i proteini u mesu. koji kuki tu još treba salata? meni to ne ide skupa i gotovo. a ako kome ide nek pored ovog prijedloga ispaše uzme teglu cikle ili paprike u dućanu.
    Slažem se. Ako je u obroku povrće, ne treba salata. No, ako već hoće tu je.... salatu, nakon što je radio cijeli dan, pa napravi mu! Neš ti posla.

    Uf, cijeli traktat.

  2. #652
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    mi jedemo salatu uz svako jelo
    bez salate jelo nije potpuno
    ja ju jedem usput, mm je jede na kraju, za desert lol

    Inače, mm i ja volimo skroz suprotneb stvari, recimo sarma: ja jedem kupus on meso - savršeno se nadopunjavamo

  3. #653
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    MM je prestao jesti salatu uz menE.Akaj je najgore ja volim salatu, ali sam zabrijala kako su zelene salate i radic koji obozava jako zatrovane. Pa ih jedemo rijetko. Ostalo povrce jedem sitovo, bez salate jer ne volim ocat. Tak da si MM to odvoji i napravi salatu ili jede kiselis iz ducana. Meni ocat pa i limun toliko pokvare okus povrca (osim vec spomenutih zelenih salata gdje mi pase) da izgubim volju za njim. Probala sam sa razlicitim octovima ali ne ide i gotovo

  4. #654
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Slažem se. Ako je u obroku povrće, ne treba salata. No, ako već hoće tu je.... salatu, nakon što je radio cijeli dan, pa napravi mu! Neš ti posla.
    Je, ali evo npr. i ja radim cijeli dan, od kucanskih poslova, trke za malim divljakom, vlastitog posla koji je zahtjevan i odgovoran i jos bi na kraju trebala kuhati a la carte. Ma da ne bi.

  5. #655
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa Vidi poruku
    mi jedemo salatu uz svako jelo
    bez salate jelo nije potpuno

    ja ju jedem usput, mm je jede na kraju, za desert lol

    Inače, mm i ja volimo skroz suprotneb stvari, recimo sarma: ja jedem kupus on meso - savršeno se nadopunjavamo
    Kod nas je slično... Obožavam recimo zelenu salatu uz grah varivo. Salatu od pečenih paprika uz leću... Rijetka su jela uz koja ne jedemo salatu. Ili barem svježe povrće. Evo, večeras je mm bio meštar od večere: lovačka po želji, kruh i mast, kruh i kulen.... kruh i sir, ALI nije mu bilo teško napraviti salatu od luka sa bučinim uljem.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 20.09.2014. at 22:32

  6. #656
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Mi obozavamo salatu. Kad smo imali 10 godina braka, razmisljali smo kamo da idemo jesti, fore radi. Inace radije doma jedemo, nego po zagrebackim restoranima. Na kraju smo otisli u good food na salatu I to biciklom.
    Doma je jedemo ili kao samostalno jelo ili uz glavno jelo.
    Sinoc smo vecerali zelenu s par kockica kozjeg sira i fileom od tune, s vrucim preprecenim kukuruznim kruhom pokapanim s maslinovim i malo posoljeno. Ostala sam bez crvenog luka za rucak. Muz si je uzeo kefir uz to. Ja nisam. Nama je to gozba, jedino su te fine tune preskupe. Al im se veselimo kad imamo.

  7. #657
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Bez octa, of kors. Moglo se pokapat limunom

  8. #658
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    jelenin post otvara pitanje definicije pojma "salata"

    kad netko kaze "salata" meni je odmah sirovo povrce, ulje i ocat pred ocima.

  9. #659

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    volim salatu.

    a najviše svađe je oko pića uz jelo.

    mm pije kao vol, prvo se najede a onda popije vodi ili sok.

    ja jedem ko svinja, malo pijem malo jedem.

    i kad on servira stol i kad vidim da mi nije stavio čašu aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa pa poslala bih ga u inokosni organ .

  10. #660
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    pa, postoji salata kao dodatak jelu/prilog
    i salata kao samostalni obrok

    ovu prvu jedemo svaki dan
    a ovu drugu ja jedem svaki dan za doručak, a obitelj jednom mjesečno... recimo
    ljeti i malo češće

  11. #661
    Kloto avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    229

    Početno

    Jako zabavna tema.
    Kod nas doma ja kuham. Muz je imao prilično rudimentarne prehrambene navike. Sad je uglavnom navikao na moje "kerefeke" kako ih obično naziva.

    Inače sam otkrila kako da pire bude genijalan (netko gore se žalio da se pire brzo hladi). U skuhane krumpire ulijem kipuće mlijeko s otopljenim maslacem i tada zgnječim.

  12. #662
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Meni je pire bezveze skroz naskroz. Krumpir kuhan u kori ili police, da, ostalo, pa i ne baš...

  13. #663
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    nekidan MM je imao majstora i posaljem ja bolonjez iz zamrzivaca, pecene paprike i tjesteninu, jer je ujutro i MM otisao na svoj posjed.
    i navecer pitam ga je jel sve bilo OK, a on meni da majstoru nisu pasale paprike, jer njegova zena sve ocisti prije nego ih njemu da.
    dakle pecene paprike su bile oguljene, ali ne i ociscene od onih sjemenki, ajmo koja je tako razmazila muza.

  14. #664
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    uh, ja u stvari volim krumpir.
    lakše mi je jelo bez krumpira, meso i salata i kuhano povrće.
    tako uglavnom i jedemo.

    ali - volim krumpir.
    na sve moguće načine.
    recimo, pečeni u pećnici, pa još malo s ružmarinom, pa onda još zališ sa saftom od pečene teletine
    pa krumpir salata, u raznim varijacijama.
    ili, kuhan u kori, pa preko maslinovo ulje i peršin.
    onda, zapostavljeni restani krumpir. mmmm. uz lešo meso - nezamjenjiv. to mm najbolje napravi. skuha krumpir u kori, pusti da se skroz ohladi, nareže na sitne kockice, pa dinsta na kapuli dok svaka ta kockica ne dobije koru.
    onda pire, isto neizostavan uz neka jela.
    pa kuhani krumpir, kobasice i kiseli kupus, goranska kombinacija. preliješ onaj toć od kobasica preko kuhanih krumpira.

    i tako.
    volim krumpir

  15. #665
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    nekidan MM je imao majstora i posaljem ja bolonjez iz zamrzivaca, pecene paprike i tjesteninu, jer je ujutro i MM otisao na svoj posjed.
    i navecer pitam ga je jel sve bilo OK, a on meni da majstoru nisu pasale paprike, jer njegova zena sve ocisti prije nego ih njemu da.
    dakle pecene paprike su bile oguljene, ali ne i ociscene od onih sjemenki, ajmo koja je tako razmazila muza.
    pa ja.
    al ne muža nego sebe
    pečene paprike uvijek ogulim, narežem na debele trake (recimo svaku polovicu na dva dijela), začinim s maslinovim, malo octa i češnjak.
    i tako stavim na stol. i ide mi na živce ako bude i malo onih sjemenki

  16. #666
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    uh, ja u stvari volim krumpir.
    lakše mi je jelo bez krumpira, meso i salata i kuhano povrće.
    tako uglavnom i jedemo.

    ali - volim krumpir.
    na sve moguće načine.
    recimo, pečeni u pećnici, pa još malo s ružmarinom, pa onda još zališ sa saftom od pečene teletine
    pa krumpir salata, u raznim varijacijama.
    ili, kuhan u kori, pa preko maslinovo ulje i peršin.
    onda, zapostavljeni restani krumpir. mmmm. uz lešo meso - nezamjenjiv. to mm najbolje napravi. skuha krumpir u kori, pusti da se skroz ohladi, nareže na sitne kockice, pa dinsta na kapuli dok svaka ta kockica ne dobije koru.
    onda pire, isto neizostavan uz neka jela.
    pa kuhani krumpir, kobasice i kiseli kupus, goranska kombinacija. preliješ onaj toć od kobasica preko kuhanih krumpira.

    i tako.
    volim krumpir
    I ja volim krumpir, al nije svejedno tko priprema. Moj pire je najbolji, iako nemam gnječilicu za krumpir. Pečeni krumpir mi nije nikad kao mamin (čak joj se i njezina mama/moja baka divi na pečenom krumpiru ), al ga pečem jednom-dva put godišnje, to mi je preteška hrana. Svekrva pak radi puno bolje restani krumpir. Obični kuhani u slanoj vodi najbolje pogodi mužev tetak. To su tako jednostavna jela, al netko ima touch za nešto. Meni dugo moja juha nije bila fina kao mamina i sestrina. Knedli od krumpira - favorit mi je svekrva.

    Jučer sam samo skuhala mrkve i krumpire, izrezane na četvrtine, u istoj rajnglici i zalila ih maslinovim (uz pariške odreske i lepinjice od ostatka smjese). Nismo imali salatu, al mogli smo, samo sam se jako žurila. I bez salate sam zakasnila 6 minuta, trebalo je jesti na vrijeme za Terry Fox Run

  17. #667

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    ja se ne bih štela mešat
    svaka čast dinstanom zelju na flekicama, ali i meni bi uz tijesto i meso falila neka salata

    znam, znam, odoh pasti
    ali ako primaš dobronamjerne primjedbe...
    i meni!
    salatu ne jedem jedino uz kelj varivo

  18. #668

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    bome, kad razmislim, fakat je sarma jedino jelo uz koje ne jedemo salatu
    cvijeto, majstorice

    mi uz sarmu jedemo zelenu salatu

  19. #669

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku




    Ne znam na što si se referirala, ali ako je na moj post, onda odgovaram. Radi se o tehnologiji pripreme hrane, uz nešto kemije i biologije.
    Ako ćeš da je meso glavno, a saft više-manje nebitan, tada brašniš meso. Da bi najveći dio sokova ostao unutra. U mesu. No, to nikako nije saft od brašna, nego šniceli u saftu. Brašno je tu neka vrsta barijere
    Kad se radi o gulašu, gdje je saft bitan, tada se ne brašni, nego polako dinsta, da što više soka ode u saft.

    Da saft nije bitan onda se ne bi zvalo šnicle u saftu.Neminovno je da je on tu i da se njime prelijeva tijesto, krumpir ili kaj god, tako sam bar skužila Tanju koja je i tražila recept.
    A s obzirom da je od brašna - ne, meni to nije fino i ne čudim se što djetetu nije bilo fino

  20. #670
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    salata bi se u pravilu trebala jesti prije jela,da potakne rad zelucanih sokova i pripremi ga za probavljanje glavnog jela....
    pri tom mislim naravno na zelenu salatu,ima razne hrane koja se moze pripremiti "na salatu"....(od mesa,jaja itd itd)

    tako je jedu i francuzi,kad sam radila s njima i slala im menije nasih restorana,molili su me da napomenem da im se salata posluzi prije a ne kao prilog glavnom jelu....neugodno su se iznenadili kad su za predjelo dobili onu malu posudicu u koju inace stave 2 lista salate,komad pomadore,kukumara isl....

    osim ako ne kupujete one vec oprane i narezane salate,priprema je sve samo ne za cas...moji starci vikendom za to izdvoje cca uru vremena....
    kupe radic,matovilac,rikulu,kristalku....dakle min 4 vrste zelene salate,pa jos vlasac,koja pomadora....sve to dobro izlomit (nema goreg nego ostaviti listove velicine pola pjata) pa oprat (mama mi je freak i ispire ju ful dugo,ono maltene svaki listic) i onda malo po malo stavljat u salad-spinner da se dobro osusi...dugotrajan je to posao...barem za kolicine koje oni pojedu...zato je imaju volje cistiti samo vikendom...
    zacine sa home made octom (mama u boci od octa drzi razno zacinsko bilje,bude fenomenalno) i malo maslinovog ulja...ufff.....nema osobe koja im nije komentirala kako im je salata ukusna....u sveki ne bude ni blizu tako dobra samo zato jer dobro ne osusi salatu prije zacinjanja i onda ulje samo sklizne s mokrih listova...ooogromna razlika!

    inace,najopasnija hrana za jesti po restoranima je upravo salata,manipulira se rukama,slabo opere a konzumira sirova....

    inace,ja sam sad u Brugesu jela "fritur",oni su ludi za patatama i french-fries je u biti iz Belgije nego su glupi ameri mislili da su dosli u Fr pa ih tako nazvali....
    malo su manje masni nego inace,imaju cijelu filozofiju pecenja na 2 razlicite temperature ulja,bla bla....cak i frit-muzej imaju.... a jedu ga apsolutno uz sve,neki dan sam ih dobila uz musule na buzaru....
    Posljednje uređivanje od zasad skulirana : 23.09.2014. at 11:34

  21. #671

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Ma ja mislim da je to vezano za salatu samo stvar navike i tradicije u pojedinim krajevima.

    Jer, koliko mi je poznato, potpuno je svejedno za organizam hoćeš li salatu pojesti prije, za ili poslije.Mislim da se samo voće pika u onu grupu koja se jede prije jela, a ne poslije.

    Stoga mislim da nema ispravnog/neispravnog načina klopanja salate.

  22. #672
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Tako je dolega!
    Još da i salatu jedemo po nekim propisima

  23. #673
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    prvi put kad mi je servirana salata prije glavnog jela, u japanskom restoranu u parizu, buduci muz i ja smo je stavili malo sa strane i cekali da nas posluze dalje :seljaki:
    a konobar stalno prolazi kraj nas i pogleda stol i produzi
    onda smo obratili paznju na ostale stolove i vidjeli kako je tu obicaj pa udarili po naribanom kupusu i mrkvici
    tad mi je to pasalo i prilicno sam se navikla, ali danas ovdje opet po starom, salata je ili sama jelo ili ide uz glavno

  24. #674
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Probala sam sa razlicitim octovima ali ne ide i gotovo
    Probaj balsamico od Kühne, meni je to jedino što mi ide u sve salate, i bijeli i crni, čak stavljam i u krumpir salatu sa lukom. Svi ostali octevi i balasamika mi fakat ne pašu, nisam niti jabučni našla dobar, osim kad ga donesem od susjeda domaći napravljen, tako dobar to možeš samo piti, pa ovako sa tim balasamikom tamane i djeca i muž i ja

    A inače salate razne i mi često jedemo tek poslije ručka, paše nam jednostavno tako, djeca traže sama nakon ručka da im napravim, pa nam to dođe kao preddesert prije pravog deserta

  25. #675
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    ma nema šanse - imamo domaći jabučni, i ne ide. u hotelu mi je super - jedem salatu samo sa soli

  26. #676
    duma avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Naše Malo Misto
    Postovi
    374

    Početno

    A mogul ja malo o prehrani svog muža ....kukati!
    Dakeln.."dobila" sam muža koji je na početku ljubavi rekao, vrlo bitnu rečenicu "ja ne jedem ništa što ima perije i što je kuhano" Možete zamisliti mene koja SVE jedem,oduvijek. Kod nas NIKAD nije na stolu kuhano meso i sos, cijelo pečeno pile, o puri da se i ne govori. Gulaši, ćušpajzi sa mesom...no wej! Nakon 6 godina braka, naučila sam ga jesti piletinu-ali samo bijelo meso, puretinu-samo šnicle. Jede sva variva ali preko one stvari.
    Kada poludim, nekad-mogla bih se rastati zbog njegovog jelovnika. I sigurna sam da to "ide" iz kuće; jer mu je Draga Majka uvijek samo želje ispunjavala. Ja ne
    ALI zato ...ja ne pravim kolače i slatko, koje on obožava Ni čevape, ni pizze...
    Klinci mi,za sada, jedu sve ali primjecujem da starije meso jede na kapaljku ..u zadnje vrijeme.

  27. #677
    Dilek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Lokacija
    Malmo
    Postovi
    140

    Početno

    Uh, kod mene je uvijek veselo, i kao da se svaki dan objasnjavam s muzevom rodbinom oko toga sto ja ne volim jesti isto sto i oni. Kad kuham doma za muza i dijete nema problema, jer smo nasli neku zajednicku sredinu. Ono sto on ne voli ja skuham za sebe, ili pozovem prijateljice strankinje na veceru. Ono sto ja ne jedem (npr. tripice i sl. delikatese) on jede ili kod mame ili kad jedemo vani. Opcenito se u Turskoj puno vise jede vani, pogotovo meso. Kad jedemo vani, sve super, al zato su obiteljski obroci uvijek raspad sistema.

    Redovito prica krene oko juhe, jer su u Turskoj prakticki sve juhe guste krem corbe u koje se ulijeva rastopljeni maslac. Ja to ne mogu ni primirisati, a kamoli da jedem. I onda, a zasto to ne jedes, pa kako, pa finije je tako. A meni se zeludac odvrti na centrifugu.

    Sljedeca radost koju jedva izbjegnem je ovcji loj, koji je tu poslastica, a najveca sreca im je kad ga namazu po japrak sarmi. Nasrecu, svekrva ne smije masno zbog zdravlja (nije ni cudo nakon zivota na takvoj dijeti), pa kad imamo obiteljske ruckove nema vise loja.

    Njima je juha od bundeve, moja omiljena, nepojmljiva jer je bundeva za slatkise, ali samo za njihovu bundevu u secernom sirupu. Nar se jede posoljen, a jogurt moze ici na sve. Medjutim, najvise mi tesko pada sto Turci, pa i moj muz, vole da je povrce prekuhano. Kao, nije gotovo ako se ne raspada. Nasrecu, 24 kitchen i sl. to mijenjaju polako (hvala Marthi Stewart), pa ide na bolje, a i muza sam malo preodgojila po tom pitanju, pa sve vise prihvaca da je povrce malo vise crispy.

    O slatkisima ne bih ni pocinjala. Sve u toni secernog sirupa. Ja sam apsolutni fan becke skole kolaca. Ali eto, saum rolice su im se svidjele. Malo, pomalo.
    Posljednje uređivanje od Dilek : 13.10.2014. at 11:55

  28. #678
    vlac avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    302

    Početno

    Baš interesantna tema.
    Moj muž obožava meso. Može ga jesti za svaki obrok, bez obzira na pripremu.
    Kad složim mladi grah bez kobasica, on će uzeti makar špekeca ili salamu da pojača...
    Vidim da je i sinek na tom putu - sve se jede s mesekom.
    Ok, kad je riba, ne treba meso.
    Pripremam raznoliku hranu i sve jedemo svi.
    Ali, moj dragi obožava salamu koju ja ne mogu smisliti. Kupujemo je rijetko, ali kad kupimo, on jede salamu (gotovo uvijek je čajna) za svaki dručak i večeru dok ju ne pojede.
    Meni je to ne pojmljivo. Znam ga upozoriti da ne vadi salamu jer ne želim da djeca jedu salamu za svaki doručak dok je ima.

  29. #679
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    dilek za šaum rolice u turskoj - da to bi im se baš moglo svidjeti
    meni je baš danas došao craving na šećerpare, a to bez loja, doduše ne ovčjeg, jednostavno nije to

  30. #680

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,715

    Početno

    Uopće ne kužim zašto bi saft od mesa bio od brašna?
    Ja kad radim saft onda stavim smiksani ili izrezani luk, češnjak, nekoliko mrkvi, celer, paradajz i onda se meso na tome dinsta i podlijeva vodom, dodam paradajz sos (passatu ili tako nešto), na kraju stavim kurkumu, ponekad curry, često puta origano i svakakvih začina i taj saft je presuper. Brašna ni vidio nije.
    A zgodno je zato što se može napraviti navečer za nas koje inače moramo kuhati djeci ujutro, onda drugi dan samo skuham neku tjesteninu, žgance, proso, rižu, heljdinu kašu i operem salatu. Ručak gotov.

  31. #681
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Ni ja ne stavljam brasno.
    Saft nisam pravila godinama dok nisam pocela kuhati dan prije i tu mi se to pokazalo kao bas super. Fin je plus njoki i salata...
    Kad sam kod njoka, ne mogu ne pohvaliti svoje njoke od batata
    Bas su mi dobro! Al ja to najvolim s orasima

  32. #682
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj pikula prvotno napisa Vidi poruku
    [B]
    meni je baš danas došao craving na šećerpare, a to bez loja, doduše ne ovčjeg, jednostavno nije to
    ubijte me ako ja jednu riječ ovdje razumijem. šećer sa ovčjim lojem

  33. #683
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Prvi korak: istraži što su šećerpare.

  34. #684
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,089

  35. #685
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    ma to je moderna verzija meni izgleda ko razmočeno pecivo
    radilo na goveđem loju i izgledalo je baš kao veliki zlatni dukat koji se topi u ustima
    ili je to optimizam sjećanja

  36. #686
    Dilek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Lokacija
    Malmo
    Postovi
    140

    Početno

    Citiraj pikula prvotno napisa Vidi poruku
    dilek za šaum rolice u turskoj - da to bi im se baš moglo svidjeti
    meni je baš danas došao craving na šećerpare, a to bez loja, doduše ne ovčjeg, jednostavno nije to
    Svaka tı čast! Ja ne mogu ni blizu tim desertima s agdom, svi su mi raskvašeni.

    Zaista se trudim biti otvorena, čak sam probala tavukgogusu (desert s pilećim prsima!), al ne mogu, ne mogu ni loj.
    Ja sanjam o međimurskoj ili prekmurskoj gibanici, samoborskim kremšnitama... A ne mogu s bebom i malim djetetom kuvariti ko prije.
    Posljednje uređivanje od Dilek : 24.10.2014. at 21:03

  37. #687
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Meni je prekmurska gibanica u rangu kolača s agdom - prebogato i preslatko...

