PDA

Pogledaj cijelu verziju : Vrtić u Sarajevu-molim prijedloge

white_musk
09.11.2007., 09:59
Mijenjamo vrtić pa nam trebaju prijedlozi.

Šta mi je bitno:
-PRISTUP(toplo-profesionalan)
-tete(profesionalne i pristupačne)
-higijena(ne sterilno,ali znate na šta mislim)
-grupe(ne prevelike)

Razmatramo:
-Amel(nismo još pogledali, ali Njojza mi reče da su upravo renovirali)
-Nur(ide Njojzin Faris)
-Dječiji grad)također trebamo pogledat)
-Waldorfski vrtić na Otoci(duuuga lista čekanja)

eto :)

Požurite :mrgreen:

white_musk
09.11.2007., 11:30
samo da napomenem da mi se žuuuuri...

Lovanna
09.11.2007., 22:18
WM pomno ću pratiti ovaj topic pošto i ja imam sl. problem.
:roll:

white_musk
09.11.2007., 22:36
mi ćemo se najvjerovatnije stavit na "waldorfsku listu",ali SUMNJAM de će Isa htjet iz ovog vrtića,jer kako rekoh sve ih jako voli i to stalno ponavlja. :)

Strobery Shortcake
09.11.2007., 23:18
A zašto mijenjaš, selite ili imate problema s vrtićem. Gdje ono ti reče da stanuješ, predpostavljam da je i to bitna stavka.

white_musk
09.11.2007., 23:22
ma više je razlog bio moj problem sa saburom :roll:

ljudi su jednostavno upali u malo težak period,2 tete su otišle u drugi vrtić, a jedna na porodiljsko tako da je nastala opšta frka,ali kaže mi MM,da se već danas osjetila promjena(smirivanje situacije) i sad ,ni MM neće da priča o nekom drugom vrtiću jer je Isa danas plakao u zagrljaju svoje tet i rekao da je nikad neće ostavit :love:

Nataša,Sarajevo
13.11.2007., 08:42
Mi pohađamo vrtić od septembra prošle godine
i do skora nisam imala nikakvih zamjerki, sve je bilo super/divno/krasno

Od septembra ove godine prešli smo u stariju grupu i tu počinju naši problemi, možda bolje da kažem moji problemi,
previše djece je u grupi, trenutno 26 a ići će navodno do 30,
dvije su tete - kako oni to vole reći, a zapravo jedna - jedna radi prvu smjenu, druga drugu,
kako izlaze na kraj sa tolikim brojem djece nemam pojma.

Sad je odjednom Gabi svako malo bolestan, kašlje ko da stoji na propuhu u majici kratkih rukava na -5,
ja već lagano šizim zbog toga.

Zna se desiti da djeca zbrišu iz sobe a da tete ne skontaju, ko kad ih puno ima.
Ne doimaju se ni malo brižne kao one što rade sa mlađom djecom,
tako da ne zam šta da ti kažem.

Do skora sam bila sretna što Gabi ide u vrtić, da se druži malo sa svojim vršnjacima.
Sad već gledam na vrtić kao nužno zlo i muka mi je od svega

Nataša,Sarajevo
13.11.2007., 08:46
Molim te white_musk možeš li mi reći kakav je to Waldorfski vrtić na Otoci???
Po čemu je drugačiji od drugih?
Zašto je duga lista čekanja?
Koliko je djece u grupama, koliko teta?
Koliko se plaća mjesečno?
Itd isl

white_musk
26.11.2007., 20:14
nemam jos sve informacije,ali mi smo se ipak odlučili da nećemo u taj vrtić, jer Isa jednostavno VOLI ovaj vrtić i tete i sviju :)

javim ti informacije za koji dan :*

roro
29.11.2007., 10:43
Malo podižem ovaj topic. I mene zanimaju prijedlozi za jaslice, vrtice. Živimo na Grbavici pa eto da je tuda negdje. Kakav je stvarno taj Waldorfski?
Hajte molim vas lokacije, jos ne znam po imenima.

sele
29.11.2007., 11:45
E kako sad da objasnim!
Neznam kako se vrtić zove i neznam uslove to ćeš morati provjeriti sama a nalazi se u blizini trolejbuske stanice grbavica ( prema gradu).
Onako s vana izgleda lijepo niski samostalni objekat, imaju svoj parkić i prozori su jako veselo oslikani.
Žao mi je ali to je sve što znam :)

white_musk
29.11.2007., 11:45
dobar ti je "Nur" na Grbavici, tu ide Njojzin faris, pa možeš pitat nju na pp :)

white_musk
29.11.2007., 11:46
sele to je NUR ;)

Strobery Shortcake
29.11.2007., 13:19
A šta znači da je vrtić Waldorfski, jel mi vlasnik neki Waldorf ili je sistem po kojem rade neki specifični?

white_musk
29.11.2007., 13:38
waldorfska pedagogija:
http://www.google.hr/search?hl=hr&q=waldorf&btnG=Google+pretraživanje&meta=lr%3Dlang_hr

Zullu
05.12.2007., 21:48
Moj prijatelj je upisao svoju curicu u NUR prije par mjeseci, ako mislimo na isti vrtic, privatni, nov, jedan od skupljih. Cini mi se da je rekao da placa 300KM mjesecno. Djevojcica ima hmm 2.5 godine.
Ono..svidio mu se vrtic, sve cisto, novo, prilagodjeno djeci, medjutim, ispisao je, kako mi rece..zbog nedostatka ''paznje'' vaspitacica. Mala je znala na tutu i trazila tutu, ali su to ignorisali i ostavljali pelene, tako da je dijete ''degradiralo'' na tom planu i vratila se ponovo na pelene. Po njemu je nedostajalo ''volje'' za rad sa djecom tamo i ispisao je.
Ne znam..ono..malo koji vrtic ispunjava sve zelje roditelja..to znamo. :/

Zullu
05.12.2007., 21:55
Hej w.musk..ostajete li u vrticu? Poslala sam ti pp..
Ma i ja i muz smo kontali pravo intenzivno da ispisemo R. iz vrtica i prebacimo ga u neki drugi, cak i obilazili vrtice, ali fakat nikako da se odlucimo, pa nam zao da ga opet izlazemo traumi promjene i sve to. A evo izgleda da se u posljednje vrijeme privikao, vise ne place kad ga ostavljamo u vrticu, uzme ga kuharica (prije je uvijek vrisak bio kad ga ona uzme), a sad je posve ok. Jedino ne znam kako je sa ovim novim djevojkama koje su dosle, kako se ophode prema djeci, ima li nekih stvari na koje bi trebalo reagovati, jer meni mali ne moze nista reci :( . Volila bi znati kako ga tretiraju, ne bi volila da se nesto silom desava ili da ga ignorisu ako je uplakan ili ljut ili tako nesto.
Jednom sam navratila 15tak minuta nakon sto ga je muz ostavio u vrticu i cujem vani pred prozorom da place..jos uvijek ove djevojke nisu dosle, samo je bila jedna (neka crna ili tamnosmedja djevojka) i drzala ovu stariju grupu djecu u sobi, neke pjesmice su pjevali. I pogledam kroz prozor a dijete se dere na podu, tuto kompletno obucen, sa jaknom i kapom na glavi, M. stoji iznad njega i govori mu Riki ustani, ustani, prestani plakati. (i to na engleskom)?!? Mislim...hellooo
I onda ga pocne vuci za ruku (kao da ga natjera da ustane)??
Ja poludila! Vidim prevuce ga u drugu sobu, dijete u placu, valja se po podu, on ko trut stoji pored njega!
I ja pozvonim, izadje ona kuharica i zamolim je da uzme dijete i da ga umiri malo, da se poigra s njim dok ne stigne neko od ovih djevojaka. I stvarno cim je usla tamo, spustila se do njega, dijete je automatski prestalo plakati. Mislim..stvarno me ponekad uhvati bijes..cini mi se da taj tip nema ama bas nijedne vijuge oko odgoja ni psihologije djeteta.
fuffffffffffff... :evil:

