PDA

Pogledaj cijelu verziju : Dražesni pupoljci proljetni 2006. (15. dio)

knatkaj
04.03.2008., 17:48
Bok mame, klinci i klinceze!

Napokon da vam se javim iako cu biti kratka jer jos ne mogu sjediti!

Tiwi tebi se zahvaljujem sto si pozdravila cure i prenjela im moju radosnu vijest

I tako da vam sad tocno sve napisem Kristijan rodjen 12.02. u 21:24 vinogradska bolnica
Tezak 3320g i 50 cm dug,po izlsku iz bolnice tezio je 3200g, nakon deset dana dobio 240g a ja sam presretna jer moj malisa je pravi ciciljubac

Ostvarila mi se zelja koju s Domijem nisam imamla - moje djete cica :D :D

Domi je sada vec pravi decko mali brbljavac ili kako bi on sam rekao " mamin i tatin cin"(sin), ide u jaslice koje je savrseno prihvatio i u njih odlazi radostan, bracu obozava stalno ga ljubi i mazi i pokusava mu dati pet sa rukicom.
Iskreno bilo me jako strah kako ce ga prihvatitiu ali bolje nije moglo biti znaci uspjela sam ga dobro pripremiti iako je realno jos mali!

evo linka sa slikama pa pogledajte moje decke

http://public.fotki.com/lina2/dominik-i-braco-kri/

I za kraj
Dominik i Nika sretan vam 2. rodjendan

Velike puse svima velikima i malima!

summer
04.03.2008., 19:12
knatkaj, :heart:

Uzivaj u dojenju i ne citaj nas nezadovoljnice koje bi to uskratile djeci (srecom smo premekana srca i uzivamo i same) :mrgreen:

zrinka
04.03.2008., 19:41
cure, citam vas
fotke su vam super!
cestitamo niki i domiju rodjendan i luni za sestru :heart:

summer, kako mi je kreso, zbilja bi mogla pasti neka kava :D

Sanja
04.03.2008., 20:00
Knatkaj :heart: , dobrodošla natrag i uživaj u svojim dečkima. :heart:

emira
04.03.2008., 20:13
Knatkaj :heart: čestitke!!! Dečki su ti medeni!

anjica
04.03.2008., 20:36
Knatkaj decki su ti predivni :heart:
Domiju i Niki sretan 2. :* :*
Luna cestitke za sestru

saška
05.03.2008., 08:18
Knatkaj sinovi su ti prekrasni! Uživaj!

Irchi
05.03.2008., 09:48
Helena, sretan ti drugi!!!!! :joggler: :preskaceuze: :sing: :D :*

Sa zakašnjenjem i Niki želimo sretan rođkas! :*

Knatkaj, dečki su ti :*.
:love: da se brzo oporaviš i piši nam kako ste se snašli.

Sanja
05.03.2008., 10:41
Helena, sretan ti rođendan! :love: :heart:

stephanie
05.03.2008., 11:09
Mene neka nadnaravna sila par dana nije pustila na forum, pa kasnim s čestitkama..

Domi, Nika, Helena sretan vam rođendan!

Već sam se htjela ovdje požaliti kak Emilija loše spava, a onda vidim da nije jedina :mrgreen: . To je faza, zar ne? Nadam se samo da neće trajati do osnovne škole ....
Nevjerojatno kak je raspoložena i aktivna, a malo spava. Obavezno nakon spavanja babyTV, tak ju je tata naučil, ona gleda TV, a on si može u miru skuhati kavu. Obožava se voziti, po 1000 puta dnevno kaže "brm-brm baba", da je vozimo baki. Sestra ima curicu godinu dana mlađu od Emilije i super mi je kak Emiliija dogovara igračke s njom: nešto joj uzme i odmah da drugu igračku, to je ono potez jedan-dva. Voli sve papati, ne znam kolko je teška, ali mi je teška. Kak je ono Dia napisala "pričanje nam je SF", u toj grupi smo i mi. Većinu stvari kužimo što hoće, a neke stvari baš i ne. Onda ona cvili, a mi pogađamo.

Super nam je kak smo na katu, doduše zna se svekrva zaletit u krivo vrijeme (tik pred Emilijino spavanje), ali sve u svemu super.

Jooj, opet ne mogu na rasprodaju, poklopilo se s Emilijinim rođendanom.
Baš nemam sreće.

Idem dalje raditi ....

summer
05.03.2008., 11:52
Helena, sretan rodjendan! :love: :heart: :D

emira
05.03.2008., 12:17
Helena sretan ti rođendan!!! :heart: :sing:

saška
05.03.2008., 12:35
Helena, sretan rođendan :heart: !

anjica
05.03.2008., 13:09
HELENA :* za drugi rockas

india
05.03.2008., 14:24
drage cure, hvala na čestitkama! (inače ne postam na poslu, paranoja al' sad si ne mogu pomoći :) )

ujutro se probudimo, ja ju izljubim i kažem 'sretan rođendan', a ona kaže 'hvala' :heart: :heart: pusica moja velika.

klinci su zakon. hoću još :mrgreen:

pikulica
05.03.2008., 14:53
Čestitam preslatkoj mišici Heleni i mami i tati naravno :D

Dia
05.03.2008., 17:15
helena, sretan rodendan

polfezna
05.03.2008., 19:05
Kuc,kuc...
Primate li nove pupoljke?
U vise navrata sam vas citala ali nikako da se aktivno prikljucim. Znam, kasnim vec dve godine( :shock: i dalje ne mogu da verujem koliko mi je dete) ali se ipak nadam zabavnom cyber-druzenju.:*

P.S. Slavljenicima sretni rodjendani! :heart:

tučica
05.03.2008., 19:11
Helena, sretan ti drugi!!!!!!!

Irchi
05.03.2008., 21:35
Polfenza, dobro došle! :)

Irchi
05.03.2008., 21:38
Moderatorice, pripazite, ovo nam nije 12. nego 14. nastavak :) .

lane
06.03.2008., 08:47
HELENA :* za rockas!!!

knatkaj
06.03.2008., 14:58
HELENAsretan 2. rodjkas

Cure hvala na cestitkama i podrsci to mi puno znaci!

Polfenza dobro nam dosla

shogi
06.03.2008., 15:52
Kantkaj, i mi se veselimo s tobom na tvojim dečkima :gumi: ...uživaj s njima :heart:

Buby, nisam se uopće sjetila da imaš Dominika :oops: , a da je bila curica - bila bi Lucija...zaistač 8)

Malo ću vam opisati kako je kod nas u tandemu...dugačko je pa koje to zanima:

...Nikola se ne može načuditi mlijeku koje šprica iz cice...Dominik je predivan...
A početak je ipak bio malo čupaviji. Kad sam bila u bolnici nije me ni tražio...skoro. Igrao se doma s bakom, jednom mi bili u posjeti, otišao mašući... Ali kad sam došla doma...nije znao što bi od sebe. I tata i baka su bili doma i išao bi od jednog do drugog (meni najmanje), vješao se po njima, stalno iznova zahtijevao nešto dugo, a ništa nije htio...Imala sam osjećaj da mene gleda onako sastrane kao da su mu rekli da meni ne ide jer imam bebu, a kao da bi htio doći...Više ga nisu zanimale ni slagalice, ni knjige, ni igračke...većinu vremena bi cendrao i vrištao. To je trajalo 10-ak dana. A onda smo ostali sami i Nikola je postao mirniji. Ujutro kad ustnemo prvo sredimo bracu, pa Nikolu, pa braco cica, pa Nikola cica, a sve vrijeme se Nikola igra sam. Još od trudnoće zna da ga mama ne može nosati pa odšetamo do kauča i tamo mi sjedne u krilo pa se mazimo. Sada stalno priča "ushićenim glasom", kao da se stalno nečemu čudi...Dominika samo grli i mazi. Ponekad ga hoće i nosati...moram ipak katkad pripaziti dok se igra jer ono što Nikola voli (kao što je nošenje kante na glavi) ponekad završi i na Dominiku :lol: . Ali Nikolina nježnost je nezamjenjiva i neprocjenjiva :love: ... sjećam se davno kad je Nikola bio mali, a ja na forumu plakala kako se Nikola ne odvaja od mene i kako više nemam snage nosati ga, onda mi je Tiwi rekla: "Zato će naši klinci biti nježni prema svojim ženama..." i tako i jest i sa bracom i drugom djecom.

Cicanje se naravno na početku ustostručilo, morala sam ga kontrolirati. Čvrsta hrana je postala nepotrebna, bio je non-stop propišan (još nosimo pelene). Danas mu nakon spavanja skidam zaštitne, a unutra lokva vode, kao da nije imao pelenu unutra, istrese se po tepihu. Htjela bih da manje sisa jer ima dana kad se samo smjenjuju, ali kad Nikola dođe pa veli:" Tola oće malo cice još!" ne mogu mu ne dati. Uvijek čeka red bez pogovora...po danu. Noću imamo problem, kad se jedan budi, budi se i drugi i obojica hoće cicati odmah tj. Nikola je snen i ne kuži kad mu kažem da pričeka, pa onda smišljam razne poze tandem dojenja...često i obojica završe na meni po sat vremena ...nekad se ne namjesti dobro pa me grize pa ga moram skinuti sa cice...e onda je ljut i plače, plače, i doziva usred noći na 10cm od mene "oće mami, oće mami..." Dominika jedva uspavam. Ponekad i po nekoliko puta prolazimo isti proces...Bilo bi dobro da Nikola spava malo čvršće :saint:

Tako je kod nas sada. Neznam kako drugi tandemi funkcioniraju, ali ovaj naš je, sveusvemu, divan. :love2:

:bye: i dalje vas čitamo i pozdravljamo

shogi
06.03.2008., 16:00
Sretni vam roćkasi, proljetnići :*

emira
06.03.2008., 16:42
shogi :naklon: :klap: :shock: :naklon: za takav tandemski tempo!!!

Sanja
06.03.2008., 20:27
Shogi, baš me raznježio tvoj opis života s dvoje dječice :heart: i sjetila sam se naših prvih dana s Florom.

polfezna, dobrodošla! Napiši nam malo više o svojoj curici. :)

Florić ovih dana ima novu foru: svakom od nas da neki zadatak (npr. "daj vode" i sl.) i kad ga uspješno izvršimo počne nam pljeskati i odobravajućim glasom kaže "baaaavo, mama/tata/baka/dida". :lol:

buby
06.03.2008., 22:27
kasnim sa čestitkama
ljubim lelenu :* (otvorih i topic sada)
nika :* i tebi
shogi, lijepa imena birate ;) . divno će njih dvojica rasti zajedno
kntakaj, čestitam još jednom, drago mi je da si se javila
polfezna, velkam - šta ima kod vas, u kojoj ste fazi
obećah vam slike i evo ih par :mrgreen: ročkas (http://public.fotki.com/bubynr1/rokas-dominik/rokas-dominik/)
bip bip

shogi
07.03.2008., 08:19
buby, Dominik mi izgleda tak velik :shock: jako je slatki s tom tamnom kosicom
a vidim i da ga Lucija voli :heart: ...
kak' uspjevaš da mu taj "work-shop" stoji uz zid i ima dosta diejlova? :lol:

Tiwi
07.03.2008., 09:43
Bok svima!

Ak mi ne krepa opet laptop možda nekaj i napišem :lol:

Ja sam onak, okruglo, uspuhano i ne da mi se više, pa sam obično na netu kratko i na trudničkim temama. Al ajd i tzo će završiti uskoro. pa bum opet ona stara.

Idemo u rikverc -
Buby, super su fotke, al nema šanse da bi kod nas taj hobl bobl stajal uza zid.. za krepat. Malac je narasel a Luce je za ne prepoznat (ja sam za vrijeme vašeg tuluma ležala, bilo mi je jako loše tih par dana i seka me bedinala, tak da imam ispričnicu) Torta je svemir!

Šogi pročitala sam o tandemu i sviđa mi se. Baš smo jučer Patrik i ja pregovarali kak ćemo to kad dođe malac. PA ga pitam jel bu dal bebi da cica kad i on. PA s cicom u ustima klima glavom da ne bude. Pa ja veli jel može onda prvo beba braco pa Patrik a on će potvrdno klim klim :heart: Iako, poslije kad sam mu pričala da mogu cicat svaki jednu i dirat se s rukicama i gledati i da je to baš zabavno, onda se smješkal. Bumo vidli. Ali jedva čekam, jer sad imam samo kolostrum a Patrik bi piiiiiil a nemam baš na litre toga. I tak.

Sanja tvoje cure su mi dobar podstrek (a i Marine) - ja sam uvjerena da će i nama biti prekrasno. I odlučili smo više putovati i planinariti čim se oporavim.

Polfenza dobrodošla. Nego, kaj znači tvoj nick? Ja sam totalno znatiželjna :mrgreen:

Irchi čestitke na novom poslu i velika pusetina BBB podmlatku.

Ovaj moj jučer cjeli dan viče "Dimamo Zabjeg" i napucava lopte. MM ponosan. Ian iz trbuha također javlja da je za akciju i tak me šusne da imam osjećaj da bu probil iz trbuha. Patrik se nead nasloni leđima na moju škembu i onda čeka da ovaj počne lupat i rikava od smijeha.

E da, to mi je skroz novo. Patrik npr gleda crtić i rikava od smijeha!! Mislila sam da je premali za to. Do sad se znal smješkati ili gledati ozbiljno ili se eventualno uplašiti ili rastužiti ali sad se smije ko kad ga škakljam. I top samo na odabrane.
I čita si slikovnice sam - sav si je važan.
Ima maštu samo takvu. Prepričava događaje, dodaje da bi bilo zanimljivije i tak.

I još nekaj - fenomenalna mi je ta njegova opsesija za juhom - svaki dan mora jesti juhu. I ak negdje dođe, pa ga pitate hoće li papati, bolje da imate juhu.

Eto. Sad na kraju još samo brzinske puse slavljenicima Heleni i Niki a naravno i svim proljetnim mamama i bebama!
Odoh napucavat loptu, laptop već stenje, samo kaj se ne zgasi ..

la_mama
07.03.2008., 09:56
Cure, pozdrav svima :*

Shogi, super ste se uigrali po pitanju tandema, nadam se da ti neće vremenom postati naporan :D

Nikola je malo zdrav-malo bolestan, standardne vrtićke stvari. Tako da više vremena provodi kući ili kod bake nego u vrtiću. Ima par novih baza - crtanje kontura svojih dlanova, prstiju, naših dlanova, raznih oblika ... falabogu, ne umije još povlačiti crte, ali stavi svoju rukicu na papir i onda bojom povuče po rubu, skloni rukicu, pa onda opet. Tako mu je tata jučer rekao "ajmo crtat uho", on potegne uho rukicom i nasloni glavicu postrance na papir :lol: Onda mu je tata rekao "ajmo crtat oko", pa se tup čelom zalijepio na papir :)
Naučio je da nas uzme za ruku i odvuče do mjesta gdje nešto hoće. Ili da nas odvuče od mjesta gdje nas ne želi. Ali još ništa od govora - samo 5-6 riječi u vokabularu (mama, tata, dida, baba, teta, di je, tu je, ajde, ...) koje se nonstop ponavljaju.

Ja sam, eto, zatrudnila - i tek sam u početku trudnoće (šesti tjedan). Radim, nemam mučnine i dobro se osjećam. Jedini mi je problem što Nikolu treba dizati, presvlačiti, nositi na treći kat, ... sve to sad svodim na min. mjeru i MM me stvarno u svemu odmjenjuje. Ali u nekim slučajevima ne mogu izbjeći naprezanje. Imam sreću da Nikola odlomi skoro pa cijelu noć, tako da se stvarno dobro naspavam.

knatkaj
07.03.2008., 09:57
shogi cestitke tebi i velike puse tvojim deckima!
Ja sam sad tek skuzila da ti je Nikola rodjen dan prije mog Dominika, tvoj Dominik 5 dana poslije mog Kristijana, a i mi bi mali Luciju da je bila curica.
Vjerujem u tempo koji imas-prolazim ga jedino sto se mi jos uhodavamo sa cicanjem ali ne damo se ovaj put! I slazem se sa svime sto si napisala u tekstu od pocetka do kraja jer i kod nas je bila gotovo ista situacija...........a sada kada Dominik dodje iz vrtica jedva doceka da dodje izljubiti bracu!
:love:

Sanja
07.03.2008., 10:49
Tiwi, vjerujem ti da ti je već dosta, i meni su zadnji tjedni druge trudnoće prolazili spooooro za poludit. Za tandem nemoj s Patrikom previše unaprijed dogovarati raspored i slične praktične stvari, jer će vam se to sve složiti spontano, pa ako ispadne drugačije od onog kako si mu najavila, bit će zbunjen. Bitno je samo da zna da dolazi bebač koji će imati jednaka, ako ne i veća :mrgreen: prava na cicu.

la_mama, čestitam! :heart: Super što nemaš mučnine, nadam se da će ti cijela trudoća biti laganini.

buby, slike su super, dječica prekrasna! :heart: I ja se divim uredno poslaganim i nerazbacanim igračkama. Kod nas je tako samo neposredno nakon pospremanja.

Ja sam zadnjih dana strgana. Flora se budi noću i ne skida se s cice. Pretpostavljam da je na redu nekakav veći skok, ali nemam pojma koji (?!).

Pusa svima! :*

polfezna
07.03.2008., 11:39
Hvala na dobrodoslici! :love:

Tiwi, sto se tice nicka....u pitanju su przenice(ja to tako zovem). MM ih zove poLfezne(umesto pofezne bez L) sto je meni oduvek bilo jako simpaticno pa sam eto i ja preuzela taj izraz. Kako iste obozavam da jedem a trudim se da prilagodim svoju ishranu Mishicinoj (i obrnuto) svakodnevno patim za njima...

Knatkaj, cestitam, divna su ti decica.:heart:

Divim se vama koji vec imate ili vam je putu drugo dete! Ja do skoro nisam mogla ni da zamislim da me Mishica deli sa nekim (strasno, unapred sam ljubomorna u njeno ime na jos nepostojecu bebu :oops: ). Sada barem pricam o tome kako cemo imati jos dece pa cemo valjda narednih godina preci sa reci na delo.

Mi smo trenutno u brbljivoj fazi. Neprestano prica, komentarise sve sto vidi. Zadivljena sam njenim recnikom. Bez greske koristi padeze, zna sve dugine boje, pojmove kao sto je mokro, suvo, hladno, vruce,danas sutra... Spaja po 4-5 reci u "recenicu"(nisu to bas prave recenice, vise nabacane reci).
Inace, vise je intelektuali tip :mrgreen: , motoricki bas nije najspretnija. Polako savladavamo stepenice a tobogan nam je i dalje nedostizan...

Pozdrav svima!

shogi
07.03.2008., 14:00
la_mama, pa čestitam vam na novoj bebici... :heart:

Ja sam sad tek skuzila da ti je Nikola rodjen dan prije mog Dominika, tvoj Dominik 5 dana poslije mog Kristijana, a i mi bi mali Luciju da je bila curica.valjda bude i curica za koju godinu :lol:

Iako, poslije kad sam mu pričala da mogu cicat svaki jednu i dirat se s rukicama i gledati i da je to baš zabavno, onda se smješkal.
to je doista divno, Nikola stvarno dira Dominika za rukicu ili nogicu dok zajedno cicaju :zaljubljen:

Luna Rocco
07.03.2008., 16:55
Bok, cure! :)
Prvo da zaželim dobrodošlicu Polfezni (meni ime zvuči kao da se radi o nekoj junakinji starogrčke tragedije 8) ) :love: Vidim da je tvoja malena Kalebov antipod - on je motorički vrrrrrrlo napredan, radi raznorazne vratolomije, a tobogan i stepenice samostalno je savladao još sa 17 mjeseci. Trenutno je u ovakvim egzibicijama (idite na next):
http://public.fotki.com/Tristana/kaleb/ozujaktravanj/73044.html

Što se tiče govora, probrbljao je sve u 16, ali samo riječi, ne radi rečenice, čak ni one najlakše tipa "mama papa" i slično. Priča on na kalebovskom, ali na našem govori samo riječi. Ono što mene zabrinjava - dobro, nije baš da me zabrinjava, ali ću ipak spomenuti - jest da mu je izgovor strašno loš. Puuuuuno slova ne može izgovoriti, a čak i ona koja može često ispušta. Npr. mic-mic je ic-ic, cipela je pipsa (?), jabuka je akuga, baterije su teie, gotovo je otoo, tigar je tija. Čisto govori samo mama, tata, lampa ( :mrgreen: ), kit, puž, ajde, pa-pa, autobus, auto, daj... I to bi bilo to. Mislim, ja sam presretna što se razvezao pa ponosno imenuje sve slike iz slikovnice, ali ga osim mene rijetko tko razumije. Kad čitam što neki od vaših malaca pričaju, meni je to SF. Isto kao i skidanje iz pelena.

la_mama, čestitam! :heart:

shogi i knatkaj, lijepo vas je čitati, i vama još jednom čestitam na prinovama. Ipak, ja se priklanjam Polfezninoj struji, još uvijek ne mogu zamisliti da me Kaleb dijeli s nekim niti da bih ja mogla toliko voljeti još jedno dijete. Prije sam sanjala o troje djece, ali trenutno - najiskrenije - nemam želju ni za drugim. Kaleb me u potpunosti ispunjava. Nadam se da će se to s godinama promijeniti jer ne bih htjela da ostane jedinac.

Dominik, Nika i Helena, malo kasnim, ali sretni vam rođendani. :heart: :heart: :heart: Mi smo u laganim pripremama za naš, svi smo uzbuđeni jer moja trudna seka dolazi iz New Yorka u posjet. :heart:

Sanja, i nama su noći opet koma, prištekava se svako malo, štipa, grize, uzdiše, namještava... Ali nekako izdržavam, utjeha mi je što već mjesec i pol ne cicamo danju. Da vidite tu sreću kad ide spavati - ne znam postoji li dijete koje radije ide u krevet, samo spomenem cicanje i već je tamo.

Puse svima, zove me dijete da čitamo slikovnice.

shogi
08.03.2008., 10:49
očito Kaleb ima važnijeg posla od pričanja :lol:
slatkiiiiiiiiii je :heart:

polfezna
08.03.2008., 15:51
Luna,Kaleb je :heart: :heart: :heart:
Ne mogu da verujem gde se popeo i kako neustrasivo skace sa te visine. :shock: Mishica se od pre neki dan ohrabrila da se sama popne na stolicu, ustane i podigne ruke na citavih 5 sekundi i sve to uz klecanje kolena. Onda me zove da joj pomognem da sidje posto ne sme da mrdne sama. E, kada opet oseti cvrsto tlo pod nogama, prepricava tu svoju "avanturu" kao da se radi u najmanju ruku o Mount Everestu.

Sto se tice govora, mislim da je normalno da dvogodisnjaci pricaju dosta nerazumljivo, narocito dok su pojedinacne reci u pitanju. Nisam jos videla tako malo dete koje zna da izgovori sve glasove, odnosno, koje koristi sve glasove na pravom mestu. Mishicu sada vec dosta ljudi razume i to ne zato sto sve jasno izgovara vec zato sto kapiraju kontekst. Dakle, dok je govorila "joda"umesto voda, niko nije znao sta prica, ali sada kada kaze "mama pije jodu", svima je jasno.(ili ja zivim u zabludi :lol: ). Inace, ume da kaze slovo V, ali eto vise joj se svidja "joda".

Mi smo u laganim pripremama za naš, svi smo uzbuđeni jer moja trudna seka dolazi iz New Yorka u posjet.
Mi cemo je videti pre vas. :P

Napokon je i kod nas suncano pa odosmo u park da isprobamo novi "bikotikl"(=bicikl). :D

Barbi
09.03.2008., 15:42
Evo da i mi zavirimo opet, nakon puuuuuno vremena.
Knatkaj, čestitam!!!! :heart: Potpuno mi je promakla tvoja trudnoća. :oops:
Luna, Kaleb mi izgleda kao ima tri godine barem, ooogroman je.

Narafski, i moja je cura narasla. I dalje je velika proždrljivica, pojela bi sve što vidi pred sobom ili nekim drugim. :lol: Također, velika je brbljavica. Po mojoj procjeni brat joj je pričao ovoliko kad je imao tri godine ako ne i više, a ona još nema ni dvije. Rečenice su joj kobasice od 5-6 riječi, a fascinira me ispravno korištenje padeža i glagolskih vremena. Najbolja mi je kad joj tata dođe kući a ona se nalakti, gleda ga ispod oka i pita "Di si bio?" (majkemi nije to čula od mene :lol:)
Dojenje nam je već dugo samo večernje prije spavanja, ponekad ali rijetko traži i jedno poslijepodnevno kad dođemo doma iz vrtića/s posla. Čini mi se da smo jako blizu kraja.

Evo i jedna relativno friška slika moje princeze:
http://img221.imageshack.us/img221/1455/veljaca2008105slh9.jpg

leonisa
10.03.2008., 08:45
Patrik :love: sretan ti rodjendan!! :D

anjica
10.03.2008., 10:30
kod nas je napokon doslo sunce :D :D :D
mi smo postali veeeliki ljubitelji youtubea, tv ju nikad nije zanimao
evo pogledajte nase favorite
1. Dino (http://www.youtube.com/watch?v=yK-liYorI04) , Anja je luda za njim
2. zub (http://www.youtube.com/watch?v=9dKpfHmFWOk)
3. Pcelica Maja (http://www.youtube.com/watch?v=niVT1DULtwI)
4. zakaj volim Zagreb (http://www.youtube.com/watch?v=1klBsf4KeCQ)
5. avanture maloga ju ju (http://www.youtube.com/watch?v=-gexCsgx9uk&feature=user)
6. cipelici (http://www.youtube.com/watch?v=EXW24FJM61M)

Dia, Anji se nazalost jezeva kucia nije svidjela, ali je zato meni super

Sanela-Naja
10.03.2008., 10:37
Samo ću vas :*
čitam redovno, ali ubi me ovaj novi posao :mrgreen:
još se nismo uselile kako treba - ali biće ,biće..

svim slavljenicima SRETAN ROĐENDAN,
a svim trudnicama čestitke.

puse

Sanja
10.03.2008., 11:40
Patrik, sretan ti rođendan, prekrasni veliki frajeru! :love: :heart:

Luna, Kaleb je super 8) i moram te utješiti: mi imamo vrlo, vrlo slične vratolomije. Drugačije su samo zbog drugačije uređenog prostora, no visina, udaljenost i hrabrost su tu negdje. Jedino što mm i ja još uvijek nismo uspjeli uslikati takve trenutke. Obično se sledimo. :mrgreen:

Ajde, molim te :naklon: reci mi kako ste prestali s dnevnim podojima. Flora se stalno prištekava na mene, a najnapornije je vikendom, kad smo cijeli dan zajedno. Ona doslovce odbija bilo kakvu hranu ili pojede tek reda radi, da bi se već tijekom obroka bacila na mene uz "ja bi titi" i skidanje moje majice. To me smeta i kod kuće, jer se ne sjećam kad sam posljednji put u miru pojela obrok, a još gore mi je kad smo negdje vani. Flora je, uz to, vrlo nemirna cicateljica - maše nožicama, gura stol, stavlja mi ruke u majicu i skida me, tako da zaista više nemam strpljenja prema tom tipu podoja. Radnim danom, kad dio dana provede kod mojih, sasvim fino jede. Međutim, zna da ću doći po nju nakon popodnevnog spavanja, pa nakon buđenja više uopće neće jesti, nego čeka da dođem i zatim se, guess what, baca na mene.

Pokušavam joj usmjeriti pažnju na nešto drugo, više se igrati s njom, maziti se i sl., ali uglavom sve te aktivnosti, pogotovo maženje, završavaju podojem. Nije da bih željela sasvim prestati s dojenjem, ali voljela bih smanjiti, pogotovo danju i pogotovo izvan kuće.

Svaki prijedlog je dobrodošao. :)

emira
10.03.2008., 11:44
PATRIK sretan ti rođendan!!! :sing: :joggler: :*

Sandrich
10.03.2008., 12:22
Patrik sretan rođendan!!

shogi
10.03.2008., 12:51
sretan roćkas, Patrik :love:

knatkaj
10.03.2008., 14:36
Patrik i Fran sretan vam vas 2. rodjendan

anjica joj super da si stavila vase omiljene pjesmice, Domi obozava maloga Ju Ju i stalno pjeva kukuka-kukuka,ju ju,kokodiol......sad cemo i mi navaliti na youtubea, a mama obozava crtic cipelici.
Pusa tebi i tvojoj curici

Luna Kaleb je mali veseljak i svasta ga veseli, slatkica mala

la-mama cestitam na novoj bebici :D

Evo vam jedan filmic kako se Dominik i njegov ujo zabavljaju
http://www.youtube.com/results?search_query=Dominik+Samobor&search_type=

Tiwi
10.03.2008., 17:58
Hvala svima na čestitkama :heart:

Patrik uzvraća poljupcima!

Mi smo od jutra u nekom simpa raspoloženju. Jedino nismo baš slavili jer je sutra mjesec dana kak mi je umro tata pa ćemo ipak pričekati tjedan, dva pa onda tulumić. A malcu nebu bed, jer ionako će onda imati duplu tortu i druženje kojeg nikad nije viška.

Jasam sva u čitanju o porodu i pripremama, dečkić je počeo puno pričati o braci pa mi je i to nekako sjelo srcu.

Uglavnom, zanimljiv period u našim životima. Puno izazova.

Sve vas pusam i idem se igrat s kamionima i bagerima..

india
10.03.2008., 20:29
Patrik, sretan rođendan :heart: :D

leonisa
10.03.2008., 21:45
cure, Kaleb je u zarasnoj :(

veceras je samo klonuo i naglo zakurio, sav je besvjestan.
sad cekaju nalaze.
dajte vibrice za nase Lunice

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
:heart:

Irchi
10.03.2008., 22:02
Uh, Kaleb, Luna i tata ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~.
Nadam se da nije ništa opasno. :love:

Irchi
10.03.2008., 22:19
Patrik želimo ti sve naj za drugi rođendan! :* :D:joggler:

I da ti mama rodi prekrasnog bracu!
Tiwi, ideš u Varaždin? To je i moj izbor za drugi put, da višestruko popravi onaj prvi. Graz bi mi bio opcija, ali nemamo tolike novce. Jedva čekam da rodiš i podjeliš s nama jednu prekrasnu pričicu. A čini mi se da su u zadnje vrijeme baš zaredali neki super porodi. Ili? I jsi li već bila tamo? Dojmovi?

I Franu od Freye želimo sretan drugi! :* Javi nam se ako čitaš.

I još malo za Kaleba ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ :heart: . Leonisa, zar mu je tako loše?

emira
10.03.2008., 22:52
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~.
drži se Kaleb! :heart:

anjica
11.03.2008., 07:25
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ :heart:
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ :love:
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ :heart:
za Kaleba

leonisa
11.03.2008., 08:10
jos nista novog, cekaju vizitu.
temperatura mu luduje, ima neki cudan osip.
Luna je bila s njim u sobi, bio joj je cijlu noc na sisi.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~

Sanja
11.03.2008., 08:41
~~~~~~~~~ :heart:

za Kaleba, Lunu i tatu

lane
11.03.2008., 08:47
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
:heart: :love: Za Kaleba

summer
11.03.2008., 09:03
Ajme, Kaleb, drzi se, mali prijatelju :heart:

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Javite kad bude nesto novo, ja sam cijela na iglama - odmah se sjetim svog osjecaja kad je Kreso morao u bolnicu...

leonisa
11.03.2008., 09:06
na putu su za doma :D :D

la_mama
11.03.2008., 09:09
Luna, Kaleb ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
da ova epizoda brzo bude iza vas :heart:

summer
11.03.2008., 09:11
I jos cu puno :love: i :heart: za Lunu i NJD...

summer
11.03.2008., 09:12

OOOOOdlicno! :D

Sanja
11.03.2008., 09:14

Bravo!

:heart:

Zna se što mu je bilo?

leonisa
11.03.2008., 09:28
sumnjaju na gripu ali nisu ziher. sutra moraju opet do zarazne.

ali vise o svemu kad Luna nadje vremena i javi se.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ da je samo gripica i da prodje! :heart:

Sanja
11.03.2008., 09:30
[quote="leonisa"~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ da je samo gripica i da prodje! :heart:[/quote]

Pitala sam zbog osipa :/ i pridružujem se vibrama da je samo gripa i da bude kratkotrajna.

tučica
11.03.2008., 09:46
Pusa Kalebu za brzo ozdravljenje :love:

polfezna
11.03.2008., 10:55
:* Kalebu da sto pre ozdravi!

saška
11.03.2008., 11:10
Za Kaleba ~~~~~~~~~~ ozdravilice, a mami ~~~~~~~~ hrabrilice.

Patrik i Fran sretan vam rođendan :D !

emira
11.03.2008., 12:42
Super za Kelaba da su doma! Bit će sve ok! :heart: :love:

Luna Rocco
11.03.2008., 17:01
Hvala cure :heart:

knatkaj
12.03.2008., 07:22
Ja sam tek danas vidila da je Kaleb bubani nadam se da je sada sve ok!
DRzite se svi zajedno! :heart:

Sanja
12.03.2008., 08:43
Luna, i danas idete u Zaraznu?

Držim fige da sve prođe ok i da potvrde da je riječ samo o gripi. :heart:

Sanela-Naja
12.03.2008., 10:44
Kaleb , :love: ~~~~~~~~~~~~~~~

zrinka
12.03.2008., 12:19
kalebu veliku pusu saljemo, nadam se da je proslo
:*
patriku i franu sretni rodjkasi :heart: :heart:

shogi
12.03.2008., 12:27
Kalebu šaljemo~~~~~~~~~~~~~~~ozdravilice
Franu sretan roćkas želimo

Dominika izgleda buba trbuščić...nekad jako plače, ništa ne pomaže potpuno...Nikola ga ljubi kad plače :heart:
Najsretniji su vani, i mama isto ;) ...hvala Bogu, stiglo nam je lijepo vrijeme.

emira
12.03.2008., 20:56
Zna li netko kako je Kaleb ???
:love: za Kaleba

-------------------------------------------------------------------------------------
Danas smo moja ženskica i ja bile dugo u parku. U jednom trenutku počne me vući i govoriti " Idemo mama, idemo mama". Ja ju pitam " Kuda?", na to će ona meni " U De-em (DM) kupiti nešto!" ! i pokaže mi s prstom prema DM-u. :shock: Ja nisam mogla vjerovati, mislila sam da sam krivo čula pa sam je ponovo pitala. Bili smo u tom DM-u jednom, dva puta i to daaaavno! Mala moja šopingholičarka!

--------------------------------------------------------------------------------

Di nam je Anita-AZ??

Puse

Sanja
12.03.2008., 20:57
Shogi, pusa malom mišu da tiba prestane boljeti. :heart:

Ja sam danas vrištala od smijeha. Flora jako voli da joj crtam, pa mi naređuje što da crtam i na kojem dijelu papira. Uobičajeni repertoar su mačke, psi, nas četvero, kućice i sl. Međutim, danas je moje dijete odlučilo da želi cicu! :lol: I ne, jedna joj nije bila dovoljna, nakon što sam joj nacrtala jednu iz profila, tražila je dvije. :lol:

summer
12.03.2008., 22:25
Ja stalno provjeravam ima li vijesti o Kalebu. Nadam se da je sve OK :heart:

Flora :heart:

Nura prava damica :mrgreen:

Dominiku puse u mali trbuscic :*

Danas ja i moj malisa pjevamo:
Ringe ringe - jaje
doso cika - paja
i donio - jaja
jedno jaje - muć
a mi djeco - tuć!

Ja i MM smo umirali od smijeha jer mu inace to ne pjevam, ovo sam se iznenada sjetila, otpjevala tri puta sama i on prihvatio. E da, jucer se i prvi put nazvao nekako osim Ti (kratko) i Ja (vec neko vrijeme). Sad se igramo 'zvono zvoni': din-don, 'tata pita': Koo je, 'a Kreso kaze' - Tećo! :lol:

summer
12.03.2008., 22:31
Zaboravila sam, zrinka, naravno da smo za kavicu, vrlo rado bi vas vidila i procakulala - lako se bilo dogovarat dok smo bile na porodiljnom :) Mozete li popodne poslije posla ili vikendima kroz jutro negdi u setnji? Kad ti bude zgodno salji pp ili sms.

shogi
13.03.2008., 15:22
Flora mala pametnica, djeca nikad ne zaborave :love:

Krešo :heart: - jako im je teško reći "K"...i Nikola sebe zove Tola :lol:

Kaleb, javi nam se :love2:

knatkaj
13.03.2008., 16:16
Cure ja sam u komi Kristijan mi ne dobija na kilazi a stalno visi na cici, a ko nije onda stalno place,sad moram da ga nadohranjujem.:cry: :(
A bas sam mislila kako je ovaj puta sve drugacije, a ispalo je isto samo je potrajalo nesto malo duze.
U mjesec dana dobio je samo 320grama, po podoju dobije 30g a izbaci 10-20g...........koma
Juce smo kod pedice imali pokusno dojenje pa smo to sve saznali.
Predlozila mi je da se doma izdojim da vidim koliko imam mlijeka, a ono jos veci sok iz obje cice nakon tri sata ne dojenja jedava izdijim 50ml

Ali ja mu i dalje guram cicu, necu odustati mozda se stanje popravi.

Domi je za razliku od Kikija prava izjelica pod zadnje, samo tamani sve cega se dokopa, a za poslastic dolaze"boboni" (susene brusnice).
I dalje ljubi svog bracu i umiljato ga ljubi i draga.

Timotej (Nika) sretan rodjendan

Tiwi
13.03.2008., 19:48
Knatkaj - nazovi SOS telefon za dojenje http://www.roda.hr/vijesti.php?ID=61

sigurna sam da ne treba paničariti i da ima načina da se riješi problem (ako ga ima) te da je umjetno mlijeko ipak zadnja solucija. Ne daj se.

shogi
14.03.2008., 11:09
Knatkaj- vjerujem da ti je teško, ali imaš našu podršku...moja se šogi mučila 4 mjeseca (iz, doduše, drugih razloga), ali ipak uspjela (čak je jedno vrijeme bila na umj.mlijeku)...sad će tri godine da ima cicoljupca :D

piši nam, pričaj kako bi si malo olakšala i ne odustaj
držimo ti velike fige :love:

Dominika tiba ne boli puno :) , manje plače kad više kaka
Nikola pjeva braci kad on plače pa ga manje boli :saint:

summer
14.03.2008., 15:17
Luna, skrati nam muke - sto je s Kalebom? :heart:

knatkaj, slusaj Tiwi, to ti je najbolji savjet. Drzi se i ljubi malisane!

Moram vam ispricati - danas je malisa bio s bakom u parkicu i igrao se loptom i uzivao. Onda je dosao malo manji djecacic (kaze baka oko godinu i pol) i uzeo loptu. Naravno, kako princ jos ima issues sa dijeljenjem, posao je za njim i uzeo mu loptu. Maleni se na to rasplakao. I baka malenog kaze malisi: Bi li ti njemu dao malo loptu da prestane plakati? I Kreso mu pridje, ponudi loptu (zlato mamino), mali je placuci uzme, a Kreso se nagne malo prema njemu, uperi prstic u njega i kaze 'Beba, mijuj!' (miruj) :mrgreen: To bi valjda bilo tjesenje u njegovoj interpretaciji. To mu je i prvi pokusaj komunikacije s djecom - vidim vec da cemo je morati malo 'izbrusiti'.

Luna Rocco
14.03.2008., 20:27
Hvala vam na brizi :heart:

Kaleb je tak-tak. Počelo je kao nedefinirana temperatura uz čudne simptome (mramorna koža na nogama, plava usta, potpuna malaksalost - horror o kojem uopće ne želim pisati), proveli smo noć s ponedjeljka na utorak u Zaraznoj, utorak smo prespavali cijeli dan, u srijedu je već bio ok i bez temperature, u četvrtak se činilo da je skoro zdrav - da bi sinoć počeo povraćati i dobio proljev. :( Izgleda da je konačni ishod - enteroviroza. Neka dozlaboga čudna.

Ali, ajde, da ne bude sve crno, Kaleb je na nekih 100 riječi! :D Rečenice i dalje ne slaže, ali ponavlja apsolutno sve, pa su u njegovom vokabularu riječi poput šap (štap), mož (morž), Eskin (Eskim), so (sob), teie (baterije)... Nije loše ako uzmemo u obzir da je prije 2-3 mjeseca bio na 15 najosnovnijih riječi i ništa nije htio ponavljati.

---------------------------------------

knatkaj, šaljem vibrice za vaše dojenje. ~~~~~~~~~~~ :love: Dobila si najbolji mogući savjet - zovi SOS.

Krešo, Flora i svi naši proljetnići :heart:

zrinka
14.03.2008., 20:37
Cure ja sam u komi Kristijan mi ne dobija na kilazi a stalno visi na cici, a ko nije onda stalno place,sad moram da ga nadohranjujem.:cry: :(
A bas sam mislila kako je ovaj puta sve drugacije, a ispalo je isto samo je potrajalo nesto malo duze.
U mjesec dana dobio je samo 320grama, po podoju dobije 30g a izbaci 10-20g...........koma
Juce smo kod pedice imali pokusno dojenje pa smo to sve saznali.
Predlozila mi je da se doma izdojim da vidim koliko imam mlijeka, a ono jos veci sok iz obje cice nakon tri sata ne dojenja jedava izdijim 50ml

Ali ja mu i dalje guram cicu, necu odustati mozda se stanje popravi.

knatkaj
uh, zao mi je sto imate problema, javi nam se na sos, najbolje je tako
pokusno vaganje i izdajanje poslije podoja, da bi se vidjelo koliko mlijeka ima-nisu dobri savjeti... :(
ajde da ne zavlacimo topic, javi se ovdje ili na podforum problema s dojenjem... i :love:

timotej-sretan rodjkas... :D

luna, drago mi je da ipak imate dijagnozu i da znate s cim se borite, zelim vam snage da uspijete sto prije i saljemo pusu brbljivici kalebu :*

anjica
14.03.2008., 21:45
Knatkaj kao sto cure kazu nazovi SOS

Kaleb brzo nam ozdravi :*

buby
15.03.2008., 10:41
aaaaaaaaa, napisala sam tonu i sve ode...

buby
15.03.2008., 10:45
kalebu pusa ozdravilica, smrznula sam se dok sam čitala kako je išlo
knatkaj, drž se, zovi sos - ja sam prošla sa lucijom ta vaganja (pedi pro milupa)
puuuuuusa patriku za ročkas, sorry na kašnjenju
timiju pusa za ročkas
flora :lol:
shogi, super ti je lijek za grčeve
dominik zna puno brojalica

a pro pos (tak se nekak piše :mrgreen: ) našeg čuđenja kak pikavci slave 2. ročkas - moja princeza je navršila 6 :heart:

tiwi, točno te vidim kako se smiješ i rađaš :love:

bip bip svima i :*

Luna Rocco
15.03.2008., 18:59
Cure, ajde mi nabacite par savjeta, ludim - što radite s klincima kad ste unutra?

Kaleb je naviknut biti puno vani, a sad se brzo umara i još je malaksao od bolesti pa izađemo samo na cca. pola sata - sat. Po cijele dane smo doma, užasno, užasno je razdražljiv i cendrav, svako malo pošizi i vidim da mu aktivnosti koje radimo idu užasno na živce. Stalno me traži crtiće, a ja ne želim da ih toliko gleda.

Dakle, čitamo slikovnice (to mu je najdraže, iako ovih dana ni to baš ne pali), slažemo kocke, tornjeve, igramo se autićima, crtamo, preslagujemo suđe i veš... Ove divlje aktivnosti tipa skakanje ili jaku vrtnju morali smo privremeno obustaviti. Molim vas, zasipajte me idejama, što da radim s njim doma?!?

Samo da vam kažem da on nije strpljiv tip koji će modelirati tijesto i slično. Fakat nemam ideja, svo troje smo ludi, a MD nam sutra odlazi na put na 4 dana. Izludit ću.

summer
15.03.2008., 21:06
Nama u zadnje dane savrseno pale djecje puzzle od 12-15 komada. Kupili ih u Mercatora i Mercatonea. Jedan je pak drvenih (auto, brod, vlak i avion), jedan Clementoni deblje na Kralja Lavova. Dosta se dugo s tim zabavlja, ja dodajem po redu, a Simbu cak i sam slaze.
Ono sto jako voli (a mi ne damo bas) su i online igrice. Samo stavi u google online coloring ili online puzzle, ili odi na stranicu Baby TV, Peppe ili Traktora Toma, bude OK igrica. Naravno, na kratko, ali ako je bas kriza :love:
Za malo akcije imamo mali kos, pa gusta ubacivati loptu.
Cudno, ali nama pali i Rijec na Rijec. Gusta preslagivati ona slova, slaze ih bezveze po ploci ili jedna na druga. Voli i gledati i slagati igrace karte, pa mi govorimo ovo je dama pik i tako, vec raspoznaje kraljeve (dida), kraljice (baka) i slicno :mrgreen:
Voli i domino, slaze ih u kutijicu ili mu ja pomazem pa slozim par, a on ih rusi.
Nadam se da cete naci nesto sto vam odgovara, ljubi ga od nas :heart:

Anita-AZ
16.03.2008., 04:00
Pročitah zaostatke naših pupoljaka. :love:

Čestitam sa zakašnjenjem rođendane, divna uhodavanja sa novim bebačima, svima ostalima :* ,fotke su vam odlične, uživala sam; a Kalebiću šaljem još vibri da u potpunosti ozdravi.

Mi smo svi super. Liam je mmmmmljac, najdivnije dijete na svijetu, obožavam biti s njim. Svi obožavamo biti s njim! Ponekad se gotovo posvađamo oko toga tko će mu biti bliže. Naravno, u tome je uvijek pobjednica Omi, a i Liam sam kaže da je on "Omina beba". Obožavaju se, Omi ima sve veći i veći interes igrati se sa njim, u igri iskreno uživaju oboje.
Mišić jako puno priča, ljudi mu se čude kad u parku nešto kaže. Slaže rečenice prilično razumljivo i ima strašnu žeđ učiti nove stvari. Kad pričamo pa spomenemo neku riječ, on se zakači za nju i ponavlja je desetak puta i od tada je koristi. Tako je jednom prilikom naučio "Ne mogu". Prvo je rekao:" Ne go mu.. ne mogo, ne mugo, ne mogu, nemogu, ne mogu..."i od tada kad se recimo penje na nešto i ne ide mu, kaže: "Ne mogu popeti".

Imali smo prilično problema oko spavanja prošli tjedan. Bili smo prestrašno iscrpljeni. Počela sam radi toga ozbiljno razmišljati o prestajanju dojenja, no ne znam kako to učiniti bezbolno za sve. Ustvari, noćno dojenje bih izbacila. Dnevno mi je divno i volim ga. Radi noćnog dojenja gubim mnoštvo važnih elemenata života i lakše planem radi umora, radi čega pati ostatak obitelji, a ni koncentracija mi nije nešto za posao, na satovima pjevanja mi se vrti u glavi nakon 3 vježbice i sve to me dosta frustrira. Mislim da zdravlje koje on dobija iz mojeg mlijeka nije ekvivalent zdravlju koje ja gubim radi nespavanja. Sad, u ovoj dobi, defnitivno više ne.
Rado ću poslušati vaše savjete oko postupnog prekidanja.

Sad odoh spavati.

Nismo imali net/telefon danima. Htjeli smo se prebaciti na metronet, no na kraju smo ostali bez svega. T-com je naš broj uzeo pod rezervu, a ne da drugim operaterima da se priključe (probali metronet i optimu do sad). Vidjet cemo da li ce pustiti iskon (jer je njihov), a ako ne, moramo se opet vratiti t-comu. :x
Uglavnom, sve se to oduljilo jer nas nisu obavijestili da to nisu u mogućnosti izvesti, pa smo čekali da dođu to do kraja obaviti, a od njih ni traga ni glasa (metronet). Onda smo sami digli frku, krenuli stvari rješavati i evo polako ide.
Sad imam vipov homebox na ova 2 probna tjedna, a do tada će se valjda ovo trajno rješiti. T-com je žestoki monopolist koji beskrupulozno ruši i onemogućava konkurenciju. Prljavo. A sve po zakonu. :/

Fae
16.03.2008., 12:27
Pozdraf i od nas nakon duuuuuuuuugooog ne javljanja.

Najprije da čestitam svim slavljenicima i pošaljem :* ozdravilice svima bubanima.

Moj Soren je sva sreća zdrav - nitko od nas doma nije ni vidio gripu! :D

Naš mali čovjek, doslovno ČOVJEK (!!) stalno nešto priča, pjeva, smije se...zbilja sretno dijete.
Najviše voli Traktora Toma pa mu sad svaki drugi ponedjeljak kupujem dvd-e. Najslađi je kad počne pjevati iz sveg glasa: Tom, Tom, Tom, tebe, tebe, tebeee.. :lol:
Mogao bi ga gledati od jutra do sutra.

Ja sam u međuvremenu položila 3, ponavljam 3(!!) ispita :D i sad odbrojavam još 12 do kraja. Kroz sljedeća 3 tjedna imam još 2 kolokvija, a uz sve to još i radim - od kuće odem u 6 ujutro i vratim se navečer u 6, pa ne mogu biti sa svojim patuljkom koliko bi htjela :cry: , ali on me zato svaki dan dočeka na vratima i da mi jedan veliki zagralja i pusu i odmah prepriča šta je radio cijeli dan i jel mu baka dala "ona" (čitaj: bombona) - obožava PEZ.

Imamo i puno novih riječi. Prekjučer je rekao i kako se zove čak, ali jednom pa više nijednom:
vozimo se mi u autu i pitam ja njega: "Soren, jel znaš ti ko je mamina najveća ljubav?"
On: "Aha"
Ja:"Tko?"
On:"Ti" (za sebe kaže ti, neki puta mu se zaleti ja, ali rijetko to obično ispadne ti, ti, ti,ja,ja..naravno kad nešto treba :mrgreen: )
Ja:"A tko je ti?"
On:"Beba"
Ja:"A kako se beba zove"
On:"Tone"
Ja:" :shock: Kako si rekao"
On:"Toni" i smajl od uha do uha

I šta je još napravio, nisam znala jel bi se smijala ili ga špotala: posudila sam NG: Od začeča do prvog koraka i nacoveru su dvije bebe na bijeloj pozadini: jedna bijela, a jedna crna - vjerojatno ste ga vidjele negdje na kioscima je bio prije kojeg tjedna.
Dođe Soren i uzme dvd:"Ge mama, beba"
Ja:"Aha, jel ti se sviđa"
On:"Aha. (pokaže na crnu bebu i kaže)Beak! (čitaj bljak)"
Svi oko njega :shock:
I na to doda:"Beba, bek, bek" Umrli smo od smijeha.
Jadno dijete mislilo da je beba zmazana :lol:

Dakle neke od novijih riječi (od zadnjeg javljanaj):
Pempe - mjesec i sunce, samo za sunce obično kaže pempe buba oko
pumpe - nekad kad mu se zaleti je to sunce
pumpa - mrkva (!! go figure)
eki - veliki
ak - vlak
aki - vlakić
ani - vani
zna imena svih njemu bliskih ljudi
..

Ma ima toga tone, ne mogu se svega sjetiti, a ionako sam se već previše raspisala. Kad nešto novo naleti dopišem.

:* svima od nas malenih

Fae
16.03.2008., 12:32
Eh da, htjela sam vas pitati za dimenzije vaše djece.

Soren ima cca 15kg i nosi veličinu 92, a cipe 24-25.
Kad smo se u subotu spremali za rasprodaju izmjerila ja njemu struk: 53cm :shock: Još dvadesetak-tridesetak pa će mamu dostići...

Dobro, pusanjak još jednom svima...Čestitam novo-starim mamama na prinovama (nisam sve čitala pa ne znam koliko ih ima

:oops: )

Luna Rocco
16.03.2008., 22:25
Hvala, summer :love:

Ako se nekome da, ažurirala sam albume...

Ovo je ostatak od veljače, nakon što smo se zadnji put pokazali:
http://public.fotki.com/Tristana/kaleb/sijecanjveljaca-2008/142018.html
(idete na next do kraja)

Ovo je prva polovica ožujka:
http://public.fotki.com/Tristana/kaleb/ozujaktravanj/

Fae, Soren priča otprilike kao Kaleb. :P Pitala si za mjere, mi smo već 2-3 mjeseca na 93 cm pa svakog dana očekujem skok (Kaleb tako raste u visinu, skokovito), a kilažu smo skočili s 13 na 15,5 početkom godine i čini mi se da se tu negdje misli vrtiti neko vrijeme. Cipele su 24-25, ali isto već dugo pa i tu očekujem skok.

Sandrich
17.03.2008., 08:08
Bok svima!

Puse za bubane, čestitke ponovljenim mamicama, držim fige za dojenje.

Kako nam se bliži rođendan tako mi postajemo sve svjesniji onog izraza terrible two. Mali ovnić pokazuje svoju prgavu stranu. Ponovno testira granice,a kako sada koristi i riječi to je poprimilo skroz novi oblik, pa nas je malo iznenadio intezitet pobune.

Puno smo se igrali ovaj vikend, bili na selu, lovili žabe, šetali, trčali, vozili se u tačkama i Luki je uživao.
Skroz drugo dijete naspram tjedna. Mislim da mu mi jako falimo, a ono malo vremena poslije posla, iako smo isključivo njegovi, očito nije dosta. Baš mi bude teško ostavljati ga ujutro, pogotovo kad plače za nama.

Inače savršenu subotu pokvario nam je mali, mali krpelj :shock: na nogici. Prošao je kroz štramplice. Pošto smo bili na selu, baka nije imala pincetu, umirali smo do straha sve do Zagreba gdje smo produžili do dežurnog pedijatra. I zamislite, pedica se nije usudila iščupati ga nego ga je sestra izvadila. Katastrofa. Danas idemo kod naše pedice da ga prekontrolira.

Evo još samo naše mjere, 92 cm, 14 kg i 24-25 nogica.

Pozdrav svima!

Sandrich
17.03.2008., 08:09
I
Sretan rođendan ranim proljetnicama :* !!!!

summer
17.03.2008., 09:42
Luna, da jel nam se da gledati vase slicice i citati tvoje komentare :mrgreen: Kaleb kao i uvijek :heart:, Bardemova frizura :lol: , a i MENE je strah da ne ljosne na onoj slici sa TD. Jos se nadam da ste nasli nacina kako da se doma zabavljate...

Mi smo super, i ja moram u sredjivanje slicica. Imali smo turbo vikend, posjete i u pet/sub/ned. Puno djece, druzenja, ludiranja. Losa vijest je sto nam je baka cuvalica no1 pala preko viljuskara u ducanu i nacikla joj je kost lijeve ruke, tako da ne moze cuvati malisu. Sad uskacu moji (ali moja mama radi nocu tako da joj je to naporno iako ona ne zeli priznati), pa cu uzeti par dana slobodno, bas cu se podsjetiti malo kako mi je bilo na porodiljnom :mrgreen:
Sad odoh zavrsavati stvari na poslu da mogu lakse otici. Eh da, mjere ne znam, morat cemo ga danas izmjeriti, zadnji put je bilo 88 cm, nogica 23.

Sandrich, krpelj :shock: Meni se rodjaku bio uhvatio za vrh pisulinca, srecom, sve je proslo OK.

summer
17.03.2008., 09:44
Mislim, nije losa vijest sto baka ne moze cuvati malisu, to je samo posljedica, lose je sto je baka pala i sto je boli ruka. Samo da bude jasno :mrgreen:

Sanja
17.03.2008., 09:44
Evo malo i nas!

Luna, baš mi je bilo bed čitati što vam se sve izdogađalo i nadam se da se Kaleb sad lijepo oporavlja. :heart: Što se tiče boravka u zatvorenom, i ja ludim, jer je i jednoj i drugoj važan izlazak i friški zrak, pa nam je malo skučeno kad moramo biti kod kuće. Osim crtića, koje pažljivo doziram, malo čitamo, slažemo kockice, imamo žigove (štambilje) sa životinjama i to nam je jako kul, a najnajnajdraže od svega je igranje s Play-Dohom. Vidim da si napisala da Kaleb nije strpljiv za to, no nije u početku bila ni Flora, nego se šlepala uz Fionu, a sad već jako lijepo modelira (zapravo, razvalja i izrezuje kalupima).

knatkaj, javi novosti u vezi dojenja. Nadam se da ste bolje.

summer, bila sam na podu nakon "Beba, mijuj". :lol: Krešo je fakat presladak.

buby, moram priznati da je i mene na čestitanju zatekao šesti rođendan tvoje curke. Ajme, šesti!

Anita, super da si se javila i nadam se da nećete imati više telekom-problema.

Fae, točno znam koji ti je neugodnjak bio kad je Soren provalio "bljak" za crnu bebu. Fiona se jedno vrijeme nije htjela igrati s djecom koja nisu bijela, a živjeli smo u gradu u kojem zaista ima ljudi svih narodnosti i rasa. Nije da je baš decidirano odbijala, ali ako je imala izbor između bijelog i ne-bijelog djeteta, odabrala bi bijelo. :/ No, na sreću, nije ju dugo držalo i nakon brojnih objašnjenja prestala je obraćati pažnju na to i na kraju više uopće nije primjećivala kakve je tko boje. :)

sandrich, nadam se da nećete imati problema zbog krpelja. Nego, zar se on čupa pincetom? Meni je u glavi da se to ne radi, nego da ga se namoči u ulju, pa on sam izađe (?).

Kod nas su novosti da Flora priča, priča, priča i penje se, penje se, penje se. Bilo gdje. Vrlo je spretna i koristi prilike poput mojih odlazaka na zahod. Prije je išla sa mnom i nije se micala od mene, a sad jedva dočeka da ostane sama i može haračiti. :mrgreen:

Već jako lijepo slaže rečenice i zna reći što želi - npr. ujutro nakon podoja siđe s kreveta, povuče me za ruku (ona je ranoranilac, a ja bih mogla spavati do podneva :oops: :mrgreen: ) i kaže "mama, digi, amo!" (mama, digni se, ajmo), u kuhinji obično dovuče torbicu s Play-Dohom na stol, sjedne u svoju stolicu (ima tripp-trapp bez ogradice, pa se sama penje) i kaže "mama, dođi, amo igi" (mama, dođi, ajmo se igrati). Kad ne može naći neku igračku, kaže mi "mama, nađi vau/Miu/medu", i tak. Još se ne usudi sama sići s hranilice, pa nam najprije zapovijedi "dolje", a ako se ne odazovemo istog trena, pokuša sama sići, a zatim urla "pomoć! pomoć!" :lol:

Najbolja mi je bila neki dan - nije htjela jesti, ali je uredno sjedila s nama do kraja ručka. Kad je mm pojeo, zapljeskala mu je i odobravajućim glasom rekla: "bavo, tata, poeo si". (bravo, tata, pojeo si). :lol:

Dojimo još uvijek punom parom. Prošli tjedan smo imali hrpu noćnih podoja, nakon kojih sam danju bila uništena. Kad nema noćnih podoja malo mi je lakše, no mlada dama se obavezno budi oko pet, pola šest i od tada je ekšn. Tijekom dana se prišteka kad god se pruži prilika. Rado bih smanjila broj podoja, pa ako netko ima ideju kako, please, s njom na sunce.

Mjere: nismo se dugo mjerili, ali je negdje mrvicu preko 80 cm, 10-11 kg i nožica 23. Mrvica moja mala prekrasna. :heart:

I za kraj, pusa svima! :*

Sanja
17.03.2008., 09:52
Luna, odgledala sam prvu rundu slički i sad gledam drugu - prekrasan je Kaleb. Izgleda mi tako veliko! :heart: (Btw. i Flora je penjačica iste kategorije. :mrgreen: )

summer, uh, jadna baka. :( Nadam se da će se brzo oporaviti, a tebi želim puno uživancije s Krešicom. :heart:

summer
17.03.2008., 09:57
Sanja, Florica zvuci tako odraslo :heart: Najblize sto je malisa dosao je 'bajo, mama' kad sam slozila puzzle :mrgreen:

Za smanjenje broja podoja nemam ideje. Nama su dnevni lako prestali skoro pa sami od sebe, sad je problem u ovim nocnima, bas sam prije dva dana prestala popustati usred noci, kazem mu, nema, papio si kad si isao nanati, papit ces ujutro, i on malo grinta, ali pristane bez vece muke. Nadam se da ce uskoro prestati traziti pa cu onda razmisljati sto dalje.

summer
17.03.2008., 11:23
Evo i dokaza naseg zabavljanja:

http://www.youtube.com/watch?v=m6PsBwETL0Q

Dia
17.03.2008., 12:10
evo malo i mene...
ajme summer, to je nama SF :shock: , moj bi ti probao pugurati, pozivcanio i sve pobacao
luna, kaleb je super, drago mi je da ste dobro

inace nama je tu super vrijeme, pa smo stalno vani, setamo uz more :mrgreen: bacamo kamencice i tako

sto se tice rasta, jel vi imate osjecaj da oni preko noci narastu po 1-2 cm
njemu je jedan dan majca dobra, a onda jedno jutro kratki rukavi
sanja, ti me tjesis da je sve sa M. ok jer je i on tako negdje veliki, ponekad se brinem, a onda me prode

poceo je nesto vise pricati, ponavlja po prva dva slova, neki dan stalno govori bija,bija, jucer sam skuzila da je to susjedov pas bela, rekao je pupa (pupak), okej (ok), pija (piva)
recenice ne dolaze jos u obzir

igranje, uglavnom knjigice, drvene bojice, kockice, crtici

eto, svima morske puse od nas :*

Sanela-Naja
17.03.2008., 18:19
http://public.fotki.com/SANELA-NAJA/novo/

tu su naše nove slikice..

LR - baš je sladak a i tvoj tekst me nasmije
što se tiče slaganja puzzli mi slažemo simultanke ..
visoki smo 92 i teški samo 12.5 kg u odnosu na vas tešku kategoriju, a cipele 23-24 ...izgovara mama otprilike 10 pua u sekundi..evo, zovu me da se igramo - napuhali su bazen...odoh, cmok svima

Tiwi
18.03.2008., 08:27
Bok svima!!

Zanimljiv datum :mrgreen: to je bio Patrikov termin rođenja (a kak sam sva u terminima onda mi je baš zapelo za oko).

Inače, dobro smo, brbljavo, veselo i razigrano.

Moja dvojica (MM i Patrik) su vani i grudaju se, sanjkaju i lopataju po snijegu. Da, da, ovdje na vrhu mog brežuljka je totalno zimska idila. Probudili se jutros u pol 8 i pomislili da je magla, a ono naša netom rascvjetala trešnja ispred balkona - sva u bijelom - ne od cvjetova već od snijega :shock:

Malo sam škicala slike i snimke i klinci su mrak!

Puzze još nismo probali slagati, budemo (dobra ideja) ali smo slagali one kojekakve oblike drvene - tipa kućica, drvo isl... i baš me iznenadilo kak mu to ide kao od šale (ponekad zabrijem da su "manji" nego kaj to stvarno je).

Inače, nemam pojma koliko je visok i težak, nije nas vidjela pedijatrica valjda više od pol godine. Ja sam ga davno zadnji put mjerila. Probat ću danas pa da vidim koliko je narastao. Kila ima oko 11 ili mooooožda blizu 12 (ali nekak sumnjam). Cipke su 24.

Pričanje je kod nas za krepat. Ima fore da se koji put baš iznenadim.
Neki dan petlja po šparhetu, a ja ponavljam nemoj opasno je, kuham, bla bla.. I onda se uozbiljim i veli "Rekla sam nemoj!" A on će na to "Mama ljuta, mijan budi." I nasmiješi se kao mali anđeo.. Tc tc. već je usvojio osnove zašprehavanja.

I tak. Vratili su se pa odoh - tipkamo se..

Tiwi
18.03.2008., 08:38
A evo i slikica snijega u Samoboru:

trešnja (http://public.fotki.com/Patrikovsvijet/proljece-2008/trenjaubijelom.html)

pa još dva put next ;)

summer
18.03.2008., 09:29
Samo kratko - Naja i Patrik :heart: Jadna tresnja, iako divno izgleda, valjda joj nece unistiti cvjetice...

Kod nas uz more je samo kisovito, imam iz ureda inace divan pogled na Brac i Soltu, a sad ih tek nazirem.

Sanja
18.03.2008., 10:09
summer, Krešo je nevjerojatan! Svaka čast! Kako je samo složio te puzzle, prekrasno! Flora zasad slaže one od četiri komada i skužila sam da joj mogu već početi davati i one s više. Fiona je u njezinoj dobi uredno slagala Teletubbiese s osam i još neke s deset. Ah... Na pogledu s uredskog prozora ti malčice zavidim. :heart:

Tiwi, super su ti sličke. I naš vrt danas izgleda slično, a Fionu smo jedva dobili da ode u vrtić. Htjela se ostati kod kuće sanjkati. :lol:

Sanela-Naja, curka ti je prekrasna. :heart:

Dia, sve dok je on zdrav i dobro raspoložen, ne brini za mjere. Primijetila sam da su naši pedijatri prilično opterećeni brojkama i tablicama, htjeli bi da sve bude po nekim pravilima. Kad smo u siječnju otišli s Florom našem bečkom pedijatru, bila je skroz druga pjesma: nemojte se ništa zabrinjavati, ona je baš taman za svoju dob, nije ni premala ni premršava, bilo bi loše da je drugačija. A ovdje kod nas... Neću uopće komentirati. :roll: Ljubni miša. :*

Flora je danas htjela sok, no nismo ga imali kod kuće (sad kad više nemamo domaćeg, kupujemo Hippov sok za bebe), a ona to nije mogla skužiti, pa je hodala po kuhinji, otvarala sve ladice i tužno govorila: "Mama, nađi ok! Tata, nađi ok!" (ok = sok). :mrgreen:

Pusa svima! :*

emira
19.03.2008., 00:12
Haj pupoljčići...

Mi smo bili u susjednoj nam BiH na malo produženom vikendu i užiiivali smo. Potjerali su nas loše vrijeme i moj sutrašnji razgovor za posao. Bljak.
N. je uzivala. Vidjela je krave, ovce, kokosi a veselju nigdje kraja...
Nitko se nije mogao nacuditi koliko je narasla i kako rezonira i priča kao velika ( a mama rasla do nebesa :oops: ).

Pogledali smo sličke... :heart: :heart: :heart: za Kaleba, Naju, Patrika, Krešu...

Evo i par naših fotki sa puta:

vikend (http://public.fotki.com/nura06/najnovije/021.html)

Sanela-Naja
20.03.2008., 08:13
Hej, proljetnice..šta je zamro topic?

Emira, super su fotke..gdje idete na vikende ? Mi skoknemo do Bixsaća.
Sanja,hvala :heart: ..dodala bih još da je vaše slaganje rečenica nama SF..
glede pričanja - definitivno brblja, stalno..počela je pjevati..presmiješno i preslatko..stalno bi se igrala sa vodom :roll: imamo po 2 poplave na dnevnoj bazi.
cicanje...noćno...pomalo ludim..evo, sinoć se probudila samo 2 puta / u pola 3 i u pola 6/ i to mi je super /zaspala u 21/..ali, prethodno veče sam izludila..guga, pa guga , pa guga i tako po pola sata i po 6-7 puta..uh, kad se samo sjetim šta sam sve nadrobila dok sam vadila cicu po 100-ti put :oops: a MM je skoro dobio štos u nos - jer blaženo spava kraj nas..noćno nacicavanje mi postaje stvarno problem - jer sam po danu u podne već gotova - a moram biti fit da bih sve napravila u zadanom mi roku jer ne želim raditi prekovremeno.a i kada sam neispavana prekovremeni rad nema smisla..O, Anita-AZ , ima li kakvih savjeta i da li poduzimaš išta po tom pitanju?
Preksinoć sam ju pustila da plače - kao mazila sam je i govorila da sika sada spava .Dobila je fraze. Ne da nije prestala plakati već me je odgurivala na leđa i pokušavala doći do sike- definitivno nije spremna .Odustala sam nakon minute - to je bila sreća .
Inače, najljepši dio dana je kada dođem s posla , tč ode doma a Naja se probudi i traži siku..nas dvije , same , na velikom krevetu - mazimo se i valjuškamo :love: zbog ovakvih trenutaka ću dojiti do faksa...

eto, saga o dojenju gotova :oops:
puno pusica, odoh raditi- danas pucam od energije , a idem i na šišanje pa mi je već poseban dan..cmok, cmok

Sandrich
20.03.2008., 08:21
Haj!

još samo dva dana i veliki vikend, a onda godišnji. Jedva čekam!
Luki se ovaj tjedan čini dugim, stalno nas nagovara da ostanemo doma.

Krpelj priča je za sada gotova. Bili smo kod naše pedice i ona rekla da je mala vjerojatnost zaraze, ali inkubacija je 10-14 dana pa sam još pomalo na iglama. Inače kaže da je sve južno od Save ok, a da su zaraženi menigokokom sjeverno, Medvednica i Zagreb :shock: .Pregledavajte kikiče nakon igre u prirodi!

Tiwi super su slikice na ožujskom snijegu.

I ostali fotke su mi super, a klinci slatki. :heart:

summer
20.03.2008., 10:15
Evo, dodala sam i ja nove: malisa u akciji (http://public.fotki.com/KresoA/zima2008/ssl14785m.html) pa next...

Uzivajte, ja sam danas doma s Kresom, uzela slobodan dan da budemo skupa (rodjendan mi je, a to mi je najbolji poklon koji mogu zamisliti) i sad idemo malo u setnjicu!

Anita-AZ
20.03.2008., 10:36
Anita-AZ , ima li kakvih savjeta i da li poduzimaš išta po tom pitanju?
Preksinoć sam ju pustila da plače - kao mazila sam je i govorila da sika sada spava .Dobila je fraze. Ne da nije prestala plakati već me je odgurivala na leđa i pokušavala doći do sike- definitivno nije spremna .Odustala sam nakon minute - to je bila sreća .
:love: Pih
I to me pitaš sad... nakon noći u kojoj sam radila do 2.30, došla u krevet gdje se mali sisavac prikopčao i nije me puštao sat vremena, zatim za pola sata opet i tako do 6:45, kad se probudio. :( Iskreno, jako mi je loše upravo sada, a imam obaveze i moram ići sada i to između ostalog i na 2 dogovora u vezi honorara, a sva se tresem od umora. Upravo razmišljam koje smeće da popijem/pojedem da se nekako razbudim i osjećam normalno. SVe m je maglovito ispred očiju. Užas.

Bilo je tako i preksinoć. Pokušala sam i ja malo ga pustiti da se buni u vezi cice, dok ga grlim, dragam ili mu pričam priču. To je rezultiralo buđenjem iliti novim uspavljivanjem u 4 ujutro. Sve mi je bilo žao što mu nisam dala fakin cicu i spavala bar pol sata više. I MM i ja smo iscrpljeni do boli, jer ga je on tada vozio u kolicima.

Ne znam što ću. Znam da sam usred noći vikala od ljutnje da sam ga trebala prestati dojiti još prije godine dana kad ne bi ni znao što propušta.
To je noćno mišljenje umorne zvijeri u meni.

Baš sam razmišljala... neki dan mi kaže kolega kako svemu pristupam sa emocijama, kako se u sve dajem silinom ljubavi i kako on smatra da to nije dobro. Pričao je o mojem poslu, no ja sam shvatila da je to moj način života i razmišljanja.... pa tako i roditeljstva. Zato moje dijete spava sa mnom, zato ga dojim dokle hoće, zato sam uz njih maximalno, zato smo tako povezani kao obitelj, kao najbolji prijatelji neraskidive veze.
E, pa... eto, upravo doživljavam posljedice svojih emocija i odlučivanja na bazi njih. Majke koje su racionalnije i manje pod utjecajem svoga srca bi mogle pustiti dijete da plače. Mogle bi napraviti 1000 stvari radi kojih dijete nije sretno, ako je to nešto pogodno za njih, njihov izgled, posao, odnos s nekim drugim itd.
Mogu ja osuđivat te majke, mogu i one mene, ali činjenica je da ni jedne ni druge nismo izabrale koliko će nas kroz život voditi srce. Sa time se valjda rodiš...

No eto... ja, kao takva, ne znam što ću poduzeti po pitanju toga da spasim svoje zdravlje i svoj posao, a po cijenu trenutnog nezadovoljstva mog djeteta. :/ Ono, khm, ništa?

Anita-AZ
20.03.2008., 10:37
Draga Summer, sretan ti rođendan!! :love: :heart:

polfezna
20.03.2008., 11:47
Summer, sretan rodjendan! :love:

Pogledah skoro sve slike. Preslatka su vam decica i svi deluju vec tako veliki.

Luna, videla sam ti seku. Super izgleda! Ja sam u 7oj nedelji trudnoce vec uveliko povracala i spavala po 15 sati dnevno pa sam bila odusevljena njenim super raspolozenjem i energijom posle prekookeanskog leta i promene vremenske zone. A buduci tata je mnogo sladak, ja sam ga tek sada upoznala.

Kod nas se i dalje sve vrti oko pricanja. Najnovije je da je Mishica pocela da recituje pesmice od po 10-15 reci! :shock: To radi samo kada je sama tako da ni ne znam od kada to zna, ja sam je za vikend slucajno "uhvatila" kako u krevetu prica "tasi, tasi tanana, i svilena marama, u marami secera da nam dete vecera" pa je od tada stalno "spijuniram" i stvarno stalno nesto recituje kada nema nikoga. I pocela je da se pravi kao da cita. Uzme knjigu, prsticem prati tekst :lol: i "procita" po jednu-dve recenice.

Na ostalim poljima nema novosti. Tobogan i dalje ceznjivo posmatra i ne priblizava mu se, ne ume da hoda po snegu :? , jako smesno i samo na sekund stoji na jednoj nozi...poprilicno je smotana i pritom jako slatka. :heart:

Odoh sada da kupim puzzle, bila sam ubedjena da nam je za to jos rano, ali sada kad vidim Kresu kako slaze...

buby
20.03.2008., 12:17
domi isto recitira, ful je fora

sada se privikavamo na čupka (zamorca)
lucija kuži sve, ali dominik... - dala sam nam još malo vremena...
a tak je slatki, mazimo ga, priča nam :)
dominik zna biti jako nježan, pažljiv, ali onda se naljuti jer ga nije odmah dobio i počupa ga, joj

bila sam jutros na gastroskopiji, bljak - prvi nalazi ok, ali čekam one za helio (8 dana)

pupoljci su nam fakat narasli, slike su divne :love:

Sanja
20.03.2008., 14:14
summer, sretan ti rođendan, draga! :love:

knatkaj
20.03.2008., 14:34
Da slozit cu se da su nam poljupcici narasli, a da mi toga nismo svjesne!

Moj veliki brbljavac svaki dan ima neki novitet pa tako sada stalno govori "mama pebaja kukunka-juju, a ti babi buba maja (baka mara) pesi(plesi), Domini svila(svira)."

A kako ovih dana na Tv-u ide reklama Lidla s Oliverom stalno pjeva "Kina, Kina muti jaja....Kina,Kina biti moja Kina...." a stane i plese i kao pucketa prstima.

A i recitira ali najvise to voli kada se zaigra i kada ga nitko na to ne nagovara, najdraza je ona: "Nuna nina mama ima cina(sina), " pa u njegovom dodatku: " ima dva cina Domini i Kitijan"

Summer sretan ti rodjendan (danas i MM ima rodjendan)

Curke dajete li klincima da se igraju sa plastelinom i kakve se igre igrate u zatvorenom prostoru ali tako da i vi sudjelujete?
Mi slazemo kockice, i slagalice one drvene oblike umecemo na odgovarajuce mjesto, ali ja bi nesto veselije i aktivnije, a ne pada mi napamet nista osim" Ringe, ringe raja"... :?

Kada smo kod cicoljubaca, Kristijan i dalje cica ali jadnicak urla na cici jer nema izgleda vise nista....izvor presusio i nazalost morala sam mu uvesti nadohranu :cry: ali mu i dalje dajem da cica mozda ipak jos stogod izvuce.

anjica
20.03.2008., 16:46
knatkaj jesi se javila na SOS ?

polfezna
20.03.2008., 19:51
Kada smo kod cicoljubaca, Kristijan i dalje cica ali jadnicak urla na cici jer nema izgleda vise nista....izvor presusio i nazalost morala sam mu uvesti nadohranu ali mu i dalje dajem da cica mozda ipak jos stogod izvuce.

Sto mu vise dajes da sisa, vise ce izvuci. Nadohrana je tu kontraproduktivna :( . Ali da ne pametujem, zovi SOS, sigurna sam da ti dobri saveti mogu spasiti dojenje koliko god ti to sada delovalo nemoguce.

Sto se igranja tice, ne mogu da docekam pravo prolece pa da napokon mozemo vise napolje. Mishica jako voli da se igra u kuci ali polako je hvata nervoza, dete zeli napolje...a i mama :mrgreen: .

Plastelinom se igramo vec dugo i jako ga voli. Imamo playdooh sa raznim kalupima, presom za "spagete"...Osim toga, cesto crtamo. Obozava one boje za slikanje rukama, to joj bas dugo drzi paznju. Sviramo klavir, jurimo se po kuci i sakrivamo. Igramo se i kockama, stim sto ja slazem a ona rusi i to je jako veseli.
Obozava balone. Svaki dan joj napumpam po 10ak tako da nam je kuca stalno puna balona. Tako je naucila boje i brojeve a i dinamicno je, ja bacam balone a ona ih hvata i bas se lepo istrci.
Ipak, glavna igra su nam lutke. Po ceo dan ih oblacimo, svlacimo, uspavljujemo,hranimo, setamo...

emira
20.03.2008., 22:28
Sanela-Naja idemo u Kozarac, MM je od tamo ;)

Summer sretan ročkas! :heart:

Anita, Knatkaj :love:

Ja sam danas započela svoje trodnevno proljetno okretanje stana naopačke i čišćenje- bljak. Nura je najsretnija kad joj dam da sudjeluje samnom u tome, dam joj krpu i vodu i sreći nema kraja :) .

Danas smo se smrzzzzle vani ali se malena nije dala u kuću uz komentar: " Neću kući, hoću još šetati". Onda joj je palo na pamet da idemo piti kavu, sve samo ne doma. Nadam se da će ubrzo doći pravo proljeće jer ne volim ovakvo vrijeme.

Što se tiče provođenja vremena u kući, kako koji dan. Nekad joj pročitam pet slikovnica, nekad nakon dvije rečenice neće više. Igra se lutkama ali uglavnom ju najviše zabavlja " pretend play". Ali neprestano razgovaramo, pjevamo... Mogu reći da imam svoju malu "frendicu" :heart:

Tiwi
21.03.2008., 07:57
Jutro!

Ja sa svojim malim frendićem obično moram igrat nogomet (ade mama pucamo, tani tamo, ti, ćeti, sad! gooool!!!! dimamo zabjeg... i tako bez prestanka). Napucava loptu po cijele dane, u kući, vani, ma svugdje. Imamo jednu kod strica (kat ispod), jednu na dvorištu, jednu kod bake, jednu kod druge bake i jednu loptu u autu :lol: I sve su non stop u pogonu.

Kad smo sami skuži da baš ne mogu predugo skakat za loptom, pa se igramo autima, imamo i šator iza kutne garniture pa se znamo i u njemu igrati, nekad slažemo koješta, nekad pospremamo pa mu je i to igra (briše krpicom sve živo) a najviše mu je fora kad kuhamo, onda stji kraj mene u kuhinji (na stolcu) i gleda, priča, miješa kuhačom po nekom svom loncu pa ubacije mrkve isl u juhu i tak.

Plastelin mi se neda gnječit, jer je Patrik još u fazi probavanja ustima, a i često iz fore /tj da vidi našu reakciju / trpa u usta kojekakve gluposti. Nema ni baš nešto mira pa nije od mirnih igara. Crtanje trenutno nije in, malo se izguštao, ali sad opet čita knjigice ili od njih slaže kule i tornjeve.

Pretend play mi je totalno fora, obožavam ga promatrati i slušati.

Cicanje noću - ja sam danju pomalo objašmnjavala da sad može jer navečer idemo svi spavati pa i cica. No to kad je i sam dosta smanjio.
Još se ponekad sjeti ali ja sam ustrajna, ne toliko zbog cicanja nego jer me sad tak jako to smeta da jedva čekam roditi pa da dođu one fenomenalne količine i cica špricalica!! Uh, kad se sjetim, odmah mi ej lakše. Ali, veliki su, kuže. On sam mi veli "Mama legni u jupu (ona pletena okrugla košara fotelja, zovemo ju rupa) cica se punila. Malo cicamo!!" i onda kad skuži da nema ili da sam ja nervozna, popusti veli - "Gotovo, cica, puni se." Inače, lijevu mu uopće više ne dam. Kak bi se reklo, ovo je sad foto finiš, pa su mi bradavice uuuužasno osjetljive i ne mogu ih ni dirati. Ali eto, desna strana mi je nekako malo otpornija.

Evo, traži me juhu ili ručak pa odoh :lol:

Sanela-Naja
21.03.2008., 08:34
Helou,

Summer, sretan ronđendan :*
Tiwi, tako ti zavidim da se možeš dogovoriti sa P glede cicanja..Najina najnovija fora je da počne plakati / i to se baš kuži da folira tj. i ona kuži da folira, pa me gleda ispod oka i kao plače da joj dam cicu ili bilo šta drugo :roll: /..kunem se da je to zato jer je moja sister bila maza i cendravica - što bi rekli plačipi.. pa mi je ovo božja osveta jer sam joj se rugala..
Nastavljam poslije - stiže mi bivši direktor...blaženo privatništvo :)

Olivija
21.03.2008., 11:30
...blaženo privatništvo :)
:lol: vidim da sad uredno visiš na forumu ;) :*

Luna Rocco
21.03.2008., 13:47
Vidim da se piše o noćnom nacicavanju - šaljem veeeeeeeliki zagrljaj svim supatnicama, jer mi nastavljamo po starom. Nakon što sam prije 2 mjeseca ukinula dnevne podoje, smanjili su se i noćni, ali samo privremeno. Dok je bio bolestan naravno da sam mu dala da cica i danju, a noću se uopće nije micao s cice. Sad je ok i danju opet ne cicamo (bez frke smo opet ukinuli, moram priznati da sam mislila da će biti natezanja), ali noću smo na starom - minimalno 10 cicanja, najčešće cijela noć s cicom u ustima. :/

Luna Rocco
21.03.2008., 14:02
Ajme, Naja je preslatka :heart:
A Krešinje slikice...Predobar je! Trampolin, nogomet, auti... Ma pravi frajer. Ostala sam :shock: kako da prati kosu.

summer
21.03.2008., 14:03
Prvo, svima hvala za rodjendanske cestitke :*

I samo rijec, dvije o nocnom cicanju. Prije cetiri dana smo poceli s ukidanjem. Pripremila bocu vode. Na prvom (i najcesce jedinom) budjenju kad i predje iz krevetica kod nas trazi 'kiki' prvu noc kroz kenjkanje/poluplac, ali objasnila sam da kiki nana, da je papio kad je isao spavati i da ce opet papiti kad ne bude mrak, kad se probudi. Kenjkanje trajalo minutu-dvije, popio malo vode, zagrlio me i zaspao. Druga noc identicna, samo sto nije htio vode ili 'ne piću' :) Trecu noc je samo presao kod nas, zagrlio me i odmah zaspao, nocas se nije uopce budio, al mu je 'kiki' jutros bila prva rijec. Sad, vidjet cemo kako ce ici. Vec smo mi ovdje dvaput, triput bili, ali nas neka prehlada uvijek 'unazadi'. Da place ili inzistira, popustila bih, nemam ja srca za to, ali ovako, kad samo kenjka i nije uopce neutjesan, mogu odbiti.

summer
21.03.2008., 14:07
A Krešinje slikice...Predobar je! Trampolin, nogomet, auti... Ma pravi frajer. Ostala sam :shock: kako da prati kosu.

:lol:

Nemoj. Ovo je bilo izmedju dva vristanja. Mocenje je proslo u prici s pjenicom, nekad da i da ga na ledja polegnem u kadu kao bebicu, pa polijevam oprezno po celu, cak i gusta, smije se, ali nakon ove pomne inspekcije te 'pjenice' o kojoj mama prica, podivljao je na ispiranje, derao se kao da ga mlatimo, a meni su slicne primisli i bile na pameti :mrgreen: Pokusavam mu objasniti da digne glavicu i da mu onda nece ici u oci, izdrzi pet sekundi, naglo je spusti, sve naravno poleti u oci i onda vriiisti, vriiisti. Auh.

leonisa
21.03.2008., 15:43
kako su vam slike divne!!!!

nije valjda da jos jedino L. sisa kao i prosle godine u ovo vrijeme? :shock: :lol:

emira
21.03.2008., 19:44
Mi smo se danas docjepljivali sa 5u1 i koma. N. je cijelo vrijeme cendrala da ju boli noga i da ju je teta cijepila. No, predvečer je počela i šepati. Mislila sam si da se malo mazi pa sam joj rekla da se idemo utrkivati ( luda je za tim) i trčala je kao metak i nije se žalila da ju išta boli. :? Ali, je dobila tempicu :( . Dala sam joj sirup i nadamo se mirnoj noći.

Irchi
21.03.2008., 21:44
Ne stignem niti bip-bip ;) .

Prvi tjedan na novom jobu prošao super, ali ne stignem vas niti pročitati nit vidjeti.

:* svima koji su slavili
:* svima koji su bubani i kojim treba podrška
:* svima koji slave u nedjelju (mi pičimo MM-ovima, via Slavonija)

polfezna
22.03.2008., 11:22
Mi smo se danas docjepljivali sa 5u1 i koma. N. je cijelo vrijeme cendrala da ju boli noga i da ju je teta cijepila. No, predvečer je počela i šepati. Mislila sam si da se malo mazi pa sam joj rekla da se idemo utrkivati ( luda je za tim) i trčala je kao metak i nije se žalila da ju išta boli. Confused Ali, je dobila tempicu Sad . Dala sam joj sirup i nadamo se mirnoj noći.
Jel primila vakcinu u nogu? Moguce je da je boli mesto uboda, trebalo bi da prodje za dan-dva. Sledeci put zamoli da je bodu u rukicu, malo je nelogicno da daju vakcinu u nogu detetu koje uveliko hoda :? . Mi smo isto primili 5u1 pre par dana i isto imali temperaturu jednu noc, posle toga, kao da nista nije bilo.

Pranje kose...Summer to sto ti opisujes(malo penice, malo placa, malo price) meni zvuci kao bajka! Kod nas nije u pitanju obican plac vec potpuna histerija. MM i ja moramo zajedno da joj peremo kosu posto se toliko baca da se bojim da se ne povredi. Nema nikakve price, ona je u potpunom transu i ne cuje i ne vidi nista oko sebe. Da nas neko sa strane posmatra, mislio bi da zlostavljamo dete. Nikada inace tako ne place, sva se izoblici i treba joj par minuta da se smiri i kada se sve zavrsi. Potpuni horor. Kosu peremo jednom mesecno :oops: jer ja nemam snage takvu da je gledam. :cry:

:naklon: svima koji i dalje sisaju po celu noc. Mi smo prestali jos odavno. Misica je malo po malo sama prestala. Od samog pocetka dohrane je bilo jasno da vise voli da zvace nego da sisa i vec sa 9-10 meseci je potpuno zanemarila sikenje pa sam i ja u nekom trenutku digla ruke od forsiranja istog. Mene i dalje uhvati tuga kada na to pomislim i sva se raznezim kada vidim bebu kako siki, ali zaista ne znam da li bih mogla to o cemu vi pricate i ne znam kako bih funkcionisla da i dalje po pola noci ne spavam. Dakle, jos jednom :naklon:

emira
22.03.2008., 11:36
Polfezna cijepili su ju u nogicu. Danas se više ne žali da ju boli a nema ni otekline. Jedino je noćas imala temperaturu i to neuobičajeno visoku (39,2), ali temperatura pada uz paracetamol i ibuprofen. No Nura je poznata po visokim temperaturama, njoj je i kod izbijanja zuba znala rasti temperatura do 39.
Koliko je bila visoka temperatura kod tvoje mišice?

Moram bježat... hoće gledat "bebi tivi" :)

polfezna
22.03.2008., 13:42
Koliko je bila visoka temperatura kod tvoje mišice?

Nije joj bila jako visoka, oko 38, i to samo jednu noc ali to je skroz individualno, ne bih se brinula na tvom mestu, narocito ako znas da joj organizam na sve reaguje visokom temperaturom.
Super da joj je nestala oteklina, to moze dosta da boli. Tek sada se setih da su nama preporucili stavljanje hladnih obloga na mesto uboda...kasnim sa savetom, ali eto znas za drugi put ;) .

emira
22.03.2008., 17:13
polfezna hvala :) , stavljamo obloge iako ja baš ni ne primjetim neki otok ili crvenilo na mjestu uboda.

Sanela-Naja
23.03.2008., 14:35
Dobar dančić.
I sretan Uskrs svima koji slave .

Emira, nadam se da je maloj mišici prošlo. :love:

nije valjda da jos jedino L. sisa kao i prosle godine u ovo vrijeme?
a kako to izgleda- molim podsjetnik..sinoć me opet ubila čestim / recimo 4-5 puta/ traženjem..ali, nema šanse da se dogovorimo da npr. popije vode...bljaakk ili njaak i plač..glede ovoga je stvarno ustrajna. Inače , ona je jedna stvarno razumna curica , dosta toga se može s njom dogovoriti ili objasniti ..ali, po pitanju cice - no way Hose. Ovih dana me dosta žica i po danu ..npr., jutros sam klečala u hodniku - svi obučeni za van , a ja hop - cica napolje .Naja hoće njami i gotovo..počela sam sa pričom kako se cike pune pa da će jesti kada bude išla spavati - odmah je počela hrkati - kao ona spava - vadi cicu :mrgreen:
o, summer , super da Krešo dobro prihvaća ..a to da se uopće nije budio..SF..presladak je na slikicama ..

kupanje..mi uspijevamo oprati kosu bez frke..malo se buni kod završnog ispiranja jer joj voda ide preko lica..kada je dobre volje uspijem ju nagovoriti da zabaci glavu unazad,,inače, počne se derati / protestira a ne plače/ i čim joj obrišem lice i kažem gotovo - ode ženska svojim poslom, kao da se ništa nije dogodilo..najveći gušt mi u zadnje vrijeme čini zajedničko kupanje..ali, naravno, i tu vrlo često traži njami-mislim, kad su već na stolu..
eh, još nešto - moram se pohvaliti. Naja je već 10 dana bez pelene . Počale sam sa noćnim spavanjem / imali fijasko prvu noć ali od tad..kuc, kuc/ , zatim nismo oblačili pelenu popodne kada dođem s posla, pa sam tražila od tč da do izlaska i njoj bude bez pelene..i tako..jučer je 2 puta tražila sama da piški - do sada sam je ja nudila..čini mi se da smo na pravom putu.Još uvijek joj oblačim pelenu kada izlazi / u parkić, šoping ili danas kod kume - znači 2-3 sata/ i pelena je uvijek bila suha a N se popiškila u tutu kada smo se vratili..mislim, skinula bih i ovu ali , ovo hladno vrijeme....hoću sunceee..
moj esej je gotov ..cmok, cmok

Luna Rocco
23.03.2008., 15:09
Leici, najdražoj našoj, čestitamo rođendan i ovdje, na matičnom topicu
:* :heart: Leice, volimo te! :heart: :heart:

Nurici šaljemo pusicu u bubanu nogicu, da što prije prođe.

Naji čestitamo i divimo se na skidanju iz pelena.

Mi smo jučer imali neplanirani i pregenijalni rođendan... Malo, intimno - i predivno!

Pogledajte koje super poklone je dobio - ovaj usisavač-pesek, kućica i auto su poklon od moje seke :heart: i NJM, luđakinja je to dovukla iz New Yorka - Kaleb je već dva dana u transu od sreće. :heart:

(od ove sam stavila danas pa idite na next)
http://public.fotki.com/Tristana/kaleb/ozujaktravanj/180308003.html

emira
23.03.2008., 16:13
Sretan uskrs svima!

Leici sretan ročkas i ovdje!

Naja- :klap: za skidanje iz pelena. Mislim da smo i mi spremni ali sam ja lijena :oops:

Kaleb- zavidimo na igračkama, wooow :heart: Little tikes - šteta što se kod nas ne mogu nabaviti ( Mi smo kupili mojoj nećakinji za 1. ročkas jedan autić na guranje i sada, 12 godina nakon toga, poslužio je 5-oro djece, odolio kiši i snijegu i još uvijek je kao nov)

Mi smo imali reakciju na 5u1, kao što sam ranije pisala. Temperatura je preksinoć i jučer cijeli dan bila i do 39. Noćas je pala sama od sebe i sada je oko 37-37.3 iako meni uopće ne djeluje kao da ima temp, jedino su joj nogice jako tople i pomalo crvene, a glava i ostatak tijela normalne temp. :? . Zvala ja hitnu i vele da samo stavljam obloge i da je dobro da je temp u padu. Interesantno kako se uvijek ovakve neke frkovite situacije nama dešavaju za vrijeme blagdana...

buby
23.03.2008., 21:20
pusa leici :*
može odmah i kalebu :*

mi cicamo sto na sat, nekada je naporno.... kako i kada prestati, ne znam :/
još je u pelenama, čekamo toplije vrijeme za skidanac (iako zna biti u gaćicama i probavamo po malo)

priča turbo - neki dan sam ga pohvalila kada je piškio na wc-u, da je "dečko i pol"
a on meni "mama i pol" 8)

dobro da je nura ok
mi smo se cijepili sada, trebalo je rujnu - sve je prošlo ok

sretan Uskrs :love:

summer
23.03.2008., 22:15
Samo cu kratko, nisam citav dan bila doma: Lea i Kaleb :heart: :heart:

Sretan vam rodjendan, dragi nasi divni pupoljcici! :D

Slicice su predivne, proslava izgleda fantasticno zabavno! Slinimo za igrackama... Formule i ucenje 'hrvatskog' :lol:

emira, nadam se da ce brzo proci ~~~~~~~~

mama i pol :rastop:

Anita-AZ
23.03.2008., 23:29
Od srca želimo sretan 2. rođendan Lei i Kalebu!! :heart: :heart: :D

india
24.03.2008., 08:45
Lea i Kaleb, sretni vam rođendani!!! :D

Sanela-Naja
24.03.2008., 13:25
Lei i Kalebu sretan roćkas!!
Prekrasne slikice , LR. A i pokloni...i tako puno dječice na roćkasu.. :heart:
Nuri :* da je prošlo..Mi smo se cijepili poslije NG i nije bilo reakcije..
proveli smo cijeli sat u kadi - šišale se / ispalo nam ukoso/ i evo sada spava - a skoro da bih i ja - ali ipak idem gledati film sa mm dok se ne rastope boje...
Idem još jednom škicnuti Kalebov roćkas.

emira
24.03.2008., 16:12
Joj što ne volim ovo vrijeme!

N. je danas HB dobro. Temperatura je skroz spala sinoć ispod 37. Jučer je cijeli dan bila oko 37.5 i to neka čudna, tijelo normalne temperature, po čelu nikad ne bi rekla da ima tempicu, a nogeee crveneee i vruće, koma. Cijeli dan smo stavljali obloge i mišicu je to već izluđivalo. Svaki puta šok, na tako vrele nogice- hladni oblozi brrrr... Na kraju sam ja izgubila živce, naribala krumpira, potpuno obložila nogice s njim, omotala ih pelenom, držala tako pola h ( za to vrijeme 2-3 puta pročitale ježevu kućicu i ispričale pošla koka u dućan ), i krumpir nas izliječio! Temperatura spala a nogice kao nove. E šta priroda radi ( i liječi) ! :D

Naja nema veze za friz u krivo sada se ionaku furaju asimetrične zurke ;) . By the way po fotkama sam skužila da Naja i Nura imaju sličnu kosu (rudlavu) ali Naja ima baš lijepe šiškice i lijepu formu. Nura meni uvijek izgleda nekako raščupano. :/

Ja sam si počela razmišljati šta bi mi za ročkas, pa nemam pojma... Vjerovatno samo ručak i tortu za moje starce, seku i nj klince i možda tetu od MM-a ( pošto on nema druge živuće familije u ZG :mrgreen: ). Nemamo baš frendova sa klincima koji su Nurine dobi, svi su ili bebači ili puno stariji pa mi to baš nije fora da joj se party sastoji od klinaca u pubertetu :/ .
Ali zato ću se ja zguštati za svoj ročkas (meni je dan ranije nego Nuri a koji nisam pošteno proslavila od kad sam ostala trudna). Pozvat ću desetak frendica na babinjak. Baš se veselim.

Odosmo sada u čestitare!

emira
24.03.2008., 22:09
KALEB sretan ti rođendan :love: :sing:

lane
25.03.2008., 08:37
Lea i Kaleb sretni vam rockasi!!!!!! :* :heart: :*

Sanela-Naja
25.03.2008., 08:37
Hej, curke..da li ste primjetila da sam češće na forumu? E pa to je zato jer sam sama sebi šefica :mrgreen: , i eto, užiiivaaaam u tome...mislim, ima posla i moraću malo stisnuti /prekovremeno/ ali, ja sam se preporodila..npr. nemam čvor u želudcu kada u pon ujutro idem na posao..
Emira, nakon dugog promatranja mislim da je zurka ustvari ispala sasvim zadovoljavajuće..dakle, ako želite šiške dođite na šiškanje kod nas-šišam povoljno ;)
Rođendan..i mene muči to što nemamo male djece za druženje ..evo, dalo bi se skupiti 3 njene dobi i 3 velikih ..baš nekako jadno. To me pomalo muči. Druga stvar koja me muči je to što se baš ne družimo previše sa svojim prijateljima. Prije Naje smo imali ekipu za druženje i svaki vikend smo se družili- već tada su neki imali klince , dakle problem je u meni.. Naja nije dobro prihvaćala gužvu, pa bih ja postala živčana , pa bi ona plakala ..i tako , malo po malo i nekako smo smanjili druženja..e, pa to je nešto što namjeravam promijeniti jer mi baš fali..
kako je sa vama ? jesam li ja jedina postala vuk samotnjak ?

stephanie
25.03.2008., 08:44
Jutro!

Sretni rođendani svim pupoljcima koje smo propustili! :love:
:* bubanima

Joooj, već dvogodišnjaci i dvogodišnjakinje!
Meni je Emilija sad u ovoj dobi najslađa.
Za njezin rođendan sam se doslovce ubila, oporavljala sam se tjedan dana. Čišćenje, kolači, prava hrana, hrpa salate, gosti (18 ljudi), fotić zeza, pa opet čišćenje kad su svi otišli. Da ima para sigurno bi naručila catering, ali nemam pa sam morala sve sama.
Žao mi je radi fotki, jer nam fotić sporo okida pa su nam klinci bježali iz kadra dok se blic zgrijal.
Kakve vi imate fotiće?
Administratorice, nemojte me špotati što ovo pitam ovdje, ali od ovih cura sam vidjela fokte pa me zanima njihovo mišljenje :)

Naš izvještaj: Emilija se još nije raspričala. Za većinu stvari koje traži još uvijek cvili. A kak je vesela dok nam nešto uporno objašnjava i mi konačno shvatimo što je rekla e onda je osmjeh od uha do uha. Imamo jedan problem: kad nešto traži što joj mi nedamo onda zavrišti i počne se lupati po glavi. :/ Kako reagirati?
Ja mislim da bi možda trebala ignorirati, ali je li to dobro riješenje?
Nemam baš vremena iščitavati po forumu pa ako imate kakvu ideju, unaprijed zahvaljujem.

na poslu sam, idem radit

leonisa
25.03.2008., 09:03
hvala na cestitkama!

mi saljemo ogromne puse Kalebu i Mirti :heart: :heart: :* :*

Luna pokloni su aaaaaaaaaaa boli glava! zaljubila sam se u kucicu i rastuzila se kad sam procitala da ne vrse dostavu :(

buby
25.03.2008., 09:37
mirtić, pusa i ovdje :*
puse bubanima
domi priča sto na sat - jučer je pitao da zašto on nije išao u kino sa mamom i sekom - to treba snimiti, čovjek izgovori cijelu rečenicu 8)

počeli smo sa akcijom "cice spavaju", molim podršku
dojiti ćemo još x vremena, ali - slijedi ali :mrgreen: - želim cicu za noć i da me pusti do jutra (noć prije sam izbrojala 17x, možda sam i fulala u tom brojanju, više mi je fakat dosta)
triger mi je novi posao 8) - krećem prvoga :D
1. noć prošla relativno ok - zaspao na cici, u 5 došao k meni; između 3 buđenja (plač, vrisak, otima se mm-u)
meni je to horor za slušati
ali, kako kažu, bitno je biti uporan i doslijedan
pričali smo o tome da cici treba spavati, odmoriti se, da će ga dobiti ujutro itd.
mada kužim da mu je lako klimati glavom po danu da sve kuži, ali kada po noći traži, onda mu je sva ta špreha :/

što se druženja tiče - moji su ful aktiva, predugo bez akcije im je koma

emira
25.03.2008., 09:39
MIRTA sretan ti ročkas! :heart: :love: :joggler:

Sanela-Naja nisi sama, i ja se puno manje družim sa starim frendovima od kad se Nura rodila. Problem je u tome što su moje frendice još većinom neudane ili friško udane bez djece pa imamo sve manje dodirnih točaka i tema za razgovor. U hrpi situacija me uopće ne kuže jer nisu mame i bljedo me gledaju, oni imaju jedne prioritete ja druge i tako... S druge strane frendovi od MM imaju svi većinom već stasalu djecu i mali kikići im idu na živce ( sad će te se pitat koliko je to MM stariji od mene ;) ). Mislim nije da se mi ne družimo, ali puno manjim intenzitetom. Nekako sam više orjentirana na dvije moje frendice sa kojima se čujem svakodnevno i koje N. jako vole i N. njih, moje starce, seku i njene klince (3 kom) i ku'š više? :mrgreen:

buby
25.03.2008., 09:43
stephanie, što se tiče burne reakcije - ja ostajem kul, velim da mi je jasno da mu je žao, da je ljut, ponudim alternativu (ako je ima), ako je nešto opasno - kažem da je to opasno i da tu nema pregovora, da ne želim da se ozlijedi, da me strah i da bih bila jako tužna da se netko ozlijedi
znači, ima pravo buniti se, negodovati
razumijem osjećaje koji ga peru
žao mi je da nam vrijeme tako prođe, kada se možemo igrati, maziti itd.

oh, koliko sam se raspisala :oops:

znači, ključ je ostati smiren, pokazati razumijevanje za osjećaje, ponuditi rješenje, usmjeravati lagano daljnji razvoj situacije

nešto tako, dobro?

stephanie
25.03.2008., 13:12
Hvala, buby :*

Danas nemam puno posla pa sam tu .... nemojte reći šefu.

Eh, igračke .... I Emilija je dobila kućicu, ali drukčiju, sređujem album na fotki, pa ću vam pokazati, ali slučajno smo je spazili u trgovini samo 100kn, aluminijska konstrukcija i gore plastična folija oslikana (crveni krov, ovce na kući, cvijeće na prozoru). Emilija uživa u njoj.
Ali priča o jednoj drugoj igrački ...
Vidjela sam ovo
http://www.toys-express.co.uk/cgi-bin/sh000001.pl?REFPAGE=http%3a%2f%2fwww%2etoys%2dexpr ess%2eco%2euk%2facatalog%2fProducts_Baby_Toys_21%2 ehtml&WD=quercetti&PN=Quercetti%2ehtml%23aQ4195#aQ4195
na stranici Baby centra Brezice i tak mi se dopalo, uh kak sam zagrizla. S obzirom da mi Brezice nisu pod nosom tražila sam nekog tko bi mi to mogao tamo kupiti (cijena 20E) i poslati. Nisam nikog našla i kad sam htjela pitati ovdje možda netko ide u Brezice, igračke više nije bilo u katalogu. Tad sam počela tražiti po svim mogućim stranicama gdje bih mogla to naručiti. Naručila sam s ove stranice u linku i to nakon što sam im pisala da li mogu naručiti kad sam iz Hrvatske a nas nema na popisu, pa su mi konačno nakon tjedan dana odgovorili da su stavili Hr na popis i kolka će mi biti poštarina (4,99L), e onda sam još pričekala nekoliko dana tako da dobim odgodu na Master i naručila 10.03. Igračka je stigla 19.03. i super je.
Radi se o 8 obostranih kartona-šablona koji se umeću u stalak i na kojima se nalaze razni oblici u 4 boje (riba, leptir, geoetrijski oblici). Stalak je prozirna plastika s rupama u koje se umeću "pikače" odgovarajuće boje (crvena na crveno polje, plava na plavo i tak). Ja ih zovem pikače, jer me ta igračka podsjeća na one pikače koje smo kako male pikale u bijelu plastičnu podlogu, ima toga i sad za kupiti samo je za stariju djecu (od 5 godina).
E da, na stranici (link) piše da je za starije od 12 mj, ali na kutiji piše 2+, i to je također bio jedan od motiva za ovu igračku.
MM mi je rekao da sam luda kaj sam tak zapilila za tu igračku, ali baš je super i Emiliji je zanimljiva - sad učimo boje ....

stephanie
25.03.2008., 13:17
Sad vidim da mi je na linku sve i svašta.
Dakle, radi se Quercetti Fantacolor Junior:

http://www.toys-express.co.uk/acatalog/info_q4195.html

knatkaj
25.03.2008., 14:15
Sretan rodjendan Lei, kalebu, Mirti

LunaVasa je soba pravi raj za malisane, ona kucica s lopticama mi je bas super ghdje ste to kupili?

Mi smo doma svi malo prehladjeni pa mi cak i Kristijan ima pun nosic, sutra idemo ponovo na vaganje!

knatkaj
25.03.2008., 14:17
a trebalo je niti ovako
Sretan rodjendan Lei, Kalebu, i Mirti

anjica
25.03.2008., 18:44
sretni rodjendani slavljenicima :*
Knatkaj vibrrr za dobru kilazu sutra
mi vec polako izlazimo iz pelena, po dani joj stavljam samo za spavanje, ako ona zeli ili sad kad smo u Zg pa idemo na duze u grad
evo malo da vidite raspjevanu Anju
http://www.youtube.com/watch?v=lTqc20njAU4&feature=user

knatkaj
25.03.2008., 21:08
Joj anjica je preslatka!

MI smo jos u pelenama i cekamo oplije vrijeme pa da krenemo na skidanje!

Dia
26.03.2008., 07:21
ola svima, evo da i ovdje cestitam rodendane
ma ovih dana sam u ludnici, bili su moji kod nas za vikend
onda smo jucer vodili psa na vadenje zuba, miskec mali, morao je izvaditi kutnjak, al sad je vec sve super

nakon tjedan dana uglavnom kise, napokon je opet suncano i lijepo, pa mozemo setati, M. poludi kad je cijeli dan doma, onda uglavnom gleda crtice, a meni je to koma da cijeli dan bulji u tv

dobio je malu kuhinju od moje seke i sad se obozava igrati da kuha, ima i bebu pa je hrani

joj moram vam ispricati kaj je jucer napravio, ja ga skinem i donesem tutu i kazem mu da hoce li piskiti u tutu, on kaze NE, ja ga pitam a gdje zelis piskiti, a on ode u svoju sobu i donese malu tutu od te bebe i kaze da ce tu, prvo se pokusao sjesti na nju (a velicine je case), onda sam je ja primila i stavila pod pisu i on se stvarno popiskio u nju :lol:
poslije ju je sam drzao izmedu nogu i trudio se popiskiti

puse svima :*

p.s. slike su vam super, anjica je prekrasna

Tiwi
26.03.2008., 07:51
Jutro!

kooonačno da nakon buđenja ne gledamo zimske prizore kroz prozor (već danima pada snijeg).. Danas je prekrasno sunčano jutro trešnja i dalje odolijeva pahuljama i hladnoći - ima cvjetova jedino što će plod biti vjerojatno desetkovan - ali nadamo se da je zima napokon otišla na spavanje.

Patrik je bio zadovoljan i sa ovim snježnim događajima, ali ja definitivno nisam sad u stanju trčati po skliskom za njim.
Doduše nisam baš u stanju niš puno ali k'o što reče MM - još malo :D

Idem danas na kontrolu pa ću vidjeti što gin. veli, kakva je situacija. Da mi je preskočit koji tjedan unaprijed....

Super mi je fora kak je Patrik pažljiv dok doji, kad skuži po meni da mi ej fakat već teško - onda me pusti, podraga cicu (on ju zove cicica) i veli "puni se nuta" i pokrije ju. Voli dragati i lagano tapšati trbuh i veselim se kad će moći i bebici dati pusu i pipkati je o rukicama isl. Zamišljam i veselim se :heart:

Knatkaj držim fige za to vaganje. Iako, ja nisam nikad između pregleda vagala Patrika, ali ono - niti jedan jedini put. Samo sam brojala popiškene i pokakane pelene i stavljala ga stalno na cicu. I iako je puno plakao i dosta ljudi mi je znalo reći da je sigurno gladan :roll: ispostavilo se da je jednostavno takva beba, treba pažnju, voli puuuno cicati i to je sve. Imala sam valjda i sreće. Nadam se tome i ovaj put.

Slikice su super, Kaleb mi je kao da slavi 3. :)

Klinci i klinceze - pusa!!

Sanja
26.03.2008., 09:36
Kaleb, Lea i Mirta, i ovdje vam čestitam! :love:

Luna, pogledala sam vaše rođendanske slike, ali da ti i ovdje ostavim komentar - savršene su. Proslava je prekrasna, pokloni odlični (joj, kućica!), a mali slavljenik prezgodan. Ti jako dobro izgledaš, vrlo sretno i zadovoljno i navijam da si više ne kratiš kosu. ;)

emira, nadam se da je reakcija od cijepljenja sad već sasvim prošla.

Irchi, drago mi je da ti je super na novom poslu i nadam se da ćeš uspjeti češće proviriti k nama. ;)

Naji čestitam skidanje pelene, svaka čast! :* A mami sretno u samostalnim poduzetničkim vodama.

buby, skroz sam se raznježila na mamu i pol. :heart: Sretno na novom poslu!

stephanie, drago mi je da si pitala za fotić, jer bismo i mi htjeli kupiti novi, pa će mi dobro doći odgovori. :) Što se tiče vrištanja, welcome to terrible twos. :mrgreen: Nemam ti što reći osim: faza. Znam, znam, grdo je dok traje.

knatkaj, sretno na vaganju i nadam se da ćete brzo ozdraviti.

anjica, Anja je preslatka i prezgodna talentirana mala pjevačica. :heart:

Dia, odvalila sam na piškinje u bebinu kahlicu. :lol:

Tiwi, čekamo izvještaj od doktora! Inače, i moja Fiona je bila takva - zahtjevna i prepuna energije, ali uvijek je kužila kad ne mogu više i dala mi privremenu :mrgreen: poštedu.

Naš Uskrs proveden je uglavnom kod kuće. Bilo nam je lijepo, osim što smo se veselili izletima ili dužim boravcima vani, a zbog te glupe kiše ništa od toga.

Flora je počela izvoditi vratolomije poput guranja kuhinjskog stola do prozora, a stolice do stola, pa penjanja sa stolice na stol i zatim pokušaja otvaranja prozora i tome slično. Uglavnom, čim okrenem glavu, napravi neku nepodopštinu. Opasnu nepodopštinu.

Priča na veliko, ponavlja sve što čuje i, što je najbolje, komentira sve što vidi. Jedan dan u preduskršnjoj kupovini vidi neku ženu kako gura kolica, uperi prstić prema njoj i kaže "gle, ide teta". Nakon nje usnimi drugu, pokaže je prstićem i iskomentira: "gle, još edna teta". :lol: Ili pogleda kroz prozor i rezignirano konstatira: "kia pada".

Već ju je pomalo počela loviti terrible twos šiza, ali zasad još ( :naklon: :mrgreen: ) ne kao Fionu u toj dobi. Flora, uglavnom, kad ne dobije nešto što silno želi stane mirno i jednom nožicom snažno udara o pod ili se pak cijela baci na pod, uz prigodne zvukove kojih se ni profesionalna narikača ne bi posramila. :mrgreen: Kuc-kuc u drvo: zasad joj još relativno lako uspijevamo skrenuti pažnju na nešto drugo.

Što se tiče cicanja, kad je čuvaju moji, sasvim lijepo jede, ali kad smo nas dvije cijeli dan zajedno, nema šanse da će pojesti išta više od minimuma koji joj je potreban da preživi, no zato mi svakih par minuta dođe i kaže "mama, ja bi titi". :mrgreen:

Jako se lijepo igra play dohom, obožava crtati (tj. šarati, da ne bi bilo zabune) i plesati. Najdraži joj je ples uz "Zeko i potočić" i zna cijeli refren. Fiona je pak obožavateljica božićnog cd-a Klinaca s Ribnjaka (da, slušamo ga cijele godine :lol: ), pa plešu i na to i također zna dijelove tekstova nekih pjesama.

Uglavnom, preslatka mi je i cijelo vrijeme bih ju gnjavila po rukama, no ona baš i nije taj tip, pa grabim priliku kad god mogu.

Svima velika pusa! :*

emira
26.03.2008., 10:15
Flora je počela izvoditi vratolomije poput guranja kuhinjskog stola do prozora, a stolice do stola, pa penjanja sa stolice na stol i zatim pokušaja otvaranja prozora i tome slično.

:shock:

ja se ovoga užasavam, trenutno sam u kupovini balkonskog stola i stolica a upravo me strah slične situacije

buby
26.03.2008., 10:27
marino :lol:
anja mi je super, baš slatko pjeva. by the way, gdje si kupila majicu, hoćem i ja takve:-)
sanja, mi smo iščupali kvaku iz prozora još davno. to ti je dovoljno za reći :mrgreen:
prošla je i druga noć naše akcije - zaspao uz cicu, po noći spavao sa tatom, budio se, pa su gledali kamione i aute, plakao nije jako, ali stalno uzdiše za mamom (mm tada jače diše, da čuje kako je uz njega - opaki trikovi :lol: )
uglavnom, ranom zorom, vrlo ranom (moram naglasiti), frajer je utrčao kod mene i prištekao se sav sretan
e da, u noći je jednom došao kod mene, rekla sam mu da cici spava, nije žicao, samo smo se zagrlili

Sanja
26.03.2008., 10:41
Flora je počela izvoditi vratolomije poput guranja kuhinjskog stola do prozora, a stolice do stola, pa penjanja sa stolice na stol i zatim pokušaja otvaranja prozora i tome slično.

:shock:

ja se ovoga užasavam, trenutno sam u kupovini balkonskog stola i stolica a upravo me strah slične situacije

Mi prošla dva ljeta uopće nismo iznosili stolice i stol na balkon, jer nas je bilo strah. Vrata od balkona otvaraju se isključivo kad su njih dvije u drugoj sobi ili kad je netko od nas dežuran kao kobac.

Ovo ljeto ćemo ponovno vratiti namještaj na balkon, no boravit ćemo na njemu isključivo maksimalno koncentrirani na djecu - znači, nema čitanja s nogama u zraku, barem ne dok su njih dvije na balkonu.

Buby, ako skinem kvake s prozora, kako ću prozračiti sobe? :? Mislim da je već dovoljno velika da ju učim da se takve stvari ne rade i gotovo. Jednom će naučiti, a do tada stražarim. :mrgreen:

Bravo za noć bez cicanja!

pikulica
26.03.2008., 14:03
Bok proljetnići,
Evo da se i mi malo javimo...
Prvo čestitke svima na roćkasima, suhim guzama, pjesmicama :love:
Mi smo pomalo počeli planirati roćkas, ali stignemo iako ideje za dar zaista nemam, jedino bih da ne bude nešto ogromno jer je dječija soba već zatrpana igračkama :/
Naš je P konačno odlučio progovoriti, zadnjih je polagodina vrtio, svojih nekoliko riječi i ni makac, nema šanse da bi i pnoovio nešto...Kad odjednom za ovaj vikend otčepilo, mi smo totalno šokirani, N je govorio jako rano ali je to išlo postupno, ovo čudovište usvaja prosječno 10 riječi u danu :shock:
Uh jedva smo čekali da počne a sad kad budem imala 2 pričalice neću jadna do riječi.
Mi na sreću ili na žalost nemamo balkon, pa ni briga oko otvaranja, ali se sjećam da me je kad je N bio bebač bilo užasno strah, a još smo bili smo na 9.katu.
P ponekad piška tutu, kad traži, ali više voli sjesti i to na onaj dodatak na wc, kad piški kaže doda(voda) 8)
Puse svima!

(maša)
26.03.2008., 19:33
Luna jedno pitanjce...gdje ste kupili onaj plavi stol i stolice?
vidjela sam takve u Mandiju al ispred one igraonice i preslatko mi to...

dječica su vam prekrasna.... :) :love:

zrinka
26.03.2008., 20:03
drage moje proljetnice
koje fotkice, rodjendani, bebice bez pelena, smanjivanje nodjenja po noci-koliko novosti kod vas!

svima skupa cestitamo rodjkase, sa zakasnjem cestitamo i uskrs onima koji ga slave i pozdravljamo sve mamei bebice na ovom topicu :*

mi smo super, jelena je velika, broj noge 24, kila preko 12....
jos smo u pelenama, cekam toplije vrijeme pa cemo ih skinuti...zasad se boji tute, tj sjedi u robi, ali sama , gole guze nece nikako, bas pokazuje otpor pa jje onda ni ne silimo...
sikimo sve u 16, tu smanjivanja nema, noc prodje sa 4-5-6, ne znam broj papanja sike, al sam se navikla i ne smeta mi, niti brojim kolikoje to puta...
inace sve prica...pjeva i plese i ima sluha (za razliku od mame i brata a na tatino veselje)...pamti rijeci svih pjesama djecijih, naucila je dok smo bili za uskrs kod mojih ruke mijem, brasno sijem - s koreografijom pa se valjamo od smiha kad pocne pjevati...

summer, moramo na kavu!

sanelice, moras mi pricati kako je biti sam svoj sef (uh zvuci predobro....

cure, pozdrav

(ne spominjite mi ovo s balkonom i stolom, znate na kojem smo mi katu :/ (bas se smislim stol svezati uza zid, da se ne moze pomicati, kao i stolice)

saška
27.03.2008., 08:36
Evo i nas! Prvo
Sretan rođendan Lea, Mirtić i Kaleb!

Kalebove fotke s rođoša su sjajne! A raspjevana Anjica :heart: !
Mi vibramo da nam prijatelji ozdrave kako bi za vikend mogli doći kod nas na proslavu rođendana! Prošlo mi je u trenu, a toliko se toga izdogađalo. Imam sreću pa je baka odlučila napraviti dvije torte i sada mi se život čini puno lakši 8) .

Sanja
27.03.2008., 12:43
Enea, sretan ti rođendan! :heart:

(maša), ako se ne varam, taj namještaj ti je Mammut iz Ikee.

http://www.ikea.com/at/de/catalog/categories/series/11779/

zrinka, Jelena je zaista već velika. :heart: A ovo s učvršćivanjem stola i stolica ti uopće nije loša ideja. Nemoj se živcirati zbog visine na kojoj živite, sasvim je svejedno radi li se o trećem ili trideset i trećem katu, znaš i sama.

saška, nadam se da ćete imati prekrasnu proslavu.

Flora je zadnjih dana u "ama, ama" fazi - u prijevodu, sve želi napraviti sama i ne da nikom od nas da joj u bilo čemu pomognemo. Znam da je to lijepo i divno, ali ponekad traaaajeeeee... I ako joj uskočimo u pomoć (kad objektivno procijenimo da nešto ne može sama), eto ti suzica i nesreće silne.

Sinoć smo nas tri bile same kod kuće, pa sam ih sama uspavljivala - rutina je, inače, da ja ležim s njima u sobi, Flora mi je na cici, a Fioni dam ruku, pa kad se Florić napapa, kaže "Sad ovi tatu" (sad zovi tatu) i tada dođe mm, koji je još malo s njima, dok ne zaspu. Kako ga sinoć nije bilo kod kuće, Florić se u polusnu trgnula, sjela i rekla "Sad nema tate. Tata adi. Tata utra doć." (Sad nema tate, tata radi, tata će sutra doći). Mucica moja mala pametna. :heart:

Sanela-Naja
27.03.2008., 13:00
Hej ,curke..
sretan roćkas Enea!
evo, red ,rad i disciplina..pritisli rokovi, a direktor strog :mrgreen:

mislim, da li da testiram svi+oje dijete glede pričanja..neće ništa ponavljati..sinoć joj kažem - ajd reci sika a ona se smije i veli - njaam..
sanja, :* za samostalnu glavicu.i hvala na čestitkama
zrinka, i mi smo veliki kao i vi..a i sikimo , valjda isto..samo što ne pjevamo ali koliko se ja sjećam i Jelenina mama zna pjevati / samo joj treba dati malo poticaja ;) /..a šefovanje toplo preporučam..
maša, 100% Ikea - mi imamo crveni stol, zelenu i rozu stolicu-a i ostali namještaj iz Ikea-e ..šta mogu kad sam "addicted to Ikea"..

mi smo na zadnjem katu - sa ogromnom terasom..to mi je stalno u podsvijesti..ili smo na terasi ili unutra - sa zatvorenim vratima .

dia, :lol:

i za kraj , jedna pusa najboljoj pjevačici Anjici :*

cmok, cmok..odoh raditi

Buffy
27.03.2008., 15:20
Drage moje zenice.
Privatluk je divna stvar (100 put isto pricam) no ja sam smorena!
Enea slavi drugi rockas a ja od jutra na poslu :(
Ajd bit ce par proslava no opet sam nekako danas htjela biti s njom.

vasa djecica su divna prekrasna :heart:
sve vas ljubim i odoh nazad u rudnik.