PDA

Pogledaj cijelu verziju : bolovi u ranoj trudnoći

odra
28.03.2005., 19:54
Sigurna sam da se o ovome već pisalo, ali naravno da mi je lakše ponoviti pitanje... :mrgreen:

Jeste li i do kada imali bolove u ranoj trudnoći - tipa onog osjećaja da ćete procuriti, neke težine u donjem dijelu stomaka, pa nekih titraja, pa bola na stidnoj kosti... poznato?

Ja sam u 10. tjednu i skoro svaki dan me uhvati nešto od navedenog, potraje možda sat vremena i prođe samo od sebe...nisu to neki jaki bolovi, više kao smetnje.

Eowyn
28.03.2005., 21:08
non-stop! malo probadanja, malo grčenja maternice pa jajnika, pa stidna kost, ali iznutra, pa malo u križima, pa temperatura podivlja... svašta...
u zadnje vrijeme pokušavam ignorirati i prevladati strah. trudna sam i to je normalno, beba raste, sve se širi i zato boli - tako sam si to ja objasnila.

andrea
28.03.2005., 22:45
isto !
nema gdje me nije pikalo i žigalo, a pred kraj su me toliko boljele prepone da sam mislila izludit.

Zvrk
29.03.2005., 00:33
Ja vam baš i ne spadam u ovaj pdf (s potpomognute sam, zna Odrica), ali me muči jedna stvar. Kad sam bila prirodno trudna (spont. u 7 tj.) jako su me boljele prepone, ništa drugo. Isto se ponavilo i nakon neuspješnog ivf-a. Ne kužim, nikakve druge smetnje, samo užasno jaki i tupi bolovi u preponama pa ne spavam po tjedan dana, a ništa ne pijem protiv bolova da nešto ne zeznem (Kod mene inače sve ok, MM athenozoosp.)
Kako se pripremamo za novi pokušaj opet se brinem. O ovome nitko ništa ne zna, doc ne reagira. Može li to biti kakav znak? Ima li tko iskustva? Please!

p.s. Ponekad pobjegnem na vaš forum ''kružoci'' pa malo maštam. Pazite i mazite svoje bebice. Sretno!

Vlatka
29.03.2005., 07:16
I mene je stalno nešto "žigalo", probadalo, s tim da sam imala i pojačani iscjedak... umirala sam od straha pri svakom odlasku u WC.
Prošlo samo od sebe, zajedno sa mučninom, negdje oko 12. tjedna.
Još malo će ti i to proći pa će početi nešto novo :mrgreen: .

odra
29.03.2005., 11:08
I mene je stalno nešto "žigalo", probadalo, s tim da sam imala i pojačani iscjedak... umirala sam od straha pri svakom odlasku u WC.
.

Ja imam samo slijevanje od utrića, ne primjetim drugi iscjedak. ustvari, tako je bilo sve do jučer kad sam primjetila sluz kao kod ovulacije. nije mi baš jasno. :/

Zvrkice, nemam ti pojma o tim bolovima, ali ustraj na tome da ideš na neke daljnje pretrage. Ne mogu ni pretpostaviti što bi to moglo biti. liječnici su skloni na neke stvari koje ne kuže zatvoriti oči. znam iz iskustva. ja sam sama neke stvari kod sebe povezivala, ali kad bih to rekla dr, samo bi odmahnuo rukom ili klimnuo glavom i ništa...Inzistiraj! Jedva čekam da te vidim na ovom podforumu!!! :*

dijana76
29.03.2005., 11:16
Imala sam takva pikanja i to u prvom tromjesečju.A kada sam autom naletila na rupu na cesti... :roll: a takve su nam većina cesta,pa sam se vozila držeći se za trbuh!

Pika
29.03.2005., 12:46
Ja sam sad trudna 7 tjedana i imam vrlo slične bolove. Žiganja oko jajnika, pritisak, i nekakva bol oko ušća maternice. I ja tako umirem od straha, pa mi je lakše kad čujem da ima još netko sa sličnim simtomima. Inače ja sam ostala trudna nakon šta sam imala hiperstimulaciju pa sigurno i to ima veze.

Mezimica
29.03.2005., 13:25
cao drustvo!
Ja sam se porodila prije 10 mjeseci, ali tacno znam kako se osjecate i kakve strahove imate. Inace , po zanimanju sam doktor ali kada sam bila trudna bila sam kao najgori moguci pacjent (kao oni od kojih se meni dize kosa na glavi), stalno sam se nesto preispitivala.
Inace i ja sam imala bolove koje opisujes i prosli su nakon prvog trimestra(prvo su bili bas takvi kao sto opisujes a kasnije slabiji i rijedji dok u potpunosti nisu nestali.
Uzivaj u svojoj trudnoci : :( :( :angel:

odra
29.03.2005., 16:51
Puno hvala na odgovorima, jer, iako sam već čula da većina žena ima takve nekakve osjete, ipak je lakše kad to konkretno pročitam! :*

jadro
29.03.2005., 17:21
evo da se i ja prikljucim ovim tegobama :P ...sve vec gore navedeno, s tim da naglasavam da je sijevanje jajnika prisutno jedino na desnoj strani.
A pored vas meni je cak i dr.rekla da ce me boliti kao pred menstruaciju, samo manje, i probadanje kod prepona...no ovo moje probadanje se malo prosirilo gore, dole, lijevo ,desno...

ali ja se tjesim, svo zlo u tome i mojim mucninama...

zelim nam svima, i onima koje ce tek doci na ovaj podforum, sve naj :D

Mirta30
29.03.2005., 20:08
Kad sve "hvalite" svojim problemima, hoću i ja. Naravno da su me bolile sve iznutrice, probadalo me svugdje, ponekad sam imala osjećaj da će se razletiti.
Taman kada se riješiš ovih bolova, počet će štekati leđa i sl. :P
U svakom slučaju se isplati proći kroz sve ovo.

:D :D :D

odra
29.03.2005., 21:15
evo da se i ja prikljucim ovim tegobama :P ...sve vec gore navedeno, s tim da naglasavam da je sijevanje jajnika prisutno jedino na desnoj strani.

Jadro, mene isto boli samo na lijevoj strani, gdje je i bila punkcija. Kod tebe bila punkcija na desnom?

jadro
29.03.2005., 23:41
kod mene je punkcije bilo na oba jajnika (9 JS 8) ) ali je desni bolio za umrijeti, a lijevi nista (ono samo malo pikanje)..na desnom uvijek imam tu endometrioznu cistu (a nakon punkcije sam imala ciste na oba jajnika :( )

jooj sto volim kukati :P

Odric, a meni je termin 27.10. :D

Zvrk
30.03.2005., 14:16
[quote="Zvrk"]Ja vam baš i ne spadam u ovaj pdf (s potpomognute sam, zna Odrica), ali me muči jedna stvar. Kad sam bila prirodno trudna (spont. u 7 tj.) jako su me boljele prepone, ništa drugo. Isto se ponavilo i nakon neuspješnog ivf-a. Ne kužim, nikakve druge smetnje, samo užasno jaki i tupi bolovi u preponama pa ne spavam po tjedan dana, a ništa ne pijem protiv bolova da nešto ne zeznem (Kod mene inače sve ok, MM athenozoosp.)

Sad sam vidjela da sam napisala prepone, a mislila sam na bedra (i kukove - jaako).

Odrice, ja to svima naglašavam, ali ne reagiraju. Evo, poučena tvojim iskustvom idem mjeriti prolaktin (nisam nikad do sada) jer idemo slijedeći mjesec na prirodnjak (jedino još to nismo probali). Hvala ti na željama. Tko zna, možda ja i ostanem na ovom pdf-u. Pusa.

tanjaa
30.03.2005., 15:42
odra, sve isto kao kod tebe, uz naglaseni osjecaj da cu procuriti. to bi posebno osjecala navecer, kad bi se umirila, lezala, uzas. imala sam i iscjedak pa sam svaki cas virila u gacice jer sam mislila da je krv. cak sam znala, kad niko ne gleda, a vani sam, zavuci ruku u gacice i pipkati:) strasno me probadalo u desnom jajniku, i sad ponekad.
a osjecaj nadutosti imam i danas.
cuvaj se.

odra
30.03.2005., 22:32
Da, ja isto često imam osjećaj nadutosti, ali ne baš stalno. A podrigivanja... :roll:

Tanjaa, začudo, mene isto počne boljeti kad se smirim, ili tek onda osjetim, ne znam. Kad hodam ili nešto radim, ništa... :?

Jadro, skupa ćemo sitno brojati... :D

Zvrk, ako si radila ostale hormone, valjda si i prolaktin???

31.03.2005., 10:04
Ja sam u 13. sedmici i svi su mi ti simptomi poznati. Bolovi i neugoda u dnu stomaka kao da cu dobiti, probadanja s lijeve ili desne strane u jajnicima pa cak i par puta me je intezivno zabolilo na mjestu gdje bude bebica, kao da me neko necim ubo. To je sve postepeno prestajalo iza 10. sedmice i sad gotovo da vise ni ne osjecam. Najjace nneugode te vrste sam imala izmedju 6. i 9/10 sedmice.
Beba se normalo razvija, ja se super osjecam sada pa pretpostavljam da sve to ima veze sa sirenjem materice, pogotovo ako si prvorotka. Tako si ja to objasnjavam. Sada me ponekad samo zabole crijeva ako su napeta i bitno se je ne prestrasiti jer se cesto bol od uznemirenih crijeva zamijeni za bol u materici.
Eto to je sve, nista se ne brinite i uzivajte. Sve ce biti u savrsenom redu, vidjecete.
:heart:

tanjaa
31.03.2005., 11:20
Tackhica, u pravu si, ja imam laganih problema s probavom, i cesto zna zaboljeti tako da se ne mogu uspraviti, ali to je od crijeva.
isto sam kao i ti u 13. tjednu i osjecam se super.
mislim da ce odri nakon 12 tjedna prestati ta raznorazna boluckanja, cak mozda i prije. ja sam u 11 tjednu pocela raditi i od tada sam super. skuzila sam da sto sam manje sama, to mi je bolje.

Zvrk
01.04.2005., 00:18
Ne, prolaktin mi nikad nisu mjerili. Ja sam baš mislila inzistirat da mi biologica nije sama predložila. Sad ćemo vidjet za 10-tak dana, a o ovim mojim ''preponama i kukovima samo u trudnoći ili kad postoji kakva-takva beta '' nitko ni ovdje ništa ne piše... 'Ajde, neću više ovdje davit s tim.

odra
01.04.2005., 12:14
Zagazila sam u 11. tjedan, i već 2 dana nema ovih bolova... 8)

Jedino što me u ta dva dana hvata neka vrtoglavica, ali ne ono kad se naglo ustanem, već više kad legnem na leđa. :? A kad hodam, na trenutke malo zalelujam, kao da me zanese... Ne brinem se jako, sve mislim, ma proći će, a opet - rado bih čula ako je nekome bilo slično!

Zvrk, prolaktin svakako, svakako!

Vlatka
01.04.2005., 13:24
Mene je jako zanosilo, ali ne jako često, tek toliko da se podsjetim da sam trudna i da usporim.
Doduše, imam i prilično nizak tlak pa može biti i od toga, uz to da je i to jedna od normalnih stvari u trudnoći.

odra
01.04.2005., 15:14
Tek sam se pohvalila da nema bolova 2 dana, kad evo ih opet - laganini, ali boli... :/ ustvari, kao neugoda, više nego bol.

Problem je kod mene što čim imam malo više energije, pretjeram, moje tijelo je stvarno pametno kad odgovara umorom. Meni treba umor da me natjera da predahnem i usporim, a možda imaš, Vlatka, pravo, i ove vrtoglavice mogu ukazivati na to.

jadro
11.04.2005., 13:38
opet malo podizem ovaj topic i moju kuknjavu :roll:

naime, citam da su gotovo svakoj nakon 11-12 tj bolovi prestali, a meni evo danas 11+4 i sinoc i jutros me boli na desnoj strani sa povremenim osjecajem kao pred menstruaciju.
Inace se vjerojatno ne bih uopce obazirala na te bolove, ali u ovoj situaciji sam malo panicar :roll: Nije to jaaaka i konstanta bol, mozda vise neugoda, ali me brine. Na Uzv idem za tjedan dana, a na pregledu prije tjedan dana je bilo sve ok.

zanima me naravno vase iskustvo, a narocito onih koje su imale endometriozu, i kako je to kod njih proslo. Imalaju li te boli veze i s tim (pojacane veze). Ufurala sam se da mi je to jer mi je desni jajnik malo priljubljen uz maternicu (tako mi je rekao gin) jer je na njemu uvijek bila endometriozna cista, pa se on sad buni ako to sve raste...

POZDRAV :D

odra
11.04.2005., 14:11
Jadro, mislim da ti je to skroz nekako individualno. Ja ih nisam imala nekih par dana, taman otprilike kad sam ušla u 12. tjedan.

Inače, pratimo se dobro... :D Ja sam samo 1 dan ispred tebe!!! :*

tanjaa
11.04.2005., 15:49
cure, nema brige, ja sam 14+4 pa mi jucer cijeli dan bila neka, ne mogu reci da je bol, ali nelagoda u donjem dijelu, kao kad cu dobiti menzes. citav dan sam bila kao na iglama. danas vec nista. nadam se da je to nesto s probavom.
pozdrav:)

Eowyn
11.04.2005., 16:54
danas 11+1 i već par dana iritirajuće grčenje maternice. valjda je to normalno!

puros
11.04.2005., 21:06
cure, puno vam pusa šaljemo bembo i ja i ništa se ne brinite. sve su trudnice nešto slično ako ne i isto doživjele. ako ste baš preplašene otiđite kod ginića jer će vas samo to smiriti. ja znam da bi me uzv smirio kao nitko. trajalo bi mi oduševljenje nekoliko dana. ja sma tako rješavala svoje krize-između ostalog ;)

nova trudnica
12.04.2005., 14:24
Ja kad sam saznala da sam trudna odmah sam rekla doktorici za te simptome probadanja u jajnicima i laganog grčenja maternice kao da ću dobiti svaki čas....
rekla mi je, naravno, da je to sve normalno....

no mene sad druga stvar muči, ako jedan dan ništa ne osjetim-nikakav grč ni probadanje, mene je strah da nešto nije u redu, da mi se beba više ne razvija :/
uglavnom trudna sam 6,0 tjedana....
jel se vama znalo dogoditi da cijeli dan ništa od aktivnosti "tamo dolje"?

Eowyn
12.04.2005., 15:11
zna mi se dogoditi da jedan dan grči ko ludo, a onda 3 dana ništa.
normalno je, ne brini

klo
12.04.2005., 21:33
HAJ ODRA, MENI SE TO NA POČETKU NIJE DOGAĐALO , UOPĆE NIKAKVE
BOLOVE NISAM IMALA ,GRČEVE NI PROBADANJE.
MISLIM DA JE SVE TO INDIVIDUALNO OD ŽENE DO ŽENE.
SAMO UŽIVAJ I VESELI SE SVOJOJ MRVICI :love: PUSA :*

Mamasita
12.04.2005., 21:39
Cure, evo, ja sam u 36-om tj. i danas opet imam takve grčeve da cijeli dan hodam pogrbljena. :P . Imala sam takve grčeve i u prvom tromjesečju, pa razno-razna probadanja, rastezanja i grčenja u 4. i 5.-om mj. pa u 6. i 7.om ništa, pa u 8-om opet bolilo pa prestajalo.....i tako to cijelo vrijeme. :P :P . Svašta se događa u našim trbuščićima.............bebice nam rastu pa nas pritišću na sve strane, maternice nam se šire, ligamenti se rastežu, desni (dominantni) emisijski centar maternice je obično aktivan tjekom trudnoće pa povremeno ispušta podražaje (zato nas često boli na desnoj strani)...ali sve su to "slatki bolovi" :) :) :)

Timmy
12.04.2005., 23:11
Tanjaa, ti i ja smo dva dana razlike, ja sam danas 14+3. Imam pitanje za vas: da li nekoga nocu bole kukovi, mene su poceli od prije dva tjedna. Danju nista ali nocu me bole ko da sam ih slomila pa se oporavljam, uzas. Rekla sam mojoj doktorici opce prakse i ona mi je rekla da je to hormonski. Ja ne kuzim kako to moze bit hormonski.

Sta se tice drugih bolova, mogla bih napisat knjigu (ali necu :lol: ).

Mamasita
12.04.2005., 23:53
Da, mene noću užasno bole kukovi i nisam pojma imala da to može biti hormonski. Ja sam mislila da je to zato što stalno spavam na boku i zbog težine, jer obično me bole naizmjenično, ovisno na kojem spavam. Kad promjenim položaj bol prestaje, pa se nakon nekog vremena javlja u drugom kuku...... :/

nova trudnica
13.04.2005., 08:54
zna mi se dogoditi da jedan dan grči ko ludo, a onda 3 dana ništa.
normalno je, ne brini
8) super! odmah mi je lakše!
tako sam sva ustrtarena....
svaki čas se pitam-zašto sad osjećam to i to, a u drugom trenutku, a zašto sad pak to ne osjećam....ma uglavnom- 100 slatkih muka!
;)

ASTRA
13.04.2005., 09:49
Drago mi je da sam naišla na ovaj topic, tek sam jutros radila test (34.dc), presretni smo što je pozitivan, ali me već 5 dana muče ti bolovi i probadanja! Dosad je to bila neugodna menstrualna bol, a sad stvarno dosta boli (ne neprekidno, na mahove), pogotovo desna strana! Najgore je kad moram kihnuti, onda me baš presiječe bol! Malo ste me utješile, ali svejedno brinem i stalno trčkaram na wc da vidim jel sve čisto!

Nitica
13.04.2005., 10:32
Astra, tak je bilo i meni. Bolilo me kao da moram dobiti nesretnicu, a svaki odlazak na WC mi je bio kao da idem na vjesanje. Jedino na poslu o tome nisam razmisljala jer nisam imala vremena. Nemoj brinuti i nervirati se. U tvom tijelu se sada desavaju velike promjene i ti to osjecas. Kako bi bila mirnija nazovi dok. i dogovori pregled. Obavezno nam javi kak je bilo ;)

loonalee
13.04.2005., 12:35
Ja bih RODIN forum prepisala kao obaveznu terapiju svim trudnicama!! Kad samo pomislim koliko sam sama sebe izjedala jer sam sam imala razno razne bolove: tupe, oštre, menstrualne, probadanja, stezanja, bolove u kukovima, u ledjima a nisam znala što je sve to...i umirala od straha...ovako, kad pročitaš tuđa iskustva, odmah ti je nekako lakše i odmah vidiš da nisi jedina i da druge muče isti ili slični problemi..

..i što je najvažnije, osjećaš podršku i toplinu svih sudionica...iako ih osobno ne poznaješ...

volim vas cure!!!! :heart: :heart: :heart:

Timmy
13.04.2005., 14:52
Mamasita, zao mi je da te bole kukovi ali mi je drago da se netko javio s istim iskustvom. Tocno sto kazes, kad promjenis polozaj prestane bolit. Meni se stalno mjenaju. Jutros kad sam malo promjenila polozaj i ispruzila nogu proslo je. Ja sam cak mislila da je bol od nedovoljno topline i stavila jos jedan pokrivac preko kukova. Ne vrijedi, nije toplina. Proci ce valjda, nije strasno.

odra
13.04.2005., 18:14
Mene noćas probudili neki čudni osjeti u nogama, ne bih rekla da me boljelo, ali neki nemir, ne mogu se namjestiti, grozno sam spavala! Vjerojatno cirkulacija. Onda me malo počeo boljeti i stomak. :/

Kukovi me ne bole, ali me jedan dan uhvatio išijas, no prijateljica fizioterapeut mi je rekla da je i to normalno, maternica pritišće živac.

Svega... ali neka, samo nek je moja mrvica tu!!! :heart:

Astraaaaaa!!!! Trčim na odbrojavanje!!!!! :* :*

ivonna
13.04.2005., 19:31
Mene nakon 10 tjedna sve bolilo, i bas sam se bila zabrinula..Kazu da je to skroz normalno, ali i da ovisi o zeni. Ja sam npr. otisla na urinokulturu pa su mi usput i nasli neke bakterije - tocnije ureaplasmu, i kad sam njih istjerala - sve su moje muke nestale..No ne zadugo
Ha, sad sam u 32. tjednu i imam uzasne bolove ispod desnog rebra..kazu da je jetra ili zuc.. a opet kazu da je i to normalno!!!
Zato cure, odmarajte i ne brinite, na kraju se sve muke isplate kad dodje mala bebica!!!!!

Vlatka
14.04.2005., 07:57
Mene počeli mučiti grčevi u nogama. Svaku noć druga noga mi se grči. Pomaže mi Donat Mg.

tanjaa
14.04.2005., 15:56
Timmy, ja danas 15:) sutra mi je pregled.
citam ove postove i smijem se, mogli bi knjigu napisati od raznoraznih probadanja, grceva i bockanja:)
mene, danas, sva sreca nista ne probada (osim u glavi).
a sto se tice tog donata, ja ga pijem i meni je super!!!!

puros
14.04.2005., 21:27
divne moje trudnice, preslatke ste mi :D :D :lol: :lol:

NEGI
15.04.2005., 14:39
Evo potajno Vas citam, jer mi jos uvijek nismo vidjeli srceko, (sada smo u 6 tjednu - dogovor UZV za tjedan dana) i da Vas nema s ovim javljanjima i opisima "bolova i smetnji" trebalo bi Vas izmisliti :D .
Ja sam u onoj fazi "boli me" (to sigurno nije dobro), "ne boli" (isuse nekaj ne valja), pa zapravo mi zivot izgleda 2 dana patim u bolovima, mucninama, povracanjima, a dva dana se "pipkam i molim za mucnine kao potvrdu trudnoce"
Sada vjerujem da ce moje "ludilo" prestati kada obavimo UZV, no ;) vidim da ne, pa cu Vam se ubrzo pridruziti s pitanjima(zakaj grudi tak bole, zakaj jedan dan jedva prezivim, zakaj mi je tak jako zlo, a drugi sam previse super - kao i da nisam trudna, sve mi je to suspektno), cure kaj mi se to dogadja, jel to sve normalno???? Gdje se izdaju potvrde da cemo imati mirnu i urednu trudnocu te u terminu roditi zdravu i veselu djecu?
Pozdrav svim trudnicama svijeta, ja Vas razumijem :love:

Vlatka
15.04.2005., 19:03
Ušla sam u 26. tj. i ustrtarim se ako mi se moja bebica ne javi dva sata. Onda sanjam barem jednom tjedno da sam izgubila bebu, da uopće nisam trudna...

Ali nismo sve takve. Malo off topic, ali ne mogu odoljeti, naime, jedna je poznanica ostala trudna (ima 19. godina) i ja ju neki dan pitam u kojem je tjednu, a ona NEMA POJMA. Još kaže: "Pa trudna sam mjesec dana. Mislim da sam vidjela da mi je dr. napisala na nalaz neki datum u 11. mjesecu. Možda mi je to termin."
Ja ostala :shock: .
Možda ova panika dolazi s godinama ili sa željom da sve saznamo o sebi i svojoj bebi. :? [/quote]

Mirta30
15.04.2005., 21:34
Možda ova panika dolazi s godinama ili sa željom da sve saznamo o sebi i svojoj bebi. :?
8)

Timmy
16.04.2005., 00:04
Drage trudnice u drugom i trecem tromjesecju, imam pitanje za vas: kad ste prvi put osjetili bebu? Ja sam neki dan (14+3) osjetila kuckanje po zidu maternice, prvo straga pa onda desno sprijeda. Nije mi bilo jasno o cemu se radi jer tako nesto nisam nikad osjetila i par sati me mucilo o cemu se radi dok se nisam dosjetila da bi to mogla bit beba. Cinilo mi se prerano ali sam tad citala na internetu da se moze osjetiti i rano kao sto je 12 tjedan. Sada taj osjecam imam rjedje, ne svaki dan ali stalno osluskujem.

Kakva su vasa iskustva?

Vlatka
16.04.2005., 07:47
Vrlo je moguće da je to beba. I ti si jako usmjerena na tvoje tijelo i trudnoću pa je moguće da osjećaš tako rano.
I ja sam osjetila dosta rano. Očekivala sam "leptiriće" ali sam osjetila kucanje. Isto tako nisam osjetila svaki dan, ali vremenom sve češće i sve jače. Noćas me mala toliko mlatila da sam sanjala da se porađam :lol: .

tanjaa
16.04.2005., 13:41
blago vama:) ja cekam da se javi, ali je valjda jos prerano. 15+2. nadam se da cu skuziti.

Timmy
16.04.2005., 16:50
danas se probada u dno maternice, lijevo tocno u dnu, uvijek na isto mjesto, kao bol od punkcije i to od ranoga jutra. Umirem od straha.

Mirta30
17.04.2005., 19:49
Ja sam osjetila u 19 tj. i nakon toga svaki dan čim se umirim osjetim protestiranje. Možda sam ga i ranije osjetila ali to sam pripisivala probavi i sl. Sve dok me slučajno nije udario po ruci koju sam držala na trbuhu nisam bila sigurna da li je to to.

odra
18.04.2005., 14:52
Malo sam odahnula kad sam vidjela mrvičku na uzv, a i prošlo je naših kritičnih 12 tjedana, za dva dana punimo 13! I sad jedva čekam da mi malo kucne iz prikrajka ;)

Vlatka
19.04.2005., 08:20
:D :D :D
Bravo za prijelaz u +12 i, naravno, za malo pile.

NEGI
19.04.2005., 13:53
Bravo Odra :D , bravo za prelazak "prvog praga 12 tjedana" ;) vjerujem da si odahnula, zelim Ti i nadalje mirnu i veselu trudnocu!

Cure jedno "sebicno" pitanje, da li sa trudnocom od 7 tjedana smijem otici na turisticki put busom od 4 dana? Dugo sam cekala ovu trudnocu i uglavnom sam jako zabrinuta, no spadam u one osobe s "mravcima u riti" i zapravo kada nemam mucnine funkcioniram kao i do sada i sve poslove i dalje radim. Moj doc kaze da radim sve kao i do sada, samo da kada osjetim umor usporim tempo. Ja mislim da mogu, no MM je protiv, a znate da si ne bi mogla oprostiti da mi se nekaj dogodi. Razlozi mm su "cesto piskis, zlo ti je, umorna si, a bus i grupa ne mogu stajati zbog tvojih razloga", iako ja to tako ne dozivljavam.
Koliko "normalno" ste Vi nastavile zivjeti s tako dugo ocekivanom trudnocom, sto ste sve promjenile, da li da otkazem sve slijedecih 8 mjeseci i posvetim se samo ovoj dugo ocekivanoj trudnoci?

Timmy
19.04.2005., 14:55
Negi, meni to ne zvuci dobro. Nemoj izazivati. 4 dana busom je puno i za one u najboljoj formi. Ako si tako dugo cekala na trudnocu, pa valjda taj put i nije tako vazan s obzirom na stanje u kojem si. Meni se ta ideja ne svidja.

Vlatka
19.04.2005., 18:10
Ni je ne bi na tvom mjestu.
Putovala sam nedavno koja 4 sata pa sam se skoro upiškila :mrgreen: jer ne volim ići na javni WC i sva sam se pokočila. Ništa strašno ali je ipak bilo naporno.
Kod kuće se možeš opustiti, leći kada hoćeš i tako to.

Ifigenija
19.04.2005., 22:22
Mene je cijelu trudnoću boljelo, stezalo, stiskalo... i evo prenesoh tjedan dana bez izgleda da uskoro rodim, barem prirodnim putem...

loonalee
20.04.2005., 11:02
i mene često boljelo i probadalo..menstrualna bol bila najčešća...u 11+3 tjednu prokrvarila...Rečeno mi je da je to pobačaj u tijeku i da se cerviks skratio i počeo otvarati...od tada bila dugo na strogom mirovanju, ali bolovi se javljaju i dalje i bez nekog posebnog reda....

...evo me u 28+3 i sad već dva dana stalno ležim jer me takvi bolovi muče da ne znam što bih sa sobom...noćima ne spavam...čak i kad se beba miče, njeni pokreti mi znaju biti bolni..i ne mislim na one nagle udarce ili pokrete-tto je drugo..
mene zna užasno boljeti i kad se samo lagano okrene...

odra
21.04.2005., 01:13
Negi, vidim da smo slične po tim nekim mravcima... :lol:

Ja sam tjedan dana nakon bete, dakle s 5 tjedana, išla na skijanje u Sloveniju (doduše autom). Naravno, nisam skijala, šetala sam. Odgovarali su me svi oko mene, ali sam ja mislila - ako je Bog odlučio da ostane, ostat će svakako. I ostalo je. Što ne znači da bi svakome preporučila, bitno je da radiš onako kako osjećaš, naravno uz konzultacije s liječnikom. s 11 tjedana sam opet bila u Ljubljani i Zagrebu na 1 dan, ali sam se tako umorila da mi sad više ne pada na pamet putovati, bar neko vrijeme. jednostavno mi tijelo tako kaže.

23.01.2006., 23:16
:lol: Sada kad sam sve ovo procitala puno mi je lakse.Trudna sam tek tri sedmice i imam uzasne bolove ,Jajnici maternica ,Isto kada se dobro prejedes pa ti se stomak napuse i onda bude tvrd i pravo boli.Svi kazu da je normalno a ja panicim bojim se da mozda nesto nije u redu ,Ali sad mi je puno lakse poslje svega ovog sto sam procitala. Pozdrav svima.

dorotea24
24.01.2006., 16:59
Evo čitam vas i osjećam blago olakšanje iako ti bolovi uopće nisu ugodni. Noćaš sam mislila da je 100% gotovo jer me malo jače počelo boliti.
Prošla trudnoća mi je bila blighted ovum, a za ovu osim pozitivnog testa nemam još nikakvu potvrdu. Za tjedan dana idem na UZV kada bih trebala biti između 6-7 tjedana trudna. Prilično sam uplašena i ne mogu zamisliti da bi sve moglo biti uredu iako se stalno nadam. :( Sada me počeo mučiti pojačani iscjedak malo blago pa malo jače žute boje koji sam imala i u prethodnoj trudnoći (samo što je tada taj iscjedak nakon par dana prešao u sukrvicu) i sve se bojim da neće biti kao prije. Jel znate što o tome?
Joj znam da se ne bih trebala nervirati, ali si ne mogu pomoći. Prošli je neuspjeh očito na mene ostavio jak utisak.
Pusa svima :love:

dorotea24
24.01.2006., 17:14
Zaboravila sam reći da osim malo većih i malo bolnijih grudi nemam nikakve druge simptome. Više mokrim nego inače, ali pri tome mislim da više količinski....jel se pod tim podrazumjeva češće mokrenje? :oops: Češće i obilnije ili samo češće :oops: (nemojte zamjeriti na glupim pitanjima)

dobro
24.01.2006., 17:21
bok cure,

sva sreca da mi je frendica rekla za ovaj forum, jer ste me stvarno umirile. ja sam u 8. tjednu, i muce me slicni neugodni bolovi kao i mnoge od vas - osjecaj kao da cu dobiti mengu. prije dva dana bilo mi je lose cijeli dan, dok se sutradan sve povuklo. mucnine mi nisu samo jutarnje, nego cjelodnevne, a koliko se god nastojim hraniti sto zdravije jedino sto mogu smisliti su pasteta, cokolino, gazirana pica i sl, a to inace bas i ne konzumiram! cudno, zar ne :?
takodjer sam stalno zedna, a od vode mi se cini kao da cu povracati. imate li i vi slicna iskustva?
pozdrav svima u blazenom stanju :angel: i onima koje ga prizeljkuju!
pusa

dobro
24.01.2006., 17:24
Zaboravila sam reći da osim malo većih i malo bolnijih grudi nemam nikakve druge simptome. Više mokrim nego inače, ali pri tome mislim da više količinski....jel se pod tim podrazumjeva češće mokrenje? :oops: Češće i obilnije ili samo češće :oops: (nemojte zamjeriti na glupim pitanjima)

bok dorotea,

znam da sam tek nesto duze trudna od tebe (8.tjedan), ali i moji prvi simptomi su bili upravo takvi - cesce i obilnije mokrenje i bolnije grudi.. i nekako sam sama sebi drugacije mirisala :roll:

dorotea24
24.01.2006., 17:34
Hvala ti dobro :love:
I ja sam više žedna nego inače, no čini mi se da mi je ta žeđ bila jača preko vikenda nego sada....uostalom preko vikenda sam i više i češće mokrila i jače su me bolile grudi.....kao da mi se simptomi smanjuju :cry: :roll:

dobro
25.01.2006., 11:33
Hvala ti dobro :love:
I ja sam više žedna nego inače, no čini mi se da mi je ta žeđ bila jača preko vikenda nego sada....uostalom preko vikenda sam i više i češće mokrila i jače su me bolile grudi.....kao da mi se simptomi smanjuju :cry: :roll:

ma ne brini se, ne nestaju simptomi, vec se pojavljuju neki novi... meni su mucnine pocele tek prije desetak dana, i svaki mi je dan sve gore, a moguci mi se jelovnik iz sata u sat reducira... a sto se tice mokrenja, to se smanjilo, a na bolne grudi se navikavam, pa kao da me vise ne bole..
pozdrav :D

klarita
25.01.2006., 13:49
Trenutno sam u 15 nedjelji trudnoćei čak i sada osjećam ponekad bolove,probadanja i pritisak u donjem dijelu stomaka.Nakon odlaska ginekologu,koji mi kaže da je sve ok,smirim se.Iza sebe imam jednu tešku trudnoću,koja je počela krvarenjem,nastavila cerklažom,a završila carskim,pa se strašno bojim ponovnih komplikacija.Medjutim,kad vidim da se to sve i vama dešava ,odmah mi je lakše.Cure,stvarno ste super,svaka vam čast!!! :D

MARI
18.03.2006., 16:02
Ovo mi je prvi post na ovom podforumu, iako već dugo pišem, a još duže čitam. Obećala sam si da ću biti strpljiva i ići redom. Dakle, tek nakon dobre bete, prešla sam na "trudnice".
I, naravno, sve me boli pa tražim one koje su se isto osjećale.
Moram primijetiti da su ovdje pisale uglavnom moje drage kolegice s "Potpomognute.." pa se pitam imaju li kakve veze s ovim bolovima punkcije, transferi i ostale akcije kojima smo bile podvrgnute?!
Žao mi je što vas boli ili vas je boljelo, ali isto tako mi je drago jer znam da ste već uglavnom postale mame. Zaključujem, tako mora biti. Nije teško izdržati ako znaš da su takvi simptomi normalni.

Mary Ann
20.03.2006., 18:22
Mari ovo je i moj prvi post ovdje poslije potpomognute jer sam se jednostavno bojala a ni sama neznam čega. U biti strah me je svega a najviše da se previše ne ufuram u trudnoću i onda razočaram. Ti si mi sad dala hrabrosti jer smo mi novije trudnice sa potpomogute.
Mene sada više ne boli tako trbug, a nije mi ni pretjerano muka pa me je čak i strah zakaj. Sada mi je tek 6+4.
Pusa :love:

Eci
20.03.2006., 19:28
:D hrabrim curama sa potpomognute!
Meni je sada 7 tj. Do prije nekoliko dana me sve bolilo gore navedeno a sada ništa. Uopče ne mogu vjerovati da sam trudna. Na ultrazvuku sa 6 tjedana se nije još vidjelo srčeko i sad me to malo brine. Nisam nešto u panici jer sam već 2 puta rodila i sve je bilo super (kuc-kuc drvo). Samo mi je jako napuhnuti trbuh i ne mogu zakopčati niti jedne hlače. :shock:

Mary Ann
22.03.2006., 15:28
Naše srčeko kuca :D i sada nam je 7 tjedan.
Nadam se da će biti sve ok dalje.

Cure :love:

wewa
22.03.2006., 15:39
Mary, tako se radujem tvom drugom srceku! :D

MARI, jedva cekam da ti javis isto to!

lorami
22.03.2006., 19:16
Mari ovo je i moj prvi post ovdje poslije potpomognute jer sam se jednostavno bojala a ni sama neznam čega. U biti strah me je svega a najviše da se previše ne ufuram u trudnoću i onda razočaram. Ti si mi sad dala hrabrosti jer smo mi novije trudnice sa potpomogute.
Mene sada više ne boli tako trbug, a nije mi ni pretjerano muka pa me je čak i strah zakaj. Sada mi je tek 6+4.
Pusa :love:

Pozdravljam sve cure na ovom forumu i pridružujem se k vama zajedno sa Mari i Mary Ann sa potpomognute. Hvala , da mogu nastaviti negdje o tim bolovima, a i vidim da je to u neku ruku normalno. Sve boli, prrepikava, kao da će doći menga a nje nema.
Sretna sam što sam došla do ovog foruma i nadam se da ću se kretati sve dalje i dalje i da nam svima sve prođe u redu . :heart:

Buffy
23.03.2006., 00:13
Dobro dosle medju nas!
Evo mi smo skoro docekali kraj a sve nas boli.
Sjecam se da me u prvom tromesjecju rasturao trbuh - kao sad ce menga a nikako. Umirala sam od straha jer sam zbog PCO-a cekala skoro 10 nase malo cudo. Onda je to prestalo kao i mucnine a poceli su bolovi i preponama i do danas su se samo prosirili na taj cijeli dio tijela. Sad su mi vec drugi mjesec i noge stravicno otecene i tako stalno nesto ima.
Sve to nema veze dok su nalazi dobri.
Ako dr kaze da jesu - onda probajte uzivati u trudnoci svakim danom i bit ce sve bolje i bolje.
Veeeliki pozdravi i cuvajte se.

Zvrk
23.03.2006., 01:56
Ja se sjećam da me je svako malo nešto pikalo (bezbolno, al sitno pikalo) i da sam stalno imala osjećaj da se ''nešto dešava'' u maternici kao pred mengu (meni menge nisu bolne i takav simptom imam inače pored mengu), uvijek sam bila u frci zbog toga, ali - normalno da ima nekih promjena pa tamo se slaže jedna fina beba, a nekome i tri... :*

U tim trenucima ja sam obično malo legla ili popila nešto toplo, smiruje.

martinka
23.03.2006., 12:16
Ja sam u 8.tjednu trudnoce. Osim povremenih laganih bolova koje su cure prethodno opisale, zadnja dva dana me povremeno muci nekakvo probadanje u pupku. Ne bih rekla da ima veze s maternicom, nekako to osjecam povrsinski.

Da li je imala koja slicno iskustvo?

Eci
28.03.2006., 13:39
I ja sam u 8 tj i sada sam došla sa uzv i srčeko kuca :D .
U prošlim me trudnočama jako znalo probadati u pupku sada još ništa. Ništa me više ne boli osim guze ( onih kostiju na kojima sada jedva sjedim) . Jel još nekoga boli guza?

Astralis
25.04.2006., 12:02
Jucer sam radila test i pokazao je 2 crtice :D
Vec par dana osjecam tupu bol u donjem dijelu kao da cu dobiti i kao neki pritisak. Ali evo lakse mi je kad vidim da je to rel. normalno :*
Mashem :)

Mum2B
25.04.2006., 15:14
Još jedna koja se preselila sa potpomognute na trudnički podforum. Trudna sam 6 +5 i na UZV-u u subotu vidjela sam dvije male točkice. Moje blizance!!!

Pomalo me strah da se nešto ne desi (iza mene je IVF/ICSI) no pokušavam biti optimistična i puno ne misliti na povremeno lagano boluckanje u trbuhu. Još uvijek radim s obzirom da se dobro osjećam.
:love:

rozaa
26.04.2006., 12:28
Mene je luđački sve bolilo od prvog dana kad se pokazao + na testu: završila u bolnici. Bol se smirila, pustili me doma.

Mjesec dana ležala doma, boli sve: prepone za poludit, pika na desnoj strani (tamo je bila mrvica), tupi menstrualni bolovi, grudi do neba, plave žile na njima, probava poludila, mokrim 100 litra dnevno ...

Bila na UZV u 8. tjednu, sve ok, srce kuca, ali je neki hematom oko bebe.
Ponovno na pregled početkom 11. tjedna.
Sjedim i dalje doma, mirujem, bolovi i simptomi polako nestaju u 9-10. tjednu.
Ja paničar, odmah sam skužila da nešto nije u redu. Dočekala taj 11. tjedan, otišla na UZV i kad sam vidila facu doktorice koja je gledala na ekran sve mi je bilo jasno: nije u redu! I nije bilo, srce više ne kuca, beba se prestala razvijati. I to je bio kraj.

Želim reći, svakome je drukčije. Nekome prestanak boli znači samo prestanak boli, nekome kao meni (i mojoj frendici, npr.) znači najgore.
Nekoga boli svih devet mjeseci, nekoga ništa. Sve je normalno i ništa nije normalno...

Uglavnom je lakše kad možeš negdje "istresti" svoje strahove.
Živjela Roda!

koksy
26.04.2006., 14:30
Mene je katastrofalno boljelo do 12. tjedna. Inace imam bolne menge tak da me to uopce nije veselilo. Kazu da mi imamo simptome u trudnoci kakve su imale i nase mame. Kod mene je to bilo tocno.

kajka
28.04.2006., 23:10
drage devojke,

ja sam u 11 oj nedelji. grudi su me od pocetka bolele ali je sad pocelo malo da me bolucka i ispod oba pazuha pa sam se zabrinula. da li mi neka moze pomoci sa slicnim iskustvom. inace sam trudnocu cekala 7 godina 3 neuspesna ivf-a 5 iui ...

vala unapred

lunas
05.05.2006., 09:50
Ja sam tek u 5. tjednu, jos nisam bila ni na pregledu. Dr. me narucila tek za kraj mjeseca! A boliiii! I sve mi smeta, ne smijem staviti uske hlace ni gacice. Zar je to normalno u 5. tjednu?U prosloj trudnoci me nista nije boljelo, i tek mi je u 4. mjesecu poceo rasti buscic. Da li to ima veze s time sto sam imala CR? Uh, bas sam uletila u crne misli, ne smijem tako. Padne mi na pamet da nije mozda izvanmaternicna i sl...

Lavica80
05.05.2006., 12:56
Sigurna sam da se o ovome već pisalo, ali naravno da mi je lakše ponoviti pitanje... :mrgreen:

Jeste li i do kada imali bolove u ranoj trudnoći - tipa onog osjećaja da ćete procuriti, neke težine u donjem dijelu stomaka, pa nekih titraja, pa bola na stidnoj kosti... poznato?

Ja sam u 10. tjednu i skoro svaki dan me uhvati nešto od navedenog, potraje možda sat vremena i prođe samo od sebe...nisu to neki jaki bolovi, više kao smetnje.
Kod mene potpuno isti simptomi. S tim da me još strašno bole leđa i trbušni mišići, a povraćam sve u šesnaest.

lorami
05.05.2006., 13:41

Kod mene potpuno isti simptomi. S tim da me još strašno bole leđa i trbušni mišići, a povraćam sve u šesnaest.

Ja sam u 11 tjednu i kod mene isti vaši simptomi osim što ne povračam, nego se luđački podrigujem :mrgreen: isto nije baš ugodno.
Svakim danom se budim i mislim sutra će biti bolje, ali nije baš tako....Nadam se da će kada prođe ovo prvo tromjesečje malo to sve zajedno prestati, a beba neka brca koliko hoće to ćemo pretrpjeti :heart:

dorotea24
05.05.2006., 13:54
Ja sam tek u 5. tjednu, jos nisam bila ni na pregledu. Dr. me narucila tek za kraj mjeseca! A boliiii! I sve mi smeta, ne smijem staviti uske hlace ni gacice. Zar je to normalno u 5. tjednu?U prosloj trudnoci me nista nije boljelo, i tek mi je u 4. mjesecu poceo rasti buscic. Da li to ima veze s time sto sam imala CR? Uh, bas sam uletila u crne misli, ne smijem tako. Padne mi na pamet da nije mozda izvanmaternicna i sl...

Mene je isto tako bolilo sa 5 tjedana pa na dalje

kraljica85
05.05.2006., 14:55
hej mamice!

danas smo i mi dobili naš plusek! i to s prve! :D
pa evo nas kod vas... ja sam u fazi bez ikakvih simptoma, niti napuhnutost, bolovi, povraćnja, food cravings, stvarno NIŠTA! makar ni u prvoj trudnoći nisam imala nikakve simptome, osim trbuha...
vidim da ste vi uglavnom išle sa 8 tjedana doc-u, a i meni je bez veze ići sad odmah, želim vidjeti srečeko a ne da se sekiram ranije. a ovako ionako sam bila kod njega prije tri tjedna kad mi je rekao da pričekam jedan mjesec poslije pilula, pa onda na posao... ali eto, nama se jaaako žurilo!
:* svima

kraljica85
05.05.2006., 14:57
e da, prema vlastitoj procjeni ovo je sad 5 tjedana!

ivancica
07.05.2006., 20:21
Mene gotovo od prvog dana stalno nešto boli dolje u trbuhu, u preponama, pritisak na stidnu kost, kosti stražnjice, krsta. Ma katastrofa. No ako ginekolog kaže da je sve u redu prema jegovim procjenama onda se nemojte brinuti jer su to samo subjektivne ocjene nas uplašenih trudnica. Tako je barem meni moj rekao(grlić zatovren, propisne širine gledajući UZV). Mene u prvoj trudnoći apsolutno ništa nije boljelo pa sve to u prilog tome da je svaka trudnoća različita.

Lavica80
08.05.2006., 20:46
Kraljica85 meni se čini da mi ovo oko rađanja djece kao da se dogovaramo :lol: :lol: :lol: :lol: ! Moj Filip je rođen 7 dana iza tvog Janka, a moja bi se druga beba trebala roditi krajem 11-tog ove godine.
Što smo sve požurile!!!!

kraljica85
09.05.2006., 15:39
Bembolina slažem se! a ja sam zaškicala i Lunas!
prvi kikići u 2004, a "nova pošiljka" ove zime... samo ne znam da li je i Lunasin (teški nick za deklinaciju....) bejbi 2004 jesenska beba....
šteta što nismo u istom gradu, to bi bila zanimljiva drtuženja! :*

kraljica85
09.05.2006., 15:41
i eto sad vidim da je svima trima prvo bilo muško!
Ko zna da li ćemo se i ovaj put u tome uskladiti! 8)

Lavica80
13.05.2006., 17:25
Mislim da je NAJVAŽNIJE da je bebica ŽIVA I ZDRAVA, ali ja bi CUUUUUUUUURICU!!!!! A ti?

lunas
24.05.2006., 10:19
Moj misic je bio proljetna beba :) Bas je navrsio dvije godine prije par dana.
Mi bismo samo da se rodi zivo i zdravo, ali da je curica ne bismo se bunili! :lol:

Jenz
08.06.2006., 14:22
Nemate pojma kako mi je ovaj topic pomogao (plus Dora, ljubim ju u glavu mudru ;) )

već sam se uplašila da nešto ne štima, ja sam na kraju 6. tjedna, od prekosutra sam u 7. i takva boluckanja me prate već dva tjedna, nije svaki dan i nije isti intenzitet, ali dogodi se često :)

odma' mi lakše, kad vidim da je to normalna stvar :oops:

iako mi nije lakše što moja ginekologica ništa ne govori... grrrr, al su teški na riječima :?

Candy
09.06.2006., 11:28
Drage cure!
Prvi put se javljam na ovom podforumu. Nisam vidjela da je ijedna od vas pila neke lijekove za smirivanje grčeva. Naime, kako mi se dijete smjestilo u lijevom rogu dvorožne maternice, osim mirovanja je jako bitno spriječiti bilo kakve grčeve ionako nemirne maternice. Imam bolove, probadanja, osjećaj da ću dobiti, kao PMS. Rekla mi je doktorica da kad osjetim te PMS simptome da pijem Spazmex po potrebi, radi smirivanja kontrakcija, a sve s ciljem održavanja moje rizične trudnoće.
Pije li neka od vas neke lijekove?

Candy
09.06.2006., 11:29
Zaboravih napisati, sad sam 7+5. Srce ok, beba prije tri dana velika 0,63 cm, beta ok, zasad se slatko stvorenje dobro drži, a mi svi navijamo za njegovo rođenje.
Pozdrav...

Ivanchica
11.06.2006., 10:45
Candy, ja sam takodjer imala bolove od samog pocetka. Nekad su bili kao kontrakcije, a nekad kao da cu dobiti. Primala sam Progesteron injekcije, stavljala Utrogestan i morala mirovati. Doslovno sam se zakovala za krevet. Milsim da ti dr. mora ukljuciti terapiju, u svakom slucaju otidji na pregled sto prije i posavjetuj se s njom/njim. Sretno :heart:

rozaa
11.06.2006., 12:58
Draga Candy, obavezno uzimaj spasmex ako osjetiš grčeve!
Ja sam jadna mislila da je štetno uzimati bilo kakve tablete pa nisam uzimala nego trpila bolove, a to je pogrešno.
Spasmex opušta maternicu da se ne grči i tako ju smiruje.
Popij najviše 3 tablete dnevno, ali stvarno samo po potrebi.

Puno sreće tebi i tvom bebaču!

Saki79
27.12.2006., 11:54
Podižem ovu temu u nadi da je netko to prošao i zna uzrok. Trenutno sam 17+5. Prije nekih tjedan dana postepeno sam počela osjećati neku težinu i bolni pritisak u donjem dijelu trbuha. Bol nije kao menstrualna. Sada se to pogoršava. Skoro pa počne čim stanem uspravno i krećem se. Jučer je to bilo tako jako da sam se jedva popela po stepenicama. Svaki korak me probadao u trbuhu. Naporno mi je bilo i leći u krevet, ali kad ležim mi je super. Kao da mi je mjehur krcat i spreman puknut (napet i bolan), a ne piški mi se. Zanima me dali je to mogući znak da nosim nisko ili možda nešto drugo. Inače sam jako uska u kukovima. Samo me zanima dali još netko od vas to osjeća. Naručena sam kod doktorice tek 09.01. :/

anna65
04.01.2007., 15:13
evo da se ja prijavim sa svojim "bolovima" i paranojama
peckanje u trbuhu mi je svakodnevno
danas idem kod ginića na prvi pregled :D
ali ima jedna stvar zbog koje sam se uplašila
naime neku večer smo MM i ja obavljali bračne dužnosti i kad sam svršila osjetila sam jake bolove u trbuhu koji su trajali jedno 10 min :shock:
ima li tko sličnih iskustava?

blueberry
11.01.2007., 21:10
Draga tiki mene je to mucilo od 2 mijeseca trudnoce i dan danas u petom sam mijesecu, Kad sam otisla doktrou rekao mi je da je to zgaravica jaci oblik i da se ne moram brinuti.Sve ce biti u redu znam kako ti je ja jos moram 4 mjeseca trpiti ali izdrazt cu ja to :D :)

okruglica
13.01.2007., 19:46
Bog cure!
nova sam na forumu al vidila sam što vas muči pa reko da podilim svoju novostečenu mudrost sa vama.
dakle meni je moj dotur (haha) reko da su bolovi u donjem dilu tila tj. u križima i iznenadna bol u trbuhu tipa kao da te neko nožem proboo i nemožeš se pomaknut, normalni. Također mi reko da ako bi bilo baš da nemogu nikako izdržat dođem na kontrolu ultrazvukom da se isključi vanmaterična trudnoća ili neka druga anomalija ili patologija( ah što sam pametna),ali dokle god ne krvariš dobro je. tribalo bi proći do 4-5 miseca trudnoće.
inače i meni je ovo prvo pa sam imala mali milijun pitanja za njega,na koja je on sa velikim strpljenjem i humorom odgovarao.
ah da anna,meni se tako nešto također desilo i dr.kaže da je zbog podsvjesnog straha da ne povridite bebu.

Pepe2
13.01.2007., 23:52
Pitala bih vas nesto...Ja jos ne znam jesam li trudna, ali imam ta "pikanja" po donjem dijelu trbuha i u desnoj preponi...Jel to mozda kakav simptom T?

Eci
14.01.2007., 14:20
Pepe2 - na žalost svi bolovi koji su simptom za M, mogu biti i simptomi za T, tako da na tvoje pitanje nema odgovora. Ovo mi je 4. trudnoća i nikada nisam prije testa mogla pogoditi dal sam trudna ili ne. Uglavnom kada sam osječala 100 simptoma T nisam bila, a kad sam mislila da ovaj mj sigurno nismo uspjeli - +.
Sretno!

okruglica
14.01.2007., 18:12
stvar je u tome da smo se ja i mužek trudili oko toga pa sam pretpostavljala da bi mogla biti trudna, ali ko što je Eci rekla svi simtomi koje imaš kad trebaš dobit su i simptomi koje imaš ka si trudna.dok ne napraviš test nećeš znati.ja sam moj napravila baš taj dan kad sam trebala dobiti i bio je pozitivan.

zak
19.01.2007., 18:16
cure ja sam u sestom tjednu trudnoce i imam bolove u ravnini pupka na desnoj strani,stalno me bode,pecka.jel imao tko nesto slicno.

sbuczkow
19.01.2007., 19:43
cure ja sam u sestom tjednu trudnoce i imam bolove u ravnini pupka na desnoj strani,stalno me bode,pecka.jel imao tko nesto slicno.
Mene je prva tri mjeseca trudnoće jako bolilo kao da cu dobit menzes u donjem dijelu trbuha pa mi je doktor rekao da se to rastezu ligamenti maternice. Bila je dosta oštra bol i neravnomjerna po trajanju i učestalosti, ali slično mengi...

Dada1123
28.06.2011., 05:04
Drage moje tj buduce mame citam vase postove sve te tegobe sto trudnice prolaze. Mada nimalo nam Nije lako jedni bolovi prodju drugi dodju Ali najvaznije od svega je da uzivamo u nasoj trudnoci jer Nima nista lipse.Meni je ovo treca trudnoca na preostale dvije ove sve bolove sto vi osjecate ja nisam imala Ali zato ova treca je sve nadoknadila Ali sve ce proci pa tako I to mada nekad sama neznam muka mi je od svega sve je to normalno znam da nece dugo trajati pa odma lakse lip Vam svima I Srdacan pozdrav iz melburna

Bella
29.06.2011., 22:29
hey curke:)da se malo posavjetujem sa vama,mene zanima ako netko zna kad najranje mogu napraviti test za trudnocu,s obzirom da cu do M poludit od iscekivanja???pozzz svima

Sumskovoce
03.07.2011., 10:33
I kod mene još uvijek neki grčevi slični menstrualnim (danas 12+1) a ponekad imam osjećaj da mi netko vuče pupak iznutra - nije baš neko objašnjenje ali ako je itko osjetio znat će o čemu pišem.

nina32
03.07.2011., 10:43
sad mi je nekako lakše kad sam pročitala vase komentare..mene isto tako boli, neka tupa bol kao da ću dobiti m, zna me i boljeti neposredno nakon stavljanja utogestana (ne znam jel netko imao ta iskustva?). U 7 tjednu sam.

Sumskovoce
03.07.2011., 10:49
nina32 oh da, nakon utrića je bilo vaginalne boli, pa neko meškoljenje maternice...to je trajalo nekih pola sata nakon utrića. Možda zato što bih nakon tih pola sata u pravila zaspala...

nina32
03.07.2011., 10:53
ej šumsko..ovo tvoje je čisti copy paste!!!nemaš pojma kako mi je lakše!

iva1602
04.07.2011., 12:07
cure a jel imala koja od vas u ranoj trudnoći (5tj) bolove u jajnicima? onako kao u vrijeme ovulacije?

a povišenu temperaturu,drhtavicu?

Sumskovoce
09.07.2011., 12:21
iva1602 da, definitivno, nešto između ovulacijske i menstrualne boli. Čak i sad u 13tt ponekad osjetim štrecanje. Moja ginica kaže da je to normalno i da se maternica rasteže.
nina32 :lol: a šta ćeš... takva nam je trudnička sudbina

Palmyra
10.07.2011., 23:13
cure a jel imala koja od vas u ranoj trudnoći (5tj) bolove u jajnicima? onako kao u vrijeme ovulacije?

a povišenu temperaturu,drhtavicu?

I mene muci povisena temperatura i osjecam se kao da imam virozu.
Bolove imam u jajnicima, maternici, preponama, ma cijeli taj dio me boli. Kad boli, bojim se da nije u redu, a kad prestane boljeti, onda se bojim - da nije u redu. :-)))

morska lasta
19.07.2011., 08:11
Da se i j aprijavim, u trecem sam tjednu( nepotvrdjeno jer se mijesak navodno ne vidi radi jako zadebljanog endometija), dva testa su pozitivna, imam mucnine, i da, zaista s eosjecam kao trudnica. Dr. me narucila za desetak dana da ponovimo uz ali sinoc prokrvarih. Bila je to jedna velika smedja kap koja se razlila po gacicama( desetak dana imam stalne bolove koji se pojacaju pro kretanju, onako, ne suvise jake ali ipak boli), i to nakon cjelodnevnog plivanja i valjuskanja po plazi. Poslije te smedje kapi, bilo je svjeze, crvene krvi, ne mnogo ali sasvim dovoljno da pokupim stvari i hitno se s mora zaputim kuci.
Tokom noci nema krvi a ni bolova, jedino jutros opet pri kretanju osjetim onaj uobicajeni bol u donjem dijelu, kao pred menstruaciju ali ni priblizno toliko jak.
Krvi nema, primijeti se jedino lagani smedji iscjedak pri brisanju nakon sto piskim.
Zbunjena, prestrasena, cekam 17 sati kad cu otici dr-u ( da, mijenjam ginekologa jer ova sto je rekla da ne vidi mijesak, nije reagovala kad sam rekla da sam vec imala spontane pobacaje), i sad...eto, cekam, citam, krepajem od straha.

aida1980
01.10.2011., 16:04
i ja sam imala sličnih bolova do 15 tj.trudnoće ali ito prođe