PDA

Pogledaj cijelu verziju : Metoda FAM (Fertility Awareness Method)

ornela_m
26.09.2006., 19:19
Nova sam na rodi, barem po stazu, ne znam jos uvijek bas sve teme koje su vremenom obradjene, ali ako vec nije spominjana onda bih vam zeljela skrenuti paznju na FAM metodu koja se koristi za povecanje sansi za zacecem.

Ako je dakle bilo spomena ove metode, necu ponavljati, ali ako nije onda bih napisala par rijeci, mozda nekome bude od koristi.

Lutonjica
26.09.2006., 19:25
budući da je većina cura ovdje logirana na www.fertilityfriend.com , mislim da smo velikim dijelom prožvakale charting bazalne temperature, cervikalnih tekućina i ostalih znakova ;)

jedino ako imaš nekih novih infosa, slobodno nam napiši!

pujica
26.09.2006., 19:25
koliko ja vidim od letimicnog citanja na googlu, radi se o mjerenju temperature i pracenju sluzi, zar ne?

ako je to to, onda se o tome vec puno, puno pisalo...

mamuška
26.09.2006., 19:26
ja nemam pojma o tome!
dobrodošla orenla m :heart:

mamuška
26.09.2006., 19:27
sad me sram, pisale smo u isto vrijeme... imam pojma o tome... :oops:

ornela_m
26.09.2006., 19:41
Hvala mamuska :)

Prijateljica mi je nedavno javila za ovaj spomenuti web site, nakon sto sam ja njoj javila za FAM - sve to je naime za mene bilo veliko otkrice, ponajvise zbog toga sto ta metoda moze jasno pokazati da ovulacija ne nastupa nuzno 14.-ti dan ciklusa, nego moze biti pomaknuta. Zato za neke parove koji se koncentriraju oko 14-tog dana to moze biti cisto gubljenje vremena i zivaca.

Pretpostavljala sam da je vec bilo rijeci o svemu, tako da se necu vrtiti u krug... FAM prati tri parametra plodnosti, temperaturu budjenja, plodnu sluz i polozaj cerviksa.

Ja sam sva svoja saznanja stekla iz knjige na koju sam naisla citajuci preporuke nekih drugih knjiga o plodnosti na amazonu. Knjiga se zove "Taking Charge of Your Fertility", link na amazonu je ovdje
http://www.amazon.co.uk/Taking-Charge-Your-Fertility-Reproductive/dp/0091887585/sr=8-1/qid=1159292015/ref=pd_ka_1/202-4761344-2637437?ie=UTF8&s=books
jednostavno napisana, sa izvrsnim ilustracijama i hrpom primjera raznim stanja na koje mjerenja ovih parametara mogu ukazati.

Postoji i sajt vezan za nju: www.tcoyf.com... kako je meni to sve bilo novo, postoji opet rizik da pisem vec poznato... no mozda neko ipak nadje nesto korisno.[/b][/url]