Pokazuje rezultate 1 do 9 od 9

Tema: cudan nalaz i simptomi

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    393

    Početno cudan nalaz i simptomi

    Drage moje,stvarno sam zabrinuta. Curica od 6 god.kaslje vec 2,5 mjeseci. Na pregledu pluca i grlo uredni svaki put,a sekret iz nosa se slijeva stalno niz grlo i stoji duboko u nosu. Svi sirupi tipa bronhostop,prospan i sk.djeluju samo dok ih dajemo.u nos stavljali kapi,ista stvar. Od nalaza radili ieg-za alergiju i nema je hvala Bogu.Danas radili KS,DKS I CRp. Crp je negativan,leukocitu povecani 13,a granica je 9,limfociti povecani malo iznad granice,te eritrociti malo povecani. Do sada nije imala temperaturu ali veceras je 37. Dr.kaze da je u pitanju viroza jer ponekad u toku dana kise,te da joj ne trebaju antibiotici.
    Sve ovo bi bilo manje strasno da se nije pojavio krzamak u njenom razredu a ona zbog kaslja se nije vakcinisala.
    Molim vas sta da radim sa kasljem i temperaturom,te za krzamak jer joj je imunitet slabiji. Jaaako sam zabrinuta i vise ne mogu razmisljati logicno od straha.
    Molim vase misljenje jer ne znam sama vise sta da radim.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    285

    Početno

    ja se kašlja rješavam inhalacijom. Ćim moji počnu kašljati, odmah na inhalaciju, i prolazi za par dana

  3. #3
    duma avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Naše Malo Misto
    Postovi
    374

    Početno

    Moj T je tako kasljao 2 mj. ..sad kad je krenuo u vrtic (3,5god.). Kupili i inhalator i par puta dnevno ga inhalirali + svi silni sirupi. Tek kad je popio turu sumameda / 4 dana-- sve je prestalo. Temp.nije imao .

  4. #4

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    393

    Početno

    Danas sam bila kod dr.koji ima biljnu apoteku. čovjek čim ju je pogledao rekao mi je da ima streptokoku u nosu i da je sve to odatle.on kaze da bi joj dao antibiotike,ali bitno je da je krvna slika,onaj dio gdje su limfociti i sed.gran. ok. dao joj je za jačanje imuniteta nešto sa c-vitaminom,propolisom itd,da čaj od zove u mlijeku napravim i masta za sinuse da joj se otvore i počnu čistiti. Čitav dan kiše,nos joj curi jer je pun balica ali je raspoložena i jede. sad sam joj napravila supicu koja je vitaminska bomba,pa ću malo poslije cveklu ,mrkvu i jabuku,pa malo kompota,pa malo voća. sad samo ne znam da li da je šaljem u školu u ponedjeljak s obzirom da još ne znamo da li ima djece koja su zaražena krzamakom. Šta vi mislite da li da je šaljem un školu?

  5. #5
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    U skoli je epidemija ospica?
    ili vodenih kozica?
    vi niste u Hrvatskoj?
    inace , cisto sumnjam u dijagnostiku streptokoka u nosu samo tako. Kod vece djece on ne predstavlja neki problem cak i da je u nosu.
    ako kasalj potraje neka ju testiraju na hripavac. Ovog lakseg neprepoznatog oblika bude relativno cesto medu dkolskom djecom( ali tijek bolesti je blag ).

  6. #6

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    393

    Početno

    Da,u njenom razredu djecak ima krzamak a sa njom sjedio. Krzamak se drugacije zove i male boginje

  7. #7
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    S obzirom da nije cijepljena, bolje bi bilo da ne ide u školu dok ne ozdravi, da ne oboli od ospica u takvom stanju.

  8. #8
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    .... odnosno, vidim da nije cijepljena zbog kašlja. Ako to znači da je propustila cijepljenje protiv ospica u prvom razredu zbog kašlja, a cijepila se sa godinu dana, trebala bi biti zaštićena od ospica, pa nema opasnosti za nju.
    Ovo što je Sirius napisala, da se možda radi o hripavcu, je vrlo lako moguće.....

  9. #9

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    393

    Početno

    Kako da znam da je u pitanju hripavac

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •