PDA

Pogledaj cijelu verziju : Spravice, mašine, uređaji koji olakšavaju život

Anita-AZ
23.03.2007., 20:31
Nadam se da je naslov jasan. U ovom užurbanom životu gdje imamo tako malo vremena za sebe, stalno pokušavam pronaći načine da dobijem koju minutu više. Vjerujem da nisam jedina. Pa evo.... nabrojite "strojeve" koji su u vama izazvali osjećaj olakšanja i učinili vaš život jednostavnijim!

Ok.
Perilice veša su već i naše bake imale (neke).
Perilice suđa.
Sušilice
Pekači kruha (zdravije i ne moraš ići rano po kruh djetetu za doručak)...

Koje su to još spravice koje bi nam mogle pojednostaviti život i omogućiti malo više slobodnog vremena?

aleksandra70vanja
23.03.2007., 20:40
Mikser obični
Štapni mikser

23.03.2007., 20:44
multipraktik i sokovnik

samo se pitam zasto nitko ne izmisli peglu koja ce sama peglati da ne moram ja stajati za njom sta ili dva :roll:

sorciere
23.03.2007., 20:45
zamrzivač, mikrovalna...

sorciere
23.03.2007., 20:46
samo se pitam zasto nitko ne izmisli peglu koja ce sama peglati da ne moram ja stajati za njom sta ili dva :roll:

ja više ne peglam :mrgreen: . vješam na vješalice, rastežem. tu i tamo moram ispeglati poneku majicu ili košuljicu. i to je sve.

Anita-AZ
23.03.2007., 20:49

To čekam! Iako, na poslu su već prihvatili (zgužvani) stil MM. :lol:

Zdenka2
23.03.2007., 20:57

ja više ne peglam :mrgreen: . vješam na vješalice, rastežem. tu i tamo moram ispeglati poneku majicu ili košuljicu. i to je sve.

Absolument. Pravu uštedu vremena osjećam od perilice, sušilice i Eko Juniora, a tu je i neizostavni štap za piriranje,. Vrijeme mi štede i zepter lonci i set izvrsnih noževa. Gomilu sitnih aparatića uglavnom smatram skupljačima prašine i žderačima novca. MM i ja smo jedno vrijeme priželjkivali dobar aparat za espresso, ali smo ustanovili da puno više volimo otići van na espresso.

ana.m
23.03.2007., 21:11
A ja nemam ni suđericu, ni sušilicu. I mogu bez toga. Dpače, nisam ih ni htjela. A uopće ne volim prati suđe.
Koristim aparat za kavu, vešmašinu, sjeckalicu za luk, štapni mikser, mikrovalnu i rezalicu za salame.

suzyem
23.03.2007., 21:27
Ja doma imam pravu garnituru, od suđerice do pekača kruha! Pola toga samo zauzima mjesto, kao sokovnik, jer mi ga se ne da poslije čistiti :oops:
Evo jedna stvar koju sam nedavno otkrila, nije aparat, a uštedi mi puno vremena. To je onaj Pronto za prašinu, u onoj reklami s psom, znate, ono što se stavi na štap i briše prašina. Za 5 min prođem cijeli stan s njim, samo promlatim, nema više vode i krpica! A sve staklene površine prođem čarobnom krpom i sve se sja!

zrinka
23.03.2007., 21:29
mi nemamo ni sudjericu, ni susilicu, ni rezace razne, ni mikrovalnu, ni multipraktik, ni sokovnik, ni pekac kruha...
cek, sta ono imamo? :mrgreen:

mikser stapni i obicni (cesto u upotrebi), toster (cesto u upotrebi), pekac pizza (mjesecno jednom u upotrebi), te hitri pekac (jednom mjesecno)....
pegla se rijetko pali....usisivac svakodnevno (zbog puzacice male)....iako su dobra stara metla i skovacera jos uvijek u upotrebi.....

emily
23.03.2007., 21:34
mi nemamo ni sudjericu, ni susilicu, ni rezace razne, ni mikrovalnu, ni multipraktik, ni sokovnik, ni pekac kruha...
cek, sta ono imamo? :mrgreen:

mikser stapni i obicni (cesto u upotrebi), toster (cesto u upotrebi), pekac pizza (mjesecno jednom u upotrebi), te hitri pekac (jednom mjesecno)....
pegla se rijetko pali....usisivac svakodnevno (zbog puzacice male)....iako su dobra stara metla i skovacera jos uvijek u upotrebi.....

skoro pa mogu Zrinku skroz potpisati

jedino usisivac ne koristimo (nemamo tepihe, sve cistim metlom i mokrom krpom pobrisem pod), mikser koristim za kolace, peglu jaako rijetko...

stroj bez kojeg stvarno ne mogu zamisliti moje domacinstvo je ves masina

Zorana
23.03.2007., 21:58
Ja isto nemam sudjericu i susilicu. Zapravo, najvise mi je u upotrebi usisivac i masina za ves. Mirkovalno upalim tu i tamo kad hocu zagrijati vodu za caj. Miksam tijesto za kolace jednom u sto godina. Lijena sam za prati dijelove pa radije lupam rukom. :oops:

anjica
23.03.2007., 22:03
meni je super i kuhalo za vodu

dolega
23.03.2007., 22:38
ja imam cijelu kolekciju raznoraznih aparata i ni jedan mi ne skuplja prašinu.

bez suđerice i sušilice sam mogla sve dok ih nisam nabavila.

e sad ne bi dana provela bez njih.

mara
23.03.2007., 22:40
vešmašina
sušilica
usisavač
pegla 8) (da ja sam luda peglačica, no sad me majka preduhitri)
kuhalo za vodu

i hrpetina skupljača prašine

maria71
23.03.2007., 22:41
imamo sve ko i zrinka

Tinkili
23.03.2007., 22:51
Perilica
Sušilica
Usisivač
Mikrovalna
Multipraktik
Toster
mali tv u kuhinji (ne bih zadnjih pola godine pogledala dnevnik da nije njega)

Na popisu želja: suđerica, pekač kruha, sokovnik

Anita-AZ
23.03.2007., 22:51
Evo jedna stvar koju sam nedavno otkrila, nije aparat, a uštedi mi puno vremena. To je onaj Pronto za prašinu, u onoj reklami s psom, znate, ono što se stavi na štap i briše prašina. Za 5 min prođem cijeli stan s njim, samo promlatim, nema više vode i krpica! A sve staklene površine prođem čarobnom krpom i sve se sja!

Ovo dobro zvuči iako reklamu nisam vidjela jer ne gledam TV u principu. Ja koristim sve žive krpice, pronto, ajax i sve... Pronto je jedino sredstvo za čišćenje koje volim.

Što preporučate za pojednostavljeno pranje podova? Imam noćne more od pomisli na pranje podova. :(

Kupila sam onaj viledin perač koji kao šprica pa ne moras s kantom hodati... ali ništa ne radi i ne šprica i ustvari ne služi baš nečemu...

Ja bih samo rado preporučila DOBRU PEGLU!! Razlika je "drastična"... i za ono malo peglanja... :P

Iva
23.03.2007., 22:53
Imam veš mašinu, usisavač i štapni mikser od svega navedenog. :mrgreen:

I niš mi ne fali - osim MOŽDA sudjerice

Ancica
23.03.2007., 22:56
Mi imamo perilicu za sude al sam je prestala koristit.

Imamo ves susilicu al je koristim jako rijetko.

Imam i multipraktik-tip al prakticki ga nikad ne koristim, umjesto njega koristim jedan pretpotopni mikser.

Pekac za kruh koristim stalno.

Mikrovalnu tu i tamo ali rijetko, mislim da bih mogla skroz bez nje.

Imali smo do nedavno pekac za waffle al je vec dugo bio u raspadu dok nije nedavno riknuo - morat cemo kupit novi.

Peglu imamo al u nasoj kuci to samo MM koristi, mozda jednom u dva tjedna. Mozda.

Imamo usisavac, naravno. Ne koristimo ga cesto. Onako, taman.

Imamo i pekac za tople sendvice al smo isto skuzili da je tava na sporetu sasvim prihvatljiva alternativa, i jednostavnija, pa ga jako rijetko vadimo.

Imala sam do prije par mjeseci express-lonac bez kojeg sam mislila da ne mogu, koristila sam ga skoro svakodnevno, al sam, nakon sto je otisao ventil, skuzila da mogu i bez njega.

Koristim blender za frappe i cugu (ovo rijede) ili za propasirat juhu, kao i stapni mikser.

Imam jos svakakvih gluposti koje jako rijetko vide svjetlo dana.

Peglu imamo al je kod nas samo MM koristi, jednom u dva tjedna. Mozda.

Imamo usisavac, naravno (prakticki cijela kuca prekrivena tepisonom). I onaj Viledin stapni brisac za podove, s obicnom krpom. Pod perem vodom, ili octom i sodom bikarbonom, ili eventualno Vimom.

Ancica
23.03.2007., 22:57
Ova zadnja tri reda su se klonirala. Mislim da mozda imam jos nesto a za sto do sada nisam znala :/ :lol:

Anita-AZ
23.03.2007., 23:12
Ancica, kakav je to pekač za wafle? :oops:

Ancica
23.03.2007., 23:24
Anita, evo par, ovakav cetvrtasti smo mi imali.

http://images.lowes.com/general/w/waffle_iron.jpg
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/1/15/Waffle_Maker.jpg/180px-Waffle_Maker.jpg
http://www.absolutehome.com/assets/images/product/WMR-CA%20Round%20Waffle%20Iron.jpg

sorciere
24.03.2007., 00:04
[

Što preporučate za pojednostavljeno pranje podova? Imam noćne more od pomisli na pranje podova. :(

3K!!

koljena, kantu i krpu :mrgreen:

(i ja imam noćne more, al mi nitko ne puže po podu - pa sam se razbahatila :lol: )

mina
24.03.2007., 00:17
Ja redovito koristim samo vešmašinu, usisavač i fen za kosu. I to je ono što je stvarno nužno.
Suđericu sve rijeđe jer smo sve više kod sveki :mrgreen:

Ostalo se može strpati u sakupljače prašine... a ima toga

bubimira
24.03.2007., 00:28
Što preporučate za pojednostavljeno pranje podova? Imam noćne more od pomisli na pranje podova.

tetu čistačicu :mrgreen:

cvijetak
24.03.2007., 00:44
Kuhalo za vodu, usisavač na vodu i močo za podove (onaj što izgleda ko uštogljena krpa) - bez toga ne bi išlo samo tako.

wildflower
24.03.2007., 00:54
perilicu sudja nemamo, susilicu rublja samo kao 2u1 s perilicom s tim da ne susim puno, nemamo ni mikrovalnu ni toster ni pekac kruha ni ekspres lonac ni multipraktik... a od svega sto nemamo, zeljela bih zapravo samo perilicu sudja.

imam i redovito koristim: perilicu rublja, obicni i stapni mikser, kuhalo za vodu, usisavac.
ponekad koristim i peglu, mali elektricni rostilj (samo za tople sendvice), pjenjac za capuccino.

od rucnih sprava koristim mlinac za orahe i slicno, cjediljke za agrume, pasirku za umak od rajcica, ribez... a pravo otkrice mi je ona jednostavna rucna gnjecilica za pire :)

za pranje podova, onaj viledin stap s resama i pripadajuca kanta.

zapravo, sad sam skuzila da kod nas skoro da i nema kuhinjskih sprava koje skupljaju prasinu. ako ne racunamo raznovrsne kalupe za kolace kojih imam previse u odnosu na to koliko cesto pecem kolace... :/

LeeLoo
24.03.2007., 01:04
-mali ručni usisivač
-mali čistač na paru..nešto kao umanjeni,u Istri nekoć popularni,"čento gradi"... :lol: ..-odledi škrinju za 10 min!
-e,sad-pazite ovo-električni hvatač muha... :mrgreen: ...izgleda kao obični reket za igranje samo osim onih struna-ove su naelektrizirane pa kad cepne muhu čuje se bzzzzzzzzzzzzbrljbrljbzzzzzzzz...i nema muhe.....(znate onu od vatrogasaca-oooo,ja volim muve vatat,muve vatat-muve volim vatat jaaa...... :lol: )-donio MM iz Kine
-pa recimo MM ima nešto kao infrared uređaj koji služi za poravnavanje prilikom građ. poslova
.....kad se sjatim,javim josh... :mrgreen: :*

vissnja
24.03.2007., 03:00
Bez masine za ves i sudje ne mogu da zamislim zivot. Multipraktik u kuhinji (secka luk, melje sve), toster i mikser. Za sve vrste podova razne vrste Pronta. To je to.
Ubijte me al ja nisam skapirala cemu sluzi stapni mikser (dobili ga na poklon, pokusala par puta da ga iskoristim umesto seckalice ali :? ) Dajte ideje sta moze da se sece sa tim stapom???

paci
24.03.2007., 09:10
Dajte ideje sta moze da se sece sa tim stapom??? Sve đto ti padne na pamet, dobro bi bilo prvo na manje komade narezati, npr. ja ga trenutno najviše koristim za kojekakve krem juhe...
Osim štapnog, imamo vešmašinu sa sušilicom(svakodnevna upotreba), suđericu, mikrovalnu, mali i veliki usisavač, i nešto što nije aparat ali se koristi gotovo svakodnevno - Tupperware shaker za palačinke!

kinder
24.03.2007., 09:15
za pranje podova perač od spužve - mislim da se zove mop ( tvrda spužva koja se prije toga mora natopiti vodom )

spajalica
24.03.2007., 10:51
Što preporučate za pojednostavljeno pranje podova? Imam noćne more od pomisli na pranje podova.

tetu čistačicu :mrgreen:
:lol:

3K!!

koljena, kantu i krpu Grin

ono bez cega ne bih mogla je perilica za ves i sudje, susilica, mikser, obicni i stapni i jos kuhalo za vodu. njega obozavam. mikrovalnu imam, sluzi za podgrijavanje ali zbog toga je kupljena. usisivac.
bacen novac na aparat za kavu, ali bio mi je jako lijep, a ja cak ne pijem kavu :roll: , razac za kruh, sir i salame, onaj kao u ducanu. kupila ga jer sam cijelo djetinstvo bila ovisna o njemu. mozda moja djeca budu na mene, pa me izvuku.
mrzim stavri i aparate koje ne koristim, tako da sve imam na minimum. tako sam fritezu koju sam dobila na poklon odmah prosljedila mladjoj sestri studentici, sokovnik vratila sveki uz ispriku da ja to ne koristim jer mi se ne da cistiti. mislim volim i ja sok od jabuke, ali za toliko soka koliko se namucim oko ciscenja cu prezivjeti.

Tiwi
24.03.2007., 11:01
Uh koja dobra tema ;)

Obozavam (jer mi koristi, stedi vrijeme i olaksava):

depilator elektricni :D (definitivno zasluzuje prvo mjesto hihihi)
kuhalo za vodu
citruseta (cijedi limune, narance isl)
mali usisavac - rucni

ono kaj nam jako dobro dodje ali nije da bas volim :P
pegla
sauger (usisivac)
mop
ves masina (sa susilicom koju skoro ni ne koristim)

imamo ali fakat rijetko koristimo:

mikrovalna
blender
mesoreznica
toster
stapni mikser
obicni mikser
sjeckalica za povrce (rucna - tuperware)
mlinac za orahe, bademe isl (rucna - tuperware)
caffetiera

Poklonila sam dva sokovnika i jednu mikrovalnu jer mi nije padalo na pamet cistit sokovnike a nije mi trebala jos jedna mikrovalna.

Ono sto me turbo super sonicno veseli, to su USB stick, fotoaparat, i Bluetooth USB pomocu kojeg skinem snimke i fotke s mobitela na laptop

Sretna Mama
24.03.2007., 11:04
Perilica za robu
Perilica za suđe
Mikrovalna
Multipraktik(koji je na izdahu snaga)
Toster
Pekač kruha
Mikser
Usisivać na vodu(genijalna stvar)
Pegla (jako malo)
Kompjutor :mrgreen:

Lu
24.03.2007., 11:18
neki dan je mm-ova sestra izjavila da smo gori od amerikanaca kad je vidila kolekciju elektricnih napravica :mrgreen: a najgore je sto skoro sve koristim.

kao sto neko rece bez susilice i sudjerice sam mogla dok ih nisam imala, sad ne mogu zamislit zivot bez njih. sudjerica mi je osim zbog pranja super jer prljao sudje potrpam unutra i uvijek mi je uredno :mrgreen:
susilica mi je ipak najbolje ulozen novac jer osim sto mi je rublje super osuseno, mirisljavo i mekano, ne moram ga ni peglat. ali tu naglasavam odzracna a ne kondenzacijaska. ova druga mi je koma (da imam ih obje :roll: )

stapni mikser koristim svakodnevno vise puta dnevno. obicni mikser isto cesto ako ne i svaki dan.
imam i dobru peglu koja mi sluzi za peglanje mm-ovih kosulja (jednom u sto godina). ipak imam dva puta godisnje napadaje da sortiram robu i sve operem i onda do besvjesti po nekoliko sati u komadu peglam i slazem :shock: to ko neka psihoterapija :/

imam multipraktik ali ga koristim samo kad mi se zuri inace uzivam u sjeckanju namirnica.
ono bez cega ne mozemo je kuhalo za vodu.
jedno vrijeme sam zeljela aparat za kavu ali sam skuzila da mi ni ne treba. ali tu dolazimo do malog mikserica za nessicu, koji mi zlata vrijedi.
treba mi i dobro veliko kuhaliste koje se spremam kupit sa 4 plina i 2 struje. treba mi nesto za odmrzavanje, mozda mikrovalna ne znam jel ona tome sluzi :?

a za pranje poda koristim muza :mrgreen: izabrao je bijele kamene plocice koje se prljaju cim im reces dobar dan, al on si je zelio bas te. a osim djeteta imamo i psa i vocnjak od 1000 kvadrata pun blata. tako da ih sad on i pere. prvo sa cetkom pa onda sa onom spuzvom na stapu. ali njemu je to navodno gust :roll: nesto kao tjelovjezba....jelte treba to izribat :roll:

summer
24.03.2007., 11:44
Ja sam umjerena :)

perilica za robu (apsolutno nista ne perem rucno)
perilica za sudje (sluzi kao i skloniste, kako je netko napisao)
usisavac
mikrovalna
pegla

multipraktik je proradio tek sad za malisinu dohranu, inace mi je lakse na ruke
mikser koristim kad spremam kolace - jako rijetko

Podove peremo mopom. Super stvar.
Muz masta o sokovniku i salamoreznici, ja ga uvjeravam da ce mu biti veca muka cistiti ih nego iscijediti malo soka ili narezati salamu. Zasad uspijevam.

cvijetak
24.03.2007., 12:59
Summer, i ja sam bila skeptična prema mesoreznici. Na kraju je MM nadvladao, kupili smo jednu malu, sklopivu, Boschovu (kao da nam ne zauzima puno mjesta u ormaru) i otkad je imamo stalno je vani. Na nju super brzo i lijepo mozes narezati kruh, sve vrste salama, kobasice i sl., a i za tvrde sireve posluzi odlicno (i baš je lijep osjećaj jesti sve tanko narezano kao u restoranu).
A što se čišćenja tiče - malo vlaznom krpicom prebrišeš i gotovo.
Definitivno jedna od stvari koju si nikad ne bih kupila, a koja je jako praktična!

ms. ivy
24.03.2007., 14:08
sjetila sam se! :D

električni otvarač za konzerve - bez njega ne bih mogla. lijevom rukom nema šanse otvoriti konzervu običnim otvaračem.

štapni mikser - starog smo toliko izmučili da mu je jednostavno ispao nož, jučer smo kupili novi. on mi služi umjesto svih blendera i multipraktika.

mikrovalna.

toster i citrusetu koristim i volim ali nisu mi od životne važnosti. sve ostale spravice izbjegavam jer ispadne da uglavnom služe bacanju novca i skupljanju prašine.

jedino mi je žao da nemam električnu ribalicu, mm-u teško pada naribati 3 kile jabuka za štrudl. :mrgreen:

ostalo, poput vešmašine i saugera, se podrazumijeva.

Lu
24.03.2007., 14:27
lijevom rukom nema šanse otvoriti konzervu običnim otvaračem.

ko da sluzam muza :mrgreen:

e da i ja koristim citrusetu svakodnevno.

aleksandra70vanja
24.03.2007., 14:31
električni otvarač za konzerve - bez njega ne bih mogla. lijevom rukom nema šanse otvoriti konzervu običnim otvaračem.

gdje si ga kupila?

ms. ivy
24.03.2007., 15:22
ufff, ne sjećam se... bilo je to prije 4-5 godinica. u plani na savskoj, čini mi se.

ali znam da je postojao jedan jedini philipsov model, isti kakav je moja mama kupila nekoliko godina ranije. tražila sam dugo neki ljepši, recimo moulinex, i odustala.

lu, kod nas citrusetu koristi andrej ;) - obožava si cijediti naranče.

gejsha
24.03.2007., 15:45
Usisavač
Mikrovalna
Toster
Mesoreznica
Perilica
Sudjerica
Mikser (2 u 1 i stapni i obicni)
Kuhalo za vodu
Fen za kosu
Depilator za nju :mrgreen:
Masinica za sisanje dlaka po tijelu za njega :mrgreen:
Bez toga nemoze nikak mislim mozda bi i moglo da nikad nismo imali :mrgreen:
Pegla za kosu kupila prije 2 god. jenom ju samo upotrijebila :roll:
mislim da je to to
:/

Ancica
24.03.2007., 16:30
Aaaaaa, kak sam to mogla zaboraviti - otvarac za konzerve!

Al mi nemamo elektricni (nema teorije da bih se dala nagovoriti kupit ga) nego onaj kaj odljepljuje poklopac od konzerve, ne reze ga, pa nema ostrih rubova nakon sto se konzerva otvori. Cak i Robi zna (a i s ovim se usudim dat mu) s njim otvoriti konzervu (cemu ce i apri i ivarica posvjedocit :lol: ).

I, naravno, drepalica za cesnjak. Mozda bih mogla bez nje al ne bih htjela :mrgreen:

apricot
24.03.2007., 16:54
Cak i Robi zna (a i s ovim se usudim dat mu) s njim otvoriti konzervu (cemu ce i apri i ivarica posvjedocit :lol: ).

Upravo dođoh napisati našu sramotu :lol:
I ja sam kupila taj otvarač i super mi je!
I protiskivač češnjaka.
I cjedilo za agrume.
Sokovnik se pokazao kao promašena investicija (tko će čistiti filter)?!
Rezač za meso - isto nula bodova: mi nikada ne kupujemo nareske.
Pekač za kruh - bilo bi super kada bismo mi jeli kruh, ali, možda opet zatreba.
Mali stolni usisavač - super stvar za sitne nestašluke.
Suđerica - stvarno najbolja prijateljica.
Mikrovalna - komotno bih mogla bez nje.
Štapni mikser - izum stoljeća, što se mene tiče (povrtna juha gotova za dvije minute).
Obični mikser - u upotrebi samo za Božić...

Tak...

ms. ivy
24.03.2007., 16:57
kaj vam nije bolje narezati češnjak? meni je žao kad makar i djelić ostane na gnječilici.

apricot
24.03.2007., 17:00
ne ostane ništa osim one opnice. zato glasam za Ikeinu okruglu. savršenstvo!
ne znam koliko ga ti koristiš, ali ja u svako jelo ubacim barem pola glavice: dok bih ja to nasjeckala...
Uostalom, prelijena sam za to.

ms. ivy
24.03.2007., 17:01
češnjak mi je prehrambeno božanstvo br. 2, nakon maslinovog ulja. zato mi je i opnice žao.

Zdenka2
24.03.2007., 17:08
Pa skineš opnicu i nasjeckaš je. Ja često sjeckam, ali kad treba više češnjaka, uzmem protiskivač.

Lu
24.03.2007., 17:41
ja isto obozavam cesnjak, kako rece hajvi odmah nakon maslinovog ulja. i ja sjeckam uvijek, jedina iznimmka je krem juha od povrca u koju ga zgnjecim gnjecilicom prije posluzivanja.

salamoreznicu nemam jer ne kupujemo nikakve salame (ako se zazelimo kupim 10ak dkg sunke), kruh mjesim rucno, pekac mi se s tim ne moze usporediti. a sokovnik sam imala pa mi ga je muz prokuhao kad je marku pocela dohrana jel da ga dezinficira, i naravno da je potpuno izgubio oblik :roll: od tad ga nisam kupila ali hocu iako mrzim cistiti filter ali kad ga imam i ja i mali pijemo vocno-povrtne sokove, a ovako samo narance i limune.

Ancica
24.03.2007., 17:54
Meni isto ne ostane trunka cesnjaka u protiskivacu. Samo sto ja svejedno nis ne reckam. Ono sto nije protisnuto u prvom protiskivanju samo naguram na stranu pa protisnem jos jednom, a ono sto ostane iza toga samo s vrhom noza izvucem van i hitim u jelo.

Nama je isto cesnjak u svakodnevnoj upotrebi.

petarpan
24.03.2007., 18:01
[Što preporučate za pojednostavljeno pranje podova?[/size] Imam noćne more od pomisli na pranje podova. :(

Kupila sam onaj viledin perač koji kao šprica pa ne moras s kantom hodati... ali ništa ne radi i ne šprica i ustvari ne služi baš nečemu...

ja ovak u hitnim situacijama, tipa nekaj je kapnulo ili gosti dolaze za 20 minuta- kupila u dm-u one denk mit vlažne velike maramice (nekakvo zeleno pakiranje)baš za čišćenje podova, pa bacim jednu na pod i nogom je skližem po podu... i čisto...

sis
24.03.2007., 18:07
Eko Juniora
:?

Zdenka2
24.03.2007., 18:10
Eko Juniora

Čistač na paru. Čisti savršeno i brzo. Otkad ga imam, imamo čiste prozore (čisti ih MM 8) ).

dolega
24.03.2007., 19:07
evo i mojih nesakupljača prašine:

vešmašina

suđerica - ne bih je dala ni za što

sušilica - ne gubim vrijeme na vješanje veša,ne može se presušiti ni smrznuti,a i ne moram peglati

mesoreznica-ko će ti bolje narezat pršut

citruseta-brzo cijeđenje agruma

električni roštilj-stane više mesa i povrća nego u tavu,a ne treba uljiti

mikrovalna-odlična za djecu kad su sama

multipraktik-mijesi,melje,sjecka,riba...

miker obični s posudom

štapni -odličan za pasiranje

kuhalo za vodu

pekač za kruh

el.pizza-tava

usisivač

pegla

pegla za kosu

od toga svega prašinu skuplja samo parni čistač koji je u upotrbi vrlo rijetko,a koštao je masno.

petarpan
24.03.2007., 19:14
Eko Juniora

Čistač na paru. Čisti savršeno i brzo. Otkad ga imam, imamo čiste prozore (čisti ih MM 8) ).

jel to nešto kao cento-gradi negdašnji?!

Zdenka2
24.03.2007., 19:33
Da, samo puno bolje. Ima i peglu, fantastičnu. Ja je vrlo rijetko koristim, jer vrlo rijetko koristim bilo kakvu peglu, ali kad imamo brdo veša ukopčamo tu. Stvarno je savršena. Ima nastavke za čišćenje tepiha, parketa, prozora, ribanje pećnice. To smo kupili na prezentaciji na koju smo otišli samo za ljubav svekrvi i vratili se doma s tim strojem.

sis
24.03.2007., 19:38
Da, samo puno bolje. Ima i peglu, fantastičnu. Ja je vrlo rijetko koristim, jer vrlo rijetko koristim bilo kakvu peglu, ali kad imamo brdo veša ukopčamo tu. Stvarno je savršena. Ima nastavke za čišćenje tepiha, parketa, prozora, ribanje pećnice. To smo kupili na prezentaciji na koju smo otišli samo za ljubav svekrvi i vratili se doma s tim strojem.

Uuu...već sam jako znatiželjna. Može li još koji praktični detalj?

live
24.03.2007., 20:52
Skupljači prašine - pegla i usisavač. Peglam jaaaako rijetko, a usisavač buči i ne mogu podnijeti tu buku.
Aparati bez kojih se ne može: perilica veša, suđerica.
Aparat koji mrzim prati ali koristim svaki dan "zbog zdravlja" - sokovnik. Svako jutro klincima prije vrtića napravim sokić od povrća i voća. Štapni mikser je također često u pogonu.
Aparati o kojima razmišljam i važem za ili protiv: mikrovalna i friteza.

marinna
24.03.2007., 20:54
Kompjuter i maxadsl - član obitelji.

kraljica85
24.03.2007., 20:56
no.1 mašina i moja najbolja prijateljica je SUŠILICA... nisam ni znala koliko mi znači dok nije riknuo grijač nakon tri godine svakodnevne upotrebe... u tih tjedan dana koliko smo čekali majstora :x skoro sam poludjela... treba razvući dvije mašine veša dnevno po radijatorima i sušilima... pa ti padne kiša, ili je pretoplo da griješ, ili zaboraviš veš vani preko noći pa se opet navlaži, a da ne spominjem koliko mi ružno izgleda veš po radijatorima. netko nam dođe, a po radijatoru bokse MM-a i moji pro-dojeći grudnjaci...naravno, tu je i Janko koji redovito taj veš navlači i njime briše podove... i tako osušeni veš MORAŠ popeglati jer je sav onako tvrd i grub. kad smo popravili sušilicu, došlo mi je da je izljubim... bye, bye nervoza oko veša! u vešericu, sušilicu i ormar!

no.2. je SUĐERICA... nema zmazanog suđa u sudoperu, koji je uvijek naglancan, i više služi za šminku nego za stvarnu upotrebu. sve u suđericu, navečer je upalim, ujutro pospremim suđe pa opet ispočetka...

no.3 MULTIPRAKTIK ilitiga kako ispeći kolač za 15 minuta, a ti sjediš i gledaš :mrgreen:

od ostale opreme koristim metlu svakodnevno a za brisanje prašine i podova krpu (čitaj stare ručnike) i vodu sa par špriceva Ajaxa za staklo. od toga se sve sjaji da te oči zabole...

Sanjica
24.03.2007., 21:05
Bože, koja sam ja spodoba od ženskog?! :shock:

Čitam vas i čudom se čudim kako niti jedna od vas nije spomenula daljinski upravljač?

Valjda ipak nešta sa mnom nije u redu, ali meni je to jedan od izuma stoljeća...

Da baš ne ispadnem neka anti domaćica, uz sve gore nabrojeno, meni je u kuhinji obožavana moja pećnica sa ventilacijskim sistemom pomoću kojega mogu peći na tri nivoa. Ništa mi ne može nadoknaditi kada imam punu kuću i za dvadesetak minuta izvadim iz pećnice tri velike tepsije pizze.

Ili pred blagdane kada pečem po tri lima kolača odjednom, nekoliko biskvita...

Osobno mi je ipak na prvom mjestu peilica rublja. Teško mi je zamisliti si da sve moram prati na ruke, kao naše bake, a nekima i mame, nekada.

apricot
24.03.2007., 21:33
Čitam vas i čudom se čudim kako niti jedna od vas nije spomenula daljinski upravljač?

Sanjo draga, pa meni je i televizor sakupljač prašine, a daljinski... možda bih ga i mogla pronaći :lol:

dolega
24.03.2007., 21:56

Sanjo draga, pa meni je i televizor sakupljač prašine, a daljinski... možda bih ga i mogla pronaći :lol:i meni je tv sakupljač prašine te mi daljinski apsolutno niš ne znači :tele:

pujica
25.03.2007., 00:17
u svakodnevnoj upotrebi:

vešmašina
sušilica
suđerica
toster
i moj najdraži ljubimac u cijelom stanu - gaggia mašina za kavu koja sama melje i radi fantastičan espresso (bez nje bi svaki da započeo puno puno tužnije)

tinkie winkie
25.03.2007., 00:22
da se priključim....

suđericu nemam, kao ni sušilicu, ni citrusete, ni sokovnike ni pekač kruha...

Štapni mikser, sjeckalica i kuhalo za vodu, su mi najčešći pomagači.

Usisivač je nužno zlo, i od njega više volim metlu jer sam lijena vadit ga iz špajze i uključivat u struju, a još više mrzim mijenjat vrećice. Zato je metlica uvik pri ruci.

Pegla mi je frendica s kojom "ubijam dosadu" u večernjim satima

Vešmašina obvezni inventar

Friteza i salamoreznica skupljaju prašinu, mikser obični se još tu i tamo upotrijebi...

Pekač kruha je objekt razmatranja za kupnju, samo kad bih imala u stanu za njega mjesta...

Definitivno promašena investicija je el. kupka za noge!!!!

tinkie winkie
25.03.2007., 00:30
Eko Juniora

Možeš li dati neki link za tog kojeg imaš? Malo sam proguglala, i ono što sam vidila mi se jaaaako svidilo (mogućnosti). Možeš li malo nabaciti detalja??

dolega
25.03.2007., 01:04
Definitivno promašena investicija je el. kupka za noge!!!!joooj,imam i to čudo.

ukljičili svega dva puta.

fritulica1
25.03.2007., 12:19
Meni je suđerica najviše olakšala život. Opere bar 1 turu suđa dnevno, često i dvije (a MM i ja sami) :/ .. Sad se lagano navlačim i na rezalicu, ne bi ju dala iz kuhinje..

Zdenka2
25.03.2007., 14:07
Eko Juniora

Možeš li dati neki link za tog kojeg imaš? Malo sam proguglala, i ono što sam vidila mi se jaaaako svidilo (mogućnosti). Možeš li malo nabaciti detalja??

To kaj ja imamo zove se Junior Eco 2200 E. Radi na paru , bez ikakvih deterdženata - samo vodu ulijevaš unutra i to običnu, iz vodovoda. Čisti stakla (perfektno, brzo i lako - budući da nema deterdženata, nema ni presijavanja spektra boja), podove, tepihe, namještaj, tapecirano pokućstvo, kupaonicu i WC, rolete, kućanske aparate, lašti, ispuhujemo radijatore s njim, svašta. I pegla, naravno, a ima i neki nastavak za vlaženje i ioniziranje zraka (to mi nismo uzeli). Postoji i neka termousisna daska za peglanje - to nam je bilo preglomazno, pa isto nismo uzeli. Ne usisava, samo čisti. Dosta smo platili, ali se isplatilo. Prodaje se isključivo putem prezentacija. Ako te zanima, još imam broj gospođe koja nam ga je prodala.

Zdenka2
25.03.2007., 14:08
Da, zaboravila sam napisati da i dezinficira i uklanja loše mirise - cipele, ustajala odjeća, plišane igračke itd.

Zdenka2
25.03.2007., 14:11
Kompjuter i maxadsl - član obitelji.

Računalo nije tamo neki aparat, nego moj "ratni drug" i desna ruka. Ta naprava mi je revolucionirala život i podigla mi je kvalitetu rada na n-tu potenciju.

čokolada
25.03.2007., 14:29
Eko Juniora

To kaj ja imamo zove se Junior Eco 2200 E. Radi na paru , bez ikakvih deterdženata - samo vodu ulijevaš unutra i to običnu, iz vodovoda. Čisti stakla (perfektno, brzo i lako - budući da nema deterdženata, nema ni presijavanja spektra boja), podove, tepihe, namještaj, tapecirano pokućstvo, kupaonicu i WC, rolete, kućanske aparate, lašti, ispuhujemo radijatore s njim, svašta. I pegla, naravno, a ima i neki nastavak za vlaženje i ioniziranje zraka (to mi nismo uzeli). Postoji i neka termousisna daska za peglanje - to nam je bilo preglomazno, pa isto nismo uzeli. Ne usisava, samo čisti. Dosta smo platili, ali se isplatilo. Prodaje se isključivo putem prezentacija. Ako te zanima, još imam broj gospođe koja nam ga je prodala.

Dragi Bože, zvuči fantastično! Treba li mu 2 sata za sastavljanje/ rastavljenje/pranje? Zauzima li cijeli ormar prostora? Koliko košta? 8)

sis
25.03.2007., 14:36
Dragi Bože, zvuči fantastično! Treba li mu 2 sata za sastavljanje/ rastavljenje/pranje? Zauzima li cijeli ormar prostora? Koliko košta?

Zdenka2
25.03.2007., 15:12
Nadam se da me moderatorice neće špotati - nemam ništa s prodajom tih aparata.

Velik je kao oveći usisavač i ima slične takve cijevi. Dijelovi se vrlo jednostavno sklapaju. Potrebno je pričekati jedno vrijeme da se voda zagrije. Ja ga koristim za generalke - za svakodnevno pranje poda u kuhinji radije ću uzeti krpu, ali kad treba očistiti sve podove, fuge na pločicama, a da ne govorim o prozorima, zakon je. I kad treba hrpu toga pošteno ispeglati. Skup je ko' vrag - nemojte se onesvijestiti - platili smo ga više od 10000 kn, skupa s PDV-om. Ali, s obzirom da ja ne trpim nikakve čistilice u kući, mislila sam da mi se isplati takva jednokratna investicija koja mi znači veliku pomoć upravo u takvim velikim poslovima. Osim toga, odem ja i k mami s njim i napravim joj generalku u kući i operem prozore, a posuđivala sam ga i sestrama. Uzeli smo ga na hrpu rata. Imamo ga već četiri godine i još nam se ništa nije pokvarili ni strgalo.

ms. ivy
25.03.2007., 16:47
zdenka, imam odličnu ideju kako amortizirati to čudo od stroja. 8)

apricot
25.03.2007., 17:13
da, kupiti stroj i otvoriti stalnu ponudu na našoj burzi.
vjerujem da bi se brzo isplatilo.

Zdenka2
25.03.2007., 17:55
ms. ivy zdenka, imam odličnu ideju kako amortizirati to čudo od stroja.

apricot da, kupiti stroj i otvoriti stalnu ponudu na našoj burzi.

Vidiš, ideja za dodatni izvor znanosti ako nam znanstveni sustav propadne (a nismo daleko od toga). 8)

Zdenka2
25.03.2007., 17:56
Ja sam stvarno profesionalno deformirana; znanosti = zarade.

Deaedi
25.03.2007., 21:54
2 su mi najvaznija aparata u kuci:

Vesmasina-perem u prosjeku 5-7 masina tjedno. Imamo 2u1 sa susilicom, ali to mi nije neka sretna kombinacija. Ne znam da li je to samo do moje susilice, ali susi jaaako sporo i dosta je glasna, pa me to zavijanje nervira. Ukljucujem je mozda 2-3x tjedno.

Sudjerica - preporodili smo se od kada smo je nabavili. Da sam znala koliko ce mi olaksati, kupila bi je i prije kreveta. Prije smo se MM i ja stalno natezali tko ce prati sudje. cak nekad radje ne bi kuhali, samo da nemamo zmazano sudje.

Usisavac i pegla - nisu cesto u upotrebi, barem s moje strane. 1x tjedno.

Stapni mikser - koristila za kasice kada smo poceli s dohranom.

Mikser - rijetko, za pire krumpir...Kolace ne pecem.

Mikrovalna: rijetko se koristi, podgrijem si koji sendvic.

Toster (preklopni) nam je bio fora 2,3 mj. Sada skuplja prasinu.

Druga kuhinjska cuda nemam. Rezac krumpira za pomfrit se raspao pri prvoj upotrebi.

Od "kozmetickih" aparata, najveca promasena investicija je bio aparat za depliaciju. Kupila sam ga kada su tek izasli, skup, oko 700Kn, a ono boooooli...Nikada ga nisam mogla koristiti.

Steper: bio je u upotrebi kojih mjesec dana intenzivnog vjezbanja. Nemam pojma gdje je zavrsio.

sorciere
25.03.2007., 22:31

ali zajedno sa spremanjem :lol: ...

nelitza77
26.03.2007., 07:05
za pranje podova perač od spužve - mislim da se zove mop ( tvrda spužva koja se prije toga mora natopiti vodom )
to se kod nas u kucanstvu zove "jogger" i po meni je izum stoljeca (jer ja MRZIM brisat pod, a trenutno ga treba brisati, barem u kuhinji, minimalno 3x dnevno - poslije svakog "samostalnog" obroka!) sto reci, u Svediji ga nema za kupit pa su mi ga moji furali iz Hrvatske, bez njega fakat ne znam kak bi! :roll:
tu smo se navukli i na mikrovalnu (podgrijavanje), kuhalo za vodu i susilicu (sve kontempliram di da ju doma smjestim)
inace smo bili veliki fanovi blendera, al kad nam je crko dostojno ga je zamijenio stapni mikser (kojeg tu "mijenja" multipraktik al nije mi bas na visini zadatka, uglavnom ne znam sto bih s njim i proklinjem hrpu sudja koja rezultira njegovom upotrebom)
doma cesto koristim i ekspres lonac, tu bez njega lako prezivljavam
s mikserom i usisavacem uglavnom se druzi MM (on u kuci pece kolace, ja sam uz pomoc multipraktika uspijela unistiti i cuvenu Truffle Ganache :oops: )
bez ves masine bih jaaaako tesko (cca 6 masina tjedno, a isto skoro nis ne perem na ruke osim grudnjaka, koji su sa zicom pa su mi se redovito unistavali u masini)
sudjericu ne trebam (pranje sudja mi dodje ko psihoterapija)
s peglom se rado druzim al trenutno za to nemam zivaca ni vremena (iz "prstiju" zene koja je upravo provela 5 sati za kompom :/ )

niccoleta
26.03.2007., 10:06
ima kod nas žena svega, mogle bismo prodati ili pokloniti ono šta nam skuplja prašinu, ali mi to uvijek čuvamo za ne daj Bože....zatrebalo

Ja imam veš mašinu, nema ni god dana, ali mi se nikako ne sviđa jer nema program 95 s pretpranjem.... a nemoš naredit samo recimo. I perem po 2-3 mašine tjedno. nemoš nakupit veša za mašinu od 6,5kg

Imam i sušilicu, ali rijetko kad ju koristim za sušit veš, uglavnom kad se osuši na sušilu ja ga samo rastresem u njoj pa fino omekani, a uz to je i kondenzacijska pa joj treba 100 god da osuši, a veš mašina ima i previše obrtaja 1300-1400.

Peglu za kosu sam mislila kupiti, ali sam otkrila onako ravnu četku pa je sa dvije strane četka i fino mi ispegla kosu, a i jeftinije i zdravije je

Mikrovalnu imamo i služi samo za podgrijavanje

Kuhalo za vodu, obožavam ga... služi kad mi brzo treba zakuhati voda za juhu, krumpir, tijesto, jer kad MM i ja dođemo s posla gladni, treba hitro neki prilog napraviti.

Ručni usisivač, bilo me sramota istresati stoljnjak kroz balkon jer sam na 4.katu pa uvijek padne kod susjeda, pa sam čekala noć da me nitko ne vidi, al onda sam ovo dobila na poklon... eto a stoljnjak istresam kad sam ljuta na susjede :mrgreen:

usisivač u upotrebi svaki drugi dan, ja volim usisavati

suđerica, uglavnom kad kuham ( a to nije baš svaki dan, jer se šlepam kod svekrve) pa mi ona pere 1-2 tjedno.

2 Tv-a u stanu, već bi odavno izbio fajt da nemamo 2

komp za mene i play statinon za MM nakon što mi je smrdao komp

mikser obični, ali rijetko u upotrebi

sokovnik, ali sam naravno lijena prati to sve poslije....
Misim da je to to

MalaSirena
26.03.2007., 10:16
Nemam nikakvih posebnih strojeva, a ove koje imam puno koristim -
štapni mikser (nezamjenjiv otkako sam počela peći muffine i kuhati krem juhe)

mikser vulgaris

usisavač (dođe mi ko pas jer ga svakodnevno prošećem po stanu :roll: )

veš-mašina - u prosjeku 5-6 puta tjedno je u akciji

pegla (koja crče u ranoj mladosti, s nepune 3 godine :roll: , ali je koristim u prosjeku jednom do dvaput tjedno po sad-dva)

mikrovalka - za kuhanje nescafea, podgrijavanje

i bome je to to :?

Moja sveki voli prati suđe i najčešće ga pere ona, ali da živimo sami vjerojatno bismo imali i suđericu (suđericu nemamo niti kamo staviti).

tamy
26.03.2007., 12:00
Nasih TOP 5:

Kuhalo za vodu - u njemu kuhamo vodu za sve!!!

metla - niko je nije spomenuo a kod nas tri vrste i sve tri u upotrebi(nismo jos otkrili te rucne usisivace :oops: ) i "jogger" naravno.

mikro - u rangu sa kuhalom i metlom. non-stop u upotrebi.

cd/dvd player/recorder - pa nama se izlizao dvd Depeche Mode-a live iz pariza :oops:

Ves masina

anchi
26.03.2007., 12:14
Bez vešerice i suđerice ne mogu živjeti. Noćna mora mi je rikavanje bilo koje od mojih navedenih prijateljica. :mrgreen:
Teta čistilica čisti pod. Ona koristi usisavač na vodeni filter i 3k koje je navela sorci.
Obožavam peglati i jedva čekam da mi rikne pegla da si kupim novu ružičastu koju sam snimila... :saint:
Kuhalo za vodu, ekspres lonac, multipraktik, pekač kruha i mikser za frape (koristim ga za miksanje krem juhica) su neizostavni.

irenas
26.03.2007., 12:28
Meni od svega nabrojanog nedostaje jedino pekač kruha,čini se da ću u šoping uskoro :lol: i nemam sušilicu ali to si niti ne želim.

Ailish
26.03.2007., 12:29
vešmašina - jedina bez koje je zbilja nezamisliv život
suđerica, mikser obični - dobro imati
ostale kuhinjske drangulije nemamo, da imamo prostora na bacanje možda bi došlo u obzir

usisavač vulgaris - u upotrebi jednom tjedno (zgodno je što ima HEPA filter pa ga beba koristi kao guralicu dok ja usisavam :mrgreen: )

od fine elektronike DVD snimač sa hardom :naklon: - inače ne bi vidjela doslovce ništa što me zanima na TV

Balarosa
26.03.2007., 12:46
Ja volim sve te male kućanske aparate, ali mislim da su dva ovdje nepravedno zapostavljena. Prvi je sjeckalica za luk koja je divna jer na nju sjeckam i povrće, voće, čokoladu, orahe, mutim jaja, radim majonezu i slično, a mala je i čas posla ju je oprati za razliku od multiprakatika kojeg mi se ne isplati pokretati za glavicu luka. Druga je salamoreznica uz koju sam odrasla i kad se pokvarila morali smo odmah kupovati novu jer bih inače mogla umrijeti od gladi budući da i kruh jedva narežem na ruke :roll: Na nju, uz salame, sireve i kruh, mogu odlično izfiletirati meso, izrezati krumpir i tikvice za musaku, a čišćenje nije nikakav problem, uglavnom treba pokupiti mrvice, perem ju samo nakon ovih mljackavih poslova.

Od ovih standardnih igračaka nemam suđericu i uopće ju ne želim jer mi još nije problem prati suđe i nemam sušilicu jer ju nemam gdje staviti. Peglu i usisavač koristim više nego što želim, a manje nego što bih trebala, a ostalo prosječno, ali ništa mi ne stoji bezveze.

LeeLoo
26.03.2007., 16:28
...važan uređaj u našem stanu-WIRELESS NETWORK priključak/antena za internet.....zato i jesam na Rodi cijeli dan..online..komp se uopće ne gasi od jutra do pola noći... :lol:

Zdenka2
26.03.2007., 16:43

ali zajedno sa spremanjem :lol: ...

Sorciere.. :x

Balarosa, kakva je ta sjeckalica za luk? Električna?

Anita-AZ
26.03.2007., 16:56
Cure koje imate sušilicu, primjećujem da vas je više reklo da biste mogle i bez nje! Ja je (još) nemam, a kako (ako je kupimo) će nam napuniti kupaonu do vrha, ako nije nužna, razmišljam da mi to ipak preskočimo.

Jedan bitan argumat koji će presuditi jest odgovor na slijedeće pitanje:
1) Da li je veš "ravniji" (tj. neobavezno je peglanje) kad izađe iz sušilice ili kad se suši na zraku?

Jer, ja je kupujem da si uštedim vrijeme, a ne da na kraju završim peglajući.

Ancica
26.03.2007., 17:00
Ovisi. Ako ces bit pored susilice u trenutku kad se ona prestane vrtit i odmah istog casa vadit ves van i slagat onda da, ves je ravniji.

Al ako planiras stavit ves u susilicu i otic drugim poslom, onda zaboravi. Bolje ti je da ti je na striku.

Balarosa
26.03.2007., 17:22
Balarosa, kakva je ta sjeckalica za luk? Električna?

Električna, slična ovoj (http://www.propero.hr/product_info.php?cPath=387_322_338&products_id=12385), samo marke Beko i cijene ispod 200 kn... Isto ima taj disk za umutiti majonezu i jaja i ima stakleni poklopac između posude i motora tako da taj gornji dio koji ide u struju ne treba prati. Imam ju oko godinu dana, a da se danas pokvari nije strašno jer se već odavno amortizirala.

Sun
26.03.2007., 17:25
Balarosa, sjeckalica za luk - kak to izgleda, di ima za kupit?
ja pala s Marsa

a što se sušilice tiče, ja opasno na nju pikiram svAki put kad zapuše južina. Ali onda s prvom burom shvatim da bi uz nju moje liječenje živaca metodom urednog slaganja veša i kombiniranja kvačica otišlo u nepovrat :P

Lu
26.03.2007., 17:34
Jer, ja je kupujem da si uštedim vrijeme, a ne da na kraju završim peglajući.

ja imam kondenzacijsku i odzracnu. iz kondenzacijske mi roba izlazi ko da su je krave zvakale. iz odzracne mi je super. nista osim kosulja ne peglam. a ne mogu se pohvalit da je bas trcim ispraznit cim zavrsi. mislim u drugom mi je dijelu kuce i roba mi ponekad stoji i danima dok mi nesto odredjeno ne zatreba pa se sjetim da mi je u susilici :oops:
al to ti ovisi kakvu robu imas. mi imamo uglavnom sportsko pamucno sve. ako imas vise fine komade od kojih neki mozda i ne mogu u susilicu a oni koji mogu guzvaju se vise onda ne kupuj ne isplati se

Balarosa
26.03.2007., 17:34
Evo, točno ova (http://www.eplus.hr/3-izlistgrupe.asp?xsifra=BKK1156) je moja, kupljena u Elipsu.

Sun
26.03.2007., 17:49
E pa to meni treba!!! Hvala :)

tinkie winkie
26.03.2007., 19:14
E pa to meni treba!!! Hvala :)

Imaš i u kombinacijama sa štapnim mikserom i metlicom za snijeg (jedan motor, a ovo su nastavci. Ne zauzima puno mjesta i odlično je)

kraljica85
26.03.2007., 23:16
Anita, kaj se tiče sušilice, ja imam kondenzacijsku (neki kažu da je lošija od one s odvodom), ali ja je :heart: . peglam samo traperice (koje sušim na radijatoru, jer ostanu ružne crte iz sušilice) i košulje. ostalo slažem, po mogućnosti toplo, i bye, bye pegla. kraj dvoje limača i muža koji je totalni šeprtlja pa se zamaže i presvlači 100 puta dnevno, dušu dalo.
a ručnici... kad jednom imaš ručnik iz sušilice, ovaj sušen "klasično" ti dere kožu. ovi su toliko mekani, nježni, puni volumena, divota! sad kad mi je sušilica bila riknula (nakon 3 godine svakodnevnog rada :mrgreen: ) i kad sam slagala veš po radijatorima, ručnici su bili bar 3 put tanji i gruuuuuubi.

dolega
27.03.2007., 01:12
Jedan bitan argumat koji će presuditi jest odgovor na slijedeće pitanje:
1) Da li je veš "ravniji" (tj. neobavezno je peglanje) kad izađe iz sušilice ili kad se suši na zraku?

veš iz sušilice još ni jednom nisam morala peglati.
uključim je navečer i izvadim ujutro,a nekad ostane i po dva dana.

složim ga i to je to.

Zdenka2
27.03.2007., 09:51
Zgužva mi se ako ga ne izvadim odmah, iako ga lijepo složim i izravnam prije sušenja. Ali, peglam manje nego prije sušilice.

MalaSirena
27.03.2007., 10:01
Dajte vi cure koje kažete da ne peglate veš nakon sušenja u sušilici stavite sliku tog veša kako izgleda nakon sušilice, čisto da vidimo :mrgreen:

dolega
27.03.2007., 11:50
valjda to ovisi o sušilici :?

ja nikad ne slažem ni ne ravnam veš prije sušenja.

ms. ivy
27.03.2007., 11:51
ove sušilice su gore od mrava; uspijevaju se uvući na svaki, ama baš svaki topic! :shock:

niccoleta
27.03.2007., 12:30
ja se slažem da je veš puno mekši iz sušilice... kad sam se udala i ošla na 2mj kod svekrve (dok nismo sredili stan) ona mi je prala veš, a ja sam se tako ježila na taj veš. 1. bilo je ljeto i ona je to sušila na onom jakom suncu, jest da je bilo preokrenuto, ali nema veze, onda mi je majice vješala na čoškove, naravno da su otegle sa strane... rifle i čarape...grubo... uh... ovisi i koliko vam vešmašina izgužva, ja imam neku blentavu koja dosta gužva, ali kod kuće (dok je mama prala) sa prethistorijskom mašinom i sušilici milina. ja sad kao štedim struju (em sušilica bruji (ima i tiših), em sam u stanu i preko noći stavim veš u kuhinju na sušilo sutra ga samo rastresem u sušilici i milina, odmah odmekani.

ali za deke, pernate jakne i jakne, posteljinu, bijeli veš super je sušilica. ja bih ju preporučila više za zimu. Ne mogu sve stvari u nju, one finije, bolje prirodno sušiti. :)

Betty
27.03.2007., 12:32
Dajte vi cure koje kažete da ne peglate veš nakon sušenja u sušilici stavite sliku tog veša kako izgleda nakon sušilice, čisto da vidimo :mrgreen: Izgleda kao svaki opeglan ves . Susilica je zakon !!! Ja sam mislila da ce mi susilica ustedjeti vremena samo za susenje , ali sad kada razmislim , ja peglu koristim samo za svecane prilike :mrgreen:

Ailish
27.03.2007., 12:37
[quote=MalaSirena]ja peglu koristim samo za svecane prilike :mrgreen:

i ja isto al ne koristim sušilicu :P uredno prostrem na ono s prečkama, bez kvačica, i sve 5
još uštedim i struju :P

Ailish
27.03.2007., 12:39
ja sam se tako ježila na taj veš.

ja sam po tom pitanju skroz nastrana, ježim se na većinu materijala koji nisu 100% pamuk (saten :shock: fleece :shock: - najveći horori), ali više volim onako lagano kruti veš nego omekšani... šta ćete, ima nas svakakvih ;)

anchi pp
27.03.2007., 12:47
ove sušilice su gore od mrava; uspijevaju se uvući na svaki, ama baš svaki topic! :shock:

i svekrve

Ailish
27.03.2007., 12:50

Betty
27.03.2007., 13:00

i svekrve uh ... mada ne znam otkud svekrve na temi " stvarcice koje vam olaksavaju zivot " :mrgreen:

Ancica
27.03.2007., 13:10
S Green Peace portala , za one koji razmisljaju o susilici:

6. Clothes dryers
Traditional clothes dryers are very energy intensive. So called 'condensation' models – without an exhaust tube – use even more energy.

Consider drying the natural way (i.e. on a clothes line outdoors) if practical. This will save you 3-4 kWh/washing cycle.

If line drying is not an option, first make sure that your washing machine can spin at 1600 or even 1800 rpm. This will almost halve the energy needed for drying. Drying by spinning is 20 times less energy intensive than drying with heat.

There are two technologies for drying clothes that use far less energy: the gas-fired clothes dryer and the dryer with an electric heat pump. The gas-fired dryer is the best alternative, especially for more intensive use: it uses 60 per cent less energy (including the gas) and dries 40 per cent faster. If gas is not available, consider a dryer with a heat pump. A heat pump dryer will use half the electricity of a traditional dryer. However, heat pumps can be rather expensive.

Ancica
27.03.2007., 13:11
Greenpeace, naravno :roll:

mama_jos_malo
27.03.2007., 14:18
Evo i mog popisa ;)
perilica suđa-kuhinja uvijek izgleda uredno
perilica rublja- svakodnevno u upotrebi (platnene pelene koristimo)
sušilica kondenzacijska - isto kupljena za pelene moje zimske bebe, ali odvrtim i ostalu robu tu i tamo (samo mi veš ne izlaz posve suh :/ , pa još slažem na štender)
pegla-svaki dan u upotrebi :roll: , peglam sve, od krpica za pranje guze do bodija, naših stvari i posteljine (ne peglam samo čarape, donje rublje i ručnike)
viledin perač podova s onom ravnom krpom :naklon:
usisavač- svaki drugi dan se "vozi"
radio :heart:
protiskivač češnjaka
ručni otvarač za konzerve, prastari, ali je super
štapni mikser za muffine i krem juhe
kompjutor

Prašinu uglavnom skupljaju:

sokovnik zbog kompliciranog pranja
pekač kruha-osim kad me ulovi, pa onda svaki dan pečem kruh, no to što me ulovi, tako me i pusti
fenovi-imam ih nekoliko :lol: zato što kad otputujem ne ponesem fen, a baš mi tad zatreba, pa kupim. Inače idem frizeru na pranje kose :P oni mi bolju zurku naprave
vaga, obilazim je u velikom luku:lol:

Foška
27.03.2007., 14:52
jedna jako korisna stvarčica u našoj (ludoj?) kući:
ventilator - prisilnom konvekcijom sušimo robu, ma mrakača! Svjedoci ostaju :shock: (mi frikovi :mrgreen: ).

brzo, najmanje agresivno za tkanine, najekološkije (50W), najjeftinije sušenje robe, niš se ne gužva

sušilicu koristili samo nekoliko puta, hm

niccoleta
28.03.2007., 09:50
viš ideje za ventilator za sušenje rublja :lol: a zbilja smiješno zvuči, ali dobra ideja.
ja s obzirom da sam na 4.katu na 5.je sušiona, ali sam preljena da bih tamo sušila veš, a tamo dere vjetar i fino ga provjetri, ali mi se ne da.

MalaSirena
28.03.2007., 09:55

Ja si to uopće ne mogu zamisliti, jer kad izvlačim veš iz vešmašine bude poprilično zgužvan i kak se onda izravna sušenjem u sušilici :? :mrgreen:

MalaSirena
28.03.2007., 10:00
[quote=MalaSirena]ja peglu koristim samo za svecane prilike :mrgreen:

i ja isto al ne koristim sušilicu :P uredno prostrem na ono s prečkama, bez kvačica, i sve 5
još uštedim i struju :P

Moram samo iskomentirati krivo kvotanje jer su mi pod prste ubačene riječi koje nisu moje :mrgreen: , s peglom sam više nego s frendicama, a ne koristim je samo za svečanje prilike! :mrgreen:

Ailish
28.03.2007., 10:06
MalaSirena, sorry, moja greška :oops:

dolega
28.03.2007., 13:36

Ja si to uopće ne mogu zamisliti, jer kad izvlačim veš iz vešmašine bude poprilično zgužvan i kak se onda izravna sušenjem u sušilici :? :mrgreen:pa zbog visoke temperature sušenja se izravna.

zakaj se s peglom veš ravna?

Trilian
28.03.2007., 14:30
Otkad imamo sušilicu, niti ja više skoro ništa ne peglam, ali mi imamo drugi problem - sva roba sušena u sušilici se smanjuje :/ ! Sad obavezno kad kupujemo nove stvari kupimo veći broj.

LeeLoo
07.04.2007., 09:05
..u kuhinji na sudoperu imamo špinu koja se može "izvlačiti",tj. npr. kad treba detaljno isprati koji lonac full se izvuče van kao ručka kod tuša i opere..meni super..a k tome ima i za podešavanje dva tipa mlaza-jači i blaži.od Armala.mrak je! :mrgreen:

maria71
07.04.2007., 09:08
..u kuhinji na sudoperu imamo špinu koja se može "izvlačiti",tj. npr. kad treba detaljno isprati koji lonac full se izvuče van kao ručka kod tuša i opere..meni super..a k tome ima i za podešavanje dva tipa mlaza-jači i blaži.od Armala.mrak je! :mrgreen:

ovo je genijalno !

ms. ivy
07.04.2007., 10:51
aha :mrgreen:

i ja sam mislila da je genijalno dok nije otišla gumica, a onda smo godinu dana tražili gumice prave veličine. jesam li spomenula poplavu u elementu i mijenjanje tuš-cijevi?

nikad više...

apricot
07.04.2007., 11:36
baš htjedoh reći...

litala
07.04.2007., 12:25
pa potrazite si ovlastenog armalovog servisera :mrgreen: :P

inace, vec kad sam tu - moje sprave u upotrebi:

usisivac - gotovo non-stop

perilica rublja kapaciteta 7,5kg - smanjila mi pranje s 7/7 na 4-5/7 dana u tjednu

perilica sudja - nije mi kuhinja zbog nje uredna, ali mi odradjuje svaki dan svo sudje koje zmazemo

stapni mikser - krem juhe, majoneza i slicno

moccio za pod - nisam jos nasla savrseni, trenutno imam viledin moccio onaj sa plavom spuzvicom koja s jedne strane ima abrazivnu povrsinu, s druge brisajucu koji je ok praktican, ali slabo prilazi rubovima i coskovima, a imam i neki no-name na koji se navlaci ona navlaka, nedavno uzela u probu - mana mu sto tu krpu moram rukama ispirat (ima viledina verzija - ultramax, ali mi je malo preskupa - preko 200kn s kantom, a jos nisam sigurna da ce mi to odgovarat)

definitivno mi najveci problem u nalazenju najboljeg rjesenja predstavlja ovo brisanje podova :roll:

prasinu mi skuplja samo sokovnik kojeg je nedavno kupio mm (bez konzultiranja sa mnom :P), kontam kome da ga uvalim :)

sve ostalo sto je skupljalo prasinu ili smo prodali ili poklonili...

banklorraina
28.09.2007., 12:10
Ubijte me al ja nisam skapirala cemu sluzi stapni mikser (dobili ga na poklon, pokusala par puta da ga iskoristim umesto seckalice ali :? ) Dajte ideje sta moze da se sece sa tim stapom???

Meni je super, kada trebam nabrzinu smiksati nešto bebi u kašicu, ali prethodno narežem na sitnije komade i dodam malo tekućine, ako ima toga premalo, da uspije to smiksati.

banklorraina
28.09.2007., 12:21
Evo naših uređaja koji su non-stop u pogonu:

mali ručni usisivač
klasični usisivač
pegla (povremeno)
veš mašina (stalno)
perilica suđa
štapni mikser (za na brzinu)
multipraktik
mikrovalna
pekač kruha
vileda sa resicama i kantom (iako je najbolje kako je rekla sorciere, krpa i koljena, zbog kutova u kući)

Povremeno i rijetko:
aparat za pravljenje jogurta
aparat za kokice (super je, kad je neka tekma u điru)
sokovnik
grill toster

Nikada:
aparat za kavu i capuccino
aparat za filter kavu
ručni aparat za mljevenje mesa
komplet za fondue

Ono što nam je riknulo, od česte upotrebe, pa moramo popraviti: električni ribež za parmezan i orahe
( :cry: )

Otkriće stoljeća: ono što je navela SUZYEM: pronto brisač brašine i magična krpa

filipova mama
28.09.2007., 16:07
Kod nas je najviše iskorišteno:
mašina za suđe (svakodnevno)
veš mašina (samo preko vikenda)
sjeckalica-mikser (često radimo frape od banane)
mikrovalna za podgrijavanje
pegla (jednom tjedno)

sandra123
28.09.2007., 18:59
Svaki dan-veš mašina
usisivač
fen i pegla
Vrlo često-salamoreznica
mikrovalna
mikser,obični,ali je samostojeći pa je puno lakše raditi kolače kad on sam vrti.
Svako jutro-kućno kino R.pogleda svoj crtić.Voljela bih imati štapni mikser i sjekač i naravnoSUĐERICU .Ovo prvo ću kupiti ali kako smo podstanari pa nemožemo pronać mjesto ovo drugo :( mora sačekati.

zumbulmama
28.09.2007., 23:31
Bez mikrovalne, štapnog miksera, sjeckalice i suđerice ne bih mogla živjeti. sušilicu još nemam, ali joj se nadam...! Nadalje: klasični usisač (Vorwerk), mali za mrvice u kuhinji na brzinu, pegla s kotlićem za paru (mrzim peglati, a ovako je dvaput brže i efikasnije); kuhalo za vodu koje nas je spasilo kad smo bili mjesec dana bez plina pa smo se tuširali iz tuša za kampiranje (plastična vreća s tušem) :lol: , fritezu si nisam dala uvaliti, imala bih 100kg; imam kuhalo za povrće na paru, ali mi a se ne da više koristiti; sokovnik sam koristila dvaput u 5 godina,.....

filipova mama
29.09.2007., 15:22
Dodajem - četkicu za zube na baterije.

makita
17.10.2008., 17:00
Ja čekam da padne cijena onom usisavaču koji sam šeta po kući

Inače, viledina atraktivna metla za pranje podova je čisti promašaj, ostale njihove proizvode volim

emira
17.10.2008., 23:59
perilica- svaki dan
sušilica- skoro svaki dan (zimi)
suđerica- svaki 2-3 dan
usisivač
fen
kuhalo za vodu
pegla - jednom u 2 tjedna :mrgreen:
toster, mikser, štapni mikser, sjekač- svake prestupne
mikrovalna- izbacili je!

Deaedi
18.10.2008., 10:40
perilica - svaki dan
susilica - svaki dan, osim ljeti
mikrovalna - 2,3x tjedno
usisvac - 1x tjedno
suđerica - svaki dan, nekad i 2x na dan
kuhalo za vodu - svaki dan
pegla - 1x tjedno
fen - 3x tjedno

babyboys
30.10.2008., 14:25
ja sam čudna, sve sam bliže tom zaključku dok ovo čitam.
Naime, ja NE ŽELIM suđericu (jadan čovjek koji nam je projektirao kuhinju me nagovarao tri dana i odustao) i mrzim ugradbene uređaje.
Ne želim ni sušilicu.
ja volim peglat, pa sam na poklon dobila fantastičnu peglu koja radi ko nova već 5 godina.

Mikrovalna nam služi za podgrijavanje, jedino je zbog toga i kupljena.
Usisavač trenutno skuplja prašinu jer nemam tepihe, ali zato močo radi punom parom.

Aparat za kavu je u funkciji kad imamo goste , pa treba puno kave skuhat.
Štapni mikser crko, čekam pogodan trenutak za novi.
mesoreznica čeka da joj nđem mjest u kuhinji, a inače se upotrebljavala u slučaju gostiju i rezanja velikih količina kulena i pršuta.

toster žudno čeka da ga se netko sjeti, a na najočitijem je mjestu.

od "čuda" modernog doba, digitalac mi se zavukao pod kožu, a stan je pun informatičkih nebuloza kaje je mm dovukao uslijed profesionalnih deformacija.

A lista želja... dugačka- na broju jedan- pekač za kruh :mrgreen:

njumi
30.10.2008., 14:42
Dajte vi cure koje kažete da ne peglate veš nakon sušenja u sušilici stavite sliku tog veša kako izgleda nakon sušilice, čisto da vidimo :mrgreen:

evo, ja sam jutros izvadila stvari iz sušilice i stavila u ormar :duboki naklon:

stvari koje mi olakšavaju život su:

- perilica za suđe
- gore navedena sušilica
- mikrovalna

stvari koje su mi dodatak na olakšavanje: :mrgreen:

- sjeckalica za luk
- usisavač
- salamoreznica
- ostalo (sitnice kojih se sad ne mogu sjetiti, tipa magična krpa, onaj ravni mop i slično)

stvar bez koje ne mogu zamisliti svoje kućanstvo:

- perilica rublja (dvije godine - periodima- sam živjela bez nje i točno znam o čemu pričam, uh)

lollipop
11.11.2008., 22:43
mašine - za suđe i veš - uvjerljivo su na prvom mjestu.

ZA PRANJE PODA pronašla sam spasonosno rješenje - štap s magičnim krpama - Royal Cleaning, Eco Line - najbolje je što se ne koristi nikakvo sredstvo za čišćenje, već samo voda. i radi super - kirurški precizno pokupi svu prljavštinu.

štapni mikser - frapei, krem juhe...

odnedavno uživam i u Soy Quick Maker-u i pijem svoja zobena, rižina i ina druga mlijeka. obožavala sam Oatly, ali prilično je skup... sad više ne brojim gutljaje, samo pijeeeeeeeeeeem...
:D ukusnije i bolje od Oatly-a.

drag mi je i toster, sokovnik, multipraktik tu i tamo. i usisivač, svakako.

Strobery Shortcake
11.11.2008., 23:15
Veš i suđe mašina
Mulinexov multipraktik (blender i rendalo)
Mikrovalna
Kuhalo za vodu

Tara & koka
12.11.2008., 14:24
- ves masina
- pegla
- masina za sude
- usisivac
- rucni usisivac
- frizider :P
- mikser
- sokovnik za agrume na struju
- mikrovalna
- gaggia aparat za espresso
- elektricni rostilj koji uglavnom koristimo kao toster
- kuhalo za vodu (rijetko u upotrebi zbog mikrovalne)
- multipraktik (rijetko se koristi jer nisam zadovoljna s njim. od moulinexa je, i nista ne sjecka kako treba...samo tekuce stvari dobro promjesa)...i zbog toga.....ono sto slijedi su...
- dobri ostri nozevi :mrgreen:
- friteza
- el. gradelje
- viledin stap sa resama i pripadajuca kanta za pranje podova
- viledina metla za podove sa krpom za umetanje
- obicne metle
- carobne krpice iz dm-a
- pronto krpica sa odgovarajucim stapom za prasinu (to je ona cupava u reklami sa psom)
- ormaric sredstava za ciscenje :lol:
- digitalac (moja ovisnost)
- tv x2
- dvd kucno kino
- komp x2 uz sve moguce dodatke haha

na popisu zelja su: ovlazivac zraka, pekac kruha, stapni mikser i susilica za robu na koju sam se navukla citajuci vase postove :love:

Tara & koka
12.11.2008., 14:25
uh, kako sam mogla zaboraviti mali mikser za svakodnevno ispijanje cappuccina :P

mamanatali
12.11.2008., 15:52
Naime, ja NE ŽELIM suđericu
evo i mene čudne :mrgreen:
Ja non-stop peruckam suđe dok u kuhinji nešto pripremam i nikad mi se ne skupi prljavoga ni za trećinu najmanje suđerice napuniti.
Al zato mi je veš-mašina svaki dan u upotrebi (nekada i više puta na dan, npr.vikendom), a sušilica cca 1-2 puta tjedno. Iako moram priznati da mi je totalna misterija kako vi ne morate peglati veš koji izvadite iz sušilice. Meni se to dogodi samo ako u sušilicu ubacim vrlo malo veša i to dječjeg, pa su majice površinom male i ne uspiju se puno ispresavijati tijekom sušenja. Sve ostalo bude dovoljno zgužvano da majice moram prepeglati, a posteljinu, kuhinjske krpe, rublje i ostalo koristimo tako zgužvane.

(maša)
12.11.2008., 19:29
-vešmašina
-suđerica
-multipraktik
-štapni mikser
-usisavač (iako imam samo 2 tepiha ako ne usisam prije brisanja poda imam osjećaj da samo razmrljam prašinu okolo :))
-pegla (manje drag aparat :))
-mikrovalna
-mikser za capuccino :)