PDA

Pogledaj cijelu verziju : beba je jako nisko

tkonjuh
09.01.2008., 13:43
Drage moje imam jedno pitanje za vas...

Zadnjih dana jako nisko osjetim bebu..toliko nisko da mi je sada u 18 tjednu bolno sjedati,ustajati,kasljati,...
U ponedjeljak sam bila na kontroli i rekla ginicu da me jako boli desni jajnik...on kaze da se beba glavom navalila na njega i tiska ga...nogice su joj na suprotnom jajniku....Dobila sam terapiju canestena jer me uhvatila candida i uputnicu za UZV u bolnici...i jos jednu za bikemiju..moram napraviti CRP (sto iskreno neznam sta je).

E ali od ponedjeljka je meni jos gore...osjetim ju jako,jako nisko i tome brine...na UZV nisam isla jer cekam da potrosim terapiju koju sam dobila.

Dali netko mozda zna dal je to normalno i dali beba smije biti tako nisko??

Eh i jos nesto...od pocetka trudnoce imam podosta povisenu temperaturu-38.5,6, 39.0,......isla sam prije Bozica na neke pretrage krvi i urina i sve je u najboljem redu i nista ne ukazuje na neku upalu koja bi bila uzrok temperaturi. Problem je i taj sto tu temper. neosjetim i nesmeta mi...nikakvi bolovi u misicima,glavobolje,nista...savrseno normalno sam funkcionirala do prije par dana.
Ali eto vec dva,tri dana ja temperaturu pocela osjecati i smeta mi,kao kad vas uhvati gripa...i sad to sa bebicom..i sad se stvarno jako brinem!

Ginica sam zvala ali nekako i nije susretljiv zadnjih par pta i samo mi govori da ja kompliciram i sad nemam vise koga pitati.

Mateja
09.01.2008., 22:16
Imaš za kupiti kao nekakav "steznik" ili tako nešto, za trudnice koje nose nisko. Stavi se ispod stomaka a kopča na leđima i on tako podiže stomak. Raspitaj se! A što se tiče temperature stvarno neznam, možda najbolje opet kontaktirati ginekologa.

šefika
10.01.2008., 14:55
dala bi ja njemu tvoje kompliciranje...uh baš je ******
crp ti se radi da vidi jel imaš kave upale...
to ti i djeci rade da vide jel bi dali antibiotik ili je virus...to ti je primjer...
mene ti je isto tako boljelo nisko...pišanje svako malo,sjedanje bolno...blabla...na kraju beba pritiskala mjehur...
ali idi na uzv...
i nađi ak možeš drugog dr... :love:

anuskav
29.01.2008., 12:02
Najbolje ti je u tom slucaju da mirujes!A imas za kupiti pojas kad ti je beba nisko!Ja sam si kupila u ducanu koji se zove Anita,250kn sam ga platila,a imas ga i u malesnici u Mamma novoj,tamo je oko 160kn,ali tada nije bilo mog broja pa me prodavacica poslala u Anitu!Cudi me da ako ti je beba nisko da ti nije odredio strogo mirovanje!A mozda bi morala promijeniti ginica!Ja sam malo opekla kod svog,pa sam mu nasla zamjenu!Najgore je ako se opeces ili nemas povjerenja u njega!Pa valjda ti najbolje znas kako se osjecas!

andiko
29.01.2008., 12:13
meni beba isto lupa po mjehuru cijelo vrijeme i to me brinulo... Isto mi se sa 20 tjedana već bilo teško saginjat... Bila sam na UZV i rekla mi dva doca da je nisko, al niš alarmantno. Tak da ti ja i dalje po starom...tj. pravim se da je sve ok. Bilo mi je bitno da vidim da je s bebicom sve ok, a ja bum zdržala nekak ;)

Možda da odeš po drugo mišljenje :)

Irena001
29.01.2008., 16:08
moje obje trudnoće su prošle tako da su mi moja dječica bile čitavu trudnoću nasađene na unutarnje ušće cerviksa. I to glavicom.
Isto su me napale gljivice... ma identično kao i kod tebe.
U prvoj trudnoći nisam ništa mirovala i rodila u 39+4 a u drugoj t. sam dobila od 24 tjedna STROGO mirovanje (ležala sam non- stop) i rodila sam na 38+0
Curice su žive, zdrave, predivne :heart:

mel
30.01.2008., 13:00
evo i ja nisko nosim, kaze ginic glavica bebe je na zdjelicnim kostima, ali nista alarmantno, rekao mi da odmaram vise, ne se naprezati... uglavnom sve lagano! Sad sam u 28tj. i mene ne boli dok hodam, sjedim... vec osjecam pritisak na mjehur, pa udarce bebe po mjehuru, jajnicima... :mrgreen:
Takodjer imam pojas za trudnice ( i to imam 2kom :roll: ), naravno koristim jedan, ali iskljucivo dok hodam, kad sjedim ne pase mi, ali pomaze - manji je pritisak dok hodam! :)

Nikita3
30.01.2008., 19:53
Evo da se i ja pridružim ekipi nisko nosećih. Ja sam u 33 tjednu zadnja 3 na mirovanju zbog lagano smekšanog cerviksa.
Današnja kontrola kaže kao i prošli put hvala bogu nije gore. Beba je dosta nisko odnah iznad zdjeličnih kostiju. Igra nogomet sa mojim mjehurom i svako malo sam na wcu. Pritisak kad hodam u malom trbuhu, ali nije tako strašno.

Izdržat će mo mi to sve!! :D

tkonjuh
05.02.2008., 13:02
Evo me...
napravila sve pretrage i sve je u redu...upale nema,temperatura i dalje onako visoka ali nesmeta......a bebica je bila onako nisko jedno 2 tjedna i onda se podigla....i sad suta mamu svoju kao bravi boksac!!
Trazim novog ginekologa ali nije bas jednostavno....svi oni jako na dobrom glasu u Osijeku su pretrpani.....12 idem na kontrolu kod onog svog pa cu vidjeti sta cu!
A pojas koji spominjete sam trazila tu u Os i nema nigdje....
Eto toliko.....
Hvala cure... :*

hermina
24.04.2008., 14:24
Da se i ja pridružim u niskonoseće, po drugi put. Ali ovaj put je sve puno ranije i ozbiljnije. Prije dva tjedna, dakle s nepunih 16 tjedana mi ginica odredila mirovanje, jer se malo otvaram. Ništa strašno, al da usporim. I sad ja kakti mirujem doma, koliko mi moja malenkost do dozvoljava, ali osjetim bebu jako nisko, ali jako, jako nisko, odmah iznad stidne kosti, tj. pubične (možda je to i isto...). Stalno idem na WC, po 20ak puta skoro u danu (i noći). Sad zovem ginicu da joj javim da su brisevi OK, sve sterilno (imam iscjedak, najvjerojatnije gljivice), pa me pita kak sam i jel odmaram. Kad sam joj rekla da osjetim bebu nisko, to mi je potvrdila i rekla da radim samo nužno po kući. Užas, nisam ni mislila da je tak ozbiljno. Ili je ona to možda meni namjerno tako predočila, jer me pozna i zna da ne ležim doma. Sad me malo frka, jer sutra moram obavljat neke stvari po Zg, bit skoro cijeli dan na nogama. Kak ću ja to? Fizički sam ja OK, jedino me sad malo trta.

Lupko
24.04.2008., 15:17
I meni je bebač nisko,no sve normalno radim,pozitivno je što me ne muči žgaravica,jedino piškim stalno,urinokultura,brisevi,sve ok.

BUBI80
25.04.2008., 14:32
Pridružujem se i ja!
Nisko nosim od početka, pa moram bit na bolovanju, ne smijem dugo hodat i ništa fizički radit, više se moram odmarat, uglavnom da se ne počnem otvarat. Trenutno sam u 27. tjednu.
Zbog toga sam počela gomilat kile pa moram bit na dijeti.
Imam manjak željeza iako pijem Heferol, a ostalo je sve ok.
Meni jedino smeta navečer, kao da mi se spusti na mejhur pa dva puta u sat vremena idem na WC.
Da li tko zna hoćemo imati kakve probleme pri porodu zbog niskog nošenja?

Palagruža
25.04.2008., 15:51
I ja pripadam vasem kruzoku :) Ali meni se to sto nisko nosim zasad ne cini tako strasno (25 tjedana trudna). Jest da sam svaki cas na wc-u, ali nekih drugih problema nemam. Jedino mi je ginicka savjetovala da kad se odmaram radije lezim nego sjedim. Ali zasad nema govora o strogom mirovanju.
A moja frendica, koja je takodjer nisko nosila, ne da nije mirovala, nego je cijelo vrijeme radila i studirala, i na kraju je prenijela i zavrsila na indukciji! Ne savjetujem vam da se povodite za njenim primjerom, samo hocu reci da je to dosta individualno. :)
A sto se poroda tice, to i mene zivo zanima. Nacula sam cak da moze biti od koristi, ali svakako cu vise pitati o tome na sljedecem pregledu.

ella
27.04.2008., 22:51
to moze biti samo korisno jer nemoras cekati da se djete spusti u zdjelicu pa ti se za toliko skracuje porod

Ivani
27.04.2008., 23:43
eto i mene k vama. I moja curica je jako nisko i imam sve iste tegobe kao i vi. Ali ja dosta mirujem jer me dosta često i boli. Ušće mi je također skraćeno. Dio terapije mi je naravno mirovanje još od 4. mjeseca trudnoće i zbog kontrakcija.
Doc mi je rekao da ako budem pazila - znaći čim osjetim bolove i pritisak odmah odmor, fizički napor svedem na minimum i krećem se onoliko koliko beba i tijelo dopuste - vjeruje da će sve biti ok i da ću najnormalnije iznjeti trudnoću. Tako da ja ipak ziheraški igram na sigurno pa ga slušam :mrgreen:

evita
28.04.2008., 12:11
Meni je prva beba bila jako nisko i zahvaljujući tome (tako doc kaže) sam imala jako lagan porod. :D S trudovima svega 15 min.
Druga je bila visoko i mogu reći da su mi oči skoro ispale od boli i muke u trudovima,a beba nije htijela da se spusti.
Molim Boga da sada nosim nisko.... :saint:

Palagruža
28.04.2008., 13:46
Evita, divno je to cuti ... :)
Reci, jesi li imala kakvih poteskoca u trudnoci zbog toga i opcenito kako si se ponasala za vrijeme trudnoce?

BUBI80
29.04.2008., 23:37
Bila sam danas na kontroli i doc je rekao da nisko nošenje ne znači da ću imat probleme na porodu nit da to olakšava porod.
Rizik je samo u prijevremenom otvaranju, zato moramo mirovat i ništa fizički radit. Nije baš bio razgovorljiv.

Palagruža
30.04.2008., 17:39
Evo i mene s kontrole. Srecom, sve je u redu, ja zatvorena, i nije ni ovaj put bilo rijeci o nekom ozbiljnijem mirovanju :D
Pitala sam i kako stvari stoje s porodom, pa mi je ginicka rekla da je vidjala zene kojima je doslovce u tri truda sve izaslo van, a ima i onih koje su se posteno namucile. Drugim rijecima, ne mozemo racunat na to da cemo se lako izvuci, ali se smijemo nadati :)

ZIMA
30.04.2008., 18:09
Ja sam u 18 tjednu dobila preporuku da strogo mirujem jer da mi je bebica jako nisko. Sve živo me dolje bolilo. A onda mi je u 20 tjednu trbuh krenuo na gore naočigled i na zadnjoj kontroli ( 23 tjedan ) je sve bilo ok i niš me više ne boli. Jedino što mi se pojavila žgaravica ali ne smeta me previše.

evita
02.05.2008., 16:00
Evita, divno je to cuti ... :)
Reci, jesi li imala kakvih poteskoca u trudnoci zbog toga i opcenito kako si se ponasala za vrijeme trudnoce?
U oba dvije trudnoće sam se otvorila već oko 6. mj trudnoće i trebala mirovati. Međutim, slučajem okolnosti nisam mogla mirovati i nastavila sam biti jednako aktivna kao i prije i dočekala sam termin. Sve je prošlo za 5! ;)

Ivani
04.05.2008., 20:24
utješno je kako kažeš da je sve bilo ok. thx

Gombica
05.05.2008., 14:08
ja sam u 18.... pa me zanima da li sam možda i ja niskonoseća.. :?
imam jaku bol u donjem delu leđa.. užas... ne mogu da stojim duže od pola sata.. a piškanje katastrofa... sinoć sam sedela, i mislila na momenat ad ću se upiškit, a išla sam pre 10 min na WC, ja trk do kupatila.. u zadnji čas stigla..
Da li to znači da moja bejbi stiska bešiku ili šta? ako je neka imala iskustva neka se javi pliz....

Palagruža
05.05.2008., 16:35
Gombica, simptomi koje opisujes jesu dosta karakteristicni, ali nosis li nisko ili ne se sa sigurnoscu moze utvrditi jedino ginekoloskim pregledom.

andiko
06.05.2008., 09:40
ja sam bila na UZV u petak - 35+6
Dr. mi je rekla da je glava od malog u zdjelici i pitala me da kaj nemam trudove :shock: Ne moram vam ni govorit da sam jučer hitno spremila tu torbu za bolnicu :mrgreen:

INače - nemam nikakve trudove niti kontrakcije.... I pitala sam ju da li postoji mogućnost lakšeg poroda :mrgreen: Rekla je da nema pravila. Njesra...

sanjaneo
18.05.2008., 19:10
već dva dana osjetim pokrete jako nisko, al stvarno jako. i strašan pritisak. bila sam u utorak na kontroli i bilo je sve savršeno. da l da se brinem ili je to normalno??? inače, sad sam 27. tjedan

Jenz
18.05.2008., 20:19
hermina
i ja sam iz osijeka

ako nije problem, kod kojeg si ti ginekologa?

Jenz
18.05.2008., 20:20
sjebah se :lol:

ne hermina, nego tkonjuh

loonalee
18.05.2008., 21:10
Meni je ginić i prije trudnoće rekao da mi se cerviks jako nisko spustio i nek se ne uplašim uko0liko malo izađe van :shock: kod malo većeg napora...

Sad sam trudna, u 29-tom tjednu i beba je toliko nisko (i već okrenuta glavom na dolje) da je osjećam ispod pubične kosti i u preponama (kad se miče) :shock:

sanjaneo
19.05.2008., 10:54
počelo me i probadati oko jajnika a baš danas mi dr radi popodne. sad više ne znam je l od straha ili od čega. ići ću vidjet, valjda je sve ok

morena24
19.05.2008., 13:14
to moze biti samo korisno jer nemoras cekati da se djete spusti u zdjelicu pa ti se za toliko skracuje porod

tocno tako! samo treba mirovati, ne dizati nista tesko, ne naprezati se opcenito...

ja sam isto bila niskonoseca, beba se uglavila jos puno prije poroda i ja sam rodila za 5 sati (bez dripa).

arilu
19.05.2008., 23:36
I ja sam bila niskonoseća skoro cijelu trudnoću, prenesla par dana i rodila za 3 sata, isto bez dripa. Isto se nadam da će mi i druga trudnoća biti takva, jer je porod bio superlagan!!

mirnic
20.05.2008., 14:22
Curke, samo da se ubacim i kazem da imate pravo preko socijalnog dobiti pojas ako nisko nosite.
ja sam nazalost zbog niskog nosenja i uzasnih bolova i otvorenosti u 28 tj. odmirovala cijelu trudnocu.
ironija je da sam na kraju rodila sa 37tj carskim rezom.

rena7
20.05.2008., 14:27
U 18. sam tjednu i zadnjih nekoliko dana osjećam strašan pritisak, naravno prema dolje. Bojim se ići na wc, jer imam osjećaj da kada bi se malo bolje napela da bi bebica izašla van. Znam sa neće, ali ne mogu protiv sebe. Očekujem da će se narednih dana podići prema gore i da je to kod mene samo prolazna pojava. E sada, jeli moguće da nosim nisko i da će tako ostati do kraja?
Ako da, ajme jadna ja. U tom slučaju selim se na spavanje u wc, jer i tako dobar dio noći provodim na njemu, ono kap po kap... smiješno :lol:
Kakva su vaša iskustva, da li ste imale takve slatke brige već u 18. tjednu ili je kod mene riječ o nečem drugom?
Na kontrolu sam naručena tek 30.05.

klokica
20.05.2008., 14:32
Evo da se i ja pridružim... Na UZV u subotu (20+1) mi doktorica nije mogla normalno napravit mjere glavice jer se nije vidla cijela koliko je nisko :shock: . Da ne govorim da osjećam pritisak dok hodam (ko da će mi ispast) i da sam na wc-u konstantno jer mi mali lupa po mjehuru. Al mi je doktorica rekla da ona svojoj kćeri nije vidla glavu od 18 tjedna na dalje jer je bila skroz nisko i da se ne brinem :/

lamy
20.05.2008., 18:46
30 sedmica sam trudna i opet neke nove brige! na zadnjem ultrazvuku-prije 2 sedmice doktor mi je rekao da se beba još nije okrenula, ali da se ne brinem unaprijed. međutim, danas osjećam bol u predjelu mokraćnih kanala i mjesta gdje budu jajnici, ali bebu osjetim samo jednim dijelom iznad ljevog kuka. da li se beba okrenula?
kako ću to znati? :?
naravno, odmah uz ovaj bol javljaju se novi filmovi u mojoj glavi: npr.šta ako se zamutila plodna voda? ustvari, postoje li neki znaci kada, zašto kako dodje do toga?
MA JOOJ CURE POMAŽITE, DOSTA MI JE STALNOG PLAKANJA I BRIGE-PITAM SE DOKAD ĆU USPJET IZDRŽAT

emira
20.05.2008., 19:09
30 sedmica sam trudna i opet neke nove brige! na zadnjem ultrazvuku-prije 2 sedmice doktor mi je rekao da se beba još nije okrenula, ali da se ne brinem unaprijed. međutim, danas osjećam bol u predjelu mokraćnih kanala i mjesta gdje budu jajnici, ali bebu osjetim samo jednim dijelom iznad ljevog kuka. da li se beba okrenula?
kako ću to znati? :?
naravno, odmah uz ovaj bol javljaju se novi filmovi u mojoj glavi: npr.šta ako se zamutila plodna voda? ustvari, postoje li neki znaci kada, zašto kako dodje do toga?
MA JOOJ CURE POMAŽITE, DOSTA MI JE STALNOG PLAKANJA I BRIGE-PITAM SE DOKAD ĆU USPJET IZDRŽAT

zašto bi ti se zamutila pl. voda??? Koliko ja znam pl. voda se može zamutiti pred kraj trudnoće, posebice kod prenešenih trudnoća, ali nisam čula da se može zamutiti u 30 tj. Ako tako nastaviš razmišljati šta bi moglo biti a nikakvih indikacija nema, samo ćeš naškoditi i sebi i bebi.
Što se tiče okretanja bebe, moja je od 29 tj. bila nogama dolje i to sam itekako mogla ocijeniti po neugodnim udarcima po cerviksu

Taja.St
20.05.2008., 20:37
Bas sam nesto danas zabrinuta....i pitala sam se jel moguce da beba udara nogama po cerviksu???Ne mogu vam opisati par puta danas kako mi je dolje sjevnilo,sve sam zvizde izbrojila....na zadnjem uzv beba je bila na zadak i skroz nisko pa sam se i uvjeravala da me beba udara dole....imam ja i kontrakcije ali u normali su sada jer sam na strogom mirovanju i zasivena dolje trakicama.....ali znam razlikovat jedno od drugog...btw 26.tj. sam trudna i kad mi je ovoliki pritisak sada pitam se sto ce biti do kraja... :roll:

sanjaneo
20.05.2008., 20:38
U 18. sam tjednu i zadnjih nekoliko dana osjećam strašan pritisak, naravno prema dolje. Bojim se ići na wc, jer imam osjećaj da kada bi se malo bolje napela da bi bebica izašla van. Znam sa neće, ali ne mogu protiv sebe. Očekujem da će se narednih dana podići prema gore i da je to kod mene samo prolazna pojava. E sada, jeli moguće da nosim nisko i da će tako ostati do kraja?
Ako da, ajme jadna ja. U tom slučaju selim se na spavanje u wc, jer i tako dobar dio noći provodim na njemu, ono kap po kap... smiješno :lol:
Kakva su vaša iskustva, da li ste imale takve slatke brige već u 18. tjednu ili je kod mene riječ o nečem drugom?
Na kontrolu sam naručena tek 30.05.

kao da si opisala moj problem. kao što sam gore napisala pred neki dan, mislila sam da je beba nisko i da mi to stvara probleme (imala sam iste simptome kao ti). kad ono: glavica je niže ali ništa alarmantno ali imam jaku upalu mokraćnog mjehura koja i uzrokuje te tegobe. zato mislim da bi bar trebala nazvati dr za svaki slučaj. meni je moj rekao da odmah dolazim čim sam zvala

rena7
20.05.2008., 22:38
Sanjaneo prije tjedan dana napravila sam nalaz urina i urinokulturu. Urinokultura ok, urin- neznatno povišeni leukociti. Moj gin kaže da su ti nalazi uredni. E sad stvarno nemam pojma, ako mi za par dana ne bude bolje, odoh ja na pregled.
Hvala na savjetu :love:

emira
21.05.2008., 11:06
Bas sam nesto danas zabrinuta....i pitala sam se jel moguce da beba udara nogama po cerviksu???Ne mogu vam opisati par puta danas kako mi je dolje sjevnilo,sve sam zvizde izbrojila....na zadnjem uzv beba je bila na zadak i skroz nisko pa sam se i uvjeravala da me beba udara dole....imam ja i kontrakcije ali u normali su sada jer sam na strogom mirovanju i zasivena dolje trakicama.....ali znam razlikovat jedno od drugog...btw 26.tj. sam trudna i kad mi je ovoliki pritisak sada pitam se sto ce biti do kraja... :roll:

moja je od 29. tj. bila na zadak i to ne klasični guzom nego nožicama prema dolje. Cijelo vrijeme me je lupala po cervixu što je znalo biti jako neugodno jer sam doslovno imala osjećaj da će joj nožica izletiti van.

Taja.St
21.05.2008., 15:24
moja je od 29. tj. bila na zadak i to ne klasični guzom nego nožicama prema dolje. Cijelo vrijeme me je lupala po cervixu što je znalo biti jako neugodno jer sam doslovno imala osjećaj da će joj nožica izletiti van.

Imam isti takav osjećaj,...ono samo što ne izleti i ne samo to...pošto imam šavove samo čekam kad će popucati :lol: a tako ti je nama ženama,kroz sve to moramo proći,nek se ne javlja za pravo glasa onaj moj :lol: Danas sam malo bolje,jutro sam provela u krevetu,spavala,gledala tv,igrala društvene igrice s mojom Lucijom,...i beba manje lupa i manje boli.....hvala,baš si me smirila.....mislila sam već da umišljam da me beba udara. :sing:

sanjaneo
22.06.2008., 10:34
na zadnja dva pregleda mi je dr rekao da je glavica jako nisko, odmah iznad stidne kosti. ali u zadnja tri dana me stvarno boli. osjetim svaki pokret kao da netko svrdlom radi po meni. a moram hodati puževim korakojm jer imam osjećaj da će mi ispasti van. ima netko kakav savjet kako da to ublažim :shock:

mici85
22.06.2008., 10:56
na zadnja dva pregleda mi je dr rekao da je glavica jako nisko, odmah iznad stidne kosti. ali u zadnja tri dana me stvarno boli. osjetim svaki pokret kao da netko svrdlom radi po meni. a moram hodati puževim korakojm jer imam osjećaj da će mi ispasti van. ima netko kakav savjet kako da to ublažim :shock:

ista situacija je kod mene, ista bol. cak sam imala neke trudove.sad svaka 2 dana idem na sv.duh na kontrolu. doktor mi stalno savjetuje mirovanje i rekao mi je da je ta bol također povezana sa ispadanjem cepa, sto bi se uskoro navodno moglo dogoditi. sad sam 38+4 tj.

sanjaneo
22.06.2008., 11:56

ista situacija je kod mene, ista bol. cak sam imala neke trudove.sad svaka 2 dana idem na sv.duh na kontrolu. doktor mi stalno savjetuje mirovanje i rekao mi je da je ta bol također povezana sa ispadanjem cepa, sto bi se uskoro navodno moglo dogoditi. sad sam 38+4 tj.

ja sam tek 32, tko će izdržati još 8 tjedana tako. i meni je rekao da mirujem ali kad se ja smirim bebač se još više rita tako da mi je još gore

mici85
22.06.2008., 21:39
meni je gore kad hodam... tocno onaj osjecaj da ce mi nesto ispast. kad lezim isprepletem se sa onim savrsenim jastukom za dojenje pa mi je super. odmah zaspim.

Palagruža
27.06.2008., 10:57
Sanjaneo i mici, ako imate osjecaj da ce vam ispasti, onda bi stvarno i moglo biti tako, tj. mogle biste imati lagani i brzi porod. Vibram za vas :)

Sany*
04.07.2008., 22:19
Ja sam imala 2 trudnoće i obje sam nosila nisko.Svi simptomi kao i vaši.Strogo sam mirovala.

Palagruža
15.08.2008., 16:45
Jucer na pregledu sam opet cula dobro poznatu recenicu: "Glava od bebe je vec jako nisko.", sto me potaknulo da se vratim ovoj temi. Ironija je u tome sto sam jucer bila 40+1. NIsam ni u jednom periodu trudnoce strogo mirovala, dapace, neko vrijeme sam cak isla i na vjezbe za trudnice, u lipnju sam bila tjedan dana na moru, a u zadnje vrijeme me stvarno ima po cijelom gradu i sve manje odmaram. I usprkos svemu sam prosla termin. I sad vec lagano zivcanim kad cu vise rodit i hocu li nedajboze zavrsit na indukciji. :cekam:

Nina
15.08.2008., 19:16
Prvi put cujem da se bebi nije mogla izmjerit glavica jer je prenisko :?
Ja sam do zadnjeg pregleda imala totalnu placentu previju,dakle nize ne moze biti,i doktor je normalno izmjerio sve.

A i to "nisko nosenje" je jako relativan pojam. Treba znati koliko tocno nisko.

Sto se tice pritiska na dolje i osjecaja da se stalno mora na wc,vrlo cesto su simptomi upale,pa bi to bilo dobro provjerit.

Plautila
21.11.2008., 11:49
..pozdrav, s obzirom da sam ovo krivo potavila na blizancima, ajd da i ovde ponovm, pa me netko utješi...dakle, skraćeno, friška trudnica, 8 tjedana, prošli tj. mi gin. rekla da imam veliki hematom uz bebu, dosta veći od nje, dobila Utrogestan i mirovanje..jučer ponovo na pregled, hematom se dosta smanjio, ali je beba jaaaako nisko, toliko da je gin. izgledala totalno neoptimistično :cry: Kao nije joj drago, blabla....hematom mi ne krvari, pa je nije valjda on pogurao, već sam nestaje...inače, od početka me dosta boli stomak, probadaju me jajnici i svašta nešto...E da, beba je normalno narasla, veća je sad od hematoma, kuca joj normalno srce....netko sa sličnim iskustvom..pozitivnim molim :)

betty blue
21.11.2008., 12:17
Plautila,
jel ti hematom na posteljici ili? ja sam od prekjučer na mirovanju zbog hematoma na posteljici veličine 35X8 mm... također ne krvarim...al ne mogu nigdje naći kakvi su mogući ishodi te dijagnoze? Jel se mora cijela trudnoća preležati? jel to možda dovodi do odvajanja posteljice? u 13om sam tjednu te mi doc propisala utrogestan a u uputama sam pročitala da se on kozumira DO 12og tjedna, al ok, vjerujem joj... no zanima me što kad ih više zbilja ne budem mogla uzimati? e da, ja sam 100% zatvorena, ne znam da to igra ikakvu ulogu?

betty blue
21.11.2008., 12:19
sad baš gledam i skužim da moje pitanje nema veze s niskim položajem bebe...sorry :oops:

Adrijana
21.11.2008., 12:31
I ja nosim nisko. Bebač je glavicom dole i udara rukicama po mjehuru. Hodanje mi je živa muka. Probat ću i ja s pojasom.
Doktor je rekao više mirovati i nikakve fizičke poslove. Bar sam se riješila usisavanja i pranja poda :P

Plautila
21.11.2008., 13:19
..moj je pored, nije na posteljici, prvi put je bio u obliku polumjeseca, oko bebe, sad je ostalo pored, čak skoro ispod, s tim da se stvarno dosta smanjio..al, stvarno dva tjedna ne mrdam, samo odem do wc-a..

LIMA
07.12.2008., 01:15
A i to "nisko nosenje" je jako relativan pojam. Treba znati koliko tocno nisko.

Točno ovako!
Ja sam trudna 24 tjedna, s 22 sam bila na uzv-u i doktor mi je rekao da nosim nisko ali je točno izmjerio koliko i u knjižicu uzv-a napisao: 3,7 cm od ušća.
Pitala sam ga što to znači, rekao mi je da ovo moje sada nije alarmantno ni zabrinjavajuće jer tu "još ima mjesta", problem bi bio u slučaju da je dijete na samom ušću (mislim da je to placenta previa) jer se tada žena ne može poroditi prirodno već carskim.

Tatsha
07.12.2008., 02:03
Točno ovako!
Ja sam trudna 24 tjedna, s 22 sam bila na uzv-u i doktor mi je rekao da nosim nisko ali je točno izmjerio koliko i u knjižicu uzv-a napisao: 3,7 cm od ušća.
Pitala sam ga što to znači, rekao mi je da ovo moje sada nije alarmantno ni zabrinjavajuće jer tu "još ima mjesta", problem bi bio u slučaju da je dijete na samom ušću (mislim da je to placenta previa) jer se tada žena ne može poroditi prirodno već carskim.
ti si to malo pobrkala- nisko nošenje ima veze sa položajem maternice i bebe općenito, a ovo o čemu ti pišeš (placenti previji) se radi o placenti, odnosno posteljici- dakle ona ti je nisko i to je tih 3,7cm od ušća, ali u tvojim tjednima to nije zabrinjavajuće jer se ona još diže gore, imaš na netu puno toga o pp.

nisko nošenje same bebe nema, ali baš nikakve veze sa carskim rezom.

LIMA
08.12.2008., 02:28
OK, hvala na informaciji, ja sam mislila da je nisko nošenje=posteljica nisko.
Još nešto, mogu li ja svoje stanje popraviti/pogoršati ili nemam utjecaja na to? Imam klinca kojeg htjela-ne htjela moram dizati, a baš se i ne pazim. I doktor mi je rekao da se to još može dići gore, ako će se dići hoće li se to dogoditi unatoč svemu ili bih se trebala paziti (malo sam upetljala ali valjda ćete skužiti).

Tatsha
08.12.2008., 11:00
pa ne bi se trebala naprezati, a dizanje je uključeno u to, inače da, niska posteljica se može dići, konačna dijagnoza pp se postavlja poslije negdje 32 tj mislim (nisam baš upućena točno, al imaš na netu puno o njoj)

RozaGroza
14.11.2009., 19:10
Jučer na pregledu mi je doki rekla da je bebina glavica dole u zdjelici i da moram nastaviti sa mirovanjem. Inaće je sve OK, ne osječam kontrakcije osim par BH dnevno, cervix 3.5 cm, zatvorena sam.

Brine me malo to što je dečkec svoju cocicu namjestio baš dole. Da li je nekoj od vas bebina glava baš bila dole u zdjelici u 29 tjednu?

Music78
14.11.2009., 19:51
Jučer na pregledu mi je doki rekla da je bebina glavica dole u zdjelici i da moram nastaviti sa mirovanjem. Inaće je sve OK, ne osječam kontrakcije osim par BH dnevno, cervix 3.5 cm, zatvorena sam.

Brine me malo to što je dečkec svoju cocicu namjestio baš dole. Da li je nekoj od vas bebina glava baš bila dole u zdjelici u 29 tjednu?

Meni doc nije rekao da je glavica baš u zdjelici ali je rekao da se okrenuo glavicom prema dole.Koliko je to dole,ne znam :roll: Rekao je da je to sve super,ali da ne mora značiti da će tako i ostati.Te stvari se znaju promijeniti u zadnji tren.Ja se nadam da će ipak tako i ostati.Ne moram mirovati.Sad sam u 32.tjednu,pregled za 2 tjedna pa ćemo vidjeti koliko mu se sviđa dubiti na glavi :lol:

arilu
14.11.2009., 20:28
I meni se u zadnjoj trudnoći beba spustila jako nisko, isto negdje oko 25 tjedna i morala sam mirovati do kraja trudnoće. Dobro je da nisi otvorena, a ako miruješ mislim da se nemaš zašto brinuti. Ja sam još i prenijela par dana! :)

sandra23
14.11.2009., 20:45
roza samo ti miruj. još bar mjesec dana da izdržiš doma...jel ti planski ideš u bolnicu u određenom tjednu ili čekaš da vidiš kaj bude?

RozaGroza
15.11.2009., 10:07
Ma iskreno, ja tu bolnicu želim izbjeći ako je moguče. I ako ne budem osječala kontrakcije do sljedečeg pregleda (u 32 tjednu) mislim da ni ne budem išla, provat ču odugovlačit. Ne vidim smisao da idem tamo, da me kljukaju partusom itd. još da pokupim kakvu bakteriju/virozu bez razloga...a ako ne dao Bog krenu neke kontrakcije, a onda idem nema mi druge.

Ali nadam se da neće mali bit preuporan pa se krenut tiskat dole, za sad se dobro osječam i dok sam na nogama (jedno 15 minuta dnevno dok se tuširam i idem na wc) ne osječam pritisak dole osim što mi se piški svako 2 sata, imam 2-3 BH na dan, pijem magnezij i normabel po potrebi, i guramo. Molim Boga da uđemo u taj 32 tjedan bez problema, a dalje je za mene sve Božji dar! Samo nek moj Špiro bude dobro!

zekana
03.03.2013., 12:23
Koliki je meni napor ustajati, sjediti, hodati, a da ne pričam išta raditi, to samo ja znam. I kao žilavu ženu me jako nervira što se nitko nije udostojio to staviti na papir. Eh da, imam i poprilično kratak grlić maternice pa sam upozorena da ne radim ništa teško, o odnosima da se ne priča...
Jučer me obična šetnja od 15 minuta u jednom smjeru baš zabrinula! Kao da mi je netko zakačio utege na gornji dio stomaka i na pupak posebno... toliko mi se sve isteglo, toliko se zateglo, a za pupak sam imala osjećaj da će otpasti od natezanaj i zatezanja iznutra. I tako tri koraka u shopping centri pa haj`mo nazad- noćna mora.

Imala sam pojas za trudnice i male petice, držanje lijepo i uspravno. Tako dok sam prošla shopping centrom samo što nisam legla na ona kolica da mi budu oslonac. Dodatno sam prejaukala večer jer me stomak bolio, doslovce bolio nakon što sam legla, a desnim butom mi je sijevala jaka bol...

I sad ja vas pitam- kako da budem "u kondiciji", kako da ostvarim te "duge šetnje". Ja BIH! Ali kako??? Jel se treba forsirati unatoč bolu ili mirovati? I ako je kondicija neophodan faktor pri porodu ("samo se moraš kretati"- kao da nitko ništa drugo ne zna reći!), kako se porode žene koje preleže strogo cijelu trudnoću. Ponavljam, daleko od toga da sam ja kućni miš- ja lajsati okolo volim više nego išta! Ali trebam li, tj. smijem li???

artep
03.03.2013., 16:42
Slično se osjećam kao i ti,ne forsam se nikud,idem autom ,šoping centre zaobilazim.....
Radila sam do 30 tj. i veselila se kaj ću malo skitati,ali......eto na kraju sam doma ležeći provela većinu vremena,nadoknadit ću kad rodim:lol:

S2000
03.03.2013., 17:48
Ja sam strogo mirovala zbog otvorenog unutarnjeg usca i skracenog cerviksa od 26-37 tjedna. Znaci wc-kauc-krevet. Dobila bi upalu misica ka bi isla samo na pregled u doktora. Totalno sam zakrzljala i izgubila sve misice. Kad je mirovanje proslo, mjesec dana do poroda sam polako pocela setati, da bi na kraju ribala podove, cistila kucu, nosila ves... I rodila ko atleticarka. Tako da- nema ti to puno veze. Slusaj svoje tijelo- kad zaboli - stani.
Pola godine nakon poroda sam opet bila ona stara - 48 kila( i nezakrzljalih misica :) )

zekana
03.03.2013., 19:19
:-D

artep
04.03.2013., 09:11
Dobila bi upalu misica ka bi isla samo na pregled u doktora. )

:lol:

martinaP
04.03.2013., 09:56
Mojih oboje je bilo jako nisko. Sjećam se da mi je bilo smiješno kad su me pitali je li se pred kraj beba "spustila" - ako se još malo spusti ispast će van :lol:. Tako da me dosta mučio pritisak na mjehur, bilo mi je teško sjediti (ali ne i stajati i hodati), ali bilo je sve ok. Radila sam do kraja. pred kraj sam se malo počela otvarati, ali sve u granicama očekivanog.

zekana
04.03.2013., 11:05
Ja se nadam da ću bar biti pošteđena čekanja da se beba spusti. Sad u bolnici već 3 su probile termin, beba nisko, a nema trudova, beba se nije spustila... samo ih odreda na carske šalju. :-/

S2000
04.03.2013., 23:31
Ja sam pretkraj svoj stomak doslovno "morala " rukama pridrzavati koliko je nisko bio... Stalno sam ga "nosila u rukama".

zekana
05.03.2013., 10:30
Ja se nadam da ću bar biti pošteđena čekanja da se beba spusti. Sad u bolnici već 3 su probile termin, beba nisko, a nema trudova, beba se nije spustila... samo ih odreda na carske šalju. :-/
beba visoko u tekstu, nisam ni skužila što sam napisala! :-/

little J!
08.03.2013., 14:10
meni je beba cijelu trudnocu niskoi nisam imala nikakvih problema, stalno sam bila u pokretu, sve radila i u 32 tjednu zavrsim u bolnici na tokolizi, dobila upalu mokracnih kanala, otvorila se za prst, a sad sam na kucnom strogom mirovanju uz gynipral do 15.3. jer tad ulazim u 9.mj. ne pisem sve ovo da bih te prepala, samo da shvAtis kako moras osluskivati svoje tijelo. kad ono kaze dosta je, ti stani.nema potrebe forsirati setnje ili neke poslove ako ne mozes.mene je zaboljelo samo jednom i sad cuvam trudnocu,a vjeruj da je bolje malo smiriti nego se dovesti. u situaciju da svakidan umires od brige. ja naucila lekciju:)

zekana
13.03.2013., 14:33
Ja svakako imam problema što mi se pokrenulo kamenje iz desnog bubrega pa sam već 3 puta bila u bolnici. Sreća u svemu je što je sve s trudnoćom OK, a s bebom isto tako! :-D I stvarno imam sreću da ne moram ništa raditi, sve svekrva radi, ona vodi kućanstvo tako da skoro ni suđe ne moram oprati. Imam osjećaj da se moja draga zavalila ispod pupka i zamišljam ju kako lijepo odmara kao `ladovanje ispod drveta usred ljeta... A ja samo u horizontali dahćem i puhćem, hehe!

jele blond
06.06.2013., 23:31
Pitanje jedne plavuše: Jel taj pojas pomogao i jel vam bilo lakše. Tj, jel se izgubio onaj osjećaj da će beba svaki tren izletiti van?

spodoba
26.08.2013., 11:56
evo da se pridruzim clanicama kluba koje nose nisko bebe.
prije skoro dva tjedna sam imala 'krimi' kad je utvrdjeno da se cervix skratio na 2.5cm i dobio V formu. gyn me poslala u bolnicu. nazovem bolnicu i kazu mi da dodjem sljedeci dan. ok. odmah sam nakon posjete ginicki zbrisala u krevet i pocela s utricima. dan kasnije je mjeren cervix od 2.8cm, a V forma se skoro izgubila. super. nisam morala ostati u bolnici, nije bilo trudnova. brisevi su bili cisti. partus test je bio negativan - to je neki novi test koji bi na osnovu nekih proteina trebao detektirati da li uskoro slijedi uranjeni porod. par dana kasnije je kod gyn mjeren cervix od 2.9cm, cervix je opet dobio T formu i mekan je.
no moja je cura vec u maloj zdjelici i pritisce usce i stoga mi je gyn preporucila uglavnom lezanje.
lezim puno i sama vidim da muvanje vise od 15- 20min jedva izdrzim od silnog pritiska. mene zanima je li se kome desilo da vodenjak psne unatoc zatvorenosti?
malo sam u paranoji jer je moja prva trudnoca zavrsila u 34+3. doduse bebica je imala solidnu tezinu od 2769g i apgar 10/10. malo smo se fajtali s zuticom. inace je sve bilo ok. no opet ne bi htjela da se ovo dijete rodi prije 37.TT.

duma
26.08.2013., 13:37
Pitanje jedne plavuše: Jel taj pojas pomogao i jel vam bilo lakše. Tj, jel se izgubio onaj osjećaj da će beba svaki tren izletiti van?
Ja sam u 1. trudnoci nosila taj pojas i pomogne...malo, taman da kratko obaviš što moraš

nanimira
26.08.2013., 14:33
Kad ste saznale da su vam bebe nisko? U kojem tjednu? Mi sad u 29 i ja imam osjećaj pritiska u zdjelici, onako me boli i u prepone a jučer došla s pregleda i sve OK. Napominjem i da me taj pritisak prati od negdje 25tt i ništa mi dok nije rekla da je beba nisko, cerviks je u 25 bio 37mm,T izgleda i sve OK.