PDA

Pogledaj cijelu verziju : Njega djeteta nakon 1 godine - II dio

Stranice : [1] 2 3 4 5 6

mamma san
01.04.2008., 13:53
Evo otvaram topic. :)

Link na prethodni topic je OVDJE (http://www.roda.hr/forum/viewtopic.php?t=34601&start=0). :)

Pink-OS
02.04.2008., 10:20
Hvala mamma san!

Pink-OS
02.04.2008., 10:22
Sretna mama drago mi je da si se javila i sa nama podjelila svoje iskustvo :love: ,eto draga mi još čekamo komisiju!

Sretna Mama
02.04.2008., 11:26
Procitala sam tvoje postove, i stvarno me razljutilo koliko dugo cekate :evil:

Ako ti treba bilo koji savjet javi se... :*

Pink-OS
02.04.2008., 11:57
Hvala stretna mama! mislim da će mi pomoć trebati tek nakon ove komisije!!
stupila sam u kontakt sa još jednom mamom iz Rijeke čiji sin ima isti problem kao moja Zri,oni ostvaruju invalidninu,i još troje takve djece(oni su svi u kontaktu),tako da sad imam malo više vjere,u svakom slučaju to mi daje samo hrabrosti da se borim za njena prava i neposustajem,jer moje mom kao ni tvom djetetu neće narasti ruka ako mi neuzmemo invalidninu a ovako bi ipak imala više novaca da utrošimo na vježbanje! ja se raspisala!
Kako trudnoća?

Pink-OS
02.04.2008., 11:59
zri se zahvaljuje na komplimentima :love: ,smiješna je jel da?!

Vesna
02.04.2008., 13:39
Moja curica ima refluks i krenuli smo s prikupljanjem papira za komisiju.
Zapeli smo kod okulista. Jel ima neko za preporučiti privatnog dječjeg okulistu za pregled. Htjela bih izbječi kapanje jer je taj pregled i tako zbog papira.

Pink-OS
02.04.2008., 15:48
Mi smo svejedno morali kapati iako,ona nema neke probleme s očima! nebih znala

malena beba
02.04.2008., 17:06
split mi smo isli cak 6 ili 7 puta na ultrazvuk mozga tj. svaki mjesec dok se fontanela nije zatvorila i uvijek je nalaz bio uredan. valjda kako glavica raste mogu nesto novo uocit ili kasnije moze doci do nekih krvarenja, sta ja znam?
i na eeg-u smo bili dva puta, to ti stave onu kapicu sa onim pipcima , dite mora spavat ili bar bit mirno, pa ga onda jos blicaju s nekim svjetlom... isli smo dva puta iako je i prvi put bio uredan eeg...
jeste bili na komisiji, kako je proslo?

Ava M
02.04.2008., 18:03
Mi smo evo danas bili na komisiji. Hipotoni smo. čekamo sad 15ak dana da nam jave dali smo dobili produljenje.
Htjela sam spomenuti nalaz okulista- uz taj nalaz, trebali smo donijeti i onaj od neuropedijatra i otorinolaringologa (i naravno-fizijatra, to se podrazumijeva).
Kad sam sa pedijatricom pričala o tome koje sve nalaze trebamo donijeti, rekla je da stvarno puno traže te da će mi ona napisati umijesto okuliste i otorinolaringologa. Pregledala je Paulu oči, uho, grlo i nos, zaključila da je zdrav i sve to napisala na povijest bolesti.
I prošlo je ! Nitko nam nije pravio nikakve probleme ni postavljao dodatna pitanja.

pale
03.04.2008., 16:38
Evo i mi smo obavili dio komisije... tj. samo psihologa, kod pedijatra i kod soc radnice se još nismo uspjeli niti naručiti :x
Uglavnom sve je prošlo ok, ja sam na bolovanju i čekam slobodan termin za dalje
Nego, nije mi jasno kako na bolovanju za njegu djeteta dobivam samo 1900 kn... ne bi li to trebalo biti plaćeno 100%... tj ne bi li ja nakon porodiljnog od 2 500 kn trebala iisto toliko imati na bolovanju :?

Pink-OS
03.04.2008., 16:57
Pale nije ni meni jasno otkud 1900,mislim da sve cure znaju da su primanja za njegu djteta nakon godine dana 2000kn,mislim da nije 2500 definitivno

pale
03.04.2008., 17:03
Nisam dobro objasnila... znači ja sam na čekanju za vještačenje, porodiljni mi je istekao 25. 03. i da ne idem raditi pedijatrica mi je dala preporuku za bolovanje za moju dr dok mi ne riješe to sa Centrom na 4 sata. Znači ja sam sada na bolovanu za njegu djeteta koje je dok mi komisija to ne riješi i koliko ja znam to bolovanje se plaća 100% od plaće kad je majka zaposlena, a moja knjigovođa tvrdi da iz razloga što sam bila na porodiljnom sada imam samo 1900kn :?

Pink-OS
03.04.2008., 17:05
Nebih znala! javit će se neko ko se kuži

Ava M
03.04.2008., 22:00
Pale, meni je ista situacija kao i tebi. Porodiljni mi je istekao 24.03. i sad sam na bolovanju dok ne dobijem rješenje komisije.
Naš fizioterapeut mi je rekla da je naknada na produljenom porodiljnom 2000kn + cca 800kn dječjeg doplatka na koji imamo pravo pošto se radi o djetetu kojem je potrebna produljena njega.
Nisam provjeravala kod knjigovođe, nekako sam to uzela zdravo za gotovo ali ću provjeriti ovih dana.
Nadam se, zbog obje, da je moja informacija točna. :love:

split
04.04.2008., 13:17
Bili smo na komisiji i nisu nas puno pitali. Otprilike pitanja kao i druge na ovom forumu. Nisu nam ništa rekli u smislu odobreno Vam je ili ne ni koliko vremenski. Sad ćekamo rješenje. Mislim da će bit sve ok.
Bolje da sam kući dok obavim sve te pretrage, odvježbamo svoje i stignemo motoriku i budemo sigurni da je sa malom sve ok, nego da počnem radit i svako malo na bolovanje.

pale
04.04.2008., 14:32
Pale, meni je ista situacija kao i tebi. Porodiljni mi je istekao 24.03. i sad sam na bolovanju dok ne dobijem rješenje komisije.
Naš fizioterapeut mi je rekla da je naknada na produljenom porodiljnom 2000kn + cca 800kn dječjeg doplatka na koji imamo pravo pošto se radi o djetetu kojem je potrebna produljena njega.
Nisam provjeravala kod knjigovođe, nekako sam to uzela zdravo za gotovo ali ću provjeriti ovih dana.

Znam da je naknada 2000 kn + dječji, ja idem na 4 sata raditi, ali sam dok mi to ne odobre na bolovanju za dijete ( tj bolovanje za njegu djeteta ). E mene zanima koliko bi mi sada trebala biti plaća dok mi komisija ne odobri ta 4 sata. Znači kolika ti je plaća na bolovanju, moja knjigovođa kaže da je to nekakakv državni minimum od 1900 kn ( ovo mi je plaća dok mi komisija ne odobri dopust, nadam se )

lali
04.04.2008., 23:06
Nama je komisija odobrila produženi porodiljni do 4. godine.
Od 1 rođendana pa do danas radim na određeno vrijeme.
Zanima me što ako mi ne produže ugovor ?što je onda sa naknadom?

Adrijana66
04.04.2008., 23:19
Nama je komisija odobrila produženi porodiljni do 4. godine.
Od 1 rođendana pa do danas radim na određeno vrijeme.
Zanima me što ako mi ne produže ugovor ?što je onda sa naknadom?

super, ja sam sretna radi tebe lali :D :D :D :D
ali koja je to fora da mi jedini nismo dobili sa refluksom a svi ostali jesu???????????????????????????
ja cu se :evil:

dobili smo rješenje....

... ZAPRIMILI SMO PRIGOVOR ... U PREDMETU PRIZNAVANJA PRAVA NA DOPUST DO 7 GODINE DJETETOVOG ŽIVOTA....

S OBZIROM DA DJEVOJČICA NE UZIMA UROPROFILAKSU, PROVODE SE DIJETETSKE MJERE I POJAČANA HIGJENA, NE POSTOJI POTREBA DA RODITELJ KORISTI PRAVO NA DOPUST.

Kao prvo, to je čista izmišljotina da smo tražili dopust do 7 godine, a osim toga to oni odlučuju do kad... ne znam šta im ta blamiranja znače.

A drugo, tko će provoditi te mjere gore napisane, tete u vrtiću... malo sutra... dijete se s 2 godine ne zna samo tuširati i kupati i guzu prati i hraniti.....

JEL sam ja luda?
, jel ovo sanjam ili šta? jel ovo realnost? di to živim? šta se to događa?
šta mi jedini s refluksom nemamo pravo uz ovako glupe primjedbe?

malena beba
05.04.2008., 09:30
adrijana666 bas mi je zao... imate li jos prava na zalbu ili nesto? grozno...
a to sta spominjes do 7 god tako se taj dopust zove zato ti tako stoji. i meni pise da smo dobili do 7 god s tim da je novo vjestacenje najkasnije u prosincu ove god. nadam se da ce dotad motoricki stic svoje vrsnjake i da nam to onda vise nece tribat.
lali zar ne tribas bit u stalnom radnom odnocu? znam da ti ne smiju prekintiti radni odnos dok si na dopustu za njegu jer onda gubis pravo

Ava M
05.04.2008., 11:05

Znam da je naknada 2000 kn + dječji, ja idem na 4 sata raditi, ali sam dok mi to ne odobre na bolovanju za dijete ( tj bolovanje za njegu djeteta ). E mene zanima koliko bi mi sada trebala biti plaća dok mi komisija ne odobri ta 4 sata. Znači kolika ti je plaća na bolovanju, moja knjigovođa kaže da je to nekakakv državni minimum od 1900 kn ( ovo mi je plaća dok mi komisija ne odobri dopust, nadam se )

Moram priznat da se od silne strke i papirologije nisam uopće sjetila pitati kolika je plaća u ovom međuperiodu :oops: .
Na žalost, vjerovatno je tvoja knjigovođa u pravu. 1900kn :x ...

lali
05.04.2008., 20:27
Nisam u stalnom radnom odnosu, to mi nitko nije rekao. Jel to znači da ako mi ne produže ugovor ostajem bez naknade, ičega?

ivana zg
06.04.2008., 15:18
oprostite ako se ponavljam, ja još nisam dobila ono konačno rešenje da smo dobili produljenje do kolovoza a nije ni poslodavac, porodiljni mi ističe sada 10.04.08. u četvrtak na Emanuelin rođendan???
Je li mogu dobiti otkaz?????
Ja sam poslodavca obavjestila usmeno, fax im ne radi, ali oni to mogu negirati, a i rekli su da ih samo zanima službeni papir, ako ga ne dobiju, to je kao da nisam došla na posao i mogu dobiti izvanredni otkaz???!!!!
Kako da krenem u Žajinu bez tog papira????
Za Žajinu mi samo treba to rešenje sa pečatom konačnosti ili....????
Hvala curke.

malena beba
06.04.2008., 18:18
oprostite ako se ponavljam, ja još nisam dobila ono konačno rešenje da smo dobili produljenje do kolovoza a nije ni poslodavac, porodiljni mi ističe sada 10.04.08. u četvrtak na Emanuelin rođendan???
Ja sam poslodavca obavjestila usmeno, fax im ne radi, ali oni to mogu negirati, a i rekli su da ih samo zanima službeni papir, ako ga ne dobiju, to je kao da nisam došla na posao i mogu dobiti izvanredni otkaz???!!!!
Hvala curke.

kako nisi dobila rjesenje? zovi socijalnu radnicu. rijesenje ti je konacno 15 dana od primitka. koliko se sjecam ti si vec pisala, jos davno da si dobila do kolovoza, pa kako onda jos nisi dobila rijesenje?

malena beba
06.04.2008., 18:21
Nisam u stalnom radnom odnosu, to mi nitko nije rekao. Jel to znači da ako mi ne produže ugovor ostajem bez naknade, ičega?

neznan, ja sam razumila da moras biti u radnom odnosu da bi dobila produljenje jer ako nisi ne treba ti produljenje, zar ne? zato i traze potvrdu da su oba roditelja zaposlena, ako ti itekne ugovor, gubis pravo.
da ne lupam bezveze, raspitaj se, najbolje da nazoves svoj CZSC.
ali valjda ce na poslu imati razumijevanja za tvoju situaciju?

Pink-OS
07.04.2008., 11:40
Eto cure moje došli i mi na red,komisija je u četvratk,držite nam fige!!!1
andrijana66 žao mi je,al mislim da se može tražiti ponovno vještačenje pa ako imaš živaca još,nedaj se :love:

Adrijana66
07.04.2008., 13:22
itekako imam zivaca za dalje... nakon svih pregleda i muki... nema sanse da odustanem, pa makar mi na kraju dali 1 mjesec....
nisam ni sumnjala u ovo rjesenje jer je bila ista doktorica, samo mi nije jasno kako sva djeca i sa laksim nalazom refluksa dobe a mi ne?

idemo dalje....

ivana zg
07.04.2008., 14:04
Hvala curke.

kako nisi dobila rjesenje? zovi socijalnu radnicu. rijesenje ti je konacno 15 dana od primitka. koliko se sjecam ti si vec pisala, jos davno da si dobila do kolovoza, pa kako onda jos nisi dobila rijesenje?

:* dobila sam neki papir na kojem piše "NALAZ I MIŠLJENJE O težini tjelesnog i mentalnog oštećenja ili psihičke bolesti djeteta", to mi je dala soc. da vidim šta je komisija pisala, tamo samo piše da moramo ponovno na vještačenje u kolovozu 2008g i to je to, nema ništa o produljenju porodiljnog, danas ću to odnjeti šefici, a kaj drugo da radim soc. se ne javlja, jedino da sutra odem do nje??????

malena beba
07.04.2008., 19:27
pink-OS drzim ti fige za cetvrtak!!
ivana zg i ja sam prvo dobila taj papir sa nalazom i misljenjem i nakon dan-dva su me zvali da dodjem po rijesenje. odnesi to poslodavcu ali on bi isto po konacnosti rijesenja trebao dobiti to isto rijesenje tako da neznan oce li ti to priznati :?
obavezno otidji u CZSS i trazi svoje rijesenje!!!

split
08.04.2008., 14:54
Ja sam u fazi kad čekam rješenje centra. Zanima me tko obavještava poslodavca i koja je tada procedura dalje. Da li mi "ide" staž za vrijeme porodiljnog i da li se dobiva k15, božićnica i sl.

malena beba
08.04.2008., 18:40
split poslodavac rijesenje dobiva po konacnosti istoga. salje mu ga CZSS. A vjerojatno ces ga i ti usmeno obavijesiti prije nego dobije rijesenje?
a za bozicnicu i k15 ti neznan, mislim da to vjerojatno ovisi od firme do firme, neznan jeli regulirano zakonom, mozda se javi neko ko zna.
staz ti ide, isto kao za vrijeme porodiljnog (bar su meni tako rekli, nadam se da me nisu zeznili?)

Pink-OS
08.04.2008., 20:41
ja ću primati božićnicu,uskrsnicu,k15 al islim da to ovisi o firmi,nazoveš svoje i pstaž ti ide redovno,osim što postoji neka muljaža sa uplaćivanjem u drugi stup,to ne zaborav i,tu će ns zakinuti,ako se u međuvremenu netko za to ne pobrine ili se mi kao roditelji ne izborimo sa ispravak te nepravde!itaš,tako sam ja!

Pink-OS
08.04.2008., 20:42
nadam se da si uspila pročitati,sve sam zbrljala

Ava M
08.04.2008., 21:45
Imam pitanje: dali nam dječji doplatak od cca 800kn sjeda automatski sa naknadom od 2000kn ili moramo negdje posebno odnijeti papire da bi dobili pravo na njega?
Valjda ste skužile što hoću reći...

mg1975
08.04.2008., 22:14
Imam pitanje: dali nam dječji doplatak od cca 800kn sjeda automatski sa naknadom od 2000kn ili moramo negdje posebno odnijeti papire da bi dobili pravo na njega?
Valjda ste skužile što hoću reći...

Za doplatak treba podnijeti zahtjev u mirovinsko (Žajina) zajedno sa rješenjem (konačnim) i kopijom nalaza komisije.

mg1975
08.04.2008., 22:23
Ja sam u fazi kad čekam rješenje centra. Zanima me tko obavještava poslodavca i koja je tada procedura dalje. Da li mi "ide" staž za vrijeme porodiljnog i da li se dobiva k15, božićnica i sl.

Prema Zakonu o radu dužna si obavijestiti poslodavca mjesec dana unaprijed o namjeri korištenja nekog od prava kao što je porodiljni, dopust za njegu djeteta, rad sa skraćenim radnim vremenom i dr. Najbolje je to učiniti pismeno putem pošte sa povratnicom ili osobno odnijeti i tražiti na svoj primjerak potpis osobe koja je preuzela pismo, neka stavi datum preuzimanja i pečat poslodavca. Tako si 100% zaštićena.

božana
09.04.2008., 09:43
cure samo mali ulet s pravnim tumačenjem prava na nagrade za vrijeme korištenja porodiljnog i neplaćenog do 3. g.

za vrijeme porodiljnog do 1.g. imate prava na sve nagrade koje bi dobili i da radite pod kojima se u ovom slučaju podrazumijevaju božićnice, regresi ako koristite godišnji, dar za djecu povodom Sv. Nikole i sl.

međutim za vrijeme neplaćenog porodiljnog do 3.g. odnosno mirovanja radnog odnosa nemate prava na ove nagrade jer vam za to vrijeme miruju sva prava iz radnog odnosa.

Pink-OS
09.04.2008., 10:51
Da BOŽANA ali ovo su uglavnomsve majke koje će koristit ili koriste dopust za njegu djeteta.tako da mislim da tu razlika postoji!ako griješim nek me netko ispravi!

božana
09.04.2008., 12:02
je je, uglavnom da, bilo je par uleta s pitanjem pa sam onda općenito napisala za sve.

split
09.04.2008., 13:53
Hvala mg1975 na upozorenju, priznajem da nisam o tome razmišljala. Mislila sam da im je dovoljno rješenje centra.

split
09.04.2008., 13:58
Hvala mg1975 na upozorenju, priznajem da nisam o tome razmišljala. Mislila sam da im je dovoljno rješenje centra.

slisli
09.04.2008., 17:45
Evo i mene k vama!!
Ja sutra imam komisiju i vidim svašta mogu očekivati!!
Svaki grad ima drukčiji sistem!!!
ja sam morala obaviti fizijatra, orl i očno... asada me oni šalju kod neuro pedijatra (koji je u komisiji) i kod psihologa!!
Malo me trta, kak će to sve izgledati!!
Nama je fizijatraca dijagnosticirala Dystoni (hipotonija) i uputila nas na vježbice.
Imamo uskoro godinu dana!!

npjaksic
09.04.2008., 22:33
Curke imam jedno pitanje,nigdje nisam pronašla slično,a nemam vremena za svih 15-16 stranica(stigla sam do 9.) :)
U 10/07 sam rodila blizanke 2 mjeseca prije termina,u principu su ok,ali moramo se kontrolirati zbog otpusne dijagnoze RNS-distoni sindrom,anemije i Hi promjena na mozgu,nalazi su sve bolji i bolji,one super napeduju i moramo se jednom mjesečno javljati na vježbice da se vidi da li sve radimo kako treba,UZV mozga je sve 5,neuropedijatrica spominje još jednu kontrolu za 3 mjeseca,još moramo provjeriti sluh.
Ja sam produžila porodiljni do 3 godine plus ona 2 mj.koliko su ranije rođene,nisam mislila koristiti njegu nakon godine dana kad ionako imam pravo na 3,a razlika u novcima i nije baš značajna ,ali kako imamo dosta izdataka za put od Bola do Splita,a prizna nam se mizernih 44 kune,a trošak nas i auta je barem 4 puta veći,zanima me da li se može tražiti samo taj pojačani dječji doplatak od 850 kn po djetetu!
Jeli imala koja forumašica takvo iskustvo?

Sretna Mama
10.04.2008., 09:05
Možeš tražiti uvecan djeci doplatak za oboje djece.
Trebas prikupit svu dokumentaciju s papirom sto ti pedijatar naznaci i traziti uvecan djecji doplatak. To sve predas na centar za socijlanu.

Mislim da bi ga trebala dobit

pale
10.04.2008., 14:59
Evo i nas, obavili smo psihologa i soc. radnicu, sad još 21. 04. imamo pedijatra i to bi bilo to. Nadamo se da će nam on dati svoj blagoslov :mrgreen:

Eowyn
10.04.2008., 15:46
Evo i nas. jučer obavili komisiju, sad čekamo rješenje. Ne znam hoćemo li dobiti dopust, socijalna radnica je bila optimistična, rekla da uzmem godišnji ili bolovanje, jer do 17.4. još neću ništa saznati. Rješenje će tek za 3 tjedna, u najboljem slučaju.

Pink-OS
11.04.2008., 14:36
Komisija prošla,bilo je koa,šetali nas iz sobe u sobu,nebulozna pitanja,da li se diže na noge,pa ona se još ni ne posjeda sama,uglavnom su mi lupili na psihu,neda mi se o tom! čekamo 2 tjedna za odgovor!

nadica_b
12.04.2008., 18:03
pih, takvih gluposti sam se i ja naslušala tipa: kako dobro sjedi, a ja maknem ruke s njega i on padne na nos (naravski da sam ga uhvatila na vrijeme). Ili, vidite kako on dobro drži glavicu (a dijete ima 2 godine i to je onda bilo jedino što je kako-tako dobro kontrolirao)

mama Jelena
13.04.2008., 00:14
Bokić djevojke,
ja imam iskustva sa tim produljenjem, radila sam 2. godinu pola radnog i pola mi je nadoknađivalo socijalno, pa smo na svu sreću izašli iz toga (zbog dvije teške infekcije, ne ponovilo se)

Pitam sada - da li se ima šanse za produljenje zbog pojačane brige i njege ako je dijete operiralo oko i ima na jednom oku dioptriju +18 a na drugom +5??

Hvala!

mg1975
14.04.2008., 21:50
Bokić djevojke,
ja imam iskustva sa tim produljenjem, radila sam 2. godinu pola radnog i pola mi je nadoknađivalo socijalno, pa smo na svu sreću izašli iz toga (zbog dvije teške infekcije, ne ponovilo se)

Pitam sada - da li se ima šanse za produljenje zbog pojačane brige i njege ako je dijete operiralo oko i ima na jednom oku dioptriju +18 a na drugom +5??

Hvala!

Nazovi svoju socijalnu radnicu, ona će ti najbolje znati odgovoriti koje dijagnoze dolaze u obzir za dobivanje dopusta za njegu djeteta.

lali
14.04.2008., 23:02
Cure, kako se ostvaruje taj doplatak za djete od 800 kn??

Sretna Mama
15.04.2008., 09:24
Sa rješenjem od centra za socijalnu skrb, ili nalazom i misljenjem istog..
Posalje se ili odnese zajedno s zahtjevom za dječji doplatak i to je to...
Na zahtjevu ima posebna kolona za djecu s pp. te tamo upises djete isto .

ivana zg
15.04.2008., 15:39
http://www.mirovinsko.hr/default.asp?ID=752

Na ovim stranicama možete naći tiskanice koje se koriste u Zavodu :

Sve tiskanice su u pdf formatu, ako nemate instaliran pdf preglednik (Acrobat Reader) kliknite ovdje (besplatna instalacija programa sa službene stranice Adobe-a).

1. ZAHTJEVI za ostvarivanje prava iz mirovinskog osiguranja (hrvatskog i inozemnog) i prava na doplatak za djecu, te zahtjevi isplatu mirovina i za izdavanje potvrde o isplaćenoj mirovini

1.1. Zahtjev za priznanje prava na starosnu ili prijevremenu starosnu mirovinu (pdf, 169 kb)
1.2. Zahtjev za priznanje prava na invalidsku mirovinu / profesionalnu rehabilitaciju (pdf, 170 kb)
1.3. Zahtjev za priznanje prava na naknadu zbog tjelesnog oštećenja (pdf, 158 kb)
1.4. Zahtjev za priznanje prava na obiteljsku mirovinu (pdf, 259 kb)

1.5. Prilozi uz zahtjeve za priznanje prava na inozemnu mirovinu (popunjavaju se uz zahtjev pod br. 1.1 ili 1.2 ili 1.4) za:
- Republiku Austriju
- Slovačku Republiku
- Švicarsku Konfederaciju
- Australiju
- Republika Bugarska

- Zahtjev za doznaku hrvatske mirovine preko banke (pdf, 143 kb)

1.6. Zahtjev za utvrđivanje mirovinskog staža (pdf, 179 kb)
1.6a. Zahtjev za utvrđivanje razdoblja osiguranja navršenih u inozemstvu (pdf, 225 kb)
1.7. Zahtjev za priznanje prava na doplatak za djecu (pdf, 201 kb)
1.8. Zahtjev za izdavanje potvrde o isplaćenim mirovinama, obustavljenom i uplaćenom porezu i prirezu (pdf, 172 kb)
1.8a. Zahtjev za izdavanje potvrde o visini mirovine (pdf, 185 kb)
1.8b. Zahtjev za izdavanje potvrde o isplaćenoj mirovini (pdf, 133 kb)
1.8c. Zahtjev za izdavanje potvrde o potraživanjima mirovinskih primanja (pdf, 172 kb)
1.9. Zahtjev za isplatu mirovinskih primanja opunomoćeniku (pdf, 153 kb)
1.10. Zahtjev za isplatu mirovinskih primanja preko pošte na novu adresu (pdf, 150 kb)

2. ZAHTJEVI za utvrđivanje prava na osiguranje i promjene tijekom osiguranja i za izdavanje potvrda iz evidencija HZMO-a

2.1. Zahtjev za utvrđivanje/prestanak prava na osiguranje i promjene tijekom osiguranja (pdf, 154 kb)
2.2. Zahtjev za izdavanje potvrde o stažu i plaći / prijavama na osiguranje iz evidencija HZMO-a (pdf, 147 kb)
2.3. Zahtjevi za dodjelu korisničkog imena i lozinke radi upita na podatke u evidencijama HZMO-a preko Interneta

3. Obrazac 1-IN i 2-IN

3.1. Obrazac 1 IN – Izvješće s nalazom i mišljenjem liječnika (popunjava nadležni liječnik) (pdf, 320 kb)

3.2. Obrazac 2 IN – Opći podaci o osiguraniku s opisom poslova koje obavlja (popunjava poslodavac) (pdf, 170 kb)

4. Razne POTVRDE i PUNOMOĆI

4.1. Potvrda o redovitom školovanju (za obiteljsku mirovinu i doplatak za djecu) (pdf, 127 kb)
4.2. Potvrde o životu radi isplate u inozemstvo (dvojezične tiskanice s tekstom hrvatsko – engleskim (pdf, 127 kb), hrvatsko- njemačkim (pdf, 194 kb) , hrvatsko - francuskim (pdf, 197 kb), hrvatsko - talijanskim (pdf, 198 kb), hrvatsko- slovenskim (pdf, 197 kb), hrvatsko – makedonskim (pdf, 194 kb) i tiskanica samo na hrvatskom jeziku (pdf, 185 kb) )
4.3. Potvrda o dohotku od nesamostalnog rada – plaći i naknadama isplaćenim u godini (pdf, 129 kb)
4.4. Punomoć za primanje isplate mirovinskih primanja (pdf, 133 kb)
4.5. Potvrda o visini mirovine (ispunjavaju ispostave Zavoda) (pdf, 161 kb) adrese ispostava
4.6. Potvrda o visini mirovine (ispunjavaju područne službe Zavoda) (pdf, 161 kb) adrese područnih službi Zavoda
4.7. Potvrda o visini mirovine (ispunjava Središnja služba Zavoda) (pdf, 161 kb) adresa Središnje službe Zavoda

5. OBAVIJESTI

5.1. Obavijest o namjeri podnošenja zahtjeva za priznanje prava na starosnu ili prijevremenu starosnu mirovinu (pdf, 76 kb)

6. ZAHTJEVI vezani za obeštećenje - prema Zakonu o izmjenama i dopunama zakona o provođenju odluke Ustavnog suda Republike Hrvatske od 12. svibnja 1998. ("Narodne novine", broj19/2007.)

6.1. Zahtjev za izračun – ponovni izračun svote obeštećenja prema Zakonu o izmjenama i dopunama zakona o provođenju odluke Ustavnog suda Republike Hrvatske od 12. svibnja 1998. ("Narodne novine", broj19/2007.) - nasljednici
6.2. Zahtjev za izračun – ponovni izračun svote obeštećenja prema Zakonu o izmjenama i dopunama zakona o provođenju odluke Ustavnog suda Republike Hrvatske od 12. svibnja 1998. ("Narodne novine", broj19/2007.)
6.3. Zahtjev za promjenu adrese vezano uz provedbu Zakona o izmjenama i dopunama Zakona o provođenju odluke Ustavnog suda Republike Hrvatske od 12. svibnja 1998. ("Narodne novine", broj19/07.)

7. Zahtjevi vezani za priznanje prava na invalidsku i obiteljsku mirovinu primjenom Ugovora između Republike Hrvatske i Bosne i Hercegovine o suradnji na području stradalnika rata u Bosni i Hercegovini koji su bili pripadnici Hrvatskog vijeća obrane i članova njihovih obitelji

Osobe s prebivalištem u Republici Hrvatskoj:
7.1. Zahtjev za priznanje prava na invalidsku mirovinu primjenom Ugovora između Republike Hrvatske i Bosne i Hercegovine o suradnji na području stradalnika rata u Bosni i Hercegovini koji su bili pripadnici Hrvatskog vijeća obrane i članova njihovih obitelji (pdf, 231 kb)
7.2. Zahtjev za priznanje prava na obiteljsku mirovinu primjenom Ugovora između Republike Hrvatske i Bosne i Hercegovine o suradnji na području stradalnika rata u Bosni i Hercegovini koji su bili pripadnici Hrvatskog vijeća obrane i članova njihovih obitelji (pdf, 297 kb)

Osobe s prebivalištem u Bosni i Hercegovini:
7.3. Zahtjev za priznanje prava na invalidsku mirovinu primjenom Ugovora između Republike Hrvatske i Bosne i Hercegovine o suradnji na području stradalnika rata u Bosni i Hercegovini koji su bili pripadnici Hrvatskog vijeća obrane i članova njihovih obitelji (pdf, 142 kb)
7.4. Zahtjev za priznanje prava na obiteljsku mirovinu primjenom Ugovora između Republike Hrvatske i Bosne i Hercegovine o suradnji na području stradalnika rata u Bosni i Hercegovini koji su bili pripadnici Hrvatskog vijeća obrane i članova njihovih obitelji (pdf, 187 kb)

Print

http://www.mirovinsko.hr/default.asp?ID=226

Za naknadu zbog tjelesnog oštećenja

Postupak se pokreće podnošenjem zahtjeva nadležnoj područnoj službi HZMO-a.

Nadležna je područna služba HZMO-a na području koje je osoba koja podnosi zahtjev osigurana; ako je podnositelj zahtjeva izvan radnog odnosa, a od posljednjeg osiguranja je proteklo više od 12 mjeseci, nadležna je područna služba na području koje je prebivalište osobe koja podnosi zahtjev. Ako je prebivalište podnositelja zahtjeva u inozemstvu, nadležna je područna služba na čijem je području bilo posljednje osiguranje.

Popunjenom zahtjevu (tiskanica se može preuzeti ovdje ili nabaviti u 'Narodnim novinama') potrebno je priložiti prijavu o ozljedi na radu.

Za doplatak za djecu

Postupak se pokreće podnošenjem zahtjeva nadležnoj područnoj službi HZMO-a.

Uz zahtjev za priznanje prava na doplatak podnose se sljedeći dokazi:

Za podnositelja zahtjeva:

- osobna iskaznica – preslika

- rješenje centra za socijalnu skrb (o skrbništvu, o čuvanju i odgoju djeteta)

- odobrenje za trajno nastanjenje (za stranca).

Za djecu za koju se traži doplatak:
- dokaz o rođenju djeteta (izvadak iz matice rođenih, rodni list, potvrda o rođenju)

- potvrda o redovitom školovanju za svu školsku djecu, osim za djecu s utvrđenim težim oštećenjem zdravlja

- dokaz (nalaz i mišljenje ili rješenje) centra za socijalnu skrb o postojanju oštećenja zdravlja djeteta

- dokaz o smrti roditelja

- dokaz o postojanju potpune i trajne nesposobnosti za samostalan život i rad roditelja

- dokaz da je prebivalište roditelja nepoznato

- rješenje o oduzimanju poslovne sposobnosti roditelja

Za članove kućanstva:

- osobna iskaznica za punoljetnog člana – preslika

- dokaz o rođenju djeteta za maloljetnu djecu za koju se ne traži doplatak.

Za utvrđivanje dohodovnog cenzusa:

- potvrdu ISPLATITELJA PRIHODA o ostvarenim prihodima podnositelja zahtjeva i svih članova kućanstva u prethodnoj kalendarskoj godini (za dohodak od nesamostalnog rada, naknada zbog bolovanja, nezaposlenosti, porodnog dopusta, kao i za dohodak od samostalne djelatnosti o kojima Porezna uprava ne vodi evidenciju, tj. za dohodak od samostalne djelatnosti za koju ne postoji obveza porezne prijave)

- potvrdu POREZNE UPRAVE za dohodak od samostalnog rada o kojima Porezna uprava vodi evidenciju (dohodak od obrta, od zakupnine i najamnine i dr. )

- mirovinsku uputnicu ili presliku rješenja o mirovini za člana kućanstva.

Dokaze o prihodima ne podnosi podnositelj zahtjeva koji pravo ostvaruje za dijete s utvrđenim težim oštećenjem zdravlja.

Uz zahtjev za nastavno utvrđivanje prava na doplatak za djecu od 1. ožujka tekuće godine., dostavljaju se:

- dokazi o ostvarenom dohotku svih članova kućanstva u protekloj godini

- dokazi o nastalim promjenama u statusu korisnika i djece

- dokazi o nastalim promjenama u broju i svojstvu članova kućanstva.

Za utvrđivanje staža

Nadležna je područna služba HZMO-a na području na kojem je osoba koja podnosi zahtjev osigurana; ako je podnositelj zahtjeva izvan radnog odnosa, a od posljednjeg osiguranja je proteklo više od 12 mjeseci, nadležna je područna služba na području koje je prebivalište osobe koja podnosi zahtjev. Ako je prebivalište podnositelja zahtjeva u inozemstvu, nadležna je područna služba na čijem je području bilo posljednje osiguranje.

U zahtjevu je potrebno navesti razdoblja za koja se traži da se utvrdi staž i priložiti eventualne dokaze o stažu za koji se traži utvrđivanje.

Pretkompletiranje

Postupak se pokreće podnošenjem obavijesti o namjeri podnošenja zahtjeva za priznanje prava na starosnu ili prijevremenu starosnu mirovinu nadležnoj područnoj službi HZMO-a.

Nadležna je područna služba HZMO-a na području na kojem je osoba koja podnosi zahtjev bila posljednji put osigurana, a ako je od posljednjeg osiguranja proteklo više od 12 mjeseci, nadležna je područna služba na području koje je prebivalište osobe koja podnosi zahtjev. Ako je prebivalište podnositelja zahtjeva u inozemstvu, nadležna je područna služba na čijem je području bilo posljednje osiguranje.

Osiguranik može šest mjeseci prije podnošenja zahtjeva obavijestiti Zavod o svojoj namjeri za podnošenje zahtjeva za priznanje prava na starosnu mirovinu, ili prijevremenu starosnu mirovinu.

Obavijest osiguranika ne smatra se zahtjevom za priznanje prava.

Popunjenoj obavijesti potrebno je priložiti:
- radnu knjižicu ili ovjerenu presliku radne knjižice
- izjavu odnosno dokaze o stažu osiguranja ostvarenom u inozemstvu ako je osiguranik radio u inozemstvu
- drugi dokazi o stažu koji nije u potpunosti utvrđen ili upisan u radnu knjižicu

ja ne kužim, ja nemam još rešenje s žigom konačnosti, ili možda imam, nešto zeleno i ne vidi se što piše :?
kaj samo odem u žajinu s tim, i čijom osobnom, mojom, rodnim listom, kako se to šalje poštom, kada ću uopće dobiti plaću :/ :oops: :?

ivana zg
15.04.2008., 15:46
http://www.mirovinsko.hr/default.asp?id=31

PODRUČNA SLUŽBA U ZAGREBU, za područje Zagrebačke županije i grada Zagreba i Krapinsko-zagorske županije.

adresa: HZMO, Područna služba u Zagrebu, 10000 ZAGREB, Tvrtkova 5
(ostale lokacije: Trpimirova 4, A. Žaje 44)
tel. centrala: 01/4595-500
fax: 01/4595-735

predstojnik: Tomislav Babić
tel: 01/4595-700
fax: 01/4595-735
telefon na koji stranke mogu dobiti informacije o stanju njihovih predmeta (mirovine, staž i dr.):
01/4595-473
01/4595-474
fax: 01/4595-624
telefon na koji stranke mogu dobiti informacije o stanju predmeta doplatka za djecu:
01/4595-931
01/4595-932
telefon na koji stranke mogu dobiti pravne savjete/tuzemstvo:
01/4595-578
01/4595-708
01/4595-716
01/4595-717
fax: 01/4595-585
telefon na koji stranke mogu dobiti pravne savjete/inozemstvo:
01/4595-750
fax: 01/4595-543
telefon na koji stranke mogu dobiti pravne savjete/doplatak za djecu:
01/4595-914
fax: 01/3091-161

područne službe

Bjelovar
Čakovec
Dubrovnik
Gospić
Karlovac
Koprivnica
Osijek
Požega
Pula
Rijeka
Sisak
Slavonski Brod
Split
Šibenik
Varaždin
Virovitica
Vukovar
Zadar
Zagreb

[quote]

evo možda ovo nekom pomogne, ja niš ne kužim :lol:

ivana zg
15.04.2008., 16:07

Je li to ta tiskanica, pod točkom 12. je pitanje o težim ili lakšim oštećenjima?? Mogu li je isprintat i poslati u Žajinu da ne idem bezveze tamo s malom ako su gužve ili je ipak bolje i sigurnije otići???

Ja nigdje ne moga naći njihovo radno vrijeme, je li možda od 8-17h, a kako to da se ide u Žajinu a ne u Tvrtkovu?

Sorry što sam izgnjavila! :oops: :* :love:

malena beba
15.04.2008., 21:23
ivana zg zahtjev za dd mozes poslati i postom ali obavezno preporuceno. neznan koji je odgovor na pitanje jeli lakse ili teze ostecenje. a sta ti pise na nalazu od komisije? prilazes rjesenje i nalaz komisije (znaci sve one papire koje si dobila). neznan sta jos triba. mislim da ti ne treba osobna ni rodni list ako je nastavak dd, tj. ako ne predajes prvi pt zahtjev za dd jer oni to onda vec imaju. ako je prvi put onda ti na tiskanici sve pise sta tribas poslat. dd ti priznaju od dana kad ga zatrazis pa bolje to ucini sto prije ;)

lali
16.04.2008., 21:57
Da li su za ostvarivanje prava na doplatak bitna primanja ili se dobiva bez obzira na primanja?

nadica_b
17.04.2008., 00:16
ne ovisi o primanjima i iznosi 833 kn
BTW ja još nisam dobila rješenje

mg1975
17.04.2008., 08:15
ja ne kužim, ja nemam još rešenje s žigom konačnosti, ili možda imam, nešto zeleno i ne vidi se što piše :?

Zeleni žig sa upisnim datumom rukom je znak da je "rješenje konačno".

mg1975
17.04.2008., 08:30

Je li to ta tiskanica, pod točkom 12. je pitanje o težim ili lakšim oštećenjima?? Mogu li je isprintat i poslati u Žajinu da ne idem bezveze tamo s malom ako su gužve ili je ipak bolje i sigurnije otići???

Ja nigdje ne moga naći njihovo radno vrijeme, je li možda od 8-17h, a kako to da se ide u Žajinu a ne u Tvrtkovu?

Sorry što sam izgnjavila! :oops: :* :love:

1. Da to je taj zahtjev (tiskanica).
2. Nisam sigurna jer je zahtjev na web-u drugačijeg formata nego onaj koji kupiš u Narodnim novinama.
3. Rade od 8 do 16.
4. DD su od uvijek u Žajinoj.

Sada ti nema gužve (gužve su uvijek pred kraj veljače) pa ako nisi sigurna što trebaš upisati bolje ti je otići tamo.

mg1975
17.04.2008., 13:28
kaj samo odem u žajinu s tim, i čijom osobnom, mojom, rodnim listom, kako se to šalje poštom, kada ću uopće dobiti plaću :/ :oops: :?

Uz zahtjev za DD trebaš priložiti.....

1. Za podnositelja zahtjeva (možeš biti ti ili suprug):
- osobna iskaznica – preslika

2. Za djecu za koju se traži doplatak:
- dokaz o rođenju djeteta (izvadak iz matice rođenih, rodni list, potvrda o rođenju) - za Emanuelu

3. Za članove kućanstva:
- osobna iskaznica za punoljetnog člana – preslika (onoga koji nije podnositelj zahtjeva)
- izvadak iz matice rođenih za maloljetnu djecu za koju se ne traži doplatak - ako imaš još djece

OBAVEZNO
4. kopiju rješenja od CZSS-a
5. kopiju nalaza i mišljenja komisije

i to ti je to......u našem slučaju (kad DD ne ovisi o primanjima) :)

lali
17.04.2008., 15:32
Kakva potvrda o rođenju? Šta treba i rodni list i izvod iz m. r i ta potvrda o rođenju ???

mg1975
17.04.2008., 15:49
Kakva potvrda o rođenju? Šta treba i rodni list i izvod iz m. r i ta potvrda o rođenju ???

Ne sve, treba izvadak iz matice rođenih ili rodni list ili potvrda o rođenju.

lali
17.04.2008., 21:51
:) ok! hvala !

ivana zg
21.04.2008., 00:24
curke hvala, bili smo u četvrtak i zakasnili jer u Žajinoj rade do 15h, pa smo u petak došli 5 do 15h.
Tiskanicu kupili u našoj fotokopiraoni, pa nismo morali u narodne novine.
Sada me nešto zanima, zašto je službenica MM rekla da ćemo čemo čekati doplatak još 3-4mjeseca :? :shock: mislim zbog čega, nije to neka papirologija i procedura?

Jel to znači da neću dobiti ni onih 2000kn od CZSS???????

pale
21.04.2008., 08:47
Koliko sam ja shvatila, taj DD će ti kasniti par mjeseci, ali ćeš dobiti zaostatke :D
Mislim da to nema veze sa tih 2000 kn.

MI smo danas popodne kod pedijatra na komisiji :roll: , nadam se da će sve proći ok. Iva se diže na noge uz namještaj, većinom je to nepravilno, pa više puta završi padom, to sad vježbamo, neće valjda to biti problem :/

mg1975
21.04.2008., 10:17
curke hvala, bili smo u četvrtak i zakasnili jer u Žajinoj rade do 15h, pa smo u petak došli 5 do 15h.
Tiskanicu kupili u našoj fotokopiraoni, pa nismo morali u narodne novine.
Sada me nešto zanima, zašto je službenica MM rekla da ćemo čemo čekati doplatak još 3-4mjeseca :? :shock: mislim zbog čega, nije to neka papirologija i procedura?

Jel to znači da neću dobiti ni onih 2000kn od CZSS???????

DD i naknada od CZSS-a nisu vezani. Naknadu od CZSS-a ćeš dobiti u mjesecu za protekli mjesec (npr. u travnju dobiješ naknadu za ožujak), sjeda na račun oko 22. u mjesecu. Na DD ćeš vjerovatno toliko čekati jer im treba vremena da riješe sve predmete.

pale
22.04.2008., 07:28
Eto mi obavili komisiju :D
Uglavnom, jučer smo imali još pedijatra ( kod nas kod svakog ideš posebno :roll: )
Uđemo mi kod njega, pita me za ime, jesam li ja tražila skračeno radno vrijeme, ja odgovorim pozitivno, on kaže kako je on sve to riješio prema dokumentaciji koju ima i da nazovem svoju soc. radnicu u ponediljak, za sedam dana i da će mi ona to poslati poštom 8)
Sve u svemu to bi bilo to, malo sam iznenađena, čula sam da nije ugodan taj dr, kad ono :shock:

Ne znam na koliko dugo sam dobila, ali očito da jesam :lol:

kuku.tree
23.04.2008., 10:38
zna li netko od vas možda kad u mjesecu sjedne novac od produženog porodiljnog?

malena beba
23.04.2008., 12:51

mislim da se vec pisalo, oko 22.
mene zanima jeli neko dobio novce ovaj mjesec jer ja jos nisan a ovo je prvi put da triban dobit

mg1975
23.04.2008., 15:14

mislim da se vec pisalo, oko 22.
mene zanima jeli neko dobio novce ovaj mjesec jer ja jos nisan a ovo je prvi put da triban dobit

Ja sam za sada uvijek dobila 22. u mjesecu, ali ovaj mjesec sve kasni (čak i DD uvijek sjedne 18. u mjesecu, ali ovaj mjesec tek jučer). Nema država para....... :evil:

kuku.tree
23.04.2008., 16:46
zvala sam socijalnu i rekli su mi da su novci upravo danas uplaćeni, znači za koji dan bi trebali bit na računu..inače, kaže mi žena da obično sjednu do 25. u mjesecu.

(i meni je ovo prva takva isplata zato sam i zvala tako da znam kad se uopće može očekivati:))

malena beba
23.04.2008., 20:54
ja dobila, maloprije sam bila na bankomatu :D

malena beba
23.04.2008., 21:15
da i ovde pitam za DD. jeli tribalo poslat rjesenje sa zigom pravomocnosti? jer meni je socijalna radnica rekla kad mi je dala da odma posaljem :?
sad sam zbunjela jer mi je sjelo 400kn na racun a ne vise. imam jos jedno dijete pa neznam sad jeli to samo za njega ili sta? inace sam dobivala prije za oboje ukupno 400? zbunjena sam, oce li mi odobrit dd?

ivana zg
23.04.2008., 22:20
Ako mi je produljenje počelo teči od 10.04.08. tj. kada mi je mala napunila godinu dana, znači li to da 2000 kn od CZSS dobijam 22-25.05 ili 22-25.06???

Šta ako je neko djete rođeno krajem nekoga mjeseca, kako se to isplačuje? To znači da ti duguju za jedan mjesec, kaj ne bi trebali ispalčivati svaki mjesec negdje oko datuma djetetovog rođendana, pa da to točno bude 30dana????
Ovako je nekom mjesec i pol, a nekom manje od mjesec dana :? :x

malena beba
23.04.2008., 22:27
ivana zg dobit ces oko 22. u 5 mj za tih dvadeset dana u 4.mj

ivana zg
23.04.2008., 22:30
da i ovde pitam za DD. jeli tribalo poslat rjesenje sa zigom pravomocnosti? jer meni je socijalna radnica rekla kad mi je dala da odma posaljem :?
sad sam zbunjela jer mi je sjelo 400kn na racun a ne vise. imam jos jedno dijete pa neznam sad jeli to samo za njega ili sta? inace sam dobivala prije za oboje ukupno 400? zbunjena sam, oce li mi odobrit dd?

ti pošalji kako ti je soc. rekla, i napiši im da češ im faksirati ili poslati naknadno, ili je možda najbolje da ih nazoveš
http://www.mirovinsko.hr/default.asp?id=31
telefon na koji stranke mogu dobiti informacije o stanju predmeta doplatka za djecu:
01/4595-931
01/4595-932

0800 63-63-63
01/48-91-666

od 8-16h

ivana zg
23.04.2008., 22:34

hoću li dobiti svih 2000 kn ili umanjeno za tih 10 dana? Hvala. :*

mg1975
23.04.2008., 22:36
Evo meni je sjela danas popodne uplata za 3 mj. od CZSS-a na tekući kod ZABA-e. :)

malena beba
23.04.2008., 22:37
hvala ivana, bas sam se ulogirala opet da nadjem broj koji cu nazvat. inace papire uvijek saljem postom u split jer mi nije zgodno ici tamo samo radi toga. nadan se da mi sad nece praviti probleme radi toga!!!

mg1975
23.04.2008., 22:38

Dobit ćeš uplatu samo za 20 dana, što iznosi cca 1.333,33 kn.

ivana zg
23.04.2008., 22:39

sada vidjeh da si iz Dalmacije, ali pošto ne znam točno od kud:

PODRUČNA SLUŽBA U SPLITU, za područje Splitsko-dalmatinske županije

adresa: HZMO, Područna služba u Splitu, 21000 SPLIT, Obala kneza Branimira 15,
tel. centrala: 021/310-888
fax: 021/398-385
predstojnik: Marko Marunica
tel: 021/399-183
telefon na koji stranke mogu dobiti informacije o stanju njihovih predmeta:
021/310-822
021/310-873
telefon na koji stranke mogu dobiti pravne savjete:
021/310-803
021/310-833
021/310-831

ISPOSTAVE:

adresa: HZMO, Ispostava HVAR, 21450 Hvar, Bukainka b.b.
tel: 021/741-378
fax: 021/741-378
adresa: HZMO, Ispostava IMOTSKI, 21260 Imotski, Brune Bušića 37
tel: 021/670-141
fax: 021/841-060
adresa: HZMO, Ispostava KAŠTELA, 21216 Kaštela, Cesta dr. Franje Tuđmana b.b.
tel: 021/231-003
fax: 021/231-003
adresa: HZMO, Ispostava KOMIŽA, 21485 Komiža, Stara riva 31
tel: 021/713-083
fax: 021/713-083
adresa: HZMO, Ispostava MAKARSKA, 21300 Makarska, Trg 4.svibnja 533 br.4
tel: 021/678-695
fax: 021/611-547
adresa: HZMO, Ispostava OMIŠ, 21310 Omiš, Ribnjak bb
tel: 021/864-207
fax: 021/757-889
adresa: HZMO, Ispostava SINJ, 21230 Sinj, Luka bb
tel: 021/821-082
fax: 021/821-082
adresa: HZMO, Ispostava SUPETAR, 21400 Supetar, Mr.Mladena Vodanovića 26
tel. 021/631-351
fax: 021/631-351
adresa: HZMO, Ispostava TROGIR, 21220 Trogir, Koll Gensherova 41
tel: 021/881-687
fax: 021/881-687
adresa: HZMO, Ispostava VRGORAC, 21276 Vrgorac, Hrv. velikana 62
tel: 021/674-066
fax: 021/679-240
Vrh

PODRUČNA SUŽBA U ŠIBENIKU, za područje Šibenko-kninske županije

adresa: HZMO, Područna služba u Šibeniku, 22000 ŠIBENIK, Ul. fra dr. Jerolima Milete 12,
tel. centrala: 022/348-500
fax: 022/214-291
predstojnik: Niko Štrkalj
022/348-533 i 022/214-933
022/348-502 (prizemlje, šalter 1)
022/ 348-530 - viši upravni savjetnik (soba 30/III kat)
022/ 348-520 - načelnica Odjela matične evidencije (soba 20/II kat)
022/ 348-534 - načelnica Odjela mirovinskog osiguranja (soba 23/III kat)
022/ 348-532 - načelnica Odjela pravnih, kadrovskih i općih poslova (soba 32/III kat)
022/ 348-528 - koordinator u Odjelu pravnih.... poslova (soba 28/III kat)

ISPOSTAVE:

adresa: HZMO, Ispostava DRNIŠ, 22320 Drniš, Trg dr. Franje Tuđmana 4
tel: 022/886-030
fax: 022/888-326
adresa: HZMO, Ispostava KNIN, 22300 Knin, Ul. fra Andrije Resice 2
tel: 022/660-413
fax: 022/660-218

PODRUČNA SLUŽBA U ZADRU, za područje Zadarske županije.

adresa: HZMO, Područna služba u Zadru, 23000 ZADAR, Šimuna Kožičića-Benje 2
tel. centrala:
023/251-316
023/251-317
023/251-318
023/251-319
fax: 023/251-323
predstojnik: Petar Kolanović
tel: 023/251-315, 023/251-322
broj telefonske centrale / kućni 330
broj telefonske centrale / kućni 163
Služba medicinskog vještačenja
adresa: HZMO, Područna služba u Zadru, 23000 Zadar, Ul. braće Bilšić 1
tel: 023/250-630

ISPOSTAVE:

adresa: HZMO, Ispostava BENKOVAC, 23420 Benkovac, Put vinarije 7
tel: 023/681-009
fax: 023/383-320
adresa: HZMO, Ispostava BIOGRAD na moru, 23210 Biograd na moru, Tvrtkova bb
tel: 023/383-320
fax: 023/383-320
adresa: HZMO, Ispostava GRAČAC, 23440 Gračac, Školska ulica 1
tel: 023/755-038
adresa: HZMO, Ispostava OBROVAC, 23450 Obrovac, Jadranska 1
tel: 023/689-008
fax: 023/689-796
adresa: HZMO, Ispostava PAG, 23250 Pag, Prosika b.b.
tel: 023/611-138
fax: 023/611-138

mg1975
23.04.2008., 22:44

Da, trebaš poslati kopiju rješenja i kopiju nalaza i mišljenja komisije (to si sve trebala dobiti od svoje soc.) + trebala si na zahtjevu naznačiti da ti imaš dijete sa posebnim potrebama.

Evo i brojeva u Splitu........

PODRUČNA SLUŽBA U SPLITU, za područje Splitsko-dalmatinske županije

adresa: HZMO, Područna služba u Splitu, 21000 SPLIT, Obala kneza Branimira 15,
tel. centrala: 021/310-888
fax: 021/398-385
predstojnik: Marko Marunica
tel: 021/399-183
021/310-822
021/310-873
021/310-803
021/310-833
021/310-831

ivana zg
23.04.2008., 22:48

Dobit ćeš uplatu samo za 20 dana, što iznosi cca 1.333,33 kn.

hvala :* to mi je nekako logičnije i jasnije, zanimljivo je jedino, što ako se ja vratim u kolovozu na posao u rujnu ću dobiti "dvije plaće" :lol:

mg1975
23.04.2008., 22:57
[quote="ivana zg
što ako se ja vratim u kolovozu na posao u rujnu ću dobiti "dvije plaće" :lol:[/quote]

Ovisi kada ćeš se vratiti u kolovozu na posao......naknadu ćeš dobiti za onoliko dana koliko ćeš još koristiti dopust za njegu (ako nećeš produljiti dopust za njegu moraš poslati/dostaviti pisanu obavijest svojoj soc. kada ideš raditi), a plaću za ostatak. Tak da ništa od "dvije plaće". :)

malena beba
24.04.2008., 12:32
Da, trebaš poslati kopiju rješenja i kopiju nalaza i mišljenja komisije (to si sve trebala dobiti od svoje soc.) + trebala si na zahtjevu naznačiti da ti imaš dijete sa posebnim potrebama.

ovo sam sve poslala i naznacila osim sto rjesenje nije imalo zig pravomocnosti

mg1975
24.04.2008., 14:16

Kako ti rješenje nije bilo pravomoćno nisu ti ga uzeli u obzir.

ivana zg
24.04.2008., 16:16
[quote="ivana zg
što ako se ja vratim u kolovozu na posao u rujnu ću dobiti "dvije plaće" :lol:

Ovisi kada ćeš se vratiti u kolovozu na posao......naknadu ćeš dobiti za onoliko dana koliko ćeš još koristiti dopust za njegu (ako nećeš produljiti dopust za njegu moraš poslati/dostaviti pisanu obavijest svojoj soc. kada ideš raditi), a plaću za ostatak. Tak da ništa od "dvije plaće". :)[/quote]

ma tako sam i mislila, ako ne dobije produljenje, pa krajem kolovoza ili početkom rujna moram nazad na posao, a CZSS isplačuje za protekli mjesec, onda bi negdje u 9 mjesecu dobila plaću iz firmr i tih nešto dana iz kolovoza od CZSS- dvije po pola plaće-ali su dvije :lol:

malena beba
24.04.2008., 19:58

Kako ti rješenje nije bilo pravomoćno nisu ti ga uzeli u obzir.

:evil: :evil: :evil: i sigurno mi nece isplatiti zaostatke :evil: :evil: :evil:

-tajana-
24.04.2008., 22:59

Ni moje rješenje nije imalo žig pravomoćnosti kad sam predavala zahtjev za DD pa sam ga svejedno dobila.

Sretna Mama
25.04.2008., 09:20
Pa ja vec dvije godine primam uvecan dd. i nikada nisam poslala konacno rjesenje, nego i sad i prije samo nalaz i misljenje...jer na konacno se ceka , a s nalazom i misljenjem isto ostvarujes, sve pise na njemu i u st. ga bar prihvacaju

Pink-OS
25.04.2008., 12:09
hej Sretna mama baš volim što obilaziš ovaj topić :love:
dakle dobili smo produljenje do 2010,znači do 3 godine1 invalidnina ništa,žalit ću se! idući tjedan trebamo otići tamo,valjda po nalaz i mišljenje,konačno rješenje će biti krajem 5 mjeseca! Sretna mama zmači ja sa kopijom nalaza i mišljenja mogu otići tražiti doplatak! i zanima me od kojeg datuma vrijedi žalba,od datuma kad dobijem nalaz i mišljenje idući tjedan,uglavnom na odluku da nismo ostvarili invalidninu se ne potpisujem,jer će mo se žaliti ili?

malena beba
25.04.2008., 14:15
hvala sretna mama, nisan uspila dobit ih na telefon, zvat cu u ponediljak opet.

AndrejaMa
25.04.2008., 15:56
A sad :

kako i gdje da napravimo najbrži neuropedijatrijski, otorino i okulistički pregled u Zg? ( može i privatno)
Stalno sam mislila da ćemo krenuti na bolje s motorikom i nisam krenula ranije, a sada nam malo gori pod nogama.....

Ava M
25.04.2008., 17:14
Mi smo isto kasnili i morali na brzinu sve napraviti.

Neuropedijatar- otišli kod dr. Sabola, naručili nas za sutradan. Cijena je 500kn, ali sačuvaš račun pa dogodine tražiš povrat poreza :)

Otorinolaringolog i okulist- pregledala nas naša pedica i napisala dijagnozu za oba pregleda, tj. napisala da je sve u redu. Nitko nam od socijalnih nije pravio nikakve probleme glede tih nalaza.

Lutonjica
25.04.2008., 17:18
sačuvaš račun pa dogodine tražiš povrat poreza
napomena, samo ako je račun na tvoje ili suprugovo ime. ako je na djetetovo, ništa od toga

Adi
26.04.2008., 09:35
evo da javim mi smo dobili do listopada 2008. kad trebamo na ponovno vještaćenje.
Ja sam zadovoljna.
Želim svima sreću

Ava M
26.04.2008., 12:24
sačuvaš račun pa dogodine tražiš povrat poreza
napomena, samo ako je račun na tvoje ili suprugovo ime. ako je na djetetovo, ništa od toga

E Lut, sad si me zbedirala! :( :evil:

Ava M
28.04.2008., 16:03
Cure, u zahtjevu za ostvarivanje prava na DD, pod d) piše PRIHODI...
Dali je obavezno priložiti i te potvrde, znači potvrde o prihodima podnositelja zahtjeva?

mg1975
28.04.2008., 16:15
Dali je obavezno priložiti i te potvrde, znači potvrde o prihodima podnositelja zahtjeva?

Netrebaš priložiti potvrde o prihodima jer uvećani DD ostvaruješ neovisno o visini prihoda.

mimoza
28.04.2008., 21:19
A sad :

kako i gdje da napravimo najbrži neuropedijatrijski, otorino i okulistički pregled u Zg? ( može i privatno)
Stalno sam mislila da ćemo krenuti na bolje s motorikom i nisam krenula ranije, a sada nam malo gori pod nogama.....
U Vinogradskoj primaju svaki dan od 8-11 za okulistu a za orl nazoveš pa te naruče za utorak.
Neuropedijatra mi obavljamo na Goljaku tak da za to ne znam.Tamo se užasno dugo čeka.

Ava M
28.04.2008., 21:38

Netrebaš priložiti potvrde o prihodima jer uvećani DD ostvaruješ neovisno o visini prihoda.

mg1975, HVALA :*

mg1975
28.04.2008., 21:59
A sad :

U Vinogradskoj primaju svaki dan od 8-11 za okulistu a za orl nazoveš pa te naruče za utorak.
Neuropedijatra mi obavljamo na Goljaku tak da za to ne znam.Tamo se užasno dugo čeka.

ORL možeš obaviti u Klaićevoj bez naručivanja, čak rade i popodne samo sam zaboravila u koje dane tako da ih trebaš nazvati.

AndrejaMa
29.04.2008., 10:27
ORL i okulistu uspjela dogovoriti u Vinogradskoj (u roku dva tjedna).
ORL se naručuje, očna iza ponedjeljka 12.5. između 8 i 12, bez naručivanja.

Neuropedijatra ću obaviti privatno sa EEG-om.

Fizijatra smo već obavili. Još samo brrrrdo dokumentacije.....

mimoza
29.04.2008., 20:18
I mi smo sa današnjim danom obavili sve preglede.Sutra sve nosim soc. radniku pa čekamo poziv za komisiju.

Adi
29.04.2008., 21:05
jučer mi je istekao rok žalbe na rješenje.
Recite je li sama idem po konačno rješenje ili mi se šalje doma?

ivana zg
29.04.2008., 21:09
samo da vam svima zahvalim na svemu jer da nije bilo vas ne bih ni znala da imam pravo na produljenje, a kamoli sve ostale informacije koje su mi pomogle da brže, riješim svoje stanje :love:
SRETNO SVIMA

malena beba
30.04.2008., 11:12
jučer mi je istekao rok žalbe na rješenje.
Recite je li sama idem po konačno rješenje ili mi se šalje doma?

ja sam isla po njega. odnosno, poneses rjesenje koje si vec dobila i oni ti ga pecetiraju

Adi
30.04.2008., 15:01
hvala. ne znam zašto mi to socijalni nije rekao. Ma ti radnici.

Ava M
03.05.2008., 00:10
Imam pitanje za cure koje su između porodiljnog i produljenja porodiljnog bile na bolovanju:

dali nakon bolovanja moramo ponovno nositi neke papire (i ako da, koje?) u HZZO da bi nas vratili na porodiljni dopust ili to socijalno riješi?

pale
03.05.2008., 07:34
U iščekivanju rješenja imam još jedno pitanje... s obzirom da idem raditi 4 sata, ja bi Bubicu stavila u jaslice... kako to funkcionira, imam li nekakvu prednost, što kad jednom počnem raditi i to više ne bude samo 4 sata :?

lali
03.05.2008., 09:34
Evo, ja jučer otišla na HZZO predati zahtjev za doplatak i traže me i potvrde o plaći i porezne kartice, ma mislim, sad više ništa ne kužim.

pale
03.05.2008., 09:35
Evo, ja jučer otišla na HZZO predati zahtjev za doplatak i traže me i potvrde o plaći i porezne kartice, ma mislim, sad više ništa ne kužim.
Jesi li im priložila rješenje Centra, ma mislim stvarno ova država je ludara, svak radi kako hoće :evil:

lali
03.05.2008., 09:39
Nije htio ni pogledati a ja sam izgledala upravo kao tvoj " smajlić" iz prethodnog posta!
Ići ću ponovno u ponedjeljak bez tih papira !

split
03.05.2008., 18:49
Molim malenu bebu da mi kaže koliko je čekala rješenje centra u Splitu?
Šta radim kad dobijem rješenje centra? Trebam li čekat da postane pravomoćno?
Trebam li se javit u centar?
Koji dokumenti trebaju za dd? Znam da ima ovdi telefon od socijalnog ali neću ih ni pokušat dobit. Ima li pravo na dd i moje prvo dijete jer je ono materijalno oštećeno time šta ja ostajem kući?
Hvala!

split
03.05.2008., 18:55
Molim malenu bebu da mi kaže koliko je čekala rješenje centra u Splitu?
Šta radim kad dobijem rješenje centra? Trebam li čekat da postane pravomoćno?
Trebam li se javit u centar?
Koji dokumenti trebaju za dd? Znam da ima ovdi telefon od socijalnog ali neću ih ni pokušat dobit. Ima li pravo na dd i moje prvo dijete jer je ono materijalno oštećeno time šta ja ostajem kući?
Hvala!

malena beba
03.05.2008., 19:04
ja nisan iz splita. moj CZSS je u Makarskoj i cekala sam skoro 2 mjeseca!! :evil:
Kad dobijes rjesenje nakon 15 dana ga nosis u CZSS da ti stave zig pravomocnosti.
Za dd ti je najbolje kupiti onaj obrazac u NN tamo ti sve pise.
Prvo dijete nema pravo na 800 kn jer nije dijete sa posebnim potrebama, za njega ces morati priloziti vase prihode od prosle godine, o tome ovisi oces li dobiti dd za njega.

-tajana-
03.05.2008., 23:19
I ja sam morala priložiti potvrde o plaći iako mi nije jasno zašto :evil: .

mg1975
04.05.2008., 15:17

lali i -tajana- jeste označile na zahtjevu za DD da imate "dijete sa težim oštećenjima zdravlja" (mislim da je tako rubrika na zahtjevu). Ako jeste lijepo neka si djelatnik/djelatnica HZMO pročita šta piše na poleđini zahtjeva za takve slučajeve.

A evo i tekst sa njihovog web-a pa neka čitaju :evil: ........

Dokaze o prihodima ne podnosi podnositelj zahtjeva koji pravo ostvaruje za dijete s utvrđenim težim oštećenjem zdravlja.

-tajana-
04.05.2008., 22:20

lali i -tajana- jeste označile na zahtjevu za DD da imate "dijete sa težim oštećenjima zdravlja" (mislim da je tako rubrika na zahtjevu). Ako jeste lijepo neka si djelatnik/djelatnica HZMO pročita šta piše na poleđini zahtjeva za takve slučajeve.

A evo i tekst sa njihovog web-a pa neka čitaju :evil: ........

Označila sam, ali oni tamo rade kako tko hoće. Kad sam ove godine trebala predati zahtjev za poduženje, prvo sam nazvala u HZMO i pitala šta mi treba. Gospođa koja se javila rekla je da ne treba ništa osim ispunjenog zahtjeva za DD. Na kraju sam morala naknadno priložiti potvrde o plaći, nalaz i mišljenje i rješenje CZSS-a (iako to već imaju).

Ava M
05.05.2008., 12:27
Imam pitanje za cure koje su između porodiljnog i produljenja porodiljnog bile na bolovanju:

dali nakon bolovanja moramo ponovno nositi neke papire (i ako da, koje?) u HZZO da bi nas vratili na porodiljni dopust ili to socijalno riješi?

Cure, zna li tko?

malena beba
05.05.2008., 13:08

Cure, zna li tko?

nista ne nosis u HZZO, oni nemaju veze sa ovim produljenjem i nije to produljenje porodiljnog nego njega djeteta... jedino sto nosis one doznake za bolovanje, mozda si na to mislila?

Ava M
05.05.2008., 14:56
Doznake za bolovanje koje sam dobila od svog doktora, sam predala knjigovođi. I to je valjda to što se bolovanja tiče.
E sad sam mislila, pošto sam od 24.04. opet na porodiljnom, treba li sada nositi kakve papire? Koje i gdje?

malena beba
05.05.2008., 20:31
.
E sad sam mislila, pošto sam od 24.04. opet na porodiljnom, treba li sada nositi kakve papire? Koje i gdje?

ovo ne razumijem. ponovo si na bolovanju ili si dobila od CZSS dopust za njegu djeteta?

malena beba
05.05.2008., 20:32
mislim porodiljnom ne bolovanju

Roko_mama
05.05.2008., 22:53
Cure imam jedno pitanje, a nemam vremena pregledavat svih 15-ak stranica prvog topika. Dal imam pravo na produljenje na osnovu orotopedske dijagnoze.

Naime, Katjina zadnja dijagnoza je aduktorna kontraktura desnog kuka uz kosu zdjelicu, preporučene vježbe kuka i zdjelice, te fizikalna terapija još 6 mjeseci. Također je zbog kasnog dijagnosticiranja kose zdjelice vrlo izražena asimetrija lijeve i desne strane, te nam je preporučeno čim više štopat sjedenje, puzanje, dizanje na noge, a više forsirat okretanje na desnu stranu, zbog čega nam i motorika kasni ali ne smijemo radit vježbe za poticanje motorike upravo zbog te asimetrije. Na fizikalnoj su nam rekli da stigne sjedit do prve godine, a prohodat do druge.

Ako ja počnem radit s njom neće imat tko vježbat do 5 popodne pa me zanima dal mogu na osnovu ovog dobit produljenje ili bar četverosatno radno vrijeme.

I kolko prije bi trebalo počet ganjat papire.

Pusa :*

-tajana-
05.05.2008., 23:23
Roko_mama, ja sam dobila produljenje jer je Nika nosila remenčiće za kukove do godinu dana. Papire počni skupljati već sutra jer to sve skupa jako dugo traje.

otocanka
06.05.2008., 10:53
Papire počni skupljati već sutra jer to sve skupa jako dugo traje.

Potpis.
U istom Centru smo. Nakon što sam predala papire, rješenje sam dobila za 4 i pol mjeseca. Još dva i pol mjeseca je trajalo skupljanje papira.

lali
06.05.2008., 15:05
Evo jutros opet otišla na HZZO i predala papire, ovaj put nisu tražili "dokaze o primanjima" :/ .

Eowyn
06.05.2008., 15:57
dobili smo produljenje do sljedećeg vještačenja za godinu dana :D

malena beba
06.05.2008., 17:29
dobili smo produljenje do sljedećeg vještačenja za godinu dana :D

jupi, cestitam :D

AndrejaMa
07.05.2008., 10:24
Još uvijek ne kužim - što ako ne stigne rješenje do 13.7.?
Kakve su mi mogućnosti?
Ovaj tjedan obavljamo još preglede, pa u ponedjeljak nosim tek papire u CZSS.

Eowyn
07.05.2008., 14:28
Još uvijek ne kužim - što ako ne stigne rješenje do 13.7.?
Kakve su mi mogućnosti?
Ovaj tjedan obavljamo još preglede, pa u ponedjeljak nosim tek papire u CZSS.

meni je rješenje došlo 3 tjedna nakon isteka godine dana, a konačno rješenje još nije tako da sam i dalje na bolovanju. pokušaj dobiti godišnji ili otvori bolovanje. bez obzira što imaš još 2 mjeseca, moguće da ti neće doći na vrijeme. 3 tjedna im treba od komisije do nalaza.

Adi
07.05.2008., 14:57
ja sam danas zvala u Žajinu i rekli su da mogu i poštom poslati preporučeno.
Priložila sam zahtjev, presliku rješenja od komisije, preslike izvatka iz matice rođenih, domovnice i rodnog lista za dijete, presliku moje osobne i mog tekućeg računa.

Tako mi je i rekla žena preko telefona. A sad ćemo vidjeti.

E ja radim s polovicom radnog vremena i kad su iz moje firme zvali u CZS za potvrdu plaće za ovaj mjesec, žena je rekla da uzmem rješenje i poreznu i odem u poreznu jer ću na osnovi toga dobiti još neki koeficijent. To trebam obaviti do sljedeće plaće.

mg1975
10.05.2008., 08:29
E ja radim s polovicom radnog vremena i kad su iz moje firme zvali u CZS za potvrdu plaće za ovaj mjesec, žena je rekla da uzmem rješenje i poreznu i odem u poreznu jer ću na osnovi toga dobiti još neki koeficijent. To trebam obaviti do sljedeće plaće.

Adi imaš pravo na veći koeficijent kojim se množi osobni odbitak tj. veću olakšicu kod obrčuna plaće (manje ćeš plaćati porez i prirez, tako da će ti neto isplata biti veća). Uz rješenje ponesi i trajnu poreznu karticu (koja ti je pohranjena kod poslodavca) kako bi ti u nju upisali promjenu koeficijenta. :)

pale
10.05.2008., 08:39
Adi imaš pravo na veći koeficijent kojim se množi osobni odbitak tj. veću olakšicu kod obrčuna plaće (manje ćeš plaćati porez i prirez, tako da će ti neto isplata biti veća). Uz rješenje ponesi i trajnu poreznu karticu (koja ti je pohranjena kod poslodavca) kako bi ti u nju upisali promjenu koeficijenta. :)[/quote]
E ovo mi je interesantno, ovo nisam znala... kakav je moj poslodavac on će ovo napraviti, a neće meni dati taj novac. Morat ću baciti bubu u uho knjigovođi

jelena.O
12.05.2008., 09:55
Zanima me da li taj uvećani koeficijent može dobiti otac, pošto su na njega djeca????

otocanka
12.05.2008., 10:32
Adi imaš pravo na veći koeficijent kojim se množi osobni odbitak tj. veću olakšicu kod obrčuna plaće (manje ćeš plaćati porez i prirez, tako da će ti neto isplata biti veća). Uz rješenje ponesi i trajnu poreznu karticu (koja ti je pohranjena kod poslodavca) kako bi ti u nju upisali promjenu koeficijenta. :)
E ovo mi je interesantno, ovo nisam znala... kakav je moj poslodavac on će ovo napraviti, a neće meni dati taj novac. Morat ću baciti bubu u uho knjigovođi

Ovo je i naša situacija. Zato smo odlučili odjaviti djecu s MM-a, a početkom sljedeće godine tražiti povrat.
Potrebno je popuniti obrazac za povrat, priložiti njihove rodne listove (+ dokumente s MBG-om) i nalaze komisije.

Malo je bad što to produžava povrat za više od godine dana, ali ga barem dobijemo. :mrgreen:

Jelena.O, da, i naši klinci su na MM-a, a ja koristim četverostano radno vrijeme. Rekli su nam da nije bitno koji roditelj koristi poreznu olakšicu.

maxi
12.05.2008., 11:29
cure, prije nego se odlučim zvati centar da pitam vas:

Lari je dijagnosticiran VUR 2/3 prije 2 godine, pošto sam bila na početku drugog porodiljnog nisam tražila da ostanem doma zbog njenih nalaza
imamo nove nalaze koji pokazuju da se reflux nakon smanjenja opet pojačao i doslovno me strah dati je u vtrić
htjela bih tražiti pola radnog vremena pa je eventualno poslati na skraćeno u vrtić, imam li šanse?
i da, radim u drž.upravi pa mi poslodavac sigurno neće raditi probleme

jelena.O
12.05.2008., 12:06
Ništa te ne dođe ako predaš papire, pitaj samo socijalnu radnicu koje sve papiure treba ( od pregleda) jel ti je djete ... godina

maxi
12.05.2008., 12:39
Ništa te ne dođe ako predaš papire, pitaj samo socijalnu radnicu koje sve papiure treba ( od pregleda) jel ti je djete ... godina

kako ništa?
pa moram pribaviti dokumentaciju i s djetetom ići na niz pregleda, zato i pitam za savjet...

MBee
12.05.2008., 13:55
Ako može pomoć...
slijedeći tjedan idem s Evom na vještačenje a predala sam i molbu CZSS-u za skraćeno radno vrijeme. Zanima me procedura rješavanja tog mog zahtjeva. Kad stignu rezultati njenog vještačenja neka komisija donosi odluku o mom zahtjevu ili? Moram li ja izlaziti pred tu komisiju ili samo dobijem rješenje? Ili to ide na neki treći način.

malena beba
12.05.2008., 14:17
Mbee ides sa djetetom na komisiju i to je to. Oni ti odobravaju dopust i na koliko dugo. Mislim ako dobijes dopust ti sama odlucujes jeli ostajes kuci s njom ili radis na pola radnog vremena nema tu nikakve posebne procedure, samo zahtjev podnosis za rad na pola radnog vremena. malo sam spetljala, nadam se da si svatila sta sam tila rec ;)
sigurno ce se jos javit neka od cura sta radi na pola radnog vremena.

maxi sansu svakako imas ali ti je najbolje ici u tvoj Centar i tamo pitati. drzim ti fige!!

otocanka
12.05.2008., 15:42
Mbee ides sa djetetom na komisiju i to je to. Oni ti odobravaju dopust i na koliko dugo. Mislim ako dobijes dopust ti sama odlucujes jeli ostajes kuci s njom ili radis na pola radnog vremena nema tu nikakve posebne procedure, samo zahtjev podnosis za rad na pola radnog vremena. malo sam spetljala, nadam se da si svatila sta sam tila rec ;)

Meni je soc. radnica naglasila da je bitno prije komisije odlučiti želim li dopust ili pola radnog vremena. Sukladno tome se naslovljava zahtjev, a inače nema nikakve razlike u samoj proceduri - pregledi, papiri, komisija, pravomoćnost rješenja i dječji doplatak - sve je identično.

mg1975
12.05.2008., 16:27

Meni je soc. radnica naglasila da je bitno prije komisije odlučiti želim li dopust ili pola radnog vremena. Sukladno tome se naslovljava zahtjev, a inače nema nikakve razlike u samoj proceduri - pregledi, papiri, komisija, pravomoćnost rješenja i dječji doplatak - sve je identično.

Meni je soc. rekla da se može promjeniti status iz dopusta na 1/2 radnog vremena i obratno tokom vremena na koje ti komisija odredi pravo na dopust. Tako da ako u startu tražiš dopust možeš nakon što ti komisija odobri tražiti CZSS da ti napravi rješenje na 1/2 radnog vremena jer ti to u trenutku pisanja rješenja više odgovara........vrijedi i obratno.

MBee
12.05.2008., 16:33
Dakle, samo da potvrdim...ova komisija koja vještači dijete odmah odlučuje i o mom radnom vremenu?!

otocanka
12.05.2008., 16:34
Dakle, samo da potvrdim...ova komisija koja vještači dijete odmah odlučuje i o mom radnom vremenu?!,

Ne, ti odlučuješ.

MBee
12.05.2008., 16:49
Nismo se razumjeli, da li komisija koja vještači dijete ujedno odmah odlučuje o mom pravu na skraćeno radno vrijeme ili sa odlukom o "stanju" djeteta idem pred neku drugu komisiju koja odlučuje samo o tome?

MBee
12.05.2008., 16:51
U dopisu CZSS-a piše da se Eva upućuje na vještačenje te da ću ja naknadno biti pozvana na drugo vještačenje.

malena beba
12.05.2008., 19:43
Nismo se razumjeli, da li komisija koja vještači dijete ujedno odmah odlučuje o mom pravu na skraćeno radno vrijeme ili sa odlukom o "stanju" djeteta idem pred neku drugu komisiju koja odlučuje samo o tome?

dobro su ti napisale, o tome ti odlucujes. komisija odlucuje samo imas li pravo na dopust s obzirom na ''stanje'' djeteta. mora da ti je nesto krivo soc. radnica rekla. jos nitko nije bio na dvije komisije.

maxi
13.05.2008., 10:13
da prijavim: upravo sam razgovarala sa soc.radnicom, krećem hrabro u borbu za pola radnog vremena, dijagnoza VUR već treću godinu, pogoršanje, dijete 3,9 godina

I.B.P.
13.05.2008., 13:01
Evo i ja sam uspjela dobiti produljenje do Arijanine druge godine; iz centra su me zvali prije 13 dana da je riješenje napisano i da će me zvat kad da dođem po njega. Danas nisam bila doma, ali vidjela sam da imam propušteni poziv od CZSS-a, pa pretpostavljam da me zovu da ga podignem, jer sutra je 14-sti dan od kad je napisano, pa valjda će sutra postati i pravomoćno.E sad, zanima me dali ja to riješenje nosim poslodavcu ili ga oni šalju poslodavcu poštom?

mg1975
13.05.2008., 13:27
E sad, zanima me dali ja to riješenje nosim poslodavcu ili ga oni šalju poslodavcu poštom?

CZSS šalje poštom primjerak rješenja tvom poslodavcu.

mg1975
13.05.2008., 13:32
da prijavim: upravo sam razgovarala sa soc.radnicom, krećem hrabro u borbu za pola radnog vremena, dijagnoza VUR već treću godinu, pogoršanje, dijete 3,9 godina

maxi samo hrabro i ne daj se......
Starost dijeteta ne utječe na tvoje pravo na dopust za njegu ili 1/2 radnog vremena.....mi smo na komisiji sreli mamu koja ima dečka starog 5 godina i zbog pogoršanja zdravstvenog stanja morala je tražiti dopust za njegu.

otocanka
13.05.2008., 13:52

maxi samo hrabro i ne daj se......
Starost dijeteta ne utječe na tvoje pravo na dopust za njegu ili 1/2 radnog vremena.....mi smo na komisiji sreli mamu koja ima dečka starog 5 godina i zbog pogoršanja zdravstvenog stanja morala je tražiti dopust za njegu.

Točno. Moja malena ima celijakiju i po zakonu imam pravo na dopust za njegu djeteta do njene 15.godine.

Sretno! :love:

lali
13.05.2008., 21:06
Od koga ste vi dobili nalaz i mišljenje komisije, jer mi to nismo dobili. Sada me traže to na HZZo-u. Gdje da to tražim?

MBee
13.05.2008., 21:10
Meni je teta u CZSS-u rekla da će mi proslijediti rješenje, valjda onda kod njih.

mg1975
13.05.2008., 21:14
Od koga ste vi dobili nalaz i mišljenje komisije, jer mi to nismo dobili. Sada me traže to na HZZo-u. Gdje da to tražim?

Moraš to dobiti od svoje socijalne radnice uz rješenje ili ti ga mora poslati naknadno poštom.....naravno mora ti dati orginal. Ja sam prvo dobila tzv. skraćeni nalaz i mišljenje i to kopiju faxa koji je moj CZSS dobio od komisije i to su mi prihvatili na mirovinskom kao prilog zahtjevu za DD, a nakon toga mi je za 20-tak dana poštom stigao pravi nalaz i mišljenje.

MBee
13.05.2008., 21:19
Da li dobivanje DD-a ovisi o postavljenoj dijagnozi ili se dobije automatski ako komisija ustanovi da je dijete sa posebnim potrebama?

mg1975
13.05.2008., 21:37
Da li dobivanje DD-a ovisi o postavljenoj dijagnozi ili se dobije automatski ako komisija ustanovi da je dijete sa posebnim potrebama?

Uvećani DD dobiju sva djeca sa težim smetnjama u razvoju (čitaj sva sa pozitivnim rješenjem od CZSS-a) bez obzira na dijagnozu i bez obzira koliki su prihodi obitelji.

MBee
13.05.2008., 21:40
A ako smetnje proglase blažim onda pretpostavljam ništa od mojih zahtjeva za defektologom i 4-satnim radnim vremenom? Ili mogu dobiti samo jedno?

mg1975
13.05.2008., 21:46
A ako smetnje proglase blažim onda pretpostavljam ništa od mojih zahtjeva za defektologom i 4-satnim radnim vremenom? Ili mogu dobiti samo jedno?

Sorry, ali ne znam šta bi ti rekla.....moraš vdjeti sa svojom soc. kad prođeš komisiju i dođe njihov nalaz i mišljenje.

lali
13.05.2008., 22:35
Txs, uopće mi nije jasno kako to nisam dobila. Rješenje imam.

maxi
14.05.2008., 10:06
molim pomoć!
trebamo obaviti logopeda i psihologa i naravno da su prebukirani
zvala sam Suvag, DZ Zeljezničara i Centar S.Raškaj
gdje da još probam?
ima li što privatno i priznaju li nalaz od privatnika?

Pink-OS
14.05.2008., 10:12
Naravno da može i nalaz privatnika ako je specijalista!

maxi
14.05.2008., 10:19
sad sam uspjela naći na forumu ordinaciju T.Sever-psiholog
još logoped....

maxi
14.05.2008., 10:24
kod T.Sever najranije kraj lipnja :roll:
ima li netko kontakt u Varaždinu, Karlovcu......

MBee
14.05.2008., 12:28
http://www.kocijan-hercigonja.com/

Probaj njih nazvati.

maxi
14.05.2008., 13:04
MBee hvala, nazvala sam, javit će kad i koliko košta
inače, dr.Sever ima termin idući tjedan ali košta 610 kn :shock:
nema veze što ne idemo na pregled zbog smetnji nego za komisiju!

maxi
14.05.2008., 13:50
vidjela sam da spominjete da se kad jednom komisija odobri može mijenjati 4 sata ili ostati doma.
jel to velika procedura? recimo sad predam za 4 sata pa se na jesen predomislim i hoću ostati doma?

AndrejaMa
14.05.2008., 21:44
Ja poludila....
Danas predala sve papire.

Ali pitanje koliku MM ima plaću, koliki nam je stan, rata kredita, trošimo li nerazumno i sl... :shock: :roll: . Ako ih zanima plaća, mogu tražiti i prosjek plaće kao službeni dokument.
Ne tražim pare nego vrijeme da ga posvetim djetetu kojem je to potrebno. Što ako netko ima dvije ili dvadeset tisuća kuna, svoj stan ili živi kao podstanar?? Kakve to veze ima??

MBee
14.05.2008., 21:49
Ali pitanje koliku MM ima plaću, koliki nam je stan, rata kredita, trošimo li nerazumno i sl... :shock: :roll: . Ako ih zanima plaća, mogu tražiti i prosjek plaće kao službeni dokument.
Ne tražim pare nego vrijeme da ga posvetim djetetu kojem je to potrebno. Što ako netko ima dvije ili dvadeset tisuća kuna, svoj stan ili živi kao podstanar?? Kakve to veze ima??

Mene su pitali za plaće ali nisu tražili točan iznos a stan ti ionako dođu pogledati. Ovo za trošenje nisu.

AndrejaMa
14.05.2008., 22:25
Ali ne kužim kakve to veze ima s njegom djeteta sa smetnjama u razvoju!!! Zar djete onih koji "imaju" nema pravo na njegu ili što?? Ne kužim....

MBee
14.05.2008., 22:28
Neee, to kolike su vam plaće uopće ne utiče na pravo na njegu, jednostavno postoje formulari i standardna pitanja. Isto kao što svi moramo dostaviti potvrde psihologa, neurologa, okuliste itd. bez obzira ima li dijete bolesno srce ili autizam.

AndrejaMa
14.05.2008., 23:11
Pa da, ali iznos plaće je tajni. Bar tako stoji u mom i u MM ugovoru o radu. Može ga se dobiti samo kao službeni dokumenat na zahtjev zaposlenika i sa obavezno navedenom svrhom za koju će se koristiti. Uostalom, ako je nebitan zašto se traži i dapače INZISTIRA ne njemu?

otocanka
14.05.2008., 23:13
sad sam uspjela naći na forumu ordinaciju T.Sever-psiholog
još logoped....

Ima logopedica u Klaićevoj bolnici kod koje se ne naručuje. Jedino ću ti preporučiti da živce staviš na debelu špagu (ja sam se držala za stolac jer mi je došlo da ženu odvalim posred nosa).

Na žalost, ona je bila jedini logoped kod kojeg smo u roku dva mjeseca mogli dobit termin (svi ostali su bili zauzeti do kraja godine, a naručivala sam se u 3.mjesecu).

ivana zg
14.05.2008., 23:33
Curke možda glupo pitanje; što da radim, preselila sam iz Dubrave u Sesvet a soc. mi je u Dubravi, moram mjenjati mjesto stanovanja jer su nam neki dan ukrali novčanik s dokumentima i novcima...moram li ja sad ići u CZSS u Sesvete i sve dokumente ponovno prikupljat ili će mi se smilovati u Dubravi još do kolovoza kada idemo na slijedeći komisiju??? Hvala!!! :*

Zna li tko tko je soc. za Brestje i kakva je? Hvala. I kuda mi iz Sesveta idemo na komisiju???

AndrejaMa
15.05.2008., 07:46
Ne zam ni ja gdje se ide na komisiju, ali žena je onako - OK.

pale
15.05.2008., 09:37
Mi sutra idemo potpisati papire, pa onda pravomoćnost 15 dana... što znači da sigurno cijelo ljeto ostajemo na 4 sata :D ( radim u turizmu :mrgreen: )
Trebam li sutra dobiti koji papir i mogu li s tim papirom podnijeti zahtjev za dd

maxi
15.05.2008., 10:12
pale :D

lali
15.05.2008., 10:58
Pale super!

Ja danas opet poludila!!!!!
Zovem našu soc radnicu da mi pripremi nalaz i mišljenje, jer mi je potrebna za doplatak od HZZO-a.
A ona meni ni manje ni više: "Vi nemate pravo na doplatak!"
A ja ???
Pa kako sad to kada ne ovisi o primanjima, o čemu sada to ovisi?
Pa luda sam već od njih!!

jelena.O
15.05.2008., 11:14
ivana zg na komisiju se ide prema rasporedu koji oni odrede, tako sam i ja išla 2x u Trnje, pa onda u Gajnice. to sve ovisi o Kumićićevoj

PAleako se promjeni adresa stanovanja, te ako je to prijavljeno u policiji, treba s papirima o promjeni prebivališta osobna ili potvrda iz policije otići u STARI centaT i predati te papire, a onda oni šalju te papire novoj soc.. Bar je to kod mene išlo. Trebaš dobiti naknadni dopis da su dobili promjenu. Pitaj tu novo naknadno kad znaš koja je, da li papire možeš predati i početkom devetog, jer oni tak i tak nemaju komisije prek ljeta, ili u kolovozu , pa ćeš biti pozvana naknadno za vještaćenje u recimo 9 ili 10. Oni ti nisu baš tak jako fiksni, a i možeš se sve dogovoriti, bar sam ja to do sad radila

jelena.O
15.05.2008., 11:20
probajte s papirom tj. rješenjem otići u Žajinu za DD , ako oni nešto naknadno traže, nazovi soc. radi tog, a to su papiri MIŠLJENJE, koje može biti i skraćeno. Skraćeno se dobije od soc. i to može odmah, jer je to faksirano, a ono prošireno stiže tek za 1 1.5 mjesec iz Kumićićeve.
U biti rješenje je dokaz , ali oni u Žajinoj ponekad znaju gnjaviti

jelena.O
15.05.2008., 11:23
ono sve kaj se tiće pitanja i odgovora kod soc, je procedura, a provodi se i u drugu svrhu., tj. ak oni uvide da se nema dovoljno novaca, može uslijediti i neka njihova pomoć u smislu plačanja režije, smanjenja cijene vrtića , prehrane u školi.........

pale
18.05.2008., 08:41
Evo mi bili u petak na potpisivanju papira, dobili smo skraćeno radno vrijeme na godinu dana :D :D :D
Trebamo se javiti tek u svibnju 2009. :mrgreen:
I soc. radnice su bile u čudu kako tako dugo, obično sada svima daju na 6 mjeseci ;)
Dobila sam nekakav zapisnik na kojem piše da ima teže oštečenje po tom i tom članku zakona ( ili nešto sl. ) mogu li s time dobiti DD, ili barem predati papire ( da dobijem štogod i u svibnju :mrgreen: ) jer ću rješenje dobiti tek 2. 6.
Jako sam sretna što ću ovako dugo raditi skraćeno :D

pale
18.05.2008., 09:02
U tom zapisniku i svim pairima koje sam tamo potpisala piše da ima teže oštečenje koje je privremeno ( distoni sindrom ) jeli ja onda u zahtjevu za DD upisujem i u drugi stupac da tj da li dijete ima teže oštećenje... nekako mi je to malo :/

mg1975
18.05.2008., 09:28
Dobila sam nekakav zapisnik na kojem piše da ima teže oštečenje po tom i tom članku zakona ( ili nešto sl. ) mogu li s time dobiti DD, ili barem predati papire ( da dobijem štogod i u svibnju :mrgreen: ) jer ću rješenje dobiti tek 2. 6.

Za DD moraš predati i kopiju rješenja i "zapisnika" (to ti je skraćeni nalaz i mišljenje komisije).

mg1975
18.05.2008., 09:29
U tom zapisniku i svim pairima koje sam tamo potpisala piše da ima teže oštečenje koje je privremeno ( distoni sindrom ) jeli ja onda u zahtjevu za DD upisujem i u drugi stupac da tj da li dijete ima teže oštećenje... nekako mi je to malo :/

U zahtjevu upisuješ i u drugi stupac jer se dijete trenutno vodi kao dijete sa težim oštećenjem.

pale
18.05.2008., 09:57
Mg1975, hvala ti na odgovoru :*
A je li mogu ja to za DD sada predati papire jer još nemam rješenje samo taj zapisnik, pa naknadno doniti rješenje kad postane pravomoćno

Pink-OS
18.05.2008., 11:15
Pale na osnovu zapisnika ili nalaza i mišljenja ostvaruješ pravo na doplatak,tako sam i ja već sam predala za doplatak a konačno rješenje nisam dobila,možda tek krajem 5 mjeseca,a zri puno godinu 13.6! otiđi čim prije na mirovinsko predaj,zato što ne isplaćuju retrogradno!i ovako će mo čekat barem par mjeseci na njega!
ajd mi pliz reci koji članak ste vi to dobili kao teže oštećenje?

pale
18.05.2008., 11:23
Pink-OS, znaš da sam se sjetila tebe i Zrinkice kad sam čitala rješenje... nisam mogla vjerovati i to dobijem godinu dana, a svi ostali dobivaju 6 mjeseci. Soc. radnica mi je rekla da su i pedijatar i psihologica stavili godinu dana :? Nemam sad pri ruci taj zapisnik pa ti sutra sve napišem. Neću stići ujutro idem to za DD i na komisiju za bolovanje, ali u toku dana sigurno ćeš imati PP

Pink-OS
18.05.2008., 12:06
Pale to ti sve ovisi o komisiji,koja je komisija sklonija djeci i njihovim potrebama! drago mi zbog vas,uživajte!

Pink-OS
18.05.2008., 12:07
Mislim da nama nisu dali teže oštećenje iz razloga što bi nam tad moralo dati invalidninu :*

pale
18.05.2008., 13:28
Meni piše teže privremeno oštećenje :)

malena beba
18.05.2008., 19:54
pale cestitam :D

mamma san
18.05.2008., 21:51
Prenosim sa drugog topica:

pozdrav svima ,i oprostite ako već postoji topić,ali imam pitanje ....

da li netko zna kada će doći rješenje otprilike .....ovako mi smo bile na komisiji prije mjesec dana i dobila sam zaključak da nemam pravo za produžetak,ali ja sam na komisiji naglasila da ja nemam kuda sa malenom jer su tek sada upisi u jaslice ...i oni su na to rekli da malena se upiše i da znaju da nemože prije devetog mjeseca krenuti....mene sad zanima da li je netko bio u takvoj situaciji ,jer stvarno neznam ako dobijem to rješenje u mj.kuda ću sa malenom...ili da mi bar netko kaže kako ide to kada se prekida njega djeteta ???hvala unaprijed :(

jelena.O
19.05.2008., 11:27
i ti imaš pravo žalbe, pa je iskoristi. Ako ne za drugo bar ćeš produžiti postojeću njegu. A pošto je ljeto mogla bi novu komisiju dobiti možda tek u rujnu!!!! Važno je da se žališ ili su neki pisali i prigovore, kad dobiješ rješenje vidi moje su ti mogučnosti , pa pitaj i soc.
Evo jednog primjera djete nije dobilo pravo na njegu, ali mu je u preporukama pisalo da se i dalje prepuručuje SAVAG, majka je prigovarala ( pisala prigovor, i dobila je njegu)

maxi
19.05.2008., 12:33
savjet molim:
bili smo na UZV cistografiji u Ljubljani pa imamo njihov nalaz na lako čitljivom slovenskom
mogu li taj nalaz priložiti kao specijalistički nalaz za komisiju? ili treba biti svakako od hrvatskog liječnika?

mg1975
19.05.2008., 13:28
savjet molim:
bili smo na UZV cistografiji u Ljubljani pa imamo njihov nalaz na lako čitljivom slovenskom
mogu li taj nalaz priložiti kao specijalistički nalaz za komisiju? ili treba biti svakako od hrvatskog liječnika?

Pitaj svoju soc. radnicu da li može biti na slovenskom......mada sam sklona mišljenju da ćeš ipak morat dati taj nalaz na prijevod jer neznaju svi čitati slovenski......doduše dijagnoze su uvijek ispisane na latinskom.

maxi
19.05.2008., 13:37
dr se trudio pisati slovensko-hrvatskim definitivno jer sam i ja u stanju sve pročitati
a ima i puno latinskih riječi, ne znam ni sama.....

mama sanja
19.05.2008., 16:49
Čitam da je većina vas kod distoni sindroma trebala za komisiju i nalaz psihologa. Nama je soc. radnica nabrojala što trebamo od papira i nije psihologa uopće spominjala. Ostalo smo prikupili (neuropedijatar, fizijatar, orl i okulist) i predali u petak papire, ali nje nije bilo pa je preuzela njena kolegica. E sad, danas sam zvala da vidim treba li još nešto, no kolegica joj nije stigla proslijediti naše papire :shock: (soba preko puta njene) i rekla je da će me nazvati ako bude trebalo još nešto. Zanima me to s psihologom, jeste li svi morali donijeti taj nalaz ili je netko prošao i bez toga?

mg1975
19.05.2008., 17:00
Čitam da je većina vas kod distoni sindroma trebala za komisiju i nalaz psihologa. Nama je soc. radnica nabrojala što trebamo od papira i nije psihologa uopće spominjala. Ostalo smo prikupili (neuropedijatar, fizijatar, orl i okulist) i predali u petak papire, ali nje nije bilo pa je preuzela njena kolegica. E sad, danas sam zvala da vidim treba li još nešto, no kolegica joj nije stigla proslijediti naše papire :shock: (soba preko puta njene) i rekla je da će me nazvati ako bude trebalo još nešto. Zanima me to s psihologom, jeste li svi morali donijeti taj nalaz ili je netko prošao i bez toga?

Nalaz psihologa treba za dijete starije od 3 godine.

mama sanja
19.05.2008., 17:16
Onda valjda imamo sve, sad držite palčeve da komisija zasjedne prije ljeta i da nam odobre zahtjev :)

mamNIKA
19.05.2008., 20:51

moja malena ima 15 mj.i bili smo već dva puta na komisij i svaki put trebao je i nalaz psihologa ,oni ga imaju u Gajnicama ,ali mi smo bili u Klaićevoj bolnici

malena beba
19.05.2008., 21:15
a ja sam skuzila da je i psiholog na komisiji? :?
ocito je u svakom CZSS drugacije. ko je tu lud??

mg1975
19.05.2008., 21:52
moja malena ima 15 mj.i bili smo već dva puta na komisij i svaki put trebao je i nalaz psihologa ,oni ga imaju u Gajnicama ,ali mi smo bili u Klaićevoj bolnici

mamNIKA nije mi jasan taj "tvoj" ured CZSS-a (mislim u tvom kvartu)........u izmjenama Pravilnika o vještačenju u članku 4. točno se navodi koja dokumentacija uz osonvnu med. je potrebna za pojedinu kategoriju........

evo linka na izmjenu pravilnika http://www.nn.hr/clanci/sluzbeno/2007/3078.htm

MBee
19.05.2008., 22:28
Mi smo mlađi od tri godine i morali smo priložiti nalaz psihologa i još ga je danas na vještačenju psihologica izričito tražila.

AndrejaMa
19.05.2008., 22:39
Ni nama nije spominjan nalaz psihologa. Predali smo sve papire prošli tjedan i danas dobili poštom ZAKLJUČAk o upućivanju na vještačenje.
Nadam se da ćemo to uspijeti obaviti prije odlaska na more....

mamNIKA
19.05.2008., 23:03

mamNIKA nije mi jasan taj "tvoj" ured CZSS-a (mislim u tvom kvartu)........u izmjenama Pravilnika o vještačenju u članku 4. točno se navodi koja dokumentacija uz osonvnu med. je potrebna za pojedinu kategoriju........

evo linka na izmjenu pravilnika http://www.nn.hr/clanci/sluzbeno/2007/3078.htm

ne krivo si me shvatila ,na komisiju smo išli u gajnice, a ja sam iz novog zgb.i uredno sam na rješenju dobila da moramo donjeti nalaze od fizijatra ,neuropedijatra ,psihologa i defektologa ,a očito i da moj SRbaš ne želi puno pričati o mojim pravima ,jer ja ga nešto pitam a on meni odgovara sa DA ili NE

ivana zg
20.05.2008., 00:26
Ne cure, osim ako to nešto nije po novome!!!!!
Meni na komisiji nisu čitali ni jedan od nalaza, soc. je zaokruživala svoje, pedica pregledavala grlo :shock: :evil: kao da sam došla zbog gripe, i psihologica je zaokruživala svoje.
Imali smo nalaze, fizijatra, neuropedijatra, stare nalaze za nos i oči kada smo završili na hitnoj, i EEgG i UVZ, ali one to nisu ni pogledale!!!

mamNIKA
20.05.2008., 10:42
onda oni rade bilo kako bilo jer ja sam imala nalaz od psihologa iz Klaićeve i nakon komisije sam morala ja i još neke mame koje su bile sa dječicom kod njihovog psihologa

mamNIKA
20.05.2008., 10:42
onda oni rade bilo kako bilo jer ja sam imala nalaz od psihologa iz Klaićeve i nakon komisije sam morala ja i još neke mame koje su bile sa dječicom kod njihovog psihologa

mg1975
20.05.2008., 13:39

Sorry......to je nešto novo......a možda i nije nego su se tako "oni" sad smislili (oni=komisija) :evil:
Baš mi je žao što spadaš kod muškog soc. radnika jer sam ja isto u NZgb i imam žensku soc. koja je super. Ako trebaš neku pomoć oko CZSS-a u NZgb javi mi se na pp.

mamNIKA
20.05.2008., 15:02

Sorry......to je nešto novo......a možda i nije nego su se tako "oni" sad smislili (oni=komisija) :evil:
Baš mi je žao što spadaš kod muškog soc. radnika jer sam ja isto u NZgb i imam žensku soc. koja je super. Ako trebaš neku pomoć oko CZSS-a u NZgb javi mi se na pp.
super hvala ti ,sad čekamo rješenje da se mogu žaliti jer stvarno po svim dokumentima se traži da ostanem još kod kuće (malena jedino ne želi pričati )ostalo je ok.bar da budem do jeseni dak krene u jaslice

mamNIKA
20.05.2008., 15:03

super hvala ti ,sad čekamo rješenje da se mogu žaliti jer stvarno po svim dokumentima se traži da ostanem još kod kuće (malena jedino ne želi pričati )ostalo je ok.bar da budem do jeseni dak krene u jaslice

split
20.05.2008., 19:27
Evo mi smo pozvani od CZSS da preuzmemo "Nalaz i mišljenje" u kojem stoji da mi se odobrava još godina dana. Rješenje trebamo preuzeti u Centru dan prije isteka porodiljnog. Kako je MM išao po taj nalaz nisam ništa doznala šta dalje jer je on mislija da ja sve znam. Pretpostavljam da DD sređujem na "socijalnom"sa brdom papira. Šta je sa ove 2000,00 koje isplaćuje CZSS? Trebam li njima donjet koje papire? Ili to ide :x automatski :x :x Nikom nisam dala broj računa na koji da mi se isplati.
Kako ću pismeno obavijestit firmu ako nemam rješenje? Ne želim im dostavljat "Nalaz i mišljenje" jer to smatram zaziranjem u privatnost.

Pink-OS
20.05.2008., 20:06
CZSS bi trebao obavjesti tvog poslodavca,al to bolje sama uradi! CZSS isplaćuje 2000kn,tražit će te broj računa,za doplatak ideš u mirovinsko i predaješ kopiju nalaza i mišljenja,na osnovu njrga dobijaš doplatak! to je valjda to!

MBee
20.05.2008., 21:19
CZSS znači isplaćuje 2000kn a ne drugu polovicu plaće?

malena beba
20.05.2008., 21:20
CZSS bi trebao obavjesti tvog poslodavca,al to bolje sama uradi! CZSS isplaćuje 2000kn,tražit će te broj računa,za doplatak ideš u mirovinsko i predaješ kopiju nalaza i mišljenja,na osnovu njrga dobijaš doplatak! to je valjda to!

split evo vako kako ti je pink-os objasnila. obavezno ponesi br racuna kad budes isla po rjesenje. neznan kako ti to prije nisu trazili, kod mene pise u rjesenju na koji ce mi ziro racun to isplacivat :?
poslodavca izvjesti da si dobila dopust i da ce rjesenje dobiti za 15-ak dana kad bude pravomocno. za doplatak mozes odma predati taj nalaz i misljenje pa poslije dodati i rjesenje jer ti se racuna od dana kad si predala.
drago mi je da si dobila produzetak :D

malena beba
20.05.2008., 21:22

zavisi. isplacuje 2000 kn mamama koje su dobile dopust za njegu i ostaju kuci. one koje se odluce raditi pola radnog vremena (4 sata) njima isplacuje polovicu place a drugu polovicu poslodavac (sad, jeli taj iznos limitiran, to neznam)

otocanka
20.05.2008., 22:14

zavisi. isplacuje 2000 kn mamama koje su dobile dopust za njegu i ostaju kuci. one koje se odluce raditi pola radnog vremena (4 sata) njima isplacuje polovicu place a drugu polovicu poslodavac (sad, jeli taj iznos limitiran, to neznam)

Ne, nije limitiran, ali nije ni puna polovica plaće.
Detaljnije sam opisala sve na starom topiku
( http://www.roda.hr/forum/viewtopic.php?t=34601&postdays=0&postorder=asc&start=700 ) , na strani br.15.

jelena.O
21.05.2008., 11:21
za sve one koji su na 4 sata!
kao prvo firma obračunava sve što treba za polovično radno vrijeme, naravno tu je zdrastveno 20%, pa porez i prirez za pola plače
kao drugo CZZO ogračunava isti taj bruto (drugi dio) i obračunava na njega zdrastveno 20%, porez i prirez

ALI caka je u tome što je samo jedna porezna olakšica našpr. 1600 kn, koja je VEĆINOM ispucana na plači iz firme.
Kao zaključak firma sve dobro radi i prikazuje porez, a CZZo obračunava porez ali ga ne prikazuje ( nemaš pravo povrata na njega) jer ga zapravo ne uplačuje u državni fond, jer je državna firma!!!!

jelena.O
21.05.2008., 11:27
Bila ja jučer u poreznoj da napokon sredim porezne kartice od seljenja itd.
Pošto sam prije saznala da za djecu čiju imamo njegu imamo pravo na dodatni koeficijent, meni njega (tj. na muževu karticu) dali 100% , iili mislim u prevodu olakšicu za +1600,00kn, k tome me žena poslala u obračun poreznih prijava , pošto sam njegu imala i prošle godine da predam rješenje od prošle godine. Žena stala kod baš našeg obračuna i rekla je da će pokušati rješiti poreznu prijavu s novim momentom.

Pa svi vi koji imate takvu djecu bez obzira da li je to puno ili 4 vrijeme , otiđite sredite porezne kartice, svota baš i nije malo min 250 kn, sve ovisi o primanjima!!!!

Pa sretno

MBee
21.05.2008., 11:29
Ali dobiješ DD od 800kn pa si financijski otprilike na istom, ili se samo tješim?!
Ja sam danas zvala računovodstvo i rekli su dobijem i puni topli obrok, prijevoz i dalje plaćene subote, nedjelje, regres i ostalo tako da se nadam da će DD pokriti manjak u obračunu CZSS-a.

MBee
21.05.2008., 11:30
Znači MM na kojeg je dijete ima pravo na veću poreznu olakšicu? Kome to i čime dokazuje?

jelena.O
21.05.2008., 11:38
Mbee, ja odnjela zadnje rješenje od CZZO, koji sam dobila početko 5 mjeseca , i nebudui lijena onoga iz 01/07, to predala ženi na poreznoj kartici, i ona unjela invalidost za to djete, zadžala kopiju i poslala me na kat da rješim stvari za prošlu godinu.

jelena.O
21.05.2008., 11:40
naravno treba imati poreznu karticu kod sebe, onu originalnu rozu. ona to lijepo izmjeni ti odneseš to u firmu ....

MBee
21.05.2008., 11:45
Kad kažeš "invalidnsoti", da li komisija kod koje smo bili na vještačenju uvijek odredi stupanj invalidnosti ili se može dobiti 4-satno radno vrijeme i DD a da se dijete i dalje vodi "sa posebnim potrebama". Dakle da li je "obvezan" stupanj invalidnosti?

Pink-OS
21.05.2008., 11:59
Mbee ne moje djtee ima invalidnost al nigdje nije upisana,zato se ja sad i žalim! jer bože me oprosti ja sam zbog toga jako ljuta,kao kažu pa dali smo vam dopust,naknadu,doplatak a to se sve isto može ostvariti i sa puno lakšim dijagnozama,pa i distoni sindrom koji zri isto tako iam upisan,tako da su praktički zanemarili njezin stvarni problem! nemojte zamjeriti jednoj :x mami!

Pink-OS
21.05.2008., 12:01
postoje stupci gdje se upisuje ako djete ima zdravstevene teškoće,tamo se upisujete i tad ostvarujete uvećani doplatak!objasnit će vam na šalteru,a ja sam to sama popunila kod kuće i samo odnijela sa nalazom i mišljenjem

pale
21.05.2008., 12:02
Koliko sam shvatila možeš poreznu olakšicu i ti koristiti... u 6. mj ćuići to sređivati pa ću ti javiti. Meni je knjigovođa ( ne moja :mrgreen: ) rekla da bez obzira što je dijete prijavljeno na oca, ja imam pravo na poreznu olakšicu jer koristim dopust za njegu djeteta. Treba uzeti poreznu karticu iz firme i rješenje Centra i na poreznoj tražiti da nam promjene koeficijent osobnog odbitka. Je li netko već to napravio, osim Jelene :*

MBee
21.05.2008., 12:03
To sam i mislila, znam da neki primaju invalidninu ali Eva nema takve probleme. Dakle ako nema stupnja invalidnosti nema ni porezne olakšice?

jelena.O
21.05.2008., 12:07
ne MBEE, svi imaju pravo na poreznu olakšicu, mi napr. imamo pravo na njegu zbog alergije i atopisjkog dermatitisa, a NEMAMO INVALIDNINU.
U poreznoj kartici postoji samo rubrika invalidnist (I) a u objašnjenju je članak taj i taj za njegu ili invalidnost, predaj ili me nazovi emaš email

jelena.O
21.05.2008., 12:11
Ja to napravila jer sam čula to na ovom forumu, moji iz firme pitali, i rekli da se treba samo pojaviti u pOREZNU S POREZNIM KARTICAMA I RJEŠENJEM OD cZZO. I TO JE TO

pale
21.05.2008., 12:13
Dakle, da li se ta porezna povlastica dobiva uvijek kad se koristi dopust za njegu djeteta ili ne :?
Pink-Os imaš PP

MBee
21.05.2008., 12:15
Dakle, da li se ta porezna povlastica dobiva uvijek kad se koristi dopust za njegu djeteta ili ne :?

Očito DA!

Pink-OS
21.05.2008., 12:20
da ako imaš dijete sa posebnim potrebama,nije važno kakvim,ne ovisi o invalidnini

pale
21.05.2008., 12:22
Već sam mislila da sam nešto krivo shvatila :oops:

Pink-OS
21.05.2008., 12:25
da ako imaš dijete sa posebnim potrebama,nije važno kakvim,ne ovisi o invalidnini

Pink-OS
21.05.2008., 12:27
kod mene je suprug uzeo poreznu olakšicu jer on ima bolja primanja!

jelena.O
21.05.2008., 13:55
OD mBEE,Ali dobiješ DD od 800kn pa si financijski otprilike na istom, ili se samo tješim?!
Ja sam danas zvala računovodstvo i rekli su dobijem i puni topli obrok, prijevoz i dalje plaćene subote, nedjelje, regres i ostalo tako da se nadam da će DD pokriti manjak u obračunu CZSS-a.

BAŠ NE KUŽIM OVO LJEPLJENJE, ALI U STVARI, ŠTOS JE U POREZU VI BI TAK I TAK DOBILI MAXIMALNO TU PLAČU KOJU SAD DOBIVATE 1/2 OD FIRME+1/2 OD CZZO. ALI POREZ JE VEČINOM OBRAČUNAT U FIRMI , PA ZA CZZO GA ILI NEMA ILI JE JAKO MALI

jel to sad jasno.

naravno ako se ide na bolovanje za djete, što neide u porez dobije se i tam i tu!!!!!!

pale
21.05.2008., 14:03
Ja imam još jedno pitanje :mrgreen:
Meni bi poslodavac htio povečati plaću :mrgreen: :D , znači bila bi veća od onog što sam rekla soc. radnici. Znam da ja njima nosim svaki mjesec nekakav obrazac od knjigovođe pa me zanima je li smije ona biti veća nego sam ja rekla :roll:

jelena.O
21.05.2008., 14:08
Pale, to s plačom je samo pro forme , tek toliko da se ne vidi da si socijalni slučaj, jer u tom slučaju bi te morali pomagati s nekom lovom ili smanjenim plačanjaima za vrtić ili prehranu u školi

jelena.O
21.05.2008., 14:09
Pale, a kaj se toga tiče ako si recimo na 4 sata oni tak i tak dobijaju svaki mjesec tvoju 1/2 plače , pa sve i znaju

pale
21.05.2008., 14:09
Znači mogu mi povečati plaću... oni će mi svejedno plaćati pola koju poslodavac napiše :?

otocanka
21.05.2008., 14:13
Znači mogu mi povečati plaću... oni će mi svejedno plaćati pola koju poslodavac napiše :?

Ne, svaki mjesec tvoje računovodstvo njima dostavlja bruto iznosa koji su ti oni izračunali.
Znači, ako dobiješ povišicu u firmi i CZSS će ti isplatiti više.

jelena.O
21.05.2008., 14:15
naravno obračunazt će se mirovinsko i porez i prirez

pale
21.05.2008., 14:18

Ne, svaki mjesec tvoje računovodstvo njima dostavlja bruto iznosa koji su ti oni izračunali.
Znači, ako dobiješ povišicu u firmi i CZSS će ti isplatiti više.

otocanka
21.05.2008., 14:21
naravno obračunazt će se mirovinsko i porez i prirez

Samo na iznos od firme - CZSS ne uplaćuje doprinose.

jelena.O
21.05.2008., 14:35
Krivo , CZZO uplačuje doprinose, ali ne plača porez i prirez, ali ga obračuna