    Za mene su jednostavni kolači (bazlamača), a naročito keksi. Ali dok sam studirala, imala sam susjede iz Jordana pa sam se nauživala tih stvari - slatkih i slanih. To je dobro za veće grupe ljudi - ne možeš pojesti pol pleha baklave nego samo 1-2 komada.

  38. #688
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    to vjerojatno i je smisao blagdanskih kolača
    ni ja ne volim te razmočene stvar je u tome da osnovni kolač mora biti baš hrskavo pečen a agda gusta kao med s okusom limuna ili naranče ili ruže i mora se preliti postepeno da upije agdu a da se ne razmoči.
    ovdje se više radi sa šerbetom koliko vidim i sve pliva u toj šećernoj vodi.
    u grčkoj i turskoj to je sve više kao bombonjera
    da se vratim on topic mm ne voli te kolače pa ih nemam kome raditi djrca još manje zato slinim po temi
    zlatno hrskavi kadaif s pistacijama i mirisom naranče mmmmmm

  39. #689

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam jel ovo za filozofski ili neki drugi pdf, ali evo, smjestit ću temu ovdje
    Dakle, mm i ja imamo aposlutno različite prehrambene navike.
    On je došao iz obitelji gdje je meso + krumpir/riža/tjestenina jedino jelo koje se priznaje, uz to još tona kruha i to je to. Eventualno juha ponekad, ali samo klasična, pileća. Ako se skuha varivo, ono je teško, zgusnuto, a povrće u njemu se i ne osjeti koliko je raskuhano.
    Ja obožavam povrće na sve načine. Iako volim i meso i ugljikohidrate, povrće mora svaki dan biti na stolu. I tako se ja trudim, nakuhavam, svaki dan je na stolu grašak, kupus, mahuna, grah, paprike, tikvice, itd.... Sve on to pokorno pojede, ali nema onog zajedničkog uživanja za stolom.
    Najžalosnije mi je što njegovi imaju ogromno zemljište na kojem sade, vrijedni su i spretni, apsolutno im sve uspijeva. I tako oni posade svakakve divote od povrća, salate i onda razdijele okolo. Ja uzimam sve od njih, uživam u domaćem povrću, a on... Kad ga vidim kako jede, bude mi ga žao, najradije bi mu ispohala šnicle i ispržila pomfrit, ali vjera mi brani
    Ok, tu i tamo skuham nešto njemu za gušt, ali zbog djece radije kuham po svome, jer želim da stvore naviku jesti voće i povrće. I oni definitivno radije pojedu meso + ugljikohidrati kombinaciju, ali ja sam uporna. Nadam se da će kad odrastu imati tu naviku da svaki dan pojedu nešto "zeleno".
    Zapravo, najviše od svega me muči što nema onog uživanja za stolom, mljackanja, razgovora o hrani, itd., nego on pojede tanjur ručka i onda si ide napraviti sendvič
    Kakvo je stanje kod vas ?
    Evo mene dva mjeseca nakon otvaranja teme
    Ima nade za TM-a rehab.
    Kad smo MM i ja prohodali, ja sam jela samo 3 vrste povrća: pomidore, špinat i grašak. Krumpir nije povrće
    On vegetarijanac.
    Prvi put kad je spremao večeru za nas dvoje spremio je povrćnu juhu
    Rekla sam mu da ne volim. Skuhala si paštu s maslacem i parmezanom.
    On je skoro bljuvao. Smrde mu mlijeko i mliječni proizvodi.
    Drugi put je spremio kelj s krumpirom i češnjakom
    Nisam rekla da ne volim, jerbo bile su velike šanse da ću postat njegova bivša. U rekordnom roku. Pojela sam. Svidjelo mi se.
    Trebalo mi je 7 godina zajedničkog života da projedem sve divote povrćne prehrane. I sad veselo kuham. Jedem meso možda 2x tjedno jer mi više nije fino.
    Šnicla i pomfrit mi više nisu obrok ako nema pored toga bar jedno povrćno varivo i ogromna posuda salate ili tegla kiseliša.

    Ima nade za TM-a, samo ga hrani po svoje još koje desetljeće
    Posljednje uređivanje od Sumskovoce : 10.11.2014. at 15:00

Stranica 14 od 14 PrviPrvi ... 4121314

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •