PDA

Pogledaj cijelu verziju : Kolica za blizance

Stranice : 1 2 [3]

amyx
02.03.2013., 17:06
Najbolje kupit kolica koja ti se svidaju na prvi pogled. Ja sam se tako zaljubila u ABC i savrsena su. Prezadovoljna sam.

elizabeta
03.03.2013., 14:35
Kupili smo ih u lesnini xxl na jankomiru, cijena je kao što je bab napisala. Par dana nakon što smo ih kupili vidjela sam ih u kiki (jankomir) i nekih 200-300kn jeftinije (sportski dio). I ja sam se začudila kako ih neki baby dućani nemaju.

mare41
26.03.2013., 15:50
gura li neko buga boo?

tonili
26.03.2013., 15:57
Čekaj dok se javi Big Blue - oni ih imaju.
Mi i dalje gurano cosatto - zapravo, moramo se (kad napokon zagrije) probat vozit - možda više i ne stanemo u vozilo :/

Bab
26.03.2013., 16:13
i tikica 78 ima bugaboo donkey.
Samo je ona sad zauzeta s dječicom pa se ne javlja.
Poslala joj ja prije nekog vremena pp pa ako mi štogod odgovori javim ti.

I meni su se ovak dopale pa sad malo važem između njih i tfk.
Ali nisam još nijedna vidjela uživo pa mi teško bilo što govoriti.

mare41
26.03.2013., 16:14
pitat cu onda bb, mi cemo ih dobit, samo vi rastite:-)

amyx
26.03.2013., 16:17
Ja sam se preko reklame totalno napalila na bogaboo donky ali sam se razočarala kad sam ih vidjela u živo, a ABC su mi na netu bila tak, ali u živo fantazija i kupili ABC. Prezadovoljna sam i prekrasna su mi kolica

tina55
26.03.2013., 16:17
frendica je uzela brevi ovo za blizance, kolica, 2 košare, 2 autosjedalice, 2 navlake za kišu, 2 navlake za zimu za noge i torba za prematanje za 6860 kn
baš su lijepa u nekoj limeta zelenoj boji

lovely___love
01.04.2013., 21:44
Ne snalazim se na netu,ne znam pod kojim imenom da tražim ( nemam blizance,za drugaricu je). Spojka da bi se dvoja kolica napravila blizanačkim- kako se zove,na kakva kolica paše (posebna koja predvidjena za te spojke ili bilo koja istog modela) ? Praktično ili ne za guranje & savladavanje prepreka,stepeništa i sl. (vidim da ste na prethodnih par strana spomenuli kao zamerku samo širinu) Može i samo naziv pa da dalje tražim sama. Hvala

petarmali
03.04.2013., 15:37
frendica je uzela brevi ovo za blizance, kolica, 2 košare, 2 autosjedalice, 2 navlake za kišu, 2 navlake za zimu za noge i torba za prematanje za 6860 kn
baš su lijepa u nekoj limeta zelenoj boji

di su kupili brevi ovo, i meni su super ta kolica

frenkay
07.04.2013., 17:00
i mene zanima gdje ima za kupiti brevi ovo?

amyx, meni su se isto najviše svidjela ABC Design Zoom na prvi pogled, ali najviše me kod njih muči što nemaju nulti položaj, pa me baš zanima kako si ti to riješila, buduci da nisi kupovala košare?

petarmali
09.04.2013., 10:20
ja sam od prve zaljubila se u firstwells city twin, nekako ni jedne druge mi se nisu tak svidjele, pa ćemo ipak njih na kraju, samo me strah za širinu kad se sklope, da ne bi išle u prtljažnik

TeFil
09.04.2013., 11:19
ja sam od prve zaljubila se u firstwells city twin, nekako ni jedne druge mi se nisu tak svidjele, pa ćemo ipak njih na kraju, samo me strah za širinu kad se sklope, da ne bi išle u prtljažnik

Ne znam što voziš, ali su meni ova kolica uredno stala u gepek Punta (okomito sam ih stavljala). Svaka preporuka za kolica.

tina55
09.04.2013., 11:35
brevi ovo je uzela preko ovih, sad imaju i hr web shop, najbolje im je poslati upit
uglavnom 3u1 za blizance Brevi Ovo je platila 6860 kn
http://www.facebook.com/pages/Ebaby/585799494765778

petarmali
09.04.2013., 13:33
Ne znam što voziš, ali su meni ova kolica uredno stala u gepek Punta (okomito sam ih stavljala). Svaka preporuka za kolica.

i mi imamo punta, pa zato i kažem, al super ako idu, hvala puno

TeFil
09.04.2013., 14:03
petarmali - čisto iz znatiželje, gdje ćete ih uzimati? Mi smo se pošteno namučili dok smo ih nabavili (ali to je bilo pred više od 6 godina...).

petarmali
09.04.2013., 15:38
u sloveniji internet trgovina mali vragci ima, 600 eura su, al ako nađem neka da mi se baš sviđaju, uzet ćemo polovna, vi ste svoje prodali il imate, i gdje ste na kraju kupili

TeFil
09.04.2013., 18:57
u sloveniji internet trgovina mali vragci ima, 600 eura su, al ako nađem neka da mi se baš sviđaju, uzet ćemo polovna, vi ste svoje prodali il imate, i gdje ste na kraju kupili

Ja sam svoja prodala. Mi smo ih uzeli u Austriji. Što se tiče polovnih, ajd poslat ću pp.

TeFil
09.04.2013., 19:04
petarmali - ne možeš još primati pp. Ajd mi se, pls, javi kad ćeš moći.

petarmali
09.04.2013., 21:26
petarmali - ne možeš još primati pp. Ajd mi se, pls, javi kad ćeš moći.

A kako da aktiviram poruke

Bab
09.04.2013., 21:31
Bokić svima.
Mi smo danas išli pogledat tfk kolica i malo je reć da sam oduševljena. Jedno 20 puta su mi ljepša uživo nego na netu.
Jesu skupa ali računam da ćemo ih koristiti do kraja "količarenja" pa reko ajde...
I dajte da vas nešto pitam, vas iskusne mame.
Žena nam je u dućanu rekla da nam ne preporuča kupnju onih tvrdih košara jer će bit ljetne bebe a kao sa par mjeseci će ih već prerasti nego nam je preporučila da umjesto njih uzmemo dvije as. Onda je došla neka ženica u dućan pa nam je i ona rekla da su oni svoju ljetnu bebu isto vozili bez košare, u as.

E sad, kakvo je vaše mišljenje o tome?
Ove košare su dosta uske i iskreno meni se ne čini da bi beba mogla baš dugo bit u njoj.
A i sportski dio se spušta u skroz ležeći položaj.
Naša dječica bi se trebala rodit u 7 mjesecu i nekak računam da kad i krenemo u šetnje da nećemo bit duže od sat- sat i pol (živimo minutu od jarunskog jezera) pa si mislim da bi nam onda i mogle proć samo as.
Aj pls pomagajte sa kojim savjetom prije nego išta kupim.

Pusa i puno hvala :-*

TeFil
09.04.2013., 21:52
A kako da aktiviram poruke

moraš još malo postova imati. Možda te netko drugi "produhovi" koliko, ja stvarno ne znam.

nina1
10.04.2013., 14:34
Ja sam definitivno za kosare na tfk, moje su se duugo vozile u njima jer se nisu rano posjedale. I dosta su ti duge i siroke, bez brige. Moje su cesto znale spavati satima u kosarama sto ti se u as ne preporuca. Meni je samo zao sto nismo kupili adaptere za as na kolicima. To ti preporucam da kupis.

Sent from my WT19i using Tapatalk 2

amyx
10.04.2013., 17:46
i mene zanima gdje ima za kupiti brevi ovo?

amyx, meni su se isto najviše svidjela ABC Design Zoom na prvi pogled, ali najviše me kod njih muči što nemaju nulti položaj, pa me baš zanima kako si ti to riješila, buduci da nisi kupovala košare?

imamo samo AS koje se sa dodaatnim adapterima montiraju na kolica. Kad idemo van idemo na sat dva tako da toliko mogu bit u AS. A i do nedavno nismo ni izlazili jer je stalno bilo koma vrijeme

amyx
10.04.2013., 17:48
Bokić svima.
Mi smo danas išli pogledat tfk kolica i malo je reć da sam oduševljena. Jedno 20 puta su mi ljepša uživo nego na netu.
Jesu skupa ali računam da ćemo ih koristiti do kraja "količarenja" pa reko ajde...
I dajte da vas nešto pitam, vas iskusne mame.
Žena nam je u dućanu rekla da nam ne preporuča kupnju onih tvrdih košara jer će bit ljetne bebe a kao sa par mjeseci će ih već prerasti nego nam je preporučila da umjesto njih uzmemo dvije as. Onda je došla neka ženica u dućan pa nam je i ona rekla da su oni svoju ljetnu bebu isto vozili bez košare, u as.

E sad, kakvo je vaše mišljenje o tome?
Ove košare su dosta uske i iskreno meni se ne čini da bi beba mogla baš dugo bit u njoj.
A i sportski dio se spušta u skroz ležeći položaj.
Naša dječica bi se trebala rodit u 7 mjesecu i nekak računam da kad i krenemo u šetnje da nećemo bit duže od sat- sat i pol (živimo minutu od jarunskog jezera) pa si mislim da bi nam onda i mogle proć samo as.
Aj pls pomagajte sa kojim savjetom prije nego išta kupim.

Pusa i puno hvala :-*

mi se vozimo u AS i mislim da ue to ok rijesenje za setnje od sat dva. Po meni su kosare zali boze jer ih brzo prerastu a AS ti ionako trebaju

ZO
10.04.2013., 20:52
ne preporučam as
po meni as su za auto i ništa drugo
mnoge stvari ( koje su isto tako skupe ) začas djeca prerastu, ali to je tako
mi smo se znali satima šetati i nije bilo nikakve opcije nego da leže
ipak se blizanci često rađaju ranije i potreban je dodatan oprez

Bab
10.04.2013., 21:28
hvala vam cure na odgovorima i savjetima.
Budem još sve opcije sažvakala pa ću vidjet šta i kako.
Moramo si zatvorit financijsku konstrukciju jer nas kolica i as koštaju 8000 kn. Jedino da užicamo nekoga da nam kupi košare i adaptere ;-)
Pusa svima:-*

nina1
10.04.2013., 22:18
ne preporučam as
po meni as su za auto i ništa drugo
mnoge stvari ( koje su isto tako skupe ) začas djeca prerastu, ali to je tako
mi smo se znali satima šetati i nije bilo nikakve opcije nego da leže
ipak se blizanci često rađaju ranije i potreban je dodatan oprez

veliki potpis na ovo

Sent from my WT19i using Tapatalk 2

tina55
11.04.2013., 08:27
ima i cam
http://www.camspa.it/en/prodotti/a-passeggio/prodotto/?product_id=757

morskavila
11.04.2013., 12:36
Mi smo koristili košare sve dok im nije dosadilo ležanje na leđima.Kad su bile male spavale su u njima na terasi (bilo je ljeto i velike vrućine). Imamo i AS, ponekad smo ih vozili i u njima na kraće relacije. Adapteri su najmanja stavka što se tiče cijene.
Bab ti sad odvaži... i mi smo se dvoumili, a onda su bake i djedovi uskočili pa je svatko kupio po nešto ;-) sretno!

frenkay
15.04.2013., 09:09
Brevi Ovo imaju izložena u Bubamari u King Crossu.

I nama se na kraju, nakon detaljnog obilaska ducana, najviše sviđaju TFK i zasad su nam prvi izbor.
U početku smo više gledali vlakice zbog širine, ali na kraju ova i nisu puno šira (cca 13 cm), prolaze kroz vrata i lako se njima upravlja (mm je oduševljen kotačima i amortizerima, imaju čak i ručnu kočnicu), a čini mi se da je za bebe ipak bolje da su jedna kraj druge.
Nedostatak im je što se sportska sjedala ne mogu okretati prema ručki, tako da se bebe uvijek voze prema naprijed.

Sad bi nam još dobro došlo iskustvo nekoga tko ih ima, pa da učvrstimo odluku.
Ili da nas netko upozori ako smo u zabludi u vezi nečega gore navedenog.
Također, možda netko zna gdje i se ta kolica mogla naručiti po nešto nižoj cijeni (u Lesnini je sportski dio bez dodataka 4500 kn)? :zbunj:

Bab, ako se definitivno odlučimo za ova kolica, mislim da necemo kupovati košare. Za samu vožnju u kolicima koristili bi nulti položaj, a za ostalo bi se snašli na druge načine, tako da ipak izbjegnemo nepotreno korištenje AS.
I mi očekujemo bebice u 7.mj. :zaljubljen:

Bab
15.04.2013., 16:08
mi smo definitivno odlučili za tfk kolica. Sutra idemo po njih.
Za sada nećemo uzimati košare pa ako kasnije skužimo da nam ipak trebaju lako ih naknadno uzmemo.
Frenkay, kad si ti gledala cijenu kolica u lesnini? Mi smo bili prošli tjedan i sportski dio je koštao 4999 kn!?

frenkay
15.04.2013., 23:21
Bili smo u Lesnini u subotu.
Cijena je 4999 kn, ali imaju popust 10% na placanje gotovinom, pa sam ja odmah i to računala.

Bab
16.04.2013., 16:14
a ja se već ponadala da su ih snizili...šmrc...

tina55
19.04.2013., 17:20
http://ebaby.com.hr/home/index.php/webshop/category/view/14

legal alien
22.04.2013., 15:22
moze li netko izlistati koje ducane obavezno posjetiti u zbg za vidjeti najbolji izbor kolica za blizice.
svakako zelim vidjeti abc, tfk, bugaboo...i naravno ako sretnem nekoga da seta cosatto kolica nastojat cu ih dobro promotriti.

za sada sam jedino mclaren twin techno vidjela uzivo.

migulica
22.04.2013., 15:40
Cossato samo preko weba.
Srela sam jednu mamu s Cosatto kolicim i blizancima, rekla mi je da su je nova koštala ukupno 3000 kn...

tina55
22.04.2013., 15:40
ovi imaju samo online

legal alien
22.04.2013., 16:13
za cosatto sam vec nasla da imaju distributera u beogradu koji ima ducan u budvi u montenegru, a kako sam ja u dubrovniku to mi je stvarno blizu. kostaju nekih 450 EUR kad preracunas iz njihovih dinara sa stranice. doduse jos nisam zvala shop u budvi da provjerim imaju li ih i ukoliko ne mogu li ih povuci iz skladista/ducana u beogradu.
mozda mi cak ni ne naplate pdv na granicnom prelazu, barem ne dok se ne postroze uvijeti prelaska 1.7.

e sad, znate li mozda hocemo li od 1.7. odnosno ulaska u EU biti obavezni placati pdv iako ce carine biti ukinute? jer kad kupis kolica u recimo njemackoj ili italiji pa vec si platio njihov pdv a ako smo svi dio jedne big happy family onda valjda necemo placati dupli porez???

amyx
22.04.2013., 16:31
ABC u magic baby, bugaboo u beby center i kika mislim, jane u adax, TFK u lesnini, a u magic baby imaju jos neka, uglavnom mislim 3-4 modela

legal alien
22.04.2013., 19:10
hvala amyx.

upravo sam naletila na ovaj clanak u vecernjem za bugaboo donkey
http://www.vecernji.hr/zivot/djecja-kolica-proizvodaca-bugaboo-povucena-prodaje-clanak-524327

hmm, nista na njihovoj stranici. cudno...

Bab
22.04.2013., 21:26
vidla neki dan u baby centru u city centru one na jankomiru da imaju i firstwheels kolica za dupliće. Imaju i Hauck kolica...to su sve kolica gdje djeca sjede jedno pored drugog. Ne znam kakva ti tražiš..
Lesnina osim tfk imaju i peg perego vlakić.
I kika ima tfk al su skuplja od lesnine.
Nadam se da ćeš uspjet naći nešto što će ti/vam se sviđati.

I da se pohvalim...kupili smo našoj dječici bolid i ne mogu dočekati da se rode pa da krenemo u šetnjice...

ana-
22.04.2013., 22:00
mi smo imali TFK kolica bili oduševljeni imali sportski dio + košare a as smo imali u autu jer košare ne stanu obje u autro da u njima budu
Bab draga preporučam ti košare bezobzira kaj buju ljetni mrvaći još bu bolje da nisu stisnuti u as nego da se mogu raširiti i imati mjesta uživati .

amyx
22.04.2013., 23:20
hvala amyx.

http://www.vecernji.hr/zivot/djecja-kolica-proizvodaca-bugaboo-povucena-prodaje-clanak-524327

hi, hi ... Dobro da sam ja odustala od bogaboo

amyx
22.04.2013., 23:21
mi smo imali TFK kolica bili oduševljeni imali sportski dio + košare a as smo imali u autu jer košare ne stanu obje u autro da u njima budu
Bab draga preporučam ti košare bezobzira kaj buju ljetni mrvaći još bu bolje da nisu stisnuti u as nego da se mogu raširiti i imati mjesta uživati .

Pa ja mislim da u AS nisu uopce stisnuti ... Ne znam koje si ti i ala AS ali nase ABC su bas velike i komotne

BigBlue
23.04.2013., 07:50
Mi imamo donkey, pa ako nekoga nešto zanima, samo pitajte.
Prezadovoljni smo! Kupili smo ih u Austriji, razlika u cijeni je ogromna, a od kupnje u HR sam definitivno odustala i zbog načina na koji Baby Centar tretira potencijalne kupce; recimo samo da sam ih 3x morala moliti da mi pošalju ponudu za donkey, koju nikada nisam dobila, pa ako njima promet od 2000 eura nije bitan, ja im nikada više neću ni kune ostaviti.

Objavljeno je ovdje: http://www.bugaboo.com/444

Sva sreća da je VL nastavio svoju tradiciju provjerenog novinarstva, zabrinula bi se da je drugačije :mrgreen: Niti jedna kolica nisu povučena, niti su proglašena opasnima, već su zamijenjene ručke zbog niskog sigurnosnog rizika. Ali to nije senzacionalizam, zar ne?! Naša kolica su jedna od ovih objavljenih serijskih brojeva; registrirali smo se na njihovoj web stranici, poslali zahtjev i u roku od 10 dana dhl-om smo dobili nove ručke. Uopće se nisam zabrinjavala oko toga, koristili smo kolica i sa starima.

Kupili smo košare, a nismo adaptere za maxi cosi. Kad je preporuka da dijete do 6 mjeseci leži na ravnom, onda ravno znači ravno, a ne 45 strupnjeva. AS je za auto, uz vremensko ograničenje od max 2 sata, a naše šetnje već sad traju duže, pa ne znam kaj bi trebala, bježati s djecom doma jer su istekla ta dva sata?

legal alien
23.04.2013., 17:56
Glava mi vec puca od raznih kolica. Razvila sam OCD razgledavanja, od sluzbenih stranica, do klipova sa youtube-a do raznih reviews. Vec mi glava puca i mislim da cu kupit dva slinga za pocetak.

big blue zar su kod nas donkey 2000 EUR?? To je znaci zajedno sa kosarom? bez AS? To mi se stvarno cini puno. A koliko su u austriji?

skuzila sam kad sam bolje procitala clanak da se radi o ruckama. pa bili bi valjda na potrosackom kodu da su stvarno kolica povucena iz prodaje :-)

meni se ona stvarno svidjaju kao skupa opcija a cosatto kao jeftina. MM se svidjaju ABC (pretpostavljam zato sto su uza jer mu je paranoja da necemo moc nigdje prolazit sa side-by-side modelima).

do kada se uopce djeca voze u kolicima?

legal alien
23.04.2013., 17:59
vidla neki dan u baby centru u city centru one na jankomiru da imaju i firstwheels kolica za dupliće. Imaju i Hauck kolica...to su sve kolica gdje djeca sjede jedno pored drugog. Ne znam kakva ti tražiš..
Lesnina osim tfk imaju i peg perego vlakić.
I kika ima tfk al su skuplja od lesnine.
Nadam se da ćeš uspjet naći nešto što će ti/vam se sviđati.

I da se pohvalim...kupili smo našoj dječici bolid i ne mogu dočekati da se rode pa da krenemo u šetnjice...

hvala bab. vi ste na kraju uzeli tfk bolid?

Bab
23.04.2013., 19:10
je legal, uzeli prije tjedan dana naša tfk kolica :-) i sad samo čekaju nove vlasnike.

ana-
23.04.2013., 20:29
meni su u jaje sjedalicama izgledali pogrbljeno i to malo kaj su bili u njima
više su vremena provodili doma u košarama,šetnjama neznam
naravno svako im svoj izbor budeš vidla kak bu im pasalo

mi smo jaje jedno dobili peg perego ,a drugo uzeli Bubu kad smo kam išli košare se tak ljepo stisnu i sve kaj uz njih ide i konstrukcija stalo u gepek
i mirni bili

frenkay
23.04.2013., 23:09
U Bubamari u King Crossu imaju Brevi Ovo Twin, nama su se ta na kraju više svidjela od ABC Design Zoom, iako smo ta prva zapikirali na netu. A na kraju smo se nakon obilaska ducana ipak odlučili za TFK. :)
ABC Design Zoom su prije 10-ak dana imali izložena samo u Magic Baby u King Crossu, iako su rekli da bi za cca 2 tjedna trebala stici i u West Gate.

Bab, koju boju TFK ste kupili i jeste ih odmah dobili ili ih čekate? Pitam jer smo se mi definitivno odlučili za TFK, ali ici cemo po njih tek za 10-ak dana. Kad smo bili tamo imali su sve boje osim sive, pa me zanima jel imaš mozda novije info... ;)

Bab
24.04.2013., 13:32
frenkay, mi smo uzeli baš ta siva/srebrna. Bila su još jedna na skladištu:-)
a rekla nam je žena da se inače čekaju 10 tjedana. Al nama se ta siva boja baš sviđala tak da se nismo dvoumili.
Jeste ih probali u gepek stavit? Ne znam kakav auto imate ali dosta su velika čak i kad se svi kotači skinu.
I ne znam dal ste adaptere mislili uzimat? Nama je žena rekla da nam je prodala zadnje koje je imala pa ako se odlučite za njih da znate da ćete vjerojatno i njih čekat. Na te adaptere idu maxi cosi i cybex autosjedalice.

tina55
25.04.2013., 09:27

BigBlue
25.04.2013., 09:48
big blue zar su kod nas donkey 2000 EUR?? To je znaci zajedno sa kosarom? bez AS? To mi se stvarno cini puno. A koliko su u austriji?

Nisam nikada dobila ponudu iz Baby centra, ali sam dobila iz Kike i bilo je negdje oko 1800, 1900 eura (s košarama, bez adaptera za AS), a mi smo u Austriji platili oko 1500 eura i još dobili natrag vat (ne znam točno cijenu jer smo kupili još i dodatke za cca 200 eura, ali ako te zanima u euro pogledati ću račun).

frenkay
25.04.2013., 11:44
Bab, hvala na info. :)
Nama se sviđaju tamno plava, a rekli su nam da se čekaju oko 7 tjedana ako ih nemaju na skladištu. U svakom slucaju, ici cemo ih kupiti čim se mm vrati s puta.
Nismo ih probali staviti u gepek, ali mm ih je mjerio sklopljena i kaže da stanu. Ali budemo još jednom provjerili za svaki slučaj prije nego ih kupimo. ;)
A jeste vi kupili one njihove navlake za noge (odn. kako ih je prodavačica nazvala "vrece", jer imaju i podložak za kolica)? Cine mi se dosta skupe, ali i dosta dobre zbog tog podloška, a teta u Lesnini kaže da se mogu koristiti i kao podloge za bebe u nultom položaju... :neznam:

legal alien
25.04.2013., 16:00
hvala big blue. kod nas ih sigurno necemo kupiti. to nam je definitivno previse. mozda neka opcija da ih kupimo u njemackoj ali i to ispadne dosta.
nadam se samo da se necu zaljubiti u njih, pasti u shopingholicarski trans kad ih vidim u zagrebu i kupiti ih na 10 rata...

cosatto za sada vode, na amazonu su nekih 200 funti, na nekim stranicama 225 a na njihovoj sluzbenoj 300...samo muci me ta kosara, odnosno nepostojanje iste i hoce li im biti hladno vanka. dobro ovdje na jugu nikad nije bas toliko hladno, uostalom necu izlaziti vanka po buri i nevremenu.
hehe, skuplje ce nas doci nosilice za planinarenje.

ana-
26.04.2013., 21:12
TFK su stala u našu Ladu nivu koja ima realno mali gepek je da ništa drugo nije skoro stalo
ali bitno da ona jesu :)

ZokaLA
04.05.2013., 15:20
Cao,nova sam na forumu i nisam iz hr. A kolica TFK mi se jakoooo dopadaju... Kod nas ih nema.
Zanima me koliko kostaju i da li mogu online da se poruce? Hvala

frenkay
10.05.2013., 10:57
Evo kupili i mi TFK jučer! :D
Imali su plava na skladištu, a i adaptere. U gepek stanu. :)

Sad se još uvijek premišljam za tu vreću s navlakom za noge... Original je dosta skupa (580 kn/kom) i čeka se desetak tjedana jer ih trenutno nemaju. Prodavačica u Lesnini kaže da su i univerzalne vreće po cijeni tu negdje, iako ih oni trenutno nemaju. A samo podloge za bebe u nultom položaju imaju baš lijepe i jeftinije, pa razmišljam da kupimo te za ljetno vrijeme, ali onda opet za zimu nemamo ništa.
Mame s TFK kolicima, molim vas savjet i vaša iskustva. Jeste kupovale te original vreće i jeste zadovoljne s njima? :zbunj:

Leva
13.06.2013., 11:55
Trebam pomoc i misljenje.
S obzirom da ce se nase bebe aBd roditi krajem 10 ili pocetkom 11. mjeseca mislila sam kupiti PegPerego Adria twin. Znam da nema nulti polozaj ali mi se ne bacaju novci na nesto sto necu koristiti s obzirom da je u ovom periodu jako puno smoga u Sarajevu i da dijete obicno vodis van samo ako moras kod ljekara ili eventualno da pobjegnes na planinu. Dvije razlicite AS cemo dobiti na koristenje, jedna je sa ISOFIXOM druga nije... E sada sta mislite da li se isplati kupiti " velika kolica" sa korpama samo da bismo par puta otisli u planinu ili da za tu namjenu nabavim sling ili eku drugu vrstu nosiljke? Nekako racunam da ce oni vjerovatno vec sjediti kada dodjemo u fazu da kolicima mozemo izaci van i setati. Da li na ova kolica mogu nekako pricvrstiti AS? Svako misljenje i sugestije su dobro dosli, jos bolje mame zimskih beba kakva su vasa iskustva?

tina55
13.06.2013., 12:28
ovdje su ti povoljna aria twin, ima i dostava za BiH
http://www.ebaby.com.hr/home/index.php/webshop/product/view/14/42

Sumskovoce
13.06.2013., 12:44
LEva - moji twinsi su zimske bebe (rođeni 29/12) i prvih 4 mjeseca sam ih oboje šetala zajedno u košari za jednu bebu (košara model Peg perego Pliko P3) i bilo im je super, toplo i skučeno (moji su voljeli biti u tijesnom kao novorođenčad). Kad je došlo proljeće, kupili smo Maclaren Twin Techno i još se vozimo u njima.

Tinich_
13.06.2013., 14:39
Mi smo našli kolica u Srbiji http://kolicazabebe.rs/kolica-za-blizance/ 600 eura i još 2 autosjedalice uključene u tu cijenu, kolica se čekaju 20-ak dana otprilike, nama dolaze najkasnije do 15.7. u Ljubljani imaju isto takva samo su skuplja 100 eura i tražili su od nas da se dva mjeseca unaprijed plati puna cijena kolica pa smo odustali dok u Srbiji ne uzimaju novac unaprijed...

