PDA

Pogledaj cijelu verziju : kostimi za maškare

fegusti
11.01.2008., 16:30
spremate li nešto klincima za maškare?
šijete ili kupujete gotovo?

kada mi je kći imala 7 godina iskrojila sam, a nona je sašila, kostim za cruelu de vil. kupila sam crnu periku i polovicu, sprejem, obojala u bijelo.
imala je crnu usku haljinu i preko nje bijelu jaknicu sa crnim velikim točkama. oko vrata i rukava je bilo crno-bijelo umjetno krzno.
njenoj prijateljici smo napravili kostim od jednokratnog soboslikarskog kombinezona. našili smo na njegovu kapuljaču uši, a na guzu rep i nacrtali crne tufne.
cruela je u ruci nosila transparent "TRAŽI SE JOŠ 100 DALMATINERA!"

S velikim su ponosom prošetavale dvoranom iako su prošle gotovo nezapaženo. Ali nema veze, bitno da su one bile zadovoljne i da se s veseljem toga sjećaju.

mim
12.01.2008., 10:05
Uvijek šivam jer M. ne želi gotove kostime. Do sad smo imale: vješticu s paucima, klauna, bijelu mačku, venecijansku masku (ok, maska je bila kupljena :mrgreen: , ali kostim je šivan ), Xenu-ratnicu (to je bila najveća muka! ).... Za ovu godinu nemam pojma što me čeka, a šivaću mašinu nemam. Znači-opet sve na ruke :/ .

litala
12.01.2008., 10:44
imam neku pretpotopnu singericu koja nema ni cik-cak ;)

sivala sam i snalazila se par godina, sad vec pomalo jenja entuzijazam. zasto? zato jer ispada da je ono sto drugi kupe uvijek ljepse i zanimljivije :/

prve godine sam joj sasila tutu u tri boje i napravila krila od tila i bila je leptiric (neon zuta, zelena i roza boja), kako je tuta bila stvarno prevelika (jer ja nisam snajderica od zanata, pa sam napravila tri broja vecu), iduce godine je opet posluzila :) a one trece sam je preuredila u klaunsko odijelo (dodala volancice na rukave, nogavice i oko vrata)...

mm je patio za klaunovskim odijelom, sasila mu tutu od onog sarenog klaunastog materijala sjajnog - on sav sretan, jer za njega ne mozes kupit, prevelik je ;)

kad je imala cetiri, ubila sam se izradjujuci (po kroju iz burde) dvojdjelni komplet za carobnicu - suknja na tri "kata" i volane, gore jaknica, sve u tri-cetiri boje, dodanog tila, srebrnih vrpca (sve kombinirana tehnika - sivanje, lijepljenje, crtanje onim ljepilima sa sljokicama) i izrada ogromnog sesira u spic iz cijeg su vrha izlazile visebojne satenske trakice :shock: :roll: dva mjeseca sam to radila (nocu vecinom)...

i na kraju je opet ona najjeftinija oprava iz metroa/getroa, od najjeftinije imitacije tkanine, bila ljepsa i efektnija i primamljivija od ovog mog uratka - u njezinim ocima, naravno, jer tko god je drugi (odrasli pogotovo) vidio ovo moje, svi su redom bili odusevljeni... no, ja radim da njoj ugodim, ne drugima... tako je lani dobila kupljenu snjeguljicu i bila ultraturbo zadovoljna... a sto je to odijelo za jednokratnu upotrebu - nije vazno

mislim da ce ove godine - ako budu ista htjeli - dobiti nesto iz getroa/metroa - 70kn po glavi i svi sretni :/

fegusti
12.01.2008., 12:40
sjetila sam se i grupne vrtićke maske.
klinci su bili kiki bomboni.
na kartonskim kutijama smo prorezali otvore za glavu i ruke, obložili ih bijelim papirom i iscrtali natpise kiki, one cvjetiće i klaunove.
tete su nosile transparente BILO KUDA, KIKIĆI SVUDA.

bilo je jednostavno izraditi "bombone", a ispod njih je bilo moguće obući jaknu.

Sun
12.01.2008., 12:50
eh litala skroz te razumijem, ali ... ma znaš i sama.
to je kao i sve one plastične sjajne igračke i konjići i biciklići.

i jednog dana će skužit ti klinci naši da su mamina odjelca puuuno lijepša i vrijednija od tih kineskih komercijalnih.

eh idem izvadit mašinu :mrgreen:

Zdenka2
12.01.2008., 20:13
Šivala sam dok je imao posebne narudžbe i dok je tako htio (vilenjak, vitez, Rimljanin, Obeliks, gusar). Sad želi ninje i slično i to kupujemo. Neka mu bude kako želi. B. se još nije izjasnila, ali mislim da će i ona htjeti kupovni.

rupertina
17.01.2008., 14:17
Do sada sam uvjek šivala kostim. Maslačak je bio polarni medo, Bob graditelj i klaun. ove godine sam mislila oboje zamaskirati u miševe - Jerry i Mrvica, ali Maslačak neki dan gledao crtić sa zmajevima i sada želi biti veliki zmaj, a Buhtlica mora biti beba zmaj... Nemam baš neku ideju kako napraviti zmaja, pa ako ne smislim nešto morat ću vodu okrenuti na svoj mlin

Nataša,Sarajevo
17.01.2008., 14:21
Može li mi neko reći kad tačno budu maškare, tako bih voljela nešto organizovati :)

jazz
20.01.2008., 21:41
Gdje se ima za kupit spužva za izradu kostima?

anchi pp
21.01.2008., 08:17
Gdje se ima za kupit spužva za izradu kostima?

Bilo je u Kemobojama, ali oni su u zadnje vrijeme mijenjali asortiman :/ .

Mi smo kupovali u jednom dućanu u Martićevoj, kod križanja s Bauerovom.

deedee
21.01.2008., 10:43
I ja sam jedne godine kupila umjetno krzno da bi napravila odijelo lava. Namučila se ko...(da ne kazem sta), puna kuca dlaka, a na kraju se dijete prepalo maske.
I onda smo kupili Tweetyija u Ipercoopu.
Planiram ove godine napraviti haljinu za bal princeza, iako postoji rizik da ce se zapaliti za neku u Turbo limacu. Ali nema veze, mene veseli.

Zdenka2
21.01.2008., 10:46
Je li netko negdje vidio kostim Ariele - male sirene?

Frida
21.01.2008., 11:32
Gdje mogu kupiti boje za lice? Bila sam danas u Chemacu, malo mi je previše dati 20 kn za jednu boju, a setova baš nema.

Ako ste negdje vidjele, pišite...

tinars
21.01.2008., 12:32
ima svuda: od DM-a, papirnica/knjižara, samoposluga - zaista svuda!
Idi u najbližu samoposlugu, cijene su od 7-8 kn naviše za set.

Ribica
21.01.2008., 12:55
Mis:
1. godina - zec - okrenuli skafander koji je iznutra imao krzno naopačke, zaljepili uši i pofarbali nos u crno
2. godina - klaun - šivali prema kroju iz Burde
3. godina - Spidermen - kupljeno
4. godina - Spiderman - prošlogodišnje
5. godina - vitez - kaširali i napravili kacigu, štit, oklop, iskoristili mač kupljen na viteškim igrama i napravili konja od tuljka za papir za zamatanje i kutije od jaja
6. godina - crna udovica (pauk) - od spužve izrezali tijelo, noge i napravili glavu (kapu) posprejali crnom i napravili crveni križ na leđima
ove godine - Legolas (gospodari prstenova) - kaširamo glavu za periku i lijepimo bijelu vunu na nju, staru zelenu košulju, kaširamo boce i radimo zelene čizmice i tobolac za strijele (koje su nevidljive :) ) i deda nam je u šumi napravio luk

Tinčo:
1. godina - zec (od Miša)
2. godina - klaun (od Miša)
3. godina - Petar Pan - šivali zelenu košulju, kapu napravili od papira, mač iskoristili od viteza :)
ove godine - Kapetan Kuka - kaširamo šešir, kuku i čizmice, a oblačimo maminu srvenu košulju i stari remen

Super im je jer sve radimo zajedno, a njihove maske su originalne, te se neke ne mogu kupiti u niti jednom dućanu pa su tim i još bolje. :lol:

anchi pp
21.01.2008., 14:52
Ovo su naši uradci od spužve tokom nekoliko godina:

maske (http://picasaweb.google.com/an.chie.ca/Maskare)

jazz
21.01.2008., 16:10

Popapani crvić je super!

nevera
21.01.2008., 19:54
Mi smo bili teletubbies,onaj crveni.
Kostim smo naslijedili od bratića, ali je domaći uradak.
U trbuh smo stavili mali jastučić. Bila je jako ponosna, danas mi kaže: tavi, mama tubuh, amo pesati opet.
I da kod nas sva djeca dobivaju nagrade, mi smo dobili barbiku. Iako joj se ne sviđa poklon, bila je jako ponosna.

A za sljedeću nedjelju planiramo biti mladenka. Haljinu i veo, naručili sa ebaya. Biti će malih preinaka, ali mislim da će joj se svidjeti.

tučica
21.01.2008., 20:09
Joj cure,divim se vama koje ste tako uspješne kreativke i same svojoj djeci radite tako prekrasne kostime. Ja iskreno nemam ni krojačkog ni šivačkog a ni kreativnog smisla pa smo osuđeni na kupovne kostime. :/
Možda se ako ne iz nikakvih drugih pobuda upišem na neki šivači tečaj.

fegusti
22.01.2008., 23:06

baš lijepo, sigurno ste guštale :klap:

violet
23.01.2008., 01:07
Je li netko vidio za kupiti kostim Ljubice (iz Fifi)?

jazz
25.01.2008., 08:37
Kupila sam markizet za zavjese po smiješnoj cijeni i šijem Pepeljugu i leptira. Cure mi pomažu i baš nam je fino.

Razmišljala sam da i sebi kupim crnu postavu za vješticu.
I onda pravac Samobor. :dancingfever:

hm
25.01.2008., 08:49
A moj bi želi biti JURIĆ ...........
Baš smišljam kako ga izvesti.

Ena
25.01.2008., 09:54
A moja je izrazila želju da bude patuljak!
Ima li negdje za kupiti takav kostim?
Isto više volim sama sašiti ali sada baš nemam vremena.

paci
25.01.2008., 09:58
mala hoće biti pingvin, ako ga je netko vidio negdje za kupiti, molim lijepo info gdje

a velika hoće biti mumija :roll: moram kupiti tonu zavoja i to je to.

fegusti
25.01.2008., 10:34
to je i nama jedne godine palo napamet ali smo se onda pitali što ako joj se pripiški?!

saška
25.01.2008., 10:35
Moj zmaj koji bljuje vatru smajlićkojiuočajulupaglavomozid.

fegusti
25.01.2008., 10:35
napamet = na pamet

jazz
25.01.2008., 10:58
mala hoće biti pingvin, ako ga je netko vidio negdje za kupiti, molim lijepo info gdje

Pingvin - Ipercoop dućan KC Jankomir. Ovo mi se čini dobra ideja. Ispod može i jakna i hlače, sve na ovu zimu.

Mumija - da stvarno, šta kad se djetetu :unsure: pripiški?

Ena
25.01.2008., 11:07
to je i nama jedne godine palo napamet ali smo se onda pitali što ako joj se pripiški?!
a napraviti kostim iz dva djela, bijela majica i hlačice, i na njih namotati (nalijepiti) zavoj?!

MikiMama
25.01.2008., 11:18

Pingvin - Mladost u Ilici, mislim da sam vidla i u Mercatoru (to nisam sigurna)

ninochka
25.01.2008., 11:59
a moj želi biti Harry Potter. di da to nađem??
i ne nije dovoljno samo prebaciti plašt, jer di su značka od gryffindora i ostalo? a metla? ne ravna, nego ona kriva za quidditch

bar sam naočale našla. btw, čitamo knjigu i spava s naočalama, kupa se s njima i sve ostalo :lol:

MalaSirena
25.01.2008., 12:07
Ove godine će konačno doći do izražaja kostim leoparda kojeg sam sašila prije dvije godine pa ga prvo nije htio nositi, godinu poslije sam mislila da sam ga u naletu čišćenja bacila pa je bio superheroj kupovni, a onda sam opet pronašla nestalo krzno, a mladunče odlučilo da bi ipak bio leopard. Doduše, htio bi on biti i kostur, ali nemam pojma gdje da nađem tamnoplave tajice na koje bih window colorsima nacrtala kosti :? :? :? :? (a mislim da to baš i nije prigodan kostim za vrtić jer ima klinaca koji se boje pa mi je bolje da bude leopard)

paci
25.01.2008., 13:17
a napraviti kostim iz dva djela, bijela majica i hlačice, i na njih namotati (nalijepiti) zavoj?!

to sam i mislila, prišiti zavoje na neke stare taice i majicu i vozi.

hvala za savjete o pingvinu, budem pogledala.

brigita2
25.01.2008., 15:23
Evo par ideja za zmaja :

http://www.nextag.com/dragon-costume/search-html

imate još tjedan dana za sašiti.

cinderella
25.01.2008., 18:56
di su značka od gryffindora i ostalo?

značku možeš napravit tak da na internetu nađeš i isprintaš (ak možeš i plastificiraš) simbol/znak griffindora i sama napraviš značku

ninochka
25.01.2008., 18:57
di su značka od gryffindora i ostalo?

značku možeš napravit tak da na internetu nađeš i isprintaš (ak možeš i plastificiraš) simbol/znak griffindora i sama napraviš značku

:love: ljubim te. toliko me stiltao s tom opsjednutšću potterom da mi nije uopće palo na pamet

cinderella
25.01.2008., 19:00
nema na cemu :)

Kora
25.01.2008., 23:38

Vidjela sam u Mercatorovom katalogu da imaju kostim pingvina i htjela ga kupiti za K. ali još nisam stigla. Valjda ga neće prodati dok se ja sjetim otići. Probaj pogledati tamo.

Ena
26.01.2008., 07:37
A moja je izrazila želju da bude patuljak!
Ima li negdje za kupiti takav kostim?
Isto više volim sama sašiti ali sada baš nemam vremena.
Nitko nije vidio patuljka? :(

Arwen
26.01.2008., 09:03
Može li mi neko reći kad tačno budu maškare, tako bih voljela nešto organizovati :)

05. 02 je zadnji dan,kod nas uvijek budu tada u utorak ali npr u rijeci traju već odavno i imaju događanja preko vikenda
vidiš ja se ni ne sječam nekih događanja za maškare dok sam bila u Sa
a možda mi to tada nije bilo zanimljivo ipak sam bila u pubertetu :mrgreen:

aleksandra70vanja
26.01.2008., 10:19
dajte neku ideju za nekog tko:
1. ima kreativnost ne na nuli nego debelo ispod nule, ja nemam kreativnost ni u tragovima
2. ima 2 lijeve što se tiče šivanja, odnosno moj domet je zašiti dugme

ja sam kupila u TL kostim trnoružice, ali bi voljela i nešto home made, ali nemam blage što
cura, 4.5 godine

paci
26.01.2008., 18:04

Vidjela sam u Mercatorovom katalogu da imaju kostim pingvina i htjela ga kupiti za K. ali još nisam stigla. Valjda ga neće prodati dok se ja sjetim otići. Probaj pogledati tamo.

nema više, bio MM danas u Mercatoru

tweety
26.01.2008., 18:17
dajte neku ideju za nekog tko:
1. ima kreativnost ne na nuli nego debelo ispod nule, ja nemam kreativnost ni u tragovima
2. ima 2 lijeve što se tiče šivanja, odnosno moj domet je zašiti dugme

ja sam kupila u TL kostim trnoružice, ali bi voljela i nešto home made, ali nemam blage što
cura, 4.5 godine
Daj pitaj Aletu da ti linka sliku svoje Pipi.
Oduševila sam se sa spužva bobom kojeg su napravili prošle godine.
Kao stvoreno za nas koje nemamo kretivnosti ni mrvicu, ne znamo šđivati, ne znamo ništa.
Treba samo izrezati spužvu, zalijepiti, malo bojati i to je to.
Hm.....problem je jedino, ako tvoja prinčipesa ne želi biti spužva bob.......ali dobro...ostaje ti vlastito zadovoljstvo.

cinderella
26.01.2008., 22:22
ali bi voljela i nešto home made, ali nemam blage što
cura, 4.5 godine

mislim da je pipi duga čarapa najjednostavnija - može se maskirati bez šivanja - samo iskoristiš robu koju već imaš: tvoje ili tatine cipele (al ih pričvrsti za nožicu jer bu se popikavala dok hoda), prugaste štramplice ili 2 različite čarape (- pipi je u knjizi nosila one iznad koljena. imaš i za kupiti dječje zimske štramplice koje imaju drukčije prugice na svakoj nogavici) i haljinicu ili tvoju ljetnu za plažu (ak ju imaš, ili kakvu tuniku).

http://www.ard.de/-/id=542170/property=zoom/width=300/height=400/pubVersion=4/139ux2v/index.jpg

http://www.lupiga.com/enciklopedija/slike/2002-03-15pippi.jpg

mama courage
26.01.2008., 23:32
ja imam traumu od homemade kostima. uvijek sam kao dijete htjela one kupovne krinoline, a uvijek bi me mama u pipi dugu čarapu spremala... :roll: uzasavam se igle i konca.

dijanam
26.01.2008., 23:52
Ne volim maškare, a moram se truditi jer imam četvoro svoje i još nešto više druge svoje djece s kojima se moram maškarati.

Kreativke, kako bi mogla izraditi kostim teletabisa?
Bi li bilo bolje uzeti spužvu od centimetra pa je obojati ili spužvu samo umetnuti u neke deblje djelove, a kostim sašiti od tkanine?

Dajte mi ideje molim vas.

MalaSirena
27.01.2008., 08:11
Ja bih ipak željela napraviti i taj kostim kostura, da ga iznenadim. Gdje da kupim neke tamnoplave pamučne tajice, ali da nisu skupe?

MOgu li se kosti doista nacrtati window colorsima na tkanini da to nekak izgleda?

cinderella
27.01.2008., 09:05
MOgu li se kosti doista nacrtati window colorsima na tkanini da to nekak izgleda?

imaš posebne boje za tekstil u hobby shopovima i nekim shopping centrima.

imaš Fashion pen od JAVANE kojim na foliji napraviš sve isto kao kod window color boje a kad se osuši slikicu skineš s folije i staviš ju na tkaninu. preko sličice staviš papir za peglanje (isto u hobby shopu) i peglaš do 2 min na temp. za pamuk. tada je slika fiksirana i može se prati do 40 stupnjeva i pegla se s krive strane.

meni draža boja za tekstil (ali manje precizna jer je potreban kist) je isto od Javane - zove se Opak - imaš ih za svijetle i tamne tkanine. ja uvijek kupim za tamne tkanine jer one idu i na svijetlu i na tamnu. s tom bojom direkt s kistom crtaš po tkanini i kad se osuši peglaš robicu s obrnute strane oko 5 min. tad je sličica fiksirana. isto možeš prat do 40 stupnjeva.

nadam se da sam pomogla, sretno ak ćeš eksperimentirat :bye:

e, da. zaboravila sam napomenuti da su i jedne i druge boje za tkaninu skuplje od window color boja

anima
27.01.2008., 11:27
ljudi dajte prijedlog gdje kupiti kostim a da nije TL gdje koštaju 200 kn pliz :)

tweety
27.01.2008., 11:33
u mercatoru ima nešto.
cijene koje sam vidjela su 36kn (zoro)
i 77 (vještice i još koješta)

cinderella
27.01.2008., 11:35
jesi gledala u shopping centrima - emmezetta, ipercoop i dr. su prošle godine imali kostime. ne znam kakve su cijene.

bila nedavno u metrou. tamo vidla velki izbor po smiješnim cijenama (ak nisu razgrabili). ako imaš karticu za metro isplati se otić

anima
27.01.2008., 11:52
jesi gledala u shopping centrima - emmezetta, ipercoop i dr. su prošle godine imali kostime. ne znam kakve su cijene.

bila nedavno u metrou. tamo vidla velki izbor po smiješnim cijenama (ak nisu razgrabili). ako imaš karticu za metro isplati se otić

malo sam gledala sad po netu ali nigdje ne piše veličina, tj. u getrou imaju veličine od 7 god. nadalje, ne znam kako je u Mercatoru, sviđaju mi se cijene i kostimi ali veličina? morat ću otić, još kad bi mi bilo usput :roll:

josie
27.01.2008., 13:22
mi smo prošle godine za fašnik bili dva fratra i časna.
kostim piece of cake napraviti, a jako jako je efektan.
za ovaj halloween sam , po običaju bila vještica, a J. kosturko.

ak uspijem naći gdje sam spremila fotke, budem metnula da vidite.

emily
27.01.2008., 13:28
ljudi dajte prijedlog gdje kupiti kostim a da nije TL gdje koštaju 200 kn pliz :)

Merkator, u Vukovarskoj imaju kostime u rasponu od 40-120 kuna
Indijanci, vile, nekakva princeza jagoda, klaun...

sir_oliver
27.01.2008., 21:33
koliko god ja napravila fora kostim, kakav nitko nema ona bi da bude vila iz trgovine.

Honey
27.01.2008., 21:59
Moje dijete ne želi nikakav kostim, ne želi ići u maškare :cry:
Kupili smo mu kostim, možda se predomisli, i svidio mu se, ali ga ne želi ni probati...
A meni se tak ide u maškare!

bfamily
28.01.2008., 20:39
Mi smo prosle godine bile zecice a tata lovac.
Mala je imala 6 mj. i bas je bila slatkica :zaljubljen: u rozim skafanderu, sa usicima kupljenim u dm-a i nacrtanim crnim brcima i nosicem.

Ove godine cemo biti vile, a tata vilenjak ako mu nademo sto da obuce. Njoj sam kupila u TL u kompletu suknjicu, krila i rajf za 70 kn i jos 10 kn za stapic.
Sebi sam uzela malo tila za suknjicu, malo cemo se nasminkati sljokicama i to je to.

Joj, jedva cekam. :dancingfever:

bfamily
28.01.2008., 20:43
Moje dijete ne želi nikakav kostim, ne želi ići u maškare :cry:
Kupili smo mu kostim, možda se predomisli, i svidio mu se, ali ga ne želi ni probati...
A meni se tak ide u maškare!

Jeli on izrazio neku zelju sto bi htio biti? Probaj mu predloziti da bude nesto drugo, nesto sto obozava. Obuci se i ti, mozda ce onda htjeti...
Nadam se da ce se predomisliti.

domy
28.01.2008., 22:59
Evo mi kupili u Getrou za 21 ovo
http://public.fotki.com/mogi/svatarije-1/27012008018.html
Zar nije slatko...?
Meni je preslatko. :heart: [/url]

paci
29.01.2008., 07:48
kupila sam pingvina u mladosti u petrinjskoj kod trga, zadnji mali, hvala na info :D

mimazg
29.01.2008., 13:41
Ja sam svoju malu okruglicu sa plavim uvojcima i plavim okicama mislila umaskirati u Kupida. I sve sam smislila al mi nikak ne idu krila. Jel ima tko kakvu ideju kak da krila napravim (čerupanje kokoši i ostalih ptica ne dolazi u obzir 8) )

Frida
29.01.2008., 14:13
Probaj čvrstom žicom i tilom, ako ti baš nije važno da budu pernata.

Perja ima za kupiti u Chemacu, neznam koliko si spremna potrošiti, odnosno koliko velika su krila koja treba popuniti. Možeš izrezati krila od nekog debljeg papira pa na njega naljepiti perje.

Kao treća, po meni zadnja ako sve radiš sama je kupovina nekog od setova s krilima u TL, ima ih od 49 do 79 kn.

mimazg
29.01.2008., 14:17
Hvala Frida. :* Ovo s tilom mi se najviše sviđa. Mislila sam žicom al nisam znala s kojim materijalom. Hvala hvala puno

Frida
29.01.2008., 17:57
Nema na čemu, čekamo slikice preslatkog Kupida!

marta
01.02.2008., 18:25
Ja uprav sijem set gusarskih hlaca, kosulja, zastava, marama s dreadlocksima i nizem ogrlice i medaljone... Mi smo Piratijska riba, sto bi rekao jedan kolega.

aleksandra70vanja
01.02.2008., 19:18
moja kreativnost se svela na kupovinu još jednog kostima, pa će mi dijete uz trnoružicu, biti i kalun
što mogu kad nemam smisla za takve stvari

meda
01.02.2008., 23:26
ja sam prvo hterjal da bude patuljak, obukla bi ga u njegovu normalnu robu (ima kapu ko patuljak), hlace u dokoljenke, napravila ili nacrtala bradicu i nosic, i dala mu u ruke lopaticu i fenjer. al lopaticu i fenjer nisam nasla (ne mogu rec da sam se pretrgla od trazenja :oops: ), i na kraju sam danas u dm-u nasla kapicu u boliku pcelice, i to ce imati. ima zutu jaknu, pasent je, i kvit. jos je premali pa me strah da ne posizi ako mu obucemo ensto izvan njegovog svakodnevnog autfita, ne bi bilo prvi put :roll: :mrgreen:

Ena
01.02.2008., 23:47
ja sam prvo hterjal da bude patuljak, obukla bi ga u njegovu normalnu robu (ima kapu ko patuljak), hlace u dokoljenke, napravila ili nacrtala bradicu i nosic, i dala mu u ruke lopaticu i fenjer.
Ja sam L. sašila odijelce, kapicu i cipelice patuljka - odijelce nije baš identično, sašiveno od materijala kojeg sam našla u kući, ali su cipelice sa izduženim vrhom :)

Mislila sam napraviti bradu, ali sam vidjela u slikovnici 'Snjeguljica i 7 patuljaka' da postoji jedan patuljak bez brade. Taj patuljak će biti L. :mrgreen:

Ena
01.02.2008., 23:49
ja sam prvo hterjal da bude patuljak, obukla bi ga u njegovu normalnu robu (ima kapu ko patuljak), hlace u dokoljenke, napravila ili nacrtala bradicu i nosic, i dala mu u ruke lopaticu i fenjer.
Ja sam L. sašila odijelce, kapicu i cipelice patuljka - odijelce nije baš identično, sašiveno od materijala kojeg sam našla u kući, ali su cipelice sa izduženim vrhom :)

Mislila sam napraviti bradu, ali sam vidjela u slikovnici 'Snjeguljica i 7 patuljaka' da postoji jedan patuljak bez brade. Taj patuljak će biti L. :mrgreen:

meda
03.02.2008., 01:31

:

eh, kad si ti majstorica ;)

anchi pp
03.02.2008., 09:03
Pizza cut.
Od spuzve, crvene boje (kecap), zutog krep-papira (sir), smeđi papir (šampinjoni) i rozog i zelenog filca (šunka i masline).
Na kraju nisam baš bila zadovoljno s cjelokupnim efektom, ali kažu da nije loše.

smoki
03.02.2008., 09:28
Renata je bubamara - na vlastiti zahtjev.
Crne hlačice, crna jakna, plašt od crvene postave sa naljepljenim crnim flizelinom u krugovima, na glavi crveni rajf sa polovicama ping-pong loptice, ofarbane u crno.
Valjda se dobili ideju. Moram reći da sam se iznenadila kako je jednostavno išlo, valjda mi dijete nije zahtjevno

babax2
03.02.2008., 14:55
bok ženske, ja sam nova..

ovaj kutak kreative mi je super :D
eto da se pohvalim , jućer smo osvojili 1. mjesti u Samoboru ( tuš kabina)
a prije 3 godine na Šalati dobili nagradu za 1.mjesto ( grožđe)

drago mi je što sve maske koje pobjeđuju su rukom napravljene i nagrađuje se originalnost.
Mi smo jućer ujutro na brzinu kaj smo imali doma složili i isplatilo se..

nisam se htjela jako hvaliti :oops: ali sam željela to podjeliti s Vama.
super ste ali nemam baš vremena biti na forumu...

:)

tinars
03.02.2008., 18:57
Ja sam svoju malu okruglicu sa plavim uvojcima i plavim okicama mislila umaskirati u Kupida. I sve sam smislila al mi nikak ne idu krila. Jel ima tko kakvu ideju kak da krila napravim (čerupanje kokoši i ostalih ptica ne dolazi u obzir 8) )

Probaj čvrstom žicom i tilom, ako ti baš nije važno da budu pernata.

Perja ima za kupiti u Chemacu, neznam koliko si spremna potrošiti, odnosno koliko velika su krila koja treba popuniti. Možeš izrezati krila od nekog debljeg papira pa na njega naljepiti perje.

Kao treća, po meni zadnja ako sve radiš sama je kupovina nekog od setova s krilima u TL, ima ih od 49 do 79 kn.
Malo kasnim, ali tek sad čitam.
možeš napraviti oblik od čvršće žice i obući ga najlonkom (bijelom ili kakvom god) i ukrasiti po želji.

anchi pp
04.02.2008., 10:18
bok ženske, ja sam nova..

ovaj kutak kreative mi je super :D
eto da se pohvalim , jućer smo osvojili 1. mjesti u Samoboru ( tuš kabina)
a prije 3 godine na Šalati dobili nagradu za 1.mjesto ( grožđe)

drago mi je što sve maske koje pobjeđuju su rukom napravljene i nagrađuje se originalnost.
Mi smo jućer ujutro na brzinu kaj smo imali doma složili i isplatilo se..

nisam se htjela jako hvaliti :oops: ali sam željela to podjeliti s Vama.
super ste ali nemam baš vremena biti na forumu...

:)

babax, sjećam se grožđa sa Šalate, bilo je jednostavo i genijalno! Mi smo tada bili cvijeće, 2. mjesto :mrgreen: . Stavi sliku tuš-kabine, jako me zanima kako izgleda.

Jučer i prekjučer smo obišli nešto maskenbala (Dubrava i Sesvete), osvojili smo svaki put 2. nagradu, slike možete vidjeti ovdje:

http://picasaweb.google.com/an.chie.ca/Maskembal2008

babax2
04.02.2008., 13:15
slike stavim kad ih dobijem :oops:
nisam imala fotić , strašno.. tak da sad puštam glas tko je bio s nama da mi pošalje neku fotku jer i mm nije vidio..

ajde baš super za 2.mjesto...kažem ja mojoj F da je bitno sudjelovati ali ono na Šalati je bio 1. tako javni izlazak i pobjeda...pa ti reci..

bitno je da sam bacila svoju braću ( oboje završili primjenjenu) u sijenu... :D sa svojim kreacijama....

no dobro je kaj ona to hoće isfurati...tak se držala kak da je oblećena u kraljicu! :)

babax2
04.02.2008., 13:32
joj kak sam se sada nasmijala ...sve si mislim kak ti mm liči na našeg tancera Luku :lol:

nemam cajta dobro pogledati kad ono fakat Luka..jako je lepo :P

inače maske su superrrrr..ja to tak volim kad doma radimo..to i klince veseli..

:D

Ena
04.02.2008., 15:21
anci pp, pa pizza cut ti je super!!! :naklon:
A i sendvić je genijalan!!!
A ni Luka nije loš! :mrgreen:

Ena
04.02.2008., 15:22
anci pp, pa pizza cut ti je super!!! :naklon:
A i sendvić je genijalan!!!
A ni Luka nije loš! :mrgreen:

anchi pp
04.02.2008., 15:26
:mrgreen: 8)

anchi pp
04.02.2008., 15:27
Ja sam radila pizzu, frendica sendvic, da ne ispadne da se kitim tudjim perjem.

Ena
04.02.2008., 15:36
Mi se nismo natjecali ma nismo ništa ni osvojili, ali ja sam jako ponosna na svog patuljka (http://public.fotki.com/lana-m/makarice/). :)

faith
04.02.2008., 15:45
Anchi pp, odlične maske, zaslužili ste i bolje od 2. mjesta.
Moji dečki će biti crveni auto, kostim je već skoro gotov, samo treba pojačati "karoseriju" od naprijed, i kralj, sašila sam veliki crveni plašt i kupila krunu.

mimazg
05.02.2008., 11:10
Hvala svima za ideje za Kupidova krila. Taman sam kupila til, i skužim u TL gotova krila. Pa kako je naš mali Kupid izgledao možete pogledati ovdje: http://anggi.blog.hr/

fegusti
05.02.2008., 13:47
Prekrasne rukotvorine!
I sendviči i pizze i patuljci i kupid :zaljubljen: i... ma, predivno.

mi se ove godine ne maškarivamo - veliko dijete nije zainteresirano, a malo je premalo pa čekamo sljedeću godinu...

Joe
08.02.2008., 14:17
Da se malo pohvalim i stavim sličice moje Ariele (http://public.fotki.com/iva456/sijeanj2008/10ariela1.html)

kostim je sklepan nabrzaka, bez kroja, uz pomoć moje mame kojoj se žurilo... i jako je bio uspješan!

Njen ozbiljni izraz lica ne znači da je nezadovoljna ili da joj je neudobno... neeee, ona pozira!

Ena
08.02.2008., 15:41
:klap:

laky
26.01.2013., 20:16
malo dizem ovaj mrak dobar topić :)

stella
28.01.2013., 13:14
Naš glavni dio outfita za gusara je gotov. Od tatine stare košulje napravljene hlačice na gumu. Od moje crne košulje je nastao prsluk (rezanjem rukava).Šešir smo napravili omatanjem jedne zdjelice da dobijemo oblik, dosta ljepila i na kraju smo to obukli u crni materijal.Na bijeli majicu sam našila dio čipke na ovratnik, koji se kasnije lako i skine. Kupili smo mač, pokrivnki za oko, jednogled i kuburu za cca 20 kn.Napravili smo kartu skrivenog blaga, tako što sam potpalila rubove papira i premazala ih crnom kavom.Tu je još i škrinjica za blago od kutije za cipele, obljepljena crnim samoljepljicim papirom, pobojana u zlatne trake, jedan stari ključ. Napravila sam i novčiće od kartona, pofarbala ih u zlatnu boju, sad se suše pa nisam slikala. Još ćemo smislit čizme (imam ideju, samo trebamo malo vremena). Meni je mrak, a i M. se sviđa.
Za curku imamo crni šos od tila, crno bijele prugaste najlonke, bielu košulju koja već ima čipku u sebi,maramu oko struka, gusarsku kapu rađenu od kartona i samoljepljive folije.

Od prošle godine je bila ideja za štrumfetu. Kupila sam plave tajice i majicu, te sašila kapicu po štrumpf kroju, na to je išla perika duge plave kose i šosić od bijelog platna i tila na gumicu.

Ubacit ću i ostatak slika http://public.fotki.com/matijana/makare/imag0788.html

Nikolina-Zagreb
30.01.2013., 08:13
Osvjezavam temu, no, ako postoji neka slicna - novija, molim moderatorice da me presele.

Imam pitanjce: Da li ste slucajno negdje vidjeli, bilo u gradu ili na Internetu, kostim za Pupija iz crtica Pupijeva potraga ili da li znate tko bi mi to mogao sasiti.
Hvala

Anka
01.02.2013., 14:05
Trebam pomoć oko toga kako petogodišnjaku napraviti bradicu od Šegija iz Scooby doo crtića, osim da mu je nacrtam, bit će u vrtiću i sav će se zamuljati...

Mima
01.02.2013., 14:08
Ja sam više očajna od te potrage za kostimima, svake godine isto i na kreju nemam što kupiti.
Dajte mi recite gdje još uopće da gledam - bila sam u Nami, Konzumu, Intersparu, Mulleru, DM-u, NKD-u, Pinku u Importanneu, Tisku .. svuda su isti kostimi, za curice od 8 godina može se naći princeza, vještica, indijanka i to je to.

aleksandra70vanja
01.02.2013., 14:55
mi moramo nešto sklepati za maškare u školi
mora biti home made
razmišljam da ih prijavim ministarstvu
ili inspekciji :mrgreen:
ja sam iz kraja gdje je jaka tradicija maškaranja, gdje se živi za taj dio godine
i nikad to nisam voljela
i to mi je tlaka
i nemam ideju
a ona se želi maškarati
no ni ona nema ideje u što bi
:cupakosu:

Peterlin
01.02.2013., 14:59
mi moramo nešto sklepati za maškare u školi
mora biti home made
razmišljam da ih prijavim ministarstvu
ili inspekciji :mrgreen:
ja sam iz kraja gdje je jaka tradicija maškaranja, gdje se živi za taj dio godine
i nikad to nisam voljela
i to mi je tlaka
i nemam ideju
a ona se želi maškarati
no ni ona nema ideje u što bi
:cupakosu:

SOVA (mudra ptica) - opisala sam je već negdje nedavno, ali ne mogu to sad naći:
Uzmi običnu kapicu čarapu bez ukrasa. Gore nalijepi velike okrugle oči i kljun + uši od kartona ili vunice.

PAS - ista fora, samo na kapicu nalijepiš dugačka od kartona izrezana uha, djetetu ofarbaš nos u crno i prikvačiš rep. Moj mlađi je to obožavao.

SAT - objesiš djetetu oko vrata okrugli podmetač za vruće rajngle i na to pričvrstiš brojke i kazaljke.

Pogledat ću doma ima li što još od mojih (ja to dijelim nemilice pa mi se zbirka već osipala...)

aleksandra70vanja
01.02.2013., 15:01
treba cijeli kostim
ne samo glava

AdioMare
01.02.2013., 15:17
pa je li imaš neki plašt?

mendula
01.02.2013., 15:27
Meni je ovo grožđe (http://www.pjesmicezadjecu.com/maskare/kostim-grozde-dp1.html) prilično jednostavno i jeftino.

aleksandra70vanja
01.02.2013., 15:27
nemam plašt

aleksandra70vanja
01.02.2013., 15:29
super je grožđe
ali to je stariji razred lani tio kolektivno

AdioMare
01.02.2013., 15:30
ako nemaš plašt, a možeš li ga nabaviti? :mrgreen:

pogledaj ovaj mendulin kostim, super je!
vidiš, vidjela sam nešto slično ranije sa žutim i plavim balonima, ali mi pamet kratka.

peterlin, na kakvu kapu misliš?

Peterlin
01.02.2013., 16:50
nemam plašt

Ne trebaš plašt. Nađi bilo koju svoju veliku kvadratnu maramu i nek si dijete zaveže oko sebe.

Ili žrtvuj neku svoju ili muževu otpisanu jednobojnu majicu kratkih rukava na koju nacrtaš markerom što god želiš - perje, dlaku, razno.... Dijete to obuče i imaš jeftinu i brzo gotovu masku.

Još mi je ovo palo na pamet (radila svojoj djeci):

KUHAR-KUHARICA
Daj djetetu bijelu majicu ili pregaču + kuharsku kapicu (napraviš od kartona obrub, a gore "gljivu" od bijele salvete - treba ti samo klamerica, nikakvo ljepilo).

Moj sin je susjedi obećao svoj muški kačket da se maskira u lopova. Sigurno će trebati i druge dijelove odjeće, ali to je ključno.

Za ostalo prvo vidi kakve stvari imaš u kući, pa uredi prema tome. Ako imaš crnu majicu ili još bolje vestu ispod koje ide bijela majica, jednostavna ti je maska pingvina.

Ufff, zašto su moji dječaci tako brzo izrasli? Od svih maski ostao je samo crni plašt (upotrebljiv za mađioničara, Zorroa, Dartha Vadera, vješticu, smrt i spomenutog pingvina) ali to mi mlađi sin ne da - treba mu još. Stariji se zadovoljava kaubojskim šeširom.

Peterlin
01.02.2013., 16:59
ako nemaš plašt, a možeš li ga nabaviti? :mrgreen:

pogledaj ovaj mendulin kostim, super je!
vidiš, vidjela sam nešto slično ranije sa žutim i plavim balonima, ali mi pamet kratka.

peterlin, na kakvu kapu misliš?

Najobičniju kapicu koja se navuče na glavu. Moji dečki to zovu "robijašica". Kupiš na placu za 10 kn ili manje. Nisam kupovala jer moja svekrva ih je isplela cijelu hrpu.

Inače, ako je dijete npr. patka, žuta šilterica je izvrsna.

Moj sin je bio krokodil - imao je na zelenoj ženskoj šilterici od samta zalijepljene zube na šiltu i gore oči od dvije tenis loptice. Zelena pidžama ili ne znam što je već imao - odijelo od neke moje stare majice i super.

Drugi sin je bio pas. Jedan je bio žaba (isto kao i krokodil, samo bez repa i zubi). Bili su gljive muhare u vrtiću.

BIli su harlekini (to mi je bila krasna maska, šteta što nemam digitalne fotografije): http://www.google.hr/imgres?imgurl=http://darkdreams.d.a.pic.centerblog.net/o/02e31812.jpg&imgrefurl=http://darkdreams.centerblog.net/4083-pierrot&h=480&w=353&sz=21&tbnid=GwfDyB9WP_v5YM:&tbnh=93&tbnw=68&prev=/search%3Fq%3Dpierrot%2Bpictures%26tbm%3Disch%26tbo %3Du&zoom=1&q=pierrot+pictures&usg=__OYelhLuoAlA8COrxFStfwPGzryY=&docid=KWNNMyMzoSPnQM&sa=X&ei=ZOULUd6yK-qm4ASht4GgCQ&ved=0CDwQ9QEwBQ&dur=236

Bili su Beduini - kuhinjska krpa na glavu pričvršćena crnom elastikom + dječja plahta umjesto plašta.

Bio je mlađi sin križar - štrikala sam "pancirku" od debele sirove vune. Posudili smo prijateljima, nikad mi se nije vratila ali nema veze, ionako bi sad bila premala. I štit je imao i mač od kartona.

Stariji je bio Charlie Chaplin (sa šeširom i kišobranom). Mlađi je lani bio Yoda - imao je heklanu kapu s ušima i nekakav štap koji je sam našao + obvezni plašt.

Eto, ne mogu se svega sjetiti. Prebrzo su mi narasli.

sss
03.02.2013., 20:27
Ja ne kupujem kostime, već naparvim nešto na brzinu, tu i tamo. Ovo je upravo završeno:
http://public.fotki.com/gugac/moje-home-made-igra/2013-02-03-19-31-31.html
Potrebna je samo jedna stara muška T-shirt kratkih rukava, škare, šivaća mašina i cca 10 minuta vremena. Sin je poželio u maškarama biti ''albino ptica'' :-). Oduševljen je ovim rješenjem. Čak je rakao da ako ne znam napraviti glavu, ni ne trebam, da mu je ovo baš super.
A ovo je od prošlog tjedna. Meni je baš zakon:
http://public.fotki.com/gugac/moje-home-made-igra/2013-01-29-18-29-19.html