PDA

Pogledaj cijelu verziju : Dokumentacija komplikacije, RD, produljenje RD

Stranice : 1 2 [3]

Cheerilee
20.01.2017., 08:48
Veci bi bil prosjek, zato bi isla raditi....

Cheerilee
20.01.2017., 08:48
Idem na hzzo svakak samo sam htjela cuti iskustva....

jelena.O
20.01.2017., 11:36
sad reci odluku srv ili puno, za oboje ti treba pristanak poslodavca , pa onda papire nosiš na hzzo, ako ideš na cijelo svakak prebaci pravo na muža.

Cheerilee
20.01.2017., 12:00
Poslodavac se slaze,
A muz ce traziti pola radnog vremena za trece dojete s poteskocama, ali tek doj ja svoje porijesim...

jelena.O
20.01.2017., 12:53
ne to rješavajte odma paralelno ako ti ideš na puno radno, ako ideš na polovično onda s 28 danom prije termina pišeš sebi bolovanje, a njemu daješ polovično

pazi da uvijek netko ima ili srv ili njegu, jer kod ne smije biti prekida

Eci
28.06.2017., 08:35
Pozdrav,
Meni sada nije jasno, tu je netko napisao da je uvijet staza da bi se dobile komplikacije u iznosu place 12 mj u komadu ili 18 u zadnje 2 g. A ja sam nasla podatak da se radi o 9 mj u komadu ili 12 mj u 2 god. Znate li koji je podatak tocan?

jelena.O
29.06.2017., 11:45
a jesi li gledala datum na koji se veže?

Eci
30.06.2017., 13:55
Ovo sto sam nasla piše na stranicama hzzo ali nisam nasla konkretno za trudničko bolovanje nego opcenito bolovanje.

tanja37
04.07.2017., 16:51
Ne znam da li je ovo prava tema za ovo pitanje, ali probati ću. Ovako - treće dijete rođeno je u ožujku 2014. Vraćam se raditi na pola rv i pola porodiljni u veljači 2015. Tako radim do 1.12.2015. Dalje prekidam taj status i radim normalno puno radno vrijeme. Šta sada mogu sa ostalim porodiljnim? Što ako ostanem bez posla tj.ne produže mi ugovor, mogu li ponovo aktivirati to pravo? Imam li kakvo pravo onda na naknadu? Trebam li prvo na burzu?

sejla
27.07.2017., 07:07
Pozz, htjela bih provjeriti ako netko zna što sve treba za produženje porodiljnog na idućih 6 mj? Samo ispuniti zahtjev u Jukićevoj ili treba još nešto predati? Može muž umjesto mene ili moram ja?
Drugo dijete, nisam u stalnom radnom odnosu, primam 1600kn tj sad će biti 2400.
Hvala

anđeo26012013
27.07.2017., 17:08
ako si na porodiljnom kao nezaposlena onda bi trebala imati porodiljni od godinu dana koji se ne preodužuje,to rade samo zaposlene,bar je tako bilo 2014

sejla
28.07.2017., 07:07
Hvala andeo, da prvi put sam bila u radnom odnosu pa mi je vj zato ostalo da se produžuje nakon prvih 6mj. :-)

anđeo26012013
30.11.2017., 11:38
Da li tko zna da li bi imala pravo na 100 posto komplikacije s obzirom da sam sad imala prekid od 6 mj,nisam radila....prije je bilo 9 mj u komadu ili 12 mj unutar dvije godine staža,ok to unutar dvije godine imam,ali prošli put mi je bio prekid od 5mj,zanima me da li igra ulogu to što sam bila više od 6 mj i nekih 6 dana??

holideja
03.01.2018., 16:15
Pozdrav,imam pitanje vezano za isplatu naknade za komplikacije.od ponedjeljka,8.1 otvorit ću komplikacije.vidjela sam da naknada sjeda oko 20-og u mjesecu ako se do. 5 u mjesecu donese potrebna dokumentacija.malo mi je nejasno da li je naknada u tom mjesecu za taj tekući mjesec ili mjesec prije?tj.ako sam ja dobro shvatila ja u prvom mjesecu ne bi dobila naknadu a onda u 2.mj za 1. I 2. ili samo prvi mjesec?
I još jedno pitanje-ukoliko budem cijelo vrijeme na komplikacijama mogu li zakonski iskoristiti novi godišnji(zatvorit komplikacije i iskoristiti godišnji prije otvaranja porodiljnog?)nadam se da nisam previše zakomplicirala :) i unaprijed hvala na odgovoru!

martinaP
03.01.2018., 21:41
Pozdrav,imam pitanje vezano za isplatu naknade za komplikacije.od ponedjeljka,8.1 otvorit ću komplikacije.vidjela sam da naknada sjeda oko 20-og u mjesecu ako se do. 5 u mjesecu donese potrebna dokumentacija.malo mi je nejasno da li je naknada u tom mjesecu za taj tekući mjesec ili mjesec prije?tj.ako sam ja dobro shvatila ja u prvom mjesecu ne bi dobila naknadu a onda u 2.mj za 1. I 2. ili samo prvi mjesec?
I još jedno pitanje-ukoliko budem cijelo vrijeme na komplikacijama mogu li zakonski iskoristiti novi godišnji(zatvorit komplikacije i iskoristiti godišnji prije otvaranja porodiljnog?)nadam se da nisam previše zakomplicirala :) i unaprijed hvala na odgovoru!

Doznake ces predati pocetkom veljace, i naknadu za dio sijecnja u kojem si na komplikacijama ces dobiti oko 18.2.

Pretpostavljam da mozes prekinuti komplikacije, iskoristiti go, pa onda opet otvoriti komplikacije ili porodiljni, ali ne znam kako ti to utjece na visinu naknade. Zasto najprije ne iskoristis sav go pa tek onda otvoris komplikacije?

holideja
04.01.2018., 08:41
Doznake ces predati pocetkom veljace, i naknadu za dio sijecnja u kojem si na komplikacijama ces dobiti oko 18.2.

Pretpostavljam da mozes prekinuti komplikacije, iskoristiti go, pa onda opet otvoriti komplikacije ili porodiljni, ali ne znam kako ti to utjece na visinu naknade. Zasto najprije ne iskoristis sav go pa tek onda otvoris komplikacije?
Hvala ti na odgovoru.iskreno sad sam tek počela razmišljati o svim opcijama jer sam osvijestila da se vjerojatno neću vraćati na posao.i sad mi nije jasno,meni je termin 30.7,dakle okvirno bi 15.6 otvorila porodiljni.i imam mjesec dana godišnjeg dakle otprilike bi od 15.5-15.6 bila na godisnjem.jel to znači da bi onda jer bi mi bile isplaćene dvije plaće ,pola za peti,pola za sesti(nama u firmi plaća za tekući mjesec sjeda krajem tog mjeseca)da bi mi te dvije polovice ustvari ušle u prosjek 6 isplata?a ne cijela plaća?

holideja
04.01.2018., 08:44
Ili mogu npr koristiti godišnji cijeli mjesec,npr 1.5 do 1.6 pa opet komplikacije pa porodiljni?

Vrci
04.01.2018., 08:48
Smijes prekinuti komplikacije na manje od 30 dana bez da nosis novi obrazac placa.
Ali meni gin to nije bila sklona napraviti, radi kontrola

holideja
04.01.2018., 16:00
Hvala Vrci!moram onda vidjeti kako mi je najpametnije iskoristiti taj godišnji.

Beti3
04.01.2018., 16:36
To što se zove "komplikacije u trudnoći" je bolovanje, poput svih ostalih bolovanja. Dakle, nije nešto što "otvaraš" i prekidaš po želji ili po datumu. Naprotiv,muljanje sa komplikacijama u trudnoći je kažnjivo (kao i bilo koje muljanje sa bolovanjima).
Bolovanje otvara liječnik na temelju dijagnoze. Trudnoća nije dijagnoza za otvaranje bolovanja. Tek ako se zakomplicira, postaje dijagnoza. Liječnik može prekinuti bolovanje u trudnoći ako nestanu komplikacije.

Potpuno sam za to da trudnica ne radi ako joj nije dobro na poslu, ali nisam za taj mentalitet: "otvorit ću bolovanje, samo zato jer sam trudna".

martinaP
04.01.2018., 17:05
Potpuno stoji ovo sto Beti pise. Zato se ni lijecnici bas ne zele igrati s otvaranjem i zatvaranjem komplikacija po zelji, sami riskiraju probleme sa HZZO-om.

Drugo je kad se zbilja vracas neko vrijeme raditi. Npr. u prvoj trudnoci bila sam na komplikacijama od 7. do 14. tjedna trudnoce, onda se vratila raditi i radila do porodiljnog. Jer razlog za bolovanje vise nije postojao.

holideja
04.01.2018., 18:25
To što se zove "komplikacije u trudnoći" je bolovanje, poput svih ostalih bolovanja. Dakle, nije nešto što "otvaraš" i prekidaš po želji ili po datumu. Naprotiv,muljanje sa komplikacijama u trudnoći je kažnjivo (kao i bilo koje muljanje sa bolovanjima).
Bolovanje otvara liječnik na temelju dijagnoze. Trudnoća nije dijagnoza za otvaranje bolovanja. Tek ako se zakomplicira, postaje dijagnoza. Liječnik može prekinuti bolovanje u trudnoći ako nestanu komplikacije.

Potpuno sam za to da trudnica ne radi ako joj nije dobro na poslu, ali nisam za taj mentalitet: "otvorit ću bolovanje, samo zato jer sam trudna".
Ne znam Jel ovo išlo mene ali ako je,cisto da razjasnimo da ja nisam neka balavica koja nije svjesna ozbiljnosti komplikacija u trudnoći niti sam tražila razjašnjenje istog.samo sam tražila odgovor koje su mogucnost mog ZAKONSKOG i potpuno legalnog korištenja neiskorištenog godišnjeg.

holideja
04.01.2018., 18:29
Ne znam Jel ovo išlo mene ali ako je,cisto da razjasnimo da ja nisam neka balavica koja nije svjesna ozbiljnosti komplikacija u trudnoći niti sam tražila razjašnjenje istog.samo sam tražila odgovor koje su mogucnost mog ZAKONSKOG i potpuno legalnog korištenja neiskorištenog godišnjeg.

A da ne pričam o tome da iz mog posta nije jasno kakav posao radim i da znam da samim time plus uz komplikacije koje imam sasvim vjerojatno da se neću vratiti na posao.dakle,necu biti na komplikacijama cijelu trudnoću po mojoj želji i narudžbi.

Bluebella
07.02.2018., 15:41
pozdrav svima,
imam jednu nedoumicu vezano za komplikacije u trudnoći i bolovanje.
sa zadnjim danom 2017 sam uzela godišnji koji sam planirala koristiti tjedan dana, međutim u međuvremenu sam završila u bolnici zbog komplikacija i izvjesno je da se više neću vratiti na posao do navršenih godinu dana djeteta. sa poslodavcem sam dogovorila da ću koristiti svih 30 radnih dana godišnjeg za 2018 pa tek onda otvoriti bolovanje.
moj godišnji završava 12.2.2018 te sam poslodavca tražila ER1 obrazac koji nosim na hzzo. kolegica iz računovodstva mi je računala za zadnjih 6 mj razdoblje od srpnja do prosinca. plaću koja je isplaćena za siječanj nije uzela u obzir jer bolovanje otvaram u veljači pa se kao taj mjesec ne računa, također je računala samo osnovicu plaće (bez bonusa i regresa koje su oporezive isplate uz plaću, znači moj poslodavac je platio doprinose na iznose bonusa i regresa).
moje pitanje je da li je u ER obrzac trebala ići i plaća za siječanj, jer taj mjesec sam cijeli radila, odnosno koristila godišnji?
i da li u obračun ulazi samo osnovica ili se gleda cijela bruto isplata?
hvala

Vrci
07.02.2018., 17:10
Uvijek ulazi placa isplacena mjesec prije otvaranja komplikacija.

Ako otvaras u veljaci, bilo kad od prvog do zadnjeg dana u mjesecu, gleda se zadnja placa isplacena u sijecnju, tj.za prosinac