PDA

Pogledaj cijelu verziju : Lagani voćni kolač

ivancica
07.03.2005., 11:04
Ispeći biskvit od tri jaja( 3 jaja, 3 žlice šećera, 3 žlice brašna, malo praška za pecivo).

Skuhati 1/2 kg voća ili uzeti gotovi kompot pa ga samo zagrijati do vrenja u 4,5 dl vode( ja sam radila sa kompotom od višanja). Ako postoji sok u kojem je bilo voće od tih 4,5 dl se umanji za količinu tog soka koji se onda također skuha s voćem. U voće ukuhati 2 pudinga boje voća( ako je voće jagoda-puding od jagode). Ja sam uzela puding od vanilije i kad sam dodala sok od višanja bilo mi je crveno. Smjesu izliti na biskvit i na hladno staviti gore šlag.

željka!
07.03.2005., 11:36
ovo mi super zvuči :)
....to bi mogla napraviti sutra kad se malo oporavim od banana kocki (ne mislim da sam se fizički umorila od pravljenja kolača, već sam uništila organizam od unešene količine kolač ;) )

Dabo
07.03.2005., 12:12
Ja sam radila to isto sto i Ivancica i to bas ovaj vikend samo sto sam radila sa sokom od naranci. Biskvit se malo smoci sa tim sokom da bude socan. U soku od naranci (kao inace u mlijeku) se ukuha puding od vanilije i to je krema, na nju se stavi slag. Ovaj kolac se zove Lambada kocke. Meni je ispalo malo kiselkasto, ali uz jos secera bilo bi odlicno, osvjezavajuce.

white_musk
12.03.2005., 08:05
pravila juce, kolac dobio sve desetke :)

ja sam pravila sa zamrznutim sumskim vocem i pudingom od maline i ispalo je fenomenalisticno.

thanks ivancice :*

ivancica
12.03.2005., 21:57
Baš mi drago da ti se sviđa. :D
Ja sam ga danas opet radila, moji ga obožavaju, a i imali smo goste, tako da je cijela tepsija kolača planula dok si rekao keks. :lol:

Janoccka
13.03.2005., 21:14
A tko ti kriv kada zoveš u goste one koji puno jedu :mrgreen: :mrgreen:

Evo ti recept za moj biskvit ako budeš htjela probati nešto drugačije, mada je i tvoj jako fin:

1 jogurt
2 jaja
1/2 šalice ulja
1/2 šalice smeđeg šećera (oriđiđi ide 1 šalica ali je i ovako dosta, mislim da sam ja znala staviti i 1/4 šalice, ali ga sada već dugo nisam pravila pa se ne sjećam točno.....)
1 1/2 šalica brašna (piše oštro ali ja koristim samo tip 850 tako da staviš koje imaš)
1/2 praška za pecivo

U biti, najbolje ti je doći i probati :)

Mamita
13.03.2005., 23:11

ma jel to neka na aluzija :lol: :lol: :lol:

ivancica
14.03.2005., 02:46

ma jel to neka na aluzija :lol: :lol: :lol:

Šta ću kad su svi gosti koji dođu izjelice da boli glava. :lol: :lol: :lol:

apricot
14.03.2005., 08:45
Zaključak, sve Rode puno jedu!

Janoccka
14.03.2005., 22:31
Ma ti gosti koji puno jedu su samo jedan i jedini MM! Osim ako Ivancica nije imala jos neke goste kojima je prodala istu foru da pravi kolace samo za njih 8)

ivancica
14.03.2005., 23:44
U šta ste mi pretvorile topic, nećete više ništa dobiti slatko kad dođete u goste :P

HELI
15.03.2005., 10:22
Ja sam taj kolač kad mi se neda peći biskvit znala raditi i s petit keksima, i isto je odličan (meni se okus još više sviđa, samo se ipak biskvit ljepše reže)

Janoccka
15.03.2005., 11:01
U šta ste mi pretvorile topic, nećete više ništa dobiti slatko kad dođete u goste :P

Ma može i slano! Ja ne biram :mrgreen:

ninet
16.03.2005., 13:07
I ja imam varijantu tog kolača sa petit keksom, s tim da su voće kuhane jabuke isječene na kolutove, a svaki sloj kolača drugi puding, pa bude trobojni...mljac

white_musk
16.03.2005., 18:49
I ja imam varijantu tog kolača sa petit keksom, s tim da su voće kuhane jabuke isječene na kolutove, a svaki sloj kolača drugi puding, pa bude trobojni...mljac

mozel malo detaljnije :)

zvuci mljac

ninet
17.03.2005., 08:30
Dakle kutija petit keksa, jedno cetiri jabuke, one blago kisele, šećer po želji i tri pudinga npr. jagoda, limun i borovnica. Jabuke isječeš na kolutove (oguljene) i skuhaš u slatkoj vodi. U tu vodu ukuhavaš puding jedan po jedan. Složiš red keksa u četvrtasti kalup ili tepsiju, staviš vruće jabuke i preliješ pudingom, pa opet red keksa, jabuke puding i još jednom tako, s tim da ti na vrhu ostane puding (u stvari žele...puding je valjda kad je na mlijeku). Keks ne trebaš posebno vlažiti, upit će sok iz jabuka. Naravno postoje i druge varijante voća, breskve su super, ali sad im nije sezona...
:)