PDA

Pogledaj cijelu verziju : voltaren čepići

gabrijela7
24.11.2007., 18:57
dijete ima upalu grla...noge i ruke...sve joj je hladno...a glava gori i vrat...noćas je temperatura bila 40...doktor nam je dao silapen.....temperaturu rušimo voltarenima od 12.5 mg al djeluju samo 6 sati....smije li joj se nakon tih 6 sati dati drugi......jer temperatura skače iznad 39

Deaedi
24.11.2007., 20:29
Koliko je dijete staro?

http://www.roda.hr/forum/viewtopic.php?t=52814&highlight=

http://www.roda.hr/forum/viewtopic.php?t=30920&highlight=skidanje+temperature

Pogledaj i na ovim topicima.

Strobery Shortcake
24.11.2007., 20:31
Nemoj češće davati voltaren nego je propisano, presjeci recimo paracetamolom. Možeš li konsultovati nekog liječnika telefonom?

Romina
24.11.2007., 21:09
on stvarno brzo skine temperaturu ali ja ga izbjegavam jel može skinuti i previše itd itd....ima sirupa koji jako dobro skidaju temperaturu npr Dalsil ili tak nekak

gabrijela7
24.11.2007., 21:10
2 godine....i tri mjeseca...

aleksandra70vanja
24.11.2007., 21:18
moraš paziti da ti dovoljno pije, što god hoće, ako dehidrira i to može podići temperaturu
skidaj i kupanjem u mlakoj vodi
i lagano obući u pamučnu odjeću, ni slučajno ne ubundati dijete
i paracetamol sirup i dalsy sirup- ibuprofen, rađe nego voltaren, jedino ako postoji razlog da je baš voltaren izabran
sutra će već biti bolje kad silapen "uhvati"

magriz
24.11.2007., 21:48
izbjegavaj voltaren...
da se ne dogodi da se dijete pothladi jer prenaglo snizi temp... a to je gore od visoke temp...
razodijeni, uvali u kadicu s vodom ~367 oC i igrajte se pola sata...
postoje razni paracetamol pripravci i brufenski koji nisu toliko agresivni kao voltaren

mim
24.11.2007., 21:51
Djetetu od 2,5 godine nikako ne davati cijeli čepić. Moja M. ima 10 pa joj još djeluje trećina, a ja sam probala u nedostatku analgetika i od 12,5mg mi je prošla glavobolja za 15 min. To je definitivno prevelika doza za dijete te dobi.

Ja jesam za Voltaren, ali u maloj dozi i to po noći da se i dijete odmori bez temperature. Po danu ili bez antipiretika ili s paracetamolom. U svakom slučaju-puuuno tekućine i lagana hrana bez mlijeka.

lunahor
25.11.2007., 18:25
kombiniraj s drugom vrstom lijeka i onda moze i cesce. iako osobno u jednoj situaciji sam morala davat na 5 sati voltaren, no to zbilja ako je gusto jako. al najbolja je kombinacija jer onda mozes i na 3 sata recimo, das maximalnu dozu paracetamola pa za 3 sata ako temp raste voltaren ili ibuprofen, pa za 3 opet mozes paracetamol i tako stalno.

martinaP
25.11.2007., 20:18
Probaj kombinirati paracetamol (Lupocet, Panadol, Daleron...) i ibuprofen u sirupu (Dalsy), sve prije nego Voltaren.

emily
25.11.2007., 21:07
koja je razlika izmedju Dalsy-ja i Ibuprofena?

aleksandra70vanja
25.11.2007., 21:08
dalsy je ibuprofen

emily
25.11.2007., 21:12
jednom sam skidala S. jako visoku temperaturu Dalsyjem (pedijatrica prepisala na recept) i to je bilo taj put i nikad vise, jer se uzasno brzo ohladio, bio je sav u jednom ledenom znoju, preplasila sam se kao nikad... :cry:

a na onaj Belupov Ibuprofen nikad nije tako reagirao :/

gabrijela7
25.11.2007., 23:41
prebrodišmo temperaturu....nadam se....ima je još al skroz nisku....problem je što dijete neće sirup...živi problemi.....lupocet čepić nedjeluje pa skoro nikako....a i sestra nam je rekl da jepreblag za njenu dob i kilažu....voltarene su nam dali u ljekarnoj

martinaP
26.11.2007., 08:54

U okusu, Dalsy je fin (provjereno), Ibuprofen navodno nije. Doza ibuprofena je ista.

martinaP
26.11.2007., 08:55
prebrodišmo temperaturu....nadam se....ima je još al skroz nisku....problem je što dijete neće sirup...živi problemi.....lupocet čepić nedjeluje pa skoro nikako....a i sestra nam je rekl da jepreblag za njenu dob i kilažu....voltarene su nam dali u ljekarnoj

Pa imaš Eferalgan čepiće od 150 i od 300 mg, to je isto paracetamol. Naravno da Lupocet ne djeluje.

Imga
26.11.2007., 09:06
MartinaP, jel onda eferalgan 300 = 10 ml oralno?

Paulita
26.11.2007., 09:24
Niti ja ne dajem voltarene jer me strah da se ne pothlade. Al nije mi jasno zašto ih onda doktori preporučaju? Za Lupocet su mi rekli "ma to vam je slabo, dajte mu voltaren".
Šta nije Lupocet i eferalgan ista stvar?

Deaedi
26.11.2007., 09:41
Al nije mi jasno zašto ih onda doktori preporučaju? Za Lupocet su mi rekli "ma to vam je slabo, dajte mu voltaren".

Naša pedijatrica nam je dala sirup Ibruprofen i cepice Voltaren tek ankon jedne epizode sa naglim porastom temperature i drhtavicom. Rekla je da imamo doma, za svaki slucaj ali samo u krajnjoj nuzdi, po nasoj procjeni.

Paulita
26.11.2007., 09:42
Još jedna stvar vezano uz skidanje temperature.
Prošli tjedan sam bila u bolnici i tata u čekaoni priča kako su malome "uspjeli skinuti temperaturu sa alkoholom". Dakle, na Kantridi se još uvijek primjenjuje ta metoda :(

martinaP
26.11.2007., 09:43
MartinaP, jel onda eferalgan 300 = 10 ml oralno?

Sirupi imaju 120 mg paracetamola/5 ml, pa bi Eferalgan 300 bio kao 12,5 ml sirupa.

lunahor
26.11.2007., 09:45
da primnjenjuju alkohol a bome sam i ja jednom kad nije padala. bolje malo alkohola nego voltaren :roll:

Marsupilami
26.11.2007., 10:06

U okusu, Dalsy je fin (provjereno), Ibuprofen navodno nije. Doza ibuprofena je ista.

Bas je obrnuto, Dalsy je odvratno gorak, a Ibuprofen (Belupo) je sladak i ima okus po karamelu.
Kakav ti to Dalsy imas? :/

martinaP
26.11.2007., 10:29
Fini, okus naranče. Andrija traži još (am-am), i ja sam ga probala i ok je.

Cvrčak
26.11.2007., 14:22
Još jedna stvar vezano uz skidanje temperature.
Prošli tjedan sam bila u bolnici i tata u čekaoni priča kako su malome "uspjeli skinuti temperaturu sa alkoholom". Dakle, na Kantridi se još uvijek primjenjuje ta metoda :(

da primnjenjuju alkohol a bome sam i ja jednom kad nije padala. bolje malo alkohola nego voltaren

Djeci se alkoholnim oblozima nikako ne bi smjela skidati temperatura. Medicinski alkohol ima metanola koji isparavajuci moze stetiti mozgu. U svakom slucaju cak i etilni alkohol (rakija i sl.) stvara pare koje dijete udise. Mehanicki se temperatura moze skidati mlakim oblozima, i kupanjem u mlakoj vodi i naravno sto manje utopljavati dijete. Umjesto voltarena se moze dati ibuprofen i djeluje savim dobro.

Paulita
26.11.2007., 15:57
Jel onda ibuprofen bolja opcija od voltarena?

martinaP
26.11.2007., 21:59
Jel onda ibuprofen bolja opcija od voltarena?

Svakako, naravno nakon što probaš s paracetamolom u bilo kojem obliku. Zadnji put kad je A. imao baš visoku temperaturu (preko 39 u guzi), ja sam nekako kombinirala ovako: paracetamol, pa nakon 4 sata ibuprofen, pa nakon 6 sati opet paracetamol... I dobro je funkcioniralo.

la11
05.11.2008., 17:17
noa ima jaku upalu uha i temp.joj brzo naraste.imam voltaren čepiće od 12,5 pa me interesira koliko joj mogu dati?
pola čepića ili manje ili više????nisam joj nikada još davala volaren.

a koliko Dalsya?

Arwen
05.11.2008., 18:00
noa ima jaku upalu uha i temp.joj brzo naraste.imam voltaren čepiće od 12,5 pa me interesira koliko joj mogu dati?
pola čepića ili manje ili više????nisam joj nikada još davala volaren.

a koliko Dalsya?

zavisi koliko ima kila
ide 2mg/kg/dan

ljerka
06.11.2008., 21:48
Moje iskustvo (više nego bogato, na žalost) s voltarenom je da kako ju brzo sruši, tako ju brzo i propusti! A znala sam E. davati i svaka 4 sata jer je imala strašne temperature. Dr mi je sad rekla da novija istraživanja pokazuju da voltaren nije dobar i da ga treba staviti tek u krajnjoj nuždi, puno je bolji ibuprofen i dalsy, a obojica su fini (probala) i dobro drže temperaturu, polako ju skidaju pa se tako polako i vraća.

kinder
11.11.2008., 13:13
Nemojte davati djeci voltaren,jako brzo ruši temperaturu ,čak i previše ,pri naglom padu temperature javljaju se febrilne konvulzije

Najbolje Dalsy ,dijete od 3-6 godn 5 ml

ms. ivy
11.11.2008., 16:49
a ibuprofen (dalsy je isto ibuprofen, ne?) ne ruši prebrzo?

Romina
11.11.2008., 18:01
uzela mi kinder riječ iz usta...nekad se dogodi da toliko skine temperaturu da dijete može i lagano poplaviti . svu u svemu meni voltaren niako nije za djecu

kinder
11.11.2008., 20:22
a ibuprofen (dalsy je isto ibuprofen, ne?) ne ruši prebrzo?

ne, to je iskustvo s osječke pedijatrije,oni ne daju voltaren godinama ,mislim da to ima neke veze što se aplicira direktno na sluznicu rektuma,baš ću pitati frendicu ,kliničkog farmakologa šta ona misli

Cvrčak
11.11.2008., 21:48
dalsy je isto ibuprofen

la11
19.11.2008., 20:58
kombiniraj s drugom vrstom lijeka i onda moze i cesce. iako osobno u jednoj situaciji sam morala davat na 5 sati voltaren, no to zbilja ako je gusto jako. al najbolja je kombinacija jer onda mozes i na 3 sata recimo, das maximalnu dozu paracetamola pa za 3 sata ako temp raste voltaren ili ibuprofen, pa za 3 opet mozes paracetamol i tako stalno.

znači može se kombinirati svaka 3 h? nisam znala svakih koliko sati se mogu kombinirati ibuprofen,paracetamol...

Trina
20.11.2008., 08:08
uzela mi kinder riječ iz usta...nekad se dogodi da toliko skine temperaturu da dijete može i lagano poplaviti . svu u svemu meni voltaren niako nije za djecu

Zato što ga se treba dati u pravoj dozi. Nama je voltaren spas i ne želim ni razmišljati što bi bilo da ga nisam koristila u određenim situacijama.

kinder
20.11.2008., 16:16
Mislim da nisi u pravu

Bubica
20.11.2008., 16:22
mi smo ga sigurno koristili u dobroj dozi kada je izazvao epi napad kod B

Trina
20.11.2008., 16:44
Mislim da nisi u pravu

Ali ja nemam izbora. Mom sinu ne djeluje ibuprofen, ni ovako ni onako, kombinacije s ovim ili onim. Jednostavno na veliku temp. ne djeluje. Nekoliko puta imao je temperature oko 40, ja u takvim situacijama nemam izbora nego dati voltaren. Na njegovih 13 kg on bi mogao i cijeli ali dam mu pola i to mu spusti temp. kako treba, lagano i ne prenisko.

Roza
20.11.2008., 19:39
kad čitam kako olako pišete o primjeni voltarena, diže mi se kosa na glavi.
bilo bi pametno poslušati savjete pedijatra o voltarenu, a svi redom kažu da je vrlo opasan za djecu, da se više ne primjenjuje osim u situacijama kad pedijatar procijeni da izričito treba, i nakon toga je dijete pod pojačanim nadzorom.
pričam iz (nažalost) vlastitog iskustva, gdje sam poslušala lječnicu opće prakse (koja očito nije obnovila znanje iz pedijatrije u zadnjih 10-tak godina) i dale djetetu voltaren. rezultat toga je bio vrlo opasan za moje dijete, febrilne konvulzije, hospitalizacija 5 dana itd.
s obzirom da sam se u bolnici napričala s pedijatrima o voltarenu nadugo i naširoko, mogu samo reći da svi vi koji dajete djeci voltaren imate zaista - puno sreće.

lillifee
20.11.2008., 20:04
moji su skloni jako visokoj temperaturi. ad je prosli vikend imao do 41.5. kad mu temp. tako skoci paracetamol mu ne pomaze, pa tako visoku temp. skidamo voltarenom od 12.5 mg i otprilike nakon 4 sata dam mu paracetamol (eferalgan od 150 mg). od sirupa za skidanje temp. povracaju i jedan i drugi. to nam obicno pomogne do jutra. preko dana mu dajem paracetamol.
ja znam da nista od toga nije dobro za dijete, ali isto tako mislim da je jedno temp. od 38.5, a drugo kad prijedje 39.5 i siba preko 40. ja sam jako oprezna sa ljekovima i ne dajem ih olako, ali jednostavno postoje objektivne okolnosti u kojima nema previse izbora.

pale
20.11.2008., 20:53
Ovo ljeto kad je Iva imala rozeolu i temperaturu 40 koju nikako nismo mogli spustiti, u bolnici su joj sa Dalsy spustili na 39 :( i tu noć stvarno više nisam znala što bi. Dala sam joj Ibuprofen i ispovračala se odmah. Zvala sam pedijatriju i med. sestra mi je rekla da ako baš ništa ne pomaže da joj dam pola Voltaren čepića, da bi joj i oni u bolnici to dali ako ne može s ničim drugim dolje. I jesam, nije mi bilo svejedno, a ona je za 15 - 20 minuta zaspala i spavala do jutra. Temperatura se više nije dizala tako visoko i skidali smo je sa kombinacijom Dalsy- ja i Lupocet čepića. Ibuprofen povrača, a Dalsy pita još :roll: Uglavnom, jedna vrlo loša epizoda i ne ponovilo se ;)

Trina
21.11.2008., 08:20
Pa to ti ja pričam. Što ti možeš napraviti kad djetetu temperatura raste do plafona a ništa mu ne spušta? Čekaš da ga uhvate febrilne konvulzije ili daš ono za što znaš da će mu spustiti. Roza, ja i radim po savjetima pedijatrice. Što ne znači da nisam u strahu svaki put kad dođemo do takve situacije ali veća opasnost bi bila od previsoke temp. koja ne pada nego od voltarena.