PDA

Pogledaj cijelu verziju : bronhiticari, astmasi, sinusasi -kako je? 2. dio

Stranice : 1 [2] 3

tileo02
07.02.2008., 10:55
Dodajem: još smo na Seretidu, pedijatricu na mogu dobiti ni telefonom.
Odlučila sam kupiti pročistač zraka. Imate dragocjena iskustva (nisam baš financijski potkovana).

Od sljedećeg mjeseca počinjem mu davati Broncho Waxom, definitvno mu je svaki put pomoglo.
Sad je doma, ne pustim ga u vrtić, neki virus vlada kod nas u gradu, u vrtiću ih ima najviše 10, a i gripe se bojim iako je cijepljen, ali samo polovično. Drugu dozu nije primio jer nije bio zdrav u vrijeme kad ju je trebao dobiti. Izbjegavamo gužve i ne idemo u posjete, izbjegavamo čak i doktora. :roll:

momze
07.02.2008., 14:32
e sad me zanima vaše iskustvo lunahor, momze ili netko drugi. kad su vaši imali laringitis da li je uzročnik bio virus ili bakterija.

sorry, sto malo kasnim, ali bili smo u planinama neko vrijeme. :)
Zach do sada nije imao laringitis, ali je imao nekoliko bronhitisa svi uglavnom virusnog karaktera.

prije 3 mjeseca je imao pocetnu upalu pluca i tada je bila u pitanju bakterija i dobio je prvi puta antibiotik.

mi smo za sada stabilno (ako se izuzme trodnevna temperatura prije 10-ak dana), redovno na 2x2 flixotide. ventolin ne koristimo, samo kod prehlada kada pocne svirati. poceli smo i sa homeopatijom...

Romi, pokusala sam naci tvoj post u kojem govoris o nekoj kremi Just, ali nisam uspjela. mozes li mi, molim te, poslati pp ili ponovo reci o cemu se radi? hvala! :)

momze
07.02.2008., 14:32
zaboravih reci - puse ozdravilice svim bubanima! :*

lunahor
07.02.2008., 15:35
ja sam danas bila sa z. kod doka i odlucila sam joj staivliti onu maskicu i tako smo hodali po bolnici. bas me bilo frka da ne skupi gripu. svi su nas gledali :shock: no kaj me broiga ;) od sada po bolnicama hodam samo s maskama ;)

šefika
07.02.2008., 16:38
ma ne mogu dr dobit nikako...javim vam sve detalje čim dođem do nje.... :love:
obećajem

romi
08.02.2008., 12:07
Tileo02 - i Dino je prije 15 dana pio Bronho Waxom, u pon. treba piti drugu dozu, a nakon što smo kernuli u vrtić (bio je doma 11.tj) jučer je zakurio :( , sa obilnom curenjem iz nosa, pa se sad opet bojim da neće smjeti ni piti Bronho Waxom, jel tako? Kad ima temp. ne smije ga piti, no onda "kasnimo" pa me zanima jel mu smijem dati B.W. ćim mu padne temp.?

Momze, sad više ni ja ne znam gdje je taj post, nije moj, no zvao se nekako - gdje naći Just kremu?... tako nekako, budem pogledala po forumu pa ti javim.. :*

Sad imam malog cvilavca na 2m, koji je loše volje, pa "kradem" sekunde mira i pišem. Da vam ne pričam kako sam nervozna, uhvatio me ćak gastritis ove dane, a sad će mislim biti i gore. :/

Tashunica - Dino je imao prošle godine 4 puta laringits (pisali smo svi puno na ovom topicu o tome), nama su rekli u bolnici da ako ima temp. je u 90% slučajeva virusni, a ako se pojavi "samo" kašalj da je običan laringitis. Za njega ne vade krv, tako da ti ne mogu garantirati uzročnika, no tak ionak uvijek dobije istu terapiju - sa ili bez temperature!
Mene je prije 2.tj. spasilo inhaliranje sa Pulmicortom - opet se zahvaljujem lunahor :heart: , te smo zaustavili napad i izbjegli daljnje antibiotike. :mrgreen:

momze
08.02.2008., 19:15
Romi, hvala ti - ja sam pokusala pretraziti forum, ali nikako ne uspijevam naci.
Malom 'cvilavcu' puse ozdravilice! :*

lunahor
09.02.2008., 10:07
smije piti pod temperaturom bv kao i pod antibioticima, cak od bv mpze i dobiti temp. mi smo uvijek od bv zakurili.. puno mi je bolji irs 19 samo ga je jako problematicno nabaviti iz poljske..

lunahor
09.02.2008., 10:10
dakle moze se uzimat s antibiotikom za vrijeme infekcije, moze se uzimat s drugim i u vrijeme drugih viroza ili bakterijskih infekcija, pod temperaturom, pod lijekovima i s lijekovima za alergije , ovo ti je prijevod o broncho vaxomu s njihovog foruma :)

romi
09.02.2008., 13:49
dakle moze se uzimat s antibiotikom za vrijeme infekcije, moze se uzimat s drugim i u vrijeme drugih viroza ili bakterijskih infekcija, pod temperaturom, pod lijekovima i s lijekovima za alergije , ovo ti je prijevod o broncho vaxomu s njihovog foruma :)

Gdje je taj forum?
A ja se mučim sa prijevodom sa kutije koji je na njemačkom...
Jelte, nema specifikacije, kad se kupuje vani..
Šta nema IRS19 za kupiti u Austriji? Samo u Poljskoj????? :?
Koliko on košta?

Inaće temp. je bolje, sad je oko naoteklo i suzi, krmelja se, nos je pun ko ćep, pa ga kapam, inhaliram, strah me one "divne" nuspojave kod njega - sav mu se šlajm iz nosa sliježe u pluća... :(

lunahor
10.02.2008., 19:24
http://www.ompharma.com/broncho-vaxom/COPD-chronic-obstructive-pulmonary-disease.html

lunahor
10.02.2008., 19:47
e , onda dolje imas forum s lijeve str ;)

šefika
11.02.2008., 08:31
Cure mislim da sam otkrila što najviše muči mog bubača...
SINUSI
Dr su stalno govorili da nisu sinusi,već bronhitis...bronhitis je bio ali njegovi podočnjaci,popucane kapilare po licu,iscjedak bijeli iz oka :roll:
Davala sam mu desetak dana(ne znam točno) onaj sirup od meda,luka i limuna...i svaku večer na psavanje luk u gazi pored glave...
Rezultat:

Noć subota na nedjelju nos se otvorio...probudio se sav šmrkav...iz nosa mu je cijeli dan curio bijeli iscjedak koji smo jedva hvatali kojiko je jako curio...čisto bijeli...točno ono što muu stalno izbija na oči...
jučer smo stalno čistili nos,puhali....
i danas više nema nićeg,eno mali se tu i tamo zakašlje ali šlajm...pretpostavljam da je to onaj dio koji nije mogao ispuhat...
diše fenomenalno...
i sljedeći put na kontroli na srebrnjaku tražim dr Zimić da nas šalje otorincu,inzistirat ću...

šefika
11.02.2008., 08:32
da dodam samo:

Bila alergija ili ne u pitanju kod njega njemu su sinusi bili zaštopani...

momze
11.02.2008., 10:04
Gago, super da ste otkrili sto ga muci!
a da li on hrce tijekom noci? pitam zato sto i moj zadnjih 2 tjedna hrce, a nos mu ne curi, pa si razmisljam da odemo otorincu jer bi mogla biti u pitanju treca mandula... :/

jassi
11.02.2008., 10:52
uf eto i mene opet....jucer poceo onaj bronhialni kasalj kao da sefljom udaram po loncima....sirup od borovih iglica i med pijemo,za imunitet, i luda sam

izgubila sam recept od luka...plz nemam cajta traziti

thx

lunahor
11.02.2008., 11:32
joj i mi smo nocas kasljali, namazala sam ju just kremom pa je stalo.. vidit cemo dalje..
i nama gago krece od sinusa. ja sam joj pocela davat sinus rilif od homeolaba i stane joj super. probaj to malom davat :) odlicno djeluje.

romi
11.02.2008., 12:52
Pusa svima od nas dva.. :*
Kod nas ništa novo, 37.4.konstanta, samo što je nos sad jako začešpljen, šmrklji su zeleni i teško ga ispuhuje.
Jučer mu je konstanto išla sukrvica na desnu nosnicu - od 09-15h i tek se onda smirila situacija.
On je cendrav. govori kroz nos, cijedi mu se u grlo koje je već crvenkasto sa strane, te kašlje od šlajma cijele noći..."divno".. :roll:

Bio je u vrtiću čitava četiri dana.... :taps:

romi
11.02.2008., 15:01
http://www.ompharma.com/broncho-vaxom/COPD-chronic-obstructive-pulmonary-disease.html

Sve sam proučila, mrak! Puno hvala! :D :mrgreen: :mrgreen: :D

A eto ja sam ga tražila u Soveniji pod Bronho Vaxom i rekli su mi da ga nemaju!!!! A samo se malo drugačije zove!
Sad mi je lakše jer ga u Slo mogu puno lakše nabaviti nego u Austriji.
No u Italiji (prije 2.tj. u Brunicu) mi ga nisu htjeli prodati bez liječničkog recepta. Pitala sam u tri ljekarne i svuda sam dobila isti odgovor, tko vam je rekao za njega? Pa kako nemate recept?... te ga na kraju nisam kupila. :/

šefika
11.02.2008., 16:41
Gago, super da ste otkrili sto ga muci!
a da li on hrce tijekom noci? pitam zato sto i moj zadnjih 2 tjedna hrce, a nos mu ne curi, pa si razmisljam da odemo otorincu jer bi mogla biti u pitanju treca mandula... :/

ne hrče...i to uopće...spava na povišenom ali diše na usta dok spava...sve su mu kapilare popucale na licu i pedijatrica kaže to je normalno :x
već sam luda od dr...zaista...
samo me muči taj bijeli iscjedak...
jel to može biti bakterijsko ili alergijsko???

lunahor
11.02.2008., 17:53
romi, u madjarskoj ide bez precp. i kosta cca 90 kn ;)

Tashunica
11.02.2008., 21:17
cure što bi mogao značiti taj čudni noćni kašalj. miha svaku noć kašlje, to traje neprestano 20-ak minuta do pola sata i onda ništa više. po danu ništa.
kašalj je suhi i nadražujući.

lunahor
11.02.2008., 21:36
tashunice pa jel vi nemate bronhitis, ili astmu ? moze ti znaciti upravo to ili pak cijedenje sinusa - sto je najcesce, jer kad legne mu se slijeva ...l. kaslje i kad joj se ne slijeva vidljivo na nos vec ide u grla i pluca , stavi visoki jastuk i probaj nos rijesiti . ponavljam se , nama je nos odlicno stao od ove kreme i sinus relife homeopatskih kuglica :)

Tashunica
11.02.2008., 21:54
miha je jednom imao opstruktivni bronhitis i to se čulo na kilometar, baš je zviždalo dok je disao. tada i nikad više.
sad smo bili tri tjedna doma jer je bio konstantno bolestan, slušala su ga tri različita liječnika i sve ok. samo mu je doktorica na srebrnjaku napisala auskultatorno pooštren šum disanja, ali onda je bio pun šlajma.
sad mu je nos čist, sve super osim tih noćnih epizoda.

lunahor
11.02.2008., 22:10
onda mu se cijedi kroz grlo cim legne. tako je i l. nos ne curi a dok legne kaslje. rijesim nos rijesim sve. :)

momze
11.02.2008., 22:27
samo me muči taj bijeli iscjedak...
jel to može biti bakterijsko ili alergijsko???
Gago, pa kazu da je iscjedak kod bakterijskih upala obicno zuckast ili zelenkast. No, ja ne bih znala sa sigurnoscu reci.
Jel iscjedak bijeli ili prozirni?

šefika
12.02.2008., 08:47
usporedila bih ga sa bijelim pranjem kod žene...ali ozbiljno bez zezanja...
bijeli samo gust...
sad ga više nema...jučer zovem pedicu,neče radit briseve ak nema temperature...rekla je puno tekućine i nešto za pročišćavanje nosa...išla sam u ljekarnu i kupila mu operil sprej jer je jučer počeo šmrcat opet ali bez ikakvog sekreta,nema što ni ispuhat...
ljekarnica mi je dala operil i rekla kako je vjerojatno to sad rinitis...
sanas ne šmrče uopće nakon što je sinoć dobio operil...
možda mu je sluznica bila naotečena???nemam pojma...
uglavnom taj iscjedak više ne curi ...ali me plaši što je to bilo???
gljivice?

romi
13.02.2008., 19:20
Lunahor - da li smijem kupiti na svoju ruku sinus relif?
Dino u nosu još uvijek ima zeleno bogatstvo :mrgreen: koje se slijeva svakih pola sata a ima toga i u grlu... :roll: Kapam, temp. je stala, no šmrkljići se ne daju - tu su!!!!

lunahor
14.02.2008., 10:24
da smijes, nema nuspojava, niti kontraindikacija, samo moze ne djelovat. al velim nama je odlican , zbilja u par dana smo rijesili nos koji nicim do sada nismo uspjeli :) :D

romi
16.02.2008., 19:07
Ništa od kapi od jučer mi Dino kuri 39.5-7... :/ Uz to nos je koma, kašlje kao nilski konj, pa si mislim ako mu i noćas bude loše (prošla noć koma) onda ćemo sutra u Vinogradsku na pretrage, jer to traje 9 dana, sa poboljšanjem, pa pogoršanjem, no ne prolazi! :(

la_mama
16.02.2008., 20:00
Hej cure :*

Primate li nas u ekipu ? Jednog malenog laringitičara (do sada tri napada), i od jučer, bronhitičara.

Čitam vas i nevjerojatno koliko prepoznajem simptoma - početak kao obična viroza, kraj kao u horor filmu. Naručeni smo kod dr. Ć na Srebrnjaku krajem idućeg mjeseca na alergološke pretrage i baš me zanima šta će reći. MM je astmatičar i alergičar, tako da maleni ima dobre predispozicije da i on bude. Al vidit ćemo.

Jučer je bilo gusto - škripavo je disao zadnjih par dana, šmrklji išli iz nosa, kašalj ga mučio - i završili na Srebrnjaku s dijagnozom akutni bronhitis i akutni bronhiolitis :( Nisu nas ostavili u bolnici, ali skoro da jesu. Sve skupa, krvna slika i RTG nije bio toliko loš, tako da smo na Ventolinu, Sumamedu i sutra još jednoj injekciji Solu-Medrola. Katastrofa :cry:
A ja baš gledala kako mu smanjiti te lijekove, i na koji ga način poštediti od njih. Ne znam koliko su sve ove gadosti vezane za jaslice, jer se razbolijeva i dok je kod kuče.

Jedno pitanje za mame koje imaju Petrovićev med - dajete li ga djeci od 20-tak mjeseci ? Je li to prerano ?

lunahor
16.02.2008., 21:51
cuj ja sam davala, pa mi je dobila urtikariju koja je bez prestanka trajala 5 mj, nisam nikad potvrdila da je od meda, no sumnja je tu...
meni z. pocela jutros laringiticno kasljat kako to i biva iz nicega. dala joj inahalaciju adrenalinom i ok je, prestao je laringiticni no ostalo kasljucanje. l fala bogu ok za sada, i dalje bez icega , krenuo je kasalj no mazah just kremom od majcine dusice i davala homeop. sinus filif tbl. i proslo :D
z. mi je btw oglusila pred dva tj pa smo s time sada okupirani :( drugi tj idemo u zg kod orl . romi :love: probaj ovaj homeop. pripravak, nisu to kapi to su ti tbl za pod jezik.
la-mama :love:

romi
17.02.2008., 13:28
la-mama također - :love: !!!! Super vam je taj dr. na Srebrnjaku, mi smo naletili na najrazvikanijeg i nagoreg dr. R. (po mome iskustvu), bit će sve ok.
Pročitaj od početka ovaj topic, mi smo se malo izvukli sa homeopatijom, no otakako je krenuo u vrtić od 3.2. stalno je bolestan... :cry:
ne znamo kaj više da radimo, doma mi ne može biti, baka mi je daleko, malo smo u stisci, razmišljamo...

Lunahor , ima li taj sinus relif na nekoliko potencija ili je samo jedan? Pošto moram MM uposlit da mi danas to kupi, još mi samo fali da ga ljekarnica zašpreha sa potencijama... Dino mi neće ništa u usta tipa, kapsule, žvake, huglice, nego sve moram kamuflirati u Nesquik, ćaj, cedevitu, jel to ok?

la_mama
17.02.2008., 14:44
lunahor, romi :*

Ma mogu vam reć, i ja zadnjih par mjeseci intenzivno razmišljam o toj homeopatiji. Nije da baš vjerujem u nju - odnosno, vjerujem da nekima pomaže, ali isto tako vjerujem da i ne mora baš uvijek pomagati. Ali ako će mu reducirati količinu lijekova i spriječiti ove upale grla (sad i pluća), onda ću itekako vjerovati u nju. Homeopatske pripravke ne bih davala na svoju ruku :/ Radije bih prvo kontaktirala pedijatra-homeopata. Probali smo kod dr. R ali kod nje je sve puno. Ma, selimo se u ZG negdje na jesen, pa ćemo morati mijenjati i pedijatra. Tako da za sada skupljam informacije tko se sve bavi homeopatijom, kod koga ima mjesta, tko je prije svega dobar, itd ...

Maleni je sad OK, ali će ostati idući tjedan kod kuće. Puno bolje diše i manje kašlje nego prije. Ne čuje mu se ono užasno hroptanje.

lunahor, nama pedijatrica nije preporučila med sve do 2. godine baš zbog ovog šta se vama dogodilo. Ne znam kad si svojoj curi davala med, da li je bila puno mlađa od 2 godine ? Ili tu negdje ?

romi, baš mi je drago da ste zadovoljni dr. Ć :) Učinio mi se OK nakon što smo prvi puta završili na Srebrnjaku zbog laringitisa. Pa zar dr. R ne može razmekšati ženski šarm ? ;)

Nego, šogorica (inače dr. spec. opće prakse) mi kaže da po zadnjim znanstvenim istraživanjima svi ovi napadi kašlja u ranoj dobi (bilo da su uzrokovani laringitisom, pa i sam bronhitis), su u velikom broju prvi znaci alergija i astme. Kakva vi tu imate iskustva ?

lunahor
17.02.2008., 16:44
oko 2 godine, tj navresene 2g.
http://www.homeopatija.com/proizvodi.php?proizvod=23
ovo romi.
a sto uzimate od homeopatije ?

Njojza
17.02.2008., 19:49
pozdrav svima koliko vas ima :mrgreen:

moze mala pomoc?
F je imao prvi bronhitis prije cca mjesec i po
u stvari bila je to bronhopneumonia
nakon ture antibiotika intravenozno, ture meda sa propolisom i polenom, te maticne lijeci, cajeva od zove, sirupa po zove te homeopatije F je uspio da se izbori da dolijeci bornhitis bez dodatnih antibiotika.

od sinoc je iz cista mira povratio dosta slajma (sto je dobro)
nos mu je poceo curiti i danas curi ali to izgleda kao blaga viroza
medjutim, pisti u plucima....e toga me strah
ne znam da li da ga vodim dr ili ne...
i kad se zakaslje (a to je rijetko) bas ima onaj duboki, bronhiticni zvuk iz pluca

nisam pametna
sta vi mislite obzirom da vas ima sa (na zalost) poprilicniom iskustvom vezanim za bronhitis?

romi
19.02.2008., 13:11
Nojza - Koliko dana kašlje?
Ako kasalj ne prestaje i k tome je duboki, ja bi ga vodila dr. da ga presluša.
Nema pravila sa recidivom - može se pojaviti i za 2.tj. i za 1.g.

Eto sada novosti kod nas - Dino (kao što znate) kuri od petka 38.5-39.5, te smo u nedjelju u 17h otišli u Vinogradsku da vidimo o ćemu se radi. Temp. ne pada, nos je totalka začepljen uz svo inhaliranje, Operil, fiziološku, te je počeo kašljati duboko :/ .
Nakon 4h u čekaoni, vađenja krvi, i svih "ljepota" u prepunoj čekaoni - dijagnoza je da je uho malo crveno, a nisu baš sigurni kaj mu je, možda gripa, no eto vam Klavocin za uho.... :evil: :evil: :evil: Sa takvom facom sam izašla van.
Nisam se pomirila sa terapijom, nego sam jučer u pola dva bila kod naše homeopatice i tamo opet proveli 2h čekajuči na red, no isplatilo se.
Nakon pomnog proučavanja nalaza, 2x preslušavanja i pregledavanja dijagnoza je bronhitis (peti u 10 mj.) - te nam odredila terapiju kuglicama.
Nakon druge doze kuglica temp. mu je pala i do danas se nije vratila, no počeo je zrelo kašljati.
No vidim po njemu da je bolje od kuglica, pa idemo na kontrolu sutra u 20h.

Pa vi sada vjerujte dijagnozama. Moje osobno iskustvo je da nađete dr. kojem 100% vjerujete na temelju prijašnjih dijagnoza, te ih ne puštajte!

Nadam se da ćemo ga i ovaj puta izvući bez sumameda! :)

Puse svima sa ovog topica, gibam :* :love: :heart:

lunahor
19.02.2008., 13:21
njojza ja bi isla doktoru .
romi , uzas blagi. l. je za sada ok/i dalje bez iceg vec mj dana / , no bojim se ne zadugo jer je z. uz upalu uha dobila neku virozu i kuri 38,5 ispod pazuha , kaslje i bas je koma koma. tako da ce sigurno dobti i l. no ona ce dobiti i bronhitis bojim se :( drugi smo tjedan btw na kontroli pa ak treba i dobiti bar idemo na srebrnjak...
romi daj detalje koje kuglice ste dobili :)

Njojza
19.02.2008., 13:29
Nojza - Koliko dana kašlje?
Ako kasalj ne prestaje i k tome je duboki, ja bi ga vodila dr. da ga presluša.
Nema pravila sa recidivom - može se pojaviti i za 2.tj. i za 1.g.

kaslje od subote, dakle danas treci dan
no kasalj je suh i slab
ako se bude pogorsavalo onda cemo ici...

svima puse ozdravilice!!!

momze
19.02.2008., 13:58
Njojza, ja bi ga odvela doktoru - kod sviranja u plucima i bronhitisa, vazno je da produktivno kaslje.
No, ako se od kaslja gusi ili ako je kasalj suh, mislim da bi ga trebalo odvesti lijecniku.

Romi, ne dajte se! :love:

romi
20.02.2008., 13:51
Mi se nekako držimo, no mislim da mi život jako sliči na "bolnicu na kraju grada"....
Dino je bolje, temp. se povukla, kašlje, no nemam više osječaj da je tako loše kao prije par dana. Kuglice djeluju!!! :D
No, MM ima gripu, ma gripčinu koja ga je satrla i to od subote, tako da uz Dinu imam još jednu "bebu" na dadiljanju. Temp. ga ne pušta, nije se dignuo iz kreveta, sve ga boli, jauče, ne spava, nervozan je.....
Pa onda nijh dvoje u kombinaciji - mrak :taps: ....

Fakat objavljujem :predaja: , šala mala, no ako se ne šalim - jao meni...

klia
20.02.2008., 15:43
Mi smo još mjeseca dana na Singulairu :D , a onda u travnju testiranje.
Mjesec dana nije kašljucnuo, jučer je nakon cijepljenja (5u1) dobio 39 :/

lunahor
21.02.2008., 13:46
Mi se nekako držimo, no mislim da mi život jako sliči na "bolnicu na kraju grada"....
ah i mi... z. bila jako bolesna od nedelje a nocas bome i l. pocela kasaljat, onako , poznato,... vise od mjesec dana smo bili bez icega :D a sada.... :(

maria71
21.02.2008., 14:44
evo i nas :(

opstruktivni bronhitis

Njojza
21.02.2008., 15:27
evo i nas :(

opstruktivni bronhitis

zar i vi?

ako bude zainteresovanih, mogu napisati sta je farisu pomoglo
(kod njega je bilo nakon puno bolesti (gnojnih angina, upala grla) bla bla...tako 5 mjeseci.
Kulminiralo sa 2 gotovo uzastopna boravkau bolnici po 2 sedmice, sa oobstranom upalom pluca i bronhitisom.

I radikalna terapija mu je fakat pomogla. (u kombinaciji sa homeopatijom)

Imga
21.02.2008., 16:13
naravno da nas zanima
piši!

mi se upravo oporavljamo od upale pluća
i opet mu od jučer curi nos :x

maria, neću ti reći dobrodošli nego što prije otišli

Njojza
21.02.2008., 17:17
davala sam:
- mjesavinu meda, polena i proplolisa koja se zove Energymix, jednu kasikicu malu plasticnu, na taste svako jutro
- odmah zatim istu najmanju plasticnu kasikicu maticne mlijeci sa medom (a onda kasnije jednu pola sata prije rucka i vecere)
- hemoral ili tako nekako sirup za jacanje krvne slike, jednu kasiku
- 2 x dnevno, ujutro i navece vitamin C za djecu 50mg
- sirup od zove za bronhitis 3 x dnevno pola sata prije jela, najmanju plasticnu kasikicu
- caj od zove 2 x dnevno
- caj pulmomix poslije upale pluca i protiv kaslja, vise puta dnevno
- caj od luka s medom, vise puta dnevno
- ako stignemo u sve ukomponovati i karamel mlijeko sa puterom i bronhi bombonom

najbolje za oporavak poslije upale pluca je kombinacija domaceg putera i meda u istom omjeru, po jedna mala majusna kasikica ujutro i navece.
i sto je moguce vise da jede na hljeb namazan puter+med

uz sve ovo, dnevno pojede dorucak, rucak, veceru, a izmedju puno voca, mandarina, kivija

planiram pocet opet i sok od cvekle,mrkve i jabuke s medom (samo jedna mala soljica dnevno)

e da...uz sve ovo, svako jutro (14 dana) pio je jednu malu homeopatsku tableticu minerala za jacanje imuniteta

posto je vecinu ovoga zavrsio....krajnji nalaz je bio da se uspio rijesiti i streptokoka pneumonia (a nije ga uspilo ubiti ni 10 tura antibiotika)

te da je ovu zadnju "virozu" ili sta god da je bilo...isto tako uspio proci bez ikakvog lijeka....

sad uzima samo ovu kombinaciju med+propolis i polen i maticnu mlijec te C vitamin

vec i same znate, ko je alergicar ne smije ovo uzimati :(

nadam se da ce nekom pomoci kao i nama...
nase lijecenje je trajalo mjesec dana intenzivno i bas je vidno ojacao te napokon nije bio bolestan vise od mjesec u komadu

Imga
21.02.2008., 20:20
ajme pa to je medena bomba!

c vitamin dajem samo kad je bolest u početku, prvih dva - tri dana, 50mg jednom dnevno
voće jede redovno između obroka, bio bolestan ili ne
za zovu nemam pojma, kad to drvo cvate? to je bazga?
još to moram provjeriti - Luka je alergičan na pelud srednje cvatućeg drveća
sve ostalo s medom - nije za nas :(

Hvala ti svejedno :*

romi
21.02.2008., 20:43
Sorry kaj se tek sada javljam, no tek danas smo bolje! :D

Maria71 - pa zar i vi u "klubu" - šaljem puno pusa i vibrica :heart: :heart: :love: :* - ako imaš pitanja ima tu "profesionalaca" mislim da smo već upućeniji i od doktora opće prakse u vezi bronhitisa....

Lunahor - dobili smo (valjda se tako zovu) antimuonium tartaricum, na njih reagira fantastićno, danas smo bili na kontroli, šlajm je izašao van!!!! Krvna slika super, još ga jako mući nos, pa od sutra pije kalij za nos, također u kuglicama.

A MM je još sav u gripi, već 5 dana se ne diže, pa sam i za njega uzela kuglice za gripu i sada moj "nevjerni toma" pije kuglice i puno mu je danas lakše, a sam sebi nemože vjerovati - no djeluju, ne trga ga u leđima, glava nu je bistrija, no još je sav strgan..

Njojza - divim vam se, na strpljenju u vezi svih ovih ćajeva i pripravaka, ali me zanima jel dozvoljeno toliko tih ćajeva, meda piti sve u isto vrijeme - da se u tijelu ne stvore kontra reakcije? :/
Tko vam je određivao terapiju? Homeopati ili svi zajedno?
Koliko traje tura?

Dino je popio 2 ture Bronho Vaxom-a i ništa, ni mrc mu nije bolje! :(

maria71
21.02.2008., 20:45
cure lakše mi je kad imam s kim popričati, osobito s onima koji su ,nŽlost, dulje od mene u tome.......

iščitavala sam topic od do i naravno da ću vas pitati za sve što mi nije jasno

Njojza
21.02.2008., 21:10
Njojza - divim vam se, na strpljenju u vezi svih ovih ćajeva i pripravaka, ali me zanima jel dozvoljeno toliko tih ćajeva, meda piti sve u isto vrijeme - da se u tijelu ne stvore kontra reakcije? :/
Tko vam je određivao terapiju? Homeopati ili svi zajedno?
Koliko traje tura?(

terapiju nam je odredio jedan ciko fitoterapeut + homeopatica
on je cak dao jos par pripravaka ali ja mu nisam smjela dati toliko....i jos stoje na polici ...nadam se da nece trebati
ja sam samo dodala caj od luka i karamel mlijeko
sve je provjereno i ne moze nicim stetiti, niti u kombinaciji, niti posebno
terapija je nama trajala intenzivno oko 15 dana mislim...

sad jos uzima tu maticnu mlijec i med s propolisom a to je svakako dodatak prehrani

sve u svemu nama je pomoglo

lunahor
22.02.2008., 10:06
luna nocas kasljala od 19-22 bez prestanka , uzas ,uzas, uzas... :(

Njojza
22.02.2008., 10:48
luna nocas kasljala od 19-22 bez prestanka , uzas ,uzas, uzas... :(

:(
nisam sve citala, no zanima me, jeste probali sa homeopatijom?

lunahor
22.02.2008., 21:21
ne za astmu, probala sam joj sama dati mijesani pripravak homeopatski za sinuse koji su joj ocito okidac...
bas sam danas bila kod homeop. prvi put i sad joj trazi lijek za nestabilni mjehur s kojim ima isto problem i na lijekovima je, sad ce joj smisliti neki koliko sam skuzila konstitucijski lijek za mjehur pa cu vidit kako ce ici i za sinuse tj astmu podredno, ona btw misli isto da smo tu gdje jesmo zahvaljuci cijenjenom dr R. koji je inzistirao na hitnom vadjenju krajnika, jer se nakon toga direktno otvorio put do pluca...

šefika
23.02.2008., 11:31
da javim samo da smo bili kod one dr dermatolog i ona ne radi epikutane testove djeci kako sam ja mislila ali je rekla da pričekamo malo sa dodatnim testiranjem...i rekla da izbacimo aerius i tražimo neki drugi sirup...
btw mi opet kašljkucamo i dr je rekla da je i to alergija...
28.02. idemo na srebrnjak na kontrolu...
Uglavnom dermatologica nam je dala dg atopijskog dermatitisa... :(

lunahor
23.02.2008., 20:27
gago u koliko sati ste gore? mi u 18,15 , mozda se i vidimo ;)

renka
23.02.2008., 20:36
Imam jednu malu zamolbu, nećak je alergičan na gluten, šećer, med i još puno toga. Preporučena mu je upotreba sirupa od agave umjesto sladila. Da li netko zna gdje bi se to moglo pronaći?

otocanka
24.02.2008., 00:39
Imam jednu malu zamolbu, nećak je alergičan na gluten, šećer, med i još puno toga. Preporučena mu je upotreba sirupa od agave umjesto sladila. Da li netko zna gdje bi se to moglo pronaći?

U dućanima zdrave hrane - za Zagreb znam da ima u Bio&Bio.

romi
24.02.2008., 11:19
Ako nemaju oni, možda Dm, Muller, biljne ljekarne.

šefika
24.02.2008., 12:21
gago u koliko sati ste gore? mi u 18,15 , mozda se i vidimo ;)

oko 12...samo ovaj put neću dugo čekat već ću kucat na vrata...ne mogu stajat sjedit...nišđta...a dr ne prima kad si naručen već kako ko dođe...pa dnevna ima prednost...ma koma...

karlito
25.02.2008., 11:02
Evo da se i ja ubacim. Imam pitanje. S obzirom na velike nejasnoće iz prijašnjih testiranja koje smo obavljali kod sinove pedijatrice i u vinogradskoj te nakon dopisivanja sa dr Richterom na cybermedu koji me pozvao na ponovno kompletnu obradu u Srebrnjak odlučila sam stvar uzeti u svoje ruke.
Sinova pedijatrica mi neda uputnicu jer forsira vinogradsku (neznam koji su joj razlozi) a kad smo bili tamo na alergološkoj obradi izašli smo iz bolnice sa milijardom neodgovorenih pitanja i još zbunjeniji. Vidim da vas ima dosta koje ste bile na Srebrnjaku. Dali mi možete preporučiti dr Richtera (nije baš najugodniji čovjek ali mi je bitna stručnost) ili nekog nekog drugog? Jer imate informaciju koliko bi me to koštalo i dali djete mora biti u bolnici ili se testiranja obavljaju ambulantno?
Moj mišić ima 6 godina.':*'
Molim vas da mi pomognete jer sam stvarno na mukama i želim napokon postaviti stvari na svoje mjesto. ':cry:'

lunahor
25.02.2008., 14:22
bili na srebrnjaku no s r. izuzetno nezadovljni pa smo presli kod druge dokice a ako si i sama grancini slucaj bolje neidi k njemu jer s njim su koliko vidim samo oni koji imaju cistu situaciju astme zadovoljni, svi ostali ,granicni i dvojbeni su nezadovoljni.. . pregledao nas kao na traci, ne ocekuj odgovore od njega ;)
moj savjet, otidji jednu nedelju na hitnu ako imate bronhitise i zamoli ih da ti napisu da dodjes na kontrolu i onda si unutra. testiranja se na sreb, rade ambulantno .

karlito
25.02.2008., 14:46
Dopisivanje sam počela sa dr R jer mu nalazi u periodu od samo dva mjeseca pokazuju totalno različite rezultate. U 5 mj 2007 sve alergije na hranu, osim kikirikija su izašle (da ne ulazim u detalje) a u 7 mj 2007 kad se ponovljena testiranja u vinogradskoj opet su se pokazale sve alergije na namirnice koje su bile i prije i tu s puno večim vrijednostima. Kad pitam sinovu pedijatricu kako je to moguće odgovara da ovisi u kojem je tijelo trenutnoj poziciji prema alergiji ':/'. U zg su mi totalno ignorirali pitanje i samo rekli da se ne brinem i da nastavim terapiju, Flixotid 50 2x2.

Jedini je dr R za sada reagirao i rekao da je to nemoguće i u njegovom stilu rekao da sam ja to nešto krivo pročitala. Rekao je da mi je dijete u opasnosti kad sam mu prepisala zadnji nalaz. Pa neznam ni sama. Po forumima piše da baš i nema sluha za pacijente, a zdruge strane kad čitam njegove odgovore na cybermedu djeluje mi da zna svoj posao. Inače sam iz Slavonije i kad me je več on pozvao da dodjem na srebrnjak da ne kompliciram i da odem kod njega ':?'

lunahor hvala na odgovoru. Odmah mi je lakše kad znam da mi mišič nemora biti u bolnici.

lunahor
26.02.2008., 09:40
cuj kako hoces, procitaj si sve ove nase stranice pa ces vidit i sama ;)
procitaj i prvi dio ovog topica pa sama odluci :)

romi
26.02.2008., 14:27
Mi samo prijavljujemo, bronhitis je ok, samo nikako da nos prestane curiti, a danas je opet počeo kašljati... ma mislim, nije kašljao 3 dana... :cry: :(
Još uvjek nemože u vrtić, pa smo danas bili na Jarunu, solirali jer je tako divan dan, no sada ne može zaspati od kašlja, a ja se ježim...

la_mama
26.02.2008., 14:35
Mi prije nekih tjedan dana završili opet na Srebrnjaku :( Dijagnoza: bronhitis, bronhiolitis i upala pluća :( Jaojao ... katastrofa šta mu se sve naslagalo. Ne mogu si oprostit onaj tjedan prije jer je šmrcao i kašljao cijeli tjedan dana, nismo ga vodili doktoru i nadali se da će sve to sam pregurati. Pa uz inhalacije, luk preko noći, ispiranja nosa, ispucali sve metode koje su ranije smirivale to šmrcanje i kašljanje ... uglavnom, ovaj puta nisu upalile. Mi tako čekali, čekali ... a njemu se stanje sve više kompliciralo.
Prošli smo na kraju bez bolničkog liječenja, iako nas je nadležna doktorica namjeravala ostaviti. RTG nije bio baš sjajan, ali je krvna slika bila dobra, tako da nas je poslala kući. Na kontrolnom pregledu kojeg smo obavili kod nje za tjedan dana sve se bilo očistilo, i stanje stabiliziralo, ali je nalaz - nespecificirana astma. E sad, MM je astmatičar i alergičar, a mali je skroz na njega. Tako da ima dobre predispozicije da skupi jedno i/ili drugo. Uglavnom zakazani smo za alergološka ispitivanja krajem 03, i živo me zanima što će tamo ispasti.

Za one koji koriste homeopatiju te iz nekog razloga ipak dođu do Srebrnjaka - što doktori tamo kažu na korištenje te alternativne metode liječenja ?

romi
26.02.2008., 14:54
Nisam ni smjela pitati!!! :P

Ako si čitala ovaj topic od početka onda znaš da smo mi imali ružnu epizodu sa dr.Richterom, kod kojeg sigurno više nikad neću otići.
Kod drugih nismo išli jer za sada nije trebalo, kada dobije laringitis ili ga sami inhaliramo ili idemo u Vinogradsku, a za bronhitis idemo kod naše homeopatice.

To ne znaći da ti nesmiješ pitati, dapače - no samo se pazi da ne dođeš kod gore spomenutog dr. je će te nakon takvog pitanje on poslati van, bez šale!

Možda koja curka zna više, sorry kaj ti nemogu više pomoći! :*

la_mama
26.02.2008., 15:00
E hvala Romi, čitala sam o vašoj epizodi s dr. R :) Nas je kod ove epizode s upalom pluća pregledavala dr. J, a naručeni smo kod dr. Ć. Tako da me živo zanima kako ostali dr-i reagiraju na spomen homeopatije.

Da li homeopatija liječi i astmu ?

romi
26.02.2008., 17:10
Koliko znam - da!

tileo02
26.02.2008., 19:41
Kako su vaši ovih vrucih ,proljetnih dana ? Cujem da vec ima dosta alergena, a vidim i po lavciu koji je ovih dana katastrofa (kaslje, skripi...), a medicinski provjereno više puta nije alergican. (Ha,ha,ha,ha...)
Dobio je i konjuktivitis.
Meni se taj Seretide cini bezveze. Lavicu je preslab da mu smiri upalu dišnih puteva, a istovremeno kad mu dam potisak ujutro i navecer, smiri mu kašalj, ali i sprijeci iskašljavanje tako da je to cisto sra...
S Flixotide 125 nismo imali takvih problema.
Kad je bio zdrav, bio je zdrav, a kad bi pobrao virozu i tako smo morali koristiti Ventolin.
Ja luda..., nije alergican a ne može disat otkad je stiglo ovo lijepo vrijeme i probudila se vegetacija. Kad ga sutra odvedem pedijatrici ona ce ga sasvim prirodno tretirati kao alergicara, i spicit ce mu Ventolin, a dragi mi dr. sa Srernjaka o tome ne želi ni cuti, i vratio nas je kuci sa zadnje kontrole, bez narucivanja na novu kontrolu.
Što se mene tice sa Srebrnjaka smo otpravljeni.

karlito
27.02.2008., 09:57
Joj kad sve ovo pričitam totalno sam izluđena. Mome sinu je alergiju prepoznala i vodila njegova pedijatrica i onda smo na naše inzistiranje otišli u vinogradsku. Kako sam pogriješila pogotovo sad kad sam saznala da u srebrnjaku se sve obavlja ambulantno. U vinogradskoj je mišić bio 4 dana (a trebao je tri) u bolnici za jednu pretragu dnevno. Kad smo izašli iz bolnice bio je bolesniji nego kad smo došli. Imao je proljev, ljubičasti podočnjaci do poda, klonuo ma užas.... Primarijus ništa manje naugodna nego dr u srebrnjaku.

Sad sam odlučila otiči u srebrnjak i več se naručila (7.4.). Kad smo naručivali sestra koja se javila poludila je kad sam rekla da mi pedijatrica neda uputnicu. Testiranja se privatno plaćaju 2000 kn i zašto bi to plaćala ako nemoram. Ako neda slobodno da ju prijavim na ministarstvo. Ja se nebi zamjerala jer imam curu od 8 mj a jedina je u gradu.

Mi smo pravi pravcati alergičari. Navodno je alergičan je na kravlje mljeko, kukuruz, gluten i bjeljenjak jajeta a sigurno na kikiriki i sve što raste iz zemlje, bilo trave cvijeće ili drveće. Kažem navodno jer jedan nalaz kaže nema alergije a drugi ima i to sa astronomskim vrijednostima. Zato hoću iči u bolnicu i kod dr koji se samo stime bave obaviti sva testiranja i jednom za svagda da mi kažu šta smije jesti. Prvo testiranje smo radili sa 2,5 godine zbog jakog dermatitisa po cijelom tijelu. Onda je pokazalo one nabrojane alergije. Komplikacije se se desile prošle godine kad je rađena kontrola krvi i tada počinje situacija lud-zbunjen. Njemu je super, čista koža, dobar imunitet.

Sada jedemo sve (osim orašastog voća) jer nam kažu ako nema reakcije samo dajte.:?

lunahor
27.02.2008., 12:44
tile, otidji ko sto sam ti rekla kod dr doktorice, bojim ste da ste pretezak slucaj da otpises skroz srebrnjak ili otidjite u klaicevu, tamo je jedna isto odlicna dokica .u dr voskresenski, . mi ok za sada kuc kuc. sutra smo gore.

tileo02
27.02.2008., 14:38
Danas smo bili kod naše pedijatrice. Lavic mi je nocas zakurio, ima anginu. Dobio je Zinnat koji povraca, nemam pojma zašto, svaki put joj kažem da ga ne može piti.
Bit ce sutra veselo kad ga sveki pocne naganjati po kuci, ona je nesposobna i za jednostavnije stvari nego davanje odvratnog sirupa tvrdoglavom djetetu. Mislim da cu morati mijenjati. Kakva su vaša iskustva sa Zinnatom

No ono što sam htjela spomenuti da nas dokica šalje raditi kloride u znoju (dorodošli uklub), nakon što smo 28 puta bili na Srernjaku gdje to nitko nije ni predložio. Ja sam se vec iskomirala, ne smijem ni pomisliti na to....
No, osim toga, rekla je da se slobodno narucim u neku drugu bolnicu koja ima alergološku ambulantu i ona ce mi dati uputnicu.

romi
27.02.2008., 15:35
Puse i vibrice svim malim bolesnicima :love: :heart: :* :love: :heart: :* !!!

Dino kašlje stalno, mogao bi opet biti bronhitis.... Bio je ok 4 dana....

Imga
27.02.2008., 16:35
Tile, zinnat je zbilja grozomornog okusa
ja ga dajem špricom malo po malo, a između dva guca čaja, vode, soka...
još ga nije povratio, ali je meni bilo muka kad sam ga probala

karlito, ti si vjerojatno bila kod naše doktorice u vin., meni je sve bolja što duže dolazimo
kad smo bili prvi puta prije skoro 4 godine došlo mi je da je zadavim
a alergo obradu ste mogli obaviti kroz dnevnu bolnicu, samo ne znam koliko bi vam to bilo izvedivo ako niste iz zgb.

romi, Dini šaljem :love: i ~~~~~~~~~~ da što brže ozdravi

lunahor
27.02.2008., 21:35
tile onda se naruci telefonom na kloride i na pregled u pulmo aler. ambulantu kod dr tamare voskresenski, prekrasna dokica :) za kloride se ceka oko mjesec dana, a nalaz je tek drugi dan gotov. rade ih i na srebrnjaku no tamo ih ne rade dobro, nama je tamo nalaz bio dvojben, a sve zato sto ne rade dobro.
romi :love:

tileo02
27.02.2008., 22:20
Koje su referentne vrijednosti klorida u znoju, tj. koja je normala ?

lunahor
28.02.2008., 09:16
moraju biti ispod 40 da bi bile normalne, od 40-60 je medijalan nalaz i to ne smije biti , ne upucuuje na cf odmah no mora se ponavljat jer je iz nekog razloga takav a samo mali broj ima takav nalaz sa cf. iznad 60 je sigurno cf. no , i to valja ponoviti jer sam vidjala slucajeve dok smo bili u obradi da po lokalnim bolnicama gdje je btw i nama bio nalaz 58 , budu nalazi visoki a u klaicevoj normalni. dakle bitno je jako gdje se radi, jer ga u lokalnim bolnicama gotovo nikad ne naprave dobro, nisu strucni za to dovoljno i sestre ga kontaminiraju prstima . zato idi u klaicevu. na srebrnjaku nam je bio isto medijalan.

tileo02
28.02.2008., 10:46
Ma krasno, mi idemo u lokalnu bolnicu. Već po razgovoru kod naručivanja mi je jasno da nemaju pojma...
A dobro vidjet ću.
Luna, kako ste na kraju došli do Klaićeve, i jesu li vam naknadno radili još kakve testove na cf. Ta dijagnoza vam je potpuno isključena ? Oprosti što gnjavim, ali baš se jadno osjećam.

Inače, cure, jeste čitali moju prepisku sa Dr.R. na Cybermedu ? Pročitajte!
Stvarno nekad treba biti bezobrazan da bi došao do nekog rezultata.

šefika
28.02.2008., 11:06
ej cure mi danas idemo na srebrnjak...još malo...na kontrolu,...kašljemo,kišemo,sviramo...a dr će opet reći da nije ništa...
jučer se javio osip po licu...crveni flekovi s bjelim mjehurićima...
koji su se povukli spontano u roku 15 minuta...
Tile mi smo radili kloride na srebrnjaku i to je brzo gotovo,ne boli...moj bubi je to obavio vrlo doro...nalazi su nam bili 15,7 ja mislim...
nama su ih radili jer imamo cf u familiji...

javim vam se poslije da vidimo što kaže dr Z

karlito
28.02.2008., 11:44
Imga mi smo probali ići dnevnu bolnicu ali nismo uspjeli. Nije bilo uopće upitno to odakle smo jer je i jedan mali iz zg isto morao kao i moj sin biti četiri dana u bolnici. Jer nečije dijete alergično na hranu?? Vidim uglavnom da vaša djeca imaju dišnih problema :( .

Kao što sam prije napisala prim. kaže dajte sve jesti ako nema reakcije iako krv pokazuje alergiju na određene namirnice. Ja se bojim da to negdje te tinja pa sve dok ne bukne u onom najgorem smislu.

Koje je vaše mišljenje u vezi toga?
Cure pucajte sa savjetima :love: .

lunahor
28.02.2008., 13:20
gle ak bude nalaz ok , prihvati ga kao takvog , ako bude iznad 40 idi u klaicevu.
kad mi je bio los tj takav srednji nalaz ni vamo ni tamo trazila sam uputnicu za srebrnjak i otisla tamo na test. nalaz opoet srednji , onda me r. poslao u klaicevu i rekao nek idemo tamo ponoviti i kloride a i nek napravimo onaj test iz stolice koji ju isto otkriva. no i taj nam je bio los, a bio je los jer je dan nakon toga dobila rotu i tako... zabavno nam bilo lani u ovo vrijeme :roll:
poslije sam se ja jednostavno narucila u gastro ambulantu za cf i kod dr voskresenski koja isto radi s cf , i tamo presla na sve pretrage koje su poslije bile sve normalne. eto sto ti splet okolnosti napravi od zivota...

moja z. karlito ima urtikarije, i lezala na srebrnjaku - rezultat alergije nema :lol:

Imga
28.02.2008., 13:27
karlito, to mi je stvarno čudno, jer smo mi u 01/2007 obavili baš sva alergološka testiranja i ostale preglede kroz dnevnu bolnicu. bilo nas je preko nekoliko tog tjedna.

što se tiče alergija na hranu, ne znam što da ti kažem
testovi često znaju pokazati lažne (pozitivne ili negativne) rezultate
a ako ti dijete nema nikakvih problema (dišnih, kožnih, probavnih) u periodu od tjedan - dva, ja bih onda ipak više vjerovala djetetovom organizmu nego testu

Svakako otiđite na Srebrnjak, ne možete ništa izgubiti (osim možda živaca :mrgreen: ) pa da čuješ što će "dragi" doktor imati za reći.

šefika
29.02.2008., 08:57
Evp mi smo jučer bili gore 3h
Skoro pa smo i tebe Lunahor dočekali...
Na kraju nas dr primila,,,ne bi nas ni poslušala da je nisam tražila...
mali kašlje i to jako...ona kaže nije ništa...
više kod te babuskare stare ne idemo definitivno...
ne slaže se s dermatologom da dijete ima atopijski dermatitis...
ne želi raditi test na aditive...
dala nam dijetu u kojoj dijete ne smije niš pod milim bogom jesti...
ja sam odlučila trenutno raditi po svom...
dakle djete normalno hraniti i dalje...ako mu izbije osip...pisat što je jeo taj dan...i tako par puta dok ne vidimo koja se namirnica ponavlja...jer sam više luda od te dr...
a ak se ovo nastavi kašalj i nos vodim ga otorincu i to na svoje inzistiranje...briga me

karlito
29.02.2008., 09:37
Cure jer vi imate osjećaj da se mi svi vrtimo u krug.

Dakle kažu da djete ako ima asmatičan napad da mora biti na nešto alergičan te se taj alergent mora naći. Vaša djeca imaju problema sa disanjem a nitko ništa. Kao da Vi to izmišljate i kao da Vi izmišljate njihove simptome. Dijele ljekove bez konkretnih dijagnoza ili do kraja razgrađenih dijagnoza. :evil:
Tako isto ako je djete na nešto alergično da mora biti asmatičar tj mora imati asmu. Moja dijete od kada se rodilo ima dermatitise po cijeloj koži i znao je povračati kada je uzimao namirnice na koje se kasnije ustanovila alergija. Moram reči kad je pedijatrica nakon mog upornog uvjeravanja napokon napravila alergotest da je on pokazao alergiju na namirnice na koje sam ja sama več vidjela reakciju. Točno mi se sve poklapalo. Popije kakao- povraća. Pojede kokice-povraća. Nikad nikakvi dišni problemi. Pa gdje je tu asma. Hvala bogu nema je :mrgreen:
Pa mislim da smo mi najbolji dr našoj djeci tako da podržavam tezu da mi najbolje pratimo naši djecu i njihove oscijalcije u zdravlju ali naravno da trebamo pomoć dr. ;).

Doktori slušajte roditelje :love:

lunahor
29.02.2008., 10:03
evo i nas sa pregleda. bas sam htjela napisat kako smo dougo cekali, a kad vidim gago necu nis reci. gago ja sam skuzila da ako uzmes termin pred kraj radnog vremena ne cekas dugo. slijedom toga smo mi dosli u 6 i 15 kad smo imali termin a na red dosli u 7 i 15 kod dokice, u medjuvremenu smo radili spirome.
sve ok. nije bas bila najsretnija sto sam ju skinula sa svega pa je napisala da je mama samoinicijatvino dijete skinula s terapije :/
uglavnom sigurna je da je u pitanju alergija koja se ne pokazuje jos, pa ponavljamo testiranje na jesen /3x/ jer ima iskustva s tim alerg. koje se pokazu tek nakon 5 -6 godina ..
veli da jos i osipanje oko usta i trbuh da ukazuje da na nesto ukazuje. uglavnom kontrola u 9 mj s testrianjem a do tada ako dodje do napada , sto ocekujem u 4-6 mj jer je to nase doba napada, da ju vratim na terapiju.

tileo02
29.02.2008., 13:37
Luna, pa vi ste prošli pakao.
Kako ste to sve izdržali ? Šta su ti rekli nakon 3 granična nalaza, da li su vam htjeli uvesti kakvu terapiju ? Što uostalom rade s takvim graničnim slučajevima ?
Da ne povjerujete, kad sam na Cybermedu napisala da nas je pedijatrica uputila na kloride u znoju, dr. mi mrtav hladan napiše da bi za to trebala ipak doći na Srebrnjak, i da je logično da se takva pretraga napravi :shock: :shock: :shock: :shock: , nakon 10 kontrola na Srebrnjaku kod njega.

Ma za poludit, idem upisat medicinu, tek toliko da mogu razgovarati s tim indolentnim kreaturama koje sjede po ordinacijama.

Imga
29.02.2008., 13:41
tile, kak ne kužiš da je on uvijek najpametniji, najstručniji i najbolje obavlja sve pretrage i da nitko drugi nema pojma o čemu priča :tele:
mogla si mu reći da ti je to onda trebao predložiti kad ste se zadnji put vidjeli... :mrgreen:

šefika
29.02.2008., 13:59
evo i nas sa pregleda. bas sam htjela napisat kako smo dougo cekali, a kad vidim gago necu nis reci. gago ja sam skuzila da ako uzmes termin pred kraj radnog vremena ne cekas dugo. slijedom toga smo mi dosli u 6 i 15 kad smo imali termin a na red dosli u 7 i 15 kod dokice, u medjuvremenu smo radili spirome.
sve ok. nije bas bila najsretnija sto sam ju skinula sa svega pa je napisala da je mama samoinicijatvino dijete skinula s terapije :/
uglavnom sigurna je da je u pitanju alergija koja se ne pokazuje jos, pa ponavljamo testiranje na jesen /3x/ jer ima iskustva s tim alerg. koje se pokazu tek nakon 5 -6 godina ..
veli da jos i osipanje oko usta i trbuh da ukazuje da na nesto ukazuje. uglavnom kontrola u 9 mj s testrianjem a do tada ako dodje do napada , sto ocekujem u 4-6 mj jer je to nase doba napada, da ju vratim na terapiju.

kod koje si ti ono dr na srebrnjaku?
kaj vi radite spirometriju?koliko ti dijete ima godina(opet sam zaboravila :oops: )

šefika
29.02.2008., 14:01
E samo da vam kažem da je dr rekla da je moj bubač potpuno zdrav...
a u papirima koje smo jučer dobili...onaj povijest bolesti koji piše svaki put kad dođemo...blabla,,,
Napisala je dg Akutni bronhitis :/

rinama
29.02.2008., 14:08
M.je radio spirometriju prvi put sa 5 godina i jedva uspio napuhati.

lunahor
29.02.2008., 17:00
5 i pol.
nis ne rade, ne smije biti granican.
r. voli istrazivat i cackat po cf ,nekada se time bavio.

renka
29.02.2008., 21:43
U dućanima zdrave hrane - za Zagreb znam da ima u Bio&Bio.

Puno hvala, problem je riješen. Sirup je pronađen u bio&bio. :)

stray_cat
01.03.2008., 03:28
jel neko od vas pokusavao sa izbacivanjem laktoze iz prehrane djece? kak mi zbog autizma kopamo po dijetama natrcala sam na milion izvora koji i astmu i bronhitis i eczema povezuju sa alergijskim reakcijama na odredjenu hranu
http://parenting.ivillage.com/tp/tpnutrition/0,,3vpf,00.html

stray_cat
01.03.2008., 03:31
da budem preciznija, astma i bronhitis su simptomi koji ukazuju na alergiju pa zapravo svim tim sirupima i lijekovima po toj logici lupate po simptomima a ne po uzroku problema

Imga
01.03.2008., 08:42
stray, mi k. mlijeko ne pijemo već skoro 2 godine, od mliječnih prerađevina jedino rijetko tvrdi sir ili mrvicu parmezana, malo vrhnja za kuh. u hrani (ali stvarno vrlo rijetko)
ne mora dijete biti alergično na km, ali je poznato da ono zgušnjava sluz pa je samim tim nepoželjno za astmaše kojima je i tako ta sluz u bronhijima problem
lijekovima, na žalost, moram lupati po simptomima ako želim da mi dijete normalno diše :(

lunahor
01.03.2008., 09:02
i mi smo izbacili kravlje mlijeko u 10 mj prosle godine, pije samo kozje oko 1 deci na dan :saint:
l. kasljala nocas za poluditi , davala joj ventolin. nisam pametna kaj da radim. dal da ju vratim na flixotide ili da jos cekam. nije prehladjena samo se nocu davi u kaslju . prosli tj je kasljala u virozi i to je proslo ,od utorka bila ok, nocas opet pocela, spazam nema jer smo bili na sreb. prekjucer.

stray_cat
01.03.2008., 09:12
moj mali nema astmu, ni bronhitis

na hrpu clanaka o prehrani astmaticne djece natrcala sam trazeci o prehrani za svojeg klinca i nisam bas citala, samo spominjem kao informaciju za roditelje koji mozda nisu culi

Imga
01.03.2008., 09:20
lunahor :love2:
koliko puše na PEFR?
ako slabo puše, ja bi joj vratila flix. (ali opet ja se uvijek vodim onom: bolje flix nego v.)
i, moram te pitati, jesu li joj prilagođavali zone sad na zadnjoj kontroli?
nama su prvo bile prenisko postavljene, onda je sada jedna druga pulmologica kad smo došli na hitnu zbog upale pluća povisila granice - sad mi se čini da nema šanse da on toliko puno puhne :roll:
nama je kontrola za 2 tjedna

stray_cat
01.03.2008., 14:08
koliko od vas je pusilo u trudnoci i koliko se kod vas doma pusi?

gel iz jednokratnih pelena izaziva astmu pa ko jos koristi pokusajte IPT ili platnene

šefika
01.03.2008., 14:21
nisam i ni kod nas se ne puši

lunahor
01.03.2008., 16:30
nit se pusi , nit sam pusila u trudnoci, tj u kafic nisam usla gdje se pusi ni s njom ni sama dok sam bila trudna.
misim da to nitko tu ne radi nit je radio.
imge 110-130 puse... 150 max. a inace joj je max 210, al to je bilo jednom dvaput, prosjek je 150-170. u kaslju, dok je full bez simptoma puse od 170-190 .
nisu nam nis govorili za granice. a i krivo ju mjere gore. kod nase ped. i u crikvi je ona 115 cm a na srebrnjayku 112. :roll:
jednokratne pelene smo koristili 3 godine. :roll:

Imga
01.03.2008., 16:46
luna, znači misliš ta se to određuje isključivo prema visini i težini?
nama je prije postavljeno zelena 150 - 180
onda smo došli s upalom pluća i tim strašnim napadom kašlja, pa je pulmologica pregledavala naš dnevnik i vidjela naše rezultate
nije ga ni vagala ni mjerila visinu nego je proglasila nove granice za zelenu zonu 250 - 300
meni je to sad ogromna razlika za samo tri mjeseca koliko bilježimo
ne moram ti reći da l. u ovih nekoliko mjeseci nije baš nešto narastao niti je dobio na kilaži

lunahor
01.03.2008., 20:40
imga pa gleda se i najbolji rezultat ali i visina. na nasem onom papiru iz astma skole a i svud po netu moras uniijet visinu da vidis koliko se ocekuje za tu visinu + tvoj najbolji rezultat. i ja bih rekla da ti je previsoko odredila. po mom papiru to je rezultat zelene zone za visinu od 140 cm.
evo tu nekoliko kalkulatora koje koristim i kojih se drzim ; http://www.fairview.org/staywell/calc_load.aspx?ContentTypeId=41&ContentId=AsthmaZoneCalc
http://www-users.med.cornell.edu/~spon/picu/calc/peakflow.htm
ispadaju nam podjdnako i mislim da su super :)

lunahor
01.03.2008., 20:45
ovaj prvi se drzi najboljeg rezultata pa po njemu racuna, a ovaj drugi onako kako bi za djecu trebalo visina i jacina. drugi mi je bolji :)

Imga
02.03.2008., 07:55
lunahor, ti uvijek iz rukava izvučeš najbolje linkove :*
nama je inače najbolji rezultat 270 l/min (to je bilo možda dvaput, inače puše oko 250)
visina 116

po prvom linku zelena je od 216 na dalje
po drugom 187
to mi je puno prihvatljivije od onih svemirskih 300 l/min

kako ste vi prebrodoli noć, još uvijek kašlje?

lunahor
02.03.2008., 10:14
kaslje ali manje. idemo danas kod nase lokalne pedice alerg. ,dezurna je , pa cemo vidit sto kaze.

Imga
02.03.2008., 11:10
držim fige

lunahor
03.03.2008., 10:16
nismo isli na kraju. nocas nije ni zakasljala. osip ima i dalje oko usta i sada i na lijevoj ruci. dala joj klaritin i namazala fenistilom pa je malo popustilo pecenje.

koliko vi imate pauzu cure , tj koliko dugo ne dajetet flixotide i singulair.
mi smo bili na singulairu bas dugo, lani od 1 mj, pa pauza dva mjeseca pa opet do 1 mjeseca, na flix. je bila od 10 mj do 1. i sad znam da ce opet na njemu zavrstiti uskoro pa da bar izdrzimo do kraja mjeseca 3, bez iceg da se organizam malo ocisti..

koliko mj vi niste na nicem godisnje ?

karlito
03.03.2008., 10:23
Nama od kad je uveden fliksotid 2005.g. nismo prekidali ga uzimati. Neznam ni kada čemo. Kažu da se sa dobivene terapije polako i postepeno mora silaziti. Prvo smanjivati doze pa onda svremenom u potpunosti prekinuti. Tako su mi rekli u vinogradskoj i naša pedijatrica.

Imga
03.03.2008., 10:45
flix nismo prekidali od kad smo ga dobili 01/2007.
singulair pili samo dva mjeseca (čini mi se travanj i svibanj), doc ga ukinula kad smo bili na moru. Na jesen ga je otorinac zamijenio za nasonex spray, njega uzimamo kontinuirano do sada

romi
04.03.2008., 16:16
Evo i nas! Kod nas se nikada nije pušilo, tko hoće ide na balkoš, a ja i MM cijeli život smo nepušaći.
Dino je tako, tako. Ima nekakve čudne napadaje kašlja. U petak smo bili kod dr. koja sumlja na pojavu alergije... Uglavnom kada se zatrći, tj. trčkara po stanu počinje kašalj, nema razlike u stanu ili vani ali najgore je po noći.
Nema pravila u koliko sati počinje, a već 12 dana ga iz sna bude napadaji kašlja koji onda traju po sat, sat i pol. Ništa mu ne pomaže, ni topli ćaj, mlijelo, jastuk, sjedenje, zvući kao da se zagrcnuo, pa nemože iskašljati, nema šlajma, mada mu se od kašlja malo otvori nos iz kojeg curka čista tekućina, no par kapi dnevno. Oči ne trlja, no ima malo više krmelja.

Da li po vašem iskustvu to može biti početak alergije?
Mi smo bili na bockanju u 11.mj. na Srebrnjaku i sve vrijednosti su bile negativne, pa otkuda sada ovo?
Brinemo se, jel je imao (ma znate već u godinu dana 5 bronhitisa i 4 laringitisa), pa me strah, ako je alergija, od kuda krenuti, opet na Srebrnjak?

Inaće smo do grla u poslu, otvorili smo novu firmu, nesmijem vam više ništa napisati javno da me moderatori ne izbace, no za mjesec dana ću vas pozvati da vidite o ćemu se radi - preko pp-a, nadam se da se to smije. Tako nikome ne smetam, a ni reklamiram.
Pa imamo 101 brigu na glavi!
:love: :heart: :*

Imga
04.03.2008., 17:15
romi,
naše je iskustvo, nažalost, bilo upravo ovakvo kako pišeš
kod bilo koje žustrije aktivnost bi počeo kašljati i imao bi neobjašnjive napade kašlja usred noći (najčešče između ponoći i 2 ujutro)
čekali smo i čekali dok već nije postalo neizdrživo, jednom je izašao u laganu šetnju i povratio od slinog kašlja nakon 10 minuta polakog hoda

Mi smo se tada pokupili na hitnu gdje su ga htjeli ostaviti na promatranju, ali nisam dala. Naručili su nas na alergo pretrage kroz dnevnu bolnicu (Vin.) koje su pokazale alergije. Od tada smo pod terapijom za astmu.
ne znam što da ti preporučim i savjetujem :(
Ako ti treba iskustvo s Vin. i pulmolozima tamo slobodno pitaj na pp.

probajte mu za probu totalno očistiti i nakapati nos neposredno prije spavanja da isključite mogućnost da mu se ipak nije sve od sinusa

Čuvajte se i sretno s biznisom!
Puse Dini :*

karlito
04.03.2008., 19:40
Moj sinak je prvu zimu imao otprilike 4-5 bronhitisa a tako se nastavilo i drugu zimu. Nakon te zime tj na ljeto smo dobili terapiju na temelju krvne slike flix. 1x1. Od tada bronhitisi kao rukom odnešeni.

lunahor
05.03.2008., 09:32
romi to ti ide k astmi.
tako i luna kad kaslje uvijek kaslje tako. no sada opet ne kaslje , jos je uvijek bez iceg kuc kuc pljuc pljuc :D
tj na pullsatili je sada, probavamo s homeopatijom , trazi joj konstitucijski lijek ;)
romi i nama je vec dva testiranja neg.
no nasa dokica sa srebrnjaka -dr gunek veli da moramo jednom godisnje ponavljat jer sve ide k tome da je alergicna na nesto pa cemo ponoviti na jesen, tome u prilog idu i najnoviji osip, tj prvo pred mjesec dana osip oko usta, pa sada i oko usta sitni pristici koji dolaze i odlaze , pa na lijevoj ruci na palcu i unutarnjoj str do lakta skoro, prvo osip koji ju je pekao -ona veli bolio, pa je ostalo ko ofureno crveno, i suho jako, ko da ce se guliti, i sada je takvo, suho, crveno ko lisaj, pa mi se sve cini da je to neurodermitis.
no dobra je stvar u svemu sto se od neuro. moze dobiti astma a eto mi to nemozemo :D jer ju vec imamo :lol: malo crnog humora ...

lunahor
05.03.2008., 09:57
gago tko je vam postavio dg neurodermitisa ? ja se narucila na pregled kod dermatologa- i narucili me za 2.4 :lol: mislim, njoj osip dodje i ode, pitanje dal ce ga biti za mjesec dana :?

bibai
05.03.2008., 09:59
gago tko je vam postavio dg neurodermitisa ? ja se narucila na pregled kod dermatologa- i narucili me za 2.4 :lol: mislim, njoj osip dodje i ode, pitanje dal ce ga biti za mjesec dana :?

Najbolje to poslikaj pa odnesi na pregled.

romi
05.03.2008., 21:50
Da, da zaboravila sam vam reći da Dino već mjesec dana ima perutavu kožu, pogotovo na pregibima gdje se onda crveni, pa ga svrbi, pa se izgrebe do krvi.... Mažem ga bebi uljima svaki dan, kupila sam mu od Mustele Uljnu kupku (i pala u nesvjest koliko košta... :/ ), pa mu je sada malo bolje, više se ne svrbi, no i dalje je "perutav".
Mislim da je i on na putu za dermatitis... :cry: , pa do kad ćemo tako?????? :cry:
I nama dr. Metka traži pravi homeopatski lijek, no evo noćas prvi puta u dva tjedna nije kašljao, no sve si mislim da to nije zbog promjene vremena - jer zahladilo je, a onda je svim alergičarima bolje, jel tako :? ?

lunahor
06.03.2008., 10:12
hm vidis to mi nije palo na pamet, ali da i mi ne kasljemo :roll: hm da i luna se oduvijek na pregibima koljena cesto osipa pa ju to jako svrbi a koze je tu jako perutava i suha :roll:
koliko kosta mustela ? idem sutra u madj. pa cu tamo gledat.

thousands of voices
06.03.2008., 10:52
Zdravo drage moje
Moja je malena imala astmatični bronhitis nepoznatog porijekla u vrtićkom i predškolskom dobu.
Konstantan kašalj (suhi kašalj, pa zreli, pa suhi...) skoro tri godine bez obzira na vrijeme, mjesto, klimu...Imala je tri napada gušenja. Koristila Flixotide i Seretide oko godinu i pol.
Pored svega stanje se nije popravljalo. Onda sam ja ludački navalila na sve domaće recepte, remedije...
Da ne dužim - nakon 6 mjeseci kašalj je netragom nestao.
Čemu zahvaliti: lijekovima, domaćim pripravcima ili nečemu trećem?!
Uglavnom, zaboravili smo šta znači kašalj, pumpice...što i vama od srca želim. :heart:
Zašto ovo pišem? Toliko sam se puta nakon neprospavanih noći pitala dokle, hoće li ikada ovaj kašalj prestati... I prestalo je
Svima vama šaljem veeeliki zagrljaj podrške jer razumijem kako je vama i malenima.
Ako želite, mogu napisati šta sm joj sve davala od biljnih i domaćih pripravaka.
Sretno!

la_mama
06.03.2008., 11:54
Pozdrav tisući glasova :)
Slobodno napiši što si davala svojoj malenoj, baš me zanima.

Mi uredno prijavljujemo još jedan (sve skupa peti) napadaj laringitisa od prošle jeseni nakon sve skupa 3 (tri) - brojkom i slovima dana vrtića.
E sad da li je to virusni laringitis, ili posljedica alergije ... ko će ga znat. Laboratorij u DZ je pun vrtićke djece (a našlo se i onih mlađih), tako da sam svjesna da virusi nemilo kruže i napadaju malene.
Uglavnom, doma je, na preventivnom antibiotiku :roll: za kojeg nismo sretni ni MM, ni ja, ali ne želimo opet ponoviti onu epizodu sa Srebrnjaka koja je nastupila nakon perioda gdje mu NISMO htjeli davati antibiotik.
Homeopatija nas ne privlači, ali je stvarno postala jedino rješenje koje još nismo isprobali.

thousands of voices
06.03.2008., 12:46
Šest mjeseci sam joj davala:
- ehinacia sa matičnom mliječi ili propolisom (ehinacia se uzima 3 nedelje pa se pravi pauza - u kojoj sam nastavila davati sirup sa matičnom mliječi)
- med u ogromnim količinama (za dva mjeseca je pojela 4 kg - što je za nju budući da slabo jede bilo oho-ho) sa cimetom 7 dana, sa orasima 7 dana, sa sokom crne rotkve 7 dana pa opet isto
+ neki čaj za bronhitis

Navedeno se smije davati samo ako dijete nije alergično na med i propolis

Svakodnevno:
- svježe iscjeđen sok od cvekle, mrkve, jabuke, limuna sa medom (1 mala šoljica)
- svježe pripremljen sok od mrkve (A vitamin) (1 čaša)
- guščiju mast (kao oblog na prsa ili po kašičicu u jelo)
- u vodu na radijator pred spavanje - eterično ulje bijelog bora, eukaliptusa i kadulje
- za nos Aquamaris i samo Aquamaris

Ako se sjetim još nečega napisaću.
Nadam se da sam nekome pomogla.

Imga
06.03.2008., 13:09
Pozdravi, la_mama i thousands of voices (koji neobičan nick :) !)

la_mama, i ja se ježim preventivnih antibiotika
Luka ih je prošle zime popio 10 kom, sad uvijek idemo vaditi krv, a ako treba i radimo bris što je rezltiralo da smo u godini dana 1x pili sumamed (pneumonia)
kako to da mu ih je dr. dala bez barem nalaza leukocita?
držite se, meni osobno napadi laringitisa zvuče stvarno prestrašno, puno gore nego napad astme (na nju sam već navikla, bit će)

ToV, hvala ti na tvom iskustvu, ulijeva mi nadu da će sve ovo jednom biti i nama samo prošlost. Htjela bi se samo nadovezati na:

Navedeno se smije davati samo ako dijete nije alergično na med i propolis
ako dijete nije alergično na pelud, svaki med sadrži zrnca peludi i to ne samo od one biljke od koje je med
(no hard feelings, nadam se :) )

mi opet nismo dobro, nakon tri dana vrtića, nos je pun i slijeva se
ništa, guramo o starom...

svima :love:

thousands of voices
06.03.2008., 14:53
Naravno, no hard feelings

Danas me je krenulo :oops:

Ali, zajedno smo jači :D

lunahor
06.03.2008., 15:19
guščiju mast (kao oblog na prsa ili po kašičicu u jelo)ovo sam cula, i svi koji su probali kunu se u nju, cak ju i imam, no toliko mi je odurna pomisao na to , da ju dam na zlicu da je to cudo jedno. tak da zasada stoji :roll:
mi smo probali svasta; od meda petrovicevog, preko nonija, putem ehinaceje, pa sve do homeopatije gdje smo sada. propolis , cvjetni prah , revite, i sl. ni ne nabrajam. rotkvu repu isl smo isto probali ... mislim bolje je, no od cega nikad necemo znati. dal je jednostavno organizam jaci veci zreliji ili od ovog neceg... :? nije ni bitno. bitno da je bolje .
u ljeto cemo opet u crikvu u talasoterapiju na inhalacije, to namjerno u taj kraj ljetujem tamo pa iskoristim ugodno s korisnim. :D

šefika
06.03.2008., 15:56

siget -dr jozić rogić...mi idemo na kontrolu opet 04.04.
i kod nas osip dođe prođe...porazgovarala sam sa dr o tome...opisala cijelu situaciju...dr ga pregledala...
vidla i kakav tip kože ima...i od toga su mu popucale kapilare po licu...sve mi objasnila i dobili smo preparate zanjegu kože...

šefika
06.03.2008., 15:58
guščiju mast (kao oblog na prsa ili po kašičicu u jelo)ovo sam cula, i svi koji su probali kunu se u nju, cak ju i imam, no toliko mi je odurna pomisao na to , da ju dam na zlicu da je to cudo jedno. tak da zasada stoji :roll:
mi smo probali svasta; od meda petrovicevog, preko nonija, putem ehinaceje, pa sve do homeopatije gdje smo sada. propolis , cvjetni prah , revite, i sl. ni ne nabrajam. rotkvu repu isl smo isto probali ... mislim bolje je, no od cega nikad necemo znati. dal je jednostavno organizam jaci veci zreliji ili od ovog neceg... :? nije ni bitno. bitno da je bolje .
u ljeto cemo opet u crikvu u talasoterapiju na inhalacije, to namjerno u taj kraj ljetujem tamo pa iskoristim ugodno s korisnim. :D

a di ja mogu kupiti guščju mast*** :?

thousands of voices
06.03.2008., 16:04
Ja sam guščiju mast krila u komadić hljeba i topila u toplom mlijeku.
I morala sam pola Bosne prevrnuti da nađem teglicu. Prije rata smo je (za brata) uzimali u Gunji i Orašju.
A sad :?

romi
06.03.2008., 17:04
Samo da se javim u žurbi - lunahor Mustela 170kn!!!!

thousands of islands - super, hvala na informacijama.

I ja sam ćula za tu guščju mast, te su ljudi prezadovoljni sa njom, no i ja se još držim za slamku, te mu to ne dajem, no mislim da ću uskoro popustiti...
Puse

lunahor
06.03.2008., 21:04
nisam cula da bi to bilo igdje za kupiti. moras naci nekog tko drzi guske pa kada imaju kolinje da ti daju il prodaju. al to ce ti svako dat kad kazes za sto trebas . ja sam tako dobila od jedne zene s posla kad joj je sestra lklala poslala mi teglicu. no nisam se jos odvazila dati. zlo mi je i pisat :mrgreen: cuj mazat po prsima bi mogla, al kazu da treba bas jest.
nego bijah kod ped. i salje nas dermatologu u pone. uputna dg. DA susp. :cekam: sto bi bilo isto sto i AD ili ti neurodermitis, vidit cemo sto ce reci dermatolog. inace to joj je u fazi da je suho jako i pred pucanjem... ne mazem nicim, pribavljam kozmetiku, sutra idem u madjarsku pa cu kupiti mustelu, kupku dm od nocurka sam uzela isto ( i za sebe i za nju jer i ja imam isti problem na rukama ) ...

romi
06.03.2008., 21:30
lunahor da mi nismo u nekom rodu?
Jest da su blizu tebe moji rođaci...
I ja imam samo po rukama neurodermitis i to od kad sam rodila, nikad prije nisam imala problema sa kožom, a sada - užas!
Isprobala sam sve moguće kreme, losione, kupke, te mi jedino pomažu kostikosteridi. Znam da je loše no kaj ću!

lunahor
07.03.2008., 09:47
:D ko zna romi, a i na istoj smo valnoj duzini :)
da ni ja nisam nasla kremu osim elocoma koja mi je ok, no sa stresom je povezano definitivno -kod mene mislim.

la_mama
07.03.2008., 10:32
la_mama, i ja se ježim preventivnih antibiotika
Luka ih je prošle zime popio 10 kom, sad uvijek idemo vaditi krv, a ako treba i radimo bris što je rezltiralo da smo u godini dana 1x pili sumamed (pneumonia)
kako to da mu ih je dr. dala bez barem nalaza leukocita?
držite se, meni osobno napadi laringitisa zvuče stvarno prestrašno, puno gore nego napad astme (na nju sam već navikla, bit će)

mi opet nismo dobro, nakon tri dana vrtića, nos je pun i slijeva se
ništa, guramo o starom...

svima :love:

Slažem se s tobom, i ped. je potvrdila da mu za sada ne treba antibiotik. Predzadnji napad laringitisa nije pio antibiotik, čak ni kada su mu ga ORL-ovci s Merkura prepisali - ped. se tome usprotivila. Međutim, zbog zadnjeg slučaja, kad mu se taj bronhitis/bronhiolitis/upala pluća vrlo brzo spustili na pluća i razvili jaku upalu, ipak je preporučila, da se ne ponovi isti slučaj. Sve skupa, nije popio do sada puno antibiotika (bar kad gledam koliko ga piju njegovi vršnjaci u vrtiću), baš zbog tih čestih laringitičnih napada koji su virusnog porijekla, pa antibiotik ni ne pomaže - to me nekako tješi. Ali mi svejedno padne mrak na oči kad vidim taj recept :x

Imga, držim fige da se nosić ne razvije u nešto gadnije ...

ToV, kako to da niste za nos koristili korjen bijelog sljeza (i ped. ga preporučaju) ? Zašto Aquamaris ? Nije provokacija, samo me zanima, kad ste već uzimali prirodne pripravke za kašalj, zašto ne i za nosić ... ?

Mi smo inače u fazi oporavka, i to ide jako dobro. Ipak ćemo pričekati s vrtićem sve do 19.03, kad smo zakazani za alergološka ispitivanja, nek se maleni oporavi. Volila bih znati da li su ovi česti laringitični napadi posljedica virusa, alergije, astme, ili svega skupa pomalo.

Ma čudno mi je kako to da ga ne hvataju upale uha, angine, crijevne viroze, ili bilo kakve druge viroze, jer sve to kruži u vrtiću. Nije da se žalim, dapače. Ali stvarno svaka bolest koju je imao ide ko amen na to malo grlo. :?

romi
07.03.2008., 18:16
Lunahor Elocom - također - jedina krema koju na kraju koristim :* .

Cure, pusa svima prehlađenima i bolesnima !!! :love:

thousands of voices
08.03.2008., 09:00
Jesmo, koristili smo i danas koristimo korijen bijelog sljeza i kamilicu sa mrvom soli za nosić za prehladice sa kratkotrajnim začepljenjem nosa.
Ali, ne znam, tada mi je nekako bolje legao Aquamaris, čini mi se da joj je morska vode bolje "ispirala" nos a i maloj je bilo interesantnije špricati ga sama sebi, nego da je ja davim štapićima i kapaljkom.

momze
08.03.2008., 16:02
Romi, ne bih te plasila ali ja sada pusem na hladno.
Naime, mi smo AD tretirati Mustelinom stelatopijom, pa sam presla na Exomedinu A-dermu (slicna je stelatopiji ali je jeftinija, probaj to) i na kraju zavrsili na Elocolmu i Protpic kremi (kortikosteroidi).

U nekoliko navrata u zadnjih 3-4 mjeseca kako nam je data dijagnoza alegijske astme cula sam da je dobro kada se stvari izbacuju preko koze (dermatitis, perutanje) a u sluscaju njihove supresije (kortikosteroidnim kremana) prvo gdje se 'sele' tj. izbijaju su pluca (dakle, astma).

tako da bih ja pokusala sa raznim kremama koje nisu na hormonskoj osnovi. koliko se sjecam, tvoj Dino nema dijagnosticiranu astmu?

romi
08.03.2008., 17:51
Ne, nema. On je po dr.Richteru - skroz zravo dijete, koje je malo boležljivo i to je to.

No on je u deset mjeseci imao - 5 bronhitisa, 5 laringitisa, jednu atipičnu upalu pluća i sada je pčelo sa kožom i tim napadajima kašlja. Viroze uopće ne računam...
U 11.mj. smo zadnje bili na Srebrnjaku, te su mu tamo radili one prick (sorry ako sam krivo napisala) testove na alergene iz zraka - i svi su bili negativni. Nisu ga htjeli testirati na hranu.
Tako da sada ne znam kamo i kome da prvo idemo? :?

lunahor
08.03.2008., 19:15
romi osnovat cemo klub odbjeglih pacijenata dr r. :lol: poslat cu ti pp kam da ides na s. kod koga. ja sam prezadovoljna :)

martinaL&M
08.03.2008., 19:24
pozdrav svim upornim mamama!
nisam bila na rodi duže vrijeme ali to je sada druga priča...i evo prva stvar na ovaj topić .letimično sam pročitala sve ono propušteno.
lunahor- luka mi je na flixotidu 125 već punih 5 godina naravno uz ventolin po potrebi i medrol....kaj da kažem...!!!???
romi- pisala sam već o tome krenulo je sa neurodermitisom od 1 mjeseca života,suha i perutava koža na pregibima laktovi,šake,koljena do krvi samo je pomogla krema elcom.od 6 mjeseca pa do 2 god i 4 mj.imao je 9 upala uha,3 angine i prvi spazam odnosno prvi napad astme to smo tek ustanovili kad su mu je dijagnosticirali.vadio je 3 mandulu jer je to navodno bio uzrok i istina upale uha su prestale no krenulo je sa učestalim posjetima dnevnoj bolnici bronhitisi,laringitisi,napadi kašlja između ponoći i 4 ujutro i ivijek bi završili na srebrnjaku....i to je trajalo dok nismo dobili dijagnozu alergijske asthme na gotovo svo drveće,trave,korov,grinju nikotin....znači stalno mu nešto smeta.čak smo bili na lošinju i tamo je trebao ventolin.no da ne duljim on je sada dečko od 10 godina kontrolira se na srebrnjaku kod dr.Raosa a kad njega nema dr.Kovač ako sam baš te sreće da ih nema svakako izbjegavam dr.Z jer.....naurodarmitis se skroz povukao , zna reagirat sa jakim urtikarijama na šakama i stopalima ali to riješi claritin ili sandoz .okrenuli smo se i homeopatiji naravno ne izostavljajući propisane ljekove i sve to sporo ide ali ja vjerujem da će sa pubertetom sve to postepeno jenjavati a ima i ona druga opcija da i ostane asmatićar no dobro je što je ipak naućio s tim živjeti i ta njegova bolest koju mi nazivamo problemom
ne stvara mu baš veliki problem.

pozdrav još jednom svim mamama i onim budućim, a posebno sa ovog topića

romi
08.03.2008., 19:59
lunahor - Odmah se upisujem u klub - šalji pristupnicu :lol: :lol: :lol: ,

MartinaL&M - ma kužim i ja kao totalni laik da je sve to povezano, samo ne mogu mu nikako postaviti ni jednu dijagnozu, svi nas uvjeravaju da je zdrav, pa smo si malo zbunjeni i da ne kažem glu :) i....
Osjećam se kao da želim da mi je djete bolesno (bože sačuvaj), a ne mogu mu ni pomoći kad ne znam šta mu je!
Stalno liječimo akutne napadaje, a o glavnom uzoroku se šuti, tj. imam osječaj da nas šikaniraju jer Dini još uvijek "nije tako loše"..
Nesretna sam! :* :* :*

lunahor
08.03.2008., 20:21
potpisujem romi :)

romi
08.03.2008., 20:34
Moram vam reći anegdotu - danas se spremamo van, te ja pitam Dinu - šta misliš kamo idemo?
A on će sav veseli - kod doktora u bolnicu?
:saint:

Išli smo u kod bake i dede...

karlito
08.03.2008., 23:15
Moj sin se patio 3 godine sa strašnim dermatitisom. To ga je jako svrbilo i radio je žive rane po tijelu. Na svakoj snimci kamerom u tom periodu on se češe do iznemoglosti, sve mi dođe da se rasplačem kad to gledam. Počeli smo upotrebljavati kolekciju Eucerin. Isto je malo skuplja uglavnom svaki proizvod negdje oko 100 kn. Nama je najvažniji losion i da naglasim crvena kolekcija. Ja imam problematično lice i počela sam upotrebljavati zelenu i lice mi se preporodilo. Savjete sam dobila totalno neovisno, ja od dermatologa a sin od pedijatrice.

Odlučila sam odgoditi odlazak u srebrnjak pošto možemo tamo doči na red tek 07.04. a na redovnu kontrolu u vinog. smo naručeni 29.04. Odlučila sam tamo dobiti odgovore koji me zanimaju i želim nalaze čim budu gotovi. Ako neuspijem put pod noge u srebrnjak. Vi koji idete u vinogradsku jer isto dobijete nalaze kad dodjete na kontrolu ili....?

Imate superička doktora spremnog na odgovore na forumu talasoterapije Crikvenica.

Romi probaj mu postaviti par pitanja jer dr stvarno simpa.

lunahor
09.03.2008., 08:45
Imate superička doktora spremnog na odgovore na forumu talasoterapije Crikvenica.

proradio je aktivno forum ? dr buljevic mozda ?tamo su super doktroi u crikvi,mislim. oba pedijatra su super :D

lunahor
09.03.2008., 09:03
je pojavio se dr buljevic , to je nas dok iz crikve :) super je i u zivo , sve objasni , odlican je. on nam je postavio dg astme i pojasnio puno stvari :D
hvala za info :)

karlito
09.03.2008., 11:46
Moja me pedijatrica uvjerava da u Crikvenicu sin može iči samo na terapije ako leži u bolnici. Evo on mi je rekao da možemo biti negdje privatno u apartmanu a sinaka dovoditi ambulantno na terapije. :D

Jer netko ide na taj način u Crikvenicu i jer znate nekakvi povoljni smještaj ;) ?

lunahor
09.03.2008., 17:40
karlito ,pa mi smo vec dva put tako lani bili :D ja idem na ljetovanje u selce i svako jutro ju vozim u 9 do 10 na inhalacije i vjezbe disanja, s njom sam cijelo vrijeme svugdje. narucim se teelefonom na nacin da kazem kada dolazim na ljetovanje i uvijek tada kako meni pase dobijem termin. sve to smo ponofviti i u jesen :) prvi put nas je pregledala dok. zvonarek a drugi put dr buljevic , oboje su super.
tj svi su tamo super.
usput sam jesenas i sebi uzela uputnicu za sinuse pa sam i ja isla i na inhalacije, samo bilo bi dobro ici bar dva tj. no to si nemrem nikako organizirat. u blizini talasoterapije imas jeftinog smjestaja a mozes i kod njih biti i uzet sobu. u 9 mj su sobe ,bile po 100 njak kn u okolici bolnice bas.

karlito
09.03.2008., 17:47
Lunahor jer nisi trebala iči na komisiju ili to treba samo kad ideš na terapiju da ti dijete boravi u bolnici? Jer ti za ambulantno treba samo uputnica sa zaokruženim ambulantno i termin? Ja bi išla negdje oko 5-6 mj dok mi traje porodiljno (do 11.6.).

lunahor
09.03.2008., 18:58
sama rezerviras termin telefonom, dodjes pedijatrici i kazes da trebas uputicu za ambulantno lijecenje, crikva, talasoterapija i to je sve :)
nikakva komisija, nista drugo ti ne treba :D

JOVANIMAMA
10.03.2008., 15:42
Evo, ja vam se pridruzujem na zalost. Sofija ima nepune tri godine, od prošle godine otprilike u ovo doba je dobila bronhitis, i od tada do prije 15 dana nije imala bronhitis, ali se borimo se sa stalnim kašljem. Danas sam dobila rezultate alergo-testa alergija na grnje i bjelanjak.
Recite mi cure, obzirom da u stanu imam vunene tepihe, da li se u njima mogu nastaniti grinje treba li ih mijenjati.

momze
10.03.2008., 16:42
Jovanimama, grinje se mogu nastaniti gotovo svugdje, a posebice u vuenenim tepisima!
Ja bih tepihe maknula - ukoliko ih mozes oprati na temperaturi od 60C svakih 5-6 tjedana, onda ostavi, ali mislim da ti je to previse posla.

karlito
11.03.2008., 10:00
Kad je mojem sinu dijagnosticirana alergija bez obzira što nije alergičan na prašinu i grinje pedijatrica mi je rekla da izbacim sve tepihe i zavjese tj ˝skupljače prašine˝. U tu kategoriju spadaju i plišane igračke. Mi se ne prodržavamo na žalost točno dr uputa :/ .

Tepiha nemamo osim dve staze koje mogu oprati u ˝vešmašini˝ a na prozorima imamo zavjese i perem ih što češće mogu. Sin ima najdražeg medu i nemam srca mu ga uzimati jer je več lišen toliko toga pa sam mu ga ostavila :* .

Jovanimama, čovjek počne na taj način funkcionirat i pod normalno ti to sve bude. Na žalost :cry:

JOVANIMAMA
11.03.2008., 10:13
Juce smo sklonili sve tepihe, plisane igracke, prali jastuke i slicno.Imam jednu dilemu, obzirom da najvise vremena provedu na podu, mislila sam uzeti dvije male staze kada sjede da im ne bude hladno, koje se mogu prati u masini. Ali procitala sam da se grinje ne mogu unistiti pranjem na temperaturi manjoj od 60 stepeni. :?

jassi
11.03.2008., 11:57
u tepihlandu ima antialergijskih podloga.

dakle ja se javljam kratko.....uz svu zbrku zadnjih mjeseci evo toni zakurio jucer 39 i ne pada :cry: . isli smo preko ceste u labos dati krv, dizem nalaz oko 13 sati i poslije idemo pedici, nos curi, malo kaslje,ali ta temperatura...

karlito
11.03.2008., 12:11
Moje staze se kao one stare krpenjare ali jednobojne (u mom slučaju plave). Perem ih na 60 stupnjeva. :D

lunahor
11.03.2008., 19:11
u djecjoj sobi na podu gdje djeca sjede guzom na podu imamo puzle gumene , odlicno se odrzavaju a ne skupljaju grinje :)

Imga
12.03.2008., 17:13
JOVANIMAMA, te podne puzzle su stvarno dobro rješenje za sobe gdje se djeca igraju na podu.
Još mi se jako sviđa i tatami (http://www.dostava.info/strunjaca-budo-tatami-p-134.html), kao velika puzzla od metar na metar, debela je 2 cm.
Mi smo zadržali dva najdraža plišanca od kojih se nikako nije mogao odvojiti. Ne peru se na 60, ali se zato mogu smrznuti i tako pobiti grinje ;) .

Inače, mi smo od onog nosa koji je curio opet dobili bronhitis.
Preko vikenda je baš jako teško disao i bio pod spazmom pa smo počeli s ventolinom.
Pedijatrica još čeka s antibiotikom jer cijelo vrijeme ima normalnu temperaturu. Dala mu je Fluimukan i inhaliramo fiziološkom. Sad je već počeo iskašljavati.
Povrh svega, sutra nam je redovna kontrola kod pulmologice. U stvari mi je drago što će napokon biti u prilici pregledati ga kad je bolestan.

maria71, vidim da ćete i vi sutra kod specijaliste - nadam se da je Marku to sve samo posljedica vrtićkog kolektiva. Javi kako je bilo.

Baš sam neki dan razmišljala kako je s mamom Marinom i njezinim djetešcem. Čuje li se netko s njom?

maria71
12.03.2008., 19:43
Doma ne kašlje, ali u vrtiću ..... :shock:

Jel on možda alergičan na vrtić ?

mislim , već sam luda...............

karlito
12.03.2008., 19:52

U vrtiću je vjerovatno tj sigurno aktivniji, više trči i to potiče kašalj. A da nekažemo svojim trčanjem tamo stalno podižu prašinu. :/

Moj mali je za božić imao upalu pluča.Evo opet ima temperaturu i kašlje kao da je bronhitis. Jučer sam bila kod njegove pedijatrice ali još nije imao temp. pa je rekla da je kašalj od nosa. Na žalost nije bila u pravu jer je danas dobio tem. pa sutra opet put pod noge kod dr :( . Počeli smo sezonu uzimanja sirupa za alergiju (Flunidan) jer počinje dobivati ljubičaste podočnjake i puno je umorniji.

Imga
12.03.2008., 20:16

Ima u vrtiću i puno prašine i grinja, pogotovo ako po sobama imaju tepisone ili one dekor zavjese za zamračivanje. O krevetićima na kojima spavaju bolje ništa ni ne govoriti.

Napadi kašlja se također mogu javiti i u stresnim situacijama ili, kako karlito kaže, u naporu.

Svi smo ti mi ovdje malkice ludi od kašlja. :love:
Ja sam maltene dobivala atake panike kad bi ga čula oko pola dva u noći da počinje kašljati...

maria71
13.03.2008., 13:42
alergološki testovi sve negativno

dlaka ambrozija itd :?

ne znam koja je šifra za prašinu

Imga
13.03.2008., 14:03
grinje su Dermatophagoides pteronyssinus
prašina je pulver na latinskom, ali mislim da na to ni ne testiraju, nego samo na grinje

ili ti treba neka brojčana šifra koja se korist kod prick testa?
to ne znam
Nadam se da je marko dobro podnio bockanje...

meni je danas prekipilo s našom primarijus, tak da i ja mijenjam alergologa
duga priča, žurim na primopredaju, napišem sutra

karlito
13.03.2008., 14:31
Imga svakako napiši svoji dogodovštinu sa našom primarijus :love: .
Baš me zanima jer mi idemo na kontrolu 29.4. :/

Imga
14.03.2008., 09:02
dobro da jučer nisam pisala, tko zna što bi sve izletilo
sad sam se malo ohladila, jučer zagnjavila tileo02 :love: našom dogodovštinom pa mogu objektivnije...

Dakle, dijete mi ima bronhitis, kašlje produktivno, hropčići se čuju, to liječimo simptomatski inhalacijama, fluimukanom, ventolinom, obilno tekućinom, dreniranjem. I kao takav dođe specijalisti, kojoj ja to već s vrata napomenem. Ona mi ne vjeruje. Tvrdi da dijete nije bolesno i da to nije virusni bronhitis, nego samo da se astma pogoršala. Potpuno ignorira tri maramice pune sekreta iz nosa koji je ispuhao samo u njenoj ordinaciji i mene koja sam tu istu virozu pokupila od njega i također imam snop maramica u rukama. Također primjećuje da ima blago povećane limfne čvorove na vratu koje odbacuje kao moguće pokazatelje virusne infekcije, jednako kao i gnojni sekret koji se slijeva niz grlo. Osorno zapovijeda dijetetu: "Skidaj se i penji na stol." (Tu moram napomenuti da je Luka sklon reagirati upravo na onaj način kako mu se ti postaviš. Na nježan i miran pristup biti će savršeno kooperabilan, a ako si grub i tvrd u pristupu samo će se boriti protiv onog što ga tražiš.) Već vidim da se nakostriješio, ali se skinuo i nekako popeo. Sluša ona njega i ne čuje, valjda, ono što želi. "Ne dišeš dobro, diši dublje." "Ti ne znaš disati." "Ne diši u mene, još ćeš me zaraziti!" (!? čime, ako nije virozan?) "To disanje ti ništa ne valja!" "Ako ne počneš duboko disati, zatvorit ću te u bolnicu." - tu je došlo do raspada sistema - Luka se počeo plakati i pregledu je došao kraj.
Odgovorno tvrdim da je disao duboko i pravilno onoliko koliko je mogao jer su mu pluća puna sekreta.
"On je sigurno jedinac, vidim kako je svojeglav."
"Već je velik, mora slušati kad mu se kaže."

da skratim već iovako predugu žalopojku...
Nalaze ECP-a koji smo vadili prije 4 mjeseca nije mogla naći pa ih niti nije upisala u povijest bolesti.
Obavljenu spirometriju (prvu u životu) nije prokomentirala s nama i nije upisala u povijest bolesti tako da nemam pojma kakva je. Isprintani nalaz nisam ni vidjela jer je direktno uložen u njegov karton.
Naručila nas je za tri tjedna da vidi "jel' naučio disati", iako ja mislim da čeka da prođe bronhitis koji ona "trenutno ne priznaje".
Terapiju je pojačala: Singulair mini, Flixotide 125 2x1, Nasonex 1x1, dosta fiziološke, Ventolin pp.

Meni dosta, doći ćemo još samo za tri tjedna zato jer ne mogu u tako kratkom roku iskemijati pregled drugog specijalista, ali to je TO.

karlito
14.03.2008., 09:14
Ah na žalost u potpunosti te razumjem. Kada pišeš njezine rečenice točno joj vidim stav i izraz lica. Ja sam se bila već naručila u Srebrnjak ali pošto bi došli na red tek 07.04. (blizu kontrole u vinogradskoj) odlučila sam se dati vinogradskoj još jednu šansu. Postavit ću svoje uvjete i bit ću opaka :evil: jer želim odgovore i što je najvažnije nalaze čim budu gotovi.
Meni je totalno glupo da se očitavaju nalazi stari 4-5 mj. :shock:
Evo moj kašlje ali na bronhijima nema ništa :D ali usput se na oslabljeni organizam priljepila crijevna viroza :cry: i otuda temperatura. Još čekamo nalaze brisa nosa.

la_mama
14.03.2008., 09:40
Pozdrav svima :love: Da li netko od vas (osim tisuće glasova) primjenjuje fitoterapiju ? Znate li za nekog fitoterapeuta u ZG ?

Ajme, Imga pa gdje ste to bili ? :( Na Srebrnjaku ili Vinogradskoj ?

Mi, za sada (kuckuc) ne prijavljujemo ništa. Idući tjedan su alergološka ispitivanja, i maleni je OK. Ne ide u vrtić da nedajbože skupi neku virozu (a garant bi je skupio), bolje da se u ovom periodu malo pričuva.

lunahor
14.03.2008., 09:53
ajme , znaci dr r. nije jedini :mrgreen: pazite samo pri prelasku na s. da se ne narucite kod dr r. :roll:
kod nas kasalj super , no osip je tu.mislim da sam vec napisala da je to ipak atopijski dermatitis, a citah o njemu da kad on izbije astma se smiri i obratno , sto se podudara kod nas, od kad je krenuo osip nema napada astme. srecom atopijski je blag pa mi je to bolje varijanta ak vec mogu birat.
sad trazimo savrsenu kremu za ad.

la_mama
14.03.2008., 10:05
lunahor, jeste probali s A-Dermom ? Ona je nama rješavala blaže osipe.

momze
14.03.2008., 11:29
Imga, pa to je PRESTRASNO! :shock: takvo ponasanje je zaista nedopustivo, je ne bih mogla odsutiti...

lunahor
14.03.2008., 12:04
ja sam bila 100% sigurna da je rijec o dr r. i tek kad sam drugi put isla citat skuzim da covjek ima zenskog klona u vinogradskoj :lol:

tileo02
14.03.2008., 14:22
Imga, nisi me uopće udavila, jako mi je drago što smo se upoznale.
:love:
Sretno i brzo ozdravljenje.
Za disanje probaj foru s papirnatom lopticom. Napravi lopticu od komada papira, ili uzmi neki drugi kotrljajući predmet pa se ti i bebač natječite tko će ju dalje otpuhati, možeš mu kupiti i usnu harmoniku pa nek puše u nju. To mu neće biti dosadno kao pef metar, a mislim da bi moglo pomoći. To su savjeti iz astma škole, pa nek mi oproste oni koji su ih već čuli.

rinama
14.03.2008., 15:16
dobro da jučer nisam pisala, tko zna što bi sve izletilo
sad sam se malo ohladila, jučer zagnjavila tileo02 :love: našom dogodovštinom pa mogu objektivnije...

Dakle, dijete mi ima bronhitis, kašlje produktivno, hropčići se čuju, to liječimo simptomatski inhalacijama, fluimukanom, ventolinom, obilno tekućinom, dreniranjem. I kao takav dođe specijalisti, kojoj ja to već s vrata napomenem. Ona mi ne vjeruje. Tvrdi da dijete nije bolesno i da to nije virusni bronhitis, nego samo da se astma pogoršala. Potpuno ignorira tri maramice pune sekreta iz nosa koji je ispuhao samo u njenoj ordinaciji i mene koja sam tu istu virozu pokupila od njega i također imam snop maramica u rukama. Također primjećuje da ima blago povećane limfne čvorove na vratu koje odbacuje kao moguće pokazatelje virusne infekcije, jednako kao i gnojni sekret koji se slijeva niz grlo. Osorno zapovijeda dijetetu: "Skidaj se i penji na stol." (Tu moram napomenuti da je Luka sklon reagirati upravo na onaj način kako mu se ti postaviš. Na nježan i miran pristup biti će savršeno kooperabilan, a ako si grub i tvrd u pristupu samo će se boriti protiv onog što ga tražiš.) Već vidim da se nakostriješio, ali se skinuo i nekako popeo. Sluša ona njega i ne čuje, valjda, ono što želi. "Ne dišeš dobro, diši dublje." "Ti ne znaš disati." "Ne diši u mene, još ćeš me zaraziti!" (!? čime, ako nije virozan?) "To disanje ti ništa ne valja!" "Ako ne počneš duboko disati, zatvorit ću te u bolnicu." - tu je došlo do raspada sistema - Luka se počeo plakati i pregledu je došao kraj.
Odgovorno tvrdim da je disao duboko i pravilno onoliko koliko je mogao jer su mu pluća puna sekreta.
"On je sigurno jedinac, vidim kako je svojeglav."
"Već je velik, mora slušati kad mu se kaže."

da skratim već iovako predugu žalopojku...
Nalaze ECP-a koji smo vadili prije 4 mjeseca nije mogla naći pa ih niti nije upisala u povijest bolesti.
Obavljenu spirometriju (prvu u životu) nije prokomentirala s nama i nije upisala u povijest bolesti tako da nemam pojma kakva je. Isprintani nalaz nisam ni vidjela jer je direktno uložen u njegov karton.
Naručila nas je za tri tjedna da vidi "jel' naučio disati", iako ja mislim da čeka da prođe bronhitis koji ona "trenutno ne priznaje".
Terapiju je pojačala: Singulair mini, Flixotide 125 2x1, Nasonex 1x1, dosta fiziološke, Ventolin pp.

Meni dosta, doći ćemo još samo za tri tjedna zato jer ne mogu u tako kratkom roku iskemijati pregled drugog specijalista, ali to je TO.

Malo sam šokirana od ove priće pa nisam skužila di si to bila s djetetom?

lunahor
14.03.2008., 17:52
u vinogradskoj :roll:

martinaL&M
14.03.2008., 19:38
imala sam šok terapiju na srebrnjaku sa dr.zimić naletili smo na nju u hitnoj i osim tbl.medrola 32 mg i inhalacije koja ga je odblokirala i odmah je bio bolje stavila ga je 3 mjeseca 2x1 potisak na ventolin uz flixotide 125 i singulair mislim da sam izašla iz ordinacije usred noći kao idiot.
sutradan sam uhvatila dr.raosa i iskorigirao je terapiju bez ikakvog komentara .od svega me najviše pogodilo što me oprala kao glupaču kad sam joj prigovorila za 3 MJESECA VENTOLINA.kao da mi do moga djeteta uopće nije stalo.moglo bi se komentirati kome nije stalo i tko djeli nenormalne terapije....

rinama
14.03.2008., 21:58
u vinogradskoj :roll:

Nakon kaj sam dva puta prešutila slične situacije ovima koje ste vi doživjeli (jednu prema mome djetetu, jednu prema meni), više ne pružam ama baš nikome priliku da na nama obriše noge nakon svoga lošeg dana. Pa bili to i uvaženi i cjenjeni doktori ili netko deseti. Ako vidim da sam nekome samo trenutni teret, oblaćim dijete ili sebe i bez rijeći odlazim od dotićnog.
Ali tada na šalteru tražim novi termin kod drugog doktora i ne odustajem dok ga i ne dobijem, a to je većinom podrazumijevalo da mi dijete pregledaju taj isti dan i na istu uputnicu. Dođem, kažem taj i taj oćito danas nema živaca da mi mirno, staloženo i normalno pregleda dijete, ja ću ovdje sjesti, a Vi vidite gdje i ispred kojih vrata da prićekam drugog doktora koji će to moći ućiniti.
Još me nigdje nisu lansirali naglavaćke van.

karlito
14.03.2008., 22:45
Meni je isto već dosta njihovod uobraženog ponašanja. Svugdje od trgovine, doktora, krojačice moraš nekome titrati i doslovce ulizivati a taj drugi to debelo koristi. JA SAM STVARNO več tako ogorčena da sve na tako težak i naporan način moram dobiti. Sad nam je nova epizoda Crikvenica jer se stalno natežem sa pedijatricom da mi da uputnicu za dnevne terapije. Ona tvrdi da tako nešto ne postoji a ja sve provjerila kod dr u Crikvenici. :x

Spomenuta prim.... u Vinogradskoj je poludila kad je moj zaplakao kod vađenja krvi. Vikala je da će izbaciti mamu i tatu tj nas i i da nas više nikad neće vidjeti jer je razmaženi balavac. Ja kao nekakvi popiš stojim i slušam kako mi terorizira djete. Stvar je ublažavala jedna mlada dr koja joj je poprilično žestoko vračala te mi je malo zaštitila moje malo slatko zlato :love:. Jer moram naglasiti u kojem stanju mi se dijete vratilo doma? Neispavano sa proljevom! Spavao je 4 dana snama da malo nadođe. Što je najbolje sada čujem da nije uopče morao biti u bolnici.

Rinama idem tvojim stopama i zauzimam tvoj stav. Imam popis pitanja za kontrolu i ako ne dobijem sve odgovore i nebudem zadovoljna odnosom prema mome sinu kupimo se i idemo dalje. ;)

Imga
15.03.2008., 06:31
Cure drage, ma znam ja da sam trebala reagirati žešće, zahtjevati, svađati se, ako treba,... ali ima tu još puno faktora u igri. :(

Prvo, nisam tip koji će se svađati. Jednostavno to nije u meni. Ako ide pristojno, super; ako ne ide, hvala lijepo i doviđenja. Znam da mi to nije dobar način, ali takva sam. Osim toga, nisam htjela raditi još veće tenzije, Luka je već ionako bio u šoku - imala sam pune ruke posla tješeći njega da neće ostati u bolnici, brišući suze i puhajući nos.
Drugo, svi liječnici i ostali zaposlenici s te klinike s kojima sam pričala o dotičnoj prim. slažu se da je vrhunski dijagnostičar, majstor u svom poslu, da se stalno usavršava, ide na kongrese, da ona definitivno zna što radi... i da nije zabadava šef respiratornog. ALI, također svi prvo okrenu očima na njezin odnos prema pacijentima. Uvijek kažu nešto tipa: "Da, znam, odnos joj je koma, ali ona ti je takva - ne zna s manjom djecom. Svoje djece nikad nije imala i jednostavo se ne može staviti u kožu roditelja." Naravno da to ne opravdava njeno ponašanje, ali ipak... Davala sam joj kredit, jer mi je bilo važnije da mi dijete pravilno liječi. Sada mi se čini da je prekjučer napravila i nekoliko profesionalnih propusta (ne obaziranje na opće stanje djeteta, i gubitak nalaza te nekomentiranje istih). Svoj je kredit kod mene potrošila.
Treće, mm i svekrva isto rade tamo, samo na drugim odjelima (na žalost). Shodno tome, uvijek je prisutan i njihov neki određeni pritisak "da se ne bi kaj zamerili".

U pravu ste sve :love:

i da, prim. je totalni klon dr. R, samo što po njemu nitko nema astmu već neku bezazlenu virozu; a njoj je svaka viroza astma :roll:

lunahor
15.03.2008., 08:36
karlito , ti njoj samo reci nek ona napise pregled i amb
. lijecenje , ostALO je tvoja stvar. ja nisam dobila nikad pak putne troskov jer tvrdi da nemam pravo. ma nek se fucka..
rinamama :klap: svaka ti cast :klap:
ni ja nemam muda za tako nesto iako bi trebalo.
ja promijenim doka telefonom i gotovo. na srebrnjaku imam super dokicu pa ako ce tko trebat preporuku pisite na pp. dr z.mi je isto odvratna bila--

martinaL&M
15.03.2008., 11:53
da mi svi svojoj a i drugoj djeci ne želimo dobro ne bi provodile sate dopisivajući se i čečkajući po forumu i internetu. djelile jedna drugoj savjete i pokušavale naći nekakvo rješenje problema...lječnik nas ne poznaje i tko zna kako nas uopće doživljava i gdje su njegove trenutne misli kad smo u ordinaciji.naravno ne svrstavam sve u jedan isti koš čast iznimkama kojih ima samo želim da svi oni (drski ) ma koliki god stručnjaci bili shvate da su tamo zbog nas koji ih trebmo i da oni trebaju biti nama na usluzi i pomoći .e dok se sve to ne promijeni mi smo te koje možemo i imamo pravo birati bez prevelikih obješnjavanja i rasprava. ...
tak sam ja prije par godina došla na šalter i tražila pregled kod drugog dr. na što mi je sestra rekla da to ne može nakon par minuta raspravljanja i sama je shvatila da me ne može prisiliti da djete vodim gdje ne želim a za to sam imala argumente koje sam bila spremna reći nekom na višem položaju i nisam htjela s njom raspravljat o tome. narućeni smo po želji .....

karlito
15.03.2008., 12:48
Cure drage, ma znam ja da sam trebala reagirati žešće, zahtjevati, svađati se, ako treba,... ali ima tu još puno faktora u igri. :(

Prvo, nisam tip koji će se svađati. Jednostavno to nije u meni. Ako ide pristojno, super; ako ne ide, hvala lijepo i doviđenja. Znam da mi to nije dobar način, ali takva sam. Osim toga, nisam htjela raditi još veće tenzije, Luka je već ionako bio u šoku - imala sam pune ruke posla tješeći njega da neće ostati u bolnici, brišući suze i puhajući nos.
Drugo, svi liječnici i ostali zaposlenici s te klinike s kojima sam pričala o dotičnoj prim. slažu se da je vrhunski dijagnostičar, majstor u svom poslu, da se stalno usavršava, ide na kongrese, da ona definitivno zna što radi... i da nije zabadava šef respiratornog. ALI, također svi prvo okrenu očima na njezin odnos prema pacijentima. Uvijek kažu nešto tipa: "Da, znam, odnos joj je koma, ali ona ti je takva - ne zna s manjom djecom. Svoje djece nikad nije imala i jednostavo se ne može staviti u kožu roditelja." Naravno da to ne opravdava njeno ponašanje, ali ipak... Davala sam joj kredit, jer mi je bilo važnije da mi dijete pravilno liječi. Sada mi se čini da je prekjučer napravila i nekoliko profesionalnih propusta (ne obaziranje na opće stanje djeteta, i gubitak nalaza te nekomentiranje istih). Svoj je kredit kod mene potrošila.
Treće, mm i svekrva isto rade tamo, samo na drugim odjelima (na žalost). Shodno tome, uvijek je prisutan i njihov neki određeni pritisak "da se ne bi kaj zamerili".

U pravu ste sve :love:

i da, prim. je totalni klon dr. R, samo što po njemu nitko nema astmu već neku bezazlenu virozu; a njoj je svaka viroza astma :roll:

Zbog ovog svega navedenog i ja ostajem kod iste iako na preglede smo sada prebačeni kod dr Čičak. Razlog neznam. Možda dotična ima previše pacijenata. Meni je pedijatrica preporučila prim.. kao vrhunsku u toj grani medicine. Kako sam prepričala prvo kontakt sa njom moram ublažiti negativan dojam o njoj jer kad smo odlazili iz bolnice podsjela je mene i MM i sve nam ljepo objasnila od njegovih alergija do mogučeg razvoja bolesti. Valjda joj raspoloženje varira od krajnosti do krajnosti a daje si za pravo da se po tom raspoloženju i ponaša.

Tashunica
18.03.2008., 11:19
cure imam pitanjce.
miha je jutros proškripao i užasno kašlje. pretpostavljam da je bronhitis iako je prošli puta kod opstruktivnog baš onako zviždalo iz njega, a sad ne.
pedijatar radi od podne, ali za zdravom djecom, bolesna su od tri.
i sad nemam pojma mogu li čekati do tri ili da idem odmah u podne???????

romi
18.03.2008., 13:51
Bok curke :bye: , mi imamo toliko posla da nitko ne stigne biti bolestan...

prvo - Dino je postavio rekord po tome koliko je zdrav (prehlađen je, no ja to ni ne računam), od kada ide u vrtić, a ide od 2.g. nije duže išao u komadu - ovo mu je treći tjedan u vrtiću - :D :D :D !!!

A mi grcamo u poslu sa hrpom obrtnika, radnika, knaufera, zidara, strujića, parketara.... Znate kak je sa nima + otvaranje firme, a tek taj dio...
tako da sam PRESRETNA što je Dino ok, jer stvarno ne znam kako bi sve to iskoordinirali da je ova dva tjedna bio bolestan. Gužva će nam trajati negdje cca još 2.tj. onda će biti puno lakše.

A druga MRAK vijest je da je prošlo 6 mjeseci od kada nije pio antibiotike - opet :D :D :D , sve nas je izvukla Dr. Metka Regan sa homeopatijom, a znate da je u 8 mj, pio 9 ljekova prije toga....

Pa neka me sada netko razuvjeri da nema pomoći od homeopatije!

Dinin dermatitis se JAKO JAKO POPRAVIO od kada ga tuširam sa Mustelolinom Uljnom kupkom, prezadovoljna sam, perutanje je skroz nestalo, više se ne svrbi, a pregibi su ponovo "normalni".

Imga - i mi smo imali "divan" doživljaj na Srebrnjaku sa dr.R...
Isto nisam rekla ni rijeć, pa sam se poslije sama žderala i izjadala se tu curama na rodi, no u zadnje vrijeme više ne šutim, kažem im šta mislim -npr. Dino je zadnje bio prije cca 4.tj. u Vinogradskoj na hitnoj pedijatriji, nakon analize krvi misle da je gripa - ali nisu sigurni, pa me šalju na otorinu. Tamo dr. kaže (nakon 2 sekunde pregleda) ima upalu uha....
Vračamo se gore, te mi dr. kaže - ako hočete dajte nu Klavocin za uho, no možda i ne bi trebalo, no ipak???? Kakva je to dijagnoza????
Odbila sam lijek, pa su mi rekli neka se javim kod svojeg doktora.
Drugi dan sam otišla kod svoje drage dr. Metke koja mu je dijagnosticirala bronhitis, te se isčuđavla za uho - jer od upale ni u...
Dobio je svoj lijek u kuglicama i po četvrti puta se izvukao bez antibiotika.

Na njenu preporuku mu nisam ni počela davati ni Singular ni Aerius, kaže da nema puno pomoći od svega toga. ja joj 100% vjerujem.

Puse svima :love: :* :heart:

lunahor
18.03.2008., 14:59
romi odlicne vijesti :D kuc pljuc i mi smo ko i vi :D
tashunice ak tesko ne dise mislim da nije panika :love:

romi
18.03.2008., 15:21
kuc-kuc-kuc :D !!! Hvala također!

Tashunice sorry kaj ti nisam odgovorila na pitanje, mislim isto kao i lunahor, no daj nam javi kaj je bilo kod doktorice :taps: !

šefika
18.03.2008., 17:28
Joj i mi smo zdravi
pljuc-pljuc kuckuc
nadam se na duže vrijeme...

lunahor
18.03.2008., 18:23
gago kako ad ?

Tashunica
19.03.2008., 08:24
završili smo sinoć na srebrnjaku.
škripanje i hropci se stvarno čuju, ali u gornjem dijelu dišnih puteva. dobio je inhalaciju ventolin + pulmicort i čok-čok.
sat vremena je bilo super i onda opet enormne količine šlajma, noćas nismo cijelu noć spavali, jer sve krklja u njemu dok leži.
mislim da smo sutra najkasnije opet na čoku.

romi
19.03.2008., 09:03
Baš sam ga jučer urekla, ne?
Dino je dobio ili konjzuktivitis na oba oka ili alergija, uglavnom izgleda kao da su ga ose ispikale jedva drži oći otvorene.... :cry:

šefika
19.03.2008., 20:32
gago kako ad ?

Ma super
On nema onaj tipični ad npr ko moja frendica...već ima te neke osipe.dakle atopijska koža...
to je ustvari nekli sindrom...sad trenutno pratim razvoj situacije...04.04.idemo na kontrolu a tada ću dr još više ispitati..
a kak je kod vas?

lunahor
19.03.2008., 21:44
i nama krenuo nos, urekli se i mi :lol
cuj ni l. nema onako vece povrsine vec isto osip. osip oko usta ne prolazi , tj prodje od ovih kremica na par sati i sve se vrati, ujutro bude sva u sitnim pristicima oko usta, iznenada ju zasvrbi trbuh, prepona i onda se i tu ospe pa nestane i tako... al ovo oko usta me jako nervira jer se vidi :/
nisam znala da pulmicort i ventolin idu zajedno.

Tashunica
19.03.2008., 22:03
išla sam ponovo gledati u nalaz i piše ventolin+pulmicort+fo.

danas smo opet završili na srebrnjaku, jer mu je bilo gore nego jučer. zaprimljeni smo u dnevnu i sad svaki dan na inhalacije i čok.
doma isto ventolin.
što točno, osim otkucaja, mjeri onaj aparatić što ga stave na prst? znam da je nešto s kisikom, ali što :?

tileo02
19.03.2008., 22:36
Moram prijaviti. Bili smo u pol.Sabol. Mogu izreci samo gomilu pohvala.
1 i pol sat razgovora sa ljubaznom !!!! doktoricom koja mi je kad sam ušla u ordinaciju nasmješena prišla, pružila mi ruku i predstavila se.
Pogledala je i procitala sve nalaze, kronološki upisala sve u lavicev karton, i odgovorila na sva moja pitanja, pustila mene da govorim i pitala me o svim mogucim tegobama i opcenito o svemu. Lavic se za to vrijem igrao vani u cekaonici, i uopce nije imao ništa s tim da smo došli doktoru. Nismo radili nikakve pretrage, jer smo manje više sve pretrage vec radili i žena je lijepo shvatila da tražim drugo mišljenje. Njezino mišljenje je da je ipak suština problem u trecem krajniku, a ne u astmi jer njegovi problemi vezani za gornji dio dišnih puteva, a posljedicno onda i doljni dio i tako ukrug,a vrtic, virusi, bakterije još komliciraju stvar.
Da se razumijemo, financijski mi to nije bilo zanemarivo i lako odvojiti, ali nije mi žao.

Na odlasku mi je doktorica rekla i da joj se telefonom mogu obratiti za bilo kakav savjet ili problem, jer sad imaju lavica u evidenciji i uvijek im se mogu obratiti.
Inace lavic opet nakon tjedan dana u vrticu koma, nos, grlo, kašalj, a nocas ocekujem i škripanje.
Danas sam mu pocela davati multivitaminski sirup jer mislim da je ipak na pocetku proljeca potrebna mala pomoc organizmu iako sam više za soluciju prirodne vitaminizacije.

romi
20.03.2008., 08:26
Prijavljujem napad laringitisa od 02h, a od 6 sati ne spavamo... Pucam po šavu jer ne mogu nigdje naći Pulmicort koji je stajo u frižideru i nakon 2h i traženja po svim mogučim mjestima u kući - kažem - nemam pojma kako nam se to moglo desiti, Dino kaže da nije dirao, a i inače ne dira takve stvari, pa sam sad tako jadna i ljuta, a još danas trebam mengu dobiti pa samo što ne plačem :cry: ...
Dino su oći mrc bolje, no nos je pun, tako da smo doma do daljnjeg, a dr. nam radi od 14h te mu do tad nemogu pomoći. Šmrc!
Nije da se davi no finjak kašlje, mora nešto dobiti.

Lunahor ako imaš viška Pulmicorta - onu jednu vrečicu, šalješ?
Ako nema lunahor, ima netko drugi viška?
To je tak genijalna stvar, da se osječam koma sad kad ju nemam..

Tashunica
20.03.2008., 10:17
romi :love:

i mi smo u subotu u noći imali laringitis i išli u vinogradsku.
jutros bili na terapijama i mogu reći da je miha puno bolje. mene fascinira ta njegova hiperprodukcija šlajma, svaki dan smo na čoku, ali toga imaaaaaaaaaa na izvoz.

lunahor
20.03.2008., 13:24
pogledam pa ti javim ..
tilekoja dokica i koje struke ?i kaj dalje ?
sto s terapijom ? i nama je definitivno start od nosa, no za sada rjesavam homeopatijom onim gotovim sinus pripravkom :D jel vam dala neku terapiju ?

rinama
20.03.2008., 13:27
išla sam ponovo gledati u nalaz i piše ventolin+pulmicort+fo.

danas smo opet završili na srebrnjaku, jer mu je bilo gore nego jučer. zaprimljeni smo u dnevnu i sad svaki dan na inhalacije i čok.
doma isto ventolin.
što točno, osim otkucaja, mjeri onaj aparatić što ga stave na prst? znam da je nešto s kisikom, ali što :?

Zasičenost krvi kisikom.

tileo02
20.03.2008., 15:08
Luna, dr.Klancir., pulmolog - alergolog, radila u Klaićevoj i na Srebrnjaku, (sa našim omiljenim doktorom, ali nije njegova škola)
Nastavak terapije - Singulair mini i operacija trećeg krajnika.

Mogu samo reći da si je dr. dala puno, puno truda i to je za promjenu nešto normalno.
Dalje idemo opet kod ORL, pa duuugo na more, pa najvjerojatnije operacija, u međuvremenu homeopatija, i na kraju ako ništa ne pomogne idem skidat uroke kod neke babe :lol: :lol: .

romi
20.03.2008., 20:40
Tile - a jesi me nasmijala, :lol: :lol: :lol: !
Mrak!

Mi smo upravo došli od naše homeopatice...
Virusna upala oka, te laringitis... dobio je kuglice za kašalj, za oko mast, za inhalaciju nekaj, no kaže da je pulmicort mrak, pa čekam ko ozebli sunce da mi se lunahor javi... :love:

lunahor
21.03.2008., 10:13
bemti misa, zaboravila sam pogledat. ali malo je vjerojatno da imam ... mogu ti posuditi ako hoces , s obzirom da je hica pa vrati kad kupis /bojim se biti bez njega . hoces tako, tako ti mogu odmah danas poslat 5-10 komada , koliko god trebas jer mi sada ne treba trenutno ...saljem ti mob na pp pa mi posalji poruku ako hoces na posudbu jer ne znam dokle cu biti na netu danas.. :love:

romi
21.03.2008., 12:06
napisala sam ti pp draga :love: :* !

Roko_mama
27.03.2008., 22:57
Nažalost se i mi pridružujemo u ovu skupinu, srećom da barem ona postoji pa da si olakšam barem malo.

Dakle, Katja, 7,5 mjeseci 3 bronhitisa, 1 laringitis, neurodermitis. Bronhitis i laringitis bez temperature, bronhitise liječili ventolinom na baby haler, laringitis - dobili inekciju solumedrola i 2 puta išli na inhalacije micronefrinom (sori ak nisam dobro napisala naziv).

Laringitis je dobila prošlu srijedu na noć, prešao u bronhitis, bili na ventolinu do jučer, kašalj ne popušta, bili jučer na kontroli, jutros radili krvnu sliku.
Pedijatrica ne zna kaj da joj više da, pa nas je uputila alergologu, al smo naručeni tek 21.4. u Klaićevu, a sutra ćemo vidjet nalaze krvi.

Totalno sam u komi ne spavam već tjedan dana zbog njenog kašlja i svaki čas provjeravam dal diše.

Sori kaj vas maltretiram, al bar mi je malo lakše kad se pojadam nekom ko zna kak je to.

Pusa svim malim mišićima.

maria71
27.03.2008., 23:06
bili danas na srebrnjaku

nije mu ništa

ima sklonost virusnim bronhitisima

ni našto nije alergičan

Cvrčak
27.03.2008., 23:21
to je super vijest!!! :D

maria71
28.03.2008., 00:11
cvrčak :love:

rinama
28.03.2008., 08:17
Mare :D !!!

I mi bili jučer na Srebrnjaku. Svi nalazi ok. Dr.jako zadovoljna, preporučila plivanje vikendom, malo na Sljeme i može umjereno nogomet ako je na travi, nikako u dvorani(zbog prašine). Moramo poraditi na jelu jer je dosta mršavko. Nije uvela nikakvu stalnu terapiju i kontrola je ponovo početkom devetog mjeseca, jer tada kreće ponovo u vrtić (godina pred školu) pa ćemo tada dogovoriti dal kreće ponovno na Flexotide ili ćemo probati bez njega.

Ajmo cure još dobrih vijesti!

Tashunica
28.03.2008., 09:16
roko_mama miha je isto prošli tjedan imao laringitis koji je prešao u bronhitis. pet dana smo išli na srebrnjak na terapije, a do srijede je bio na ventolinu.
od jučer je opet promukao i sad me opet strah laringitisa. tako se cijelu zimu vrtimo u krug.
držite se :love:

maria, rinama :D za nalaze

lunahor
28.03.2008., 15:24
ne znam jel da velim super za nalaze ili ne.. tak mi je i samo, sve super a bolest je tu :(
nama astma miruje od 1 mj iako nocas je prokasljala vidit cemo .. no od tada neurodermitis ne prolazi ... ne znam koja varijanta me vise nervira, mozda ipak kasalj kod astme, iako ni ovo nije neka sreca ;)

momze
28.03.2008., 16:38
Maria, pa to odlična vijest! :)

Roko_mama, znam kak ti je - tako mi je i samoj bilo kada smo saznali. Lakse ja kad podijelis sa nekim, cujes savjete..

Imga
28.03.2008., 16:51
maria, rinama - :D

Roko_mama :love: postat će ti sve normalnije i lakše, navikneš i tjeraš dalje. Meni je u početku to bio smak svijeta, ali kad sam vidjela da se (na žalost) jako puno djece nosi s tim bez većih poteškoća i ja sam se malo smirila.

Da nas ne ureknem, kod nas je sve ok. U vrtić ne idemo, hoću da potpuno zdrav slijedeći tjedan dođe na kontrolu kod prim. Bili smo jučer i na redovnoj kontroli kod otorinca, sluznica nosa mu je sva promijenjene boje - kaže dr. očito da mu je sad sezona alergijskog rinitisa, a on niti šmrca nit kiše. Mi :heart: dr. Baudoina. Slijedećih 15 dana nam je povećao dozu Nasonexa dok ne prođe kritični period. Po potrebi, ako počne kihati i trljati jače nos i oči, propisao nam je Aerius. Nadam se da neće trebati.

lunahor
29.03.2008., 08:54
vidim da svi daju sada aerius, kaj je bolji od claitina ?ide nA RCEPT ILI NA SLOB ODNO ?

lunahor
29.03.2008., 09:02
Bez uputnice to će vas koštati kao jedan pregled, dakle oko 50-ak kn. Još tjedan dana sam u bolnici "Srebrnjak", potom selim na Rebro. veli r. na cybermedu 8)

Imga
29.03.2008., 09:27
lunahor, dobro da si pitala za aerius pa sam išla gledati...
claritine je loratidin
aerius je desloratidin

http://www.farmakologija.com/materia/r_ah.htm

Loratadin
Loratadin je noviji antihistaminik triciklične strukture. Najpopularniji je i najpropisivaniji antihistaminik koji lagano istiskuje sve ostale antihistaminike.
Loratadin je snažan antihistaminik dugog djelovanja, sa selektivnom antagonističkom aktivnošću na periferne H1-receptore. To zanči da djeluje samo na spriječavanje i liječenje aleergijskih reakcija, a nema centralni sedativni učinak, niti antikolinergički učinak. Upravo je ta selektivnost (koja nije savršena, jer se sedativno i antikolinergijsko djelovanje ipak može javiti kod određenih pojedinaca, a pogotovo kod predoziranja) dovela do toga da je loratadin postao sinonim za liječenje alergije.
Koristi se za liječenje i ublažavanje simptoma alergija različitog uzroka - kod alergijskog rinitisa gdje zaustavlja kihanje i curenje nosa, svrbež, te nadraženost i peckanje očiju, koji nestaju ubrzo nakon oralne primjene. Upotrebljava se, također, za olakšanje simptoma i znakova kronične urtikarije i ostalih alergijskih dermatoloških poremećaja, ako što je kontaktni alergijski dermatitis, atopijski dermatitis i dr. Djelotvorna dnevna doza za odrasle iznosi 10 mg, a dolazi u obliku sirupa i tableta. U nekim pripravcima se kombinira s drugim aktivnim tvarima za liječenje simptoma alergijskog rinitisa.
U preporučenoj dnevnoj dozi (10 mg) loratadin nema klinički značajno sedativno djelovanje. Najčešće nepoželjne reakcije su umor, glavobolja, pospanost, nervoza, suha usta, gastrointestinalne tegobe, kao što su mučnina, gastritis, te alergijski simptomi poput osipa.
Registrirani u RH za 2006: Claritine (SCHERING PLOUGH), Contral (JADRAN GALENSKI LABORATORIJ), Flonidan (LEK), Rinolan (PLIVA), Belodin (BELUPO).

Desloratadin
Desloratadin je jedan od najnovijih antihistaminika bez sedativnog djelovanja s dugim učinkom. Aktivni je metabolit loratadina. Selektivno blokira periferijske H1 receptore zbog čega uglavnom ne pokazuje sedativne učinke. Također, desloratadin blokira otpuštanje protuupalnih citokina kao što su IL-4, IL-6, IL-8 i IL-13 iz mast stanica i bazofilnih leukocita te blokira ekspresiju adhezijske molekule P-selektin na endotelnim stanicama.
Kao i loratadin, desloratadin se koristi se za liječenje i sprječavanje sezonskog alergijskog rinitisa i za liječenje koprivnjače. Namjenjen je odraslima i djeci preko 12 godina starosti. Djelotvorna dnevna doza iznosi 5 mg, upola manje nego loratadina.
Djeca mlađa od 12 godina ga ne bi trebala zasad koristiti jer ne postoje studije koje bi neprijeporno dokazivale da je desloratadin neškodljiv u djece mladje od 12 godina. Također, desloratadin se ne bi trebao koristitit kod trudnica i dojilja.
U istraživanjima pokazalo se da je tek 3% više pacijenata koji su uzimali desloratadin imalo nuspojave od onih koji su uzimali placebo, tako da se nuspojave uglavnom ne očekuju. Ali, one se ipak mogu pojaviti - najčešće osjećaj umora, suhoća usta i glavobolja.
Registrirani u RH za 2006: Aerius (SCHERING PLOUGH)

mislim da je Gagin bubi pio aerius i osipavao se nemilo, sad stvarno ne znam što da radim
claritine smo probali prošle godine i nije baš pomogao, zato nas je prebacio na aerosol za nos
ne znam za recept, još nisam išla kod pedijatrice

šefika
29.03.2008., 09:49
Netko me zvao???

Da pili smo aerius i nikakve pomoći od njga,čak je od njega jednom i proljev dobio...
dakle bacajte to u smeće...
otkako ne pije lijekove za alergije nema osipa....
a onaj rinolan isto ima nekog jarca umjetnog u sebi,...
sve su to sranja s oproštenjem..

Ali ja sam svratila zato jer moj bubi kašlje...ali nije tipičan zrali ili suhu kašalj već nekakav koji ga guši...ono hoće iskašljat a sve je to neki tupi kratki kašalj...javlja se svake minute...
po preporuci dr na srebrnjaku dajem mu ventolin ali đabe...
da mu dam flixotide?

Imga
29.03.2008., 09:59
flix će ti početi djelovati za 4-7 dana (prema uputstvima lijeka)
vidi kakvo mu je grlo i cijedi li se išta iza.
mi to s baterijskom svjetiljkom

nama tako bude kad je u pitanju postnazalni drip i izraubano grlo
puno tople tekućine i temeljito čišćenje nosa (prije spavanja i nakapamo operil)
najviše pomaže el. inhalator s čistom fiziološkom

šefika
29.03.2008., 10:54
postnazalno što???

Imga
29.03.2008., 11:00
hehe, nije drip porodničarski, nego drip u smislu kapanja/cijeđenja sekreta iz sinusa niz stražnju stranu nosne šupljine u grlo
to jako nadražuje na kašalj, barem mene

šefika
29.03.2008., 11:28
;)
nije to u pitanju
ovaj put

tileo02
29.03.2008., 12:28
Imgaaaaaa, koliko se ceka za dr. Baudoina ? Kak ste od one babe došli do njega? I ja bi kod njega, tako i tako su lavicevi problemi izgleda ORL.

Molim, molim, javi mi.
Luna, jel' to moje oci dobro vide ili dragi nam dr.R, odlazi sa
Srernjaka? Idem citat Cybermed.

lunahor
29.03.2008., 13:16
jeeee :D
kod bodeina idemo uvijek privatno u poljicku-pregled 300 kn , svaki utorak je u poliklinici echo :D
u bolnici se ceka pol godine sigurno...

romi
29.03.2008., 16:40
Super vijesti za Mare!!
Lunahor - bili u Grazu i nema Pulmicorta, samo u sirupu, pa ću ga naručiti u ljekarni u pon.

A tek vijest za dr.r - :D :D :D

Curke imat ću viška ampula za inhalaciju - služe za napade laringitisa, te su genijalne, samo ih nema nigdje za kupiti - osim naručivanjem izvana. Jedna ampula zaustavlja napad, a sa dvije zaustavlja laringits skroz.

Tile02 - moraš napraviti đir sa telefonima i tek nakon što te "prošetaju" sa jedno 4-5 razno raznih ambulanti, dobit ćeš mob. od njegove sestre koja naručuje za preglede.
Mi smo ćekali 3.mj. za redovan pregled sa uputnicom, no Dino se nažalost razbolio pa nismo mogli ići i teo propao nam termin..
Imam mob. pa ako trebaš, javi!

No zanimljivost - nakon što sam se zaćudila koliko se ćeka na pregled, sestra mi je kao slučajno napomenula da možemo doći i privatno u bolnicu već idući tjedan.... :saint: naše drago zdravstvo..

Imga
29.03.2008., 17:04
Imgaaaaaa, koliko se ceka za dr. Baudoina ? Kak ste od one babe došli do njega? I ja bi kod njega, tako i tako su lavicevi problemi izgleda ORL.

Molim, molim, javi mi.

Ne znam koliko se čeka, navodno puno. Mi idemo s kontrole na kontrolu. Bili u četvrtak, naručio nas za 2 mjeseca.
A k njemu smo došli baš preko one babe, tj. kroz dnevnu bolnicu zbog prolongiranog kašlja. U ta 4 dana dnevne uključen je i pregled otorinca. Valjda smo bili srećkovići pa nas dopao Baudoin. :D

Vinogradska - sestra Silvana (preko uputnice)
3787-430
091/7683-905

Poliklinika Echo, Poljička 1 (privatno - čini mi se 300 kn pregled)
6159-288
098/9608-968
www.poliklinika-echo.hr

lunahor
29.03.2008., 18:02
romi jel trebas pulmicort ? imam jedno pakiranje od po 5 viska ? da pricekas s narucivanjem ?

lunahor
29.03.2008., 18:19
tile kidam se od smijeha na odgovor velicanstvenog dr r. na cybermedu . :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ajmeeeeeeeeeee suze mi idu :lol: :lol: :lol:

Jelka
01.04.2008., 13:05
Cure, hitno trebam pomoć. (Nadam se da pitam na pravom mjestu)

Zbog Janine uvećane treće mandule, češćih upala uha (jedna upravo traje i nakon atb je jedno uho još uvijek crveno), disanja na usta otkad zna za sebe..., trebamo otići otorincu. Zvala sam sad Rebro, dobili termin tek 17.4.

Ima li neka privatna poliklinika?

Ako ćemo ipak pričekati Rebro, kojeg doktora preporučate (mislim na normalan ljudski pristup, nedramatiziranje...)?

:*

lunahor
01.04.2008., 15:04
pa evo ti gore broj , danas ti je utorak , mozda ima koji termin da te uguraju . poliklinika echo, poljicka dr bodoen :) :D

Poliklinika Echo, Poljička 1 (privatno - čini mi se 300 kn pregled)
6159-288
098/9608-968
www.poliklinika-echo.hr

la_mama
01.04.2008., 15:07
Jelka, možete i na Merkur. Primaju pacijente u ambulantu negdje oko 11, nije potrebno naručivanje. Tako su mi bar rekli ima par dana.

romi
01.04.2008., 15:11
Lunahor - Može pulmicort - dapaće!!!

Nisam ga od posla ni stigla naručiti, :* :* :* :* ..

lunahor
01.04.2008., 15:44
daj adresu ponovo i saljem ga ;)

momze
01.04.2008., 16:24
cure, a zasto je tako tesko doci do dr. baudoina ako je to privatna klinika?
da li bi ga zaista preporucile? i za astmase?

ja sam igleda u manjini kojoj je dr. R. ok i zao mi je sto odlazi sa Srebrnjaka. :)

Imga
01.04.2008., 17:15
momze, teško je do njega doći na uputnicu, u bolnici
privatno mislim da nije nikakav problem, lunahor je rekla da bi Jelku možda čak i danas uspjeli ubaciti

Ja ti ga od srca preporučujem kao stvarno mirnog, staloženog čovjeka koji ima vremena za dijete, poštuje želje koliko god je to moguće (L. mrzi onaj tongue depressor /ne mogu se sjetiti na hrv. :oops: / i uvijek ga pregleda bez toga), popriča s njim... Čini mi se da ih on sam ima troje
Što je važnije, spreman je saslušati roditelja i ono što mu se govori itekako uzima u obzir. Nama je mijenjao terapije sve dok nije našao onu koja nam najviše odgovara.

Zach ima problema sa sinusima, grlom, upalama uha?
Ako vas muči "samo" astma, mislim da nema potrebe za ORL-om.

momze
01.04.2008., 17:20
Imga, hvala na odgovoru. :*

Zach ima alergijsku astmu, no unazad 2 mjeseca strasno hrce i isli smo kod otorinca koji nam je rekao da su mu krajnici i treca mandula jako uvecani (cak prekrivaju 80%) i treba ih vaditi. no voljela bih cuti jos misljenja, obzirom da je zach asmaticar i ti krajnici ipak stite pluca... :/

Imga
01.04.2008., 17:31
hmm da :/
to hrkanje je, čini mi se, jako bitno - pitanje nas odmah s vrata dočeka: "Jel' počeo hrkati?"
Srećom, čini mi se da nas je barem ta treća mandula zaobišla. Dosta je al. rinitis i astma. Sad sam se ziher urekla.

Čujem da je dobar i dr. Marn iz Klaićeve. Isto privatno radi negdje, ne mogu se sjetiti.

:* i :love: za Z.

momze
01.04.2008., 17:35
hvala, i ja sam cula za tog doc-a iz Klaiceve. a vidjet cu sto cemo...

lunahor
01.04.2008., 22:00
tesko je doci do njega u bolnici , privatno nije. zbilja je super za djecu, bavi se i alergijama, imas na cybermedu njegove stare postove na alergijama.

Jelka
01.04.2008., 23:31
Hvala za odgovore!

No ipak nisam mogla čekati pa smo otišli na Rebro gdje imaju hitnu orl.

Ipak je opet upala lijevog uha pa smo dobili Zinnat i efedrinske kapi. :( Dva dana nakon Klavocina. :(

Bila je neka mlađa doktorica, rekla da se kad ozdravimo vratimo na pretragu čije ime sam zaboravila, ugl. da se vidi koliko je uvećana ta treća mandula. Kaže ako nije barem 70% da neće operirati.

Uff, što se ovo zaredalo... Ne znam da li smo možda mi krivi, da nismo premalo tankali fiziološke u nos. :/

nina14
04.04.2008., 12:00
I mi vam se pridruzujemo.

Prvi bronhitis imao u 10. mjesecu. Inace ima atopicnu kozu, problemi su ugl. sa straznje strane koljena, na zapescima, u zadnje vrijeme na lijevom obrascicu.
Na Uskrs, nakon prehlade, opet tijekom noci tesko disanje, sviranje... ujutro dobio injekciju meta....necega (nemam sad nalaz da vam napisem tocno) jer Ventolin nije bas pomogao.

MM je isto kao dijete se borio s bronhitisima, cak i kroz dio puberteta.
Nakon prvog Svenovog bronhitisa, nekako sam se nadala da nece biti jako, da cemo se izvuci... ma ne znam ni sama. Ovaj drugi put me prestravio, Ventolin koji pomogne na 3 sata, ne smijemo mu dati vise, eto pomogla injekcija :(

Iscitavam topice, vasa iskustva... mislila sam mu mozda poceti davati Pavlovicev med, ali se bojim zbog alergije (nisam mu jos med davala)??
Inace je alergican ka kostunicavo voce, koliko sam primijetila i na neke konzervanse.

U srijedu nam se dogodilo da mu dijete na igralistu da stapic sa sezamom, baka nije stigla resgirati (halapljivo ga je pojeo :cry: ) povracao je i sav se osuo, ped. je rekla da je sigurno alergijska reakcija, da je bolje da je 'izaslo'. Stomacic se odmah vratio u normalu, nosic mu je od tada zacepljen, ne curi, ali ga smeta.
Jako je tezak za staviti kapi.
U posljednje vrijeme imamo problema kad spava, najedamput se zakaslje, kao da mu kapljica 'uleti' u grlo i ne moze je iskasljati. To me podsjetilo na postnazalni drip koji je netko spominjao.
MM odmah donosi inhalator s Ventolinom, on kaze da je to 'napad', ja mislim da nije (da je problem u nosu i grlu, a ne u bronhima i da nije za ventolin) pa se onda i raspravljamo usred noci... ma koma :cry:
Ima li tome lijeka?

Oprostite na zbrkanom postu, zelim mu max pomoci, po mogucnosti sa sto manje kemije, a ne znam kako :cry:

lunahor
04.04.2008., 14:42
uf nije ti lako :love: no muz ti je iskusan bronhiticar alergicar pa se opusti :)
a jeste isli na neko testiranje , jel ga dokica stavila na flixotikde ili neku stalnu terapiju, ako je alergicar a ocito je onda ce dobiti dg astme ako ju vec nema pa kad dobijete stalnu terapiju nauciti cete drzat bolest pod kontorlom. ako vas pedijatrica nije slala , trazi sama da te posalje na srebrnjak na obradu pa ce ti sve biti jednostavniije i lakse :) :love: :*
l. je kaslajal u noci sa utorka na srijedu i nos joj se cepio, dalje je ok, gledala sam prognozu jer taj dan sam ja crkla od kihanja i svrbenja nosa ,uha i kihanja, da je bila visoka koncentracija na pelud drveca u nasem pojasu. imate to na prognozama , za svaki dan kakva je pelduna prognoza.

nina14
04.04.2008., 15:00
Mi smo u Mostaru :) i nemamo centar kao sto je Srebrnjak.

Idemo kod iskusnog specijaliste pulmologa, ovdje ga jako hvale.
Rekao nam je da, kad mu se (mislila sam da ovdje mogu staviti ako, ali to je kod nas ocigledno - kad :cry: ) ponovi, dao bi mu terapiju Flixonase.
Kaze da je premali za prick-test u smislu da ne bi mirovao i to bi bilo pravo mucenje za njega i da bi jedino mogli napraviti ukupni nalaz iz krvi.

U biti je on jako zivo, razigrano dijete, u svoje tri godine je jednom imao upalu grla kad je popio antibiotik.... ali ovo u zadnjih pola godine je :cry:
I ubija me pomisao da se, u biti, ne mozemo boriti protiv uzroka nego samo 'gasiti pozar' (nadam se da ce s godinama ipak biti lakse).

Oprostite za ovo kukanje, vidim da sve mame prolaze ove misli i strahove, ali ne mogu si pomoci da barem dio svoje muke ne podijelim s vama :(

lunahor
04.04.2008., 15:03
nina a zasto flixonase, njemu zbog bronhitisa treba i flixotide za pluca ;) kako bi se bronhitisi stavili pod kontrolu. moj savjet ti je da kad mali zaskripi a ti odmah k njemu a ne svojoj pedijatrici.

lunahor
04.04.2008., 15:04
dali ventolin dajete preko babyhalera, ako ne svakako ga kupite , jer mozda vam zto nije ni pomogao. djeca mogu ventolin primat iz pumpice samo preko babyhalera ili slicnog pomagala kao babyhaler.

nina14
04.04.2008., 15:19
Sad smo kupili babyhaler, prvi put smo koristili sirup.
Zato mi je i bilo muka od kemije - ako se već mora djelovati - onda su mi inhalacije logičnije - djeluješ izravno, a ne kroz stomačić, krv...

Ne znam za Flixonase i Flixotide, to ću svakako pitati.

Mene najviše uplaši brzina kojom se situacija mijenja i pogorša :(

Zbog svega, nekako grčevito tražim neki prirodan način za pomoć malom organizmu, med (a bojim se zbog alergije), probiotike, ma ne znam ni sama.
Dr. nam je za med rekao 'neka do 3 godine', sad ima 3, ali ga ne upitah. Ovdje sam vidjela da jako hvale Pavlovićev, ima ga i kod nas.

On je dosad imao 2 bronhitisa, ravno 5 mjeseci razmaka, oba puta poslije jače prehlade. Kakav je to prosjek? (joj mojih glupih pitanja, ali ne mogu si pomoći, a svesna sam da mi u biti nitko ne može sa sigurnošću reći kako će dalje biti)

sne
04.04.2008., 23:40
Hvala za odgovore!

No ipak nisam mogla čekati pa smo otišli na Rebro gdje imaju hitnu orl.

Ipak je opet upala lijevog uha pa smo dobili Zinnat i efedrinske kapi. :( Dva dana nakon Klavocina. :(

Bila je neka mlađa doktorica, rekla da se kad ozdravimo vratimo na pretragu čije ime sam zaboravila, ugl. da se vidi koliko je uvećana ta treća mandula. Kaže ako nije barem 70% da neće operirati.

Uff, što se ovo zaredalo... Ne znam da li smo možda mi krivi, da nismo premalo tankali fiziološke u nos. :/

Jelka, idite Boduenu na konsultacije. Najtoplije ga preporučam. Mi smo isto tako zaredali, jedan antibiotik, pa drugi nakon par dana, pa hitna na Rebru pa treći ..... oni tamo naprosto nemaju vremena sagledati stvari, najbrže im je dati antibiotik.
A naš je problem bio : tekućina u srednjem uhu, i to od antiotika nije prolazilo.
Boduen je sve saslušao, pregledao je malecku i prepisao Fluimukan. Već treći tjedan pijemo i svaki dan sam sretna da je sve ok.
Ne filam je nepotrebno lijekovima koji nemaju efekta.

Ako antibiotici ne djeluju, znači da je problem u nečem drugom!

romi
05.04.2008., 09:37
Također pijemo Flimukan - koji i kod Dine djeluje kada treba izbaciti šmrkljiće i šlaj van.
Od njega jače kašlje, no istjera sve van.

Prijavak - Dino je super, samo kaj je cijeli mjesec šmrkav i dosta su mu ćesto oke crvene, još se malo bojim da nije neka od alergija - no bili smo na testiranju svih alergena iz zraka i sve je negativno (bili smo 19.11.07) - pa jel moguće da se što već promjenilo?

No od gadnih boleština ništa na vidiku - kuc,kuc, pljuc!!!!

Puse svima starosjediocima ; lunahor, momze, imga, la mama, tile02, gago, tashunica, rinama, - sorry ako sam koga propustila. :heart: :heart: :heart:

momze
05.04.2008., 11:52
Romi, super da je Dino dobro, jel krenuo u vrtic? :love:

Cuj, znas da alergije u toj dobi 'setaju' - stare se izgube, a zamijene ih nove. Cuj, smrkavi nosic i crvene oci su pokazatelj alergije - jel testiran na razne trave i korove? Sad se priroda budi, pa tko zna... :/

Tashunica
05.04.2008., 12:07
mi ćemo u ponedjeljak u vrtić :D konačno nakon tri tjedna bronhitisa, laringitisa i još svega i svačega.

mene malo buni mihina promuklost, u zadnje vrijeme je često promukao, obično više poslije podne. dajem mu navečer fenistil, po danu ne jer mu se spava od njih.
da li je moguće da se javlja peludna alergija iako je prošle godine bio na testiranju i nalaz je bio negativan :?

romi
06.04.2008., 11:34
Stvarno se više neću usuđivati napisati da je Dino dobro...
Sinoć smo bili na hitnoj na ORL u Vinogradskoj jer se probudio oko 01h i do 03h plakao, cviljugao, tražio piti, piškiti, k nama u krevet - što nikad ali nikad neće, no nije nam htio reći šta ga boli, tek smo u 04h saznali da ga jako boli uho!
Otišli tamo, probudili i sestru i doktora, te ima finu upalu uha, dobio je Zinatt, te Operil, a u 07h ujutro mu je temp. narasla na 39.
Sada spava. Ovo mu je prva tako jaka upala uha, do sada je par puta uho bilo crveno, no nikad tako jako.
Boli ga dosta, pa mu razmišljam dati lupocet sirup, em za bol, em za temp... :(
Mislim da je razlog upali vrtić u petak - bili su 2h vani po onom gadnom vjetru, pa ne vjerujem!!! Mislila sam si da će možda ići malo van ali 2h!!! :evil: Još mi teta kaže, pa nije padala kiša, samo je malo puhalo....

momze - ni sama sad ne znam na kaj su ga sve testirali na Srebrnjaku, malo mi je to konfuzno, samo su nam rekli da će ga sada tesirati na alergene iz zraka - ma šta to sve bilo, te ga je doktorica ispikala po ruci na 16 mjesta. Nisu nam rekli na šta su ga testirali niti smo dobili ikakav papirić na kojem bi nešto pisalo, pa sada ja kao laik nek si mislim kaj bi sve to moglo biti... :/

lunahor
06.04.2008., 21:05
ajme romi sto vas snadje :shock:
moja l. ne kaslje i dalje je ok, no ad je koma, od niceg ne prolzai taj osip po licu :/
jos na sve je dobila usi :shock:

maria71
06.04.2008., 21:13
cure ~~~~~~~~~~ :love:

mi smo za sad ok, svaki dan se kupamo u toploj vodi s morskom soli i onda on iskašlje i izšmrče svašta i mirno spava po noći.

no , uvijek sam na oprezu

romi
07.04.2008., 10:23
Dino je puno bolje, kuc, kuc...

lunahor - uši???? Pa od kud sad to? Vrtić?
Ajme meni, a još ona njezina lijepa plava kosica, :( !

momze
07.04.2008., 11:44
Romi, super da je Dino bolje, brzo on to prebrodi. :)

Svakako slijedeci put trazi da ti kazu na sto su ga sve testirali. Mozda se sjecas da smo mi nakon testiranja na Srebrnjaku obavili i testiranje u Italiji - tamo su ga piknuli (prick test) sigurno sa 50 razlicitih alergena (to nije islo na podlakticu vec na ledja).

Drzite se! :love: