PDA

Pogledaj cijelu verziju : stalno nešto probada, boli...

Garfy
15.06.2007., 09:34
Evo ja sam napokon dočekala drugo tromjesečje. Ušli smo u 15.-ti tjedan međutim mene svaki dan nešto probada, grči, pa nešto kao menstrualni bolovi više nego u prvom tromjesečju. Mislila sam kad izađem iz prvog tromjesečja da će sve proći ali...

Jučer me zabolio lijevi jajnik, bol se proširila do ispod rebra, trajalo možda minutu i gotovo, noćas nešto kao menstrualna bol, isto trajalo možda 15-tak min i prestalo, povremeno osjećaj nekakvog rastezanja.
Molim vas recite jeli to normalno?

Inače, bili smo prekjučer na pregledu i doktor kaže da je s bebicama (blizanci) sve super i nema nikakvih problema, urinokultura sterilna, brisevi ok...
Pomozite!

Lucija Ellen
15.06.2007., 09:43
rastezu se ligamenti, sto je vjerujem jos izrazenije u blizanackim trudnocama. I mene je dugo boluckalo.

rvukovi2
15.06.2007., 10:01
Garfy samo budi smirena-LE ti dobro kaže.
Ako je sve ok što se tiče briseva, urinokulture onda je vjerojatno od rastezanja, pogotovo što si mala onu operaciju pa ima i priraslica u trbuhu.

Samo mir u glavi :*

mayda
15.06.2007., 10:47
Garfy, i ja sam baš u 4. mjesecu imala slične bolove i kasnije sam zaključila da je to od rastezanja ligamenata i, kao što rvukovi kaže, od priraslica.
Samo uživaj i mazi svoje gremline :love:

mayda
15.06.2007., 10:49
Garfy, i ja sam baš u 4. mjesecu imala slične bolove i kasnije sam zaključila da je to od rastezanja ligamenata i, kao što rvukovi kaže, od priraslica.
Samo uživaj i mazi svoje gremline :love:

majica555
15.06.2007., 12:38
Garfy draga ja nemam takvih problema ali ti zelim da sto prije prode probadanje i rastezanje i pusa za tvoje dvi srecice :heart: :heart: .

veda
15.06.2007., 16:37
Ja sam u 18 tjednu i još imam bolove i to najviše na mjestu gdje je unutarnji šav na maternici, to je izgleda normalno

Sandrij2
16.06.2007., 10:41
Hm, nemam savjet, nego samo da se i ja požalim...
Sad sam u 23.tjednu. Prije 4 dana sam se probudila s dosta jakom boli u trbuhu, u visini pupka, s desne strane. Boli na dodir, pri mijenjanju položaja... Kad se namjestim, nakon par sekundi, nakon što se opustim, bol skoro prođe. Meni se čini kao da me zapravo boli mišić... No, nisam sigurna. Bebicu osjetim stalno i to me tješi. Glupo mi je juriti kod gin radi boli na dodir. Dva dana me dosta boljelo, najlakše mi je kad stojim, 3. dan bolovi malo popustili, danas kao jučer. Sad kao da sam se već navikla na tu bol. I da, pijem jednu šumeću tabletu Mg, jer sam prije cca 2-3 tjedna osjetila BH kontrakcije. Sad su malo rjeđe (kao i stolica :lol: ).

I sad konačno moje pitanje:

Jel' neka od vas osjetila takve ili slične bolove? Da li je to rastezanje mišića, ligamenata...? Imam li razlog za paniku?

div
16.06.2007., 14:09
Ja sam kod druge trudnoće od početka imala bolove tipa kao da budem dobila menstr.,bolovi u križima ,jajnici.. :( i to najviše po noći.Bolovi su bili dosta jaki a doktor mi je govorio da je sve u redu sa bebom da se to samo ligam. šire i zdjelica. :* Nisam dobila nikakve lijekove..nakon 24 tj. sam prokrvarila.U bolnici su mi svi brisevi bili ok samo su rekli da mi je možda beba malo više aktivna :D pa mi pritišće bubreg.Strogo mirovanje.Od tog tj. pa nadalje pojavile su mi se BH kontrakcije(stezanje trbuha i u leđima više puta na dan).Rodila sam u 37,0 tj.E pa sad moje mišljenje:kod prve trudnoće sve od početka OK,a kod druge od početka bolovi ,ludnica.Mislim da ipak, ali netreba značiti,da početak trudnoće govori kakva će trudnoća biti rizična ili dobra.Cure sretno. :love: :heart:

mišica
16.06.2007., 22:55
Mene je cijelu trudnoću nešto bolilo i zatezalo.
Trbuh, pupak, noge, zdjelica, kukovi, cice............itditd
rekao mi ginić da se to unutra sve rasteže a organi pomiču da bi bilo A) mjesta za bebu i B) a kako vi mislite da bi beba drugačije prošla van?? :roll:
eto.
Ali svaku sumnjivu bol valja prijaviti dr.

momtobe
16.06.2007., 23:15
Meni je dr. kad sam se žalila na probadanja itd. rekao "Čestitam gospođo, trudni ste!" 8)

Sandrij2
17.06.2007., 18:55
Cure, hvala na odgovorima.
Danas me skoro pa ne boli, tek malo-malo na dodir.

Garfy
19.06.2007., 09:27
Meni su oni bolovi prestali ali zato se svako malo jave neki novi. Malo jedan jajnik, malo drugi i čini mi se da me lijevi više boli, pa malo grčevi u nogama (jutros me jedan još uvijek drži od kada sam se probudila) a noćas me bolio i desni kuk. To nisu nepodnošljivi bolovi ali stalno se nešto događa.
Kada šetam ne boli me ništa (ili ja ne primjećujem) ali kada se smirim...

Jel to tako normalno?

bellissima
19.06.2007., 09:32
garfy to će ti tako bit od sad pa do kraja trudnoće... svaki dan možeš očekivat neku bol neko probadanje i sl. naravno bit će i dana kad te neće boliti ništa ali što trudnoća odmiče te boli su izraženije... ipak se sad to sve namješta, piri i sl...

meni je najbitnije kad dođem na kontrolu da mi doc kaže da je sve u redu s bebom i da nisam otvorena, a to šta me nekad kuk boli da ne mogu hodati (dosolvno) ili me stegnu leđa to mi je sve takoooo nebitno. :love:

noklica
19.06.2007., 12:35
joj kad slusam sve... mene je isto u pocetku hvatala panika radi boli... bila je nepodnosljiva s obzirom da sam imala tonu cista... sad se ta bol u obliku sijevanja po jajnicima smirila... ali me muci druga.. onako jako me zapece povremeno s jedne i druge strane prepone skroz dole nisko... jel imao tko kakvih slicnih iskustava oko toga? Ja inace nemam ama bas nikakvu toleranciju na bol pa me svaka bol uzasava :)

Garfy
19.06.2007., 13:25
garfy to će ti tako bit od sad pa do kraja trudnoće... svaki dan možeš očekivat neku bol neko probadanje i sl. naravno bit će i dana kad te neće boliti ništa ali što trudnoća odmiče te boli su izraženije... ipak se sad to sve namješta, piri i sl...
:love:

Ovo sam htjela čuti, hvala ti.
Meni se isto čini da tako treba biti jer me svaki dan boli drugo pa je valjda normalno.

miyaa
29.06.2007., 12:24
Curke, i ja vas molim za pomoć. Naime u 9 sam tjednu. Oko 5 - 6 tjedna su mi počeli lagani bolovi kao kad sam trebala dobiti, onda su prestali i pojavili su se sada opet prije dan - dva s time da me sada bole i prepone. Nemogu reči da je to jaka bol al je osjetim i nije mi svejedno jer sam s dvije frendice proživjela pobačaj pa sam u panici......pomagajte!!!! :? :? :?

momze
29.06.2007., 12:33
miyaa, mislim da nemas razloga za paniku.
u prvih tjedan dana bolovi su slicni menstrualnim i to zato sto spermicu treba od 3-7 dana da se ugnijezdi u jajnu stanicu i oplodi ju. upravo to 'ugnjezdenje' moze prouzrokovati i nekoliko kapi krvi, pa se zene obicno preplase.

kasnije, kako trudnoca odmice, sve su specificniji ti 'bolovi' - radi se zapravo o rastezanju maternice, jer plod svakim danom raste i tako se svi misici i tkiva u nasoj utrobi sire. :)

miyaa
29.06.2007., 12:53
tnx momze :D ovo mi puno znači :D , bar ne idem svaki tren na wc da pogledam kakvo je stanje :shock:

Lucija Ellen
29.06.2007., 13:07
To je normalno: ja sam prva tri mjeseca stalno gledala ima li krvi jer sam imala simprome "dobit cu" pa sam dva mjeseca bila mirna a sad gledam jel mi curi plodna voda :lol: i tak cu dok se ne porodim, valjda :roll:

momze
29.06.2007., 13:22
miyaa, nema na cemu, samo ti pitaj. :)

To je normalno: ja sam prva tri mjeseca stalno gledala ima li krvi jer sam imala simprome "dobit cu" pa sam dva mjeseca bila mirna a sad gledam jel mi curi plodna voda :lol: i tak cu dok se ne porodim, valjda :roll:

e, ovako sam i ja. i da, zaista je ta zabrinutost trajala do kraja trudnoce. kako nestaje jedna, tako dolazi druga... :)

disa
29.06.2007., 13:44
I kod mene isti slucaj,valjda smo zato"majke"da brinemo,i svaki dan su brige vece :*

miyaa
29.06.2007., 14:19
Znate ono, hodam po cesti kad ono na jednom panika....jesam li slučajno dobila, kaj ću sad, kaj je s bebicom, kaj ak me ulove grčevi, kak ću do bolnice....postala sam čista patologija :/

mozarela
29.06.2007., 15:15
mislim da majčina briga nikad ne prestaje! :roll:

s mojim prvim švrćom sam prvo strepila cijelu trudnoću(koja je bila knjiški uredna ) pa sam mislila-samo da sve dobro prođe oko poroda... nakon poroda godinu dana nisam sastavila dva sata sna osluškujući da li diše! :shock: nakon toga su uslijedile 1465,4 brige a sada se to popelo na neku potenciju kako treba krenuti u školu! :shock:

u ovoj trudnoći opet se izluđujem brigama! :/

čisto zavidim onim mamama i trudnicama koje si ne razbijaju glavu glupostima i opušteno prolaze kroz trudnoću!

čak mi se i vlastita mama smije kada joj pričam koje mjere predostrožnosti poduzimam već sada! :/

Garfy
09.07.2007., 10:14
Evo mene opet s bolovima. Od jučer mi se čini da me boli zdjelica. Nekako jako nisko i to nije kao menstrualni bolovi nego neka oštrija bol. Nije jako. Kada sjedim ili ležim ne boli ali kada hodam boli. Čak mi ponkad stvara pritisak na mjehur pa na crijeva....
Šta vi mislite?

škorpion
09.07.2007., 10:57
Kada sjedim ili ležim ne boli ali kada hodam boli
ova rečenica ti sve govori-moraš M I R O V A T I :*

zlatokosa
11.07.2007., 12:15
i mene boli još od ovulacije.
sada sam trudna 6 tjedana i povremeno me i dalje zna probosti jajnik(skoro svakodnevno). u prvoj trudnoći ništa(bar kolko se sjećam)
popodne idem dr. na prvi uzv. frka me. valjda je sve ok!

dzani_sa
01.08.2007., 19:06
Evo i mene sa bolovima.. Od jucer ponovo osjetim bolove slicne menstrualnim, samo blaze.. Inace sam zbog kontrakcija na normabelima od 17. tjedna (sada sam tacno 26.tjedana).. Danas ne osjetim kontrakcije, mislim trbuh mi se ne steze, nije tvrd, ali cijeli dan osjetim te lagane bolove... Od cega to moze onda biti?? Malo me boli i u krizima, ali skroz blago.. Na pregledu sam bila u ponedjeljak i doc kaze sve ok, ne otvaram se za sada.. Luda sam vise od ovih bolova..

Inace, je li normalno da je trbuh tvrdji kada stojim? Cesto primjetim da mi je u lezecem polozaju mekan, ali kada se ispravim i hodam on je tvrd na dodir. Je li to normalno?

Xenia23
01.08.2007., 20:39
Mene je cijelu trudnoću nešto bolilo i zatezalo.
Trbuh, pupak, noge, zdjelica, kukovi, cice............itditd

javljam se na konstantne bolove nečega tijekom cijele trudnoće a sad sam u 37.tj

stoga, valjda je sve to normalno....

a da ne spominjem užasnu bol ili bolje bi to opisala kao UŽASNO ŽARENJE u lijevoj preponi, ili točnije na lijevoj strani pubične kosti.... :cry: ovako bi izgledala na sred ulice kad bi stala i jednostavno ne možeš više ni koraka, još bez auta, taman s tramv dođem do trga i mogu preko na drugu tramvajsku za doma, toliko o mom stajanju i šetanju ....a da ne spominjem koliko pješadije imam od stana do tramvaja....
al sve to nekako prolazi....

sanjam često da trčim uz stepenice i plešem....onako vitka.... :lol:

Garfy
01.08.2007., 20:49
dzani meni je isto trbuh tvrd kad stojim i jučer sam na pregledu zamolila doktora da mi ga popipa dok stojim. On kaže da je to normalno za prvorotkinju, da ima tako tvrđi stomak.

Ja inače imam popodne i navečer osjećaj strašne težine u stomaku, kao da hranu ne mogu probaviti i izraženo je kada s dignem iz kreveta na noge. Jel to normalno?

Xenia23
01.08.2007., 20:53
garfy meni je sve isto kako si i ti sve opisala...potpuno isto....

s tim da unatoč toj težini i nemogućnosti probavljanja hrane, ja stalno nešto trpam u sebe.....

dzani_sa
01.08.2007., 22:33
Garfy, meni je uvijek trbuh jako tvrd kada tek ustanem iz kreveta. (tada mi je zapravo najtvrdji, pogotovu ako mi je mjehur pun).

Umirila si me malo s tim sto ti je rekao ginic za trbuh prvorotkinje, dobro si se sjetila da trazis doktora da ti popipa stomak dok stojis.. I ja cu to pitati, vec u ponedjeljak kada budem isla na UZV.

Garfy
04.08.2007., 12:35
dzani ovezno javi šta ti je rekao ginić tako da i mi znamo. Ja ne znam da li imam kontrakcije, od ovog pritiska uopće ne razlikujem. Meni je trbuh stalno tvrd ali nekako na dijelu ispo pupka, nije i gore visoko. Jesu li to kontrakcije? jer ako jesu ispada da ih imam stalno.
Danas imam osjećaj da me boli desni bubreg. Ma strašno! Pravi sam Jeremija!!!

disa
04.08.2007., 16:31
Svaki dan me boli nesto novo...neke kosti i dijelovi tijela za koje nisam ni znala da postoje sad me bole :roll:

dzani_sa
04.08.2007., 18:13
dzani ovezno javi šta ti je rekao ginić tako da i mi znamo. Ja ne znam da li imam kontrakcije, od ovog pritiska uopće ne razlikujem. Meni je trbuh stalno tvrd ali nekako na dijelu ispo pupka, nije i gore visoko. Jesu li to kontrakcije? jer ako jesu ispada da ih imam stalno.

Garfy, meni je isto tako.. Ja ne osjetim kontrakcije onako kako ih cure opisuju, kao otvrdne i izboci se cijeli trbuh i sl.. KOd mene je tvrd donji dio trbuha, nikada cijeli.. Javim svakako sta ce doktor reci..

Sandrij2
04.08.2007., 19:32

Garfy, ovo se meni dogodilo jedan dan (bila sam cca 23 tjedna trudna), na par sati, ničim izazvano. Poslije ručka sam htjela nešto pogledati na TV i zaspala sam. Kad sam se probudila, krenem na WC, jako mi se piškilo i osjetila sam pritisak na mjestu desnog bubrega. (Napominjem da znam kako bubreg boli, na žalost). Nakon toga sam jedno 3-4 sata išla piškiti svakih 10 minuta (bez imalo pretjerivanja) i to NIJE bila kap-dvije, nego baš onako konkretna količina urina. Istina da sam si skuhala 3x po 3dl čaja, jer sam se prestrašila kakve upale, a znam da se tada mora piti puno tekućine. Nakon cca 3-4 sata, sve je prestalo, i bolovi i jaki nagon za pipi.
E sad, šta je bilo, ne znam. Mene je prošlo, pa nisam ni pitala doc, ali da sam se sva prestrašila tada, jesam.

Nadam se da, dok ovo pišem, ti takve bolove više ne osjećaš. :love:

Garfy
04.08.2007., 20:13
Sandrij, više me ne boli bubreg. To je bilo samo jutros, čak mi je i malo pritisak na mjehur popustio a bilo je strašno. Pritisak imam stalno, to mi nije neobično, mene ipak pritišću dvije bebe ali jutros ova kombinacija bubreg-kontrakcije-pritisak uopće nije bila ugodna.

noklica
05.08.2007., 10:54
joj curke mene isto stalno muci ali lijevi bubreg.. I onda imam silni pritisak na mjehur... traje to onak po par sati i smiri se... ali svako tolko dode isti problem :)
Inace potpisujem ono da stalno boli nesto novo :)
Ja sam sad u 17om tjednu i stalno me nesto muci... sad po novom imam pikanje po preponama i pritisak koji mi se slijeva skroz u trticu pa nekad ne mogu niti sjediti od bola kak me pikne u trtici... nadam se da je i to normalno :)

ivana b
05.08.2007., 11:29
Inace potpisujem ono da stalno boli nesto novo :)
Ja sam sad u 17om tjednu i stalno me nesto muci... sad po novom imam pikanje po preponama i pritisak koji mi se slijeva skroz u trticu pa nekad ne mogu niti sjediti od bola kak me pikne u trtici... nadam se da je i to normalno :)
Popisujem! I meni je tako bilo i jest! I ko za vraga,počeo me danas boliti i lijevi bubreg..Ah mi trudnice,prave smo mimoze :)
Navodno su sva ta razna boluckanja normalna.Beba raste,a i mi skupa s njom. Uživaj u trudnoći :)

Thlaspi
05.08.2007., 11:46
mene isto boljelo u početku... kao pred mengu, pa sam u panici ispitivala ginića je li sve ok.. isto me uvjeravao da je to sve normalno...
što sam dalje bila trudna to se bol širila na prepone, kukove, zdjelicu, križa... svaki put nešto drugo... to je sve normalno, dok liječnici kažu da je beba ok, nek me boli što hoće...

ali, ova bol u preponama mi je najgora, kad me uhvati usred hodanja pa moram stati, a MM se sam smije i zove me njegovim malim invalidom :lol:

mozarela
12.08.2007., 11:06
da se nadoštiklam sa svojim bolovima! :mrgreen:

otišla u bolnicu na 7 dana zbog jednog blagog smećkastok iscjedka koji se pojavio samo jednom nakon mokrenja i od tada nikako više!

sada kada sam se vratila iz bolnice stalno nešto boli probada zateže...
juče sam otišla u trgovinu i gotovo četveronoške se dovukla do kreveta...
inače me pecka, žiga i boli kao prije kada bih se nahladila...

imam nešto bakterija u urinu i rekli mi da pijem urološke čajeve! :?
pecka me povremeno i pri mokrenju. :/ ne znam koliko je to normalno? :?
jedva čekam sutra otići do gina.

sva sam isprepadana i zabrinuta. :cry:

bibita
12.08.2007., 19:33
evo da se i ja požalim ,mene povremeno probada malo desno, pa oko pupka malo ...e sad to nekad traje minutu(meni se čini puno više). trudna san 12 tjedana prerano je da se beba miče a opet uvijek je tu strah da nije...
ali opet mi je lakše kad pročitam da sve nesto osjećamo čudno-
pa ipak cure mi smo u" drugom stanju :lol: . Zar ne? :?

mozarela
13.08.2007., 08:36
hm... danas mi je rekao da nije potrebno liječenje antibioticima jer nije izolirana nijedna specifična bakterija :? a mene i dalje boli...

Garfy
13.08.2007., 10:21
Mozarela,
sve se rasteže, bole te ligamenti, imat ćeš još svakavih probadanja i bolova što se maternica više širi i gura sve oko sebe.
Ne brini, i ja sam se bojala a sada sam navikla.

dzani_sa
13.08.2007., 10:25
Mozarela, ako nije izolirana specificna bakterija, onda ne idu antibiotici.. Moras piti jako puno tekucine, obavezno caj (ja ti ne bi preporucila uvin, jer on obicno sadrzi jedan sastojak koji nije preporucljiv u trudnoci), nego uzmi plod brusnice i radi od njega caj.. Ukusan je, mozes ga popiti koliko hoces, a onda obavezno plod pojedi.. Imas ga kupiti i u filter vrecicama, ali djelotvorniji je kada uzmes pravi plod..

Sto se tice ostalih bolova, potpisujem Garfy, ja sam sada 28.tjedan i stalno me nesto boli.. Nemoj se brinuti, sve dok to nisu jaki bolovi, to je normalno.. Ali taj urin moras rijesiti..

mozarela
13.08.2007., 15:10
Mozarela,
sve se rasteže, bole te ligamenti, imat ćeš još svakavih probadanja i bolova što se maternica više širi i gura sve oko sebe.
Ne brini, i ja sam se bojala a sada sam navikla.

hvala ti!
mislim da me ne bi brinulo toliko da ti bolovi nisu povezani i sa mokrenjem... u petak opet idemo na pregled pa ćemo vidjeti...

danas me pak uhvatila takva nesvjestica da sam osjetila intenzivno meškoljenje djeteta kao pod panikom! :( tada sam ostajala bez zraka i bila na rubu nesvijesti-samo se nadam da to neće ostaviti neke trajne posljedice na dijete...

noklica
27.08.2007., 21:39
curke opet ja paranoicna.. prekjucer sam bila na kontroli (u 20-om tjednu sam) i nije me nis bolilo i od jucer navecer me boli onak ko da vas boli tamo gdje inace operiraju slijepo crijevo neka cudna bol ko ukljestenje, uglavnom uopce nisam mogla doci do kreveta, a pocelo je dok sam isla pipi na wc.. i onak me presjeklo i ubija me.. smiri se kad legnem malo pa sve nesto zari i zari tamo na tom mjestu i onda svaki puta kada ustanem opet jovo nanovo :)
Posto sam na sve dosadasnje oblike boli navikla ovo mi je sad skroz nesto novo pa me zanima ima li koja od vas slicnih iskustava.. ne mogu uopce ustvari locirati na dodir tu bol.. i cini mi se ko da je onak unutar one najizbocenije kosti (valjda je ta od zdjelice)... grozno kako sam neuka sto se tice anatomije ali to je najjednostavnije sto znam objasniti...
glupo mi je sad opet daviti doktora... a nekak se tjesim ak se to smiruje kada se ispruzim da se ne sprema neko veliko zlo :)

ivana b
27.08.2007., 21:53
Noklice, a jesi operirala slijepo crijevo?
I mene je tako probadalo prije mjesec i pol, otišla sam na hitnu i nakon svih pretraga zaključili su da su priraslice od slijepog crijeva (tj.šavovi,a operirala sam ga prije 5 god).

Trixie
27.08.2007., 21:59
I mene stalno nešto bolucka, ali doc govori da se rastežu ligamenti i maternica gura ostale organe..znalo mi se desiti da sam jedva hodala i nisam mogla tocno odrediti sto me boli.

Kada sam dosla kod ginicke prvo mi je pogledala cerviks, kako je to bilo u redu rekla je da je to normalno..

Mislim da je uvijek ipak najbolje otići do doc-a za svaki slučaj

icyoh
28.08.2007., 10:48
mene također boli kod slijepog crijeva, ali ga nisam operirala. I u zadnje vrijeme me počelo boliti skroz nisko dolje na dnu trbuha - posebno kad se istegnem, kihnem, ustanem ili sl. Na primjer dok hodam, sjedim i sl. me niš ne boli, no čim ustanem me zaboli.
Idući tj. idem na kontrolu pa ću pitati

noklica
28.08.2007., 15:03
evo cure nisam izdrzala pa sam vec u 7 ujutro docekala doktora u bolnici :) Tip je umro od smijeha s obzirom da sam bila 3 dana prije toga na kontroli.. Rekao je da se cesto zna dogoditi da to bude slijepo crijevo no da se onda bol ne bi stisavala vec bi buktala sve jace. Meni se smiri kada se umirim i legnem i opruzim.. Inace opet danas ista prica.. Najgore je sto ne mogu onako rukom napipati mjesto bola. Rekao je isto da je sad najgore da maternica sve stisce i da se cuvam i mirujem jer da je inace s bebom sve super. U petak idem kod socijalke na gin pregled pa ce me i ona jos dobro promotriti :) Vise ljudi vise zna... Koji sam ja jeremija.. jedino pozitivno je kaj me MM pazi sad jos vise, pogotovo otkad je saznao da bu dobio malu mazu jer je silno htio curicu...

noklica
29.08.2007., 14:01
uzas za poluditi.. bolovi se nastavljaju.. e sad ih mogu i identificirati.. jel se vama curke desavalo da kad idete pipi i kaka da vas poslije kao boli i zateze po duzini trbuha i onak sa svake strane... mene to dosada nije tako bolilo.. Cak imam osjecaj i kao da me boli desni jajnik opet ko kad sam cistu imala.. tak neka cudna bol.. ma neznam ni sama da li bi isla opet gnjavit doktora, vec mi je to totalno sve iritantno :/

noklica
29.08.2007., 14:05
uzas za poluditi.. bolovi se nastavljaju.. e sad ih mogu i identificirati.. jel se vama curke desavalo da kad idete pipi i kaka da vas poslije kao boli i zateze po duzini trbuha i onak sa svake strane... mene to dosada nije tako bolilo.. Cak imam osjecaj i kao da me boli desni jajnik opet ko kad sam cistu imala.. tak neka cudna bol.. ma neznam ni sama da li bi isla opet gnjavit doktora, vec mi je to totalno sve iritantno :/

mozarela
04.09.2007., 15:48

mmm-da , isto mi je tako bilo da sam čak pomislila na upalu jajnika ili nečega... :roll: prođe za nekoliko dana ne brini! :)

Pepina
16.09.2007., 14:55
Evo da se i ja upišem ovdje sa svojim "jeremijskim" boljkama..
Mene obično pika na mjestu lijevog i desnog jajnika,ali kad sam pitala svog doktora,rekao je da je to mjesto već odavno zauzela maternica;kao nisu to jajnici.I rekao je da će mi biti tako do kraja trudnoće..Ponekad me moj mali mišek baš fino tresne baš tu,ali nema veze,kad je to on;iako vidim zvijezde taj trenutak...
Novost mi je bila sinoć,kad sam se ustala za na wc(idem svaku noć).Kad mi je mjehur po noći pun,uvijek me više nešto zateže i muči,pa sam se već navikla.Ali,sinoć me tako probadalo u leđima i trtici,kao što me nekoć znalo pr badati prije nego li dobijem menzes ..katastrofa.Ali,nakon ležanja na boku,smirilo se lagano i zaspala sam.Danas me lagano još žecne trtica.
Pretpostavljam da je to još samo jedna od boljki zbog širenja maternice i slično.

Vecky
16.09.2007., 16:11
Da se i ja pridružim! :)
Meni se u par navrata znalo dogoditi da me oštro presiječe u području jajnika i baš mi je bila panika radi toga, ali gin mi je rekao da je to sasvim normalno i da je to radi širenja nekakvih ligamenata uslijed širenja maternice :roll: .
A što se tiče kičme i razaranja - nezaobilazno svaki dan je bol u donjem dijelu trtice, ona lopatica prema kuku ili kako li se to već zove, uglavnom dolje kod zdjelice, ali, za čudo, samo sa lijeve strane :? , desna baš ništa, a nakon malo duljeg stajanja - laganini se javi i ostatak kičme, polako prema gore.
Ne znam za vas, ali meni su pred kraj dana članci na nogama kao balvani, uglavnom na desnoj :? i stvarno bude nekada problem hodati, ali, otkako MM i ja prakticiramo šetnju navečer, kao da se smiri, no kad ne odemo na šetnju dan - dva, i opet isponova.
Spavaje tj. cijelovečernje hodočašćenje na WC je uobičajena priča i stvarno sam se poveselila kada sam čula da se to smiri u drugom tromjesečju, ali, očito da ja nisam od tih sretnica. :evil: A tek namjestiti se u krevetu nakon povratka.... i svako jutro se budim kao da me pregazio tramvaj! Al, proći će i to... Očito je to dobra priprema na što me čeka kada stigne srećica...

šefika
16.09.2007., 18:21
Meni je dr. kad sam se žalila na probadanja itd. rekao "Čestitam gospođo, trudni ste!" 8)

:lol: :lol: A dobar je!!!
Sorry ali nasmijala sam se!

Garfy
19.09.2007., 10:04
cure, mene isto ponekad znaju onako lagano boliti jajnici kao da imam upalu i leđa onako na dnu, ustvari to e valjda zdjelica.
mene zanima kako te normalne bolove razlikovat od ne daj Bože, preuranjenih trudova i kad kažete da vas bole leđa gdje vas točno boli?

bjuma
19.09.2007., 11:36
eh, sta nas je... no, dobro da se mozemo ovako pozaliti jedna drugoj, jer nekad imam osjecaj, kad se pozalim, narocito starijim osobama, da me pogledaju kao u cudu- kao o tome se ne govori, i kao sad bih ja trebala biti kao leptirica i nemati nikakvih problema i sekirati se oko tudjeg tlaka i slicno, posto "to jeste za sekiraciju"... ma daaaaaaaaaaj. :evil: :evil:

no, ja imam problem s ledjima (krsta) i sa dijafragmom (tacno ispod rebara)... kad lezim na ledjima, jos me vise boli i ne mogu disati. zapravo, vise i ne mogu lezati na ledjima. i ta bol s jedne strane kukova, to je od istezanja ligamenata. mene to prati na od pocetka, pa je bilo prestalo u drugom tromjesecju. sad, po ulasku u trece, ponovo se javlja isto. :( jucer su mi noge toliko natekle da sam plakala, jer su me cipelice nazuljale.

kako se vi navecer izborite s tim?

Angelina_2
20.09.2007., 10:22
mene stalno bolucak al sam se pomirila s tim da je to normalno...

noklica
21.09.2007., 16:29
evo curke nazalost ja sam se drzala toga da svakog boli ko i mene pa sam danas konacno otpustena iz bolnice... dg. slijepo crijevo.... a bolilo tocno ispod desne strane rebara da sam ostajala bez daha.. a pocelo onako dole s lijeve i desne strane prepona i tako me mucilo 2 tjedna... divota :(

Angelina_2
21.09.2007., 22:07
:( sad je sve ok?

noklica
23.09.2007., 10:10
zasada je ok :)

Angelina_2
23.09.2007., 17:41
ajde..nek tsko i ostane :*

mozarela
26.09.2007., 08:52
bobli boli do bola boli! :roll:
leđa pubična kukovi ma sve! :shock: osim toga gegam se kao tuljan u 25 tj. trudnoće!

pitam se šta će biti poslije :? deevoluiraću u puzavca! :lol:

cokolina
20.10.2007., 23:17
moze li meni neko odgovoriti ako je imao slican osjecaj u trudnoci; vec nekoliko dana osjetim kao da su mi se lagano pomaknule kosti negdje oko stidnih kostiju, jako nisko dolje , mislim stvarno cudan osjecaj, ali kao da se malo "razmicem", inace sad sam u 36 tjednu....jel imao neko slicno iskustvo? :/

mel
21.10.2007., 10:34
pa da se i ja ukljucim u bolove i probadanja...
sad kad sam doma - lezim i mirujem i .. eh do proslog tjedna nisam osjecala ma skoro pa nista toga tipa ali sada.. eee sada sve osjetim :mrgreen: !
Muci me bol u trtici od lezanja, muce me vjetrovi iako ne jedem nista sto napuhuje, pa probava... napetost trbuha - uh! Konkretno ne mogu opisati neku bol, nego jednostavno povremeno osjetim neku tupu bol, pa onda me probode negdje dolje nesto, onda nista, pa ta kicma me izludjuje - mislim na donjni dio ledja... grrrr... da mi se malo prosetati :roll:
ma bas sam grintavaaa,,,, :oops:

lile
22.10.2007., 14:47
Bok cure,evo da i ja postavim par pitanja i požalim se. Ja sam ušla u 17-ti tjedan i bila sam prije 7 dana na kontroli,doc je rekao da je sve super,ali ima 2 dana počela me bolit zdjelica,pa kukovi,lijeva i desna noga,a osjetim i raznorazne bolove u predjelu gdje je lijevi jajnik,pa desni,pa kraj pupka,u dnu trbuha,svaki dan na drugom mjestu,pa me zanima jel to normalno? Nije to neka strašna bol,već neugodna.Inace patim od vjetrova svaki dan i napuhanosti crijeva.

tiki
23.10.2007., 14:03
to je sve normalno ja sam do 25 tjedna stalno osječala neku bol zatezanje baš mi je bila nelogada

dzani_sa
24.10.2007., 10:04
Isto se i meni desavalo, to je sve normalno, ne brini...

sinjorita
18.01.2008., 17:56
toliko boljki i samo se pitamo sta li je sad?!!! :)

sta bi meni moglo da bude, par puta dnevno me toliko zaboli skroz nisko dole, cini mi se na samo "izlazu" imam osjecaj kao da se siri. bas pri tome bolu- moram da pravim onu facu- BOLIIII :(
37.tjedan

:? :? :?

japanka
18.01.2008., 20:26
toliko boljki i samo se pitamo sta li je sad?!!! :)

sta bi meni moglo da bude, par puta dnevno me toliko zaboli skroz nisko dole, cini mi se na samo "izlazu" imam osjecaj kao da se siri. bas pri tome bolu- moram da pravim onu facu- BOLIIII :(
37.tjedan

:? :? :?

Meni identično, 36¨tj plus 2 dana

bigmamma23
26.01.2008., 11:54
Evo i mene, ionako se svima doma više nema smisla jadati pa ste i vi došle na red..Jučer ujutro sam imala nešto kao trudove ali bez prestanka 15-20min, samo sve jače i jače...Hodala sam i rekoh, diši, smiri se, proći će to...I jest, čim sam sjela prošlo je. Od tad me samo stalno nešto boli, s nlijeve i desne strane pupka neka slaba bol, pa s gornje desne strane trbuha, pa na mjestu jajnika (mislim na mjesto na kojem su "nekad" bili). Tek 8.2. sam naručena na redovni pregled i sve si mislim da ću danas na odjel pa nek me ismiju i pošalju doma,ako treba, glavno da vide jel sve ok.Beba se miče al manje je osjetim (možda baš zato kad me sve boli?)

U prvoj trudnoći nisam imala takvih problema pa se stalno zbog nečega grizem, jer sam tek u 28.-om tjednu...Jesam li uz ove specijalne bolove spomenula standardne, u križima i trčanje na wc svakih pola sata?

Ovaj topic bi se mogao zvati i "Jadi penzionera" koliko jadikovki i bolova sadrži :lol:

N31
26.01.2008., 21:29
Ja sam u 21. tjednu trudnoće. I od 21. tjedna mene nije ništa boljelo samo 2 tjedna ( otprilike 13. i 14. tjedan ) Svi ovi bolovi oko stidne kosti i probadanja uzduž i poprijeko trbuha sam si objasnila kao rastezanje i širenje pa ih , premda su ponekad jaki i nadasve iznenađujući, stavljam u skupinu " dragih " bolova. Ono što si ne mogu objasniti jesu bolovi u crijevima i to samo s desne strane. Bol je ponekad slična upali jajnika, a ponekad toliko oštra da pomislim kako imam nož u crijevima. Hodam zgrbljeno i već sam frustrirana jer ne znam što je s tim. Inače, to možda ima kakve veze s operacijom slijepog crijeva prije 10 godina ili time što su mi se crijeva lagano spustila u zdjelicu kad sam prije 12 godina naglo smršavila 18 kilograma??????????????????
Probava mi je prilično uredna ( koliko trudnice to mogu reći ).
Doktor opće prakse kaže da je to zbog trudnoće i tu priča za njega staje, a ginić mi kaže da je trudnoća uredna i da nema veze s tim. Pa se loptam s jedne strane na drugu i dalje trpim bolove. U ponedjeljak idem i jednom i drugom i ne dam se van iz ordinacije dok me ili ne umire adekvatnim odgovorom ili ne pošalju specijalisti pa da znam da boli jer mora boljeti.
Moja mama i ostali odrasli rod kažu: Ne znam, mene tako nije boljelo. Ja ti nisam ni znala da nosim.
I onda onaj pogled koji mi govori: A malo smo cendravi, ha????
A ja, sa svim bolovima još uvijek sam nasmijana jer ne želim nikoga opterećivati. Jednom se požalim i eto ti ga na.
Jedino mi muž vjeruje jer mi on ujutro navlači čarape i čuje me ponoći kako jaučem. A ja sam prije svega tužna jer je inače trudnoća mrak osjećaj, zar ne?
Poželim da me prestane boljeti samo na par dana pa nek krene opet. Samo da se malo odmorim.
Mislile ste da neće doći kraj ovom postu? I ja isto.Žao mi vas je ali sad se bar osjećam psihički bolje.

bebano
28.01.2008., 09:27
Drage moje,

ovaj mi je topic super, jer zaista nas stalno nesto boli, probada :) . Ja sam do sada bila super (22 tjedan sam), mali neki bolovi tu i tamo, ali sve je to bilo za odbaciti. Medjutim nocas, prilikom jednog od ustajanja u WC, osjetila sam uzasnu bol u krstima. Strasno. Nisam napravila nikakav nagao pokret, pa da sam recimo nesto ukljestila. Bol je takva da se unatrag ne mogu nageti ni mrvicu, dok se prema naprijed mogu savijat, to mi cak i prija. Za spavanje mi je najvise odgovarao polozaj fetusa i to da se sto vise skupim ka unutra. Kada hodam to su misji koraci jer me strasno boli. Ne znam sta bi ovo moglo biti? Da li se sve nesto siri, pa je ovo kao normalno ili sta?? Strasno me boli, ne znam sta da radim. Pls savjet jeli iko imao iskustva sa ovakvom vrstom boli.

anuskav
28.01.2008., 18:11
Ja sam usla u 34 tjedan,a prije desetak dana sam imala uzasne bolove u krizima,trbuhu i ne znam sve gdje!Isla sam dr i rekao mi je da se smirim,da se vise odmaram i da ne pomisljam da sjedam u auto!Spotao me je i rekao da izmedu volana i trbuha mora biti meduprostora jer ako me netko ne daj Boze udari otvorit ce se zracni jastuk i ubit ce i mene i dijete!Zapravo je zakljucak svega bio da sam premorena i sada vise odmaram i osjecam se bolje!Rekao mi je da pijem 2 puta dnevno 1 Normabel od 2mg za opustanje muskulature,ali ja ga pijem samo po potrebi,t.j. samo kad imam bolove!

sweety
28.01.2008., 19:07

:lol: :lol: :lol:

Otvorila sam ovaj topic u nadi da ću se požalit kako me nešto probada, bolucka i tako redom, ali nema smisla.
Sve što mi se dešava našla sam na ovoj temi da se dešava i drugima...
Zato se mogu samo nasmijat...

:)

bigmamma23
01.02.2008., 10:59
Pozdrav svima evo me opet...Novosti su da me od zadnjeg posta fino smirilo to kaj se izgleda svaka trudnica može požaliti na neke neodređene bolove na neodređenim mjestima pa se više nisam brinula.ALI, u utorak me zabolilo konkretno, u predjelu struka (kojeg? :lol: ) s desne strane, baš ko slijepo crijevo.I nakon nekoliko sati puko mi je film i MM me odveo na hitnu. Ono, nek me pošalju doma jer si umišljam, bolje i to nego da nešto stvarno jest a ja ne odem na vrijeme. I tak su me poslali na odjel, da bi mi doktorica rekla da sam se od prošlog pregleda prije 3 tjedna otvorila za prst. Terapija je Normabel 3x2mg i Partusisten 4x1 i strogo mirovanje jer kažu da ako se još otvorim neće moći drugo nego poroditi me, a to bebe rijetko prežive u 28.tjednu. A od Partusistena se sva tresem, srce mi hoće eksplodirati i košta 170kn. Super. Bolje da ne znam kak to sve djeluje na bebu (iako se ona živahno vrti i rita ko i inače) :( :(

bleeda
01.02.2008., 11:38
ja sam odustala od jadanja na bolove, probadanja i ostalo jer me ionako nitko ne doživljava, i nikome nije stalo, pa ću vam samo reći da se opuštate i radite što vam je gušt i što god vam paše da si olakšate sve boljke i simptome koje imate.

:love: :*

maksi
01.02.2008., 12:39
Da se i mi malo požalimo. Ja sam u 30tj. blizanačke trudnoće. Gdje me sve boli, ne znam ni sama. Mjehur stalno, bio prazan ili pun. Kad se okrećem sa lijevog na desni bok, to je umjetnost. Kad se dižem na wc, stalno nešto probada. Inače sam stalno u vodoravnom položaju. Nakon zadnjeg pregleda me ušće bolilo za poluditi. A i leđa ne smijem zaboraviti. Sve u svemu nema toga da ne boli. :(

Lupko
03.02.2008., 08:38
Evo drage trudnice da se i ja pridružim.Ovo mi je druga trudnoća,tako da znam što su trudovi,no ovo jučer je tuuurbo više od toga.Toliko su mi bile jake kontrakcija da sam mislila da ću roditi.Tek sam u 20 tjednu.Da budem mirnija otišla sam na hitnu,sve je u redu,zatvorena,mirovanje,i Normabel.Poslje toga sam dobila laganu temp,no danas je bolje.

Nikolina-Zagreb
05.02.2008., 13:19
Potpisujem izjavu jedne forumašice u svezi bolova: ... nitko nas ne doživljava ... I dodala bih da prvenstveno pri tome mislim na doktore. Doduše, kad malo bolje razmislim - ni ne znam kako bi nam mogli pomoći (jer smo ograničeni ljekovima koje smijemo uzimati), ali definitivno bi nam puno olakšali ako bi nas pitali: Kako se osjećate? (a ne samo gledali UZV i nalaze) i ako bi nas saslušali svaki puta kada ih u osobnom kontaktu ili telefonski pitamo za naše probleme/sumnje/strahove, te ako bi nam pokušali objasniti zašto se nešto događa. Međutim, u uvjetima prekomjernoga broja pacijenata (po više-manje svim ambulantama, osim eventualno privatnim), na žalost, ali očito je da je teško očekivati nešto više od rutinskoga pregleda.
Ja sam u 15. tjednu trudnoće i od početka imam raznorazne bolove (od kojih ste neke i vi opisale) uključujući povremeni pritisak u stomaku, kao da sam pojela cijelo janje i tonu krumpira (a zapravo cijelo vrijeme pazim što ću i koliko unijeti u organizam). I uvijek se tješim - samo da je djetetu dobro i da ne osjeća moje tegobe, ali mi opet bude i žao što sam ja takva nikakva (tužna i opterećena bolovima), a događaju mi se tako lijepe stvari - dijete raste.
S obzirom da nam u nekim stvarima očito niti doktori ne mogu/ne žele/ne stignu pomoći, shvatila sam da si sama mogu pomoći (jedino) na sljedeće načine:
- pravilnom, kvalitetnom i redovitom prehranom, kretanjem (šetnjom; dok mi doktor ne kaže suprotno) i odmorom (spavanjem)
- izborom odgovarajućega stručnoga ginekologa sa suvremenom opremom
- odlascima na redovite kontrole i pretrage
- redovitim i učestalim informiranjem na internet stranicama (uključujući prije svega Rodin forum) i kod doktora (ako je potrebno i više njih).

Pozdrav i sretno,

ivana b
05.02.2008., 22:05
Cure i ja sam bila jedna od vas i kad se beba rodila shvatila zašto me bolilo -imala je 4,5 kg :lol:
Samo bi još jedno nadodala na Nikolinin post - ako ste već malo otvorene i imate učestale bh-kontrakcije, mirujte što više! Prepustite kućanske poslove mami/svekrvi a vi noge u zrak i uživajte :)

lilamili
08.02.2008., 14:15
:lol: bravo doktore - prognoza točna :lol:

bleeda
12.02.2008., 15:10
Prepustite kućanske poslove mami/svekrvi a vi noge u zrak i uživajte :)

na žalost lakše reći nego napraviti. mama je daleko, svekrva je zmaj :(

mene je samo strah da ovi bolovi u donjem dijelu trbuha ne pređu u nešto gore i da mi doc ne kaže da moram strogo ležati ili nedaj bože da odem u bolnicu.

šefika
12.02.2008., 20:41
bleeda ti si moj klon??? :lol:

mene čini se hvataju te bh kontrakcije...uopće neznam kaj je to.u prvoj trudnoči nisam osječala tak nešto...a sad kad znam kaj su trudovi rekla bih čak da ih imam...onako par puta dnevno...stomak se zategne,u tom trenu ne osjećam bebu i počnem nepravilno disati...
jel to za hitan odlazak dr ili mogu pričekat drugi tjedan...
može li biti od nervoze koja me pere već dulje vrijeme?

bleeda
13.02.2008., 09:23
gago u kojem si ti tjednu?

meni je tek 22+4 al ovo već postaje neizdrživo. nije meni problem to što sam ja trudna nego što nemogu obavljati sve što sam mogla do sad.
eto, jučer dođem iz ureda kući u pola pet, skuham rižoto, stavim suđe poslje jela u perilicu i objesim veš na onaj štender...i gotovo....oću krepat, boli trbuh za poludit.
morala sam se legnut sat vremena da bi mogla MM-a poslje ošišat.
o peglanju se bojim i razmišljat, hrpa se samo povećava.

to me ubi, sve oko mene stoji i nagomilava se a ja nemam snage sve sredit, očistit, ispeglat....
mislim, mogu si ja pozvat mamu, doći će ona meni, ali i ona je žena sa operiranom kičmom pa...

ivana b
13.02.2008., 10:01
Bleeda otiđi bar na porodiljni (tj.komplikacije u trudnoći), imat ćeš više vremena za kuć.poslove i odmaranje. I unajmi neku ženu koja će ti pomoći, napraviti generalku/ peglati. Beba je najbitnija!!
Mene su bh-kontr.prale od 16.tjedna, bile su odvratne, jedan dio maternice bi se stegnuo i tako pola minute.. svakako preporučam pregled da isključite otvaranje

bleeda
13.02.2008., 10:18
Bleeda otiđi bar na porodiljni (tj.komplikacije u trudnoći), imat ćeš više vremena za kuć.poslove i odmaranje. I unajmi neku ženu koja će ti pomoći, napraviti generalku/ peglati. Beba je najbitnija!!
Mene su bh-kontr.prale od 16.tjedna, bile su odvratne, jedan dio maternice bi se stegnuo i tako pola minute.. svakako preporučam pregled da isključite otvaranje

joj draga bih ja da radim negdje u nekoj firmi, ali ja ti radim u svojoj firmi i nemogu se sad samo tako pobrat i ležat doma. mislila sam nekoga naći kroz jedno mjesec dva al to je toliko naporno i rizično da nikad ne znaš koga zapošljavaš. već sam se dva puta opekla pa sad pušem na hladno.
u zadnje vrijeme počinjem raditi oko 9, pa radim do 1 i onda se malo odem odmoriti, pa onda opet dođem u ured na sat dva.
na pregled idem u ponedjeljak 18.02. na zadnjem sam bila 01.02. moj doc me naručuje svaka 3 tjedna. za sad je sve bilo ok što se tiče otvaranja, kaže doc da je posteljica nisko. sad ćemo vidjeti da li se šta popravlja stanje.

N31
14.02.2008., 08:53
Moj D je rekao da su BH kontrakcije ok dok ih nema više od 10 u roku od 24 sata. Tada se javiti radi mogućnosti otvaranja.

šefika
14.02.2008., 09:12
bleeda ja sam 28tj sad...
drugi tjedan idem dr pa ću vidjet...lagano mi je cerviks bio uloživ još na prošlom pregledu i morala bih mirovat...
a bolove koje ti opisuješ ja sam imala u prvoj trudnooči,,,i bila su u pitanju napuhanost crijeva(koju ja nisam primjetila već uzv) i mjehur pod pritiskom ;)

bleeda
14.02.2008., 09:28
bleeda ja sam 28tj sad...
drugi tjedan idem dr pa ću vidjet...lagano mi je cerviks bio uloživ još na prošlom pregledu i morala bih mirovat...
a bolove koje ti opisuješ ja sam imala u prvoj trudnooči,,,i bila su u pitanju napuhanost crijeva(koju ja nisam primjetila već uzv) i mjehur pod pritiskom ;)

sve si i ja tako nekako mislim da bi to moglo biti to. surfala sam noćas o tim BH kontrakcijama, al meni se čini da to kod mene nisu kontrakcije jer ja nemam nekog grčenja ni stezanja maternice nego je to stalan pritisak i stalna bol, i da oprostite prduckam ko parna lokomotiva.

uopće ne znam kako da si sad pomognem. pijem bioaktiv i to sve, al ništa. ne znam smijem li piti neke biljne čajeve protiv nadutosti. zapravo se osjećam ko balon i mislim da kad bi me netko pikuno sa iglom u trbuh da bih doslovno otprhala po sobi ko probušen balon. :lol:

saska7
14.02.2008., 10:46
uff, sad mi je lakse...
osjecala sam se ko Jeremija iz Alana Forda stalno kukajuci u glavi kak me ovo malo steze pa me ono malo bolucka pa me kicma/zdjelica rastura...pa stalno nesto :roll:

najvise me boli zdjelica zapravo.
kak mi se u prvoj T totalno razisla zdjelica i nije "sjelo" nazad znam tocno da me bole kosti od popustanja ligamenata. frendica mije preporucila BOWEN tretman i mislim da cu se upustiti u to :)
naime ona je u 30tj trece T i rasturala su ju ledja i nakon toga joj je puuuuno bolje :)
eto...malo sam se ispuhala

pozitivne vibre svima da prestane bolit sve koliko god moze i da uzivamo u trudnocama dalje :)

ivana b
14.02.2008., 14:51
Moj D je rekao da su BH kontrakcije ok dok ih nema više od 10 u roku od 24 sata. Tada se javiti radi mogućnosti otvaranja.
ja sam ih imala sigurno 100 dnevno, i pola trudnoće bila uloživa i malo cerviks skraćen, a onda je polako od 32tj počelo otvaranje da bi na kraju ipak rodila u terminu.
Cure sretno i smanjite tempo

Leni
15.02.2008., 08:42
Evo da se i ja javim na ovu temu. Prosli tj(18tj T) me pocelo jako boljeti I to preko noci pa cijeli dan. Doslovno kao da sam se prejela pa se ne mogu ni sagnuti od boli. Uglavnom to mi se I u ovom 19 tj javilo I sad me boli vec 24 sata. Boli me tocno iznad prepone I osjecaj je kao da me netko reze..

Naravno da me lovi panika.

ivana b
15.02.2008., 10:46
možda ti je samo pritisak na živac jer trbuh raste..za svaki slučaj nazovi gin.pa pitaj

šefika
15.02.2008., 11:20
ja se nađem u svakom postu...
il sam hipohonder ili sve isto prolazimo...
možda živac,daj bože...
ali javi se ti dr...ak ništa da ga pitaš kako je... ;)

bleeda
15.02.2008., 11:27
ja se nađem u svakom postu...
il sam hipohonder ili sve isto prolazimo...
možda živac,daj bože...
ali javi se ti dr...ak ništa da ga pitaš kako je... ;)

ako si ti draga hipohondar onda sam ja minhausen sa hipohondrijom :lol:

jutros sam baš rekla MM-u da mi fizički ova trudnoća najgore stanje u kojem sam ikad bila. nisam se tako grozno osjećala ni kad sam 2 puta bila operirana.
noćas me probudi grč u lijevom listu, a svaki vražji dan popijem magnezij. još uvijek me boli noga da nemogu po stepenicama hodat :cry:

ZIMA
23.03.2008., 23:53
mislim da je većina bolova normalno sve dok nisu popraćeni vrtoglavicom, mučninom, temperaturom ili nekim čudnim iscjetkom. ja zadnja dva dana imam osjećaj da mi malac pokušava izgurat glavicom bubreg. toliko me sječe da sam jučer jedva šepuckala do wc-a.
danas ujutro sam pukla - rekla sam mu : pusti mami bubreg na miru. ako ti je stvarno dosadno igraj se s pimpačem ko svi dečki.
moram priznat da sam sad malo bolje

teta
04.04.2008., 08:07
danas ujutro sam pukla - rekla sam mu : pusti mami bubreg na miru. ako ti je stvarno dosadno igraj se s pimpačem ko svi dečki.
moram priznat da sam sad malo bolje[/quote]

tak i moja kao da mi pokušava presložit organe al kaj sad nemreš joj zamjerit kad nema baš puno zanimacije unutra :)

mici85
07.04.2008., 12:25
hello
hitno trebam savjet.
jucer me cijelu noc kao nesto bolilo u donjem dijelu trbuha, malo kao probadalo kao kod menstrualnih bolova, ali nista onako prejako.
ujutro kad sam ustala, dosta me peckalo i malo bolilo kod mokrenja i primjetila sam da mi je mokraca kao neke tamnozuto-narancaste boje. mislila sam da je to sve od glupe escerihie coli, jer mi je doc rekao da bi me od toga mogao malo trbuh boliti ali brine me sto ja cijelo jutro svog jakova ne osjecam. inace je jako nemiran i stalno se nesto preverce, rice, stisce pod rebra a danas nista. cak sam isla malo prosetat, papala cokoladu i eto, nista.
malo se i osjecam slabije no inace (do sad sam normalno funkcionirala ko da nisam trudna).
dal da odem k doktoru ili ostanem malo odmarati?
fakat se jako brinem...

:?

help!

daria
07.04.2008., 13:42
Ako možeš, probaj kontaktirati doktora na telefon i objasni situaciju. Sigurna sam da je tako najbolje. Nećeš bespotrebno odlaziti u bolnicu a doktor će te uputiti što i kako da radiš.
:* Pusa bebici

lilamili
07.04.2008., 18:48
mici kako je

mici85
08.04.2008., 22:47
evo mene.jucer sam mislila ne otici kod doktora,ali sam jos k svemu tomu primjetila neku laganu sukrvicu,svega par kapi, pa sam ipak otisla. Na svu srecu sve je ok. krv je bila najvjerojatnije iz mjehura zbog glupe escerihije isto kao i bol u donjem dijelu trbuha. bebac je super! poceo se micati tek kad smo ga gledali ultrazvukom :) sav je sladak i puca od zdravlja (uspostavilo se da je malko prevelik - 1200g). 8) Dobili smo nasu prvu 3d fotkicu i sva sam bila sretna.
Inace, jucer sam cijelo prijepodne plakala. cak je i mm dosao s posla ranije, ali je sve ispalo super.
Danas sam isla na OGTT pa cemo sutra vidjeti rezultate ali za sad je sve savrseno :D

lilamili
09.04.2008., 09:38
:D ajd super da je sve ok, i ja bi 3D fotkicu, i ja sam jučer bila na pregledu i divila se što sam na ultrazvuku vidjela i ručice pa čak i lice ( iako malo izobličeno - ipak je to ultrazvuk ), ti si onda negdje ko ja oko 30 tj. jel, ajd mi reci kolko si antibiotika popila zbog E.coli ( utješi me ja sam popila već pet ovu trudnoću a za dva dana idem po četvrti put na briseve zbog ureaplazme :evil: )

mici85
09.04.2008., 19:09
:D ajd super da je sve ok, i ja bi 3D fotkicu, i ja sam jučer bila na pregledu i divila se što sam na ultrazvuku vidjela i ručice pa čak i lice ( iako malo izobličeno - ipak je to ultrazvuk ), ti si onda negdje ko ja oko 30 tj. jel, ajd mi reci kolko si antibiotika popila zbog E.coli ( utješi me ja sam popila već pet ovu trudnoću a za dva dana idem po četvrti put na briseve zbog ureaplazme :evil: )

joj, presladak je na 3d fotkici! prosla sam 27.tj.
zbog e.coli nisam pila antibiotike, posto je imam 10^4 rekao je doktor da je najbolje to rijesavati brusnicom i preko 2l vode dnevno. sutra opet moram nositi mokracu u laboratorij pa cu vidjeti. imam osjecaj da je imam vise sada jer osjecam neko peckanje i laganu bol u donjem dijelu tibice i jos sam k tome dobila candidu :cry:
nadam se da ce i tebi biti uskoro bolje!
u svakom slucaju drzim fige :D

bleeda
10.04.2008., 11:59
e, dugo me nije bilo da napravim report na mojim boluckanjima i probadanjima.
sad smo 30+5. bole me križa...nravno tome je doprinesla i činjenica da sam u pondjeljak i utorak napravila cca 1300 kilometara..posao, kaj ćete.
jučer sam išla na pregled i ovaj me luđak istiskao do te mjere da sam jedva došla do auta i odvezla se doma. kaj je njima? kaj oni to nemogu na fino i nježno pogledat?

ma baš mi idu na živce svi ti doktori i jedva čekam da rodim i da ga više ne gledam.

tak...sad sam malo i živčana

mici85
20.05.2008., 23:17
opet ja.
dugo me vec nije nesto bolilo.
danas sam primjetila da me opet boli donji dio trbuha ali tek kad se sagnem ili sjednem. mali mi je cijeli dan bio superaktivan i trenirao tajlandski box u trbuhu pa je moguce i zbog toga.
al bol je neka cudna.ne prejaka.ali nekak,ne znam, ostra.
inace trbuh mi je poprilicno veliki i vec se tesko sagibam.
sad sam vec 33.tj.
jel imala koja od vas slicnu situaciju? :? je to normalno?

Naomi
21.05.2008., 01:04
Cure, trebam hitno savjet. Sad sam 5-tom tjednu i stalno osjecam lagane grceve, ono kao recimo kad imam menstruaciju, nista previse. Imam osjecaj kao da mi je cijela maternica povecana, upaljena i nabrekla. Takodjer, osjecam kao da cu svaki cas procuriti. Kako sam vec imala jedan spontani u 6-tom tjednu, sva sam prestrasena da se ne bi ponovilo. Da li je to normalno? Da li je to znak za paniku? Inace, beta mi se uredno poduplala do drugog mjerenja i iznosi 778. Prva beta je iznosila 388.
Molim pomoc. Hvala.

ivana b
21.05.2008., 01:29
mici, naomi - isto mi je bilo u tim tjednima a pogledajte sad moj potpis :)
naomi tebi bi preporučila da što više miruješ ovih dana i ne radiš nikakve fizičke poslove
inače ja sam preležala čitavu trudnoću, od 6.tjedna do termina (zbog krvarenja a poslije i otvaranja) i vjerujem da je upravo zbog toga bilo sve u redu

Naomi
21.05.2008., 04:41
Hvala puno, ivana. Nazalost moram na posao tako na ne mogu mirovati, ali kad bi mogla sigurno bi. Valjda ce sve biti u redu, mada mi se ti grcevi uopce ne svidjaju. :/ Neki dan sam nosila neke malo teze knjige, valjda nisam nista lose napravila bebici. Sva sam u strahu, a i to je lose za T. U cetvrtak opet vadim betu, valjda ce mi reci nesto dobro.

branka1
21.05.2008., 07:04
I mene zadnjih dana svako malo nešto boli, kao menstrualna bol.
Mislim, ja se tomu ne čudim, stalno nosam dijete od 21 mj.
Idem danas doktoru, valjda je sve ok
Sad sam 16-1

dorotea24
21.05.2008., 08:30
Evo i mene u klubu Jeremijaca.
Sjećam se da me u prošloj trudnoći stalno nešto bolilo probadalo, a najgora mi je bila ta menstrualna bol zato što znam što može značiti. Opet sam ju počela osjećati i to mi je najgori osjećaj. Najviše je se bojim. Inače sjećam se raznih bolova. Od mjehura, probadanja na neka specifična mjesta, uklještenja i te odvratne menstrualne boli. Jutros osjećam nešto između menstrualne i nelagode od crijeva. Crijeva i menstrualne su inače dosta slične pa sam zaključila da vjerovatno maternica gura crijeva.
Branka1 pa ja sam slično ko ti trudna :) 17 tjedana i također moram nositi dijete, penjati se na 4.-ti kat, šećem, trčim za djetetom, ali smatram da takva fizička aktivnost je u neku ruku i poželjna. U prošloj trudnoći sam se pazila dizanja tereta, ali sam svaki dan dosta šetala i stalno se bojala otvaranja pa sam na kraju prenijela i morala na indukciju.

Naomi ja sam u prošloj trudnoći oko 5-og tjedna imala tolike grčeve i menstrualne bolove da sam se već pomirila sa gubitkom trudnoće i kiretažom. Isto mi je trudnoća prije te završila neslavno i toliko me bilo strah ponovnog razočaranja da sam se jednostavno pomirila sa situacijom, još sam imala i smeđi iscjedak tijekom cijelog prvog trimestra i stalno sam bila u užasnom strahu. A evo vidiš iz potpisa kako je sve završilo :love:

branka1
21.05.2008., 09:16
Dorotea, sjećam se ja tebe. Ti imaš jesensku bebicu 2006, a ja ljetnu :)

Ma, valjda se priroda za sve pobrine. Znam da bih se trebala malo pričuvati jer mi je svaka trudnoća malo rizična (ovo mi je treća, imam i curicu od 5 god), ali kako? Kako neću dognuti ovu malu? Nema šanse da je ne dignem ako ona zahtijeva :mrgreen:
A već prošli put mi je dr rekao da je beba opet nisko i da mi je cerviks malo skraćen. A i hematom sam već imala. Ali bilo je tako i u prve dvije pa je sve dobro prošlo :)
Jedino me muči što me sad svakodnevno lagano boli. Valjda nije niš

dorotea24
21.05.2008., 09:21
I mene svakodnevno lagano boli i ja sam isto zabrinuta. :/
Ajd molim te pitaj danas doktora u vezi te menstrualne boli, što s njom, jel normalno itd. Sve ga ispitaj pa nam prenesi.
Isto tako ko i ti moram podići dijete....sve mi je jasno. Samo što je moj 20 mjeseci :mrgreen:

Diami
21.05.2008., 09:48
Ja još ne moram starije diejte nositi, jer mi je ovo prva trudnoća, ali bome imam svakavih boli. Malo jajnici zatežu, pa malo mjehur, pa malo crijeva zezaju... Generalno mi je probava u komi - imam proljev od onih trudničkih vitamina i lošije podnosim općenito hranu, a i još uvijek mi se sve gadi...

Iako je doktorica rekla da je sve to normalno, a i sama sam recimo naučila skućiti kada sadržaj crijeva prolazi pored jajnika pa me boli na specifičan način (kao 3 do 4 ovulacije odjednom...), bila sam u početku totalno zabrinuta i svaki put kad sam išla na wc gledala ima li kakvog smeđkastog ili nedajbože crvenkastog iscjetka. Nije ga bilo, i dalje ga nema. Sva sreća, jer mislim da bi poludila.

Tako da si mogu zamisliti koje su tek brige kad dođe i takav iscjedak i još nemaš izbora jer starije dijete zahtijeva svoju pažnju...

Palagruža
21.05.2008., 10:57
Cure, trebam hitno savjet. Sad sam 5-tom tjednu i stalno osjecam lagane grceve, ono kao recimo kad imam menstruaciju, nista previse. Imam osjecaj kao da mi je cijela maternica povecana, upaljena i nabrekla. Takodjer, osjecam kao da cu svaki cas procuriti. Kako sam vec imala jedan spontani u 6-tom tjednu, sva sam prestrasena da se ne bi ponovilo. Da li je to normalno? Da li je to znak za paniku?
Imala sam istu situaciju kao i ti. Prvo spontani sa 6 tjedana, a onda kad sam ponovo ostala trudna osjecaj da mi je cijela maternica nekako bolno napeta. Osim toga, rezalo me u krizima i povremeno me bolio desni jajnik. Medjutim, nista strasno se nije desilo i sad sam u 7. mjesecu uredne trudnoce :) Naravno da je tesko ne uzrujavati se, ali mislim da je sve to manje-vise normalo na pocetku trudnoce. No svakako, budi pod lijecnickim nadzorom (sto ocito i jesi, ako vadis beta HCG).
Eh da, ja sam prvih 14 tjedana uzimala Utrogestan i ostala na bolovanju, ali nisam strogo mirovala.

Naomi
21.05.2008., 13:41
Cure, puno hvala na brzim odgovorima. Zvala sam doktora i ostavila poruku (jos nisu otvoreni, kod nas u SAD-u je jos rano jutro), pa cu vidjeti sto ce mi reci. Cijelu noc me nesto boluckalo, pred jutro i desni jajnik. Mozda je sve to normalno, a ja od silnog straha da opet ne pobacim mozda i previse brinem.

Palagruza, kao da si mene opisala. Nadam se da cu i ja imati urednu trudnocu kao i ti. :love:

rena7
21.05.2008., 13:54
Naomi poznata mi je tvoja priča, prošla sam isto kao i ti. Normalno je da boli, rasteže se maternica, jajnici pod utjecajem trudničkih hormona drugačije funkcioniraju, pritisak je na mjehur, leđa i tako dalje i tako dalje.....

Ne diži teško, ne rasteži se, ustvari vodi računa o laganim pokretima i vidjet ćeš da će sve biti ok.

Eto ja sam skoro u 18. tjednu.

Pozdrav od nas!

ivana b
21.05.2008., 14:14
naomi nisam htjela jučer napisati ali sad ću - ova moja trudnoća je prvo bila blizanačka i nakon bolova i krvarenja u 9 tj ostala sam bez 1 bebe :(
zato ti govorim da usporiš tempo i ne slušaš kako su se drugi kretali pa im nije bilo ništa - jer, može biti svašta

Taja.St
21.05.2008., 14:44
Naomi,pa ne kaže se bezveze da je prvo tromjesečje trudnoće presudno....zato pamet u glavu i uspori,pogotovo što kažeš da ti je prva trudnoća završila neslavno,....ja od 10.tjedna kada sam malo prokrvarila stalno muku mučim s nečim (e.coli,pa beba nisko,pa počela se otvarati,...pa sad nesretna ureaplazma,...),ali ne predajem se,ne odustajem i odlučna sam da moja Lucija dobije bracu ili seku(nisam još uvijek uspjela na uzv vidjeti jer moja bebica bježi,skuplja nogice i slično,...)pa sam najmanje do 1.8. u krevetu!Što prije doktoru,face to face.....sretno i pusa!

Diami
21.05.2008., 21:57
U svakom slučaju je dobro odmarati i mirovati, bolje nego nastaviti kao da ništa nije. Meni bi to pomoglo barem ponekad da se malo smiri sve, mada je ponekad umjetnost naći pravi položaj.

Držim fige da sve bude ok!

ja_mama
21.05.2008., 22:56
i mene tako boli
ginic mi je reko
pa trudni ste

dorotea24
22.05.2008., 08:33
Ja bih se samo nadovezala u vezi mirovanja. Nekada nemirovanje nije razlog pobačaja nego isključivo loš plod. I možeš ti mirovati kao mumija, ali taj plod će otići svakako. Na žalost je to tako i ja sam to prošla. Nekim ženama posao godi i u tom slučaju je bolje otići raditi nego biti kući i razvijati razne crne filmove u glavi. Ako posao ne uključuje fizički napor naravno. Kod kuće se paziti težih fizičkih poslova. Uglavnom nije pravilo da svaka rizična trudnoća mora mirno ležati u krevetu. To sve odredi ginekolog. Ja sam u prošloj trudnoći dobila preporuku mirovanje zbog predhodnog spontanog koji je bio posljedica blighted ovuma, ali ja sam ginekologu rekla da mi je za psihu zdravije da radim i on se složio s tim i samo mi rekao da ne dižem teško po kući. Znači sve je individualno.

mici85
22.05.2008., 11:24
opet ja.
ovu cijelu noc jedva da sam oka sklopila. cijelo vrijeme me boli donji dio trbuha. bol je poput menstruacijskih grceva i na momente je jaca al opcenito je stalno osjecam.po noci je bila toliko intenzivna bol da nisam mogla spavati.a i bebac se cijelo vrijeme meskoljio. mm tvrdi da je to jer ne mirujem vec stalno zujim negdje.
ujutro sam u enciklopediji procitala da se kod 57% zena beba u 32.tj. okrece i da su moguce B-H kontrakcije koje su "vjezba" maternice za prave trudove.
Ja sam sad 33+1. Jel moguce da je to zbog toga?
Bebaca i dalje intenzivno osjecam jer je ko i uvijek nemiran :)
Doktora mogu tek sutra dobiti na tel.
Jel je imala koja od vas slicnih "iskustava"?

dorotea24
22.05.2008., 12:56
Ja sam imala te menstrualne bolove u prošloj trudnoći i uvijek sam ih se ježila. Evo i sada me znaju uhvatiti i užasno me bude strah pa te razumijem. No ja sam na kraju prenijela 9 dana i morala na indukciju i jedva se otvorila, tako da to nema veze.
Inače, menstrualni bolovi i grčevi u crijevima su jako slični pa probaj razaznati o čemu se radi. Nekada probava zna malo zezati naručito ako piješ magnezij

Naomi
22.05.2008., 13:03
Cure, primjetila sam jutros kad sam se probudila da su mi se grudi skroz ispuhale i vise me ne bole. Sad sam bas preplasena. Upravo s takvim simptomom je bio zapoceo moj prosli spontani. :(

dorotea24
22.05.2008., 15:22
Sad ja tu ispadam svakom loncu poklopac, ali kad stalno imam nešto za reći jer sam puna Jeremijskog iskustva :mrgreen:
Meni se u prošloj trudnoći to nekoliko puta dogodilo pa sam se cijelo vrijeme štipala po sikama da osjetim jel bole ili ne. Dva dana bole pa par dana ne bole. Isto mi je tako bilo i s mučninama. Zareda se da mi je muka 10 dana pa onda odjednom 2 dana ništa, a ja koma! Naomi zabolit će te opet za koji dan, bez brige. Možda ti se slučajno prošli put pogodilo da te prestalo boliti kada je spontani krenuo. :*

Naomi
22.05.2008., 23:47
Hvala vam cure na odgovorima. Puno ste mi pomogle i sad me manje strah. :love: :heart:

shesna
23.05.2008., 00:00
Naomi, i meni su se jucer ujutro ispuhale, pa su se do navecer opet napuhale i postale bolne.
Primjetila sam da su posebno navecer jace bolne i osjetljive.
A sto se tice probadanja, i mene to malo muci, pogotovo sto osjecam bol vise na desnoj strani, pa jos ta beta koja se previse poduplala, pa dvije neuspjele trudnoce iza mene, pa di ces vise.
Al sutra imam pregled, pa se nadam da ce se svi moji strahovi rastopiti.

svima :love:

Naomi
23.05.2008., 00:18
Shesna, kuzimo se :love: Meni su se grudi tijekom dana malo popunile i opet su lagano bolne. Doktor kaze da je to normalno, ovisno o tome kako djeluju hormoni.
Da ti sutra sve prodje u redu i da saznas samo dobre vijesti. I da u isto vrijeme rodimo zdrave bebice. :heart:

shesna
23.05.2008., 16:55
kod mene na pregledu sve na svom mjestu :D

a desna strana me boli vise jer mi je desni jajnik ovulirao.
Sad kad znam da je sve ok i ti bolovi su nekako manje strasni, uf lakse mi je psihicki sto puta :)

Diami
23.05.2008., 19:00
Baš mi je drago!

Mene od jučer boli desni kuk odostraga. Ne znam jesam li nekako krivo stala ili je vezano uz trudnoću, čak mislim da sam prije nekako iskrenula... Ali proći će.

Ana28
24.05.2008., 17:33
Moram se i ja pridružiti jer nema smisla da se ne pohvalim da i mene svih ovih 22 tjedna nešto boli!!! :lol:
Zadnji favorit je ona užasno iritantna bol oko pupka (kod mene se širi na desnu stranu) kao muskulfiber, osjetljiva na dodir.
Moram priznati da mi je lakše kad sam pričitala vaše komentare jer znam da nisam sama/čudna/u opasnosti... od silnih probadanja, grčeva, rastezanja i ostalih čuda kojima nas je priroda obdarila!
Bitno da je beba dobro, a moj sin se uredno javlja :D

ivana b
24.05.2008., 19:19
mene je par puta strašno zabolilo na desnoj strani gdje je slijepo crijevo ( a nemam ga :) ), otišla sam jednom čak na hitnu i ispostavilo se da su priraslice od operacije slijep. crijeva, dakle divlje meso na mjesto rane a bolilo je jer je rastuća maternica pritiskala to mjesto

Naomi ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ i javi nam se!

Naomi
24.05.2008., 20:39
Cure, evo mene s friskom betom od danas koja iznosi 3516! Tako smo sretni. :D
Ja jadna stalno ocekujem nesto najgore, ne usudim se previse nadati, toliko jako zelimo da ova bebica ostane u svojoj mami svih 9 mjeseci i kasnije cijeli zivot. Sljedeci tjedan prvi UZV, mada ne znam sto se moze vidjeti u ranom 6-tom tjednu. Nema veze sto ce doktor vidjeti, samo da je dobro!
I dalje me probaca i strecka, grcevi su tu, ali s obzirom na uredno duplanje bete, nekako mi je lakse jer to su izgleda moji simptomi. Nek boli koliko hoce, samo nek se bebica dobro namjesti...
Hvala vam svima na savjetima :heart:

shesna
25.05.2008., 01:37
Bravo Naomi :D

Ma sve ce biti super!

Meni se sa 5+2 vidjela GV + ZV, i napisala mi drugi uzv za 7-10 dana i rekla da ce se sigurno cuti i srceko.
Nemoj se brinuti i ako se nece vidjeti bas sve, vidjet ce se drugi put sigurno.

Kako sam i prije napisala, sad kad znam da sve dobro napreduje lakse se psihicki podnose i ti grcevi. He, samo su mi vec pocile i mucnine, ali neka, bas kao sto si rekla, neka se bebica samo dobro namjesti i napreduje, sve ostalo je manje vazno.

:*

Ana28
25.05.2008., 23:56
Bravo Naomi, čestitam! :*
Moje srčeko se vidjelo i kuckalo već sa 6+3 uz GV! Tako da nema pravila! Nadam se da ćeš se ugodno iznenaditi!

Naomi
26.05.2008., 16:36
Mi smo danas bili na prvom UZV (rani 6-ti tjedan) i jos smo jako, jako mali, ali jedna GV se vidi i lijepo se smjestila u maternici. :)
Svima :* :love: :heart:

Ana28
26.05.2008., 20:06
:D

shesna
26.05.2008., 23:47
Super Naomi :D

Gombica
27.05.2008., 09:05
Jao superrr :D
i kakav je osecaj videti svoju mrvu prvi put? :)

branka1
27.05.2008., 09:24
Ja sam bila prije 5 dana kod dr i rekla za te bolove.
On me pregledao, nalaz je isti kao i prošli put u smislu, da je beba nisko, a cerviks skraćen, samo što je prošli put bio skroz zatvoren, a sad je malo uloživ i rekao je da ti bolovi vjerojatno imaju i veze s tim
Rekao mi je da bih trebala više mirovati, par sati dnevno u horizontali. malo ujutro, malo popodne, a to mi je skoro neizvedivo pored svoje dvije curke, pogotovo ove manje

Sad je jako dvoumim...htjela sam od drugo tjedna s njima na more jer mi je glupo biti ovdje ako možemo biti dolje, ali MM nekoliko dana neće moći biti s nama, a ni nitko drugi ne može i ja bih bila sama s njima, a toga me malo strah. ne samo da neću uopće leći, nego ću stalno jurcati za ovom malom, moram i kuhati i spremiti nešto...ni sama nisam pametna :/

Naomi
27.05.2008., 14:20
Draga branka, daleko sam od nekog strucnjaka, ali mislim da treba ozbiljno shvaiti to mirovanje. To je trudnoci vaznije od bilo cega. Ja ti zelim da ti se sve poslozi i da sve dobro zavrsi, a da vjerujem da je tesko uz dvoje djecice lezati i odmarati, to svakako. Sretno! :heart:

Gombica, jucer je moja mrvica bila samo jedna crna loptica na monitoru, ali ja sam bila totalno in love. :zaljubljen: Tako mi je slatka, tako mala i okrugla. Bila sam presretna sto je na pravom mjesto jer sam strahovala da se mozda nije uhvatila negdje gdje ne treba. U svakom slucaju, u sednom nebu sam! Ako bog da za 10-tak dana cujem srceko po prvi put, suze radosnice mi ne ginu. Sta mogu, totalna sam emotivka... :oops:

lamy
27.05.2008., 22:45
samo da se malo nadovežem na onu bol u grudima i napuhansost. to je sve od osobe do osobe. meni su bile tvrde samo prvih nekoliko sedmica trudnoće. evo sad sam 31.sedm.trudnoće, grudi su mi meke, nisu napuhane-nego su ostale iste veličine kako su narasle prvih sedmica-a mlijeko mi je uveliko počelo curiti. moj ginić kaže da to nema veze sa uspješnom/neuspješnoj trudnoći-a i ja sam čitavu trudnoću na mirovanju zbog krvarenja, a poslije zbog uloživosti skraćenog cerviksa.
ipak, VJERUJTE SVOJIM DOKTORIMA, AKO KAŽU MIROVANJE ONDA VJEROVATNO IMAJU RAZLOGA ZA TO. mi možemo samo nagađati neke stvari

njumi
27.05.2008., 22:56
lakše mi je kad čitam vaše postove

zadnja dva dana "sijevaju" mi oba jajnika, bol od 10 sekundi i to je to
nisam znala šta da mislim, i evo nađoh temu

bogu hvala odmah sam mirnija :)

Naomi
29.05.2008., 15:59
Cure moje, evo mene, opet sam preplasena. Ovaj put ne mogu prijaviti grceve i bol, vec potpuno odsustvo simptoma. Sad sam 6+4. Osim povremenog stucanja i tu i tamo bolnih grudi (sto moze biti od utrogestana), ja nista drugo ne osjecam. Niti mucnine, niti neki pretjerani umor, niti me sto smeta od hrane, i dalje mogu piti lagani nescafe ujutro i dobro spavam. Da li je to OK? Da li bi vec trebala imati neke konkretnije simptome? Tako se bojim da nesto nije u redu, mislim da cu siznuti od straha do sljedeg UZV, za tjedan dana, kad bi se trebalo cuti srceko. Ima li tko kakav savjet, misljenje?

Bipsić
29.05.2008., 17:52
Cure moje, evo mene, opet sam preplasena. Ovaj put ne mogu prijaviti grceve i bol, vec potpuno odsustvo simptoma. Sad sam 6+4. Osim povremenog stucanja i tu i tamo bolnih grudi (sto moze biti od utrogestana), ja nista drugo ne osjecam. Niti mucnine, niti neki pretjerani umor, niti me sto smeta od hrane, i dalje mogu piti lagani nescafe ujutro i dobro spavam. Da li je to OK? Da li bi vec trebala imati neke konkretnije simptome? Tako se bojim da nesto nije u redu, mislim da cu siznuti od straha do sljedeg UZV, za tjedan dana, kad bi se trebalo cuti srceko. Ima li tko kakav savjet, misljenje?

Draga, ja ti nemam neki pametan savjet, osim: opusti se... Za sad je sve ok, a to kaj nemaš mučnine, nisi umorna i ostalo ne znači ništa... Nemaju sve žene iste simptome.. Budi sretna kaj ti nije mučno i kaj se osjećaš dobro, ima onih koje bi rado mijenjale mjesto s tobom... Ja sam u i prvoj i u drugoj trudnoći imala mučnine kojih desetak dana, i vjeruj mi kad su prestale, bila sam tako happy kaj mi nije palo napamet pomišljati da nekaj nije ok zbog toga... Jednostavno sam bila sretna kaj sam trudna i kaj se super osjećam... Opusti se, nemoj misliti na ništa loše, za sad je sve super, i moraš vjerovati da bude tak i dalje...

Vjerojatno te nisam baš nešto utješila, ali mislim da si sama možeš najviše pomoći, za početak barem pozitivnim mislima...

Točka
29.05.2008., 20:07

Ma sve je to ok. I iznenadna pojava simptoma i iznenadno odsudstvo.
Ja sam trudna 21 tjedan, i kod mene je bilo svega....tjedan dana kao da i nisam trudna, pa onda 3 dana sve boli.... i tak. Isto nisam imala mučnine, niti mi je nešto posebno smetalo od hrane ili pića, a tako je i sada. Mučnine timogu i kasnije počet a opet nemoraju.
Samo polako i uživaj u trudnoći i nemoj se toliko brinuti. Svaka je trudnica priča za sebe.

mici85
29.05.2008., 21:43
evo i mene da apdejtam svoje probadanje u donjem dijelu trbuha i grceve. danas sam bila kod doktora i sve je ok. cak vise nema ni escherihije a ona bol je bila jer se bebica okretala. naime moja je bebica malo veca :) sad sam 34+1 tj. a bebac ima 3kg :roll: pa su mi misici malo preoptereceni tak da je navodno moja svakodnevna bol normalna...
evo tako mogu odmah i vas druge utjesiti koje imate simptome ko ja :heart:

Naomi
29.05.2008., 22:18
Cure, hvala na odgovorima. Valjda ce sve biti OK, mora! :*

mici85, bas mi je drago da je sve u redu i bravo za velikog, snaznog bebaca. :)

Palagruža
25.06.2008., 10:44
Mene od ponedjeljka popodne nesto boli nisko dolje s desne strane, pretpostavljam da je jajnik. Zapravo, ne boli konstantno, nego samo kad micem desnu nogu. Inace sam imala takve simptome prije trudnoce oko ovulacije. Da stvar bude smjesnija, u pon ujutro sam bila kod ginicke na kontroli (tad me jos nije boljelo) i ona je primjetila jaci iscjedak, zakljucila da se radi o gljivicama i prepisala mi vaginalete. Valjda je sve skupa normalno, ali ja se brinem. Btw, 33 tj. sam trudna. Ima li netko sa slicnim problemom?

mici85
25.06.2008., 10:51
Mene od ponedjeljka popodne nesto boli nisko dolje s desne strane, pretpostavljam da je jajnik. Zapravo, ne boli konstantno, nego samo kad micem desnu nogu. Inace sam imala takve simptome prije trudnoce oko ovulacije. Da stvar bude smjesnija, u pon ujutro sam bila kod ginicke na kontroli (tad me jos nije boljelo) i ona je primjetila jaci iscjedak, zakljucila da se radi o gljivicama i prepisala mi vaginalete. Valjda je sve skupa normalno, ali ja se brinem. Btw, 33 tj. sam trudna. Ima li netko sa slicnim problemom?

mene je isto jedan period bolio cijelo vrijeme desni jajnik. mislim da je to normalno, a pogotovo ak imas gljivice. kad potrosis vaginalete, vjerojatno ce te i prestat bolit...
a onda krecu nove tegobe... tak je to navodno svima u trudnoci... :)
ja sam 39.tj. i tako me zdjelica boli da jedva hodam.

Palagruža
25.06.2008., 12:04
Hvala mici, bas znas utjesit covjeka :)
Ma zezam se, drago mi je cuti da nisam jedina. A ti se drzi, sad vec stvarno brojis sitno.

Pepita
25.06.2008., 16:41

Potpisujem :love:

ivana2008
26.06.2008., 20:31
Bok!
Da se i ja pridružim...
Ja sam u 34. tijednu i prije nekih deset dana su mi noći postale pakao. Doktor mi je na početku trćeg tromjesečja rekao da moram spavati samo na lijevom boku, ali ja to više ne mogu jer me užasno počne probadati u lijevom dijelu trbuha, a opet znam da nesmijem spavati na leđima zbog šuplje vene i bebina dovoda kisika (iako mi je sasvim ugodno), tako da sam počela spavati sjedećki možete misliti koliko se odmorim u takvom položaju. No, noćas i dana veći dio dana se nisam mogla odmoriti niti u jednom položaju, bol je bila grozna po cijelom trbuhu. Sada, navečer je dobro, ali se već bojim noći. Kakva su vaša iskustva s ovim problemima, jer mi netko može preporučiti neki siguran a udoban položaj za spavanje. Hvala!

ZIMA
27.06.2008., 00:51
Hm... spavanje. Još prije cca mjesec dana sam rekla mužu da je ono što me možda najviše smeta je to što se ne mogu ispružiti po krevetu da mi bude ugodno nego moram naći pozu koja zadovoljava samo jedan uvijet - da mogu zaspati nakon što klinac prestane lupati, smiri mi se žgaravica, prestane mi trnut ruka, u leđima stane probadanje a ja u čekanju da se sve poklopi pišnem 3 -4 puta. To je sve normalno. Porod je teška stvar i možda ga je lakše prihvatiti ako znaš da sve ove gomile problema i odricanja nakon njega više neće biti. Biti će drugih, ali o tome ću razmišljati kad bude vrijeme za to....

mici85
27.06.2008., 08:40
Hm... spavanje. Još prije cca mjesec dana sam rekla mužu da je ono što me možda najviše smeta je to što se ne mogu ispružiti po krevetu da mi bude ugodno nego moram naći pozu koja zadovoljava samo jedan uvijet - da mogu zaspati nakon što klinac prestane lupati, smiri mi se žgaravica, prestane mi trnut ruka, u leđima stane probadanje a ja u čekanju da se sve poklopi pišnem 3 -4 puta. To je sve normalno. Porod je teška stvar i možda ga je lakše prihvatiti ako znaš da sve ove gomile problema i odricanja nakon njega više neće biti. Biti će drugih, ali o tome ću razmišljati kad bude vrijeme za to....

:lol:
znam kako je to . :lol:

ivana2008
02.07.2008., 20:20
Bok cure!
Evo mene opet s novim problemom na ovu temu.
Danas sam si malo dala oduška i provela par sati šetajući po dućanima, naravno s nekim pauzama dok bi se odvezla iz jednog shoping centra u drugi :)
Inace sam već više od mjesec dana disciplinirana od kad mi je doktor zabranio odlazak na posao i rekao da moram uspoiti tempo zbog stezanja i pritiska koji sam tada osjećala.

Uglavnom već pred kraj te ''moje današnje turneje'' sam počela osjećeti ogroman pritisak prema mjehuru i nekeve nepravile bezbolne kontrakcije. Čim sam došla doma sam se legla ali kontrakcije traju cijeli dan, beba je iznimno aktivna i imam dojam da se pokušava namjestiti. Ja osobno nisam zabrinuta i sigurna sam da su to Braxton Hicksove kontrakcije, ali MM je blago rečeno izvan sebe i ljuti se zašto sam se toliko šetala po suncu i bla, bla, bla...

Šta vi mislite o tome, jel neko imao slični iskustvo?

P.S. Kad ovo pišem je večer i situacija se nije ništa ublažila, sutra ulazim u 35.tjedan

Pepita
02.07.2008., 21:01
Ako ti je dr. zabranio trebala si mirovati i ne upuštati se u napornije šetnje, pogotovo ne po suncu. Meni su zabranili šetanje po suncu, razlog je jednostavan, sunce nije za trudnicu, niti jednu.

Lezi i odmara bez mrdanja, ako ne prođe do sutra ja bi se svakako javila ginekologu. Ako prođe i ne pojavi se više onda nastavi s laganim tempom i mislim da nema straha.

Od :heart: želim da sve prođe :love:

ivana b
03.07.2008., 01:42
to što osjećaš bi mogli biti i blagi trudići koji vrlo lako mogu prijeći u to bolnije i bolnije..ne znam , ja bi otišla na pregled da provjeri to preko ctg aparata i da vidi jesi se otvorila

ivana2008
03.07.2008., 16:05
Hej curke!

Danas sam ko nova...ocito sam jucer pretjerala. Tako da necu ici doktoru, a i moram vam reci da ja i onako idem jednom tjedno na CTG još od 28 tjedna (bila sam i ovaj utorak i sve je bilo b.o.) tako da je to kolko-tolko pod kontrolom.
Slijedeci veliki pregled mi je u utorak pa cemo vidjeti kakva je situacija. A do tada slazem se s vama moram i dalje biti disciplinirana i dati sve od sebe da ovo predivno bice dovedem sto blize terminu.

Pozdrav!

ivana2008
16.07.2008., 13:36
Evo, da vam se malo javim.
Sad sam dosla s regularnog tjednog CTG-a koji je zabiljezio prve pripremne trudove. No,mene to jos uvijek nista ne boli. Jedino sto me nocu pocela buditi bol kao pred menstruaciju, to traje kratko i onda nestane. Dr. je rekao da se ocito lagano pripremam za porod i da sve to upucuje da sam se pocela otvarati, ali nema panike tako to moze potrajati jos tjednima, a mogu roditi i danas. Rekao je i da se i dalje normalno krecem jer je u principu beba dovoljni zrela da porod moze poceti. Ja osjecam da se blizim kraju....ako bude kakvh novosti javim vam.

Torba za bolnicu je spremna.

sb1977
16.07.2008., 13:53
bravo Ivana2008
vibram za brzi i lagan porod ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Maya_78
17.07.2008., 18:55
cure, u 13. tjednu sam, čitala sam da se sada maternica dosta rasteže, da su mogući bolovi u donjem dijelu stomaka itd...
ali! mene boli izrazito kad se, recimo, smijem, kihnem i sl. u smislu da me baš onako jako štrecne ko kod jake upale jajnika... samo nije locirano ni lijevo ni desno nego baš u području maternice
da li mislite da to spada pod ovu bol koju oni spominju?

ivana2008
18.07.2008., 08:32
ja sam cijelu trudnocu imala ''neke bolove u nekom dijelu utrobe'', pa i te koje ti opisujes. ni u jednom trenu nisam osjetila neko ''blazenstvo'', stalno je bilo nesto. hvala Bogu sve su to bili normalni simptomi trudnoce. no, ja sam za sve sto mi je bilo sumnjivo pitala svog Dr. pa bi to preporucila i tebi.

Diami
18.07.2008., 11:41
Mene je isto u tom periodu znalo probadati, kad sam pitala doktoricu - rekla mi je da je to za taj period normalno, zbog relativno naglog rasta maternice. A dugo, sve negdje do 16, 18 tjedna me znalo ponekad (ne svaki put) kad bih kihnula tako probosti dolje sve - kao cijela maternica - da bih maltene zaplakala - što od boli, što od straha.

Uglavnom, valjda u nekom nezgodnom trenutku bih kihnula i mišići ne bi bili spremni ili nešto - ne znam, kao što rekoh - nije bilo svaki put. Sad toga više nema (22. tjedan). Tada se sjećam da sam se skoro pa bojala kihnuti da me ne bi opet "zašarafilo".

Provjeri s dokom - ako je sve ok inače, dakle samo se povremeno događa, nadam se da je i kod tebe samo to u pitanju.

PS. Kasnije ti pak krenu druge vrste bolova - prepone me zatežu kao da sam 5000 čučnjeva odradila, ponekad se jedva okrenem u krevetu jer se osjećam ko kit (a tek sam prešla polovicu) - sve si mislim - bude zabavno prema kraju sve više... :)

Bipsić
18.07.2008., 17:20
moram se i ja malo požaliti... :mrgreen:

mene strašno probada ispod rebra, znači dosta visoko, i to obavezno kad sam u ležećem položaju... bez obzira na kojem boku ležim ne mogu se nikad namjestiti i opustiti jer me pika i pika... podsjeća me to na onu bol kao kod trčanja kad boli ošit pa nebreš udahnuti...

sjećam se da me je to i u prvoj trudnoći mučilo ali ipak ne tak rano...

†mummy_s
05.08.2008., 22:13
I ja bih se pridružila ekipi. kod mene rusvaj rade dvije mrvice. Na bolove i probadanja u području jajnika sam naviknuta, užasan pritisak dok stojim (zato ne stojim :mrgreen: ), neugosu dok ležim na boku pa se stalno prevrćem i grozim od noći jer znam da će biti gimnastike i koprcanja a ne spavanje...No ono što me muči a sad kad čitam vaše postove više nisam sigurna što je to ( do sada sam mislila da su to moje mrve) je mrdanje mog trbuha. sutra nam je 17+0 a moj trbuh se ponaša kao kod žena u 8.mj trudnoće. iskoči mi lopta veća od otvorene šake na desnoj strani ili dvije male svaka sa svoje strane pupka, ili jedna desno jedna ispod pupka...uglavnom nalikuje na micanje dječice ali nije ugodno. dapače osjetim kao jako rastezanje maternice koje katad znai zaboliti ako s ta "lopta" jako izboči. Jesu li to koprcanja moje dječice ili kontrakcije. do sada nisma osjetila one famozne leptiriće i mjehuriće a u nazad 2-3 dana osjetim i to baš onda kad počnu ove "izbočine".
Ono što me navelo pomisliti da se to mrduckaju moje bebe jest što se to javlja obično u određeno doba dana i prestane kad "poškakljem" trbuh.

Indi
05.08.2008., 22:51
mummy_s mislim da se to tvoje bebice već lagano guraju. MM je blizanac i baš mi je neki dan njegova mama pričala kako je i počela sumnjati da nosi blizance jer bi joj se stomak podijeli kao na dvije polutke kao što ti opisuješ. I meni je prije jačeg lupanja bebice uglavnom bila ta kao izbočina i ja to tumačim da se bebica jednostavno tu skupila (pogotovo bi to bilo ujutro prije dizanja iz kreveta) jer jednako kao i tebi kad bih je dotakla, ona bi se raširila i stomak vratio u neki pravilniji oblik, tako da mislim da to nisu kontrakcije, već bebice se namještaju u maternici, ipak ih je dvoje i mala je gužva :love:

noklica
12.06.2009., 17:45
pomagajte... druga trudnoca, drugaciji bolovi...

Jel neko od vas bole od prvog dana pubicne kosti? Mene otpocetka to boli, ali sada sam u 26. tjednu i ne mogu vise ni spavati koliko me bole kosti.... onako s obje strane, cak i u preponama, nocas me probudila bol u trtici... do sada nisam panicarila, al od bolova sam vec unezvjerena jer si ne mogu naci polozaj....

mya02
12.06.2009., 18:49
Mislim da ti to sve spada u sirenje kostiju i u pripreme za porod...jer beba mora imati mjesta da nekako izadje...

Ja sam 35+1 i vec danima imam strasne bolove u preponama i u donjem dijelu stomaka....to osjecam samo kad se pokusavam okrenuti u krevetu (sto mi je postalo strasno naporno zbog toga), kad hocu ustati i stati na noge...bol nevjerovatna... :cry: :cry: :cry: ...imam feeling kao da sam svih ovih 35 tj. radila svakodnevno trbusnjake ...

BebaBeba
13.06.2009., 00:08
uff ja sam zadnja dva dana malo zabrinuta jer svaki put kad hodam osjetim pritisak u donjem dijelu trbuha, nije da boli ali je jako neugodno... uz to su mi i zadnjih par dana pokreti bebe poprilicno "zesci" i ocito mi je da mi je beba puno narasla i da joj je vec dosta tijesno.
Zanima me dali je jos neko imao takav pritisak?

noklica
13.06.2009., 00:58
ja sa prvim sinom... on je bio jako velik i jadnicak nije vise imao mjesta pa se gurao.....Znam kako ti je, to je strasan pritisak i sasvim normalno, samo moras izdrzati to sve psihicki.... ja sam ti neces vjerovat radila cucnjeve pa me muz dizao nekako mi je to pomagalo i nastojala sam sjediti sirom rasirenih nogu....

Pepita
13.06.2009., 02:05
Jedva čekam drugu trudnoću da se mogu opustiti što se tiče tog bockanja i probadanja :mrgreen:

BebaBeba
13.06.2009., 09:16
Neki put imam osjecaj da ce mi sve komplet izletit van od tog pritiska! Mada mi je sad stvarno lakse, hvala noklice :) :*

Cruella
13.06.2009., 19:09
Jedva čekam drugu trudnoću da se mogu opustiti što se tiče tog bockanja i probadanja :mrgreen:

A tek u trecoj ne da boli, nego je sve sest puta bolnije, barem meni. Druga je bila tako-tako, malo boljelo, pa onda prestalo, a u ovoj.... Mada je i mala razlika izmedju druge i trece - svega sedam mjeseci, pa i to doprinosi sigurno. Sve boli, probada, non stop osjecam pritisak, cim malo setam odmah pocinje neki neugodni osjecaj i neki blagi bol... Ali proci ce i to, nadam se brzo

BebaBeba
13.06.2009., 19:30
Eto i jos uz pritisak me od jucer boli kao da cu mengu dobit... jako je slicno BH kontrakcijama, samo sta mi se trbuh ne stvrdne nego ostane mekan...
Posto sam sad u 30.tjednu vjerujem da je to posljedica sirenja maternice.. Ali svejedno... nije ugodno :/

upornamama
13.06.2009., 19:43
BebaBeba, ne bih te htjela plašiti, ali možda bi bilo dobro da napraviš urinokulturu, moguće je da je u pitanju uroinfekt.

BebaBeba
13.06.2009., 19:44
Radila sam kontrolu mokrace na pregledu, 8.6 i bilo sve ok tako da ne vjerujem da je to, ali hvala svejedno ;)

upornamama
13.06.2009., 20:00
Onda je vjerovatno samo širenje maternice. :)

BebaBeba
13.06.2009., 23:15
a predpostavljam jer sam skuzila da mi beba zadnje vrijeme JAKO brzo raste i po njenim pokretima vidim da joj je tijesno jer kad gurne koljenom ili laktom il kad pukne nogicom... jaoooj duša me zaboli :)

argentina
16.06.2009., 10:40
evo i mene s bolovima :/
sada sam 18 tj. i do sada je manje vise bilo sve super, osim one boli na pocetku trudnoce.
a zadnjih tjedana dana imam problema s probavom, aiko pijem Donat, od pocetka trudnoce, i uvijek je pomagao, redovite stolice.
a sada, nemam stolicu par dana, pa onda imam proljev iz bolove, pa opet zatvor itd.
nocas me tako probolo nisku u trbuhu, skoro kod prepone, kao da me netko nozem ubo
:cry:
strah me dal je sta bilo bebici :cry:
imao netko slicna iskustva? kako da si pomognem?
jucer sam bila na pregledu i sve je ok.

BebaBeba
16.06.2009., 11:00
ooo da jako poznato, to te beba udarila, sigurno, i nece joj nis bit! Mene je jucer rasplakala kako me udarila u rebro! Zvijezde sam vidjela kako me zabolilo :(
A sta se stolice tice ja ako dan dva ne pijem Donat odma pocnem imat jake bolove u trbuhu i naravno zatvor.
Mada ja mislim da se nemoras brinuti jer stolicu IMAS. Frka bi ti bila da nemas stolicu po 5-6 dana ko sta je meni bilo dok nisam pocela pit Donat!

argentina
16.06.2009., 11:08
mislis da me beba udarila..?
nekako nisam sigurna jer i kad je bol popustila, nisam se mogla sagnuti da me ostro ne presijece na tom istom mjestu... evo tek sada je malo bolje.

a jucer mi je ginic rekao da mi je posteljica sprijeda, i da pokrete bebe necu jos neko vrijeme uopce osjecati.
nije li malo prerano za tako jake udarce? sada bi to vise osjetila kao neke leptirice...
nemam pojma

BebaBeba
16.06.2009., 11:11
e nisam ti sigurna jer je meni posteljica straga i leptirice sam pocela osjecat s 15 a udarce sa 17 tjedana...
U svakom slucaju vjerujem da se nemoras brinut, pa vidit ces i sama, stalno nesto boli, bocka, pritisce, smeta, bar je meni tako a na pregledima uvijek sve ok, doktorica kaze da je to od sirenja maternice jer se svi organi pomicu pa je normalno da nije ugodno.

argentina
16.06.2009., 13:43
hvala ti na odgovorima :)
morat cu ja malo srediti tu svoju probavu.
za vikend sam se predozirala voce, pa vjerojatno i to ima svoje posljedice.
zanimljivo kako me od junk fooda uvijek zeludac prestane muciti, mozda da odem na pizzu i colu :lol:

BebaBeba
16.06.2009., 13:54
Ista stvar i kod mene, sto se zdravije hranim i vise voca jedem, to se vise napuhujem i imam problema s probavom :lol:
Pohano i przeno dusu dalo!!!

dorica
20.06.2009., 15:29
meni su jućer počeli bolovi u lijevom jajniku
kad ležim je ok ali kad se okrećem ili moram se dignuti i hodati anda boooli :?
a danas mi je izašao bijeložućkasti iscijedak ali me manje boli nego jućer
malo sam u brizi i ne znam što da napravim.... :?

dorica
20.06.2009., 15:31
btw prešla sam 19 tj

andream
20.06.2009., 15:49
Dorice, mislim da ne trebaš brinuti, svi ti bolovi su uobičajeni za T. Ja ne brinem a isto sam ovo jutro imala pri okretanju u krevetu dosta resku i jaku bol, čini mi se između maternice i pubične kosti, sa strane više. Prestalo bi čim bi se umirila.
A iscjedak mi je od početka T kao žele, povremen. Imala sam i gljivice i do sada sam već po preporuci ginekologa potrošila 4 canestena.

dorica
20.06.2009., 15:56
:)
hvala ti što me tješiš
imala sam gljivice prije mj dana pa sam jednu turu canestena potrošila
pa nije valjda da se opet vreća :?
a radila sam briseve prije 2 dana
a iscijedak sam imala na početku T razlog je bila reakcija od stimulacije

Cruella
21.06.2009., 22:33
Molila bih vas za hitnu pomoc. BAs sam se uspanicila danas cijeli dan, a sada kako noc odmice strah sve vise raste.
U 19. sam sedmici i od juce mi je stomak skoro non stop tvrd. Samo donji dio stomaka ustvari. POsebno dok stojim. Situacija je nesto bolja dok sjedim, ali je najbolja cim legnem. Imam uzasne gasove, nekoliko sam puta danas imala stolicu, ali normalnu, i s vremena na vrijeme me probode lijevi jajnik i krsta. Bebac je vrlo aktivan. nakon nekoliko mirnih dana, i cini mi se kao da se malo podigao, mada i sada osjetim po neki pokret jako nisko.
Zvala sam dr i ona mi je rekla da popijem brusnicu i ginipral, na sta sam ja pocela da dramim jer me uzasno strah od tih ljekova zbog propratnih efekata. Na kraju je odustala od te ideje i rekla mi je da probam da otklonim barem gasove cajem od kima, sto je donekle pomoglo. Sjutra idem da radim urinokulturu. Preporucila mi je i vaginalete za sekret koji mi se ovih dana vratio.
Prosto ne znam sta da mislim, sta se desava. Strah me za bebu i stalno su mi na pamet prijeveremeni porodjaji o kojima sam citala. Inace sa,m na poceku trudnoce imala i hematom, i krvarila i taman kada sam mislila da ce sve biti ok, sada je opet pocelo da se komlikuje. Ovo mi je treca trudnoca, a posljednja je okonacana u julu prosle godine kada sam rodila predvivnu djevojcicu.
Molim vas za savjet, dobro bi mi dosao, jer sam sva uspanicena, a za to mi malo treba

Cruella
22.06.2009., 14:21
Niko me ne uzima za ozbiljno :( :?

dorica
22.06.2009., 15:04
što se tiće vjetrova to je normalno jer ih i ja imam i to nonstop
tbuh bi je malo tvđi u donjem dijelu ali kad ga opalim sve je ok :mrgreen:
a stolica mi je inaće 1-3 x na dan
isto me lijevi jajnik boli ali kod mene može još reakcija od stimulacije a za 10-ak dana ću dobiti nalaze od briseva jer isto imam iscijedak.(koji je možda od lijevog jajnika :? )
malo mi se bol smirila ali još uvijek imam iscijedak a počela sam piti kapsule "LACKOGYN" koje mi je još gin. rekao da ih mogu uzimati jer sam imala prije gljivice a inaće se mogu uzimati preventivno za ravnotežu ženine flore
u petak idem na kontrolu
nadam se da će biti sve ok

dorica
22.06.2009., 15:06
sad ulazim u 20 tj i isto mi je lakše kad ležim
jedno vrijeme mi je hodanje i do wc-a bila nemoguća misija ali polako :/

andream
22.06.2009., 16:01
A ja sam jučer navečer sjedila pred kompom, kad sam se htjela dignuti tako me presjekla bol da se par minuta nisam usudila pomaknuti. Onda sam polako došla do kreveta i za pola sata sve se smirilo. Danas je OK. Nisam previše zabrinuta ali sad s nestrpljenjem ipak očekujem da se beba javi kuckanjem...

Cruella
22.06.2009., 17:01
Moja stolica ovih dana stvarno nije uobicajena. Obicno je to jednom dnevno, a juce npr 4!!!! Ne znam sta se desava. JUce je zatezalo u donjem dijeli stomaka, danas ispod zeludca. Mora da pocinjem da umisljam :shock:

Cruella
23.06.2009., 15:18
Upravo sam se vratila od dr, jer sam ipak odlucila da odem da ne bih previse razmisljala sta mi je i sta bi mi moglo biti. Sve me boli, probada, steze se stomak cas dolje, cas gore... I tako mi dr utvrdi da je grlic dug 1,5 cm, da je CMU zatvoreno, da je grlic ocuvan, i bas kada mi je htjela raditi UZV imala sam kontrakciju, pa mi je prepisala nekoliko dana gynipral i onaj neki lijek, verapamil, kako li je vec. Zgrozena sam jer se tog lijeka bas bojim, odnosno tahikardija i tremora, ali na svo moje negodovanje ona mi je rekla da probam, pa da vidimo sta ce se desavati.
NIje mi jasno zasto to moram piti kada nemam ceste kontrakcije, kada sam zatvorena, i sve je ok. Zar nije sada normalno da se pocnu pojavljivati kontrakcije? Ma ne znam sta da radim, strah me lijekova ali i da zbog mog odbijanja da ih koristim nesto ne bude sa bebom.

argentina
23.06.2009., 16:00
evo ja sam trudna 19 tj. i boli me i pika iznad lijeve prepone, nisko u trbuhu odmah kod linije gacica.
nemrem podic nogu da obucem carapu, obujem cipelu itd.
kaj bi to moglo biti, imao tko slicne tegobe?

dorica
24.06.2009., 22:53
argentina to je i mene mučolo jedno vrijeme ali hvala Bogu to je prošlo
prepostavljam da me je to s nogom mučilo zbog ležanja her sam morala dugo mirovati ali sam svaki dan po malo prošetam
janik me je prestao boliti i više nemam iscijedak :roll:

mihim
24.06.2009., 23:23
evo ja sam trudna 19 tj. i boli me i pika iznad lijeve prepone, nisko u trbuhu odmah kod linije gacica.
nemrem podic nogu da obucem carapu, obujem cipelu itd.
kaj bi to moglo biti, imao tko slicne tegobe? pa jel te cijelo vrijeme boli? ak da, onda najbolje nazvat ginekologa. jel te bebica pocela lupat? moja skace 100 na sat, i mm osjetio, al zacudila sam se kak je nekad osjetim dosta visoko - al 2 trudnoca i posteljica straga.

Cruella
25.06.2009., 10:10
Ja sam na kraju zavrsila na tabletama za odrzavanje trudnoce, i cekam nalaz nekog fibronectina, proteina koji pokazuje rizik od prijevremenog porodjaja. ramila sam zbog tableta, ali na kraju nije ispalo strasno. Najbitnije je da nema tahikardije, od koje sam se najvise bojala da ce se pojaviti jer su me ubijedili da se to svima javlja.

BebaBeba
25.06.2009., 18:09
Ja sinoc zaspala na lijevom boku i probudila se usred noci jer me cijeli bok rasturao od bolova... valjda mi se zivac neki ukljestio, danas me cijeli dan boli gornji dio rebra isto na toj lijevoj strani :(
I onda kazu da treba spavat na lijevom boku...

dorica
25.06.2009., 18:54
bol u boku je meni bila na početku -valjda posljedica širenja
a povremeno navećer osijetim u probadanje pod rebrima pa mislim da se to beba javlja
a što se tiće spavanja na lijevom oku to sam čula ali meni isto ne paše uvijek tako

BebaBeba
25.06.2009., 20:36
E i to sta kazes moglo bi bit da me boli od sirenja posto je meni sad zadnjih tjedan - dva trbuh poceo rast ko blesav.

argentina
26.06.2009., 09:31
hvala curke na odgovorima... evo prestalo me probadati iznad prepone zadnjih dana, ali ne bih se nis cudila da pocne opet.
nekako od kad sam usla u 2. tormjesecje, imam svako malo neke "osjete", tipa probadanja, pikanja, stezanja i slicno.
ocito se sve rasteze pa osjetim...

ne brinem puno oko toga jer nije nista strasno i nepodnosljivo i vidim da ima cura s vecim tegobama... ipak ja jos radim puno radno vrijeme i vodim aktivan drustveni zivot... reko ginic da mogu jer sve tece kako treba.

Mihim, bebicu jos ne osjetim, jer mi je posteljica sprijeda i doktor kaze da ce mi jos neko vrijeme amortizirati pokrete koje cu tek kasnije osjecati.
eto, jedva cekam taj period
:oops:

za tjedan dana idem na anomaly scan ili 4D, vidjet cemo sto se dr preporuciti i to isto jedva cekam.

kako ste mi vi drage curke?

dorica
26.06.2009., 13:57
evo da se javim
baš smo se vratili s merkura. bili smo na uzv i vidjeli smo da je dečko
sve je ok a poželila sam se na bolove u lijevoj jajnku pa mi je odmah pogledala i imam cisu :/ :x

rekla mi je dr. da je to normalno zbog stimulacije i da se ne brinem da neće smetati trudnoći

macakoljacica
26.06.2009., 15:13
Inače nemam nekih znatnih problema osim nelagode i stvarno traumatičnih (i smiješnih) izlazaka iz kreveta, ali danas mi se prvi put dogodilo da sam se skoro onesvijestila. Srećom sam bila u ljekarni kad se to dogodilo.
Magistra mi je uvalila dvije čaše vode i neke kekse. Kasnije nakon mjerenja tlaka (130/66) je ispalo točno to da mi je izgleda drastično pao šećer. Užas.

Cruella
26.06.2009., 16:28
Moj je danas dostigao novi rekord - 100 sa manje od 50!!! Cijelo jutro nijesam ustajala iz kreveta

mihim
26.06.2009., 22:33
mene hvala Bogu nis ne boli nigdje, dobro sam, ja ko lijepo osjetim bebicu, ona stvarno puno udara. idem 6.7. na anomaly scan, vjerujem da je sve ok, al me zivcira sto me je uvijek strah... jel se vi bojite ic na pregled - da vam ne kazu da nesto nije dobro?

andream
26.06.2009., 23:02
jel se vi bojite ic na pregled - da vam ne kazu da nesto nije dobro?
da, naravno, svaki put (iako je do sada u valjda već 10tak pregleda bilo sve OK). I ja imam drugi anomaly scan, u utorak i nadam se da će i ovaj put biti sve savršeno :saint:

BebaBeba
27.06.2009., 14:55
ufff ja moram ic iduci ponedjeljak i vec sad umirem od straha sta ce bit i sta ce mi rec, pogotovo zato jer mi je na redu ultrazvuk...

Mene danas SVE boli, noge za poludit a s lijeve strane trbuha me cijelo vrijeme nesto probada... valjda takav dan - jugo je...

Mince
02.07.2009., 11:42
Pozdrav svima koje su u carima drugog tromjesjec :lol: Ako se sva ova boluckanja i bolovi mogu nazvati carima...Ali ipak mi uzivamo u svemu...
Evo i ja da se javim...Na kraju sam sestog mjeseca...Bebica mi je smjestena jako nisko i to glavicom prema dole...Cesto me nesto probada,boli...Bila kod dok.na pregledu prije 10-tak dana i sve bilo ok...Otvorena za vrsak prsta (od pocetka i vec su mi dali da pijem ginipral),cvrst grlic maternice i visoko smjesten,ali bebica nisko...
Pa mi je receno da kupim pojas i da ga stavljam malo kada idem u setnju...Inace bez nekih umora i rada sto znaci vise odmaranja...
E sada me zanima nesto...Cesto mi se grci stomak...Kada lezim nista niti me sta boli niti se grci stomak,ali kada ustanem i prohodam tako me savijem da jedva stojim...Juce me tako uhvatilo i to drzi malo dok jos koji korak jedva napravim...Govorila dok.za to i ona mi kaze da je to vjerovatno zbog niske trudnoce i da beba tako trazi mjesta jer kao cim me ne boli dok lezim nije nista opasno...
Mene je i dalje strah da to grcenje ne skodi bebi...Da li neko ima slicne ili iste simptome...A kada mokrim na vece normalno dodjem do wc - a,pomokrim se i kada ustajem sa soljem stomak mi se napne i ja se vratim u krevet,legnem i ono pusti kao da nije ni zaboljelo...Radila urinokulturu sve uredno...Stvarno ne znam sta mi je???

BebaBeba
02.07.2009., 12:24
Meni je isto bebica nisko.. ma zapravo nije ona nisko nego je ima cijelo vrijeme po svuda, osjecam je u isto vrijeme kako mi gura i u zeludac i dole po cerviksu, valjda zato jer mi se maternica nije jako prosirila na van nego se ocito imala di siriti u sirinu (svi mi kazu da imam trbuh ko da sam trudna 5-6 mj)... i isto sam jedno vrijeme imala te "simptome" samo sta se nisam zabrinjavala, ja si stavila u glavu da je to normalno, posto me nis nije bolilo. I proslo samo od sebe.

tinaka
02.07.2009., 12:31
Ja sam ušla u 9 tjedan i od prvog dana sve boli i probada. Ko li je ono rekao da je trudnoća blaženo stanje?! Blago njemu.

BebaBeba
02.07.2009., 12:32
Ooooo uzivaj!! Meni je sad kad gledam sve ono prije bilo ama bas nista, ovaj zadnji mjesec mi je katastrofa!! Doslovno STALNO nesto! :/

Ali je lijepoooo!! :heart: :heart:

tinaka
02.07.2009., 12:34
Ja samo čekam da prođu ova prva tri mjeseca i mislim da ću se tek onda moći barem malo opustiti. Još da napravim za dva tjedna testove i nadam se samo da će doktor reći da mogu na more. Imam osjećaj da ću dolje zaboraviti na sve bolove. :mrgreen:

BebaBeba
02.07.2009., 12:38
Meni su ti prva tri mjeseca prosla u totalnoj neinformiranosti, ja sam ti samo uzivala u svemu tome, radila sve normalno ko i prije i uopce nisam shvacala ta prva tri kao rizicne! I prosli su prije nego sam trepnula!

(Zato sad nikako da prodje, odbrojavam do 36.tjedna i onda cu se tek moc skroz opustiti jer cu znat da mi je bebica zrela za porod...)

tinaka
02.07.2009., 12:46
Eto, izgleda da sve sve svodi na to da treba čekati da prođe devet mjeseci, bebica sretno izađe i onda tek se možemo opustiti i uživati :)

BebaBeba
02.07.2009., 12:49
Mislim da treba uzivati svih 9 mjeseci, bar pokusati! Pa cak i u bolovima!

tinaka
02.07.2009., 12:53
Ja, na žalost, ne mogu uživati kolko bi htjela, jer sam stalno nešto u strahu. Kad god prereže ili zaboli ili zapeče, uplašim se da nešto nije u redu i tada povučem kočnicu. Možda jer sam već ležala u bolnici pa imam PTSP od tih dana ;)

BebaBeba
02.07.2009., 12:56
ja nisam bila u bolnici pa svejedno imam PTSP :mrgreen:

Zadnjih tjedan dva umirem od straha na SVE, svako probadanje, svaki pritisak, bol, za sve sumnjam da bi mogo bit pocetak preranog poroda mada nema razloga da do toga dode... a tih bolova je svakim danom sve vise kako bebica raste!

Nao Noa
02.07.2009., 15:45
Isto sam na kraju šestog mjeseca.
Kada hodam duže od 5 min grčevi u trbuhu, probadanja, pečenje i sl. al svaki put mi dr. kaže da ako prestane kad legnem/sjednem (a uvijek prestane) da se nemam kaj brinuti i da je to od pritiska (također nosim nisko). Jedino što je nezgodno u svemu tom što se baš nekako bojim ići sama okolo jer kad me počne bolit jednostavno moram, moram sjesti, stati, odmoriti. a valjda bude dobro sve :)

Mince
02.07.2009., 17:11
Draga Nao Noa i mene ti tako hvata...Zgrci mi se stomak i sto ti kazes moram ili malo sjest ili stat...Tako smo neko vece izasli do restorana da popijemo kahvu i ja iz kola izasla i odma se uhvatila za vrata...Zgrcilo me tako strasno...Kaze muz hajmo kuci reko vala necu samo sto sam stigla...Dva koraka napravila i proslo...
Ali bas me uhvati tako kada ustajem iz lezeceg ili sjedeceg polozaja pa kada ustanem zgrci stomak sva se ukocim...
Iako mi je na pregledu rekla da je sve ok ja sam je ipak sinoc opet zvala i tada mi je rekla da ako legnem i prodjem da nemam razloga za brigu...Da pijem brusnicu jer kaze mi da je moguce i od bilo kakve upalice mokracnih kanala...Ma ko ce ti ga znat...
Na nama je da izdrzimo...

Nao Noa
02.07.2009., 18:35
Ma bit će sigurno :)
Već sam tri puta radila urinokulturu i sve uvijek OK i nikakve upale. I skroz sam zatvorena. Pa je dr. siguran da je bol od "običnog" pritiska, rastezanja, koje kile (pre)više koju sam nabacila i tako.
Uostalom. još tri mjeseca (samo) :)

tinaka
16.12.2009., 12:22
U 33 tjednu sam i imam strašna probadanja, kao da me neko nožem reže 'dole' u maternici. Jel neko ima iskustva s time?

RozaGroza
16.12.2009., 12:30
Ja sam isto u 33 tjednu, često osjetim bol u trbušnim mišićima, a to rezuckavo probadanje dole u maternici mi uvijek izazove micanje bebe, nekad je stvarno toliko aktivan da me užasno zna bolit njegovo struganje lakta ili ruke o moje tkivo! Mali me ne štedi niti malo!

Često več mjesecima znam osjetit i užasno probadanje u rodnici/cervixu. Ali kako to več tako dugo traje a svi nalazi uredni, brijem da je to od naglog ustajanja nakon ležanja.

tinaka
16.12.2009., 12:43
Uf, Roza, sad si me malo utješila. Stvarno se nadam da je to od micanja bebice, jer to ću nekako izdržati. Neće mi se zivkati doktora za svaku sitnicu, makar bi možda i morala, al nekako sama sebe uvjeravam da je sve to oke.

RozaGroza
16.12.2009., 13:27
Ma ja toliko ne volim ići kod doktora da sam masu nekih "simptoma" u ovoj trudnoći zanemarila, i uvijek čekala preglede, jer znam da sam masu puta samo paranoična.

Iako ako te to bude baš jako bolilo samo zvrcni ginekologa i pitaj, čisto da budeš mirna. A mene evo sad moj dečkec toliko ruje iznutra da imam feling da če me cijelu isčeprkat! Fakat boli.

tinaka
16.12.2009., 13:31
Ja kad pričam s njim (da me neko sa strane promatra, mislio bi da sam prolupala i pričam sama sa sobom :mrgreen: ), velim mu da ću mu sve to ja jednog dana vratiti i to s kamatama. :mrgreen:

RozaGroza
16.12.2009., 13:42
He he sweet revenge :x :mrgreen:

arilu
16.12.2009., 14:48
Roza jesi pitala dr. za to probadanje u rodnici? Ja svoga baš i ne mogu nazvat kad mi treba, a to me muči već 2 tjedna. I ja sam pomislila da bi to moglo bit od nekakvog napora, pritisak bebe na rodnicu. Osjetim tu bol kad sam stalno na nogama, a ako ne legnem popodne na sat, dva, navečer me zna boliti dosta jako. Trebala bi više odmarati, ali uz ovog mog zmajića je ležanje mission impossible. :mrgreen:

RozaGroza
16.12.2009., 15:03
Iskreno nisam nikog ništa pitala, brisevi uredni, urinokultura uredna, cervix i UU zatvoreno...čitala sam malo po netu o trudnicama koje su na strogom mirovanju i skužila da je to dosta često kod nas horizontalnih. Kad se digneš bebi možda pritisne neki živac il nešto i izazove to probadanje.

A sad, nisam sigurna jel to tako i kod trudnica koje su pokretne. Brijem da jest, jer puno žena spominje baš to probadanje, iako ako se brineš uvijek možeš zvrcnut ginića i može ti na UZV pogledat jel unutra sve OK sa cervixom, eventualno možeš napravit briseve i urin ako nisi odavno?

:*

arilu
16.12.2009., 16:26
E mogla bi, nisam od početka. Hvala ti :*

slavica09
17.12.2009., 08:21
bokic drage evo i mene kod vas, mi samo danas na 22+6 i to sada me sve nesto bolilo, stalno neka probadanja, pa ne mogu ustati iz kreveta jer me love grcevi za noge, a sada vec 2 dana pa se osjecam super, sve je samo nekako nestalo....nadam se da je sve ok, nekak mi fale ta probadanja, al ostala je zgaravica pa si sve mislim da je sve ok...
jel i vama nekada to prode pa da se par dana osjecate super....

RozaGroza
17.12.2009., 08:39
O da! Nekad se tako dobro osječam da imam feeling evo na od sutra ču bez beda malo više hodat, sigurno če sve bit super, i tako. Onda me uhvati zanos pa počmem slagat robicu itd. i onda mi se sve vrati nakon dan dva zalegnem opet i jedva da se mogu dignut na wc :roll:

RozaGroza
17.12.2009., 08:42
Zmajić ja sam vadila briseve 2 puta, i 2 puta urinokultura, al to je iz čiste paranoje. Ako ti nije frka kao meni da te gin dole dira, ja bi na tvom mjestu izvadila i mirna si do kraja trudnoče, brijem da ti izvade još jednom par tjedana prije poroda :love:

RozaGroza
17.12.2009., 08:42
Čuj mene Zmajić :lol: Kad tebe uvijek asociram sa zmajićem, uopče mi Arilu ne pada na pamet :mrgreen:

slavica09
17.12.2009., 09:11
O da! Nekad se tako dobro osječam da imam feeling evo na od sutra ču bez beda malo više hodat, sigurno če sve bit super, i tako. Onda me uhvati zanos pa počmem slagat robicu itd. i onda mi se sve vrati nakon dan dva zalegnem opet i jedva da se mogu dignut na wc :roll:

malo si me utjesila, nije da uzivam u probadanjima, al nekak mi ovo cudno....a ko sto velis mozda sutra necu moci ni iz kreveta....

arilu
18.12.2009., 17:26
Čuj mene Zmajić :lol: Kad tebe uvijek asociram sa zmajićem, uopče mi Arilu ne pada na pamet :mrgreen:
:lol:
Da, dijete mi je preuzelo identitet. Tako je i u stvarnom životu :mrgreen: