PDA

Pogledaj cijelu verziju : Kako sve podnose vasi muzevi?

Betty
11.05.2007., 17:24
Kako sve ovo podnose vasi muzevi ? Da li su zainteresovani , da li ostavljaju dojam spremnosti na sve ili cute i izbjegavaju razgovor o temi plodnosti ?
Da li se trude da se informisu ili cutke rade ono sto im kazete ?
Sta kazu na mjerenja BBT , razne cajave koje pijemo .
Koliko pricate sa njima o tome ?
Treba li pricati o tome sa njima ili ...
Sta ste uradile ili rekle, a da je postiglo dobar , a sta kontra efekat ?

Ocjenite ih na osnovu kompletnog ponasanja .

Moj dobija ocjenu 2 za spremnost i informisanost i to zato sto je familija , pa ne mogu da mu dam keca , inace bi pao k´o s kruske :x Uopste nije opterecen sa tim i totalno me izludjuje . Ali ja se nisam nesto ni bunila , ne znam kako da se postavim prema njemu . ..
Tjesenje i podrska ocjena 5 :mrgreen:

Znaci neka trojcica iz Bijafre :/
( ne mogu , ima fine oci , a i volim ga . Dacu mu 5 , mozda se popravi :mrgreen: )

MAJOLINA
11.05.2007., 18:14
Za zainteresovanost i informisanost - osjena 5 :roll:

Za podršku i utjehu - ocjena 2 (po njemu ne vrijedi nervirati se za nešto što ne možeš promijeniti)

Ali, ja sam možda preprestroga zbog profesionalne deformacije :mrgreen:

Znači,. sve u svemu - može proći nekom četvorkicom, na poklon. To na poklon jer je kraj šk.godine, pa u njegovu korist :lol:

mu
11.05.2007., 18:30
za zainteresiranost i informiranost: 1
jedva da nešto pita. sad sam mu pokupovala čajeve i tablete, i pit će.
prvo sam mislila da ga baš briga, a onda sam skužila, da dok ja okolo pričam, tražim svemoguće odgovore i razmišljam o sto kombinacija i problema, on ČEKA. i smiren je. a ja živčanim.
dakle bolje da je takav, jer onda kad treba zaslužuje :
za tješenje i podršku : 5+
tu je nabolji. kad ga vidim odma je sve bolje. kad mi je došao u bolnicu poslije kiretaže sve je bilo lakše. kad mi da ruku, sve me manje boli i sve je manje straha. da njega nema, pukla bi odavno.

alga
11.05.2007., 19:34
MM za informiranost dobija dvojku za informiranost kao i Bettin, iz istih razloga (jer mu ne mogu dati keca), ali pazljivo saslusa sve sto mu ja uvijek izrecitiram, nazalost brzo izadje na drugo uho tako da vec za par tjedana (a nekad i dana) mogu mu istu stvar izrecitirati ponovo.Tako je uvijek kad ga neka tema bas ne zanima ili sta ja znam, zna vec da cu se ja o tome pobrinuti pa nije potrebno da pamti..Ima firmu pa valjda i drugih problema...
ALI, sto se svega ostaloga tice, cista petica... Spreman je na sve sto ja kazem ili pozelim.. spermiogram, kondom sad da sad ne sad bi ja keksa, sad nebi sad moramo, sad je 0... sve on to junacki: kako kazes draga...Zlato moje :zaljubljen:

Rene2
11.05.2007., 19:48
ne znam što bih ti odgovorila.
Prije je bio dosta rezigniran, ali otkako smo otkrili da je dio problema i u ne baš najboljem spermiogramu, puno se bolje ponaša.
Sad me nakon AIH-a pita, a kad ćeš se testirati? :lol:
Dok mi je prije govorio, opet se testiraš.

alga
11.05.2007., 19:52
Zaboravila sam jos reci da bi sigurno i on mjerio bbt i pio cajeve da ga to pitam :lol:
E, sad mozete zamisliti kako mi je bilo u prvoj T dok smo MI bili trudni.. :heart:

Betty
11.05.2007., 20:00
ne znam što bih ti odgovorila.
Prije je bio dosta rezigniran, ali otkako smo otkrili da je dio problema i u ne baš najboljem spermiogramu, puno se bolje ponaša.
Sad me nakon AIH-a pita, a kad ćeš se testirati? :lol:
Dok mi je prije govorio, opet se testiraš.

Upravo to . Ja znam da bi MM skocio da se informise , uradio bi sve zivo kada bi uzrok bio los spermiogram.Zbam da bi se sasvim drugacije ponasao .
Za sada imam osjecaj da on smatra da je to zato sto ja imam duge cikluse i SAMO SE OPUSTI i gotovo ..

Do tada ce sve ovo biti moj posao :/

Jednom me tako uvrijedio jer sam mu rekla hajde probaj samo gutljaj marulje da vidis kako je gorko . Nije htio ni jedan jedini gutljaj . Mislim se #&%¤¤/( pa kad ja mogu piti na litre , daj bar nemoj me toliko ignorisati . :(
I to njegovo ponasanje kao sta ja radim , luda sam sto mjerim BBT , sto ga tjeram da jede sjemenke , pije vitamine .

Ne znam kako da mu doprem do mozga .
Ili je stvarno on u pravu .. :?

Shanti
11.05.2007., 20:13
Prije nego što sam vam se pridružila, mm :heart: je vodio u informiranosti. Sad se ja više vremena informiram pa sam ga prestigla, ali za znanje, trud i zalaganje i dalje dajem mu čistu peticu.
Za podršku i utjehu, iako nije uvijek u onakvom obliku u kakvom bih je ja htjela, nego je u obliku u kakvom zna da mi je korisnija, pa i baš zbog toga što je takva, kao glas razuma a opet razumijevanja mene i onoga što se u meni događa, opet čista petica.
Za veliko strpljenje koje je imao svih ovih jedanaest mjeseci i četrnaest mjeseci prije toga, kad nismo smjeli zatrudnijeti, dajem mu, opet, čistu peticu.

Za to opći dojam i trud na svim poljima kako bismo ostali trudni, opet čistu peticu. Zbog toga što nikad nije rekao, pa pretpostavljam ni pomislio, da ću ja biti trudna, nego me je uvijek ispravljao kad bih tako nešto izgovorila jer mi je objasnio da je ispravno reći da ćemo mi biti trudni, petica mi se čini premalo, ali, kad je već dogovor da je to najviša ocjena, i za to opet petica. I vjerojatno je ta petica u temelju onih ostalih petica.

Neopisivo ga volim i neopisivo sam mu zahvalna i neopisivo sam sretna što je takav kakav je... :oops: :heart: :zaljubljen:

Shanti
11.05.2007., 20:21
E, sad mozete zamisliti kako mi je bilo u prvoj T dok smo MI bili trudni.. :heart:

:heart:

Mi smo, nažalost, do sada imali samo miom (ni miom nije bio samo moj), pa me zanima kakav je bio tm kad ste bili trudni... ali da ne kvarimo ovu temu, hoćeš mi napisati na odbrojavanju? :* :love:

pujica
11.05.2007., 21:09
ja nazalost mm ne mogu dati takvu dobru ocjenu, ali to pripisujem soku i emocijama koje su jos uvijek u igri

naime, on je do danas zivio u nadi da ce se dogoditi cudo koje ce njegov spermiogram proglasiti najboljim na svijetu i mi cemo zatrudnjeti skroz prirodno tako da je na moje informacije, nagovaranja da pije razno razne pripravke i gurkanje da obavlja pretrage reagirao jako lose

kad sam dobila dobre nalaze hormona (prvi put u zivotu) on je bio ljubomoran, kad nam je doktor rekao da je mpo jedina opcija on je bio ljut i deprimiran

sad ga je pocelo polako zanimati sto je to aih, kakva je razlika izmedju prirodnog i stimuliranog ivf-a i slicno, ali sve je to jos uvijek jako nacelno informiranje

kod njega jos uvijek jednostavno ne postoji zelja da mi idemo na postupak u smislu da je to prilika za trudnocu, on to dozivljava kao nesto negativno i mucno

zato za sada, jer ga jako volim, dobiva -2, a ja se nadam da ce se ta ocjena polako mijenjati na bolje

alga
11.05.2007., 21:18
Pujice, moras ga razumijeti, tesko mu je podnijeti da je on "krivac" za vasu situaciju. Popravit ce se ocijena, znam to, vidis da je vec ljutnja presla u zanimanje za aih...Pusti mu samo vremena.. Evo, MM-u je spermiogram ok, ali sta da ti kazem, imamo papire za udomiteljstvo..Nasi M se pomalo na sve privikavaju nama iz ljubavi, vjeruj mi.. :love:

pujica
11.05.2007., 21:22
razumijem ja njega, bio je totalno drugaciji na pocektu dok nismo znali za taj problem i znam da je ovo privremeno ali mi je nekad tesko jer se cesto osjecam totalno sama u svemu tome (a on regira u smislu da ga ja pritiscem i radim napetost) tako da mi dodje da odustanem od svega. onda me to naravno brzo prodje pa dalje treniram strpljenje i suosjecajnost :mrgreen:

Betty
11.05.2007., 21:31
razumijem ja njega, bio je totalno drugaciji na pocektu dok nismo znali za taj problem i znam da je ovo privremeno ali mi je nekad tesko jer se cesto osjecam totalno sama u svemu tome (a on regira u smislu da ga ja pritiscem i radim napetost) tako da mi dodje da odustanem od svega. onda me to naravno brzo prodje pa dalje treniram strpljenje i suosjecajnost :mrgreen: ISTA STVAR KOD NAS !

Brunda
11.05.2007., 21:41
Što se tiče informiranosti, neću mu progledati kroz prste i pokloniti dvojku. Dakle, čista jedinica. On zna da sam ja ta koja se uvijek i o svemu informira i kad ga eventualno nešto zanima pita mene. Ja mu dođem kao neki priručnik u slučaju da nešto želi saznati. A najčešće kada nešto i pita, pita zbog nekog prijatelja, poznanika i sl., nikada zbog nas. Mislim da je to zato jer on misli da mi uopće nemamo problem, samo da sam ja jako nestrpljiva.
Što se tiče podrške i tješenja, tu je dobar, nije petica ali četvorka može. Peticu nedam zato jer mislim da bi me mogao tješiti i više nego što tješi. Nekada kada mi treba zagrljaj i utjeha on to ne prepozna nego me još pokušava spustiti na zemlju. Tada i ja znam burno reagirati pa se znamo i posvađat :mrgreen:

Brunda
11.05.2007., 21:43
Što se tiče informiranosti, neću mu progledati kroz prste i pokloniti dvojku. Dakle, čista jedinica. On zna da sam ja ta koja se uvijek i o svemu informira i kad ga eventualno nešto zanima pita mene. Ja mu dođem kao neki priručnik u slučaju da nešto želi saznati. A najčešće kada nešto i pita, pita zbog nekog prijatelja, poznanika i sl., nikada zbog nas. Mislim da je to zato jer on misli da mi uopće nemamo problem, samo da sam ja jako nestrpljiva.
Što se tiče podrške i tješenja, tu je dobar, nije petica ali četvorka može. Peticu nedam zato jer mislim da bi me mogao tješiti i više nego što tješi. Nekada kada mi treba zagrljaj i utjeha on to ne prepozna nego me još pokušava spustiti na zemlju. Tada i ja znam burno reagirati pa se znamo i posvađat :mrgreen:

alga
11.05.2007., 21:45
Betty, :( .... ali sjeti se kako ti je sladak ujutro kad ti radi pipipipipi dok mjeris bt..

blondie
11.05.2007., 21:56
Za informiranost potpisujem Brundu.
To je čista jedinica. Ali ne mogu reći da ga osuđujem. Naime, prije rode i ja sam bila čista jedinica. Eto, L. se primila doslovce iz prve i sve što sam znala o ciklusima, M i O i svemu ostalome bilo je ono što smo učili iz biologije. Sve dok nismo krenuli na drugu bebu.
Pa prvi mjesec pa drugi pa treći i tako je moje čitanje ovog podforuma postalo češće i detaljnije. MM naravno ne čita rodu i sve što zna jest ono što mu ja kažem. Njegov stav je da je L. dokaz da je sve ok i da smo zdravi. I da 9 mjeseci kolko traje naša borba nije još dovoljno dugo da se bojimo.
Kad sam u ponedjeljak došla od ginekologice i rekla mu da je preporučila uz moje briseve i pregled i njegov pregled i spermiogram, nije niti sekunde razmišljao već odmah rekao da nema frke i da će on sve napraviti. Tu njegova zainteresiranost prestaje. Ah, ne znam. Za sada meni je to dovoljno i njegova spremnost da i sam radi pregled mi puno znači.

pirica
11.05.2007., 22:41
MM dobiva čistu 1 iz svega

Pepe2
12.05.2007., 01:01
evo i ja cu ocijeniti MD - informiranost : cista 1
zainteresiranost: cista 5

tako, da s obzirom na interes mislim da ce brzo ispraviti jedinicu, a moram priznati i da brzo uci pa ne sumnjam u uspjeh...

Rominka
12.05.2007., 08:58
eh, nešto se zaredale 1 iz informiranosti, pa mi je malo žao da to neću prekinuti, ali i moj dobiva topčinu kol'ka mu je kuća. kad je u pitanju zainteresiranost primijetila sam da će saslušati sestru, sestrični i sve druge osim mene jermu to ne stvara napetost i presing. možda je u pravu, ja to sa svog stajališta pričam pa se malo iše unesem nego njegova seka, koja je sada dobila drugog sina (a mlađa je 4 godine, a mi još ništa). ali zato ni 5+ nije dovoljna ocjena za tješenje. u tome je nabolji, toliko me dobro poznaje da zna kad mi je potreba tišina i njegova blizina, a kad nekakva propovijed. tu mu skidam kapu jer stvarno ima konjske živce. :oops:

gejsha
12.05.2007., 09:44
Ovako sto se tiče mog muza :/ informira se onoliko koliko mu ja kazem .. a znam biti dosadna :mrgreen: ... samo je pitanje koliko je ostalo u glavi :/
valjda nesto jest hmm.. :/ evo mu 3 . :mrgreen:
Trudim se sto vishe razgovarat s njim o tom ..o nama o drugima ..o uspjesima i neuspjesima..

Za tjesenje 5 iako se trudim ne pokazati koliko mi je tesko u odredjenim trenutcima opet me "pročita"

On me podrzava 100% sto se tiče BT ..čak uvijek pita jesi izmjerila ..kolika je itd.

Dok nismo spermiogram napravili govorio je bit ce polako.. netrudimo se dovoljno bla bla.. kad je vidio rezultate pokunjio se i vjerovatno zapitao :/
sad sam trazi kupi mi vitamine kupi mi med,orahe itd. znaci za trud čista 5 .

bez obzira na sve on i dalje vjeruje da nama netrebaju doktori a tko zna mozda i netreba ginekolog ili tako nesto mozda nam treba samo dobar psihijatar
:mrgreen:

ella28
12.05.2007., 11:23
Zaista imam sreće što je MM 100% uz mene! Kako u ovoj situaciji tako i opčenito u svemu.
- Za zainteresiranost i informiranost mu mogu dati čistu 10!
Ponekad je dooooosadan! Stalno nešto čita, ispituje, provedemo po nekoliko sati uz kavicu i pričajući o svemu. Često ga uhvatim kako vrti nalaze i moje papire i nešto mudruje, računa......... :lol:
- Za podršku i utjehu opet čista 10. Kad se rasplačem i u njegovim očima plivaju ribice, znam da bi i on mogao pustit suzu, al ne smije zbog mene, pa treba mi oslonac a za to imam njega! :mrgreen:
- Iako radi na terenu i dolazi samo vikendom, svega se pridržava, sve pije i koristi što sam mu naredila :mrgreen: , a najbitnije je da i sam istražuje, razgovara sa drugima i traži savjete!
I on je kao i ja već izgubio stid i otvoreno sa svima priča o našem problemu (što je najteže muškarcima).
:*

Pepina
12.05.2007., 11:57
Što se tiče informiranosti,rekla bih da je MM iz nekakve teške 1 do -2,uznapredovao do debele trojke.Ne dam mu 4,samo zato što uglavnom ne čita i ne traži ništa sam,nego sve mene pita i pouzdaje se u moju informiranost.:mrgreen:
Što se tiče spremnosti,i tu je uznapredovao,...od mršave dvojke,popeo se na solidnu četvorku,možda čak i 5.Nekoć ga nije previše ništa diralo-padale su riječi tipa"joj,nemoj sad ti vršiti pressing,pa ne mogu ja sad ciljati te dane,što se zabrinjavaš,pa nemoj me opterećivati...".Da ne govorimo da mu je odlazak na spermiogram bio najgora noćna mora.
Ali,kako je vrijeme prolazilo,vidio je da je vrag odnio šalu,pa je,iako se totalno bio skupio to jutro,ipak otišao na svoj prvi spermiogram.Danas bi na to mogao otići u bilo koje doba dana,ne bi se baš previše bunio.Naravno,jede i pije sve pripravke,tabletice i čajeke,kojima ga ja kljukam....
Inače,od kad sam imala spontani početkom ove godine,spreman je još više,valjda zato što sad,kao,zna da on to može,pa želi ponoviti svoj uspjeh što prije.Sad pita-što je trakica(lh) rekla,planira,računa,kalkulira.Jedino,što ponekad varira od teške zainteresiranosti,pa do stava-lako ćemo.Ali,to je normalno i ljudski.
Prošla dva ciklusa je bio sav u tome toliko da je i mene dodatno opteretio,počeo je pričati kako bi mogli uskoro na aih ili nešto itd.A,za razliku od toga,prije neki dan mi kaže da je pozvao prijatelje u posjetu kod nas ove nedjelje popodne.Ja sam mu na to rekla da je nedjelja najvjerojatnije dan za hopsanje i da sam mu to već rekla i prije neki dan,a on će meni nešto tipa-pa,dobro,ne možemo baš sad sve planirati,ma neće oni dugo itd.. :x -kao da on može znati koliko će ljudi ostati kod nas,kad dođu,a tjerati ih da odu sigurno nećemo.Baš sam mu rekla da varira od totalnog pressinga,do stava-ma lako ćemo mi to(a,ne ide nam lako,suvišno je to i reči).Eto,u sjeni ovog zadnjeg događaja,ne dam mu 5,pokvario je ocjenu,previše je kampanjac. :mrgreen:

Za tješenje i pomoć mu moram dati 5,jer se iskazao u doba kad sam imala spontani,pa mu mogu progledati kroz prste za neke ostale dane,kad nije bio divan i pun razumijevanja.

Sve u svemu,rekla bih da je on divan čovjek,ali je ipak samo jedno normalno muško,sa svojim trenucima.Ali,pošto i ja imam svoje "trenutke" :roll: ,moram mu dati 5,jer ga volim jako :zaljubljen: ...

zelimo_bebu
12.05.2007., 12:16
hm....čitam vas sve i mislim se...pa je...naravno da je uz mene 100% - i ja uz njega - samo što njega muči osjećaj krivnje iako to pokušavam izbiti iz njega ali psiha je psiha...ali se sa MU slažem...nije baš da je zainteresiran za sve ovo što pišem...nije općenito zainteresiran za komp...pita on mene za Rode i tako ali...pije redovno sve što ja kupim za speedy sperm :lol: ....za tješenje je svjetski jer se prije ja rascmoljim i rastužim nego on..kao i svaki muž je uz mene kada treba...zapravo on je jedan veeeliki optimist :love: koji vjeruje u nas i vjeruje da ćemo uspjeti sami....

Rominka
12.05.2007., 12:17
čini mi se da bezobzira na sve "negativne" ocjene, s obzirom da smo ih mi birale ipak zaslužuju barem 4! i nek samo netko kaže da ljubav ne čini čuda :lol:

pujica
12.05.2007., 12:36
Trudim se sto vishe razgovarat s njim o tom ..o nama o drugima ..o uspjesima i neuspjesima..

i ja se trudim, ali u tome je i problem, jer on najradije ne bi uopce razgovarao o tome tako da svaki put moram razgovor zapocet totalno izokola i u svilenim rukavicama, sto mi je katastrofa

bez obzira na sve on i dalje vjeruje da nama netrebaju doktori a tko zna mozda i netreba ginekolog ili tako nesto mozda nam treba samo dobar psihijatar
:mrgreen:

a ovo je identično i onda nek mi neko kaže da su muškarci razumni spol koji ne podliježe emocijama kao žene

gejsha
12.05.2007., 12:40
čini se meni koliko mi god njih branili prosjek je 3 :mrgreen:

treba počet plakat :cry: :mrgreen: jecat onak tebee to nista ne zanima jadna ja :mrgreen: kad vec svi imaju 5 iz tjesenja mozda se smiluju :)

Pepina
12.05.2007., 12:43
čini se meni koliko mi god njih branili prosjek je 3 :mrgreen:

treba počet plakat :cry: :mrgreen: jecat onak tebee to nista ne zanima jadna ja :mrgreen: kad vec svi imaju 5 iz tjesenja mozda se smiluju :)

Ja da počnem plakat,MM bi se izgubio,ne bi vjerojatno znao što bi sa mnom.Ja baš ne plačem često...ali,možda bih trebala,hm,hm,vidiš,vidiš. :!:

gejsha
12.05.2007., 12:44
samo da i oni nepočmu s nama :mrgreen:

ella28
12.05.2007., 12:47
Pa cure plakanje je naš glavni adut! :mrgreen:
Ja samo napravim facu :( i počnem šmrc, šmrc i sve je po mome! :lol: :lol:

Pepina
12.05.2007., 12:47
Ma,neće valjda,onda ne bi ispali frajeri,a to bi im bila katastrofa ;) :mrgreen:

Pepina
12.05.2007., 12:48
Pa cure plakanje je naš glavni adut! :mrgreen:
Ja samo napravim facu :( i počnem šmrc, šmrc i sve je po mome! :lol: :lol:
Da,vidim da ja još nisam usavršila to moćno oružje..morat ću si dati truda :mrgreen:

gejsha
12.05.2007., 12:50
trk u apoteku po vizine i karton maramica :lol:

Pepina
12.05.2007., 12:54
trk u apoteku po vizine i karton maramica :lol:
Da baš sad idem u šoping,pa ću se usput opskrbiti :mrgreen:
A,što se tiče šmrcanja,nema brige,pošto sam ionako prehlađena 8)

Odoh u šoping,javim se poslije ili sutra :bye:

Rominka
12.05.2007., 12:57
meni i kad dođe da počenm plakati ne mogu jer čim ga vidim onako zbunjenog :? odvalim se smijati jer zbilja ne kuži zašto se meni plače. vidi on da ja nisam ok, ali zašto...eh tu se rastanemo. a kad počnem objašnjavati tek se onda izgubi totalno :lol:

ivana31
13.05.2007., 08:54
Sto se tice informiranosti mogu mu dati 4,ali samo zato sto kad sam zavrsila u bolnici udavio je doktora od pitanja,posto sam uspjela zatrudniti odmah ne mogu ga stavljati u kategoriju VM.Mjesec prije nego sto smo poceli raditi na bebici isla sam izvaditi briseve jako me obradovao jel je i on isao vaditi briseve da budemo 100% sigurni.Sto se tice tjesenja tu mu dajem 100.Jako mu je tesko sto sam u bolnici i u ovakvim situacijama vidim koliko me voli,nekad imam osjecaj da se on osjeca puno gore nego ja,predamnom to skriva,ali kad ga gledam s balkona kad mi dolazi u posjet faca mu je(sve su mi ladje potonule). Eto tako kao da ovo prozivljava teze od mene ne sto sam izgubila bebicu,jel on ne gubi nadu(misli ako smo prvo napravili odmah onda cemo i drugo),nego sto se meni ovo sve zakompliciralo,sve u svemu ne mogu se potuziti tako da mu dajem zavrsno 5.

sweety
13.05.2007., 14:34
Eh, da...

Informiranost, pa -2. Bile su mu zanimljive LH trakice, jedanput, nakon tada, više nisu ni one zanimljive. Po starom sistemu, djeca se prave u krevetu s odnosom bez zaštite i točka.
Zainteresiranost, 0, osim kad trune frendice i mlade mame dijele svoja iskustva....
Podrška, ? a što bi to bilo uopće...... Ja sam ta koja pretjeruje...
Pametovanje, +5, sve zna malte ne je Dr.Ginekolog i ono, samo neka ide spontano, trebamo se opustit...
Sudjelovanje, ? u čemu... Da bar sudjeluje u seksu... :lol: Čini mi se da i to moram sama...

Mislim da sam lagano u bedu.... 8)

Htijela sam otvorit novu temu, da se izjadam, ali sam pronašla već nešto slično...
Pa me eto natrag...

Mislim da sam sve opisala što me muči.
Neznam kako naći rješenje, kako popričati. Kad god mi je teško, plačem, a to je onda kaos, uhvati me peglat i kopat po neznamkakvim stvarima, i sve je važnije od onog što mene muči. Ispadam egocentrična kokoš koja misli samo na svoje probleme, zato više ni ne razgovaramo o tome...
Ne znam više kako da se postavim...
Ubjeđuje me da želi i on djete, da smo zajedno da nam je super....
S jedne strane je tako, s druge je praznina, mislim, kako ćemo napravit djete ako se ne seksamo? Malo mi je to smješno...
Navodno pretjerujem, trebalo bi sve ići spontano...
Nema drugu! To je jedino u što sam sigurna!
Možda je kriza srednjih godina ;)

Ne znam više što da mislim, znam samo da vrijeme prolazi i da smo svakim danom sve stariji... :(

Dodirko
13.05.2007., 18:19
A ja sam mislila da imam problem i nisam htjela pisati o tome a muči me to. Sad mi je lakše :/ ... Nije zainteresiran, nije informiran ali tu je kao podrška ako ja moram nešto napraviti.

Ono što me jako iznenadilo je jedna rečenica da su i naši prijatelji krenuli na preglede.... Znači ipak sa nekim razgovara na tu temu :D

AnneM
13.05.2007., 19:06
Joj nije ni nama u početku bilo lako .
Kad se samo sjetim koliko mi je trebalo živaca da ga nagovorim na obićni spermiogram
Čak smo se uspjeli posvađati u samom labaratoriju jer on to nije mogao :/
Poslije kako je vrijeme prolazilo i kad je skužio da bebu nećemo tako lagano dobiti , promjenio se ...
Sad bez problema napravi sve pretrage koje moj liječnik traži , iako ja moram nabaviti sve uputnice od njegovog liječnika :roll:
Prije par dana smo bili na prvom AIH i išao je samnom na svaki pregled do same inseminacije .
Jedino što mi je digao tlak taj dan na inseminaciji , kad me pitao " A oće oni tebe sad punktirati ...izvaditi jaja ...pa onda oploditi " :shock:
On do samog zahvata uopće nije imao pojma kako se radi inseminacija , pa sam mu sve morala objašnjavati u sobi dok smo čekali da obrade njegov uzorak
Najveći lapsus je bio , " A što ako oni pomješaju njegove spermiće u labaratoriju , pa ja rodim kineza :roll: I jel se kako može provjeriti jer to djete njegovo kad se rodi "
A ja reko " Pa halo nismo još niti trudni a ti bi već pravio test očinstva jer se bojiš a mi ne stave tuđi uzorak "
Iz znanja i zalaganja 2 a za podršku 4

Suncem.m.
13.05.2007., 21:58
O pa da i ja dodam ocjene za MM.
Dakle informiranost 4 (svaki put me iznenadi kad shvatim koliko pozorno sluša i pamti šta mu kažem)
Zainteresiranost 5, sve želi znati, i u svemu sudjeluje i ništa mu nije teško napraviti. Nekada pita zašto, a nekada sve napravi bez prigovora i bez pitanja.
Tješenje 4 jer mene je jako teško utješiti :roll: . I u biti nemoguće je da čovjek uvik nađe prave riječi. Ali uglavnom ga dobro ide. ;)
Sveukupni dojam je ipak 5 jer bez njegove neizmjerne :zaljubljen: ljubavi ja bi sigurno već bila u ludnici :mrgreen:

I ja sam uvjerena cure moje da će te vaše jedinice koje ste podjelile
svojim muževima jako brzo postat pozitivne ocjene.
Ipak njima malo duže treba da informacija stigne na odredište, ali bitno je da stigne.
Jer oni uvik misle lako ćemo.

printemps
14.05.2007., 07:36
Super tema!!
Pa ovako iz informiranosti dvoumim se između 2 i 3.
2 zato što sve informacije ja skupljam i njega o tome obavještavam, on me rado sasluša al ništa da sam o tome uči, al kad je o kexu riječ e tu će bez problema i knjige kupovat :roll:
Zainteresiranost 5+ ,ako je moguče tu me i prednjači, popit će sve šta mu dam,spermiogram je na njegovu inicijativu napravljen, non stop me pita kad ćemo giniću, jel ti došla M ...
Tješenje, e tu neću biti milosrdna, naime meni se neki put čini da sam ja muško u kući! Užasno je osječajan i ja sam ta koja govori, ma bit će sve ok, nesmijem si dopustiti luksuz plača jer bi se on raspao da me vidi takvu i opet bi ja njega tješila na kraju stoga 2!
ja sam se baš uživila u ovo ocjenjivanje :lol: ,možda lječim komplex što je on bio super student, sve u roku dao, stipendije dobivao, a ja totalni kampanjac. :mrgreen:

Rene2
14.05.2007., 07:37
ja sam se baš uživila u ovo ocjenjivanje :lol: ,možda lječim komplex što je on bio super student, sve u roku dao, stipendije dobivao, a ja totalni kampanjac. :mrgreen: :lol:

silvestra
14.05.2007., 07:57
Evo ja sam procitala ovaj topic i vidim sve slicne "probleme u odnosima"
Moje misljenje je da muskarci opcenito nemogu funkcionirati na vise strana istovremeno, ako je on opterecen poslom, financijama bilo cim drugim njegov mozak jednostavno nema mogucnost posvetiti se necem drugom To presaltavanje njima jednostavno neide
Probajte ih testirat Recimo dajte im tri zadatka neovisna npr. odnesi molim te smece, nazovi (bilo koga) pitaj....? Kupi mi .....(nesto) Od te tri stvari jednu ce sigurno zaboravit jedino ako nije "naucen" da to obavi odmah
Oni za to nisu krivi JEDNOSTAVNO SU TAKVI
Zene drugacije pristupaju problemu, imaju vise strpljenja i lakse govore o onome sto ih muci
Vasi M sve to prozivljavaju skupa s Vama ali se prave jaki i da ih se "ne tice" sve to njih iznutra muci mozda cak i vise nego nas
A jos ako neka pretraga pokaze da je "greska" u njemu GOTOVO BLOKADA
U dusi su bebe i toga su svjesni ta fasada je njihov obrambeni mehanizam
Najvaznije je naci nacin doprijeti do njih unutra da progovore a to je znam tezak posao, al tu treba upotrijebiti svu zensku intuiciju, ljubav mudrost dat mu do znanja da nije manje "musko" i treba vremena i strpljenja
Zato naoruzajte se svim zenskim sredstvima i polko k njemu kao maca vrucoj kasi
To im imponira osjecaju se jako A TO NJIMA TREBA
Nema pitanja u glavu. Ja sam SM izludila ovaj mj s cicama pa bole ovako pa onako sa zilicama bez zilica boli trbuh imam O nemam O
Mislim kad razmislim ja bi popi...., a on onako pa neznam pa mozda ovo ...
Jedan dan poslje keksa kaze on meni:" Jos mi traje Ovulacija" Htio mi je reci Erekcija

:lol: (da vidi da sam ovo napisala) Hocu reci opteretimo ih s tim a da nismo ni svjesne
:* svima dobre vibre

alga
14.05.2007., 08:35
Probajte ih testirat Recimo dajte im tri zadatka neovisna npr. odnesi molim te smece, nazovi (bilo koga) pitaj....? Kupi mi .....(nesto) Od te tri stvari jednu ce sigurno zaboravit jedino ako nije "naucen" da to obavi odmah

:lol:
Moj bi zaboravio najmanje dvije i to odmah, a mozda i trecu, ovisi koliko puta bi mu je ponovila.. :lol:

Shanti
14.05.2007., 08:47
Jedan dan poslje keksa kaze on meni:" Jos mi traje Ovulacija" Htio mi je reci Erekcija

:lol: :lol:

Pepina
14.05.2007., 11:51

:lol:
Moj bi zaboravio najmanje dvije i to odmah, a mozda i trecu, ovisi koliko puta bi mu je ponovila.. :lol:

MM bi se tako lijepo isključio,da me ne bi ni čuo da sam mu išta rekla...tek,ako bi ga lagano prodrmala i ponovila mu sve polako :lol:

bak
14.05.2007., 18:38
ne znam sto bih mogla dodati a da nije napisano....
mm ostao je udovac sa djetetom i nakon mnogo godina sreo mene. nije znao da se tako tesko dolazi do djeteta, znali smo da ga hocemo dva mjeseca nakon sto smo se upoznali, a uskoro je treca godina sto smo skupa.
on je moja podrska, on je jaca strana, brise mi suze i govori da je siguran da cemo jednog dana imati dijete. koji put bih vise voljela da zajedno sa mnom sizi ali on nije takav. na sto bi to licilo.....
ali spreman je na sve pokuse i eksperimente koje mu priredjujem.
znate cure, ova potreba za djetetom jednostavno je nama prirodjena, mi spontano reagiramo, cesto previse analiziramo i njihovo ponasanje krivo tumacimo. ali kada placem, njegovo se srce slama. oni nas vole.
ma koliko bio umoran, sin ga naljutio(ta velika djeca nisu bas tako slatka kao mala....) nikada nije odbio keksanje.
ne broji dane na kalendaru do ovulacije ali je uvijek , sa osmijehom, spreman u akciju. bez ocjena, mislim da je jednom rjecju ok

ZO
14.05.2007., 19:01
Eto i da ja nakon nećkanja nešto napišem...
Jako mi je teško gledati MM koji sve naše borbe prolazi psihički, pokušavajući meni olakšati svaki trenutak kad padnem u bed. Nakon prvog neuspjeha i kiretaže pojavio mi se u ambulanti da buketom cvijeća u rukama - kada sam to vidjela nisam prestala plakati 2 sata... bilo mi je užasno teško jer sam stalno mislila na to kako bi bilo lijepo da mu sad stavim na ruke mali zamotuljak. Ajde sve je to prošlo, dogodila se trudnoća drugi put - na brzinu svi shvatili da je vanmaternična, završila na stolu za 5 minuta - prvo što sam vidjela kroz maglu bio je MM sa užasnutim izrazom lica i podrškom kao nikad na svijetu, plakala sam opet. Treći put trudnoća završila prije nego što sam uspjela zaustiti da sam trudna, sve je otišlo bez kiretaže, a MM je stalno ponavljao - hvala Bogu da nisi morala na čišćenje, sve ostalo će se posložiti kad tad... nikada nisam mislila da mi netko toliko čvrsto može držati glavu iznad vode...
Ja stalno nešto kompliciram, stalno bih o svemu tome razgovarala, istraživala, a on samo ponavlja kako će naše dijete biti krasno... ( a ja se bojim hoćemo li uspjeti )...
malo sam se rascmoljila i možda promašila poantu teme, ali...

bak
14.05.2007., 21:36
:love: zo , bas si me dirnula svojom pricom. imas divnog m, ovakva paznja i podrska najvaznija je. i nema nam druge nego vjerovati kada kazu da ce nasi :saint: biti naj naj

dora13
14.05.2007., 21:53
ZO, krasan ti je dragi, i da, u pravu je, vaš anđeo e biti krasan!! :love:

Charlie
14.05.2007., 22:08
Odlična tema :love:
Ja se nekako od samog početka (pa i prije nego smo prestali paziti) informiram o svemu...šta ću kad sam štreber...ali tako sam našla i vas praktički na samom početku i neizmjerno ste mi pomogle. Njega sam pokušavala isključiti iz toga da ne pomisli da sam prolupala - jer pravljenje beba je jednostavna stvar, ne. Međutim, nakon par pokušaja počela sam s čajevima, vitaminim...pa folikulometrijom...pa je i on došao na red s Bioastinom (malo je bio skeptičan ali ipak je srce moje povjerovao svojoj štreberici) - i tako mic-po-mic, počeo mi dodavati toplomjer, pitati kakva je temperatura, a ja bih mu dijelila informacije pazeći da ga ne preopteretim (mislim si, barem da je edno od nas dvoje cool). Na spermiogram je otišao bez problema doslovce drugi dan. Pričao je o našem trudu s prijateljem kojem je žena zatrudnila nakon skoro 2 godine prirodno (nakon nekoliko neuspjelih IVFova, vanmaternične...), pa s drugim koji je u istoj fazi kao mi... Sve u svemu, uključen je dosta, konkretnih informacija ima koliko mu ja "serviram", i uz to je velika podrška. Da sumiram ovaj dugi post:
Informiranost: počeo s 0, navukao slabu trojku
Zainteresiranost: počeo od 2, dogurao do 4+
Podrška: 5 :heart:

Svim curama čiji muževi nisu informirani - pa nije to najvažnije! Bitno da su nam podrška, i da su spremni obaviti svoj dio (uključuje keksanje u prave dane :mrgreen: , davanje spermiograma i ino). Informacije ionako razmjenjujemo tu na forumu, tu imamo i podršku i dobre duše s kojima dijelimo dobre i loše trenutke onda kad ih nikome drugome ne možemo priznati.

Charlie
14.05.2007., 22:12
Napisala sam cijeli roman ali mi otišlo u vjetar...možda je tako i bolje :)

ukratko:
Informiranost: počeo od 0 pa navukao do slabe trojke
Zainteresiranost: počeo s dvojkom, dogurao do dobre četvorke
Podrška: čista petica :heart:

Charlie
14.05.2007., 22:18
O ne, sad imate i roman i sažetak
Sorry :oops:

Suncem.m.
14.05.2007., 23:33
ZO nisi ti uopće promašila poantu teme (ali i mene si rascmoljila)
A na tvoju priču mogu reći samo :heart: :love2: :* :heart: :love2: :heart: :love2: :heart: :* :heart: :love2: :*
jer sve riječi su suvišne :heart:

tiki_a
15.05.2007., 10:30
MM jedva dvojka na svim terenima. Nešto i zna jer ga davim sa informacijama, inače je jako načitan i kad bi o toj problematici slušao od nekog drugog, rasprava bi trajala dugo i puno bi znao. Sama kupujem cink i selen za njega, ako ga podsjetim i naljutim se, popit će, a inače samo govori "pa koristim ja to", a zapravo sve se kod njega svodi na 3 tablete mjesečno. Voli tepati i maziti, u tome je majstor, ali to NIKADA nema veze sa našim neuspjehom na MPO, već to bude tako njegov stil, općenito. Nakon transfera, kad volim da barem tri sitnice budu po mojoj želji, grakne da pretjerujem... jer ja sam jadna htjela gledati svoju omiljenu emisiju u subotu navečer, a on jadan nije mogao mijenjati program više od 5 puta. Iako je njegov nalaz jako loš, sve ja iznosim na svojim leđima, a on jedino sudjeluje u onih 10-tak dana kad čekamo rezultat, ali samo u stilu veselog dečka, a ne da napravi nešto da se ja dobro osjećam.
Velikodušno sam mu poklonila dvojku

gejsha
15.05.2007., 10:54
ja sam sinoc ostala sokirana ko krtica :mrgreen: pričali smo o laparaskopiji i histerskopiji ako ne uspije ovaj put i nakaon pol h. vidim njega na internetu ukucava u google trazi :mrgreen: trazi posljedice kaze necu te pustiti na to ako se moze nesto desiti ;) znaci popravlja se :mrgreen:

tiki_a
15.05.2007., 10:59
gejsha, ima nade, he he :)

Pepina
15.05.2007., 14:13
ja sam sinoc ostala sokirana ko krtica :mrgreen: pričali smo o laparaskopiji i histerskopiji ako ne uspije ovaj put i nakaon pol h. vidim njega na internetu ukucava u google trazi :mrgreen: trazi posljedice kaze necu te pustiti na to ako se moze nesto desiti ;) znaci popravlja se :mrgreen:

Jesi plakala ;) ?

ella28
15.05.2007., 14:40
ma sigurno je pustila koju suzicu............... :) :*

gejsha
15.05.2007., 14:48
paaaaaaaaaaaaaaaaa ne :mrgreen:

ovaj tj. mi nije "plakajuci tjedan" ali koliko sam dobre volje i mogla bi oplakat :mrgreen:
ja placem samo kad me uhvati dan D kad stalno plačem a da ni neznam zasto :roll:

Pepina
15.05.2007., 14:59
A,ma ja sam mislila da je njegov trud bio rezultat taktike plakanja o kojoj smo pričale na stranici prije...a,možda mu se učinilo da bi mogla zaplakati,pa se zato požurio? :mrgreen:
Šalim se ja,super,za trud,definitivno se TM popravlja.
Mi sinoć nakon :gumi: nešto pričali,pa sam spomenula MM da ću nazvati danas ginekologa da se dogovorim za pregled,sad u drugom dijelu ciklusa,da vidi kakva mi je sluznica maternice i progesteron...a, MM mi kaže-reci mu da nam je već dosta.Reci mu,-mi smo se sad seksali puno i sad nam je dosta(ne seksanja,već čekanja)-hoćemo dijete!Dajte,nešto napravite po tom pitanju!
Naravno,zezao se,ali,eto,ne mogu reči da nije zainteresiran i da i njega ne pogađa ovo čekanje.
Ma,morat ću mu dati jednu 5 za zalaganje :zaljubljen: :heart:

andiko
15.05.2007., 15:11
uh, tako ste se raspisale. Samo cmoljim cijelo vrijeme.......

Ja sam se jako prepoznala u pujicinoj priči - ali prije godinu dana cca.....

Zapravo.... sad kad sam bila u postupku sam shvatila koliko je divan i koliko mu to sve znači..... brinuo se oko mene nevjerojatno (ja sam inače dosta hm..... pa recimo - ne volim cmizdrit ni oko čega.. ), pa MM nema baš puno prostora...

najbolji mi je bio kad sam se testirala nakon IVF-a na 14dpo i samo jedna crtica - poludio na test i da nisam dobro umočila...... medeno moje :heart:

Sad mi više ništa nije teško :roll:

andiko
15.05.2007., 15:13
a inače.... u svezi tiki_a priče...

meni je to SF - da ja ne gledam svoju seriju..... i to nakon IVF-a!!
Moj muž uvijek meni daje daljinski (čitaj:vlast) :mrgreen:

silvestra
15.05.2007., 15:33
Koja razlika izmedu pocetka prve i druge stranice ovog topica
Na pocetku nis nezna, mogo bi on to i bolje kak nezna kaj je ovo ili ono...., a sad dobar, njezan, pazljiv itd. SUPER
Oni su divni i VOLE pokazuju to na hiljadu nacina, a ja ih osobno dosta poznam (zena) koje to neznaju prepoznati i uopce ne vide koliko ih ta osoba voli, pa to ni nevracaju onda im se M zatvaraju u cahure i do njih ponovo doprijeti jako tesko
Zapravo su jako krhki iznutra i mnogi ce prije "puknuti" nego zena
Zato mislim da ih netreba opterecivati vise nego je potrebno, sta bi sad MM morao znati sta je npr.vitex nisam ni ja znala do "maloprije"
Ili kad mi je MM rekao da se ide opustiti u toplu kadu a dani O
Ja dreknem:" Kakvu kadu jesi ti normalan znas ti koji je dan"
On:" Znam, srijeda pa sta?"
Tako mi je bio sladak, kad sam mu polako objasnila nije bilo kupanja al moja reakcija je bila PRESTRASNA BILO ME JE SRAM STO SAM TAKO REAGIRALA JER NIJE ZASLUZIO
Ispalo je tako da smo se tome smijali ali priznali ili ne ima x situacija u kojima smo mi malo krive sa svojim nastupima

ula
16.06.2007., 19:24
Bok cure! Ja sam u svemu ovom još nova. Gin.prije mjesec dana uočila cistu, za koju sumlja da je endometriotična, i prvi put sam pomislila da ćemo do bebice malo teže doći. I, umjesto na jesen kako smo planirali, "bacili se na posao" ovaj mjesec. Mužu sam prvo sve ispričala, ali mi se tako zabrinuo da sad razmišljam da mi je možda bolje da mu ne pričam baš sve što pročitam, jer imam osjećaj da ću i ja tako biti manje opterećena.

laky
25.06.2007., 13:18
ja sam pri registraciji na Forum upisala njegov mail pa mu sve privatne poruke dolaze(tj.obavijest da ista postoji) tako da je htio ili ne morao vidjeti da nismo jedini s tim problem i da se samo interesiranjem može nešto postići...sada je zainteresiran prati forum i zna malo manje od mene o svemu :D :D

luni
27.06.2007., 08:57
Moram ga sjesti za kompjuter ili mu isprintati nešta da bi pročitao jer sam tražio nikada ne bi. Pio bi sve što mu dam i radio bi sve preglede koje treba, ali nije ni upola u priči kao i ja jer misli da sam ja preopterećena sa mjerenjem, gledanjem, simptomima... Nekada se i znamo posvađati zbog toga što on misli da nisam normalna, a ja mislim da njemu nije dovoljno stalo (što znam da nije ali nije mi jasno kako može biti tako smiren dok ja ludim). A i inače je hladovina i sve stvari riješava mirno i staloženo dok sam ja živac za sve. Ne mogu reći da mi nije podrška i znam da želi isto što i ja i jednako jako kao i ja samo je drugačiji i uvijek je optimist, dok je kod mene sve crno.

pujica
01.08.2007., 12:17
kod njega jos uvijek jednostavno ne postoji zelja da mi idemo na postupak u smislu da je to prilika za trudnocu, on to dozivljava kao nesto negativno i mucno

zato za sada, jer ga jako volim, dobiva -2, a ja se nadam da ce se ta ocjena polako mijenjati na bolje

podizem, jer mi je fantasticno gledati i dijeliti s vama kako se MM mijenja i kako su sve ove stvari koje sam pisala polako samo dio proslosti...

sad smo u fazi da sve pita, sve proucava, veseli se odlascima na konzultacije, skuplja novce za postupak, a jutros je izjavio da je vec i pozitivno radosno uzbudjen zbog postupka u listopadu

tako da smo od -2 trenutno na ocjeni od cak 4 :D

tiki_a
01.08.2007., 12:40
E i mi smo se popravili, više nije katastrofa :oops:

Pepina
01.08.2007., 19:33
Eto,vidim da se podigla ova tema ponovo,pa osjećam dužnost da pohvalim MM,pošto sam ga pokudila ranije.Sad je ovaj period pokušavanja da zatrudnim iza nas za neko vrijeme;eto,dogodilo se i naše malo čudo,pa želim pohvaliti ponašanje MM sad kad sam T..
Radi sve što treba umjesto mene,podiže sve teško,trudi se,prati me na preglede(nije još bio unutra;čekamo da se pređe na abdominalni uzv,jer će inače vjerojatno pasti u nesvijest :nono: ),daje mi podršku i gleda zaljubljeno u svaku sličicu s uzv.Sretan je,kao i ja,jednostavno mi je oslonac i podrška u svemu.Volim ga jako i zato sam osjećala potrebu da ga pohvalim ovdje sad kad smo trudni :mrgreen: (tako se obično šalimo) :zaljubljen: ..Zato mu ovdje dajem peticu,ali ne smije ovo saznati,da se ne umisli,pa se pokvari :mrgreen:

pirica
01.08.2007., 20:47
a i mi se popravljamo :D

a72
03.08.2007., 14:13
Pujica, Pepina bravo za VM!
MM, sve hoce uraditi kad ja kazem , popiti , pojesti- ali pokazati sam neko interesovanje...tesko...kao ja sam ta koja zna sta treba u vezi bebe (mos mislit), ja trazim, citam , pitam...on ceka :x
Volim ga, i dobar je ,ali samo malo podrske bi bas znacilo.

Iva30
03.08.2007., 18:54
Pozdrav cure!
Ja imam malo, malo drugačiju priču - ja sam pak ostala trudna u roku od 15 dana, ali u 15-om tjednu - missed ab. I nakon toga sam se ja bacila u pretraživanje interneta i našla Vas.:* Naravno od tada nema dana da ne dođem proviriti šta se događa. I tako je MM skužio da se ja vrtim po nekim "ženskim" stranicama, u početku ništa, a onda je počelo grintanje u smislu da ću poluditi od toga, šta stalno kopam, šta ću tu pametnog naučiti i između ostalog rečenica za anale: "Daj, pitaj te svoje "babe", kad si već stalno tamo, ako koja zna promijeniti diskove na Golfu četvorci!":lol:
U biti sam htjela reći da je MM od kad smo saznali da smo trudni, pa sve do danas podrška u svakom smislu pa mu zato dajem 5, ali za ono žuganje o "poludit ćeš" i sl., dajem mu 2 jer kao brinuo se ali nije htio sudjelovati u traganju za uzrokom, a 2 dana nakon što sam izašla iz bolnice predložio je slijedeće: "Ako hoćeš ići ću se ja "pregledati", nije bed!" e za to mu dajem 5+! Sad se spremamo za jesensku akciju, pa da ga onda vidim! :D

vlatka5
04.08.2007., 07:40
do sada MM je bio dosta dobar u podršci za ljećenje bakterija.ispoćetka nije htio piti ljekove pa sam ja malo :evil: :cry: :? :x pa je poćeo piti sve redom.
o trudnoći mogu reći da je slabo informiran ćista 1.tek je ovaj mjesec skužio da ovulacija traje 12-24 h.
za podršku neznam još jer ne pokušavamo jako dugo par mjeseci pa je meni normalno da neide odmah ali njemu ne.on misli da to ide kada se hoće.u svemu je nestrpljiv.
na pretrage je išao zbog klamidije tako kada sam ja rekla da će ići ako do zime nebude ništa pristao je.
u trudnoći je jako pažljiv.to je čista 5.
moj zakljućak da njih treba ućiti kako da se ponašaju u situacijama u kojim nisu bili.prije se o tome nije puno prićalo,gledali su kako se roditelji ponašaju (što je značilo ništa nisu saznali jer je to prije bilo tabu tema).

bebomanka
07.08.2007., 23:09
eto..i ovu temu sam tek sad uvidjela :smajlickojisetucetoljagompoglavi:

I dok sam citala od pocetka.....pomislih:"ma kad prodje duze vrijeme uz probleme oko zaceca, i oni ce se popraviti, kao i MOJ!!" i eto...tema se podigla nakon duzeg vremena i procitala sam upravo to sto sam pomislila.
Svaki muskarac u pocetku ne reagira kako bi trebao niti uzima previse ozbiljno tekuce probleme..kod njih je sve jednostavno dok...se ipak ne zakomplicia.
MM je u pocetku dobio sok jer je prvo kod njega bio dijagnosticiran vrlo los spermiogram i svijet mu se srusio...nákon toga je uslijedila i moja dijagnoza i jedno vrijeme je imao 4 za zainteresiranost i podrsku.Cetvorka je zato sto smatram da je ipak mogao biti i bolji jer je imao faze kad je namjerno bacao u zaborav tekuce stanje kupujuci si stvari koje su mu dizale njegov muski ego-vrlo vazna stvar!
Onda je uslijedila krizna faza (nakon jedno 7 god. neuspjeha) u kojoj smo se skoro i rastali jer je on nakon svih pokusaja shvatio da je ipak veca prepreka kod mene nego kod njega a i spermiogram mu se popravljao......Postao je totalno sebican i bezosjecajan :( Zalosno ali istinito.....
Nakon sto smo prosli i tu fazu sretno jer je ipak shvatio kratko prije nego me je zauvjek izgubio, da sam mu ja ipak nesto posebno i da bez mene ne moze zivjeti te da je napravio puno nepromisljenih i sebicnih poteza prema meni, totalno se upustio u informiranje sa svih strana ali ipak samo za 9 ( ne za cistu 10-ku) jer se ne informira dovoljno sam od sebe nego samo na moju molbu.Mozda i ja nisam dovoljno upucena ali onoliko koliko ga znam i sto vidim a imam svoje metode provjeravanja, nije jos cista 10-ka.
A najlosiju ocjenu dobiva iz strpljivosti u tjesenju tj. podrske. Kad sam u komi najvise mi trebaju sati razgovora i njeznosti a on izdrzi pune 2 recenice i onda vec mijenja temu-STRAHOTA!

Leni
13.08.2007., 11:37
MD se bolje drži nego ja..Nakon što godinu dana pokušavamo njemu to još uvijek nije puno, drži se onoga da i ne radimo na tome tako često... :lol:
Uz moje živčane napade napravio je i spermiogram jer je sad i on uz mene počeo misliti da je u njemu problem..Naravno, Spermiogram mu je ok...

ja sam postala skroz opsjednuta s time i pusti me tijekom ciklusa ali onda kada dođe M opet padnem u depresiju, ništa mi se neda, nemam volju za ničim.. Prije sam bila savjesna u svemu, sada u ničemu...
Njega napadam za sve i svašta, koje samo glupe razloge smislim.. :lol:
Ja sam došla u taj stupanj da sam odgodila i naše vjenčanje dok ne ostanem T(što bi mi sad rekli u crkvi :oops: )...

Sada kada pričamo o djeci svaki put obadvoje u zezanciji kažemo ma dobro mi ih ne možemo imati pa se i ne brinemo jel nam stan blizu vrtića i škole :)

Tako ti je to, kad posložiš život i kada imaš uvjete za dijete u našoj zemlji(zvuči nemoguće) e onda neide..

Uglavnom, muški to bolje podnose od nas-moje mišljenje..Mi smo ipak nježnija strana

icyoh
20.08.2007., 13:50
moj je prenaporan...sve zna bolje od mene :) čak je i prije mene skužio da sam trudna :)

šalim se, ima čistu peticu, pio je sve što je trebalo, potrudio se naučiti kolko dana traje ciklus, sav je nabrijan na djecu i odlučan u namjeri bit bar par mjeseci na porodijskom

Pepy
22.08.2007., 15:57
Moj pada na svim poljima - informiranost - 1, tješenje - 1, i što bi ono treće??? u svakom slučaju, i to je jedan.

On uopće niti ne želi drugo dijete, misli da sam luda što ga uopće želim i proveo je dvije godine pokušavajući me uvjeriti da ga ne želim. Onda je odustao i sad s mukom pristaje na hopsanje kad ja zatražim (kad mislim da je O blizu, ali čak se znao i uvrijediti zbog toga - kao seksamo se samo zbog djeteta, a ne zbog strasti pa je znao i štrajkati)

Nakon godinu dana što nam ne uspijeva, ne želi ni pomisliti na spermiogram ili tako nešto, a kad sam tužna zbog još jednog neuspjelog pokušaja, malo me zagrli, ali u sebi odahne.

Sve si mislim da možda silujem nešto čemu nije suđeno... :(

Saby
23.08.2007., 08:53
E moj MM nije zasluzio vise od 2-. Nekad malo popravi ocjenu al u globalu to je to. Za njega tu nema neke posebne polemike - nekad jednostavno ne shvata da hopsanje treba biti u pravo vrijeme i da se svasta nesto mora poklopiti da bi dobili bebu :)
Kad sam prije izvjesnog vremena intenzivnije pocela razmisljati o svemu i vise se truditi, on jednostavno nije shvatao. Sve je to njemu bezveze - pracenje plodnih dana, LT trakice, kod njega je to prosto po principu kako je suđeno da bude.
Mozda sam i sama previse grubo pristupila tome odjednom, mozda sam ga preforsirala. tako da sam nakon izvjesnog vremena dobila situaciju da se hopsamo pod nekim pritiskom i da ja licno slabo uzivam u tome.
I onda sam smanjila. Ne zelim zagusiti nas odnos tim - on jednostavno to drugacije prihvata nego ja i tako je. Ponekad pomislim da je meni to vaznije ali znam da i on to zeli jako jako.
Sada rijetko pricamo o tome, ovulacijske testove radim bez puno price, Rodu posjecujem dok sam na poslu - dok me nadređeni ne otkriju :lol:
Sve to postoji izmedju nas i spominje se ali vise ne svakodnevno - jer time postajemo sve stresniji i napetiji. Ja pratim svaki signal svog tijela ali pokusavam ne praviti veliku galamu oko toga.
Ipak jos uvijek se nadam da ce se desiti samo od sebe jer nemamo bas neki predug staz u pokusajima.

jabuka79
26.08.2007., 08:42
Neki dan sam ga napala zato što mi se učinilo da ne želi razgovarati o našem problemu, a kaže da me samo ne želi gledati nasekiranu.Nije ni njima lako,ali oni su jednaostavno drugačiji.Naš majčinski instikt prisutan je od samog rođenja, igramo se s lutkicama, hranimo ih i tako, a oni se zabavljaju sa autićima.Mi žene smo posebna bića, neki dan sam mu rekla da bih silno željela bebu i zbog naših roditelja, a on me toliko napao i rekao da ćemo dijete praviti sebi, a ne drugima i taman posla da se pored svega i još i time opterećujem.I kad onako razmislim, stvarno je dobar taj moj muž.Uvijek me tješi,prepozna kad mi je teško,pa šuti jadan i pušta me da opet dođem sebi.

Tayra
30.09.2007., 16:10
Osjećam potrebu nešto napisati, možda svi shvatimo koliko griješimo, držimo u napetosti druge, a da toga nismo ni svjesni!

Ovaj mjesec upravo negdje pred O sam se posvađala s MM. Tad sam posebno osjetljiva, kao i sve mi, pogotovo ako MM objeručke nije spreman na sex. Poludila sam, svašta mu nagovorila, da ustvari on ne želi dijeti, da me laže, da se ne trudi dovoljno da ga dobijemo, da ga tih dana uvije spopadne nekakva, prehlada, gripa, glavobolja, stresan dan na poslu i sl. Izvrijeđala sam ga kao nikad u životu, plakala sam, dugo....dugo. Prvo je samo šutio, pokunjio se, ko malo dijete kad zna da je pogriješilo......samo je rekao sutra ćemo razgovarati! E, sutra je on meni sve sasuo u lice........da ne patim samo ja, da bi on volio dijete (znam da bi jer ga djeca svih naših prijatelja i susjeda naprosto obozavaju kako se igra s njima), ali da sam mu ja stvorila pritisak. Ne ide više rado na dječije rođendane jer ja svaki put nakon dobijem napad plača, strah ga je da ih ja gledam kako se on igra s njima jer zna kako toutječe na mene i još puno toga.........vrhunac, što mu je ja mislim najviše smetalo su OPK trakice. Priznao je da ga dovode do ludila. Svaki put kad uđe u wc vidi ih naredane na veš mašini po nijansama, na noćnom ormariću pored bračnog kreveta, kad otvara ladicu ispadaju iz ladice, kad je najtamnija ja mu mahnem s njom i kažem sad je vrijeme......E to ga, veli, psihički ubijalo. Jednostavno ne može kad zna da mora! Kaže, nije manijak ni siledžija da mu ja mahnem trakicom, a on skoči na mene!........Shvatila sam, i njima je teško. Mi placemo, a oni psihički nisu spremni opustiti se i dati sve od sebe u sex-u !

Drago mi je da smo razgovarali, nakon toga smo se zagrlili i dugo, ne ja nego oboje plakali. Šutili smo i previše, mjesecima, godinama, kako ne bi povrijedili jedno drugo, a psihički smo razvaljivali sebe, drago mi je da smo konačno razgovarali!

Moja poruka vama je........... razgovarajte sa svojim muževima, otvoreno, bez straha! Biće vam lakše!

Mi smo možda, tad propustili O, ali od tada sve frca od hopsanja! Iduću O, sigurna sam NEĆEMO PROPUSTITI niti će ikoga boljeti glava. A OPK trakice, više ne stoje na mašini, sad imam drugu taktiku zavođenja kad bude vrijeme, a ne mahanje trakicom !

bony
30.09.2007., 17:21
kad je moj M jednom rekao "bit će kad bude,a ne kad mi hočemo"ja ga više nikad nisam htijela s time opterečivat jer ne želim da mu bude ko meni ,da padam u depru,čekam O,mjerim temp..i svaki mjesec se razočaram.čak sam uz njega i ja postala jača(kakva sam prije bila očajna).mislim da je to njima pritisak veliki,to je naš zajednički neuspjeh ali još kad vide nas kako ih nekad koristimo ko stroj za pravljenje bebe(tako to neki doživljavaju),vjerujem nije ni njima lako,po još cmoljimo...itd,joooj mora da polude kad bolje razmislim :lol: :lol: .

sweety
30.09.2007., 19:22
...Moja poruka vama je........... razgovarajte sa svojim muževima, otvoreno, bez straha! Biće vam lakše!
...

U potpunosti podržavam ovo mišljenje...

Ja sam još jedna koja je ovaj vikend riješila nedorečene stvari sa MM...

Prvo da naglasim da su naši dragi pola/pola kao i mi involvirani u cijeli proces, ne možemo i ne smijemo ih iz bilokojeg razloga distancirat.

Ja sam pogriješila što sam distancirala samu sebe,uvukla sam se u svoju "ljušturu" i njega nisam puštala ni blizu. Ovaj vikend je ta ljuštura pukla i moram priznat, žao mi je što sam je uopće stvorila...
Stvorila sam je iz straha da ne povrijedim njega, ali to je bio nerealan stav jer je MM punoljetna samosvjesna osoba koju nemam pravo "štedit" na uštrb drugih stvari, tj. na uštrb naših odnosa... Jednostavno nema smisla... A da ne spominjem kako se on osjeća u svemu tome... A isto mu je stalo kao i meni, a vidi da mi nešto nije OK, a ne dopuštam mu da mi priđe, da podjelim to sa njim...
Sad kad gledam sa strane, vidim koliko je MM jedno predivno biće, realan, konkretan, bez "brija i brijica".
Opet mi je pomogao riješit "moje probleme", stvari koje sam ja sama sebi predstavila kao nepremostive... Opet je učinio djelo s kojim mi pokazuje koliko me voli, a to cijenim više od ičeg na svijetu...
Sad kad ovo pišem, shvaćam koliko me voli i koliko ja njega zbog toga svega volim...

Eto malo me ponelo... :heart:

Čekam da mi dođe M, pa idemo zajedno na pretrage...
Ja na hormone, on na spermiogram...
:heart: :heart: :heart:

rebeca
02.10.2007., 18:13
Meni MM dođe kao psihoterapeut. Najviše mu informacija ja prenesem, jer on puno radi pa ne stigne se s tim još baviti. Uvijek posluša šta sam ja i gdje pronašla, pa pita zašto je to tako. Kad smo recimo kod dr. on pita da mu dr. objasni zašto raditi taj postupak, a ne ovaj...Jedino što se tiče vitaminski preparata, tu je malo nemaran, ali kaže on da zato ima mene da ga napominjem. Razuman je maksimalno, i uvijek mogu računati na njega. Nekad mi se čini da je on meni veća podrška u svemu, nekako je uvijek vedriji duhom i za sve ima objašnjenje, dok ja znam malo i fantazirati oko nekih stvari.
Zainteresiranost, podrška, kad razgovaramo o tim stvarima tako to nekako činimo za zadovoljstvom, kao ono ma ubrzo ćemo mi imati tog bebača, ako ne jednog, onda dva.., :love: i onda se baš zajedno i veselimo. Sve u svemu jedna velika 5, ja boljeg prijatelja nemam niti sam imala u životu, na taj način si dajemo snagu za dalje... :heart: :shykiss:

Ljubica
12.12.2007., 12:49
Drage moje tema je odlicna.
U mnogim vasim recenicama sam pronasla situaciju MM i mene.
Zapravo ja sam nekako od samog pocetka naseg pokusavanja imala osjecaj da to nece ici bas lako kod nas. Prvih 6 mjeseci nismo obracali paznju, kao ok je to bice samo polako. Nakon 6 mj neuspjesnih ja odlazim na pregled i dr.kaze neka ste dosli netreba cekati ako nije u prvih 6 mj. uspjelo. Odmah predlaze da on uradi spermiogram da eliminisemo njega jer kod zena treba uraditi vise pretraga. Kad sam mu to saoptila bio je zbunjen i u cudu zasto on prvi :shock: , sta nas dvije pravimo frku nioko cega! Onda sam polako morala da mu objasnim da se kod njega radi jedna pretraga i ako je ona OK nema problema , prelazimo na mene. Tek kad sam mu rekla da je to najkraci put do eliminisanja moguceg problema pristao je i vec nakon par dana smo uradili spermiogram. Na nasu veliku srecu sve je bilo odlicno cak mu je dr. iz labaratorije rekla da sto se spermiograma tice netreba uopste da brine!
Onda sljedi 9 mjeseci i dalje bezuspjesne borbe prirodno, sa stimulacijom i sa cajevima naizmjenicno.
Nekad me podrzava, nekad kaze da zurim sa svim ali kad vidi da sam na ivici suza trudi se da bude sto njezniji i da mi ulije puno nade! :zaljubljen:
cak je poceo da jede med ujutro :D
a sinoc je cak malo svrljao i po Rodi ali kratko i stidljivo :oops:
Eto sve u svemu dajem mu ocjenu 3+ s tendencijama za rast ocjene!

;)

sir_oliver
12.12.2007., 14:26
ja vam svima želim da uspijete iz prve kao što smo moj muž i ja i to oba puta.
tako neće biti ni sto drugih problema.
a sigurna sam da bi ih kod mene bilo jer sam ga jedva nagovorila da vadi krv za određivanje krvne grupe. kad sam mu rekla da sam trudna slegnuo je ramenima i rekao: pa e, normalno.:?
a kada je saznao da neki njegovi prijatelji pokušavaju već godinu dana tek je onda počeo da me zapitkuje.

pirica
12.12.2007., 14:29
baš bi volila sa se s vremena na vrijeme i neki muž :)
enivej MM već lagano šizi na rodu, a kad mu kažem da idem s rodama na kavu samo složi pogled
čini mi se da je tek nakon pregleda na VV počeo prihvačat da imamo problem, i mogu reć da me malo i razočarao

Ljubica
13.12.2007., 13:37
blago vama sir_oliver!
Uzivajte u svojim srecicama!

laky
13.12.2007., 14:45
MM oscilira kao i njegov spermiogram.....čudna bića do kraja ....btw. nisam ni ja više sigurna koliko mogu izdržati....nekad padnem i pomislim da ću od svega odustati

Suncem.m.
14.12.2007., 22:29
MM oscilira kao i njegov spermiogram.....čudna bića do kraja ....btw. nisam ni ja više sigurna koliko mogu izdržati....nekad padnem i pomislim da ću od svega odustati
Svi mi nekada tako padnemo. Ali negdje iz pete treba izvući snagu za dalje :love: .
A naši muževi to sve prolaze na neki svoj način. Možda nas ne razumiju uvik, ali nije im za zamjerit. Pa brate ko bi ovaj naboj hormona razumio :lol: .
Drži se draga, možeš ti to :* . Teško je - ali možeš.

Aliana
16.12.2007., 15:08
Samo da kažem,ovo je stvarno dobra tema
Ja sam baš jutros započela razgovor o mogućem testiranju i naravno spermiogramu ali MM se na to stvarno uzrujao i počeo s pričom kako sigurno nije stvar u njemu jer ja uvjek imam neke probleme,te me bole jajanici ili nešto drugo...To me stvarno pogodilo,pa izgledi su zapravo pola pola a moji ciklusi su redoviti i točni u dan,temp. nakon O je uredno povišena.
Kada sam mu sve to ljepo rekla i objasnila da on mora na samo tu jednu pretragu a ja na brdo toga promjenio je priču,kao zašto ja paničarim bezveze(pokušavamo već 9 mjeseci)imamo vremena i tako...
Skoro sam se rasplakala,stvarno me to povrjedilo,nisam ni pomislila da bi mogao biti tako bezosjećajan,jer naravno važno je da je kod njega sve super a ja sam eto sigurno uzrok :cry:
Kasnije je rekao da će ipak napraviti spermiogram ali onako preko volje,kao da sam ga ja na to natjerala :evil:

Ginger
16.12.2007., 16:03
Aliana :love: mislim da ih je većina takva, na našu veliku žalost.
MM nije bio ništa drugačiji, jeeeedva sam ga natjerala da ode napraviti 1. spermiogram i to nakon intenzivnog pokušavanja 9 mjececi (a kojih 12 ako brojimo ukupno nezaštićene odnose).
Uvjerila sam ga isto nakon dugo objašnjavanja i nakon što je i moja gin. rekla da njega moramo odmah poslati da napravi nalaz da mene ne maltretira puuuno složenijim pretragama, ako je tu zapelo.
MM ponekad zna reći da bolje da nikad nije išao raditi taj spermiogram :? i ja fakat ne znam jel se šali ili je ozbiljan....

a što se tiče podrške - ne znam ni sama, ponekad mi se čini da to shvaća olako (kao riješit će se to kad-tad)
međutim, mislim da je to više neki obrambeni mehanizam, tako je njemu lakše podnositi cijelu situaciju (uvijek je mislio da će dijete doći taj mjesec kad si on zamisli)
ponekad, ipak, mislim da pretjeruje - recimo, kad smo išli na ivf u prirodnom ciklusu, pozvali smo bratića, inače mladog liječnika da mi da štopericu...
e sad, ovaj moj je napravio takvu paniku oko toga, da su se čovjeku počele tresti ruke kad me trebao piknut, pa smo mm morali smo istjerati iz sobe :lol:
sad se pitam kako će mi MM davati stimulaciju :roll:

sve u svemu, mislim da se trudi, iako ga ponekad moram podsjećati na čaj i vitamine, sli uglavnom se sjeti sam.
ma, nije ni njemu lako samnom, stalno visim na rodi, a kad ne visim, razmišljam o mpo...
zaključak - otkad imamo dijagnozu, mm se stvarno počeo truditi :love:

Aliana
16.12.2007., 16:55
Hvala na podršci Ginger,ja još nisam ni otišla ginekologu da vidim u čemu je stvar,ali definitivno namjeravam jer me ovo iz mjeseca u mjesec sve više izluđuje.Ali eto ti si uspjela svoga nagovoriti,znam ja da će i MM sve to ljepo obaviti samo me jako iznenadila njegova reakcija,kao što kažeš to je sigurno neka vrsta obrambenog mehanizma.A pretjeruju oni svi pomalo,na neki način nas ni ne razumiju potpuno ali barem se trude. MM je danas popodne ipak bio pomirljiviji nego jutros,valjda sam ga uhvatila nespremnog a malo je i razmislio o svemu

Ginger
16.12.2007., 18:05
Aliana, polako, vidiš da se kreće na bolje...
a ja ti mislim da se oni samo boje rezultata pa zato to niti ne žele... mm je najbolji dokaz...

ANKARA
18.12.2007., 10:09
MM je onaj vjerojatno mali dio dobro nam poznate "Bečke škole". Vidim da se grize iznutra zbog cijele situacije i ponekad mu zasuze oči i brzo makne pogled ali ne pokazuje osjećaje na van. Spreman je na razgovor i podršku u svakom trenutku ali nikad prvi ne započinje temu. Ja mu uredno serviram pretrage, dijagnoze i terapije i za to mi redovno odaje zasluženo priznanje ali sam ne preuzima inicijativu. Nekako na van odaje dojam ležernosti, čvrstine i smirenosti a ja vidim da iznutra baš i nije tako. A ono zbog čega ga ja jaaaako volim je fantastična sposobnost održavanja realnosti. Kad i ja malo poletim u nemoguće on je tu da razmotri činjenice, zbroji dva i dva i spusti me na zemlju.

ANKARA
18.12.2007., 10:16
Ginger, Aliana, čitam vaše priče i ne mogu vjerovati ovome što sam pročitala. Nadam se da VM nisu u stvari mislili to što su rekli i da je to zbilja bio njihov obrambeni mehanizam. Mislim da je pravilno postavljanje komunikacije u vašim slučajevim ključ rješavanja problema. Naime, hoću reči da se morate poslužiti ženskom diplomacijom i podići problem na razinu ozbiljnosti u kojoj oni neće osjetiti napad niti nelagodu cijelog postupka. Jednostavno ih postavite u položaj u kojem će osjetiti dominaciju i moć u svojim rukama i sigurno će biti spremniji na sve postupke koji ih čekaju na mpo. Želim vam sreću :*

Ginger
18.12.2007., 12:23
ankara, ne znam što si tako dramatično shvatila, al sa mm nije ništa strašno, samo sam ga teško natjerala da ide na spermiogram (doduše, to nagovaranje je trajalo...).
on je bio uvjeren da je sve ok pa da to niti ne treba...
inače ne voli doktore i misli da mogu samo zakomplicirati život.
a od problema (otkad smo otkrirli da ga imao) ne bježi - naprotiv!
pije sve preparate uredno, samo ponekad ga trebam podsjetiti (kao i za sve ostalo - tipično muški).
međutim, vječiti optimist - on još vjeruje u čuda - misli da možemo i prirodno zatrudniti, ali je spreman napraviti sve da na bilo koji način dođemo do bebe.
u samom postupku je velika podrška - jako se boji koliko će sve to utjecati na mene, moje zdravlje i hoće li mi kako škoditi.
recimo, za štopericu je napravio scenu :mrgreen: jer ne voli gledati da me nešto boli...
ovo što sam rekla da mi se čini da to shvaća olako - nisam mislila na problem, nego kako ćemo riješiti taj problem...
on sve to ne uzima tragično kao ja (on optimist - ja pesimist :mrgreen: ) jer vjeruje da ćemo jako brzo uspjeti...
i sva sreća da je optimist, jer ne znam di bi dospjeli da smo oboje kao ja :roll:
a ona izjava :roll: koliko god bedasta bila, i koliko god me iživcirala, jest vjerujem samo obrambeni mehanizam ...
jedino mi krivo što ponekad imam osjećaj da se on osjeća krivim što moramo na ivf, a to je daleko od istine -u ovome smo skupa, i svaki problem je zajednički

ANKARA
18.12.2007., 14:03
ginger nisam ništa krivo shvatila, naprotiv i napisala sam kako se nadam da su reakcije TM samo obrambeni mehanizam, kako se, na kraju, i pokazalo. Ovo ostalo je bio komentar u slučaju da nije bio obrambeni. Nisam nikoga osuđivala, oprosti ako smo se krivo razumjele.

Ginger
18.12.2007., 14:19
ma draga, sve 5, nisam ni mislila da si nekog osuđivala :love:
samo, ja nekad napišem samo dio onog što mislim, jer mi se obično žuri (pogotovo ako pišem s posla :mrgreen: ) ili jednostavano zaboravim pa ispadne drugačije nego je trebalo ispasti...
morala sam malo razjasniti - i opet se zapetljah :mrgreen:
bolje da pišem što manje...

ANKARA
18.12.2007., 14:47
Nema problema. Puno je toga za reći a malo je prostora za pisanje. :*

Aliana
18.12.2007., 16:44
Pa kod MM je stvarno krenulo nabolje,shvatio je izgleda neke stvari npr.da je to samo pretraga i da ga neće ničim ugroziti a mora se obaviti.Samo on misli da je još prerano za testove a ja mislim da baš i nije ipak je prošlo već skoro 9 mjeseci...
Ipak nemogu zaboraviti tu njegovu prvu reakciju,to mi je za njega bilo jako čudno inače se nikada prije nije tako ponašao zato i mislim da je to bio nekakav obrambeni mehanizam mada meni jako čudan :? :?
Ali eto i Gingerin M je reagirao slično pa je sve OK

Ginger
18.12.2007., 19:19
ma Aliana, muški ko muški, sve im moraš nacrtati i natjerati ih na ovo ili ono :roll:
to ti je ono - zašto ja to moram napraviti? misliš da samnom nešto nije u redu i da sam ja kriv?
a zapravo se i boje kakav će biti rezultat...
malo moraš na početku pogurati, kasnije je sve lakše...

ANKARA
19.12.2007., 09:45
:lol: muški ego je zahebana stvar. Nedaj bože da se u njega dirne. Aliana, bit će sve ok. Shvatit će on ustvari, ako već nije, da je pogriješio i možda je i sam svjestan toga da te je na neki način povrijedio ali ne zna kako bi ti se ispričao. Sada će vjerojatno vjerno slijediti tvoje upute da ti se na neki način oduži. Samo hrabro i pokušaj zaboraviti njegovu reakciju i ponašaj se kao da ništa nije bilo. Tako ćeš i na njega prenijeti pozitivne vibracije i opet ćete imati svoju malenu bajku. Nemoj sumnjati u svoju prosudbu da je pre rano za testove i pretrage. Žena najbolje osjeti kada je vrijeme da se započne "raditi" na bebici.

Ginger
19.12.2007., 12:12
:lol: muški ego je zahebana stvar. Nedaj bože da se u njega dirne.

:yes:

Aliana
19.12.2007., 17:17
Imaš pravo Ankara,muški ego je stvarno zahebana stvar ;)
Ali nešto mi se pokajnički ponaša zadnjih dana,valjda je to njegov način da kaže da mu je žao,sve neke pusice pa treba li ti nešto ljubavi i sl. :heart: [/quote]

ANKARA
20.12.2007., 10:10
A ha!! A šta sam ti ja rekla. Ma svi su ti oni isti. Kao da su rađeni po istom kalupu samo su nijanse drugačije :lol:

Aliana
21.12.2007., 16:12
DA,DA svi su oni 8)
MM je jučer samoinicijativno počeo priču o spermogramu,kada bi trebao ići i šta se može napraviti ako nije u redu :D :heart:

Pandora Aura Monroe
23.04.2008., 22:47
Neću ga ocjenjivati, samo ću za ilustraciju ispričati događaj od prije par dana.

Ne znam kako VM, ali moj muškarac se tek navikava na sve te toplomjere, grafove, testove, vitamine i ostalu logistiku. Vozimo se tako nas dvoje prije koji dan i nakon što smo iscrpili sve važne teme, zašutimo - on koncentriran na prometne, a ja na znakove koje mi šalje moje tijelo. Kratko prije toga osjetila sam trenutnu oštru bol u lijevom jajniku, a s obzirom da sam na sredini ciklusa i imam plodne sluzi već dva dana, pomislila sam u sebi da je to sigurno pucanje folikula i kako je super što smo par sati ranije "odradili" :preskaceuze: . No nakon par trenutaka kontemplacije odlučila sam misao dovršiti naglas: "Sutra bi trebalo doći do porasta temperature." Znate li što mi je odgovorio? Ne skidajući pogled s ceste, ali s tonom iskrene zainteresiranosti: "Stvarno? Rekli su u tv prognozi?" "Ne najdraži, mislim da se tv prognoza još uvijek ne bavi tom vrstom temperature." :lol:

Inače razgovaramo o svemu pa i o tome, nikad nije bio zatvoren ni nedostupan za osjetljive teme, iako zna imati faze uronjenosti u svoj unutrašnji svijet, no dugo ga poznajem pa u takvim trenucima i ne forsiram. Mi još nismo došli do toga da nam trebaju svi mogući pripravci i medicinska pomoć, nadam se da ni nećemo, no ne bude li tako, ne sumnjam u njegovu podršku. Uostalom, ja bih sama htjela zadržati dozu opuštenosti, obećala sam samoj sebi da neću raditi testove prije nego što mi menga zakasni, da neću provjeravati boju bradavica svakih deset minuta, da neću pričati o začeću 0-24, premda moram priznati da mi to nije uvijek lako. Razlikujemo se utoliko što ja puno više razmišljam unaprijed, npr. već par dana prije (ne)očekivane menge zapadnem u iskušenje da napravim test ili nakon dva neuspješna pokušaja počnem istraživati MPO :roll: , dok je on, po prirodi staloženiji i strpljiviji od mene, skloniji pričekati dok situacija ne sazrije. Za sada me njegova optimistična smirenost uravnotežuje i pomaže mi da ne postanem opsesivna.

corinaII
25.04.2008., 11:38
Moj MM je jako brižan što se toga tiče i sve ga zanima.
Mogu reči da mu je informiranost 4
briga 5
ma sve je 5 kod njega.

isabella08
01.06.2008., 11:37
čitam vas i vidim da nisam usamljena. ima nas ipak više pa se tješim. MM za zainteresiranost dajem čistu 1. više nije niti zaslužio. :evil: vodimo se kao idiopati s tim da ja odrađujem sve nalaze a on je obavio jedan spermiogram davno i to je za njega dovoljno. kako nismo iz zagreba, kad krene uzv ustajem se prije posla i jurim u zg, da bi se onda još prije vratila i stigla na posao. a njemu je teško taj jedan dan ići na punkciju. :evil: :evil: možda se je malo promijenio poslije zadnjeg ivf-a jer je dr.rekao da je vjerojatno problem kod njega jer su stanice bile dobre ali on ih nije mogao oploditi. pod to malo promijenio mislim na to da sam mu kupila vitamine koje popije ili ne popije. uglavnom sam jako razočarana i ne mogu više niti plakati. razgovarali smo sto puta o tome, ali on uvijek nekako skrene s teme. i meni je žao što nam se to tako događa, ali barem znam da poduzimam sve što je u mojoj moći kako bi to promijenila, ali me onda njegova nezainteresiranost jednostavno izbaci iz takta. luda žena :shock: .drago mi je da ima i svijetlih primjera. ljubomorna sam, da je barem meni upola tako... ma i jedna desetina bi mi bila dovoljna

Lili75
03.06.2008., 23:26
isabella08, MM isto u određenim trenucima izbjegava pričati o postupcima, samo skreće s teme, to su valjda njihovi obrambeni mehanizmi, vjerujem da pati u sebi ali kako nije otvoren tip kao ja, u sebi se grize i preispituje, što nije dobro, puno je lakše kad čovjek sve izbaci iz sebe.

Tijekom prvog postupka je bio full nježan, pažljiv i brižan, a u zadnje vrijeme kao da je počeo gubit nadu i stvarat neki animozitet prema potpomognutoj, doktorima, medicini. Ja si to prevodim u svojoj glavi tipa: A zašto nam to nije uspjelo dosad, jel znaju ti doktori što rade, itd.? a muški ego da i ne spominjem.
A znam koliko ga to zapravo muči, i da pati u sebi. teško mu je i zbog svega što ja prolazim, sve se skupilo, dođe-pa prođe.

Draga moja, drži se, bit će dobro, ali njih se stvarno treba stjerat u kut i prisilit da se otvore i razgovaraju, a o žrtvovanju s njihove strane da i ne govorim, mo'š si mislit velike li žrtve?!!

isabella08
04.06.2008., 18:51
stvarno sam bila ljuta na njega taj dan kad sam pisala post. on više neće ići doktorima, to je sve bezveze, on nikad neće postati tata, njegov život nema smisla, ove godine će navršiti 31g., svi drugi mogu samo mi ne, život prestaje... i da ne nabrajam sve gluposti :evil: . svjesna sam toga da je to njegov obrambeni mehanizam, ali ne treba mene zato ubijati u pojam. treba biti optimističan i nadati se najboljem, a ne bježati od problema i gurati pod tepih. znam da nije uvijek lako, pogotovo kad ti se zareda nekoliko negativnih beta, ali zemlja se ne prestaje vrtiti zbog toga. i ja sam prošla fazu kad nisam voljela/htjela ići na dječje rođendane mojih prijateljica i radije sam se družila s onima koji nemaju djecu, ali ne možeš bježati od ljudi. nadam se da će ga proći, a onda će mu biti žao što smo propustili previše vremena na gluposti. tko čeka taj i dočeka, a ja se trenutno osjećam kao da imam svo vrijeme ovoga svijeta i ništa mi neće to pokvariti! (malo sam pod utjecajem knjige "Žensko tijelo, ženska mudrost"). :) preživjet ćemo mi sve to!

Lili75
04.06.2008., 22:31
Tako je isabella samo naprijed i ne daj da ti itko ugrožava tvoj optimizam!!!
trebala bih i ja nabavit tu knjigu :-) di je se može kupit? u Profilu?

isabella08
05.06.2008., 12:40
lakše mi je kad se tu malo izjadam. drugačije je nego prijateljicama. mene će to proći, a ovdje sam i nekako slobodnija. sto puta je lakše povjeriti se "strancu".
knjigu sam posudila, ali je namjeravam kupiti. pretpostavljam da ima u knjižarama. :*

mala_suza
28.08.2008., 07:58
Sudjelovanje, ? u čemu... Da bar sudjeluje u seksu... :lol: Čini mi se da i to moram sama...

Mislim da sam lagano u bedu.... 8)

Evo iako su postovi prošlogodišnji da i ja odgovorim:

Zainteresiranost 1+ : Zato jer se "informira" samo ako ga ja informiram

Podrška 3: Zato jer je optimista pa sve shvaca "olako"

Sudjelovanje: 2 Zato jer imam osjecaj da to (sex) radi "jer mora" a zeli djecu vise od svega (ali valjda misli da je to tako jednostavno i da ide uvijek od prve). Ponekad mi kaze "Zasto mora jos piti Bioastin, zar nisam vec trudna?!?. Jednostavno nije naucen na probleme i nije naucen da se problemi moraju rjesavati. Citat mi je super "[i]Sudjelovanje, ? u čemu... Da bar sudjeluje u seksu... :lol: Čini mi se da i to moram sama..." :lol: Isto kod mene.

Želja za rješavanjem problema: -1 Kad sam mu spomenula eventualne pretrage odgovor je bio "nema sansi"!

Karatker: + 100 MM je super (ali samo dok nema problema) srecom ih nema previse ili ih ne dozivljava....

Ostalo: Interesantne su mu LH trakice, skupa ih gledamo Ocjena +5

alkemicar
28.08.2008., 11:01
uopće ne znam kakvu ocjenu dati MM-u...

sam se nije informirao nikada, ali sve što mu govorim upija i pita s razumijevanjem.
nikada nije sam nešto predložio niti se ponudio napraviti kakve pretrage sam, ali da mu kažem, bez da trepne bi napravio i u to sam sigurna.
kada sam izbila obje trudnoće, bio je uz mene, pažljiv, pun brige.. ali kao da se to nekom drugom dešava, ali ne i njemu
kaže da želi bebu i znam da je želi, ali bih ja htjela vidjeti malo više angažiranosti s njegove strane
zapravo me smeta što nikada sam ne povuče priču o bilo čemu po tom pitanju
ja sam inicijator svega i pritom je uvijek uz mene, ali nikako mu ne bi palo na pamet sam nešto predložiti
ma da samo pita nešto.. pa da samo reče razmišlja li o tome i kako na sve gleda
to me boli jer inače nije takav
a možda ga samo sve to i previše boli da bi još i pričao o tome
ni sama ne znam što bih mislila :cry:
ponekad mislim da sama vodim ovu borbu, a on je tu samo zato što je MM i što se to podrazumijeva

mala_suza
28.08.2008., 12:17
[quote="alkemicar"]uopće ne znam kakvu ocjenu dati MM-u...

nikada nije sam nešto predložio niti se ponudio napraviti kakve pretrage sam,
kada sam izbila obje trudnoće, bio je uz mene, pažljiv, pun brige.. ali kao da se to nekom drugom dešava, ali ne i njemu

kaže da želi bebu i znam da je želi, ali bih ja htjela vidjeti malo više angažiranosti s njegove strane

ja sam inicijator svega i pritom je uvijek uz mene, ali nikako mu ne bi palo na pamet sam nešto predložiti

Potpisujem izabrano... :cry:

Tayra
28.08.2008., 22:01
[quote=alkemicar]uopće ne znam kakvu ocjenu dati MM-u...

nikada nije sam nešto predložio niti se ponudio napraviti kakve pretrage sam,

Potpisujem izabrano... :cry:

I ja potpisujem od riječi do riječi!

Al dobro, barem se ne buni ..... šta bi tek da na prvu kaže "nije do mene", a znam jednog takvog muža moje prijateljice ?!

On mene potice da na vrijeme placam racune, a ja njega da uradi spermiogram! Pa dobro, zato i jesmo par, nadopunjujemo se!

I da, zbilja, ti naši muzevi na neki poseban muški način prolaze kroz sve ovo, šta se zbiva u njihovim glavama možda nikada nećemo saznati, možda smo i mi same krive jer nas više interesira šta se dešava u njihovim testisima nego glavi!