PDA

Pogledaj cijelu verziju : kada na testiranje plodnosti?

Pepina
20.07.2006., 12:33
Pozdrav svima :)

Ja sam nova ovdje,pa se nadam da sam ovu temu stavila na pravo mjesto...
Muž i ja neko vrijeme pokušavamo začeti dijete,u biti neki 7-8 mjeseci otprilike,ali za sad ništa.Ja sam bila na ginekološkom pregledu,sve mi je ok,papa mi je uredan,a mjesečnica redovita.Čak sam napravila i bris grlića maternice,jer mi je ginekologinja savjetovala da i to napravim prije nego li zatrudnim,pa ako treba šta liječiti bolje prije.Taj nalaz mi je isto uredan.
Zanima me,kakva su vaša iskustva s testiranjem plodnosti,kod koga ste iši i nakon koliko vremena pokušavanja?
Mi si ne bi htjeli dizati paniku,jer nam se sve nekako čini da ćemo onda još teže nešto napraviti,ali opet nas je to već lagano počelo kopkati...
Ako možete,molim vas da podijelite iskustva s nama vezano uz ovo i da nam kažete ako pretjerujemo s brigom..hvala unaprijed!

meli
20.07.2006., 12:39
Treba poslati supruga na spermiogram, pa nakon tog nalaza vidjeti što i kako dalje. SRETNO! :heart:

Pepina
20.07.2006., 15:00
Ma da,to smo i mi nešto pričali,ali smo mislili nakon ljeta,ako godišnji odmor,sunce i more ne učine svoje....
Zanima me samo,ako netko može da nam kaže kod koga su bili na tim testovima,pogotovo spermiogramu?

meli
20.07.2006., 17:53
Ovisi u kojoj bolnici želiš to obaviti, mislim da najprije trebate posjetiti specijalista, onda on uputi dalje, a s tim dođeš svojem primarnom ginekologu i on ti da uputnice. Znam mda spermiogram rade u Petrovoj, Vuku Vrhovcu, a za ostale će ti centre reći cure.

Pepina
21.07.2006., 12:02
Meli,hvala ti puno na informacijama.Nakon godišnjeg ćemo definitivno otići na testove,ako nas nekakva sreća ne zadesi u međuvremenu(da bar!)

Angelina Bell
21.07.2006., 12:17
Dobrosošla Pepina. :)
Moj ti je savjet, iz osobnog iskustva govorim, da ne čekaš previše..., da ne čekate uopće!
Napravite ti i suprug sve potrebne pretrage, on spermiogram, a ti nalaze hormona, briseve, HSG i dr.
Nažalost i mi smo dosta čekali i nadali se prirodnom začeću, a sad sam na forumu gore i učim od starijih Roda.
Nadam se da će s vama biti sve OK i da sa ovog foruma odeš na ove niže!
Sretno! 8)

Neti
21.07.2006., 14:10
Bok, Pepina!

Evo što smo MM i ja naučili iz iskustva.

Prvo, neka muž napravi spermiogram, samo treba uputnicu svog liječnika opće prakse pa ako ne štima, neka poslije traži specijalista - bit će brže. Nemoj ići na Vuk Vrhovec, užasna je gužva, moj je muž nalaz čekao pet tjedana i još je morao loviti po bolnici liječnika koji će mu ga očitati. Kad smo došli na pregled na Sveti Duh, nalaz spermiograma bio je gotov za pol sata.

Drugo, ne želim te strašiti, ali ako ti imaš redovite mjesečnice, ne znači da je sve u redu. Meni su mjesečnice točne ko sat, a hormoni ko puška, nemam ni PCOS, ali kad smo napokon krenuli na IFV, otkrila sam da mi jajne stanice nisu neki hit - dosad smo u četiri postupka uspjeli dobiti jednu poštenu (a i ta se nije primila). Žao mi je što smo čekali više od godine dana da krenemo u postupke jer se sad već pomalo bojim da su mi jajnici stari (što i jesu - fale mi tri mjeseca do četiri banke, ne znam kako se to dogodilo! :-D) Ne znam koliko ti imaš godina, pretpostavljam dosta manje. Ali opet, mislim da u našem zdravstvu i godine imaju neke prednosti jer ne moram čekati na lijekove budući da ih sama plaćam. :-)

U svakom slučaju, želim ti plodno ljeto! :love:

Neti
21.07.2006., 14:12
Ispravak pogrešnog navoda, umjesto ovog :D gore je trebao biti ovaj :lol: smajlić.

Pepina
23.07.2006., 20:44
Hvala vam na ovim savjetima i podacima. :) Dobro da sad znam za gužvu na Vuk Vrhovec,jer smo taman bili nešto pričali da bi otišli tamo,a kako stvari stoje,izgleda da bi tamo ostarili do kraja čekajući :roll:
Ali,dobro,budemo onda otišli negdje drugo.....nadam se da će nam rezultati biti koliko-toliko podnošljivi.Ja ću sad uskoro 31 godinu,a u kakvom su mi stanju jajašca-pojma nemam :? .Budemo vidjeli..Hvala još jednom

neya
23.07.2006., 20:53
Mi smo krenuli nakon 6 mjeseci. Poučena iskustvima sa foruma, rekla sam primarnom gin. da na bebi radimo godinu dana, da ne bi rekao da je još rano za pretrage.
On me je poslao na osnovne pretrage - brisevi, hormoni, a MM je od primarne dr. uzeo uputnicu za spermiogram.
Misllim da sa tim pretragama nemožeš ništa izgubiti. Moje je mišljenje da ne treba gubiti vrijeme.

Suzzy
25.07.2006., 15:22
Bok Pepina!
Evo da ti se pridružim. I ja sam na istom putu. Mi već pokušavamo 15 mjeseci. Niti ja ne želim dizati paniku, puno cura je zatrudnjelo nakon godinu, godinu i pol pa se nekako još držim za tu slamku nade. Uglavnom, odlučila sam napraviti korak i u 10 mj. krenuti na pretrage jer će me ovo čekanje samo izluditi.
A tko zna, možda će nam se posrećiti do tada :)

U svakom slučaju želim ti puno sreće!

anny42
25.07.2006., 19:30
Bok cure,
i mi imamo iste probleme odnosno nedoumice.
Desetak godina posjecujem privatnog ginekologa, kako nisam imala nikakvih vecih problema (eventualno neka upala ili gljivice)bila sam zadovoljna i doktorom i uslugom.
Kako posljednjih osam mjeseci intenzivno zelimo bebu, iskusne mame su mi rekle da bi bilo dobro da imam svog socijalnog ginekologa. Tako sam ja posjetila jednog ne bas previse zainteresiranog doktora koji mi je rekao neka jos pola godine pokusavamo, a onda ce me poslati na obradu. Sad mi je zao sto mu nisam odmah rekla da pokusavamo vec godinu dana jer sad mogu jedino cekati. Tako da sad redovnim putem jos ne mogu krenuti na nikakve pretrage.
Znam da treba biti strpljiv, ali ova situaija me dosta kopka.
Mislim da bi bilo dobro da napravim kontrolu hormona tim vise sto mi se posljednjih mjeseci ciklus produzio, tako da sam vec puno testova potrosila i svaki put se razocarala, dok mi je prije bio u dan tocan.
Cula sam za laboratorij Breyer gdje je sve gotovo u istom danu.
Sto mi je tocno ciniti,kakva su vasa iskustva s navedenim laboratorijem,(cijene) i rezultatima pregleda?
Osim toga, unutar dva tri dana bi trebala imati ovulaciju, pa bi bilo odlicno kada bih mogla i taj test napraviti. Imate li kakav savjet?

bijeli ljiljan
26.07.2006., 11:52
nisam nikad bila u tom laboratoriju, ni cula za njega, al evo nasla sam link na internetu pa vidi malo
http://www.lab-breyer.hr :)
ja sam nedavno bila u jednoj poliklinici gdje mi je doktor rekao da bi sljedeca pretraga trebala biti HSG (prohodnost jajnika) al mislim da cu za to pricekati jesen i dok prodje ovo vrijeme godisnjeg odmora. Za hormone mi jos nitk nije spominjao pa ne znam da li ce me ginekolog poslati vaditi ih.
Btw. imam jedno pitanje. Vidim da se na portalu dosta cesto spominu doktori Bauman i Lucinger pa me zanima od cura koje imaju iskustva s njima, je li to njih tesko doci, mislim da li se dugo ceka za narucivanje?

Pepina
26.07.2006., 15:54
Hi,cure!
Tako i mi mislimo,kao da bolje ne dizati paniku,jer mnoge zatrudne nakon godinu,godinu i pol.Ali,usprkos tome,ako ne bude nikakve sretne vijesti za nas negdje do jeseni,svakako ćemo otići na daljnje pretrage,pa....neka nam ništa ne nađu,neka ispadne da smo skroz plodni i zdravi,ali psihički utječemo na to :/ ,bar da znamo da je fizički OK,pa će se već desiti.Ovako,ako to ne napravimo,to će nam pitanje non stop stajati nad glavom.A,što se tiče kašnjenja menzesa,meni se isto dogodilo npr. prošli ciklus...produžio mi se,kao,pa onda, tu su ti znaci pms,koji su slični kao i za trudnoču,itd.Uglavnom,izludila sam,a onda sam rekla i MM-u.pa se i on izludio. :) I,naravno potrošila sam jedno 2-3 testa i novce itd.Naravno da mi je menzes došao i bio sasvim normalan.Na kraju sam to kašnjenje pripisala vručini i stresu(najviše stresu zbog kašnjenja menzesa).Poslije sam i čitala na netu da se zna dogodit da kasni zbog toga,pa i skroz izostane,čak da žene budu i sigurne da su trudne,pa se u to uvjere,pa im menzes ne dolazi sve dok se ne razuvjere.Sve u svemu,mislim da sam lagano bila prolupala :lol: .Ali,vjerujem opet,da je i to ljudski(u biti,tješim se :mrgreen: )..Od onda sam odlučila da se moram psihički rasteretiti,otići na te preglede i ja i MM na jesen.pa ćemo vidjeti. Daj Bože,da se obradujemo uskoro,pa da ne moramo ulaziti u cijelu tu priču,ali nema veze,bitno je da ne odustanemo,ma šta bilo potrebno!Suzzy,Anny42 i Bijeli ljiljane,i sve ostale nama slične,NE DAMO SE!Ima još nade za nas!

Sanja79
26.07.2006., 16:04
A ja idem sutra na pregled kod moje dr... Mislim da sam cekala i previse (11 mj. nezasticenih odnosa i ciljanih pokusaja...). Ukoliko bude oklijevala ili otezala- promijenicu dr.
Sto je najgore bojim se da nece na pretragama nista pronaci pa da cu ispasti dezurna lujka!
A brukala sam se ja i vise, tako da me nije strah toga...

bijeli ljiljan
26.07.2006., 16:34
tako negdje i mi pokusavamo pa nista, znam da to mozda nije za panicariti al ja svejedno zelim sve provjeriti pa da znam u cemu je problem. A ne da cekam godinu dana pa da onda shvatim da se jos moram ljeciti, onda bih tek bila u komi...
ajde sanja79, javi kako je bilo kod doktora :love:

Sanja79
26.07.2006., 16:37
Vazi se! Sutra idem u pola 3 i spremna sam k'o zapeta puska. Imam sve grafove, datume, simptome... Mislim da ce dr. pasti sa stolice... :lol:
Inace mi je draga i mislim da ce biti ok, ali moja kuma je prestala ici kod nje bas zato sto je oklijevala...

bijeli ljiljan
26.07.2006., 16:40
:lol:
bas me zanima, molim sve detalje sutra :D

Metvica
29.07.2006., 18:42
Vidim da se na portalu dosta cesto spominu doktori Bauman i Lucinger pa me zanima od cura koje imaju iskustva s njima, je li to njih tesko doci, mislim da li se dugo ceka za narucivanje?
dr. Lucinger je na VV, a tamo je veeeelika guzva
probaj na Sv. DUh (dr. Bauman) ili u Petrovu ako ne zelis privatno
sretno!

anny42
29.07.2006., 23:55
Daj Bože,da se obradujemo uskoro,pa da ne moramo ulaziti u cijelu tu priču,ali nema veze,bitno je da ne odustanemo,ma šta bilo potrebno!Suzzy,Anny42 i Bijeli ljiljane,i sve ostale nama slične,NE DAMO SE!Ima još nade za nas!
Draga Pepina, tako si dobro opisala situacije kroz koje prolazim, da to ni sama nebih bolje. Ne samo da mi M u zadnje vrijeme kasni (valjda od silne zelje da stvarno zakasni), nego mi se i cijeli ciklus produzio, kako sam zapocela mjerenje BT, sada mi i ovulacija dobro kasni.
Slazem se s tobom u potpunosti, IMA NADE ZA NAS.
Takoder planiramo napraviti nuzne pretrage, kako bih se i sama uvjerila da je doista sve u glavi) sto me uopce ne cudi uz ritam i stres na poslu.
U more ne polazem previse nade, s obzirom da mi pada na sam pocetak ciklusa, no sa novonastalim produljenjem tko zna... ;)

bijeli ljiljan
31.07.2006., 09:27
hvala metvice :love:

Pepina
03.08.2006., 12:02
Anny,ja sam kupila pms free jučer i počela ga danas piti zbog ciklusa.Čini mi se da ne može odmoći.Ono,za svaki slučaj,ako mi se nije poremetio ciklus samo zbog moje glave :mrgreen: Kažu cure da to nije loše-našla sam bila onaj post o vitexu.Vidjet ću,možda mi se bolje ujednači.Ovaj mi je ciklus došao,kao na vrijeme,ali je drugačiji malo od prijašnjih,pa....

anny42
03.08.2006., 19:24
Anny,ja sam kupila pms free jučer i počela ga danas piti zbog ciklusa.Čini mi se da ne može odmoći.Ono,za svaki slučaj,ako mi se nije poremetio ciklus samo zbog moje glave :mrgreen: Kažu cure da to nije loše-našla sam bila onaj post o vitexu.Vidjet ću,možda mi se bolje ujednači.Ovaj mi je ciklus došao,kao na vrijeme,ali je drugačiji malo od prijašnjih,pa....
Vidjet cu kako ce se situacija razvijati sa sljedecom M, odnosno savjetovanjem sa mojim doktorom, kog cekam da se vrati sa godisnjeg, pa mozda slijedim tvoj primjer.

Suzzy
04.08.2006., 09:07
Ne samo da mi M u zadnje vrijeme kasni (valjda od silne zelje da stvarno zakasni), nego mi se i cijeli ciklus produzio, kako sam zapocela mjerenje BT, sada mi i ovulacija dobro kasni.

Kod mene se dogadja suprotno, meni su se ciklusi skratili sa 29 na 26, a da ne pričam o O koja varira od 12 - 17 DC :/

Ah, bar se ne mučim s iščekivanjem M, svaki mjesec dođe dan ranije, ne stigne kasniti niti dan!

Možda se desi čudo, pa sve ispadne prirodno jer užasno me strah svih tih pretraga i nalaza i kojekakvih obrada, terapija.... uh!

Držim nam svima ogromne figetine!

andiko
04.08.2006., 11:19
ma cure, mi smo cekali bez veze. Kao nije nam se zurilo - kad se dogodi, dogodi se....
Sad smo ludi od cekanja na svaku pretragu, a do konkretnog postupka MPO je teze doc nego do predsjednika - jer naravno nemamo love za privatnika...
moj savjet - ako ste spremni za bebu, nemojte cekat. Odite na pretrage i tako necete odmah krenuti u postupak. Stigne se jos svasta dogodit. Bar cete znat na cemu ste. Ako imate zmrdane cikluse, samo mala stimulacija lijekovima vam moze pomoci da zatrudnite .... a ovak se mjesecima natezete...
Zelim nam svima bebice sto prije ;)

Metvica
04.08.2006., 12:30
andiko, potpisujem te u potpunosti

suzzy, većina tih pretraga uopće nije nikakav problem, problem je samo dočekati ih
zato, svi koji čekate godinu dana, krenite po uputnice
i dabogda vam ne zatrebale :*

Suzzy
04.08.2006., 14:48
Dabogda ti se riječi pozlatile :*

26.09.2008., 18:30
Pozdrav svima :)

Ja sam nova ovdje,pa se nadam da sam ovu temu stavila na pravo mjesto...
Muž i ja neko vrijeme pokušavamo začeti dijete,u biti neki 7-8 mjeseci otprilike,ali za sad ništa.Ja sam bila na ginekološkom pregledu,sve mi je ok,papa mi je uredan,a mjesečnica redovita.Čak sam napravila i bris grlića maternice,jer mi je ginekologinja savjetovala da i to napravim prije nego li zatrudnim,pa ako treba šta liječiti bolje prije.Taj nalaz mi je isto uredan.
Zanima me,kakva su vaša iskustva s testiranjem plodnosti,kod koga ste iši i nakon koliko vremena pokušavanja?
Mi si ne bi htjeli dizati paniku,jer nam se sve nekako čini da ćemo onda još teže nešto napraviti,ali opet nas je to već lagano počelo kopkati...
Ako možete,molim vas da podijelite iskustva s nama vezano uz ovo i da nam kažete ako pretjerujemo s brigom..hvala unaprijed!.
Lijepi pozdrav, sta da ti kazem, ne pretjerujete nista previse, samo strpljenja. Ako je s tobom sve uredu, mozda s njim nije, to ce vidjeti kad napravi spermiogram. Ako nije islo prirodnim putem , vjerojatno ce ici potpomognutim nacinom tzv. umjetna oplodnja. Moze ti se zadesiti da nakon prvog pokusaja vec uspijete a to ce se vidjeti nakon 14 dana na beti nakon sto vas spoje. Nadu ne gubi jel to moze trajati i godinama ali i tada je dobro. Gdje da odes , najbolje ti je kod doktora Lucingera na Vuk Vrhovec, broj moba ti necu dati ali najvjerojatnije ce ti ga doktor dati. Jedan je od najpostenijih i iskrenijih doktora. Vjeruj mi , iskustvo.

pujica
26.09.2008., 18:37
James_Bond moras gledat od kada su teme i postovi, Pepina je ovo pisala prije dvije godine i od tada vec dobila (nazalost i izgubila) svog andjela

osim toga na ovom forumu ne upotrebljavamo izraz umjetna oplodnja, a o postupcima se ioanko prica na podforumu Potpomognuta oplodnja - prije zaceca je za one koji pokusavaju prirodnim putem