PDA

Pogledaj cijelu verziju : Izrada novogodisnjih ukrasa za bor

Zorana
13.10.2004., 16:02
Stavila sam ovo pod odgoj jer nisam znala gdje drugo. Ako se moderator ili admin ne slaze, molim premjestite. ;)
Ove godine planirala sam s djetetom okititi bor iskljucivo home made ukrasima. Kako bi imali vremena sve pripremiti, mislili smo poceti s rezuckanjem i ostalim vec ovih dana.
Dajte pliz ideje sta i kako bi se moglo napraviti.
Znam da se ukrasi izradjuju od:
- papira raznoraznih (svjetlucavih, obicnih itd.)
- sisarke obicne skupljene u parku, eventualno prefarbane
- vjencici od tjestenine, graha itd.
- suseno voce
- slatkisi.....

Dajte ideje sta sve s tim napraviti i naravno, svaki prijedlog je dobrodosao.

egemama
13.10.2004., 16:09
mi svake godine kitimo bor iskljucivo sa ukrasima iz vlastite proizvodnje.

najjednostavnije (radili smo kad je eugen imao 1god i 3mj) razvaljas slano tijesto sa valjkom na debljino od nekih 3-4 mm, izbodete s kalupima za kekse (srca, zvjezdice, mjesec...) probusis rupicu i ispeces.

kad se ohlade das djetetu vodene boje i kist i vidi zabave.

na kraju zavezes trakicu kroz rupicu na ukrasu (npr zlatnu) i objesis na bor.

meni su najsladi oni koje je bojao prve godine, onako nepravilno obojani sa ispremjesanim bojama a dio se vidi cistog tijesta :)

radili smo ih i dok je imao 2 i 3 god. lani nismo zbog selidbe, ali ove godine idemo na malo vece podvige ;)

Zorana
13.10.2004., 16:19
Super ideja. Daj molim te detalje kako se pravi tijesto´. :) Jel obicno brasno, voda sa dosta soli ili ide jos nesto?

Saradadevii
13.10.2004., 18:22
Od papira zvanog tissue paper (tanak , proziran) se izrezu krugovi razlicitih boja; uzmu se dva kruga i u centru se namreskaju i zavezu koncem. Izgledaju kao cvijetici.
U istu svrhu se moze koristiti obican tanki bijeli papir (obicno sluzi za zamatanje) koji se oboja vodenim bojama.

Od istog papira se mogu raditi i leptiri tako da se papir odreze kao pravokutnik ali se vrhovi zaoble. Cistac za lulu (pipe cleaner) se presavine i njime se obuhvate dva papirica odrezana na ovaj gore nacin. stegnu a presavijanjem cistaca se dalje oblikuje tijelo leptira i ticala...
Ovo su vise nekakvi proljetni ukrasi, ali mogu posluziti i za bor :) [/quote]

Ines
13.10.2004., 18:37
i mene zanima recept za tijesto.
lucija to cesto radi u vrticu, a ja nemam pojma kak. :oops:

BusyBee
13.10.2004., 18:40
Susene kriske narance i jabuke. I likovi od slanog tijesta (btw, mislim da je meni bas egica dala prvi recpet pa onda poslije i flo)

mama_i_vjeko
13.10.2004., 19:27
To tijesto od soli sam radila davno ,davno ali uglavnom koliko brašna toliko soli, za vodu nisam sigurna ali mislim da ide ista količina pa sve to promješajte da bude čvrsto npr.kao glina staviti u PVC vrečicu u frižider na kojih pola sata-sat i možete se baciti na posao.Tjesto se može i unaprijed pofarbati u razne boje pa kombinirati ali mislim da je za klince veća fora kada bojaju na kraju. Imam negdje tu knjigu ( ukrasi od tijesta-ima za kupiti u knjižarama) pa provjerim točno i javim ako sam nešto zeznula ;)

happy mummy
13.10.2004., 22:35
napuses one male baloncice sta se inace pune vodom. zamotas ih spagom u razlicitim smjerovima. napravis "stirku" od brasna, soli i vode i umocis balon u to. obojis, i kad se dobro osusi, izdusis balon iz sredine i ostane ti balon-mreza.

anek
13.10.2004., 23:56
imate u knjižarama za kupiti i bijelu masu za modeliranje /kao bijeli glinamol/, pa s njom možete sve isto kao i sa tijestom raditi..

Dabo
14.10.2004., 09:21
Kako se suse narance i jabuke?
Vidjela sam to kod nekih poznanica i jako mi je fora. Da li se to samo naranca izreze na tanke fetice i stavi susiti na zrak ili se mora susiti na toplini (u rerni ili na radijatoru)?

sandraf
14.10.2004., 09:27
dabo, narance izrezes na tanke kolutice i stavis na radijator dok fino ne osusi.

kolutici postanu zanimljive dekoracije, a stan tijekom susenja lijepo mirisi.

apricot
14.10.2004., 09:28
Narežeš voćku na tanke ploške, poslažeš na ravnu podlogu i ostaviš sušiti na zraku. Možeš i u pećnici (na 50°), ali pazi da ti se ne izvitopere - bolje je onda da su ploške malo deblje, cca 8mm.

sanjas33
14.10.2004., 14:47
Dakle, provjeren sto posto

4 čaše (od jogurta) brašna - (ja volim glatko brasno)
1 i pol čaša vode i mijesi

Dobra zabava 8)

sanjas33
14.10.2004., 14:48
Dakle, provjeren sto posto

4 čaše (od jogurta) brašna - (ja volim glatko brasno)
1 i pol čaša vode i mijesi
1 i pol čaša soli

Dobra zabava 8)

sanjas33
14.10.2004., 14:50
:/ Evo ova druga je prava, zaboravila sam napisati sol na prvoj, uglavnom eto ...

sunce
15.10.2004., 00:11
Ja radim svašta od slanog tijesta (najvolimo male pajceke :D ) ali ga sušim na radijatoru, ne pečem. Bojim vodenim bojicama.

ivancica
15.10.2004., 00:53
Danas sam kopala po starim novinama i našla zanimljivih stvari za izradu.Možete npr. od šperploče(onakve kakve smo u školi pod tehničkim rezuckali pilicama)izrezati oblike bora,srca,zvijezdica,probušiti šilom rupicu i provući špagu ili jutu pa ukrasiti bor ili božićni vijenac na vratima.
Ona ideja sa sušenim voćem je super.Mi to radimo svake godine.Izrađujemo ih i za vanjske jelke na ulici i dvorištu.A tek kad se još stave lampice,fenomenalno izgleda.Klinci iz susjedstva to obožavaju jer na končiće na Badnjak stavimo bombončiće pa na Božić se pokupe.Joj što volim te božićne blagdane! :)

sandraf
15.10.2004., 09:27
imate u knjižarama za kupiti i bijelu masu za modeliranje /kao bijeli glinamol/, pa s njom možete sve isto kao i sa tijestom raditi..

anek, ovu masu sam jucer kupila i sad me zanima susi li se to na zraku (kad se napravi figurica), pece, susi na radijatoru i koliko dugo?

hvala :)

SNOOPY
15.10.2004., 10:17
Ja sam jedne godine na poslu skupljala kutijice od klamerica. Kupila sam zlatni krep papir i crvenu vunu (mogu i tanke mašnice) i radila paketiće. Izgleda prekrasno na boru, jer su maleni!

apricot
15.10.2004., 10:30
Ja sam jedne godine na poslu skupljala kutijice od klamerica. Kupila sam zlatni krep papir i crvenu vunu (mogu i tanke mašnice) i radila paketiće. Izgleda prekrasno na boru, jer su maleni!

A ja kutije od šibica i pakirala ih u istoj crveno-zlatnoj i zlatno-crvenoj kombinaciji.

ivancica
15.10.2004., 10:33
sandraf:
anek, ovu masu sam jucer kupila i sad me zanima susi li se to na zraku (kad se napravi figurica), pece, susi na radijatoru i koliko dugo?

Ta masa se jako brzo suši na zraku,pa moraš biti spretna.Nemoj odmah sve izvaditi iz najlona već odlomi komadić a ostatak zamotaj da se ne suši.Treba uzeti i vode jer njom omekšavaš masu i lakše s njom radiš.Moja mama i ja od nje izrađujemo ružice, listiće i ostale cvjetiće.Kad se osuši(ostaviš na zraku jedan dan)možeš bojati s temperama ili vodenim bojama pa prelakirati.Mi to kombiniramo sa sušenim cvijećem pa u terakotnim posudicama pravimo aranžmane.
Mislim da ćemo ove godine pokušati od toga praviti figurice za božićne jaslice kao i snjegoviće i ostale prigodne figurice.

sandraf
15.10.2004., 10:37
anek, hvala :)

mogu li tu smjesu dati i davidu u ruke (2 godine)? naravno, mislimo ih kasnije oprati 8) ili da ih sama oblikujem, sacekam da se osuse i tek onda da mu ih dam da ih ofarba?

sandraf
15.10.2004., 10:39
anek, hvala :)

jooooj, ne ide mi danas :oops:

mislila sam - hvala IVANCICE! :)

(neke je dane pametnije provesti u krevetu... :roll: )

SNOOPY
15.10.2004., 10:46
A ja kutije od šibica i pakirala ih u istoj crveno-zlatnoj i zlatno-crvenoj kombinaciji.

Nas dve smo definitivno na istoj valnoj duljini! :lol: :lol: :lol:

apricot
15.10.2004., 10:47
(neke je dane pametnije provesti u krevetu... :roll: )

A tek noći!

Nego, cure koje ste tako zlatnih ruku - ima li koja zainteresirana za izradu čestitki?

sandraf
15.10.2004., 10:51
Nego, cure koje ste tako zlatnih ruku - ima li koja zainteresirana za izradu čestitki?

imam ja!

nisam ih radila od osnovne skole, ali planiram poceti s podmlatkom.

skupljam tips&tricks da sto bolje ispadnu.

imas koji?

ili ti nisi od onih "zlatnih ruku"? hi, hi, hi...

apricot
15.10.2004., 11:12
Nema toga što ja ne mogu napraviti, ali opet se moram vratiti na opasku o tvojemu radnom vremenu :mrgreen:

mamazika
15.10.2004., 11:53
Moja sestrična je u školi (prije milijun godina) radila čestitke tako da je na poklopac od jogurta nešto nacrtala (na obojanoj strani) i onda ga okrenutog s neobojanom stranom nalijepila na bijelu čestitku. Jako lijepo ispadne, dobro je i za okrugle motive tipa pahulje, cvjetići...

sandraf
15.10.2004., 12:01
jos jedan savjet za nadopunu izrade slikovnica:

izrezete tvrdi karton u obliku srca, cvijeta, leptira, snjegovica, kuce i na njega lijepite raznobojne perlice (ili rizu, ili kukuruz...) i tako izradjenog ga nalijepite na cestitku od onog hrapavog mucastog papira. bude jako mastovito.

sandraf
15.10.2004., 12:02
jos jedan savjet za nadopunu izrade slikovnica:

vec poslovicno danas - ispravljam samu sebe - za nadopunu izrade CESTITKI!

yawourkee
15.10.2004., 19:58
Evo samo da kazem kako sam i ja prosle godine izradjivala ukrase od tijesta i onda na kraju drvce ukrasila njegovim plisanim igrackama, s kojima se btw- uopce nije igrao...
Na svaku stavila crvenu masnu i okacila na drvce i bilo mi je najljepse drvce ikad!!!

sandraf
16.10.2004., 12:53
Evo, mi smo upravo zavrsili s pocetnickim pokusajem da za bor napravimo nesto lijepo. Od glinamol mase smo napravili male snjegovice (3 velika i 3 mala) i 3 srca (za svakog od nas po jedno).

Sad sam ih stavila susiti i onda cemo ih za par dana pokusati ukrasiti bojama, a izrezat cu od tkanine i male salove. Kao noseve smo nabadali vrhove cackalica. Kroz straznje dijelove srednje kuglice sam cackalicom busila rupice kroz koje cemo provuci konac da ih mozemo objesiti.

David naravno samostalno nije nista pametnog napravio, ali je vidljivo uzivao u pljackanju. Lijepo smo se proveli :D :D. :D

Ribica
18.10.2004., 23:54
1. godine - zlatnim sprejem obojali sisarke
2. godinu - kupili trake plave, crvne i zlatne boje i vezali masne tako da smo kombinirali plavu i zlatnu i crvenu i zlatnu
3. godine - kupili prozirne plasticne kuglice i pobojali ih nijansama narandaste boje i posipali malo sljokica po njima
4. godine - kupili Fimo masu, kalupima za tjesto izrezali likove, ispekli i ukrasili sljokicama
5. godine - radili male andjele od bijelog krep papira, cackalice, srebernih trakica i glinamola (glava)
6. godina (ova) - mislim da ce biti ove godine pobojana tjestenina, to vec dugo zelim

Kad kazem da smo mi radili, mislim malo na MM-a koji je pomogao u skupljanju materijala, ali kreativni dio bas mu i ne ide. Kasnije nam se pridruzio Mis. 8)

lejla
19.10.2004., 07:39
Mi ove godine idemo nizati vrbce od rize. Znate one slatkise u raznim bojama koji izgledaju kao velika zrna rize (u stvari i jesu riza). To nizemo na debljki konac (pomocu igle). Za loptice ce mo jos razmizliti!!!

mama_i_vjeko
19.10.2004., 09:35
-Možete ispeči kokice (pop corn), nanizati ih na konac tako da dobijete veliki lanac i okititi neko drvo u dvorištu i gladne ptićice će vam biti zahvalne! :lol:
- Izrežite od kolaža šarene trakice dužine 15-ak cm,debljine oko 5 mm do 1 cm. nabavite si stabljike od slame ili nešto što je šuplje u sredini da možete provlačiti konac kroz to pa nižite prvo trakice tako da ih probušite na sredini i rubovina,stavite takve dvije ,okrenite jednu nasuprot druge da dobijete mašne, pa onda stavite štapiće od slame dužine po želji) i sve ponovo i dobili ste lanac za bor ili ukrasiti prozore i slično....

SNOOPY
19.10.2004., 09:58
-Možete ispeči kokice (pop corn), nanizati ih na konac tako da dobijete veliki lanac i okititi neko drvo u dvorištu i gladne ptićice će vam biti zahvalne! :lol:

Da ptičice! :roll: Mislim da kokice nebi ni ugledale konca od MM! :lol: :lol: :lol: :lol:

brigita2
19.10.2004., 11:26
Gdje ima za kupiti onih kuglica od stiropora. Vidim ih na televiziji, ali ne znam gdje ih kupiti. Onda bi mogle (je i Elena) napraviti domaće kuglice za bor.

apricot
19.10.2004., 11:31
U Zagrebu ih ima u Hobby artu - Vukovarska i Avenija Dubrava.
Za Varaždin ne znam.

brigita2
19.10.2004., 13:23
Daš mi adresu u Av. Dubrava, ako nagovorim MM-a da skrenemo preko Zagreba na putu do Karlovca. I naravno radno vrijeme subotom.

apricot
19.10.2004., 13:36
Broj je 200 i nešto, ne znam točno. Ako ti nije hitno, provjerit ću to što te zanima, pa ti javim.

mama_i_vjeko
19.10.2004., 13:55
Brigita;
HOBBY CENTAR, Zagreb, Avenija Dubrava 256F, tel. 01/2921403

LIN, Karlovac, Trg Josipa Broza 2/1, tel. 047/412078

NECO, Varaždin, Vilka Novaka 48 F, tel. 042/351121

Mislim da cure misle na to.Provjeri telefonski dali imaju ono što te zanima!

mama_i_vjeko
19.10.2004., 13:57
Cure,evo vam i linka na netu,stvarno ima zanimljivih stvari pa možda pokupite neku ideju! ;)

mama_i_vjeko
19.10.2004., 14:07
:oops: I da napokon i da stavim link:::
http://www.hobbyart-chemaco.hr/default.asp?idcat=3&idcat=7

brigita2
19.10.2004., 15:20
Hvala cure za informacije, ali nije bilo hitno, pa nije da mislimo već sutra početi s izradom kuglica. Vjerojatno ćemo to ipak raditi tek u prosincu.

nana
20.10.2004., 07:55
Ujutro sam iz tramvaja vidjela nekakav natpis Hoobyarta u Frankopanskoj, neznam dali im je to novi dućan? Bilo bi dobro da je, to mi je usput kada idem doma :D

dijanam
20.10.2004., 10:57
Mi sprejamo skoljke. To izgleda jako lijepo.

apricot
20.10.2004., 14:22
:oops: I da napokon i da stavim link:::
http://www.hobbyart-chemaco.hr/default.asp?idcat=3&idcat=7

mum_..., ovo mi je jedan od dragocjenijih linkova.
Baš ti hvala!

brigita2
21.10.2004., 11:24
mum_to_be
Pogledala sam ovaj tvoj link i ako sam pravo skužila sve se može naručiti doma poštom i platiti poštaru ili na račun. To je super za slučaj da u Vž ne nađem kaj hoću. Znači da ne moram lutati po Zagrebu.

Zorana
02.11.2004., 08:33
Cure kako da probusim zrna graha, graska itd.? (bez da se mi se raspadnu ;) )

lejla
02.11.2004., 09:55
Da ih prvo malo nakiselis u vodu, tako mokre izbusis u iradi s' njima sta treba, pa onda susis. Drugi nacin ne znam!!

Ribica
06.11.2004., 22:38
Stize mi nova idea, a mogu ju raditi i klinci.

Trenutno skupljamo one plasticne kutijice od Kinder jaja i onda ce ih Mis omotati u krep papir da izgledaju kao bomboni. Ako nam bude falilo objesit cemo malo i pravih bombona da nam raskicivanje bora bude slasnije :lol:

Druga idea mi je malo kompliciranija, a to je kuglice od spage. Spag se namota na napuhnuti balon i ucvrsti ljepilom od brasna i vode. Kada se posusi, balon se ispusti i ostane kuglica. Ako se kupi spaga ili neka vezica u boji kuglicu nije potrebno naknadno bojati, a inace se moze posprejati s nekim sprejem u boji.

Moza dobim jos kakvu inspiraciju :D

mamaduda
23.11.2006., 15:37
Negdje sam pročitala kako se rade vjenčići od tjestenine ali sada ne mogu naći... pa ako mi može netko napisati

mi ove godine ukrase za bor radimo od gipsa, kupila sam u hobby dućanu preslatke odljevke, ulijemo gips, stavimo vezice i poslije ih Matea boja vodenim bojama.

ustvari sam išla po DAS masu i mislila sam rezati kalupima za kolače, ali prodavačica mi je ovo preporučila.

super je jer je za 45 minuta spremno za bojanje
još smo u knjižari našle neke metalik boje u malim kanticama. stvarno ih preporučam...evo o čemu se radi:
http://www.colorexpress-europe.com/INDEX.CFM?L=1

ispalo je preslatko, imamo crveni bor, zelenog anđela... sve originalno

ovo mi se čini super za manje klince i mame koje nemaju puno vremena a žele nešto same napraviti

mislim da je ovo najbolje a

mamaduda
23.11.2006., 15:42
zadnju rečenicu zanemarite :oops:

vodene boje su na products 4 years+ i zovu se 6 poster paint

mama_jos_malo
23.11.2006., 21:56
Ovo nije za bor, ali je fora na stolu ili za ukrasiti adventni vjenčić.

Naranči oguliti naizmjence koru (kao cvijet) i tako je sušiti na radijatoru, a u koru koja nije oguljena zapiknuti klinčiće.

Može se klinčiće zapiknuti i u neoguljenu naranču i njima iscrtati rub nekog lika, npr. srce, stilizirani anđeo, početno slovo imena...

tonina
25.11.2009., 14:16
Pozdrav
Ima li tko zgodnu ideju za izradu jednostavnih božićnih jaslica,da djeca mogu izrađivati,naravno uz vodstvo odrasle osobe

mio-mao
25.11.2009., 21:31
Ove godine, budući da smo svi četvero opsjednuti Legićima, radimo od njih i jaslice!
Prijašnjih godina smo uz jednostavne kupovne od gipsa (iz Merkura) dodavali sve figurice i likove iz igračaka koje su se mogle uklopiti u priču... 3 drvena stilizirana jelena, životinje, glinene ovčice, dijelove jaslica od glinamola koje sam napravila još u osnovnoj (prije 22-23 god. :mrgreen: )...

Peterlin
26.11.2009., 08:34
Pozdrav
Ima li tko zgodnu ideju za izradu jednostavnih božićnih jaslica,da djeca mogu izrađivati,naravno uz vodstvo odrasle osobe

Mi razmišljamo o ovome (bar za školu, za doma imamo home-made veće jaslice):

http://www.craftsforkids.com/projects/cinnamon_log_cabin.htm

Od kartona se napravi kućica po želji (bolje da je malo deblji, da se ne iskrivi). Djeca će je zatim "obući" u klade od cimeta. Za krov - karton ili crijepovi od listića češera.

MamaRibice
26.11.2009., 08:55
Moze ih se napraviti vrlo jednostavno od papira ili kartona. Malo prosurfaj, imas na netu gotove predloske koji se mogu isprintati (npr. ovdje (http://www.oebv4kids.at/weihnachten/basteln/krippe.html)).
Figurice se mogu napraviti isto od kartona ili od slanog tijesta..

bubička
27.11.2009., 12:04
Peterlin, znaš li možda gdje ima povoljnijih, a većih pakiranja štapića cimeta (od onih standardnih vrećica s par komada)

Peterlin
27.11.2009., 12:35
Peterlin, znaš li možda gdje ima povoljnijih, a većih pakiranja štapića cimeta (od onih standardnih vrećica s par komada)

Bilo je svojevremeno u Metrou velikih pakiranja raznih začina, ali nisam bila već nekoliko godina (otkad su promijenili kartice, moja više ne vrijedi a promijenih posao). Vjerojatno će netko drugi znati da li ima i sada... Ja sam to znala viđati i po Njemačkoj (zakon za kuhano vino).

gita75
27.11.2009., 12:57
Već nekoliko godina imam na boru ukrase od slanog tijesta, a zadnje dvije godine sam vješala i medenjake (one za jesti s rupom u sredini). Zgodno, samo jedva dočekaju božić na boru :lol: .
Ove godine planiram heklati male čizmice i deda mrazeke i ako mi još nešto padne na pamet. Pošto je recesija to budu i božićni pokloni za velike. Za male nema recesije :mrgreen: .

Peterlin
27.11.2009., 13:14
Moja svekrva je lani (po uputi mog mlađeg sina) napravila snjegoviće od vune (2 cofa, veći i manji) kojima je naheklala šešire/kapice i napravila oči i gumbe. Super izgledaju... Nismo ih stavljali na bor jer je već bio okićen kad smo ih dobili, ali su bili zakvačeni na zavjesi.

bubička
27.11.2009., 16:53
pogledat ću onda u metrou...tamo sam prošlih godina kupovala velika pakiranja mljevenog cimeta za one famozne "rodine" ukrase, ali se ne sjećam da sam vidjela i štapiće... ak nađem, javim...

bubička
28.11.2009., 20:27
evo, našla sam veliko pakiranje u metrou... 45kn i štapići su dosta dugački :D

Peterlin
28.11.2009., 21:19
evo, našla sam veliko pakiranje u metrou... 45kn i štapići su dosta dugački :D

:D

Već zbrajam tko sve od poznatih ima karticu za Metro... evo, imam bar 3 bliske osobe... ;)

Ora
29.11.2009., 00:15
Ima ih na Žitnjaku (npr. Dobar partner) i u Stupniku (MBM).

bubička
29.11.2009., 09:26
ja sam jučer bila i u jednom i u drugom dućanu i tamo ih nije bilo uopće

MalaSirena
30.11.2009., 08:44
Nisam skroz sigurna gdje sam vidjela veće pakiranje tih cimet-štapića (i zvjezdastog anisa i sušenih naranči), ali znam da je bilo u Garden Mallu; sad - jel u Mulleru ili Intersparu, ne znam :? .

lara01
30.11.2009., 09:02
Muller ih ima sigurno.
U subotu u Brodu ih je bar bilo.

bubička
30.11.2009., 13:25
od 3.12. će u metrou biti ona manja pakiranja od 17g po 3,68... s time da je 5 vrećica u jednom pakiranju...(znači 5 X 3,68)

a da ne trkeljam samo o tom cimetu, evo i pokoje ideje...
http://familyfun.go.com/assets/cms/crafts/retro-ornaments-holiday-craft-photo-260-FF0110EF_A05.jpg

http://familyfun.go.com/assets/cms/crafts/felted-wreath-christmas-craft-photo-260-FF0109OLDA06.jpg

http://familyfun.go.com/assets/cms/crafts/festive-photo-card-christmas-craft-photo-260-FF0108CARDA13.jpg

http://familyfun.go.com/assets/cms/crafts/paper-drops-christmas-craft-photo-260-FF1200ORNAMA02.jpg

rossa
30.11.2009., 13:50
imate predivne ideje i baš vam zavidim jer je moja bebuška tek 15 mj. stara i nije baš korisna partnerica u izradi
možda dogodine

oriel
30.11.2009., 14:35
Ovdje (www.picasaweb.google.com/tandjelek/KRATIVNOBOZIC#) možete vidjeti neke moje radove.

bubička
30.11.2009., 14:41
super mi je vijenac od mahovine i ukrasi od zvjezdica na staklenkama

mamaduda
30.11.2009., 15:11
Ovdje (www.picasaweb.google.com/tandjelek/KRATIVNOBOZIC#) možete vidjeti neke moje radove.

prekrasno, sve mi je super :D

oriel
30.11.2009., 15:36
imate predivne ideje i baš vam zavidim jer je moja bebuška tek 15 mj. stara i nije baš korisna partnerica u izradi
možda dogodine

Dodala sam u album još dvije slike, mogla bi nešto takvo napraviti sa svojom bebuškom.

rossa
30.11.2009., 16:35
baš super. imam more njenih otisaka (poklanjali smo ih bakama i djedovima). možemo napraviti nove prigodne.
hvala na idejama.

niky88
30.11.2009., 17:02
oriel od čega si radila zvijezdice?

oriel
30.11.2009., 19:29
Od gipsa.
Možeš ga kupiti u hobi dućanima kao i kalupe.

Dodala sam u album i ovogodišnji adventski vjenčić.

oriel
30.11.2009., 20:10
baš super. imam more njenih otisaka (poklanjali smo ih bakama i djedovima). možemo napraviti nove prigodne.
hvala na idejama.

Da ne bi bilo zabune, čestitke sa otiscima nisu moj rad, ukrala sam ideju negdje na netu :oops: , a učinila mi se kao zgodna ideja za mame sa manjom djecom.

Inače moja curica obožava sudjelovati u izradi takvih stvari.
Jelke na čestitkama je ona ukrasila, izrezala i zaljepila, a na onaj dugoljasti vjenčić je dodala naranče koje sam ja namijenila za nešto drugo.

Ora
01.12.2009., 10:16
ja sam jučer bila i u jednom i u drugom dućanu i tamo ih nije bilo uopće
Ja sam bila u utorak i vidjela sam ih pune police...

bubička
01.12.2009., 18:49
kad sam ja došla u subotu, bila je takva gužva da je lako moguće da je rasprodano... jel znaš koliko je tamo koštalo i kakvo pakiranje?

ivananeda
02.12.2009., 14:49
Najlepse pahulje na svetu
http://www.instructables.com/id/Super-cool-easy-6-pointed-snowflake/

Smajlić
03.12.2009., 09:15
imam nešto gline, pa sam ju mislila fino razvaljati, pomoću kalupa za kekse napraviti razne ukrase (zvijezde, anđeli..) i onda ofarbati.
Moje pitanje sada: kako vi pečete glinu - na kojoj temp. i kak dugo?

gita75
03.12.2009., 09:34
imam nešto gline, pa sam ju mislila fino razvaljati, pomoću kalupa za kekse napraviti razne ukrase (zvijezde, anđeli..) i onda ofarbati.

Samo, ne znam jel će ti to biti dobro za vješanje na bor. Glina je dosta teška. Nisam nikad pekla glinu, pa ne znam odgovorit. Uglavnom smo mjesili glinamol.

NanoiBeba
03.12.2009., 09:50
Ja sam radila ono tijesto kaj je bilo na forumu prošle sezone- ljepilo, cimet i kašica. Ispalo mi je dosta ljepljivo pa se klincima nije dalo "zezati" s tim. Napravila sam ih dosta ali nisam mogla valjati. Sada su suhi i čekaju daljnje ukrašavanje. Za sada su tamno smeđi a slijedi ukrašavanje glitterom - to će klinci valjda htjeti raditi

upornamama
03.12.2009., 09:53

Glina se peče na 650 stupnjeva minimalno 6h, a ako je glaziraš trebaš još povećati temperaturu na 900 stupnjeva, tako da to u pećnici ne možeš napraviti. Osim toga, treba je postupno zagrijavati jer inače puca. Bolje ti je da kupiš Das u boji terakote pa time radiš. Ako želiš baš glinu, možeš je samo osušiti, ali boja joj tada nije baš privlačna.

oriel
03.12.2009., 09:58

Samo, ne znam jel će ti to biti dobro za vješanje na bor. Glina je dosta teška. Nisam nikad pekla glinu, pa ne znam odgovorit. Uglavnom smo mjesili glinamol.

Das masa se može isto rezati modlama, može se bojati, a vrlo je lagana pa neće svijati grane.

Smajlić
03.12.2009., 10:44

Glina se peče na 650 stupnjeva minimalno 6h, a ako je glaziraš trebaš još povećati temperaturu na 900 stupnjeva, tako da to u pećnici ne možeš napraviti. Osim toga, treba je postupno zagrijavati jer inače puca. Bolje ti je da kupiš Das u boji terakote pa time radiš. Ako želiš baš glinu, možeš je samo osušiti, ali boja joj tada nije baš privlačna.
zanimalo me samo to jel se može peći u pećnici, al očito ne.
Inače znam da se glina peče na tako visokim temperaturama , do 1100 stupnjeva (npr. proizvodnja crijepa).
Čini mi se da ju budem ipak ostavila par dana da se suši na zraku, mislim da bude ok, jer imam tak već par figurica koje sam radila od gline i koje su se sušile na zraku, niš im ne fali. Samo me zanimalo to pečenje u pećnici, odnosno da ubrzam taj cijeli proces.

Anemona
03.12.2009., 10:56
Par pitanja o "slanom tijestu":
- kako se suši? (samo na papiru i sobnoj temperaturi, ili u pečnici)
- koliko dugo se suši dok je spremno za bojanje?
- čime ga bojate? (vodenim bojama, temperama, sprejevima)

migulica
03.12.2009., 11:50
moram ovaj link podijeliti s vama....Meni izgleda fantastično ovi ukrasi....
http://www.cakejournal.com/archives/how-to-make-a-christmas-cookie-ornament

migulica
03.12.2009., 11:51
zaboravih nadodati.... :oops:
http://www.cakejournal.com/archives/how-to-make-a-christmas-wreath-cookie

marta
03.12.2009., 11:53
migulica - genijalan link :)

upornamama
03.12.2009., 12:03
Evo još:
http://www.marthastewart.com/photogallery/christmas-workshop-week-2

migulica
03.12.2009., 12:06
ovo je jednostavno za napraviti...
samo treba remena, a i izbor filceva kod nas nije tako dobar
http://www.flickr.com/photos/heartfelthandmade/sets/72157622083242003/

sundrops
03.12.2009., 13:00
migulice, ima odlican izbor filceva u kustosijanskoj ulici, na samom pocetku s lijeve strane kada se skrece s ilice. evo link :

www.nb-net.hr/

a ima i u lumosu u petrinjskoj ulici lijepih boja, komu je blize.
ovaj u kustosijanskoj me odusevio, nasla sam filca u gomili boja, puno vune( u boji).

migulica
03.12.2009., 13:01
iiiiiii
to je tamo di je bila cvjećarna????
Ak se ne varam....

sundrops
03.12.2009., 13:04
nemam pojma (slijezem ramenima).
prvi puta krocila u taj dio grada kad sam isla do tog hobbija.

Ora
03.12.2009., 13:04
kad sam ja došla u subotu, bila je takva gužva da je lako moguće da je rasprodano... jel znaš koliko je tamo koštalo i kakvo pakiranje?
Veliki paket od oko 500g je koštao oko 40-45 kn.... barem koliko se sjećam da sam preletila pogledom, ali nisam ti 100% sigurna.

Najlepse pahulje na svetu
http://www.instructables.com/id/Super-cool-easy-6-pointed-snowflake/
Ovakve pahulje radim već godinama i odlične su mi. S time da ih kombiniram samo s jednostrukim (kao suze) pa u kompletu (baš da izgleda kao pahulja). Odlično izgledaju svugdje. Još se posipaju s malo šljokica pa se kombiniraju razne boje papira...

Anemona
04.12.2009., 08:15
- koliko dugo se suši dok je spremno za bojanje?- čime ga bojate? (vodenim bojama, temperama, sprejevima)
I dalje me ovo zanima, ako netko zna.
Kad se osuši da li je totalno tvrdo tijesto, ali ne?

upornamama
04.12.2009., 08:27
- koliko dugo se suši dok je spremno za bojanje?- čime ga bojate? (vodenim bojama, temperama, sprejevima)
I dalje me ovo zanima, ako netko zna.
Kad se osuši da li je totalno tvrdo tijesto, ali ne?

Možeš na onoj prečki iz pećnice da se istovremeno suši i donja strana. Ja sušim samo na zraku, ovisno o debljini treba 2-3 dana da bude skroz suho za bojanje.
Nemoj koristiti vodene jer će ti se dugo sušiti, bolje su tempere ili akril. Možeš temperu umiješati direktno u tijesto dok radiš.

Anemona
04.12.2009., 08:57
Možeš na onoj prečki iz pećnice da se istovremeno suši i donja strana. Ja sušim samo na zraku, ovisno o debljini treba 2-3 dana da bude skroz suho za bojanje.
Nemoj koristiti vodene jer će ti se dugo sušiti, bolje su tempere ili akril. Možeš temperu umiješati direktno u tijesto dok radiš.
Ja sam ih jučer sušila u pećnici i sad su polusuhi, još ih danas malo ubacim u pećnicu.
Akrila baš jučer nije bilo za kupiti. Pretpostavljam da se mogu prešpricati zlatnim sprejem?

bubička
04.12.2009., 14:43
možeš sušiti i na radijatoru (staviš ispod neki papir)
i da...možeš sprejati sa zlatnim sprejem

davorkica
09.12.2009., 18:45
Na koju temp. ih sušite u pećnici i koliko dugo?

Lucija Ellen
09.12.2010., 22:13
Zna li tko kako se rade ukrasi od jogurt čaša?

mama_jos_malo
01.12.2011., 23:29
nije za na bor al je za pored :-)

http://www.ijabito.com/?p=387

vančika
23.12.2011., 10:50
ne znam više čija je bila ideja, ali malac i ja smo je pokupili i ove godine umakali kuglice od stiropora u kokos, ispale su super, jučer su MM i malac kitili bor, izgleda prelipo. fala.