Leva
13.06.2013., 15:17
Tek sada vidim koliko je komplikovano pripremiti se za dolazak blizanaca a svi me ruze da sam prerano pocela sa razgledanjem...
I jos sam primjetila da sam napisala Adria umjesto Aria, sreca pa ste skuzile o cemu se radi :-)
U Sarajevu sam za sada nasla samo 5 modela kolica za duplice. Ranije sam primjetila da nije bas neki izbor i za malo njih se stvarno moze reci da su prakticna tj. da mogu stati na pokretne stepenice ili uci u lift.

Sumskovoce
13.06.2013., 15:25
Maclaren ima model koji prođe u svaki lift, vrata u dućanima, ulazna vrata u zgrade - provjereno. Nema gdje se nismo ugurali :lol:

petarmali
13.06.2013., 19:41
Mi smo našli kolica u Srbiji http://kolicazabebe.rs/kolica-za-blizance/ 600 eura i još 2 autosjedalice uključene u tu cijenu, kolica se čekaju 20-ak dana otprilike, nama dolaze najkasnije do 15.7. u Ljubljani imaju isto takva samo su skuplja 100 eura i tražili su od nas da se dva mjeseca unaprijed plati puna cijena kolica pa smo odustali dok u Srbiji ne uzimaju novac unaprijed...

kolko su vam sa pošatinom na kraju

Tinich_
13.06.2013., 20:03
Pošto od dragog roditelji žive u Banja Luci, kolica će iz Beograda do Banja Luke besplatno dostaviti njima na adresu a oni će nam ih dovesti do Pule, jedino će na HR granici morati platiti carinu ali neznam koliko, iz te trgovine su rekli da ne bi ni carinu trebali platiti pošto su kolica europski proizvod (iako mislim da to nema veze). Ugl dostavu iz Srbije u HR nemaju zbog veličine paketa. Ali kažem u ljubljani imaš ista takva samo su skuplja 100 eura. http://www.otroska-trgovina.com/products/Tako-Jumper-DUO.html oni imaju dostavu u RH ali nisam s njima pričala kako sa plaćanjem, pretpostavljam da ako imaju dostavu možeš platiti po dostavi. Oni koji su me tražili da platim kolica 2 mj unaprijed nemaju dostavu.

medonija
13.06.2013., 20:39
mi smo kupili Maclaren twin techno u SLO prije mjesec dana, pa sam se raspitivala za carinu, i friške info su: nema carine za dječju opremu, mogu vam eventualno naplatiti PDV 25%...ne znam kako je kad šalju paket, ali ovako kad se osobno prelazi granica autom rijeeetko kada da nekom naplate, zapravo sve koga sam pitala koji su kupovali baby opremu u SLO nitko nije platio PDV na grani;-)
nas je na carinik pitao imate što za prijavit? MM je rekao imamo stvarčice za bebe i samo je mahnuo da prođemo...
kad smo išli drugi put po povrat poreza od kolica i imali smo 2 madraca na zadnjem sicu i pun gepek sitnica, onda je isto tako pitao i tražio ako imamo račun, pokazali račun i samo je mahnuo da prođemo(imali smo ca 150eur račun)

legal alien
14.06.2013., 09:41
Ja se jos mislim izmedju Maclaren Twin i Cosatto. Sva ostala koja smo vidili u ZGB su pregabaritna za nase auto. Recimo ABC Zoom su mi super. Ali da bi ih sklopila moram znaci prvo malce odnjeti doma (jednog po jednog, jos ne znam kako to izvesti), pa se onda vratiti po kosare pa onda po kolica. A kad stavljas u auto cak i sportska sjedala moras dizati. Znaci prvo skidanje jednog pa drugog sjedala, pa njih u gepek pa tek onda okvir od kolica. To je meni prekomplicirano a i nemamo onda mjesta u autu za nista drugo.
Razmisljali cak o kupovini drugog auta ali to je samo mastanje... na kraju cemo kupiti onaj Thule nosac za krov sa kuferom za stvari kad idemo negdje.

Pitanje za mame Maclarenice, koliko je ravan onaj ravni polozaj? Meni se cini da to nije bas idealno. Kaze MM da on moze tapicirati recimo neku kasiranu podlogu i staviti je na dno kolica. Ja bi da bas budu na ravnome. Ili da kao Sumsko nabavimo/posudimo neka kolica sa jednom kosarom za prvih par mjeseci. Samo sve mame koje znam imaju djecu koju jos voze u svojim 3u1 kolicima pa ako i imamo kosaru nemamo okvir kolica.

Cosatto sam vidila uzivo u Splitu. Ali kako zena bas i nije izgledala nesto razgovorljiva, bilo mi je glupo uletit i pitat mogu li malo pogledat kolica. Reviews su im super po netu ali opet me malo strah kupovat nesto sto nisam vidila uzivo, pokusala sam slozit i sl. Maclaren sam vidila i stvarno se lagano slazu jednim potezom, nisu teska a izgledaju konkretno.

migulica
14.06.2013., 09:48
Cosatto se isto slažu jednom rukom! ja ih imam, a njihova prednost (po meni) u odnosu na Mclaren jest to što imaju središnju ručku, to ti omogućuje da guraš kolica i jednom rukom. Mclaren ima samo dvije ručke pa mame ako se jave na mob ili drže jednu bebu koja se ne želi voziti( svaka mama duplica ima jednu takvu) onda guraju jednom rukom kolica a sa drugom rukom laktom ih pokušavaju održati u ravnoj putanji...
Ako me razumiješ...:lol:

medonija
14.06.2013., 10:04
to je i mene mučilo kod maclarena, ali sam probala, meni i jednom rukom idu ravno;-)

ravni dio je ravan, mene je mučilo što mi je to nekako "pregrubo" za skroz male bebice, osjeti se rubno konstrukcija i veliki su remeni i kopča, ali sam našla na webu savjete da se stavi onaj umetak iz autosjedalice da bebi bude udobnije, ovako nešto:
http://i44.tinypic.com/2r3i3o1.jpg
http://i41.tinypic.com/4lnck7.jpg

meni paše iz autosjedalice, ali da nemoram stalno prebacivat iz sjedalice u kolica i obrnuto, naručila sam na amazonu 2 komada sve skupa s dostavom ispalo niti 200kn;-)
možda posuditi ako imate nekoga tko ima veće bebe pa više ne stavljaju to u sjedalice za nulti položaj

Sumskovoce
14.06.2013., 11:25
Migulice - proročice - naravno da svaka twin mama ima jedno dijete koje svom silom želi biti van kolica, dok drugi surađuje.
Mi smo Maclaren počeli upotrebljavati kad su imali cca 4 mjeseca, tada mi nije bio problem što nulti položaj nije baš 100% ravan, dečki su stasali dovoljno.
Kao novorođenčad ih ne bi stavljala u maclaren, iako ima slika u FB fun clubu Maclarena gdje stavljaju sasvim sićušne bebe u kolica i kao OK je. Ma nije OK.
Remenje je široko, kopče su velike, a head hugger nije stabilan kad ga se stavi. Zato je nama na početku bila opcija dvoje djece u jednu košaru.

Što se tiče vožnje jednom rukom - na početku, dok su djeca mala, vozila sam jednom rukom kao od šale, bez ikakvih problema.
Sada, kad imaju 13-14 kila svaki ne ide baš lagano (O tome svjedoči oštećeni dio ručke, ona spužvasti dio) jer kolica počnu ići na desno ili na lijevo dok ih se vozi (ovisi o konfiguraciji terena na kojem voziš).
Inače, svakodnevno vozim Palčića u kolicima, dok Dobricu šećem za ruku, a drugom rukom guram kolica.
Naporno je to, budem sva znojna. Nije baš piece of cake job.
Ali, MM i ja imamo auto koji nije velik (Ford Focus) kolica stanu u gepek. Imamo uska ulazna vrata u zgradu - kroz koja kolica prođu. Uđem u sve dućane, stanem na svaki trotoar i nemam problema s prevelikim gabaritima kolica. To je moj prioritet i zato sam bila spremna žrtvovati neke komfore koja druga kolica imaju.
Cossato ima naša forumašica Tonili, ako vidi topic možda podijeli svoja iskustva.
O tim kolicima znam samo da divno izgledaju.

medonija
14.06.2013., 11:38
Ali, MM i ja imamo auto koji nije velik (Ford Focus) kolica stanu u gepek. Imamo uska ulazna vrata u zgradu - kroz koja kolica prođu. Uđem u sve dućane, stanem na svaki trotoar i nemam problema s prevelikim gabaritima kolica. To je moj prioritet i zato sam bila spremna žrtvovati neke komfore koja druga kolica imaju.
.

ovo je i meni bilo bitno, btw mi imamo Clio i stanu u gepek, samo maknem onaj "poklopac"
znam da nisu savršena, ali mi je bitno da s njima mogu svuda i da mogu sama - da ne ovisim o MM jer bi tad mogli izlazit van jedino navečer kad dođe s posla, zbnači da ih mogu sama sklopit-rasklopit, nosit, stavit -vadit iz gepeka i sve ostale radnje.
meni su inače na prvu odmah zapela za oko TFK, ali sam probala od poznanice, ja sam ih jedva podigla, dosta su teška, a i probali smo u gepek stanu samo ako bi skinuli prednje kotače, tako da su ostala samo tiha patnja:-(

migulica
14.06.2013., 11:45
Medonija, uspjela si jednom rukom gurati kolica ravno jer unutra nije jedno dijete (drugo ti je na rukama-beba koja ne surađuje što se tiče vožnje u kolicima....).
Šumsko potvrđuje što sam vidjela kod Mclaren kolica....kad je jedan hahar unutra a drugi nije, bude nezgodno voziti.
Što se tiče širine kolica i Mclaren i Cosatto prolaze kroz sva vrata (i kroz prolaz između blagajne u dućanu!!!!!)

Leva
14.06.2013., 21:07
Lakse je izgleda doktorat napisati nego naci idealna kolica za twinsice :lol:
Sto vise citam sve mi je manje jasno sta mi to treba. Lijepo ljudi rekose sada znam da nista ne znam :mrgreen:
Nego ja imam dva problema i to velika. Prvi je sto u BiH i nije toliko veliki izbor kolica za blizance kao u Hr, drugi problem je sto mi je zabranjeno putovati autom duze od posjete ljekaru tako da ostajem osudjena na ovih par modela ili na nesto sto se moze naruciti preko neta i biti dostavljeno u ovo slijepo crijevo od drzave :-)

migulica
14.06.2013., 22:04
Ma Leva za pocetak su ti dovoljna jedna posudjena kolica....ako su ti preporucili da mirujes, tako i cini.
Kolica ces vec nabaviti....

legal alien
15.06.2013., 12:40
Pokusat cu i ja doci do nekih kolica sa kosarom pa barem ta prva dva-tri mjeseca ih voziti u njima. Vidila sam cak da Maclaren ima mekane kosare ali naravno ne stanu u Twin Techno nego su samo za Techno single kolica. Isto su mogli napraviti model koji moze u kolica za twinsice. Mislim da bi bilo zainteresiranih. Evo ja bi ih prva kupila.

Ovako cu iz razloga koje je navela Sumsko pokusat posudit kolica sa kosarom pa ih onda prebaciti u Cosatto ili u Maclaren. Cekam 01.07. da se uvjerim da mi nece opaliti PDV na narudzbu iz UK.

Migulice, kakav je onaj materijal na Cosatto kolicima? Jeli to obican pamuk ili kao i kod Maclaren nesto sto mene podsjeca na Goretex, ono da se moze obrisati vlaznom krpom, da im nece biti nista ako pocne lagana kisica i sl. Ako slucajno ode neki dio, moze li se i to moze narucit? Kako se vasa drze?

Medonija thx na savjetu. Moramo jedan dan do Magic Babya da MM malo bolje prouci kolica jer nije mi jasno kako misli provuci one sigurnosne pojaseve ako napravi tu podlogu.

migulica
16.06.2013., 16:03
Cosatto imaju goretex materijal, ja sam ih prala slaufom, likvijem i vodom...Dobro su podnijela ribanje.
Moja su second hand pa sam prvotno htjela mijenjati kotače da imamo nove, kontaktirala sam ih i rekli su da bi mi bez problema poslali zadnje i prednje kotače. Čak i cijena nije.bila paprena. I vrlo brzo su odgovorili.
Na kraju ih nisam uzela, a sve nas za sada dobro sluze.
Kad sam srela u Varaždinu mamu s Cosatto kolicima rekla mi je da su ih preko neta platili nekih 600kn jeftinije od Mclarena.
Ja zadovoljna!

legal alien
16.06.2013., 23:01
Hvala Migulica!
Cosatto su nekih 20% jeftinija od Maclarena. Nasla sam na jednoj stranici 225 funti + 65 funti postarine za Hrvatsku. Znaci cijela kolica za cca 2600 kn. Maclaren negdje 3300 kn. Prednost Maclarena je sto mozes lakse i brze doci do djelova i eventualnog servisa. Ali pretpostavljam da im se nista nece dogoditi u dvije godine koliko ce mi trebati.
Pricekat cu 01.07. prvo naruciti izdajalicu preko neta pa se uvjeriti da nece biti PDVa i onda bi mogla naruciti kolica.

medonija
17.06.2013., 09:07
legal provjeri to, mislim da nakon 01.07. odnosno ulaska u EU nema carine na nikakav uvoz robe, ali se naplaćuje PDV za robu skuplju od ???nekoliko... ne zam.
možda sam u krivu, ali čini mi se da sam tako čula na TV ovih dana kada su govorilio promijenama nakon 01.07. zapravo nešto su govorili o tome da ako ti u zemlji u kojoj kupuješ unutar EU zaračunaju porez da onda ne plačaš naš PDV a ako ti ga ipak naplate imaš pravo na povrat uz prilog računa na kojem je vidljivo da si platilia porez u zemlji kupnje....tako nešto.... možda sam ja nešto krivo shvatila, sad sam probala googlat ne nalazim ništa pametno:?:

ima na carina.hr brojevi tel
+385 1 6211 300
+385 0800 1222

pa možda najbolje nazovi i postaviim konkretno bukvalno pitanje: naručila bih dj.kolica ...bla,bla...

legal alien
17.06.2013., 17:43
Carinu ni sad ne bi trebali placatit na baby opremu ako sam dobro shvatila. Jedino me taj pdv muci. To cu provjeriti s njima ili sa spediterima.

petarmali
28.06.2013., 16:15
legal alien i mene zanimaju cosatto, možeš mi staviti link od tog prodavača i molim te javiš kako je prošlo s carinom

tina55
07.07.2013., 20:15
frendica je još uvijek u potrazi za kolicima, ima li netko iskustva s ovima Bob?
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=641462732532787&set=a.586180281394366.1073741829.585799494765778&type=1&theater

legal alien
08.07.2013., 11:19
petarmali sorry, tek sad vidim tvoj post. evo ovdje prodavac koji dostavlja u hrvatsku
http://www.samueljohnston.com/Models.aspx?ModelID=1804

Carina ne ide sigurno kako pise na carina.hr ali ni prije nije bilo carine za baby opremu tako da nam to i nije neka novost
Nakon 01. srpnja 2013. godine, robna razmjena domaće robe između osoba u različitima članicama EU neće se smatrati uvozom te neće biti predmet carinskih procedura i nadzora. Međutim, pitanje obračuna i naplate poreza na dodanu vrijednost (PDV-a) ostaje i dalje, a više informacija o tome može dati Porezna uprava (www.porezna-uprava.hr (http://www.carina.hr/Carina/www.porezna-uprava.hr)).

Ja se nisam jos odlucila. Malo sam googlala maclaren vs. cosatto i nekako po kvaliteti svi vise naginju maclarenu.

crna misao
31.07.2013., 08:32
Hajde vi iskusne mame i one koje su na mirovanju pa su uspjele pokupiti informacije o dobrim i lošim stranama kolica za blizance....TREBAM VAŠU POMOĆ.

Surfam na poslu već tjednima ali koliko uspijem prikupit informacija uz posao koji moram odradit to je upitno.

Trebam slijedeće: kišobran kolica za bliziće koja se daju sklopiti jednom rukom, da imaju jednu ručku i 3 ili 4 velika kotača (čula sam da se takva lakše guraju od ovih sa duplim malim kotačima kao Mclarenova), da su jako lagana i imaju male dimenzije kad se sklope, i da ne koštaju previše do 1000kn.

Evo zašto toliko uvjeta: čekamo 3. bebu pa trebamo kolica koja su lagana za manevriranje jer ću vjerojatno stalno imati pune ruke (ili bar jednu), blizići su mi 19 mj. i već imamo kolica (dvoja spojena spojnicama) ali nam 3. neće stat u auto pa tražim nova za njih (manja, zato kišobran kolica). Kako sam se s ovim starim namučila (i napsovala) rasklapajući i sklapajući ih, vadeći ih i stavljajući u auto, želim nešto malo suvremenije (što ne zapne svaki 2.x pa moram tražit di je zapelo jer zapinje na 3-4 različite pozicije).

Kupujem i rabljena pa ako netko ima od vas starijih mama blizića javite se na kekec27@net.hr. Već sam dobrano trudna pa požurite, voljela bih to rješit do poroda. Boja nije bitna (imam curu i dečka koji često nosi rozo:-))

Ako netko ima ideju o jednostavnijem rješenju za transport njih troje, dobro mi je došao svaki savjet.
sori što sam ugnjavila sa dugim postom

petarmali
31.07.2013., 11:40
vidjela sam ti na njuškalu jedna super, baš za dečka i curu, evo stavim link ak nađem

petarmali
31.07.2013., 11:42
http://www.njuskalo.hr/djecja-kolica/kolica-blizance-oglas-8768668
evo ih, samo za kotače neznam, rekla si da ne bi takve

crna misao
01.08.2013., 11:02
http://www.njuskalo.hr/djecja-kolica/kolica-blizance-oglas-8768668
evo ih, samo za kotače neznam, rekla si da ne bi takve

thx, vidla sam ih i simpa su, samo mi ne odgovaraju jer mi je prioritet da imaju jednu ručku (kotače bih još i prihvatila iako guram dosta po šodru i sl.) jer će mi druga biti vjerojatno okupirana sa 3. klincom

TeFil
03.08.2013., 00:17
Mislim da kišobran kolica nemaju jednu ručku - baš zbog skalapanja. Ja sam imala Ingelesinina kišobran kolica i bila sam jako zadovoljna.

mare41
04.08.2013., 21:40
mi imamo tfk, tako se lako voze ko da ih nema, a već vidim da imamo djecu ko šumsko-jedna već prigovara kad se vozi, a druga uziva...i necu ih sama sklapati i stavljat u gepek pa mi je to svejedno...
imamo jos jedna rabljena, čvrsta i teza s kosarama pa kombiniramo zasad

*mare*
06.08.2013., 12:41
Mare daj mi reci za tfk jesu nespretno siroka? Prolazite li recimo trgovine bez nekih vecih problema?

mare41
06.08.2013., 13:32
danas smo normalo ušli u trgovinu i bez problema prolazimo kroz vrata od kuće, kolica se voze sama, samo što ne polete:-), držim ih jednim prstom...

nina1
06.08.2013., 13:54
Ma tfk je zakon. Mi sad na moru s mclarenom i po asfaltiranom je tesko a po neasfaltiranom .... bolje da ni ne pisem....to je kao da smo presli s konja ne na magarca nego na misa....prosle godine smo isli s tfk i vozili se po sumi i svukud bez problema, nema standardnih vrata kroz koja nismo prosli...kome nije problem prostor, tezina i cijena, toplo preporucam...tfk je mercrcedes

Sent from my WT19i using Tapatalk 4 Beta

*mare*
06.08.2013., 18:06
Mare i Nina ljubim vas! Znaci bez sumnje su mi tfk dobra odluka.
Dugo me mucilo bas to tfk ili maclaren. S tim da je mene kod maclarena najvise mucilo sto mi nekak nisu bas za zimske bebe od starta. A tfk su me oborila kad sam ih vidla u zivo. Plus sto smo i mm i ja visoki, a na maclarenu se ne dizu rucke.

mare41
06.08.2013., 21:48
mare moja sraga, mi nismo kupili košrae za tfk, vi budete? još razmišljamo da li nam trebaju sad po ljeti, a bitno je da imate košare, i sd sam bila sama u šetnji i predivna su za vozit, imaju gume na napumpavanje, a ova druga kolica koja imamo su baš teška za vozit

*mare*
06.08.2013., 22:07
Mila kako mi nase djecake ocekujemo taman na pocetku zime ja definitivno idem na kosare. Da su ljetne bebe vjerojatno i ne bih jer su im kosare zapravo uzasno skupe, ali s njima cu biti mirna i bez straha da im je zima. Skafandercice, dekice i mozemo van bez straha.
Bas mi ne bi trebalo da zbog krivog odabira kolica ostanemo zarobljeni doma. Jest da su kolica najveca investicija ali imam dojam da cemo sa tfk rijesiti problem za cijeli kolicarski period. Gepek mi nije problem, kupljen je ciljano za veelika kolica. Bilo me strah tezine, ali ionako su jedva 2 kg teza od twin techna. Jedini mi je problem ostalo to idu li kroz blagajne u ducanima. Sad ko manijak nosim onaj papirni metar u torbi i mjerkam uokolo :D

mare41
06.08.2013., 22:11
nismo još bili na blagajni, al ne bi vozila ni jedna druga, meni je bitno da ih mogu sama gurati, a za stavit ih u gepek ću uvijek imati pomoć, da, košare, obavezno

nina1
07.08.2013., 13:08
Moje su ljetne bebe i imali smo kosare do sred zime jer se nisu posjedale rano i ja nisam forsirala. Kad su bile male znale su spavati satima u kolicima u kosarama vani u setnji , jesu kosare skupe ali bi ih opet kupila...sto se tice blagajni, nismo na svakoj prosli jer su prepune gluposti na policama ali su nas znali pustati sa strane bez problema, uostalom kroz one blagajne ni invalidi nazalost ne mogu proci

nina1
07.08.2013., 13:11
Isplati vam se kupiti polovni tfk u pola cijene, nisu to kolica koja izdrze jedne bebe, izdrze bez problema par generacija sto za mclaren ne bih rekla da izdrze dvije

AndrejaMa
18.09.2013., 11:55
gdje se mogu kupiti tfk kolica?

mare41
18.09.2013., 20:37
u lesnini

leeloo77
19.09.2013., 14:57
u lesnini se čeka 10 do 12 tjedana, a prije destetak dana su imali dvoja na lageru u kiki i cijena im je s popustima bila oko 4700 kn.

*mare*
24.09.2013., 05:50
Mi svoja uzeli u lesnini. Samo kolica s popustom su 4500 (mi uzeli jos i kosare).
Rekli su nam da se ceka 10 tjedana, medjutim vec za 2 javili da su stigla.
Sad stoje u kutiji, nismo ih sastavljali da ne skupljaju prasinu bezveze, a ja ne mogu docekati da ih vidim!!

*mare*
24.09.2013., 05:52
I Mare i Nina, hvala za iskustva. Sigurna sam da nismo pogrijesili sa tfk. Ljubim vas!

AndrejaMa
24.09.2013., 08:28
Neki dan sam srela jednu mamu i pitala kako je zadovoljna tfk kolicima, rekla je da joj je jedina zamjerka što se naslon na kolicima ne može postaviti uspravno, nego su uvijek nekako poluležeći. Istina?
I koliko koštaju još košare?
Koje ste boje uzimali i da li su boje na slikama približne onima u živo?

*mare*
24.09.2013., 09:11
Kosare su skupe. 1000 kn svaka. Ok i na njih ide popust pa izadju nesto manje. Plus adapteri nakih 200 kn.
Ne znam ti za boje, mi smo uzeli crna, njih sam bas htjela, a bas crna i imaju izlozena tako da ni jednu drugu boju nisam ni vidjela u zivo.

Ovo za uspravni polozaj sam i ja procitala negdje, ali mi se onak u ducanu cinio i ovaj njihov cist ok. Budu se javile cure koje vec guraju vece limace pa cemo vise znati..

leeloo77
25.09.2013., 19:21
ja sam ipak uzela maclaren twin techno , a za prva 2-3 mjeseca ako neće biti prehladno i previše snijega šetat ću ih u peg perego košari za jednu bebicu. ipak sam odlučila za maclaren jer su 10 kg lakša od tfk,manja su i tak.

ana-blizanci
25.09.2013., 19:31
pozz :)

ja sam imala PP aria twin i bila sam oduševljena, radi tog što su uža od ostalih pa sam u vecinu ducana mogla uc. inace, da sam imala izbora, mislim da bi uzela neka druga. ova su dosta lagana i to je isto prednost. mana je što nemaju sjedalice koja mogu u njih.

Veca.
27.09.2013., 16:09
Jel ima neko kolica za trojke mozda? :)

leeloo77
03.10.2013., 17:12
Cure kakve ste autosjedalice kupovale za vaše blizance...kombinacije s kolicima ili nešto drugo ? Imate koje za preporučiti jer sam nekidan gledala što sve ima i sad sam tek zbunjola. Cijene ovih "poštenih" su fakat paprene a kako će klinci vjerojatno biti maleni možda postoje neki modeli koji su bolji za tako malecne bebice . Daje li netko možda kakav dobar popust ako se kupe dvije ili znate za neku akciju u tijeku ? :unsure:

mare41
03.10.2013., 17:38
mi imamo maxi cosi-jaje, bome ne znam šta bi s njima da idu na kolica

tina55
03.10.2013., 17:46
Jel ima neko kolica za trojke mozda? :)
http://www.ebaby.com.hr/home/index.php/webshop/product/view/14/41

leeloo77
03.10.2013., 18:25
gledala sam maxi cosi cabriofix..ne mislim ih (niti mogu) montirati na kolica nego isključivo za auto i možda tu i tamo vaditi i prenijeti negdje.

mare41
03.10.2013., 18:54
kako puno hodamo po doktorima, svi bebe nose u as, iz auta pa u čekaonice, poanta je da ih je ok u tome prenijeti gdje trebaš, onda kad su ti kolica nezgodna/nezgrapna

migulica
04.10.2013., 08:54
Mi smo imali posuđene auto sjedalice za najmanje (ne sjećam se vise koja firma) i nosali smo ih kod od nemila do nedraga u njima (isto hrpetina doktora i svakakvih pregleda).
Ako sam negdje išla sama s njima (autom) ne bi ih mogla prenijeti na rukama, a sa dvije sjedalice možeš (u svakoj po jedna sjedalica, ruksak sa stvarima na leđima i ključevi u zubima...)
probaj posuditi, ne moraju biti identične....oni relativno brzo prerastu sjedalice....

morskavila
04.10.2013., 14:44
Cure kakve ste autosjedalice kupovale za vaše blizance...kombinacije s kolicima ili nešto drugo ? Imate koje za preporučiti jer sam nekidan gledala što sve ima i sad sam tek zbunjola. Cijene ovih j"pošt
enih" su fakat paprene a kako će klinci vjerojatno biti maleni možda postoje neki modeli koji su bolji za tako malecne bebice . Daje li netko možda kakav dobar popust ako se kupe dvije ili znate za neku akciju u tijeku ? :unsure:

imam dva Maxi cosi jajeta pa ako si zaínteresirana javi se na PP

leeloo77
05.10.2013., 18:02
hvala cure na odgovorima. neće trebati morskavila- evo upravo danas kupili rabljene romer baby safe dva komada. uz to jos i dva para malih nike tenisica..onak za šminku u kolicima :) :)

boss
08.10.2013., 14:42
sta mislite o kolicima od 26 kg jel se to isplati kupovati ?

migulica
08.10.2013., 22:36
samo ako imas "macana"za nosenje raspolozivog 24 sata!

Klasaoptimist
17.10.2013., 12:56
Mi imamo tfk twinnervtwist duo i jaoo smo zadovoljni. Jedino je problem kad se probusila guma tj cavlic se zabio i probusio zracnicu - uspjeli smo zakrpati rupicu ali da je trebalo mijenjati zracnicu ne znam gdje bi to nasli. Kupili ih u lesnini, prodavacica cak isla s nama probati stanu li u gepek. Mi smo jako dvoumili oko kosara i pisem bas zato da prenesem to iskustvo - kosare su nam jako jako dobro dosle, jer mrvice od 2 i kusur kile sigurno mjesecima ne bi vidjele setnju (onaj sportski dio koji ide od nula mjeseci bi im bio puno prevelik, a i mekan je pa bi me bilo strah mrvice nutra drzat, a i okrenuti su od mame sto je meni nepojmljivo dok su tak mali). Eto, jesu skupe te kosare al po meni vrijede!

AndrejaMa
17.10.2013., 14:14
Ja sam išla vidjeti kolica. TFK su stvarno svjetska, ali pre velika, preglomazna, preteška, a taj najviši položaj je poluležeći, nikako sjedeći.
Eh, sad ostala su McLarenova. Iskustva? Veliki mi je nedostatak taj 0 položaj. Kako ste to rješavali kad su bili maleni? Imali neki uložak, košaere ili što?

Sumskovoce
17.10.2013., 14:26
PA čuj, ako su zimske bebe na početku su ti dovoljna kolica za jednu bebu i zajedno u košaru. Moji su tako 3 duga mjeseca. Bili su utopljeni i stisnuti kao bubice, spavali i mazili se.
Kad su prerasli (negdje s 3 mjeseca) sam nabaila MacLaren i jako sam zadovoljna njima.

tina55
17.10.2013., 14:31
ova su po ok cijeni i 3u1 s košarama
http://www.ebaby.com.hr/home/index.php/webshop/product/view/9/130

tanyk
04.11.2013., 12:11
ja sam ipak uzela maclaren twin techno , a za prva 2-3 mjeseca ako neće biti prehladno i previše snijega šetat ću ih u peg perego košari za jednu bebicu. ipak sam odlučila za maclaren jer su 10 kg lakša od tfk,manja su i tak.

leeloo77, mi isto imamo Maclaren Twin Techno i prezadovoljni smo, lagana su, imaju nulti položaj, i bez problema prolaze kroz sva vrata

leeloo77
04.11.2013., 20:24
Dobra stvar je kod maclaren twin techno da ako želite kupiti rabljena na njuškalu ih ima na biranje i stvarno povoljno.. Mi smo svoja platili 1000 kn , oprali presvlake i kolica izgledaju kao nova. Jedino se po kotačima vidi da su bila vožena. Dvoumili se između novih i rabljenih i na kraju ipak uzeli rabljena i uopće mi nije žao. Nova su oko 3700 ako se ne varam i velika je to razlika. Uglavnom ,nova ili stara, kolica su super. Svaki dan malo điram po kući :)

Tinich_
04.11.2013., 21:12
Mi imamo tako jumper duo, i zadovoljni smo, kolica jesu široka ali nisu uopće teška, jako je lako s njima samo ne uđemo u svaku trgovinu u gradu dok u trgovačke centre možemo bez problema, bitno je da u lift i u stan možemo s njima :) dobili smo 2 košare, 2 sportska sjedala i 2 autosjedalice koje također idu na kolica....

AndrejaMa
24.01.2014., 17:27
je li itko vidio negdje mclaren twin techno u persian rose boji (crvena)?
Nema ih nigdje... čekala, odgađala i sad ih nigdje nema....

nikolina.m
25.01.2014., 16:15
Ti bar znas koja kolica hoces,ja nemam pojima sva su mi ruzna i jadna.Dali ste vec kupile kolica i koje,ako niste koje su vam zapele za oko?

nikolina.m
25.01.2014., 16:18
Ti bar znas koja kolica hoces,ja nemam jos pojima.Sva su mi ruzna i jadna.Dali ste vec kupile kolica,koja?Ako niste koja su vam zapela za oko?

jojo
26.01.2014., 09:07
http://www.kiddies24.de/shop/en/Jane-Twin-Two-Matrix-Light-Set-MOONLIGHT-II-P07::20544.html
ovo će biti naša za početak, a za kasnije ćemo ova cosatto
http://www.cosatto.com/products/pushchairs/supa-dupa-twin-pushchair/sis-and-bro

Sanna4
27.01.2014., 15:35
Maclaren twin tehno...cekaj vec bebe...13 kg i prezadovoljni smo...igramo se s njima svaki dan...:)
)

fijolica
28.01.2014., 11:47
Sanna4, a kako si mislila prvih par mjeseci, dok su bebe sasvim male?
Ja imam dilemu između kombinacije kišobran kolica (McLTT ili Cosatto) u kombinaciji s nekim jeftinim početnim na koje idu košare i AS ili odmah kupiti Bogaboo Donkey. BD su mi stvarno super, lijepa i funkcionalna, sve 5 (osim cijene, ali ajde...), a ta kišobran kolica su mi super privlačna zbog lakoće, kompaktnosi, funkcionalnosti i izgleda.
Nikako se odlučiti:iskušenje:

Sanna4
28.01.2014., 15:27
fijolica maclaren twin tehno i jesu kolica za bebe od 0 pa na dalje...imaju 5 položaja....jastucice za glave, zimske navlake (koje su baš tople) i jednostavno su najbolja od svih koje smo vidili na tržištu. Odi pa pogledaj na youtubu filmiće o njima. Puno roditelja nam ih je preporucilo i nije mi žao što sam ih uzela jel tek kad ih vidiš uživo, skužiš da su baš tehnologija. Super su a i nisu preskupa, jedino što moraš kupiti zasebne autosjedalice.

fijolica
29.01.2014., 14:10
Ma pogledala sam više puta filmiće i za njih i za Cosatto i čitala kritike i super su mi i jedna i druga. Vidim da su oba modela predviđene za korištenje od rođenja i da imaju mogućnost potpuno ravnog spuštanja, a kako ih nisam imala prilike vidjeti u živo nekako mi se činilo da je ipak malkice uzdignut taj nulti položaj, tj. da nije ravan kao košara za novorođenče.
Ti ih imaš doma, dakle ravno 100%?

AndrejaMa
29.01.2014., 14:51
Ja ih nemam doma, ali sam ih već nekoliko puta proučavala u dućanima. POložaj nije 100% nulti, ali ima možda koji posto (možda 2-3%) nagiba. Međutim, u njih se može staviti podloga te je gotovo nulti položaj. Ja sam imala do sada dvoja kolica za bebe, uvijek sa košarom, ali sada su ovo treća koja bih kupila i vjeruj te da sam sva pretražila i pogledala i mislim da omjer cijene, kvalitete i kompaktnosti te to da su relativno lagana i mala kad se sklope su doprinjela mome izboru. Ja pak imam drugi problem što bih htjela crvena, a nijgdje ih u HR nema. Pretražujem net da vidim odakle mi je najpovoljnije naručiti ih.... Ako slučajno netko negdje vidi crvena, javite!!!

Sanna4
29.01.2014., 14:59
nije sto posto ravno ali je jako mali kut. pogledala sam sad taj cosatto, čini se meni i mm da imaju veci nagib od maclaren twin tehno. Ali mozes otici u ducan baby opreme i pogledaj maclaren tehno za jednu bebu...ista je skoro stvar.

finger
29.01.2014., 15:05
Neznam zašto se vi cure opterećujete nultim položajem... Mi smo kupili kolica TFK koja nemaju skroz 100% ravni nulti položaj i to smo riješili tako da sam u tu jamicu stavila neki ručnik ili pelenu a bebe unutra u početku u jastuku, a kasnije bez jastuka i sve 5. Malo jesu nakoso ali bebe neće ispast nema šanse, ionako ih u rodilištima drže u onim krevetićima na povišenom i nakoso...
Pa nemoraju bit ko na dasci, a dotad su u nama miceki spigani ko mačičići... Jako brzo prođe razdoblje nultog položaja...
:zaljubljen:

AndrejaMa
29.01.2014., 15:16
Po meni je bolje da su na što ravnijem, ali da mora biti 100% nulti - ne mora. Ionako preporučuju da bude blago nakošeno radi bljuckanja i sl.... ALi opet ne bih da je neki položaj kao npr u autosjedalici, jer taj položaj (ako nije djete u autu, sigurnost na prvom mjestu) nije baš preporučljiv.

Ja sam gledala i TFK i pitala jednu ženu koju sam srela u shoping centru :oops:, i kod jih mi se ne sviđa što im je krajnji gornji položaj u biti poluležeći. Dakle djete ne može u njima sjediti uspravno i naslonjeno, već ili poluležeći ili se na nasloniti.....
I puuuno su glomaznija i teža od twin techno... a ako u gepeku auta nemaš mjesta jer kupuješ auto sa 7 sjedala, odna gledaš što stane u gepek....8-)

migulica
29.01.2014., 16:00
Imamo Cosatto kolica. Nulti položaj se ne razlikuje od Mclarena.

finger
29.01.2014., 16:00
Po meni je bolje da su na što ravnijem, ali da mora biti 100% nulti - ne mora. Ionako preporučuju da bude blago nakošeno radi bljuckanja i sl.... ALi opet ne bih da je neki položaj kao npr u autosjedalici, jer taj položaj (ako nije djete u autu, sigurnost na prvom mjestu) nije baš preporučljiv.

Ja sam gledala i TFK i pitala jednu ženu koju sam srela u shoping centru :oops:, i kod jih mi se ne sviđa što im je krajnji gornji položaj u biti poluležeći. Dakle djete ne može u njima sjediti uspravno i naslonjeno, već ili poluležeći ili se na nasloniti.....
I puuuno su glomaznija i teža od twin techno... a ako u gepeku auta nemaš mjesta jer kupuješ auto sa 7 sjedala, odna gledaš što stane u gepek....8-)

Da to im je mana što su teška, a položaj sjedenja je takav istina, ali mi se sad već držimo za onu dršku naprijed,nema šanse da se naslone :-) ali prednost što ih mogu vozit jednom rukom (dok npr.držim onog koji se neće vozit grrrrr) i prolaska kroz sva moguća vrata,a i vrte se 360stupnjeva tako lako, mi je nemjerljiva... opet bi se za njih odlučila... i snjima smo izbjegli kupovinu košara,tako da sam zadovoljna, nemam brdo opreme viška...
ja npr.imam kišobran kolica (za jedno dijete,ne blizanačka) za po stanu...neka jeftina, zakon nam je to!!! u njima se uspavljujemo non stop, nema nosanja prevelikog a i za brdo ostalih stvari su korisna, npr.kad idemo u goste furamo njih jer ih onda nemoramo držat non stop nego se izmjenjuju u njima... hranimo se i tak... svatko sebi napravi kak mu najviše paše...

fijolica
30.01.2014., 08:04
Hvala na savjetima! Srećom, imam još vremena pa ću se vjerojatno još 16 puta predomisliti;)
Vjerojatno nema razlike leže li u košari ili na podlozi nagiba 2%, ali kako su meni ovo prvi potomci, imam štreberski pristup. (Nadam se da ga brzo po rođenju zamijeniti ležerniji stav). A i nekako bih htjela da se gledamo dok šetamo, barem prvih par mjeseci.
AndrejaMa, pa šta ne mogu nigdje naručiti crvena, ako ih već nemaju na lageru? A u Sloveniji?

AndrejaMa
30.01.2014., 08:15
Nema ih nigdje gdje sam ih prije bila vidjela, i neće niti biti još neko vrijeme, navodno ne isporučuju.....čak do sredine godine.
Pa čak ni crnih neće biti...
Mi naručil preko neta jučer.
Tako je to kad gledaš, gledaš, odgađaš, gledaš,......

Sanna4
30.01.2014., 12:59
ja sam zadnja crna uzela...i nama su rekli da je zadnji tren...do 5. og mjeseca nece biti isporuka za hrv.

legal alien
31.01.2014., 18:59
Meni sad zao sta nismo uzeli cosatto radi izgleda ili bogaboo donkey radi funkcionalnosti (bila su nam preskupa). Sa twin techno I sl kisobran kolicima nije bas lako po neravnom terenu I nije uvijek moguce voziti jednom rukom dok u drugoj drzis jednu od beba ;-)

AndrejaMa
03.02.2014., 18:47
Kolica naručili u srijedu, evo danas stigla!!!
Svega 5 dana!!!
Iz Njemačke, preko kiddie24....
plaćena poštarina 25 eura i to je sve...bez dodatnih troškova...

fijolica
03.02.2014., 22:20
AndrejaMa, :klap: za kolica! Super šta ste platili samo dostavu! A carine nema?

AndrejaMa
04.02.2014., 08:36
Nema carine. Pa jesmo li u EU???
Ja sam se isto bojala da će odrapiti carinu, ali koliko smo se informirali - carine nema.

Kolica bila super pakirana u originalnoj ambalaži, sve je na mjestu i čitavo.

Šefica je sjela u njih i isprobala, jedva smo je izvadili i objasnili da je to za seke.... uh... bit će tu borbe....

fijolica
05.02.2014., 13:54
Muž me popljuvao za carinu da sam bedasta i da smo u EU:mrgreen: A šta ja znam kad stalno mijenjaju te zakone, a i fali im love...
Šefica nek uživa dok može:-)
I mene će vjerojatno zateći zadnji tren za kupnju kolica od silnog predomišljanja, dobro je znati da je dostava kratka i da je sve ok s kolicima!

sybylle
01.03.2014., 23:46
Za one koji razmišljaju o Cosatto kolicima, i ja se pridružujem pohvalama. Imam ih tek nekoliko dana, ali mi se jako sviđaju. Lijepa su, super se manevrira s njima, prolaze i kroz najuža vrata u našoj kući, lako se sklapaju-rasklapaju, cijena je povoljna čak i s dostavom (2700kn) i brzo su stigla. Nemam zamjerke :-)

m2b
02.03.2014., 00:15
:-) baš mi je drago! Mi razmišljamo o njima tj. odlučili smo se za njih. Ako ti nije teško možeš li izmjeriti širinu?
Čine mi se napraktičnija s obzirom na uske ulaze i liftove... Može od 0+?

jojo
02.03.2014., 10:17
Za one koji razmišljaju o Cosatto kolicima, i ja se pridružujem pohvalama. Imam ih tek nekoliko dana, ali mi se jako sviđaju. Lijepa su, super se manevrira s njima, prolaze i kroz najuža vrata u našoj kući, lako se sklapaju-rasklapaju, cijena je povoljna čak i s dostavom (2700kn) i brzo su stigla. Nemam zamjerke :-)

jesi li ih ti od početka stavljala u ova kolica, jer ja mislim barem prva 3-4 miseca koristic jane kolica pa kasnije cosatto?

sybylle
05.03.2014., 14:55
Evo da napokon odgovorim :-)
Kolica su najšira u kotačima-72.5cm. Lako se manevrira s njima i lako prolaze kroz prolaze u dućanima (bar u onima u kojima sam ja bila).
Imaju nulti položaj koji nije apsolutno ravan, ali je dovoljno blizu (radi se o par stupnjeva). Ja ih koristim od početka, a imam male bebice (ispod 3kg). Ne vidim razlog zašto ne kad su i u bolnici jako često bili blago povišeni, a preporučili su nam da budu tako i doma zbog vraćanja i bljuckanja mlijeka.
Odlično je da kolica imaju i zimske navlake i footmuf-uopće mi ne treba dodatna dekica kad ih vozim van po ovom vremenu, dovoljan je skafander.

nikolina.m
05.03.2014., 22:20
Sybylle od kud si narucila kolica?

sybylle
06.03.2014., 17:10
Sybylle od kud si narucila kolica?

http://www.samueljohnston.com/

Koji model si ti odabrala?

nikolina.m
07.03.2014., 01:20
Puno ti hvala:)

nikolina.m
07.03.2014., 01:26
Cosatto supa dupa nam se svidaju:)Koliko dugo se cekaju?

sybylle
10.03.2014., 23:27
A koji model? Mi smo uzeli Cuddle Monsters. Od narudžbe do dolaska kolica trebalo je nekih deset dana.

boss
13.03.2014., 10:00
evo da se pohvalimo nakon dugog razmisljanja i vaganja mi na kraju kupili TFK kolica crna , nadam se da ce se pokazati da su dobra bar upola koliko ste ih nahvalili.

leeloo77
16.05.2014., 16:02
Cure dajte molim vas preporuku stranica za povoljnu kupnju kolica online...kao samueljohnson , kiddie24 i sl. Prijateljicu zanimaju maclaren ali ih na tim stranicama valjda više nema. tks

AndrejaMa
18.05.2014., 10:56
ne znam, ja sam naručila sa kiddie24.
Znam samo da je neki problem u tvornici, odnosno da se sprema opet nova linija, starih zaliha nema.
Ja tražila one podloge za u njih pa su mi tako rekli...

leeloo77
18.05.2014., 11:16
Narucili na pram world uk ili tak nekaj slicno. Bile su "on stock" i sad treba vidjeti za koliko je isporuka

mare77
23.06.2014., 15:36
Cure imali tko Bebetto for 2 kolica? Gledala sam ih na internetu i izgledaju mi odlično ali ih nemam gdje pogledati u živo,zanimaju me iskustva???

tina55
11.07.2014., 12:18
frendica nabavila ova i čine se vrlo dobra:
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=831020290243696&set=a.586180281394366.1073741829.585799494765778&type=1&theater

Tinich_
31.07.2014., 09:44
Zanimaju me iskustva sa kolicima abc design zoom? Ako tko ima. Mi smo imali jumper duo tako, odlicna kolica medjutim teska i jedva sklopiva da stanu u auto pa smo se odlucili za maclaren twin tehno ali su toliko neudobna i ne komotna kolica da su se moji prestali voljeti voziti u tim kolicima i sad razmisljamo o abc designu, ali me malo buni do 15 kg jedne bebe, a decko vec sada ima oko 12-13 kg a ima god dana :/ Ako imate neki savjet, dobrodosao je...

fijolica
31.07.2014., 14:15
Narucili na pram world uk ili tak nekaj slicno. Bile su "on stock" i sad treba vidjeti za koliko je isporuka

leeloo77, vidjela sam nešto na tim stranicama što bih naručila... Kakvo je iskustvo, se dugo čeka?
Ima li još netko da je kupovao preko njih?

leeloo77
31.07.2014., 18:45
Stigla kolica za cca 10-12 dana i sve bilo super

amyx
09.08.2014., 17:02
Mi smo imali ABC zoom i nisu bas mala tako da ako ih mislis uzimat zbog prostora nemoj. Inace su super, pokretna, okretna, lako se guraju, ma mrak. Mi smo svoja prodali jer smo se sve manje u njima vozili pa smo ih se rijesili dok jos imaju neku cijenu. Uzeli smo cossatto kisobran kolica ali i ta su nam vec skoro vam uporabe. A da se u ABC moze vozit samo do 15 kg, sumnjam. Kolica su super cvrsta

Tinich_
16.08.2014., 07:17
E sad novi problem, imaju god dana i curka vec hoda i ako se kolica ne guraju nece sjediti u njima, decko jos uvijek voli ali se zali jer nisu komotna. Kada ste prestale koristiti kolica? Kupili bi abc zoom al me strah da ce samo stajati...:/

mare41
16.08.2014., 10:53
Ee, dje me nadje...neko vrijeme nisu htjele pogledat kolica, bilo nam koma, kupili smo odvojena kisobran kolica i sad se voze, veca odbijacica kolica i dalje nekad prokmeci i hocd gurat svoja kolica pa je pustim, al vozimo se naveliko i ujutro i popodne

mare41
16.08.2014., 10:54
Nasa tfk ce ici u prodaju, nisu ih htjela

Tinich_
16.08.2014., 10:57
Mare koliko ti cure imaju sada? Kupili bi kolica ali da se voze barem do 2 god a opet ne moze nitko utjecat na to...cijeli vozni park u stanu....

Pandora Aura Monroe
16.08.2014., 12:20
Ma to odbijanje kolica nakon što prohodaju je je sasvim uobičajeno. Svladaš vještinu koja ti omogućuje slobodu kakvu nikad prije nisi imao i tko bi onda mirno sjedio? I kod nas je bilo tako, ali su nam kolica ipak dobro došla. Koristili smo ih do treće godine (u kombinaciji s hodanjem, naravno), ali za duže šetnje, izlete, more i sl. (svaki put nakon što bi se dobro umorile i natrčale) kolica su bila nezamjenjiva. Kad imaš jedno dijete, uvijek ga možeš nositi dio puta ako se umori, ali s blizancima je to malo teže izvedivo, osim ako ih uvijek ne čuvaju dvije osobe.

Tinich_
16.08.2014., 12:29
Pa zato i pitam jer sam vecinu vremena sama s njima, mm radi po 10-12h. I ne zamislivo mi je sama s njima bez kolica, vidjet cemo kako ce biti kad i decko prohoda, ali sto se tice kolica jedan do drugog ne dolazi u obzir jer se stalno mlate i uzimaju stvari jedan od drugog i onda slijedi plac.

mare41
16.08.2014., 14:35
13 mjeseci su cure, odbijale kolica prije hodanja, zajedno nije islo, sad su odvojene i mir, iako i sad bude bune, al rjedje

BigBlue
08.10.2014., 13:28
Ostala sam duzna napisati "review" za Bugaboo Donkey, pa eto... bolje kasno nego nikad....

Mobilnost:
- plus: izrazito laka za upravljanje po raznim terenima (probali i snijeg), rucka podesiva i dovoljno visoka (ja sam 180 cm, a muz 186 i nama je dovoljno visoko), a s obzirom da su kolica gabarita invalidskih kolica, prolazite apsolutno u svim ducanima. Kocnica je nozna, prakticna i gotovo nevidljiva i nema nekih sajli po kolicima. Kosara za odlaganje ispod sjedala je prostrana, u jednom komadu i uvijek se iznenadim koliko stvari stane (ogranicenje je 10 kg).
- minus: ako u potpunosti ne sklapate, zauzima cijeli gepek u autu

Udobnost:
Kosare za bebe su, koliko znam, najprostranije od svih kolica za blizance (unutarnje mjere 78,5x34 cm) i moji su se posteno naspavali u njima. Minus je presvlaka-"madrac" ljeti koja je jednostavno pretopla. Ljetna varijanta od bambusa kosta oko 70 eura/komad (mi smo to savrseno rijesili s jastucima za bebe, tzv. ampideklima). S kosarama je polozaj iskljucivo "prema mami" (ili tati :-)), dok se sa sjedalicama mozete poigrati - prema vama, prema van, ili kombinirano da se djeca mogu promatrati.

Tips:
Najgore rjesenje za Donkey su suncobrani!
Posto su standardni za sve modele Donkey, jedan je premalo, a s dva ste nacickani kao pokretna televizijska kola i opet ne mozete u potpunosti "pokriti" oba djeteta. Rjesenje je sun breeze canopy koji, kao i svi Bugaboo dodaci, kosta da se smrznete - mislim oko 70-ak eura, pa puta 2. Mi smo na kraju jednostavno okretali sebe dok su djeca bila u kosarama (vukli, a ne gurali kolica) ili djecu sad kad sjede u sjedalicama.

Gume moraju biti napumpane na 2 bara! Provjeravajte redovito!
Mi smo ih napumpali na pumpi prvi put i mislili da je dovoljno tu i tamo dopumpati zrak, pa nas je to kostalo novih unutarnjih guma.

Svi dodaci su bezobrazno skupi - s malo kreativnosti i kombiniranja moze se sve nadomjestiti jeftinijom varijantom!

U konacnici....
...ovo su skupa kolica, ali nikad nisam pozalila tih novaca. Klinci se i danas osjecaju udobno u njima i vole se voziti. Jedino da ih danas kupujem, vjerojatno bi se ipak odlucila na rabljena (na ebayu se cijene krecu od 400-tinjak eura, pa nadalje). Onda sam mislila da je bolje imati sigurna, nova kolica, a danas mi se cini da su jednostavno neunistiva. Idealna su ako dobivate blizance, a planirate imati jos djece (mogu se skupiti na sirinu jednog sjedista, za jedno dijete). To je ujedno i razlog zasto moja nece u prodaju ipak jos neko vrijeme :mrgreen:

Jedino ne mogu nista napisati o kombinaciji s autosjedalicama i adapterima - nismo ih kupovali jer sam htjela klince uvijek u kolicima imati na ravnome.

Nadam se da ce ovo nekome pomoci. Ako cete imati pitanja, pls posaljite na pp jer nisam dovoljno cesto ovdje.

BigBlue
12.10.2014., 11:30
Sad citam napisano, pa samo dvije ispravke:

Najgore rjesenje za Donkey su suncobrani!
Posto su standardni za sve modele Donkey, jedan je premalo, a s dva ste nacickani kao pokretna televizijska kola i opet ne mozete u potpunosti "pokriti" oba djeteta.

Standardni su za sve Bugaboo modele

Idealna su ako dobivate blizance, a planirate imati jos djece (mogu se skupiti na sirinu jednog sjedista, za jedno dijete).

Ili ako imate dvoje djece s malom razlikom - moze se kombinirati kosara-sjedalo.

AneDu
16.10.2014., 22:10
Taman kad sam se definitivno odlučila za Maclaren Techno, ustanovim da ih nema nigdje za kupit. I to već neko vrijeme. I neće ih biti.. poludit ću! :gaah:

leeloo77
17.10.2014., 17:50
Ane nije ih bilo kod nas ni kad smo mi gledali (kao ceka se 180 dana!?) pa sam ih nasla vani. Na nekim stranim sajtovima isto pise dostava oko 90 dana ali mi smo nasli crne na lageru na pramworld.uk ak se ne varam. Pročačkaj malo net mozda nades (dosla su nam mislim za desetak dana-cijena oko 2700kn)

AndrejaMa
20.10.2014., 13:20
mi naručili sa 24kiddies, stigla za par dana....
ali nekako mi se čini da ih više nema, pročačkaj malo... kao da ih ne proizvode više...

AneDu
21.10.2014., 16:42
U međuvremenu sam kontaktirala Maclaren, jer sam ih našla na www.prams.net, kao collection 2015, i pitala ih jel rade neke promijene pa ih zato nema. Odgovorili su mi da nema nikakvih promjena na modelu (pa mi nije jasno zašto ih ovi prodaju kao coll.2015 :unsure:), ali i da mi ne mogu dati nikakve informacije o eventualnom početku isporuke istih. I onda sam opet :-o otkud ovima kolica (nude isporuku 2-4 tjedna) kad ih ni u Maclarenu nemaju. Uglavnom, hvala na inf., sad vidim da ih na pramworld.uk isto imaju na zalihima, i što je najbolje - 250 funti?? Za razliku od 460€ na prams.net. Hvala!!!

I još nešto: jel netko ima iskustvo sa dodacima, ipak mi je termin usred zime..

AndrejaMa
22.10.2014., 15:34
skafander, topla deka i super! još ona navlaka za noge i nema da im je zima....

tamala
27.10.2014., 12:33
pozdrav!
nova ovdje! rodili smo dva decka u 7.mj. i mi smo imali problema s kolicima.kupili hauck preko interneta 250eura. sportska su i idu od 0do 15kg. dobije si i zimske navlake za nogice. mi smo fuuul zadovoljni. sirina 74. prolazimo svuda! ;-)
ako nekog bude zanimalo napisem i portal.. da ne bude da reklamiram! ;-)

vulfi
13.11.2014., 23:37
Pozdrav svima,
sviđaju nam se Cosatto Supa Dupa kolica, ali ih nitko u Zagrebu nema na lageru da ih pogledamo :(

Ima li netko od vas koji imate ta kolica jedan dan minutu-dvije vremena da ih draga vidi uživo? :)

Hvala ;)

sybylle
23.11.2014., 11:30
Mi bi vam ih rado pokazali, ali nismo u Zagrebu...

morskavila
26.03.2015., 10:46
Drage buduće mame blizanaca.

prodajem kolica TFK Twinner Twist duo + dvije košare+ dvije zimske navlake u smeđoj boji
kolica su stara tri godine, a korištena godinu i pol, očuvana, 4000 kn

Branka
01.09.2015., 15:11
Trazi li netko TFK kolica? Prodajem jeftino.

stellita
02.11.2015., 18:51
Mi smo imali dobra iskustva s Mclaren Twin techno kolicima. Uska su pa su svugdje prolazila. Sklapaju se u kisobran pa su bila i lagana. Mi smo imali sve one zimsko jesenske navlake. Ako netko takva pozeli a zeli jedna jako uscuvana...nasa su na prodaju.

geta
15.11.2015., 14:15
Naša su kolica za bliziće Mamas and Papas Kato 2 twin. Imamo ih 2 mj...imaju nulti položaj. Za sada nas dobro služe...

BlackyB
19.11.2015., 15:32
Da li netko ima Cosatto To&Fro Duo Pitter Patter kolica? http://www.cosatto.com/explore-our-range/products/pushchairs/strollers/to-and-fro-twin/pitter-patter
Da li osim njih postoje još neka koja se voze u oba smjera a uska su, lagana i dobra za manevriranje? I od 0 mjeseci? Gledali smo Mclaren ali nas je odbilo to što su djeca okrenuta prema van, TFK i ABC design su nam ogromna...

Malamimi
01.12.2015., 17:27
Mi smo mislili kupiti Tako Jumper duo 3u1.

Olympia
09.07.2016., 10:35
Svim sadasnjim i buducim duplic trudnicama od srca preporucujem Mountain buggy duet. Moji decki imaju skoro 2 mj i prezadovoljni smo. Doduse mislim da ih nema kupiti u Hrvatskoj ali vjerujem da se moze naruciti. Nama poslije Bugabooa za jednu bebu nis nije bilo dovoljno dobro i prakticno a nazalost dupli bugaboo (kojeg smo htjeli kupiti polovnog) nam je presirok za lift (cak smo mislili unajmiti i drugu garazu pa nositi djecu) a i morala bih se misliti ak negdje idem hocu li moci proci. Ovo su najuza (63cm a bugaboo i maclaren su oko 74-75) side-by-side kolica na trzistu i samo 5 cm su sira od npr bugaboo za 1 bebu. Imaju i kosare (koje se onda "pretvore" u sjedala (za bebe koje ne sjede) okrenuta prema roditelju i sportski dio i adaptere za as koje su onda malo jedna ispod druge (mrvicu se preklapaju samo) jer obje skupa sirinom ne bi kroz niti jedna vrata prosle. Veliki su kotaci i idu po svakakvim terenima sto mi je jako korisno a dovoljno su zgodna i sklopiva da smo neki dan s njima i na avion bez problema. Doduse, ako imate jako velike i siroke bebe/djecu moglo bi im biti malo na knap tj nije prostrano kao vecina single kolica ali mislim da je to mala "cijena" za apsolutnu mobilnost s blizancima! Inace, mogu se kao i dupli bugaboo slagati modularno za bebu i dijete npr.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Maramce
29.08.2016., 14:50
Pozdrav mame,

U fazi sam gledanja kolica i najvise mi se dopadaju Maclaren twin techno. Malo me strah odmah ih voziti u njima, krenula bih od 3 mjeseca. Dobila sam savjet da kupim ta kolica, ali da prva tri mjeseca posudim kolica sa košarom za jedno dijete i da ih u njima vozim! Sta vi mislite o tome? Da li je to uopce moguce, tj. koliko bi dugo se oni mogli voziti zajedno u jednoj košari?

legal alien
13.12.2016., 14:29
To ti je dobra ideja. Ja sam svoje odmah u twin techno ali sigurno bolje da su u košari, baš skroz na ravnom. Ako možeš posuditi neka sa što većom košarom to bolje.

A BTW sa tim kolicima ćeš izbjeći ono famozno: ajme jesu to blizanci?! ;-)

Gabi25
13.12.2016., 16:27
E bas je ovo i moj problem- ja bi od rođenja uzela Twin techno- legal ti si tako? Jel ti to bilo ok? Kad su ti curke rođene?
Moja frendica je rodila blizance u veljači i od prvog dana ih vozila u njima i vrećama. Ja trebam roditi u svibnju/lipnju pa je to bez vreća- jel to uopće ok?

legal alien
14.12.2016., 13:07
Naše cure su rođene krajem rujna, 38. tjedan trudnoće i odmah su išle u Twin Techno. Onaj nulti položaj.
Nije to idealno ravno, par stupnjeva je dignut gornji dio.
Mi smo na jugu pa nije tu neka zima jedino bi znala zamest bura e onda su malo vila propuh, ali zabundali bi ih dobro.
A kolica su stvarno izdržljivo, dvije ipo godine svaki dan po 4-8 sati vanka, po makadamu, skalama,uzbrdo i nizbrdo...sa još dodatnim teretom od spize. Ja sam često pomišljala da neće izdržati ali evo smo ih poklonili dalje.

Znala bi zacvilit tu i tamo, ništa šta malo wd 40 ne može riješit.

Htjela sam ja neka više fensy koja možeš voziti jednom rukom ali to nam ništa nije moglo stati u auto bez nekog rastavljanja a za to nisam imala vremena.

žuška
25.01.2017., 16:29
ženice moje dali je netko naručivao preko ove stranice kolica
http://bebaci.eu/kolica-za-blizance/

Sybila
26.01.2017., 10:32
Žuška, ja sam gledala ta duster 3u1 kolica...kao odmah i jaje i kolica, a super mi je izbor boja. Ali na kraju, to jaje mi je jednostavno presumnjivo...uzet cemo maxi cosi jaja nova i maclaren twin techno kolica s njuskala. Nekak mi se to cini najpametnije :-/ a bila sam jako zagrizena za duster, no eto.

žuška
26.01.2017., 10:38
gsdjwe se vi nalazite

žuška
26.01.2017., 10:39
Žuška, ja sam gledala ta duster 3u1 kolica...kao odmah i jaje i kolica, a super mi je izbor boja. Ali na kraju, to jaje mi je jednostavno presumnjivo...uzet cemo maxi cosi jaja nova i maclaren twin techno kolica s njuskala. Nekak mi se to cini najpametnije :-/ a bila sam jako zagrizena za duster, no eto.

super su mi kolica a nisu skupa ali tako me strah kupovati na neviđeno.gdje ćeš na kraju uzeti??luda sam od gledanja više

Sybila
26.01.2017., 10:48
U zagrebu smo. Kolica preko njuskala (necu jos, za sad samo pratim cijene, ima ih i ok su cijenom), as kak uhvatim u magic baby ili negdje. Necu kupovati nova kolica jer mislim da mi se ne stvarno ne isplati, bolje da se odvezem i pogledam negdje kolica pa ak su ok dam cca 1500 kn, nego da dajem za nova skoro 4tis. Deca ce bit skromna :mrgreen:
Dustera isto ima na njuskalu dosta, pogledaj pa se lako zaletis pogledat ih kod nekog. Ima ih cak i skoro skroz novih po ok cijeni :)

žuška
26.01.2017., 20:06
U zagrebu smo. Kolica preko njuskala (necu jos, za sad samo pratim cijene, ima ih i ok su cijenom), as kak uhvatim u magic baby ili negdje. Necu kupovati nova kolica jer mislim da mi se ne stvarno ne isplati, bolje da se odvezem i pogledam negdje kolica pa ak su ok dam cca 1500 kn, nego da dajem za nova skoro 4tis. Deca ce bit skromna :mrgreen:
Dustera isto ima na njuskalu dosta, pogledaj pa se lako zaletis pogledat ih kod nekog. Ima ih cak i skoro skroz novih po ok cijeni :)
našla sam nekakva kolica ali nemoaju košare pa neznam kako dječicu voziti po rođenju

s_iva
26.01.2017., 21:19
Sybila,
Mislim da si dobro odlučila. Iz iskustva ti govorim.
Dobro, uvelike ovisi o godišnjem dobu kad se bebe rode koliko ćete setati. Moje cure su rođene u 11 mj i prva tri mjeseca nismo nikad predugo bili u šetnji. Šetali smo uglavnom svaki dan, ali dok jedu svaka tri sata nemaš ti puno vremena za biti vani. Prvo dok ih nahranis, pa obuces, pa se jedno pokaka, ili bljucne, pa iz početka...ha, ha, ha, nije da vas plasim, to su sve čari roditeljstva sa blizancima. Na kraju malo prošetas i već moraš doma zbog hranjenja.
Mi imamo Cosatto kolica Supa Dupa. To je kao McLaren Techno, samo po mom mišljenju nekvalitetnija. Ali meni su bila prekrasna i muž je morao u Slo po njih. Imamo 14 mj i još nas dobro služe. Za male bebe imaju skoro ležeći položaj, i one se vole voziti u njima.
Eto, da ponovno rodim blizance opet bi kupila takav tip kolica. Prolaze svugdje, i kad se skupe jako su mala.
Jaja smo posudili.

Sybila
26.01.2017., 23:10
Žuška - ne moraju biti klasicne kosare kao one kod dustera, dok se mogu spustiti u (skoro) skroz lezeci, to je ok. I imaju dodatni jastuk za glavicu novorodjenceta. Koja su to kolica, stavi link?

S_iva - hvala na savjetu! Termin mi je 5.8. (Imam jos staza za odguliti ) tak da mislim da bude taman za ljeto i jesen, a na zimu ce vec biti malo ojacani i moci cu ih dobro obuci pa se time vodim. Ja sam slucajno naletjela danas na neki uber popust u baby centru za maxi cosi pebble jaja - 30%, otisla i kupila. To nam je prva kupljena stvar. Koliko sam shvatila, popusti su jako rijetko izna 20% pa nisam htjela riskirati, na dvije as sam ustedjela skoro 800 kn. Izlozbeni primjerak, ali sasvim je ok, pregledala, garancija je naravno tu i sve. Ne stanu nam bas u auto :lol: ali planiramo kupiti veci pa onda ajde ok :lol: mislim, stala bi, al moramo siceve naprijed vise povuci, a mi smo visoki i komotni ljudi :mrgreen:
nemamo nikoga za posudbu nazalost :-/

žuška
27.01.2017., 20:53
Žuška - ne moraju biti klasicne kosare kao one kod dustera, dok se mogu spustiti u (skoro) skroz lezeci, to je ok. I imaju dodatni jastuk za glavicu novorodjenceta. Koja su to kolica, stavi link?

S_iva - hvala na savjetu! Termin mi je 5.8. (Imam jos staza za odguliti ) tak da mislim da bude taman za ljeto i jesen, a na zimu ce vec biti malo ojacani i moci cu ih dobro obuci pa se time vodim. Ja sam slucajno naletjela danas na neki uber popust u baby centru za maxi cosi pebble jaja - 30%, otisla i kupila. To nam je prva kupljena stvar. Koliko sam shvatila, popusti su jako rijetko izna 20% pa nisam htjela riskirati, na dvije as sam ustedjela skoro 800 kn. Izlozbeni primjerak, ali sasvim je ok, pregledala, garancija je naravno tu i sve. Ne stanu nam bas u auto :lol: ali planiramo kupiti veci pa onda ajde ok :lol: mislim, stala bi, al moramo siceve naprijed vise povuci, a mi smo visoki i komotni ljudi :mrgreen:
nemamo nikoga za posudbu nazalost :-/
http://en.pegperego.com/baby/pliko-mini-twin

Sybila
27.01.2017., 21:00
Žuška - pa izgledaju super kolica! Jako slicna ovima kaj sam ja izabrala. Mozes ih koristiti od rodjenja vidim, spuste se skoro skroz :-)

Gabi25
27.01.2017., 21:09
Sybila vidim da ćete vi kupiti Maclaren a bit će ljetne bebe- mene najviše muci jedna stvar- kako ćeš ljeti zaštititi bebe u tim kolicima? Hoćeš ih vezati onim pojasevima? Ne mogu se oteti dojmu da su bebe blizanci premali za to- imam Maclaren kolica za jednu bebu pa znam o čemu pričam.
Moja frendica je imala ta za blizance od rođenja ali oni su rođeni u 2. mjesecu i prvih par mjeseci su se vozili u onim zimskim vrećama pa ih nije trebalo vezati i bili su zaštićeni.

Pliz i ako je netko imao iskustva sa Maclaren i ljetnim bebama da to podijeli sa mnom, ja se jos dvoumim

žuška
28.01.2017., 11:54
Žuška - pa izgledaju super kolica! Jako slicna ovima kaj sam ja izabrala. Mozes ih koristiti od rodjenja vidim, spuste se skoro skroz :-)
ali zašto se meni čini da o nisu stabilna kolica za dječicu tj bebe i nihova leđa

Sybila
28.01.2017., 13:28
Gabi - imaju onu zastitu za noge i mislim ih vezati. Iako...te mi je stvari sad malo i nemoguce planirati i zapravo se vodim time da cemo se snaci :-) ak krenem analizirati sve...nikud necu stici :mrgreen: snasla se i moja mama usred rata, snac cu se i ja sada. Kuzim da nisu svi jednako optimisticni i "opusteni" :-)

Gabi25
28.01.2017., 13:37
Dobro, ja malo previše analiziram valjda:) zapravo sam ja odlučila uzeti Maclaren ali su me onda drugi isprepadali s tim kako ću tako male bebe vezati onim velikim pojasevima, kako ću ih zaštititi od sunca i tako to.

s_iva
28.01.2017., 16:09
Male bebe od mjesec-dva nisam ni vezala, tad su imale 3-4 kg i nisu se uopće micale. Kako ih polegnes, tako ostanu i zaspu.
Kad postanu zivahnije bez problema ih vezes sa pojasevima. Isto kao i u jajetu. Naravno, u jajetu se vežu pojasevima od prvog dana.

s_iva
28.01.2017., 16:12
E da, za kolica koja kupujete na internetu raspitajte se ima li servis u Hr.
Mi upravo imamo kvar na Cosatto kolicima, kupili smo iz u Sloveniji, a trenutno najbliži servis je u Slovačkoj!!!
Dobili bismo slom živaca da nemamo rezervna naslijeđena McLaren koja su nam kod bake na moru i koja trenutno koristimo.

giulia
28.01.2017., 16:47
Vec dva mjeseca analiziram sva postojeca twin kolica i jos ih nisam kupila :-(
Svaka imaju nesto za i nesto protiv...
Najprije sam eliminirala vlakic.
To mi se nikako ne svidja.
Potom su ispala iz igre ona koja nemaju potpuno ravni polozaj i kosare koje se mogu vaditi jer ce mi one sluziti kao krevetic prvih par mjeseci dok budemo putovali na vise dana do rodbine koja je sva van naseg mjesta stanovanja.
Na kraju sam ipak svela knjigu na dva slova i dvojba je bila
- Bugaboo Donkey Twin i
- Tako Jumper Duo 3u1
Bugaboo su dosta skupa, ali da su u tu cijenu ukljucene autosjedalice ipak bi ih uzela jer mislim da su najbolja ovako mislim da cu ipak uzeti Tako Jumper Duo 3u1jer zadovoljavaju najvise uvjeta iako im je mana sto su najsira.
Nama roditeljima ce biti problem sirina, ali ako trazimo nesto pozitivno bebama ce biti najkomotnije :-)
Eto sve sam lijepo rasclanila jos da ih konacno i narucim prije nego rodim...

Beti3
29.01.2017., 20:19
Ima li kod nas ova kolica http://www.pikolin.si/hr/blagovne-znamke/valcobaby1?sort=price&view=list

Znam da ih ima u Slo, kupili su poznati. Mogu se i košare i AS uzeti s njima.

giulia
10.02.2017., 03:08
Citajuci razne oglase cini mi se da kolica uopce nisu potrebna - u svakom oglasu pise - kao nova, jako malo koristena - :-) :-) :-)

Sybila
10.02.2017., 08:01
Citajuci razne oglase cini mi se da kolica uopce nisu potrebna - u svakom oglasu pise - kao nova, jako malo koristena - :-) :-) :-)

To sam i ja primijetila :lol: ali, negdje je netko napisao "to su nam bila dodatna kolica", mislim da se o tome radi ponekad. a u ostatku slucajeva lazu, sta ce drugo :lool:

Sybila
22.04.2017., 18:10
Evo da se javim povratno :mrgreen: kupljena maclaren kolica, polovna, za 40% originalne cijene. U stvarno jako dobrom stanju, neki dijelovi cak nisu raspakirani, sluzila su kao kolica kod bake i djeda kako sam shvatila. Bas sam ih upecala :mrgreen:
Rastavila, sastavila, vozila po stanu, muz bio skeptican oko vrata, ali prolaze s cca 20cm lufta. Imaju lijepe seat linere, a kad sam im cijenu pogledala, skoro pala sa stolice - 260 ili 310 kn /kom kod nas u trgovini! Na ebayu su po 20 dolara isti takvi.
Jedino nam u auto ne stanu nikako. Nekako smo ugurali as, ali kolica nema sanse. Sad kupujemo novi auto, koji nam ja bih rekla fakat treba jer mi se nije toliko svidjela ideja da je jedna beba na suvozackom, a druga iza nje, a jos kolica ne stanu nikako (ne bi stala niti ne-kisobran kolica).
Gabi, sto si ti na kraju odlucila?

Gabi25
22.04.2017., 21:28
Mi smo kupili bugaboo donkey i to smo upecali da bolje nismo mogli- Baby centar je imao jedan izložbeni primjerak, kao stari model koji ima kraće kroviće od ovih ful novih modela i ispustene gume od stajanja u dućanu i koštala su nas sa svim dijelovima cca 5000 kn. Inače su nova preko 10000 kn a na njuškalu se prodaju za 6-7000 kn rabljena. Uglavnom ja prezadovoljna iako ih jos nisam vidjela uživo jer sam u bolnici:)

I super za maclarenice, super ste prošli:)

Sybila
23.04.2017., 06:27
Uuu stvarno ste odlicno prosli! :-)

Etiketa
01.09.2017., 10:16
Ajde da i ovdje ostavim traga....
Mi se vozimo u TFK Twinner Twist Duo. Kolica smo kupili preko njuškala, rabljena, nisu bila puno koristena (zaista, u oglasima uglavnom pise da su kolica malo korištena), ali ih zato mi od početka maksimalno koristimo.
Kupili smo komplet s košarama i do 6 mjeseci smo ih tako vozili. Košare su manje od onih za jedno dijete, ali dovoljno velike, čvrste, bebe su zaštićene. Mi smo šetali svaki dan, barem jednom dnevno. Omela bi nas eventualno kiša ili gusta magla. Čak i po najnižim temperaturama, dečke bismo lijepo zamotali u dekice i spavali bi po dva sata u šetnji.
Od šestog mjeseca prebacili smo ih u sportski dio. Još uvijek vole zadrijemati u kolicima. Čitala sam da se sportski ne može skroz dignuti....a ne znam, meni je u redu i dovoljno ovako uzdignuto...ne sjede ko u raketi nego komotno. Moji se ne bune. Sjedala su široka i udobna.
Kolica su zapravo super jer imaju velike gumene kotače (mogu se pumpati, a i probušiti, naša je suprug dvaput otpao, ali mi idemo po šumama i gorama). Mi ispred kuće imamo kamenčiće i s njima bez frke vozimo. Super se okreću, može ih se voziti jednom rukom (a drugom npr pričati na mobitel ili jesti kroasan :D )
Jedini je minus što su velika pa ih je nezgodno stavljati u auto, ali to je tako s kolicima za blizance. Imala sam i za prvo dijete velika kolica i praktički su mi jednako mjesta zauzimala u haubi.
Uz njih smo dobili i adaptere za autosjedalice maxi cosi, ali ih nismo nikad koristili na taj način, nismo imali potrebe jer smo svugdje vozili košare koje se lako montiraju. Isto tako imamo i prečku za sportski dio, ali sam ju skinula jer mi je lakše staviti ih u kolica bez nje.
Uglavnom, kolica su super, baš ih maksimalno koristimo.
Prije mjesec dana (dečki sad imaju 10 mjeseci) kupili smo kišobranku Brevi B Twin (mislim da se tako zove). Isto njuškalo, dobro očuvana, ma vidi se to iz slika, a meni par reckica tu i tamo ne smeta, ogrebat ću ih i ja. Uzeli smo ju za grad. Lakše stanu u auto, lakša su sama po sebi, dovoljno čvrsta jer je konstrukcija aluminijska, naslon se ne spušta skroz, ali dovoljno da odspavaju ako smo u šetnji, ne drndaju....za asfalt super, ali za zahtjevnije terene nisu. Da nemam pred kućom teren kakav imam, vjerojatno bih sada koristila samo kisobranku.
Eto, možda moj osvrt nekome pomogne.
I da, ako imate bebe koje se ne žele voziti, nije do vas. Moja prva se nije dala u kolica, a njih dvojica obožavaju vožnju.

LuMa258
07.09.2017., 15:12
Drage mame trebam pomoc. Trudna sam s blizancima i gledam koja kolica kupiti. Svidaju mi se Pegperego kisobran kolica za blizance ali favorit su mi Cosatto To & Fro Duo. E sad zanima me mize li se u Hrvatskoj kupiti Cosatto kolica jer nigdje ih nisam nasla. I ako ima netko iskustva sa Cosatto kolicima i skroz malom bebicama kako to funkcionira u kisobran kolicima? I sto mislite jesu li bolja opcija Cosatto ili Peg perego s obzirom da imam osjecaj da kod peg perega kolica ne idu do kraja u nulti polozaj. Ispricavam se na dugackom postu. Puno hvala na bilo kakvoj informaciji.

Etiketa
11.09.2017., 12:37
Cosatto sam i ja gledala, ali kod nas ih nemaš gdje kupiti. Možeš ih naručiti npr za samueljohnston.com , sa Amazona ili sa cosattovih službenih stranica...ali je poštarina poprilična. Vjerojatno ih ima i neki njemački web shop, njihova poštarina bude razumnija.
Čine mi se super, pogotovo jer imaju košaru, a zapravo su kišobranka. I dizajn im je super.
Ako negdje nađeš, javi gdje/što/kako!

Jopac
26.10.2017., 08:00
Pozdrav svima

upitnik29
11.05.2018., 10:32
koliko koristite kolica zapravo? Vidim da u oglasima svi navode da su malo korištena. Imam 4.5 godišnjaka s kojim nisam skoro uopće koristila kolica. U vrtiću ih nismo imali gdje ostaviti tako da smo ga nosili u tobolcu/klokanici non stop. Brzo je prohodao i bio dosta spretan tako da smo s 1.5 godina većinu išli pješice. Kad je imao 2 kolica smo slučajno zaboravili kod bake i dede i od onda ih više nismo niti koristili.

Sad čekam blizance i mislim si uzeti obična kolica i klokanicu i tako ih naizmjenično voziti/nositi.

Sybila
14.05.2018., 09:43
Svaki dan prelazim po 9 km u njima.
Koristim ih puno :lol: presli smo s maclarena na tfk.
Ljudi u oglasniku lazu :mrgreen:

upitnik29
14.05.2018., 11:59
tnx Sybila!
Znači treba uzeti kolica za 2. Malo me brinulo kretanje s njima, npr. prilikom ulaska u dućan, jel mogu proći kroz one rampe na ulazima? Bus/tramvaj?
Jesu bolja ona gdje bebe sjede jedna pored druge ili jedna ispred druge (ova mi se čine uža).

I još jedno pitanje. Gledam ponudu kod nas, većina ne dođe s košarama, koliko vidim. Npr. gledam Cosatto Supa Dupa (https://www.cosatto.com/shop/pushchairs/supa-dupa) - samo se spusti naslon tako da su bebe na ravnom. Moje bebe bi trebale biti zimske, ne znam jesu dovoljno zaštićena ta kolica. S prvim sam imala peg perego pliko, došla je košara, jaje i sjedaći dio.

Etiketa
15.05.2018., 11:37
Ja sam ih puno, puno, stvarno puno koristila (već sam pisala ranije na temi). Tfk su nam bila prva (prodala sam ih). U košarama su bili 6 mjeseci, vozili smo se dvaput dnevno. Sada za jaslice imamo brevi b flexy (stoje nam u jaslicama, dovodimo ih u 6.30 pa već oko 8 malo odspavaju u kolicima). Za doma tj. auto imamo maclaren twin triumph, kupljena polovna, ali u super stanju. Ta najmanje i koristimo jer dečki sad već puno hodaju (sad su godinu i po).
Najbolja su mi bila tfk i ne mogu ih prežaliti za lokalne šetnje jer su najlakša za vožnju i najudobnija za djecu i spavanac (iako su najveća pa time i zauzimaju najviše mjesta kod kuće, u autu....zato smo ih i prodali otkad se dečki manje voze).
Brevi su odlična, čvrsta aluminijska konstrukcija, lako ih je gurati i naslon se može dovoljno spustiti za spavanac (ali ne do kraja). U njih mogu i manje bebe (od nekog 8. mjeseca, ja ranije ne bih).
Maclaren su najmanja i najlakša, najmanje mjesta zauzimaju. Super su za veću djecu, ali za manje od godinu i po definitivno nisu.

Pa ako mogu komentirati Cossato i Maclaren (twin techno) od rođenja.....meni je to preotvoreno za male bebe...ajde još od 6.mjeseca, ali prije toga, pogotovo ako su bebe male i zimske...ja ne bih.
Ima Cossato i kolica s košarama (super izgledaju), a Maclaren ima košare za twin techno (možda su i one navlake dovoljne, ne znam).

Mene sada zanima kad djeca mogu voziti one ride-a-bike bicikle bez pedala? Zna li netko? Moja starija je na to krenula s neke tri godine, ali mislim da to može i prije. Što vam se čini? je li s dvije godine prerano?

Zizoo
16.05.2018., 13:39
helou mame blizanaca, sto mislite o kolicima peg perego book for two?

biska
21.05.2018., 16:09
upitnik29, mi imamo tfk i vozali smo ih u tim kolicima od rođenja. Naslon se spusti u nulti položaj i to je to. Košare nismo kupovali iako ima za kupiti jer smo mislili da ih kao male bebe ionako nećemo voditi u duže šetnje. I moji su zimske bebe, rođeni u listopadu i nikad im hladno nije bilo u kolicima jer smo kupili debele mekane zimske vreće, spavali su u njima kao 2 tople knedlice :)
Naša kolica prolaze svuda - lift, dućani, tramvaj (niskopodni), još nismo bili u situaciji da smo preširoki za neka vrata. Razmišljali smo i o vlakić kolicima ali ona nam po duljini ne bi stala u lift.

biska
21.05.2018., 20:20
Zizoo, mi smo razmišljali o PP Book for two kolicima ali smo odustali kad sam probala voziti PP kolica za 1 bebu od frendice. Kolica su bila teško upravljiva, kao da su vukla na jednu stranu pa smo odustali jer me bilo strah da će s dvoje beba biti još teže.