PDA

Pogledaj cijelu verziju : iscjedak

lile
26.11.2007., 15:41
bok,evo ja sam u 22-gom tjednu,i iscjedak mi je bijeli žučkasti,ali kad se osuši skori se skroz,i sad ga ima više nego prije.Jel to normalno?

Petunija
26.11.2007., 15:53
Normalno je da ti se iscjedak tokom trudnoce pojaca ali sve dok ne promijeni drasticno boju i miris, mislim da nema problema.. :) Opet, obrati paznju malo vise na to, jer su infekcije u trudnoci dosta cesta pojava.

Angelina_2
26.11.2007., 17:23
Normalno je da ti se iscjedak tokom trudnoce pojaca ali sve dok ne promijeni drasticno boju i miris, mislim da nema problema.. :) Opet, obrati paznju malo vise na to, jer su infekcije u trudnoci dosta cesta pojava.

potpisujem

Sanjaaa
26.11.2007., 20:13
Lile, provjeri bolje kod dr jer kod guščeg iscjetka koji se skori na gaćicama (izgleda sirasto) može se raditi o gljivičnoj infekciji, ja sam se s tim problemom susrela baš u 22. tjednu trudnoće. Kod trudnica je vrlo česta, otprilike svaka 10. trudnica, a znam i razlog zbog kojeg sam je ja imala: često noćno mokrenje i pranje, pa s time i poremećena normalna kiselost vaginalne sluznice, uz smanjen imunitet u trudnoći = gljivična infekcija. Vrlo se lako liječi.

Nala
04.12.2007., 06:11
ja sam u 34. tjednu i sad mi se taj iscjedak bas onako pojacao...zuckasto bijele boje (vise zuckaste :)) i ima ga po meni i previse...kako se lijeci? idem u utorak kod dr na redovan pregled, ali cisto informativno, jel smijem u 34. tjednu stavljati vaginalete i sl. vidite me 3. trudnoca i opet 100 ???? nista nije isto :)

kerida
04.12.2007., 08:32
meni je od početka trudnoće iscjedak pojačan, bijelo-proziran i jako gust.
dr veli da je normalno , kako su i cure ranije rekle, ako ne mijenja boju i miris. :love:

Pliska
04.12.2007., 09:39
meni je od početka trudnoće iscjedak pojačan, bijelo-proziran i jako gust.
dr veli da je normalno , kako su i cure ranije rekle, ako ne mijenja boju i miris. :love:

Tako je i kod mene :)

Kod gljivica zna i svrbiti ili jednostavno nekakav neugodan osječaj.

icyoh
04.12.2007., 12:01
iscjedak zna biti pojačan u trudnoći.
Kod mene je to obično znak da sam dobila gljivice - trenutno već 4.put u 30tj trudnoće

mel
04.12.2007., 17:44
vjerovatno gljiviceeeeeeeee.... ne mora svrbjeti ni peci!
kad budes isla ginicu, reci mu, nelka on najprije utvrdi da su gljivice, pa ce ti propisati vaginalete.

meni jako pomogao 'teatree gel za intimno pranje' kupila u dm-u, kosta oko 50kn i paziti na ishranu: izbaci mlijecne proizvode, izbaci slatko, minimiziraj proizvode od kvasca... tj, ubij candidu :mrgreen:

a, ako zelis umjesto vaginaleta stavi mallo etericnog ulja cajevca (provjereni proizvodjac) na tampon i u rodnicu preko noci i tako cca 15dana!!! ne pece niti ista slicno - savjet moje homeopate!

sretnooooo.. :love:

Sanjaaa
04.12.2007., 20:09
Mel, u slučaju gljivica u pravu si za izbjegavanje slatkog i svega što ima u sebi kvašćeve gljivice (peciva, kruh, pivo itd), ali bih te ispravila kod mliječnih proizvoda - naime jogurt se preporučuje i to u što većim količinama (ne slatki jogurti nego najobičniji). Ja se toga držim od kada sam imala tu nevolju.
Vaginalete su mi odmah pomogle, tako da nema razloga za zabrinutost. Mogu se koristiti u trudnoći (mislim samo da u prva tri mjeseca nisu preporučljiva).

mel
04.12.2007., 21:43
hm... meni homeopata najstroze zabranila sve kravlje proizvode i pomoglo mi (ionako volim sojino mlijeko) :)

a, vaginalete protiv gljivica (npr. plymicol) su 100% dopustene u trudnoci i to od prvoga dana, moj ginic mi to propisao i to vec u 7tj. :roll: ali isla ja homeopati i ona mi potvrdila da ne stete te vaginalete i da se slobodno mogu koristiti ! Ali eto ja vise naginjem alternativi i lijecenju biljem i slicnim proizvodima, nego li klasicnim ljekovima (bogato iskustvo), iako naravno ovisi o cemu se radi. Sto se gljivica tice, ja sam npr. immala sustavnu kandidijazu, dakle gljivice i u probavnom sustavu i meni konkretno vaginalete ne bi rijesile problem, tako da je meni ishrana odigrala kljucnu ulogu! Mlijecni, a posebno kravlji proizvodi pospjesusju nakupljanje sluzi - hrane gljivice, a to se odnosi i na one jogrte sa probio kulturama! Bolje onda uzeti 'prolife' ili neki slicni proizvod, bez mlijecnih proteina !!!

Ma svatko najbolje poznaje svoje tijelo, dakle nista nije iskljucivo, treba probati!

Sretno protiv gljivica!!! :love:

Tina406
02.02.2008., 01:09
Evo da se i ja javim sa sličnim problemom kod iscjetka.U 22. sam tjednu trudnoće. Pred 10 dana sam bila na redovnom pregledu i ustanovljene su mi gljivice, dobila sam vaginaletu i sve se smirilo. No prije 2-3 dana mi se pojavio iscjedak, nje gusti, već dosta rijedak i iscuri mi u kratkom mlazu 2-3 puta na dan odjednom. I to baš osjetim kako iscuri iz mene, isti osjećaj kao sa mengom. Brine me da li je to normalno, trebam li se javiti giniću ili samo paničarim bez veze. Inače skačem i na najmanju sitnicu. Iscjedak je bez boje i bez nekog posebnog mirisa.

kerida
02.02.2008., 09:59
pojačan iscjedak je normalan u kasnijim fazama trudnoće i biti će ga sve više.
ja sam sad ušla u 29 tj. i imam dosta jak iscjedak, tako da nekoliko puta u danu moram promijeniti gaćice, dok ne mijenja boju i miris, ne peče i ne svrbi nije za brinuti.
ja sam u obje trudnoće imala gljivice, dr . veli da je to najnormalnije jer se imunitet poremeti, tako i ako ih imaš opet nema mijesta panici.

mel
02.02.2008., 11:52
Ja isto evo u 29tj. i imam isto iscjedak, koji povremeno osjetim kako curi (i isto bas nisam happy jer sam imala krvarenje, pa me podsjeti na to :roll: ), iscjedak je proziran, bez mirisa i (neznam za okus :lol: ) bez boje ili je lagano zuckast... zna povremeno biti i malo sluzav mlijecne boje (ali i to je savrseno normalno - pitala i ginica i homeopatu), dakle najbitnije je da nije rozkast ili smedjkast ... !
Probaj se ne brinuti (znam taj osjecaj, skakanja na sve :roll: :shock: ), znam lako je reci ali eto.... to nas valjda sve prati :) !

A, sto se gljivica tice... eh, ja ih za sada nemam :) , pazim na ishranu (ono sto manje secera, minimalno mijecnih proizvoda... ) i sve ok!

:love:

Nikita3
02.02.2008., 12:16
Evo i mene s problemom iscjedka. Sad sam 33 tjedna i imam ga od prilike od 20 tjedna sigurno. Ispočetka je bio bijeli zatim je prešao u žuti. Prije mjesec dana mi je ginička dala za njega vaginalnu antibiotsku kremu od koje se je on malo smanjio a sad se ponovo vratio, ali baš nije velika količina. Nema neugodan miris i ne peče niti svrbi. Na sljedećoj kontroli ću je opet pitati što je to. Strah me da nije kakva bakterija pa da ne našlodi bebi jer mi brisevi nisu rađeni.

vidra
02.02.2008., 12:26
obavezno traži da ti napravi bris :)

paid
02.02.2008., 12:58
bok,evo ja sam u 22-gom tjednu,i iscjedak mi je bijeli žučkasti,ali kad se osuši skori se skroz,i sad ga ima više nego prije.Jel to normalno?

Imam isti takav cirka od 22 tjedna, sad sam u 29-om. Na prošlom pregledu upozorla sam doktoricu na to, a ona je samo pomirisala i rekla da je to normalno ukoliko nema neugodan miris i čudnu boju.
Ipak mi je rekla idući put raditi briseve.
No meni isto nije drago osobito jer su mi u međuvremenu otkrili dosta leukocita, bakterija i epitela u urinu. Čekam nalaz urinokulture,a i briseve ću napraviti da ne bi bila neka bakterija.
Molim Boga da je sve ok, kod mene i kod svih ostalih s ovim problemčićima.

maksi
02.02.2008., 13:07
Cure, najsigurnije vam je napraviti briseve. Ja ih često vadim. A iscjedak varira od osobe do osobe. Ja sam sad u 31 tj i koristim vaginalete po brisu. :x

Tina406
02.02.2008., 13:49
Hvala vam cure, smirile ste me, već sam bia sva van sebe, a vikend je. Iscjedak je kao što ste opisale, bez boje i nema neugodan miris. Znači ne trebam paničariti. :*

paid
21.02.2008., 20:20
Podižem ovaj topic jer mi je danas zbog ovog iscjetka dr propisala Betadine vaginalete. Rekla je da su samo za čišćenje rodnice da se ne nakupe gljivice, ali ja mrzim ljekove i na njima piše da mogu uzrokovati neke probleme sa štitnjačom kod bebe, a kod mame pečenje i svrab.

Ima li itko iskustva s njima.Dr kaže da su potpuno bezopasne, ali ja nevjerni toma

Nikita3
22.02.2008., 12:31
Paid jel ti radila briseve? Meni moja nije već mi je dala Rojazol vaginete kao da su to gljivice. Imala sam ih nekoliko puta prije trudnoće, ali nikad nije bio žuti iscjedak već bijeli koji peće i žari. Sve mislim da ponovo zaletim k njoj radi briseva jel me hvata panika budući da sam 36 tjedana trudna.
Kakav je tvoj iscjedak? Moj je žut i malo se smanjuje od rojazola.
Baš sam zbunjena.

paid
22.02.2008., 13:22
Moj je žućkasto-bijeli bez mirisa. Meni izgleda skroz normalno. Briseve mi je jučer napravila i dala ove vaginalete dok nalazi ne stignu. ove kod mene su samo za čišćenje rodnice navodno, na bazi joda. Iscjedak joj ne izgleda patološki, ali napravila je briseve jer ih rutinski radi kod svih trudnica oko 32 tjedna, da isključi neke bakterije. Pozdrav

kerida
22.02.2008., 14:05
ma betadine ti je malo jači antiseptik, znaš ono čim ljude premažu prije operacije na mijestu reza.
ne moraš se bojati , jedino jako pazi robu jer se neće dati oprati ako procuri.

paid
22.02.2008., 23:11
super, hvala kerida

Nikita3
27.02.2008., 09:45
Paid ajde javi rezultate briseva. Nadam se da je sve ok.
Usput jedno pitanje boli li uzimanje brisa ili je slično uzimanju papa testa?

paid
27.02.2008., 17:10
Ne boli-isto kao papa. Javim rezultate, trebali bi biti kroz par dana.

Sabba
02.03.2008., 02:17
ja san usla u 9 tjedan..iscjedak je bilo proziran ali ima neugodan miris..od cega bi to moglo biti, mozda kakva upala?

paid
03.03.2008., 21:00
Sabba provjeri u svakom slučaju.

Mene dr danas zvala da brisevi nisu u redu i da dođem sutra po terapiju. Trudim se biti kul ali nikako mi ne ide. Javim sutra šta je u pitanju.

šefika
04.03.2008., 11:15
ja san usla u 9 tjedan..iscjedak je bilo proziran ali ima neugodan miris..od cega bi to moglo biti, mozda kakva upala?

možda gljive...?
dr da pogleda pa češ vidjet... :*

paid javi rezultate~~~~~~~~~ :heart:

Gogica 24
04.03.2008., 12:08
Svakako napravi bris, bolje puhati i na hladno.

Gogica 24
04.03.2008., 12:10
:oops: uh, kad ne čitam sve detaljno nego na brzaka. Evo ~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ od mene

paid
04.03.2008., 18:28
Nažalost u urinu izolirana escherichia, a brisevi pokazali proteus mirabilis i enterococcus spp.

Eto tako se ja borim s 3 beštije. U 32-om sam tjednu. sve su osjetljive na klavocin tako sam dobila duplu kuru.
Je li itko imao ovakvu kombinaciju. Dr kaže da je sve navrijeme i da se ne bojim pošto je trudnoća potpuno uredna, ali ja stalno mislim pa zažto me ovoliko ovoga napalo. Koliko je klavocin štetan?

Nadam se da moje zlato ne pati zbog ovoga.

SVI obvezno na kontrolne briseve.Prisilite ginekologe ako treba.

lelita
05.03.2008., 14:16
Jooj, neugodno mi napisati, ali ja sam stalno neka vlazna dole i bas osjetim kad mi iscuri..iako su to neznatne kolicine. Kad se osusi na gacicama bude zuckasto bijeli trag. :oops:
Imam 10 dana do termina. I koliko sam skuzila sve je to normalno.
Nekad mi se jedino desi da kad beba bubne dole nisko i onako bas gadno zaboli osjetim curenje tog iscjetka. To je isto normalno, jelda?!

MIHA1
05.03.2008., 14:21
Jooj, neugodno mi napisati, ali ja sam stalno neka vlazna dole i bas osjetim kad mi iscuri..iako su to neznatne kolicine. Kad se osusi na gacicama bude zuckasto bijeli trag. :oops:
Imam 10 dana do termina. I koliko sam skuzila sve je to normalno.
Nekad mi se jedino desi da kad beba bubne dole nisko i onako bas gadno zaboli osjetim curenje tog iscjetka. To je isto normalno, jelda?!

Draga moja budi bez brige , i ja sam imala takav iscjedak mjesec dana pred porod i sve je bilo ok,bila sam u strahu ali ginekologica mi je rekla da je sve u redu , i tako je i bilo .
Uživaj :)

Nikita3
05.03.2008., 14:33
E Lelita tko bi više znao što je normalno,a što ne. Ja upravo od giničke do termina nekih 15 dana znači blizu smo, žuto bijelog iscjetka ko u priči. Kad udari dolje oko mjehura još ga je i više, pa mislim jel mokraća mada znam da nije. Ja se žalim, paničim kuži me žena strah od streptokoka ili neke zločeste beštije. Napravit će briseve mada je za njh već kasno ali zbog mene da se psihiči smirim. Iako je njena preporuka da ih ne radimo jer mi je grlić već smekšan i dobro prohodan da ne ubrzamo porod. Može se desiti da ne uspijemo dočekati nalaz u komadu. I tako briseve ne radim daje mi druge vaginalete i antibiotik ( na koji sam alergična skužila doma) i koji i onako ne djeluje. Neki kažu da su svi iscjetci dok ne svrbe i ne zaudaraju normalni neki kažu da nisu. Sam streptokok nema simptome ( imala ga moja kuma nisu ni znali kroz cijelu trudnoću iscjetka ni kapi ni bijelog ni žućkastog pa ti sad znaj). Da bude stvar još bolja bila je na umjetnoj što znači još bolje kontrole.

Nadam se da nije ništa i da će sve proći ok. :)

Iman
06.03.2008., 00:37
Pomagajte, ne znam sta da radim :shock: U 9 sam tjednu i jutros ustala u wc kad iscjedak. Bilo ga je dosta. Jako bijel, vodeno sirast. Ne svrbi, ne pece, ne boli. Danas tokom dana ga je bilo malo kad sam se obrisala.
Zvala sam ginekologe i medicinska sestra mi je preko tel. rekla da je najvjerovatnije yeast infection (ne znam kako se kaze na nasem). Posto sam imala vec jednom, a ta infekcija izaziva bol kod mokrenja, pece i svrbi rekoh da ne izgleda na to. Ona kaze, jeste sigurno i pocece da svrbi. Citav dan prosao a ne svrbi hvala Bogu. I rece mi da kupim Monistat i da stavljam 3 noci i trebalo bi proci.
Ja nisam sigurna sta da radim :?

paid
07.03.2008., 23:37
nema nikoga s ovim beštijama kao kod mene? Sve znam ali eto da se izjadam. Pusa i puno sreće svima!

Iman
08.03.2008., 22:54
Ja srecom nemam infekciju. Trazila sam da me pregledaju (znam da sam postala najdosadnija trudnica :mrgreen: ) i uradili su mi briseve (uh, koji neugodan osjecaj) i rezultati negativni. Takav iscjedak normalan u trudnoci. Ja happy hvala Bogu :D

Nina_ri
10.03.2008., 12:09
Ja, nažalost, muku mučim s iscjetkom od početka trudnoće, žućkasto bijeli, gust i obilan, nakon 3 puta ponovljenih briseva i urinokulture-čiji su nalazi svi redom negativni-ja više neznam šta...to je toliko jako da moram promijenit nekoliko uložaka dnevno (a oni naravno pogoduju pojavi još većeg iscjetka). Dr kaže da je kod mene očito takva vaginalna flora i da proizvodi mnogo sluzi. Ja sam si pomišljala na kojekakve beštije a eto, nema ničega, dok je recimo moja kolegica bila bez ikakvih simptoma sa 2 bakterije na cerviksu i u urinu.

Paid kako ide liječenje?

paid
10.03.2008., 16:27
liječenje u tijeku. Pijem antibiotike i uz njih koristim sve narodne lijekove: brusnicu, jogurte i onaj napitak s bijelim lukom kuhanim u vinu. U četvrtak mi je redovna kontrola pa ćemo vidjeti kako bebica. Vrlo je aktivan i ja se dobro osjećam, pa će valjda biti sve ok. Pretpostavljam da će sada biti neka pauza do kontrolnih briseva, a nije ni termin tako daleko. Još 7 tjedana-trudim se sve potamaniti do tada.

Pusa svima!

Nikita3
13.03.2008., 12:11
Pozdav cure! Nakon nekoliko dana uzastopnog hodanja po bolnici zbog CTG-a , pa zbog lošijeg nalaza i ostalih gluposti koje je kako izgleda stvorila moja psiha naletih na doktora koji je odlučio samnom malo bolje porazgovarati. Možda i zbog toga što mi je on napravio i prvi regularni ultrazvuk u vrijeme kad je moja ginička sumnjala na vanmateričnu trudnoću i onda me još dodatno zbedirala. NIje me gledao,ali sam mu ja opisala iscjedak bijelo-žuti nema ga puno nije gadnog mirisa itd. Čovijek kaže da je to najnormalniji iscjedak u trudnoći i da ne upućuje na neke bakterije. Međutim kad su bakterije prisutne obično nema simptoma, već neka ranija dijagnoza ili prijevremeno otvaranje, temperatura i slično. :/
Ipak nek potrošim vaginalete neće biti na odmet.
Recimo da smo sada ipak malo mirniji. :mrgreen:

Monita
14.03.2008., 21:46
Cure može pomoć! Ja sam u 24+5/7 tjednu trudnoće,a zbog pojačanog iscjedka i povećanih leukocita do 17 tisuća doktor mi je propisao Sumamed 500mg , 2x1 ,3 dana. Čitam uputstva i piše da je dozvoljena jedna tableta na dan! Je li to previše što mi je doktor prepisao,ne razumijem se ,a veoma sam zabrinuta za bebu. Jesu li to prejake tablete za bebu i da li je normalna doza ili sam ja nešto krivo skužila?! Help! :( :shock: :?

paid
14.03.2008., 23:16
nisam sigurna za dozu tableta, ali mislim da se ne bi prevario u nečemu tako bitnom. Mene iskreno zanima zašto propisuje antibiotike a nije ustanovio o čemu se radi? ili se možda varam.

u svakom slučaju mislim da bebici neće ništa škoditi...
Pusa

mel
15.03.2008., 09:58
ja imala isto jako puno leukocita u prvom tromjesjecju, analiza urina pokazala bakterije i ginic zakljucio da imam upalu mjehura, kao blagi oblik, takodjer mi je iscjedak bio obilniji (pa sam dobila i gljivice ), propisao mi antibiotik ali neki drugi (ne sumamed), i pila sam to 5 dana!!
Imala sam problema sa mokrenjem - malo sam mokrila... to je bilo jedina naznaka nekog problrma, dr. nikakave simptome nisam imala!

Ali ginic je rekao da je cesto to kod trudnica, a kao brzo se zakomplicira i puno ih onda dobije i upalu mokracnih puteva i/ili bubrega..
uuglavnom ja to ozbiljno shvatila i popila antibiotike!

takodjer sam isla i homeopati i dobila jos neke kapi i cajeve (caj od preslice - 1l dnevno) i trebas sto vise tekucine piti...

ma nije nista strasno, samo slusaj dr. ...

Monita
15.03.2008., 21:35
Hvala,cure! :heart:

23.04.2008., 14:37
Dižem ovu temu da ne otvaram novu .

Ja sam danas ušla u 28. tjedan i ujutro na wc papiru se pojavio krvavi iscjedak ( ne jako krvavo ali ipak se crveni ) , kasnije ponovo još kod dva odlaska na wc . Sada ga više nema ali sam svejedno zabrinuta . Iscjedak imam i inače ali proziran i bez ikakvog mirisa ali jutros je to bilo prvi put s krvi. Jel to normalno????

mel
23.04.2008., 18:21
ne bilo kakav trag krvi nije normalan,
zovi ginica, idi na hitnu, nemoj paniciti ali moj savjet je odmah na pregled!
mozda je samo kapilara .. ali idi dr. obavezno !

malena beba
23.04.2008., 22:18

Ja sam danas ušla u 28. tjedan i ujutro na wc papiru se pojavio krvavi iscjedak ( ne jako krvavo ali ipak se crveni ) , kasnije ponovo još kod dva odlaska na wc . Sada ga više nema ali sam svejedno zabrinuta . Iscjedak imam i inače ali proziran i bez ikakvog mirisa ali jutros je to bilo prvi put s krvi. Jel to normalno????

naravno moras ginekologu ali ako ste ti i TM imali odnose sinoc nemoj panicarit, samo morate apstinirat :mrgreen:
malo se salim ali ne panicari unaprid, to nije dobro ni za tebe ni bebicu (lako je meni rec kad sam to vec prosla...)

mici85
23.04.2008., 22:59

hey.tocno to ti se dogodilo meni prije kojih 3 tjedna.u 26.tjednu. na papiru i na dnevnom ulosku sam vidla nesto roskasto, kao sukrvica pomijesana s iscjetkom. uspanicarila sam se jer me vecer prije jako blio trbuh. odmah sam isla do doktorice, nakon pregleda je ustanovila da krv nije nigdje iz rodnice, odn.maternice nego najvjerojatnije iz mjehura. dala sam mokracu za urinokulturu i uspostavilo se da je to od escherihije koja se onda naglo povecala i tjedan dana kasnije ful nestala.
eto, tako da ne mora biti nis ozbiljno al radije skokni na pregled.

sretnoooo! :)

24.04.2008., 12:08
Mici85 , trenutno nema ničega osim neki čudan pritisak u donjem dijelu trbuha , ali prije 10 dana sam radila nalaz urinokulture i imam escherihiju i pijem antibiotike tako da je to najvjerojatnije to .

Ako se opet pojavi obavezno idem doc. Cure hvala vam , super ste!

Moonlites26
28.04.2008., 13:42
Pozdrav i od mene... Evo i ja se javljam vezano uz iscijedak... Ja sam u 31 tjednu i valjda od početka imam obilniji iscijedak, al evo, u zadnjih tri dana mi se baš pojačao, onak je žučkasti i sirasti i pomalo uz čudan miris.. Sumnjam na gljivice... :evil: Hvala Bogu, u trudnoći su mi se prvi put pojavile... Pošto mi je svekriva med. sestra, rekla mi je da smijem uzeti canesten vaginalete, al me ipak zanimaju vaša iskustva... Ginić mi je na godišnjem, a i ne da mi se ići jer i tak idem na kontrolu za nekih 10 dana u Vinogradsku...
Pliz, pomozite... Jel smijem ih sad koristiti ona tri dana pa da sam mirna?

mel
28.04.2008., 22:50
ili plymicol vaginalete, meni je to ginic propisao, ali ja gljivice rijesila homeopatijom !!

I pazi na ishranu, smanji bijelo brasno, nemoj jesti slatko, ne jesti mlijecne proizvode!!

Diami
29.04.2008., 10:50
Smiju se vaginalete uzimati, kao i krema. A ako ti je ginić na godišnjem, možda možeš nazvati i pitati sestru da budeš sigurna. Mada - ako ti je svekrva medicinska sestra, imaš dobar izvor informacija pri ruci.

Obavezno smanji šečer u prehrani. Mliječni proizvodi - kako kome, meni su znali jogurti pomoći, posebno acidofil.

Indi
05.08.2008., 23:57
Evo, već 4.put dobih gljivice. Između svakog javljanja od 1.do sad već 4. puta je prošlo po oko 10 dana.
Pridržavam se uglavnom svih stvari koje bi ih trebale smanjiti, ali one vraćaju li se i vraćaju. A baš prije par dana zaključih kako mi je isjedak zdravog izgleda i obima, a što je najgore i dalje je takav...samo me grozno peče i dobijem lezije koje počnu krvariti.
Ono što htjedoh pitati je je li tko od vas imao tako učestalo dosađivanje ovih beštija. Stvarno mi je više muka od canestena. Treba mi utjeha zapravo :cry: :mrgreen:

trudnjača
06.08.2008., 10:41
Ja sam nova pa da se uključim sa sličnim problemima..
Što se gljivica tiče, moje je iskustvo da se mogu samo ZAliječiti, ali ne i IZliječiti, jako su uporne i dosadne i sama sam ih imala u nekoliko navrata i svaki put ista terapija. Zadnji nalaz ( u siječnju ) mi je bio dobar, ali sad sam u 16. tjednu trudnoće i opet imam pojačan iscjedak. Doduše , ne svrbi, ne peče, nije ni neke čudne boje, samo je pojačan, toliko da ponekad namoči dnevni uložak i prođe nekad i na gaćice kroz njega ( ima li netko sličnih situacija? )
A što se gljivica tiče, možemo ih jedino pratiti i koliko-toliko držati pod kontrolom...

Diami
06.08.2008., 11:32
Djelomično pojačanje iscjedka prema kraju trudnoće, ako nema popratnih simptoma i ostalo je sve uredno, može biti sasvim normalno.

A gljivice stvarno znaju biti jako uporne. Indi, ako si do sada uvijek koristila Canesten, možda da pitaš doktora da prijeđeš sad na neki drugi preparat barem jednom. I bitno je uvijek izdržati terapiju stvarno po uputama, a ne samo do nestanka simptoma.

Uz same lijekove/kreme, mogu pomoći i prirodni preparati - e sad, kako kome paše, više češnjaka u prehrani, više acidofila i jogurta, izvana brisanje razrijeđenim jabučnim octom, ili pak specifični proizvodi acidosalus ili acidoverus, koji ima u obliku za popiti ili čak i u obliku vaginaleta.

Ja osobno sam imala pojačani iscjedak dok god sam koristila dnevne uloške. Sad sam njih izbacila i iscjedak se dosta smanjio. Ima ga još, ali je mnogo manji. Koristila sam turu acidosalus vaginaleta, jer sam na prepisani Rojazol (prepisan "za svaki slučaj") dobila reakciju, a geonystin nisam htjela probati. Nisam primijetila bitnu razliku sve dok nisam prestala s dnevnim ulošcima.

Jenz
06.08.2008., 11:32
iscjedak, posebno pojačan, može značiti i prisustvo neke bakterije, ne samo gljivica, a tada treba uzimati konkretnu terapiju... dakle, možda vaginalete do povratka ginekologa, ali onda obavezno ipak kontrola... ja se borim sa ureaplazmom, a nikad nikakav iscjedak nisam imala... nije to za igranje i nagađanje....

sretno :love:

Indi
06.08.2008., 12:24
Jenz ma imam ja dugogodišnje iskustvo s gljivicam tako da ih prepoznam na prvu, a nedavno sam radila i briseve i sve je čisto, ali hvala na brizi :love:

Diaminisam znala za to s jabučnim octom, inače sad se plahnem samo izvanka s vodom u kojoj je mrcu sode-bikarbone i čini mi se da mi ublažava jer nisam još dobila puno lezija kao zadnjih puta. Zašto nisi htjela geonistin?

Jutros zvala, pa bila do gin. koja mi je dala opet turu Canestena i da nastavim odmah iza s turom Geonistina + moram napraviti urino-kulturu.
Inače ne nosim dnevne uloške, popila koju litru jogurta s probioticima, ne jedem skoro uopće kruh i bijelo brašno, jedino tu i tamo slatkoga, ali nepreviše, mada ću ga sad skroz izbaciti.< Još kad idem na more, odmah se presvlači, brišem....mislim da uglavnom pazim, ali valjda sam im jednostavno sklona i trebam se s time pomiriti.

trudnjačo pojačan iscjedak je uobičajan u trudnoći zbog djelovanja hormona i jer njime se čisti rodnica i ujedno čuva od navale bakterija itd., tako, ako su ti brisevi u redu, nema razloga za brigu .

Diami
06.08.2008., 18:12
Meni je znalo pomoći kad sam imala lagani svrbež, ali samo izvana. stavim na vaticu malo jab. octa i isto toliko ili duplo mlake vode i samo prebrišem. Gljivice ne vole "kiselu atmosferu", pa stoga djeluje.

Geonistin nisam htjela jer doktorica nije vidjela nikakve naslage ustvari i smatrala je da u biti ničeg nema, izuzev od mene spomenutog pojačanog žućkastog iscjetka, ali bez svrbeža, pečenja i sl.. Rojazol je dala preventive radi, a kad sam dobila reakciju, nazvala sam ali dobila samo sestru koja je rekla da mogu probati geonistin.

Ja sam se onda odlučila za acidosalus vaginalete i nakon toga prestanak korištenja uložaka, što je u konačnici pomoglo. Od vaginaleta nisam skužila nikakvu konkretnu promjenu.

Na žalost ima ljudi koji su skloni gljivicama, posebno u nekim stadijima života. Tu pomaže samo uporno pomaganje organizmu da ojača imunitet, a akd stvarno zagusti - onda liječenje odgovarajućim lijekovima.

Indi
07.08.2008., 09:04
Sad u trudnoći kod mene gljivice počinju drugačije nego prije T, tj. krene samo s vanjskim pečenjem i lezijama, a bez sirkastog iscjedka, ali iscjedka koji zapravo nestane pa mi je problem staviti i vaginaletu koliko mi je rodnica suha. Ovaj put mi je iscjedak još normalan i prisutan, ali me to pečenje ubija. Još nisam krenula s vaginaletama jer mi je bilo prilično bolje od premazivanja sa vodom i sodom-b.,a danas ću nastaviti s jabučnim octom kao što si ti napisala, pa ću vidjeti još danas. Kad bih izbjegla bar ovaj put stavljanje vaginaleta, to bi bilo divno.

Hvala na savjetima :*

evita
10.08.2008., 22:51
Ja u ovoj trudnoći imam dosta pojačan iscjedak. U početku trudnoće mi je doc dala neke vaginalete,a sada kasnije ništa,a iz mene se doslovce hoće izliti. Strašno! Inače nema mirisa i bijelo-prozirni je,ali ipak-mislim da ga ima preprepreviše!

evita
10.08.2008., 22:58
Iz mene doslovce curi. Stvarno grozno. Inače nema mirisa i bijelo proziran je,ali ga ima preprepreviše!

trudnjača
11.08.2008., 22:47
JOš nisam čula za vezu dnevnih uložaka i iscjetka...hm,i ja ih koristim.
A kao što reče Evita, iz mene doslovce curi.KOristim utrogestan 3x1 vaginalno pa moždsa jedan dio toga također iscuri.
A sa gljivicama se stvarno nije zezati jer ako ih ignoriramo, mogu prerasti i u nešto gore

rebeca
15.08.2008., 12:16
Ja ne mogu zamisliti dan bez dnevnih uložaka, promijenim ih 5-6 dnevno. Koristim 3x2 utrogrstan, pa hlače bi mi bile mokre da ih ne koristim. A i čini mi se da je više higijenski, svako malo promijenim.
Može li od utrogestana biti žučkasto-smećkasti iscjedak?

bebomanka
15.08.2008., 15:00
Evo..da malo podignem temu..
Drago mi je da vas se puno ne javlja u zadnje vrijeme sto je znak da ste sve dobro :D
Ja sam u 14+3 i redovno radim briseve,urinokulturu i krvnu sliku-zadnje uradjeno prije 4 dana..nalaz uredan!
Ipak,jucer poslije podne sam prvi puta ugledala 3 smedje kapi na ulosku :shock:
Zvala sam ginicku i rekla mi je da popijem magnezij i da mirujem a ako se pojaca da odem na hitnu..
Predvecer je izasla jos jedna mrljica i do danas vise nista! :D
E sad je pitanje: koji je razlog?Malo me brine sto je taj iscjedak poprimio neugodan miris..osjecam se kao da imam laganu upalu..
Zadnjih dana sam uzasno malo pila tekucine jer imama jake mucnine i ne mogu nista jesti niti piti..
A prije 3 dana smo MM i ja imali prvi odnos od kad smo saznali da sam T. :/
U 9tj. je bio uocen hematom koji se pri zadnjem uzv. vise nije vidio..
Sto vi mislite? :love:

bebomanka
15.08.2008., 15:03
rebeca upravo si me pretekla u podizanju teme.. :love:

Moje misljenje u tvom slucaju je da od utrica moze biti bijelo-zuckasti iscjedak ali nikako prema smeckastom...prema tome,otidji kod doktora i razjasni tu pojavu..~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~da rijesis problem! :*

iv6300
19.08.2008., 10:07
Meni je jutros ulozak bio pun zutog iscjetka. Iscjedak mi je inace dosta jak, ali bjelkast ponekad lagano zuckast. Ovako zuti sam primjecivala nekoliko dana za redom ujutro, ali u jako maloj kolicini. I danas hrpa.

Sad sam 16. tjedan (blizanci) i u zadnjih par dana isto primjecujem probleme s mokrenjem. Cim se vratim s WC-a moram ponovo, a par puta mi se dogodilo pa mi malo pobjegne. :(

Nista me ne pece i ne svrbi, a mirujem od 9. tjedna zbog smedjeg iscjetka koji sam imala par dana.

Kod gin sam narucena tek za dva tjedna, pa ne znam da li da ga zovem i odem sad ili cekam pregled...

rebeca
19.08.2008., 11:18
Meni je jučer gin. rekao da je žuti iscjedak nornalan i da ga zanemarim. Ali meni se jutros pojavio smeđi iscjedak, u jako malim količinama, kao pravo mrljanje na gaćicama. Odkuda sad on :? Jučer sam bila na uzv, pa može li biti od pregleda malo :?

Diami
19.08.2008., 11:55
Iv, ako se želiš smiriti, a imam dojam da sumnjaš na neku urološku infekciju, odi kod dr. traži samo uputnicu za urinokulturu i pazi da uzorak uzmeš po propisima (da ga ne onečistiš). Nalazi su brzo gotovi i znati ćeš barem po tom pitanju na čemu si. Dr. možeš tražiti i da napravi briseve s grlića maternice da se i tamo isključe infekcije.

Blizančeki ti vjerojatno još i više pritišću mjehur nego samo jedna bebica, pa s druge strane može biti da ti kod nekog naprezanja zbog toga pobjegne malo mokraće. Tu može pomoći izvođenje kegelovih vježbi (zatezanje mišića dna zdjelice).

Određeni iscjedak u trudnoći je normalan, a mi žene smo različite pa što je kod jedne normalno, drugoj već znači gljivičnu infekciju možda, tako da ti je tu pretraga sigurnije rješenje. U svakom slučaju je pozitivno što nemaš nikakvih simptoma.

A za smeđi iscjedak - možda nazvati doktoricu za početak i provjeriti? Jel bio vaginalni uzv i je li pored toga još nešto rađeno? I koji je tjedan trudnoće?

rebeca
19.08.2008., 12:17
Danas sam 7+4. Imala sam i vaginalni uzv. Prvo sa sam sinoć malčice imalo smećkasto brljanje, i tako je bilo do jutros. Evo maloprije na wc kad sam išla izašaao mi ugrušak veličone nokta, tamno smeđi. :? Zvala sam dr. i reko da to ništa ne treba značiti da odmaram samo da ga nazovem ako se pojavi svježa krv. E sad, malo me umirio, ali svejedno sam malo zabrinuta

Tatsha
19.08.2008., 14:12
miruj, to je jedino što ti možeš učiniti

maybe baybe
19.08.2008., 16:48
:? heh, što reći osim ovoga,
treba mi savjet,
naime kasni mi 2 tjedna,
vrti mi se smrdi mi hrana i još štošta imam mučnine ali ne povraćam,
imam grčeve u maternici,
vrti mi se ponekad,
nekontroliram baš svoje ponašanje odnosno sebe,nervozna sam često plačem,

prošli mjesec oni dani u mjesecu sam imala 1 dan pa drugi nisam,
zatim nakon spolnog odnosa sam je imala 8 dana,

nisam napravila test ali sama sebi sam drugačija,

boli me kod bubrega, jajnici,

dojke su mi natečene i vide mi se vene na njima,

i kasni mi..........

kod ginekologa nisam bila,
na red mogu doći tek za cca pola mjeseca,

da se pouzdam u test na trudnoću,
željela bih dijete, iako sam u dušu priznajem i sama to,

nastojimo imati djete već 6 mj, no ništa iskreno pribojavam se da ga ne mogu imati....

:(((((((

Diami
19.08.2008., 17:04
A što kaže test, nekako to nisam pohvatala?!

6 mjeseci ne znači ništa nužno za tvoju/vašu plodnost, posebno ako intenzivno radite na tome i tako si stvarate dodatni pritisak.

Tatsha
19.08.2008., 17:19
ako nisi, napravi test, ako jesi i pozitivan je - vjeruj mu i to jako ;) , i 6 mjeseci nije ništa, možda baš hvatate krive dane

maybe baybe
19.08.2008., 17:45
eh...
ali nekako sam svejedno tužna,
bojim se nekako vjerovati u sve to,
sad će ovo zvučati vjerojatno kao izgovor ali moj je posao jako stresan i oduzima mi cijeli dan i ništa ne stižem čudo je da sad sjedim i tipkam uopće a ništa napravit ću ga,,,iako kad sam ga radila bio je pozitivan a od svega ništa nakraju...
sad se jadam ali eto..
samo jedva čekam biti mamom........... :(

Tatsha
19.08.2008., 17:56
eh...
ali nekako sam svejedno tužna,
bojim se nekako vjerovati u sve to,
sad će ovo zvučati vjerojatno kao izgovor ali moj je posao jako stresan i oduzima mi cijeli dan i ništa ne stižem čudo je da sad sjedim i tipkam uopće a ništa napravit ću ga,,,iako kad sam ga radila bio je pozitivan a od svega ništa nakraju...
sad se jadam ali eto..
samo jedva čekam biti mamom........... :(

pišeš skroz nepovezano, imala si spontani?? ak jesi to ti nije ništa, malo obiđi forume i vidjet ćeš da nas je većina imala po bar jedan spontani

trudnjača
19.08.2008., 19:38
[quote="rebeca"]Danas sam 7+4. Imala sam i vaginalni uzv. Prvo sa sam sinoć malčice imalo smećkasto brljanje, i tako je bilo do jutros. Evo maloprije na wc kad sam išla izašaao mi ugrušak veličone nokta, tamno smeđi. :? Zvala sam dr. i reko da to ništa ne treba značiti da odmaram samo da ga nazovem ako se pojavi svježa krv. E sad, malo me umirio, ali svejedno sam malo zabrinuta[/quote
Meni ti je u dva navrata izašao ugrušak i to onako povelik i dugo sam imala smećkasti iscjedak. Sada sam 17+4 i uz mirovanje i hormonsku terapiju sve je ok s bebom. Sutra idem na kontrolu, malo sam napeta, ali valjda će i ovaj put sve biti dobro

rebeca
19.08.2008., 20:05
trudnjačaMeni se malo smanjio iscjedak, ali je još tu samo znatno blijeđi. Nešto mislim može li to biti zbog toga što ovih sam dana trebala dobiti mengu, pa možda mali zaostaci ili ne :? ja isto mirujem, danas sam ležala uglavnom. Kako si ti mirovala, jesi li bila skroz u pokretu aili usporena ili strogo mirovanje?

Ginger
19.08.2008., 22:11
dok je god nekakav iscjedak u boji u kojoj ne bi trebao biti, ja vam preporučam strogo mirovanje
ja se nisam mrdala s kreveta dok ga je imalo bilo

rebeca
20.08.2008., 14:51
Danas mi je onako žućkasti iscjedak, ali ja sam isto odlučila odmarati sa minimalno kretanja, pomalo prohodam po kući, lagano, ali dobro se osjećam skroz. Ja sve nešto mislim da je taj iscjedak bio umjesto očekivane menge ovih dana, jer me je i jučer bolio stomak kao da trebam dobiti mengu

trudnjača
20.08.2008., 23:21
rebeca Za mirovanje ti je najbolje posavjetovati se sa dr. Ja sam mjesec dana samo ležala, onda sam mjesec mogla pomalo ustajati, lagana šetnja, ali bez ikakvog naprezanja, trzanja i sl. Sve to uz terapiju dabroston 2x1 i utrogestan 3x1.
Danas na uzv sve savršeno uredu! Dr mi rekla da normalno živim, uz što više odmaranja kad god stignem...
Dakle, tvoj dr će ti najbolje reći kako ćeš se ponašati i moj ti je savjet da ga poslušaš. Sretno! :heart:

kuva
01.09.2008., 11:29
Pozdrav, ja sam u 10 tjednu i zadnja 3 - 4 dana primjetila sam samo jedamput dnevno pojačani smećkasti iscjedak (kao lagani početak menge - nije obilno). Što mislite ima li razloga za paniku?

rebeca
01.09.2008., 12:00
Ja mislim da ne. Ja jedan dan imam smeđkasti iscjedak, pa par dana nemam i tako redom. Dr. nije imao komentara na iscjedak i rekao je da je to u ranoj trudnoći nepoznato zašto dolazi do njega. Bitno je da nije svježa krv.

kuva
01.09.2008., 12:50
Nadam se da je to točno, no pokušati ću nazvati dr. da vidim što on o tome misli.

kuva
01.09.2008., 15:29
Zvala sam Dr. i nije mu baš drag taj iscjedak; povećali utriće 3X2 (na zadnjoj kontroli smo počeli smanjivati na 2x2), ako se nastavi za 3-4 dana doći na kontrolu.

Tatsha
01.09.2008., 18:01
Zvala sam Dr. i nije mu baš drag taj iscjedak; povećali utriće 3X2 (na zadnjoj kontroli smo počeli smanjivati na 2x2), ako se nastavi za 3-4 dana doći na kontrolu.

ne znam kako si smanjivala utriće, jer se zna pojaviti smeđi iscjedak baš kod njihovog naglog smanjivanja, ja sam zato imala preporuku da ih smanjujem svaki tjedan po jedan manje

RozaGroza
01.09.2008., 18:55
kuva utrogestan trebaš po pravilu stavljat do 12 tjedna i tek onda krenut sa smanjivanjem, kad posteljica več sama krene proizvodit dovoljno progesterona...

ja sam s njima krenula na svoju ruku jer sam imala isto roskasti iscjedak u 5 tjednu, i nije mi bilo opcije da mi dok. ne prepiše...ja ti savjetujem da ga stavljaš bar do 12 tjedna 3x200...

a iscjedak je uglavnom normalan..ne brini se, utrići bi to trebali normalizirati... :*

Mrva
01.09.2008., 21:28
kuva utrogestan trebaš po pravilu stavljat do 12 tjedna i tek onda krenut sa smanjivanjem, kad posteljica več sama krene proizvodit dovoljno progesterona...

:*
imala sam dva pobačaja a jedan je bio iz razloga manjka progesterona.
Dr mi je davao prog putem injekcija ali je srce stalo.
Šta ako opet zatrudnim, nemam progesterona, dr mi ga da al od 12 og tjedna bi posteljica sama trebala proizvodit hormone, kaj ak moja posteljica to nije u stanju?mislim, kad ni ovak ne proizvodim te progesterone? :?

Točka
01.09.2008., 21:58
kaj ak moja posteljica to nije u stanju?mislim, kad ni ovak ne proizvodim te progesterone? :?

Onda budeš pila prog. cijelu trudnoću.

kuva
02.09.2008., 10:01
ne znam kako si smanjivala utriće, jer se zna pojaviti smeđi iscjedak baš kod njihovog naglog smanjivanja, ja sam zato imala preporuku da ih smanjujem svaki tjedan po jedan manje[/quote]

Nisam ih smanjivala na svoju ruku, već prošli tjedan na kontroli sam pitala dr. (privatnog) mogu li smanjivati na 2x2, na što je on rekao da može postepeno u idućih 10 tak dana. No sinoć sam išla kod mog izabranog po recept, pa me je pogledao na UZV i sa bebicom je sve o.k. ovaj iscjedak može biti od one druge gestacijske vrećice koja se još nije 100% apsorbirala. Ja se nadam da je to to.

†vanesax
02.09.2008., 11:48
Ja sam u dve trudnoće ( ali i u ovoj sada) imala to smećkasto. Prvi put mi je to bio prvi znak da imam missed! Drugi put, ne znam zašto se pojavilo, bilo je kratkotrajno, primila nekoliko injekcija Progesterona depo i bilo sve 5. Cela trudnoća. Tako da ti je moj savet da se držiš saveta lekara, jer mi odavde imamo razna iskustva. I dobra i loša. Zato sam se ja uspaničila kad sam sad videla smeđi, jer je meni to prvi put bio znak za pobačaj.

ole
02.09.2008., 12:07
vanesax bas me zanima kako ti je taj sedasti iscjedak bio znak za
missed!
Prvo je bilo malo pa je onda krenulo jace krvarenje ili se plod prestao razvijati?
Ako ti nije problem molimte malo poopsirnije reci nam.

ole
02.09.2008., 12:09
sedasti=smedzasti

božana
04.09.2008., 09:55
moje iskustvo s iscjetkom u trudnoći nije bilo bašbezazleno ali iz jednog drugog razloga. naime nisam imala nikakvu upalu niti bakteriju prema brisevima i koristila sam geonistin sam jednom, međutim problem je nastao nakon poroda. oni pitaju tko je za vrijeme trudnoće koristio vaginalete i tim bebama preventivno daju antibiotik ako su slučajno pri porodu nešto pokupile. moj bebač nije reagirao na tu terapiju i vodili smo bitku s povišenim crp 11 dana.

sad se toga bojim kao vraga iako pojačan iscjedak imam uvijek bez nekih problema. i potpisujem da dnevni ulošci izazivaju još obilniji iscjedak, ja ih od kad sam trudna više ne koristim i da isto su mi gaćice mokre, ali ih mijenjam par puta na dan jer je dr rekla da se gljivice vole nakupljati u ulošcima.

†vanesax
04.09.2008., 11:25
Ole ja sam samo jednog jutra primetila smećkasto-prozirnu sluz sa tragovima tamnije smeđeg. One koje su rađale znaju kako izgleda kad ti pred porod ispadne sluzni čep. E to je tako nekako izgledalo. Nije bilo ni obilno, a ni bolno. Samo trag na gaćicama promera 2-3 cm.
Posle toga-ništa. Niti sam krvarila, niti mi se to ponovilo. Samo sam se osećala iznutra vlažno i imala sam u sebi neki ružan osećaj. Znala sam sa se nešto dešava.

rebeca
06.09.2008., 14:17
ne znam kako si smanjivala utriće, jer se zna pojaviti smeđi iscjedak baš kod njihovog naglog smanjivanja, ja sam zato imala preporuku da ih smanjujem svaki tjedan po jedan manje

Nisam ih smanjivala na svoju ruku, već prošli tjedan na kontroli sam pitala dr. (privatnog) mogu li smanjivati na 2x2, na što je on rekao da može postepeno u idućih 10 tak dana. No sinoć sam išla kod mog izabranog po recept, pa me je pogledao na UZV i sa bebicom je sve o.k. ovaj iscjedak može biti od one druge gestacijske vrećice koja se još nije 100% apsorbirala. Ja se nadam da je to to.[/quote]
Koliko si ti trudna, ja mislim da si trudna samo par dana više od mene koliko se sjećam :?
Moj dr. Š. je rekaoDa tek nakon 12 tj. smanjivamo utriće, postepeno ne naglo. Možda je i Dr. mislio nakon 10 tak. dana da ih počneš smanjivati. Možda ga još jednom nazovi pa pitaj, neće škoditi. Ja sam jako oprezna zbog svega, i zovnem ga za svaku sitnicu ako treba, pogotovo ako se radi o privatniku, a kod mene se radi.

trudnjača
10.09.2008., 23:30
Meni dr rekla da jednostavno prestanem sa utrogestanom kad je vidjela da se sve stabiliziralo, beba ok, nema iscjetka..a to je bilo u 19.tjednu

kuva
16.09.2008., 11:44
Ja sam jučer ušla u 12 tj. Prošli sam tjedan opet bila u dr. jer se iscjedak (prošli tjedan) opet pojavio i to 3 puta u 1 danu. Na UZV je sve ok. bebici srce kuca super nema hematoma, no dr. misli da se uslijed čišćenja one druge gestacijske vrećice navukla infekcija pa sam ti popila duplu dozu Sumameda po njegovoj preporuci, sada se iscjedak skoro pa ne pojavljuje.
Idući tjedan punim 3 mj. :*
Valjda će sve proteći O.K.

kuva
16.09.2008., 11:45
Što se tiće utrića još sam na 3x2, jedva čekam kad će ih ukinuti.

the enchantress
18.09.2008., 10:36
Ja sam jučer prokrvarila. Koma! Wc je bio pun krvi i mislila sam da je to to. Ne ponovilo se.
Kratko je trajalo, no ipak išla sam na SD, napravili su ultrazvuk i pregled, beba je još tu i srce kuca.

Molim vas za vibrice da sve bude ok...

Željela sam vas pitati (njih sam zaboravila) za utriće...
Sada ne krvarim više, pa me zanima mogu li ih i dalje stavljati vaginalo, što mislite?

Kako još uvijek povraćam i želudac me boli strah me ih je piti jer sve tablete povratim i to nakon velikog mučenja želuca.

Točka
18.09.2008., 11:22
Ja sam jučer prokrvarila. Koma! Wc je bio pun krvi i mislila sam da je to to. Ne ponovilo se.
Kratko je trajalo, no ipak išla sam na SD, napravili su ultrazvuk i pregled, beba je još tu i srce kuca.

Molim vas za vibrice da sve bude ok...

Željela sam vas pitati (njih sam zaboravila) za utriće...
Sada ne krvarim više, pa me zanima mogu li ih i dalje stavljati vaginalo, što mislite?

Kako još uvijek povraćam i želudac me boli strah me ih je piti jer sve tablete povratim i to nakon velikog mučenja želuca.

Ajme...evo malo vibrica da bude sve OK!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Ako ne krvariš možeš ih stavljati vaginalno, tim više što povraćaš. Ali svejedno pitaj nekog dr-a da budeš ziher.

Drži se!

ivana83
18.09.2008., 13:12
i ja ~~~~~~ da je sve ok!

kuva
18.09.2008., 13:13
Mislim ako ne krvariš obavezno ih stavljaj vag. jer apsorpcija je puno bolja nego kroz želudac.
:love: da sve bude O.K.

RozaGroza
18.09.2008., 13:26
~~~~~~~~~~~~~~~~~ i ja da sve bude dobro, miruj i stavljaj utriće, provaj klopati nešto što te ne tjera na povračanje, juhice itd. I lijepo se smiri, mazi trbuščić i gledaj crtiče na TV :*

the enchantress
19.09.2008., 10:43
Hvala vam cure od :heart:

Za sada je sve opet sve ok, a nadamo se da će tako i ostati. Koji hladan tuš!
Ginekolog je rekao da mogu utriće vaginalno.

RozaGroza
19.09.2008., 11:35
Super da je sad sve OK :*
Eh, trudnoća nam zna dati malo previše hladnih tuševa :roll:

rebeca
19.09.2008., 12:17
the enchantressne brini ako je stalo krvarenje sve je ok. Moj dr. je govorio da je puno bolje uzimati utriće vaginalno, imaju veće djelovanje. I moja sestra je prva 3 mj. stalno imala krvarenje i to jako, uz vaginalete sve je bilo ok, to puno cura zna imati stvarno se ne brini. I ja sam paničarila kad sam imala smeđi iscjedak, ali jednostavno, on bi se pojavio i tako isto nestao. I sad ga evo nema 4 tj. sigurno nikako. Ja sutra prestajem sa utrićima, dr. kaže da od 12 tj. više dikakvog medicinskog djelovanja nemaju,, da sada sama maternica proizvodi toliko hormona, da su utrići beskorisni. Jednostavno da ih samo prestanem uzimati. Baš mi je laknulo, bili su mi dosadili. :love: :love: :love:

sb1977
19.09.2008., 14:42
the enchantress ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~[/b]

Točka
19.09.2008., 17:18
Super da je sad sve OK :*
Eh, trudnoća nam zna dati malo previše hladnih tuševa :roll:

X

trudnjača
22.09.2008., 13:18
Hvala vam cure od :heart:

Za sada je sve opet sve ok, a nadamo se da će tako i ostati. Koji hladan tuš!
Ginekolog je rekao da mogu utriće vaginalno.
Nadam se da će i ostati sve OK! I meni je ova trudnoća priuštila nekoliko tih hladnih tuševa-od naglog izljeva krvi i ugrušaka do smećkastog iscjetka koji je trajao mjesecima,ali evo sad sam u 23.tjednu i fala Bogu, moja bebica ( opet dječak !) je uredu. Čak je i veći nego što bi po terminu trebao biti! :heart:
Nedaj se,samo slušaj svoga dr i smiri se.

rebeca
22.09.2008., 13:28
Kako sam ja cijelo vrijeme bila pod utrićima, uopće nemam pojma kakav treba biti normalan iscjkedak kad ne koristite utriće. Kod mene ga ima u malim količinama, ali je malo žutkast, jeli to ok :?

Diami
22.09.2008., 21:53
Da. Ne smije biti neugodnog mirisa, smećkast, zelenkast... Bijelkast do žućkast je normalan.

rebeca
23.09.2008., 00:46
Diami :love: , onda je sve ok

božana
24.09.2008., 09:48
cure šta su vam "utrići" :?

Tincha
24.09.2008., 11:28
cure šta su vam "utrići" :?

Utrogestan, tablete koje se stavljaju u rodnicu ili piju, za održavanje trudnoće... Slično Dabrostonu ali prirodni hormon. :)

božana
24.09.2008., 11:51
aaaaaa tako, hvala :mrgreen:

Mea
29.09.2008., 19:57
Ah..eto i mene na strogom mirovanju. Sinoć mi se pojavila nekakva sukrvica i roskasti iscjedak (svježa krv) i jako me nešto presjeklo-probolo u trbuhu...naravno da sam se prepala. Danas sam bila do ginekologice, srećom s bebicom je sve u redu (sad sam 11+4) No s obzirom da je bilo i danas malo tog roskastog iscjedka dala mi je Duphaston (didrogesteron) kako bi sve bilo ok i naravno strogo mirovanje. Čim sam bila nazvala i rekla da je svježa krv u pitanju odmah je rekla da dođem na pregled. Poanta je: nemojte se ustručavati nazvati ginekologa čim primjetite nešto neobično, it is always better to be safe then sorry....
Eto djelim ovo s vama ako netko bude imao sličnih problema.

RozaGroza
30.09.2008., 11:54
Mea super da je bebica dobro...najvažnije ti je mirovat dok ti ne prođe iscjedak...i onda je najbolje na to zaboravit i ić dalje :love:

Točka
30.09.2008., 12:55
Poanta je: nemojte se ustručavati nazvati ginekologa čim primjetite nešto neobično, it is always better to be safe then sorry....
Eto djelim ovo s vama ako netko bude imao sličnih problema.

Super da je dobro završilo!
Inače Mea, nije da pametujem, ali pri pojavi bilo kakvog krvavog iscjedka pa i sukrvice najbolje je odmah otići na hitnu.

Mea
30.09.2008., 17:04
Hvala vam na podršci,:)
Ma mislila sam i ja na hitnu no kako je to bilo kasno navečer i bilo se smirilo, onda sam pričekala jutro. A naravno da sam odmah istu večer proučila knjige koje imam i otišla na net,:) (tako je pala odluka pričekati jutro). Jučer navečer i jutros je bilo još sam par kapljica, ali me ne boli više, tu i tamo me malo štrecne, no nije strašno kao onu večer. Sad do idućeg pregleda sam na relaciji krevet-kauč-wc,:), što mi teško pada jer sam inače vrlo aktivna,...no sve ću izdržat sam nek bebach bude dobro.

the enchantress
06.10.2008., 09:53
Opet ja!

Imam pitanje za one koje su bile na utrićima (vaginalno).
Sada sam u 13om tjednu i prestala sam ih stavljati. 'Odvikavanje' je bilo malo po malo.
Unatrag par dana pojačao mi se isjedak. Onako je žućkasto smeđkast.

Kada sam završila na hitnoj zbog krvarenja nakon gin pregleda doktorica je izvukla ruku punu smeđe mase i rekla sve je ok, ovo je samo utrogestan.

Je li se nekoj od vas isto povećao isjedak u to vrijeme kada ste prestale s utrićima i do kojeg ste ih tjedna uzimale?

Ne znam 'čisti' li se vagina od njih ili se trebam zabrinuti...

Hvala! :love:

(Moj gin ne vjeruje u njih, kaže da je to samo placebo tako da mi se njega ne da odmah sada hvatati po bolnici i paničariti mu oko toga.)

Ginger
06.10.2008., 10:22
iscjedak od utrogestana je bijelo-žućkast, nikako smećkast
sad ne znam šta ti znači "žućkasto smeđkast", ali meni je smeđi bio dok sam krvarila, tj. dok mi se čistio hematom
od samog utrogestana mislim da ne može biti smeđe boje

RozaGroza
06.10.2008., 11:45
Ja imam iscjedak od utrogestana, ali kao i Ginger žučkast, onako nekad se baš i vidi da je tijelo odbacilo višak ljeka i njegovu opnu. Za taj smečkasti nisam čula, da li si se možda prehladila ili nešto naprezala, sex ili slično zadnjih dana? A na hitnoj su ti baš rekli da je smečkasto od utrogestana?? Prvi sam dan stavljanja utrića (5tjedan T) imala samo jedan dan smečkasti trag na papiru, onako roskasto-smečkasti.

Ja još uzimam max dozu do sljedečeg Ponedjeljka i tad se tjedan dana skidam i to je to...nadam se da neče bit frke kad se skinem s njega...bojim se i ja obojanih iscjedaka :/

~~~~~~~~~~~ da brzo prođe :heart:

the enchantress
06.10.2008., 13:31
Kada sam stavljala utriće iscjedak je bio taj bjelkasto žućkasti.
Sada ih više ne stavljam.

Hmmmmm...malo ću si još razmisliti što da radim.
U srijedu smo bili na pregledu i sve je bilo ok.
Brisevi su također ok, KKS ok, urinokultura ok. Hmmmmmmmm...

RozaGroza
06.10.2008., 13:42
Ma najbolje se provaj danas opustiti...ako ti taj iscjedak i dalje bude takav do sutra onda odi na UZV čisto da budeš mirna, jer je stres najgori. Provaj se prati sa kamilicom toplom dole, danas. Nekoliko puta.

A mi smo sve drugačije i svačije tijelo drugačije reagira...mislim da ti je to od prestanka uzimanja utrića, nekakav lagan šok tijelu...bude to sve došlo na svoje.

Ja muku mučim sa istezanjima ligamenata u trbuhu i več malo pojačanom boli u leđima :roll: Jedva čekam da se moje kokice rode pa da se vratim u normalu...stvarno je trudnoća STRESNA svaki vrag koji se dogodi interpetiram na milijon načina...i neke gluposti koje ne-trudna ne bi ni primjetila, sad gledam kao smrtnu prjetnju...uffff

the enchantress
06.10.2008., 14:34
...stvarno je trudnoća STRESNA svaki vrag koji se dogodi interpetiram na milijon načina...i neke gluposti koje ne-trudna ne bi ni primjetila, sad gledam kao smrtnu prjetnju...uffff

jel da? :love:
Ne znam od kuda mi odjednom morim toliko brige u životu.
No s druge strane,nismo baš lako došli do bebice i sve mi sumnjivo predstavlja opasnost.

Meni isto nanovo počinje malo zatezati dolje, nekada ne znam dal' zbog zatvora :mrgreen: ili se maternica rasteže.

Znam da sam od kada sam trudna toliko puta jurila i soc gin., i kod gin na SD, i na hitnu da me je više sram. Mada su uglavnom bili ljubazni i puni razumijevanja.
Možda da se sada malo prešaltam na Vili ili nekog privat... ;)

RozaGroza
06.10.2008., 19:02
Uf ne govori mi o zatvoru F U J a zaboravim se da nisam bila pa frikiram zašto imam grčeve i zašto mi je trbuh tvrd...pa se sjetim...

Danas sam nekako slabija nego jučer...ta rastezanja su malo mučnija pa ležim...al dupence mi utrnulo više :oops:

Ma idi ti u doktora ako se tako osječaš sigurnija, pa to je ipak dijete a ne neka pi*darija da oprostiš....ja svoju zovem 3 puta tjedno a idem svako 3 tjedna...a par puta sam i uranila jer sam bila nešto preplašena....ali moja je doki cool i govori da dođem kad god želim...

the enchantress
07.10.2008., 11:21
Pisala sam na Zdravlje i život dr. R pa mi je rekao da nastavim s utrićima do sljedećeg pregleda.

Iscjetka danas nema, a ako se opet pojavi brišemo na pregled.
Hvala na podršci i savjetima. :love:

RozaGroza
07.10.2008., 11:41
Super! Možda jednostavno moraš stavljati utriće malo duže. Evo i ja max doza do 15 tjedna a tek onda smanjivanje, i vidjeet ćemo što če bit. Doki ne isključuje mogučnost još kojeg tjedna uzimanja.

Kiss, uživaj :*

mala dora
07.10.2008., 16:55
Bok!
Na zadnjem pregledu dok mi je otkrila nekakve grrr gljivice. Tri dana sam stavljala canesten, preksinoć je bila zadnja tableta, a maloprije sam primjetila da mi ide nekakav narančast iscjedak. Nije bijel ni žućkast ni smeđkast nego baš narančast. Da li da to povežem s canestenom ili ne?
Imali tko slično iskustvo????

†vanesax
08.10.2008., 00:57
Naša forumašica mamaanita je imala taj naransžasti iscedak. Možda će ona znati da ti kaže nešto. Ali, koliko se sećam, ona nije imala terapiju Canestenom, već je dobijala samo utriće.

RozaGroza
08.10.2008., 10:03
Ne znam jel Canesten slično kao Geonistin, ja sam stavljala 12 dana svaki drugi dan, i imala sam baš narančasti iscjedak od tih vaginaleta. Nekad bi znalo ostati do drugog dana pa se pojavit na jutro kad večer prije uopće nisam stavila.

mala dora
09.10.2008., 12:26
Uh evo sada znamo da se to može desiti i sa canestenom. Mrljanje je prestalo i danas i jučer je normalno. MM mi je čak promijenio žarulju u kupaoni ( mislila sam da ne vidim baš dobro ) tako da sada imam rasvjetu dostojnu stadiona. Nisam ni znala da postoji žarulja te snage! :)

Superman
28.10.2008., 15:07
Situacija je sljedeća: koristim vaginalno Utrogestan od 1. dana iza punkcije (ovo je IVF beba :) ) Iscjedak od Utro... je bijel, proziran i bez mirisa. Jedno 2 dana sam sa vaginalne prešla na oralnu primjenu, kako bi mogli napraviti obrisak cerviksa. Za to vrijeme iscjedak je bio žućkast i oskudan :/ Danas rezultati briseva pokazuju da je sve uredno! :D Utrogestan i dalje stavljam vaginalno, ali sad imam stalni osjećaj peckanja i nelagode u vagini, možda sam uslijed stalnog umetanja Utro... pokupila kakvu gljivičnu infekciju? Iscjedak mi je teško sad procijeniti, on je opet bijel, "utrogestanski"... Jel imao tko slično iskustvo?

ANA132
29.10.2008., 09:53
Bok, na početku trudnoće u 8.tj dobila sam jako mali smeđkasti iscjedak, prvo nisam obraćala pažnju na to,ali nakon tri dana sam odlučila nazvati ginekologa, kad sam rekla o čemu se radi, odmah me je pozvao da dođem po utrogestan mislim da sa, ga koristila 2x2 do 12 tjedna i onda sam postupno smanjila (vaginalno) i naravno treba mirovati par dana dok se sve ne smiri, nikako se voziti u autu
Ja sam sad u 26, tjednu

trudnjača
30.10.2008., 21:11
Mada su utrogestani, fala Bogu, iza mene (sad sam u 29.tjednu i s bebom je sve o.k.), malo da se uključim.Bunhi me to što sve spominjete to postupno ''odvikavanje'' od njih. Meni je moja dr. jednostavno rekla da ih prestanem uzimati i tako sam i uradila. Nisam primijetila nikakve posljedice. U čemu je kvaka?

anaira
30.10.2008., 21:38
i meni je gin u 13 tjednu rekao da prestanem sa korištenjem

nisam trebala postupno smanjivati, rekao je da posteljica sada proizvodi puno hormona i da je taj utrić kao kap vode u moru

kristina_zg
02.12.2008., 14:05
Jučer smo imali malo grublji spolni odnos :oops: i pojavila mi se neka sukrvica, smećkasti iscjedak. Danas ga još imam. Ništa me ne boli. (izuzev suprotne strane di sam rezana, ali i prije sam imala problema s tim i išla na spaljivanje tog mrtvog mesa). Malo sam u panici a ginekolog mi radi tek sutra popodne. Imam li razloga za brigu??

†vanesax
02.12.2008., 16:39
Ja ti nemam pametan savet, jer se ja te sukrvice bojim i kad je samo tačkica.
Mogu samo da ti ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ da ti je pukao kapilarčić i da je sa bebicom sve ok.

kristina_zg
02.12.2008., 18:01
Ja ti nemam pametan savet, jer se ja te sukrvice bojim i kad je samo tačkica.
Mogu samo da ti ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ da ti je pukao kapilarčić i da je sa bebicom sve ok.

hvala ti :love: Malo sam se umirila- smanjio mi se iscjedak, sad mi još samo sluz bude smećkasta. Ako do sutra skroz ne prestane idem doktoru

iv6300
01.01.2009., 11:03
Brine me iscjedak koji mi poceo prije nekoliko dana. Prema boji je sve ok, bijelkasto-zuckasti, vise kao neka sluz. Ono sto me brine je kolicina, nikad ga nije bilo toliko. Kad malo zakasljem ili kihnem osjecam da je iscurilo. I svaki dan ga je sve vise.
Da li to moze biti znak da sam se pocela otvarati?
Ginic mi je na godisnjem i rekao mi je da za sve sumnjivo idem odmah u bolnicu...Ne znam je li to sumnjivo ili ne?
Sad sam u 35. tjednu.
Do bolnice imam sat vremena voznje pa ne bih htjela napraviti strku bezveze.

Hvala...

†vanesax
01.01.2009., 15:48
Ja mislim da je normalno da se pred kraj trudnoći iscedak količinski pojača.

Ja ga nisam imala do pre dve nedelje (sad sam u 30.) i onda se pojavio. NE jako obilno, ali ga ima. I ja sam pomislila da to ima veze sa otvaranjem, ali na to pitanje ne mogu da ti odgovorim, jer ću ga i ja postaviti mojoj gin.

laky
01.01.2009., 15:54
ja kad sam bila na vađenu CB juče dr mi je rekla da imam iscjedak .mislila sam da je od ultrića ali ona kaze da je normalan u trudnoći.pa sad neznam bas.mislim da ga i ja imam nisam nesto zabrinuta.

npregiba
09.01.2009., 00:39
ja sam u 39-om tjednu i mući me isto iscjedak bijeli je i sad ga je sve više (prije ga baš i nije bilo),dali je to početak otvaranja ili???

sele
10.01.2009., 21:17
Cure ja imam jedno pitanje,!
Sada sam u 29 nedelji trudnoće imam povremeno pojačan iscjedak prije je bio tečan i bezbojan, baš vodenast, a zadnjih par dana osim tog vodenastog pojavila se i sluz kao bjelanjak ponekad malo bjelkast ali uglavnom proziran :?
Jeli neko imao ovakav iscjedak i trebam li brinuti?
Ostalo sve super, nema bolova i pritisaka, a bebica je pravi igrač!!!

Loryblue
10.01.2009., 22:20
sele mislim da ti je sve ok.
tako je i meni bilo u prvoj trudnoći.
ali kad budeš išla na pregled u ginića obavezno mu to spomeni.

ja i u ovoj, kao i u prvoj trudnoći, ima iscjedak od početka. s ulošcima sam odmah prestala. ko šljivi mokre gačice. radije i takve nego skupit nešto radi uložaka.
iscjedak mi je sluzav i kad se osuši na gačicama bude svijetlo žućkaste boje. pitala sam ginića za to, kaže: to je sasvim normalno u trudnoći jer taj iscjedak štiti majku i dijete od napada bakterija :? :?
odmah mi je napravio bris koji je pokazao da je sve čisto od bakterija.
kod zadnjeg pregleda mi je rađen papa pa čekam nalaz.
iscjedak je i dalje obilan, vodenkast, bez mirisa. samo da takav ostane do kraja trudnoće ja zadovoljna.

sele
10.01.2009., 23:07
Loryblue, hvala ti na brzom odgovoru, i ja sam čula nešto tako zaštita ploda i sl., ali rekoh da ipak provjerim.
Ah da, ni ja ne koristim uloške od njih uvijek dobijem osip i iziritiraju mi kožu čak i kada nisam trudna i tek tada počinju problemi, tako da ih ne koristim ni inače.
Sretno :*

kristina_zg
27.02.2009., 10:32
Joj cure, ja sam primijetila neki blago smećkasti iscjedak. Nervirala sam se, zapravo stalno sam u nekoj depresiji, plačem i danas je to rezultiralo tim iscjedkom. Sad sam 28+2. Moram li otići na hitnu ili da još malo pričekam možda više ne budem imala....Idem malo prileći pa ću vidjeti..

freya7
27.02.2009., 20:40
trudna sam 2 do 3 tjedna, imam smeđi iscjedak i bila kod ginekologa....rekao kao sve ok, ali da ostanem doma tjedan dana i dao i utrogestan.
da li imam razloga za brigu??

**az**
27.02.2009., 22:21
ponovit ću riječi svoje ginekologice. iscjedak u trudnoći smatra se krvarenjem. ne znam za visoku trudnoću, ali za vrlo malu smatra se prijetećim pobačajem. ako dobivaš utriće i miruješ, dobila si svu moguću pomoć koju suvremena medicina može pružiti. za 28. tjedan ne znam kakav je postupak, ali što te košta nazvati ili posjetiti hitnu.

**az**
27.02.2009., 22:23
nadam se da ste skužile da sam odgovarala objema u istom postu jel ;)
freya7 nisi trudna 2-3 tjedna jer ginekolozi trudnoću računaju po prvom danu zadnje M.

adria
28.02.2009., 01:47
kristina zg,ja mislim da bez obzira dali ti se smirio taj iscjedak ili ne trebas otici kod gin.,ja da sam na tvom mjestu bi isla na hitnu.krvarenje u drugom tromjesecju moze izmedju ostalog biti i znak upale cerviksa,pogotovo ako je oskudno kao tvoje...zato obavezno,ako vec nisi odi provjeri sto se desava.moze biti i samo to da je pukla kakva zilica.uglavnom,nemoj puno cekati.. :love:

freya7
28.02.2009., 13:11
**az**
hvala puno..onda sam trudna malo više :)

**az**
28.02.2009., 15:01
da, trudna si bar 4 tjedna, jer je to 28 dana od početka zadnje M i to je najranije što se trudnoća može detektirati. inače, ja nisam poslana kući na tjedan dana nego dobila bolovanje od 60 dana. nadam se da će kod tebe proći za tjedan i da ćeš moći dalje normalno nastaviti sa svojim dnevnim aktivnostima. ja sam evo već 38 dana na bolovanju jer se iscjedak stalno vraćao.

kristina_zg
01.03.2009., 09:09
kristina zg,ja mislim da bez obzira dali ti se smirio taj iscjedak ili ne trebas otici kod gin.,ja da sam na tvom mjestu bi isla na hitnu.krvarenje u drugom tromjesecju moze izmedju ostalog biti i znak upale cerviksa,pogotovo ako je oskudno kao tvoje...zato obavezno,ako vec nisi odi provjeri sto se desava.moze biti i samo to da je pukla kakva zilica.uglavnom,nemoj puno cekati.. :love:

samo mi je na tom jednom ulošku ostao blago roskasti/smećkasti trag, poslije više nisam imala takav iscjedak, sve je bilo u redu. Baš me panika hvata kad tako nešto primijetim, naročito zbog moje uznemirenosti i napetosti oko svega, no to je sad i druga tema...
Hvala :heart:

mandy
01.03.2009., 10:07
ja sam jučer nadobudno išla napraviti đir po plaži (krasan dan, sunce, more, toplo.. doduše sad kad sve zbrojim bilo je 1 km plaže), zadnjih 7 dana od kad sam bila kod dr, dođem s posla i na kauč, vegetiram; kad ono sinoć :shock: smeđi spott. na gaćicama, noćas sam imala noćne more i jedva čekala dignuti se da vidim ima li šta (ali hvala Bogu ništa nije bilo); koliko god me s jedne strane raduje, jer ipak znači da taj glupi hematom odlazi, s druge strane sam prestravljena, da ne bi bilo svježe krvi; u svakom slučaju nastavljam s utrićima i natrag u horizontalu narednih par tjedana ( s obzirom da nisam imala nikakvih problema u prve dvije T,osim pred kraj kad sam se malo otvorila, ovo mirovanje mi je nepoznat pojam)

vindira
03.03.2009., 12:22
Ja sam prije trudnoće svako malo imala svrbež, radila sam sve moguće briseve i sve bilo ok, pa sam znala piti laktogyn i to mi puno pomoglo. Pitala sam gin. i rekla mi je da ih mogu piti i u trudnoći ako bude zatrebalo. Sad u trudnoći hvala Bogu nemam uopće s tim problema osim s iscjetkom mada sam ga uvijek imala i ne mogu ni pomisliti da budem bez dnevnog uloška. Danas mi je nešto pojačan,bijel je bez mirisa i gust kao u neplodne dane. Je li to normalno? Bojim se da nije neka beštija,a na kontrolu idem idući tj. pa ću pitati.

velika.jabuka
07.03.2009., 16:19
hm. ja nemam baš neki obilni iscjedak, tj. moj 'iscjedak' je više kao neka vodica koja povremeno ostavi bijelkasti trag.. svaki dan mi izađe vrlo malo, nekoliko kapi, a ponekad mi je samo nekako vlažno..
brine me što je tako rijedak - može li to biti plodna voda?? frka-frka-frka!
sad sam u 33. tjednu.

velika.jabuka
07.03.2009., 16:36
dodala bih da sam na zadnjem pregledu (kao i uvijek dosad) bila potpuno zatvorena, s urinokulturom sve djeluje ok.
bojim se jer sam negdje pročitala da i najmanje curenje plodne vode može uzrokovati infekciju kod bebice. tješi me što to iscjedak/curenje nije konstantno, već povremeno a voda navodno curi konstantno.
:?

jeka
18.03.2009., 20:37
ja sam u 17.nedelji, nemam iscedak konstantno, naime jednom dnevno ili jednom u par dana mi se pojavi neka kuglica sluzi, ili dugacka nit guste bele sluzi.Cini mi se da sad redje nego sto je bilo, mozda 2xnedeljno.Gljivica nema.
Gin. kaze sve je to ok. :/

Mihovil
19.03.2009., 10:04
meni je, po mojoj procjeni, sada malo više od 4 tj. i sinoć mi se pojavio neki smeđi iscjedak, koji je još prisutan u tragovima. Prestravila sam se, a još me k tome i sve boli i počelo je lagano peckanje. Ginekolog mi radi popodne i jedva čekam da završim s poslom da odem malo do njega.

Nataša,Sarajevo
26.03.2009., 10:32
Mihovil, šta je dr. rekao? Obzirom da se nisi više javljala predpostavljam da je sve ok????

Meni jutros isto šok u kupatilu, mokar veš. Presjeklo me pogotovo što od jučer popodne imam bolove i probadanja nisko...
Čitam da kod dosta cura isjedak bude i poput gela i proziran i rastezljiv i koješta drugo. Kod mene samo kao gola voda, nit je gusto, nit je bijelo... kad se fleka osuši to je najviše žute boje. ima li IKO ovako nešto???

L&L0809
26.03.2009., 10:53
Natasa, nisi jedina, ako te to imalo tjesi. ja prakticki od pocetka trudnoce imam neki iscjedak, sad sam u 29tj. do sad su svi pregledi bili uredni, na zadnjem mi je dr nasao neke bakterije u urinu pa to idem sutra provjeriti (nije escherichia sto je najbitnije). ginekolog mi je rekao i da je moguce da je to urin (iako je prozirno), ali da je moguce da malo pobjegne pri nekom naporu (smijanje, hodanje...).

Mihovil
26.03.2009., 12:28
Nataša, nije mi rekao ništa posebno osim da mirujem, ali da mogu ići raditi i dao mi je utriće vaginalno 3x2. Hvala Bogu, više se nije ponovilo. Slijedeći tjedan idem na prvi uzv pa ću valjda znati nešto više.

cvijetek
28.03.2009., 15:35
Prije par dana mi se pojavio pojačani vodenkasto bijeli iscjedak koji je kad se osuši svijetlo žuti.Trudna sam 13+4.osjećam se dosta nelagodno kad ga osjetim.nema nikakvog mirisa i ne svrbi me.Čitam da je to normalno ali me ipak zabrinjava njegova kolićina .Idem na pregled tek u utorak na kontrolu.

kunda
01.04.2009., 12:27
Evo da se i ja javim, Trenutno sam u 11om tjednu, prosli tjedan sam bila kod gin i stigli su nalazi urinokulture, gdje mi je nadeno 50000 bakterija vise vrsta od kojih su najvise zastupljeni difteroidni štapići - je li tko c te stapice?
Dala mi je ninur kapsule (kura od 2 tjedna) i rekla da pijem uvin caj. Iscjedak je zuckast, polugust i nije prisutan stalno tokom dana. Ponekad mi kada se obrisem na papiru ostane kao neka rastezljiva zuta trakica. Nadam se da je to samo zbog tih bakterija. Nije mi radila bris a pregled mi je za 4 tjedna pa cemo vidjeti.
Prije ovoga sam imala smedi iscjedak i mjesec dana strogo mirovala i pila dabrostone. Fala Bogu to je proslo i na ultrazvuku se vidjelo kako se beba rasteze i radi rukama i nogama - ja se sva zaprepastila jer mi se cinilo prerano, ali zapravo je gin rekla da je beba super i samo neka rijesimo bakterije)
Ah cure tocno znam kako vam je svima. Bas je neugodno kada postoje bilo kakvi problemi ma kako mali oni bili. Meni je ovo 3ca trudnoca i po prvi puta imam probleme tako da sam i ja nova u svemu.
Btw, da li je netko cuo da se ne smije istovremeno uzimati uvin caj i brusnicu?

*mamica*
03.04.2009., 14:05
Hitno mi treba odgovor - može li prekomjerna upotreba čajevca na tamponu nadražiti sluznicu do krvarenja?
Naime, kako se borim s bakterijama, ostavila sam preko noći tampon sa malo previše čajevca i jutros kad sam ga izvadila nije bio krvav, ali kada sam se obrisala - tamo krv - crvena, svježa :( I iscjedak je bio krvav! I to je bilo sve, sad kad sam opet išla na wc i obrisala se, samo blagi rozo-smećkasti trag, takav je bio i iscjedak.. Beba je uobičajeno živahna, kreće se i lupa, ali ja umirem od straha, a doc. me ne može primiti prije ponedjeljka :cry:

*mamica*
03.04.2009., 14:06
Da napomenem - taj iscjedak i krv ostane samo kad se obrišem, dakle ne teče u međuvremenu, nema ga na gaćicama (ležim doduše), tako da se tješim da je to samo sluznica nadražena od previše čajevca :cry:

Pinky
08.05.2011., 18:27
zadnja 2 dana imam pojačan vodenasti iscjedak, kad se osuši bude svijetlo do tamno-žučkast. prati me cijelu trudnoću, zadnji brisevi uredni, ali sada ga je količinski više - ko da sam se upiškila ( a nisam). bila sam aktivnija zadnja 2-3 dana, možda je zbog toga? trebam li se brinuti ili je to normalno?
u 28.t blizanačke t sam.

ardnas
08.05.2011., 19:13
ja sam u 24 tjednu i kod mene je unutrag tjedan dana takav isti iscjedak. Količinski se pojačao. Dr mi je rekao da je to sve ok i d ane brinem, ali da ne koristim dnevne uloške, nego da mijenjam donji veš češće. Eto mislim da se ne trebaš brinuti.

Pinky
08.05.2011., 19:23
hvala sandra! ne koristim uloške, mijenjam nekoliko puta dnevno gaćice

crnka84
28.03.2013., 22:42
Podižem,

U 14. sam tjednu i jučer sam primjetila jako gust, pomalo ljepljiv bjelkasti, ( čak malo i žućkast ) iscjedak na gaćicama, bude ga popriličan sloj. Ništa me ne boli, ne svrbi, ne peče. Nemam nekih tegoba, osim mučnina. Idući pregled imam 10.04., a dan prije toga idem na UZV. Da li da čekam do tada, ili da se javim sutra ginekologu?

twin
29.03.2013., 08:07
Crnka ja to imam cijelu trudnocu. I proslu i ovu. Mogu biti gljivice ali do pregleda nemoj nista poduzimati ako nemas smetnje. Ja svakih 5 tj moram staviti vaginalete jer inace dobijem zive rane. Radila sam 100 briseva, urinokultura, sve ok osim candide. Naravno, candidu nisam imala nikad prije i uopce nemam s njom problema. Ocito mi se sad poremetila flora i fauna :)

jejja
12.01.2014., 10:21
Podizem malo temu jer sam panicar.. u 15tt sam, jucer i danas mi je iscurilo malo tamno zutog iscjedka, malo gusci , lagano me boli u predjelu maternice a pregled mi je tek za tjedan dana.. ne svrbi, ne pece nista, samo odjednom osjetim da je curnulo.. s obzirom na sve sto sam do sad prosla sad me panika i ne znam jesu li gljivice ili nesto bezveze ili da zovem dr.. iskustva?

sarasvati
12.01.2014., 10:26
Nemam iskustva s iscjetkom, ali da imam "povijest", zvala bih doktora.

allie.rock
12.01.2014., 12:24
Najvise ces se smiriti ako nazoves doktora ,ja iscjedak imam od pocetka trud. A i prije trudnoce mi je prije menst.bio pojacan..

Peony
12.01.2014., 16:44
Ja sam u prvoj polovici trudnoće znala imati tamniji žućkasti iscjedak, ali nije bio obilan, nije imao miris i nije me svrbilo ili išta slično. Trajao bi max. dan, dva, a inače bi bio normalan bjelkasti do svjetložućkasti. To bih spomenula gin. prilikom pregleda i uvijek mi je rekla da imam normalni trudnički iscjedak, a sve urinokulture koje sam radila su bile redovito sterilne. Mislim da se ne moraš posebno brinuti i da to boluckanje koje osjećaš nema veze s iscjetkom. Ja sam općenito primijetila da mi je iscjedak jači što sam ja aktivnija, npr. ako puno hodam, idem negdje i sl., pa sam se trudila u takvim situacijama malo više mirovati.

jejja
12.01.2014., 17:27
Hvala, mislim da cu makar telefonom sutra nazvati ginekologicu pa mi mozda pomjeri pregled ranije, nadam se da je to sve ok i da nije nista ozbiljno.. brine me jer ne znam da li je ta bol povezana i znam da sam davno imala gljivice ali iscjedak je onda bio bijel i svrbilo je..a sad osim tog sitno zutog s grudicama nema simptoma..

jejja
13.01.2014., 21:42
Eto update s pregleda, ipak su gljivice.. plymicol vaginalete tri dana a iduci tjedan cemo briseve napraviti.. bolovi su ocito radi sirenja i mali grcevi pa sam dobila spazmex po potrebi.. nadam se da ce vaginalete sad rijesit problem

Leonna10
15.01.2014., 01:19
Evo i mene s pitanjem. Da li je koja imala smedje rozi iscjedak? 26. tjedana sam trudna i otvorena prst, stavljam vaginalete i svaki drugi dan imam samo ujutro malo tog iscjedka.

Least123
16.01.2014., 14:39
ja sam na početku imala smeđi iscjedak i dobila sam utrogestane i mirovanje dok se ne smiri. najbolje odi kod ginekologa, u 26tt može ako se ne varam biti i neko otvaranje, a može biti i najbanalnije da je puknula pri nekom naporu neka žilica.

nego...moj iscjedak je trenutno onako prozirno, bjelkast, bez mirisa, ali kad se popiškim u wc-u vidim kao neke bijele male točkice, ne puno, tu i tamo koja, kao nakupina iscjetka. nema mirisa, nemam svraba ni ničega. urinokultura i brisevi su mi nedavno bili ok. utrogesttane sam koristina do ponedjeljka, već su se trebali isčistiti iz rodnice

Leonna10
16.01.2014., 22:25
Bila sam danas kod ginekologa i dalje sam otvorena samo prst, nastaviti strogo mirovanje. I narucena iduci tjedan na briseve.
I ja sam u prvoj trudnoci imala bijeli iscjedak i to je normalno. Kako trudnoca vise napreduje tako ga je sve vise. Problem je samo kad je u boji kao meni pa se pitas sto je uzrok tome.