Pokazuje rezultate 1 do 23 od 23

Tema: Do kada piti folnu??

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    130

    Početno Do kada piti folnu??

    Drage moje,

    dali znate do kada bi se trebala piti folna? Imam još par tabletica a sutra smo punih 15 tt pa neznam dali kupovati nove ili ne?? Čula sam da ih neke trudnice piju cijelu trudnoću, neke samo prva 3 mjeseca i razne kombinacije. Inaće od 12 tt pijem i prenatal u kojem također ima folne. Nisam ga ranije uzimala jer sam pila druge vitaminske tablete koje mi je ginekolog odobrio i rekao da onda nema potrebe dok to ne potrošim za prenatalom. Prenatal koliko sam skužila se pije do kraja trudnoće!?!? a folna da je najbitnija u prva 3 mjeseca a da je kasnije dovoljno onoliko koliko je ima u prenatalu.

    Dajte neke info ako tko zna pouzdano i kako i što vi uzimate, hvala

  2. #2
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Moja je lijecnica, koja je inace opsetricarka rekla da se u 9 tjednu formira kraljesnica i da je bitno do kraja 9. tjedna iz tog razloga piti folnu. MOzes i kasnije ako hoces, ali nije toliko bitno. Ja sam skorom 10 tjedana trudna i pijem do isteka zaliha
    Prenatal nisam ni pila niti necu. U prvoj trudnoci jesam i prestala sam rigati tek kad sam ga prestala konzumirati (18 tt). Nakon 3 tjedna sam opet uzela, mislila sam,nisam 3 tjedna rigala, ok sam i za pola sata sam se izrigala zestoko. U ovoj trudnoci nisam uzimala prenatal uopce i nisam povracala. Jedem zdravo i to bi trebalo biti dovoljno.

  3. #3
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Ja sam ju pila do 12tt, onda presla na prenatal koji ju isto ima, ali ima i drugih vitamina/minerala...

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    130

    Početno

    Ok, super, znači da ne kupujem novu nego samo nastavim Prenatal. Meni je ok s prenatalom, ne stvara mi mučnine, pijem od Solgara. Prenatal do kraja trudnoće?

  5. #5
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Citiraj *Butterfly* prvotno napisa Vidi poruku
    Ok, super, znači da ne kupujem novu nego samo nastavim Prenatal. Meni je ok s prenatalom, ne stvara mi mučnine, pijem od Solgara. Prenatal do kraja trudnoće?
    Mozes i ne moras. AKo imas zdravu i raznovrsnu prehranu, cak i nije potrebno, ali ako ti je ovo prva trudnoca, onda razumijem da ces piti do kraja

  6. #6
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Citiraj *Butterfly* prvotno napisa Vidi poruku
    Ok, super, znači da ne kupujem novu nego samo nastavim Prenatal. Meni je ok s prenatalom, ne stvara mi mučnine, pijem od Solgara. Prenatal do kraja trudnoće?
    i ja isto od solgara... a mislim da cu svakako piti do kraja, jer bez obzira na moje raznovrsno hranjenje, puno hrane ne znam odakle je, kako je uzgojeno i koliko zapravo hranjivih tvari ima... nekad imam osjecaj da mi je zdravije pojest cheese iz mcdonaldsa nego mrkvu iz bille... al dobro... zato sam se odlucila na dodatne vitamine da pokrijem sve sto bebi treba uz to puno svega papati pa sta bebi treba neka si uzme, visak ce mama negdje vec spremit/iskoristit/ ili izbacit

  7. #7
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    ...moram se na ovo nasmijati...takva sam i ja bila u prvoj trudnoci...a sad...druga prica...

  8. #8
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    ovo me podjsetilo na jednu reklamu:
    https://www.youtube.com/watch?v=B0oddLTdtD0

  9. #9
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    hahahahaa super reklama

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    130

    Početno

    Meni je ova extra :D
    http://youtu.be/D5H8jTT9cyw

    Ajde bar sam se rhesila folne ds ju vise nemoram, a prenatal cemo uzimat cisto zbog vitamina i svega jer iskreno ne stignem uvijek jesti zdravo. Radim po cjele dane, nisam kuci, jedem sto je ns poslu za jesti, nema biranja, tako ds nek je tu prenatal za svaki slucaj

  11. #11
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Citiraj *Butterfly* prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je ova extra :D
    http://youtu.be/D5H8jTT9cyw

    Ajde bar sam se rhesila folne ds ju vise nemoram, a prenatal cemo uzimat cisto zbog vitamina i svega jer iskreno ne stignem uvijek jesti zdravo. Radim po cjele dane, nisam kuci, jedem sto je ns poslu za jesti, nema biranja, tako ds nek je tu prenatal za svaki slucaj
    hahahaha! ovaj jos bolji:
    https://www.youtube.com/watch?v=ZMhHzucl9lI

  12. #12
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    Citiraj Yummy_mummy prvotno napisa Vidi poruku
    ...moram se na ovo nasmijati...takva sam i ja bila u prvoj trudnoci...a sad...druga prica...
    Haha
    Potpisujem.
    Folnu sam do 12tt a vitamine nisam i necu.

  13. #13
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Tako je, zadarmmamice! Na prvom djetetu se ucis, sve hoces savrseno i zabrljas. Sa drugim znas da ne postoji savrseno, pa uzivas
    Moram komentirati, jer ovo tvoj stomak? A tek sise...uuuuuf Nece ti dijete biti mleka gladno ...a nije da se i suprug moze zalit...

  14. #14
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    Moj slikan prosli tjedan.a cicke koma.jos su vece.i mm i ja smo se slozili da su lipse manje a i bez trudnoce imam cice ali ne bas ovako divovske

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    130

    Početno

    Draga moja jel ti pijes 1 prenatal dnevno ili 2? Pise kao 2 dnevno, ja sam do jucer jos imala zaliha folne pa sam pila folnu i po 1 prenatal a sax neznam dal da pocnem po 2 :/ Ogromne su i nekak mi se 2 dnevno cine puno :D

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    130

    Početno

    Ovo gore pitam ivana.sky koja pije isto solgarove kao i ja

  17. #17
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    paa ja isto nisam znala, iskreno ne znam ni sad al teta u ljekarni mi rekla da je preporuceno 2, i cure tu su rekle da piju po tu dozu, tak da ti ja uzimam 2. u petak idem na pregled pa cu odmah i pitat dr.

  18. #18
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Dnevna doza folne u trudnoci je 400mikrograma. Vecina tableta sadrzi upravo tu dozu, tako da je u redu izeti jednu tabletu dnevno. Ako je u tableti 200 mikrograma, onda uzimas dvije dnevno.
    Ja vam moram svecano objaviti da sam potrosila svoju folnu i nista na svijetu me ne moze natjerati da ju nastavim piti s obzirom da sam presla 9 tt i da je kraljesnica formirana
    Mrzim pilule!

  19. #19
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Citiraj zadarmamica prvotno napisa Vidi poruku
    Moj slikan prosli tjedan.a cicke koma.jos su vece.i mm i ja smo se slozili da su lipse manje a i bez trudnoce imam cice ali ne bas ovako divovske
    Ma pusti ti muza. On ne zeli da se okrecu za tobom. Bome ti stoje kao odlikovanja. Kao da su silikonske

  20. #20

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    130

    Početno

    I ja idem u petak na pregled Javi sta ti je doc rekao, pitat cu i ja. Koliko ste vi sada trudne? Nama je danas 15+4
    Folnu sam pila punih 14 tjedana. Sada sam samo na prenatalu al trenutno pijem po jednu dnevno i to moram odmah iza rucka, onda mi ne izaziva mucnine. Popila sam par puta iza nekog voca ili lakse hrane pa mi izazove mucninu.

  21. #21
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Ja sam trudna 10/3 tjedana i nista ne pijem osim magnezija i B6 vitamina.

  22. #22
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Ali planiras uvesti i zeljezo u zadnjem mjesecu trudnoce?

  23. #23
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    Ja sam 12+4 i prestala sam piti folnu i počela sa elevitom koji ću piti do kaja trudnoće.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •