Pokazuje rezultate 1 do 35 od 35

Tema: Kako smo se nekad igrali

  1. #1
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno Kako smo se nekad igrali

    Sjećate li se igara koje ste igrale/i kao djeca?
    Kakve igre ste igrale s gumi-lastikom, rukama, pjevajući.

    Pomažem prijateljici skupiti igre na jedno mjesto, a sjećam ih se jako malo :skleroza: jedva par.

    Npr. Sjećam se da smo s gumi-lastikom igrali olimpijadu gdje bi nas par držali različite krajeve lastika i stvarali prolaz kroz koji se netko morao provući ne dirajući krajeve lastika.
    Igrale smo kolariću-paniću (lastik isprepleten s dvije ruke i onda ga drugo dijete preuzima na različite načine, kako bi stvorilo različite raspetljive petlje). Crvena kraljica 1-2-3 stoj.
    Mama mi je pričala da su oni s kamenčićima igrali piljaka (šaka kamenčića, baciš jedan u zrak, uloviš u dlan, baciš dva, uloviš u dlan, pa tri, ... i tko će ih više odjednom baciti i uloviti).
    Igrali smo pikule, sa sličicama (bacale ih sa stepenica i ona koja sa svojom sličicom poklopi tuđu, uzme je).

    Kojih se vi sjećate?

  2. #2
    anabeg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,172

    Početno

    To sa kamenčićima smo mi zvali pilja, zašto, neznam Igrali smo i tapke, to je kad staviš sličicu na pod pa kad je tapneš mora se okrenuti, graničara, školice, skrivača, ide majka s kolodvora, eto sad na prvu, sitit ću se još čega..

  3. #3

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    2,806

    Početno

    Skrivača, lovice, ledene babe, gumi gumi.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    2,806

    Početno

    Mi smo ko klinke satima prepisivale pjesmarice od starijih curka, ajme kako smo bile sretne.

  5. #5
    anabeg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,172

    Početno

    E samo to sa piljkima smo mi drugačije igrali, kamenčići su stali na podu, mislim da smo svi imali isti broj kamenčića, onda ih jednom rukom koliko ih uhvatiš sa poda, baciš u zrak i loviš ih sa šakom, ne sa dlanom..i tako se igra dok god netko ne ostane bez kamenčića, igra se nastavlja sa onim kamenčićima koje smo uhvatili sa šakom. i pobjednik je onaj koji zadnji ostane sa kamenčićima.
    Kartama smo igrali magarac, igra se sa 3 i više igrača, svatko dobije 4 karte, jedan 5 karata, taj koji ima karata ima okrenutu 2 dinare i taj ne može zvati. Ostale karte se vrte u krug od igrača do igrača, mislim da se 4 nove karte stavljaju na stol svaki novi krug. I uzimaš ako ti što paše, svaki krug se jedna karta šalje dalje u krug, ostaviš ako ti odgovara, šalješ dalje ako ne. Onaj tko prvi skupi npr. 4 kralja pokuša što neprimjetnije spustiti karte na stol i onaj koji to zadnji skuži, to jest zadnji spusti karte na stol dobiva slovo M..I tako po redu dok netko ne skupi MAGARAC. A jesam spetljala, valjda ste razumile...

    Zatim tapšalice, plješće se u paru, naizmjenično: lijevom u njegovu lijevu-pljesak- desnom u njegovu desnu-pljesak- obje-pljesak. A pjesma je išla nekako:

    U Sjevernoj Americi rodio se slon, on umjesto da piše, on sluša gramofon itd, neznam sad dal bi se cijele sjetila.

    Bila je i ona: okoš bokoš prdne kokoš, pita Paja koliko tebi treba jaja..nekako se šakama o šake lupalo, pa u bradu. Ne mogu se sjetiti baš, možda netko drugi zna.

  6. #6
    anabeg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,172

    Početno

    Da i ona kako se zove: selo, grad, država, zanimanje, životinja, rijeka itd. recimo na slovo K pa se svega toga treba sjetiti i napisati na slovo K. Boduje se. Svaki odgovor mislim 10bodova, ako nitko drugi nema isti odgovor, ako ima istih onda svakom 5 bodova, ako jedini odgovoriš na nešto onda 40bodova, ako ne odgovoriš na neki redak onda 0 bodova. Sa svako slovo se posebno zbrajaju bodovi svih rubrika. I na kraju tko ima najviše pobjednik.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    2,806

    Početno

    Citiraj anabeg prvotno napisa Vidi poruku
    Zatim tapšalice, plješće se u paru, naizmjenično: lijevom u njegovu lijevu-pljesak- desnom u njegovu desnu-pljesak- obje-pljesak. A pjesma je išla nekako:

    U Sjevernoj Americi rodio se slon, on umjesto da piše, on sluša gramofon itd, neznam sad dal bi se cijele sjetila.

    Bila je i ona: okoš bokoš prdne kokoš, pita Paja koliko tebi treba jaja..nekako se šakama o šake lupalo, pa u bradu. Ne mogu se sjetiti baš, možda netko drugi zna.
    U Sjevernoj Americi rodio se slon
    umjesto da piše, on sluša gramofon
    Majka mu je kobila,a otac krokodil,
    braća su mu majmuni, što voze romobil
    sestre su mu dame, što čitaju romane
    romani su skupi, dječaci su glupi
    suknjice su kratke,djevojčice su slatke!

    A okoš bokoš sada sa svojom djecom igram.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    2,806

    Početno

    Joj i ona igra, kad jedan drži ispružene dlanove a drugi škaklja i pokušava te lupiti po ruci a ti izmičeš ruku.

    A jesam ga objasnila.

  9. #9
    anabeg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,172

    Početno

    Citiraj MAMI 2 prvotno napisa Vidi poruku
    Joj i ona igra, kad jedan drži ispružene dlanove a drugi škaklja i pokušava te lupiti po ruci a ti izmičeš ruku.

    A jesam ga objasnila.
    Hahaha, i ja se spetljam...znam na sto mislis..to i moji sad igraju..al neznam kako se to tocno zove i ja bi ovako kao ti objasnila

    Poslano sa mog LG-D802 koristeći Tapatalk

  10. #10

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    2,806

    Početno

    Igrali smo "otimanje teritorija", ne zove se tako al na to me asocira, svako od igrača ima svoje polje označeno kredom i onda koliko se možeš protegnut u tuđi dio i označiti odnosno oteti mi dio njegovog teritoeija.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Pola-cijelo igre sa sličicama, uno karte, pravljenje logora, modne revije (vidi li se da sam mlađa generacija )...

  12. #12
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj MAMI 2 prvotno napisa Vidi poruku
    Joj i ona igra, kad jedan drži ispružene dlanove a drugi škaklja i pokušava te lupiti po ruci a ti izmičeš ruku.

    A jesam ga objasnila.


    Ciguli- miguli, tako smo mi to zvali.

  13. #13
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Nedavno je izasla ova knjiga http://shop.adamic.hr/product_info.p...7c361ded64bfc1

    A ima i jedan odlican link gdje su skupljene sve te "starinske" igre, ako nadjem stavim.

  14. #14
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    olimpijade i brojeva na lastišu (gumi-lastika) i ema esasa, pipi duga čarapa - tako nešto.
    skrivača, crvena kraljica, kaladonta, križić-kružić, država-grad-selo.
    neizostavno partizana i nijemaca

    bilo je nešto, ne sjećam se kako se zvalo,
    uglavnom se plesalo i pjevalo,
    sjećam se samo riječi ... zvoni, zvoni telefon...
    i ...imam dvoje djece, uskoro će treće, ćao bejbi to sam ja...

  15. #15
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    čini mi se da nije spomenuto "kockanje" sa sličicama - bilo kojim koje bi bile aktualne u to doba
    svaki igrač drži sličicu s dva prsta lijeve ruke a desnom je "čvrgne" tako da odleti prema zidu - neke se od zida odbiju a neke ni ne stignu do njega, pobjednik je onaj čija je sličica najbliže zidu i on uzima sve sličice iz tog bacanja
    onda ispočetka

  16. #16
    anabeg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,172

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    olimpijade i brojeva na lastišu (gumi-lastika) i ema esasa, pipi duga čarapa - tako nešto.
    skrivača, crvena kraljica, kaladonta, križić-kružić, država-grad-selo.
    neizostavno partizana i nijemaca

    bilo je nešto, ne sjećam se kako se zvalo,
    uglavnom se plesalo i pjevalo,
    sjećam se samo riječi ... zvoni, zvoni telefon...
    i ...imam dvoje djece, uskoro će treće, ćao bejbi to sam ja...
    halo, halo bolnica, žena mi je trudnica, imam dvoje djece uskoro će treće, ćao bejbi to sam ja...

  17. #17

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    potapljanje brodova.

  18. #18
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    crna kraljica, lovica, žmurica, lastika/olimpijada, frnje, kalodont, ...to ste sve nabrojali...
    pa onda izmedju dvije vatre, pa gluhi telefon, pa šuga...

    pa onda ona neka igra sa papirom,ne znam kako objasnit..napravi se kao cvijet sa 4 polja,unutra se nešto napiše ili nacrta pa onda staviš prste i mičeš tim "laticama" a druga osoba pogadja odnosno bira jedno polje.... tako nešto,ne sjećam se poante iskreno....

    a onda ona igra u kolu,svi se drže za ruke a jedan je u sredini kruga, kruži i pjeva nešto kao: okolo saleša i okolo saleša na veliki zbroj,ja klanjam se sad tebi,ja klanjam se sad tebi a tebe uzimam...i onda tu osobu izvuče iz kruga i ona mora tako plesat....zbucala sam tekst....

    i pjesmica za bebe: tašun,tašun tanana i svilena marama,u marami šećera maloj X večera....

    ajme koji flashback....

  19. #19
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Grupne:
    Papagalo, papagalo, koliko je sati?
    Crvena marama, jen, dva tri
    Pretvori se, pretvori se
    Ledena kraljica
    Lovica, skrivača....

    Lastik:
    Do, do, doktore
    Onda, nešto po engleski, francuski i sl., zaboravih
    Olimpijada

    Kreda:
    Križaljka (to se negdje zove školica?), kredom nacrtana polja
    Pa ono otimanje teritorija kredom (netko već napisao)

    Lopta:
    Nogomet, guzomet, graničar, između dvije vatre
    Posljednje uređivanje od Zuska : 26.04.2015. at 01:04

  20. #20
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Jeste li na lastik igrali "prstica"?
    Skupljanje salveta
    Hulahop vrtili
    Na papiru na kvadratice kad se nacrta veliki romb, pa se unutar romba rade crtice i oznacavaju polja s x ili •... nije imala igra ime
    Vjesala (na papiru)
    Kaladont

  21. #21
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj anabeg prvotno napisa Vidi poruku
    halo, halo bolnica, žena mi je trudnica, imam dvoje djece uskoro će treće, ćao bejbi to sam ja...
    joj daaa, to je to, bravo

    a bila je i neka laste prolaste, kroz goru nam dolaste, tako nešto.

  22. #22
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Laste prolaze, sa Morave dolaze, jedan, dva, tri, četiri...

  23. #23
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Moja omiljena je bila grupa traži grupu.

  24. #24
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Trule kobile.

  25. #25
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

  26. #26
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Lastik (raznorazne, ne sjecam se sad vise osim onih na brojeve kad se lastik na podu, pa zglob, pa pola lista, pa koljeno, pa bedro, struk, ispod pazuha,ramena, vrat ruke - a igre su bile po brojevima, pa olimpijada, balerina rokoko.... podjsetite me jos drugih )
    Skolice
    Lovice, skrivaca, grupa trazi grupu
    nogomet, granicar,
    Ide majka s kolodvora...
    Ono sa papirnatim cvijetom, koji nataknes na prste pa moras reci broj, pa onda dobijes neki "odgovor"...

    Lovice s rosulama :yay:

    kaladont, pokvareni telefon, drzava-grad-selo, itd.

    Ispunjavanje leksikona

    Sjecam se da smo u beskraj znali pricati viceve.

  27. #27
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Bilo je vec topica o ovome, moram pronaci link...

  28. #28
    olja avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    522

    Početno

    Gume - prstica, matematike, olimpijada, ovu igru koju opisuje Elly mi smo zvali Rade Koncara (djeca sada valjda ni ne znaju o kome je rijec), zatim corave bake, zmire, cole, izmedju dvije vatre, jarica, klikera, trule kobile, limuna i narandze (moji tu igru sad zovu "planovi"), asocijacija, pantomime, karti - remi, magarac, pispil, lora, picigena, drzava-grad, teritorije (neko je to vec pomenuo), skolice, puza (slicno skolici ali se polja crtaju u spiralnom obliku), sudica i lutkica, evrovizije (glumatali redom sve pjesme sa Yu izbora za predstavnika na takmicenju), kaladonta, gluvih telefona, neizostavne zuce u kojoj te vazda neko klepi da sve zvijezde prebrojis...

  29. #29
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Evo što sam ja zabilježila iz svoje mladosti (već sam to stavljala na forum, ali davno, pa ne škodi ponoviti):

    Zaboravljene igre za malu i veću djecu

    Sjećate li se kako su vama tate i mame, a još češće djedovi i bake, pričali priče i pjesmice? Kakve ste se igre igrali kao djeca? Na ovoj ideji mogu zahvaliti odgajateljicama iz DV Cvrčak, Zagreb, koje su nas na roditeljskom sastanku zamolile da se prisjetimo igara iz vlastitog djetinjstva. Nevjerojatno koliko je takav pristup dobar za senzibilizaciju roditelja – bilo je krasno!

    Evo nekoliko primjera onoga što se ja sjećam iz vlastitog djetinjstva, a koji obuhvaćaju stihove (audio stimulacija), pokrete (vizualna stimulacija) i dodir (taktilna stimulacija):


    ZA MALU DJECU PRIČE I IGRE S PRSTIMA

    Priča za 5 prstiju 1
    Palac: ovaj ide u lov
    Kažiprst: ovaj ide za njim
    Srednji prst: ovaj kuću čuva
    Prstenjak: ovaj papicu kuha
    Mali prst: ovaj plače jer mora sam musti kravu – muzu muzu muzu (prstić potegnuti nekoliko puta)

    Priča za 5 prstiju 2
    Palac: ja sam palac, glavni prst – delija sam jak i čvrst
    Kažiprst: prepoznat me može svak jer sam spretan, brz i lak
    Srednji prst: poštujte me redom svi jer sam od vas najveći
    Prstenjak: vredniji sam od svih vas jer ja imam zlatan pâs
    Mali prst: to već znade cijeli svijet – bez mene vas nema pet!

    Priča za 5 prstiju 3
    Stari palac kruha prosi
    Kažiprst ga kući nosi
    Srednjak šuti pa se ljuti
    Što prstenjak sve pojeda
    A mezimac samo gleda


    Kriš-kraš-matijaš
    Kriš-kraš-matijaš (prstom crtati križić po dječjem dlanu nekoliko puta – stimulacija osjeta dodira)
    Kaj mi daš – dam ti POČ (udariti dlanom o dječji dlan)
    Kam ideš? V Stari Grad, kobile klat! Vrta vrta vrta vrta (prstom kružiti po dječjem dlanu)

    Biba leze (za sasvim malu djecu)
    Biba leze, torbu nosi, kuda ide – tu nutra, tu nutra, tu nutra, tu nutra, tu nutra!
    (Hodati sa dva prsta po djetetovom tijelu, a na kraju završiti u pazuhu ili u ovratniku košulje!)

    LICE I GLAVA
    Šećer, kava…(za sasvim malu djecu)
    Šećer (dotaknuti čelo)
    kava (dotaknuti bradu)
    Čaj (dotaknuti lijevi obraz)
    Rum (dotaknuti desni obraz)
    BUM! (šakom lagano udariti u nos!)

    Stara istarska (za sasvim malu djecu)
    Oltarić (prstom djetetu dotaknuti čelo)
    Dvi svićice (pokazati oči)
    Dva kušinca (prstima dotaknuti obraze)
    Kapelan (dotaknuti bradu)
    Bilim, bilim, bilam (uhvatiti dijete za nos i “pozvoniti”)


    Tip-tip-tip
    Prstićima tip-tip-tip (kažiprste u križ)
    Glavicom pak nik-nik-nik (klimnuti glavom)
    Ručicama klop-klop-klop (pljesak)
    Nožicama top-top-top (udarac nogama o pod)
    Naokolo jedan-dva (okrenuti se oko sebe za 360 stupnjeva)
    Pa je igra gotova.

    (Dakako, to se i pjeva. Melodija: SF MR D_ M_ S_ ׀ SF MR D_ D_ D_… ritmički slijediti tekst).

    IGRE ZA VEĆU DJECU

    Da se podsjetimo – vjerojatno svaka od ovih igara zaslužuje opis, upute i pravila, navest ću samo nekoliko, redoslijedom kako mi padnu na pamet:

    IGRE BEZ POMAGALA
    Igra skrivača klasična
    Igra lovice (na čučanj ili na krug)
    Kume, kume, koliko je sati
    Crna kraljica jedan, dva, tri
    Ide majka s kolodvora
    Laste, prolas'te
    Daj, care, vojsku
    Igra trule kobile
    Naokolo šalata
    Šambare, bambare, pretvorite se…
    Imali smo pile – igra skrivanja i traženja stvari s pjevanjem, na principu toplo-hladno
    Razne glazbene igre s pjevanjem:
    I rešeto srce ima
    U podrumu je tama
    U Zagrebu je kućica
    Glazbeni semafor

    IGRE LOPTOM
    Godinice (loptom se udara u zid) – jedan ili više igrača; ovo bi zaslužilo detaljan opis dok se još sjećam kako je išlo
    Školice loptom (loptom se udara u zid) – 3 ili više igrača – jedan pokazuje, drugi ponavljaju
    Neka puca, neka puca…
    Graničara ili varijanta iste igre pod nazivom “između dvije vatre”

    IGRE S DRUGIM POMAGALIMA – NA OTVORENOM
    Preskakivanje konopca - uglavnom za djevojčice (razne varijante: crven bijeli plavi, “double Dutch”: dvije djevojčice drže se za ruke i zajedno preskaču, varijante kada dvije vrte konopac, a treća skače itd…)
    Hulahup – kolut koji se vrti oko struka
    Gumi-gumi – u “moje vrijeme” to je bila velika novost
    Oduzimanje zemlje (“nožićkanje”) – uglavnom za dječake (ne znam igra li se i danas)
    Školice, obične ili avionske
    Pikulanje, na rupu ili na gađanje

    IGRE S DRUGIM POMAGALIMA – U ZATVORENOM ILI VANI
    Igra mačke i miša (s maramicom koja se skriva)
    Igra skrivanja stvari (hladno, toplo, vruće…)
    Zujalica (veliki plosnati gumb na koncu)
    Frulica od bazge (moram pitati tatu točne upute za izradu)
    Vodenica od kukuruznog klipa (za to treba imati tekuću vodu)
    Kućica na drvetu ili slično (u današnje vrijeme česta je upotreba šatora za te svrhe, u kući može poslužiti velika kutija)


    Listu nadopunite sami, a upute za pojedinu igru napisat ćemo kad-tad zajedno!
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 27.04.2015. at 15:54

  30. #30
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    sjetila sam se igre toplo-hladno.

  31. #31

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Kad sam bila mala igrali smo se "smrt bijele kosti" . Netko je glumio mamu, netko smrt, a ostali djecu. Smrt se sakrila u podrum , i onda je mama djecu poslala po nešto u podrum, a oni su dotrčali i rekli da su nešto vidjeli, pa ona veli nešto u stilu "to nije ništa, to su samo zavjese" i tak nakon kaj valjda tri puta oni istrče van, mama nekom šapne broj, npr. 6. Onda se djeca uhvate u kolo i pjevaju neku pjesmicu u stilu "prva ura tuče, smrti još nema" ili slično i dok dođe do "šesta ura tuče" onaj koji zna broj vikne "smrt je tu" i onda smrt istrči i lovi ih. Sad mi je ta igra ko neki horor kad se sjetim

  32. #32
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Sirius Black prvotno napisa Vidi poruku
    Kad sam bila mala igrali smo se "smrt bijele kosti" . Netko je glumio mamu, netko smrt, a ostali djecu. Smrt se sakrila u podrum , i onda je mama djecu poslala po nešto u podrum, a oni su dotrčali i rekli da su nešto vidjeli, pa ona veli nešto u stilu "to nije ništa, to su samo zavjese" i tak nakon kaj valjda tri puta oni istrče van, mama nekom šapne broj, npr. 6. Onda se djeca uhvate u kolo i pjevaju neku pjesmicu u stilu "prva ura tuče, smrti još nema" ili slično i dok dođe do "šesta ura tuče" onaj koji zna broj vikne "smrt je tu" i onda smrt istrči i lovi ih. Sad mi je ta igra ko neki horor kad se sjetim
    O, daaaaa...

    Kod nas se pjevalo "prva ura bije, a smrti još nije...." ali sveo stalo je isto.

  33. #33
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    sjetila sam se, ne znam da li je netko spomenuo, ide maca oko tebe pazi da te ne ogrebe...

  34. #34
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Hvala vam svima... kako ste me sad i podsjetile na puno stvari s kojima sam se i ja igrala.

  35. #35
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    osim ovih igara koje ste nabrojale sjetila sam se i igre na penove.

    Penovi – jedan sjedi zavezanih očiju i svako mu svoj pen stavlja u ruke. Zatim ovaj svakom penu (a da ne zna o kome se radi) daje zadatke.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •