PDA

Pogledaj cijelu verziju : podovi-parket, brodski i sl

zrinka
12.05.2007., 17:42
iskustva molim :)

sto imate na podu, kako se odrzava, koja vrsta, lak, boja
cijena i ostale sitnice :)

hvala :heart:

Djenka
12.05.2007., 17:51
Parket, kombinacija hrast-jasen, složen kao mozaik, vrlo moderno. Preljev vodeni mat lak - jako otporan i ne smrdi, nema habanja, njega pogotovo preporučam.
Održavanje - metenje i prebrisavanje vlažnom krpom.
Izgled i trajnost - savršeni (iskustvo od godinu dana). Vrlo, vrlo zadovoljni. Cijena - nemam pojma, od toliko radova kod adaptacije izgubili smo kontrolu nad troškovima.

zrinka
12.05.2007., 18:09
djenka, hvala

koja ti je velicina dascica? a debljina?

ninaXY
12.05.2007., 18:21
hrastov parket, mat lak. Izgrebe se čim ga pogledaš :roll:
Bila sam nedavno na prezentaciji parketa u firmi Požgaj parketi, i tamo su ishvalili do neba višeslojne parkete, tvornički lakirane. Sad bi vjerojatno stavila takve da ponovo stavljam. A parketi u nihovom salonu izgledaju ne savršeno, nego puno više od toga.

lucylu
12.05.2007., 21:30
kod mene parket 80x10 od egzoticnog africkog drveta kojem zaboravih ime poslagan jednostavno vodoravno, obojen bojom hrasta i mat lakom.
Za odrzavanje fantastican, usisivac i mokra krpa. Nema ogrebotina i nicega, za sada, evo vec je 4 god u stanu.
Cijena, ne pitaj ali kako je db velik, 44 m2 nije niti cudo!

Vrijeska
12.05.2007., 22:14
u stanu hrast - užas živi - to mi je toliko ružno ...
na moru - jasen - prekrasno svijetlo - problem: mat lakirano, možda bi bilo bolje da je sjajno jer stalno povlačimo stolice, stolove pa ostaju tragovi

marta
12.05.2007., 22:16
Mene zanima koji je parket najsvijetliji, a da ipak upada medju one tvrdje?

Vrijeska
12.05.2007., 22:22
možda javor?!
ali je dosta skup ...

Djenka
12.05.2007., 22:34
zrinka, nemam metar doma, pa evo slike
http://public.fotki.com/Djenka/razno/img2786.html
Ovo uživo izgleda jako čisto i efektno, jedino nam smeta što svi misle da je laminat zbog neobičnog slaganja, a ono skupi, kvalitetni parket.
Ono što sam otprilike naučila u vezi drveta... kažu da je hrast no1, jasen no2. i onda dolaze ostali, i po kvaliteti i po cijeni. Jasen sami imamo u spavačoj, i isto se pokazao dobar. Ali lako za parket, ja ipak najviše hvalim taj naš vodeni lak, oduševili smo se s njim kad smo vidjeli kod frendova bogati premaz sjajnog laka... sem što je njihov još dugo imao miris, sem što se svaka ogrebotina vidjela. Kod nas niti mirisa, a ogrebotina vjerojatno ima samo što se ne vide.
E da, naši parketari su ispod parketa stavili i sloj dasaka od iverice, kao nekakva zaštita.

sirius
13.05.2007., 08:01
Mene zanima koji je parket najsvijetliji, a da ipak upada medju one tvrdje?

Grab.Odlično izgleda i tvrd je.Mane:teško se nalazi i dosta košta.
Moja rezervna opcija je hrastov parket ,bajcan u sivo ili bijelo.

studena
15.05.2007., 08:40
Parket jasen , lak mat , nakon 10 godina izgleda prekrasno ,cijena cca 150 kn metar kvadratni

Ines
15.05.2007., 09:49
imamo parket, star oko 5 godina i jedva cekam da mi padne kakva lova s neba da ga iscupam i stavim laminate

Olivija
15.05.2007., 10:06
Djenka - parket ti izgleda odlično!

Zrinka - moj stari će sad na viksi postaviti jedan od tih gotovih predlakiranih parketa pa ti javim kako je to ispalo. Inače meni po duši je hrast opet inn, ali visoke kvalitete s što manje čvorova (ili kupiš više parketa lošije kvalitete pa probireš letvice). A lak - e tu nisam pametna: svaki majstor svoga konja hvali. Ja ne bih išla ni na mat niti visoki sjaj nego nešto između, tako da ga ipak malo podigne, a da se previše ne sjaji. N.L. postavio kod sebe u cijelom stanu tamni neki kao mahagonij: na prvu izgleda prekrasno, no u biti je živa katastrofa: svaka mucica se vidi i pozna, tri minute ne može biti čist. A moš misliti kako je sada kad mu Lovro tabana naokolo :roll:

loonalee
15.05.2007., 10:15
Afrički doussie. Lijep, crvene boje. Dašćice širine 80 mm, dužina od 600 do 900 mm. Slagan u dijagonalu. Mat lak. Ali vidi se svaka mrvica, prašina...usisavam triput dnevno!

enci
15.05.2007., 14:20
hrastov parket, bajcan u bijelo, mat lakiran. nakon 10 godina lak je izgreban stolicama oko stola, ostalo sve 5. ne vidi se prasina, odrzava se usisavanjem cetkom, cisti vlaznom krpom.

sad selimo i namjeravamo staviti seljacki pod (daske duzine 2m) i bajcati u sivo, lakirati mat. zbog vece kvadrature ne mozemo si priustiti kvalitetno drvo, idemo na aris. znam da je mekan, ali mi udubljenja, urezotine i godovi nece predstavljati problem, ne volim uglancane podove. osim toga, za par godina mozemo opet pod prebrusiti i bajcati u neku drugu boju. bas smo prosli tjedan isli do bricostore-a u kahtele po aris.

rosa
15.05.2007., 19:57
Jasen mi je najljepši jer je svijetli,ali je mekan. Kolegica je požalila što ga je stavila.Nisu se niti uselili,a ono već oštećenja.
Ja glasam za hrast rustik (puno šara i točaka).Djeluje toplo,a ako se negdje i ošteti-ne vidi se.
Savjet:niti slučajno chromoden lak!! Ostavlja ružne točkice i mjehuriće(iskustvo mnogih,na žalost i nas.. :evil: ).
Gotovi parket izgleda odlično kad je u salonu posložen na savršeno ravnu površinu (šperploča). Susjedi su to stavili prije par godina,dosta platili,a izgleda kao laminat!!? S vremenom drvo radi,diše,i pojave se mali razmaci,tj.prorezi,pa izgleda kao jeftini laminat.

Puno sreće s majstorima! Pokušajte naći provjerenoga.Da ti ne bi neki anonimus imao loš stroj za brušenje (to vidiš tek kad je sve gotovo.)

zrinka
15.05.2007., 21:54
hvala cure :love:
proucavam literaturu
od vrsta drveta, dimanzija dascica, nacina slaganja, nacina vezanja za podlogu, vrste ljepila, vrste laka, postotaka vlaznosti, podloge i sl
vec me glava boli

mislim, teoretskog znanja mi ne fali, al iskustva tudja uvijek dobro dodju

:)

marta
15.05.2007., 21:56
mogu li i ja dobit literaturu na proucavanje kad vi gospoja zgotovite?

ma ja bi seljacki pod, samo da nije tako ocajno skup, hrastov je skoro 3 puta skuplji od hrastovog parketa...

apricot
16.05.2007., 14:09
marta, grabov parket je prekrasan. ali stvarno prekrasan.
lista čekanja - minimalno 3 mjeseca :/

osobno volim doussie natur i cabreuvu rossu, ako govorimo o crvenkastim tonovima.

sada bih svakako preporučila gotove (obrušene i lakirane) parkete. lako za postavljanje, cijena ok...
debljina mu je 14 mm, ali pretpostavljam da ni nećeš brusiti više od 7 puta, koliko on dopušta.
ima ih svih vrsta drveta, letvice su 600 - 1200, širine 80 - 90.

kod mene je parket postavljan po dijagonali, onda mi se tako sviđalo.
zapravo je najljepše - najjednostavnije. vertikala ili horizontala.
sve ostalo mi je...

ako uzimaš hrast, preporučam rustik. inače mi izgleda preujednačeno, kao laminat.

lak vodeni, polusjajni.

Amelie32
16.05.2007., 22:43
Ja imam grab parket i to talijanski nesmrdeći lak visokog sjaja i obožavam ga. :D
Daščice su dimenzije 35 cm x 7 cm, ne sjećam se debljine. Kupljen prije 4 godine kod Galekovića sve i parket i lak i ljepilo. Održavam ga pranjem vodom (ponekad ulijem u nju i Emsal za parkete) dobro ocijeđena krpa, a dva puta godišnje ga cijelog premažem gore navedenim Emsal sredstvom za njegu parketa zato kaj provjereno ga zaštiti od promjene boje pod utjecajem sunčevih zraka, nema prijelaza kad se ukloni tepih.

zrinka
18.05.2007., 07:17
apri
jesi zadovoljna gotovim parketima, meni nekako ne izgledaju kao 'pravi', tj, i tanji su i sta ja znam, mozda imam predrasudu

slaganje na riblju kost je najbolji nacin slaganja, zbog rada drveta ali ja cu vjerojatno slagati kao brodski pod, duze letvice u okomitom s+mjeru, samo sto taakvo postavljanje trazi dodatni napor, tj, malo je kompliciranije nego na riblju kost, zbog ....

davorka
18.05.2007., 09:13
Ja imam hrast 14mm, širina 90, letvice su od 700-1200. Lakiran je polumat lakom, ekološkim, Lubadur. Ispao je super, meni se jako sviđa i baš mi je jako lijepo ovo što apricot nije (vidiš kako se ukusi razlikuju) a to je da se ne vidi velika razlika između letvica, izgleda onako super ujednačeno.

apricot
18.05.2007., 09:31
ah, de gustibus... :lol:

zrinka, ja sam skroz zadovoljna tim gotovim parketima, stavljala sam ih u desetak stanova koje sam radila u zadnje dvije godine.
izbor je velik: imaju sve benefite pravog parketa i lakoću postavljanja i održavanja laminata.

bambus je isto prekrasan...

Arwen
18.05.2007., 09:35
a šta mislite o ovim parketima http://www.smee.hr/shop/product.php?productid=16149&cat=0&page=1&featured
mi moramo nešto staviti u trepezariju i dječju sobu pa se dvoumimo između parketa,laminata,brodskog poda ili ...... :?

apricot
18.05.2007., 10:03
Arwen, to je to o čemu govorim.
Obrati se drvopodu, imaju ok cijene i robe na lageru.
(na znam kako je s dostavom po otocima)

Poslid
18.05.2007., 10:27
Bambus - prekrasno

ninaXY
18.05.2007., 10:54
Bambusov parket navodno sadrži neka ljepila koja su vrlo opasna.

Arwen
18.05.2007., 11:22
Bambusov parket navodno sadrži neka ljepila koja su vrlo opasna.
taman san pomislila to je to odluka je pala na bambus jer mi se baš svidio
a ono :/

apricot
18.05.2007., 14:04
nina, može malo o tome?
ja nisam čula...

Arwen, imaš svjetliji i tamniji, oba su divna.

ninaXY
18.05.2007., 16:19
Bila sam nedavno na prezentaciji parketa u parketima Požgaj, i tamo su nam rekli da bambusov parket sadrži ta neka formaldehidna ljepila koja u EU uopće ne prolaze ateste. Nisam dalje istraživala, ali ne vjerujem da bi čovjek tako javno plasirao nešto izmišljeno.

Olivija
18.05.2007., 16:27
Prirodni bambus je jako mekan te se kao takav uopće ne bi ni mogao koristiti. Vjerojatno ga zbog toga "tretiraju" razno-raznim sredstvima...

Arwen
18.05.2007., 21:50
Više o parketima od bambusa

Parketi od bambusa izbor su ekološki osvještenih osoba

Zašto bambus?

Pod je jedini dio Vašeg doma sa kojim ćete dolaziti u kontakt skoro svakog trenutka svakog dana.
Iako je izgled važan, također je važan i osjet dodira. Parketi od bambusa imaju poseban prirodni sjaj koji običan parket ne može dočarati. Činjenica da korištenje bambusa umjesto standardnih parketa, pomaže očuvanju šuma, natjerati će Vas da se osjećate dobro.
Parketi od bambusa postaju sve popularniji među arhitektima, dizajnerima unutrašnjeg uređenja i vlasnika stanova odnosno kuća zbog toga što je bambusov parket izuzetno lagan, a ujedno i izdržljiv (30% tvrđi od najčešće korištenog hrastovog parketa), te posjeduje unikatne teksture i boje.

Za razliku od drveta, ovaj proizvod je idealan za renovacije jer dolazi već lakiran odnosno kao proizvod spreman za ugradnju. Zbog toga nema više nepotrebnog nereda i opasnih isparavanja povezanih sa standardnim brušenjem i lakiranjem na mjestu postavljanja. Bambusov parket se lakira već u tvornici sa 7 slojeva akrilnog laka, u uvjetima pod kojima čestice prašine ne mogu doprijeti do parketa koji se lakira. Zato je svaka letvica parketa polakirana savršeno.
Iako ce mnogi pomisliti kako je bambus drvo, bambus ustvari spada u porodicu trava i jedan je od najbrže rastućih vrsta na svijetu. Bambus se obnavlja nevjerojatno brzo, dostižući punu visinu već za 5-6 godina, čineći ga zaista održivim resursom. Na svijetu postoji više od 1000 vrsta bambusa. Takva raznolikost čini ga prilagodljivim na različite uvjete. Može se upotrijebiti već za 3-5 godina, dok drvetu treba najčešće 20-30 godina da izraste. U prilog njegovoj izdržljivosti ide činjenica da je bambus opstao unatoč atomskoj bombi bačenoj na Hirošimu 1945 i bio prva biljka korištena u ozelenjavanju nakon eksplozije. Bambus je važan element u postizanju ravnoteže između kisika i CO2 u atmosferi jer generira više kisika nego ekvivalentan broj drveća.

Bambus je antialergijski, ekološki proizvod, a ujedno je i izdržljiviji od većine drvenih podova.

Koliko god je ovaj proizvod izuzetnih karakteristika, zadivit će Vas već sam pogled na bambusov pod.
Uočit ćete kvalitetu, toplinu i osjećaj koji će za Vas stvoriti bambus sam po sebi.

Kupnjom bambusovog parketa pomažete očuvanju prirode !

ninaXY ovdje ni spomena o štetnosti,naprotiv :?
ajde pliz ako znaš još nešto napiši
meni se bambus baš svidio a još je i eko

Arwen
18.05.2007., 22:05
dao mi i MM ideju,kaže da su njemu nudili kad ispila stare maslina da
im ih proda jer bi od njih napravili parkete
zar je to moguće,znam da ima parketa od masline ali da li se to može
odnjeti negdje da naprave parkete :?

apricot
18.05.2007., 22:09
Olivija, pa bambus je tvrđi od hrasta.
Bambus je 4 brinela, a hrast 3,7.
a i specifična masa je veća, više od 800kg/m3 (hrast je ispod 800)

sirius
18.05.2007., 23:18
dao mi i MM ideju,kaže da su njemu nudili kad ispila stare maslina da
im ih proda jer bi od njih napravili parkete
zar je to moguće,znam da ima parketa od masline ali da li se to može
odnjeti negdje da naprave parkete :?

Ne vidim zašto se ne bi moglo.Odneseš drva u pilanu,dogovoriš dimenzije,kasnije sve to odneseš na sušenje...
Ima posla i traženja pilana,ali parket od masline mi je nešto prekrasno.
Nažalost ,nikada ga nisam vidjela postavljenog u prostoru.

marta
18.05.2007., 23:20
maslina je jaaaako sarena, pa pripazi na taj detalj.

Mum2Be
19.05.2007., 08:44
Mi smo nedavno stavili bambus, ako nekog zanima mogu staviti sliku, meni izgleda prekrasno.
Iskreno se nadam da nema nista opasno ranije spomenuto :(

Arwen
19.05.2007., 10:08
Mum2Be mene zanima slika ajde molin te stavi
bambus mi je prekrasan i neznam kojeg bi prije svjetlijeg ili tamnijeg

Zrinka oprosti uzurpirala san ti topic :oops:

zrinka
19.05.2007., 13:41
ma arwen, sve 5, dapace

mi jutros otrcali do megakopa u solinu, koji prodaje egzoticne parkete

odusevio me bambus, horizontalni, presani, preeeekraaaasno izgleda :D

idem naci sto vise o njemu, da vidimo te aditive, sto je to...

nego, mene totalno potsjeca na moju neretvu i moj kraj, koji je pun trstike koju smo kao djeca brali :heart:

zrinka
19.05.2007., 13:42
Bila sam nedavno na prezentaciji parketa u parketima Požgaj, i tamo su nam rekli da bambusov parket sadrži ta neka formaldehidna ljepila koja u EU uopće ne prolaze ateste. Nisam dalje istraživala, ali ne vjerujem da bi čovjek tako javno plasirao nešto izmišljeno.

mislim da pozgaj prodaje uglavom parket od domace vrste drveta pa je malo egzote popljuvao ;)
ne znam :/

zrinka
19.05.2007., 13:44
ma arwen, sve 5, dapace

mi jutros otrcali do megakopa u solinu, koji prodaje egzoticne parkete

odusevio me bambus, horizontalni, presani, preeeekraaaasno izgleda :D

idem naci sto vise o njemu, da vidimo te aditive, sto je to...

nego, mene totalno potsjeca na moju neretvu i moj kraj, koji je pun trstike koju smo kao djeca brali :heart:

ne presani nego pareni
:oops: tc tc

zrinka
19.05.2007., 14:03
e da
mm se jako svidja gotovi parket, tvornicki lakirani, s vidljivim fugama
meni je drazi parket koji se lakira nakon ugradnje

apri, kazes da su ti gotovi tj tvornicki lakirani parketi ok?

marta
19.05.2007., 15:54
Meni isto taj bambus izgleda genijalno. I dosta je svijetli, sto mi je vazno.
Zrinka, koliko kosta u Megakopu taj gotovi?

Mum2Be
19.05.2007., 16:31
Mi platili 195kn kv. Bio je na nekoj akciji.

Arwen, stavim sliku cim stignem!

Mum2Be
19.05.2007., 18:59
Evo ih:

http://public.fotki.com/mum2be/stan/bl.html

http://public.fotki.com/mum2be/stan/hodnik.html

Stan se jos radi, pa ni parket nema onaj zadnji finish ciscenja, ali to je to...

Arwen
19.05.2007., 19:06
Mum2Be predivno baš mi se sviđa,a i stan ti je wow ajde stavi još
slika izgleda super :klap:

mikka
19.05.2007., 19:09
isusek dragi Mum2Be, kolki stan imas!! moj cijeli je velik ko tvoj hodnik.

zrinka
19.05.2007., 19:50
Meni isto taj bambus izgleda genijalno. I dosta je svijetli, sto mi je vazno.
Zrinka, koliko kosta u Megakopu taj gotovi?

mene pitas koliko sta kosta? :mrgreen: ja ti nemam gen za cijene, nemam pojma, ali imamo u negdje njihovu ponudu, moram je nac ili cekati mm da dodje

mum2be, super ti stan izgleda :)

dalmatinka
19.05.2007., 22:11
Mim 2 be koliko ti stan ima kvadrata ?
Tisuću ? :?
geeeenijalan je ;)

Mum2Be
19.05.2007., 22:20
Hvala na komp. za stan, dali smo si truda...

Dalmatinka :lol:

zrinka
19.05.2007., 22:29
mum, jesi lakirala parket, ili si stavila vec lakirani?

Mum2Be
19.05.2007., 22:33
Vec lakirani.

Maslačkica
20.05.2007., 12:53
Ja tek razmišljam o nekoj kupovini stana i parketima, i meni se jako sviđaju ti crvenkasti, ali vidim da su jako teški za održavanje??? Onda otpadaju... :( a baš su mi lijepi.

Bambus ovaj izgleda super!

Ima li netko slike seljačkog poda u "akciji", tj. na nečijem podu?

Gledala sam sada slike u Drvopodu, ali to toliko drugačije izgleda nego kada se postavi...i bambus totalno drugačije izgleda nego kod forumašice na podu (ili možda je nekako drugačije obrađen bambus :) )

Maslačkica
20.05.2007., 13:20
Da li neka od vas možda u kupaoni ima parket tj. pod??? To mi se jaaaakoooo sviđa, pa me zanima kako je za održavanje i to?

Mum2Be
20.05.2007., 13:20
Evo ovaj ovdje (3.sl.) izgleda identicno kao ovaj sto smo mi stavili:

http://www.smee.hr/shop/pages.php?pageid=18

Mum2Be
20.05.2007., 13:22
Da li neka od vas možda u kupaoni ima parket tj. pod??? To mi se jaaaakoooo sviđa, pa me zanima kako je za održavanje i to?

Tesko da parket moze u kupaonu, ali zato moe tikovina, izgleda odlicno, a mislim da i odrzavanje nije tesko.

bucka
20.05.2007., 13:47
mi imamo svijetlu bukvu, lakiranu u tvornici, a ne i nakon postavljanja i totalna je katastrofa!!mekan je jako i povuce odmah svaku kapljicu vode koja slucajno zavrsi na spojevima! :/

Maslačkica
20.05.2007., 13:52

Tesko da parket moze u kupaonu, ali zato moe tikovina, izgleda odlicno, a mislim da i odrzavanje nije tesko.

Mislim da možda baš parket i ne ide tamo, ali ima onaj pod koji se stavlja oko bazena i to, možda to???
(idem pogledati ovu moe tikovinu na netu ;))

Maslačkica
20.05.2007., 14:06
Sad sam tek vidjela da postoji pluto parket....ima li TO netko? :D

Mum2Be
20.05.2007., 15:37

Mislim da možda baš parket i ne ide tamo, ali ima onaj pod koji se stavlja oko bazena i to, možda to???

"Moe" je trebalo biti MOZE tikovina! :lol: To je to oko bazena ili jos bolji pr. na jahtama, a to je non stop u doticaju s vodom.

Mum2Be
20.05.2007., 15:39
Sad sam tek vidjela da postoji pluto parket....ima li TO netko? :D

Pluto smo stavili u djecju sobu, estetski mi nije bas nesto, barem ovaj koji smo mi stavili(cak ga mislim i promijeniti), ali mi s druge str. bas nekako pase za djecju sobu...

P.S Uzuripirali smo zrinikin topic :oops:

Maslačkica
20.05.2007., 17:18

"Moe" je trebalo biti MOZE tikovina! :lol: To je to oko bazena ili jos bolji pr. na jahtama, a to je non stop u doticaju s vodom.

Sorry Zrinka, ali jednostavno moram!!!! :saint: (ali me baš zanimaju sve te stvari, čak me zanima brodski pod da li netko ima i kako je zadovoljan itd)

:lol: :lol: :lol:
A ja lijepo ukucala moe tikovina i izašao mi jedan link i mislim se da to nema kod nas onda!!!! :lol: :lol:

Amelie32
21.05.2007., 13:31
Ja sam htjela parket od masline, to mi je nekaj najljepše kaj sam vidjela za podove. Bio mi je tada preskup, ali bit će moj jednog dana. ;) I meni s ebaš sviđaju te njegove šare.

marta
21.05.2007., 14:44
Amelie i meni je lijep i volim sarenilo, no cini mi se da u manjem prostoru doista izgleda napadno.

apricot
21.05.2007., 15:43
ja bih maslinu samo u ogromnim i visokim (galerijskim) prostorima.
ono: dnevni boravam od minimalno 80 kvadrata, jedna strana skroz u staklu, a visina barem 5 metara.

inače je tu mač i može izgledati prilično prljavo.

(secondo me)

Lovanna
21.05.2007., 16:13
Maslačkice, ja ti imam crvenkasti parket. Radi se o hrastu bajcanom posebnom bojom. Što se boje tiče ako se odlučiš mogu te uputiti na trgovinu specijalizurani za to. Tamo imaš npr. hrast koji je premazan različitim bojama jer svako drvo drugačije upija. To je ok, jer na licu mjesta možeš vidjeti kak će ti izgladati parket. Što se održavanja tiče nije strašno, jer smo po preporuci našeg prijatelja parketara koristili tzv. polu sjajni lak. Nije ful sjajni, a nije ni mat. Lak dosta pridonosi tome da se ne vidi prljavština. Meni čišćeje ne pada teško jer ionako moram redovito čistiti zbog malog. Meni je parket ok i opet bi izabrala slićnu boju kad bih mijenajla stan.

Amelie32
21.05.2007., 20:15
ja bih maslinu samo u ogromnim i visokim (galerijskim) prostorima.
ono: dnevni boravam od minimalno 80 kvadrata, jedna strana skroz u staklu, a visina barem 5 metara.

inače je tu mač i može izgledati prilično prljavo.

(secondo me)
Opisala si moj idealni dnevni boravak. Jedino ne znam tko bi pral prozore, možda neki akrobat ? :mrgreen:

zrinka
21.05.2007., 20:42
meni kazu za bambus da je pretanak i da zvuci ko laminat :(
sad sam u potrazi za vec postavljenim bambusom da sama osjetim kako je hodati
meni je i dalje estetski jako jako lijep
ali ne zelim se zaletiti...

mumtobe, sto ti kazes, kako je?

zrinka
21.05.2007., 20:48
evo, ovdje se moze vidjeti

http://www.bambus.ro/images/full_1.jpg

Mum2Be
21.05.2007., 20:55
Hm, netko kompetentniji od mene bi trebao o debljini (Apricot?!?), ali da zvuci kao laminat, no way. Ja stvarno ne vidim nikakvu slicnost s laminatom, ni zvucnu, ni vizualnu. Ne znam, mozda se jos netko javi ko ga ima, pa potvrdi.

Mum2Be
21.05.2007., 20:56
evo, ovdje se moze vidjeti

http://www.bambus.ro/images/full_1.jpg

Eto, identican :)

zrinka
21.05.2007., 21:00
debljina mu je 15mm
sto je manje od klasicnog parketa evropskih vrsta drveta, cca 22 mm

kakva ti je podloga ispod, suhi estrih ili AB estrih

jel ti stan novogradnja ili adaptacija starog?

i tako
udavih te ja :saint:

Mum2Be
21.05.2007., 21:13
Eh sad si ga.... :mrgreen:
Estrih?! A to bi bilo....??!

Uglavnom, stan je kat + potkorvlje na kuci, gradjeno sve ispocetka, dakle kao novogradnja. A dok se radilo, ja virnula tu i tamo, tak da znam da je prije parketa bio beton, a poslije.... ehm... parket (nisam bas cesto virkala (ipak je tu mala beba)...

Al sam od pomoci :oops:

apricot
21.05.2007., 21:25
meni kazu za bambus da je pretanak i da zvuci ko laminat :(
sad sam u potrazi za vec postavljenim bambusom da sama osjetim kako je hodati
meni je i dalje estetski jako jako lijep
ali ne zelim se zaletiti...

mumtobe, sto ti kazes, kako je?

ima patka, pitaj je

Mum2Be
22.05.2007., 13:57
ima patka, pitaj je

:?

apricot
22.05.2007., 14:51
patka (pace) je jedna naša zajednička prijateljica, neka te to ne zbunjuje :)

Mum2Be
22.05.2007., 14:56
A ja vec mislila... :x

Zrinka, kad pitas PATKU, aj plz javi sto kaze, bas me zanima.

Nomoget
24.05.2007., 18:32
mum 2 be
s obzirom da si iz mog grada...pomagaj... di si to kupilo,koliko para,tko ti je postavljao.?
nekako mi se čini da u zd i nema neki izbor dućana za parket.sljedeći tjedan mi stavljaju podlogu ,pa kad se osuši stižu i parketi...
kuda tražiti??

mama_jos_malo
26.05.2007., 14:16
I evo mene s pitanjem :mrgreen:

Što znači bajcani?

mama_jos_malo
26.05.2007., 18:20
Ja bi ovakav parket (uništi me surfanje)

http://public.fotki.com/sretna-obitelj-sm/parket/

Piše da je hrastov bajcani, pa me zanima s obzirom da je u stanu koji namjeravamo preurediti već postavljen parket, koji je u solidnom stanju, mogu li ovo postići da ne dižem postojeći parket, nego da ga brusimo i bojimo u bijelo?

zrinka
26.05.2007., 19:50
zadnje
idemo na jasen :)

tamnije lakiran, izgleda dobro....

Arwen
26.05.2007., 23:45
zadnje
idemo na jasen :)

tamnije lakiran, izgleda dobro....

zašto?,mislim je li puno kvalitetniji od bambusa ili samo ljepši

zrinka
27.05.2007., 00:24
kvalitetniji je
masivno je drvo, deblji parket

a za bambusa su mi rekli da je osjetljiv, da pazi m kako s namjestajem na njega i sl, pa ne zelim riskirati...

Amelie32
27.05.2007., 00:55
Dakle ja jučer igro slučaja bila u Intersparu u Sisku, u njihovom kafiću pijem kavu kad obratim pažnju na pod. Na podu su imali postavljen tamniji bambus, horizontalni. To je tak jako uništeno, vidi se svaka crtica na njemu. Dobro tam je velika frekvencija ljudi, dosta ih pije kavicu svakoga dana, ali opet da je baš tako uništen? :? Nisam mislila da je tako osjetljiv.

Mum2Be
27.05.2007., 08:17
Ubiste me u pojam :/
Al valjda ce moj bit ocuvaniji nego taj u kaficu :roll:

Nogomet, imas pp.

ivana7997
27.05.2007., 10:12
vis, ja citam sve ovo, i mislim, mislim...

ja sam tek pocela s preuredjivanjem, i tek sam u jednu sobu stavila novi parket. jasen, sa prozirnim, sjajnim lakom. izgleda super.

ali ali

to je djecja soba, proslo je tek godinu dana, i strasno je izgreban. ne znam jel on tako mekan ili sto, ali npr istreses lego kockice iz kutije, a ostanu u parketu dvije udubine. ne istreses sa stropa, nego samo okrenes kutiju. izdaleka je lijep i dalje, ali.... ne znam.

zato ovo i citam ne bih li nasla neko drugo rjesenje za ostale prostorije.

marta
27.05.2007., 10:47
moja frendica ima na podu doma najjeftiniji laminat koji trpi dvoje djece, igracke, biciklice, stolice, stol... laminat je ko novi. mozda je fora u tome sto sve njene stolice imaju nekakvu gumu na nogama?

Arwen
27.05.2007., 11:56
hmm sad stvarno nisan više pametna,meni treba nešto na pod za trepezariju i dječju sobu

Amelie32
27.05.2007., 12:37
Ubiste me u pojam :/
Al valjda ce moj bit ocuvaniji nego taj u kaficu :roll:

Nogomet, imas pp.

Mum2be tvoj svijetli bambus je prekrasan, a ja sam uvjerena da ćeš ga ti znati čuvati. Ni ja ne dam da netko hoda u štiklama po mom grabovom parketu, a sinu isto tako nisam dala da baca zvrk u stanu jer ga je par puta bio bacio i ostale rupice.

zrinka
27.05.2007., 12:45
meni je prestrasno i pomisliti da djecu ogranicavam u aktivnostima radi parketa....zato ne zelim osjetljive...

mi sad u stanu imamo nekakav, mislim hrast ili sl...vulgaris parket i super je...nista ne vidim da je izgrebano ...

sto se tice laminata, to ne bi nikad stavila....

ivana, ne znam ti ovo s vasim jasenom...bas me cudi.... :/

marta
27.05.2007., 13:38
zrinka, navela sam primjer laminata, jer ocito postoji jos nesto u cijeloj jednandzbi, neka varijabla koju preskacemo.

naime znam hrpu ljudi koji su stavili te laminate i totalno su izgrebani, udubljeni, nikakvi. a nisu bili jeftini, a ovaj koji je ocuvan je bio najjeftiniji koji je tad bio na trzistu. istu stvar ljudi pricaju i za parkete, pa si nesto brijem da postoji tu jos neka caka, mozda podloga, mozda lak, mozda ko znaa sta.

enci
27.05.2007., 14:23
za koju godinu kad djecica narastu moze se prebrusiti i lakirati pod nanovo. zato je mozda pametnije uloziti u deblji parket.

mama_jos_malo
27.05.2007., 17:21
Ja bi ovakav parket (uništi me surfanje)

http://public.fotki.com/sretna-obitelj-sm/parket/

Piše da je hrastov bajcani, pa me zanima s obzirom da je u stanu koji namjeravamo preurediti već postavljen parket, koji je u solidnom stanju, mogu li ovo postići da ne dižem postojeći parket, nego da ga brusimo i bojimo u bijelo?

Ajde mi pliz napišite koju riječ za ovo, ako tko zna
MM neće ni čuti za bijeli pod, ali ja sam totalno otkačila na ovaj s fotke i ja bi baš tako. Sad mi još treba po koji argument :mrgreen:

apricot
27.05.2007., 18:31
ja ti neću dati podršku jer se na njemu vide tabani ako hodaš bosa, tragovi gume ako hodaš u obući...

je, prekrasno izgleda na fotki, ali život u stanu nije isto kao i fotkanje u nekom salonu namještaja... :/

mama_jos_malo
27.05.2007., 18:44
e, draga onda si me uvjerila

jer sam si rekla, ako apricot iz struke ne potvrdi nećemo
Imam povjerenja u to što kažeš, jer ti je to struka, a ja sam da frizeri friziraju, zubari rade svoje, a arhitekti projektiraju :)

Parket u stanu je stariji. Treba li preslagivati? Apricot što misliš? U kojem se slučaju to radi? Može li se bajcati kad je parket već na podu ili se to radi s nepostavljenim parketom?

apricot
27.05.2007., 19:52
ako parket škripi, "propada" na nekim mjestima, ako su spojnice rasušene i ako ružno izgleda... ne bi bilo loše presložiti ga... eventualno izbaciti oštećene letvice...

u svakom slučaju, presloži se, pa se brusi, pa bajca... nećeš brusiti i bojati letvicu po letvicu, to bi ti bilo slično manikuri i trajalo bi... mjesecima :lol:

znaš li da parket možeš bajcati u bilo koju boju koju zamisliš...

mikka
27.05.2007., 19:56
off topik, mama_jos_malo, gdje si kupila vjesalice za djecju robicu? malo sam skicnula fotke :mrgreen: pa vidjeh da male stvari vise u ormaru, a to bi i ja htjela napraviti..

mama_jos_malo
27.05.2007., 20:16
Mikka ja sam ih uvijek uzimala u HM-u, rado ih daju uz kupljenu odjeću. Imaš prekrasne u Jurišićevoj u onom dućanu pored Bio&Bio. Imaju male vješalice, drvene.

mikka
27.05.2007., 20:18
iiii, super! sutra soping!
:* , tnx!!

zrinka19
31.05.2007., 00:29
a Zrinka zašto nikad ne bi stavljala laminat?

mi kad smo prije godinu dana kupili stan dali smo prebrusiti parkete i sad izgleda gore nego kad smo uselili
pun je šupljina, lak je popucao, 100 friža... a kad sam zvala parketara da se požalim i kad je došao, uvjeravao me da je to do podloge, da ne može bolje...bla, bla..budući da nam nije izdao račun ne možemo mu ništa
i tako sad razmišljamo da ga skroz dignemo i da postavimo laminat

moji ga imaju 5 god u kući i fantastičan im je i super za održavanje

Maslačkica
31.05.2007., 01:40
Maslačkice, ja ti imam crvenkasti parket. Radi se o hrastu bajcanom posebnom bojom. Što se boje tiče ako se odlučiš mogu te uputiti na trgovinu specijalizurani za to. Tamo imaš npr. hrast koji je premazan različitim bojama jer svako drvo drugačije upija. To je ok, jer na licu mjesta možeš vidjeti kak će ti izgladati parket. Što se održavanja tiče nije strašno, jer smo po preporuci našeg prijatelja parketara koristili tzv. polu sjajni lak. Nije ful sjajni, a nije ni mat. Lak dosta pridonosi tome da se ne vidi prljavština. Meni čišćeje ne pada teško jer ionako moram redovito čistiti zbog malog. Meni je parket ok i opet bi izabrala slićnu boju kad bih mijenajla stan.

Želim!!!! I slikice svog parketa ako imaš???

a Zrinka zašto nikad ne bi stavljala laminat?

mi kad smo prije godinu dana kupili stan dali smo prebrusiti parkete i sad izgleda gore nego kad smo uselili
pun je šupljina, lak je popucao, 100 friža... a kad sam zvala parketara da se požalim i kad je došao, uvjeravao me da je to do podloge, da ne može bolje...bla, bla..budući da nam nije izdao račun ne možemo mu ništa
i tako sad razmišljamo da ga skroz dignemo i da postavimo laminat

moji ga imaju 5 god u kući i fantastičan im je i super za održavanje

Iako je Zrinki upućeno - meni je laminat prehladan i za noge i za oko...
Prijateljica mi ima laminat u dnevnom i pokajala se, a baš je nekako... NEtopal! :D I kliže se... (iako se i parketi znaju klizati)

Nomoget
05.06.2007., 19:53
cure..bila sam u potrazi za parketima.
više me impresioniraju oni gotovi parketi ponajprije što su duži od onih klasičnih pa i ljepše izgledaju.
ima ih(neznam kako da to objasnim)slijepljeni onako kao laminat onakve dužine ali nisu laminat nego parket i proizvode se u svim bojama.cijena im je oko 200-250 kn,ne treba ih lakirari nego samo zalijepiti.te ploče kad se slažu ulaze jedna u drugu tako lijepo da se ne vidi onaj utor između kad se spaja.
ali drugi puuuuno ljepši su mi od bambusa i ima ih dvije vrste mat i sjajni lakirani.taj sjajni me oduševio,stvarno je prekrasan.mana tih bambusovih je što imju kose završetke pa se vidi onaj utor di se spajaju.
što mislite jeli je taj sjajni kompliciran za održavanje..?ima liga tko od vas?

PetraRi
12.03.2008., 19:39
proslo je dosta vremena od zadnjeg odgovora.
eto, mi smo postavili bambus pareni horizontalni visoki sjaj i nama se svidja kako izgleda.
kupili smo ga tu u rijeci/viškovu u panonu a oni dobavljaju od slovenaca od alpoda ako se ne varam. stavili smo ga u cijeli stan.
nismo se jos uselili do kraja tako da nemogu jos reci o glancanju i osjetljivosti, javim se ako koga bude zanimalo

kalimero
13.03.2008., 13:30
Mi smo prošle jeseni imali taj problem - koji parket ? Uzeli smo hrast prvu klasu mislim da je imao neku oznaku "S" , veličinu otprilike kontam gledajući u ravnalo ( na poslu sam ) pa može biti recimo 25x5. Sav je jednoličan i složen kako veli zrinka kao +, tako da se ne doima kao laminat. Majstor je bio oduševljen sa parketom, lakiran je 3 x visoki sjaj. Prije svakog lakiranja šmirglao je da ne ostane kakvih mjehurića. Mi smo jako zadovoljni. Lak je kupovao MM znam da je bio jako skup. Majstor inače radi na zagrebačkom području , ima firmu, mi smo ga uhvatili preko vikenda kad je dolazio kod svojih rođaka.

mamma Juanita
17.05.2008., 00:30
uf, zabole me glava od svih tih parketa :/
mi bi isto nešto svijetlo, a da nije preskupo.
i malo većih dimenzija od standardnih.

spominjali ste grab, vidjela neki dan na velesajmu u jednom od salona, ali mislim da nisu imali na skladištu.
dal je netko još neghdje vidio grabov parket?

mamma Juanita
17.05.2008., 00:35
zrinka, navela sam primjer laminata, jer ocito postoji jos nesto u cijeloj jednandzbi, neka varijabla koju preskacemo.

naime znam hrpu ljudi koji su stavili te laminate i totalno su izgrebani, udubljeni, nikakvi. a nisu bili jeftini, a ovaj koji je ocuvan je bio najjeftiniji koji je tad bio na trzistu. istu stvar ljudi pricaju i za parkete, pa si nesto brijem da postoji tu jos neka caka, mozda podloga, mozda lak, mozda ko znaa sta.nije da se u to nešto kužim, ali učim u hodu;); navodno postoji neka klasifikacija i među laminatima, pa postoje oni tvrđi i manje tvrdi.
mi imamo laminat na lođi, ona dječja igraonica, za te potrebe je odličan, nikakvih oštećenja u ovih par godina.
ali mi je ipak draži parket.

bdw, tvrdio mi čovjek u dućanu da laminat nije od sintetičkih materijala, ali ja mu nekak baš nisam povjerovala :mrgreen: .
može netko tko zna više malo o tome.

mamma Juanita
17.05.2008., 00:55
evo što sam našla na forumu.hr

trebas smislit kakvu boju oces, hrast je o.k. al on ima velike pore, pa ga moras vise puta lakirat i brusit, al lak mu opet daje dodatnu otpornost na habanje. bukva je dimenzionalno najnestabilnija, najvise drvo radi. jasen bez obzira na UV zaštitu najvise mjenja boju,pa ne preporucujem tepih, kad ga maknes...katastrofa. orah je tamnja vrsta, pa se nece vidit promjena boje, tvrdoca na habanje je o.k. keten crvenkasta boja, dobro se drži i jedna do najzahvalnijih vrsta, grab bi zaobišao jel u njemu ima sigurno zaostalih naprezanja pa postoji mogučnost da se izbaci, bagrem jako tvrda i kvalitetna vrsta drva.
lakiraj sa poliuretanskim lakom 3 puta,poslije prvog lakiranja izbrusi ga brusnim papirom 60, nakon drugog lakiranja brusnim papirom120. prije nego počneš postavljat parkete ostavi ih u sobi barem 2 dana da se prilagode vlazi u toj prostoriji.
P.S. ako imas veliku sobu probaj 2 kombinacije parketa, svjetliju i tamniju, dobro zgleda:)

jedna korisna stranica
http://www.korak.com.hr/ispis_sos.php?id_sos=31&id_sos_teme=17

sirius
17.05.2008., 05:58
uf, zabole me glava od svih tih parketa :/
mi bi isto nešto svijetlo, a da nije preskupo.
i malo većih dimenzija od standardnih.

spominjali ste grab, vidjela neki dan na velesajmu u jednom od salona, ali mislim da nisu imali na skladištu.
dal je netko još neghdje vidio grabov parket?

Joj,to sa grabom je problem.Navodno ga treba naručiti (kod većine )do tri mjeseca unaprijed.Inače ,grab je dovoljno tvrd i (meni) prekrasan!!

lalah
21.07.2009., 22:23
onda, kako vam se drže parketi
pogotovo me bambus zanima
:)

ivancica
22.07.2009., 22:58
I mene, i mene!

Slike što su stavljale cure na prvim stranicama ovog topica više se ne otvaraju. :cry: A meni isto trebaju ideje koje se mogu vidjeti u već postavljenim sobama.

Jel može netko staviti slike svog bambus parketa, ili bajcanog hrasta, jasena?

anamar
27.07.2009., 12:50
i ja stajem u red željki-znatiželjki koje zanima kako vam se drže parketi :mrgreen:

lalah
28.07.2009., 15:27
valjda smo ubole godišnji :lol:

ksena28
29.07.2009., 15:16
Imam problem, veliki, ne toliko s parketom koliko s mužem!

Dakle, nakon godina i godina odlučivanja o policama, vertikalama, alu okvirima i sl, naručili smo ormar za spavaću. Dolazi za točno mjesec dana. I sad treba sredit parket, stari parket koji je došao sa stanom (prije 30tak godina, one letvice i to).

Uglavnom, mm želi ga brusiti i lakirati SAM, i to bi bilo ok da je to ikad radio i da ima alat, ali on to misli (i ne znam ga uvjeriti u suprotno) raditi vulgaris šmirgl papirom. I to svakodnevno, nakon posla... Nije soba velika, ima cca 13 m2, ali svejedno, on to radi SAM :shock: i spreman je zbog tog žrtvovati godišnji.

Frend mi javlja jučer da mi može srediti tipa koji će mi to riješiti za 1000 kn, možda više, ja bih dala, ali mm ni čut! I ne i ne... Ne znam kako ga urazumiti, nije da nam je zbog love, tih 1000 kn možemo podnijeti bez nekolg velikog beda, nismo baš na rubu gladi, ali žao mi je izgubljenog vremena i živaca! pomagajte s nekim argumentiranim savjetima, zašto je bolje da on to ne radi sam!!!

marti_sk
29.07.2009., 15:33
Reci mu da nije zdravo da udise lak pogotovo sad kad se spremate u postupak, reci da bi to nastetilo malim plivacima

ivancica
17.08.2009., 12:59
:cekam:

nitko se ne javlja, mi još uvijek čekamo dojmove.

U međuvremenu, jel netko ima slučajno parket od oraha? Kolika je izdržljivost? Tvrđi je od jasena ili hrasta, ili? Znalci s iskustvom, javite se pliz?

Angie75
17.08.2009., 14:52
Mene zanima jel stavio tko parket u kuhinju?

ivancica
17.08.2009., 14:58
Ja sam imala u starom stanu, kuhinja je bila u jednom komadu skupa s dnevnom i trpezarijom. Meni je to super. Sad imam pločice.

Sređujemo trenutno stan br. 3 i opet ću imati parket jer mi je ponovno sve u jednom komadu.

Čega se bojiš?Ako ti šta kapne, proliješ, odmah pobrišeš. Ako bude poplava od suđerice, džaba ti šta imala, proći će svakako.

Olivija
17.08.2009., 15:00
Angie - jesam ja frendici. Nisam sad bila neko vrijeme kod nje da vidim u kakvom je stanju, ali javim ti :love:

Maya_78
22.10.2009., 17:58
dvoumim se oko vrste i boje parketa
da li netko ima (običan) hrast bajcan u neku tamniju smedju nijansu i voljan je podijeliti fotku?
zanima me i orah...američki, onaj tamniji...
iskustva s gotovim vs. masivnim parketom?

Ora
22.10.2009., 18:24
Maya mi ti imamo hrastov, ali nije bajcan već samo polakiran polumat lakom, ali imamo na galeriji masivni tj. seljački pa ako želiš poslikam ti ga.

bundevica
23.10.2009., 10:52
dvoumim se oko vrste i boje parketa
da li netko ima (običan) hrast bajcan u neku tamniju smedju nijansu i voljan je podijeliti fotku?
zanima me i orah...američki, onaj tamniji...
iskustva s gotovim vs. masivnim parketom?
mi imamo hrastov VS parket bajcan u crvenosmeđe
prekrasno izgleda, ALI jako se teško održava, jer se na njemu vidi svaka mrvica, ne smijem usisavati jer mi (novi!) usisavač ostavlja tragove(ogrebotine) i moram mesti i prelaziti vlažnom krpom
ali, ponovno bih takav uzela, jer je stvarno predivno ( kad su nam dolazili gosti na useljenje svima su parket i vrata na drugom mjestu)
mi smo boju parketa kombinirali s bojom vrata
stavila sam par sličica, samo klikaj next
http://public.fotki.com/bundevica/brzi-i-estoki/luka-rodjendan-2009-081.html

ivancica
23.10.2009., 12:02
Bundevica, krasno izgleda parket. :) Baš jedna topla boja.

Jedino mi je osobno malo pretaman namještaj za tu boju parketa. :/

Maya_78
23.10.2009., 13:08
super izgleda!
iako bih ja kod sebe bajcala u (tamniju) smeđu nijansu, možda nekako tipa lješnjak nijansa... nisam ni sama još sigurna, namještaj nam je rovere sbianchato (izbijeljeni/svijetli hrast) pa mi se čini da dvije nijanse hrastovine nikako ne idu, nego da bi bolje išla neka sasvim "suprotna" boja
crvenu osobno ne preferiram (općenito u životu) pa u obzir dolazi neka tamnija smeđa ili nešto sasvim drukčije (u zadnje vrijeme dosta "in") - bajcanje u sivo npr., samo mi se ne da da mi dosadi nakon nekog vremena pa bolje što prirodnije...

bundevica
23.10.2009., 17:36
Bundevica, krasno izgleda parket. :) Baš jedna topla boja.

Jedino mi je osobno malo pretaman namještaj za tu boju parketa. :/
hvala cure :love:
nije nam tamno, jer imamo veeeelike prozore, tj. staklenu stijenu ;) a i mi smo htjeli da je sve u nekakvom ladanjskom stilu, "kao kod bake"

Danci_Krmed
25.10.2009., 10:13
baš mi je drago da sam našla takav topic ovdje :)

dakle, imamo dnevni boravak od 15m2, novogradnja. obzirom da živimo na selu stavili smo pločice u svim 'javnim' prostorijama da se što jednostavnije održavaju. sada nam je kči malo veća i voli se igrati na podu, a svemu sudeći ni njen brat neće čekati baš puno da i on želi za njom puzati, pa razmišljamo o postavljanju gotovog parketa kao plivajući pod iznad postojeće pločice, tako da ako treba kroz par godina možemo (teoretski) koristiti pločice opet. pločice su postavljene na ravnoj betonskoj podlogi prije četiri godine. moja pitanja su:

1) da li netko ima iskustva sa parketima postavljenim kao plivajući pod (odn. nisu zaljepljeni niti začavlani za podlogu)

2) savjeti u vezi gotovog parketa od bambusa - gdje kupiti, kako je održavanje (gledam pareni ili karbonizirani bambus), kako izgleda nakon par godina?

3) gdje ste ga kupili?

Natalija
25.10.2009., 11:11
Mi smo nedavno kupili i postavili gotov lakirani svjetli bambus parket, kupljen je u Gramatu, ali nedavno sam u čini mi se Bauhaus katalogu vidjela isti s nešto nižom cijenom.

Koliko ga imamo za sada super je za održavanje, brisanje ide jako brzo, samo klizi po površini...

Navodno postoji neka tekućina posebna, ali ja ju nisam tražila, imam pronto.

Naš majstor tj. moj tata ga je ljepio, stavljali smo ga na OSB ploče ispod kojeg je išao kvarcni pijesak (zbog neravnog betona)

Mogu fotkati ako želite, ali ima i na netu:

http://www.bambusparket.com/image/bambusov-parket.jpg

http://www.parketi-bozic.com/images/bambus5.jpg

Ovakav je naš: http://metro-portal.hr/img/repository/2008/04/web_image/bambus2-1.jpg

Ima svjetlijih, tamnijih, na sitne "pruge" i na deblje....

Cijena je oko +/- 200kn po kvadratu

Danci_Krmed
25.10.2009., 12:48
znaš možda točan naziv vašeg iz gramata? kakav je bio za postaviti?

Natalija
25.10.2009., 13:30
Naziv je (prepisujem s kutije): bambus klasični parket natur vertikalni lak sjaj (solid bamboo).

Evo kako izgleda:

http://i35.tinypic.com/2s5y2q8.jpg
http://i35.tinypic.com/34teflw.jpg
http://i38.tinypic.com/15hmnhs.jpg

Hm...postavljanje....postavljao ga je moj tata koji inače nije majstor za to ali postavljao nam je po kući laminat i parket pa je rekao da će i ovaj.

On je inače dosta detaljan i precizan, pa je postavljanje potrajalo 3,4 dana, možda bi to majstor i prije napravio, ne znam...

bucka
23.11.2009., 22:52
mi ćemo vjerojatno na kraju kupiti egzotični doussie parket
http://parketi-sabljo.com/egzote-egzoticni/prodaja/44/
nadam se da se nećemo pokajati! :roll:

Danci_Krmed
24.11.2009., 08:41
mi smo se na kraju odlučili za bambus iz firme Conty (oni su iz ZG-a ali imaju poslovnicu u puli), došlo je najjeftinije (slična cijena je na smee.hr ali kad se doda poštarina nam je skuplje). mm je postavio sve u roku 1 dan kao plutajući pod, ne šuška, malo smo lijepili sa silikonom, ono okolo (lokalno to zovemo batiškova a nemam pojma kako se to zove književno) na zid smo napravili koristeći same parkete koje nam je naš kum koji je stolar malo modificirao.

ful smo zadovoljni kako je ispalo :)

lalah
24.11.2009., 09:19
danči jel primaš posjete ovaj vikend :saint:

Danci_Krmed
24.11.2009., 11:10
lipa moja kad god ćeš ;)

bucka
17.03.2010., 14:01
mi ćemo vjerojatno na kraju kupiti egzotični doussie parket
http://parketi-sabljo.com/egzote-egzoticni/prodaja/44/
nadam se da se nećemo pokajati! :roll:
kupili smo doussie, ali to nije ni približno boja ko u dučanu!
naš je po boji ko hrast!
kažu kad se pofarba da potamni, ali mi dosta skeptični da će to biti ta crvenkasta boja iz dučana!

pomikaki
30.07.2010., 10:29
naš je po boji ko hrast!
kažu kad se pofarba da potamni, ali mi dosta skeptični da će to biti ta crvenkasta boja iz dučana!
ajde reci mi čime ga treba farbati :mrgreen:
ja ću najvjerojatnije kupiti hrast VS pa da ga pretvorim u doussie :)

daddycool
30.07.2010., 10:40
mislim da to tako baš ne bi išlo :mrgreen:

lakirali smo poliuretanskim polusjajnim lakom i ispao je kao u dućanu. s time da on jako reagira na svjetlo i od svjetla je potamnio i sad je baš onakav kakav treba biti.

apricot
30.07.2010., 11:14
pomikaki, možeš hrast pobajcati u tu jantarnu boju pa da bude kao doussie.
ali, nažalost, tu i prestaje svaka sličnost.

osim ako ne uzmeš velike i široke letve, e, to bi bilo prekrasno.

rosa
01.08.2010., 15:08
U jedno sam sigurna: više nikad, ali NIKAD neću ući u igru postavljanja i lakiranja klasičnih parketa.Nikad više muke s majstorima, njihovim lošim strojevima za brušenje, ulakiranjim dlakama i mrvicama i mjehurićima na laku.
Slijedeća nekretnina će imati gotovi parket i basta.

pradjed
08.11.2010., 16:27
naš je po boji ko hrast!

Znam da su prijatelji ugrađivali nerealno jeftin doussie i isto su bili nezadovoljni bojom. Vrijedi ona stara nisam dovoljno bogat da kupujem jeftino.
ovako izgleda prirodan doussie parket.http://www.arkadafloors.com/hr/intarzije-i-bordure/item/119-doussie-parket.html

ivancica
10.11.2010., 11:50
Ima li išta s čim se mogu malo popuniti rupe na parketu nastale oštećenjem? Novi parket, kad smo useljavali stvari, ipak se na nekim mjestima oštetio.:-(

bucka
10.11.2010., 12:02
Znam da su prijatelji ugrađivali nerealno jeftin doussie i isto su bili nezadovoljni bojom. Vrijedi ona stara nisam dovoljno bogat da kupujem jeftino.
ovako izgleda prirodan doussie parket.http://www.arkadafloors.com/hr/intarzije-i-bordure/item/119-doussie-parket.html
naš nije bio baš jeftin i nakon lakiranja je ispao puuuuuno ljepši nego ovaj na fotki! :)

pradjed
11.11.2010., 18:51
Ima dosta dobro rješenje za te rupe nastale oštećenjem u vidu kiteva u boji parketa. To parketari stavljaju kad oko štokova i ispod lajsni kad je neravan pod. Pa vidi koji ti je parket i onda možeš naći u većini velikih dućana isti taj kit. Ak je neke posebne boje onda ćeš morati pronaći u specijaliziranim šopovima.
Eto uz malo volje bit će valjda OK.

pradjed
11.11.2010., 18:55
Ja tijaše tebe utješiti a ti sva happy sa parketom. Nemoj se drugi put igrat sa našim emocijama. Preozbiljno te shvaćamo.... Ej tek sam sda skužio da nema nikakvih ikona, di se klikne da bude ikona??!! Daj stavi slike na neki link da vidimo i mi to zadovoljstvo.

ivancica
12.11.2010., 23:50
Ima dosta dobro rješenje za te rupe nastale oštećenjem u vidu kiteva u boji parketa. To parketari stavljaju kad oko štokova i ispod lajsni kad je neravan pod. Pa vidi koji ti je parket i onda možeš naći u većini velikih dućana isti taj kit. Ak je neke posebne boje onda ćeš morati pronaći u specijaliziranim šopovima.
Eto uz malo volje bit će valjda OK.

Ajme, prekrasno! Baš si me razveselio ovom informacijom. Parket je malo specifične boje, karbonizirani prešani bambus bajcan u crveno. Valjda budem našla neku nijansu mahagonija.

apricot
16.11.2010., 08:44
Ej tek sam sda skužio da nema nikakvih ikona, di se klikne da bude ikona??!!

kada pišeš post, u donjem desnom kutu imaš kvadratić na kojemu piše "idi na napredno". tu klikni i pokazat će ti se mogućnosti stavljanja smajlića.

što se tiče buckina parketa... vjeruj da je ispao puno, puno ljepše nego na fotografiji koju si stavio. samo je trebalo pričekati da se postavi i lakira.
ali, bucka je nestrpljiva. :heart:

pradjed
22.11.2010., 19:53
:-D , konačno da im ja stavim kojeg nasmiješenog.
Drago mi je za boju parketa:naklon:
Meni je ovaj sa linka ponuđen i sa tom bojom sam više nego zadovoljan.
Ali ipak me golica i boja Buckinog... pa ajde:cekam: ipak stavi slike.
E super je ovo sa ikonama, začas se izraziš!

marta
15.02.2011., 11:31
Razmišljamo o tome da umjesto pločica u hodniku stavimo parket kakav je u sobama. Medjutim, taj parket je stavljan priej x godina i čini mi se da ta dimenzija više baš i nije dostupna: jel moguće negdje nabaviti bukov parket 250x32mm?

pradjed
15.02.2011., 13:30
Mojoj sestri su prerađivali parket tamo gdje je bila kaljeva peć. To ti rade manje stolarske radionice koje se hoće zafrkavati s tim. Ali to košta jer moraš uzeti veću dimenziju parketa koju oni prilagode tvojoj i još onda njihov posao.:-o
Mislim da ti je bolje uzeti sličnu dimenziju ako se ne mora nastaviti novi parket na stari !

marta
15.02.2011., 20:03
Nema šanse da im kupim veći parket pa da mi ga režu... To mi se čini ko užasan gubitak i bacanje love. Pogotovo sto mi treba jos valjda 40 kvadrata. Trenutno samo razmisljamo o toj mogućnosti, valjda će neko rješenje naići po putu dok mi skupimo pare za tako nešto.