PDA

Pogledaj cijelu verziju : Trudnoća bez simptoma

jadranka605
08.05.2008., 09:46
OK...
Situacija je sljedeća....
Posljednja menstruacija bila je 25. ožujka, a nekih 10-ak dana nakon završetka imala sam iscjedak, crveno-smeđe boje. To me čak prisililo da nosim uloške dva dana.
E sad, ne znam jel se to nešto poremetilo u mom ciklusu, pa tijelo taj "drugi" iscjedak smatra menstruacijom ili šta, samo znam da je još nema.

A simptomi trudnoće također izostaju.

Moje pitanje je sljedeće... Dali su obvezni prvi simptomi(znakovi) trudnoće ili je moguće da se sve odvija bez mog znanja?

Not to worry, kod doktora sam dogovorena idući tjedan, ako gđa ne dođe....

Možda je pametno napomenuti da Luka cica puno-previše zadnja dva tjedna... Bi li to imalo utjecaja na organizam?

Nina20
08.05.2008., 09:55
svaka žena je različita, tako da neke imaju sve simptome ili samo neke a neke nemaju nikakve simptome. a što se tiče crveno-smeđeg iscjedka to sam i ja imala baš u vrijeme kad sam trebala dobiti menstruaciju. trajao je nekih 5 dana. u ovoj trudnoći ja isto nemam nikakvih simptoma. nit imam bolne grudi nit mučnine.

ronin
08.05.2008., 10:11
25.3?davno je to bilo!

inače su ti ciklusi redoviti?

ovo nakon 10 dana što spominješ moglo bi biti tzv ovulacijsko krvarenje,spotting koji ponekad žene imaju uoči ovulacije (ah,vidi se da imam staža na pdf-u PZ :mrgreen: )

izostanak simptoma uopće nemoj uzimati kao nešto relevantno,meni je u ovoj trećoj trudnoći jedini simptom bio izostanak M,dobro i lagana nesanica kasno navečer no to nisam primjećivala.

a jesi probala nabaciti kakav testić? ;)

jadranka605
08.05.2008., 10:19
Da ciklusi su bili redoviti...
A testić ... uh, još ću malo sačekati :mrgreen:

Čakjte, ni nabrekle grudi ni išta takvo?

Sretna Mama
08.05.2008., 10:21
Ne moras imati ni jedan simptom ..to je individulano od osobe do osobwe...
btw..čestitam ako jesi :*

litala
08.05.2008., 10:45
evo jos jedne asimptomaticne trudnice (proslosvrsenovrijeme-trudnica ;) da se razumijemo :lol: )

prvu sam trudnocu pratila valjda na sat :roll: pa sam odmah znala da sam trudna, druge dvije smo cekali dugo, duuuugo, pa smo se iznenadili, a s cetvrtom je bilo slicno, samo smo je napravili isprve pa smo se isto iznenadili ;)

uglavnom, u ove tri trudnoce (glupo mi rec - zadnje tri :mrgreen: ) nisam na samom pocetku imala nikakav simptom - osim - vaginalnog soora :shock:

eto - po tome sam ta tri puta zakljucila da sam trudna :shock: :roll:

ronin
08.05.2008., 10:46
Da ciklusi su bili redoviti...
A testić ... uh, još ću malo sačekati :mrgreen:

Čakjte, ni nabrekle grudi ni išta takvo?

Meni su u PMS-u redovito grudi bile bolne i nabrekle.Sada-ništa.Tek su kasnije počele lagano rasti.

U jadranka,ideš li ti to mojim putem,da ne bi ovo ljeto pala kakva trudnička kavica? ;)

Jelka
08.05.2008., 11:39
A jel jadro? :mrgreen:

Kod mene simptom samo štrecanje u lijevom jajniku.

Mislim na one najranije simptome.

anchi
08.05.2008., 11:51
Vidi, Jelka se smuca po trudnoći... :mrgreen:
Ja nisam imala nikakve simptome, ali nikakve. Samo je test pokazao da sam trudna.
Ja se smucam opet tu jer menga kasni, test negativan pa ne znam što da mislim... :?

pirica
08.05.2008., 12:26
kod mene je situacija bila malo drugačija, naime imala sam nešto kao M dva dana i bio je dovoljan dnevni uložak, a pošto sam u MPO vodama trebala sam točno znat je li M ili nije i otišla sam na uvz i ispalo je da je M da nisam otišla na uvz ja to nebi tretirala kao M.
ako baš želiš bit sigurna naruči se kod nekog privatnika na uvz, ali ono da te primi danas ili sutra

jadranka605
08.05.2008., 12:55
Jelka, Jelka...dakle, simptomi, ha :mrgreen:
Anch, ma nek je test krivo pokazao, bila bi ja sretnija od tebe... :love:
Ronin, ma moramo na kavu kakva god ona bila ;)

Izgleda da bi mi bilo najbolje ipak u pon-uto otić kod ginekologa...

meda
08.05.2008., 12:56
tako se je meni pojavio taj iscjedak na dan ocekivane m. al kako je to slabo trajalo par dana, skuzila sam da to ipak nije m. (trebalo mi je :roll: ). napravila test, koji je pokazao +.

isto tako mi se pojavio taj iscjedak na dan kad bi mi trebala doci druga m. isto nisam imala skoro nikakvih simptoma, cak sam trazila da mi se napravi beta jer me bilo strah da nije vanmaternicna jer sam to jednom imala.

Rhea
08.05.2008., 15:18
U prvoj trudnoći su simptomi bili prisutni i prije nego što sam shvatila da sam trudna, a drugi put ništa, ali baš ništa tamo negdje do 9. tjedna kad su počele mučnine.
Ja bih na tvom mjestu odmah do apoteke po jedan testić

anima
08.05.2008., 17:23
svaka čast da možeš odgađati testić, ja bi već bila luuuda :lol:

marta
08.05.2008., 18:33
Vidi, Jelka se smuca po trudnoći... :mrgreen:
Ja nisam imala nikakve simptome, ali nikakve. Samo je test pokazao da sam trudna.
Ja se smucam opet tu jer menga kasni, test negativan pa ne znam što da mislim... :?

Drzim fige da si se prerano testirala. :mrgreen:

ina33
08.05.2008., 19:23
Moguće je, moja je bila bez simptoma (čak niti bolne prsi, niti povećane prsi). U stvari, malo kasnije u trudnoći - neki možda 6.-7. tjedan me bolio trbuh. To drugo malo krvarenje mogla je biti implantacija, možda je takva ovulacija, može ti čak biti i od malo grubljeg odnosa, ali to su sve nagađanja - jedino vađenje hormona bHCG iz krvi će ti jednoznačno odmah čim nastane trudnoća (doslovno par dana nakon) reći je li ima što ili ne (tako mi to cure s potpomognute odmah pratimo, većina trudnica ipak pričeka prvi UZV gdje se odmah vide gestacijska vrećica i srce, ako žena nije uranila na UZV). Sretno!

štrigica
08.05.2008., 19:28
što netko reče 25.3 bijaše davno...
ovo što ti je bilo iscjedak... meni često... ginićka mi to objasnila ovako... citiram otprilike : draga moja nakon dvije trudnoće tvoja maternica više nije lipa ni glatka ka šta je bila prije 10 godina... ona sad ima đepića i svačega nečega po sebi i tu menstrualna krv zastane.. a maternica je čudan organ sa svojstvo da šta god u nju uđe mora i izać... pa ti ona sa zakašnjenjem izbaci to šta je zastalo...

ne moraš imat simptoma trudnoće...

mislim da ti menga kasni s razlogom... drečavim :heart: :saint:

meda
08.05.2008., 19:35
svaka čast da možeš odgađati testić, ja bi već bila luuuda :lol:

ja bi vec tri testa napravila :mrgreen:

Shireen
08.05.2008., 19:55
Za početak jedan vrlo sretan pozdrav od nove trudnice!

Upravo sam danas napravila test i pokazao je + :D !!!
Što se mojih simptoma tiče, moram priznati da još ne osjećam ništa osobito, jedino da se u meni "nešto događa", zbog čega sam test i napravila.
MM i ja smo imali sreću da se uhvatilo od prve, a zaista se tome nismo nadali, slušajući druge priče...

Nisam trudna duže od 4 tjedna, sada samo čekam taj prvi pregled...

Nadam se da ću slijedećih 9 mjeseci provesti u ugodnom društvu na ovom dijelu foruma, a onda se preseliti na onaj drugi!

jadranka605
08.05.2008., 20:56
Shireen :D
dobro nam došla...i školsku trudnoću ti želim.

Iskreno cure, kad sam jutros otvorila ovaj topic ni sama nisam znala šta želim, a nisam ni bila sigurna kako će MM reagirati. A on me zbilja iznenadio. Samo je reka: Pa šta...Nek je živo i zdravo...i curica :mrgreen:
a onda sam pročitala vaše postve
baš ste me ohrabrile...
i hvala vam na tome :love:

ronin
08.05.2008., 21:14
I sad može jedan test :mrgreen:

first thing in the morning

Shireen
08.05.2008., 22:20
Puno hvala na dobrodošlici i lijepim željama.

Očekujemo ubrzo i tvoje rezultate pa da svi zajedno :D i :sing: od sreće!
Evo, samo bih vam usput ukratko ispričala kako sam tu vijest priopćila MM-u: danas sam uz test kupila i dudicu i čokoladu. Pozitivan test sam stavila pored dudice, a čokoladu sam mu dala prije, ono - da vijest bude još slađa (ako ikako može!).
Baš danas on nikako da dođe s posla, a ja cijelo vrijeme kružim oko testića u strahu da plusić ne izblijedi, ali sve ga je dočekalo kako sam i zamišljala!
On još ne može doći sebi od sreće, ali mu je prvo pitanje bilo:"Ako je plus plavi, bit će dečko?" Naravno šalio se, ali ne bi se ni bunio da je to istina!

zhabica
08.05.2008., 22:32
ooooooooo, ma vid' ti nje :*

kod mene je bilo ovako: slican iscjedak kao kod tebe trajao dva dana, napravila odma test - negativan, al ja san bila sigurna da san trudna iako nisan bila sigurna da imam ikakve simptome. nakon par dana opet napravila test i +

ma ja ne mogu virovat kjoa si ti flegma, ja bi pukla od znatizelje, aj radi nas jedan testic, vidi koliko nas je znatizeljnih :mrgreen:

bas se veselim ako je! :D :D :D

a mogla bi roninioj mariji rodit jednu malu priju ovi put, a?

shireen cestitam! :heart: :D

jadranka605
08.05.2008., 22:35
bilo bi dobro, jel da :heart:

ronin
08.05.2008., 22:37

pa to i ja cijelo vrijeme govorim :mrgreen:

a i termin bi bio čista ludnica.....to bi političari dolazili čestitati nakon ponoći :)

zhabica
08.05.2008., 22:39
bilo bi dobro, jel da :heart:

:heart:

al kako kaze tm samo nek je zivo i zdravo...

:love:

jadranka605
10.05.2008., 21:00
Došla je :(
Ništa od političara...

ronin
10.05.2008., 21:30
Došla je :(
Ništa od političara...

Ja sam nekako mislila da je garant to-no ,sudeći po reakciji TM,nećemo dugo čekati još jednu tvoju bebicu! :love:

zhabica
10.05.2008., 21:34
i ja mislila da je to to, a bome ti je posteno i kasnila.

jadranka605
10.05.2008., 22:43
Još žene krasne ste :love:
Ako šta bude...trčim da vam javim!

ja_mama
12.05.2008., 09:21
u prvoj trudnoci sam imala jednu mengu kad sam bila trudna
u ovoj nisam ali nemam nikakve simptome

Leilani-m
13.05.2008., 09:28
Ja sam nova na forumu, iako ga pratim redovito od kad sam saznala da sam trudna.

Moja trudnoća je bila bez ikakvih simptoma sve do cca 20. tjedna :D
nakon toga jedini simptom je bilo micanje bebe i rast trbuha.

trenutno sam u 36. tjednu i tek zadnjih 8 tjedana me muči žgaravica i umor
Kod mene je trudnoća bez simptoma vjerojatno predodređena genetski jer i majka i baka su imale takve trudnoće.
Mislim da sam vrlo sretna po tom pitanju :)

jadranka605
13.05.2008., 10:05
da, jesi..I želim ti sve takve :love:
Nebi ni neprijatelju poželila trudnoću sa mučninama, povračanjem i sl...
Pa mi je baš bilo drago šta je ova mogla biti bez problema...
Ono - trća sreća...

Shireen
14.05.2008., 19:13
A mene je polako počeo hvatati sve veći umor. Mučnina, zasad, nemam, često mokrim, i to je sve.
Sutra idem na svoj prvi pregled, i da budem iskrena, ne znam što očekivati od njega. Hoću li išta vidjeti na UZV-u?

jadranka605
15.05.2008., 13:38
Hoću li išta vidjeti na UZV-u?
Puno ćeš viditi, a malo razumiti.
Kad je beba malo porasla počeli su ne nazirati oblici, a sad je beba još mala (kao zrno kave), samo pitaj ginekologa koji te vodi da ti objasni.
Inaće ima i ginića koji gledaju sami za sebe, kažu dobro i to je to.

U svakom slučaju pitaj...Sretno :love:

Shireen
15.05.2008., 18:49
Evo, bila danas na prvom pregledu, ali mi je doc rekla da sam trudna cca 5 tjedana, tako da se ni :heart: još nije razvilo.
Ali "žutanjak" je u meni, i za 2 tjedna ponovno idem jer je doc rekla da obavezno dođem kako bismo vidjeli, odnosno čuli malo :heart:
A naravno da hoćemo :D

dupinić
18.05.2008., 15:32
hi svima!
ja sam isto skroz nova među vama. po mojem proracunu 5 tjedana, sutra idem na prvi pregled :)
od 25. dana ciklusa imam onaj pritisak i laganu bol u donjem dijelu trbuha, kao da cu dobit m. ponekad to prestane, a na trenutke bude jako.
malo se brinem jer me taj 25. dan ciklusa tako bolilo nekih pola sata da sam popila ketonal!! misleci da mi dolazi neka opaka menga!! :shock:
ah, da, i rastu mi grudi i ne jede mi se slatko kao prije.
vidim da ste dobro drustvo, bas se veselim pisanju s vama :mrgreen:

dupinić
18.05.2008., 15:36
[quote="Shireen"]A mene je polako počeo hvatati sve veći umor. Mučnina, zasad, nemam, često mokrim, i to je sve.
quote]

i to je kod mene isto!! :)
:D

Shireen
19.05.2008., 08:54
ah, da, i rastu mi grudi i ne jede mi se slatko kao prije.

Kao da si mene opisala! Inače slatko volim NENORMALNO, ali posljednjih mi se dana jede samo voće, i to ono tvrdo!
A i grudi su me prije 2 dana počele toliko stezati da imam osjećaj da su se povećale za 1 broj (mislim, nije da se žalim zbog veličine ;) )
Želim ti da na pregledu vidiš malo :heart: , kad ja već na svojem još nisam!

dupinić
20.05.2008., 15:13
jos se ne cuje :heart: , ali mrvica je puno veca nego ocekivano. bit ce veeelika beba. mislim da sam 5+2, dr. mi nije objasnila kako se ti tjedni tocno racunaju. 5 napunjenih tj. + 2 dana?

dupinić
20.05.2008., 15:15
ja sam vec kupila novi grudnjak!!! super!! :lol:

jadranka605
21.05.2008., 12:26
jos se ne cuje :heart: , ali mrvica je puno veca nego ocekivano. bit ce veeelika beba. mislim da sam 5+2, dr. mi nije objasnila kako se ti tjedni tocno racunaju. 5 napunjenih tj. + 2 dana?
Da, upravo tako
Ili 7-1, znači, jedan dan do sedmog tjedna i sl.

Shireen
22.05.2008., 13:55
Moji se simptomi sve više javljaju... Osim bolnih grudi, već ujutro dok ležim u krevetu osjećam mučninu, ali na svu sreću, na tome i ostane!

Jučer mi je samo tako došla želja za štapićima od sezama, kojih se inače baš nikada ne bih sjetila.
Ah, kako je to sve dražesno i simpatično!
I sva se nekako osjećam blaženo i sretno :saint: , a to mi je najdraži simptom!

dupinić
23.05.2008., 21:31
meni su 2 dana počele lagane mučnine, kasnije ujutro, oko ručka manje i malo popodne.
još sad pijem progesteron, dala mi dr.- pa su ti hormoni valjda jači.
sad tek vidim koliko sam nestrpljiva, ja bih već kupovala robicu!

atona
24.05.2008., 09:27
Blago vam se što se možete veselit svojoj trudnoći. Moja bebica nema ni 3 mjeseca, a ja već molim Boga da nisam opet trudna. Opet sam se cijela raznježila, samo bi plakala, a imam i smeđi iscjedak, imam lagane bolove u stomaku i naravno već sam trebala dobit mengu - to su moji simptomi.
Test sam radila vjerovatno prerano pa je bio negativan, pa čekam da prođe još malo vremena.
Ni prva trudnoća nije prošla s odobravanjem okoline, pa sam većinu vremena provela tužna, tako da ni sad ne očekujem ništa bolje, a tek sam počela uživat u svom sinu.

dupinić
26.05.2008., 19:54
hi atona!

ah, ta okolina! zaboravi sve te ruzne price i ignoriraj ih. bitno da ste ti i beba zdrave!
mozda si test napravila rano? kad ti treba bit m?
bit ce sve dobro!!

Nina20
26.05.2008., 22:20
Blago vam se što se možete veselit svojoj trudnoći. Moja bebica nema ni 3 mjeseca, a ja već molim Boga da nisam opet trudna. Opet sam se cijela raznježila, samo bi plakala, a imam i smeđi iscjedak, imam lagane bolove u stomaku i naravno već sam trebala dobit mengu - to su moji simptomi.Test sam radila vjerovatno prerano pa je bio negativan, pa čekam da prođe još malo vremena.
Ni prva trudnoća nije prošla s odobravanjem okoline, pa sam većinu vremena provela tužna, tako da ni sad ne očekujem ništa bolje, a tek sam počela uživat u svom sinu.
e točno ovako je i meni bilo (ovo boldano) i trudna sam. ako si trudna nemoj se obazirati na okolinu. važno je samo ono što ti želiš.

saska7
27.05.2008., 08:29

cestitam na trudnoci

tjedni koje ti je doktorica rekla su tzv GESTACIJSKI tjedni koji se racunaju od PRVOG dana ZADNJE menge (ono sto ti na nalazu ili u trudnickoj knjizici pise ZM) tako da pise da si trudna vec 5tj iako je od zaceca proslo zapravo samo 3tj :) tih gestacijskih tjedana prodje cca 40 do rodjenja tvojeg cuda
eto kratko pojasnjenje :)

Rene2
27.05.2008., 08:42
U prvoj trudnoći nikakvih simptoma.
Tek kad je kasnila 2 tjedna, otišla sam ginekologu. Nisam čak ni test radila, odmah smo vidjeli srce na UZVu.

Naomi
29.05.2008., 16:06
Cure moram vam se malo pozaliti, dosta sam preplasena. Sad sam 6+4. Osim povremenog stucanja i tu i tamo bolnih grudi (sto moze biti od utrogestana), ja nista drugo ne osjecam. Niti mucnine, niti neki pretjerani umor, niti me sto smeta od hrane, i dalje mogu piti lagani nescafe ujutro i dobro spavam, ma kao da nisam T. Da li je to OK? Vec sam jednom bila trudna i imala sam spontani tocno u 6-tom tjednu, takodjer nisam imala nikakvih simptoma kao ni sad i naravno, strah me da se ta prica ne bi ponovila. Da li bi vec trebala imati neke konkretnije simptome? Tako se bojim da nesto nije u redu, mislim da cu siznuti od straha do sljedeg UZV, za tjedan dana, kad bi se trebalo cuti srceko. Ima li tko kakav savjet, misljenje? Puno hvala.

iskrica
29.05.2008., 16:08
Naomi moja prijateljica je sada trudna 14 tjedana, i da joj test i ginekologica nije potvrdila trudnoću nebi ni znala da je trudna... Nemoj se molim te uzrujavati bez razloga :love: :love:

Maya_78
29.05.2008., 20:53
Cure moram vam se malo pozaliti, dosta sam preplasena. Sad sam 6+4. Osim povremenog stucanja i tu i tamo bolnih grudi (sto moze biti od utrogestana), ja nista drugo ne osjecam. Niti mucnine, niti neki pretjerani umor, niti me sto smeta od hrane, i dalje mogu piti lagani nescafe ujutro i dobro spavam, ma kao da nisam T. Da li je to OK? Vec sam jednom bila trudna i imala sam spontani tocno u 6-tom tjednu, takodjer nisam imala nikakvih simptoma kao ni sad i naravno, strah me da se ta prica ne bi ponovila. Da li bi vec trebala imati neke konkretnije simptome? Tako se bojim da nesto nije u redu, mislim da cu siznuti od straha do sljedeg UZV, za tjedan dana, kad bi se trebalo cuti srceko. Ima li tko kakav savjet, misljenje? Puno hvala.

ista stvar... samo malo osjetljivije grudi i tu i tamo dizanje hrane...
ja čekam UZV za cca 2 tjedna i ludim
isto sam imala spontani...
naravno da sam luda
što je najgore, umišljam da sam simptome imala i da su nestali prije par dana i sada sam luda

Naomi
29.05.2008., 22:22
Maya_78, totalno se kuzimo. Sto je najgore od svega, nitko ne razumije moj strah, svi mi stalno govore, ma daj, pa sve je u redu, biti ces ti uskoro debela trudnica, ili cekaj kad pocnes povracati itd. Naravno da zelim i da se nadam da ce sve biti u redu, ali sam isto tako realna i znam da ne mora sve biti u redu. Shvatila sam da dosta ovisi o tipu koji je pojedina osoba. Meni se cini da brinem o svemu, taman kad odbrinem jednu brigu, evo druge i tako do unedogled. To je skroz bez veze, ali ne znam kako da si pomognem. :(

sb1977
30.05.2008., 07:18
Naomi, Maya_78 potpuno Vas razumijem,
ja sam isto imala jedan spontani, doduše u 19. tjednu
a što se tiče simptoma sve je bilo ok, sve sam ih imala.
Isto tako znam žene koje su imale super trudnoće a nikakve simptome,
mislim da ipak po tome ne možemo puno zaključiti.
A što se tiče tih strahova, ja još nisam 100% sigurna da sam trudna,
odnosno tek poslije UZV-a ću reći da je to to, a već me strah straha. :*

jadranka605
30.05.2008., 13:53
žene moje mogu vam samo poslati hrpu :love: i da vam se ostvare želje

Maya_78
31.05.2008., 11:34
Maya_78, totalno se kuzimo. Sto je najgore od svega, nitko ne razumije moj strah, svi mi stalno govore, ma daj, pa sve je u redu, biti ces ti uskoro debela trudnica, ili cekaj kad pocnes povracati itd. Naravno da zelim i da se nadam da ce sve biti u redu, ali sam isto tako realna i znam da ne mora sve biti u redu. Shvatila sam da dosta ovisi o tipu koji je pojedina osoba. Meni se cini da brinem o svemu, taman kad odbrinem jednu brigu, evo druge i tako do unedogled. To je skroz bez veze, ali ne znam kako da si pomognem. :(

baš to! možda je to naša "naučena briga"? ja se ne mogu opustiti ama baš nikako...
prošlu trudnoću nisam brinula, radila ko zmaj do zadnjeg dana i onda razočarenje... zato msilim da ssada oklijevam da si priznam "pravo na sreću" i da se opušteno veselim trudnoći...
znam da je to sve psiha, ali... šta da radim?
mislim da je problem i u tome što sve želimo kontrolirati...
možda bismo trebale imati više povjerenje u nekakav "viši" plan? :?

Naomi
31.05.2008., 16:23
Maya, ja si u zadnjih par dana pokusavam odvratiti paznju od negativnih misli, strahova, prepipavanja grudi i razmisljanja o simptomima citanjem casopisa, gledanjem filmova i vrtlarenjem. To su moji hobiji, sigurna sam da i ti imas svoje. Onda me opet uhvati napad brige, pa se malo izjadam MM-u ili mami na telefon i bude mi lakse. Zaposli se necim sto te veseli, slusaj muziku, razgovaraj s prijateljima, isprobaj novi recept (dakako ako ti od hrane nije slabo). Ja sam jucer cijelo poslije podne slusala muziku i kuhala neku finu juhicu i bilo mi je nekako lakse. Takodjer, trenutno radim od doma, pa mi i to odnese dosta vremena i skrene paznju od neizmjernih briga. Bitno je da nadjes nesto sto pomaze tebi. Ali samo da znas, potpuno te razumijem. Drzi se. :love:

happygirl
04.06.2008., 16:03
helou srodne duše!
I meni nekako stali simptomi a točno oko ovog doba sam imala spontani u prošloj trudnoći i koliko god se uvjeravala da to ne mora ništa da znači strah me i bojim se da nije šta loše...
pokušavam ne mislit na to i biti pozitivna ali to je jače od mene... nadam se da je sve to samo strah i da se moja bebica odmara u stomaku i razmišlja "a je ova moja mama luda, umišlja a sa mnom sve ok" :mrgreen:

Diami
04.06.2008., 17:35
Ja sam znala imati po dan, dva bez simptoma, isto bi se uplašila (iako ustvari znam da je normalno i da bi se trebala veseliti), a onda bi me treći dan uhvatilo tim više s mučninom.

Držim fige da je sve ok!

Maya_78
04.06.2008., 19:09
budući mi se ne da tražiti prikladniji topic :lol:
pitat ću na ovom:
ima li i koliko vas onaj feeling da ćete za par sati dobiti menstruaciju?
onaj pritisak u donjem dijelu trbuha?
meni je tako zadnja 2 tjedna i iako znam da je to "normalno", zabrinjava me da moji Dabrosstoni samo "odgađaju" neki veći izljev (zna se od čega :( )
šta vi mislite?

happygirl
04.06.2008., 23:23
maja 78
ja nemam takav osjećaj ni pritisak ali sam čitala o točno tom simptomu kao normalnom. Šaljem ti ono bitno iz knjige o tome:

"...Ono što osjećate vjerojatno je implantacija fetusa, pojačan dotok krvi, debljanje sluznice maternice ili jednostavno njezin rast...."

Nemaj brige, sve 5! Mengu nećeš dobit još dugo :lol:

Naomi
04.06.2008., 23:58
maya78, meni je bilo bas tako neki dan. Bila sam 100% uvjerena da cu vidjeti krv svaki put kad sam isla na WC. Ma, vec sam se bila psihicki pripremila na najgore. Ali eto, hvala bogu, sve je jos uvijek na svom mjestu i danas nista slicno ne osjecam. Osim sto mi se vec jedno 10-tak dana gadi sva ziva hrana i tu si ne mogu pomoci. Samo mi voce pase. :(

dupinić
06.06.2008., 09:38
ja sam bas taj osjecaj imala dosta dugo, do nekog 7. tj, pa je preslo u laganiji pritisak koji sad nije stalno, nego s prekidima.
onih dana kad sam mislila da cu dobiti, tako me bolilo da sam popila ketonale misleci da dobivam m. i tjednima sam isla na wc misleci kako cu ipak vidit m. simptomi su bas isti.

Naomi
27.07.2008., 19:12
Pozdrav cure. Malo podizem ovu temu jer sam zadnjih dva dana u groznom strahu. Sad sam na kraju 13. tjedna i nemam nikakvih simptoma. :( Trbuh mi je napet, ali nije bas narastao; grudi me ne bole, cak su jucer bile hladnije na dodir (prije su bile vruce, teske), sad su nekako manje. Nije mi vise slabo tijekom poslije podneva kako je to znalo biti ranije, nemam neka posebno izrazena gadjenja prema hrani kao sto sam imala prije. Jednom rijecju, ne osjecam se trudnom. Jako se bojim i stvarno ne znam sta da radim. Pregled mi je zakazan za 11.8., do tad mog doktora nema. Do sad je na svim pregledima sve bilo OK s bebicom. Ima li tko kakav pametan savjet? Slicno iskustvo?
Hvala unaprijed.

Drejka
27.07.2008., 20:03
Ja od samog početka trudnoće nemam skoro nikakve simptome (sad sam 11+3). Malo napete cike i u zadnjih deset dana sam napuhnuta ko žaba :x , što god pojedem samo se napuhnem. Trbuh mi je malo narastao ali od klope a ne od trudnoće. Baš sam maloprije MM rekla da se uoće ne osjećam trudno. Zapravo, ni ne znam kakav ti taj "trudni" osjećaj trebao biti :/ Naomi, mislim da se zbog ne imanja simptoma ili prestanka imanja istih ne bi trebala sekirati jer kažu da se početni trudnički simptomi s vremenom ublažavaju pa i na kraju u potpunosti nestaju.
A imam li pametan savjet? Pa imam.......opusti se :P Ovaj smajlić je zapravo najmjenjen meni jer ja mrzim kad mi netko savjetuje da se opustim! Ali mislim da stvarno ništa drugo bolje ne možeš napraviti. Nemoj misliti ništa negativno i uživaj do slijedećeg pregleda kada će ti gin reći da je sve super :love:

Indi
27.07.2008., 21:31
Naomi draga, nemoj brinuti. Meni je gađenje prema hrani trajalo valjda 5 dana, koliko i osjetljivost na mirise. Nije mi se spavalo uopće, nisam bila umorna, nisam povraćala,a grudi mi počele biti bolne i pomalo bujati tek oko 8.tjedna. Zapravo jedini simptom koji sam imala je bila glad. Sad sam u 25.tjedan i stomak mi se izbočio tek u zadnjih 7 dana, tj. izgleda kao da sam trudna 3.mjeseca, tako da kad sam bila doista trudna 3.mjeseca se jedva vidio. Zapravo, tek sad se doista osjećam trudno.
Sad su velike hormonalne promjene u tvome tijelu i može se dogoditi da ti se grudi i malo ispušu, pa opet napnu...znači promjenjivost zna biti prilično uobičajna i stoga ne brini i uživaj u trudnoći, a već za koji tjedan ćeš pomalo početi osjećati "škakuljanje" svoje bebice što će ti osvijestiti osjećaj da si trudna.

:love: :heart:

Naomi
27.07.2008., 22:34
Indi i Drejka, cure hvala vam puno na brzim odgovorima. Nadam se da ce vam se pozlatiti rijeci i da ce sve biti OK s mojom bebicom. Ja sam se vec pripremila na najgore. Mozda sam luda, mozda nisam, vidjet cemo na sljedecem pregledu. Puno mi znaci vasa podrska. :* :love: :heart:

ASTRA
27.07.2008., 23:46
Bit će sve u redu, naomi! :love:

Naomi
29.07.2008., 14:53
ASTRA, :*

rebeca
31.07.2008., 19:51
Ja sam 5+6, i sutra mi je uzv. Najviše sam osjetila umor, stomak mi je više nateknut, to može biti i zbog stimulacije, inače 1 kg., se meni vidi., gladna sam uvijek i malo prije sam jedva uspijela doći do kupatila ispovraćala sam sve živo što sam danas pojela. Ja se sad pitam koliko će ovo trajati, stvarno je koma. Sad me muči i kiselina poslije povraćancije, ne znam s čim ću to ublažiti. K tome u subotu idem na GO, baš me zanima kako će to izgledati. Traju li te mučnine po cijeli dan :?

dundo
31.07.2008., 22:55
joj curke moje drage jadne mi ne valja kada nam je muka ne valja kada nam nije muka :lol:
Takva sam i ja ako mi je muka onda zapomažem i cvilim po kući a ako mi nije muka onda se ne usudim dignuti iz kreveta od straha da možda nešto nije kako treba. Ali sigurno će sve biti kako treba pa ćemo sljedeće godine raspravljati o tome da li beba treba spavati 30 ili 35 min :* svima

pirica
16.11.2008., 20:01
evo malo podižem temu, ja nemam nikakvih smptoma T. do jučer su me grudi bolile jučer i danas ništa i sad sam sva u brizi. toliko smo čekali ovu T da bi ja sada sve "čari" koje ona nosi, ali ništa

Loryblue
16.11.2008., 22:38
evo malo podižem temu, ja nemam nikakvih smptoma T. do jučer su me grudi bolile jučer i danas ništa i sad sam sva u brizi. toliko smo čekali ovu T da bi ja sada sve "čari" koje ona nosi, ali ništa

aaaaaaaa mislim da je meni promakla ova divna vijest :oops:
čestitam ti :* od :heart:

kod tebe je isto kao i kod mene. da me nije zabrinilo što mi nema M ja stvarno ne bi nikad niti promislila da sam trudna. prvo: s mm-om se nisam sastala u dane za koje sam ja uvik tvrdila kako su mi plodni (jesu šiš, ni čut) nego odmah nakon prošle M. jedan jedini put u cili misec dana.

prsi su me bolile kao pred M, čak su me i leđa rasturala i nekako sam bila cila živčikus (ovo je bilo i kad sam L. nosila na početku T).

onda sam napravila test i otkrila T. :D
i jučer sam bila u dr. i nešto mi nije jasno:
po meni i zadnjoj M koja je bila 5.10 trudna sam (s današnjim danom) 5+7. po uzv-u i veličini ploda sam 6+5. šta tu neštima? femur je 6,6mm, srce se jučer odlično čulo :D jedino je gastacijska poprilično razvučena (umrla sam od straha kad mi je to kazao). plod je u jednom dijelu vrećice a ona je izdužena ko elipsa :? :? je li to opasno?
dobila sam dabroston jer me stalno nešto probada s live strane (tu imam miom na jajniku) pa eto čisto prevencije radi.
što se tiče gastacijske dr. kaže kako za sada neće ništa govorit ali je imao takav slučaj di se tek kasnije otkrila blizanačka trudnoća.

ostaluih simptoma nemam. ali nisam ih imala ni u prvoj T. ni mučnine, ma ništa. T mi bila ko iz bajke. :heart:

cowgirl
17.11.2008., 10:19
Pirica, ja sam sada u 25. tjednu, a jedini simptomi su: beba se miče :heart:, a i trbuh mi je narastao.

Od početka zapravo nemam nekih simptoma, čak ni bolnih grudi.

Nisam čak ni test radila kad sam ipak posumnjala da bih možda mogla biti trudna, već odmah vadila betu.
Iskreno, mislila sam da imam neku bolest i da zato nisam dobila mengu.

I mi smo jako dugo čekali, ali vjeruj mi, još je ljepše bez mučnina i sličnih divota.

Čestitam :D .

Linda
17.11.2008., 10:41
Loryblue, čestitam na trudnoći :love: :heart:

jučer sam bila u dr. i nešto mi nije jasno:
po meni i zadnjoj M koja je bila 5.10 trudna sam (s današnjim danom) 5+7. po uzv-u i veličini ploda sam 6+5. šta tu neštima? femur je 6,6mm, srce se jučer odlično čulo

Iako se doktori drže datuma zm k'o pijan plota, on uopće nije siguran pokazatelj duljine trudnoće. I sama si rekla da nisi ostala trudna kad si očekivala da su ti plodni dani (recimo oko 14. dana), već odmah iza menge (recimo 7. dan) i to ti je taman sedam dana dulja trudnoća od onoga što će ti doktor stalno računati. Nemaš stvarno što brinuti, tim više što ćeš ovako vjerojatno "ranije" roditi od termina, pa nema opasnosti od indukcije, a niti da te plaše da je beba premala, oko "prevelike" nitko neće dramiti.

Kod mene je obrnuti slučaj- ostala sam trudna 31. dc, na dan kad sam bila sigurna da ću dobiti m, zato smo se i "zaletjeli", znači puna dva tjedna poslije očekivane ovulacije. Moj gin. isto računa termin po zm, a ja cijelo vrijeme tupim da sam dva tjedna manje trudna, što bebica školski prati. Obećao je da me neće slati ni na kakvu indukciju i da će se stalno pratiti razvoj bebe i po tome se ravnati, ali dosta mi je već što stalno piše krivi termin, pa sam spremna na prepucavanje pred kraj.

Pirice i ostale cure bez simptoma, uživajte samo... tako sam i ja u prve dvije trudnoće pomalo zavidjela onima koje su se trudno osjećale, a ja k'o zmaj. Sad bogme znam što znači osjećati se trudno i bogme bih se mijenjala za ono prije.

Superman
17.11.2008., 12:44

pirica, ma uživaj lijepo u trudnoći bez trudničkih tegoba! Evo, ja sam navršila 12. tjedana trudnoće, od prvog dana nemam baš nikakvih simptoma, da ne idem povremeno na UZV ne bih imala pojma da maleno čudo raste u mojoj maternici!
Uživaj, draga i ne brini!

pirica
17.11.2008., 18:50
malo ste me utješile, hvala :heart:
nakon uzv-a je sve super a već sutradan si postavljam 1001. pitanje, šta ako ovo, šta ako ono. mislila sam da ću bit najsretnija na svijetu kad vidim +, a sad me napali neki strahovi

tonili
17.11.2008., 20:38
Pirice i mene gotovo svakodnevno opali neki novi strah!!! I isto nemam nekih posebnih simptoma - čak sam i poželjela malo jače mučnine ( luda baba, što ćeš!)!
Ma moramo jednostavno otkačit i užiiiivaaaaat u svojim bebicama!!!!

uporna
17.11.2008., 21:42
malo ste me utješile, hvala :heart:
nakon uzv-a je sve super a već sutradan si postavljam 1001. pitanje, šta ako ovo, šta ako ono. mislila sam da ću bit najsretnija na svijetu kad vidim +, a sad me napali neki strahovi

Draga moja tako je to kod nas mpo-ovki: Da mi je + pa ćemo lako a onda tek kreće ringišpil :* :love:
Probaj se opustiti i uživati u samoj činjenici da si trudna i da se vidjelo srčeko i polako ćeš dogurati i do 9.-tog mjeseca. :love:

dundo
17.11.2008., 23:13
ja sam već zaključila da trudnički hormoni čudno djeluju na mozak. Ja sam si prestala zamišljati svakakve strahote tek kada se beba počela stalno micati ( sva sreća pa je jako živa tako da se javi svojoj mamici bar jednom u pola sata)

Charlie
18.11.2008., 18:30
pirice :love: bit će sve OK sutra! Pa srčeko ste već vidjeli. I kad to sutra potvrdite lijepo ćeš početi uživati u trudnoći, dan po dan...

Malo OT ali ne mogu se suzdržati: Loryblue :D čestitam!

Betty
13.06.2010., 09:13
Evo i mene sa istim mukama . Ne osjecam apsolutno nista !! Grudi su mi bile malo vece i evo danas ( 6+3) su se smanjile . OK nisam ni imala neke simptome , ali sada bas ista ali nista ne osjecam. Da nije onih 3000 testova sto sam uradila do sada zaklela bih se da mi samo kasni ... :-( U petak idem na UZV , mislim da cu poluditi do tada...

principesa
13.06.2010., 09:41
ja sam sad 9 tjedana, i dalje ne osjećam NIŠTA....strašno glupav je osjećaj i nemrem dočekat UZV da vidim jel beba stavrno tu...:-/

andreja
13.06.2010., 10:06
ni ja do 8tt nisam imala ni jedan jedini simptom trudnoće. da nisam vadila betu i napravila test ne bi ni znala da sam tudna...e sa 8tt su mi počele mučnine(grozne,cijelodnevne),ogadila mi se kava i cigareta8-).
mučnine su trajale sve do 13tt i preko noći nestale...od ostalih simptoma (kojekavih) nisam imala ništa,pa čak ni bolne grudi(još ni dan,danas),a evo me u 35tt. zato curke nema uzrujavanja,jer razlika je od organizma do organizma...uživajte u trudnoći,i želim vam sve naj,naj!!!

CUUuu
13.06.2010., 10:50
Cure drage, ja imam mučnine, koje srećom lagano prestaju, sad sam 9+4, ali moram Vam reći da mi te mučnine ništa ne pomažu u tome da se osjetim trudnom - samo imam osjećaj da sam bolesna. Ja isto jedva čekam idući uzv za 10 dana, a kad se bebe počnu migoljit, onda ćemo se i mi valjda osjećati malo trudnije

anamar
17.06.2010., 22:15
draga Betty, čestitam ti jer si napokon dočekala svoje zlato :heart:
i vibram dobre vibre za sutrašnji uzv
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
nek te prati zdravlje i sreća

Optimisticna
17.06.2010., 22:23
I ja zavidim curama koje lako nose svoju dječicu. Na početku sam jedva čekala i osluškivala svoje tijelo, sada mi je već svega dosta a tek završavam prvo tromjesečje.
Moj savijet im je da uživaju u svakom trenu, da jedu što im se jede, da se kreću i uživaju ljetu....
Moja gin je oduševljena što imam mučnine ( što jači simptomi trudnoće, to "čvršća" trudnoća-glupost) grudi su za dva broja veće, da ne govorim o naprezanju nad wc školjkom. Trebala bih kao mirovati i poslje svakog napora mi se čini da ću pobaciti. Osječam se umorno, bolesno, ružno (počela mi je ispadati kosa)....
Djevojke, bitan je plusić na testu, i da srčeko kuca. Dao bog da sve nosite bezbolno, sretno i veselo!!

pomikaki
18.06.2010., 10:26
Naomi, nema druge nego odmarati se što više, i opustiti se :love: ne mora biti da je ništa loše, mnoge žene nemaju izražene simptome trudnoće, tako ni ja, pa je bilo sve u redu.

pomikaki
18.06.2010., 10:32
ups :oops: Naomi je valjda već rodila...

mmilenica
09.05.2011., 16:02
zdravo svima jas sam nova htela bih vas da poz i oprostite na moje greske nisam bas dobra sa hrvatskom jezikom ja sam iz makedonije ali mi nemamo vakve temi na nasi sajtove pa resila sam da vas pitam nesto sta me muci.Ja i moj suprug smo radili na bebu tri mesecu no u aprilu smo zaustali on nije bio kuci cejelu mejsecu radili smo u plodnih denovima.Ali meni mi ipak dosao jedan dan kasnije napravila sam test bio negativan no sledeci nedejli kad mi zavrsio poceo nesto da mi se gadi i zadnim satima i sad imam gadejne ako ne svaki dan svaki drugi .trebao mi dodziti na 3 maj no jos mi nije a imam cudnu trbuh sam obe strane jajnika su tvrde i polkuruzno dolni deo trbuha nemam nikakve simptome jel je moguce da se uhvatilo a ja da neznam pozzz hvalam vam unapred

ardnas
09.05.2011., 21:39
Dobro došla.
Moguće je, napravi test to ti je najbolje i znat ćeš brzo.

kaja26
09.05.2011., 23:57
hej cure nova sam na forumu .Trudna san 7tjedana ,i moja trudnoća je bez simptoma . da nije bila potpomognuto začeće sigurno se nebi ničemu nadala

krvavica
10.05.2011., 08:52
Danas sam 14. tjedan. I ja sam se pitala cijelo prvo tromjesečje da li je to to i da li je sve u redu... Kako sam prošlu trudnoću imala missed sa 10 tjedana, također bez ikakvih neugoda, sad pušem i na hladno, a to što nemam nikakvih simptoma me zapravo dodatno zbunjuje umjesto da budem zahvalna da sam jedna od tih koje prođu lišo. Čudne smo mi biljke... Kad nema simptoma, brinemo se zašto ih nema, kad su simptomi tu, brinemo se zašto su tu i kad će prestati... Ne možemo si pomoći, izgleda.

Cure, sretno!

Tonkaa
10.05.2011., 12:25
29.3. je bila zadnja M. ciklus mi je inače 28-30 dana. 11.4. smo imali odnos, a taj dan bi mi bila ovulaciju u nekim idealnim uvjetima. 18. dpo sam napravila test koji je bio negativan, ponovila sam 21 dpo i bio je pozitivan, al neka slabašna crtica se nazirala, otišla sam sljedeći dan kod dr i tamo je test bio opet negativan i rekli su mi da najvjerojatnije nije ništa, istu večer sam napravila opet test koji se pokazao pozitivnim nakon 20 min, ali to bi bio nevažeći rezultat, pa sam ponovila opet sljedeći dan 23 dpo i pozitivan. U petak sam bila opet kod dr napravila mi je ultrazvuk-25 dpo ili po M bi to trebalo biti 5 tj i 3 dana i rekla je da na jajniku vidi žuto tijelo, što znači da sam ovulirala, al endometrij je vrlo tanak i vjerojatno ću kroz nekih tjedan dana dobiti M, znači nema gestacijske vrećice nigdje, a koliko znam trebala bi se vidjet...a kad smo napravile test opet pozitivan ?!? nemam nikakvih simptoma osim što su mi sise napete i u donjem dijelu trbuha mi je lagani pritisak.... totalno ću poluditi više od tog isčekivanja dali sam trudna ili ne?! :/

Tonkaa
10.05.2011., 12:31
29.3. je bila zadnja M. ciklus mi je inače 28-30 dana. 11.4. smo imali odnos, a taj dan bi mi bila ovulaciju u nekim idealnim uvjetima. 18. dpo sam napravila test koji je bio negativan, ponovila sam 21 dpo i bio je pozitivan, al neka slabašna crtica se nazirala, otišla sam sljedeći dan kod dr i tamo je test bio opet negativan i rekli su mi da najvjerojatnije nije ništa, istu večer sam napravila opet test koji se pokazao pozitivnim nakon 20 min, ali to bi bio nevažeći rezultat, pa sam ponovila opet sljedeći dan 23 dpo i pozitivan. U petak sam bila opet kod dr napravila mi je ultrazvuk-25 dpo ili po M bi to trebalo biti 5 tj i 3 dana i rekla je da na jajniku vidi žuto tijelo, što znači da sam ovulirala, al endometrij je vrlo tanak i vjerojatno ću kroz nekih tjedan dana dobiti M, znači nema gestacijske vrećice nigdje, a koliko znam trebala bi se vidjet...a kad smo napravile test opet pozitivan ?!? nemam nikakvih simptoma osim što su mi sise napete i u donjem dijelu trbuha mi je lagani pritisak.... totalno ću poluditi više od tog isčekivanja dali sam trudna ili ne?! :/

donna
24.07.2012., 17:11
ja isto evo već dva dana mi nije mučnina a do prije dva dana sam umirala...ne kužim kak to varira.moguće je da mi je malko bolje jer sam bila na masaži zbog jakih glavobolja pa da se sad i ovo malko smirilo....a jesmo mi žene,ne valja kad nam je muka,na valja kad nije muka hahahaha kad sam sva u drami zbog prošlog puta...

KIKA27
24.07.2012., 20:14
Evo ja sam danas u 27 tt, hvala Bogu sve je u redu i sve po ps-u što bi rekli! Ja sam bila jedna od onih koja je živjela u uvjerenju da svakoj ženi mora biti slabo, ili da svakoj barem mora nešto smrditi ili pak nateknu grudi! Mislila da sam da je to obavezno i na kraju, sam trudna punih 6 mjeseci i BEZ JEDNOG JEDINOG SIMPTOMA kroz cijelu trudnoću. Dakle, baš ništa! Da nema ultrazvuka i ovog veselog dječaka u mom trbuhu, ne bi znala ni vjerovala da sam trudna. Zato cure moje bez panike i budite sretne da je tako! Ja se ne bi mjenjala ni za mučnine, ni natečene noge i cice, niti smrad....ma ništa! Moje je mišljenja da ovo može biti samo dobar znak, nikako loš! :)

donna
26.07.2012., 11:33
ajde malko mi je lakše :-)

zvjezdica0205
09.11.2012., 23:18
e curke, ja bih voljela druziti se s vama, kad sam citala ove postove jednostavno samo pozeljela da budem dio toga buduci da sam nervozna zbog ovog perioda... :)
u vrijeme kad sam trebala dobiti mengu prvo mi je poceo smedji iscjedak a kasnije je bilo i krvi otprilije trajalo 3 ili 4 dana, a inace menga mi traje 7-8 dana. i od tada nemam nikakvih simtoma, nista! cekam jos koji dan pa cu uraditi test ja se nadam plusicu pravo sam :zbunj:ako ovako nastavim moracu otici kod :psiholog:jer jaako zelim postati :mama:
:neznam: sta da radim da mi prodje vrijeme do testa, a mislite li da mi je rano da radim. trebala sam imati mengu 1.10....

kristina_zg
07.01.2013., 22:47
Oba puta simptomi kao pred mengu..bol u donjem dijelu leđa i trbuhu..i sad su ti isti simptomi pa se nadam da je to to. :-)