PDA

Pogledaj cijelu verziju : LH testovi za utvrđivanje ovulacije 3

Stranice : [1] 2 3

Sandrij2
07.11.2006., 22:15
Ok, nerado se odlučih za otvaranje 3. epizode, jer u 2. smo toliko toga "pametnog" napisale... :lol:
Molim sve cure koje se vrzmaju po ovoj temi da iskopiraju s epizode 2 ono što misle da je bitno.
Evo, ja npr. mislim da je jako bitno na kojim stranicama se mogu naručiti LH trakice. Pa evo mog doprinosa:
http://www.testsforless.com/
http://www.saveontests.com/Ovulation%20Instructions.htm
http://www.accuratepregnancytests.com/
Rene2, daj ti stavi onaj link sa sličicama za usporedbu.

Indi
07.11.2006., 22:23
Evo i mene nešto zakopkalo s tim vašim trakicama, pa ću ih probati i ja, iako mi je sluz prilično dobra orjentacija. Samo u kratko možete li napisati kako / što?, točnije kad krenete s testiranje i koliko puta dnevno, i koliko trakica potrošite za 1 ciklus?

Sandrij2
07.11.2006., 22:29
Rene2 (napisa):
Meni po FF-u prosječno O oko 17 dana, kada mi savjetujete da počnem???

Ako ti ovulacija ne šeta (kao meni od 14-21 dana), znači ako ti je uvijek oko 17 dana ja bi počela testiranje 14 dc.
A 15,16 i 17 dc bi testirala 2 puta i to popodne i navečer.

Da ne pišem sada ponovo ovo sam kopi-pejstala sa jednog odbrojavanja i vidiš zašto mislim da se oko očekivane ovulacije treba testirati 2 puta.
Ineska (napisa):

14 DC oko podne napravila sam prvi test i bio je negativan (crtica je bila svjetlija od kontrolne). Taj isti dan predvečer osjetila sam da sam nekako izrazito horny... jelte nekako hebežljiva a znam da mi je to uvijek oko ovulacije pa da ne bi odnio vrag šalu napravila sam još jedan test navečer oko 20 sati i bio je pozitivan (crtica iste debljine ko i kontrolna).

15 DC ujutro oko 10 opet sam napravila test i bio je još pozitivniji nego jučer (crtica testa deblja od kontrolne).
Oko 14 sati počeli su oni moji davno zaboravljeni ovulacijski bolovi i onda sam napravila još jedan test da vidimo kako se crtica kreće (jer pošto mi ov.bolovi kažu da ovuliram - test bi morao sada biti negativan - jer LH kad ovulacija počne padne), i naravno test je bio negativan... bolovi su mi trajali još do cca ponoći.
Dakle od prvog pozitivnog testa do ovulacije prošlo je cca 12 sati.

A zamislite da nakon prvog testa 14 dc u podne koji je bio negativan, da sam sljedeći napravila 15 dc oko 14 sati i taj bi bio negativan i ja bi se dakle testirala dalje ko manijak, još bi pala u bed jer kao ne ovuliram...

Indi
07.11.2006., 22:32
Sandrij2 :*

Rene2
08.11.2006., 12:38
Evo prikaz mojeg testiranja. Crtice na nekim sličicama se ne vide jer je blic jak, a bijela podloga, ali tamo su i jako blijede, a ova današnja je gotovo ljubičasta kao kontrolna, dakle danas ili sutra je dan D. A tako slijedi i po BT. Evo vam pa gledajte
LH testići (http://public.fotki.com/Rene2/lh/)

stelerina
08.11.2006., 12:46
Reneeeee :preskaceuze:

ema1
09.11.2006., 10:10
Rene, baš ti hvala za ovu slikicu!!!

I ja sam ih nabavila, ali imam jedno pitanje...
Naime, znam da nisam ni blizu ovulaciji, ali sam napravila jedan test onako za probu. Ono što sam primjetila je da je ona kontrolna crtica jako blijeda... dali i ona mjenja boju oko/kod ovulacije ili :?

Rene2
09.11.2006., 18:33
Evo ovdje ima sličica koje prikazuju razne nijanse LH testova.
http://www.fertilityplus.org/faq/opk.html

Ineska
09.11.2006., 19:00
Pa ako bi te baš gledale sličice LH testića - na FeFe-u imate cijelu galeriju,
evo link za serijsko ovulacijsko testiranje, imate 150 sličica pa uživajte.
Ja sam magistrirala na njima. (a da ne govorimo o galeriji HPT-a :mrgreen: )

http://www.fertilityfriend.com/tg/galleryBrowse.php?offset=5&mode=category&id=8

Indi
09.11.2006., 23:30
http://www.fertilityfriend.com/tg/entry/7614950.html

Na ovoj ispada da je ova žena ovulirala nekoliko dana, ili ja nešto krivo??? Ineska, netko?

Indi
10.11.2006., 00:15
Skontala sam o čemu je riječ, čitala sam prošlo izdanje vašeih testiranja i cure moram reći da mi vas je bio gust čitati, više puta ste me nasmijale. :mrgreen:

Samo ću tu ukratko kopirati neke vaše odgovore, kao ponavljanje, da znam što mi je činiti u sljedećem ciklusu, a možda i pomogne kome:

Kad je crtica ista ili jača od kontrolne to znači da će ovulacija nastupiti za 12-48 sati. U mom slučaju za 12 sati. A kad započne ovulacija crtica počne svjetliti..Uglavnom hops-hops od debele crtice pa sve dok ne počne svijetliti! :joggler:

Kad je crta tamnija od kontrolne to znači da je LH hormon u punoj snazi, ovulacija nastupa nakon toga, ali nije zgorega hopsati i taj dan...

Cure, i ja krećem s ovim trakicam, baš sam sad uzbuđena radi toga :D , mada moram sačekati još 15 dana do sljedeće O.

Ineska
10.11.2006., 08:40
http://www.fertilityfriend.com/tg/entry/7614950.html

Na ovoj ispada da je ova žena ovulirala nekoliko dana, ili ja nešto krivo??? Ineska, netko?
U ovom slučaju žena je ovulirala negdje između 15 i 16 dc.

Sandrij2
10.11.2006., 08:59
Evo, da malo prijavim stanje s testiranjem. Kratko i jasno: 15. dc, a nula bodova, N-I-Š-T-A. Izgleda da je ovaj put neka kasnija O... Ne želim ni pomisliti da ovulacije neće biti. Cure koje se testirate, kad je vama O ovaj ciklus? Rene2, ti si dokazano ovulirala. Jel' bila akcija u pravo vrijeme?

Indi
10.11.2006., 09:54
Bilo bi fora sastaviti listu cura kojima su trakice pomogle da ostanu trudne.
Sandrij2, bude ovulacije!

Koliko vi trakica potrošite za jedan ciklus? Bojim se da kad krenem se testirati da ću ih sve slistiti u 2 dana :mrgreen:

Rene2
10.11.2006., 10:02
Rene2, ti si dokazano ovulirala. Jel' bila akcija u pravo vrijeme?
Vidi Fefegraf :mrgreen:

Ineska
10.11.2006., 10:12
Rene2, ti si dokazano ovulirala. Jel' bila akcija u pravo vrijeme?
Vidi Fefegraf :mrgreen:
Šta? Šta? Štaaa? Niš ne vidiiiim

Rene2
10.11.2006., 10:36
Ah da, vi ne vidite moja hopsanja. Pa hopsanje je (nažalost samo jedno zbog preopterećenosti mene i MM) bilo u ponedjeljak navečer, a prema Fefeu, žene uglavnom ovuliraju ujutro. Ja sam odmah poslje toga ko klada zaspala, tako da se u miru mogla odvijati situacija, a da smo pogodili vidi se po OPK testu i BT shiftu, a još je bolji porast danas. :) :smajlić zadovoljno trlja ruke:

Ineska
10.11.2006., 10:57
Al tebi je tek u utorak bio pozitivan OPK što znači da si ovulirala negdje između utorka (nakon testa) i srijede šta ne?
Glavno da imaš puno eggwhite-a pa su ~o mogli lijepo plivati :love:

Rene2
10.11.2006., 11:31
Mogu ti reći da je curilo iz mene tog eggwhitea, sigurno su mogli dugo plivati.
Nekako sam ohanila oko ove O, više su me držali simptomi prošle, pa sam i taj testić napravila, a i čekam Klomifen, pa se onda možda nešto upeca oko Božića (a pred Božić mi je i rođendan).

Rene2
10.11.2006., 11:34
Al tebi je tek u utorak bio pozitivan OPK što znači da si ovulirala negdje između utorka (nakon testa) i srijede šta ne?

Zapravo u utorak je druga crta već bila svjetlija od kontrolne, tako da ja mislim da sam profulala trenutak kad je bila najtamnija, a po BT ipak mislim da je O bila u utorak ujutro.

stelerina
10.11.2006., 11:34
Ja sam ljubomorna na vas sluzave, hocu i ja, hocu i ja :D

Iduci ciklus opskrbljujem se jajcima! :mrgreen:

Ineska
10.11.2006., 11:37
Ja sam ljubomorna na vas sluzave, hocu i ja, hocu i ja :D

Iduci ciklus opskrbljujem se jajcima! :mrgreen:
ili grejpom ;)

Ineska
10.11.2006., 11:40
Zapravo u utorak je druga crta već bila svjetlija od kontrolne
A-ha. Onda dobro. Definitivno je akcija bila u pravo vrijeme. :klap:

stelerina
10.11.2006., 12:33
Idem cackati malo kak da budem sluzasta, odoh opet na macinu, nisam jos te kapi kupila.

Sve mi to stoji doma na sanku i onda kad nam gosti dolaze, onak mahnitalo sam sve poberem i bubnem u najblizi ormar :mrgreen:

Sandrij2
11.11.2006., 10:17
Dakle:
12.dc: ništa

13.dc: ništa

14.dc: am- ništa
..........pm- ništa

15.dc: am- ništa
..........pm- ništa

16.dc: am- konačno svijetla vidljiva crtica! (mislim, daleko je od kontrolne, ali se bar nešto konačno vidi!)

Sandrij2
11.11.2006., 10:18
Zapravo u utorak je druga crta već bila svjetlija od kontrolne
A-ha. Onda dobro. Definitivno je akcija bila u pravo vrijeme. :klap:
:klap:

Indi
11.11.2006., 13:39
Cure moja i ja ću se početi ranije testirati jer sam jučer dobila presvijetlju kraljicu moga tijela, učinilo mi se nešto prerano, pa sam po sjećanju morala složiti zadnjih par ciklusa i stvarno došla mi ranije, kako nema spotinga i krene mi odmah nije do prolaktina,pa pretpostavljam da je to rezultat VRKUTE koju pijem već mjesec dana, koja možda tamo dole sređuje sve kako treba biti, pa.. u svakom sl. krenut ću se testirati od 8.dc, što je tamo sljedeći petak, a onda vas možda malo više i ugnjavim...ne znam zašto se osjećam ovako ushićeno, ko da sam otkrila sasvim novi svijet, tj.puca me takva pozitiva.

Rene 2 vibram da je doplivao plivači da se dolje gnijezdi gnijezdo s maleckim.

Sandrije2 je li tebi ciklusi šetaju ili ti se jednostavno dogodi da u istoj dužini ciklusa ovulacija bude različite dane?

stelerina nadam se da postaneš sluzasta čim prije :D

anamar
11.11.2006., 14:25
:D stigli, jutros moji testeki
odmah sam jedan umočila, jer sam jutros izvlačila, doslovno izvlačila sluz iz sebe (postala sam čajomanka! pijem neku mješavinu za jajnike s nevenom), kad ono test nula, ništa, nada...
ostaje mi čekati l l

Rene2
11.11.2006., 21:01
Sandrij, negdje sam pročitala, da LH-u treba dulje vrijeme da dođe do urina, i da bi trebalo proći barem četiri sata od posljednjeg da bi urin bio pouzdan. Također kao Ineska preporučuju dva testiranja dnevno i to oko 14h i nešto prije 20h, jer da su tada koncentracije u urinu najveće.
To sam pročitala kad je moja O već prošla, ja zapravo dosad ni jednom nisam vidjela drugu crtu tamniju od kontrolne (osim u galerijama tuđih testova), vjerojatno je to jer često idem na WC, a i testiram se oko 10 h, pa ako padne drugo, onda oko 16h.
Nadam se da ove informacije pomažu svima. Meni su bile otkriće :shock:

Sandrij2
12.11.2006., 09:28
Sandrij, negdje sam pročitala, da LH-u treba dulje vrijeme da dođe do urina, i da bi trebalo proći barem četiri sata od posljednjeg da bi urin bio pouzdan. Također kao Ineska preporučuju dva testiranja dnevno i to oko 14h i nešto prije 20h, jer da su tada koncentracije u urinu najveće.
To sam pročitala kad je moja O već prošla, ja zapravo dosad ni jednom nisam vidjela drugu crtu tamniju od kontrolne (osim u galerijama tuđih testova), vjerojatno je to jer često idem na WC, a i testiram se oko 10 h, pa ako padne drugo, onda oko 16h.
Nadam se da ove informacije pomažu svima. Meni su bile otkriće :shock:
Hvala, Rene2. U stvari, bilo bi idealno kad bi UVIJEK prije testiranja prošlo jednako vrijeme od prethodnog pipi. No, uz to bi onda i svi drugi uvjeti morali biti jednaki: jednake količine popijene tekućine, tjelesnih aktivnosti....
No, da ja nadopunim onu svoju listu od jučer:

12.dc: ništa

13.dc: ništa

14.dc: am- ništa
..........pm- ništa

15.dc: am- ništa
..........pm- ništa

16.dc: am- konačno svijetla vidljiva crtica! (mislim, daleko je od kontrolne, ali se bar nešto konačno vidi!)
..........15h- jako vidljiva crtica, za nijansicu svjetlija od kontrolne
..........20h- tamnija crtica :D
..........22h- mrvicu svjetlija crtica

17.dc: am- svjetlija od one 16.dc u 22h

(sinoć je bilo :preskaceuze: )
a sad čekamo...
rene2, jako lijepo ti izgleda graf i super je tempirano hopsanje. Držim fige figetine da iz školskog grafa proizađe jedna prekrasna školska trudnoća i prekrasna bebica!!!

Sandrije2 je li tebi ciklusi šetaju ili ti se jednostavno dogodi da u istoj dužini ciklusa ovulacija bude različite dane?
Ciklusi mi šetaju od 26-32 dana, a Ovulacija od 15-18.dc, a lutealna faza od 9-13 dana (ovo 13 je samo jednom zabilježeno). Baš sam sada pregledavala sve grafove. Spotting mi recimo 6 ciklusa počeo 9.DPO, a u 2 ciklusa 11. DPO. Tako da sam ja onaj put kad sam ostala trudna prvi put pomislila da je to možda trudnoća kad mi je i 12.DPO prošao bez spottinga, a BT nije padala.
anamar, vibram za kombinaciju čajeva, sluzi, trakica, BT.... i da rezultat bude :saint:

anamar
12.11.2006., 10:22
sandrij2, rene2 dvaput hura i :klap: za pogođeno hopsanje.
i vibrrrrrr, vibrrrrr, vibrrrrr za uspješnu oplodnju i implantaciju.

i hvala cure na informacijama o Lh testovima, bit će mi od koristi. ja sam oduševljena jer sam dobila pošiljku od testforlessa, jer sada ne moram u ljekarnu niti po test za tudnoću.

Indi i ja sam prošvrljala po svojim ciklusima, osam ih je na fefeu. O mi šeta od 15-21 dc, samo jednom je bila 25 dc i jednom 14 dc. lutealna mi je 16 dana, jednom (u zadnjem ciklusu) 15. ciklus je od 32-38 dana.

anamar
12.11.2006., 10:24
anamar, vibram za kombinaciju čajeva, sluzi, trakica, BT.... i da rezultat bude :saint:

nadam se, hvala i :love:

Indi
12.11.2006., 13:52
Hvala cure na informacijama. Meni je ovaj put M došla 24.dan ciklusa, ako sam dobro sračunala, tako da ću se 8.dan za svaki slučaj početi testirati.

A ovo za urin, ja sam protočni bojler i nema šanse da mi razmak između dva urina bude 4 sata.

Indi
12.11.2006., 13:53
I cure vibram za vase male anđeliće i za to da se sad u vama gnijezde ~~~~

ema1
13.11.2006., 10:35
Ja ovaj mjesec dobila, ali je nešto sitno :oops: ... tako da ću početi ranije sa testiranjem...
Držite mi fige!!!

stelerina
13.11.2006., 13:42
rene, sandrij ~~~~~~~~ za uspjesno _ --___---___ (to ja pokusavam docarati hopacupkanje sa sto manje smajlica )

e usput, ove godine ne kupujem kuglice ni trakice za bor, kitim Lh trakicama, kutijicama od silnih vitamina, cepovima od silnih ljekovitih kapi i sl. pa da malo ustedim :mrgreen:

Ja ovaj mjesec glumim slapove niagare, pa se nadam da ce M ranije zavrsit i ne otegnut do 9dana, ma to joj je u principu zadnje zavrsno ciscenje prije moje mrvice :heart:

bijeli ljiljan
13.11.2006., 13:45
stelerina, to uopce nije losa ideja :lol:
rene2, sandrij2 ~~~~ za najveci osmijeh na vasem licu

Indi
14.11.2006., 13:32
sandrij2 vidjela sam na odbrojavanju da si napisala da ti je ovul.bila jučer, a LH test ti pokazao još u subotu debelu crtu. Kolika je uopće pouzdanost LH testova, tj. pretpostavljam da si ti došla zaključka da je O bila jučer radi temperature koju si mjerila?
Ma ko šljivi temp. ostani 8)

anamar
14.11.2006., 18:21
Indi zbunj zbunj sam ostala od tvog posta. meni je danas Lh test pokazao O i sad sam zabrinuta može li on biti faličan.
Sandrij2 što ti misliš?

9. dc : ništa
10. dc: jako blijeda crta
11. dc: malo obojenija crta
12. dc: tamnija crta od kontrolne

bt nije porasla, a sluzi ovaj put ima ko u priči.
inače fefe O najčešće pokaže od 15-21 dc u zadnjih 8 ciklusa.

hops-hops od 7. dc polumaraton, a od 11. dc maraton.

anamar
14.11.2006., 18:53
sori sandrij2 sad sam pogledala na stranicu testforlessa i vidim, da kad je test pozitivan ovulacija nastupa kroz 24 do 48 sati.
znači maraton se nastavlja. oj iscjedit ću MM-a.

Sandrij2
14.11.2006., 22:43
sandrij2 vidjela sam na odbrojavanju da si napisala da ti je ovul.bila jučer, a LH test ti pokazao još u subotu debelu crtu. Kolika je uopće pouzdanost LH testova, tj. pretpostavljam da si ti došla zaključka da je O bila jučer radi temperature koju si mjerila?
Ma ko šljivi temp. ostani 8)
Ma ja sam totalno cool! 8) (kome ja to lažem, kome pričam basne....?)

Sandrij2
14.11.2006., 22:44
nemam pojma šta je pouzdano tj. pouzdanije. Mislim da sam od idućeg ciklusa na skidanju sa svih tih pošasti.

Sandrij2
14.11.2006., 22:46
Kako mi bježe ovi postovi? Sve sam htjela staviti u jedan. Bo? :?
anamar, još ne posustaj!!!! :D

anamar
15.11.2006., 08:36
Kako mi bježe ovi postovi? Sve sam htjela staviti u jedan. Bo? :?
anamar, još ne posustaj!!!! :D

hops-hops maraton traje
:smajlić koji miga: (na dijeti sam bez smajlića)

bijeli ljiljan
15.11.2006., 08:56
ja sam danas uspjela dobila bliiiijedu crticu, ali O se priblizava :D :D

Suzzy
16.11.2006., 10:10
Išla sam kupiti paketić tih testića na accuratepregnancytests i na kraju cijele balade mi izbaci error :? I kaj sad? Jesam li naručila ili nisam? Jel se kome to dogodilo?

LO
16.11.2006., 12:05
Draga Suzzy to se meni isto dešavalo doma. Onda sam probala na poslu, jedan komp mi je isto tako radio a drugi bez problema. U čemu je stvar nemam pojma, al probaj i ti na neki drugi komp.

Suzzy
16.11.2006., 12:16
Probat ću doma. Samo se bojim da narudžba ipak nije prošla pa da mi ne naplate dva puta. Možda bolje da pričekam 10-ak dana pa da vidim hoće li stići poštom?
Jeste li se logirale ili ne? Piše da ne moraš, pa ja nisam. Jel možda u tome problem?

anamar
16.11.2006., 14:48
suzzy ne znam ti odgovoriti ja sam naručila sa testforless, došli (i u moju zabit) za rekordnih 9 dana. i uredno mi je skinulo 20 eura
s računa za 25 Lh testova i dodatnih 5 za utvrđivanje trudnoće.

Rene2
16.11.2006., 16:45
Išla sam kupiti paketić tih testića na accuratepregnancytests i na kraju cijele balade mi izbaci error :? I kaj sad? Jesam li naručila ili nisam? Jel se kome to dogodilo?
mislim da nisi naručila, moraš se logirati. I meni je prvi put izbacio error, ali kad sam se logirala sve je bilo u najboljem redu i ponovo sam prošla cijeli postupak narudžbe, i sve je bilo o.k. Testići stigli za točno 8 dana i naplaćeni samo jednom. Ne brini.

stelerina
17.11.2006., 11:11
Nikak da mi prodje ovaj glupi spotting poslje M da i ja konacno umocim tu cuvenu i nadaleko poznatu Lh :mrgreen:

Indi
17.11.2006., 17:36
Danas mi je 8.dc i lagano krenula sluzit, i umočih i ja svoju trakicu, ale ale :D U svakom slučaju napravih to prilično u brzini i čekala sam možda 2 minute, i nije ništa bilo osim testne, kad sam se vratila za uru vidjela se i ova druga crtica, svijetlije od kontrolne što bi značilo da mi je plodno razdoblje počelo. Mene sad zanima je li može biti lažno pozitivan, kao test na trudnoću, tj. ima li veze što sam ga iščitala tek nakon uru, ima li pravilo o tome da se ne smije iščitavati nakon polasata ili što slično???.
Mislim svejedno me to neće spriječiti da se i sutra testiram i pratiti, ali pitam za svaki sl. jer mislim da bi O mogla biti oko 10 dana ili 12 eventualno... Još se mislim kad početi se testirati po dvije dnevno, da mi ne umakne tamnija jer je u 12 sati, ah... a i panika da mi je 15 trakica premalo, a sad više nemam vremena za naručiti turu....bojim se da ne pomahnitam i po 3 ih sprašim :mrgreen:

Ineska draga, ti kao savjetnica za testiće, što savjetuješ?

Ako mi sutra bude tamnija, onda da pojačam na 2 trakice?

Idem malo proučiti vaše priješne postove još.

Indi
17.11.2006., 17:38
Osim pravopisnih pravila, još zvučim kao neka histerična žena :lol:

anamar
17.11.2006., 18:14
ja sam (na svoje iznenađenje) potrošila samo 5 h trakica u ovom turnusu. inače mi je to prvi.
prva trakica mi je bila prazna i isto mi se jako slaba crtica pokazala nakon oko sat vremena. bilo je to ovako:

9. dc : ništa
10. dc: jako blijeda crta
11. dc: malo obojenija crta
12. dc: tamnija crta od kontrolne
-ll- : blijeđa crta od kontrolne (večernje testiranje)
13. dc: blijeđa crta od kontrolne

napominjem testala sam se po preporuci na testforless kasnije u danu, nakon dva sata neuzimanja tekućine.
uglavnom to je bilo oko 16 kad bi se vratila doma s posla. pazila sam da ne pijem puno kroz jutro. jedino sam se na 12 dc testirala i navečer, iako uoće nisam trebala.
na 12 dc kad sam saznala da je koncentracija Lh povećana prosurfala sam netom i pronašla nekoliko tumačenja. O može biti taj dan, O može biti u razdoblju od 24 do 48 sati od tog dana i O može biti u razdoblju od 24 do 36 sati od tog dana. tako sam ja odhopsala taj dan, sutradan i preksutra. MM je tek treći dan skužio da sam imala positivo Lh test, jer ih skupljam na vidnom mjestu!
inače sam se jako iznenadila, jer mi O nikada nije bila ranije, u 8 ciklusa koliko si mjerim bt, najranije je bila 14dc, a najkasnije 24 dc!

nadam se da nisam upilila, već da će ovo moje iskustvo nekome pomoći

anamar
17.11.2006., 18:21
sad sam vidjela da sam promijenila fefeu tumačenje u advanced, a on još nije skužio da je bila O. :lol:
Indi za Lh trakice vrijedi kao i za pregnensi test, ne vrijedi ih čitati kasnije. ali za razliku od pregnensi, ovdje ti samo jednako tamna crta kao kontrolna, ili tamnija crta od kontrolne znači pozitivan Lh test, pa kasnije očitanje slabe crte ne znači da si bilo što propustila.

koristi samo jednu trakicu dnevno, po mom receptu, pa bi ti Lh trakice mogle izdržat.
vibrrrr da ih nakon toga više nećeš ni trebati!

Ineska
17.11.2006., 22:59
Indi, ne mora značiti da će ti ovulacija biti brzo ako ti se pojavila druga crtica...
Evo ja sam živi primjer :x
Dakle počela sam se testirati tamo negdje 10 dc i crtica se pojavila...kažem ja O-HO sad će brzo ovulacija (jer u usporedbi s prošlim ciklusom kad je O bila 17 dc na 10 dc crtice uopće nije bilo)...kontala sam biti će 100% ovulacija oko 14 dc...i naravno počela sam se testirati ko histerična hijena čak nekad 3-4 puta dnevno...
I testiram se ja, testiram...trakice se troše...crtica je tu pa je malo tamnija pa opet svjetlija pa je nemaaaaa :shock: :? ...a trakice nestajuuuu i ovulacije nemaaaa...brojim trakice, kalkuliram kako ću ih potrošiti...uzimam trakice na posao i pi-pi u čep od dezića i svako toliko otvaram ladicu u uredu i virkam već napola luda...jer očigledno ciklus će biti anovulatoran, heeej aaaanoooovulatoran a ja bacila trakice u vjetaaar :evil:

I da skratim, ovulacija JE bila I TO TEK 18 dc :naklon:

Uglavnom, što je pisac htio reći je to da bez obzira na crticu ovulacija može biti prije i poslije, može ti biti dovoljno jedna trakica na dan da uhvatiš ovulaciju a i ne mora - možeš je promašit vrlo lako.
Ja mislim da u doba očekivane ovulacije je bolje testirati se dva puta na dan (kod mene je to bed jer očekujem ovulaciju od 14 do 20 dana ciklusa :x ) a ovo prije jednom na dan reda radi da ne bi O ušetala kojim slučajem ranije :cekam:
Anyway, the name of this game is: polupani lončići :tele: tj. prolupani lončići u mom slučaju.

anamar
18.11.2006., 06:44
kod mene je to bed jer očekujem ovulaciju od 14 do 20 dana ciklusa :x ) a ovo prije jednom na dan reda radi da ne bi O ušetala kojim slučajem ranije
jača sam, kod mene od 13 do 24 dc

Indi
18.11.2006., 09:39
Cure zakon ste haha, svako vaše iskustvo mi je dobrodošlo.
Za sad ću nastaviti s po jednom oko 16 sati jer do sad sam se oslanjala na sluz, pa¸će mo ona biti, nadam se, dobar pokazatelj kad da pojačam na dvije, inače i meni šeta, samo što je kod mene ranije od 10-16 d.c. Baš smo testiralice-šetalice:D Nadam se da je i vama ovo zadnji ciklus testiranja :*

Sandrij2
18.11.2006., 10:48
Indi, dobila si odličan odgovor od anamar i Ineske!
A evo i moj mali doprinos ovoj temi: (davno obećano)

kako je tamnila moja crtica (http://public.fotki.com/sandrij2/lh/lh12710.html)

Sandrij2
18.11.2006., 10:49
pass:ovan

Indi
18.11.2006., 13:47
Sandrij2 odlično!!!
U samo 2 sata je pozitivna crtica koja je bila tamnije od kontrolne došla do svijetlije, fasciniram me to, ujedno sve mi je jasnije kako je zapravo lako promašiti ovulaciju i uz ove trakice... Mislim da ću se danas testirati 2puta i to
u 16 i u 20 sati jer evo sad zadnji M mi je bio nakon 24 dana.

Indi
18.11.2006., 17:56
Testirah se u 14 sati jer sam vidjela od Rene2 post da je u 14 i 20 najbolje i nakon cirka 5-7 minuta pojavila se blijeda crtica identična tvojoj Sandrij2 na testu iz 15dc, ali drugom po redu.
Slijedi daljnjem čekanje i testiranje :D

anamar
18.11.2006., 18:07
indi kad ti inače padne O? baš me zanimaju iskustva drugih cura, jer kod mene je O na 3 dc, svjetsko čudo, dogodi se dvaput godišnje. inače mi je češće oko 20 dc.

anamar
18.11.2006., 18:18
O na 3 dc, svjetsko čudo
treba pisat 13, a ne 3

Indi
18.11.2006., 19:01
Anamar ciklusi su mi prilično klizni i po sluzi gledano obično mi je O oko 12.-13.dc, ali recimo, evo sad zadnji put mi je bila 10.dc, a opet znalo se dogoditi i da mi bude i 16.dc, nevjerojatno :lol: Sad koristim trakice, pa ćemo vidjeti točno.

Sandrij2
19.11.2006., 11:19
Testirah se u 14 sati jer sam vidjela od Rene2 post da je u 14 i 20 najbolje i nakon cirka 5-7 minuta pojavila se blijeda crtica identična tvojoj Sandrij2 na testu iz 15dc, ali drugom po redu.
Slijedi daljnjem čekanje i testiranje :D
Vjerojatno si mislila na moj 16.dc, pa drugi po redu... Dakle, sad nastavi kako si pisala, bar 2 puta dnevno. Puno sreće! :heart: Jel' TM doma?

Još nešto:
Prošli ciklus naručila sam trakice preko testforless (15+3), cijena:100,16kn.
Zadnji ciklus naručim preko saveontest (20+5), cijena 76,22kn.
Pa vi sad vidite. A svi su ista pašta!

Indi
19.11.2006., 15:21
Sandrij 2 krivo sam vidjela, kao 16.dan, ali prva trakica. Prije po ure sam se testirala i crtica se tek jedva vidjela nakon više od 5minuta, tako da nemam pojma. Sluz mi je danas počela jače, a nema nikakvog ni bockanja, tako da mislim da sam zapravo uranila, a ne zakasnila, ali večeras ću u 20sati opet, i dalje nastaviti po dvije. Samo da ne bude dalje od 15 d.c. jer imam ukupno 15trakica, pa mi je malo panika da mi ne uzfali, a opet da i ne promašim.

Je, dragi je došao, tako da se hopsamo kako bi sve za svaki slučaj bilo pokriveno, ja se nalijevam vrkutom i kako god bude, sunce je na našoj strani :mrgreen: Hvala Sandrij2, čekam da se ti testiraš, nadam se da će ovaj put biti kod tebe plus debel ko kuća :love:

Indi
19.11.2006., 15:23
Već sam registrirana na saveone, tako da ću te za sljedeći ciklus njih naručiti jer kako mi je M došla ranije, najvjerojatnije ćemo uspjeti uhvatiti i iduću ovulaciju, jupi jeeee :D

Indi
19.11.2006., 15:44
Sandrij2, za koliko ti obično dođu? Ja ipak odmah naručih. Ukupno 14,24 $ iliti 82 kn...Samo radi tih 5 testova na trudnoću se isplati jer u mom gradu nema testera na trudnoću jeftinijeg od 36 kuna.

Sandrij2
19.11.2006., 17:05
Sandrij2, za koliko ti obično dođu? Ja ipak odmah naručih. Ukupno 14,24 $ iliti 82 kn...Samo radi tih 5 testova na trudnoću se isplati jer u mom gradu nema testera na trudnoću jeftinijeg od 36 kuna.
Zadnja tura, dakle saveontest mi je stigla za 8 ili 9 dana. Nisam baš sigurna kad sam ih točno naručila. Inače, baš sam bila digla frku paniku: Di su moje trakice, buhuhuuuuuuuu, zgrabila telefon i počela cviliti Ineski. Onda mi je ona obećala dati svoje ako mi ne stignu. Srećica moja. :* Nakon našeg razgovora, zvoni mi telefon: susjeda govori da joj je poštar pustio nešto za mene.... :D
Indica, bitno je, u stvari, da vi hopsate. No, vidiš kako je lako fulati O. Da sam se ja npr.16.dc samo ujutro testirala i nakon toga tek 17. dc mislila bih da mi je ciklus anovulatoran.
Da si mi bliže, dala bih ti ja svoje trakice. Kad ti je taj 15. dc? Imamo li vremena da ti ih pošaljem, busom npr.?

Indi
19.11.2006., 18:25
Joj sandrij2 divna si divna :* 15.dc mi je u petak, ali stvarno u rijetkim slučajevima mi je tako kasno ovulacija, tako da mislim da bezrazložno paničarim, ali ako bude falilo ja ću ti se slobodno obratiti i užicati trakicu. Naručila sam maloprije, pa tko zna možda i dođu. Uglavnom smo pogađali tu ovulaciju, ali ovako mi je stvarno draže kad imaš crno na bijelo. :)
I da, baš je lako za faliti, misliš kao neš ti 12 sati, a u tih 12 sati naše jajašce otplovi.

Zanima me još par stvari vezano za trakice: je li se i vama crtica pokaže nakon što se osuši trakica ili ostane bijelo, onda je li u vrijeme ovulacije se isti tren pokaže jaka crtica ili trebate čekati koju minutu? Malo sam kuriozna jer meni se crtice jedva vide kad tek napravim test (za sad), a onda kasnije se vidi prilično jasno.

Baš sam prava štreberica :D

miki
19.11.2006., 18:28
pozdrav svima! ja sam opet na ovim stranicama nakon dugo vremena... i nema jos ništa novog u mom životu...ali nedam se ja! pozdravljam sve žene nove i one koje su već dugo ovdje. zajedno smo jače! sad idem polako čitati sva pitanja i odgovore možda nekome mogu i pomoći...nemojmo gubiti vjeru, idemo dalje!

Indi
19.11.2006., 20:52
Dobrodošla nazad miki :love:

Opet se testirah večeras i ništa, znači za sad ide:
8dc-svijetla crtica
9dc-svijetla crtica
10dc 14:45 -nešto kao crtica, ali više kao ništa :D
10.dc 20:05-ništa

Mislim da mi O nije prošla, ali tko će ga znati sad po ovome, u svakom sl.dani su pokriveni hopsanjem, a ja se nastavljam i testirati i hopsati :D

Sandrij2
19.11.2006., 21:53
Zanima me još par stvari vezano za trakice: je li se i vama crtica pokaže nakon što se osuši trakica ili ostane bijelo, onda je li u vrijeme ovulacije se isti tren pokaže jaka crtica ili trebate čekati koju minutu? Malo sam kuriozna jer meni se crtice jedva vide kad tek napravim test (za sad), a onda kasnije se vidi prilično jasno.

Baš sam prava štreberica :D
Prvo pitanje je odlično. I meni se isto vrzmalo po glavi. Ja sam nekako najsigurnija u rezultat kad se trakica ful osuši. Inače, i kad je testna crtica tamnija od kontrolne, ne potamni odmah, za razliku od kontrolne. Dakle, ja sačekam 10-ak minuta.

Indi
19.11.2006., 21:59
Sad kad sam pročitala tvoj odgovor, pošla ja opet provjeriti moju trakicu kad nema crtice, ali zato 3 jake točkice :lol: , ali to je možda jer sam ga premještala pa mi je upao u umivaonik u kojem je bilo malo vode pa se malo bio smokrio, ali ni mi se dalo ponavljati jer je testna crtica jaka i vidljiva i ni se razmazala.

Baš me zanim što donosi sutrašnji dan.

Indi
20.11.2006., 10:12
Nego Ineska (i druge cure) još me nešto zanima, je si li ikad pratila eggewhite sluz sa Lh testiranjem, tj. je li ti ikad bilo te plodne sluzi, a test negativan? Ja sinoć sluzava ko u priči, ne znam kad sam zadnji put vidjela tu rastezljivost i brzo se testirala opet u 23sata i ništa, tj. ona lagana lagana crtica. Oko 14 sati ću ponoviti. Sinoć sam pila pola litre čaja, pa možda je i to utjecalo :)

Ineska
20.11.2006., 10:17
Pa čuj...ja inače nisam baš sluzava...ali ovaj ciklus mi se slučajno pojavila sluz i to jedan dan prije ovulacije što je za mene uspjeh.
Ali to pitaj Sandrij, ja mislim da se njoj sluz zna pojaviti dosta prije ovulacije...

Indi
20.11.2006., 10:23
Hvala Ineska :* Sandrij2 na raport :mrgreen:

Ma kad mi je takva onda mi je to obično bio znak da ovulacija slijedi, ili je u tijeku, ali trakice će definitivno pokazati jesam li bila u pravu!
Nego sam još ko protočni bojler i sad ti izdrži dva sata bez odlaska na wc.

stelerina
20.11.2006., 14:31
a jel mogu ja vec sutra pocet s Lh trakicama ili je s obzirom na moje maratonske cikluse ipak jos prerano :oops:

(moram pitat na svim topicima :mrgreen: )

anamar
20.11.2006., 17:05
stelerina i mislila sam da sam već vidjela negdje tvoj post. dala sam odgovor na onom drugom topiku o Lh trakicama.

Indi
21.11.2006., 10:48
Kod mene i dalje kaos, tj. jučer sam napravila test u 12,15 sati i crtica samo za nijansicu svijetlija od kontrolne i mislila sam kako će nekad do navečer skroz potamniti i test biti pozitivan, ali vraga u 16, 30 je bila crtica jako svijetla, da bi navečer u 21 sat postala jedva vidljiva.

Pitam se je li to zato jer svako malo trčim na wc (jedva izdržim sat) pa je koncentracija premala, tj.razrijedila se ili mi je O bila nekad u noćnim satima pa je ta crtica u podne označavala postovulacijsko razdoblje :?

Sluz mi je isto nestala, pa mislim da je O prošla, ali testirat ću se i dalje...do zadnjeg testa :mrgreen:

Čitajući vas nisam baš naletila na ovakav razvoje situacije ili sam nešto previdjela.

stelerina koliki su ti ciklusi?

stelerina
21.11.2006., 10:51
stelerina i mislila sam da sam već vidjela negdje tvoj post. dala sam odgovor na onom drugom topiku o Lh trakicama.

:mrgreen: hvala

indi u principu cca 40 dana al se protezu od 24-40-tak

Indi
21.11.2006., 10:55
A sad ti je 11.dc, ako sam tamo dobro vidjela.

Možda da svako drugi dan lupneš kakav testić ili u krajnjem slučaju, odmah kreneš, ali i naručiš još testića da ti ne usfali...Ali ako ti je češće 40 dana, onda bij ja pričekala još koji dan.

Indi
21.11.2006., 11:00
Taj test jučer mi je bio kao test na ovoj slici koji je označe pozitivnim, što znači da je i meni jučer onda bio pozitivan po ovome, a mi se sinoć nismo uspjeli hopsati cvil cvil, moram muža sad namamiti doma i napasti ga, za svaki slučaj :mrgreen:

http://www.fertilityfriend.com/tg/entry/7614858.html

Indi
21.11.2006., 12:26
Upravo se testirah i ovaj put je crtica jednake boje :D jupiiii
Znači ovulacija tek slijedi, a sljedeći test ponavljam oko pet sati :mrgreen:

Ako bude svijetlije, znači da je ovulacije krenula, jesam dobor uhvatila?

Joj cure, osjećams e na ovom topicu ko Pale sam na svijetu, zar nitko više ne testira osim mene trenutno?

Indi
21.11.2006., 13:03
Sad pogledah, crtica je jače boje od kontrolne, dupli jupiiii :D :lol:

Ineska
21.11.2006., 13:32
Ako bude svijetlije, znači da je ovulacije krenula, jesam dobor uhvatila?
Tako je.

Uglavnom obavezno jedan keks navečer a može i dva,tri...

bijeli ljiljan
21.11.2006., 13:34
cure, a sto ako druga crtica ni u jednom trenutku ne bude iste boje ili tamnija od kontrolne? meni je bila malo svjetlija od kontrolne. Jel to onda znaci da nemam O?

Ineska
21.11.2006., 13:52
cure, a sto ako druga crtica ni u jednom trenutku ne bude iste boje ili tamnija od kontrolne? meni je bila malo svjetlija od kontrolne. Jel to onda znaci da nemam O?
E ne znam, to se i ja pitam?!?! Možda samo nisi uhvatija najtamniju nijansu (zbog toga je bolje testirati se 3 do 4 puta na dan u doba kad je crtica dosta blizu kontrolnoj)
To se i meni desilo u jednom ciklusu ali sam mjerila temp pa sam po grafu vidjela da je ipak bila ovulacija.

bijeli ljiljan
21.11.2006., 13:59
ineska napisa: (zbog toga je bolje testirati se 3 do 4 puta na dan u doba kad je crtica dosta blizu kontrolnoj)
da, ja sam mjerila samo ujutro i navece, nekak sam mislila da ce to bit dosta, jednu vecer je bila blizu kontrolnoj, a vec ujutro je bila svjetlija... jedino ak nije O bila bas tu noc. Nisam nikad mislila da to traje tako kratko :/ . U svakom slucaju, ta noc je bila aktivna pa kako god bilo :oops:
hvala ti :*

Ineska
21.11.2006., 14:05
E pa to - vjerojatno ti je O započela te noći, ma ne vjerojatno nego 100%!
I glavno da ste bili aktivni :D

bijeli ljiljan
21.11.2006., 14:13
:*

Indi
21.11.2006., 17:23
Ja opet napravila testić prije 20 minuta i crta i dalje jako tamna, tj. čini mi se malkice tamnija od kontrolne, tako da je to to, definitivno...večeras ćemo hop hop hop, mada ću se i večeras testirati da vidim je li pada.

hvala Ineska :*

gejsha
21.11.2006., 18:05
Indi šta radis onda tu brzo doma hopsati :mrgreen:

Sretno....

Indi
21.11.2006., 20:45
Hvala gejsha :love:

stelerina
22.11.2006., 08:25
ineska napisa: (zbog toga je bolje testirati se 3 do 4 puta na dan u doba kad je crtica dosta blizu kontrolnoj)
da, ja sam mjerila samo ujutro i navece, nekak sam mislila da ce to bit dosta, jednu vecer je bila blizu kontrolnoj, a vec ujutro je bila svjetlija... jedino ak nije O bila bas tu noc. Nisam nikad mislila da to traje tako kratko :/ . U svakom slucaju, ta noc je bila aktivna pa kako god bilo :oops:
hvala ti :*

tak i treba :preskaceuze:

ja sutra krecem s umakanjem :D

Indi
22.11.2006., 16:50
super stelerina :D

evo i mojih testića:
http://img489.imageshack.us/my.php?image=testicics8.jpg

Samo još nešto što sam primjetila 10 i 11. dan mi je sluzi bilo ko u priči i ja sam mislila da je to dan kad ovuliram. I inače sam tako mislila, ali onda je sluz stala i ja se zabrinula da sam možda propustila testirati u pravo vrijeme i tako propustila ovulaciju, međutim, to nije točno. Znači sluz i tek dan-dva iza ovulacija.

Sinoć smo se nahopsali, a sad čekam MM da dođe doma da ga opet zaskočim koji put :mrgreen:

Indi
22.11.2006., 16:52
Možda sad upali, ako ne, samo ukopirajte u browser ovaj link:

http://img489.imageshack.us/my.php?image=testicics8.jpg[url]testići

Indi
22.11.2006., 16:54
Baš mi ne ide :( , ali evo sam link pa ga kopirajte, ako vas zanima:

http://img489.imageshack.us/my.php?image=testicics8.jpg

Indi
22.11.2006., 16:59
Samo još nešto što sam primjetila 10 i 11. dan mi je sluzi bilo ko u priči ...

Točnije 9. i 10.dc

anamar
22.11.2006., 17:02
indi upravo mi se otvaraju....spor mi je internet, evo napokon O na 12 dc, :D .
kod mene je bilo na 13 dc, ali ja sam puno manje testića potrošila 8)
vibrrrr da se primilo

Indi
22.11.2006., 17:05
hvala anamar:* , ja sam ih potrošila toliko jer mi je bio prvi put pa me bilo strah da mi ne promakne, a i počela sam ranije jer mi je zadnji put ovulacija bila oko 10.dc.

stelerina
23.11.2006., 08:18
I ja sam sinoc umakala ali ni, nema crtice, valjda je jos prerano

Indi
23.11.2006., 09:35
Sigurno je još prerano, pogledaj moje testiće na prethodnoj stranici.

stelerina
27.11.2006., 13:14
Evo danas je 17dc i jos uvijek nista, al svaki put kad ga napravim jos pol sata izucavam hoce li se kojim slucajem pojaviti...

Sandrij2
28.11.2006., 06:40
svaki put kad ga napravim jos pol sata izucavam hoce li se kojim slucajem pojaviti...
ti si pionirka malena... :lol:
ja ih gledam još danima... :lol:
btw, donesem ih u kuhinju da su mi bliže i pod neonskom rasvjetom... ;)

stelerina
28.11.2006., 08:04
svaki put kad ga napravim jos pol sata izucavam hoce li se kojim slucajem pojaviti...
ti si pionirka malena... :lol:
ja ih gledam još danima... :lol:
btw, donesem ih u kuhinju da su mi bliže i pod neonskom rasvjetom... ;)

hebate, sad sam se sjetila da sam ga ostavila (citaj:skrila) u kupaoni, zaboravila ga bacit :mrgreen: mozda danas bude kakva crtica na njemu :lol:

Indi
28.11.2006., 11:54
bacaš ih? Ja nema šanse jer treba njih još uspoređivati i sa sljedećim ciklusom kad budem koristila druge trakice. :mrgreen:

stelerina
28.11.2006., 12:21
bacaš ih? Ja nema šanse jer treba njih još uspoređivati i sa sljedećim ciklusom kad budem koristila druge trakice. :mrgreen:

nemam kaj uspoređivati... smrc.... nema nikakve crtice :(

al bit ce :x osjecam to :mrgreen:

Indi
28.11.2006., 13:53
Ups, ja mislila s crticom....ma bit će, biti, samo kako ti je O kasnije onda još se ne vidi, meni se vidilo lagano,lagano 5 dana prije O.

Rene2
29.11.2006., 08:55
Evo i mene opet na LH trakicama. Jučer upola svjetlija crta od kontrolne, što znači da se O približava. Mi od 5.dc hopsamo polumaraton i dođe mi da ništa ne mjerim, ne testiram, ali onda više ne mogu izdržati.
Jutros sam htjela na folikulometriju, da vidim kako se siutacija razvija, ali moj doc radio noć i taman ode kući. Ništa zato, sutra ćemo se nas dvoje naći u 4 oka.

stelerina
30.11.2006., 10:46
Ups, ja mislila s crticom....ma bit će, biti, samo kako ti je O kasnije onda još se ne vidi, meni se vidilo lagano,lagano 5 dana prije O.

A kad bude crtica, kakva bila da bila uramit cu je i stavit na zid :mrgreen:
Slikam sve u fazama i stavim da komentiramo :D

Indi
30.11.2006., 10:49
:mrgreen:

može, samo je slikaj pa je tu stavi.

Sandrij2
03.12.2006., 18:16

Vidi šta si nam obećala!!!

Indi
03.12.2006., 18:17
Jest i čekamo sliku uramljene slike testića :mrgreen:

stelerina
03.12.2006., 18:41

Vidi šta si nam obećala!!!

Cekam da sakupim sve faze pa je zaljepim tu da malo komentiramo :mrgreen:

Sandrij2
03.12.2006., 18:43
Toooooooooooooooooo, bejbe!!! :D

Indi
03.12.2006., 18:47
Odlično, čekamo :D

stelerina
03.12.2006., 19:08
Sandrij, indi :love:

stelerina
04.12.2006., 15:35
E bas me interesira kaj ce danas biti, al danas cu sve skolski, 5 min cekati da pis odstoji, pa na 3 sek umociti pa opet 5 cekati da vidim sta ce pokazati.
Jos uvijek spooting, nema M

pujica
04.12.2006., 15:41
a ja se veselim što mene tek sad čeka početak umakanja :D

stelerina, kak to misliš da treba 5min odstajat, zašto?

stelerina
04.12.2006., 15:52
stelerina, kak to misliš da treba 5min odstajat, zašto?

pa kao da se mokraća temperira, dobi sobnu temperaturu, tak bar pise

pujica
04.12.2006., 16:09
tu čak piše i da spremaš pišku u friđ (ludi ameri) http://www.early-pregnancy-tests.com/inovtesstrip.html

Rene2
04.12.2006., 17:50
E bas me interesira kaj ce danas biti, al danas cu sve skolski, 5 min cekati da pis odstoji, pa na 3 sek umociti pa opet 5 cekati da vidim sta ce pokazati.
Jos uvijek spooting, nema M
To ti rade i u našim laboratorijima, zato mi uvijek čekampo na nalaze jer svi reagensi moraju biti iste temperature, po mogućnosti sobne, zato oni ne rade odmah nego čekaju da se temperira.
Sve sam to probala i sve ti je isto. Danas sam čak i trakicu ostavila u urinu 5 min, umjesto da je nakon 3 sec položim na vodoravno i 5 min čekam, pa je isto pokazao jedva roza crticu, ali zato egwhitea ima na pretek.
Ma, ja sam sluđena s tom mojom folikulometrijom, niš mi više nije jasno: Jel ovuliram, jel ne ovuliram, jel su JS dovoljno zrele, jel su folikuli premali, jel prl prevelik, jel dobar omjer FSH i LH?????????
Sto upitnika.
Bolje mi je bilo što sam manje znala. Manje sam se žderala.

stelerina
04.12.2006., 17:53
a ja cu def. danas procurit, poceo me trbuh rasturat :x

Indi
04.12.2006., 20:08
stelerina, ako ništa bar će nakon toga brzo ovulacija i ko što si napisala možda s vitexom ciklusi ti se skraćuju i dolaze na svoje!

rene2 ako imaš dosta eggw, po mom iskustvu 2 dana iza nastupi O

stelerina
05.12.2006., 08:01
jucer šipak 8)

Indi
05.12.2006., 09:06
ostani cool draga...zna crtica biti, pa ne biti, pa odjednom biti i to debela

stelerina
05.12.2006., 09:24
Ne, ja sad imam novo tumacenje... :mrgreen: ziher je O bila ranije, pa je to bila biokemijska trudnoca, pa sad na kraju cekam M.
Nije mi jasno kak mi pod spootingom moze biti + na Lh testu, a cini mi se da mi je danas krenula M.
Virim stalno u gace ko ludak, ne bi li raspoznala smeđe od crvenog :roll:

Betty
05.12.2006., 09:28
Ne, ja sad imam novo tumacenje... ziher je O bila ranije, pa je to bila biokemijska trudnoca, pa sad na kraju cekam M.
Nije mi jasno kak mi pod spootingom moze biti + na Lh testu, a cini mi se da mi je danas krenula M.
Virim stalno u gace ko ludak, ne bi li raspoznala smeđe od crvenog :roll:

Cekaj , jesi ti imala + na lh trakici ?? Ako jesi , sasvim je normalan mali spottig u ovulaciji . Koliko imas tog spottinga ?

Indi
05.12.2006., 09:35
stelarina fakat se nadam da to nije to i da je bilo probojno O i da neće doći M i da sve bude u redu! :love: :*

stelerina
05.12.2006., 09:37
Imala sam + na trakici ali jako slabasan, nije bas bilo tamno ali se vidjelo. A spoting mi je dosta jak nemogu imati dnevne, nego bas prave uloške.
U petak, subot, i nedelju mi je bio + petak slab, sub mrvicu jaci i isto tako nedelju al ni jednom mi trakica nije bila tamna ko ova kontrolna.
sad cu pogledati jos jednom indine pa cu usporediti

Indi
05.12.2006., 09:40
stelerina meni su ti se te crtice sve jače pojavile kad bi se testić osušio, onaj tren kad sam pravila nisu bile toliko vidljive, osim onog dana kad sam imala O, onda su se odmah pojavile i tamnile sve više kako su se sušile, tako da bih ja pričekala malo i onda očitala.

stelerina
05.12.2006., 09:44
evo trakice su mi izgledale ko od sandrij one prve 3, znaci petak-sub-nedelja, prije toga i jucer nista, nikakve crtice
al napravit cu ja i danas jos jednom, cisto reda radi.

Indi
05.12.2006., 09:51
E sad ili si je "propustila" ako si pravila jednu dnevno ili će ti ovih dana iskočiti debela odmah, nadam se da hoće!!!

stelerina
05.12.2006., 12:59
stigla prasica M

ema1
05.12.2006., 15:50
5 dc.... jedva čekam da završi ta M da se počnem testirat....

stelerina :love:

Indi
05.12.2006., 17:21
stelerina dobro da je stigla, znači da ti se ciklus normalizira, brzo će onda i O, pa zato hvataj zalet za skoro hopsanje hop hop :*

ema1 znam kako je to.

ema1
06.12.2006., 08:33
stelerina dobro da je stigla, znači da ti se ciklus normalizira, brzo će onda i O, pa zato hvataj zalet za skoro hopsanje hop hop :*

ema1 znam kako je to.

Ahhhh.... tako sam utučena ...
Okolina će i mene i mm pojesti. Neznam zašto su ljudi tako netaktični :evil:

Vidjet ćemo ovaj ciklus šta će se dogoditi... možda i mene strefi jedan :saint: pored ovakve navale na forumu :D

Indi
07.12.2006., 18:27
Otpilaj te ljude ufino i ne daj da ti stvaraju presing svojim pitanjima jer to nije njihova stvar. Možeš ih šalama na svoj račun lijepo odbiti!

nemoj biti utučena i stvarat si pritisak, sve će biti kako treba biti, a do tad umačimo mi naše trakice!! :love:

ja se nadam da ih ovaj ciklus neću potrošiti više od sedam.

pujica
07.12.2006., 21:10
jedno pitanjce za iskusne umakalice - jel vam se dogodi da linija počne tamniti postpuno ili to ide onak na skok od jednog do drugog testiranja?

Indi
07.12.2006., 21:51
Pogledaj na drugoj stranici moje i sandrijine slikice...Uglavnom bi trebalo postupno, iz dana u dan biti tamnija, ali meni je npr. 11 dc ujutro bila tamija crtica nego ona navečer koja se tek jedva vidjela, da bi 12.dc ujutro test bio pozitivan i crtica tamija od kontrolne..

..inače ja bi sačekala da se test malo osuši pa ga izgatala :mrgreen:

pujica
07.12.2006., 23:10
ma čekam ja da se osuši, zasad 5 i 6 dc vidljiva crta, puno svjetlija od kontorlne, 7 i 8 dc niš
ionak znam da je još prerano, ali ovaj ciklus niš ne prepuštam slučaju pa sam samo htjela provjerit

ema1
08.12.2006., 08:28
Indi... znaš kako je to; čovjek se osjeća ko da je vanzemaljac jer su oni eto : OD PRVE! Ufa!

Jučer sam napravila testić... bio je 7dc i pojavila mi se slaba crtica i sad mi nije jasno zašto tako rano. Inače su mi ciklusi 30-31 ... Pa sam si odlučila da se testiram svaki drugi dan ( naime, istrošila sam trakice prošli ciklus pa sad štedim :mrgreen: )

Indi
08.12.2006., 11:51
ema1 mi smo ostali prvo neplanirano trudni od prve, ali imala sam spontani u 6.tjednu..to je bilo prije 3 godine, onda smo napravili pauzu i sad već godinu ipo pokušavamo, s time da mi stvarno nemao priliku svaki ciklus, ali ja sam to nekako riješila sa sobom, tj. ne osjećam se loše jer je većini mojih prijateljica, rodbine uspjelo od prve, jednostavno jer kod mene je sve uvijek bilo drugačije-uvijek sam bila filozof :lol: , pa valjda mi se i ovo pravljenje djeteta zafilozofiralo, ali treba ostati optimističan i napravit sve što je u našoj moći, a do tad čekati i biti strpljiv...

I ja sam prošli potrošila dosta, nadam se da ću ovaj ciklus potrošiti maksimalno 7 trakica, s time da se neću početi onako rano testirati, već kad se pojavi plodna sluz.

Vibram za obje ~~~~~ i je si se prijavila na odbrojavanje? smao tamo napiši koji ti je dan ciklusa i to je to ...

pujice da sve bude za 5...ja ću ovaj put sačekati do plodne sluzi, a onda ću umakati! :*

ema1
08.12.2006., 13:51
Indi :love:

Nisam se još prijavila, evo sad ću.

~~~~~ i ja da nam se želje ostvare :*

pujica
08.12.2006., 13:53
pujice da sve bude za 5...ja ću ovaj put sačekati do plodne sluzi, a onda ću umakati! :*

ma ja sad već imam sluzi, zbog marulje valjda, a na trakicama još niš, tak da mi to nije neki pokazatelj. a niš, nastavljam i s trakicama i polumaratonom pa ćemo vidjet

Iana27
11.12.2006., 12:22
Ovako je najbolje..postaviti pravo pitanje na pravom mjestu...
Molim malu pomoc..umakala sam LH trakice...i u subotu u 18 sati bile tamne boje obje, u nedjelju ujutro u 2 sata su bile za nijansu svijetlije, i onda cijelu nedjelju (napravila sam 3 testa) su opet bile tamne..Zar je moguce da mi 24 sata druga crtica bude jednako tamna kao i kontrolna??
Hvala!!

Rene2
11.12.2006., 13:20
Kada kažeš u nedjelju u 2, jel to noću? Ako je onda više nemoj noću i s prvim jutarnjim urinom.
Razina LH hormona raste tek nakon buđenja i prvi jutarnji ne daje dobre rezultate. Ako je drugi dan popodne bilo pozitivno, znači da O dolazi u sljedećih 12-24 sata.

Indi
11.12.2006., 13:24
Po slikicama koje sam viđala kod drugih cura na FF-u, mislim da može, ali ti samo hopsaj i čim počne svijetliti znači da će ovulacija krenula.

Iana27
11.12.2006., 14:09
Prvo umakanje je bilo u subotu u 18 sati - obje crte su bile podjednake; drugo testiranje je bilo u 2 ujutro - druga crtica je bila slabije nijanse; trece testiranje oko 11 ujutro (nedjelja) - obje su bile iste boje; oko 16 sati isto obje tamne boje i oko 20 sati opet obje tamne boje...E sad, hopsali smo u nedjelju navecer...na zalost u subotu nismo bili u mogucnosti...ne znam, tako se nadam da smo uboli...da odhopsamo i veceras? Naime tek cu se uspjet testirati oko 18 sati...ako je druga svijetlije nijanse jel to znaci da je O prosla ili da dolazi?

ema1
11.12.2006., 14:39
Znači da je krenula, bar po onome što sam čitala.
Nakon pozitivne ( tamnije ) crtice, O slijedi nakon 12 h.

Mene je počeo rasturati jajnik :oops: , tak da danas krećem sa testiranjem... nadam se da ću uspjeti i ovaj ciklus uhvatiti O.

ema1
11.12.2006., 14:42
Znači da je krenula, bar po onome što sam čitala.
Nakon pozitivne ( tamnije ) crtice, O slijedi nakon 12 h pa na dalje.

Mene je počeo rasturati jajnik :oops: , tak da danas krećem sa testiranjem... nadam se da ću uspjeti i ovaj ciklus uhvatiti O.

ema1
11.12.2006., 14:43
Uf... malo sam zblesirala. Sorite me :oops:

Iana27
11.12.2006., 14:43
Znaci da veceras jos utvrdim gradivo :oops: ?

stelerina
11.12.2006., 15:05
Znaci da veceras jos utvrdim gradivo :oops: ?

svakako, neovisno o O, znanja nikad previse :mrgreen:

Iana27
11.12.2006., 15:32
stelerina ja cu i kada ostanem jednog dana trudna pa sve dok trbuh ne pocne rasti vikati MM da moramo hopsati da se beba bolje primi :lol:

ema1
11.12.2006., 16:31
stelerina ja cu i kada ostanem jednog dana trudna pa sve dok trbuh ne pocne rasti vikati MM da moramo hopsati da se beba bolje primi :lol:

:lol: :lol:

Indi
11.12.2006., 17:48
Ne mora značiti da kad posvijetli da je unutar 12 sati, može biti sve do 48sati iza, tako samo vi hopsajte i večeras. ~~~~~

Iana27
12.12.2006., 08:43
Odhopsali smo i veceras :oops: Ali samo da javim oko LH trakica...jucer kada sam dosla s posla druge crtice kao da i nije bilo...e sad treba :cekam:

Rene2
12.12.2006., 08:58
Ja sam ovaj mjesec pokrila sve dane oko O, uglavnom polumaratonom. Taman pred O nestalo mi trakica, a zadnja je bila roza boje (nije bilo kao što treba) i sad mi fefe neće označiti O punom linijom, nego iscrtkanom, jer kao OPK nije dobar.
Uopće se ne brinem oko toga, glavno da smo mi hopsali kad je trebalo.

ema1
12.12.2006., 09:57
Ne mora značiti da kad posvijetli da je unutar 12 sati, može biti sve do 48sati iza, tako samo vi hopsajte i večeras. ~~~~~

Ne sjećam se više na kojem situ sam pročitala :? po njima se od pozitivnog testa O kreće od tog dana pa sve do 36 h iza... Tako da se za sad držim tog "uvjeta" :mrgreen:

Indi
12.12.2006., 18:31
Moguće da sam ja onda krivo skužila, ma glavno samo da je sve pokriveno hopsanjem i sve za 5 :*

bebomanka
13.12.2006., 00:25
pridruzujem se pocetku docekivanja O :roll:
Upravo nastupio 10-ti DC (posto je prosla ponoc) pa cu predvecer,kad dodjem doma s posla napraviti prvi testic

Drzim palceve svim strpljivicama a stisnite ih i vi meni :love:

Do iduceg tipkanja,
nockaaaaaa

bebomanka
13.12.2006., 00:28
ajoooojjjjjjjjj,u ovo doba noci radim takve gluposti!!

Toliko sam pospana da sam slucajno taj post otvorila kao novu temu grrrrrrrrrrrr.....
Sorite me! :oops: :oops: [/b]

Rene2
03.01.2007., 18:23
Dižem, topic.

Mislila sam da je gotovo s LH testiranjem i nikako nisam htjela naručiti još jedan paket, ali sad me svrbe prsti.

U međuvremenu sam iskopala jedan zalutali LH među šminkama (vidi se da se često šminkam), ali taj čuvam za 16DC jer mi je to ovulacijski prosjek po FF-u.

Jel vi radite LH ujutro s prvim jutarnjim?
Ja dosad nikad nisam, nego sam uvijek čekala da prođe 10 sati jer je tako pisalo na uputama na accuratepregn... gdje sam ih kupila, međutim nikad dosad nisam vidjela drugu crtu jednako tamnu kao kontrolnu, uvijek je mrvicu svjetlija. Možda bi to ipak trebala odmah ujutro napraviti?? :?:

Sandrij2
03.01.2007., 22:54
Meni su ujutro najslabije crtice. Nemoj s prvim jutarnjim urinom, izgleda da ima nešto u tome.

Indi
04.01.2007., 20:54
Ja sam radila oko podne prvi i već tad je bio pozitivan i onda cijeli dan, s time da je navečer bila najtamnija ta crtica od druge dvije tog dana, tako da ja isto ne bi s prvim jutarnjim za svaki slučaj.

Pepina
09.01.2007., 15:02
Hi,cure! :)

Iako sam već postala iskusna testomanka s testićima s neta,imam pitanje vezano uz one naše ovugnost testove.Kasne mi s dolaskom ovi s neta,valjda zbog ovih praznika i tako to,pa da ne propustim ovaj ciklus,morala sam kupiti Ovugnost(mamu mu njegovu skupu :evil: )-

Zanima me da li i za njega vrijedi pravilo da čim se pokaže druga crtica,onako blijeda,to znači da su to već počeli plodni dani?U uputstvima ništa ne piše za tu blijedu crticu,već kao,samo za to kad je jača od kontrolne...zna li netko možda nešto ovome?

Hvala unaprijed...meni zdrav razum govori da je to isto kao i s onima s neta-počeo se nazirati lh,znači,uskoro će,u roku nekoliko dana ovulacija,ali,rekoh,da provjerim ja to s vama ovdje...zajedno smo pametnije :D

ema1
10.01.2007., 12:44
Pepina - u apoteci su mi rekli da su ti testovi identični tj. da "vrijede pravila" i za ove sa neta i kupljenih kod njih.

Inače i meni isto kasni ova zadnja tura naručenih sa neta.
Naručila sam ih 20.12. i još ih nema.

Pepina
11.01.2007., 11:11
Ema,sad mi je malo lakše,kad znam da i tebi testići kasne.Već sam se skoro pomirila s tim da neće ni doći!Ali,nekako se još uvijek nadam da hoće...Ja sam ih naručila još nekih 5-7 dana prije tebe! :shock:

Ako ne dođu-to je bila pljačka!...O :mrgreen: vaj put se baš MM odlučio da će ih on kavalirski financirati,tako da me i on svako malo pita jesu li stigli

pujica
11.01.2007., 11:19
a odakle ste ih naručile, ja sam na saveontests prije 10 dana, napisali su mi da je pošiljka poslana i sad ih čekam

Pepina
11.01.2007., 13:29
Ja sam sad provjerila u inboxu odakle smo ih naručili-i Pujice,loše vijesti-sa Save on tests-poslali mail14.12. da su ih poslali..... :?

Ah,a valjd budu došli jednom... :roll:

s_a_n_d_r_a
11.01.2007., 15:19
cure,jel postoji koji njemacki sajt za kupovinu tih trakica :?

pujica
11.01.2007., 16:28
sandra ja sam isto tražila ali nisam našla

pepina evo sad sam došla doma i dočekale me trakice - znači naručila sam ih 02.01. a danas su stigle :D

fresia
11.01.2007., 17:24
I ja svoje trakice još čekam... poručila sam ih 03.01. i nema ih još.
sa testforless.com
Nadam se da će uskoro stići i vama, ema i pepina...

s_a_n_d_r_a
11.01.2007., 18:19
posto jos nisam nikad koristila te trakice zanima me jedna stvar,da li je za njih potreban kakav aparatic ili funkcioniraju kao i test za trudnocu da je dovoljan samo urin
naime ja otisla pitati ovdje kod mene u apoteku i poceli mi pokazivati neke aparatice u koje se stave te trakice i to je onako poprilicno skupa stvarcica :?

pucika
11.01.2007., 19:03
Bok! Čini mi se da ste sve više-manje zadovoljne lh trakicama pa me zanima u kojim ljekarnama u Zg ih ima za kupiti? Tražila sam u mojoj lokalnoj ljekarni i ne drže ih, a rečeno mi je da ih imaju u samo 2-3 ljekarne u gradu.

Pa, ako netko zna, molim pomoć da ne lutam bezveze...

pujica
11.01.2007., 19:12
posto jos nisam nikad koristila te trakice zanima me jedna stvar,da li je za njih potreban kakav aparatic ili funkcioniraju kao i test za trudnocu da je dovoljan samo urin
naime ja otisla pitati ovdje kod mene u apoteku i poceli mi pokazivati neke aparatice u koje se stave te trakice i to je onako poprilicno skupa stvarcica :?

ove koje mi kupujemo (jer su najjeftinije i najisplatljivije) su kao test za trudnocu bez onog plasticnog omota - samo trakica. Za primjer, ja sam sad kupila 40 trakica i 20 testova za trudnocu za 20 dolara (pa ti racunaj)

Tražila sam u mojoj lokalnoj ljekarni i ne drže ih, a rečeno mi je da ih imaju u samo 2-3 ljekarne u gradu.

kod nas ima za kupit jedino Ovugnost trakice i to 1kom=60 kuna, a po ciklusu ti treba (ovisno koliko ti je dug i znas li otprilike kad ti je O) od 5-10 komada, dakle to ti se uopce ne isplati kupovat

s_a_n_d_r_a
11.01.2007., 19:34
da,potpuno ste u pravu,ove preko neta su najisplativije :)

pucika
11.01.2007., 19:36
kod nas ima za kupit jedino Ovugnost trakice i to 1kom=60 kuna, a po ciklusu ti treba (ovisno koliko ti je dug i znas li otprilike kad ti je O) od 5-10 komada, dakle to ti se uopce ne isplati kupovat[/quote]

Uf, to se stvarno ne isplati!! Ništa, morat ću ih naručit preko interneta! Koliko je obično vrijeme dostave?

Iako, ja se zapravo nadam da mi neće ni trebati...
:)

ema1
12.01.2007., 12:32
Evo samo da javim da su moje napokon stigle danas!
I još nešto.... nije stvar u slanju, nego u našim carinama i "prebrzoj" našoj pošti!
Danas je 14-ti radni dan od kada sam ih naručila i 23-ći sveukupno.
Gledam štambilj sa carine... zaprimljeno 28.12.2006. :evil:
Al ajd, bar su došli.

Pepina
12.01.2007., 15:05
Uh,čitajući vas,zaključujem da ja svoje ovaj put neću vidjeti :x ...možda i netko na carini pokušava napraviti bebu,pa si je uzeo-la za doma :mrgreen:

gejsha
12.01.2007., 15:11
Moze pitanje .. koliko placate trakice??

Ja trakice za personu nabavljam po 18 € u kutiji bude pakirano trakica za 3 mj.

pitam čisto da usporedim cijenu ;)

ema1
12.01.2007., 15:17
gejsha - to je super cijena za opskrbu za 3 mj!

Ja platim 20 lh + 5 hcg trakica cca 20 eura.

gejsha
12.01.2007., 15:19
dobro onda se nemam sta buniti 8)

ema1
12.01.2007., 15:24
Baš sam gledala sam cijene spravice (Persona) i dođe cca 50 eura; ali mislim da se na kraju ipak više isplati.

ema1
12.01.2007., 15:25
Mislim Persona se više isplati.
Danas sam malo smotana.. kolegica iz susjedne kancelarije je rodila curicu pa sam sva u oblacima :saint:
Ovo je 4 beba ove godine u našoj firmi :mrgreen:

pujica
12.01.2007., 15:46
a kaj je to Persona?

gejsha
12.01.2007., 15:54
moja je stara 5 godina samo baterije mjenjam super sam zadovoljna s njom

dok nisam htjela bebaca koristila sam kao kontracepciju sad kad hocu koristim kao test za ovulaciju i super :D

Persona - mala spravica koja sluzi inace za kontracepciju imas trakice piskis na njih stavljas u personu i on ti pokaze svijetlo zeleno- nema opasnosti od trudnoće , crveno- postoji opasnost od trudnoće ,iliti zeleno kad se trebas testirati ali evo ti link pa si tamo malo bolje pogledaj

http://www.persona.info/WhatisPersona3F.cfm

Majchi76
12.01.2007., 16:37
I ja svoje trakice još čekam... poručila sam ih 03.01. i nema ih još.
sa testforless.com
Nadam se da će uskoro stići i vama, ema i pepina...

kod mene situacija ista, a ovo je prvi put da naracujem. javite ako vama stignu, pliz

Suzzy
15.01.2007., 10:50
Baš sam bacila oko na Personu... prilično skupa stvarčica iako su trakice više nego povoljne. Dugoročno se isplati, ali 65 funti... :/
Zna li itko mjesto gdje je jeftinija?

Ica
15.01.2007., 16:59
Ciao ekipica!!!
Jel ima neko možda iskustva sa Clearlblue testicima za ovulaciju??????Vidila sam da postoji digitalni aparatic koji detektira ovulaciju i trakice koje izgledaju slicno kao Clearblu-ovi testovi za trudnoću.Digitalac je nesto skuplji.Procitala sam na netu da su 99 % tocni,ima ih 7 u kutiji.Mislm da je cijena negdje oko 200 kn!!!Ako koga zanima www.clearblue.info

pujica
15.01.2007., 17:00
mislimda to ima Betty, bude se valjda javila

Betty
15.01.2007., 21:51
Ciao ekipica!!!
Jel ima neko možda iskustva sa Clearlblue testicima za ovulaciju??????Vidila sam da postoji digitalni aparatic koji detektira ovulaciju i trakice koje izgledaju slicno kao Clearblu-ovi testovi za trudnoću.Digitalac je nesto skuplji.Procitala sam na netu da su 99 % tocni,ima ih 7 u kutiji.Mislm da je cijena negdje oko 200 kn!!!Ako koga zanima www.clearblue.info

Ja sam imala digitalni ClearBlue . Mnogo je lakse koristiti digitalni test nego ove obicne , jer nema razmisljanja koliko je crta tamnija ili svjetlija . Jednostavno , ako ovuliras pokaze ti se jaje ( ili osmjeh ) ako ne ovuliras toga nema . Primjetila sam da kod digitalnih testova bez obzira ako nije ovulacija na stapicima ( kad iz izvadis ) vidi se druga crtica , pa eto da znate da te crtice ne vaze , znaci samo ono sto se pokaze na monitoru . Clear Blue je najpopularniji ovdje i kazu dosta pouzdan . Meni licno nije pomogao ni on , jer mi je pokazivao plodne dane i kada nisu bili , ali zato sto ja zbog PCOS inace imam povisen LH tako da kod mene ni jedan LH test nije pouzdan .Preporucila bih ga onima koji nemaju mnogo iskustva sa LH trakicama , jer je laksi za upotrebu .Za one iskusnije , sasvim su dobri i ovi jeftiniji . :*

gejsha
16.01.2007., 08:35
Baš sam bacila oko na Personu... prilično skupa stvarčica iako su trakice više nego povoljne. Dugoročno se isplati, ali 65 funti... :/
Zna li itko mjesto gdje je jeftinija?

suzzy ako imas nekoga u austriji ili njemačkoj mislim da su po 55 €

Ica
16.01.2007., 15:04
Ciao ekipica!!!

Ja sam imala digitalni ClearBlue . Mnogo je lakse koristiti digitalni test nego ove obicne , jer nema razmisljanja koliko je crta tamnija ili svjetlija . Jednostavno , ako ovuliras pokaze ti se jaje ( ili osmjeh ) ako ne ovuliras toga nema . Primjetila sam da kod digitalnih testova bez obzira ako nije ovulacija na stapicima ( kad iz izvadis ) vidi se druga crtica , pa eto da znate da te crtice ne vaze , znaci samo ono sto se pokaze na monitoru . Clear Blue je najpopularniji ovdje i kazu dosta pouzdan . Meni licno nije pomogao ni on , jer mi je pokazivao plodne dane i kada nisu bili , ali zato sto ja zbog PCOS inace imam povisen LH tako da kod mene ni jedan LH test nije pouzdan .Preporucila bih ga onima koji nemaju mnogo iskustva sa LH trakicama , jer je laksi za upotrebu .Za one iskusnije , sasvim su dobri i ovi jeftiniji . :*

Betty zahvaljujem!!!!! :love:

s_a_n_d_r_a
16.01.2007., 15:49
meni su u apoteci pokazivali upravo taj clearblue i startna kutija dodje sveukupno preko 200€ :x sto mi je i vise nego skupo

Betty
16.01.2007., 16:57
meni su u apoteci pokazivali upravo taj clearblue i startna kutija dodje sveukupno preko 200€ :x sto mi je i vise nego skupo :shock: Ma nemoguce . Ovdje je oko 40 € . Da nisu tebi nudili ClearBlue fertility monitor ? On je skuplji , ali i on se preko interneta opet moze naruciti jeftijije .. Hajde bas vidi koji je od ovih evo ti link http://www.clearblue.info/uk/OvulationTestsHomepage.cfm

Ja sam koristila ovaj u sredini .Ne mogu da vjerujem da je tolika razlika u cijeni ovdje i u Hrvatskoj .Stvarno previse , to je cista kradja !

Indi
16.01.2007., 19:53
Betty a je li za taj treba stavljati kakve trakice ili kad ga kupiš je to to i samo treba piškiti po njemu :mrgreen: Jer ako ne treba dodatnih ulaganja, to mi se čini bolje, samo me zanima pouzdanost, tj. je li jednako pouzdan kao LH-trakice?

Indi
16.01.2007., 19:57
Vidjela sam na navedenoj stranici da treba stavljati trakice, a koje si ti stavljala i koliko su koštale, tj. je su li neke njihove posebne ili bilo koje...?

Sad mi to ne izgleda nešto posebno jer ako opet moraš kupovati te trakice, onda svejedno ili je to neka univerzalna koja se može koristiti stalno, palo mi na pamet, ali ne vjerujem da takvo nešto postoji.

Betty
16.01.2007., 20:11
Betty a je li za taj treba stavljati kakve trakice ili kad ga kupiš je to to i samo treba piškiti po njemu :mrgreen: Jer ako ne treba dodatnih ulaganja, to mi se čini bolje, samo me zanima pouzdanost, tj. je li jednako pouzdan kao LH-trakice?

:lol: bogami nije to to , nego idu trakice . U startnoj kutiji ti dodje 7 lh trakica , ne piski se po njemu :mrgreen: . I ja sam se nadala da je to to , kontam toliko skup , sigurno je dozivotan . A ono samo 7 puta i samo njihove trakice. Pouzdaniji je od jeftinijih LH trakica tako sto ti pise da li je O blizu ili ne . Ali iskreno , meni je to bacanje para za tebe , jer ti se vec razumijes u citanje lh trakica . Clear Blue digital ti radi na principu, ubacis trakicu , popiskis se i procitas na monitoru umjesto sama da gatas koliko je crtica svjetlija ili tamnija . Ukoliko se ko odluci za Clear Blue digital , neka ga naruci preko interneta , mislim da je tako jeftiniji . Ja sam trazila ovdje , jedina trajna varijanta su oni fertility monitori na koje mazes pluvacku . Nesto trajno na sta se piski za sada nisu izmislili hebi ga :(

s_a_n_d_r_a
16.01.2007., 20:17
[quote=s_a_n_d_r_a]

Ja sam koristila ovaj u sredini .Ne mogu da vjerujem da je tolika razlika u cijeni ovdje i u Hrvatskoj .Stvarno previse , to je cista kradja !

Betty ja nisam u Hr ;)
moze biti da je to taj sa monitorom nisam se zagledala posto sam prvo pitala za cijenu :mrgreen:

s_a_n_d_r_a
16.01.2007., 20:20
nesto sam zeznula sa qutoanjem :roll:

Betty
16.01.2007., 20:28
Betty ja nisam u Hr ;)
moze biti da je to taj sa monitorom nisam se zagledala posto sam prvo pitala za cijenu :mrgreen:Ma sigurno su ti nudili onaj monitor, znas njih prvo nude najskuplje .
A da tek sad vidim da si u Austriji . Blago tebi , ti si blize , mi se posteno umorimo dok do vas dodjemo :roll:

Indi
16.01.2007., 20:33
samo 7 :shock: ?A škrticaaaaa!!!! Ma ostajem
ja na mojim internetskim :zaljubljen: , ali treba dočekat i to testiranje, ah baš će mi se odužiti ove godine. Moram početi igrati loto i osvojiti, a onda hvatati muža po bijelome svijetu hihihih.

andiko
18.01.2007., 16:53
halo curke... fakat mi se neda opet sve čitati (čitala sam već sto puta :P )

Dakle, radim opk - pojavi mi se samo kontrolna crta odmah - ali nakon nekih 15 min (odem jest, pa se vratim) se pojavi blijeda druga crta. Jel' se to broji :mrgreen: ?

Rene2
18.01.2007., 17:12
Ne, ne broji se.
Treba se pojaviti u roku od 5-10 minuta i mora biti jednako tamna ili tamnija od kontrolne.

Indi
18.01.2007., 21:13
Ako ti se pojavi jako svijetla kasnije, to znači da je lh prisutan, ali ga još ima premalo, pa je vidljiv tek kad se trakica osuši.

andiko
19.01.2007., 07:24
Hvala drage rodice. Bum danas opet :*

andiko
19.01.2007., 19:22
ma ja mislim da je ne bum nikad vidla dvije crtice na testu - čak ni na ovom :x

Rastura me lijevi jajnik, imam eggwhite sluz, al test ništa. Kaj je to moguće ? :/

Indi
19.01.2007., 19:51
Moguće je jer nakon te ew sluzi O obično za 2 dana, tako je meni 11.dc bilo ew sluzi ko u priči, a O bila tek 13.dc. S time da mi taj 11.dan na prvoj trakici (radila dvije) bila jedva jedvice vidljiva crtica Zamisli ja sam to shvatila tek od kad koristim lh-trakice jer sam mislila kad je Ew sluz, to je to, taj dan je O, ali šipak, a znalo se dogoditi da ne bi pokrili dane iza. :shock:

Ne brigaj, samo se i dalje testiraj.

andiko
19.01.2007., 20:17
rado bi se ja testirala, ali danas mi bio zadnji test. Naručila sam ih prije dva tjedna, ali još nisu došli... :x

hvala indi :love:

Sandrij2
19.01.2007., 22:28
I meni je zadnja tura kasnila, ali sam ja mislila da je to zbog blagdana... Mogla bih onda odmah naručiti novu turu...
A koje vi naručujete? Ja saveontest, oni su najjeftiniji, a isti su kao i drugi, u to sam se uvjerila...

pujica
19.01.2007., 22:46
ja naručila sa saveontests i došle su mi za 8 dana

Sandrij2
19.01.2007., 22:50
Da, i meni prva dva puta za 8 dana, ali ova zadnja pošiljka je dooooobro kasnila.

tota
19.01.2007., 23:09
Ok malo čitam o tim trakicama i niš ne kužim kako mogu platit te trakice jel samo karticama ili koji je postupak

Sandrij2
19.01.2007., 23:13
Imaš na prvoj stranici tri linka za naručiti trakice. Pogledaj sve, usporedi cijene i odluči. I da, plaća se karticama (Visa, MC, Diners, Amex...)

tota
19.01.2007., 23:16
Dal su trakice pouzdanije nego mjerenje bz

Sandrij2
19.01.2007., 23:24
Najbolje je kombinirati. A moje iskustvo do sada je da su trakice pouzdane. Naime, kad bi mi pokazale da će O, i BT bi to potvrdila.
U jednom ciklusu trakice nisu pokazale O, BT nije skočila, a progesteron koji sam vadila bio je nizak, dakle sve potvrđeno.

tota
19.01.2007., 23:28
Ok thanks a malo čitam šta mi je bolje te trakice ili clear blue koji se naprijed spominje

andiko
21.01.2007., 16:26
ja sam naručila sa accuratepreg. Prošli put su mi došle za desetak dana, a evo sad niš već nekih 15... :x

A bas mi sad trebaju... Ak, dobro bar sam uzela paket sa OPK i pregnancy, pa ce bit za to :roll:

andiko
24.01.2007., 09:44
došle mi trakice dan iza ovulacije :x

al ajde, valjda smo potrefili... :roll:

gejsha
24.01.2007., 12:55
ako znas da su dosle iza onda ste sigurno i potrefili :D

andiko
24.01.2007., 14:49
:P a valjda....

...al bi fakat da već jednom vidim dvije crte na testu, pa makar na OPK :/

Rene2
24.01.2007., 20:20
Danas sam dva puta naručivala na saveontests.com i nisam uspjela.

A stvarno su jeftiniji za otprilike 4 $ nego na accuratepregnancytests.com :shock:

Jeste vi preko Diners/Mastercard ili Amex. Ja sam preko Amex-a.

Sandrij2
24.01.2007., 20:23
Ja sam preko Mastercarda i nisam imala problema. Provjeri da li su ti poslali mail da je ipak prošlo.

macka
24.01.2007., 23:06
:P a valjda....

...al bi fakat da već jednom vidim dvije crte na testu, pa makar na OPK :/

:lol: tek sam sad ovo vidjela...
e, pa, andiko, i ja bi, i ja bi...

ema1
25.01.2007., 09:04
Pitanjce....

Ovaj put sam naručila preko saveontests i kod ispunjavanja onog obrasca, greškom sam kliknula na air mail ( koji je za njih samo za SAD i Kanadu, a kod testsforless-a mi je dolazilo air mailom) i ona poštarina je dodana kod iznosa.
E sad, dobila sam potvrdu na mail da je autorizacija narudžbe prošla ( master).... ali sa pogrešnom cijenom poštarine.
Jel se to kome desilo i dali ću ja to ipak dobiti? Hm....

Rene2
25.01.2007., 09:31
Hmmm ne znam. meni jučer nije uopće uspijevalo naručiti preko njih.

ema1
25.01.2007., 09:45
Rene2 - meni nije htjelo sa Amexom, sa Masterom bez problema... Možda je zbog toga :?

Pepina
25.01.2007., 14:11
Rene2,ja sam već nekoliko puta pokušavala ih narućit Amex-om,ali mi nikad nisu dopustili.Kao,za našu zemlju ne može preko Amex-a.Ali,preko Mastera od MM je išlo bez problema

Rene2
25.01.2007., 16:38
Bit će da je to problem!

Sandrij2
25.01.2007., 22:25
Pitanjce....

Ovaj put sam naručila preko saveontests i kod ispunjavanja onog obrasca, greškom sam kliknula na air mail ( koji je za njih samo za SAD i Kanadu, a kod testsforless-a mi je dolazilo air mailom) i ona poštarina je dodana kod iznosa.
E sad, dobila sam potvrdu na mail da je autorizacija narudžbe prošla ( master).... ali sa pogrešnom cijenom poštarine.
Jel se to kome desilo i dali ću ja to ipak dobiti? Hm....
To se meni desilo kad sam prvi put preko njih naručivala i stiglo za 8 dana, i što je najbolje, ta me pogreška stajala jeftinije.

borka
26.01.2007., 08:54
Dobro jutro!
Evo da vam se malo požalim, naime skroz sam zbunjena.
Ciklusi su mi inače 23-25 dana, zadnja M bilaj e 12. 1., e sada po kalendaru ovulacije sa Pliva zdravlje i Poliklinika Harni, ja sam trebala imati plodne dane do cca 23. 1. U tom periodu sam koristila Maby baby i on mi je čak i pokazivao paprat kao da su plodni dani. Samo jedan dan sam osjetila pojačanu sluz :?
I tako ja jučer navečer idem s posla, s time da sam već negdje od podneva cijelo vrijeme osjećala bol u donjem dijelu trbuha. Prolazim pored ljekarne i mislim si, a već sam toliko novaca potrošila na razne testiče idem kupiti još jedan za provjeru ovulacije, dođem kući, napravim test i on pozitivan :)
Tokom noći donji dio trbuha me je jako bolio, tako da me je na trenutak ta bol čak i probudila. E sada zašto sam ja zbunjena, naime nemam nikakvu sluz, Maby baby koji sam testirala jutros pokazuje da nemam plodne dane.
Da li je moguće imati ovulaciju, a bez sluzi?
Ma totalno sam zbunjena, bol je jutros popustila, sluzi još uvijek nema, dragog ću moći tek večeras "iskoristiti"...Baš mi je čudno sve tol, već sam pomalo umorna od svih mogućih testiranja

Sandrij2
26.01.2007., 10:29
Da li je moguće imati ovulaciju, a bez sluzi?

dragog ću moći tek večeras "iskoristiti"...
Paaaa, valjda je moguće, možda samo nisi primijetila sluz...

Moj savjet: obavezno se "iskoristite"!!! :*

ekica
26.01.2007., 10:57
jučer, 19DC i dalje ništa!
mislim, onu supertanku i jedva vidljivu testnu crticu niti ne računam...
ako ni danas/sutra ne krene tamniti, čini se da "odrađujem" i drugi ciklus bez O... :(

mikonja
26.01.2007., 11:11
Curke, meni su ostale 3 neiskorištene LH trakice.....javite se ako kome treba.....

pujica
26.01.2007., 11:49
ekica meni je ovaj ciklus O bila tek 21 dc, strpi se jos malo

mikonja
26.01.2007., 12:21
Curke, meni su ostale 3 neiskorištene LH trakice.....javite se ako kome treba.....

pa nije valjda da nikome ne trebaju?!

ps. ne prodajem ih, već ih poklanjam......

gejsha
26.01.2007., 12:22
Svi se nadamo da nam nece trebat :mrgreen:

mikonja
26.01.2007., 12:31
ma dobro, i ja se nadam da vam neće trebat......ali eto meni će biti krivo ako ih bacim u smeće.......

gejsha
26.01.2007., 12:32
ma vec ce se netko javiti mozda nisu skontali jos ili stavi tu u burzu nemoj bacati ..

tota
26.01.2007., 14:31
bOK CURE,
JEL MI MOŽETE POMOĆ POKUŠAVAM NARUČIT LH TRAKICE PREKO SAVE ON TEST AL MI STALNO JAVLJA EROR, IMAM AMERICAN JEL STVAR U KARTICI.DAL IMATE KOJ SAVJET.

enya22
26.01.2007., 14:54
Tota mislim da se moze naruciti samo preko Mastercarda ili Vise, ako se narucuje izvan USA ili Kanade... Mozda nisam dobro vidjela, ali cini mi se da je tako.

sweety
28.01.2007., 16:37
Slučajno sam potrefila i pronašla u jednoj ZG ljekarni test pločice "PrimaTime". Ima ih 5 kom u kutiji i koštaju 98Kn.
Uzela sam ih pa ću ih testirat na idućem ciklusu....
Cijena im je OK, bez usporedbe s onima naručenim preko neta(ne vjerujem naručenim stvarima).
Ako je netko to već koristio, bila bih zahvalna za komentar...
Pozdrav svima! :D :D :D

s_a_n_d_r_a
28.01.2007., 16:43
mikonja ja ti ih otkupim :)
nisam to jos koristila pa da isprobam :mrgreen:

mikonja
28.01.2007., 17:55
pošalji mi na pm svoju adresu pa ti ih pošaljem.....

bebomanka
28.01.2007., 22:18
Slučajno sam potrefila i pronašla u jednoj ZG ljekarni test pločice "PrimaTime".
Ja sam ih koristila prosli ciklus i jako sam zadovoljna sa njima.Jedino sto ipak nisam ostala trudna iako smo odmah nakon sto mi je zadnja plocica pokazala na 15dc. O tj.jacu crticu u kontrolnom prozorcicu od one u prvom pa smo to dobro odradili i za svaki slucaj i drugi dan na vecer ( a mozda smo trebali jos i u jutro :? :( )
Za 16.dc.nisam vise imala plocica pa nisam mogla kontrolirati jel O prosla ili ne.

Mislim da je kod mene jako kratak period same O,kao sto sam negdje procitala da kod nekih zena traje samo 3 sata.I mi to naravno uvjek fulamo.A ako odhopsamo ranije,mozda su plivaci ipak preslabi pa ne prezive do O :?
Zato MM sad pije Bioastin pa cemo vidjeti ovaj ciklus. :roll:

pujica
29.01.2007., 13:23
Mislim da je kod mene jako kratak period same O,kao sto sam negdje procitala da kod nekih zena traje samo 3 sata.I mi to naravno uvjek fulamo.A ako odhopsamo ranije,mozda su plivaci ipak preslabi pa ne prezive do O :?
Zato MM sad pije Bioastin pa cemo vidjeti ovaj ciklus. :roll:

nije kod tebe nego kod svih - jajna stanica živi cca. 4 sata i zato se uvijek treba seksati dan prije O (jer spermići žive do 72 sata)

a za muža je jednostavno provjeriti - nek napravi spermiogram i sve ćete znat