PDA

Pogledaj cijelu verziju : POVIŠENA TEMPERATURA - HELP !

kata
31.01.2007., 16:57
Pozdrav svima !

Trudna sam 6 tj . i na žalost čini mi se da sam pokupila nakakvu gripu ili..
Stalno mi je hladno a temperatura mi je 37,5 stupnjeva.
Pitala bih Vas-
Koliko je povišena temp.opasna u ranoj trudnoći , odnosno kada je potrebno ići liječniku , ili piti neki lijek ? koji ? ŠTO DA RADIM ?

dajte HELPAJTE , :?

palčica
31.01.2007., 17:02
ciao, kata!
ne bih ti znala tačno odgovoriti, ali bih, da sam na tvom mjestu, odmah nazvala svog ginekologa (ako ga imaš, obzirom da si tek u 6-om tjednu) - što je sigurno, sigurno je.
inače znam da se tek temperatura preko 38.6 skida lijekovima. najvažnije ti je piti dosta tekućine i vitamina C - jeste klišej, ali stvarno pali! (meni je jedan ginekolog rekao da se može uzeti i aspirin plus C, ako je zaista potrebno, iako na njemu piše da se ne preporučuje u prvom tromjesečju).
eto, znam da nisam bila od velike pomoći, al' se iskreno nadam da ćeš ozdraviti što prije!!
puno vibrica :)

bibai
31.01.2007., 17:25
Takva temperaturica može biti i znak trudnoće tj posve normalna.

bibai
31.01.2007., 17:26
I... čestitam. :D

Deaedi
31.01.2007., 17:34
Ja sam prva 3 mj stalno imala temperaturu 37.2-37.5. Ginekolog je rekao da je to normalno. Naravno, ako imas znakove prehlade, onda se odmaraj, pij tekucinu, vitamine. Ako ti bas nije jako lose, nemoj uzimati Aspirin i sl.

iva2405
31.01.2007., 17:40
možda ti ovo pomogne: poliklinika harni (http://www.poliklinika-harni.hr/cgi%2Dbin/forum/topic.asp?TOPIC_ID=4196&FORUM_ID=4&CAT_ID=2&Topic_Title=povisena+temp%2Eu+trudnoci&Forum_Title=Trudno%E6a+i+komplikacije)
Momze stavila hyperlink

ali da budeš sigurna, pitaj svog liječnika

kata
31.01.2007., 23:56
hvala cure :*

stanje je ovako - do ginekologa mogu tek sutra,zvala med.sestru rekla ak je temp. iznad 37,5 smijem popiti paracetamol. temp.skočila na 38,popila sam paracetamol i sad je pala na 37,1. inaće, osjećam se iscrpljeno ,kašljucam i ločem limunadu . bed je što moram sutra na posao gdje me čeka brdo gripoznih prvašića!!!! bojim se da mi to neće samo tako proći kad sam stalno u kontaktu s boleštinama!

što mislite bi li mi ginić dao bolovanje, obzirom da radim u školi a i u prvoj trudnoći sam bila od početka na čuvanju ?

MA TRTA ME DA SE STVARNO NE RAZBOLIM

khaa
01.02.2007., 00:11
vjerojatno bi, a možda bi ti dala i opća praksa
paracetamol možeš piti bez brige, meni je rekao moj doktor

miloc
01.02.2007., 08:50
Da, paracetamol možeš piti, ali acetilsalicilnu kiselinu (npr. andol) ne - bar je tako meni rekao moj ginekolog.
Inače, virus najčešće ne naškodi plodu pa i s te strane možeš biti mirna.
Ja bih ostala doma - ipak bi možda tu virozicu trebala odležati.
Sretno! :)

kata
01.02.2007., 09:27
cure :*

mia*
01.02.2007., 11:20
NIKAKO ASPIRIN!!!! Ni Andol (jer to je isto) ni ništa što ima u sebi acetilsalicilnu kiselinu, jer ona može štetno djelovati na plod, ni sad ni do kraja trudnoće, a bome ni dok dojiš! Također ni djeci do 12 godina ne dajemo Aspirin! Temperaturu skidaj hladnim oblozima (od obične vode)koje ćeš stavljati na zapešća i šake, a ako temperatura ipak prijeđe 38, onda smiješ popiti nešto na bazi paracetamola (Lekadol,Lupocet, Plicet, Efferalgan, Panadol i sl.) Sretno!

elie
01.02.2007., 11:20
ne vjerujem da bi ti lijecnik smio raditi probleme oko bolovanja, obavezno ga radi sebe i bebe probaj otvoriti.
moj je dok inace rekao da se temperature preko 38 trebaju snizavati, isto je spominjao paracetamol.
~~~~ da sto prije ozdravis

Becky
01.02.2007., 13:52
netko napisa
"...Inače, virus najčešće ne naškodi plodu pa i s te strane možeš biti mirna..."
Temperature malo iznad 37 st.C su normalne u ranoj trudnoći. Ali 38 baš i nije, vjerojatno imaš blažu virozu. Temperaturu možeš mirno skidati paracetamolom. Inače, virus gripe (a u Zg je već počela sezona) može biti jako, jako opasan za trudnoću,posebno tako ranu. Svaka temperatura (znači iznad 38 st.C) može ugroziti plod, i opet napominjem- posebno ovako rano. Zato, ako nisi cijepljena protiv gripe (što je inače u trudnoći i sigurno i poželjno), ostani kod kuće i izbjegavaj situacije gdje bi ga mogla pokupiti. Isto sam napravila i ja.

kata
09.02.2007., 22:51
CURE DA SE JAVIM-ozdravila sam i doma sam !

svima :*

Deaedi
09.02.2007., 23:11
Zato, ako nisi cijepljena protiv gripe (što je inače u trudnoći i sigurno i poželjno),

Moj ginekolog koji mi je vodio trudnocu je bio protiv cijepljenja protiv gripe. Rekao je da nije sigurno da je cijepivo bezopasno za bebu i da ga on ne preporuca.

sanjam71
09.02.2007., 23:21
Moj ginekolog koji mi je vodio trudnocu je bio protiv cijepljenja protiv gripe. Rekao je da nije sigurno da je cijepivo bezopasno za bebu i da ga on ne preporuca.

Zato jer cjepivo moze dovesti i do pojava simptoma gripe (npr. ako nisi potpuno zdrava kada se cijepis) a visoka temperatura kao popratna pojava gripe moze nastetiti plodu

Deaedi
09.02.2007., 23:29

Zato jer cjepivo moze dovesti i do pojava simptoma gripe (npr. ako nisi potpuno zdrava kada se cijepis) a visoka temperatura kao popratna pojava gripe moze nastetiti plodu

Ne znam da li bas radi toga, vise se ni ne sjecam objasnjenja, no u njega sam imala potpuno povjerenje pa kada je rekao NE cijepiti, ja poslusala.

jenny
10.02.2007., 17:13
zbog temperatura sam i posumnjala da sam trudna...iz iskustva s proslom.

misho
26.02.2007., 21:10
Pozdrav svima !

Trudna sam 6 tj . i na žalost čini mi se da sam pokupila nakakvu gripu ili..
Stalno mi je hladno a temperatura mi je 37,5 stupnjeva.
Pitala bih Vas-
Koliko je povišena temp.opasna u ranoj trudnoći , odnosno kada je potrebno ići liječniku , ili piti neki lijek ? koji ? ŠTO DA RADIM ?

dajte HELPAJTE , :?
Imala sam temperaturu koju sam zaradila crijevnom infekcijom. U bolnici su mi dali lupocet tek kad je temperatura prešla 37.7

Pooh
28.02.2007., 23:34
Ja sam jutros imala 37.2 i cijeli dan se osijecam sugavo, ali sam mislila da mi je mozda od stresa, no malo prije sam ponovo mjerila i imam 37.7....
Ne znam da li da idemo u dezurnu apoteku po paracetamol i da ga popijem ili da pricekam da sutra, pa vidim.
Ja inace nisam bas bolesna i nikada ne pijem ljekove, ako me bas nesto ulovi to prebolim uz prelazavanje, preznojavanje, inhaliranje, cajeve, med i brzo mi prode.
Ali sad kad sam trudna ne strah za bebe.

Pooh
28.02.2007., 23:36
Da li slobodno uzmem dodatni vitamin c? On je topiv u vodi, u principi koliko znam se ne bi smijela moci predozirati s njim.
Sad sam popila skoro litru limunade, samo ne znam koliko je to vitamina...