white_musk
05.12.2007., 21:59
AAAAAAA pa Riki ti mene pravo voli :lol: :love:

kako se on meni samo zaleti kad dodjem po isaa,miš slatki

odgovorim ti sutra :*

white_musk
05.12.2007., 22:00
danas je bio roditeljski i samo ću reći ne brini
danas sam upoznala Rikijevu tetu stavrno je OK!!!

Zullu
05.12.2007., 22:10
Ma i meni se cini fina..ali jedno se ciniti, drugo je sigurno znati ;)
Hajde bas mi je drago..valjda se upoznamo akbg.
Riki je otisao danas kod nane i dede na par dana, pa ga nece biti ove sedmice..

Odoh i ja da se naspavam :D :D

kad stignes javi mi info :)) i thnx unaprijed..

a gdje se dje' ova mala ''sele'' :)

sele
06.12.2007., 11:58
Heej!
Tu sam!
Na žalost nisam mogla doći na roditeljski, OPRAVDANO ali mi je svejedno
jako žao što nisam bila.
Iduće sedmice palniram otići onako samostalno na "informacije"
MM je "otkačio" kada je vidio opet nove učiteljice, totalno je zbunjen.
W-M možeš li nam malo prenijeti utisaka sa roditeljskog? Izvini što te mučim ali evo ti si mi trenutno dobar izvor informacija :lol:

Zullu :) Od kada ste vi sa nama u vrtiću?

white_musk
06.12.2007., 13:36
Roditeljski je bio super, sa UVIJEK!!! istom postavkom roditelja :roll:

Merima je ptišla zato što smo mi (nekoliko,ustavri dosta roditelja) tražili da ide.Ponašala se skroz nedločno za tetu,a i na bivšem radnom mjestu je bila takva. :x
Djeca nam MASOVNO nisu htjela u vrtić tako da je otišla.Hvala Bogu!

Naša učiteljica mirnesa je na trudničkom i sad je problem štom bi svaka učiteljica koja dođe htjela za stalno ,a ne da samo mijenja mirnesu :/
Nova učiteljica se zove Enisa i predivna je-jako kreativna, smirena i opstavlja onako profesionalan utisak.
U maloj grupi je irma i iznenadila sam se koliko ta teta radi na sebi.Svaka čast!

Pričali smo o suradnji sa vrtićem i iznosili prijedloge za poboljšanje rada.
Dogovorili smo dan otvorenih vrata kad možemo biti nekoliko sati sa djetetom da vidimo kako se sve to odvija,a onda da damo svoje sugestije.Također planiramo radionicu iz dječije psihologije-didaktičko pamćenje ili tako nešto.U planu je i druženje roditelja djece.
Jelovnik će malo biti obogaćen cjelovitim žitaricama i crnim hl****m.
Od januara je cijena 160KM
Ne sjećam se više,ako se šta sjetim javim

white_musk
06.12.2007., 13:36
Roditeljski je bio super, sa UVIJEK!!! istom postavkom roditelja :roll:

Merima je ptišla zato što smo mi (nekoliko,ustavri dosta roditelja) tražili da ide.Ponašala se skroz nedločno za tetu,a i na bivšem radnom mjestu je bila takva. :x
Djeca nam MASOVNO nisu htjela u vrtić tako da je otišla.Hvala Bogu!

Naša učiteljica mirnesa je na trudničkom i sad je problem štom bi svaka učiteljica koja dođe htjela za stalno ,a ne da samo mijenja mirnesu :/
Nova učiteljica se zove Enisa i predivna je-jako kreativna, smirena i opstavlja onako profesionalan utisak.
U maloj grupi je irma i iznenadila sam se koliko ta teta radi na sebi.Svaka čast!

Pričali smo o suradnji sa vrtićem i iznosili prijedloge za poboljšanje rada.
Dogovorili smo dan otvorenih vrata kad možemo biti nekoliko sati sa djetetom da vidimo kako se sve to odvija,a onda da damo svoje sugestije.Također planiramo radionicu iz dječije psihologije-didaktičko pamćenje ili tako nešto.U planu je i druženje roditelja djece.
Jelovnik će malo biti obogaćen cjelovitim žitaricama i crnim hl****m.
Od januara je cijena 160KM
Ne sjećam se više,ako se šta sjetim javim

bera
06.12.2007., 13:47
Malo podižem ovaj topic. I mene zanimaju prijedlozi za jaslice, vrtice. Živimo na Grbavici pa eto da je tuda negdje. Kakav je stvarno taj Waldorfski?
Hajte molim vas lokacije, jos ne znam po imenima.

Mi idemo u Waldorfski i zove se Fenix, kako wm reće puni su i postoji lista čekanja (još uvijek nemaju jaslice, ali ih prave) Ne znam kako bi ti opisala. Sada su na vracama, privatna kuća. Nemaju TV niti radio, sve igračke od prirodnih materijala. Stalno su na polju bez obzira na vrijeme (puno puno prljavih stvari). Uravnotežena ishrana (proso, razne žitarice, supe, griz, domaći kolači itd itd). Sada ih je oko 30-tak 4 tete, koje se poklapaju za ručak i izlazak. Imaju tetu koja im kuha. Nema grupa znači svi su zajedno od 2-6 godina što je meni odgovaralo jer mi Dinci nije bio za jaslica. Cijena 250 KM do 3 godine, poslije 200 KM.

Zullu
06.12.2007., 13:50
Pa hajde super da ce obogatiti jelovnik. Cula sam da planiraju povecati cijenu, ali to nije strasno, mislila sam da ce dici na 180 ili tako nesto. Ma nije mi to toliko ni bitno, koliko ovo ostalo.
Za tu Merimu nisam nikada ni cula :/ , a znala sam Ajlu i Arminu, one su mi bile ok obe.
Ova Irma mi se isprva ucinila jako, jako mlada i nekako indolentna, ali mislim da je i njoj trebalo malo vremena i adaptacije pa da profunkcionise :)

Valjda cu se dogurati na jedan roditeljski uskoro...
Jeli to svake sedmice u isti dan i termin ili kako?!

sele..mi smo u vrticu vec 9 mjeseci :)

white_musk
06.12.2007., 13:54
roditeljski je jednom u tri mjeseca,uvijek piše obavijest kod vrata ;)

Zullu
06.12.2007., 14:03
Ihaaa...valja cekati do tada :)
ma znam za obavijest, nikad ne citam.. :roll:

white_musk
06.12.2007., 14:14
OT:kako je Riki lijeeeep,mashAllah :zaljubljen:

a kad se sjetim kako smo čekali da se rodi(na onom topicu o rodilištima) :lol:

sele
06.12.2007., 14:24
Obavijest sam prije čitala od kada radim ne viđam baš često tu oglasnu ploču :roll:
Znači ipak nije samo moj H sabotirao odlaske u vrtić :mrgreen:
Zullu sory na neznanju ali taman toliko ima od kako sam počela da radim ;)
Ali nadam se da ćemo se svi vidjeti na priredbi koja je uskoro.

white_musk
06.12.2007., 14:48
cure,MM neće na priredbu :evil:

razlog:već 4 puta isti program

ALI MORA!!! zbog miša :(

Zullu
06.12.2007., 14:57
Ma sta ce ti muz na priredbi? Ja svog ne bi ni povela, da prestrasi djecu :lol:
Ja ne znam da li cemo na tu priredbu, jer misho svakako ne ucestvuje, premalen je.

Sjecam se cekanja..hmmm...svi su se dobro iscudjavali kasnjenju :roll:

white_musk
06.12.2007., 14:58
ah Riki ti je prošli nput učestvovao u plesnoj numeri male grupe,nešta su i pjevali,ali su više zagledali u publiku i gurkali se :lol:

Zullu
06.12.2007., 14:58
Ehh..da ..djeci je priredba velika stvar..pa i njemu da ga baban vidi tamo :)
Pa natjeraj ga nekako..

white_musk
06.12.2007., 15:00
evo smišljam metodu :raspa:

Zullu
06.12.2007., 15:00
hahaha..nemoj zezati..
ne cudi me, voli plesati.. :D
a ja se pitam gdje je samo naucio sve one pokrete :lol:
Kada je priredba? Ako je u toku radnog vremena..teze mi je malo doci, jer sam na poslu, ali bih isparila na sat :mrgreen:

sele
06.12.2007., 15:01
W-M mislim da nije strašno ako propusti jednu.
Mi smo oboje bili na zadnjoj, bio je čak i jedan naš prijatelj a par puta je bio jedan dedo ili drugi dedo i tako.....
Pa mislim da nije strašno ako se jednom ne bude u punom sastavu.

:heart:

sele
06.12.2007., 15:03
Aj al ste vi brze.....

Zullu
06.12.2007., 15:03
Da ti kazem nije moralno, ali kada sluzi visem cilju, onda je opravdano :mrgreen:
Dakle, znas slabe tacke, ubodi jednu..ucjena :x
ili obecanje ono ko djetetu, ako ti ucinis ovo, nagradicu te s ovim..
ma muskarci su vrlo cesto kao mala djeca u mnogo cemu. :roll:

white_musk
06.12.2007., 15:04
joj da si samo vidjela kako je nešta guzom vrtio,MM i ja smo se bacali, a Isa svaki dan isproba nanovo da ga povede kući i još ne odustaje
:roll:

priredba je u utorak,18.12. u 10.30

Zullu
06.12.2007., 15:05
Aj al ste vi brze.....

Meni je to profesionalna deformacija, od tolikog tipkanja po kompu vec ...hmmm od 96'.. :joggler:

white_musk
06.12.2007., 15:05
mi smo do sad bili oboje na svakoj :love:

Zullu
06.12.2007., 15:07
A kada je priredba?

white_musk
hahaha..nemoj zezati..
ne cudi me, voli plesati.. :D
a ja se pitam gdje je samo naucio sve one pokrete :lol:
Kada je priredba? Ako je u toku radnog vremena..teze mi je malo doci, jer sam na poslu, ali bih isparila na sat :mrgreen:

i na kraju tačke se naljutio što su se zaboravili pokloniti,pa je onda to onako polu-hudnjivo SAM obavio :lol:

sele
Zullu priredba je 18.12.07 u 10 30 ha
W-M a u koliko je taj mali šlager
ja ne mogu brže, pokušavam usput da radim..

white_musk
06.12.2007., 15:09
mali šlager je internog karaktera,tj. bez roditelja

jeste li se prijavili koju će pjesmu izvesti

Zullu
06.12.2007., 15:09
Zullu priredba je 18.12.07 u 10 30 ha
W-M a u koliko je taj mali šlager
ja ne mogu brže, pokušavam usput da radim..

i ja :)

Mislis u 10.30 ujutro. Vidim 18. pada u utorak.

sele
06.12.2007., 15:13
jeste ujutro! Malo rano :?

sele
06.12.2007., 15:15
Mene direktor uvijek pušta na dječije priredbe.
To mu je ok.
Pa mi ne smeta što je rano.

white_musk
06.12.2007., 15:15
sele,ništa ti ne odogvaraš? :)

Zullu
06.12.2007., 15:16
Znas zasto rano, jer u 11.30 je rucak, pa neka djeca odspavaju nakon toga, a popodne vec nisu sva djeca tu, jer roditelji vec pocinju dolaziti po njih, pa im je tako neko najoptimalnije vrijeme nakon dorucka..pretpostavljam.

Odoh i ja polako zavrsavati posao...cuDnemo se :) :)

sele
06.12.2007., 15:16
W-M nismo je prijavili, ali smo je naučili :mrgreen:
Prijavit će mo se valjda..

mamed
06.12.2007., 15:19
Riki je sladak pravo. Upoznala sam ga kad sam Muhameda vodila u vrtić.

Irma je uvijek bila divna prema njemu i inače prema djeci ostaloj.

Često sam je sretala kako ga vodi za ruku i baš se fino ponašala prema njemu. Samo je jedno vrijeme bio baš bolestan Riki. Neke dosadne sline su ga mučile, pa mi ga je baš bilo žao. i plakao je puno. Činilo mi se u posljednje vrijeme da se divno adaptirao.

WM i Isa je divno dijete. On se baš fino uklopio.

Moj Muhamed je išao u taj vrtić. Doduše još ga nisam ispisala.
Ali je počeo kašljati konstantno. Onda je došla i Merima koja je bila frustrirana stanjem koje je vladalo u vrtiću, ali mi se činila kao mlada i neiskusna, ali ipak dobronamjerna.

Nama je daleko taj vrtić mi smo na Dobrinji, tako da ćemo vjerovatno odustati.

Ali sam generalno bila jako zadovoljna sa osobljem.

Jedino sam još u dilemi da li je vrtić vlažan. Od kako je počela sezona grijanja svaki put kada bih otišla po dijete činilo mi se kao da se ne može disati od vlage.

Inače M je hvala bogu zdrav. Vodila sam ga više puta kod pedijatra i sve mu je ok hvala Bogu. Ali od kad je prestao ići prestao je i kašljati.
Ja i MM smo ustanovili da je to vjerovatno od vlage.

Voljela bih da mi napišete šta mislite da li je zbilja vlažan vrtić ili nam se samo učinilo.

sele
06.12.2007., 15:20
W-M ne stižeeeeem.
Zvone mi svi telefoni u kancelariji.

white_musk
06.12.2007., 15:23
W-M nismo je prijavili, ali smo je naučili :mrgreen:
Prijavit će mo se valjda..

danas-zadnji dan,požurite :D

sele
06.12.2007., 15:24
Ja mislim da vlage nema na donjem spratu i generalno je topliji
od gornjeg.
Za gornji nisam sigurna.
Hajde žemske šta vi mislite?

white_musk
06.12.2007., 15:25
mamed :*,mi odkako ne spavamo sve je 5

ona spavaonica mi je malo :/

sele
06.12.2007., 15:25
W-M hoćemoooo :D

sele
06.12.2007., 15:26
Vidjela sam da su ubacili neke krevetiće u manju igraonu
probaj pitati da bebač tamo spava.

sele
06.12.2007., 15:27
Moj nije nikada ni spavao ne spava ni kod kuće.
Al sam sad brza :mrgreen: Kraj radnog vremena!!

white_musk
06.12.2007., 15:27
nego upisujte sehttp://www.roda.hr/forum/viewtopic.php?p=1330023#1330023

white_musk
06.12.2007., 15:28
http://www.roda.hr/forum/viewtopic.php?p=1330023#1330023

mamed
06.12.2007., 15:38
Žao mi je da se ispiše jer se fino uklopio čini mi se. Ali sada mi je stvarno predaleko po ovoj zimi. Uvijek je neko zakrčenje prema buća potoku.

Ali vlaga se osjeti već na samom ulazu. Dok sam ga čekam da izađe osjetila sam.

A jedan dan sam ga čekala 20min dok je završio s bojenjem i dok je ponjeo sve svoje stvari :lol: oči mamine lijepe.

Kad sam izašla na zrak bila sam stvarno ubjeđena da je vrtić vlažan i da to nikako ne valja.

A spavaona je malo bezveze i super je što ste došli do te faze da ne spava u vrtiću. Onda sigurno naveče bez problema zaspe :)

white_musk
06.12.2007., 15:42
i ne kašlje!

a tvoj miš mi je sjedio na krilu dok sam im držala čas o Ramazanu i kad sam ga pitala: gdje ti je sine mama,on je meni tako tužno rekao: na poclu da su mi se oči odmah napunile suzama :love:

mamed
06.12.2007., 15:54
hvala Bogu ne kašlje. čim je prestao ići prestao je i kašljati, pa je ponovo krenuo i počeo kašljati.
onda sam ga opet vodila dr i nalazi ok, bris nosa grla ok. krv ok.
i kako je pauzirao prestao je kašljati.

a onda više nismo ni išli.

super je to što si ti fino angažovana i uvijek ideš na sastanke roditeljske.
i imaš neke fine prijedloge :*

white_musk
06.12.2007., 16:26
Isa ne kašlje kako ne spava,jer je vjerovatno spavaona puna vlage :/

treba to malo vidjet,da se uradi isušivanje zidova ili šta već,jer ovako je stvarno diskutabilno.

najbolji bi bio kakav novi objekat,a vala toga barem danas u sarajevu ne fali :mrgreen:

Zullu
06.12.2007., 19:07

Često sam je sretala kako ga vodi za ruku i baš se fino ponašala prema njemu. Samo je jedno vrijeme bio baš bolestan Riki. Neke dosadne sline su ga mučile, pa mi ga je baš bilo žao. i plakao je puno. Činilo mi se u posljednje vrijeme da se divno adaptirao.

:) jeste bio bolestan..ali cini mi se da su djeca u tom periodu masovno imala nahlade, proljeve itd...
Evo srecom kako je to proslo, nista od tada..da kucnem u drvo. :))

Za vlagu ne znam sta da ti kazem..vrlo je moguce da je ima..mozda zbog kondenza koji se stvara promjenama temperature, jer preko noci se ne grije, pa onda po danu opet se ukljucuje grijanje itd..sto stvara vece temperaturne razlike u prostorijama. Naravno djeca su jako osjetljiva na to i to se odmah izrazi u kaslju i tom onom napornom gdje kaslje i kaslje, kao da ga nesto stalno zulja u prsima i grlu...tako je i Rijad kasljao jedno vrijeme bas naporno, pa smo ukljucivali Prospan.

white_musk
06.12.2007., 19:21
zullu,sele
http://www.roda.hr/forum/viewtopic.php?p=1330023#1330023

dolazite li?

Zullu
06.12.2007., 21:46
Tek sad vidim link..
Ma nisam uopste u toku desavanja ovih, koliko vidim iz te teme, radi se o osnivanju Udruzenja roditelja?! A taj skup zena bi trebao da izdefinise nesto ili sta? Mislim ne znam nista o tome..pa mozda glupo pitanja zvuce, ali sam ko out of space sto se toga tice.
Je li to ova nedelja sada?! Zakosutra? Pa ta nedelja je ok, s tim ako mi muz ostane s malim kuci. :) Jos ne znam kakva ce situacija biti, ali ako bude ok, sto da ne, mogu doci :)

U koje je to vrijeme..11-12 ili?

Zullu
06.12.2007., 21:47
Tek sad vidim link..
Ma nisam uopste u toku desavanja ovih, koliko vidim iz te teme, radi se o osnivanju Udruzenja roditelja?! A taj skup zena bi trebao da izdefinise nesto ili sta? Mislim ne znam nista o tome..pa mozda glupo pitanja zvuce, ali sam ko out of space sto se toga tice.
Je li to ova nedelja sada?! Zakosutra? Pa ta nedelja je ok, s tim ako mi muz ostane s malim kuci. :) Jos ne znam kakva ce situacija biti, ali ako bude ok, sto da ne, mogu doci :)

A u kojim prostorijama, posto vidim da je to prilicno velik prostor?

sele
13.12.2007., 11:32
evo podižem ovaj topić još malo!

WM, Zullu znate li da je opet došla nova učiteljica
koja? :? po redu.
I pitanje je dali ostaje a jučer joj je bio prvi dan....
Ovo već ide... ma neznam ni sama gdje :evil:
Žao mi je djece na kojima se sve to lomi.
Zullu upoznala sam Irmu i meni se čini skroz ok.

Zullu
13.12.2007., 19:53
Ma nemam pojma o tome :shock: , jer Rijad ne ide vec sedmicu u vrtic, kod nane i dede je.
Ne kontam zasto nova opet? Je li neka otisla pa je ova mijenja ili sta?!

sele
14.12.2007., 09:28
Ne! ne mijenja. Još nisu primili ( pronašli učiteljicu )
koja bi ostala trajno.
Roditelji su totalno :evil: jedan tata je bio :evil: :evil: :evil: .

Zullu
14.12.2007., 18:40
Dobro je da nije nas tata dosao..M. bi se vjerovatno sakrio u wc-u. Ionako bjezi kad MM dodje po Rijada, jer mu se ovaj toliko nagovorio prosli put kad su se izmjene desile.
Mislim stvarno nema smisla vise. To sve ide po glavama roditelja i naravno ove djece kojoj se unosi pometnja i konfuzija. :evil:

Zullu
14.12.2007., 18:41
A gdje je to W.M., nigdje je nema, da nije bolesna?! :/

Inaja
06.01.2008., 21:25
ako mogu predložiti obdaniste za koje sama ja cula da je ok, od par prijateljica djeca idu tu, elem zove se happy house u c fazi preko puta mercatora, obdaniste je privatno, navodno tete super, mlade, u obdanistu imaju tri grupe, ne znam po koliko djece u grupi, imaju prevoz, domaca klopa, nema slatkisa, jednom mjesecno dolazi pedijatar, cijena je oko 350KM...

Yuna
07.01.2008., 12:38
Gdje je taj valdorfski vrtic?

Yuna
07.01.2008., 12:40
Zanima me jel se treba prijaviti ranije za vrtic ili je svejedno?

Znam da u Zgbu bude guzva pa se treba prijaviti ranije.

Takodjer ako netko zna jel postoje nekakvi vjerski vrtici neka mi kaze. (krscanski ili muslimanski).

sele
07.01.2008., 13:09
Yuna, ne znam ništa vezano za Waldorfske vrtiće.
Neko je ranije napisao da na Dolac Malti iza katoličke crkve ima vrtić
koji vode časne sestre, pa probaj to provjeriti.
U Buća Potoku ima dvojezični vrtić nalazi se u prostorijama Džamije.
Ovaj dvojezični vrtić je bio jako dobar ali sad trenutno nisu u najblistavijem izdanju, raspitaj se malo i za Nur.
U državnim vrtićima se čeka na red u privatnim je malo lakše ubaciti se,
eto to je sve što znam , nadam se da sam pomogla

:*

Ivanchica
10.01.2008., 12:50
Gdje je taj valdorfski vrtic?

Vrtic se nalazi na Vracama. Ne znam tacnu adresu, ali ako ti treba reci pa cemo je nabaviti ;)

Yuna
18.01.2008., 12:20
Moze, sto vise adresa... :D

Doduse ima jos vremena, ali volim biti informirana.

Takodjer me zanima sto se tice babysitterica...kako je naci u sarajevu? ima li neka provjerena agencija?

Mislila sam za pocetak tako ako bude trebalo, a kad malo naraste onda u vrtic.

Strobery Shortcake
18.01.2008., 13:00
Čuj, što se tiće čuvalica, ne znam da li postoji kakva agencija, a ja ti tome ovdje ne bih vjerovala. Čuvalice ti se, po stogodišnjoj tradiciji, nalaze na preporuku, najbolje starijih žena (npr, preko sveki :mrgreen: ). I to bi ti za period do 3 godine možda bio najbolji izbor, ako nađeš kakvu adekvatnu. Za prijavu u naprijed zavisi koliko je vrtić opterečen, ako nije možda se ne moraš puno ranije prijavljivati. Mislim da na stranici http://www.ringeraja.ba imaju telefoni vrtića i centrale JP Naša djeca (mislim da se tako zove).

cvjetic27
18.01.2008., 14:24
Čuj, što se tiće čuvalica, ne znam da li postoji kakva agencija, a ja ti tome ovdje ne bih vjerovala. Čuvalice ti se, po stogodišnjoj tradiciji, nalaze na preporuku, najbolje starijih žena (npr, preko sveki :mrgreen: ). I to bi ti za period do 3 godine možda bio najbolji izbor, ako nađeš kakvu adekvatnu. Za prijavu u naprijed zavisi koliko je vrtić opterečen, ako nije možda se ne moraš puno ranije prijavljivati. Mislim da na stranici http://www.ringeraja.ba imaju telefoni vrtića i centrale JP Naša djeca (mislim da se tako zove).

Da, ali ako nemaš preporuke, prisiljen si tražiti preko oglasa.
Nažalost. Mislim da je tu onda potrebna sreća. Mi tražimo preko oglasa.

Zullu
25.02.2008., 17:40

WM i Isa je divno dijete. On se baš fino uklopio.

Moj Muhamed je išao u taj vrtić. Doduše još ga nisam ispisala.
Ali je počeo kašljati konstantno. Onda je došla i Merima koja je bila frustrirana stanjem koje je vladalo u vrtiću, ali mi se činila kao mlada i neiskusna, ali ipak dobronamjerna.

Nama je daleko taj vrtić mi smo na Dobrinji, tako da ćemo vjerovatno odustati.

Ali sam generalno bila jako zadovoljna sa osobljem.

Jedino sam još u dilemi da li je vrtić vlažan. Od kako je počela sezona grijanja svaki put kada bih otišla po dijete činilo mi se kao da se ne može disati od vlage.

Inače M je hvala bogu zdrav. Vodila sam ga više puta kod pedijatra i sve mu je ok hvala Bogu. Ali od kad je prestao ići prestao je i kašljati.
Ja i MM smo ustanovili da je to vjerovatno od vlage.

Voljela bih da mi napišete šta mislite da li je zbilja vlažan vrtić ili nam se samo učinilo.

I ja opet moram izraziti sumnje. :cry: Ok, bas je sezona gadnih gripa, nahlada i sve..vrijeme je evo vidimo ludo, sa minus 17 skace na plus 20.
Ali muz mi kaze da je prosle sedmice, kad god je otisao po R. zrak unutra bio strasno ustajao, kao da nikada ne provjetravaju. Pa pobogu mislim.. :/ A onda kontam..da nije stvarno zbog vlage. R. evo ponovo navukao neki kasalj, pa cekam da se izvuce. Cim smo ga vratili u vrtic nakon 2 dana je poceo curiti nos...sve dok nije bio tamo, dijete u izvrsnom zdravlju.
Ovaj novi vrtic koji se otvara u Buca Potoku, zove se Zeko..ne mogu da skontam gdje je..navodno u ulici Adema Buce, na broju 38 ili 48 nisam sigurna koji je..u novim zgradama, ali onako letimicno iduci pored ovih novih zgrada nisam vidjela nista. Zna li neko tacniju lokaciju? Jos nije proradio, prvo da vide koliko ce biti zainteresovanih zbog osoblja koje treba uposliti.

Ivanchica
14.03.2008., 15:09
Cure, znate li za neke dobre jaslice? Znam za one na Mojmilu ali su puni.

mamed
14.03.2008., 15:42
I ja znam jedino za mojmilo.

Ako nesto saznam u medjuvremenu javim.

Ali ti predaj zahtjev, pa kad bude mjesta nek zovu, a do tad se snadji.

:* Idu

Ivanchica
15.03.2008., 22:26
Mamed :*

Saznala sam da ima i na Skenderiji (Pipi Duga Carapa). Nisam sigurna da li ima mjesta, mada se svakako jos predomisljam u vezi tih jaslica jer mi je receno da djeci za dorucak daju pastetu, salamu...ne cesto, jednom u nekih deset dana :/ a meni ni to ne odgovara. Vjerovatno cu otici na razgovor pa porazgovarati sa tetama da li se to moze izbjeci. Jos jedna stvar mi se ne svidja, na spratu imaju dvije spavaone (vrtic/jaslice su u stanu) pa nakon sto ih uspavaju tete ih zakljucaju :shock: da bi im mogle napraviti uzinu. To mi je bas strasno.

Poli
17.03.2008., 20:09
Meni je Pipi Duga Carapa ispod svih kriterija. Izgleda mi toliko neuslovno da ne znam kako su dobili dozvolu za rad. Jaslice imas i u javnom vrticu na Skenderiji - blizu nebodera Gorenje, preko puta vatrogasnog, niska ljubicasta zgrada.

Ivanchica
17.03.2008., 21:28
Poli, hvala za info. Sto se tice vrtica na Skenderijama tamo ne bih ostavila ni macku (bila na praksi pa znam sta pricam) :x

Ivanchica
17.03.2008., 21:28
Skenderijama=Skenderiji :oops:

Poli
17.03.2008., 22:11
Ivanchica, zasto? Jesi li mislila samo na jaslicku grupu ili sve?
Ja nemam iskustva sa tim vrticem ali znam da je velika guzva tamo

Ivanchica
18.03.2008., 08:52
Jedina teta koja mi je bila relativno ok se zvala Dunja, a ostale :x
Evo par primjera:
Nakon 2-3 dana naseg boravka u vrticu pita nas teta jesmo li se pokajale sto smo upisale pedagosku akademiju? Kaze da je njoj puna kapa i djece i tog posla i da joj dodje nekad da ih podavi ali ne uvijek, naravno :x i rece nam ako smo pametne odustat cemo na vrijeme. Znam da nam svima dodje zuta minuta al' ipak takva prica mi je strasna. Ostavljas dijete potpunom strancu ali bar mislis da je to nekeo ko zna sta radi, ko voli djecu, voli svoj posao, kad ono tamo ostavis dijete sa nekim kome "samo" ponekad dodje da ti zadavi dijete :evil:

Jedno od djece se u trenutku nepaznje zavuklo pod police na kojima je naslagano sve i svasta, a ta ista teta kad je to vidjela povukla je malca takvom silinom za nogice da sam se ja skamenila i onda naravno pocela da urla: "moglo se desiti ovo i ono"...Jasno je meni da je to bilo jako opasno, ali njena reakcija :shock:

Vrata vrtica su bila uvijek otkljucana, a i sama znas na kakvom je mjestu taj vrtic. U svako doba bi neko od djece mogao izaci iz vrtica direktno na ulicu :(

Generalno ja uopste nisam zadovoljna drzavnim vrticima :(

Ivanchica
18.03.2008., 09:04
Zna li neko gdje je vrtic Happy end i kakav je? Ako neko ima broj telefona pliz nek mi posalje na PP (nisu registrovani na informacijama)

Ivanchica
18.03.2008., 12:51
A Labud??? Zna li iko ista?
Sorry, dosadna sam znam, ali sta mogu kad mi treba preporuka :mrgreen:

Jaslice na Mojmilu ne dolaze u obzir, teta me odmah otkantala jer navodno imaju tridesetak djece (jaslicka grupa), a u Labudu samo 10. Ubjedjivala me kako se necu pokajati ako Idu upisemo tamo, kako su tete krasne, program....ma sve za 10, a meni smeta sto je vrtic u Svrakinom (neka se niko ne uvrijedi).

mamed
18.03.2008., 15:53
Ti skontaj gdje bi ti da ti Ida ide u jaslice.
A sve te preporuke su relativne.
Ono sto je jednom ok drugome je spram svih normi itd.
Obidji u svakom slucaju i te jaslice pa vidi. Nikad se ne zna :)

mamed
18.03.2008., 16:40
Voljela bih kada bi se javio neko sa iskustvom vrtica Srecica na Dobrinji.
Taj mi je vrtic najblizi i interesuju me iskustva.
Molim sve forumase da podijele svoja iskustva sa mnom.
Hvala

:lol: ah ta iskustva

Ivanchica
19.03.2008., 08:16
Ma ja bih nju najradije u Waldorfski, ali ne primaju prije druge godine :( Cuvaju nam mjesto od septembra, ali do tada se moramo snaci. E da i to je jos jedan problem, koliko je pametno upisati dijete u jaslice pa ga ispisati nakon par mjeseci jer je stekla uslove za Waldorf!? Ida je dijete koje se tesko adaptira, tj. sve je ok ako se samo treba igrati, pa ni hranjenje nije neki problem, ali spavanje :/ e to je vec nemoguca misija. Mozda ipak sacekati taj famozni septembar. Uh, bas ne znam sta cu :/

Nataša,Sarajevo
19.03.2008., 08:34
Ida je dijete koje se tesko adaptira, tj. sve je ok ako se samo treba igrati, pa ni hranjenje nije neki problem, ali spavanje :/ e to je vec nemoguca misija. Mozda ipak sacekati taj famozni septembar. Uh, bas ne znam sta cu :/

Ponašanje djeteta kod kuće i u vrtiću može biti skroz različito.
Može bit da će ti malecka baš u vrtiću jako dobro spavati, a da neće htjeti jesti nikako!
U svakom slučaju, teško da će postojati nešto sa čim se tete već nisu srele, tako da se ne sekiraj oko toga.

Sretno u potrazi!
(ja iz prikrajka pratim novosti :mrgreen: , nažalost nikakvih pametnih savjeta nemam.)

Poli
19.03.2008., 12:15
Pa ako si vec odlucila u koji vrtic ce ici od septembra, mislim da je bolje da to i sacekate. Ona je jos mala i ne treba zuriti, osim ako je to jedina opcija za cuvanje.
Racunaj na to da se u drzavnim vrticima u julu i avgustu mijenja raspored zbog godisnjih odmora, dolaze tete iz drugih vrtica ili djeca idu u drugi vrtic, i sl. Dakle, taman kad bi se ona navikla doslo bi ljeto i te pretumbacije, a onda od septembra ponovo promjena. Ja bih svakako sacekala septembar, ako imas izbor

Ivanchica
20.03.2008., 10:20
Natasa :love:

Poli, Idu cuva moja mama, a kako je ona zena u godinama i ne bas najboljeg zdravlja jedva izlazi na kraj s njom. Ona je jako zivo dijete, zahtjeva paznju non stop, a moja mama jednostavno vise to ne moze pratiti. Nije se ona ni u jednom trenutku pozalila ili rekla da ne moze, cak me je i odgovarala od ideje za jaslice, ali kad nesto ne moze, onda stvarno ne moze. Vidim da joj je jako naporno i iz tog razloga Idu zelim dati u jaslice. Prije par mjeseci samo nasli tetu/djevojku koja bi umjesto moje mame cuvala Idu. Sve je bilo ok prva dva dana, Idi je bila zanimljiva jer su se igrale, setale, ali kasnije ni da je pogleda, a o spavanju da ne govorim i tako je moja mama nastavila cuvati. Sto znaci da nemam drugu opciju nego je dati u jaslice.

Btw, u RS-u preko puta Terex pumpe ima privatni vrtic/jaslice. Ja sam cula samo poitivno, a i bastica izgleda lijepo (unutra nisam jos bila). Imate li neka iskustva ili ste mozda culi nesto o tom vrticu (ne znam kako se zove)

Poli
20.03.2008., 10:56
Ja ne znam nista o tom vrticu, ali nista te ne kosta da odes pogledati. Usput, ne znam da li si aktivna na bh. forumu - www.bebano.com, mozda bi tu mogla dobiti vise ideja kad su u pitanju vrtici u Sarajevu.

Ivanchica
20.03.2008., 12:09
Poli, hvala puno :*

sele
21.03.2008., 12:52
Zullu novi vrtić Zeko u Buća Potoku će biti u onoj novoj šarenoj zgradi, prostorije su krasne, poseban ulaz i prozori su okrenuti prema apoteci.
Mi ipak izgleda nećemo preći H ne želi ostaviti drugare.
Što se tiče vlage sumnje su ti opravdane, donji sprat manje, gore kod velike grupe očaj :shock: :shock: :shock: .

Cure što se tiče vrtića Srećica na Dobrinji sada su ga malo proširili pa su uslovi bolji. Znam par ljudi čija djeca idu u taj vrtić većina ih je zadovoljna.
Nije savršen ali ne spada u red loših vrtića. Ako vas interesuju detalji mogu se raspitati.

:love: svima

Zullu
22.03.2008., 20:11
Hvala,

Saznala sam vec gdje je vrtic, trazili smo ga. Ne znamo ni mi sta da radimo..volila bi zbog novih prostorija i sigurno manje djece nego sto je ovde, da ga prebacimo, ali mi je ta adaptacija pravi zamor.
Volila bi da dodjem na sljedeci roditeljski da vidim kakva je situacija ovde sada, misli li on broj djece svoditi na podnosljivi broj i sta ce uraditi vezano za vlagu..to stvarno ne moze opstati tako, R. svako malo kaslje.. :/
Mada mislim da nece uciniti nista..ide ljeto..pa ce se to zataskati sve..
Meni je taj problem broja djece i manjka osoblja skori isti kao i ta vlaga i neadekvatnost prostora.

sele
24.03.2008., 09:28
Joj Zullu, ja tek sad pregledala poštu, pa ti si me davno pitala za ovaj vrtić :oops: .
Slažem se s tobom da bi na roditelskom sastanku trebalo razgovarati o uslovima u vrtiću. Znam još roditelja koji su zabrinuti trenutnim stanjem.
U zadnje vrijeme sve više problema iskače.
Neznam dali su vama vratili kaladont i četkicu za zube, nama jesu kao djeca kaladontom zamažu zid i kao hladno je pa da ne izlaze iz soba i sl. To je bilo prije cca 2 mjeseca :? .

Ne znam jesi li bila na priredbi 21.03. u Općini Novi Grad, bilo je suuuper.
Djeca su nam bila mrak :D :D .

sele
24.03.2008., 09:29
Joj Zullu, ja tek sad pregledala poštu, pa ti si me davno pitala za ovaj vrtić :oops: .
Slažem se s tobom da bi na roditelskom sastanku trebalo razgovarati o uslovima u vrtiću. Znam još roditelja koji su zabrinuti trenutnim stanjem.
U zadnje vrijeme sve više problema iskače.
Neznam dali su vama vratili kaladont i četkicu za zube, nama jesu kao djeca kaladontom zamažu zid i kao hladno je pa da ne izlaze iz soba i sl. To je bilo prije cca 2 mjeseca :? .

Ne znam jesi li bila na priredbi 21.03. u Općini Novi Grad, bilo je suuuper.
Djeca su nam bila mrak :D :D .

Zullu
25.03.2008., 10:03
Nisam bila na priredbi, ne znam ni da je bila, jer muz odvodi R. u vrtic, a on nikad ne cita oglaseno. :/
Nismo mi ni dali cetkicu za njega, to sam mislila tek sada, prije nije ni bilo smisla.
Cuj vratili cetkice..nidje veze bogami. :roll:
Moram vidjeti kada je sljedeci roditeljski, jer bas nisam u toku desavanja i problema tamo, samo mislim da nije sjajno i da se to sigurno moze popraviti.

Zullu
25.03.2008., 10:04
R. je juce bio rodjendan, odnjeli smo tortu i sokove u vrtic. Ne znam kako je bilo, ne mogu pitati R., slabo da ce mi znati ispricati :mrgreen:

sele
25.03.2008., 10:04
Ako nešto saznam javim ti ;)

Zullu
26.03.2008., 13:16
Niste snimali to, kamerom ili mobitelom..mislim na priredbu u opstini? :)

sele
26.03.2008., 14:23
A joj nisam vidjela, tipkali smo u isto vrijeme.

Pa sretan Vam rođendan, sve naj, naj želim :D :D

Meni je H sredio kameru ono pošteno, pa sam samo slikala, a Muhamed je snimao pa će se moći dobiti u vrtiću.
Ne znam jeli R bio na priredbi, nisam vidjela svu djecu tamo.

Ivanchica
27.03.2008., 13:08
Cure, ja sam totalno razocarana Waldorfskim vrticem :(
Vrtic je krajnje neuslovan. Dobar dio je u zemlji, a toplo mi je bilo samo dok sam bila u dijelu gdje je probijalo sunce. Spavaona mi se cini jako hladna, duseci su dosta tanki, dvoriste nije ogradjeno, samo "pregradjeno" nekim tankim balvanima, a na moje pitanje da li ce to ostaviti tako kazu da su imali primjedbe i od ostalih roditelja, ali da su ipak odlucili ostaviti tako kako jeste jer jos nikad nisu imali problem tj. da je neko dijete preslo te balvane. Zaboravila sam naglasiti da je iza balvana nizbrdica :shock: Djeca su uglavnom veca i oni se rukovode time da mladji gledaju starije, a kako ovi znaju da tamo ne smiju, ne idu ni mladji. Sigurna sam da bi moje dijete vec prvog dana probalo zagaziti iza tih balvana.
S druge strane, tete su super, hrana je fantazija, pedagoske metode za 10, ako i njih bude kacio vjeronauk imaju u planu da to bude odrzavano poslije radnog vremena tj. iza 5 sto mi je za svaku pohvalu :D Iako mi je sve to jako bitno, takodje mi je bitno da mi je djetetu toplo, da je sigurno... Mislim da mi odustajemo od Waldorfa :(
I opet smo na pocetku. Mislim da nikad necu naci vrtic koji mi potpuno odgovara :(

Nataša,Sarajevo
27.03.2008., 21:37
Zna li iko išta o vrtiću u Kranjčevićevoj,
to je isto jedan od vrtića "Djeca Sarajeva"?

sele
28.03.2008., 09:28
Nataša, ne znam ništa o tom vrtiću.
Ali ako dobro kontam vi ste na Dobrinji, ako ostajete tamo, možda da probaš sa vrtićem SREĆICA , čula sam da su im tete jako dobre a i proširili su se, mada si to sigurno već vidjela.
A SOS Kinderdorf, jesi li razmišljala o tom vrtiću, za taj sam čula da ti treba veza kao da djete upisuješ na fakultet ali uslovi su super???

sele
28.03.2008., 09:30
Nataša, ne znam ništa o tom vrtiću.
Ali ako dobro kontam vi ste na Dobrinji, ako ostajete tamo, možda da probaš sa vrtićem SREĆICA , čula sam da su im tete jako dobre a i proširili su se, mada si to sigurno već vidjela.
A SOS Kinderdorf, jesi li razmišljala o tom vrtiću, za taj sam čula da ti treba veza kao da djete upisuješ na fakultet ali uslovi su super???

Nataša,Sarajevo
28.03.2008., 14:10
Hvala sele!
Za upis u SOS - stave te na listu, pa kad bude slobodno mjesto i dođeš na red, onda te zovnu.
Bar sam ja tako čula od žene koja je svog malog upisala. Znači - komplikovano!
Mi smo na Alipašinom, a kako radim u gradu, evo tražim sad nešto bliže centru i svom poslu.
Ima taj u Kranjčevićevoj, a čula sam da ima i jedan privatni kod Muzičke škole.
Smislit ću valjda nešto ubrzo, stvarno sam više :sick:

A za SREĆICU nisam čula. Jel to isto JU Djeca Sarajeva? Gdje se tačno nalazi? Dobrinja je širok pojam...

mayah79
28.03.2008., 15:07
Vrtic srecica je pored DM-a na Dobrinji, ako pomaze opis. A imas na Skenderiji, bas u ulici Skenderija JU Djeca Sarajeva vrtic. Onaj ljubicasti odmah pored Gorenje nebodera ili preko puta hrvatskog konzulata.

Nataša,Sarajevo
11.04.2008., 14:32
Ima li iko da ide u Šareni voz u Tepebašinoj ili u vrtić Skenderija na Skenderiji?
Išla sam u Kranjčevićevu, u vrtić Leptirić,
doima se super, mali i ušušan, ali mislim - bolje da pogledam bar još dva-tri prije konačne odluke.

Ivanchica
11.04.2008., 16:08
Natasa, ja sam vec pisala za vrtic na Skenderiji. Moj ti je savjet da potrazis neki drugi.
Leptiric nije los, mozda su tete malo krute, ali nista strasno, osim sto je u jaslickoj grupi svojevremeno bila teta zrela za penzije, jako divno stvorenje, ali po mom misljenju nikako ne za rad sa tolikom djecom, jednostavnop ih nije mogla pratiti uz svu dobru volju (ne sjecam se kako se zvala, ali je imala frizuricu na paz i crvenu kosu :)
Ja sam jos uvijek u fayi trazenja pa mozda na kraju i mi zavrsimo u Leptiricu ;)

Nataša,Sarajevo
16.04.2008., 14:15
Ako nekog zanima Šareni voz, imaju jednu vrtićku grupu, znači sva djeca starija od 3 godine su zajedno,
(imaju i jaslice na spratu)
sve skupa trenutno ih ima oko 20,
imaju svoje malo igralište - tobogan, ljuljačke,klackalice...
Nije loše!

Ivanchica
17.04.2008., 15:37
Natasa, a gdje je tacno Sareni voz? Vidim adresu, ali mi nista ne znaci :oops:

Nataša,Sarajevo
16.05.2008., 08:31
Evo jedna topla preporuka - vrtić Egipat u ulici Bjelave

Gabi tamo ide svega 4 dana do sada ali se savršeno uklopio već prvog dana :D

Poli
16.05.2008., 21:31
A da li znate nesto o francuskom internacionalnom vrticu u Sarajevu?

Frida
03.07.2008., 13:13
Da ne otvaram novu temu:
Da li iko zna da mi kaže gdje se nalazi (ako postoji) i kako se zove vrtić u Sarajevu koji radi po tom Montessori ili waldorf programu? Zamolila me jedna prijateljica da joj to pronađem, ali ja uz sav trud nisam uspjela naći...Upomoć...

roro
07.07.2008., 11:02
PHOENIX inicijativa za Waldorf pedagogiju
Kraljice Jelene 84
Sarajevo
+387 61 25 62 89

Frida :*

slonić tonić
07.07.2008., 13:54
Zanima me jel se treba prijaviti ranije za vrtic ili je svejedno?

Znam da u Zgbu bude guzva pa se treba prijaviti ranije.

Takodjer ako netko zna jel postoje nekakvi vjerski vrtici neka mi kaze. (krscanski ili muslimanski).

Ima katolički vrtić u KŠC na Bjelavama i katolički vrtić "Sveta obitelj"na Stupu (iza crkve na Stupu) kojeg drži Caritas Vrhbosanske nadbiskupije.
Za prvi neznam vrtić neznam kakav je ali u ovom drugom sam bila i mmogu reči da je pravo super vrtić, tek napravljen, nova zgrada, nov namještaj, tete su sve diplomirane odgajateljice i nastoje da prate svjetske standarde.

Ako ti treba mogu ti broj telefona od vrtića Sveta obitelj poslati na pp.

Lanche
10.07.2008., 10:12
PHOENIX inicijativa za Waldorf pedagogiju
Kraljice Jelene 84
Sarajevo
+387 61 25 62 89

Frida :*
Hvala :-)

mis-pis
25.07.2008., 15:12
I ja imam pitanje. Mi zivimo na Grbavici, pa smo razmisljali da malog od ove skolske godine prebacimo iz vrtica Nur (duga prica). Pa da vidimo ima li neko iskustvo s vrticima Kosuta i Masnica.

28.07.2008., 15:16
Moja djevojcica od oktobra ide u Masnicu u stariju jaslicku grupu. Imali su cijelu godinu problem sa drugom tetom jer je cesto jedna isla na bolovanje. Teta sto je bila s njima cijelo vrijeme je odlicna i samo zbog nje sam izdrzala.Uslovi za tu grupu su katastrofa.Nemaju mokri cvor nego piske/kake ispred vrata.Ruke operu prije vrtica i poslije :(. Uzas!!!Zalila sam se par puta.Nista se nije promijenilo.Nije do teta nego do uprave.Izdali prostor Elobu a djecu ko sisa. Sad ne znam sta ad radim.Iskreno se nadam da je starijim grupama malo uslovnije.Jer ako ne bude zaista idem do ministarstva da se zalim.Ono je sramota velika. Ima li kakav vrtic u novije vrijeme(vidim da je tema malo starija) da se moze preporuciti??? Privatni ili ovaj JU???Zivce sam izgubila zbog vrtica!!!

roro
15.09.2008., 08:36
Drage moje Sarajevske mame, podizem malo topic...
Doslo vrijeme da se i mi pocnemo misliti o vrticima. Da li je neko ista cuo o novom vrticu u Kovacicim (otvorila supruga Danisa Tanovica), ja sam samo cula cijenu 450KM , ali ne i sta djeca dobiju za te novce? To nam je stvarno puno :shock: .
Sljedeca varijanta, je vrtic na Skenderiji, dajte malo o njemu ako neko nesto zna?
Hvala unapijed.

mis-pis
22.09.2008., 07:44
Drage moje Sarajevske mame, podizem malo topic...
Doslo vrijeme da se i mi pocnemo misliti o vrticima. Da li je neko ista cuo o novom vrticu u Kovacicim (otvorila supruga Danisa Tanovica), ja sam samo cula cijenu 450KM , ali ne i sta djeca dobiju za te novce? To nam je stvarno puno :shock: .
Sljedeca varijanta, je vrtic na Skenderiji, dajte malo o njemu ako neko nesto zna?
Hvala unapijed.

Gdje je tacno taj novi vrtic (ulica) ili kako se zove? Treba ih nazvati pa pitati za cijenu, a naravno otici i vidjeti. 450KM jeste puno, nesto ne vjerujem da je toliko... :/

roro
22.09.2008., 08:31
mis-pis, razgovaral sam sa mamom cije dijete ide tamo, dakle provjerena informacija. Nalazi se u ulici Emerika Bluma, bivsa zgrada Ceske ambasade. Ono sto mi je ta mama mogla reci, jeste da djeca imaju tri obroka, uce jedan strani jezik, dva puta izlaze van, tete su super, jako paze na djecu, primaju djecu od 18 mjeseci, malo veci uce svirati jedan instrument... Naravno da su uglavnom djeca stranaca tu, te da je njima ta cijena jaaakooo povoljna, mislima za njihove place vjerovatno jeste.
Ona je jako zadovoljna. Na zalost meni, iako se vrtic nalazi pred kucom, je previse i mi si to ne mozemo priustiti. Tako da idemo dalje traziti.
:love:

Strobery Shortcake
22.09.2008., 10:33
Pisalo je da taj vrtić radi po Montesory programu http://en.wikipedia.org/wiki/Montessori. Meni je lično daleko, i cijena je visoka za naš prosječni standard.