PDA

Pogledaj cijelu verziju : Šivanje pelena, 10. dio

nelitza77
28.07.2007., 13:56
Eto mene opet s pokojim pitanjcem za tete sivalice, nadam se da me necete izignorirati ko s onim pitanje za flis - flic pelene (koje jos uvijek stoji pa ak netko ima odgovor...)
Ovak, prvo pitanje za vjesticicu, rekla si da si neke pelene sivala od starih majica, jel onda taj materijal rubis ili endlas ili samo obicno sivas? Nekako se bojim da ak budem ostavila materijal od pamucne majce (mako pamuk) samo izrezan da ce mi poceti odlazit ocice i radit se rupice :/
E i zanima me, ovaj sareni materijal koji kupujete za HM fitted, tu sam vidjela jako zgodnih materijala al na njima pise pranje na 40C, pa sam sad :? , ne bih htjela da mi se boje isperu...
I da, koliko se od 1m materijala moze iskrojiti pelena (mislim samo na ovaj vanjski sareni sloj!).
Hvala curke! iako su pitanja za sad cista teorija, jos nemam tu ni masinu, a bome ni vremena za primit se sivanja, al sto se babi snilo...

nikolicc
28.07.2007., 14:40
sašila i ja tri pocket fitted i pelene su mrak, zilijun puta bolja od klasične fittedice( zapravo smo sve stare HM fitted prerasli pa sam morala sašiti nove, brže će se sušiti, unutra tutnem tetru ili uložak i piči
sad moram u nabavu materijala :mrgreen:

nikolicc
28.07.2007., 14:43
...
I da, koliko se od 1m materijala moze iskrojiti pelena (mislim samo na ovaj vanjski sareni sloj!).
Hvala curke! iako su pitanja za sad cista teorija, jos nemam tu ni masinu, a bome ni vremena za primit se sivanja, al sto se babi snilo...

ako ti je širina 1,40 od metra dužine možeš iskrojiti 4 pelene

nikolicc
28.07.2007., 14:44
...

ako ti je širina 1,40 od metra dužine možeš iskrojiti 4 pelene

zapravo računaš da ti je za jednu potrebna kocka cca 50*50 cm

vještičica
28.07.2007., 21:39
Vještičica odgovara:
Draga nelitza77 vezano za stare majice (i spavaćice, i potkošulje i pidžame ...) Žersej sam koristila kod nekoliko tura pelena. Ne znam baš šta je mako, ja sve pletene tkanine zovem žersej. Kod plavih je unutra dva sloja žerseja između dva sloja flanela, pa se žersej nema kuda rastezati jer ga flanel drži na mjestu. Te pelene su obrađene overlok mašinom, ali ne zbog žerseja, nego što je tako bilo nacrtano na šnitu, a ja se držala uputstva ko pjan plota :lol: . Druge pelene su sašivene, pa prevrnute, nisam unutra obrađivala rub. Kod (čini mi se) pete ture pelena koristila sam duge gaće od vafl žerseja, takođe između slojeva nerastegljivih tkanina. Zadnje što sam pravila su pocket fitted. One imaju dva sloja žerseja straga, a naprijed pamučni velur koji se, pogađaš, ne rasteže. Kod ovih pelena je žersej "napolju" zato jer se rasteže (ne mnogo, ali dovoljno) da uspijem "utrpati" dvije smotane tetre (koje onda važno zovem "insert" :lol: )
Nije bio nikakav problem za sašiti, jer, kao što rekoh, žersej nema kud pobjeći. Samo ga dobro učvrstiš, bilo iglicama, bilo ručno proheftaš. Štepaj polako, nerastegljiva tkanina dolje, i pazi da se žersej ne zgužva pod stopicom. Ako će ti žersej biti spolja, koristi specijalnu iglu za žersej (tupog vrha) da ne presječeš pletivo, tj, da ti se ne prave rupice.
Svi materijali za vanjsku stranu pelene će prije ili kasnije početi gubiti boju. Pelene moraš prati na 60C zbog zdravlja djeteta. Ja svaki materijal koji je za tu svrhi namijenjen porubim rukom i frknem u mašinu da se skuva s pelenama. Ujedno se i skupi koliko je mislio.
U zavisnosti od širine materijala i vrste kroja, od jedne dužine pelene (cca 50cm) možeš izvući 3-4 gornja dijela.
Za flis ne znam šta si pitala, a nemam vremena tražiti, možda večeras pogledam ako stignem.

vještičica
29.07.2007., 01:25
Našla sam pitanje :mrgreen: Nisam šila pelene od flisa, nekako mi se nije činilo zgodno trpat malu guzu u 100% poliester. Računam, ako ću platnene, onda nek su pamučne.
Puse svima :* i triput ura za ponovo aktivni pdf ! :D

nelitza77
29.07.2007., 13:52
vjesticica, :* !
inace, pelene su ti super, ali igrackice :D (sad obradjujem mamu da se ponovo primi heklanja...)

mamaanita
30.07.2007., 14:05
Evo i mene da podzravim vrijedne sivacice!!!
Pridružila sam se na forum prije 3 dana. Među prvim temama pročitala ovo, odmah se zarazila i evo već sam sašila jedne pelenice za bebu frendice koja se rodila u četvrtak. Meni te pelenice izgledaju jako, jako malecke (još nemam svoju bebu pa baš nemam osjećaj za veličinu). Jel može netko slikati jedne od svojih pelenica za novorođenče uz npr. trokut, ravnalo ili neku novčanicu (kune) pa da malo vidim omjer večličina?.. Možda mi se samo čini da su minijaturne. Držala sam se kroja s net-a na koji me usmjerila vještičica . :)

tanja1230
31.07.2007., 13:33
I meni su tako neke pelenice po kroju ispale male, onda sam skužila kad printam kroj da ispadne nešto manji nego što bi trebao. :(

mamaanita
31.07.2007., 22:18
ma ja sam dobro printala. U kutu kroja postoji kvadratic koji treba biti 1 cm puta 1 cm i meni stvarno je. Ma valjda su ok

vještičica
01.08.2007., 00:56
mamaanita pelenice su ok, mi smo ih nosali od 1,5 do 3. mjeseca, a Milica se rodila sa 4220g/55cm :mrgreen: Ne sekiraj se, nisu malene (osim ako nisi dodala dodatak za šav, u šta iskreno sumnjam)

Dolisa
02.08.2007., 15:03
Ja cu se samo pohvaliti mojim, tj. Tylerovim ( :lol: ) najnovijim pelenicama:

Puz Muz (http://picasaweb.google.com/DadaMandala/TylerovePelenice/photo#5093711939099015186)
i
Brodic plovi (http://picasaweb.google.com/DadaMandala/TylerovePelenice/photo#5093711909034244098)

:D

Dokopala sam se i cotton veloura :D , pa vam pokazem rezultate ovih dana...

Dolisa
02.08.2007., 15:04
Ok, onaj smajlic u sredini je visak...

Engls
02.08.2007., 15:11
D. tututubjutiful!!!

vještičica
02.08.2007., 15:54
Dada :klap: super su pelenuške, ali je brodić nam je favorit :zaljubljen: mlogo nam se dopada :mrgreen:

Dolisa
03.08.2007., 13:31
Thanks, cure....

:love:

tanja1230
03.08.2007., 14:14
Dada, suupeer!

Mama Medo
03.08.2007., 14:15
joj kako lijepi noviteti!! brodići su suuper! :)

mis-pis
04.08.2007., 10:15
Ma dajte cure, jos cu nabaviti i masinu za sivanje. :lol: Sta po citav dan radim, saram po ovom pdf i upijam. :mrgreen: Dolisa, puz, brodic :D Jos cu zapostaviti dijete i, ne d'o Bog, pelene koje imam. :roll: :saint:

bimba iaia
04.08.2007., 11:08
:klap: Dada!

mis-pis
06.08.2007., 12:14
Znala sam ja, bice se i meni s masinom poigrati. Ustvari mojoj mami.:roll: Zato jedno pitanje:
Moj projekat je da na AIO pelene s kojih sam poskidala taj cover (sada su fitted) nasijem neki pamucni sloj sa dezenom, pa da sad na nesto i lice, jer su, balgo receno, poruzne ovako ocerupane. Ionako sam vise zadovoljna s obicnom fitted nego s AIO (bice da sam imala pogresne). E, kakva vrsta tog vanjskog sloja je najbolja i od kakvih se sve to moze napraviti? Pelene su u unutrasnjosti od flanela.
I jos, u kakvim radnjama da nadjem siroki cicak- u onim gdje prodaju trake za ukrasavanje?

vještičica
06.08.2007., 12:46
Stavi flanel ili obično posteljno platno, pamuk 100%. Prethodno operi u mašini (ja otkuvam na 90C) da se skupi ako i koliko misli, da možeš iskrojiti i sašiti a da ne misliš hoće li se skupiti i "povući za sobom" ostatak pelene. Čičak kupiš u radnjama sa pozamanterijom (tamo gdje su trakice i dugmići)

makka
06.08.2007., 16:34
Cure jel može link na kroj za printanje S i M pelena.

Ja nađem samo Ottobre i Mama Bird`s krojeve, ottobre sam radila u L vel. i ne sviđa mi se .

tanja1230
08.08.2007., 13:30
Evo ti nekoliko linkova koje ja imam, pa si pogledaj. Nadam se da će pomoći. :)
http://www.thenappynetwork.org.nz/diy.php
http://fernandfaerie.com/sewing_fitteds.html
http://www.geocities.com/myfreediaperpattern/
http://www.diapersewing.com/
http://www.geocities.com/mytafadhali/DiaperSewingTutorials.htm
http://www.geocities.com/meghanwyant/FreeDiaperPattern.html?20063.
http://celticclothswholesale.com/catalog.php?item=48&catid=11&ret=catalog.php%3Fcategory%3D11
http://www.geocities.com/gabrielbaby1/fuzzibunz

mis-pis
08.08.2007., 15:48
Kupila sam danas flanel za pelene! :D Plavo-bijeli na prugice i roze (podsvjesno ;) ). Nasla sam i cicak traku. Sad to jos do Gradacca da transportujem, pa projekat moze zapoceti. :dancingfever:

makka
09.08.2007., 18:06
tanja, hvala :*

još pitanje, kako našivate gumicu?
Ja sam do sada uvijek šivala na krivu stranu unutarnjeg dijela pelene (valjda kužite šta mislim :unsure: ), pa onda spajala sa vanjskim dijelom, i okretala pelenu (tak da šavovi budu iznutra).
Ali to mi je malo komplicirano, pa mi šivanje dugo traje.
Jel može to nekak jednostavnije?

vještičica
09.08.2007., 18:19
još pitanje, kako našivate gumicu?
Ja sam do sada uvijek šivala na krivu stranu unutarnjeg dijela pelene (valjda kužite šta mislim :unsure: ), pa onda spajala sa vanjskim dijelom, i okretala pelenu (tak da šavovi budu iznutra).
Ali to mi je malo komplicirano, pa mi šivanje dugo traje.
Jel može to nekak jednostavnije?

Može jednostavnije :mrgreen:
Gumu sašiješ na dodatak za šav i to na stranu koja je do guze (valjda razumiješ šta hoću reći). Ja taj sloj ostavim posebno, na njega zašijem upijajući srednji dio, a sve ostale slojeve sa druge strane. Kad tako zašiješ gumu, lakše se štepa okolo kad izvrneš pelenu. Nadam se da sam jasno opisala, ako nisam, pitaj šta je nejasno.
Pusa :*

makka
09.08.2007., 18:37
Ništ mi nije jasno :lol: .

Šta je to dodatak za šav? Jel ti tijelo pelene radiš od dva ili tri dijela?

Meni nije bitno prošivanje kad izvrnem pelenu (ja ju ne proštepavam).

Sad sam mislila probat tako da spojim oba dijela pelene pa na rub našijem gumicu i onda sve skupa izvrnem.

vještičica
09.08.2007., 21:54
Joj! :predaja: OK. Ajmo redom. :lol:
Kad krojiš, nikad ne režeš direktno uz kroj, nego 5-10mm šire. Taj uski pojas materijala okolo zove se "dodatak za šav". Ne ostavljaš ga jedino ako ćeš pelenu samo "optrčati" overlok mašinom.
Gumu zašivaš na taj dio materijala koji ostane bočno od šava (iliti, dodatak za šav :lol: ), našiješ gumu širokim cik-cak bodom (ili kako već uobičavaš).
Ja gumu zašivam na dio koji ide do guze, a slojeve poredam ovako (odozgo nadole): dio do guze (i na njemu našiven upijajući dio upijajući dio) licem na lice sa vanjskim šarenim djelom, na koji poslažem proizvoljan broj upijajućih slojeva.
Zgodno je proštepati okolo, barem dio gdje su gumice, jer ljepše naliježe.
Jel sad jasnije? :mrgreen:

makka
09.08.2007., 22:44
Jes. pa tako i ja radim :mrgreen: .

I opet moraš spajati dio bez gume sa dijelom na koji je našivena gumica (i koji je onda sav naboran), pa moraš natezati i spajati bumbačicama da sve skupa lijepo sjedne.
A ja bi to izbjegla.

Ja ne prošivam jer ih onda mogu bolje raširiti kad se suše, budu rastresitije :mrgreen:. Nemam sušilicu.

Sandrij2
09.08.2007., 23:31
Hello! I mi smo u pripremama! Danas sam kupila materijale za pelene, sutra ih nosim šilici, iako i sama znam ponešto sašiti. Voljela bih da to bude uredno, a ja nemam onu mašinu za rubove (znate na šta mislim). No, možda se i ja odvažim kad vidim kako to šilica radi.

E sad, htjela bih napraviti manje pelene, za tek rođenu bebu pa da joj traje cca 3 mjeseca (jel' može prva veličina toliko?). Ne znam po čemu bih mjerila, jedino imam Rodine Puse.
Može li mi netko reći da li je ona najmanja veličina koja se može namjestiti na RP dovoljno mala za tek rođenu bebu?
Ispričavam se ako je već negdje bilo takvih usporedbi, ja nisam primjetila.

vještičica
09.08.2007., 23:43
Jes. pa tako i ja radim :mrgreen: .

I opet moraš spajati dio bez gume sa dijelom na koji je našivena gumica (i koji je onda sav naboran), pa moraš natezati i spajati bumbačicama da sve skupa lijepo sjedne.
A ja bi to izbjegla.

Ja ne prošivam jer ih onda mogu bolje raširiti kad se suše, budu rastresitije :mrgreen:. Nemam sušilicu.

Ne šiješ prvo gumu na jedan dio! Prvo sve sastaviš pa onda zašiješ gumu na dodatak za šav, kroz sve slojeve pelene. Guma ostane bočno od svih dijelova pelene, a ne našivena na jedan ili više slojeva.

vještičica
09.08.2007., 23:43
zaboravih pusu svima :*

makka
10.08.2007., 00:14
Aaaaa, tako.

To sam ovdje i mislila,

Sad sam mislila probat tako da spojim oba dijela pelene pa na rub našijem gumicu i onda sve skupa izvrnem.

pod oba dijela pelene mislila sam na unutarnju i vanjsku stranu (s ušivenim soakerima ofkors, ja pola stavim na jedan, pola na drugi dio).

Hvala ti vještičica!
zapravo smo se sporazumjele, a nismo ni skužile :lol:

Sandrij, imaš linkove par postova više, što ih je tanja1230 stavila.
Tamo imaš krojeva za small i newborn veličine.
Isprintaj si par krojeva pa ih nosi šilici!
:*

vještičica
10.08.2007., 00:19
Ma u svaka doba draga, kad god mogu pomoći - pomažem
Nadam se da će šivenje gume sad biti znatno lakše :* :love:

Sandrij2
10.08.2007., 13:18
Sandrij, imaš linkove par postova više, što ih je tanja1230 stavila.
Tamo imaš krojeva za small i newborn veličine.
Isprintaj si par krojeva pa ih nosi šilici!

Hvala. Vidjela sam ja to, ali nemam printer doma. Zato sam mislila ako nije nekome problem to izmjeriti...
U krajnjem slučaju ću ići kod nekoga isprintati...

makka
10.08.2007., 13:50
Evo, sašila sam prvu po "novom". Ajme koje olakšanje!! Stvarno sam otkrila toplu vodu :lol: Pet puta brže nego kak sam prije radila :oops: . a i ljepše izgleda.

Sandrij, ja sam radila small pelenicu od cca 40x38 cm (sa uračunatim dodatkom za šav) i baš mi se čini mala, tek mrvicu veća od CD kutije

Sandrij2
10.08.2007., 14:52
makka, hvala! :*

mis-pis
10.08.2007., 15:40
Vjesticice, evo sam i ja pogledala Milicine pelene i igrackice (vidi se da je jako voljeno dijete) i mogu samo :oops: sto sam pomisljala nesto svojom rukom da napravim. Ali moram s necim poceti, pa makar krpljenjem starih pelena :mrgreen: . Je li ti tesko nabrojati materijale koje si koristila izvana (dezenirani), a i od cega si sve unutrasnjost pelene pravila, imam puno tetri, pa koliko slojeva njih da ubacim (koji materijal ti se pokazao najbolji)? Ja namjeravam, kad zavrsim s kursom sivanja, takodje poceti siti pelene i to bi trebale biti od prirodnih materijala. Nikakav flis, poliester itd. I koje snit za krojenje? Da fino sjeda na male guze. I jos, koje covere koristis (osim vunenih). Sad ce Vjesticica :evil: . :lol:
Neki dan sam kupila flanel (12KM metar-1,5m sirina) i cicak traku. Kad krenem vise toga kupovati, moracu traziti popust na metrazi. ;)

mis-pis
10.08.2007., 16:32
Izvini, nasla sam vecinu odgovora na sivanje pelena 9. dio. :oops: Samo mi na ovo odgovori:
materijale koje si koristila izvana (dezenirani),
unutrasnjost pelene (koji materijal ti se pokazao najbolji)?
I koji snit za krojenje? Da fino sjeda na male guze. I jos, koje covere koristis (osim vunenih).

vještičica
10.08.2007., 17:56
Hvala za pohvale. :bouncing: Mazimo i pazimo malu šmizlu, nemamo bolju :mrgreen:
Samo ti započni sa krpanjem. Tako se uči. Meni mati nikad nije dala da šijem nešto od novog komada. Redovno mi je uvaljivala da isporim nešto staro, operem, opeglam, pa onda mozgam kako ću iskrojiti ono što sam pošla. Ne treba ni spominjati da je bila u pravu - nebrojeno puta su moje "kreacije" i "remek-djela" završavala u - kanti za smeće. :lol:
Nego, da ti odgovorim:
Dezenirani materijali posteljno platno (zelene na štrafte, plave na tačke, narandžaste sa životinjicama, svijetlo cvijeće), pamučni puplin (roza cvijeće, narandžaste štrafte), pamučni saten (bijelo/rezeda). Saten inače ostao od projekta "jorgančić", čitaj " 'oću da znam čime dijete pokrivam!" 8)
Unutrašnjost, pretpostavljam, misliš onaj sloj do guze. Triput ura za pamučni velur! Flanel bi sada uzela samo kad ne bi imala velura.
Ako si pod "unutrašnjost" mislila na punjenje, definitivno tetre, frotir inače više "posrče", ali se puuuuuno sporije suši.
Šnit Ottobre design, nije za mnogo male guze. Mnogo je dubok. Neke su nam i sad preduboke. Najbolje su se pokazale pelene šivene od materijala koji nisu prethodno oprani, tj. nisu se skupili koliko su mislili. (nisam imala vremena, pelene bile hitne) Tako sašivene bi ih bubnula na kuvanje i ispale bi baš kako treba. Sad ću da iskopiram svijetlo plave, skinula sam gumu da stavim novu, pa ću napraviti po tom "skupljenom" kroju. Javim rezultat.
Covere jedine do kojih sam mogla doći - Kamaris, prvo vel. 0 (do 6 mj) nama su trajali do 5. mj. postali su preplitki. Sad smo na veličini od 6 mj., ali i on bi mogao biti dublji, a i preširok je, pa preklapamo čičke na trbuhu. :lol: :roll:

mina30
10.08.2007., 19:54
Bok cure malo cu se ubaciti kod vas. Mislila sam da je ovo topic samo za one koji sivaju pa sam slucajno prolistala. Bas ste prave umjetnice, nisam pojma imala da doma radite takva cudesa. :zaljubljen:
Ako nemate nis protiv navraticu ponekad vidjeti sta ste novo napravile.

vještičica
11.08.2007., 00:53
mina30 Dobrodošla! Slobodno navraćaj! Ako to budeš činila dovoljno dugo, počećeš i ti šiti pelenuške :mrgreen:

mis-pis
11.08.2007., 10:03
Super, hvala na informacijama. A koliko slojeva tetre ubacis za npr. nocnu pelenu, a koliko za dnevnu (ne mislim kao insert, nego u tijelo pelene)?

makka
11.08.2007., 14:44
Pamučni velur, jel to pliš?

Ja ga tražim i ne mogu nigdje naći, zapravo trenutno ne mogu naći ni flanel ni šifon ni bilo šta drugo u obadva dučana u mom velegradu, a ne planiram nikud dalje još barem tjedan.
Tak da više nemam od čega šivati :( .

vještičica
11.08.2007., 15:02
miš-piš slojeva koliko sam kad imala, obično 3. Nemam noćne i dnevne pelene. Noćne se razlikuju po tome što unutra utrpam još presavijenu tetru :lol: (ljubi mama svoju popišanku :zaljubljen: ) pa opet nekad ne bude dosta. Našla san neke male peškiriće kod ovih svojih teta u radnji gdje kupujem metražu, pa sad trpam to.
makka Nije pliš, ali je površina malo "plišasta", baš kao velur na obući. Straga, na krivoj strani, ima poprečne prugice, kao npr. denim (mislim da se to zove atlas tkanje). Kupujem ga u radnji "italijanska metraža na kilogram". Ima kod nas takvih radnji bar 6-7 u gradu. A u mom kvartu tri :mrgreen: Tete već krepavaju od smijeha kad nas dvije ušetamo i izađemo sa pola radnje u kesama :lol: Sreća imam tolerantnog muža...

mina30
11.08.2007., 18:50
mina30 Dobrodošla! Slobodno navraćaj! Ako to budeš činila dovoljno dugo, počećeš i ti šiti pelenuške :mrgreen:
He, he, nitko to ne bi volio vise od mene, ali ja ne znam sivati, nemam masinu, nemam vremena za tecaj, jedino zelju, pa tko zna mozda jednog dana :lol: .

vještičica
12.08.2007., 02:11
Kao što već napisah da ću učiniti, uzmem ja plavu flanelsku pelenicu da promijenim gumu. Skinem gumu, prepeglam rubove, pa velim, da uporedim sa originalom, da vidim koliko se to skupilo. I ostanem :shock: Mislim, znam ja da se flanel skuplja, ali toliko!? Uslikala sam pelenu preko kroja (http://public.fotki.com/vjesticica/pelenice/razlika01.html), a kasnije kad sam precrtala novi kroj i kroj preko kroja (http://public.fotki.com/vjesticica/pelenice/razlika02.html) da se bolje vidi. Stvarno za ne povjerovati...
E kad sam već izvadila kroj, velim da sašijem još pelenuški, a ove što su preduboke, ostavim za kasnije, kad guza poraste. MM bio zlatan i iznio Mici u šetnju i u goste kod bake :zaljubljen: pa sam imala čitavo popodne za sebe i svoju Rušku :mrgreen: Kad sam već nju uposlila, uposlim još i Canon-a i poslažem vam svima (vama koji se još razmišljate kako se šiju pelene) pelenuške my way (http://public.fotki.com/vjesticica/pelenuske-my-way/)
Pelenica ispala superiška, eno je na "probnom radu", da vidimo kako će izdržati noć. Pusa svima :* :love:

Sandrij2
12.08.2007., 11:33
vještičica :naklon:
Svaka čast na volji, šivanju, usput fotografiranju, i stavljanju u album... :klap:
Paaaaaaa, možda i ja upalim svoju Bagaticu... (ozbiljno, najozbiljnije razmišljam o tome).
Btw, jučer sam bila kod svoje šilice pa smo nas dvije zajedničkim snagama napravile prvu pelenicu (http://public.fotki.com/sandrij2/pelene/princezinormar015.html), a onda uvidjele neke nedostatke (iz mojih skromnih saznanja pokupljenih ovdje) i napravile drugu (http://public.fotki.com/sandrij2/pelene/princezinormar014.html).
Ja sam uglavnom pametovala, a ona je naravno šivala, ali sve sam upila i stvarno se mislim i ja okušati u šivanju.

vještičica
12.08.2007., 12:53
Sandrij2 :mrgreen: šta ću kad sam zlatna :mrgreen:
Pelenice su ti supeeer! Više mi se dopada ona plava, iako kažeš da ima nedostataka (ja ih ne vidim). Pusa svima :* :love:

mis-pis
12.08.2007., 14:11
Vidjela sam koliko su se skupile. :shock: Nego, ako otkuham flanel prije sivenja, hoce li se onda kasnije skupiti?

mamaanita
12.08.2007., 15:40
Vještičica ti si moj idol :naklon: Jako dobra uputstva. Ja još prošijem rub kad ih preokrenem. Sad mi se, kad gledam tvoje slike, to čini nepotrebno. Sandrij2 sviđa mi se onaj žuti materijal (možda zato što ja imam isti takav bijeli) :lol:

Vještičica, gledala sam tvoje slikice.. Gdje si kupila one metalne "prstene" za sling i koliko dug i širok komad tkanine si upotrijebila (pretpostavljam da si sama šivala)?

mis-pis
12.08.2007., 15:56
Ja skoro nigdje ne mogu da nadjem flanel s djecijim dezenima. Vidjela sam da pamucnih dosta ima, pa pitam da li se i od toga moze praviti vanjski sloj pelena? Moze li se otkuhati i da li pusta boje, skuplja se? :?

vještičica
12.08.2007., 16:10
:mrgreen: :saint: joj što volem kad me hvale :lol:
mis-pis valjda se neće (toliko) skupiti. Ja sam za te pelene kupila flanel na metar. Jedne druge sam šila sa sličnim flanelom i one su se skupile strava, ali ne toliko. Ostale koje sam radila sa flanelom kupovala sam plahtu, jer je flanel bio bezobrazno skup. One su se neznatno pokupile. Ne znam zašto, možda u fabrici prethodno učine nešto s njim :? (ne vjerujem da ga operu) Pitala sam mamu, ona kaže "takav ti je flanel, stalno se skuplja". Računam da se najviše skupi kod prvog kuvanja, kasnije manje (kao lan).

mamaanita I ja inače proštepam oko gumica, ali ne frotir. Previše je "bumbasto" da bi štep bio pristojan.
Prstenovi "handmade by MM" :zaljubljen: Mnogi su me pitali odakle mi, pa da riješim misteriju - uzduž presječena video glava rashodovanog magnetoskopa! (slobodno zinite od čuda, umirite od smijeha, češkajte po glavi, šta god - i ja sam kad mi je rekao od čega su :lol:) Inače su aluminijumski, MM se "okačio" na svaki probe radi (cca 95kg), nisu se iskrivili.
Sling dugačak 2,20m, širok 75cm. Ovaj na slikama je već rashodovan. Toliko smo se nosali da smo ga uspjeli poderati :aparatic: Sašila sam isti takav, ali sa džepovima na "repu" za smještaj igračaka, vode, slinavice...
OT Kad smo već kod slinga, nas troje se redovno "vrtimo" na jutarnjem programu nacionalne nam TV kuće :lol: Snimili nas jedno jutro kad je šmizla odbila da spava dalje od 5h, pa smo već u 6 bili vani. Ne bi ni znala da mi sveki nije rekla (sva ponosna, "ja mislila neki stranci, a ono moja djeca") :lol:

makka
12.08.2007., 17:09
vještičica:naklon: stvarno svaka čast na trudu

Sandrij :klap: za prve pelenice!

Evo ovdje moje prve malene pelene (http://public.fotki.com/makka7/pelene/p8100005.html). Čini mi se da sam ipak napravila newborn veličinu. Od koliko vi radite small?

Što se tiče materijala, meni se za vanjski sloj najbolje pokazao obični šifon.
Ima ga u puno više dezena nego flanela, a i flanel mi se više ofuca tijekom korištenja.
Za unutra volim frotir, ali onaj tanji mekani, i mislim da bi bio super pliš (još samo da ga nađem)

makka
12.08.2007., 17:12
Zadnje tri slike su mala pelenuška, sve ostale su Markove i sve su large jer smo s platnenima počeli tek prošlo ljeto (nažalost)

Dolisa
12.08.2007., 18:28
Vjesticice, Sandrij2, :D
Cure, svaka vam cast! Super su vam pelenuske. Makka, tvoja mi je pelenica izgleda prepremekana.
I ja sam isto pocela flanel koristiti samo na unutarnjem sloju, sad sam se vise okrenula makou, pamucnom veluru, frotiru, plisu. U pravu si za plis, super je mekan za unutra, ali pelene izgledaju fenomenalno i kad je vanjski sloj plis.
Uh...sva sreca da mi DT stvarno jos jako brzo raste, tako da imam izliku za sivanje jos pelenica... :mrgreen:

makka
12.08.2007., 18:38
Dolisa, koliko platiš pliš u metraži?

Engls
12.08.2007., 19:20
Moje iskustvo sa plišem je tak-tak.Dobar za vanjski šminkerski dio,a za unutarnji mi se nije baš paokazao dobar.Ukoliko imate neki mali komad pliša,probajte ga par puta oprati na 60 stupnjeva.Ode i boja i mekoća...Imam dvije pelenuške sašivene od pliša i već neko vrijeme skupljaju prašinu.

Dolisa
12.08.2007., 19:45
Dosli su mi rodjaci koji zive preko grane i donijeli, placali su otprilike nekih 30-ak kn metar. Nisam ga bas vidjala u ducanima ovdje. Bas cu pogledati bolje da vidim koje su cijene u ST, pa javim ako nadjem.
Vidim da zivis u Slavoniji, da ti nije blizu Koridor :mrgreen: ?

Od materijala koji se mogu kupiti kod nas, jedino mako i velur ostanu bas onakvi kakvi su kad su kupljeni, sto se mekoce tice. Neki makoi posvijetle, vecina ostane iste boje.
Plis, flanel, sifon, frotir...to sve postane tvrdje, meni posebno jer nemam susilicu. Kazu da mozes dodati malo octa u vodu u kojoj se peru frotirne pelene i onda dobro protrljati prije susenja, i trebala bi se vratiti mekoca. Nisam nikad probala.
Minkee (vanjski sloj BP) i flanel kupljen vani ostanu predivno mekani, samo minkee ima sintetike u sebi. Minky postane tvrdji za nijansu, ali mislim da on vise odgovara nasem plisu. A ne trebam govoriti za materijale kojih nema kod nas, npr. bamboo velour :heart:
Microfleece ostane mekan, ali postane mucast, suedecloth ostane mekan, sherpa ostane mekana, ali mucasta...ovo sto se tice sintetickih materijala. Nisam imala sherpu koja nema sintetike u sebi, pa ne znam reci kako bi se takva ponasala.
Jesam li koji zaboravila? :oops:

makka
12.08.2007., 22:12
Ja sam sa zapada :mrgreen: , do koridora imam skoro 3 sata.

Ovdje kod mene se jako teško nađe bilo kakav materijal, a da nije za suknje i šoseve :roll: . Čak i obično posteljno platno je teško naći.

Za pliš sam mislila da bi bio dobar jer imam i dosta baby robice od pliša koja je puno prana i na 60 i 90 pa je još dobar.

Sad radim doublere od mikrofibre, našla sam neke krpice za čišćenje 3 kom po 21 kn, presložim na tri dijela i ušijem u flanel, super upija (isprobavala sam samo s vodom, jer nemam više pelenaša :) )

mis-pis
13.08.2007., 09:04
Koridor-majka! :mrgreen: Kad odem svojima u Gradacac, obavezno se jedan dan izdvoji za odlazak (20-30 minuta voznje). Nego, sifon stavljate za vanjski sloj? To je samo od prirodnog materijala (kojeg?) ili mjesavina? Moze li i obicni pamuk, jer tog mogu naci u djecijim dezenima, dok flanel ne mogu.

mis-pis
13.08.2007., 09:08
I zaboravih, meni je mama na Koridoru kupovala tetre (planiram ih u unutrasnjost pelene) i cijena je bila 10KM (37,50kn) po pakovanju za malo tanje, a one "bolje" su bile 15KM. Tako, da znate. ;)

ornela_m
14.08.2007., 00:54
Rekreativno pratim ovu temu vec mjesecima (vidi potpis :mrgreen:) cekajuci da se i sama posvetim ovom sportu, i divim vam se svima.

No, moram ovom prilikom reci, vjesticice, ove foto-upute su fenomenalne, pa igrackice za bebu, ma sve je tako sluper, organic.... osnivam tvoj fan club :love:

Dia
14.08.2007., 17:24
imam jedno hitno pitanje 8)
ima li netko link ili da mi tu objasni kako da sasijem uloske, inserte za pelenu bez endlerice?
ove sve kaj doma imam su endlanih rubova
cik-cak rub ne ide, sve se raspalo nakon nekoliko pranja
ja bi da imaju vise slojeva recimo minimum 4 sloja flanela
e sad sam probala podfrknuti rubove i to je katastrofa
imate kakav savjet, please

Webmama
14.08.2007., 18:01
Ostavi cik cak, ali probaj prostepati nekoliko puta preko cik cak ruba :)

vještičica
14.08.2007., 18:22
vjesticice, ove foto-upute su fenomenalne, pa igrackice za bebu, ma sve je tako sluper, organic.... osnivam tvoj fan club
He he, i fan klub se osniva:mrgreen: Evo MM se javlja, veli biće sekretar i dežurna "djevojka za sve"! :lol: A sad zaozbilje: hvala :* :naklon uz pljesak iz publike: Samo sam htjela pomoći svim mamama koje se interesuju za platnene pelene. Tj koje bi ih šile, a čini im se komplikovano, teško, ili jednostavno nemaju herca upitati za savjet (ima i takvih). Ne znam koliko je "organic", ali je svakako "frugal" :lol: Tako me mama naučila... Reciklaža rulz! A šta ću kad više volim potrošiti na dobar sat ili cipele nego na nešto što sama mogu napraviti. :mrgreen:
Dia Ne znam šta fali da napraviš podvijeno? Samo nemoj prošivati sve slojeve odjednom. Gornji i donji iskroji sa dodatkom za šav, a one unutrašnje bez njega, tako da ti ovi unutrašnji mogu lijepo "sjesti" a šav neće biti debeo svih tih 4 ili više slojeva. Utrpaš slojeva koliko treba i otvor sašiješ rukom nevidljivim bodom. Sve skupa još proštepaš kroz sve slojeve. Nadam se da sam pomogla.
Pusa svima :* :love:
P.S. MM suflira da sam pogrešno identifikovala aparat, nije Canon, nego Olympus :oops: (šta ja znam, meni je to sve isto, oba srebrno-crna, sličnih gabarita, bitno je da radi posao :roll: )

nelitza77
15.08.2007., 00:47
:* vjesticice, eto jos jedne u fun club! sad sam zahvaljujuci tebi pocela i primjecivati po ducanima ove "eko" strikane i heklane igracke, pa eto da podijelim par slicki s vama: IGRACKICE (http://picasaweb.google.com/nelitza77/IgrackiceDaSeBakaInspirira)
na zalost, od mog sivanja jos nista, nikako da jos i za to nadjem vremena (vec mjesec dana pokusavam samo sloziti fotke za svoju "rasprodaju" na burzi, pa nikako i sad cu na kraju stavit post "5 do 12" jer putujemo za Hr u subotu :dancingfever: )
inace, zaribali su me i ovi iz moje "lokalne" Ikee jer su rasprodali zalihu sivacih masina (http://www.ikea.com/se/sv/catalog/products/80115686) (mislim, nije ni cudo, imali su masine za 550 SEK, iliti cca 400 kn, ni u oglasniku nema tak jeftinihna zalost, provjerila sam, nisu ih imali u Austriji ak vas je cijena zainteresirala . doduse, masina je imala samo nekoliko bodova, al ko da mi i treba vise iako ja potajno sanjam o jednoj endlerici, al s obzirom na moje sivalacko (ne)iskustvo to mi je ipak preveliki financijski zalogaj

vještičica
15.08.2007., 02:01
nelitza77 ona zvečkica je super cool! Ja baš pravim jednu takvu, ali heklanu. I ostale igračke su super, samo djeluju poveliko. Ja sam još na malenim, koje mogu stati u ručice. Gdje ti to fotkaš? Kroz izloge? :lol: Žao mi je za mašinu :( , valjda ćeš naći neku drugu. :taps:
Ja nakrojila tonu stvari (i pelena, i pantalonica, i sebi koješta...) al' će izgleda potrajati... Moja šmizla izgleda prolazi kroz "strah 8. mjeseca", a nije čestito ni sedam napunila :unsure: Ne mogu ni na wc, a kamo li u trpezariju za mašinu. Dreka i vriska, da kao da joj neko kožu s leđa skida :sick: Moraću pomaknuti komp, pa Rušku premjestiti u dnevnu. Možda nešto i uradim, ako joj bude dovoljno da me samo vidi, da ne moram baš cijeli dan provesti na puzlama :/
I, da, ostala sam dužna izvještaj o peleni i njenom "probnom radu". Prošla odličnim! Čak je imala i jedan (doduše mali) pojas uz leđa koji nije bio mokar! :D Konačno superturboupijajuća pelena za moju popišanku! Jes da se suši 100 godina, ali vrijedi!
Pusa svima :* :love:

mis-pis
15.08.2007., 09:19
Konačno superturboupijajuća pelena
Koja je to? :D Link na sliku, molim. Nek' se dugo susi, ionako mi treba takva jednom dnevno, znaci 3 bi odradile svoje u ciklusu (ovom pranja pelena :lol: ).

vještičica
15.08.2007., 09:32
Konačno superturboupijajuća pelena
Koja je to? :D Link na sliku, molim. Nek' se dugo susi, ionako mi treba takva jednom dnevno, znaci 3 bi odradile svoje u ciklusu (ovom pranja pelena :lol: ).
Ama, ona smeđa, sa "kursa šivenja pelena" :lol: Rekla sam da ću javiti kako "radi" :)

Dia
15.08.2007., 22:49
sasila sam cik-cak 2x, sad cu vidjet kad se operu
tnx

klara
16.08.2007., 16:43
Pozdrav šivalicama, i starim i novim... Nisam vas dugo čitala i sad se divim novim slikicama i opisima.
vještičica upute za šivanje su ti fenomenalne. Stvarno si se potrudila, svaka čast :)
Ja šivam slično, malčice jednostavnije i manje elegantno nego ti.Tvoj medonja na podbratku i Dolisine barkice su super. Ja ne mogu radit takve stvari jer moja mašina štepa samo ravno :(

Dia ja sam šivala uloške tako da sam stavila dva malo šira sloja izvana, a one unutra iskrojila za otprilike pola centimetra uže. Onda sam proštepala te vanjske slojeve, okrenula i proštepala još jednom sve zajedno, tako da hvatam sve slojeve. Tako dobiješ tanji rub. Ne znam jesam li dobro objasnila.
Moja mama je stvari koje je trebalo endlati radila na ruku, ali to oduzima puno vremena.

Dolisa
16.08.2007., 17:22
Ja se samo ulogirala da posaljem klari jedan virtualni :love: , nedostajala si nam!

klara
16.08.2007., 17:46
Dolisa :love:

vještičica
16.08.2007., 22:55
Klara nedostajala si miiii! :love:
Možda je malo OT, ali moram. Uputstvo za šivenje sam napravila i za vas koje šijete, i za one koje to ne rade, da vide da to nije neko "mudro slovo". A ponajviše za one koje, bilo registrovane, bilo neregistrovane, krstare forumom tražeći informacije, upijajući znanje koje, na žalost ili sreću, ne mogu naći drugdje. Bilo da ih je sram pitati, ili nikad za to nisu čule, svejedno. Imaju priliku, zaštićene anonimnošću koju pruža internet, bez osuda i predrasuda, saznati i probati nešto novo i dobro za svoje dijete (djecu). Meni je ovaj forum mnogo pomogao, počevši od savjeta za trudnice, informacija o porodu, preko sitnica i krupnica koje mi (ne)trebaju za bebu, pa do najvažnijeg - podrške koju sam dobila za dojenje. U pitanjima i odgovorima mama koje nikad nisam vidjela/upoznala, sa problemima sličnim ili istim kao moji. Kad sam uspjela spasiti naše dojenje, učlanila sam se na forum i svima od srca zahvalila. Zbog toga, i još mnogo sličnih manje ili više važnih stvari koje sam ovdje saznala, imala sam nekakvu (možda malo šašavu) potrebu nekako se odužiti. Kako se odužiti za pruženu potporu i poklonjeno znanje? Jednostavno - pružiti potporu onom kome treba i ŠIRITI ZNANJE!, jer znanje je moć.
Veeelika pusa svima :* :love2:

Sandrij2
17.08.2007., 00:06
vještičica :heart: hvala ti na svemu što si podijelila s nama. Pogledaj sad kako si djelovala na mene:

usudih se i ja! (http://public.fotki.com/sandrij2/pelene/pelene005.html)

To sam od početka do kraja napravila sama. Samo da napomenem da mi je domet šivanja porubljivanje starih trenirki i krpanje traperica.
Uvidjela sam neke nedostatke, npr. nisam dovoljno zatezala gumicu, sad sam pri kraju s drugom pelenom i taj nedostatak sam već ispravila.

vještičica
17.08.2007., 00:47
Sandrij2 Bravo! Super izgleda. Od čega je ovo spolja?

enela
17.08.2007., 01:37
vještičica, ja sam već davno u tvom fan clubu. Svako malo slinim na igračkama :zaljubljen: :mljac:

Sandrij2
17.08.2007., 12:51
Sandrij2 Bravo! Super izgleda. Od čega je ovo spolja?

Hvala na pohvalama. :love: Kad me ti hvališ, onda si mislim: Pa dobro, onda nije tako loše.

Ovo spolja je MM-ova "stara" maja godinama neobučena(stara po godinama, ali nije puno nošena), materijal je pamuk, ali onaj kao Lacoste maje (skoro neprimjetno rupičast, ne znam kako bih bolje opisala, ma sigurno znaš).

Engls
17.08.2007., 20:46
Da li ste primjetile da u velikom broju slučajeva makeover/preobrazba se radi na muškim majicama?

Sandrij2
17.08.2007., 21:03
Da li ste primjetile da u velikom broju slučajeva makeover/preobrazba se radi na muškim majicama?

:lol:

Evo još jedna moja HM (http://public.fotki.com/sandrij2/pelene/pelene010.html), a ovako (http://public.fotki.com/sandrij2/pelene/pelene011.html) izgleda kad je otvorena.

Nemojte mi zamjeriti, morala sam se pohvaliti, u Reality Life baš i nemam kome (osim mojoj mami :heart: i MM :heart: koji me podržavaju).

vještičica
17.08.2007., 22:04
:lol: Istina! Vjerovatno jer su muške veće, pa stane čitav kroj. Kod mene je to slučaj jer MM "jede" majice. Kad završi svako ljeto imam bar deset majica koje nisu više za nositi. A toliko krpa za prašinu mi baš ne treba. Mada, moram priznati da su i neke moje platile glavom. A nisu ni nešto manje nego njegove... ;)

Sandrij2 svaka čast! Super je pelenuška!:heart: A i brza si! Moje još stoje pohvatane brdom pribadače, ne stignem završiti. Al' kod mene ti je to ko u fabrici, gomila iskrojenih dijelova u raznim fazama dorade, brdo končića svukuda, po koja pribadača na podu :oops: i onda odjednom 5-6 novih stvari samo osvane (pelena, majica, pantalona, whatever).
BTW, ovaj materijal sigurno nije "pokojna" MM-ova majica ;)

Sandrij2
17.08.2007., 22:52
vještičica :love:

Što se tiče ovog materijala na cvjetiće, okuražila sam se, pa kupila za nekoliko pelenica.

Nego, ja se jako dvoumim da li da idem na HM fitted ili pocketice? Jel' se jako teško suše fitted? Sušilicu nemamo, ne znam ni kud bih još i s njom. Centralno nemamo. Grijemo se na klimu, još ćemo nekako lagano grijati i sobu gdje bude beba (naravno i mi) spavala. Zapravo, užasavam se onog vlažnog vremena koje zna potrajati danima. Lako kad je bura ili sunce, roba na balkon i za čas je suha, ali kiša... :nope:

Btw, sigurno se pisalo o tome, no koliko slojeva fitted pelene na kraju imate (skupa sa svim slojevima)?

vještičica
17.08.2007., 23:16
Sandrij2 Ako se misliš osloniti na vanjsko vrijeme da ti suši pelene u jesen i zimu, radije napravi fitted pocket. Malo jest tlaka obaci-izvadi tetru/uložak, peškirić (to nam je novo otkriće, mali peškirići za malo love, tanje od tetre, a isto upija :mrgreen:). Napraviš isto kao fitted, samo ostaviš "džepić" za ubacivanje punjenja. Ja sam posebno pravila džepić koji se kopča čičkom, slično BumGenius peleni (gledala sam po slici), ali možeš ostaviti straga (ja odustala zbog dvije gumice), ili sprijeda, što je lakše, ali meni se nešto nije dopalo. Inače stavim bar dva sloja nečega unutar pelene, mimo spoljnjeg i dijela do guze.
Sušili u sušilici, dok se vrijeme nije proljepšalo, i mi zaimali malo više pelenica. Ako nije baš suho vrijeme, znaju se dva dana kiseliti na štriku, pa sam se odlučila na ekstremnu potrošnju struje. Pusa :* :love:

Sandrij2
17.08.2007., 23:28
Hvala vještičica! Onda ću se sad malo baciti na pocketice, pa još ih je lakše napraviti, a kao insert za vlažno vrijeme mi se tetre čine idealne, mislim zbog sušenja.

E da, koliko slojeva imaš kod pocketica? Znam da se ne našiva uložak. Možda zvuči kao glupo pitanje, no ja sam opipavala Rodinu pusu i došla do zaključka da ima dva cijela sloja do guze i jedan onaj vanjski (naravno, one imaju i našiveni uložak), pa se mislim da li da tako radim i pocketice, s 3 sloja dakle, samo bez uloška?
Valjda me netko shvatio šta sam htjela reći...

vještičica
18.08.2007., 00:49
Sandrij2 ma sve sam te razumjela :) Ja šila isto od tri sloja, onaj do guze (sa džepom) i još dva sloja pamučnog žerseja (da se malo rasteže, da stanu te tetre). Ostavi malo šire ta druga dva sloja na najužem djelu pelene, takođe poradi umetanja upijajućih dijelova :mrgreen: Čim stignem pofotkaću i "proces proizvodnje# za pocketsice. Moram ih sašiti još par komada, jer idemo na moreeeee :D
Pusa :* :love:

Engls
18.08.2007., 13:22
Ja sam čak šila i sa dva sloja,bez onog zaštitnog vanjskog.Da ne promoći stavljam cover.Brzo se suši i guza je malena u takvoj pelenici.Dok smo bili na moru nisam niti cover stavljala.Pelene sam joj mijenjala svakih 1-2 h i nisam koristila nikakve hlačice,covere,...Pelena i eventualno majičica preko dana su bili sasvim dovoljni...

Sandrij2
18.08.2007., 14:01
Dok smo bili na moru nisam niti cover stavljala.Pelene sam joj mijenjala svakih 1-2 h i nisam koristila nikakve hlačice,covere,...Pelena i eventualno majičica preko dana su bili sasvim dovoljni...

Super! :D

Sad samo da preživimo jesen i zimu...

snoopygirl
18.08.2007., 14:49
vještičice, rastopila sam se na tvoje igračkice!! Preljepe su, preslatke! :heart: Definitivno moram probat napravit jednu. čisto me zanima koju ću novu životinju izmislit :lol:

vještičica
18.08.2007., 17:53
snoopygirl kakvu god da izmisliš, jedino je važno da se Dorianu dopada! :* :love:

klara
18.08.2007., 18:04
I ja danas šivam jednu poketicu (kad Sunčica hoće bit u sobi kraj mašine)- volim ih za noć. A za jesen planiram sašiti nekoliko pelena s ušivenim uloškom (kopiram jednu od MIB-a koju imam :oops: ). Pelena je fitted ali tanja, a uložak sašiven samo s jedna strane (ispod gumice na leđima), suši se dva puta brže a nema slaganja i umetanja uloška (idealno za mene jer sam jako neuredna i gubim stvari :P)

Igračkice - ma bitno da je šarena i da zvoni, ne mora biti postojeća životinja :mrgreen:

Inače Sunčica voli male bočice od jogurta, napunjene grahom. Prelijena sam da ih oblačim u nešto, a i ovako dobro zvone :roll:

MGrubi
19.08.2007., 15:42
može jedno maleno pitanjece:
gdje ima za kupiti (naručiti on line) onaj materijal fleece ili sl. što ne propušta vodu ali zrak da?
napravila bih pocetice s tim vanjskim slojem

marta
19.08.2007., 17:15
nije fleece nego PUL. imas ga na internetkim ducanima tipa diapershop i slicni, vec postoji ovdje nekakav popis tih ducana.

vještičica
24.08.2007., 00:43
Opet ja! :) Završila sam (već davno skrojene) pelene. Slike su u albumiću.
"Sadržaj" pelena:
Smeđe i žute - peškir regularne veličine, ostatak roza žerseja na mede/štraftastog puplina, unutra dva sloja pamučnog žerseja
Pastelne - spolja flanel, unutra debeli frotir i jedan sloj vafl žerseja
Morska - posteljno platno spolja, debeli frotir unutra, dva sloja pamučnog žerseja
Sve pelene do guze imaju pamučni velur i soaker od cca 7 slojeva frotira i žerseja.
Pusa svim šivalicama, a i ostalima koji obilaze ovaj topic :* :love:

Tea
24.08.2007., 00:58
vještice, zlatne ruke imaš! jako mi se sviđaju tvoji uratci! :)

vještičica
24.08.2007., 00:59
:) hvala :*

klara
24.08.2007., 09:18
Bok cure!
Sandrij2 baš je lijepa pelenica :zaljubljen:
Dia jsi li oprala uoške? Sjetila sam se da bi ih se bez endlerice moglo sašiti tako da ih se obrubi pamučnom trakicom, onakvom kakve se kupuju gotove. Nisam još stigla isprobati.

Da se i ja malo hvalim, sašila sam jučer nosiljku (http://img162.imageshack.us/img162/4450/nosiljkaby9.jpg). Nije marama, nego dvije trake spojene u krug, frendica sa Zimnica&Zimnića ima takvu pa mi je poslala mjere.

Tea
24.08.2007., 11:40
OT,
klara, te trake su super, jako praktične i lijepo izgledaju tvoje roze, ali molim te, nemoj dijete nositi prema naprijed nikada. tako štetiš razvoju djetetovih genitalija, te radiš kontra efekat širenju kukova, tj. izdužuješ kukove i podižeš genitalne kosti prema gore, što nikako nije dobro za dijete.
sad ćeš se pitati: ali ima klokanica koje su rađene da se dijete nosi prema naprijed? da ima, ali one nikako nisu dobre. svaša se proizvodi samo da se proda.
pretraži malo po netu i po američkim stranicama, ima dosta pisano o štetnosti nošenja prema naprijed.

Dia
24.08.2007., 14:51
oprala sam ih jedno 3x do sada i super su
mozda je bio problem kod prvih jer su bili od frotira i zato se sve rascufalo :/

klara
25.08.2007., 11:17
Tea čitala sam već o tome, i u marami i Premaxu sam nosila Sunčicu okrenutu prema meni. Ali neki dan sam popustila i njoj (uživa biti prema naprijed jer sve vidi) i komentarima okoline (okreni je jer ovako krivi vrat, dosadno joj je...). Hvala što si me podsjetila!

Idemo sad na Platak malo planinariti i isprobati trake u ozbiljnijo šetnji :D

On topic: sašila sam jučer malu pelenu za lutku prijateličine curice, baš je slatka ispala. Jedva čekam da se Sunčica počne igrat s lutkama, šivat ćemo svašta (kao moja mama i ja jednom davno) :love:

Engls
25.08.2007., 14:31
Dia možda ti mašina nije dobro zahvatila rub frotira? Meni je frotir odličan,ali kada sam šila pamučnu traku oko rubova,sve mi se raspalo nakon prvog pranja...

Dia
26.08.2007., 11:18
Dia možda ti mašina nije dobro zahvatila rub frotira? Meni je frotir odličan,ali kada sam šila pamučnu traku oko rubova,sve mi se raspalo nakon prvog pranja...

mozda :/ , doduse to sam radila na bagatici od sveki za koji sam prvi put sjela, totalno cudna masina, a i frotir je bio od nekog starog rucnika
a kak su se raspali onda sam ih obukla u flanel, e sad kad s flanel oprao, stisnuo se i sad su svi nagrespani unutra :( tak da ih ne koristim
doma u zg mama ima singericu i sad sam radila na njoj
moram ih pofotkati da vam se pohvalim, bas sam zadovoljna
od metra flanela sa djecjim uzorkom dobila sam 5 ulozaka (4 sloja)
metar dode 30kn

klara
26.08.2007., 14:35
Dia super za uloške :)

Usput, našla sam već pred neko vrijeme famozni dućan Gović u Rijeci, kupila sam par lijepih materijala, između ostalog i flis. (ovca_i_janje ipak mi se dalo isprobavati) Danas je Sunčica bila u pelenici od flisa oko 3 sata i nije promočila. Doduše imala je haljinicu, da je nosila hlačice ili bodić preko pelene vjerojatno bi robica upila vlagu iz pelene. Ali pelenica baš lijepo paše uz haljinicu :zaljubljen:

Dolisa
26.08.2007., 14:53
Pozdrav svim sivalica na najdrazem mi pdf-u!

Klara, a gdje mozemo vidjeti slikicu? :trep:

Dia, :D za uloske! A ja sam provela skoro cijelu godinu trazeci lijepe flanele s djecjim uzorkom, sad kad bi i mogli stici u ducane radi jeseni, mi je vec i splasnula zelja za flanelom - kod nas nije bilo ama bas NISTA

Mi smo se jucer vratili sa Solte, bilo nam je prepredobro...i prekratko.

I ja se uskoro bacam na sivanje "zimskih" pelena za Tylera...pa sve gledam gdje mogu nabaviti malo cotton fleeca-a za hladnije dane.
Sasila sam mu nekoliko FB-like pocketica, a nije mi vrag dao mira pa sam izvukla i Mutt-like (pelena za kojom slinim vec stoljecima, i vidim da je nikad necu upecati) kroj :mrgreen: i sasila mu AI2 pelenu (samo neka nije AIO). A sta cu kad nemam susilicu, pa mi AIO uvijek otpada. A i volim opciju naguravanja svega sto mi padne pod ruku u pocket pelene otvorenu :lol:

Nosili smo uredno svoje platnene, samo pocketice i pocket fitted + tetre i uloske, tako da je pranje i susenje stvarno bilo pis of kejk. Bili su mi rodjaci koji nikad nisu vidjeli platnene, pa su mi stalno govorili neka mu skinem "gace" na plazi :lol:
Ta rijec me podsjetila na nase carinike...

vještičica
26.08.2007., 16:10
Vratija se Šime! Dolisa, dobrodošla nazad :* Jel' cotton fleece nešto kao flis dekice, samo 100% pamuk? Ja imam takvu kariranu dekicu, sa sve resama :roll: i 100x mi je došlo da je zarežem... Pravi je Svilanit, i koštala je nošto smiješno, oko 20KM.

klara
26.08.2007., 21:47
Klara, a gdje mozemo vidjeti slikicu?

Nisam slikala, a sad je pelena prljava. Slikat ću kad opet dođe u đir, za 3-4 dana.
Sutra idem u grad pa ću malo gledat materijale, Dolisa dobro si me sjetila da bi moglo biti više izbora flanela jer dolazi jesen :roll: .
A gdje se može naći taj Mutt-like kroj?

Dolisa
26.08.2007., 22:21
Vjesticica, to bi moglo biti to, mozemo se dogovoriti pa ti posaljem komadic materijala, jer mi je ostalo stvarno malo, malo...
Procitala sam da se taj materijal moze naci u trgovinama, ali da to nikad ne bude bas tako mekano kao kupljeno u internet shopovima koji prodaju materijale za, npr. platnene pelene i takve stvari
Na to sam mislila kad sam rekla da trazim cotton fleece, ali sigurna sam da bi i ta tvoja dekica super posluzila (a vidi mene, nagovaram te da unistis deku :oops: )

klara, ne moze se naci na netu, koliko ja znam :P

makka
26.08.2007., 23:13
Ja sam nedavno bila u Osijeku i uspjela kupiti samo par metara posteljnog platna, nekih dječjih šarenih, ali ništa od flanela niti bilo šta drugo.
Sašila sam nešto pelenica sa frotirom iznuta i sad mi sve stalo jer nemam više od čega, a moram mirovat i ne mogu više nigdje šopingirat :( .

Ako nađete lijepog bebastog flanela, sjetite me se za koji metar (ja pošaljem pare ofkors) :)

vještičica
26.08.2007., 23:18
Ma neee, da sam htjela, davno bi ja njoj presudila, nego pitam jel to-to. A čini mi se da jeste. I stvarno je mekano, a već je 100x oprano. A MM ne bi dao da je secnem, ta je glavna za popodnevne dremke. ;) Navela sam ti ko pravi, ako budeš u prilici da potražiš i kupiš u ST, da se ne gnjaviš da internet prodajom. Dekica je krupno karirana (ova moja je roza/žuto/bijela), al mislim da ima i jednobojnih, kao one engleske dekice za piknik, sa sve resama. I povelika je - blizu 2m dužine i cca 140cm širine (podosta za 20KM :lol: )

klara
28.08.2007., 10:22
makka žao mi je što moraš mirovati ali bit će vremena za šivanje pelenica. Ne znam kakve probleme imaš, ali ja sam morala morovati u trudnoći i peporuka je bila ležati a ne sjediti, tako da ne znam je li za tebe uopće dobro da sad sjediš za mašinom.
(Ako ti je dosadno, možeš plesti papučice i vestice na ležečke, to sam ja radila i zahvaljujući mirovanju naučila plesti ;) )

Cure je li netko šivao pelenice od pamuka s 5% elastina? Ostalo mi je materijala od one nosiljke - na prvi pogled izgleda super za pelena ali ne znam kako bi se to ponašalo u pranju?

Tea
28.08.2007., 12:59
klara, možeš šivati bilo koji materijal, tj. pamuk sa elastinom, tj. sa bilo kolikim udjela elastina ali obavezno moraš okrenuti taj materijal sa elastinom na donju stranu, tj, tvrđi materijal tipa flanela, ili običnog pamuka neka ti bude gornja strana, tako da ti se ne rastegnu rubovi.
nadam se da si me skužila?! :/ :mrgreen:

klara
28.08.2007., 14:36
klara, možeš šivati bilo koji materijal, tj. pamuk sa elastinom, tj. sa bilo kolikim udjela elastina ali obavezno moraš okrenuti taj materijal sa elastinom na donju stranu, tj, tvrđi materijal tipa flanela, ili običnog pamuka neka ti bude gornja strana, tako da ti se ne rastegnu rubovi.
nadam se da si me skužila?! :/ :mrgreen:
Pa i nisam baš :?
Što tebi znači gornja i donja strana?
Mislila sam sašiti palenicu od 3 sloja - 2 bijeli pamuk i vanjski sloj to s elastinom (stavila bih ga van jer je lijep, preljep je i preskup da ide npr između 2 sloja flanela gdje ga se ne vidi).

wildflower
28.08.2007., 14:44
klara, ja sam (zasad) sasila jednu pelenicu na koju sam stavila izvana taj elasticni pamuk. to je onaj tanki materijal kao za ljetne majice. nemam pojma da li ima i koliko ima elastina, no u svakom slucaju, rastezljiv jest. uzela sam ga bas zato sto mi je bio lijep, a dosadio mi flanel i posteljno platno i njihovi obicni djecji uzorci. za unutarnju stranu uzela sam jednobojni frotir.

pelenica je ispala super, oprana je vec nekoliko puta na 60 i jos uvijek izgleda isto, tako da je prosla na testu, sto se mene tice - pa sve mislim kako cu nabaviti jos tog materijala s drugim uzorcima, da malo osvjezim kolekciju :)

vještičica
28.08.2007., 18:10
klara, pisala sam kako šijem pelene sa žersejem, ovdje (http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?p=1107165#1107165). Moraš imati neki materijal koji se ne rasteže, staviti ga odozgo i po njemu štepati, jer on onda "ne da" da se žersej rasteže.

makka
28.08.2007., 18:22
makka žao mi je što moraš mirovati ali bit će vremena za šivanje pelenica. Ne znam kakve probleme imaš, ali ja sam morala morovati u trudnoći i peporuka je bila ležati a ne sjediti, tako da ne znam je li za tebe uopće dobro da sad sjediš za mašinom.
(Ako ti je dosadno, možeš plesti papučice i vestice na ležečke, to sam ja radila i zahvaljujući mirovanju naučila plesti ;) )

Ma nije ništa ozbiljno, to sam si ja sama odlučila malo stati na loptu jer sam preforsirala sa aktivnostima i nije mi bilo dobro pa sam se malo uplašila.
I gin mi je rekla da malo usporim.
Napisala sam da ne mogu u šoping, jer do Osijeka imam sat vožnje (MM ne vozi nego ja) pa onda još hodanje po gradu ... naporno mi je. A nigdje bliže nema ništa.

Plesti ne znam, iako sam htjela naučiti, ali trenutno uz Marka nema šanse :) .

Jel zna netko kakav je to materijal finet (ili finel :unsure:), jedino sam to našla ovdje u jednoj trgovini, tanji je od flanela, ali je isto mekan s jedne strane. Kupila samo dva metra jer imaju samo bijeli (a i tanak je prilično za pelenu)

Tea
29.08.2007., 00:11
klara, pisala sam kako šijem pelene sa žersejem, ovdje (http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?p=1107165#1107165). Moraš imati neki materijal koji se ne rasteže, staviti ga odozgo i po njemu štepati, jer on onda "ne da" da se žersej rasteže.

klara, eto to ti je to. upravo je vještičica rekla! ;)

Mama Medo
29.08.2007., 02:25
evo i mene! :)
nisam mogla odoljeti... dobili smo od sveki šivaču mašinu... zovem ju gospođa singer 784 i nismo se baš još skroz upoznale (nemam uputstva :/ ). naime, ja nikada u životu nisam ništa sašila (i bila sam duboko uvjerena da i neću - mislim da nema toga što bi me potaklo na pokušaj upravljanja ovom čudnom mašinom da nisu pelene u pitanju. što ti je ovisnost! :mrgreen: )
dakle - nisam znala ni konac provesti kroz onaj čudni labirint (nisam sigurna ni da bi sad ponovo znala - moram poslikati da imam bar slikicu kak to treba izgledati). dobila sam od sveki kratka uputstva što i kako ide (sad mi je žao jer nisam zapisivala, a bojim se da nisam baš sve popamtila :oops: ) i dogovor je bio da ćemo skupa slijedeći vikend probati... ali, hmmm, tko bi izdržao do vikenda!
kroj sam skinula sa celtic clothsa i ... uz koji savjet iskusnijih (Dolisa, :* )... ta-daaa - evo moja prva pelena!
http://picasaweb.google.hr/MamaMedo/MojePelene?authkey=rnJAJp3HZQg
naravno, nije baš neka ljepotica... šav je malo pijan na nekim mjestima i tu i tamo negdje nešto strši... čičak me dosta namučio... ali nadam se da će sa vježbom doći i malo više preciznosti!
nadam se da se neće raspasti u pranju i jedva čekam da ju isprobamo na maloj guzi!

vještičica
29.08.2007., 07:57
:klap: bravo! samo naprijed!

klara
29.08.2007., 09:07
Tea i vještičica sak kužim što znači gore i dolje.. probat ću sašiti pa vam javim kako je ispalo.

Mama Medo bravo za pelenicu, baš je lijepa, izgleda puuuno bolje nego moja prva ;)

Engls
29.08.2007., 09:39
Mama Medo čemu takva skromnost?Pelena ti je odlična! :klap:

Tiwi
29.08.2007., 17:06
Mama Medo pelena ti je preslatka i super si ju sašila :love:

Dodje MM danas doma s posla a ja u kuhinji umjesto ručka - krojim NB pelene :lol:

vještičica
29.08.2007., 17:45
Dodje MM danas doma s posla a ja u kuhinji umjesto ručka - krojim NB pelene :lol:
A ni kod nad često nije mnogo drugačije. Ruža zasjela na astal i ne silazi već mjesecima, samo je malo maknem da jedemo :lol: I, da ne bude zabune, kod nas se (još uvijek) kroje M pelene ;) NB budemo još malo pričekali...

klara
29.08.2007., 19:19
Tiwi kako slatko :zaljubljen:

I ja bi rado šivala NB pelenice, ne baš sad ali nadam se da hoću za godinu dvije :)

Meni je mašina u zasebnoj sobi (ogromna je starinska, ne stane na stol nego zauzme pola sobe) Uglavnom ta soba je znala biti sređena za goste, a sad je stalno pun pod krpica i čička :roll:

Engls
29.08.2007., 19:32
Zna li netko gdje se može kupiti "kirurški konac"?Time sam jednom prilikom krpala trampolin i još uvijek se nije niti ocufao,a na njemu skakači svakodnevno treniraju.Mama koja mi ga je donijela više ne dolazi na skokove,pa nigdje ne mogu naći taj konac.

vještičica
29.08.2007., 22:14
Misliš na onaj u bojama, neresorptivni, što izgleda kao silk za pecanje? Probaj u apoteci, ali ti se može desiti da ti traže recept ;)

Engls
29.08.2007., 22:30
Ne,ovaj je bio kao obični,ali znatno tanji i jako čvrst.

vještičica
29.08.2007., 22:42
Da, ima i taj, isto je neresorptivni. Ali osim apoteke, nemam drugu ideju. U stvari, imam, nađi nekog ko radi u bolnici da ti donese neki kojem je istekao rok :mrgreen:
A pristojna zamjena bi bio konac za krpanje ribarskih mreža. Potraži kod sportske opreme, odjeljak "ribičija"

Sandrij2
29.08.2007., 22:46
Mama Medo, pelenica je stvarno super! :D

Evo, ja sam par dana pauzirala i danas sam se opasno bacila na posao. Odlučila sam sašiti najviše pocketica, zbog sušenja naravno.

Klara, di je taj dućan Gović?

Mama Medo
30.08.2007., 01:03
:D :D cure, hvala na pohvalama!
gotova je i pelena broj 2 :mrgreen:
ako vas zanima kako prva izgleda na maloj guzi i kako izgleda moja druga pelena... škicnite http://picasaweb.google.hr/MamaMedo/MojePelene?authkey=rnJAJp3HZQg

vještičica
30.08.2007., 01:16
Šta te briga za pijane šavove, bitno je da drže! I da je bebać zadovoljan :D (a koliko vidim, jeste)
Sugestija: uzmi širi čičak, ili zašij uduplo čičak od 2cm, bolje se skopčaju

vimmerby
30.08.2007., 01:20
Mama Medo, :klap: :klap:
krasne su ti pelenice!

Tiwi, jedva čekam da vidim tvoju NB kolekciju! :*

Mama Medo
30.08.2007., 01:31
Šta te briga za pijane šavove, bitno je da drže! I da je bebać zadovoljan :D (a koliko vidim, jeste)
Sugestija: uzmi širi čičak, ili zašij uduplo čičak od 2cm, bolje se skopčaju

hvala! :*
plan i je bio staviti 2x2cm čičak, ali kad sam se namučila s prišivanjem prvoga, odustala od drugoga... kao za probnu pelenu će biti dobro.
sad se možda dokopam čička širine 3cm pa ću probati s njim... i svakako ću potrošiti ove po 2cm uduplo.

ovca_i_janjad
30.08.2007., 02:24
Mama Medo, šivaj čičak cik-cakom, ako ga ima tvoja mašina, puno je lakše za početnike, a bome i one iskusnije. Staviš na najveću širinu (5 ili 4), puno manje moraš paziti. Duljina boda neka bude standardnih 2-3.

vještičica
30.08.2007., 09:09
Da, baš tako, cik-cak bodom. Ja radim tako, jer se čičak zašiven ravno nekako brzo ocufla po rubovima :? Ja imam Ružu, pa je širina boda 4, a dužina blizu nule, pa bude jako gusto i pokrije sav rub čička.

Mama Medo
30.08.2007., 09:30
ovca_i_janje, vještičica, hvala - probat ću cik-cakom slijedeći puta! :*

bimba iaia
30.08.2007., 09:45
:D Znala sam Mama Medo da si i ti talent i da će se ovisnost o platnenima proširit sa shoping područja na
"svako je šivalica (kovač) svoje sreće"....
Kad počinje tečaj? :mrgreen:

:klap: za pelenice.

:* manekenu!

klara
30.08.2007., 12:03
Sandrij2 dućan je u blizini početka Trsatksih stuba. Prođeš ulaz u stube ali ne penješ se nego hodaš cestom prema Orehovici - prvo je biljna ljekarna, onda par ulaza dalje taj dućan - tamo inače prodaju opremu za šivaće mašine. (pred neko vrijeme je ovca_i_janje objašnjavala i to slikovito, ali en mogu sad naći njezin post)

Tea
30.08.2007., 13:15
mama medo, bravo za početničku pelenu :klap:

a čičak još možete raditi i u križ, tako ste sigurne da vam se neče odporiti.

Sandrij2
30.08.2007., 23:45
Sandrij2 dućan je u blizini početka Trsatksih stuba. Prođeš ulaz u stube ali ne penješ se nego hodaš cestom prema Orehovici - prvo je biljna ljekarna, onda par ulaza dalje taj dućan - tamo inače prodaju opremu za šivaće mašine. (pred neko vrijeme je ovca_i_janje objašnjavala i to slikovito, ali en mogu sad naći njezin post)

Hvala ti puno, mislim da znam gdje je.

ovca_i_janjad
31.08.2007., 00:11
Gović je butiga!

vještičica
31.08.2007., 16:46
OT
Drage moje šivalice i one koje će to tek postati, odjavljujemo se na 15 dana povodom odlaska na moreeee! :D Ukoliko se koja nađe na Hvaru, znak za prepoznavanje - ljubičasti sling, asesoar dugokosi čupavi muž :lol:
Pusa svima, javim se po povratku!
:* :love:

klara
31.08.2007., 23:36
vještičica dobro se provedi!

Koja je razlika između dućana i butige?

ovca_i_janjad
31.08.2007., 23:52
Nikakva :). Jedno tursko, jedno talijansko. Hrvatski bi bilo prodavaonica.

ovca_i_janjad
31.08.2007., 23:54
Ona rečenica je trebala glasiti 'butiga/dućan se zove Gović', ono je bila nekakva inverzijica koja je dobila sasvim drugo značenje ('Gović nije dućan, Gović je butiga') :oops:.

vještičica
01.09.2007., 10:04
Još nismo otišli, deda nam se razbolio :cry: čekamo da ozdravi pa da krenemo (deda vozi)

klara
01.09.2007., 10:51
Ona rečenica je trebala glasiti 'butiga/dućan se zove Gović', ono je bila nekakva inverzijica koja je dobila sasvim drugo značenje ('Gović nije dućan, Gović je butiga') :oops:.
stvarno, ja sam mislila da me ispravljaš zbog nekog razloga. lingvistički nesporazum :lol:

vještičice nedam se da će deda biti dobro i da ćete brzo krenuti :love:

Elinor
01.09.2007., 15:01
vještičice, za dedu i more ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ :heart:

vještičica
02.09.2007., 11:30
Hvala cure na vibrama :heart: Deda nam je baš bolestan, prima injekcije :cry: Nadamo se da će uskoro biti bolje, pa da krenemo na put. Pusa svima :* :love:

Tiwi
02.09.2007., 12:17
Vještičica :love: ~~~~~~~~~~~~~~~~ za dedu i da vam ne propadne more. A što ne odete vlakom do Splita pa fino na trajekt? (btw: ti si mi baš neko simpa veselo stvorenje ;) samo nikako da to napišem)

Mama medo i druga je mrak!! I super slatki materijal. A kad veliš da vam se šavovi vide - pa trebala si staviti drugu boju konca, npr plavu, odnosno isprobaš, uzmeš konce koji ti se čine okej za te boje na peleni i staviš na materijal (baš konac, ne špulu) i tak najbolje vidiš koji se fino stopi s materijalom. A meni je i odmah pao na pamet onaj fora šareni konac, koji ima brdo boja na sebi. Moram ga nabaviti.

Sutra ću ići kupiti čičak i lastiku. Ove pelenice koje sam spomenula da sam iskrojila sam poslala jednoj dragoj curki (bude sama rekla, ako hoće) da ih spoji i stavi drukere pa a izgledaju totalno profi :D A ostale ću sama, ali mi treba čičak.

Razmišljala sam koliko da ih napravim, pa uz ove koje smo kupili ispada da će ih biti bar 20-ak. Zatrpat ću se pelenama :lol:

Nego, cure - jel ima ovdje neka maherica u štrikanju??? Zapravo, imale smo prije nekih 8 mjeseci i topik .. idem ga naći...

vještičica
02.09.2007., 12:37
Tiwi vesela maherica u štikanju, na raspolaganju! Šta ti treba? :*

Tiwi
02.09.2007., 13:01
Tiwi vesela maherica u štikanju, na raspolaganju! Šta ti treba? :*

Pa recimo, nešto ovakvo (http://public.fotki.com/tiwi/pusti-snovi/lizzieswonderlandshorts.html)
a u ovo (http://public.fotki.com/tiwi/pusti-snovi/longies.html) sam zaljubljena! (klikni i next :heart: )

:mrgreen:

vještičica
02.09.2007., 13:22
šta ti konkretno treba? Mustra (šema) kako se plete, šarena vuna ili neko da ti to isplete? Raznih šema imam, vunu šarenu nemam, samo jednobojnu, a isplete se brzo ;)
Pusa, odosmo u šetnju, javim se za koji sat, a ti dotle napiši šta ti treba :* :love:

Tiwi
02.09.2007., 15:12
Pa ja ti kupim i pošaljem vunu (i ak još nekaj trebaš) i pošaljem :)
A o oduživanju preko pp-a ;)

Idemo sad na izletić, pa se tipkamo na večer.

vještičica
04.09.2007., 01:07
:* svima, deda nam je ozdravio :D , i odosmo :bye:

Mama Medo
04.09.2007., 13:00
vještičica, :bye:
lijepo se provedite!

Ariens
07.09.2007., 10:55
Bok cure,

ja ne znam sivati a imam jedan problemcic pa molim savjete. ;)

Imamo Kamarisove pelene (koje ne koristimo bas previse jer smo bezpelenasi) no i ono malo sto smo ih koristili susilica je unistila cicak. Posto bih te pelenice htjela pokloniti prijateljici koja u ozujku treba roditi zanima me moze li se nasiti drukere umjesto cicka :mrgreen: cini mi se da su drukeri kvalitetnije rjesenje (ako nisu razuvjerite me) :)

Gdje nabavljate fini frotir za pelenice. Ja imam jednu pelenicu koja je trebala sluziti za siroko povijanje kad je M. bila mala no sad nam je to najdraza pelenica jer je najmeksa i najtanja (najvise lici na gacice). Mislim da je proizvodjac Vikid iz Karlovca.

hvala

ovca_i_janjad
07.09.2007., 11:33
Ariens, možeš bez problema promijeniti čičak, na Kamaris stane i onaj od 3 cm, ja sam to napravila. I ja sam skinula one dodatke na ušima, novi čičak sam stavila na uši, čini mi se da su tako pelene primjerenije za manje bebe.

Ariens
07.09.2007., 12:09
Znam za cicak samo se bojim da ce ga susilica opet unistiti :/
A za prve mjesece mislim napraviti (mama ce sivati) mini pelenice od frotira kad bebica manje piski pa nije bitna prevelika moc upijanja (to sve za moju frendicu :* )

Ariens
07.09.2007., 12:11
Ah jos jedno pitanje :oops:

Ima li u Hrvatskoj gdje za nabaviti nepropusni materijal (kao cover za AOI pelenice) koji se moze prati na 60 stupnjeva?

Tea
07.09.2007., 13:23
ariens, da na tim vikidovim pelenama jako je loš čičak. odmah se uništi, bez obzira na sušilicu.

na njih se bez problema mogu staviti drukeri, ali možeš ponovno i prišiti čičak, jaći. ne možeš baš debelog, mislim da na te pelene ide maximalna širina čička 1,5-2 cm.

a pula jedino možeš nabaviti ako naručiš iz amerike, svi imamo iste probleme :mrgreen: :(

vještičica
07.09.2007., 19:56
Vratili se mi... bili tri dana, buraaa duvaaa, kiša padaaaa (i ne misli stati) :cry: Čekali ne bi li se vrijeme stabilizovalo, a Mici počela da kiše... :/ Pa se spakovasmo nazad. Sad smo stigli kroz ne znam ni ja koliko kiše i snijega. Pusa svima :*

Tea
07.09.2007., 20:22
dobro došle natrag :love:

Dolisa
07.09.2007., 20:44
vjesticica, velkam bek!

Steta sto vam je vrijeme pokvarilo godisnji :( ...
Ali nam je drago vidjeti ti nick na forumu! :*

PUL: wazoodle.com
diapercuts.com

Nema kod nas...

Engls
08.09.2007., 21:42
vještičice,zar niti "abrakadabra" nije pomoglo? :?

vještičica
08.09.2007., 21:58
Ama ni abrakadabra, ni krilce od šišmiša, ni muž čarobjnak. Ništa :cry: Ni noge nismo ukvasili... Nema veze, biće bolje. Hvala svima na dobrodošlici :* :love:

makka
10.09.2007., 16:11
vještičice, eto sunca, sletite se opet malo do mora :) .

nego, imam pitanje ...
prva nb pelenica mi je ispala tak minijaturna da ne vjerujem da će beba u nju duže od dva tjedna (a čini se bit će velika beba).
Odustala sam od nb veličine i prešla na s, s tim da sam ga mrrrrvicu povećala :mrgreen:. E sad, imam pelene visine oko 40 cm, dakle gotove, sašivene. Kroj je oko 42 cm.
Sad me opet frka da će joj biti prevelike :/ . A cilj mi je bio da ih može nositi do oko 3 mj.

Tea
10.09.2007., 16:23
makka, bolje da su ti veće, jer uvijek unutra možeš staviti običnu tetra pelenu, smotanu uložak. za male bebe će ona biti jako debela, i taman će popuniti višak pelene.

Tiwi
15.09.2007., 12:41
Bok maherice od mašine!

Evo malo na ogled tri uratka zajedničkim snagama s dragom Dolisom.

Kako vam se sviđaju pelenice pod brojem 7, 8 i 9???

http://public.fotki.com/PatrikovSvijet/nae-platnene-pelene/

Ja sam sretna da ne mogu biti sretnija!! Ispalo je genijalno, baš kao prave. Evo, Teddy ih je pipnula, pa nek veli ona.
Dolisa ih je dobila iskorjene i izrezuckane i morala ih je spojiti i staviti drukere, napravila je to divno, zar ne?! :*

Sad moram za Patrika napravite veće ;)

nikolicc
15.09.2007., 13:07
Bok maherice od mašine!

Evo malo na ogled tri uratka zajedničkim snagama s dragom Dolisom.

http://public.fotki.com/PatrikovSvijet/nae-platnene-pelene/

Ja sam sretna da ne mogu biti sretnija!! Ispalo je genijalno, baš kao prave. Evo, Teddy ih je pipnula, pa nek veli ona.
Dolisa ih je dobila iskorjene i izrezuckane i morala ih je spojiti i staviti drukere, napravila je to divno, zar ne?! :*

Sad moram za Patrika napravite veće ;)

pelene su geeenijalne :mljac:

Snowflake
15.09.2007., 13:50

http://public.fotki.com/PatrikovSvijet/nae-platnene-pelene

Super ti je kolekcija pelena, samo mi se čini kao da si se pripremila na blizance :lol: , a ne na jednu slatkicu!
Stvarno su prekrasne, a ja samo mogu rozaste sanjati i diviti se tuđima.

Tiwi
15.09.2007., 16:16

http://public.fotki.com/PatrikovSvijet/nae-platnene-pelene

Super ti je kolekcija pelena, samo mi se čini kao da si se pripremila na blizance :lol: , a ne na jednu slatkicu!
Stvarno su prekrasne, a ja samo mogu rozaste sanjati i diviti se tuđima.

Ne copraj :lol:

A roze... ja u muci navučem Patriku i sve 5. Nije mu uopće bed :mrgreen:

vještičica
15.09.2007., 17:40
Tiwi SUPERCOOL PELENICE!
:zaljubljen: prekrasne su! Koji je to kroj? Ili ste iskopirale Mutt sa originalne pelene ;)
Dada :naklon: :klap: svaka čast!

Mama Medo
15.09.2007., 21:59
Tiwi, suuuuper su! :D
Kolekcija je prekrasna! :heart:

Lutonjica
15.09.2007., 22:02
fantastične su!

vimmerby
15.09.2007., 22:19
auuuu, pelene su super! :naklon:

enela
15.09.2007., 23:31
:klap:

Tea
16.09.2007., 00:04
bravo za pelenice! :klap:

Tiwi
16.09.2007., 09:00
:zaljubljen: prekrasne su! Koji je to kroj? Ili ste iskopirale Mutt sa originalne pelene ;)

Muttaqin kroj - skinula po ovom štraftastom pod brojem 6. To me peru T hormoni :mrgreen:

vještičica
16.09.2007., 10:21

Muttaqin kroj - skinula po ovom štraftastom pod brojem 6. To me peru T hormoni :mrgreen:

Oću i jaaaaa taj kroooj! Pretty please with sugar on top :trep: :mrgreen:

Tiwi
16.09.2007., 11:14

Oću i jaaaaa taj kroooj! Pretty please with sugar on top :trep: :mrgreen:

Bum ti ga poslala. Daj adresu na pp :)

mamaanita
17.09.2007., 10:52
može i meni?

mamaanita
17.09.2007., 10:55
jel može netko poslikati jednu newborn pelenicu uz neki predmet poznate veličine (već sam vas to jednom molila)? Uz novčanicu, cd ili slično... One koje sam prije šivala za frendicu bile su ok ali je i beba bila minijaturna. Sad bih trebala opet, a ova beba je "uobičajne" veličine tj. nije mrvica kao prošla. Opet mi se čine jako malecke..

Dolisa
17.09.2007., 11:21
Napravile smo dobar posao, zar ne? Iako je Tiwi napravila glavninu ovog puta... :*
Bas mi je bilo drago raditi na ovome, male, male, maleeeeee pelenice, ma nisam nikad u ruci drzala manje!
Ja sam si malo prije toga izvukla 3SR kroj, to je njihov OS, i sasila si, tj. Tyleru :lol: AIO pelene...i sad su mu male :x . Moram se uhvatiti povecavanja toga kroja, jer kao i vecina OS pelena....male su mu :(

Pepe2
17.09.2007., 23:59
bi li netko poslao i meni kroj za pelenicu?... :oops: pls.

makka
18.09.2007., 15:13
Tiwi pelene su predivne :zaljubljen: , jel imaš koju za proslijedit?? :mrgreen: .

Svaka čast cure na udruženim snagama, stvarno su mrak.

nego, htjela sam priupitat... uspjela sam naći felpu pa me zanima koju stranu stavljati do guze, onu mekanu mucicastu?

Tiwi
18.09.2007., 16:37
Ne pišem baš puno jer mi je ovih dana opasno muka :roll:

No, sad sam na poslu pa čitam.

Poslat ću, samo mi trebaju adrese.

I poslikat ću uz nešto :) .

Nemam viška, čak mi se čini da ih je premalo :oops: