PDA

Pogledaj cijelu verziju : preporucite mi crtice

tridesetri
02.10.2006., 17:21
m. je sve vise zainteresirana za crtice, ali na zalost i za sav ostali, a cesto tako nekvalitetan program na televiziji pa bi joj htjela nabaviti neke crtice da gleda nesto "pametno".
inace jako voli ovaj fifi sto ide na rtl-u, to je bas zaljubljena u t. svako jutro skace iz kreveta da ne propusti, a jutros cak nije htjela niti doruckovati jer "doci ce mi fifi pa ne mogu sada jesti" :heart:.
voli i pcelicu maju. teletabise takodjer, premda u zadnje vrijeme malo manje.
jako voli glazbu i klasicnu glazbu (obozava kompjutorsku igru orasar).
sto mi preporucujete za nju, sto vasi klinci vole? i gdje da to kupim? ima li kakvih dobrih stvari i po videotekama?

purple
02.10.2006., 19:59
mi imamo satelitsku i ima jedan kanal sa Baby tv-om.. fenomenalna tv za djecu od 0 - 3 godine. evo ti link:

http://www.babytv.info/

noa to obozava gledati a ja sam sigurna da nije stetno. smije se, guguce i pjeva a kad pocne kuziti onda cu i ja s njim osim pjevanja i pricati (tj.prevoditi mu s engleskog).
bolje od ovoga nisam nigdje nasla....ide ti 24h dnevno!

tridesetri
02.10.2006., 21:16
cula sam za baby tv ali nisam znala da se moze i kod nas vidjeti. bas dobro da si mi rekla, sad smo istrazili na interentu kako se moze vidjeti.
hvala na informaciji.
mi smo imali kablovsku i oni pak imaju francuski program za djecu "tiji" koji je odlican (i m. to obozava), medjutim smo preselili i sad bas razmisljamo da u ovom stanu radje uzmemo satelit.

purple
02.10.2006., 21:20
nema na cemu :love:
ja sam odusevljena jer na nasim televizijama ima stvarno svakavog smeca od crtica a ono kaj i vrijedi nije bas onda kad ja moram kuhati, spremati stan, imati pola sata za sebe :lol:
svima stvarno toplo preporucam jer je doista interakcijsko i didakticki za djete :)
a mame i tate mogu nauciti engleske pjesmice pa pjevati zajedno s bebacima :mrgreen:

kli_kli
02.10.2006., 22:24
Mi ne gledamo tv uopste, ali sam za crtane, ali odabrane, sto je i moguce kad nemas TV.
Za sada smo izabrali Majstor Boba i Male letece medvedice.
Ja mu vec kupujem dvd-e, ali ih on jos uvek ne gleda, osim kad ima temperaturu jer mu jedino tako mogu izmeriti ispod pazuha :lol: .

Mima
02.10.2006., 22:26
Lea najviše voli Hello Kitty. A voli još i: Hopla, Pika, Tonka Bonka, Krteka i sve manje Teletubbiese.

Devotion
02.10.2006., 22:31
Bruno gleda Baby Tv, ali imamo i DvD s Garfieldom koji mu je zakon - smijesan je i moze ga gledati svaki dan. Nabavili smo takodjer i Struarta malog (ne crtani vec igrani film) kojeg takodjer voli pogledati.

sunce
02.10.2006., 22:49
Moj Fabi jako voli Boba Graditelja + Hoplu i Teletubbiese.
Na compu ponekad pogleda Baby Einstein crtiće, oni su jako zgodni.
33, možeš ih skinuti s weba. Voli glazbene baby Beethoven i Baby Bach, guba je i Baby Newton, imaš i slikarskog baby Van Gogha...

Hit na DVD-u mu je Pčelica Maja (Peba Maja), probaj s njom.

Irena001
02.10.2006., 22:51
ja sam nabavila sve crtiće od Disney-a i sada čekaju u polici dan kada će ih moja malena krenut gledat :heart:

tinkie winkie
02.10.2006., 22:59
Piko
Tonko Bonko
Bob graditelj (jedno kratko vrijeme)
Teletubbiesi
Pčelica Maja
Koncerti Zagrebačkih mališana

makka
02.10.2006., 23:52
Kažeš da voli klasičnu glazbu...moj marko obožava Baby Einstein-baby beethoven, bach, mozart.
Tvoja m. je čini mi se par mjeseci starija, ali mislim da bi i njoj bilo zanimljivo :)

Goga40
03.10.2006., 00:29
Kažeš da voli klasičnu glazbu...moj marko obožava Baby Einstein-baby beethoven, bach, mozart.
Tvoja m. je čini mi se par mjeseci starija, ali mislim da bi i njoj bilo zanimljivo :)
Gdje nabavljate te nosače?

daisy2005
03.10.2006., 01:19
Nama je Baby Einstein zakon, Bob pa Zvonko... Inače, ne gleda baš često crtiće, ali kad gleda u ovima stvarno uživa (posebno Baby E.- čemu se nismo mogli načuditi).

Goga, Baby E. skidaš preko eMule, ili torrente (eMule ti je vjerojatno jednostavniji). "Downoloadaš" eMule, instaliraš i u pretražnik upisuješ što te zanima pa skidaš...

link: http://www.emule-project.net/home/perl/general.cgi?l=1

makka
03.10.2006., 11:41
Gdje nabavljate te nosače?

Ovo su DVDovi, crtići.... "nabavili" smo ih kad smo imali mjesec dana flat ratea :mrgreen:

tatek
03.10.2006., 15:36
Kretk je zakon za sve uzraste!

tatek
03.10.2006., 15:37
Kretk je zakon za sve uzraste!
Pardon, krtek!

tratincica
03.10.2006., 16:03
karlo ne voli krteka....trazeci nema, pollar express, madagascar, ljepotica i zvjer (ili opcenito disney-evi), spirit, pcelica maja....imamo ih previse ali ih gleda umjereno
neke nabavljam na jednoj stranici sprzene ali ne smijem o tome...ako koga zanima na pp cu vam javit

maxi
03.10.2006., 23:14
1. šegrt hlapić (samo originalan jer su mi nastavci koma, puno ružnih riječi i katastrofalni glasovi)
2. shrek, u potrazi za nemom
3. krtek, pčelica maja
4. prof baltazar, crtići zagreb filma (iz našeg djetinjstva)

gledamo isključivo odabrane crtiće na dvd-u ili uopće ne gledamo ništa nego slušamo priče na cd-u (crvenkapica, snjeguljica)

kombiniramo uvijek u danu malo crtića+puno čitanja+1 do 2 priče

Mejra's mommy
04.10.2006., 04:46
Barney nam je super.

clumsy mom
04.10.2006., 09:23
Dakle, prvo Baby Einstein. Mi imamo sledece:
- Baby Neptune - Discovering water
- Baby Dollitle - World animals
- Baby Dollitle - Neighbourhood animals
- Baby Mozart
- Baby Newton - Discovering shapes
- Baby galileo - Discoverung Space
- Baby McDonald - A day on a farm
- Baby Noah

Onda gledaju Teletubbies, Pingu-a (dva serijala pa vrtimo), Kokija (neko pile, slichno Pingu-u) a od Disney crtaca vole samo najavnu i odjavnu shpicu, dakle premaleni su za to. Dugometrazhne gledaju samo mama i tata za sad :lol:

Sa ovolikim izborom treba nam dve sedmice da okrenemo krug ;)

tridesetri
04.10.2006., 11:21
jucer sam bila u videoteci i posudila teletabise, male letece medvjedice i babmbija. to mi se cinilo jedino prikladno ali sam se totalno razocarala...i bambi i medvjedici su tako agresivni! a za teletabise je vec pomalo pocela gubiti interes...baby einstein uopce nisu imali, mozda ne valja videoteka, idem potraziti neku bolju...

tatek
04.10.2006., 12:03
Kazem ja, Krtek je zakon! :)

tanja_b
04.10.2006., 12:11
Kad već toliko reklamiraš Krteka, može li se negdje nabaviti a da nije u King Crossu (nakon stajanja u čepu pred Jankomirskim mostom u nedjelju popodne zarekla sam se da neću skoro obilaziti taj dio grada :mrgreen: ) Inače, ja obožavam Krteka, i sama bih ga mogla gledati, tako je dobar!

Mene kod crtića brine nešto drugo. Vidim da spominjete razne crtiće, ove i one, kako koja djeca reagiraju na njih, koje vole, koje ne vole. Moje dijete uopće ne gleda crtiće. Ne gleda ih zato što mu ih ja ne puštam. A ne puštam ih zato što bi se on samo igrao s televizorom, a ne bi ih gledao (pali-gasi, pali-gasi, prekopčaj na program, promijeni dvd, pali-gasi... i tako dok netko od odraslih ne ispali na živce i ne izvuče utičnicu iz struje). Da li mu ja nešto bitno uskraćujem? I zašto druga djeca mogu gledati televiziju, a moje to nije u stanju bez da rasturi aparat?
(nije problem u nedostatku koncentracije, jer je u stanju igrati se jednom igračkom cijelo prijepodne, jer je neki dan odgledao cijelu kazališnu predstavu u trajanju 1 h, jer čitamo slikovnice već odavno... ali televizor kao da je neka paklena naprava :? )

tatek
04.10.2006., 12:34
Kad već toliko reklamiraš Krteka, može li se negdje nabaviti a da nije u King Crossu (nakon stajanja u čepu pred Jankomirskim mostom u nedjelju popodne zarekla sam se da neću skoro obilaziti taj dio grada :mrgreen: ) Inače, ja obožavam Krteka, i sama bih ga mogla gledati, tako je dobar!

Cuj, cep ti je s druge strane mosta tako da u King Cross mozes bez frke. ;)
Firma koja izdaje Krtekove crtice se zove Zauder i ima sjediste negdje u Dubravi - moze se dobiti i od njih pouzecem, no nije nista jeftinije nego u ducanu. Mozes ih pitati da li daju robu nekom ducanu koji je tebi blize (tako sam ja dosao do adrese ducana u King Crossu - znao sam da se prodaju negdje, ali nisma znao gdje pa sam saznao ime distributera i nazvao).

Krtek je po meni jedini crtic koji je zaista nenasilan, a pricice su vrlo lijepe i tople (knjige su isto takve pa zato iammo i desetak njegovih knjiga na slovenskom, ceskom, slovackom, madzarskom ... kad vec nem ana hrvatskom :( ).

Naravno, imamo doma i Krtek kalendar (kupljen u Austriji!), krtekove napuhance za plivanje, zagonetke ...

Kad smo vec kod crtica, primjetio sam da se uz neke novine prodavao i DVD sa Talicnim Tomom crticem - zna li netko uz koje?

I za kraj jos o ovoj temi: mi smo se bojali da ce kupovinom VHS-DVD-a (ovo proljece, nakon Vedranove operacije) Vedran htjeti buljiti u ekran satima, medjutim (velika pohvala njemu!) to nije slucaj, pogleda tu i tamo koji crtic, nekad cesce, nekad rjedje, no prosjek je 1-2 crtica tjedno.
A mi ... otkad smo kupili kantu prije 4 mjeseca nismo jos nista posudili, snimili smo 2 filma, a MZ ponekad snimi neku seriju koja ide preko dana pa ju pogleda navecer ...

vilma
04.10.2006., 12:37
ni mi ne gledamo crtiće, pa se pitam isto što i tanjab.
naprosto rijetko uopće palimo tv, rijetko smo doma...nemamo tu naviku.
jel propušta moje dijete nešto korisno?

tridesetri
04.10.2006., 12:50
mi gledamo crtice naprosto zato sto je to jedna od stvari koje m. jako voli. isto kao sto se voli igrati u pijesku, hraniti lutke, crtati, pjevati i plesati...

i ona je rijetko doma, ali recimo odkad je prestala dojiti najbolje se uspavljuje tako da legne sa mnom na kauc pred tv i onda joj radje pustim neki dobar crtic, nego da gleda neku glupu seriju na tv-u, osim toga program je tako agresivan da mi rijetko uopce palimo televiziju kad je m. doma.

a da li dijete nesto propusta ako ne gleda crtice? ja osobno mislim da ne, apsolutno nista. narocito ako dijete uopce nema interesa za to ako sto kaze tanja_b. ionako je tako tesko pronaci dobre i "pametne" crtice, zato sam i otvorila ovu temu.

tatek
04.10.2006., 13:16
ni mi ne gledamo crtiće, pa se pitam isto što i tanjab.
naprosto rijetko uopće palimo tv, rijetko smo doma...nemamo tu naviku.
jel propušta moje dijete nešto korisno?
Ne, ne propusta.
Ja na to gledam kao vid zabave - tokom zabave ne radimo nesto sto je korisno, vec nesto sto nam se iz nekog razloga svidja ... pa iz istog tog razloga nekad pustimo Vedranu i/ili Zrinki koji crtic, jer to vole gledati.

S druge strane, pokazalo se ad su crtici korsini da malo smire atmosferu predvecer npr. kad je Vedran umoran, a ne zeli jos u krevet, onda ga to malo smiri i zabavi (u suprotnome obicno gnjavi nas ili Zrinku umjesto da se igra na neki prihvatljiv nacin).
Naravno, pazimo da ne pretjera sa time, a isto tako crtici se gledaju na TV-u dnevnoj sobi (jedini koji imamo), a na spavanje se ide u svoju sobu, bez TV-a, ali sa MZ-om ili sa mnom i sa nekom ispricanom pricom ili pjesmom, iz knjige ili izmisljenom.

Deaedi
04.10.2006., 13:21
H obozava:

1. Tko je smjestio Crvenkapici
2. Shrek 2
3. Medvjedici dobra srca - Igrarija

Mogu proci:

3. Medvjedici dobra srca - kompilacija 4 crtica
4. Garfield
5.Potraga za Nemom
6. Teletubbies - životinje
7. Neka kompliacija s kioska, 4 crtica gleda samo 1: Vlaho Luk i Laura Orah
8. Kitty- Snjeguljica

Nikako ne prolazi:

9. Tom i Jerry
10. Teletubbies - djecje pjesmice

Mislim da je za djecu dobro da umjereno gledaju crtice: zabavno je, zanimljivo, edukativno.

čokolada
04.10.2006., 13:26
Evo još jedan glas za Krteka! :heart: Ne znam kome su zanimljiviji, meni ili malenoj!

tridesetri
04.10.2006., 13:33
ma ta televizija je uvijek neki tabu.
to je zbog onog klisea - dijete cijeli dan bolji u crtice jer se roditeljima ne da baviti njime. i to je koma.
ali pod normalnim okolnostima, ako dijete u dobrom omjeru provodi vrijeme na zraku, u prirodi, s vrsnjacima, s roditelljima, u ovakvoj i u onakvoj igri, zaista ne vidim nista lose u tome da gleda crtice ili slican prikladan program. a dapace, moze biti i korisno. na isti nacin kao sto i citanje slikovnica moze biti korisno.
inace sam nesto zgodno negdje procitala, a to je da gledanje televizije narocito nije stetno ako jedan od roditelja sjedi s djetetom i aktivno razgovara s njim i komentira ono sto je vidjeno na ekranu. eto to je dobar nacin za one koji se brinu dal je stetno.
mi smo m. cak dali (vrlo rano) i da se igra kompjutorskih igrica. nemoguce joj je zabraniti da bude pred ekranom, pa zasto ne i to.
za drugi rodjendan je od prijateljice dobila igru "orasar" i stvarno to obozava. pa nece joj nista biti ako pola sata dnevno gleda u ekran...

tanja_b
04.10.2006., 13:45
tridesetri, ne radim ja tabu od televizije iz nekih uvjerenja, nego zato što primjećujem da Andrej nije u stanju mirno sjediti pred ekranom (bilo televizijskim, bilo kompjutorskim - taj je još i gori!)
Zato se i pitam, propušta li on nešto. Jer znam da postoje jako zgodne edukativne igrice, lijepi crtići, itd, itd. A opet... ako je sve što ga zanima paljenje i gašenje televizora, što onda? Ugasiti televizor i prijeći na drugu aktivnost. To mi je zasad jedino rješenje.

tridesetri
04.10.2006., 13:49
tanja_b, budi sretna! televizor ionako zraci. ja bih radje da m. nije opcinjena tim ekranima...sigurna sam da andrej nista propusta.

tatek
04.10.2006., 13:57
tridesetri, ne radim ja tabu od televizije iz nekih uvjerenja, nego zato što primjećujem da Andrej nije u stanju mirno sjediti pred ekranom (bilo televizijskim, bilo kompjutorskim - taj je još i gori!)
Zato se i pitam, propušta li on nešto. Jer znam da postoje jako zgodne edukativne igrice, lijepi crtići, itd, itd. A opet... ako je sve što ga zanima paljenje i gašenje televizora, što onda? Ugasiti televizor i prijeći na drugu aktivnost. To mi je zasad jedino rješenje.
Nagledat ce se on jos ekrana u zivotu tako da ti je to rjesenje vise nego OK i slobodno ga se drzi dok on sam ne pozeli nesto vise.

tanjads
05.10.2006., 11:15
Filip gleda Teletubbiese (pretezno one filmice unutar teletabisa, same lutkice su mu sad dosadne), obozava Hoplu, a svidja mu se i Pink Panter, a od Disneyja gleda Knjigu o dzungli i najnovije Kralja lavova (obozava lavove). A na kompu (s tatom) gleda Muppete i neke plisane lavove koji pjevaju.

Ineska
05.10.2006., 12:04
Ninina TOP lista:
1. Dama i skitnica
2. Legenda o medvjedu
3. Madagaskar
4. Nemo
5. Šegrt Hlapić
6. Teletubbiesi

A obožava i filmiće i to Stuart Litlle 1, 2 i 3 i Garfielda...
Čak smo u nedjelju morali ići i u kino gledati Garfielda 2 jer ga je vidjela na plakatima u gradu... 8)

babyiris
05.10.2006., 12:15
Moju curu uopće ne zanimaju crtići. Nema tog crtića ili filma koji bi ju zadržao pred ekranom.

Jedino joj se sviđa kad je glazba na tv-u. Obožava onu naslovnu pjesmu od "Zabranjene ljubavi"......Glavno da se da plesat!

Ineska
05.10.2006., 12:24
Obožava onu naslovnu pjesmu od "Zabranjene ljubavi"
Hehehe...glede te naslovne pjesme iz zabranjene ljubavi...jelte...Srce nije kamen...ispaliti ću na živce
Ne daj bože da se išta drugo sluša u autu - čim uđemo u auto Nina kaže:
"Tavi sice nije kamen, tavi Tose Pjojeski!!!"
A ja: :tele:

aleta
05.10.2006., 13:06
a ja neki dan negdje čula taj napjev i zavijam ga cijeli dan. a Eva Marija će, mudro, znajući da ja sapunice ne podnosim u tolikoj mjeri da ni nemam pojma od kud je ta pjesma:
- A zgodna je ta pjesma, ha?
- Pa baš je fora, kažem ja.
- Hah! To ti je iz Zabranjene ljubavi!!! - bila je tako sretna što me zeznula.

Mony
05.10.2006., 13:54
Tanja, ja sam isto mislila da bi Leon trebao gledat crtice jer se tako uci moc koncentracije, s obzirom da njega nisu uopce zanimali.
Dok nije otkrio Bob the Buildera (Bob Edija - kako ga on zove :) ) - e sada mu moramo dozirati Bob Edija ;)

tanjads
05.10.2006., 22:50
Crtici i opcenito televizija nisu korisni za vjezbanje koncentracije, naprotiv. Na tv-u se slike izmjenjuju prilicno brzo, tako da je stalna promjena, a to nije nesto sto bi stimuliralo koncentraciju.
Nije da ja imam nesto protiv televizije, i sama sam ovisnik, a i malac mi je vec s 9-10 mj. znao pogledati cijelu Knjigu o dzungli. Ali za vjezbanje koncentracije nis koristi.

hagulkica
05.10.2006., 23:10
naši omiljeni:

1. knjiga o đungli II
2. Bambi
3. Miffy
4. mišica Maisy (uz koju je Tirna naučila prati zube prije spavanja, iako smo mi to pokušavali 'profurati' mjesecima prije)
5. Baltazar
6. Winnie the Pooh

Kupili bi mi i Krteka. U kojem dućanu u King Crossu?

Mima
05.10.2006., 23:37
Gdje ste nabavili mišicu Maisy?

Mi smo Krteke dobili, ali sam ih vidjela i za kupiti, samo gdje :? zaboravila sam

andrea
05.10.2006., 23:46
kakvi su to krteki :? ; jel to ono što ponekad znaju pustit u žutokljuncu ?!

Mima
05.10.2006., 23:48
Hm, ne znam bude li u Žutikljuncu. Onaj češki (valjda) crtić sa malom crnom krticom kao glavnim likom.

andrea
05.10.2006., 23:55
može bit da je onda taj, krtica je glavna, samo ne znam jel čehica :mrgreen:

taj u žutokljuncu nam je super :D

sunce
05.10.2006., 23:58
33, čini mi se da Baby Einstein crtića nema u našim videotekama. To se 'posuđuje' :oops: s weba.

Andrea, Krtek je legenda legendarna.
Ja sam '77. godište i još sam ga gledala ko mala.

Sad imamo krpenu lutku Krteka (kupila u Češkoj), pa onu lutku kao za kazalište u koju tutneš ruku i glumiš, a frend iz Slovačke nam je poslao knjigicu na koju lijepiš naljepnice.

Krtek i frendovi su neodoljivi i imaju najslađe glasove na svijetu.

U Pragu ima nekoliko dućkasa u kojima imaju sve igračke i obleku s temom Krteka. To mi je daleko simpatičnije od Turbo limach fora sa svim današnjim popularnim likovima koji dođu i nestanu u roku keks.
Čak sam frendu kupila XL majicu s Krtekom.

Mamba01
06.10.2006., 00:03
odlican crtic je "Kipper". Kupila preko Amazona. Evo kako ga tamo opisuju: Kipper, a loveable, animated dog with a British accent...
pa "Percy the Park Keeper".
Zatim od njemackih "Die Maus" (koji ima i svoju stranicu). Kao i "Nulli und Priesemut". Za decke je odlican "Brum"," te Fireman Sam", "Postman Pat" Sve kupljeno na Amazonu, a njemacki u NJemackoj, ili preko nekih njihovij sajtova. Sve krasni nenasilni crtici.

andrea
06.10.2006., 00:04
Andrea, Krtek je legenda legendarna.
Ja sam '77. godište i još sam ga gledala ko mala.

pa meni je u glavi stalno jedan srtić sa krticom, dok sam bila klinka, al onda mislim da ovaj nije taj stari

kupit ću baš, ak ga nađem gdje :D

tatek
06.10.2006., 08:40
Andrea, na postu na vrhu sam napisao:

Cuj, cep ti je s druge strane mosta tako da u King Cross mozes bez frke.
Firma koja izdaje Krtekove crtice se zove Zauder i ima sjediste negdje u Dubravi - moze se dobiti i od njih pouzecem, no nije nista jeftinije nego u ducanu. Mozes ih pitati da li daju robu nekom ducanu koji je tebi blize (tako sam ja dosao do adrese ducana u King Crossu - znao sam da se prodaju negdje, ali nisma znao gdje pa sam saznao ime distributera i nazvao).

Krtek je po meni jedini crtic koji je zaista nenasilan, a pricice su vrlo lijepe i tople (knjige su isto takve pa zato iammo i desetak njegovih knjiga na slovenskom, ceskom, slovackom, madzarskom ... kad vec nem ana hrvatskom ).

Naravno, imamo doma i Krtek kalendar (kupljen u Austriji!), krtekove napuhance za plivanje, zagonetke ...

Taj ducan u King CRossu je tocno nasuprot Ipercoopu, oko sredine i ima na vrhu blizu stropa veliki (Ali dosta nevidljiv, zbog visine) natpis tipa "Lakoca komunikacije" ili tako nesto, a u izlogu je obicno i jedan ili dva DVD-a, Krtek ili nesto slicno, no tesko ga je uociti ako bas ne trazis.

Krtek je crtic kojeg se ja sjecam iz svog djetinjstva sa TV-a (Kraj 60-tih i pocetak 70-tih, kad je postojao jos samo jedan program koji je emitirao od 17:30 do 22:00 :lol: ), autor Zdenek Miler je ceh, a dosta crtica je crtano i u SLovackoj, a dio je radjen u koprodukciji sa nijemcima. Svi koej sam do sada vidio su vrlo kvalitetni i nema nekakvih "Otpadaka" kao kod nekih drugih serija.

Za one koji zele znati nesto vise nek pogledaju Wikipediju (na njemackom): http://de.wikipedia.org/wiki/Der_kleine_Maulwurf (sa popisom svih krtekovih crtica, no bez lijepih slikica krteka)
kratki tekst o Krteku (opet na njemckom) sa par simpa slikica: http://web.archive.org/web/20041026105658/www.krtek.de/krtek.html

Krtek-forum (na njemackom): http://web.archive.org/web/20041114215542/www.service-wg01.de/cgi-bin/forenserver/foren/F_0055/cutecast.pl
O autoru (opet njemacki): http://web.archive.org/web/20041026100209/www.krtek.de/miller.html
Lista filmova Zdeneka Milera (na ceskom, svi njegovi filmovi su vrijedni gledanja): http://www.csfd.cz/herec.php?9039&rez=1&top=1&biografie=&kontakt=

Razgovor sa autorom (na engleskom): http://www.nettime.org/Lists-Archives/nettime-l-0403/msg00027.html

A sad biser: hoce li netko vidjeti zgodan izbor slikica? Tad na http://www.fkr.comp.cz/

tanja_b
20.10.2006., 11:35
Samo da javim da je naša tabu-tema televizija prestala biti tabu.
Jučer je zatražio da mu pustimo "mine" (pingvine, dokumentarac). Pustila sam mu, gledao je mirno iz svoje foteljice, s pristojne udaljenosti. Onda mu je dosadilo (nije ni čudo, to nije film za djecu), pa je zatražio Tonka Bonka. Odgledao 3 crtića, kad sam primijetila da mu opada pažnja najavila sam kraj. Malo se bunio, ali nisam htjela da mu televizor bude kulisa.
Nakon kratkih i ne jakih protesta, zaigrao se dalje normalno s igračkama, večerao, slušao pjesmice... ukratko, nije proveo cijelo popodne pred tv-om, čega sam se bojala, kako je počeo.
Nego, imam pitanje: MM i ja se ne možemo složiti oko toga je li bolje imati doma na izbor više crtića ili samo 1-2? Ja smatram da nije bitno koliko ima crtića na izbor, ako zna da nema mijenjanja dvd-a svakih 5 minuta ili ako se dogovorimo, npr., da danas gledamo samo Tonka Bonka, a sutra nešto drugo. MM smatra da je takve konflikte bolje unaprijed izbjeći i doma držati samo jedan dvd, pa kad hoće gledati tv, zna se što se gleda.
Kakvo je vaše mišljenje?

tinkie winkie
20.10.2006., 11:52
ja nemam dilemu, jer skupljam crtiće trenutno više radi sebe nego radi djeteta :dancingfever:

ona ionako gleda uvijek i najčešće jadan te isti. Što ne znači, da će je nešto drugo zanimati za recimo 5 godina.

Evo, neki dan sam joj pustila Hlapića, i na moje iznenađenje, pogledala ga je u komadu od početka do kraja, i sad se naravno u kući samo hlapić opetovano gleda. Onda ju je jučer nešto puklo, pa je izjavila da ga više ne želi gledati jer ga se boji :shock:

tatek
20.10.2006., 12:19
Samo da javim da je naša tabu-tema televizija prestala biti tabu.
Jučer je zatražio da mu pustimo "mine" (pingvine, dokumentarac). Pustila sam mu, gledao je mirno iz svoje foteljice, s pristojne udaljenosti. Onda mu je dosadilo (nije ni čudo, to nije film za djecu), pa je zatražio Tonka Bonka. Odgledao 3 crtića, kad sam primijetila da mu opada pažnja najavila sam kraj. Malo se bunio, ali nisam htjela da mu televizor bude kulisa.
Nakon kratkih i ne jakih protesta, zaigrao se dalje normalno s igračkama, večerao, slušao pjesmice... ukratko, nije proveo cijelo popodne pred tv-om, čega sam se bojala, kako je počeo.
Nego, imam pitanje: MM i ja se ne možemo složiti oko toga je li bolje imati doma na izbor više crtića ili samo 1-2? Ja smatram da nije bitno koliko ima crtića na izbor, ako zna da nema mijenjanja dvd-a svakih 5 minuta ili ako se dogovorimo, npr., da danas gledamo samo Tonka Bonka, a sutra nešto drugo. MM smatra da je takve konflikte bolje unaprijed izbjeći i doma držati samo jedan dvd, pa kad hoće gledati tv, zna se što se gleda.
Kakvo je vaše mišljenje?
Mi ih imamo vise (7-8), a gledaju se oni koje klinci zatraze (nikad ne traze mijenjanje svako malo), obicno to bude 3-4 puta zaredom nesto dok je frisko, a onda poslije vec kak ispadne.

Mi smo isto mislili neko vrijeme (prije kupovine DVD/VHS-a) kako bi mogla biti frka s tim videom, ali praksa je pokazala da ama bas nikakve frke nema - recimo, nitko nije gledao nikakav crtic vec 10 dana bez da smo mi ista govorili. Sad na kraju ispada da cak mi cesce ponudimo crtic (npr. kad se spremamo na izlet pa da se u miru spakiramo pola sata ili kad je samo jedan od nas doma pa mora recimo spremiti Zrinku na spavanje) nego sto ga oni traze. :mrgreen:

aleksandra70vanja
20.10.2006., 15:35
I mi dajemo glas za Krteka, mi smo ga kupili u Metrou, 3DVD.
Jako mi je lijep i Winnie the pooh, sad kupujemo pčelicu Maju.
Ta 3 crtića su nježni, uče o prijateljstvu, poštenju, ne zna se tko ih više voli, V ili ja.
Disneya imamo sve što je sinhronizirano, V je dosta gledala Kralja lavova sva 3, Tarzana, Nema, Bambija dok joj Izbavitelji i Legenda o medvjedu baš nisu legli.
Obožava Shreka, Madagaskar i Ledeno doba.
Na moje zadovoljstvo Teletabise nije nikada voljela.
OT Sunce, ti ide klinac u vrtić u Rapskoj?

tridesetri
20.10.2006., 15:43
ja sam ubrzo zalazila sto sam otvorila ovu temu :lol:
naime nakon nekoliko neuspjelih posudba crtica prijateljica mi je posudila fenomenalne crtice i m. je doslovce opsjednuta s njima!
ima taj neki "potty time with bear" od onog tipa koji je radio muppet show, slicne su lutke, i m. bi to gledala konstantno, slican interes ima i za tonka bonka. sve pjesmice i dijaloge vec zna napamet.
sad, meni to malo i pase s obzirom da sam pred porod i nemrem stalno trcati za njom i jedino me tjesi sto je ona po cijele dane vani, a crtice ipak gleda samo navecer, ali zato po tri sata bez prestanka...da li da joj branim? vec sam se zabrinula...ili je samo faza, valjda ce je proci.

ms. ivy
20.10.2006., 15:46
i ja se nadam da je faza. :P andrej bi mogao cijeli dan, ali doslovce cijeli dan gledati knjigu o džungli. ostale crtiće uopće ne šljivi, ujutro pogleda minutu i pol žutokljunca a do opsesije mowglijem uopće nije šljivio tv.

pa se iskreno nadam da će posustati...

Mima
20.10.2006., 17:28
Lei je prvo što me pita kad dođem doma sa posla : Jel ti znaš pustiti Kitty i Mimi? Jer to gleda na kompjuteru pa baka to ne zna pustiti. I onda gleda Kitty, svaki dan iste crtiće (3 komada). Totalno je luda za tim crtićima, stalno se igra Kitty i Mimi, mene zove Mimi i svako malo mi dođe i kaže: Mimi, mislim da smo se smanjile. Eto, ako netko negdje vidi Hello Kitty crtiće za kupiti molim nek napiše ovdje.

tanja_b
21.10.2006., 15:49
Kad smo već skinuli lokot s televizora :mrgreen: pokušala sam ga nagovoriti neki dan na Krteka (kojeg je MM danima i danima skidao s interneta). Nakon pola minute je rekao da ga neće gledati i da hoće svoje pingvine.
Pingvini uopće nisu crtić, nego dokumentarac koji on gleda parcijalno i ne može ga pratiti, ali tako oduševljeno iščekuje svaki kadar s pingvinima da mu je već to uživancija. Srećom, nakon 15-ak minuta obično sam odustane, uz malo pregovora, čak se i ne buni na gašenje televizora.
Inače, on i kod tete čuvalice gleda sasvim dosta crtića ujutro, stalno priča da najprije gleda TV kalendar, a onda Žutokljunca, spomenuo je neki dan još neke crtiće, pa mislim da mu je i tamo dovoljno tv-a, ne moram ga još i ja nuditi.

andrea
21.10.2006., 15:55
Lei je prvo što me pita kad dođem doma sa posla : Jel ti znaš pustiti Kitty i Mimi? Jer to gleda na kompjuteru pa baka to ne zna pustiti. I onda gleda Kitty, svaki dan iste crtiće (3 komada). Totalno je luda za tim crtićima, stalno se igra Kitty i Mimi, mene zove Mimi i svako malo mi dođe i kaže: Mimi, mislim da smo se smanjile. Eto, ako netko negdje vidi Hello Kitty crtiće za kupiti molim nek napiše ovdje.

lea :lol: :lol: :lol:

mima, pa ja bojanu kupujem kitty na kiosku; imam dva CD-a, "kitty i mimy- najbojlje sestre" i kitty- snjeguljica /al taj mi se ne sviđa, zbog lovca koji treba ubiti snjeguljicu, pa ga ne gledamo baš/

neki dan sam vidjela kitty-trnoružica, mislim

bojan isto obožava, ali on to tove kitimimi, tj. on misli da je to jedna, tj., da se kitty zove kittymimi :mrgreen:

makka
21.10.2006., 19:00
bojan isto obožava, ali on to tove kitimimi, tj. on misli da je to jedna, tj., da se kitty zove kittymimi :mrgreen:

tak sam ja mislila da se Tom & Jerry zove tomiđeri :mrgreen: (kad sam bila mala ofkors)

Mima
22.10.2006., 14:52
andrea, jesu li to dugački crtići ili oni kratki kakve puštaju u Žutokljuncu?
Lea naime ne voli te dugačke, već ju smeta to što je uvodna pjesmica drugačija. Ja imam dva CD-a sa kioska sa ovim kratkim crtićima.
Inače smo oduševljeni jer zadnja dva dana traži Krteka.

Deaedi
22.10.2006., 14:55
Nama je bio veliki problem sto H nije dala da prekidamo crtic, a neko vrijeme je htjela gledati samo Shreka koji traje preko 1h...

tanja_b
22.10.2006., 15:30
Danas smo i mi gledali Krteka :) Andrej ga zove "Teci" (kad ne zna reći k)
Malo mi se previše počeo paliti na tv zadnja 2-3 dana (kad se sjetim da doma mjesecima nije pogledao nijedan crtić)... a baš je i kiša pala pa smo odustali od Sljemena :( ali još uvijek imamo razumnu mjeru boravka pred ekranom.

andrea
22.10.2006., 15:51
andrea, jesu li to dugački crtići ili oni kratki kakve puštaju u Žutokljuncu?
Lea naime ne voli te dugačke, već ju smeta to što je uvodna pjesmica drugačija. Ja imam dva CD-a sa kioska sa ovim kratkim crtićima.
Inače smo oduševljeni jer zadnja dva dana traži Krteka.

dugački su, ali ni bojan ne pogleda cijelog, nego odustane nakon nekog vremena

a kad si ti kupovale te Cd-e sa kratkim pričicama ?!

kako je zadnjih tjedan dana bolestan, otkrio je "bob the bulidera"; oduševljan je pjesmicom, a meni ide tak na živce, za poludit

tatek
23.10.2006., 09:44
Danas smo i mi gledali Krteka :) Andrej ga zove "Teci" (kad ne zna reći k)
Malo mi se previše počeo paliti na tv zadnja 2-3 dana (kad se sjetim da doma mjesecima nije pogledao nijedan crtić)... a baš je i kiša pala pa smo odustali od Sljemena :( ali još uvijek imamo razumnu mjeru boravka pred ekranom.
Steta kaj ste odustali od prirode, mi smo bili jucer cijeli bogovetni dan na SAmoborskom gorju :D , bit ce izvjestaj na onoj temi gdje idu zanimljiva mjesta itd.

tanja_b
23.10.2006., 22:32
Ne znam gdje bih ovo napisala, pa pišem tu, ipak je topic o crtićima.
Danas je gledao Krteka, i bila je scena gdje Krtek, zec i jež i neki čovo kuhaju grah iz konzerve i gladni zijevaju i onda im upadne medvjed i sve im pojede i još ih tjera da pjevaju poslije. Andrej se od te scene rasplakao. Ne od straha, nego od tuge. Nije mogao dalje gledati i tražio je da ugasim tv.
Reagiraju li i vaši klinci tako emotivno na crtiće? Andreju je ovo bilo prvi put i stvarno me iznenadio. I bilo mi je žao što ga je to toliko pogodilo. Možda je ipak premali za taj crtić?

Mima
23.10.2006., 23:00
Lea ne reagira tako, samo se svako malo nečega prestraši.

andrea - kratke Kitty sam isto kupila na kiosku, mislim da su bili u onom časopisu Bambino. jedan sam kupila po ljetu na moru, a jedan imamo već dugo.

andrea
23.10.2006., 23:07
ni bojan se zasad ne rastuži baš nešto na crtiće; na priče da, ali ne plače

"mali majmun u velikoj brizi" mu je strahovito tužna pričica, al me stalno žica da mu je pričam :saint:

saška
24.10.2006., 12:45
Haj!

Molim te možeš mi reći dali se Baby Einstein može prebaciti na DVD?

:*

saška
24.10.2006., 12:50
Prethodan post je trebao biti pp...
Tanja_b budi sretna jer mi smo Shrek-a 2 pogledali pjesmu vilinske kume u plavoj i crvenoj haljini nekoliko tisuća puta... Baš smo se iznenadili kada smo jednom pogledali cijeli crtani.

tridesetri
24.10.2006., 13:10
Nije mogao dalje gledati i tražio je da ugasim tv.
Reagiraju li i vaši klinci tako emotivno na crtiće? Andreju je ovo bilo prvi put i stvarno me iznenadio. I bilo mi je žao što ga je to toliko pogodilo. Možda je ipak premali za taj crtić?

ovako isto m. reagira i zato mi gledamo iskljucivo crtice koji nemaju bas nista tuznog u sadrzaju. momentalno su to iskljucivo tonko bonko i onaj medo (kao muppet show) sto sam vec prije spominjala.
cak i pcelica maja je malo pretuzna ali to eventualno prolazi ako zajedno gledamo pa joj ja tumacim da to nije nista strasno itd.
kralj lavova, bambi i sl. uopce ne dolaze u obzir, ali na te crtice cak i ja placem :lol: pa se ne zabrinjavam sto ih ona ne moze gledati...

tanja_b
24.10.2006., 15:12
Aha. Sad mi je malo lakše kad vidim da i drugi budu tužni.
Znači, ipak Tonko Bonko rules! Ima MM pravo kad se buni da nam ne treba drugih crtića u kući :mrgreen:

tatek
24.10.2006., 15:17
Aha. Sad mi je malo lakše kad vidim da i drugi budu tužni.
Znači, ipak Tonko Bonko rules! Ima MM pravo kad se buni da nam ne treba drugih crtića u kući :mrgreen:
Pa ne vidim sto je to tako strasno ako dijete bude tuzno - pa i to je zivotna situacija.
Jest, mi svi to ne volimo, ali ... mene malo smeta ta fascinacija veselim i u zadnje vrijeme trudim se Vedranu izmisljati price koja imaju elemente i drugih osjecaja - ima tu i straha i tuge i ostaloga.
OK, Andrej je puno manji, ali opet ... ne sjecam se da postoji recimo neka klasicna prica (bajka/basna) koja nema elemente tuge, a na kraju opet bude sve OK.
Vjerojatno sam pristran, ali meni su price i crtici o Krteku mustra kako bi price trebale biti postavljene.

tanja_b
24.10.2006., 15:31
Ma sve ok, ali ipak je razlika u dobi između Andreja i Vedrana poprilična.
Prvo želim da nauči prepoznavati i imenovati svoje osjećaje, a tek onda da se rasplače zato što je Krtek ostao gladan. Dok nije u stanju predviđati tijek radnje i dok nije svjestan da se problem može razriješiti ovako ili onako (i da će crtić imati sretan završetak), za njega je tužna scena u crtiću kraj svijeta. Vidjela sam mu facu jučer. Uopće više nije imao volje za gledanje, a i teško se ponovo zaigrao.
Dakle, sve u svoje vrijeme ;) I meni je Krtek presladak crtić i razmišljam gdje bih ih mogla nabaviti još. Ali nisu ni sve priče tamo jednako prikladne za svu djecu.

(mi još nismo ni došli do klasičnih bajki, iako ih trenutno intenzivno proučavam s teoretske strane)

tridesetri
24.10.2006., 15:35
tatek mozda si u pravi ali ne znam...ja se tu rukovodim prema svom majcinskom osjecaju. nemam dojam da bi m. ista dobila s tim sto bi bila tuzna. imat ce za to dovoljno prilika u zivotu. nije da je drzim pod staklenim zvonom ali za sad mi se cini da je bolje da ju se postedi odredjenih stvari. imam dojam da ce tako bolje ojacati i biti spremnija i za tuzne stvari u zivotu. ne znam da li sam dobro objasnila ali tako nekako izgleda moje razmisljanje o tome.
za krteka ne mogu reci jer ga nisam gledala, ali za leon kinga i bambija mogu reci da su stvarno jako agresivni i posve mi je normalno da se m. od toga rastuzi...

tatek
24.10.2006., 15:41
tatek mozda si u pravi ali ne znam...ja se tu rukovodim prema svom majcinskom osjecaju. nemam dojam da bi m. ista dobila s tim sto bi bila tuzna. imat ce za to dovoljno prilika u zivotu. nije da je drzim pod staklenim zvonom ali za sad mi se cini da je bolje da ju se postedi odredjenih stvari. imam dojam da ce tako bolje ojacati i biti spremnija i za tuzne stvari u zivotu. ne znam da li sam dobro objasnila ali tako nekako izgleda moje razmisljanje o tome.
za krteka ne mogu reci jer ga nisam gledala, ali za leon kinga i bambija mogu reci da su stvarno jako agresivni i posve mi je normalno da se m. od toga rastuzi...
Po meni bi neka gradacija bila
- teletubbiesi (za najmanje)
- krtek, tonko bonko i sl. (za malo vece)
- disney i slicni (za jos vece)
...
Mi doma bas ne mozemo nesto posebno birati, ono sto Vedran gleda gleda odmah i Zrinka (cesto onak u prolazu, no nekad bas i pazljivo) i dosad nisam vidio da je ista na nju posebno utjecalo, sda bi se posebno rastuzila ... OK, mozda je i takav tip. Kaze "ktek place" ili "zeko boli", konstatira sto se desava i to je to.

Ali, jasno, svatko pozna sam najbolje svoje dijete ...

tatek
29.11.2006., 10:37
Mozda nam BAltazar bude zastitni znak grada!
Pogledajte: http://www.vecernji-list.hr/newsroom/regions/zagreb/686017/index.do

kulenova_seka
29.11.2006., 13:44
I ZKM uskoro (početak prosinca!) priprema kazališnu adaptaciju Profesora Baltazara!

Mogu li se njegdje nabaviti epizode Profesora Baltazara? Moja Gabi ga zna sa slika, ali nije imala priliku vidjeti crtić.

Mi smo ovisnici o francuskom Tiji-u (sretnici pa imamo kablovsku!) i sad mi je prvi put u životu što sam davnih godina pala na prijemnom na Francuskom i više nisam pokušavala upisati. Crtići su predivni - za manju dječicu, neagresivni, ma milina (pogotovo kad ih možeš usporediti s recimo Cartoon Networkom.)

tatek
29.11.2006., 13:48
I ZKM uskoro (početak prosinca!) priprema kazališnu adaptaciju Profesora Baltazara!

Mogu li se njegdje nabaviti epizode Profesora Baltazara? Moja Gabi ga zna sa slika, ali nije imala priliku vidjeti crtić.

Mi smo ovisnici o francuskom Tiji-u (sretnici pa imamo kablovsku!) i sad mi je prvi put u životu što sam davnih godina pala na prijemnom na Francuskom i više nisam pokušavala upisati. Crtići su predivni - za manju dječicu, neagresivni, ma milina (pogotovo kad ih možeš usporediti s recimo Cartoon Networkom.)
Mi imamo doma jedan DVD sa "Balticem", moram pitati MZ gdje ga je kupila.
(u dodatku je jedan film o Inspektoru maski, taj je Vedranu najdrazi, jer se inspektor maskira u kostura ... :lol: )

NanoiBeba
29.11.2006., 15:11
Mi imamo isto DVD, a idemo i na predstavu. 16tog, pa tek kasnije mogu napisati dojmove.

tanja_b
29.11.2006., 15:23
Kakvu predstavu??

brigita2
04.12.2006., 12:07
Jučer dok sam prala suđe u kuhinji, a u sobi je radio televizor, čula sam djelić neke reklame. Mislim da sam čula da na tisku prodaju neki hello kitti paket. Jel netko čuo reklamu i zna o čemu se točno radi. Eleni je Kitti trenutno zanimljivija od Barbie. Ako su neke bojanke ili slikovnice, onda bi joj otišla kupiti. Božić se bliži.

Ela27
29.12.2006., 22:59
Dora The Explorer (NickJr) odličan edukativan crtani film na engleskom jeziku. Lucija ga obozava gledati, ali mislim jos i vise slusati jer glazba je odlicna.

maria71
29.12.2006., 23:12
ako još jednom pustimo onaj crtić sa bivolima koji plešu i hoće pojesti lava ja ću skočit s balkona

sviđaš mi se sladak si :shock: :roll: :predaja:

Riana
02.01.2007., 10:16
Kod nas su teletubbies zakon. Tjedan dana ih gleda intenzivno, 1 na dan, pola sata, doduše nakon 10-15 minuta više ne može sjediti pa šeće, ali prati ona to. a kad je gotovo, plače za još.

Čim vidi bilo kopji dvd, cd, odmah traži. Moramo malo usporiti, ipak je tek 14 mj.
Lukavica mala.
Koliko vaši provode vremena pred TV?

tanja_b
02.01.2007., 10:43
Mi smo se uspjeli dogovoriti - cca pola sata dnevno, uz vježbanje (ili inhaliranje, po potrebi). Za to vrijeme koncentrirano gleda. Kad opazim da mu interes slabi ili da je prošlo dosta vremena, dogovoreno gasimo tv, nema većih drama (to očekujem kasnije).
Zasad su zakon: Bob graditelj, Tonko Bonko, Krtek (iako se jako brine za svaki lik, ovaj crtić najviše proživljava). Imamo već dosta tih dvd-ova, pa zapravo mislim da nam novi crtići i ne trebaju do daljnjeg (da ne spominjem dugometražne koji svoju priliku čekaju u ormaru).

tatek
02.01.2007., 10:46
Za vece klince (od 4-5 godina navise) te i vas odrasle od sveg srca preporucam ovaj novi Aardmanovu kinima "Pusti vodu da misevi odu". Gledali u subotu Vedran i ja sa frendovima i zabavili se kao rijetko kada. Ovako dobar i zabavan film nisam gledao vec desetljecima!
(vi koji imate male klince, odite ga pogledati sami, necete pozaliti, pogotovo ako se zelite malo odmoriti od sive svakodnevice!)

Hura za Aardmane, od njih se zaista ne moze dobiti los film ...!
:D :D :D :D

tanjads
02.01.2007., 19:35
Najnoviji Filipovi hitovi su=
Auti,
Preko ograde,
Teletabisi na snijegu,
Teletabisi-Zivotinje velike i male.

Mima
02.01.2007., 22:24
Ajme Teletabisi i snijeg :shock: Lea je totalno luda za tim crtićem.
Sve više voli Teletabise, nikako da joj dosade. Sad joj je fora da ode u drugu sobu i izvodi ono što rade Teletabisi ili djeca.
Na ovom DVD-u sa snijegom po sto puta gleda Božić u Finskoj, pa ode u sobu, stavi glavu na stolicu i pjeva :mrgreen: A riječi pjesme Mary had a baby je odlično skinula, za tu izvedbu se sakrije iza kinderbeta jer kaže da oni pjevaju u rupi ??
Za Božić sam joj kupila novog Tonka Bonka i jedan DVD sa Winnie Poohom koji nažalost nje sinhroniziran a stalno ga hoće gledati.
Inače nemam pojma koliko dnevno gleda crtiće, mi crtiće koristimo za inhaliranje i za hranjenje kad neće jesti. Tako da nekad ne pogleda niti jedan crtić cijeli dan, a nekad ih gleda puno.

Btw. pazte na cijene DVDova sa crtićima - ovi Teltabisi se npr. mogu kupiti na kiosku, a u Algoritmu koštaju oko 100 kn, ili Tonko Bonko je u Algoritmu bio pedesetak kuna, a u Profilu više od 100 :x

Brunda
02.01.2007., 23:54
Kod nas su trenutno aktualni Auti i Princ iz Egipta. Danas je čak izjavio da mu se ne sviđa što smo ga nazvali Sven, nego bi on htio da se zove Mojsije (a o cijeloj jednoj novoj dimenziji koja mu se otvorila tim crtićem i paleti pitanja da ne govorim :roll: ).
Zašto Bog nema noge?
Kako mi se Bog sve može javiti?
Hoćeš mi čitati onu knjigu o malom Isuseku (Bibliju)?
Kako Bog vidi kroz zidove?
Zašto ja ne mogu sa štapom raditi čuda kao Mojsije?
Zašto mi nismo išli u jaslice kada se Isusek rodio?
Jesu i životinje od Boga? Itd...
I to baš nađe nas, nevjernike ispitivati :lol:

tanjads
03.01.2007., 19:11
Filipu se isto svidio onaj crtic o Mojsiju koji je bio na TV za Bozic. Je li to Princ Egipta-nismo vidjeli pocetak pa ne znam naslov?

puros
03.01.2007., 20:06
definitivni je trenutni favorit: čarobnjak iz oza i to samo jedna verzija od dvije koliko ih imamo. nakon toga slijedi: gospodar džungle i hlapić.
negdje je vidio grofa drakulu i poludio je za tim crtićem. bila sam protiv da se kupi, ali tata je popustio. nije uopće strašan pa je ok. inače, moje dijete samo voli gledati crtiće koji su za stariju djecu i od svih najviše voli spodobe kao vještice, drakulu, vuka itd. :roll:

Brunda
03.01.2007., 20:25
Filipu se isto svidio onaj crtic o Mojsiju koji je bio na TV za Bozic. Je li to Princ Egipta-nismo vidjeli pocetak pa ne znam naslov?

Je, to je taj. Sven ga je isto vidio prvo na TV-u i onda smo tek skužili da ga već godinu dana imamo doma, samo što naš nije sinhroniziran.

Leelee
19.07.2007., 15:12
...pomoć: gdje kupiti dvd pčelica maja? Kupih jednom na kiosku, davno, i taj je dvd sad hit mojem dvogodišnjaku, ali na kioscima vele da više nema...

TeinaMama
19.07.2007., 15:27
Ja sam jučer pčelicu maju kupila u ktc-u,. Ima desetak dvd-ova valjda, svaki po 29 kn.

TeinaMama
19.07.2007., 15:30
Meni je osobno prekrasan crtić Winnie the Pooh - Prašćičeva avantura. To je i Tei najdraži Pooh i kod nas se najviše vrti.

Nitica
19.07.2007., 15:43
M. obožava slikovnice Tonka Bonka, pa me zanima gdje ima za kupiti najpovoljnijih dva-a T.B. ali sinkronoziranih?

Leelee
19.07.2007., 18:23
Fala, TeinaMama - ali KTC-a nema u Zg-u? A gdje kupuješ Winnie-ja?
Nitica, kupila sam Tonka Bonka, sinkronizhiranog, u Algoritmu, ne sjećam se cijene, ali ispod kn 90 sigurno.

tanja_b
19.07.2007., 21:33
M. obožava slikovnice Tonka Bonka, pa me zanima gdje ima za kupiti najpovoljnijih dva-a T.B. ali sinkronoziranih?

Andrej je i dalje Tonko Bonko fan, ali neću kupiti još jedan dvd, neću i neću, jer mi je već pun kufer Tonka Bonka 8)
Inače, crtići su super, i posebno smo oduševljeni pripovijedanjem i lijepim rečenicama (nakon onih nemuštih Teletubbiesa, TB je bio pravo osvježenje za naše uši - a vjerujem da je i Andreju pomoglo da počne govoriti u cijelim rečenicama).

clumsy mom
19.07.2007., 22:20
Da i mi udarimo update :/ .

Dakle, Baby Einsteini su malo opali na listi popularnosti (od starih gledaju samo A day on a farm ali su ubacili još Baby wordsworth i From head to toe) ali su na rang listi naglo skočili Noddy i Winnie The Pooh. Noddy-ja gledaju prve tri epizode i kraj a Winnie-a možda 15-tak minuta. I, naravno, nezaobilazni Pingu - njega nikad dosta .

Poslednjih dana je napolju pretoplo (T se kreće između 43 i 47C - živimo u maloj Sahari :/ ) tako da se gledaju crtići pomalo ali uglavnom se sluša muzika (njihova dečija, ja nikako da dođem na red). Uz muziku možemo da slažemo kocke, crtamo ili đuskamo tako d aim je to zanimljivije jer im za crtiće više ne treba mama - koji ću im kad sam bilion puta ispričala šta se dešava na ekranu :mrgreen:

TeinaMama
19.07.2007., 22:24
Fala, TeinaMama - ali KTC-a nema u Zg-u? A gdje kupuješ Winnie-ja?
Nitica, kupila sam Tonka Bonka, sinkronizhiranog, u Algoritmu, ne sjećam se cijene, ali ispod kn 90 sigurno.

Mi posudimo u videoteci pa kopiramo :oops:
Znam da nije baš legalno, ali je jeftinije. 10 kn naspram 150....

Vrinda
23.07.2007., 14:56
Moj mali (22 mjeseca) najviše voli

Šrek 2 (Keko) :D
Happy feet (pigin)
Madagaskar (Makaj)
Tarzan (Tazan)
Potraga za Nemom (Biba)
Teletabise (iki-viki, pici, ava, po...kaaažu bok)
Fifi (vivi)

A kad vidi Rihannu na MTVu pjeva E,e,e,e i ako promijenim kanal plače Oću E!

neva
23.07.2007., 15:14

Cuj, cep ti je s druge strane mosta tako da u King Cross mozes bez frke. ;)
tatek a da li možda imaš njihov broj telefona jer mi nismo iz Zagreba a rado bi kupili taj crtić :*
Krtek je po meni jedini crtic koji je zaista nenasilan, a pricice su vrlo lijepe i tople (knjige su isto takve pa zato iammo i desetak njegovih knjiga na slovenskom, ceskom, slovackom, madzarskom ... kad vec nem ana hrvatskom :( ).

Kad smo vec kod crtica, primjetio sam da se uz neke novine prodavao i DVD sa Talicnim Tomom crticem - zna li netko uz koje?

I za kraj jos o ovoj temi: mi smo se bojali da ce kupovinom VHS-DVD-a (ovo proljece, nakon Vedranove operacije) Vedran htjeti buljiti u ekran satima, medjutim (velika pohvala njemu!) to nije slucaj, pogleda tu i tamo koji crtic, nekad cesce, nekad rjedje, no prosjek je 1-2 crtica tjedno.
A mi ... otkad smo kupili kantu prije 4 mjeseca nismo jos nista posudili, snimili smo 2 filma, a MZ ponekad snimi neku seriju koja ide preko dana pa ju pogleda navecer ...

neva
23.07.2007., 15:19
tatek da li možda imaš njihov broj telefona jer bi mi vrlo rado naručili taj crtić..
hvala

emanuel
23.07.2007., 15:53
mi imamo satelitsku i ima jedan kanal sa Baby tv-om.. fenomenalna tv za djecu od 0 - 3 godine. evo ti link:

noa to obozava gledati a ja sam sigurna da nije stetno. smije se, guguce i pjeva a kad pocne kuziti onda cu i ja s njim osim pjevanja i pricati (tj.prevoditi mu s engleskog).
bolje od ovoga nisam nigdje nasla....ide ti 24h dnevno!

na nasoj satelitskoj nisam mogla naci niti jedan program sa crticima. Pretpostavljam da vi imate paket THT-a po kojem mozete pratiti ove crtice, pa me zanima ako imate neki od paketa koji je i koliko ga mjesecno placate :heart:

loonalee
23.07.2007., 16:48
kod nas je nepobjedivi:
1. Madagaskar

a onda slijede:
2. Potraga za Nemom
3. Preko ograde
4. Sezona lova
5. Dora the explorer
6. Hello Kitty
7. Baby Einstein
8. Fifi

Medvjediće dobra srca i My little Pony ne voli jer se boji onih zločestih likova

donna
23.07.2007., 16:59
kod nas se dan i noć gledaju TABISI !!!!! :shock: joooj nemogu više!!!!!! :lol: :lol:

mirje
24.07.2007., 09:35
Moja djeca, a posebno KS, jako vole crtić Hopla koji se prikazuje uz Žutokljunca. Nisam nigdje vidjela da postoji DVD (jezik i onako nije relevantan).

Na top list još visoko kotira: Hlapić, Kitty, Fifi, Wiinnie Pooh, Tonko Bonko, Jagodica Bobica, Little Pony, Moomins, Pčelica Maja, Care bears ... A od "zahtjevnijih" Nemo, Shrek, Legenda o medvjedu, Izbavitelji, ...

Honey
24.07.2007., 14:25
Moj trenutno stalno navija za Pink Panthera i "A je to". I Baby Einstein crtiće još voli, njih traži predvečer.

kasiopeja
24.07.2007., 14:40
I naše dijete voli hoplu al isto nisam uspjela ništ naći. Imaju web, i tamo samo jedn kratki crtić koji već totalno zna napamet. Jel netko zna di bi se mogli dočepati tog zekića? :)

loonalee
24.07.2007., 17:07
Moj trenutno stalno navija za Pink Panthera i "A je to". I Baby Einstein crtiće još voli, njih traži predvečer.

Jednog dana kaže moja Vita: "zapaliti kuću!"
ja: :shock:
i onda skužim da je gledala "A je to" i da su oni zapalili kuću dok su pokušali ispeći piliće :lol:

neva
24.07.2007., 18:24
Moj obožava gledati Pingu i Tarzana..
Ja sam kao djete obožavala gledati Bojana
sjeća li se možda netko tog crtića ?

tinkie winkie
24.07.2007., 19:46
Ja sam kao djete obožavala gledati Bojana

ooo, daaa!

Inače, mi smo "otkrili" Disneyeve klasike, koji su se prodavali na kioscima....

kratki crtići... ima svašta- or dužnog pačeta do tri praščića... Obožava ih...

Mima
01.08.2007., 20:12
Gledali smo na moru Kralja lavova, Lea je poludila za tim. Pa sad tražim drugi i treći dio, zna li netko ima li toga gdje za kupiti ili slično a da je sinkronizirano? Moja šogorica izgleda ima samo na engleskom.

Btw. ŠTO je onaj Timon?? Jel mungos??

Može i koja preporuka za neke dobre dugometražne crtiće, ja ne volim crtane filmove pa ih niti ne gledam. Kralj lavova mi se čini OK za Leu jer nije pretjerano brz, kao neki drugi filmovi (npr. Potraga za Nemom mi je jako lijep crtić, ali mi se čini nekako prebrzog ritma za malo dijete).

aleksandra70vanja
01.08.2007., 20:56
Ima i 2, i 3, dio, oba su sinhronizirana.
A Timon je merkat, mislim kakvo je to uopće pitanje :mrgreen: .
Legenda o medvjedu nije nešto prebrza, Pepeljuga, Bambi, Zov divljine, Pobuna na farmi, Auti, Aladin trilogija, Hrabri Pero, Žuta minuta........ma ima puno crtića, mi smo veliki fanovi, obožavamo ih, imamo ih puno.

maria71
01.08.2007., 21:12
za sada su top3

čudesna šuma

krtek

šegrt hlapić

white_musk
01.08.2007., 21:21
kod nas su(vjerovatno jaaaako needukativni :roll: )

Finding Nemo i
MADAGASCAR!!!znamo SVE! ali baš sve !
Text naučen za 10 :mrgreen:

maria71
01.08.2007., 21:23
zna i ovaj moj sve tekstove napamet

pa se lijepo okrene OD tv-a i istovremeno s likovima s ekrana ponavlja tekst :roll:

Mima
01.08.2007., 21:45
E dakle ja pojma nisam imala da postoji životinjska vrsta po imenu merkat, ali dobro, iz porodice mungosa je pa i nisam puno fulala, u svakom slučaju sam bolja od MM a koji je tvrdio da je Timon prerijski pas :mrgreen:

a70v hvala ti na prijedlozima, čak sam i čula za većinu ovh crtića, a Pobunu na farmi sam i gledala (popularno među veganima :mrgreen: ).

Lea je od teksta najbolje zapamtila štossesmoto :mrgreen:

Hannah
01.08.2007., 22:15
Šimuna je konačno popustio crtić Čudovište iz ormara (već sam znala tekst napamet ;) ) Sada uživa u Tonku bonku i A je to, a voli i Shreka.

Loryblue
01.08.2007., 22:46
kod nas su već duuuuugo vrimena teletabisi br. 1.
sad je (već 10 dana) aktualan crtić Ivica i Marica (meni je strava i užas i nema veze sa pričom, ali ga šefica dnevno odgleda najmanje 3 puta).

slijede:
- garfield
- pink panter
- nemo
- pčelica maja
- winnie
- štrumfovi
- pepeljuga, snjeguljica, barbie

bobaibeba
01.08.2007., 23:40
A kod nas se već danima preko nekoliko puta vrte Pustolovine Marka i Goge.
To je bilo uz Libero pelene jedno vrijeme gratis crtić.Ja i zaboravila na njega i kad sam ga jednom stavila onako za probu u kući zavladao mir.Dva puta po 20 minuta (jer su na jednom DVD-u 2 crtića) mama može sve šta hoće dok ih gleda.
Mogla bi i kod susjede na kavu :lol:
Kad bih mogla naći još koji sa Markom i Gogom!

aleksandra70vanja
02.08.2007., 00:17
Ima na kiosku Marka i Goge

marta
02.08.2007., 08:11
:lol:

Svaki, al bas svaki put kad izroni ovaj topic, ja se iznova zapitam: Kakve vrazje crtice?

marta
02.08.2007., 08:17
Mislim na ovakve crtice: -----

mara
02.08.2007., 08:52
kaj tvoji ne gledaju?

mara
02.08.2007., 08:53
a za crtice :lol:

marta
02.08.2007., 08:54
Mara, c kao Crikvenica.

Gledaju crtiće, najčešće na kompu s DVD-a. Zabranila sam jutarnje buljenje u RTL.

mara
02.08.2007., 09:03
ma skužila sam c bez kvačice.

a ja ko' ti.

rtl i nova - no way

ali sam sucker za disney i ine crtarije, tak da bi se u stvari moglo reć da ja gledam crtiće.

trenutno happy feet.
Irma je zaljubljena u pingvine, pleše i pjeva :roll: ko Mummble

sunset
02.08.2007., 09:50
Mi ih još ne gledamo, ali čekaju da dođemo u tu fazu:
- Potraga za Nemom - meni jedan od najdražih
- Bambi
- Roboti
- Gospodar lavova
- Snjeguljica
- Čudovišta iz ormara
- The Incredibles
- Život buba
- Dumbo
- 101 dalmatiner

Teletubbisi kod nas ne dolaze u obzir - nekako imam averziju prema njima.

aleksandra70vanja
02.08.2007., 22:53

http://ekiosk.tisak.hr/izdavaci/junior_film/dvd_crtici_pustolovine_marka_i_goge

bobaibeba
03.08.2007., 00:08

http://ekiosk.tisak.hr/izdavaci/junior_film/dvd_crtici_pustolovine_marka_i_goge

:naklon: !!!
Kad sam otvorila ovu stranicu sunce mi je svanulo.Više ne moram gledati utrku i zmijosaure svaki dan.Danas sam taman kupila neki crtić kaj sam mislila da će mu se svidjet ali on samo traži MArka i Gogu (kako on kaže papo i goga) i gotovo!
Hvala,hvala,hvala!!!

bobaibeba
03.08.2007., 00:09
Još sam htjela reći da se čudim kako nitko od klinaca ne gleda te Marka i Gogu a mome su doslovno sveto pismo. :lol:

Sandrich
03.08.2007., 08:35
Bok ljudi! Super tema. Ja i mm ooobožavamo crtiće. :D

Luka još nije u toj fazi, ali obožava knjigu o Bambiju. Tražili smo taj crtić, ali ga nigdje ne možemo naći. Da li znate gdje da ga nađemo (Zg-Vg) i da li je sinhroniziran?

Nataša,Sarajevo
03.08.2007., 11:46
http://www.maisyfunclub.com/

Ovo je naš omiljeni :D :heart: :love:

Mima
03.08.2007., 11:49
I ja sam htjela naći Lei Bambija, ali moja šogorica ga ima samo na engleskom. Nosim joj Kralja lavova broj 3 (ono sa Timonom i Pumbom) i Legendu o medvjedu.

tinkie winkie
03.08.2007., 13:32
pa ja mislim da Bambija ima kupiti i u profilu dolje među DVDima, a ima ih i u trgovinama, gdje god se prodaju disneyevi crtići. Nekad zna čak biti i u kompletu s još nekim filmom

tinkie winkie
03.08.2007., 13:34
je l' ovo tražite

http://www.continental-film.hr/CF/show.asp?FolderID=11&offset=12&Type=2&ItemID=512

http://www.continental-film.hr/CF/show.asp?FolderID=11&Type=2&ItemID=572

Sandrich
03.08.2007., 14:56
:D Joj hvala puno!!!

:love:

jenny
04.08.2007., 19:26
nemo,garfield,lilo i stitch(nisam znala da je to tak agresivan crtic,a ona je luuuuuuuuda za njim),knjiga o djungli 2..shrek..i sl.

Barbie
05.08.2007., 11:45
Mi još nismo probali s onim pravim dugim crticima tipa nemo i sl.za sada gledamo Baby TV koji je OK, no nekako joj to brzo dojadi.Teletubbiesi su definitivno prav aizmišljotina za djecu!Obožava ih, može ih gledati pozorno i mirno čak i po pola sata.Kada je ona bila skroz beba, bile smo na jednom rodendanu gdje su bila starija djeca i bebe i svi su gledali Teletubbiese.Meni su oni jako glupi i ja sam se zaklela da "moje dijete neće gledati to sr..."!!! :oops: I na to su mi se svi nasmijali i rekli kako ću biti strena ako mi dijete bude voljelo to sr... jer ću barem pola sata moću i miru nešto obaviti.I istina je, i moje dijete je kao i sva druga djeca pa obožava Teletubbiese,jedino što ja baš nemam nekakve koristi od toga, jer ih gleda jedino zavaljena u mom krilu! :) A ja često i zaspem tako ih gledajući, meni stvarno djeluju turbo dosadno i uspavljujuće!

Nataša,Sarajevo
06.08.2007., 15:19
Ne mogu da vjerujem da niko od vas nije ni pogledao Maisy!!!
Molim vas mame Rode, molim vas pogledajte bar dva minuta!
ja sam se zaljubila a i moje dijete koje inače nema živog mira ni 10 sekundi
u stanju je da gleda Maisy i po pola sata i to da prati s pažnjom

http://www.maisyfunclub.com/

Ovaj link je čisto radi predstavljanja likova.

tinkie winkie
06.08.2007., 17:19
mislim da se sjećam ove Maisy iz knjižnice- tamo sam Maerti znala čitati ove slikovnice. Ali za crtić prvi put čujem

Mima
06.08.2007., 19:10
Mi imamo dvije slikovnice o Maisy i Lea ih jako voli, ali crtića kod nas nema.

Nataša - hvala na ovom linku, Lea će biti oduševljena!

Nataša,Sarajevo
07.08.2007., 08:44
Kod nas je masovna rasprodaja videokaseta po videotekama,
mi smo uspjeli uzeti dvije.
Na svakoj kaseti je oko desetak crtanih, traju po 3-5 minuta
(po mojoj slobodnoj procjeni),
zabavni, poučni, jednostavni, bez previše buke i bez suvišnih detalja,
ja sam naprosto oduševljena! :D

neva
28.09.2007., 09:58
a sjećate li se ovih crtića :heart:
http://www.youtube.com/watch?v=qVIVQ7TlHgE
http://www.youtube.com/watch?v=PvssomC2zVs (samo što je kod nas išlo:djeco Ivica se zovem,koga crtam bude živ,te me slike ..
dalje sam zaboravila)

Joe
28.09.2007., 10:09
Opet ima na kioscima pčelica Maja, meni je zakon a i klincima je super.
inače, i ja sam pročitala crtice a ne crtiće, isto :?
ali sam onda skužila :!:

Dia
28.09.2007., 11:04
moja sestra nam je za vikend donjela teletubbise i on je poludio za njima :shock:
do sada ga uopce nije zanimao tv, pogledao bi fifi par min. i to onu pjesmicu na pocetku i to je bilo to, to u tamo neki dokumentarac o zivotinjama
a ovo je sad koma, ujutro cim se digne trci do comp-a i dere se da mu upalim tabise, gleda nekih 10 min i onda je gotovo, al nema sanse da ih ugasim, bar mora svirati muzika (imam onaj plesi sa t. i traje sat vremena)
ne znam kaj da radim? dal da mu pustam, pa ce ga proci ili sto?
nebi htjela da visi cijeli dan pred comp-om

Joe
28.09.2007., 11:26
Pa pusti ga da gleda neku količinu, npr kad imaš ti nekog posla. Nikoli odnedavno teletubbiesi služe za smirenje kad je predvečer umoran i cendrav. Naravno da cjelodnevno gledanje TV nije opcija.

banklorraina
28.09.2007., 11:47
Nama je na tv super:
Hopla
Telletubiese

A non stop se vrti:
Krtek
Maja
Potraga za Nemom
Kralj lavova I
Tom i Jerry
Palčica

Nedavno smo otkrili:
Winnie the Pooha
Antz
Monsters

pa ćemo malo mijenjati repertoar, jer ćemo poluditi od Krteka i Maje. Ostali crtići (hrpetina) čeka da malo narastemo pa da budu interesantni.

Inače na satelitu smo stalno imali uključen RAI EDU1, sada su prebacili za malu djecu na RAI DOC, iako su mi oni prvi bili bolji. Također se šaltamo na SUPER RTL.

banklorraina
28.09.2007., 11:49
[quote="purple"]mi imamo satelitsku i ima jedan kanal sa Baby tv-om.. fenomenalna tv za djecu od 0 - 3 godine. evo ti link:

kako podesiti i naći na satelitu taj babytv. Izgleda mi super. Imamo digitalni receiver, jedini je problem što nam je daljinski smrdan, pa moramo ručno čačkati. :(

mamanatali
28.09.2007., 13:48
Zna li netko može li se igdje nabaviti Profesor Baltazar?
I koje bih još mogla nabaviti originalno naše crtiće (za malog nećaka koji živi u Americi)???

neva
28.09.2007., 15:19
i ovaj crtić nam je :heart:
http://www.youtube.com/watch?v=r0iNVsIGmb0

donna
28.09.2007., 18:10
sad nam je faza FIFI a ponekad i TONKO BONKO..tabisi sve manje i manje hvala Bogu :lol:

aleksandra70vanja
28.09.2007., 21:34
neva super, hvala
inače koliko se ja sjećam išlo je
Djeco Ivica se zovem, kog nacrtam bude živ
te me slike nose, nose, uvis
Hajte s nama i vi svi

p.s mogu li kako te crtiće skinuti na komp i spržiti na cd?
ja sam seljo beljo za to

tinkie winkie
29.09.2007., 07:42
Zna li netko može li se igdje nabaviti Profesor Baltazar?
I koje bih još mogla nabaviti originalno naše crtiće (za malog nećaka koji živi u Americi)???

Baltazara imaš sigurno u profilu

Mima
19.10.2007., 12:27
Lea je poludila za Baltazarom. Namjerno ga zove BaltazOr.

Deaedi
19.10.2007., 12:34
Nisu crtici, ali mozda ako znate: gdje se mogu nabaviti djecji filmovi, naprimjer: Vlak u snijegu, Druzba Pere Kvrzice ili neki strani (ali sinhronizirani)? Nisam nigdje nasla.

Mima
19.10.2007., 12:47
Ja mislim da sam te naše filmove vidjela u onom dućanu u Kaptol Centru gdje imaju sve na Hlapića. Ali davno.

A filmova ima, ja sam npr. nedavno kupila u Algoritmu neki film Šarlotina mreža (nećaku, po narudžbi) koji je sinhroniziran.

tinkie winkie
21.10.2007., 09:51
Nisu crtici, ali mozda ako znate: gdje se mogu nabaviti djecji filmovi, naprimjer: Vlak u snijegu, Druzba Pere Kvrzice ili neki strani (ali sinhronizirani)? Nisam nigdje nasla.

Ima kupiti u svim boljim cd shopovima, izdanje je Croatia film.

Mislim da ih ima kupiti i u Algoritmu i Profilu.

Anci
21.10.2007., 21:56
Slažem se s tobom (ne s TM :)). Moja ima 15-ak crtića ali stvarno nije ovisnik. To joj je tata spržio kad je posudio iz videoteke pa imamo kolekciju. Ali stvarno nije ovisnik. Ima dana kad joj crtići ne padaju na pamet pa slažemo puzlice, kocke, plešemo.... U principu ona ne mijenja dvd-e svakih par minuta- što je strah TM, već gleda isti crtić 10 dana zaredom po pola sata, onda se za 10 dana sjeti nekog drugog pa onda samo njega gleda

Anci
21.10.2007., 21:57
Moj post je očito zalutao... Vidim ima više stranica...

makita
24.10.2007., 16:41
Mi se zarazili 8)
Kupila sam mu Pikove avanture sezona 2 prošli utorak, mislila sam da to utorkom izlazi i da toga ima još...al tete u kioscima ništa ne znaju. Jel netko ima sezonu 1, kad je to izišlo?

makita
30.11.2007., 23:58
Nakon duge potrage danas je MM slučajno povirio što ima od DVD-ova u Kauflandu i našao Pikove avanture 1. Našoj sreći nema kraja :D

lolica
01.12.2007., 16:56
Naša lista favorita:
1. Fifi
2. jagodica Bobica
3. tonko bonko
4. pipi duga čarapa (i crtić i film)
5. Bolek i lolek
6. disneyevi crtići
7. simsala grimm

Timmy
03.12.2007., 23:11
Je li netko od vase djece gleda Noddy-ja, mislim da se kod nas zove Zvonko. Moja mala je luda za tim crticem, ona ga totalno oponasa u svemu. Sreca sto je Noddy stvarno dobar lik i radi sve sto meni ide na ruku (pere zube, pomaze drugima, ne svadja se, pije lijek kad treba, itd..). Jucer sam nasla L ispod auta (njenog, djecjeg) i na upit sto tu radi ona mi odgovara; ne jadi mama auto, popavit cu ga, kao Noddy.

Voli jos Piku, Kiticu i Tonka Bonka. Vinni, Fifi, Jagodica Bobica i Pipi ne prolaze.

Anita-AZ
04.12.2007., 00:08
Moj Li obožava Zvonka! Prvo ga je zvao "beba", a sad ga zove "oko"...

Imamo par epizoda snimljenih s hrt-a i to je sve. Rado bih nabavila više Zvonka da meni ne bude tako dosadno gledati iste. Iako pogleda pola do 1 cijelu epizodu i onda ode nešto raditi. Od kud vama Zvonkići? Hoćemo se mjenjat za razne epizode?

Kupili smo i Zvonko slikovnicu (Konzum, 49 kn.. preskupo što se mene tiče..) obožava je!

Luna Rocco
04.12.2007., 10:30
Kaleb je apsolutno opčinjen Pink Pantherom. Stalno mi po kući pjeva "pam-param" :)
Jako voli i Pika, a od ostalog gleda Baby TV (voli avanture one nestašne bebe, mislim da se zove Farzlle's World) i Winniea the Pooha.

Riana
04.12.2007., 11:06
Mi smo proširili našu dvd-teku,

prestali smo medvjediće dobrog srca, osim 2 epizode (imaju onu vješticu pa to nedam)

a gledamo
fifi
kitty
tabisi
traktor tom kad stignemo
a sad pod zadnje i tihu noć, noinu arku

Deaedi
04.12.2007., 12:00
Kaleb je apsolutno opčinjen Pink Pantherom. Stalno mi po kući pjeva "pam-param" :) .

O da, Pipa je zakon i kod nas...vec par mjeseci.
I sada su aktualni: Madagaskar, Ledeno doba 2, Preko ograde, Pusti vodu da misevi odu, Meet the Robinsons - tak tak...

Amalthea
04.12.2007., 12:03
Nakon duge potrage danas je MM slučajno povirio što ima od DVD-ova u Kauflandu i našao Pikove avanture 1. Našoj sreći nema kraja :D

Mi više volimo broj 2.

Na broju jedan preskačemo drugu i treću epizodu, jer ih se bojimo, u nijma su "južne mačke koje idu aaaaaaaaaarrrrrrrrrrrrrrrrr".

Anita-AZ
04.12.2007., 12:13
Da li je tko ažurno snimao (na dvd) TRAKTOR TOM-a i ZVONKA? :!: :saint:

modesty71
04.12.2007., 12:37
Hm, mi imamo hrpe dvd-a (sestrična me opskrbila), pa ih večina stoji netaknuta, a naša curica već 10 dana gleda svaki dan Noinu arku. Već ju i ja znam napamet. Tak nju čopi pa gleda neki crtić dok joj ne dosadi, a onda više ni ne pita za njega.

Kreteki su i meni zakon, mali se krtek tak slatko smije :). Svi ga volimo. Posudila sam ih kod nas u videoteci (King).

Kikikai
04.12.2007., 22:29
Moji klinci gledaju Zvonka (iliti Noddy) na satelitu - Nick, ide u jutarnjim satima.
Imate i na netu - na Nick junioru sve i svašta o Zvonku.

Isto tako gleda se i Baby TV - moj mali je bio u rubrici Baby album (na što je mama jaaako ponosna). Zbilja je program super za bebače. Ima edukativnih sadržaja.

Kod nas je glavni hit već mjesecima Sponge Bob, a mali je odnedavno otkrio Dora the Explorer

Za mame koje traže Baltazara - imam ja 2 DVDa (posudila u videoteci i spržila), a originale prodaje Zagreb film u Vlaškoj - znam jer sam ih tamo naručivala za svoje učenike i nastavne potrebe.

makita
04.12.2007., 22:46
Kupili smo i Zvonko slikovnicu (Konzum, 49 kn.. preskupo što se mene tiče..) obožava je!
U dm-a smo je platili manje, čini mi se čak samo 29kn - ajoj, kupovala sam tada krcato stvari pa nisam sigurna :/

neva
28.01.2008., 07:36
Evo ja svima (koji još ne znaju za njega :mrgreen: )preporučujem
Pingu :heart: http://www.youtube.com/watch?v=AGPhXrc78Jg
došao je i treći dio na kioske :D

Anci
28.01.2008., 07:52
Moje su fanovi Pepe praščića i Traktora Toma.

Da li je tko ažurno snimao (na dvd) TRAKTOR TOM-a i ZVONKA?

I ja sam htjela potražiti. Za Pepu sam našla :D , još Toma.

neva
11.06.2008., 11:47
Stigao je i Zvonko na kioske :D

DIJANA S.
14.08.2008., 08:44
Molim za pomoć. Moj mali naprosto obožava crtić Žutu minutu i htjela sam mu kupiti tu lutkica (Pilića Milića) ali nigdje nema. bila sam u TL i samo su me bljedo gledali i rekli: Taj je crtić bio aktualan prije dvije godine da zašto bi oni još uvijek imali tu lutkicu :shock: . Ako netko zna gdje je ima za kupiti neka mi javi. MOLIM VAS.

stephanie
03.09.2008., 13:11
To rado imamo, mislim da je Žuta minuta bila objavljena prije dvije godine zajedno s nekim filmom uz neke novine.
Pogledat ću doma .....

stephanie
03.09.2008., 13:13
OK, tup-tup, idem po kavu ....

Sad vidim da ti treba plišanac, a ne crtić.

Pitaj na burzi ;) ak ju vidiš ...

blond lady
10.09.2008., 20:43
H. jedino baby einsteina obožava ......za njim je luda i počne već vikati i plesati kad čuje samo njihovu glazbu :lol:

(maša)
11.09.2008., 22:42
kod nas samo Traktor Tom rula :) čitavih 2-3 minute

Mima
11.09.2008., 22:48
Kod nas je najnoviji hit Jura iz džungle

s3ja
15.09.2008., 09:28
Negdje s 13 mjeseci počeli smo s Teletabisima. Mjesecima, bili su glavni i jedini, svakodnevni...već su nam svima išli na nos i na uha van :)))
Ondak sam u dječjoj knjižnici skužila da iznajmljuju i DVDove, pa uzeh nasumce Tonka Bonka - odmah je preuzeo glavno mjesto, činilo se kao da su i Malenom Tabisi već na živce išli i da je jedva dočekao promijenu¨! :lol:
Nakon toga uslijedi0o je PIKO - fenomanalan DVD, preporučam, imamo ga i u slikovnicama, pa čitamo, gledamo, uspoređujemo...
Sada je špica - Peppa Pig, isto jako dobar crtić...

Kad gleda gleda samo tog jednog. Ne voli u jednom danu mijenjati....

knatkaj
15.09.2008., 22:35
Ah ti crtici! Pa i ja ih obozavam

MI smototalno bili protiv Teletabisa, ali kadaa ih je pogledao kod frendice bio je odusevljen i poceo je govoriti-ovo su vrata kuc kuc, mislim propricao tada je imao 15mj.

Onda nam je dosla faza koja je i dan danas aktuelna Trktor Tom ima ga i u slikovnicama i bojankama. I koji god da je dobar crtic novi mi se traktoru uvijek vracamo.

Cula sam da je Tonko Bonko jako dobar ali ga nisam uspjela nabaviti!