PDA

Pogledaj cijelu verziju : jel ostao netko trudan za vrijeme dojenja?

rokobj
23.01.2007., 09:41
koji su simptomi,kad moram po testić,nešto mi kaže da jesam
frka me zbog posla

ra
23.01.2007., 10:10
:yes:
ali nisam ti baš kompetentna, skužila sam tek nakon 2 mjeseca da sam mooooožda trudna :oops:
a simptomi - uobičajeni simptomi trudnoće, meni pospanost, mučnina, teglice krastavaca.... mala bol pri podoju javila se tek kasnije.

mina
23.01.2007., 10:39
I još jedan :yes:

Ak sumnjaš po testić oko dva tjedna nakon odnosa, onak kao kad ti kasni, računaš kao da trebaš dobiti dva tj nakon odnosa pa još dan-dva-tri....
ja sam odmah nekak znala. Al ja sam si i htjela bebu odmah. Tek kad sam ostala trudna sam počela razmišljat da smo ipak trebali još pričekat.

PS: Ne znam kolika je tvoja beba, mi više nismo isključivo dojili, već je imala godinu dana pa smo jeli dosta dohrane i već sam dobila m prije nego sam zatrudnila

rokobj
23.01.2007., 10:41
joj,blago tebi,znaš,tako bi voljela drugu bebu da me strah testa da se ne razočaram,a s druge,posao,cijelu prvu trudnoću sam ležala :*

mina
23.01.2007., 10:42
I možeš dojiti u trudnoći ak se i toga bojiš, ja sam sve dok Stella sama nije rekla da više neće, dva mj. prije poroda. Al nekak si veća beba sama prorijedi podoje, valjda to priroda tak napravi. I da jedno vrijeme užasno bole bradavice i imaš kontrakcije ali da se preživjeti

tridesetri
23.01.2007., 10:44
jel ostao netko trudan za vrijeme dojenja?

ja.
i evo upravo dojim i to drugo :)

mina
23.01.2007., 10:45
A i meni je bilo malo bed zbog posla ali na kraju su ispali na poslu OK, bezveze sam strepila... Njima je drago kaj imam bebu. A i odradim sve u komadu i onda kad se vratim sam njihova, ne moraju više misliti da ću i kad opet na porodiljni

:*

dorijana
23.01.2007., 10:49
Bok curke,
ja sam se jako iznenadila kada sam jednu večer čula (skupilo se društvance i razgovaralo se o svem i svačem pa tako i o razmaku između dva poroda) da jedan frend zna ženu koja je rodila drugi puta 9 mjeseci nakon prvog poroda! :shock: Pa nemrem bolivit. Pa kak? Kaj to znači da su skoro odmah nakon poroda imali odnose? Pa zar ne mora proći neko vrijeme nakon poroda da se žena oporavi da bi mogla početi sa odosima?
Stvarno sam ostala iznenađena ...
E, da, ta žena je iz male sredine (ne iz Hrvatske) pa možda jednostavno ne zna kak se ponašat nego samo ajmo, udri čim se može .... :roll:

~lex~
23.01.2007., 10:54
Bok curke,
ja sam se jako iznenadila kada sam jednu večer čula (skupilo se društvance i razgovaralo se o svem i svačem pa tako i o razmaku između dva poroda) da jedan frend zna ženu koja je rodila drugi puta 9 mjeseci nakon prvog poroda! :shock: Pa nemrem bolivit. Pa kak? Kaj to znači da su skoro odmah nakon poroda imali odnose? Pa zar ne mora proći neko vrijeme nakon poroda da se žena oporavi da bi mogla početi sa odosima?
E, da, ta žena je iz male sredine (ne iz Hrvatske) pa možda jednostavno ne zna kak se ponašat nego samo ajmo, udri čim se može .... :roll:

Moja mama je rodila moju sestru 11 mjeseci nakon mene. Kaj to znači da je i ona udarala čim se može ili... ?

Nina
23.01.2007., 10:56
Nekako ne vjerujem u tu pricu.Sve da je i htjela,valjda je imala lohije. Osim toga bas da je bila plodna odmah direktno nakon poroda... :/

ivonna
23.01.2007., 10:59
Ja sam ostala trudna za vrijeme iskljucivog dojenja ;)

mina
23.01.2007., 11:04
Pa možda je druga beba rođena ranije. u 7 mj trudnoće npr. onda je isto kao i oni s razlikom 11 mj

Ja znam nekoliko ljudi sa malom razlikom 11-13mj. Zapravo kad računam ima ih podosta. Svaki organizam je drugačiji i naravno da neki mogu ranije ostat ponovno trudni, neki kasnije...
Kao i da netko odmah ima želju za sexom, a netko ja dobije malo kasnije

mina
23.01.2007., 11:11
A jesam divno postala, evo ispravka

Bok curke,
ja sam se jako iznenadila kada sam jednu večer čula (skupilo se društvance i razgovaralo se o svem i svačem pa tako i o razmaku između dva poroda) da jedan frend zna ženu koja je rodila drugi puta 9 mjeseci nakon prvog poroda! Pa nemrem bolivit. Pa kak? Kaj to znači da su skoro odmah nakon poroda imali odnose? Pa zar ne mora proći neko vrijeme nakon poroda da se žena oporavi da bi mogla početi sa odosima?
E, da, ta žena je iz male sredine (ne iz Hrvatske) pa možda jednostavno ne zna kak se ponašat nego samo ajmo, udri čim se može ....

Pa možda je druga beba rođena ranije. u 7 mj trudnoće npr. onda je isto kao i oni s razlikom 11 mj

Ja znam nekoliko ljudi sa malom razlikom 11-13mj. Zapravo kad računam ima ih podosta. Svaki organizam je drugačiji i naravno da neki mogu ranije ostat ponovno trudni, neki kasnije...
Kao i da netko odmah ima želju za sexom, a netko JE dobije malo kasnije

anabela
23.01.2007., 12:24
moja susjeda je ostala trudna za vrijeme dojenja :)

Mirta30
23.01.2007., 12:53
ostala sam trudna kada je vid imao 11 mj (a skužila tek za 2 mjeseca - mislila sam da sam anemična jer sam konstantno bila umorna)

Lutonjica
23.01.2007., 12:59
Kaj to znači da su skoro odmah nakon poroda imali odnose? Pa zar ne mora proći neko vrijeme nakon poroda da se žena oporavi da bi mogla početi sa odosima?
E, da, ta žena je iz male sredine (ne iz Hrvatske) pa možda jednostavno ne zna kak se ponašat nego samo ajmo, udri čim se može ....

ako se žena osjeća dobro i "oporavljeno" (a pogotovo ako nije bila rezana/ popucana, znači nema nikakve rane, šavove) i ima želju, naravno da može imati seksualne odnose. to je potpuno prirodno i normalno.
i vrlo je ružno i malograđanski to povezivati s bilo kakvom, malom ili velikom sredinom.

tridesetri
23.01.2007., 13:06
lutonjica je u pravu, bas sam se htjela prijaviti jer imam oba iskustva.
dakle, kuzim da je nekima nepojmnjivo imati odnose tako rano jer sam i sama nakon prvog poroda bila invalid sto se toga tice, jedno godinu dana.
ali nakon drugog poroda mi se to komotno moglo dogoditi, tako sam se nevjerovatno brzo oporavila, cak su mi i lohije trajale vrlo kratko.

rokobj
23.01.2007., 13:22
do 32g sam zbog zdravlja čekala prvu bebu,u 4mj ću 33godine,moj dr mi kaže da bi do 35 bilo super imati drugo,,željela sam sex odmah,uspjela nakon 4mj,svako ima pravo na mišljenje,al ne volim ta zgražavanja,svatko ima pravo na izbor

tibica
23.01.2007., 13:32
A što znači brzo nakon poroda. Ja sam prvi put trudna i baš malo razmišljam: ako me budu rezali koliko će trebati da se fizički dovoljno oporavim da mogu imati odnose? I je li ta apstinencija stvar samo fizičke nemogućnosti i šavova ili i psihičke spremnosti?

Lutonjica
23.01.2007., 13:37
I je li ta apstinencija stvar samo fizičke nemogućnosti i šavova ili i psihičke spremnosti?

čuj, kombinacija. plus što budeš i dosta suha (iako se i to lako može riješiti, ima ovdje topika o podmazivanju :mrgreen: ).

ali to je toliko individualno.
ako se nekom sexa dva dana nakon poroda, zašto ne?
nekom, opet, treba godinu dana.
stvarno ovisi od osobe do osobe, i jedna i druga situacija su potpuno normalne.

tibica
23.01.2007., 13:42
Ok, razumijem da ti se poslje poroda ne da, ali imam frendicu kojoj je doktor zabranio odnose do 12-og tjedna zbog mogućnosti pobačaja, a njoj je to baš dobro došlo da ne mora izmišljati isprike pred mužem. Baš mi je žao tog čovjeka, kakav mora biti grozan feeling kad znaš ti žena spava s tobom preko volje i jedva čeka dobru ispriku da ne mora.

Lutonjica
23.01.2007., 13:43
pa sad, šansa da zatrudni u prvih 12 tjedana je stvarno jako mala.
a ako se boje trudnoće i pobačaja, postoji i kontracepcija, zar ne?

tibica
23.01.2007., 13:49
ma ne, krivo sam se izrazila, u prvih 12 tjedana trudnoće. ali mislim da sam promašila i temu, ha?

momze
23.01.2007., 14:01
tibica, imas dosta topika o sexu u trudnoci.
ovdje su cure govorile o sexu nakon poroda i tijekom dojenja.

tibica
23.01.2007., 14:04
ispričavam se, gibam, pozdrav

dorijana
23.01.2007., 16:36
A joj curke, vidim da sam nesvjesno izazvala neke negativne komentare na svoj post i baš mi je žao da su me neke od vas ružno shvatile. Stvarno mi nije bila namjera ikoga povrijediti već je to sve napisano u šali, ali eto to je ponekad cijena pisane riječi (foruma) u kojoj može doći do stjecanja malo krivog dojma.
Mali pardonček! :oops:
Pusa svakoj! :P

dorijana
23.01.2007., 17:00
Aaajme meni ono zadnje je trebao biti smajlić :) a ne onaj koji se belji!!!!!!!
Sada se stvarno ispričavam! :oops:

ninaXY
23.01.2007., 22:08
Jednom sam negdje čula da neposredno nakon poroda postoji opasnost od začepljenja krvnih žila prilikom orgazma. Nemam nikakvo objašnjenje, to je bilo davno i tada sam to uzela zdravo za gotovo. Danas mi to izgleda totalno nelogično, ali mi ipak ne izlazi iz glave. Zna li netko nešto o tome? Planiram izbjeći epiziotomiju...

Maruška
24.01.2007., 09:47
Da se vratimo na temu...

jel ostao netko trudan za vrijeme dojenja?
Još ne, ali kako Lovre planira dojiti barem do škole, nadam se da će u nekoj budućnosti i moj odgovor biti - da. :mrgreen:

Lutonjica
24.01.2007., 09:59
nakon poroda postoji opasnost od začepljenja krvnih žila prilikom orgazma

nisam za to čula, i nema mi baš nekakve logike. ne kužim po kojem sistemu bi orgazam mogao začepiti krvne žile? krvne žile začepljuju fizičke nakupine nečega (npr. ugrušak), a ne fiziološki proces (npr. orgazam).

orgazam izaziva kontrakcije maternice, npr. ali ne vidim u tome neki problem

p.s. kardiovaskularni sustav mi nije područje interesa, ovo ja po logici stvari ;)

Balarosa
24.01.2007., 19:59
Bok curke,

Stvarno, kakvo ponašanje, kakav odgoj...

loo
24.01.2007., 23:54
koliko je meni receno (osim onoga da zena krvari nakon poroda barem tjedan dana) odnosi se ne preporucaju iz razloga jake osjetljivosti rodnice i maternice i lakse mogucnosti zaraze sto se i meni dogodilo. nakon mjesec dana od poroda otisla sam sa malim na pregled i sebe iskontrolirati kod svog gin.(bio je divan i njezan jako steta sto je i pokojni).Tada mi je rekao da nema nikakve infekcije osim da sam najvjerojatnije u porodu dobila ranicu na grlicu maternice. Tjedan dana od pregleda mm navalio i oce i oce i tak je bilo i lijepo ja pokupim infekciju odmah i da stvar bude bolja bakterijsku (on imao nekih bakterija u mokraci pa lijepo majstor prenio). Nemoram pricati da nemres piti antibiotike dok dojis pa ajmo vaginalete (na kraju sam pila antibiotike).
Sve u svemu neznam sada nosimdrugog bebaca i znam sigurno da ce prvi sekas po porodu biti s kondomom (barem neko vrijeme).

loo
24.01.2007., 23:56
i dA zaboravih napisati ono najbitnije-PRVI SEX DRUGA TRUDNOCA
(manje od dva mjeseca uz dojenje)

jeka
25.01.2007., 00:09
Bas ceo dam razmisljam da li da odem po test posto mi kasni 10dana, kad ova tema :lol: :lol: Ne znam , cekacu jos malo....

ninaXY
25.01.2007., 01:09
Sve u svemu neznam sada nosimdrugog bebaca i znam sigurno da ce prvi sekas po porodu biti s kondomom (barem neko vrijeme).

ovo definitivno, i zbog bakterija, a i zbog potencijalnog novog bebača. Što je sigurno, sigurno 8)

Trina
25.01.2007., 09:04
Ja sam se sva tri puta seksala oko 20-ak dana nakon poroda.Čak ni krvarenje nije ono baš skroz stalo,ali nismo mogli izdržati.Dakle,da se zaključiti da kod mene porod i bebe nemaju veliku ulogu u želji za seksom,ja sam uvijek ZA.
A s drugim djetetom sam zatrudnila dok sam dojila prvo ali već je bio veći i jeo je i drugu hranu a prvu M sam dobila 2 mj prije.I ja znam puno djece s razlikom od 10,11 mj.

Lutonjica
25.01.2007., 15:15
Nemoram pricati da nemres piti antibiotike dok dojis

možeš.
postoje antibiotici koji su dopušteni i u trudnoći i kod dojenja.

Marina i Gašina mama
09.02.2007., 20:01
Cure moje, moje detence već 14 mjeseci a ja još nemam novu bebu u trbuščiću a tak si to silno želim :( ....Moja mala mica još ciki al naravno i sve drugo papa. ;) ...moj ginić vjeruje da žena uz dojenje nema šanse zatrudnit a onda mi je i glupo ić k njemu po savjet kak što prije zatrudnit ... :/ .ajoooj, kaj da radim, kaj, kaj!?!???? :? a htjela bi da moja cura ima malu seku il bracu za igru i da skupa odrastaju :D moja seka je od mene 10 godina starija pa mi je to uvijek bilo grozno i uvijek sam si željela mlađeg brata il sekicu... :love:

Zorana
09.02.2007., 20:04
Ja sam oba puta zatrudnila tijekom dojenja. Doduse, oboje djece je vec imalo nesto preko godinu i po. Znaci nije se radilo o iskljucivom dojenju.

koalica
09.02.2007., 22:23
Meni je moj ginić objasnio da ukoliko ima bar 4 podoja dnevno da se ne može zatrudniti. Zapravo i mene zanima jel to točno ili ne jer bih voljela uskoro raditi natome (kad N napuni 6mj - pa da lagano krenemo u akciju :mrgreen: )

Zorana
09.02.2007., 22:26
Pa eto, iz prve ruke...nije tocno. Moja djeca su prije trudnoce tj. zatrudnjivanja intenzivno dojila i danju i nocu. Sve skupa minimum sedam do osam podoja tijekom 24 sata. I to ne kratkih, brzinskih podoja. Nego ono.....pola sata podoj nakon budjenja, pa par puta tako dnevno. Pa jedan dugacak podoj za uspavljivanje pa jedno-dva budjenja nocu itd.

Hobita
10.02.2007., 12:36
Mene je nekak strah tog prvog sexa poslije poroda, kao i uostalom prve stolice, ali nije da uspoređujem ta dva zbivanja... Mislim, što prije, to veselije.
Baš ne bih voljela ostati odmah u drugom stanju, što zbog mog 'rasturenog cerviksa' da citiram jednu sestru iz Petrove :evil: , posla, što zbog toga jer bih se htjela posvetiti bar na neko vrijeme samo jednom bebaču. Pa kad on malo stasa i bude me/nas malo manje trebao, da se bacimo opet na reproduktivni sex. Ali kaj bude, bude.

Lutonjica
10.02.2007., 16:36
Meni je moj ginić objasnio da ukoliko ima bar 4 podoja dnevno da se ne može zatrudniti. Zapravo i mene zanima jel to točno ili ne jer bih voljela uskoro raditi natome (kad N napuni 6mj - pa da lagano krenemo u akciju :mrgreen: )

i mi smo imali barem 5-6 dugih podoja dnevno (dugih znaci minimalno 15 - 20 minuta)

i zatrudnjela sam ;)

Mirta30
11.02.2007., 23:07

i mi smo imali barem 5-6 dugih podoja dnevno (dugih znaci minimalno 15 - 20 minuta)

i zatrudnjela sam ;)

potpisujem!!!

ana.m
11.02.2007., 23:19
Moj brat i ja smo 10,5 mjeseci razlike a roditelji mi nisu bili niakvi malograđani, jednostavno su se voljeli i bilo im je lijepo.
A i ja znam slučaj žene koja ima razliku 9 mjeseci između dvoje dijece. Jako brzo je ostala trudna,a drugo je dijete rođeno 2 mjeseca ranije i eto ti tako male razlike. MM i ja smo se seksali 6 tjedana nakon poroda a bila sam i šivama i popucana, prek 18 šavova. I kaj, mogla sam i ja ostati odmah trudna da nismo pazili, a definitvino nismo malograđani, jednostavno smo se jako jako zaželili jedno durgog nakon nekoliko mjeseci apsitniranja. I baš nam je bilo super, svaki idući put još bolji. Samo mi se eto valjad jako dobro pazimo pa sam uspjela ostati trudna opet tek kad sam htjela.

ovca_i_janjad
11.02.2007., 23:32
Ja sam bila zatrudnila u vrijeme stvarno učestalog dojenja moje tada jednogodišnje djevojčice, a pod tim učestalim mislim na veliku brojku - 10/12 puta tijekom dana, te nekoliko puta tijekom noći. Riječ je bila o podojima u trajanju od barem 10-15 min, ponekad i sat vremena. Trudnoća kasnije nije uspjela, ali se sada nadam novoj dojećoj trudnoći jer moje dijete ne da ne posustaje - nego doji više nego ikada, što je s njezinih 18 mj. baš neobično, ali lijepo.

Rhea
12.02.2007., 10:25
Zorana, Lutonjice, Mirta30 i ostale dojilice, kakvo vam je bilo stanje s menstruacijom prije nego ste ostale trudne? Je li bila redovita?
Mi jako puno dojimo, prvu menstruaciju sam dobila 18 mjeseci nakon poroda, ali i dalje je neredovita, kasni uvijek, a nekad i preskoči cijeli mjesec. A ja bih jednog bebača...

Mirta30
12.02.2007., 10:29
prvu sam dobila cca 6 mj. nakon poroda, drugu (i zadnju 8 mj. nakon poroda) a ostala sam trudna 10 mj. nakon poroda.
Meni ciklusi nikada nisu bili redoviti

Lutonjica
12.02.2007., 11:30
prvu menstruaciju sam dobila 11 mjeseci nakon poroda i odonda je bila redovita.
medjutim, moram naglasiti da mi nismo uspjeli napraviti ovu bebu od prve, bez obzira na vec stabilne i redovite cikluse, nego nam je trebalo nesto manje od godinu dana da uspijemo (dakle, krenuli smo kad je zara navrsila 2 godine, a na njen 3. rodjendan smo objavili da cekamo drugu bebu :/ )
koliko je dojenje u ovom nasem slucaju utjecalo na to, ne znam (zara je s dvije godine dojila barem 10 puta danju, i skoro cijelu noc je bila na cici; s 3 godine je dojila kao sto sam gore napisala, 5-6 puta u 24 sata)

Rhea
12.02.2007., 11:40
Ma da, mi pokušavamo neko vrijeme, ali ne ide, e sad, koliko dojenje utječe na to, ne znam. Ali, stvarno puuuno dojimo. Menstruacija je prije trudnoće bila redovita, a sad je totalno nepredvidiva...ma nema veze, što Bog da!

Lutonjica
12.02.2007., 11:46
meni je bila redovita, plus sto smo ciljali plodne dane (mjerila sam bazalnu, pratila sluz i sve ostalo sto mozes vidjeti na pdf-u prije zaceca)....
i eto, godina dana je trebala. vec smo se spremali na pretrage

kli_kli
12.02.2007., 13:35
..koliko je dojenje u ovom nasem slucaju utjecalo na to, ne znam (zara je s dvije godine dojila barem 10 puta danju, i skoro cijelu noc je bila na cici; s 3 godine je dojila kao sto sam gore napisala, 5-6 puta u 24 sata)

ja nekako mislim da ovo ima veze, jer se prolaktin i onako vise luci nocu, a i uspeli ste kad ste ukinuli nocne podoje, zar ne?

kekita
13.02.2007., 00:21
e sad se i ja pitam....moje sunceko ima 8 mjeseci, dojenje još ono po noći-dva, tri puta. Tako negdje zadnjih mjesec dana, a od menge još ništaaa??? :?

Zorana
13.02.2007., 00:34
Cure, sve vam je to jako individualno i tesko da se netko moze ravnati po tudjem iskustvu.
Moja mladja kcer jos uvijek puno doji. Puno je dojila tijekom noci prije zaceca trece bebe. Sa samim zacecem nije bilo nikakvih vremenskih nepogoda. Ili da se bolje izrazim, uspjelo nam odmah. :mrgreen:

Lutonjica
13.02.2007., 13:43
..koliko je dojenje u ovom nasem slucaju utjecalo na to, ne znam (zara je s dvije godine dojila barem 10 puta danju, i skoro cijelu noc je bila na cici; s 3 godine je dojila kao sto sam gore napisala, 5-6 puta u 24 sata)

ja nekako mislim da ovo ima veze, jer se prolaktin i onako vise luci nocu, a i uspeli ste kad ste ukinuli nocne podoje, zar ne?

pa, uspjeli smo nekih 5-6 mjeseci nakon što smo ukinuli noćne podoje...

kli_kli
13.02.2007., 16:18
mislim da je ovo sto Zorana kaze najverovatnije. svaki organizam je poseban, a endokrini i imunoloski sistem su jako kompleksni, i sve jako medjusobno povezano, a od svega toga zavisi mogucnost zaceca.

lutonjice, meni je nekako ostao takav utisak o tome sta se vama desavalo, izvini ako je to sto sam napisala delovalo kao povsno naklapanje.

Marina i Gašina mama
13.02.2007., 16:46
Dakle, da rezimiramo, sve je to individualno, treba biti dovoljno uporan i vjerovati da ćemo uspjeti, bez obzira na broj idužinu podoja, što dnevnih, što noćnih, bilo dojenje isključivo samo dojenje, menstruirale ili ne, i onda bu Bingoooo! :D :love: :* :heart: :D

ljiljan@
14.02.2007., 12:24
e sad se i ja pitam....moje sunceko ima 8 mjeseci, dojenje još ono po noći-dva, tri puta. Tako negdje zadnjih mjesec dana, a od menge još ništaaa??? :?

A ja se brinem što 2,5 mjeseca od poroda nemam mengu. Usput, je li tko ostao trudan dok doji a nema mengu?

ljiljan@
14.02.2007., 12:25
Drugim riječima, kako bih upće znala da sm trudna??? Za test nemam jednostavno živaca, a osim toga može biti krivi rezultat!!

Mirta30
14.02.2007., 14:18
ljiljana, ovulacija dolazi prije menstruacije tj. menga je "posljedica" neoplođene jajne stanice

možeš ostati trudna i prije prve menstruacije

ljiljan@
14.02.2007., 20:08
ostala sam trudna kada je vid imao 11 mj (a skužila tek za 2 mjeseca - mislila sam da sam anemična jer sam konstantno bila umorna)
Kako si spoznala da si trudna? Umor kao simptom kod mene ne bi palio, jer sam umorna i nikakva zbog viroze koja me muči već mjesec dana. Nabrekle grudi isto tako...takve su valjda povremeno zbog dojenja...Nadam se da su kondomi dovoljna zaštita, ako ne imat ću opet doživljaj blizanaca... :shock:

ljiljan@
14.02.2007., 20:14
Aha, sorry, još sam malo pogledala postove, tebi se već ciklus uspostavio prije nego si zatrudnjela...znači jedini način da, u razdoblju dok nemamo ciklus, saznamo da li smo trudne je posjet giniću...Test može biti pogrešan, kažu da je nakon poroda u nama još neko vrijeme prisutan hormon trudnoće...

Mirta30
14.02.2007., 22:26
nisam nikada čula da bi test za trudnoću mogao pokazivati krivi rezultat ukoliko se koristio vrlo brzo nakon prethodne trudnoće.
Odi izvati krv.

Ja sam imala samo dvije mens. prije ponovne trudnoće, a najveći pokazatelj mi je bio strašan umor, želja za paštetom i odobojan miris vlažnih maramica.
Trudnoću sam skužila u cca 9 ili 10 tjednu

jeka
14.02.2007., 23:46
Ja sam dobila posle 2,5meseca prvi put nesto sucmurasto a sledeca je bila ono pravo i posle toga nista!!! Kasni mi mesec dana, uradila sam test koji je negativan.E sada, od te poslednje mens. nama se drasticno povecao broj podoja ranije je spavala po celu noc cesto nam je prvi podoj bio tek oko6h ujutru, a zadnjih mesec i po ne spava odnosno spava na ciki, sisa min. 10 puta u toku noci, pa me interesuje da li je zbog toga izostala.
Nemam neke simptome , a kod ginica mi se NIKAKO ne ide.Pomagajte

Mirta30
15.02.2007., 13:55
Pomagajte
što da ti pomažemo, u peglanju robice, ma još je prerano za to :lol:

Odi izvaditi krv ako ti se baš ne ide do ginića

Marina i Gašina mama
23.02.2007., 11:51
Evo mene još jednog živućeg primjera da žena zaista može zatrudnit dok doji :D ....moje malo prasence ne silazi s cice gotovo cijelu noć. :shock: ...baš kak su i druge cure pisale ,otkad sam trudna mala koda me sve više ciki.... :mrgreen:

jeka
25.02.2007., 13:35
Eto, ja dobila posle 2,5mes. kasnjenja...

Nina
25.02.2007., 22:25
Znaci ne trebam se brinut? Ja sam prvu mens. nakon poroda dobila nakon 11 mjeseci,a druga je trebala stici prije tjedan dana.
Al to je valjda normalno da se jos nije ustalio ciklus.
Jako sam napeta i jedva cekam da dode,poluluda sam,pere me PMS,zivcanim na muza,prezderavam se,pa mi je zlo...sto sve mogu hormoni :roll:

jeka
26.02.2007., 00:39
Da, i mene je pucao PMS neverovatno.A mislim da je nedelju dana kasnjenja
totalno ok, evo ja sam zivi primer

makita
22.03.2007., 10:32
Ja bila živčana za poludit...mislila da je PMS, al nije...dojimo po noći puno, radim od 8-16 i tada of kors ne doji, menstruaciju imam cca 4 mj. nakon poroda, prije 2 mjeseca se odlučili na bebu i evo je stižeeee

Dakle, suma sumarum, još jedna začela dok doji :D

Nina
22.03.2007., 12:18
Cestitam!!! :)
(Ja sam prekjucer dobila,nakon 2 mjeseca.)

mirje
25.03.2007., 19:19
:lol: pogledajte datume rođenja moje djece! Prvo dvoje samo dojeni dok se nisam počela rušiti po cesti i usput saznala da sam pokoji tjedan trudna (treći put)!

Ana :-)
25.03.2007., 19:32
Cure koje ste ostale trudne dok ste dojile da li je vaš suprug/dečko (ako smijem pitati) ejakulirao u vas (ajme kako sam pristojna :roll: ) ili se desilo slučajno?

makka
25.03.2007., 23:30
Mi smo cijelo vrijeme prakticirali samo prekinuti snošaj, a kad smo odlučili napraviti bebu, uspjeli smo već iz drugog pokušaja, unatoč nepravilnim ciklusima :)

25.03.2007., 23:38
I mi prakticiramo prekinuti snošaj, ali me nekako strah (btw tako nam je došao David :mrgreen: ).....šta nikakve pulile ne postoje koje se mogu koristiti za vrijeme dojenja?

makka
25.03.2007., 23:46
A nije ni meni bilo svejedno, s obzirom da su mi ciklusi varirali od 28 do 45-50 dana. Par puta sam radila i test na trudnoću iako sam bila 99 % sigurna da nisam, ali eto ...
Ne znam postoje li pilule koje idu uz dojenje, ja ih ne bi pila ni da postoje.
A šta nećeš prezervativ :mrgreen: ?

nelitza77
26.03.2007., 05:34
:P
e ja sam vam prica za sebe:
prvi put ostala trudna i uz pilulu i uz jaaaako neredovite odnose (jer dijelilo nas je 1500km), kad sam skuzila da nesto nije bas najnormalnije bila sam vec 4 mj. trudna!
drugi put ostala trudna uz intenzivno dojenje, ali sam imala vec M. (dobila kad je S. imala cca 8 mj. jer je tad imala fazu intenzivne klope i drugih stvari osim mamine cike!). nismo se bas pazili jer sam (navodno od zaostalog komadica posteljice) imala mali polip na maternici koji je kao trebao bit prepreka ponovnom zacecu i dok sam ja razmisljala ici ili ne na kiretazu, to se sve ocistilo prirodnim putem. znala sam od pocetka.
treci put ostala sam trudna uz malo manje intenzivno, dvostruko dojenje, bila uvjerene da cu dobit M. (furao me zestoki PMS oko 15.2.), pa zaboravila na to i nakon par mjeseci, cca u 5/06 mi je vec bilo jasno kolko je sati, i kaj da velim, opet prvi pregled i UVZ u cca 20 tj.)
ak ovako nastavim desit ce se i meni prica "Dobar dan! Znate, boli me trbuh, jel mozda slijepo crijevo?" "Ne gospodjo, radjate!"
:lol:
srecom pa MM ima zabranu prilaska do daljnjega, jadnik!

26.03.2007., 10:22
A šta nećeš prezervativ ?

A šta misliš :mrgreen: ?

Vidim da ga ni ti nisi htjela :mrgreen:

Nina
26.03.2007., 10:44
Haha :mrgreen: Inace,postoje pilule koje mogu uz dojenje.Samo neznam jel ih ima u HR. Zovu se Cerazzete ili tako nekako.
Meni ih je doc prepisao nakon poroda,no nikad ih nisam podigla. Igramo na srecu,dok se jednom ne desi !bingo! :lol:

k2007
26.04.2007., 01:04
podižem ovaj topic jer imam problem.

užasno me strah ponovne trudnoće. ali užasno. (rodila prije mjesec dana)
uz sav taj užas, ne želim piti pilule, niti zbog dojenja niti hormona koji na mene grozno djeluju.
nemam baš redovite odnose, iako smo ih upraznili par puta otkako sam rodila.
danas sam se probudila s nekim čudnim osjećajem straha da nisam trudna. neću se više 'zekati' što se odnosa tiče (čitaj:kondomi :( ), ali nikako da se riješim straha... (tim više što čitam po forumu, i vidim da je stvarno VELIKI postotak vas zatrudnio vrlo vrlo brzo poslije poroda, uglavnom u prvih godinu dana... nemam ništa protiv, dapače, ali ne za sebe. nikako ne želim sada još jednu bebu)

isto tako, valjda sam jedina ovdje što očajnički želi dobiti menstruaciju! što prije!

ma ne znam što mi je. :roll:

ms. ivy
26.04.2007., 09:39
uz ekološko dojenje, lako je moguće da mjesečnicu dobiješ nakon godinu-godinu i pol.

a zatrudniti možeš i prije nego dobiješ mjesečnicu (jer ne možeš znati jesi li ovulirala dok ne prokrvariš, je l' tako), pa onih prvih mjeseci dok se ciklusi ne ustale ako se oslanjaš na prirodne metode...

kontracepcija je jedino rješenje, ako si sigurna da ne želiš još jednu bebicu uskoro. kao alternativu piluli neke su cure koristile spiralu, a meni se kondomi čine najjednostavnijim rješenjem.

k2007
26.04.2007., 12:33
a je li istina da testovi za trudnoću za vrijeme dojenja ne moraju biti točni? (nisam još probala)
i je li ovo mit ili istina - da su u razdoblju brzo nakon poroda žene sklonije zatrudniti nego inače??
(pročitala sam cijeli ovaj topic...ne idem baš pod ekološko dojenje :/ )

k2007
26.04.2007., 12:35
još nešto - podstavila sam negdje već pitanje ali dobila 0 odgovora...zna li tko nešto više o pilulama za muškarce?! ...to sam negdje čitala, možda je bilo predstavljano samo kao 'mogućnost iz budućnosti' :?

martinaP
26.04.2007., 15:27
a je li istina da testovi za trudnoću za vrijeme dojenja ne moraju biti točni? (nisam još probala)
i je li ovo mit ili istina - da su u razdoblju brzo nakon poroda žene sklonije zatrudniti nego inače??
(pročitala sam cijeli ovaj topic...ne idem baš pod ekološko dojenje :/ )

Nema razloga za netočnost testova u trudnoći, jer oni reagiraju na hormon beta HCG koji (koliko ja znam) nema veze s dojenjem...

A ovo drugo je meni logično - jajnici su se "odmorili" kroz trudnoću i nakon poroda bez ovulacija, pa "bolje rade". Ali ne znam ima li to znanstvenu osnovu, samo mi je logično da bi bilo tako...

O pilulama za muške ne znam ništa, osim da se nešto ispituje na tu temu, ali daleko od primjene.

aleksandra
26.04.2007., 16:06
Da li se moze zatrudniti za vrijeme dojenja? Moja prijateljica je tvrdila da uje to nemoguce,bebica je imala 3 mj. kada je zatrudnila jer je bila uvjerena da dok doji ne moze zatrudniti.