Pokazuje rezultate 1 do 20 od 20

Tema: Fluenz tetra cijepivo protiv gripe

  1. #1
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno Fluenz tetra cijepivo protiv gripe

    Pozdrav!
    Upravo sam dobila pismo lijecnika da cijepim svoju 2,5 godisnju kcer protiv gripe. Odusevljava me cinjenica da nema bockanja nego se cijepivo jednostavno usprica u djecji nosic.
    S druge strane, ne znam koliko je ono potrebno sa obzirom da nikada nije bila bolesna niti primila antibiotike niti ikakve lijekove. No, bolje sprijeciti nego lijeciti.
    S druge strane, citam nuspojave koje mogu biti upala pluca, pa u nekim rijetkim slucajevima smrt.
    No s druge strane ti su slucajevi rijetki, na kraju i koncu, i gripa moze zavrsiti smrcu.
    Nisam pametna. Zanimaju me vasa razmisljanja i iskustva ako ste ih imali sa tim cijepivom.

  2. #2
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Samo jedan ispravak. Bila sam uvjerena da sam na prospektu procitala nuspojave cijepiva, a bila je rijec o nuspojavama gripe, tako da se ispravljam. Nuspojave cijepiva slice blagom obliku gripe.

  3. #3
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Tesko da ces na forumu naci iskustva, posebno sa ovom novom vrstom.
    u Hrvatskoj cjepivo protiv gripe je preporucljivo za rizicne skupine, vecina pedijatara ne promovira cijepljenje djece koja nisu u rizicnim skupinama.

  4. #4
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Hm, da...
    Ovdje preporucuju djeci od navrsene dvije godine.
    Sve u svemu hvala!
    Popriat cu sa muzem kad dodje doma, pa javim sto smo odlucili...

  5. #5
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Trebas znati da cjepivo ne garantira 100% zastitu. Svake godine u njega stave odredene sojeve za koje pretpostavljaju da ce cirkulirati te sezone, ali naravno moze se pojaviti neki deseti soj.
    drugo, obzirom da je novo cjepivo pitaj kolika je razlika u ucinkovitosti u odnosu na klasicno sa ubodom.
    Moja kcer je primila dvije godine klasicno, nije imala neke teze reakcije osim proljeva par dana.
    Ali ona je djete sa kronicnom bolescu i visokim rizikom od komplikacija gripe tako da je omjer rizika bio opravdan. Starijeg sina nisam nikad cijepila.

  6. #6
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    A ja bas zelim izbijeci bockanje
    Dosta me strah jer se moj muz svake godine cijepi protiv gripe i ima koma reakcije. Obavezno dobije gripu od cijepiva, lezi sa temperaturom tjedan dana i oporavlja se nakon toga dva tjedna. I onda uglavnom oboli od gripe kasnije bez obzira na to sto je cijepljen.
    Ja pak, s druge strane, nakon cijepiva sam kao da se nista nije dogodilo. Malo me svrbi mjesto uboda i to je to.
    S obzira na to da ne znam da li je kcer naslijedila imunitet mene ili muza ne znam koliko je pametno.
    Ah, vidjet cemo...ali sam na sto muka...
    Hvala sirius na informacijama.

  7. #7
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Meni je u imunizaciji ubod najmanji problem. Tako da mi je to nebitno kod odluke.
    inace, nikad u zivotu nisam se cijepila protiv gripe , a imala sam ju jednom prije cc 18 godina.

  8. #8
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Cjepiva protiv gripe su mrtva cjepiva pa se od njih ne može dobiti gripa.

  9. #9
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Ovo je živo.

    http://www.ema.europa.eu/docs/en_GB/...C500158412.pdf

    Kažu da je dobro....

  10. #10
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Da, baš gledam, baš to Fluenz cjepivo je živo.
    Nama su ga nudili kad su nam u firmi organizirali cijepljenje, ali ja nisam htjela jer ne volim te novotarije

  11. #11
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Vidim da je kontraindicirano za djecu na terapiji salicilatima , pa da znam upozoriti ako budu nudili djeci sa srcanim greskama ( ne tako rijetko budu na terapiji aspirinom).

  12. #12
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Da. Djecu na salicilatima se treba cijepiti mrtvim cjepivom protiv gripe.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    285

    Početno

    MM se je cjepio protiv gripe i nakon toga ostao na bolovanju 3 godine. Otišli (oslabili) su mu svi mišići. Nije se mogao ustati iz kreveta. Nakon dugogodišnje terapije s kortikostroidima, uspio je vratiti snagu u mišiće, ali mu ruke i dalje drhte. Posljedica toga mu je i glaukom, a i česte upale očiju. Nitko neće priznati da je to od cjepiva, zbog mogučnosti da ih tužimo.

  14. #14
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Hm, sto vise razmisljam, to vise mislim da necu cijepiti. Da se radi o cijepivu MMR ili tetanusu, normalno da bi cijepila, ali sad bas gripa...pricala sam s frendicom i ona kaze da je njen sin bas to cijepivo tesko podnio, tako da kcer nije cijepila. Sve vise mi se cini da cemo se protiv gripe cijepiti na seljacki nacin: sarmica jednom tjedno i nema brige!

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Ne vidim razloga zasto bi se cijepilo dijete koje nije u nekoj od rizicnih skupina.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    285

    Početno

    jedan sveučilišni profesor u stanu svako malo čisti luk i tako ga drži, jer on (luk) tjera viruse van. Do sad mu je uspjevalo.

  17. #17
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    vlatka, dobar je taj profesor. Tako cu ja sa lukom, ili jos bolje cesnjakom tjerati viruse kao u srednjem vijeku
    morat cu jos malo sa muzem pregovarati. nadam se da ce se on suglasiti da ne cijepimo. ipak nam je curka vjecno zdrava. cemu popravljati nesto sto nije pokvareno?

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    285

    Početno

    kad sam pitala mm zašto se je cijepio, odgovor je bio: Išli su svi u firmi, pa tako i ja, iako prije nije uopće bio bolestan.
    Po meni je cijepivo za osobje koje su bolesne, i ona bi im samo mogla pogoršat stanje.
    Ja sam svoju djecu cjepila (dodatno) samo protiv bolesti od krpelja i drugo dijete protiv rote. Cijepila bi i prvo protiv rote, ali tada nisam znala za to.

  19. #19
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj vlatka100 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam svoju djecu cjepila (dodatno) samo protiv bolesti od krpelja i drugo dijete protiv rote. Cijepila bi i prvo protiv rote, ali tada nisam znala za to.
    vlatka, ipak si dakle odabrala i cjepiva koja nisu obavezna
    tako je i muž
    dogodilo se to što se dogodilo
    kao da je on htio da se dogodi nešto loše

  20. #20
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Cjepivo protiv gripe je za svakoga tko ne želi dobiti gripu, a razloga ima raznih.
    MM i ja smo se, na primjer, počeli cijepiti jer nam je dijete bilo nedonošče i jako osjetljivo na dišne puteve tj. često je pobolijevala od bolesti tipa laringitisa i bronhitisa, i bronhiolitisa kad je bila beba.
    Smatrali smo da bi gripa za nju mogla biti dosta opasna.
    Dakle, dok je dijete bilo malo cijepili smo se mi da ne donesemo bolest u kuću, a onda smo kasnije kad je krenula u vrtić počeli i nju cijepiti (sa 5 godina).
    Sad se dijete više ne želi cijepiti, a mi se i dalje cijepimo jer ne želimo oboliti.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •