Pokazuje rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Treća trudnoća i visoki tlak

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    165

    Početno Treća trudnoća i visoki tlak

    U 37 tjednu trudnoće sam i cijelo vrijeme vučem visoki tlak (140-160/95-115mmHg) Ne otičem baš, mozda malo noge, nemam bjelančevine u mokraći. Ima li nedostatak zeljeza kakve veze sa tlakom? I inače ne volim slano i ne jedem sve ono što je u takvim slučajevima se ne smije-konzervirano suhomesnato gazirano. Udebljala sam se 10 kg do sada (170 cm i 86 kg). Imate li kakav savjet; što i kako? Doc. mi predlaze hospitalizaciju i indukciju al je beba na donjoj granici tezine za ovu dob. Pomagajte ako znate!

  2. #2
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj celeste prvotno napisa Vidi poruku
    U 37 tjednu trudnoće sam i cijelo vrijeme vučem visoki tlak (140-160/95-115mmHg) Ne otičem baš, mozda malo noge, nemam bjelančevine u mokraći. Ima li nedostatak zeljeza kakve veze sa tlakom? I inače ne volim slano i ne jedem sve ono što je u takvim slučajevima se ne smije-konzervirano suhomesnato gazirano. Udebljala sam se 10 kg do sada (170 cm i 86 kg). Imate li kakav savjet; što i kako? Doc. mi predlaze hospitalizaciju i indukciju al je beba na donjoj granici tezine za ovu dob. Pomagajte ako znate!
    Ja sam imala visoki tlak uvijek iznad 150 i nikad mi nije predlagana indukcija, a ni hospitalizacija.
    Naticala sam jako i doslovno sam bila puna vode.
    U rodilište sam ušla s 92kg, a tjedan dana kasnije izašla sa 70kg.
    Čim sam rodila tlak je pao, a edemi se povukli.
    Rodila sam na hitan carski zbog preeklampsije.
    Ja bih na tvom mjestu potražila drugo mišljenje.

  3. #3
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Ja sam pila lijek protiv visokog tlaka negdje od 4. mjeseca trudnoće, sve do poroda. Nisam oticala.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    U obje trudnoce imala sam visoki tlak, bez drugih komplikacija (bez oticanja i bez proteinurije). Dobila sam oba puta terapiju kod 150/100. Nisam hospitalizirana niti inducirana zbog tlaka.

    Imas li terapiju?

  5. #5
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Da, zaboravila sam napisati da meni lijekovi nisu pomagali.
    Tlak je bio takav i ni makac.
    Ni u rodilištu mi ga nisu mogli spustit, a pokušavali su na razne načine.
    Zaključili su doslovno ovako: "dijete je poput parazita u Vama i zato se to događa"
    Čim sam rodila digla sam nogu da pogledam prste i zglob i nakon ne znam koliko mjeseci sam ih opet ugledala.
    Edemi su momentalno splasnuli čim sam rodila.
    Tlak isto.
    Danas imam nenormalno niski tlak.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Da, nije svaki poviseni tlak isti. Kad sam u prvoj t imala 150/110, a sve ok i dr mi daje terapiju i pusta me doma, u isto vrijeme je u radjaoni imao zenu sa 140/85 i predeklampsijom, jedva su spasili i nju i dijete.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    165

    Početno

    Nisam na nikakvoj terapiji, samo neslana dijeta. U prvoj trudnoći imala sam toxoplazmozu i uzimala spiramicin, u drugoj meningoencephalitis,epi napade i spontani u 8tj., treća pod jakim lijekovima... OVO mi je u stvari ČETVRTA trudnoća, a treće djetešce. Nadala sam se i ja i moja doc da ću bar ovaj put biti bez lijekova ALI...

  8. #8

    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    466

    Početno

    Citiraj celeste prvotno napisa Vidi poruku
    U 37 tjednu trudnoće sam i cijelo vrijeme vučem visoki tlak (140-160/95-115mmHg) Ne otičem baš, mozda malo noge, nemam bjelančevine u mokraći.
    Ovako je i meni svaka trudnoca izgledala. Prosla sam ih bez terapije,ali prvi porod ipak carski zbog sumnje na preeklamsiju. No vec sam bila u terminu.Drugi i treci put zamalo isto ali sam moljakala da probam prirodno roditi..i sve je proslo super. Zbog adrenalina po porodu jako mi je skocio tlak pa su mi dali neku injekciju. No,poslije tlak u normali.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •