PDA

Pogledaj cijelu verziju : H2O čistač na paru

willow_tree
06.10.2007., 17:34
jel ima ko? čini mi se super

http://www.tv-prodaja.hr/index.asp?tn=productview&c=706&pid=26920

maria71
07.10.2007., 23:15
imam ja predjeda od ovog svemirskog čuda -cento gradi

eno ga na ormaru, lovi zjake :mrgreen:

zumbulmama
09.10.2007., 18:31
Vidjeh gotovo identičan u Quelle katalogu za 499kn.

smartic
11.10.2007., 08:51
imam ja od zeptera...
kupila prvenstveno zbog fuga kad smo uselili u stan, ali bez nekog sredstva za izbjeljivanje, ne treba ti ni čistač na paru :/
i moj većinu vremena lovi zjake, jer bi trebalo napuniti vodu, pa čekati da dostigne dosta veliki pritisak itd., itd....
i da... ako pereš pločice, znaj da će biti mokre jer para mora kondenzirati. ja sam prala zidove u kupaonici, i sve mi se slijevalo po podu pa je te vode bilo svugdje...

willow_tree
11.10.2007., 12:58

ima ga i sveki i bio joj super godinama, a sada je u šupi! budem od nje uzela da uopće vidim kako to ide meni.

willow_tree
11.10.2007., 12:58

ima ga i sveki i bio joj super godinama, a sada je u šupi! budem od nje uzela da uopće vidim kako to ide meni.

willow_tree
11.10.2007., 13:00
a ima on onaj stojeći masažer pa ću i njega isprobat :mrgreen:

willow_tree
11.10.2007., 13:01
a ima on onaj stojeći masažer pa ću i njega isprobat :mrgreen:

mmarjana
18.10.2007., 21:47
meni bi trebao nekakvi čistač na paru koji bi dobro očistio pločice, od blata, masnoće i sl., i da su odmah suhe! u prizemlju kuće imamo poslovni prostor pa treba stalno čistiti. Zepter mi se čini prefini za to, više mi je nekako za stan a ne za te pločice. A i ne bi baš trebao biti preskupi, oko 5, max. 7ooo kn Imate kakvav savjet?

Leelee
03.02.2008., 20:43
podižem ovo...
Ima li tko ovakav s tv-prodaje? - danas sam prvi put vidjela tu ponudu. Je li stvarno dobar i za parket (para između 90 i 100 stupnjeva C - zar to nije prejako?)?

faith
04.02.2008., 10:54
I mene zanima da li netko ima baš ovaj s tv-prodaje. Nadala sam se da će se netko javiti.

sasana
06.02.2008., 12:05
Mi smo se dvaput selili i 2 puta u novom stanu skidali skorene tapete. Ovo cudo jako dobro sluzi za tu svrhu. :lol:
osim za to ga bas i nismo koristili.

chris blue
06.02.2008., 12:21
Ja sam kupila neki mali u metrou za 130 kuna i topi svaku zmazanoću: pećnica, drvenarija, pločice - sve, sve :D

grace
06.02.2008., 12:53
Moja mama ima od Kerchera i uz njega i peglu koja koristi tu paru ja sam oduševljena. Ne znam da li je bolji za ciscenje ili peglanje. Jedino je cijena ta koja me sprećava da ga kupim, samo za čišćenje stana mi se cini skupim.

stella
12.04.2008., 12:32
I ja bih taj s TV prodaje.Ima u neckermannu i jeftiniji,pa sad ti budi pametan koji je bolji.Meni bi služio za brisanje laminata koji me živcira i stalno je flekav.

maza36
16.04.2008., 19:36
Imam taj iz Metroa i moram priznati da ga nerado koristim. Ne da mi se čekati da se zagrije, pa ohladi, koma mi je brisati za njim sve što rastopi jer to moram odmah dok se ne posuši, i u stvari ga nisam niti žewljela, ali ga je zakoniti dovukao. Ja sam htjela onaj vodeni kaj i usisava a ne da samo otopi. :/

emira
16.04.2008., 20:03
Ima moja mama baš taj H2O. Kupila ga je nakon što joj je nakon xy godina crknuo cento gradi :)

kinder
16.04.2008., 20:48
ja imam zepterov i stvarno je odličan

stella
17.04.2008., 09:30
Ja sam ipak jučer naručila iz Neckermanna za 599 kn,i to onaj kao usisavač,koji ima nastavke i za pranje prozora i još neke.Jedva čekam da dođe i da isprobam :D

maxi
17.04.2008., 09:37
obavezno javi čim isprobaš, ili organiziraj prezentaciju :mrgreen: pa da vidimo iz prve ruke

maza36
17.04.2008., 10:14
Eto, o tome pričam - moj ne usisava :-(

stella
18.04.2008., 09:06
obavezno javi čim isprobaš, ili organiziraj prezentaciju :mrgreen: pa da vidimo iz prve ruke

Vrlo rado ću organizirat,ali sve prisutne to trebaju isprobat na licu mjesta,pa vam rado prepuštam da same testirate aparat u mojoj kući :mrgreen: :mrgreen:
maza36,ovaj što sam ja naručila ne usisava.Imam mormalni usisavač,imam veliki usisavač koji je ujedno i perač tepiha,ali njega mi je nespretno svaki put montirat kad bih obrisala kuću,pa sam naručila ovaj usisavač (http://www.neckermann.hr/hr/nm2/home/suche/FH_bmZoX3BhZ2V0eXBlPWRldGFpbCZuZmhfYWN0aW9uPXNlYXJ jaCZmaF9zZWNvbmRpZD1uZWNrZXJtYW5uX2hyXzEzMzU4OCZma F92aWV3X3NpemU9MTAmZmhfZWRzPSVjMyU5ZiYmZmhfbG9jYXR pb249JTJmJTJmbmVja2VybWFubl9ociUyZmRlX0RFJTJmX2Fjd Gl2ZSUzZSU3YjIwMDgwNDE0JTdkJmZoX3NlYXJjaD0lYzQlOGR pc3RhJWM0JThkJmZoX3JlZnZpZXc9c2VhcmNo//m-133588/index.html) koji samo briše i pušta paru kako bih lakše brisala moj grozni laminat.

Erin
18.04.2008., 10:30
Ja imam onaj sa tv prodaje, kupili ga u Merkuru(oni drže stvari od Top shopa). meni je čistač dobar, kupila sam ga isključivo radi čišćenja podova samo vodom jer imamo bebu puzačicu i valjalicu od 3,6g pa da ne riban raznim kemikalijama. perem i parkete i nisu se oštetili (još), pločice mi super očisti, posebno lajsnu između pločice i parketa koju ručno nikada nisam mogla lipo očistiti. on ne usisava, usisam prije. Jedina zamjerka mi je što ne ostaje za njim onako suho kao što reklamiraju, ali ni nešto pretjerano mokro.

stella
24.05.2008., 12:49
Evo da konačno podijelim iskustvo s mojim malim čistačem.Super mi je,toliko je lakše i brže čišćenje mog laminata s ovim,nego ono klasično namoči krpu,iscjedi,isperi,i tako non stop.Dakle puno manje vremena,a rezultat super.Neki dan sam išla nakon brisanja parom prebrisat suhom krpom da osušim pod brže,i ta krpa je bila posve čista.Dakle,ipak ta vruća para makne svu prašinu i prljavštinu.
Ono što me fasciniralo je kako smo super njime očistili pećnicu.Namjerno je nisam prala neko vrijeme,jer sam se spremala kupit parni čistač,pa sam htjela na tome testirat.Samo smo mi stavili malo sredstva za čišćenje,da brže otopi masnoću.
I treće što smo probali je čišćenje pločica u kupaoni,ali sam imala problem sa zidnim pločicama.Imamo sive fuge i bijele pločice,pa je ta jaka para topila fuge,i razmazivala sam po pločicama to sivilo.Šteta je što se ne može jačina pare regulirat.Al pranje podnih pločica je bilo ok.
Dakle,ja sam zadovoljna,i uz to što je fakat čisto zbilja mi se smanjuje vrijeme čišćenja naspram onog s mopom.

cvijetak
25.05.2008., 23:10
Imam i ja onaj mali Zepterov čistač na paru, ali ni uz najbolju volju nisam skužila kako da ga upogonim u svoju korist. Može netko nabaciti koji detalj? Npr. s koje udaljenosti to treba špricati? I što poslije? Jel obavezno brisati ili ...? Ma, joj...

stella
27.05.2008., 10:14
cvijetak,ja imam četku na njemu kao onu na klasičnom usisavaču (to je jedan od nastavaka), pa na nju se prikači krpa,ona kao mop,i tak ja puštam paru i brišem pod

Ena
28.05.2008., 02:11
stella, jesi probala s tim čistačem prati prozore?

zrinka
28.05.2008., 23:40
jel se s tim cudom moze ocistiti kauc od stofa?

Ena
29.05.2008., 17:31
Nekad davno sam imala prezentaciju isto jednog čuda koji je čistio i usisavao.
Bila sam oduševljena kako je oprao prozore, a da ne govorim kako mi je nabio komplekse kad žena krenula čistiti kupaonicu i krevete.
Mislim da se zove Eco (ili tako nekako) 2000 International.
Ima li netko takvo što?

stella
31.05.2008., 12:09
stella, jesi probala s tim čistačem prati prozore?

Ima nastavak za pranje prozora,ali ga još nisam probala.

stella
31.05.2008., 12:10
jel se s tim cudom moze ocistiti kauc od stofa?
On samo pušta paru,dakle ne usisava,tak da ne znam kako bi ga osušila.Ja sam tražila isključivo taj,jer imamo doma taj veliki usisavač koji pušta paru i usisava,njime peremo tepih,al mi je on nezgrapan za brisanje podova svaka 2 dana,a ovaj mali mi je za to praktičan.

ljiljan@
26.06.2008., 22:59
U zadnje vrijeme i ja proučavam ponudu. Čini mi se da je ovaj s TV prodaje (ima ga za kupiti i u Mercatoru) isti kao i Neckermanov (štapni oblik) dok Quelle-ov ima oblik usisivača i kaže da ima 16 nastavaka; da pere prozore, radijatore, fuge, sve vrste podova.
Hajde cure hvalite još malo te uređaje, možda se lakše odlučimo mi koji nemamo.

ljiljan@
26.06.2008., 23:01
Eh da, piše da Quelle-ov čisti kauče (Zrinka pitala si), autosjedalice i još svašta.

stella
27.06.2008., 11:42
ljiljana,ja nisam našla u quelleu taj kaj čisti kauče,koja je šifra proizvoda? Ja imam ovaj iz Neckermanna (http://www.neckermann.hr/hr/nm2/home/suche/FH_bmZoX3BhZ2V0eXBlPWRldGFpbCZuZmhfYWN0aW9uPXNlYXJ jaCZmaF9zZWNvbmRpZD1uZWNrZXJtYW5uX2hyXzEzMzU4OCZma F92aWV3X3NpemU9MTAmZmhfZWRzPSVjMyU5ZiYmZmhfbG9jYXR pb249JTJmJTJmbmVja2VybWFubl9ociUyZmRlX0RFJTJmX2Fjd Gl2ZSUzZSU3YjIwMDgwNjIzJTdkJmZoX3NlYXJjaD1wYXJuaSs lYzQlOGRpc3RhJWM0JThkJmZoX3JlZnZpZXc9c2VhcmNo//m-133588/index.html). Napisala sam što sam sve čistila i super mi je za podove koje očistim za čas.

ljiljan@
27.06.2008., 21:26
Evo Stella:
Broj proizvoda: HB0517953
Parni čistač. Velika pomoć pri čišćenju, olakšava kućne poslove i mnogostruko je upotrebljiv. Kratkim vremenom zagrijavanja uređaj je brzo spreman za rad. S gumbom za kontroliranje izlaska pare. Multifunkcionalni nastavak za pod idealan je za čišćenje podnih obloga (prikladno i za drvene podove sa zaštitnim slojem). I teško dostupna mjesta, npr. fuge, žaluzine, radijatori itd. jednostavno se mogu očistiti od prljavština. Specijalan nastavak omogućuje savršeno čišćenje prozora, ogledala, pločica i ostalih glatkih površina. Kombiniranim nastavkom jednostavno možete čistiti tapecirani namještaj, tepihe, autosjedalice, kupaonicu i kuhinju. 16 dijelova pribora nalazi se u integriranom spremniku. Količina punjenja: 1 L. Doseg: 10 m.

Tapecirani namještaj, tepisi, autosjedalice - to me najviše privlači :)

zhang
27.06.2008., 23:15
U zadnje vrijeme i ja proučavam ponudu. Čini mi se da je ovaj s TV prodaje (ima ga za kupiti i u Mercatoru) isti kao i Neckermanov (štapni oblik) dok Quelle-ov ima oblik usisivača i kaže da ima 16 nastavaka; da pere prozore, radijatore, fuge, sve vrste podova.
Hajde cure hvalite još malo te uređaje, možda se lakše odlučimo mi koji nemamo.

kod ovoga štapnog oblika je problem to što može čistiti samo podove, ne može npr. pločice u kupaonici. jer kada ga se okrene u bilo kojem drugom smjeru od poda voda ne ulazi u otvor u koji treba ulaziti i ne može se stvarati para.
baš sam se bila raspitivala u dućanu o tome.
ja isto razmišljam o parnom čistaču pa me baš zanimaju utisci onih koji to imaju, da li im je olakšalo život. :D

[size=9]ja sam inače luda za svim kućanskim pomagalima, i sve koje imam i koristim. ali ako slučajno u kuću dovučem nešto s čime neću biti zadovoljna, bojim se da ćemo i ja i aparati spavati na dvorištu. :mrgreen:

zhang
03.07.2008., 22:44
stella, jesi možda isprobala pranje prozora u međuvremenu?
ja još uvijek razmišljam o čistaču na paru. mislim da ću se odlučiti za quelleov ili neckermanov.
bila sam se raspitivala i za zepterov, ali košta 12000kn. za te pare mogu i platiti nekome da mi tri godine čisti stan.

vanjaml
10.07.2008., 23:32
Ja imam H20 iz Top shopa, nedavno sam ga kupila u Super Konzumu. Po stanu imam većinom parkete pa ih onda sve najprije trebam usisati ili dobro pomesti od prašine pa tek onda proći sa H20 čistačem. Ako to ne napravim onda mi on svu prašinu zaljepi za parket pa imam ekstra posla. Druga mala zamjerka je što nije toliko lagan i pokretljiv za upravljanje koliko sam očekivala. Sve u svemu dobro očisti i dosta brzo se i osuše podovi (puno brže nego ranije sa vodom i krpom). Evo ako nekog još nešto zanima o H20 slobodno pitajte ...
Mene zanima za što točno koristite Zepterov mali ručni usisivač na paru, to sam dobila na poklon ali uopće ne znam što bi s tim?

Mony
11.07.2008., 09:17
I ja ga kupila prekjucer, al nisam jos uspjela vidjet kako radi. Javim se iza vikenda :mrgreen:

zhang
12.07.2008., 22:08
ja sam naručila onaj od neckermana i trebao bi stići kroz koji dan...
mony, javi dojmove.

Mony
14.07.2008., 08:50
Evo me.
Cistac je super, doduse, za prvi puta sam dosta brzo njime prelazila preko povrsina, posebno parketa, od straha da ne pusti previse vode. No, sve je bilo OK, a kak je vruca para, brzo ishlapi, isto zapravo ko i kod rucnog pranja poda (ja imam viledinu spuzvu za rucno pranje).
Malo mi fali sjaj pronta, al on se iovak primjecuje sam jedan dan, pa cu to pregrmit ;) (pise - ne stavljati nikakva sredstva :/ )
Kad bolje razmislim o vrijednosti, i MM i ja mislimo da je ipak malo previse novaca za to (700kn), po meni vrijedi nekih 400 do 500kn max., al dobro - glavno da sluzi svrsi.
Sutra il preksutra cu vidjet kak djeluje na fuge kad ga se dulje drzi (pise 8-15 sec.)
Nastavak za tepih jos nisam isprobala - i ovo je dovoljno za prvi puta :mrgreen:
zhang, ajd javi kakav je taj iz neckermanna? Svidja mi se sto je povrsina cistaca veca pa brze prijedjes citavu povrsinu stana, (bio je i takav u Merkuru gdje sam ovog kupila), no ipak sam se odlucila za ovaj trokutasti jer se svuda moze ugurat ;)
Tolko od mene ;)

Ena
14.07.2008., 09:13
Mene silno zanima kako peru prozore? :)

zhang
14.07.2008., 10:23
Malo mi fali sjaj pronta, al on se iovak primjecuje sam jedan dan, pa cu to pregrmit ;)
ja imam mat pločice pa mi je svejedno :mrgreen:

zhang, ajd javi kakav je taj iz neckermanna? Svidja mi se sto je povrsina cistaca veca pa brze prijedjes citavu povrsinu stana, (bio je i takav u Merkuru gdje sam ovog kupila), no ipak sam se odlucila za ovaj trokutasti jer se svuda moze ugurat ;)
da sam znala da ima takav u mercuru, ne bih naručivala i čekala 2 tjedna na isporuku. jel se možda sjećaš koliko je koštao u mercuru? u neckermanu je 600kn + 50kn poštarine.

ja sam se odlučila za ovaj jer se s njim mogu prati i prozori. čini mi se da se sa ovim štapnim ne mogu prati prozori jer kada ga digneš i nakosiš, voda ne utječe u onaj mali spremnik pa se ne može niti para praviti. a ja imam kuću sa puunoo staklenih površina.

Mony
14.07.2008., 10:35
I ja imam hrpu stakala (nemam nigdje prozore, vec staklene stijene), al nisam o tome razmisljala :/
Eto, da ste barem prije to spomenule :)

Za ovoga u Merkuru nisam sigurna pere li prozore, a kostao je 749 kuna.

amica
16.07.2008., 11:05
Cure, pratim vas ali ne mogu poloviti sve opcije...
Zato molim pomoć!!! :*
Imam prizemlje poploćeno sa 100m2 mat pločica s širokim fugama i htjela bi kupiti nešto na paru jer prljavštinu ne mogu skinuti svakodnevnim"običnim" prelaskon sa krpom i vodom (pločice nisu glatke nego hrapavije).
Preporučite koji bi mi najbolje odgovarao od ovih koji su navedeni, a da njime mogu otapati i druge (okomite) površine i sl? i preko čega ili gdje ga kupiti?:/
Jedna nedoumica, vi koje čistite njima podove a koji ne usisavaju- znači da morate najprije podove usisati da bi ih mogle oprati parom? A kako onda povuće otopljenu zmazanoću(ili što već s njom)? :/

Mony
16.07.2008., 16:14
Da, podovi bi se trebali usisat, a zmazanoca ostane na krpama.
Za okomite povrsine ne znam - ovaj moj nema tu opciju.

zhang
16.07.2008., 19:09
amica, neckermannov ima tu opciju. meni bi trebao stići idući tjedan pa ako ti se da pričekati, ja ću provjeriti pa javiti.
mony, hvala za info za cijenu u merkuru. ajd, kad ga već čekam, bar je 100kn jeftiniji od ovog u merkuru

amica
16.07.2008., 21:50
zhang, hvala, mislim da ću pričekati pa javi! :*
I ja sam došla do zaključka da bi najoptimalniji po funkcijama i cijeni bio taj iz neckermanna... iako ne mogu vjerovati da je jeftiniji u n. nego merkuru... :/ taj iz n. je onaj plavi pod oznakom 720/766RA?
Nadam se da će biti ok za moje prizemlje jer inače ću morati ribati... :cry:

amica
16.07.2008., 21:53
mony, hvala i tebi na informaciji! :*

zhang
17.07.2008., 08:33
amica, ja isto imam hrapave (mat) pločice u hodniku i kuhinji. nije tolika površina kao kod tebe, ali ćemo svjejedno vidjeti funkcionira li.

Inesica
17.07.2008., 10:48
usporedjujuci cijenu neckermanna i quellea, isti, isti taj na paru (crveni neki bob home) je 50kn jeftiniji u quelleu. u N je 350kn u Q je 300. ajd 299,99

ja si razmišljam da ga uzmem već neko vrijeme, a sad mi je došla i obavijest od Q da ako uzmem do kraja 7mj da na sve narudžbe iz novog kataloga daju 100kn popusta. tako bi mi u Q ispao 200kn. pa sa ja i dalje razmišljam. možda da prestanem razmišljat.

nije mi to presudno ali sam radoznala. jel u ta čuda ide obična voda iz pipe ili destilirana?

Mony
17.07.2008., 11:06
Za 200 kn uzmi makar ti stajao neupotrebljen :P

;)

Nis ne pise u uputama od mojeg, pa stavljam obicnu vodu iz pipe

zhang
24.07.2008., 19:07
meni je stigao strojček....pa da javim dojmove.. :D

ja sam baš zadovoljna s ovim što sam isprobala:
- oprala dvostruka (dva dijela) staklena balkonska vrata i kuhinjske prozore i super je. malo se cijedi voda, ali se lagano pobriše sa papirnatim ručnicima.
- oprala pločice u kuhinji, isto super opralo mrljice, suši se i kraće nego kada je oprano sa viledom, krpama i sl.
- oprala parket (dio koji viri ispod tepiha), nisam primjetila da je nešto para oštetila lak, ne znam jedino da li se to dogodi kroz neko vrijeme upotrebe, to ne mogu garantirati.

još moram isprobati na ulaznom hodniku (a tamo mi je i pas, pa je taj hodnik uvijek zmazaniji), ali kako je oprao ove pločice, nemam razloga misliti da će ovo oprati lošije.

u svakom slučaju, meni je super jer MRZIM navlačenje kanti, krpetina i sličnih stvari za pranje... izgleda kao mali usisivač, dobije se jedna krpa s njim, ali može se staviti i mali stari ručnik, stara tetra pelena ili nešto slično.

inače, nije na odmet i spomenuti da sam ovo radila nakon što me 4 dana tresla neka crijevna viroza i da nemam baš previše energije, ovo gore navedeno me nije umorilo (pogotovo kada se sjetim koliko bi mi vremena i energije otišlo na pranje prozora)

amica
25.07.2008., 15:05
zhang, super! :D :D :D
znaći, mogu kupiti? nas je petero ( ok. jedna mala se nosa..., ali ulazimo s kolicima, ali imamo ogromnu samojedicu koja naravno kroz svoj otvor ulazi i izlazi iz kuće a čisti šape jedino kad ja dreknem ;)
ja bi ga za pločice, pećnicu??? :? i prozore.
strojček je iz neckermanna pod brojem 720/766RA?
hvala jer si javila!!! :heart: :love: :heart:

Mama Martina
25.07.2008., 18:57
Cure, a postoji li kakav čistač na pru, ali i da usisava? Ja bih takav jer imam i tepihe i parkete.

zhang
25.07.2008., 22:08
amica, nemaš frke :* i obećala sam javiti
pećnicu još nisam probala čistiti, budem idući tjedan. malo me ova viroza koju sam imala iscrpila tako da se hvatam baš poslova koji mogu pričakti koji dan. :mrgreen:
ja sam uzela neckermannov, Art. - Br. 720766GJ 00 pa ga možeš detaljnije pogledati.
Mama Martina, mislim da zepter ima kombinaciju usisavača-perača, ali mu je cijena cca 12.000kn (a možda i više). ovaj neckermanov je 600kn.

amica
26.07.2008., 10:03
zhang, :*
Idem ga preštudirat i naručiti! :D
da, zepterov ima mogućnost usisavanja i pranja, ali MM me htio iznenaditi i preko prijatelja uzeo Rainbow (skup :evil: :cry: )na vodu, i super on usisava od poda do madraca, laki se čisti ali ne pere (a ja imam poviše) i kad se sjetim para :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: ( tješim se da ga MM otplačuje...)

zhang
26.07.2008., 10:58
a ništa, sada ćeš imati oboje... :)
dok usisaš, taman se voda u peraču zagrije...

amica
28.07.2008., 10:29
zhang, :*

zhang
28.07.2008., 10:58
inače, jučer sam prala kupaonicu s njim...zidne pločice pere super, temo gdje se skuplja kamenac će ipak trebati oprati sa npr. octom, ali ovaj ostatak koji nije tako kritičan je super.
isto sam wc i bide, nakon što sam ih oprala kao i inače, pošpricala s parom i još jednom prebrisala.
ja sam, sve u svemu, zadovoljna strojčekom.

amica
29.07.2008., 19:15
spomenula si i prozore...ja si razmišljam da li ću moći i po plastičnoj stolariji s parom? to mi je koma jer se na bijelome sve vidi, a muhe su nam domaće životinje.... :evil:

zhang
29.07.2008., 20:43
ne znam kako plastika reagira s vrućom vodom, pretpostavljam da ne bi ništa bilo, ali ako budeš provjeravala, prvo provjeri na nekom dijelu koji nije jako vidljiv.
možeš sa jednim nastavkom našpricati parom i onda prebrisati sa nekom krpom ili ručnikom.

amica
29.07.2008., 21:42
hoću, javim.

Mony
30.07.2008., 09:31
isto sam wc i bide, nakon što sam ih oprala kao i inače, pošpricala s parom i još jednom prebrisala.

Kak si ih pospricala parom?
Skinula si navlaku???

zhang
30.07.2008., 12:40
ovaj moj perač ima neki nastavak koji je debljine olovke kroz koji ide para. pa sam sam s time naparila/našpricala dio koji ima te neke utoriće i prebrisala krpom.
jel ti imaš ovaj neckermannov perač koji izgleda kao usisvač ili onaj štapni? prepostavljam da se sa štapnim to ne može.

Mony
30.07.2008., 12:46
zasto sam otkrila ovaj topic nakon sto sam perac kupila :mrgreen:

cini mi se da ovaj iz tv prodaje ima manje opcija od tog iz neck. :/

zhang
30.07.2008., 15:08
zasto sam otkrila ovaj topic nakon sto sam perac kupila :mrgreen:
a šteta, ja sam se počela dobro raspitivati prije nego nešto (tako malo veće) kupim. jednom sam se bila zeznula i od tada sam oprezna.

Mony
30.07.2008., 16:15
ma i ja se raspitujem, al nisam vidjela ovaj topic, vec otvorila svoj, a malo mi se cura javilo... :/

Al, dobro, OK mi je ovaj moj, samo bih rado da moze cistiti ako ne prozore, a ono barem plocice na zidovima u kupaoni...

Probat cu ja svejedno :mrgreen:

zhang
30.07.2008., 20:45
moraš obratiti pažnju na rupicu kroz koju prolazi voda (ako je onaj model sa prozirnim spremnikom), jer ako voda ne prolazi kroz tu rupu kada ga nagneš, ne može se stvarati pritisak, pa nema niti pare.

Mony
31.07.2008., 09:34
Thanks, dobra ideja - je spremnik je proziran ;)

Ena
05.08.2008., 10:49
zhang, ima li taj čistač nekakvu garanciju i servisera kome se možeš obratiti ako nešto rikne?

Mony
05.08.2008., 13:11
moraš obratiti pažnju na rupicu kroz koju prolazi voda (ako je onaj model sa prozirnim spremnikom), jer ako voda ne prolazi kroz tu rupu kada ga nagneš, ne može se stvarati pritisak, pa nema niti pare.

zhang, jucer sam gledala spremnik. kroz cijelu duzinu spremnika ide cijevcica, do vrha, a spremnik se ne smije puniti do vrha, znaci voda nije nikad iznad te cjevcice.
E, sad, jesi mislila na tu cijevcicu?
Moram pitat - strah me bilo jucer probat :mrgreen:

A, Ena, sto se tice garancije - od neckermanna ili quellea dobijes racun i garanciju i meni su za sivacu masinu rekli da njih nazoves u slucaju problema i reci ce ti gdje je serviser.

zhang
05.08.2008., 13:16
ena, sorry, tek sam sada vidjela pitanje. ovako kako je mony odgovorila.
mony, nisam ti 100% ziher koja je cijevčica jer sam ja samo jednom vidjela taj model u dućanu kada sam gledala koji bih kupila. pretpostavljam da se ne bi ništa strašno dogodilo da neganeš ako voda ne bi prolazila kroz cijevčicu, mislim da bi aparat to registrirao kao da nema vode (kao da si ju potrošila). ali to je samo moje mišljanje, nisam baš neki ludi stručnjak za stojeve. probaj nagnuti dok nije uključen da vidiš kuda voda ide i kaj se događa s vodom.

Mony
05.08.2008., 13:46
ma, da, imas prav - probat cu - valjda nece eksplodirat :mrgreen:

Ena
05.08.2008., 14:36
hvala :*

sanjas33
05.08.2008., 19:06
cure koliko je garancija na taj uredjaj i ako se pokvari nakon garancije postoji li serviser?

kahna
06.08.2008., 00:29
A mene zanima (nisam skužila :oops: ) dali taj iz quelle usisava ili ne?

zhang
06.08.2008., 12:58
sanja33, javim kada pronađem garanciju (strčnjak sam za zametnuti garancije i račune)
kahna, ne usisava.

kahna
06.08.2008., 17:54
A dali fali to što ne usisava, ili je dovoljna samo krpa da sve pokupi?

zhang
06.08.2008., 19:06
ja prvo usisam. za to vrijeme se taman voda u paročistaču zagrije. stavim krpu na nastavak i prebrišem.

ljiljan@
10.08.2008., 12:14
Prošli tjedan naručila sam iz Quelle-a onaj za 589 kuna. Trebam čekati 3 do 4 tjedna isporuku. Taman za jesensko čišćenje doma. Javit ću vam dojmove.

ljiljan@
19.08.2008., 21:10
Došao moj strojček. Nisam baš previše oduševljena, očekivala sam puno jači mlaz pare,veću snagu. Mislila sam da s time prelaziš po svim površinama a one ostaju čissssteee, ali nije to to. :( Pripomoć u kući će biti, ali nije nešto što bi mi uštedjelo vrijeme kao npr. perilica-sušilica, suđerica.

ljiljan@
19.08.2008., 21:11
Eh, jedino sam zadovoljna kako čisti radijatore. Čitavo grmlje od prašine izletjelo je iz njih.

zhang
19.08.2008., 21:23
Došao moj strojček. Nisam baš previše oduševljena, očekivala sam puno jači mlaz pare,veću snagu. Mislila sam da s time prelaziš po svim površinama a one ostaju čissssteee, ali nije to to. :( Pripomoć u kući će biti, ali nije nešto što bi mi uštedjelo vrijeme kao npr. perilica-sušilica, suđerica.
baš mi je žao da ti nije 'sjeo' :( , meni je moj strojček super. moguće da je zbog razločitog proizvođača. :?
s njime čistim sve površine koje mi nisu pod tepihom, i mogu ti reći da kada kasnije hodam u čarapama po kući, budu čiste.
hodnik u kojem mi je pas super očisti, ok, trebam promijeniti 2-3 krpe, ali bude super.

ljiljan@
19.08.2008., 21:36
:*
Probat ću još s prozorima. Možda me tu oduševi!

ljiljan@
24.08.2008., 12:09
Čovječe, kako je dobar za pranje prozora!!! :D
U tren oka posao gotov, a za efekt nemam riječi osim - super!

kahna
24.08.2008., 12:27
ljiljan@ dali je to ovaj (http://www.quelle.hr/hr/q4r/heimwerkengarten/FH_bmZoX3BhZ2V0eXBlPWRldGFpbCZmaF9zZWNvbmRpZD1xdWV sbGVfaHJfMTc3NDMwJmZoX3ZpZXc9ZGV0YWlsJmZoX2xvY2F0a W9uPS8vcXVlbGxlX2hyL2RlX0RFL19hY3RpdmU+ezE5NzAwMTA xfS9jYXRlZ29yaWVzPHtxdWVsbGVfaHJfNl9xdWVsbGVfaHJ9J mZoX3JlZnRoZW1lPXByb21vXzgxMDc3NjQ1LGxvd2VzdC1jYXR lZ29yeSwvL3F1ZWxsZV9oci9kZV9ERS9fYWN0aXZlPnsxOTcwM DEwMX0vY2F0ZWdvcmllczx7cXVlbGxlX2hyXzZfcXVlbGxlX2h yfSZmaF9yZWZ2aWV3PXN1bW1hcnk=/)
Sada je na akciji, čini mi se to dosta povoljno obzirom koliko ste vi plaćale, pa nisam sigurna dal da uzimam.
Nećkam se, a već mi ide na živce da nakon što obrišem pod i prođem u čarapama - one budu crne :shock:

ljiljan@
25.08.2008., 22:45
Ne, ne, ne Kahna, nije to taj. Moj izgleda kao manji usisivač, ima odvojeno kućište od cijevi s različitim nastavcima. Netko je napisao da s ovim štapnim možeš samo prati podove, ne i prozore.

kahna
25.08.2008., 23:58
Hvala :*
Izgleda će onda pasti onaj i Neckermana.
Samo ne znam kada :roll:

Janoccka
26.08.2008., 21:51
I mene zaintrigiralo.... Ali ja bi samo štapni. Nisam baš skužila jel netko zadovoljan s nekim od štapnih modela...

litala
29.08.2008., 04:48
mene zanima stapni i kako on cisti tepih?

trenutno sam na tapisonu :roll: i treba mi da ocisti mrlje koje nastaju kad se na mokro uhvati prasina...

onaj na tv prodaji to cisti da je milina gledati :roll: al ja nisam bas toliko naivna ;)

jel netko cisti tepih/tepison sa stapnim h2o cistacem?

apricot
29.08.2008., 06:37
aj, kad ti iskušaš, javi meni

litala
30.08.2008., 01:22
pa necu kupovat samo da bi isprobala :P

cekam neki izvjestaj :D

amica
03.09.2008., 09:26
I meni napokon stigao strojček!
Probala čistiti pločice i ok je, mada bi bilo bolje da ima neki regulator pare koji možeš podešavati i staviti paru na jače... da, bila bi i druga cijena :roll: ... nisam uspješno očistila prozor, nešto radim krivo ( stavila sam nastavak s onom gumicom, pošpricam parom i onda povućem po tome ali ostaje mi vode po prozoru a dolje se cijedi...) 8)
ljiljan@, kako ti to činiš savršeno? :shock:

zhang
03.09.2008., 15:40
ja to prebrišem sa papirnatim ubrusima. bude skroz ok.

ljiljan@
03.09.2008., 22:22
Amice, ja stavim na onaj plosnati nastavak (onaj koji ima sličan oblik kao brisač za pod samo je puno manji) i na njega navučem onu malu krpicu koju dobiješ s priborom. Prozore lagano pošpricam sredstvom za pranje prozora i odmah navalim s tim nastavkom. Vruća para brzo otopi sve nečistoće. Zatim s papirnatim ubrusom, kao i Zhang, prebrišem. Začas su suhi (valjda od topline) i biserno sjajni.
Za brisanje mi je osim papirnatih ubrusa dobra i krpica iz DM-a baš za tu namjenu- za brisanje stakla.

ljiljan@
03.09.2008., 22:25
I još - regulator pare na Quelle-ovom čistaču postoji. To ti je gumb skroz naprijed koji možeš okretati lijevo - desno. Mislim da je u položaju lijevo najveći pritisak pare, ali provjeri u prospektu.

puntica
03.09.2008., 22:26
meni je mama danas rekla da nam je taj čistać na paru uništio parkete. i fakat, skroz sam zaboravila da su parketi bili koma...
kaže da su izdržali oko 3 godine a onda se počeli raspadati... :(

ljiljan@
03.09.2008., 22:39
Ja baš i nerado čistim s njime parkete. Za sada pločice i prozori, a probat ću sjedala u autu.

kahna
03.09.2008., 23:45
Eeee, vidiš informacije.
A ja planirala uzeti ga baš za čišćenje parketa (po cijeloj kući su mi osim u kupaonici).

puntica
03.09.2008., 23:52
Eeee, vidiš informacije.
A ja planirala uzeti ga baš za čišćenje parketa (po cijeloj kući su mi osim u kupaonici).
i ja isto...baš dobro da sam spomenula mami, inače bih imala još jednu beskorisnu kućansku spravu... :lol:

litala
04.09.2008., 01:50
tepih - mrljice?? enibodi? :mrgreen: :*

zhang
04.09.2008., 06:58
ja još nisam probala tepih s njime čistiti. tepih obično rifljamo na onaj staromodan način. baš ću probati kada budem idući puta čistila pa ti javim. iako sam malo skeptična.
sad si me podjetila da je opet vrijeme za čišćenje tepiha...

litala
04.09.2008., 12:50
:mrgreen:

amica
04.09.2008., 13:42
ljiljan@, e sad mi je jasno čemu ona mala krpica na gumicu služi... :oops: , ok, probat ću ovako kao što ste napisale. da, ja sam uzela ovaj iz neckermanna, i taj nema podešivač pare zar ne, zhang?

zhang
04.09.2008., 15:21
nema, bar ja nisam nigdje skužila...

Janoccka
05.09.2008., 13:06
Jel ima netko

http://www.quelle.hr/hr/q4r/heimwerkengarten/trends//p-/m-177430/index.html

ili

http://www.quelle.hr/hr/q4r/heimwerkengarten/rundumshaus/ntzlichehelfer//p-/m-178252/index.html#

zhang
07.09.2008., 19:02
tepih - mrljice?? enibodi? :mrgreen: :*
nije da baš ludo odu. para malo osvježi tepih, ali ne ukloni mrljice.
dakle, nema do rifljanja.

litala
07.09.2008., 23:27
e, hvala ti! :*

zhang
08.09.2008., 09:06
nemaš frke. :)

tropical
12.09.2008., 10:35
zhang, ti imaš ovoga? http://www.neckermann.hr/hr/nm2/home/suche/FH_bmZoX3BhZ2V0eXBlPWRldGFpbCZmaF9zZWNvbmRpZD1uZWN rZXJtYW5uX2hyXzE1Njc1OSZmaF92aWV3PWRldGFpbCZmaF9sb 2NhdGlvbj0vL25lY2tlcm1hbm5faHIvZGVfREUvX2FjdGl2ZT5 7MjAwODA5MDh9JmZoX3JlZnRoZW1lPXByb21vXzg1NDE1MjI3L Gxvd2VzdC1jYXRlZ29yeSwvL25lY2tlcm1hbm5faHIvZGVfREU vX2FjdGl2ZT57MjAwODA5MDh9JmZoX3JlZnZpZXc9ZGV0YWls//m-156759/index.html

naime, u neckermannu ih ima dosta. i netko kaže da takav ima i u mercuru?

zhang
12.09.2008., 10:50
da, taj. sada je čak i mrvicu jeftiniji.
ja sam, prije nego sam naručila ovaj od neckermana, gledala i u mercuru i nisu imali niti jedan model. e sad, da li su dobili nešto novo, ne znam.

tropical
12.09.2008., 12:19
hvala!

zhang
12.09.2008., 19:33
molim :)

tinkie winkie
02.10.2008., 00:44
Dakle kupila sam isti čistač iz neckermanna, stigao neki dan i tek danas sam ga uspjela izvadit iz kutije. Krenula probat, očistila tepihe, i tu je završio sav moj domet rukovanja s njim.
Pokušala oprat zidne pločice u kupaonici i jedan prozor, ali nisam vidila ništa posebno u smislu vaaaaau i suuuuuper.

Očito nešto krivo radim.

Koje nastavke koristite za pločice i prozore?

Ja sam probala onaj nastavak plosnati sa gumenom špatulom i nije mi nešto. kako čistite, da li špricate s neke udaljenosti ili prislonite na stako/pločice?

Jeste probale one "četkice" okrugle, što s njima čistiti? i čemu onaj nastavak u obliku savijene olovčice?

tinkie winkie
02.10.2008., 00:57
e, da... u uputama piše da se ne koristi kna površinama kao što je drvo, i još nešto.... pogledat ću sutra pa javim. Za one koji misle čistit parket

Mony
19.10.2008., 21:49
Da malo osvjezim topic -

naime, ja bih svoj cistac - ovaj:
http://www.tv-prodaja.hr/h20_cistac-26920-p.html
prodala :/

Nije da nisam zadovoljna s njim, al da budem iskrena ne koristim ga cesto :oops: :oops: , a svaki put kad to radim MM i ja se maltene posvadjamo jer on ne zeli da cistim parkete, iako fino pise u uputama da je za sve drvene povrsine :?

Eto, ako je netko zainteresiran, javite se, da ne otvaram novi topic :/

MORE1
28.10.2008., 14:11
ja sam zainteresirana, ustvari u fazi sam istraživanja što da kupim od svih tih čistača

po koliko ga prodaješ?

Mony
29.10.2008., 09:44
More1, evo ti topic:
http://www.roda.hr/forum/viewtopic.php?t=68247&highlight=

Samo, ako si u Rijeci, ne znam kako cemo s prijevozom, jer nemam kutiju.
I zaboravila sam rec da se naravno dobije i garancija (ne sjecam se samo dal na godinu il dvije)

MORE1
02.11.2008., 23:23
U međuvremenu ja nabavila bob home - u Metrou - nekako mi je bliže nego Zagreb. meni treba za podove, jedno brdoooo pločica.
Da sam u Zagrebu vjerojatno bih kupila tvoj (pogotovo nakon prezentacije koju si ponudila), ovako... kupila ovaj koji mi je bliže prostorno
A ako ne bude valjao... frcnem ga... preko balkona :lol: (ha, ha, šalim se)

tina1975
30.01.2009., 10:48
Pogledajte ovde:
http://www.infomercialratings.com/product/h2o_steam_mop_reviews
komentari su katastrofa (uglavnom) :(
hm...sada se premisljam da li da ga kupim....

tina1975
06.03.2009., 07:35
A li netko ima ovaj od Neckermanna i da li je dobar?

http://www.neckermann.hr/hr/nm2/technikwelt_computer/haushaltsgerte/reinigungsgerte/dampfreiniger/FH_bmZoX3BhZ2V0eXBlPWRldGFpbCZmaF9zZWNvbmRpZD1ocl8 xNTY3NTkmZmhfbG9jYXRpb249JTJmJTJmbmVja2VybWFubl9oc iUyZmhyX0hSJTJmJTI0cyUzZGNpc3RhYyZmaF92aWV3PWRldGF pbCZmaF9yZWZ0aGVtZT1wcm9tb185JTJjZGV0YWlsJTJjJTJmJ TJmbmVja2VybWFubl9ociUyZmhyX0hSJTJmJTI0cyUzZGNpc3R hYyZmaF9yZWZ2aWV3PWRldGFpbCY=/m-156759/index.html

zhang
06.03.2009., 08:51
ja ga imam. zadovoljna sam njime.

tina1975
07.03.2009., 21:22
hvala zhang :*

babel
07.03.2009., 22:22
grace jel stvarno dobar Kercherov usisavač?
Meni triba stići za par dana pa ako imaš koji savjet? Jel Puzzi?

tina1975
08.03.2009., 22:26
babel koji si narucila posto sam se ja odlucila za Karcherov isto, ali ne paro-usisivac nego samo parocistac model SC 1020 (kosta 76 Eura u Madjarskoj u Metrou).
Htela sam SV 1802 ili SV 1902, ali kostaju preko 500 Eura tako da ih ne mogu priustiti :(

Ajd pls javi kakav je kad ti stigne. Posebno me zanima da li stvarno sa parom mozes ocistiti i kamenac i prljavstinu sa lavaboa i kade... :/

:*

babel
09.03.2009., 21:18
tina naručila san Puzzi 1/8. Mislin da je isto paročistač.
Dolazi mi ovaj tj pa ću ti javit kakav je, a platila san ga 3 000kn.
Triba bi valjat :/

tina1975
10.03.2009., 08:17
babel nadam se da ce tvoj Puzzi juriti, a ne puzati :lol: :lol: :lol:

Izbleda svemirski sigurno ce biti super :)

babel
10.03.2009., 11:49
Nadan se :lol:
Ne stvarno, triba bi mi olakšat život pa ćemo vidit.
Kad tvoj stiže?

Krampus
11.03.2009., 00:55
Ajd nek mi netko kaže jel ti čistači zbilja dobro čiste fuge ili ne...i ostaje li za njima poplava ili ne...

tina1975
11.03.2009., 10:08
Juce mi je stigao Karcherov parocistac SC 1020. Evo ga prvi utisci:
Sa njim se mogu cistiti plocice, kupaona, pvc podovi.
NE SMEJU se cistiti nikakve lakirane povrsine, kucanski aparati i sl posto bi moglo nesto istopiti (temperatura je 140 stupnjeva). To ti ne napomenu u reklami :evil:
Takodje se mora paziti da se ne cisti blizu uticnica i drugih izvora struje.
Fuge na plocicama cisti dobro s tim da nije bas magicno kao na reklami nego se ipak mora proci vise puta i malo cetkati sa produzetkom na tom parnom pistolju (okrugla cetikica).
Prozore cisti dobro, ali ne sme napolju buti niska temperatura da ne bi popucali...znaci po zimi zaboravite. Takodje se mora dodatno poruciti onaj gumeni nastavak za prozore jer ovako sa onom krpicom ostanu kada se osuse beli od kamenca (ukoliko ih ne prebrisete nakon parenja, ja rizikovala pucanje, morala sam da probam :lol: ).
Kadu cisti ok...ne savrseno, mada ja nisam procitala upute pre ciscenja i sada visim da na njima pise da se treba pred ciscenje sve povrsine sa kamencom posuti sa ostikom i cekati 5 minuta te onda poceti. Za ovo cu javiti kada probam.
Laminat cisti ok. Susi se nakon 30-ak sekundi nakon sto se predje sa tom krpom.
Kazu da se moze osvezavati i odeca...to jos nisam probala, ali nameravam da kupim i peglu ako se moze negde nakaciti na ovo, a mislim da moze.
Fleke sa plocica (kad se nesto prospe pa osusi) cisti super!
Malo je problem sto ne sme blizu elektricnih aparata i uticnica tako da mi delovi stana ostanu neocisceni...

Sve u svemu ja sam zadovoljna, nisam ni imala neka nerealna ocekivanja. Samo se nadam da mi nece poceti ispadati plocice i laminati :lol: :lol: :lol:

To je to, ako vas zanima jos nesto samo pitajte :*

tina1975
11.03.2009., 10:11
Krampus zaboravila sam ti reci da je nama bilo vode nakon sto smo cistili fuge na plicicama na kuhinjskom podu posto se to cisti bez dodatka krpice, a i prelazis puno puta no to nije problem posto svakako posle moras cistiti ono sto ti ispada is fuga. Na laminatima nema vode, stvarno se brzo susi!

tina1975
21.04.2009., 17:13
Evo jos malo impresija nakon koriscenja ovog karcherovog parocistaca:
1.ukoliko se dobro ne ocisti pre njega skupljaju se male hrpice necistoce tj. na onu frotirsku krpu na njemu se NISTA ne lepi :(
2. takodje se necistoca skuplja po uglovima i uz zid
3. krpu je nemoguce oprati dobro, ja je ribam sapunom jedno 15 minuta posle ciscenja i jos uvek ostane prljava. doduse mogla bi da je stavim u masiinu, ali sa cim? gadi mi se da je stavljam sa bilo cim sta perem, a da je perem samu malo je idiotski i krajnje neekonomicno

Rene2
29.08.2009., 20:43
Malo sam se zanjela, a nemam baš ni novaca za takve stvari, ali ovo mi se čini jako povoljno.

jel ima netko iz Neckermana "Stroj za čišćenje na paru
Art. - Br. 720766MY "

Link je dugačak, pa ga neću kačiti da se ne razvuče prozor.

To je onaj plavi. Bio je 929kn, a sad je snižen na 556kn.

zibba
30.08.2009., 18:40
Ja mjerkam ovaj:

http://www.neckermann.hr/hr/default/produkt-images/_w210_h210/1/9/197996.jpg

za 285, pa molim mišljenja ako tko ima. Nisam ljubitelj narućivanja na neviđeno pa e nečkam.

Rene2
31.08.2009., 16:11
Nitko??? :?

blalla
23.10.2009., 23:03
evo i ja sam u potrazi za savršenim čistačem na paru.
shvatila sam da ovi što i usisavaju koštaju previše za moj džep,pa ću najprije usisati i onda očistiti.
zanima me dal netko ima H2O ULTRA ČISTAČ NA PARU,onaj iz top shop-a.
ili koji preporučate??