PDA

Pogledaj cijelu verziju : Imena za curice (3)

ana.m
06.05.2007., 16:26
A m i smo definitivno odlučili da će ova naša curka, ako ne promjeni spol do idučeg UZV-a biti IVA!!!
Janko i Iva! Kak vam to zvuči?

Lutonjica
06.05.2007., 17:42
super :mrgreen:

bimba iaia
06.05.2007., 23:56
Da,i ta Iris mi je bila +,a i verzija od Ronana Keatinga (da je bio sin bio bi Roni,možda je to znak :roll: )
Fora mi je i ime Tonka.

armelina
08.05.2007., 11:21
Pozdrav. Termin mi je tek 17.12.2007.pa ne znam još spol. Ako bude curica zvati će se EMA, a ako bude dečko zvati će se ADRIAN. :saint:

MoMo
08.05.2007., 12:08
janko i iva :heart: zvuci mi preslatko.
iva mi je super ime, ali previse slicno imenu mog brata pa ga nisam ozbiljno razmatrala kao opciju za moju mrvicu ...da MD'ovi ne pomisle da se radi o nekom favoriziranju ;)

choko
08.05.2007., 12:26
Neka imena koja su meni ok:DAJANA(tako mi se sestra zove pa nece moja mozda buduca curica...jednog dana
SARA isto super ime ali mi se druga sestra tako zove :mrgreen: pa opet nista...totalna navala na to ime.
Tako da meni ostaje :LU (da sam rodila curicu vec bi bilo u uporabi),MARLA,LI-LU,NOLA,MIA(ali se ja tako zovem)
Bas su moji uzeli sva imena :lol:

I kao finalno ime za curicu jednoga dana : LU MARLA ili MARLA LU

Sirius Black
09.05.2007., 14:25

Zanimljivo... Misliš je zvati samo Lu ili baš Lu Marla jer bi to onda zvučalo kao Lumarla?

rikikiki
11.05.2007., 15:09
Moji apsolutni favoriti su Vivian i Zara, a još mi se sviđaju Erin, Leana, Marinela, hm...još se ni jedna nije začela ali ako će biti cura definitovno je Vivian...Kako se vama sviđa to ime?

Mama Nina
15.05.2007., 13:57
Naša princeza će se vjerovatno zvati Mirta

buca
16.05.2007., 17:21
Kalista mi je predivno ime.

Ja flipnem kad ekipa za Kaleba misli da je prevedeno Caleb. :roll: :roll:

a ja sam baš to pomislila :mrgreen:
al i onda sam doznala da se to ime može sresti u Istri(?)
i ,btw, baš mi je lijepo ime

bimba iaia
18.05.2007., 12:57
Ja ga još nisam srela :mrgreen:
al mi je lijepo(iako mislim da bi ga klinci mogli zvati "galeb" :roll: , tako su zvati jednog Galena,ne zlonamjerno nego nisu dobro čuli,i bilo im je normalno :lol: )
...al tu bi trebali o ženskim imenima...

choko
18.05.2007., 18:58

Zanimljivo... Misliš je zvati samo Lu ili baš Lu Marla jer bi to onda zvučalo kao Lumarla?

Ovisno kako se izgovori...mm i nije odusevljen ,on zeli ili Lu ili Marla-ali ne zajedno.
Meni se svida u svim kombinacijama .

pipo
19.05.2007., 17:37
Naša curica :saint: zvat će se Manuela, ja sam htjela Emanuela, ali mužić neće sa E. Još dva mjeseca do kraja pa ćemo vidjeti :*

we&baby
20.05.2007., 05:05
meni sto se blizi termin , imam sve vise imena i opcija, UMJESTO sve MANJE- jedno!!

premisljam se svako malo...i pokusavam si docarati da dijete cijeli zivot zovem bas tim imenom koje sada odaberem..i nikako mi ne ide.

cula sam i to da (ovdje) imas fore 2 mj nakon rodenja da djetetu upises ime :lol: , ajme pa nebum' se valjda toliko premisljala...

foranorka
21.05.2007., 01:12
Moja klinceza je Nora (gle nick!) , lijepa su mi imena i Pia, Nia, Tia, Lucija, Tara. Za decka Lukas, Mark, Tin.

niccoleta
22.05.2007., 10:02
Dalija ili Dalia mi se sviđa... samo što te onda svi zovu Lidija ili Darija

Iva_2007
22.05.2007., 12:18
Ako bude curica zvat će se Emma!
muž i ja samo se dogovorili oko imena jos dok smo hodali vec nakon 6 mjeseci veze

we&baby
31.05.2007., 16:07
Nera?

odakle potjece to ima i sta znaci? meni je bas lijepo ( kao i sjecanje na "kontesa Nera", M.J.Z.)

LeeLoo
31.05.2007., 17:03
...znam za jednu curu-nija Dajana nego- DANAJA. :love: :*

Joss
03.06.2007., 17:04
Od moje mame frendica ima troje djece i svi imaju neobicna imena s tim da decki svoja mrze, klinac od 12 godina pita se kako mu je mama dala tako " zenskasto" ime a mladji ne dopusta da ga zovu pravim imenom nego sebe zove Marko a sad ga vec i drugi tako zovu.Od uvijek sam mislila dati neko neobicno ime ali kad njih cujem :? .
Patrik is my favorit :heart:

choko
03.06.2007., 17:37
...znam za jednu curu-nija Dajana nego- DANAJA. :love: :*

Isto fora ime...ali kod nas je sigurno zovu svakako.Moju sestru Dajanu jako puno zovu Diana.
Nora mi je super ime...Norah Jones je MM inspirirala za zensko ime.

pužić
04.06.2007., 19:02
i moja curica će se zvati Nora :)

Sirius Black
05.06.2007., 09:04
I meni je lijepo ime Nora, ali ne dolazi u obzir jer definitivno nije za kajkavsko govorno područje :mrgreen:

pužić
05.06.2007., 12:33
da, baš mi se susjed varaždinac čudio kako ću djetetu dati ime Nora :mrgreen: ...kod nas ih baš i nema puno i definitivno ljudi ne povezuju Nora s tim što vi povezujete, nego s Nora fora. :)

Yuna
07.06.2007., 13:21
Od moje mame frendica ima troje djece i svi imaju neobicna imena s tim da decki svoja mrze, klinac od 12 godina pita se kako mu je mama dala tako " zenskasto" ime a mladji ne dopusta da ga zovu pravim imenom nego sebe zove Marko a sad ga vec i drugi tako zovu.Od uvijek sam mislila dati neko neobicno ime ali kad njih cujem :? .
Patrik is my favorit :heart:

pa kako se zovu klinci?
Patrik se i meni dugo vrijeme jako svidjalo, ali sad mi vise nije tako ko prije.

Curicu bih nazvala Marija.

karfiolčić
17.06.2007., 21:04
Termin mi je 06.12., ali znamo već imena. Ak bude curetak KORINA, ak bude dečko IVANO....

zure
17.06.2007., 22:09
odakle potjece to ima i sta znaci? meni je bas lijepo ( kao i sjecanje na "kontesa Nera", M.J.Z.)
mislim da je talijansko a znaci crna.

Elly
18.06.2007., 14:15
mislim da je talijansko a znaci crna.

Nera je zenski oblik zidovskog imena Ner, znaci "svjetlo" ili "svijeca".
U talijanskom jeziku nera je pridjev, znaci crna.

Gogica 24
18.06.2007., 14:52
Meni su lijepa imena Zara, Tara, Luna ,a MM Ivona, Lorena.Pa kao što vidit ne slažemo se baš, ali do Božića ima vremena ;) .

lemona
19.06.2007., 12:09
meni se mota po glavi totalno tradicionalno ime koje i već dugo nisam čula. možda zato jer mi se sviđa i ta pjesma. kako vam se čini Marijana?

Linda
19.06.2007., 12:36
Marijana mi iz ove perspektive zvuči totalno egzotično za malu curicu.
Meni je lijepo Marijeta.

lukava puščica
19.06.2007., 12:54
meni je marijana jako lijepo i jako zenstveno ime za sva zenska zivotna doba.

AdioMare
19.06.2007., 13:01
meni se mota po glavi totalno tradicionalno ime koje i već dugo nisam čula. možda zato jer mi se sviđa i ta pjesma. kako vam se čini Marijana?
Preprepredivno. Uz bok mojoj omiljenoj Evi.
Ja sam ozbiljnije razmišljala o muškoj inačici tog imena. Dilemila sam se između Marijan i Fabijan, ali vjerujem da Marijan prevagnuo.

LeeLoo
19.06.2007., 13:14
Lina.
Katja.
Alesia.
Iris.

Luna Rocco
19.06.2007., 14:41
Moja mama se zove Marijana. :heart: Jako ženstveno ime.

Olivija
19.06.2007., 14:50
Moja mama se zove Marijana. :heart: Jako ženstveno ime.
Ja bih tvojoj mami čak dala i neko"jače" ime! Ali kad bolje razmislim dobro je i Marijana!

Ak' bude cura biti će ISKRA.

Nina2007
20.06.2007., 12:47
Mi smo se (još prije začeća :oops: ) složili da (ako bude curica) će biti Laura.
iako je meni i Nina preslatko (vidi nick :mrgreen: hehe) ...a u zadnje vrijeme mi se i Daria užasno vrti po glavi :)

we&baby
30.06.2007., 20:03
Bok, curke!!

Dajte pliz pomagajte?! Ima li tko kakav link-pretraznik imena, njihovih znacenja i sl....

termin mi je za koji dan, mi cijelo vrijeme kontali bit ce Nera,to smo tajili, da bude iznenadenje, al sam se ja lanula frendici kad ono rekli nam da je ovdje ( u nl) to ime za psa!!! uzas, totalno sam razocarana sto ne mogu svojoj djevojcici dati to preljepo ime ( ne zelim da se ona okrece kad netko zove svoga pasa :/ )

Pa mi recite sto znate o imenu Tena?

pužić
30.06.2007., 20:12
we&baby pa i kod nas ljudi znaju psima dati ima Nera, šta ne sprječava mnoge da svojim djevojčicama daju to ime (osobito u Dalmaciji).meni osobno je to ime super...
Evo moja curica će se zvati Nora, što na zagorskom i slovenskom znači luda, pa...

josie
30.06.2007., 20:15
we&baby, vjerujem da m.j. zagorka nije nazvala svoju najdražu junakinju po kuji iz šora ;)
nera znači crna.

we&baby
30.06.2007., 20:23
joj, znam curke..(ime je meni preljepo, isto kao i lik kontese N.) ali imam sad neku blokadu, jer ak se ovdje tak pesi zovu...mislim si to je ko da neki stranac u hr nazove dijete Floki/Cuki/Garo....

ne bih zeljela da mi dijete to predbacuje jednog dana. Ipak ne znam dal ce zivjeti u nl, hr....ili na tajlandu ( e sad ..ko zna sta nera znaci na tajlandu :lol: )

we&baby
30.06.2007., 20:24
Kakvo znacenje ima Tena?

josie
30.06.2007., 20:27
ali dobro, koliko se pasa tako zove, možda jedan čija vlasnica živi u kvartu tvoje prijateljice.
mene to ne bi niti najmanje obeshrabrilo ako mi je ime prekoprekrasno i vidim svoju kćer kad pomislim na to ime...ili ipak ti nije toliko naj koliko si mislila?

we&baby
30.06.2007., 20:35
pa kad je MD pitao tada na poslu nizozemce, stvarno su potvrdili da je to "zivotinjsko ime" i naravno ne mogu racunati da znaju tko je bila M.J.Z. ni njena kontesa....
A meni ime je pre pre super, romanticno, zenstveno, ne precesto, i nekako "hrvatsko".
Ali dal ce tako i djeca u vrticu /skoli danas sutra misliti...?! :/

kuzis, problem je ukomponirat ime istovremeno i u hr i u nl "okruzenje", (meni se recimo smraci dok spelujem ovdje svoje ime...nikad ga nitko nije cuo... :? , i tak, dojadi to s vremenom)

pužić
30.06.2007., 20:56
a kako će nizozemcima zvučati tena?ja bi da sam na tvom mjestu (ako ti se toliko sviđa ime)ustrajala, a curici i ostalima objasnila da u hrv to ime ima sasvim drugo značenje.ako joj baš bude toliko smetalo u životu, pa nek ga promijeni kad stekne uvjete za to.

pužić
30.06.2007., 20:59
http://www.kastav-crkva.com/imena.html

evo ti link na neka imena i njihova značenja

pužić
30.06.2007., 21:05
http://www.net.hr/bebe/page/2000/11/06/4046006.html

i još...

we&baby
30.06.2007., 21:20
a kako će nizozemcima zvučati tena?.

mislim da bi to vec bolje proslo . Ono , nije Ena, vec +T = pa Tena. Al vjerovatno onda sa 2 n ( Tenna) da bi izgovor bio bas takav.

smrc, ..eh sto nisam u hr, eto sad me i nostalgija pukla :cry:

hvala na linkovima , curke.

(jao kakva mati, ne zna kak ce dijete zvati :roll: , a brojim siiiiitno)

Elly
01.07.2007., 10:20
Inace, da te "utjesim" za ime Nera: to je hebrejsko ime, znaci svijetlo ili svijeca.

Nera je talijanski pridjev, znaci "crna" - otuda valjda i obicaj davati pesekima to ime, isto kao kad Ameri daju ime psu Blacky. :mrgreen:

Kakvo znacenje ima Tena?

Tena je zapravo umanjenica od Tereza ili Terezija, pa pogledaj znacenje Tereze.

ninna
01.07.2007., 12:51
Daj svojoj djeevojčici ime koje se tebi sviđa.Da te utješim,kod mene ima pasa koji se zovu Dora i Tara,a i istoimenih djevojčica-nikad ne pomišljam na psa dok zovemo Doru... Ako Nizozemci to ne budu mogli prihvatiti ime tvoje djevojčice kao takvo...pa onda zbilja... :/ Nera je baš lijepo ime! :)

we&baby
01.07.2007., 14:15
EVO JEDNOG SUPER PRETRAZNIKA:
http://babynamer.com/nera

(ako je netko u potrazi kao ja)

i evo sad kad sam se "zapetljala" u sve te kombinacije...skuzila sam da je to zaista nemoguce biti sa jednim imenom na domacem terenu SVUDA.. a i ko zna di ce nasa djece zivjeti. eto kon'd je moja mama mogla znat di cu ja zavrsit....ma mislim ono... moze mi se kcer udat za kineza...pa nemrem jos mislit kak oni interpretiraju koje ime.

eto , skulirale ste me :mrgreen: , hvala vam
nasa princeza ostaje Nera :zaljubljen: (uf, a skoro sam ju prekrstila :unsure: )

(puzic: Nora je meni isto jako lijepo :klap:
josie: .."kuja iz sora..." moram se smijat , sta cu!! :lol: )

pužić
01.07.2007., 14:23
bravo za Neru :D -tako treba we&baby-šta te briga za nizozemce ;) (nadam se samo da TM nije nizozemac :oops: )

we&baby
01.07.2007., 15:17
ma nije!! :P ...mi smo iz hr...

(on je Nerin "junak" (S) :heart:)

pužić
01.07.2007., 16:59
još jedan razlog više da ustraješ ;)

Sirius Black
06.07.2007., 10:20
Nera je baš lijepo ime.

Mi smo nedavno odlučili da će se beba zvati Paula i sad sam išla čitati tekst na rodinom portalu o biranju imena i piše "izbjegavajte neugodne inicijale, npr. P.M." Naša beba bi trebala imati te inicijale a ja u tome ne vidim ništ neugodno i MM isto misli da je to totalna glupost.

Sad cijelo jutro razmišljam koji bi to još inicijali uopće mogli biti neugodni i zašto, i ništa mi ne pada na pamet. Što mislite o tome?

ninochka
06.07.2007., 12:29
obzirom da sam ja pisala davno taj tekst, mogu ti reći da smo cijelo školovanje zezali curu kojoj su inicijali P.M. :mrgreen:

ne bi ni ja možda zbog toga mijenjala ime, al dobro je znat. Njoj smo išli na živce vjerojatno :mrgreen:

tanja_b
06.07.2007., 14:27
Sad cijelo jutro razmišljam koji bi to još inicijali uopće mogli biti neugodni i zašto, i ništa mi ne pada na pamet. Što mislite o tome?

Evo, reći ću ti jedan primjer: naše prezime počinje sa N, pa smo zbog toga odmah isključili sva imena koja počinju sa N, da dijete ne bi imalo inicijale N.N. Nije to ništa neugodno, ali podjećali bi me na crnu kroniku :mrgreen:

Linda
06.07.2007., 14:44
A mene na Narodne novine :lol: (jer tu radim)

we&baby
06.07.2007., 17:39
prvi put cujem ovo za inicijale ( nikad se ne obazirem na nicije) :/

a kojim se mi to prilikama uopce sluzimo inicijalima u zivotu? pa uvijek je puno ime, pogotovo prezime.

a kad ti se kcer preuda, opet joj mogu ispast neki "neugodnog prizvuka"...

mah to je sve tak "cjepidlacno". skuzila sam nakon beskonacnog kontanja oko imena za nasu bebicu...zato NE obazirati se previse!

petra
06.07.2007., 18:02
nismo još na ovom podforumu, ali nadamo se uskoro ponovno biti...
za cure su mi slatka imena Lu (kao skraćeno od Lucija), Zoe, Klea, Pia i Ines... sva su već spomenuta

We&Baby, mi smo također u flamanskom govornom području - s mojom Petrom u vrtić ide jedna Tena (piše se Thena) i čudno im zvuči i izgovaraju Thijna. Od tih nizozemskih imena koja sliče našima sviša mi se jedino Annika, Eline, Cilla. Tina im je poprilično uopbičajeno (ali ne volim što vole sva imena umanjiti i dodati ono tje u smislu Eline, koja postaje Elintje :/

we&baby
06.07.2007., 18:11
joj pa da, Petra...

znaci onda ce bit Nertje ?!

btw. pitala sam susjedu kak bi izgovorila/procitala Nera? pa je rekla: Neira :/

petra
06.07.2007., 18:15
ma da to je to njihovo "e" kojeg čitaju "ej" ( a pišu "ij")
a neertje i zvuči nizozemski :)

we&baby
06.07.2007., 18:20
pa kako onda napisat Nera , a da i oni isto tako procitaju?

knatkaj
07.07.2007., 01:24
Ja cu dati samo par prijedloga iako i sama cu opet vjerojatno s MM voditi rat oko zenskog imena!

On napeo za LUciju - a ja za Ivonu

Na kraju dobili Dominika!

ALi ponovo sam trudna i sad ispocetka!

Meni su jos ok zenska:Klara, Marta,Tena, Paula, Ema...
A muska: Borna, Patrik(ali ih ima jako puno),Marko...

maria71
07.07.2007., 09:41
mi smo svi M. M.

Olivija
07.07.2007., 15:41
Ova dvojezična kombinacija me podsjetila na prijatelje koji žive u Danskoj: ona je dankinja, a on bosanac, i tražili su ime za dječaka koje funkcionira na oba jezika. Jedan od prijedloga je bio i Jeebe, no na svu sreću ona zna dovoljno hrvatskog tako da se rasprava u tom smjeru bila samo u šali. Dječak se sada zove Kennan :D

Dolisa
07.07.2007., 16:40
:lol: :lol:

Kennan :heart:

abonjeko
09.07.2007., 10:29
E, a kako vam se sviđa ime BURA???....(sad kad me svi opet :shock: )

Sirius Black
09.07.2007., 10:32

Meni se ne sviđa. Ne zato jer je neobično, nego zato jer mi nekak grubo zvuči.

ninochka
09.07.2007., 10:46
čula sam ga već jednom i nikako mi se ne sviđa. ni kao skup slova ni zbog značenja

mamuška
09.07.2007., 11:03
tak se zove moj pas. nemojte mi sad reć da sam dala psu ljudsko ime. :/

abonjeko
09.07.2007., 13:16
mamuška..... :* ...istina je da malo grublje zvuči ali meni je temperamentno i jako.... :/

maria71
09.07.2007., 13:19
tak se zove moj pas. nemojte mi sad reć da sam dala psu ljudsko ime. :/

Lahorka, Vihorka....recimo ako ćeš biti metereološki raspoložena nekako su mi ipak bliže srcu

maria71
09.07.2007., 13:22
još malo imena po vremenskim pojavama i šire

snježana

inja

grom ( ok to mi je više za cucka)

munja tkđ

Pascal ( newtom na kvadratnom metru )

Živa

Oblak

Duga

maria71
09.07.2007., 13:25
i gdje su sad ovacije? :x

ivarica
09.07.2007., 13:28
meni se bas svidja bura, ali meni se svidja i nila :mrgreen:

abonjeko
09.07.2007., 13:56
i gdje su sad ovacije? :x

:P :P :P

ivarice :heart: :heart: :heart:

OLGA
12.07.2007., 15:55
evo koje su bile naše solucije imena:
Lada
Priska
Tonka
Iskra

Sirius Black
12.07.2007., 16:13
Priska

Moram priznati da ovo ime nisam nikad čula i nikam ga ne mogu smjestiti. Porijeklo? Značenje? :?

Sirius Black
12.07.2007., 16:26
Sorry, našla sam da je Priska u stvari isto što i Priscila

petra
12.07.2007., 17:19
pa kako onda napisat Nera , a da i oni isto tako procitaju?
ne znam, valjda isto Nera, ali neminovno će čitati s dugim e
Jedno slično ime na nizozemskom, a koje je vrlo uobičajeno u nizozemskom, a ne tako čudno na hrvatskom je Neva i to čitaju normalno.

petra
12.07.2007., 17:21
moja kolegica ima curicu čije je ime Zjena
to je ovdje jako čudno ali baš mi je lijepo zvučalo.

ovca_i_janjad
12.07.2007., 19:39
MM ima sestričnu koja se zove Igra. Vrlo lijepo. Razigrano, veselo. No, treba ga svakome ponoviti dvaput.

Hm, hm, za Nevu. Znala sam ja da je naško, ali da ga može čitati svaško. Osim što mi je jedna starija gospođa rekla 'pa to je Snježana'.

Sun
12.07.2007., 21:53
MM ima sestričnu koja se zove Igra. Vrlo lijepo. Razigrano, veselo. No, treba ga svakome ponoviti dvaput.

wow kako super, nikad prije čula! ovo je od sad moj favorit :)
Igra - zvuči mi fenomenalno

abonjeko
12.07.2007., 22:16
A da li vam se sviđa Anda????? (evo mene sad opet :shock: :/ )...inspiracije nikada ne nedostaje..... :D

maria71
12.07.2007., 22:18
ni anđa ni anda ni vrletka ni dinara ni etna mi se ne sviđaju

ali ja sam jedna od 7 mlrd

Elly
12.07.2007., 22:22
ali meni se svidja i nila :mrgreen:

I meni se svidja Nila. :heart:

Lutonjica
12.07.2007., 23:17
i zjena i igra :love: prekrasno
etna mi se isto jako sviđa

ovca_i_janjad
12.07.2007., 23:21
Anda je dosta čest nadimak za Aleksandra, pa mi nije nešto.

ovca_i_janjad
12.07.2007., 23:23
Samo da napomenem, Igra je s Korčule pa se izgovara IIIIIIgra. Ali ja kad ne razmišljam o konkretno njoj, nego samo kažem ime, kažem vrlo kratko. Tako mi je bliže.

camel
13.07.2007., 22:04
ne znam što me puklo, ali u zadnje vrijeme mi se jaaaako sviđa ime - olja.

petra
17.07.2007., 18:01
a kakvo vam je ime Klea?

maria71
17.07.2007., 18:11
a kakvo vam je ime Klea?

a što znači to ime ?

anledo
18.07.2007., 00:16
moja curka se zove Anouk (Anuk), a da nije Anouk bila bi Grace (je l' te... isto je 8) )
Grace mi je izgledalo pretenciozno (kao ovo gore nije :lol:), a i prezime joj je cudno, madjarsko pa dobro pase

jedino joj je bilo tesko nauciti dobar izgovor imena i prezimena zajedno obzirom da joj se posljenje K iz imena odmah ponavlja kao prvo prezimena, sad joj vec super ide...

u kombinaciji su jos bili Marta i Magdalena ali to nije bila ozbiljna konkurencija jer je vecer prije nego sto je zaceta dobila ime i determinaciju da ako ikada imamo curu da ce biti Nuki

da je bila decko bila bi Martin

Anouk je starohebrejsko ime, korijen svih imena izvedenih iza Ana (npr. Isusova baka je bila Anouk; cesto je u frankofonskim i skandinavskim zemljama, a kcer ga je dobila po djevojcici iz knjige (filma) 'Čokolada'

Isabel
18.07.2007., 15:10
Nera je baš lijepo ime.

Mi smo nedavno odlučili da će se beba zvati Paula i sad sam išla čitati tekst na rodinom portalu o biranju imena i piše "izbjegavajte neugodne inicijale, npr. P.M." Naša beba bi trebala imati te inicijale a ja u tome ne vidim ništ neugodno i MM isto misli da je to totalna glupost.

MM ima inicijale VC pa nikad problema s tim! Nitko to ni ne primjećuje...

:love:

Isabel
18.07.2007., 15:18

Moja sestra je već godinama "zaljubljena" u ime KISHA (čita se Kiša)!
Meni je to prelijepo ime, ali kad je kod nas Kiša kiša, onda mi je malo...

Isabel
18.07.2007., 15:26

ime je lijepo ALIme uvijek podsjeti na moje iskustvo s tim imenom. u mojoj školi je bila jedna Olja, koju su zvali doktorica Olja, odnosno Dr.Olja! Meni je to uvijek bilo užas (iako se je ponašala vrlo slično nadimku) :/

rayna
21.07.2007., 19:19
ali meni se svidja i nila :mrgreen:

I meni se svidja Nila. :heart:

i meni je Nila prekrasno :)

imported_MISA
22.07.2007., 15:30
MM jaaakoooo se sviđa ime IRIS za našu curicu a ja se još premišljam, nekako mi rano već sada odlučiti, pa imamo još 4mj ili....?
Šta mislite?

camel
23.07.2007., 20:04

ime je lijepo ALIme uvijek podsjeti na moje iskustvo s tim imenom. u mojoj školi je bila jedna Olja, koju su zvali doktorica Olja, odnosno Dr.Olja! Meni je to uvijek bilo užas (iako se je ponašala vrlo slično nadimku) :/

da. i meni to navode kao argument protiv tog imena.

Xenia23
26.07.2007., 20:26
meni su super imena Jan, Iva...Nera...
mi smo odlučili da će se naš sinčić zvati Sven---i to i prije nego je začet...
gotovo jednoglasno izglasano....
a da je curica...e onda ne znam...mi kao da smo odmah znali da je dečko pa nismo puno ni pričali o ženskim imenima..iako mislim da bi se zvala Lana...znam da ih ima puno, ali...
ali u zadnje vrijeme mi je nadošlo ime Nia...
što mislite?

Gioia
27.07.2007., 11:20
Ajme meni, ajme meni... i ja probam zamisliti kako cijeli život izgovaram to ime, i pokušavam ČUTI KOJE JE TO IME, ali ne ide... nijedno mi nije ono savršeno SJELO...
Oduvijek mi se sviđalo Barbara jer nosi nešto ženstveno u sebi - ne volim kratka jednosložna imena - točno vidim kako je kišilo nad Brestom tog dana a ona je stajala pokapana pod strehom,
ali dragi se buni, moja stara se isto mršti,
i onda sam počela razmišljat dalje... i sad sam u bumbaku...
Sviđaju mi se Adriana, Stela, Blanka, Lara, Irma, Mirta, nekako bih da ostanem u hrvatskom duhu a opet da nije neko obično ili prečesto... Sviđa mi se i Ljerka ali znam da nema šanse da dragi pristane na to, a možda bi i dite bilo ljuto na mene: "Kakvo si mi to ime dala!"

Uh nije ovo lako... Za muškog sam imala spremno - Šime ili Marko - al jučer je ultrazvuk pokazao da je curica... Imam još 3 mjeseca fore do poroda, doduše... :?

AdioMare
27.07.2007., 11:50
točno vidim kako je kišilo nad Brestom tog dana i kako je ona stajala pokapana pod strehom
Sad si me vratila u djetinjstvo... :) ... točno vidim svoj dnevnik u koji sam pisala pjesme, bilježila misli ...

Ali, nikada mi se nije sviđalo ime Barbara .. pregrubo mi je .. i čudno, nekako :/

Moja sestra je Mirta, i to mi je oduvijek lijepo ime. I rijetko. Zamjerala sam mami jer sam ja Katarina, a ona Mirta, a znam da je obrnuto, sigurno bih joj opet zamjerala :mrgreen: .

Tako da od imena koja si ti izdvojila, meni je definitivno Mirta the one. Potom Blanka.

white_musk
01.08.2007., 22:16
nama se nešto u zadnje vrijeme sviđaju:
Merjem(favorit MM-a),Iman,Asja i Emani

Loryblue
02.08.2007., 00:14
meni je ime moje kčeri predivno. :heart: i ne bi ga zaminila ni za jedno drugo.

a isto se nikako nismo mogli složit (mm i ja) oko imena. onda smo kombinacijom slova (koje smo izvukli sa pet papirića-toliko je bilo odlučeno za izvlačenje ) dobili ime. i nikad ga prije nismo čuli (a tko god ga je čuo isto ga nikad prije nije čuo) i još nisamo čuli da je netko kazao da mu se ne sviđa (ne znam šta misle u glavi, ali na glas ga hvale). doduše, triba ljudima malo dok ga zapamte, ali kad ga zapamte ne zaboravljaju ga. a i ne mišaju je sa nikim drugim. :mrgreen:

da imamo sina, ja bi bila navijala da se zove Moreno ili Loris.

Olivija
02.08.2007., 12:21
Imam dva lijepa i relativno rijetka ženska imena iz moje bliže okolice:

Ozana i Erna

rayna
02.08.2007., 16:33
Gioia,od tvojih što si nabrojila,najljepša su mi Stela i Blanka :)

malena beba
02.08.2007., 18:56
Moja princeza je Ela :zaljubljen: , eto nitko nije spopmenuo to ime a meni je predivno... Ako slucajno budemo imali jos jednu curicu zvat ce se Luce... (mozda Lucija li mi je Luce lipse)...

joy
06.08.2007., 23:25
Kako vam se svidaju moja imena?
Odabirali smo muz i ja zajedno.

Gioia
07.08.2007., 00:41
Za stranu zemlju - odlična imena! Bravo. Ja se osjećam zbilja ograničenom u odabiru imena jer mi ovdje ne možemo nazvat dijete recimo Skarlet ili Vivien ili Opra ili Bijonse... tko to učini, ljudi mu se smiju. A Afrička Amerikanka nazove dijete Dunja usred Amerike i to se tamo normalno prihvaća.

Moji se svi udruženo mršte na Barbaru pa sam/smo se dosjetili Katarine - dovoljno je ženstveno a može se fino skratit na Kate :D I fino ide dugačko ime uz tatino kraće prezime :D

LeeLoo
07.08.2007., 07:52
...ja u susjedstvu dobila malu curicu i zove se ANI.

malena beba
07.08.2007., 13:02
ja znam jednu Ani, meni je to lipo ime...

traktorka
07.08.2007., 13:59

Jako lijepo ime,i ja znam jednu(s nama je na forumu)!

sorciere
07.08.2007., 14:21
hm... tko koga kako zove? :mrgreen:

mene nila asocira na prašak
iris na parfumerije
ozana na jednu udrugu
etna na vulkan
itd...

:?

ja sam za kikicu odabrala ime s mojih 21 godinu... na ajfelovom tornju, gledajući pariz :mrgreen: ...

moja druga omiljena imena obično imaju francuski štih...
npr. monik (monique), madlen (madeleine), žislen (ghyslaine), klelia (clelia)

momze
07.08.2007., 14:23
Sorci, a sta kazes na Michele?

sorciere
07.08.2007., 14:29

predivno :heart: ... s malom korekcijom :lol:

micheLLe

pirica
07.08.2007., 15:30
Ajme meni, ajme meni... i ja probam zamisliti kako cijeli život izgovaram to ime, i pokušavam ČUTI KOJE JE TO IME, ali ne ide... nijedno mi nije ono savršeno SJELO...
Oduvijek mi se sviđalo Barbara jer nosi nešto ženstveno u sebi - ne volim kratka jednosložna imena - točno vidim kako je kišilo nad Brestom tog dana a ona je stajala pokapana pod strehom

"Tko nevjerne usnice čeka s okusom meda i mlijeka taj ime tvoje zna Barbara"
moji favoriti su Nadja, Saša, Greta i Sonja

momze
07.08.2007., 19:05

predivno :heart: ... s malom korekcijom :lol:

micheLLe

da, da. :oops:

Gioia
07.08.2007., 19:14
moji favoriti su Nadja, Saša, Greta i Sonja

I meni je Greta lijepo i neobično, i Nadja u obliku Nadia. Lijepo! :heart:

bibita
12.08.2007., 21:35
od imena za cure favoriti su mi
Inga (malo njemački)
Karla
Laura :love:

Maja
12.08.2007., 21:52
Prije sam imala pregršt ženskih imena u glavi za svoje buduće kćeri, al sva su mi isparila pred Nolom :) Zaljubljena i u nju i u imejoj.

bibita
12.08.2007., 22:02
Nola je krasno ime ,ako bude cura mislim da cu joj ipak dati ime Laura pa cemo joj tepat Lori . :heart:

Nina2007
12.08.2007., 22:06
od imena za cure favoriti su mi
Inga (malo njemački)
Karla
Laura :love:

vidi mi potpis :mrgreen:
...iako ne znam kako da joj tepam :/
kad pričam s pupicom, obraćam joj se: Laulinkić, Laulikice i sl. varijacije na temu ...a groooozno zvuči, ne znam šta ću :tele:

bibita
12.08.2007., 22:11
od poznanice kćer se zove Laura -oni je zovu LORA - LORI ...(možda nekom to zvuči kao ime za neku životinju ,ali meni ne )

Honey
13.08.2007., 14:44

Ja sam baš jučer sanjala to ime. Mislim si otkud mi to, pa nikog ne poznajem tko se tako zove, i sad naletim na ovu temu. Jako mi se sviđa :heart:

zibba
13.08.2007., 16:12
Napokon je odluka pala da ako se rodi curica biti će: Helena, Gabriela ili Magdalena. Sve ovisi kako će mi se ime slagati s bebicom kada ju ugledam. Za prvu kćer su solucije bile Dorotea ili Magdalena, ali baš mi je nekako pasala ovom prvom imenu na prvi pogled. Baš sam sada već znatiželjna koje će mi ime odgovarati bebi kada ju ugledam.

13.08.2007., 22:17
magdalena, eva, debora

Luna Rocco
14.08.2007., 00:20
Prije sam imala pregršt ženskih imena u glavi za svoje buduće kćeri, al sva su mi isparila pred Nolom :)

Ista stvar, samo je kod mene ime Tesa. Imala sam listu od 50 imena, a kad se iskristalizirala Tesa, sva ostala su mi postala samo blijeda zamjena.

rayna
14.08.2007., 17:12
od poznanice kćer se zove Laura -oni je zovu LORA - LORI ...(možda nekom to zvuči kao ime za neku životinju ,ali meni ne )

zašto djetetu dat jedno ime,a zvat ga drugim??
mislim,jasno mi je kad ga djeca kasnije u školi tak preimenuju,ali roditelji odma-to mi se ne sviđa.

moja je frendica dala dugačko ime curici,pritom govoreći-ionako će joj to ime pisat samo na dokumentima,svi će je zvat skračeno(to skračeno ime također postoji).

btw.,ja sam za kratka imena,kojima se teško izvuku nadimci ;)

Gioia
15.08.2007., 01:33
Ja recimo volim duža imena jer su mi ženstvenija. A volim kad se može izvuć nadimak, nadimak mi je nešto simpatično i poželjno. Mene recimo nitko živ ne zove po imenu nego svi po nadimku, pa zato kad me netko NAZOVE imenom, to mi je neki poseban, važan osjećaj.

Ella1
15.08.2007., 02:25
MM i ja smo se odavno dogovorili da ja biram prvo ime za deckica a on za curicu, pa onda ja biram za sljedecu curicu a on za deckica....Tako je ispalo da sam ja izabrala Karlo za deckica i Gabi za curicu, a on Kate za curicu i Luka za deckica....Srecom smo se oboje slozili sa izborom....(ako ih bude vise morat cemo razmisljati :lol: )

Marina i Gašina mama
27.08.2007., 14:00
Evo da malo podignem topik a i možda nekom pomognem oko imena...naime, neki dan je bil filmić o prodaji djece i pojavilo se žensko ime Janka, meni baš lijepo leglo...u ovoj trudnoći mi u igri za curu bilo Franka i Jana a sad znam da je cura da bi definitivno bila Janka, tak mi slatko i milo to ime zvuči, ko za neko janje :zaljubljen: ...

ana.m
27.08.2007., 15:19
Ja sam tek nedavno čula za ime Janka, nisam uopće znala da postoji i baš sam se iznenadila. Ali moj je sinek Janko tako da....
I samo da kažem kako je moj prvi izbor za curu bio Jana...Ne mogu sada ni zamisliti da mi se cura tako zove. Nije da mi se ime više ne sviđa, ali...
Iva joj baš prekrasno stoji! :zaljubljen:

blondie
27.08.2007., 15:33
MM i ja samo odlučili još prije da ako će biti opet cura da će se zvati Tara.
Ali ja sam neki dan nešto čitala i naišla na ime Lota. Kako vam se sviđa?

Gioia
27.08.2007., 16:37
MM i ja samo odlučili još prije da ako će biti opet cura da će se zvati Tara.
Ali ja sam neki dan nešto čitala i naišla na ime Lota. Kako vam se sviđa?
Meni se sviđa jer me sjetila na knjigu "Blizanke" od Ericha Kästnera, u kojem se jedna blizanka zove Lujza, a druga Lota. A mama im se zvala Lujzelota. To je ona knjiga po kojoj je snimljena "Zamka za roditelje" s Lindsay Lohan...
U svakom slučaju - lijepo!! :)

Marina i Gašina mama
27.08.2007., 20:30
ana.m meni je Janko isto pre,preslatko ime, i kužim te da si nemreš pojmit da je tvoja curka Jana, malo preslično....i meni se ovaj tvoj izbor bolji čini...
blondie meni je Lota neobično i lijepo a ono meni bitno i dosta rijetko....moja cura je dobila ime po želji mm jer mu se mama tako zvala, da se mene pitalo bila bi Bria,Heda,Nora i sl...al sad kad je već cura Marija i bratu moramo dati ime koje paše uz nju :love: ...

printemps
28.08.2007., 09:34
Iako sam tek u 13-tom tjednu, počinje me malo frustrirati što se ja i MM ne možemo nikako složit oko imena, :roll: u početku kad bi izmišljali imena i smijali se al meni nije više do smjeha!!
Evo ja bi curici dala ime : Dina ili Klara
Za dečka: Adam
Inače moja seka je dala ljepa imena svojim curama Iman i Amal

Gioia
28.08.2007., 09:53
Printemps i meni je Klara lijepo, podsjeća me na prijateljicu od Hajdi iz istoimene priče...

Ja sam se s dečkom dogovorila tek prije nekih mjesec dana oko imena, a sad sam u 8.mjesecu trudnoće. Isto tako smo počeli ležerno, i sve što bih ja predložila njemu nije leglo. Rekla sam neka onda on da prijedlog(e), on je rekao da treba razmisliti. I mjesecima od njega nijedne ideje! U sedmom mjesecu sam počela stavljat imena na papir, neka koja se i meni sviđaju, ali za koja sam mislila da bi se i njemu mogla svidjeti. S tim da sam se pomirila s time da moj prvi odabir - Barbara - moram zaboravit. Čitala sam mu ime po ime i kad sam došla do Katarine, čelo mu se od-mrštilo i rekao je "e, to nije loše, to ćemo staviti na vrh"... Onda kad nas je netko pitao jesmo li smislili ime, pogledali smo se i on je rekao "jesmo, bit će Katarina".
Hoću ti reći da im moramo pomoći :mrgreen: !!!

printemps
29.08.2007., 10:05
Gioia, Klara je iz priče Hajdi, :D moja omiljena slikovnica iz djetinstva i uvjek kad bi se igrali ko klinci mene su svi morali zvati Klara jer sam ja tako htjela!
Da morat ću i ja stavit imena na papir i češće mu ponavljat pa mu možda neko i legne, za cure ćemo se još nekako i dobovorit al dečka ni blizu!

Frida
29.08.2007., 10:17
Koliko smo se mi premišljali oko imena :lol: kad se sjetim, baš sam neki dan pronašla papirić sa spiskom (ja pisala on prekrižio sve i dodao svoje).

Ako Lola bude imala seku ja imam u vidu par imena (Heda, Delma, Maris) ali to ne znači da se opet nećemo premišljati i odabrati neko skroz drugo ime.

Frida
29.08.2007., 11:19
Koliko smo se mi premišljali oko imena :lol: kad se sjetim, baš sam neki dan pronašla papirić sa spiskom (ja pisala on prekrižio sve i dodao svoje).

Ako Lola bude imala seku ja imam u vidu par imena (Heda, Delma, Maris) ali to ne znači da se opet nećemo premišljati i odabrati neko skroz drugo ime.

Fali mi Gala.

Mejra's mommy
30.08.2007., 07:02
Imamo 4 sekice u komsiluku, indijke...Alisha, Virali, Divia i Sindia...imena su mi za peticu.

Mejra's mommy
30.08.2007., 07:19
Imamo 4 sekice u komsiluku, indijke...Alisha, Virali, Divia i Sindia...imena su mi za peticu.

Ah da, kako to da zaboravim. Moja mala seka treba da rodi svaki tren...Zinu jednu malenu :heart:

iridana2666
01.09.2007., 20:07
Irinea i Dana (moje kćeri :mrgreen: )
Iris (ali tako mi se zove teta :mrgreen: )
Tagrid (ovo mi je apsolutno predivno i najrađe bi još jednu curu samo da je tako nazovem :lol: )
Amal
Sahara
Siobhan (ilitiga Šivon - kako se izgovara)
Noela
Aristea

mišika
01.09.2007., 20:21
ja pisala on prekrižio sve i dodao svoje.

Kod mene situacija: ja pišem, on prekriži, al ne doda svoje :x
I meni se Klara jako sviđa, al je sestričnina curica Karla, pa će ih rodbina mijenjati. Sviđaju mi se još Erin, Nika, Korina i Dora. U pregovorima smo do daljnjeg :roll:

L@ra
03.09.2007., 15:41
ja pisala on prekrižio sve i dodao svoje.

Kod mene situacija: ja pišem, on prekriži, al ne doda svoje :x
I meni se Klara jako sviđa, al je sestričnina curica Karla, pa će ih rodbina mijenjati. Sviđaju mi se još Erin, Nika, Korina i Dora. U pregovorima smo do daljnjeg :roll:

Jednostavno od Klara skratiš na Lara i nemaš mijenjanja a samo ti je slovo razlike.

smaja
04.09.2007., 10:49
Maša :heart:

mišika
04.09.2007., 13:21
Jednostavno od Klara skratiš na Lara i nemaš mijenjanja a samo ti je slovo razlike.
Sestričine pišulje su Karla i Lana :(
Ima stvarno prekrasnih imena, ali se uvijek nađe razlog zašto ne bi naš curetak nosio to ime: ili ga već ima u bližoj rodbini, iskoristile ga već prijateljice, podsjeća nas na nekoga itd,itd...

Uglavnom još imamo vremena do konačne odluke!
Nekako se najviše u zadnje vrijeme zadržavamo na Erin. I MM i meni se čini sve slađe samo da se priviknemo ;)

I Maša mi je slatko :heart:

emira
04.09.2007., 15:12
LOLA baš mi to nekako slatko zvuči za malu curicu... :heart:

anitalu
04.09.2007., 17:11
Maša mi je super! Na bivšem radnom mjestu su dvije kolegice imale Maše. Baš mi je slatko!

Nola je i meni i MM :zaljubljen:

Happy
09.09.2007., 02:33
Moje cure su Brigita (ne poznam niti jednu) i Klara.

mišika
09.09.2007., 12:16
Mi smo konačno odlučili i mrvica će nam se zvati Erin :D

donna
10.09.2007., 10:09
A m i smo definitivno odlučili da će ova naša curka, ako ne promjeni spol do idučeg UZV-a biti IVA!!!
Janko i Iva! Kak vam to zvuči?

IVA prekrasno ;)

KARLA :heart:

makka
10.09.2007., 15:51
Mi imamo još maaalo više od mjesec dana i još nismo odlućili. Za sada stoje Anika ili Helena.

Marko svima govori da će mu se seka zvati Anika.
To ime me drži od početka trudnoće, pa mi malo već i dosadilo :/

L@ra
10.09.2007., 15:53
Mi imamo još maaalo više od mjesec dana i još nismo odlućili. Za sada stoje Anika ili Helena.

Marko svima govori da će mu se seka zvati Anika.
To ime me drži od početka trudnoće, pa mi malo već i dosadilo :/

Iskreno znam samo jednu Aniku i ima cca. 60 godina, a Elena mi zvuči malo nježnije od Helena i lakše za izgovoriti........ali naravno to je samo moje mišljenje mi još uvijek nismo odlučili.....jedan dan mi se sviđa jedno drugi dan drugo.

makka
10.09.2007., 15:59
Da je Marko bio curica zvao bi se Elena, to ime smo MM i ja izabrali za bebicu još dok smo bili cura i dečko. Možda na kraju i budemo imali Elenu :heart:

Ljerkica
14.09.2007., 00:31
duže vrijeme mi se sviđa Vinona al od kad je ta glumica ukrala nešto u dućanu prije neku godinu, nekako me to smeta, glupo,al šta da radim, inače Rayderica mi je jako slatka i baš joj to ime nekako paše, kako vama zvuči?
i Paola mi se u zadnje vrijeme sviđa

Sirius Black
17.09.2007., 21:19
Moram napisati komentar moje svekrve kad je čula da će se beba zvati Paula. Prvo se čudila odakle nam to ime, i onda izvalila: "pa dobro, glavno da je dete zdravo, nema veze kak se bu zvalo" :lol:

Amalthea
17.09.2007., 22:03
Mi radimo Vedranu. Al' nema veze ak ispadne Vedran.

piplica
17.09.2007., 22:24
[quote="Gioia"]
Sviđaju mi se Adriana, Stela, Blanka, Lara, Irma, Mirta, nekako bih da ostanem u hrvatskom duhu a opet da nije neko obično ili prečesto... uote]

I meni se sviđaju ta imena...naročito Irma i Mirta!

Loryblue
18.09.2007., 12:11
LOLA baš mi to nekako slatko zvuči za malu curicu... :heart:

ovako moja none zove moju šeficu (svoju praunuku) jer ni nakon tri godine od kad se šefica rodila none ne zna izgovorit njeno ime :lol: :lol:
ili je zove LOLE :heart:

Elly
18.09.2007., 15:56
Mi smo konačno odlučili i mrvica će nam se zvati Erin :D

Misika, bas mi je drago! (vidi potpis) :D

Uvijek to ispocetka govorim, ali jednostavno moram: jako me veseli da se ime siri. Kad se moja Erin rodila, njeno ime je bilo jos "cudno" i "neobicno", a sad vec znam dvije Erin uzivo i dvije virtualne. :heart:

AdioMare
18.09.2007., 16:01
Uvijek to ispocetka govorim, ali jednostavno moram: jako me veseli da se ime siri. Tc, tc, tc :roll:
:*

Elly
18.09.2007., 16:52
Tc, tc, tc :roll:
:*[/quote]

:lol: :*

knatkaj
24.09.2007., 13:23
MI se nikako dogovoriti - za curu imamo tri imena Ivona, Lucija i Paula, a za deckica ovaj put nemamao ni prijedloge

bobaibeba
04.10.2007., 16:04
Ja sam tek saznala da sam trudna drugi put,pa sam počela opet mozgat o imenima.Za dečka znamo ali za curicu su mi nakon početnog još neka pala na pamet a onda još čitam ovu temu pa sam u još većoj nedoumici.
Kad sam bila trudna s Grgom za dečka je u planu bilo ime koje je Grga i dobio a za curicu sam htjela da se zove Tonka.
Prošlo ljeto mi se dopalo ime Megi.
A sad mi se dopalo i ovdje pročitano Erin!
Što vi mislite o Tonka i Megi.Tonka mi je više domaće da mi ide uz Grgu.A i Megi i Erin su mi slatka.Samo da ne naletim na još koje!

Gemelli
04.10.2007., 19:05
Bok, evo i mene prvi put na ovom topiću. Trebala bih roditi za dva mjeseca i sad muku mučim s imenima. Ne znam da li bude curica ili dečko, ali imam nekoliko imena pa vas molim mišljenje. Meni je za curicu prekrasno ime TONJA i ARVENA. MM se isto odlučio za ARVENA ali ne znam baš, malo mi je to nekak previše neobično, pa se bojim kak bude okolina reagirala (previše se brinem?). Ne znam, što vi mislite? :?

malena beba
04.10.2007., 20:45
a zasto se brines ako se tebi svidja? usput, sta to znaci? mislim na ime, ima li neko znacenje? meni se bas svidja tonka, danas je previse tih neobicnih imena....

Sirius Black
04.10.2007., 21:10
MM se isto odlučio za ARVENA ali ne znam baš, malo mi je to nekak previše neobično, pa se bojim kak bude okolina reagirala (previše se brinem?). Ne znam, što vi mislite? :?

Meni ovisi o tome kak paše uz prezime. Ako ti je prezime neko u stilu Kukec, Picek, Čuček i sl. onda bi moglo zvučati smiješno. :mrgreen:

Gemelli
05.10.2007., 17:49
Prezime nam je isto malo neobično, nema hrvatski "štih" pa bi se dobro pasalo sa Arvena. Inače, to je ime vile iz Gospodara prstenova, samo je u originalu Arwena. Jako mi se dopalo čim sam ga čula ali svi se okolo mršte kad velim da bude mi se kćer tako zvala.

Frida
05.10.2007., 18:33
Zvala se Arwen :mrgreen:

maria71
05.10.2007., 20:50
Ja sam tek saznala da sam trudna drugi put,pa sam počela opet mozgat o imenima.Za dečka znamo ali za curicu su mi nakon početnog još neka pala na pamet a onda još čitam ovu temu pa sam u još većoj nedoumici.
Kad sam bila trudna s Grgom za dečka je u planu bilo ime koje je Grga i dobio a za curicu sam htjela da se zove Tonka.
Što vi mislite o Tonka i Megi.Tonka mi je više domaće da mi ide uz Grgu.A i Megi i Erin su mi slatka.Samo da ne naletim na još koje!

čestitke :heart: :love:

ana.m
08.10.2007., 13:13
Grga i Tonka mi ide super jedno s drugim.
Grga i Megi ne bi bilo loše ali i jedno i drugo imaju G pa mi je malo "preagresivno" Mada mi je Megi samo za sebe slatko ime.
Grga i Erin mi nikako ne idu skupa, mada mi je i Erin za sebe lijepo ime.
A od sva tri imena ipka mi je najljepše Tonka (pogotovo jer me odmah podsjeti na pjesmu :) )

ana.m
08.10.2007., 13:14
MI se nikako dogovoriti - za curu imamo tri imena Ivona, Lucija i Paula, a za deckica ovaj put nemamao ni prijedloge
Tak smo mi stalno pričali samo o ženskim imenima, o muškima nismo ni razmišljali...ja sam znala da bu bila curka :mrgreen:

bobaibeba
10.10.2007., 00:15
Ana.m i malena beba,mogu vam reći da ste mi i pomogle.Tonka nam je i bila prva opcija pa su onda od silnog razmišljanja iskrsnula i ova druga imena koja su isto lijepa ali uz Grga ipak najbolje paše Tonka.
Tako da će definitivno biti Tonka .... još samo da bude cura :mrgreen:
Hvala cure!!!

rebeca
10.10.2007., 02:01
Moja curica se trebala zvati Zara, to mi je krasno ime.
A Tonka mi je također krasno :)

roby
15.10.2007., 19:45
Bude Dunja ili Katja!

njumi
15.10.2007., 20:04
Zvala se Arwen :mrgreen:

da :mrgreen:

Moja dva favorita za djevojčice su Luka i Ida :heart:

ninochka
15.10.2007., 21:49
naša cura će biti Kala :saint:

vlac
17.10.2007., 09:34
Samo da dodam još koje lijepo žensko ime:

Magda, Maša, Matilda, Martina, Morana,
Aurora, Dora, Franka, Vida, Anita,

zg franka
17.10.2007., 13:36
Mi ćemo ostati u hrvatskom duhu - koliko-toliko. Vidim da će ta stara imena biti gotovo rijetkost među tom generacijom.

Sviđaju mi se: Martina, Maja, Mirta, Karla, Bruna, Magdalena. Uži izbor zadnja dva.

lelita
29.10.2007., 14:01
Ja 23.10. saznala da cu rodit curicu pa sam luda od trazenja imena..Mi jedno mi jos nije favorit!! Ne znam st cu. Imam vremena jos..al opet?! Jel vama to uzivancija?Trazenje imena? Ja se bas mucim jer hocu da bude super!!Pomagajte!!

madamare
03.12.2007., 13:21
moja se cura zove Rea

white_musk
03.12.2007., 15:21

preeeedivno :love:

white_musk
03.12.2007., 15:28
Prije sam imala pregršt ženskih imena u glavi za svoje buduće kćeri, al sva su mi isparila pred Nolom :)

Ista stvar, samo je kod mene ime Tesa. Imala sam listu od 50 imena, a kad se iskristalizirala Tesa, sva ostala su mi postala samo blijeda zamjena.

a meni sa Sammah :heart:

maria71
03.12.2007., 15:39

:love: :* ;)

white_musk
03.12.2007., 15:44
ko ono bi Maša harambaša,sve mi se čini da je to Lut pisala :mrgreen:

Elly
03.12.2007., 16:38

:love: :* ;)

Maria, nadjosmo se oko Mase. :lol:
To mi je predivno ime. :heart:

lelita
04.12.2007., 17:57
Dali se vama svidja ime Gita? Moj muz odusevljen!! ja iz dana u dan mjenjam misljenje..Onako mi je malo pre"napuhano" ali slatko..Znam da je najbitnije da se nama svidja ali ako se nekom da nek komentira!!

Pilica
04.12.2007., 19:05
Meni se, iskreno Gita (skraceno od Brigita?)ne dopada previse :/ .
A: Lana, Lara, Ela, Zara, Sasa, Mia, Ines...

malena beba
05.12.2007., 15:41
meni nije nesto ali mi se zara jako svidja

Leni
05.12.2007., 16:15
Moj ženski favorit je KATJA..
i mom budućem...

Baš mi je to dobro ime, kratko ali slatko

bleeda
05.12.2007., 18:41
naša curica će biti EMA :heart:

oko tog imena smo se oboje složili na prvu i dalje nismo ni tražili ni razmišljali.
oko imena za dečka se nikako nismo mogli složiti pa sva sreća da je doc rekao da 98% će bit curica

anima
05.12.2007., 18:45
LUCI :zaljubljen: i LOLA :zaljubljen:

rebeca
05.12.2007., 23:09
Ema, Franca, Sara, Leona, Marita, Nika, Karla... naravno Zara... volim neobična imena ali opet ne volim strana imena

lunic
06.12.2007., 15:02
Dijete mog prijatelja se zove LUKA, i bas mi je cool

BUBSIC
06.12.2007., 15:07
Meni se jako sviđa ime Tara.

filip
06.12.2007., 18:47
moj sin je rekao JULIJA

lelita
07.12.2007., 12:57
Julija je lijepo ime! Ja opet citla katolicki kalendar pa mi se svidjelo ime Felicita. Moji posizili! Nikom se ne svidja! Ajd sad vi iskreno!!! I Leticija mi ok.Tara mi super al imam u obitelji pa nista od toga.Mia mm super meni je ok al ja bi nesto originalnije! I Rebeka mi je :heart: pisite!!

Linda
07.12.2007., 13:15
Rebeka :heart:

MoMo
07.12.2007., 16:03
Rebeka mi se jako svidja, i nije ucestalo. nekeko mi je i jako i zenstveno u isti mah.

Luka za curicu mi je preslatko ...ja sam predlagala da se nasa mrvica tako zove...MM je to bilo previse ekscentircno a i imamo djecaka luku u obitelji.

i Gita mi je super ali se MM nije svidjalo :(

na kraju su nam u uzem izboru bile:

Lucija, Margita i Sofia (1 je bila prabaka MM-a, a druga moje prabaka) ...ja sam navijla za Margitu..ali sad mi je Lucija njadraze ime na svijetu :heart:

malena beba
07.12.2007., 20:50
leticija :heart:

maria71
07.12.2007., 21:38
Maria, nadjosmo se oko Mase. :lol:
To mi je predivno ime. :heart:

i drago mi je da smo se složile

lunic
08.12.2007., 12:52
Dijete mog prijatelja se zove LUKA, i bas mi je cool

Zaboravila sam napisati da se radi o curici

suzana_s
08.12.2007., 14:47
Ja sam se dvoumila izmedu Paula i Laura, i ipak je dobila ovo drugo. :heart:

Ivana B-G
08.12.2007., 14:57
kako MM i ja zarko zelimo jos jednu bebu, jucer smo malo "citali kalendar" :lol: u hrpi svakakvih imena smo naletili na ime LADA....jako nam se svidilo. ipak, meni se jos uvijek jako svida ime ANKA, a MM ne da reci (mada je otpor sve slabiji)...samo nam jos fali novi plusic, a dok ne dobijem mengu, nista od toga... :roll:

bebano
08.12.2007., 15:17
Ja sam imala zelju ako bude curica da se zove Iva :) . S obzirom da je izgleda deckic, tu sam malo deficitarna sa idejama :/ . Za curice mi se jos svidjaju Nika, Ema, Lucija, Nives, Ines, Luna...

pinocchio
08.12.2007., 16:39
u hrpi svakakvih imena smo naletili na ime LADA....jako nam se svidilo

vidi potpis 8)

lada je inače slavenska božica proljeća, ljubavi i braka

marijasb
11.12.2007., 00:10
najbolje je svome djetetu dati ime koje se roditeljima najviše sviđa. mene osobno ljudi maltretiraju zbog imena moje curice (Emily). a meni se baš sviđa to ime...

Maja
11.12.2007., 00:15
Margareta

Gogica 24
11.12.2007., 19:36
Mi smo odlučili, bolje rečeno Teica je odlučila da će se seka zvati Tara :)

Loryblue
11.12.2007., 23:47
Meni je drago ime Liana.
i čak sam se nešto dvoumila oko tog imena dok sam bila trudna.
ali eto, eci-peci-pec i pet papirića je odlučilo da će se princeza zvat Lorea.
i bi Lorea. :heart:

i još uvik ne odustajem ako budem ikad imala sina da bude ili Loris ili Moreno. ja zapela ko švabo trajlala za ta imena, a mm kad čuje moje prijedloge dođe mu se svuć iz kože ko zmiji. :mrgreen:

maria71
11.12.2007., 23:53
tm ima ukus kao i ja :lol:

Jelda da navija za Antu, Josipa , Petra itd ?

Tajci24
12.12.2007., 11:09
Ako ce biti curica dvoumimo se između Petre i Laure,a za dečka David,Luka ili Mateo. :)

Rominka
12.12.2007., 12:10
Klelija, Veronika (jako snažno, ali i ženstveno ime), Dora.
Inače volim imena koja u sebi imaju slovo R jer im daje na jačini i snažnosti, i pogotovo ženstvenosti.

sale&ivana
12.12.2007., 20:46
bok svima, mi smo prije par dana saznali da će biti curica i za sada su nam u užem izboru samo Asja i Lana. Što vi kažete na Asja? Mom dragom se jako svidjelo, a ja koga sam god pitala za mišljenje svi me :shock:

I meni se također sviđaju imena koja u sebi imaju slovo r, ali tati ne dolaze u obzir tako da sam i odustala s prijedlozima

ninochka
12.12.2007., 21:01
Asja mi je super :heart:

sale&ivana
12.12.2007., 21:05
ajde drago mi je da se barem nekome osim nama sviđa :love:

zrinska
12.12.2007., 23:57
Meni je zgodno ime Klara. :saint:
U užem izboru su još; Marija, Franka, Nadja i Anastazija...

Loryblue
13.12.2007., 00:09

a jok, on bi da se dite zove po njegovom tati franji :roll:
a tad se meni dođe svuć iz kože :mrgreen:
i tu je koljačina, i kako ću ja mm-u objasnit (a stvarno sam probala i trudila se više nego zdušno) da dite ne triba odmah po rođenju "osudit" da bude blekasto i jednog dana na razonodu i smijuriju svoje okoline, pa i neviste :lol: :lol:
jer ako to prolazi dedo jer je zakasnio stat u red kad se dilila pamet, ne triba odma na isti takav život osudit i unuka.
ali jok, mm to ne kuži :roll:

Sun
13.12.2007., 00:25

aaaaa raznjež, ovako smo dragi i ja zvali lukija dok je bio u trbuhu, bil smo uvjereni da je curka :heart:

maria71
13.12.2007., 06:05

a jok, on bi da se dite zove po njegovom tati franji :roll:
a tad se meni dođe svuć iz kože :mrgreen:
i tu je koljačina, i kako ću ja mm-u objasnit (a stvarno sam probala i trudila se više nego zdušno) da dite ne triba odmah po rođenju "osudit" da bude blekasto i jednog dana na razonodu i smijuriju svoje okoline, pa i neviste :lol: :lol:
jer ako to prolazi dedo jer je zakasnio stat u red kad se dilila pamet, ne triba odma na isti takav život osudit i unuka.
ali jok, mm to ne kuži :roll:

aaa po dedi-biserku :lol:

e tute podržavam

Sirius Black
14.12.2007., 15:11
Meni je drago ime Liana.

Meni je Liana jedno od imena koja su mi lijepa kad su napisana ali mi ne zvuči lijepo nego ko lijana.
Kak se izgovara Lorea, s naglaskom na e kao npr. Lorena ili s naglaskom na o?

Loryblue
14.12.2007., 15:19
Meni je drago ime Liana.

Meni je Liana jedno od imena koja su mi lijepa kad su napisana ali mi ne zvuči lijepo nego ko lijana.
Kak se izgovara Lorea, s naglaskom na e kao npr. Lorena ili s naglaskom na o?

mi izgovaramo s naglaskom na -o-.
pošto je ovo ime (tako svi kažu kad ga čuju) zasad unikatno nismo imali priliku čut na koje slovo bi netko drugi slavio naglasak.
a mi princezu zovemo Lo :heart:

nely
14.12.2007., 22:34
Asja..nesuđeno ime moje kikice! :)

sale&ivana
15.12.2007., 18:06
evo sad sam malo gledala po netu i naiđem na ime Doris (u grč. mitologiji tako se zvala božica mora, kći oceana), a budući da je naša curica začeta na moru (doslovno) mislim da bi joj predivno odgovaralo tako da mi je za sada to favorit. :D
baš mi je nekako ženstveno

sorciere
15.12.2007., 18:12
Klelija, Veronika (jako snažno, ali i ženstveno ime), Dora.

kak si došla do klelije? :shock:

moja nećakinja u francuskoj se zove clelia :heart:

pinocchio
16.12.2007., 00:41
nastavak na Imena za curice (4) (www.roda.hr/forum/viewtopic.php?t=53991)