Pokazuje rezultate 1 do 15 od 15

Tema: Mačkoljupci, hitno trebam vašu pomoć

  1. #1
    Dragonfly avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    678

    Početno Mačkoljupci, hitno trebam vašu pomoć

    Prije tri tjedna sam našla malu macu na cesti, pokušala je udomiti na par mjesta, nije uspjelo. Otišli smo na more, maca je ostala sama doma, dolazila je prijateljica dva puta dnevno nahranit je 10-tak dana, ali jedva je izdržala sama tako dugo. Sad smo došli na 2 dana u Zg, u subotu opet odlazimo na tjedan dana i bojim se da neće izdržati. Prijateljica ju je uzela k sebi dva dana, kad je vidjela da je pod velikim stresom, ali to je umalo završili kobno, njen mačak ju je skoro zatukao.

    Igra mi više varijanti, trajno udomljenje ili privremeno čuvanje. Ima li tko za preporučiti neku pouzdanu osobu za čuvanje? Maca je stvarno predivna, stara 2,5 mjeseca mazna, ko krpena lutka, samo leži u krilu da je mazim potrbuhu, uredna, boja je kornjačevina, ovo je najsličnija fotka koju sam mogla iskopati, nikako da ulovim neku normalnu fotku:
    http://s245.photobucket.com/user/mou..._4278.jpg.html

    Neznam što da radim, više sam luda od svega.

  2. #2
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Tesko je ljeti naci nekog za cuvanje mace. Cure iz Prave sape daju savjete kako staru macu priviknuti na pridoslicu - ako se tvojoj prijateljici da zezati s time.
    macu ces lreko ljeta i tesko udomiti. Maca za udomljenje ima stvarno puno

  3. #3
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Sretno s macom.

  4. #4
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,373

    Početno

    Problem sa maca je taj da su vise vezane uz prostor nego uz ljude.
    Nas macak ( okokucni) redovito ostaje sam tjedan dana dok smo mi na putu, oko kuce u dvoristu, hrane ga susjedi.
    malo bude usamljen dok nas nema, i vise se odlazi susjedima maziti, ali sve prode bez problema.

  5. #5
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    maca može ostati sama i dva tjedna u stanu, u poznatom prostoru ukoliko ju netko dolazi hraniti, i mijenjati joj voduu. No koliko sam skužila, ovo je mali mačić. Ne znam kak je s njima

  6. #6
    Dragonfly avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    678

    Početno

    Je, ovo je mali mačić, jedva je izdržala prvih 10 dana, sad se ne odvaja od mene.
    Evo dok pišem, ona je pored mene i mazi se. Da je velika maca, ne bih se toliko brinula, ovak mi je baš koma.
    Bila sam i na Njuškalu, od tamo bi još tri mace uzela, koliko ih je.
    Gdje god pitam svi kažu isto, mačića posvuda, a nitko preko ljeta ne udomljuje.

    Lakše je sa okokućnim macama, imaš pravo sirius, mace su više vezane uz prostor, puno su samostalinije od pasa.
    Valjda ću naći neku kombinaciju do večeras.
    :/

  7. #7
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    ako se radi samo o tjedan dana, najbolje da zamočiš nekoga da ju pričuva. Evo, ja bih ti uju uzela na tjedan dana ali niti moja mačka ne voli druge - i nas čeka ostavljanje nje prek ljeta.
    Mace su ti super, ostavite ju sebi

  8. #8
    Dragonfly avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    678

    Početno

    Ja bi rado, klinci isto, mali ju obožava - ali moj muž nije kompatibilan sa životinjama.
    :/

  9. #9
    Dragonfly avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    678

    Početno

    Inače, sad sam se čula sa frendicom, možda ju ona uspije pričuvat, ak njena mačka dozvoli naravno
    Držim sve što se držati može.

  10. #10
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Nije niti moj muž za životinje ali je popustio radi mira u kući

  11. #11
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Neka frendica mace drzi u razlicitim prostorijama. Pa nakar mala maca morala provesti tjedan dana u kupaonici.
    nekako mi se čini da velike mace ne napadaju mačiće - kao da sam to negdje pročitala

  12. #12
    Dragonfly avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    678

    Početno

    Maca je sretno privremeno udomljena )
    Nije bilo okršaja, čak su se i ponjušile, valjda će sve biti u redu.

    Nisam baš ziher da velike neće napast mačiće, ovaj od frendice ju je pošteno zaskočio.

    A baš bi ju zadržala, stvarno je posebna. Inače više volim pse, ali ova mala prasica mi se uvukla pod kožu.

  13. #13
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Mace vole biti u paru. Na kraju se nece htjeti vratiti.
    Ostavi ju. Mace su stvarno super

  14. #14
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Mislila sam da ju ostavite sebi a ne s drugom macom

  15. #15
    Pandora Aura Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    992

    Početno

    Citiraj Dragonfly prvotno napisa Vidi poruku
    Maca je sretno privremeno udomljena )
    Nije bilo okršaja, čak su se i ponjušile, valjda će sve biti u redu.

    Nisam baš ziher da velike neće napast mačiće, ovaj od frendice ju je pošteno zaskočio.

    A baš bi ju zadržala, stvarno je posebna. Inače više volim pse, ali ova mala prasica mi se uvukla pod kožu.
    Možda im treba malo vremena za privikavanje? Evo, moje iskustvo od prošle godine je da mali mačić može imati skladan odnos s velikim mačkom. Naš Armando ima tako lijep odnos sa Šredingerom (to mu je tata) da bi mu i neka djeca pozavidjela. Igraju se, love, penju po drveću - milina ih je gledati. Spavaju sklupčani jedan kraj drugog, kad god Šredinger dođe, Armando ga obavezno poliže. A Šredinger i nije najumiljatiji mačak na svijetu, prije bi se reklo da je staro gunđalo.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •