PDA

Pogledaj cijelu verziju : KLOMIFEN-vaša iskustva!

Stranice : [1] 2 3

ZJENA
03.05.2005., 18:49
Curke bila sam prošli mjesec na Klomifenu (5 dana 2 tablete). Doc mi je rekao da kako su dvije ins. bile neuspješne da ćemo se malo "poigrati" s Klomifenom. Iako pravih razloga za uzimanje Klomifena i nije bilo dogovorno smo udlučili "ajmo probati"! Šta me u stvari zanima: ciklus mi je trajao neobično dugo čak 33 dana, inače 27-28 dana. Tri dana (31-33) imala sam blagi smeđkasti iscjedak koji je postajao svaki dan tamniji i intenzivniji..... Da li ste imale slična iskustva?

Jelka
03.05.2005., 19:49
Meni je ovo bio prvi ciklus s Klomifenima i još nije završio pa ne znam ti reći.

A kod kojeg si ti doktora? I koji vam je sad ratni plan?

Mirta30
03.05.2005., 21:34
Ja sam bila dva ciklusa na Klomifenima. Prvi ništa, a u drugom ciklusu smo stvorili bebicu.
Sretno :D

ZJENA
03.05.2005., 22:16
Mirta koji je bio tvoj razlog uzimanja Klomifena? Naime moja je prija imala problema sa skraćenim ciklusima i niskim progesteronom, nakon druge ture Klomifena dobila je blizance. Jelka, inseminacije radim u Splitu, a prema planu IVF u 11 mj. kod Lučija na VV. Za mene i MM kažu da smo OK, ma vidi vraga, a tri godine ne mogu zatrudnjeti! Zato nismo mi OK, nego oni neznaju u čemu je problem! :cry: :(

04.05.2005., 14:12
Zjena tako slično i nama kažu(bez obzira na povišen prl. i pcos,kao da se to sredit)pa ništa.
Što se tiće klomifena uzimala sam ga 4 puta pred inseminacije ,mislim da sam imala otprilike 3-5 folikula što mislim da je ok.Kad bi došlo vrijeme ovulacije jako me trbuh bolio,bila bi sva natećena.....Sad ga već duže vrijeme nisam uzimala.Želim ti puno sreće i jednog :angel: !!!

Mirta30
04.05.2005., 17:47
Mirta koji je bio tvoj razlog uzimanja Klomifena? Naime moja je prija imala problema sa skraćenim ciklusima i niskim progesteronom, nakon druge ture Klomifena dobila je blizance. Jelka, inseminacije radim u Splitu, a prema planu IVF u 11 mj. kod Lučija na VV. Za mene i MM kažu da smo OK, ma vidi vraga, a tri godine ne mogu zatrudnjeti! Zato nismo mi OK, nego oni neznaju u čemu je problem! :cry: :(

PCOS - neredoviti ciklusi od 28-68 dana. MM je OK.

MELICA SNELICA
05.09.2006., 18:48
JA SAM UPRAVO REAGIRALA NA PRVU KURU KLOMIFENA I OSTALA TRUDNA. NAVODNO OD KLOMIFENA VRLO ČESTO SE MOGU DOBITI DVOJKE, IMA LI TKO TAKVA ISKUSTVA I U KOJEM POSTOTKU SE TO DOGAĐA. NAIME JOŠ MI JE PRERANO NA UZV. ( 5 TJEDAN). :love:

andiko
06.09.2006., 07:42
melica, čestitam od srca :D

Garfy
06.09.2006., 07:53
Curke bila sam prošli mjesec na Klomifenu (5 dana 2 tablete). Doc mi je rekao da kako su dvije ins. bile neuspješne da ćemo se malo "poigrati" s Klomifenom. Iako pravih razloga za uzimanje Klomifena i nije bilo dogovorno smo udlučili "ajmo probati"! Šta me u stvari zanima: ciklus mi je trajao neobično dugo čak 33 dana, inače 27-28 dana. Tri dana (31-33) imala sam blagi smeđkasti iscjedak koji je postajao svaki dan tamniji i intenzivniji..... Da li ste imale slična iskustva?

Ja sam ga uzimala 3 mjeseca i ciklusi su bili u redu. Ima žena kojima on produljuje cikluse. Da li si imala folikula u ciklusu s klomifenima?
Šta se tiče smeđkastog iscjetka ne bi bilo loše provjeriti progesteron?

fjora
06.09.2006., 09:10
Garfy, uzmi u obzir da je žena ovo pisala prije više od godinu dana, a netko je obnovio temu.

silvija
06.09.2006., 17:40
Melica cestitam ti :D , ja nisam bila takve srece ali ne predajemo se mi lako.
Sada jedno pitanje zna li ko gdje u Zadru ima kupiti menopur i koliko
kosta? Hvala cure unaprijed
(vidim da imamo nove smailice bas su fora :evil: :shock: :P :D :lol: 8) :/ :? :* :love: :heart: :saint: :oops: :x )

MELICA SNELICA
06.09.2006., 19:47
silvija,neznam o čemu je riječ,nikad čula.no,moja priča ti je jako neobična naime,cjeli život imam PCOS i uvjek neredovne cikluse.kada sam odlučila da MM ja želimo bebu,otišla prvom giniću koji mi je ODMAH dao klomifen i odmah se i uhvatilo.a svugdje čitam da ginići nedaju dok ne prodje god.prirodnog pokušavanja,a ovaj meni uvalio odmah klomifen .i što ako sad bude višeplodna trudnoća,ajme

Garfy
07.09.2006., 12:35
Garfy, uzmi u obzir da je žena ovo pisala prije više od godinu dana, a netko je obnovio temu.

A joj. nisam uopće vidila godinu. :oops:

silvija
07.09.2006., 12:54
Vidis Meli kod mene ti je toalno obratno nego tebi. Meni menstruacije uvijek tocne skoro u minut, sve super prohodno (bila na laparoskopiji) MM isto normozospermija sve super a opet ne ide i to tako vec 4god. Sada cekam za par dana jeli mi iseminacija uspila ako nije (a imam osjecaj da nije) idemo opet sa klomifen+menopur+stoperica i tako dok ne stigne jedan mali :saint:

silvija
07.09.2006., 12:57
Zaboravila sam te pitati koliko si imala folikula posli klomifena, ja sam ih uvijek imala po 1 na svakom?

MELICA SNELICA
07.09.2006., 19:03
Bok Silvi!svaka čast za toliku snagu!ma kakvi folikuli,niš ja nisam pratila,samo je ginić rekao da sam jako dobro reagirala na klomifen.Očito!smo mene je pucala panika jer je to neka jaka"droga"čim je dosta popiti 10 tableta u 5 dana.i što je konačna dijagnoza kod tebe,kako ta medicina može klonirati a nemože pomoći oplodnju!!!užas!PUSA

silvija
07.09.2006., 22:47
Bog Melica
Koliko si trudna? Ajde ako i budu blizici neces se vise morati sekirati za drugi put (sala). Kod nas ti je dijagnoza sterilitet primarius (ja mislim da se tako pise).Ma klomifen ti i nije bas nesto jako, procitala sam da neke zene uopce nisu reagirale na njega. Ne sekiraj se koliko ih je da je samo da je sve u redu.Ja sam sad isto imala 2 i volila bi da su mi se oba dva ulovila nego da nema nijednog. Sretno, obavjesti me kad budes znala . A sad opusti se i uzivaj sad je tvoje vrijeme.

tanjama
12.09.2006., 13:39
zanima me kada se gin odluci za klomifen!Naime mi pokusavamo 9 mjeseci, ali jos nista!Prije 2 mjeseca stavljala sam utrice, ali nazalost nista, tako da ovaj mjesec 12dc moram na folikulometriju!Kada je trenutak za klomifen?

luce st
12.09.2006., 13:59
To sve ovisi o dr. Ja sam nakon 1. godine bezuspješnog pokušavanja došla kod jedne dr. sa željom da mi radi folikulometriju, odnosno da mi utvrdi da li imam normalne ovulacije. One me pregledala i rekla da nevidi ništa i da nemam ovulaciju i odmah dala klomifene - kao - oni će sve to riješiti. Ustvari radilo se o tome da se njoj nije radila folikulometrija jer je imala gužvu, da su meni u to vrijeme bili kratki ciklusi i da mi je ovulacija vjerojatno bila dan dva prije tog famoznog ultrazvuka. Istoj toj dr. nije palo na pamet da me pošalje na testiranje hormona, nego sam to sama učinila i promjenila dr. Klomifeni su lijekovi koje sam najteže podnosila (napuhanost, bolovi u trbuhu, nervoza, razdražljivost) i koje doktori daju jer su najbrže i naj jeftinije riješenje. Uzimanje klomifena mora obavezno biti pračeno sa folikulometrijom - što dosta doktora ne radi. Tako da mali oprez pri biranju dr. ne škodi ....

karla
03.10.2006., 14:25
Cure, oživljavam stari topic..

Danas sam dobila nalaze hormona, koji upućuju koliko ja kužim stvari, na PCO.

Htjela bih sljedeći mjesec probati s klomifenom, pa me zanima da li klomifen pomaže kod pco (estradiol mi je ok), naravno pod uvjetom da sve drugo štima!

ina33
03.10.2006., 14:30
Klomifen ti pomaže da imaš ovulaciju, znači mislim da pomaže u PCO-u :). Sretno!

Lidali
03.10.2006., 18:13
A da o tome pospikaš sa svojim dokom? ;)

karla
04.10.2006., 17:15
Hvala cure,

ma ja sam samo nestrpljiva (znate kako je :P ), naručena sam kod doc-a tek 19.-og, a onda ću ga udaviti sa 10000 pitanja.

Hvala za sad, nadam se da će taj čudesni klomifen učiniti svoje!

pusa svima!

anchi
05.10.2006., 17:21
Kod mene je klomifen učinio svoje! Nakon prvog ciklusa- došao Vedran. Dijagnoza:PCOS! Sretno!!! ;)

karla
06.10.2006., 15:56
Sad malo čitam, pa me ulovio strah..

od nalaza za doca imam samo svoje hormone, papu i nalaz spermiograma, a htjela bi već slijedeći mjesec na klomifen.

Jel prije klomifena nužno ići utvrditi prohodnost jajnika?

Ja na to stvarno ne bi htjela ići!!

ina33
06.10.2006., 16:09
Ako su ti jajovodi neprohodni, bojim se da nema koristi od klomifena. Ali, tko kaže da su neprohodni :). Ovdje ćeš naći svakakvih feedbackova - i da su ginići na tome inzistirali i da nisu. By the book bi bilo da se to mora prvo odraditi. Ali, vjerojatno ovisi o puno subjektivnih faktora (žurba, godine itd.) pa su neki to i preskočili.

ina33
06.10.2006., 16:11
Ili ako ti je dr. ustanovio neki drugi jednoznačni razlog neplodnosti (npr. PCOS).

karla
06.10.2006., 16:16
Da, imam PCOS i nemam ovulacije, gin. mi je rekla da će me odmah staviti na klomifen, al sad mi je zbrisala na porodiljni i sad sam "razmještena" kod drugog doc-a kod kojeg još nikad nisam bila, pa ne znam kako će reagirati.

Ali ako kažeš da nije nužno, super!

Hvala puno na odgovoru! :love:

I btw, najljepše čestitke svim novim (i starim) trudnicama! :heart:

kikic
06.10.2006., 19:47
Karla kakve su ti vrijednosti LH i FSH?

karla
07.10.2006., 23:07
Baš sam prije par dana dobila nalaze, 4. d.c.:

Estradiol 141 (20-240)
LH 8 (1- 8
FSH 6 (2-10)

Druge hormone ovaj mjesec nisam vadila, ali su mi inaće svi bili ok.

Koliko mi se čini fsh i lh bi trebali biti obrnutih vrijednosti da bi došlo do ovulacije :/

karla
09.10.2006., 14:34
cure, kako vam se čine moji nalazi, jel bi moglo biti O ovaj mjesec ? :?

bubimira
18.10.2006., 22:17
Molim vas curke, trebala bi info za nekog meni jako dragog a tko ne posta ovdje.

Možete li mi reći na kojem pincipu djeluje klomifen? Pretpostavljam da je to neka hormonska terapija. ima li kakvih nuspojava?

Da li je moguće da doc propiše ovu terapiju ako je ženski nalaz ok a muški -smanjen broj spermija u ejakulatu?

Mirta30
18.10.2006., 22:40
STIMULATOR OVULACIJE
KVALITATIVNI I KVANTITATIVNI SASTAV

Jedna tableta sadržava 50 mg klomifen-citrata.
Pomoćne tvari: laktoza, saharoza, boja E172.
PAKOVANJE

Klomifen tablete se primjenjuju:
- za indukciju ovulacije kod anovulacijske i oligoovulacijske neplodnosti u žena (uključujući in vitro fertilizaciju),
- kod disfunkcije žutog tijela,
- kao test ovulacije,
- u liječenju neplodnosti muškaraca s oligospermijom, te u dijagnostici abnormalnosti osovine hipotalamus-hipofiza-gonade u muškaraca.

Liječenje klomifenom može biti uspješno samo ako je žena sposobna za ovulaciju, ako ima normalnu jetrenu funkciju i normalno lučenje estrogena (vaginalni bris, biopsija endometrija, procjena estrogena u serumu i u urinu, krvarenje kao reakcija na liječenje progesteronom), te ako je njezin partner plodan. Niže razine endogenog estrogena, mada nepoželjne, ne sprječavaju uspješno liječenje. Liječenje je bezuspješno kod primarne pituitarne ili ovarijalne disfunkcije. Liječenje klomifenom nije zamjensko liječenje za ostale poremećaje čija je posljedica ovulacijska disfunkcija, kao što su na primjer bolesti štitnjače ili nadbubrežne žlijezde.
KONTRAINDIKACIJE

Klomifen tablete ne smiju se primijeniti u slučaju kad postoji:
- preosjetljivost na klomifen-citrat ili na neki od pomoćnih sastojaka lijeka;
- trudnoća;
- bolest jetre ili oštećenje jetrene funkcije u anamnezi;
- cista jajnika (osim ako se radi o sindromu policističnih jajnika);
- vaginalno krvarenje nerazjašnjene etiologije;
- poremećaj funkcije štitne ili nadbubrežne žlijezde, prisutna organska intrakranijalna
lezija;
- karcinom endometrija;
- aktivni tromboflebitis;
- mentalna depresija.
MJERE OPREZA

Prije početka liječenja Klomifen tabletama valja načiniti detaljnu pretragu zdjeličnih organa, a tijekom liječenja te između dva terapijska ciklusa, isključiti eventualno povećanje jajnika, razvoj ciste jajnika ili postojanje trudnoće.
Osobe koje uzimaju Klomifen tablete moraju obratiti pozornost na svaku pojavu boli u trbuhu ili zdjelici, porast tjelesne mase, osjećaj nelagode ili nadutosti u donjem dijelu trbuha. To mogu biti simptomi povećanja jajnika i mogućeg razvoja ciste jajnika, te u vrlo rijetkim slučajevima razvoja sindroma hiperstimulacije jajnika.
Ako dođe do povećanja jajnika, liječenje valja prekinuti i ponovo započeti tek kad se jajnici vrate na prijašnju veličinu i to manjom dozom od prethodne.
Bolesnice valja prije početka liječenja upozoriti na mogućnost pojave višestruke trudnoće.
Ako se tijekom liječenja Klomifen tabletama jave smetnje vida, terapiju valja odmah prekinuti i izvršiti okulistički pregled.
Svaku pojavu vaginalnog krvarenja za vrijeme terapije Klomifen tabletama, a koja je nerazjašnjene etiologije, valja istražiti da bi se isključilo eventualno postojanje neoplastične lezije.
INTERAKCIJE

Nisu poznate interakcije s drugim lijekovima.
POSEBNA UPOZORENJA
TRUDNOĆA

Klomifen tablete se ne smiju primijeniti u trudnoći.
DOJENJE

Nije poznato izlučuje li se klomifen u majčino mlijeko, međutim zna se da suprimira laktaciju.
UTJECAJ NA SPOSOBNOST UPRAVLJANJA VOZILIMA I STROJEVIMA

Potreban je oprez pri upravljanju vozilima i strojevima u osoba koje primjenjuju Klomifen tablete, zbog mogućih smetnji vida.

Poseban oprez potreban je u osoba s povećanom osjetljivošću na hipofizarne gonadotropine i bolesnica s policističnim jajnicima, u kojih je najčešće potrebno smanjiti dozu i skratiti duljinu primjene lijeka; u bolesnica s miomom maternice u kojih primjena Klomifen tableta može potencirati rast već prisutnog mioma; u bolesnica s dugotrajnom anovulacijom u kojih primjeni Klomifen tableta obavezno treba prethoditi biopsija endometrija, zbog povećane učestalosti patoloških promjena sluznice maternice; u bolesnica s endometriozom u kojih moguću korist primjene Klomifen tableta u liječenju neplodnosti valja procijeniti u odnosu na mogući rizik za pogoršanje tijeka endometrioze.
DOZIRANJE I NAČIN PRIMJENE
DOZIRANJE U SVRHU INDUKCIJE OVULACIJE

Uobičajena početna doza u liječenju neplodnosti u žena iznosi 50 mg klomifena (1 tableta) na dan tijekom 5 dana, počevši od 5. (petog) dana menstruacijskog ciklusa ili bilo kojeg dana, ako se radi o amenoreji. Maksimalna dnevna doza iznosi 200-250 mg klomifena.
U slučaju da nastupi ovulacija, ali ne i trudnoća, dozu u narednim ciklusima ne treba povećavati. Kod bolesnica koje će reagirati na terapiju klomifenom, ovulacija nastupa najčešće već u prvom ciklusu. Ovulacija obično nastupa 5-10 dana, u većini slučajeva 7 dana nakon posljednjeg dana liječenja. U rijetkim slučajevima ovulacija može nastupiti i 14 dana nakon posljednjeg dana liječenja. Za uspjeh liječenja važno je planirati koitus u očekivano vrijeme ovulacije.
U slučaju izostanka ovulacije, sljedeći ciklus započinje se dozom od 100 mg klomifena (2 tablete) na dan tijekom 5 dana. Svaki sljedeći ciklus valja započeti u razmaku od najmanje 30 dana od prethodnog, dozom za 50 mg većom od prethodne.
U slučaju izostanka ovulacije ne preporučuje se nastavak liječenja nakon trećeg ciklusa, zbog povećana rizika od nastanka nuspojava. U tom slučaju potrebno je ponovno razmotriti dijagnozu ili pokušati primjenu kombinirane terapije. U tu svrhu primjenjuje se kombinacija s humanim menopauzalnim gonadotropinom i/ili s humanim korionskim gonadotropinom.
Kod in vitro fertilizacije, klomifen se primjenjuje u dozi od 50-150 mg/dan tijekom 5 dana, počevši 3.-5. dana ciklusa. Uz klomifen se u tom slučaju primjenjuje i humani menopauzalni gonadotropinom i to počevši zadnjeg dana primjene klomifena ili odmah nakon završetka primjene klomifena.
DOZIRANJE U MUŠKARACA S OLIGOSPERMIJOM

U muškaraca s urednom funkcijom osovine hipofiza-hipotalamus-gonade te normalnom koncentracijom folikulostimulacijskog hormona u serumu, primjenjuje se 25 mg/dan tijekom 25 dana, nakon čega slijedi stanka od 5 dana. Ovaj ciklus može se ponavljati. Kod nekih bolesnika potrebno je dozu klomifena povećati na 50 mg/dan.
PREDOZIRANJE

U slučaju prekoračenja preporučene doze mogu se javiti mučnina, povraćanje, vazomotorno crvenilo, zamućenje vida, skotomi, povećanje jajnika s bolovima u zdjelici i donjem dijelu trbuha.
U slučaju pojave nekih od navedenih simptoma, treba prekinuti primjenu Klomifen tableta i obratiti se liječniku!
NUSPOJAVE

Pri preporučenom doziranju nuspojave su vrlo rijetke. Čini se da je njihova učestalost razmjerna primijenjenoj dozi i duljini trajanja liječenja. Uglavnom su reverzibilne prirode i iščezavaju ubrzo nakon ukidanja terapije.
Najčešće nuspojave su povećanje jajnika, valovi vrućine koji podsjećaju na menopauzalni simptom, te osjećaj nelagode ili boli u donjem dijelu trbuha praćene ponekad mučninom i povraćanjem.
Mogu se javiti prolazne smetnje kao zamućenje vida, a vrlo rijetko katarakta. Kožne reakcije u obliku urtikarija, osipa, svrbeža, javljaju se rijetko, a vrlo rijetko može se primijetiti lagana alopecija. Nuspojave sa strane središnjeg živčanog sustava javljaju se vrlo rijetko, a mogu biti vrtoglavica, blaga glavobolja i depresija.
Od nekomplicirana povećanja jajnika valja razlikovati sindrom hiperstimulacije jajnika koji se može javiti u bolesnica koje primaju lijekove za stimulaciju ovulacije, iako vrlo rijetko u bolesnica u kojih se primjenjuje samo klomifen. Sindrom je karakteriziran jakim povećanjem vaskularne permeabilnosti koja može rezultirati brzim nakupljanjem tekućine u peritonealnoj šupljini, toraksu i eventualno perikardu. Rani znaci upozorenja razvoja sindroma hiperstimulacije jajnika su: jaka bol u zdjelici, mučnina, povraćanje i porast tjelesne mase. Osim toga mogući su i sljedeći simptomi: bol i napetost u trbuhu, gastrointestinalni simptomi uključujući mučninu, povraćanje i proljev, jako povećanje jajnika, značajan porast tjelesne mase, dispnea i oligurija. Klinički se može ustanoviti hipovolemija, hemokoncentracija, elektrolitski disbalans, ascites, hemoperitoneum, pleuralni izljev, hidrotoraks, akutni pulmonalni distres i znaci tromboembolije.
U slučaju nuspojave, treba se obratiti liječniku ili ljekarniku!
ROK VALJANOSTI

Otisnut je na pakovanju.
Lijek se ne smije primijeniti nakon isteka roka valjanosti!
NAČIN ČUVANJA LIJEKA

Čuvati pri temperaturi do 25

bubimira
18.10.2006., 22:44
Mirta :*
Hvala!

stelerina
19.10.2006., 09:03
Evo i mene k vama. PCOS odkad znam za sebe, nikad doktori nisu pridavali tome paznju, na ultrazvuku mi je jednom rekao imate ovulaciju na desnom jajniku i to je bilo to. Tak da sam do jucer zivjela u uvjerenju da imam bar nekakve ovulacije, makar nikakvih drugih naznaka O nije bilo (sluzi i sl.)
Uglavnom jucer me dr. Kos pregledao, osim sto su mi jajnici ko svicarski sir nemam ni O :( poslao me na vadenje hormona 3-5dc. Ono sto je mene zbunilo i rastuzilo je sto je kao terapiju spomenuo samo Diane35 i to 3-6mj a nakon toga eventualno injekcije za stimuliranje ovulacije.
A ja bi silom klomifen, al kao to je po njemu zastarjela metoda...

Kad izvadim hormone spremam se sa svim nalazima na VV, jer ne znam sta drugo :?

gejsha
19.10.2006., 11:06
Koliko se dugo vi trudite (oprosti mozda si negdje pisala ali nisam pratila)
kod nas je 2.5 god. cc. i ja sam pila diana 35 ali ja sam to radila popijem 3 mjeseca pa pauza pa 3 mjeseca pa pauza ali svejedeno se nakupilo godina :( nakon toga promjenila gin. probali 2 mjeseca s klomifenom nista i sad me poslala gore pa cemo vidjeti sto me očekuje..

linaxx
24.10.2006., 14:20
imam 25 g. nemam redovitu menstruaciju,redovto idem kod ginekologa koji veli da je sve u redu , lab.nalaz hormone je skoro normalan :) ali pokazuje blago cistčne jajnike, imam višak 10 kila , zanima me dali ću imati poblema s trudnoćom s obziro da imam menstruaciju 2-3 puta godišnje,)pila sam kont. pilile koje su mi iazivale menstraciju ali sam dobila nispojavu erytem kože pa sam prestala po preporuci liječnika)
Još samo da napomen da u zadnje vrjeme uspijem odbiti menstruaciju homeopatskim pripravcima...
Nadam se da je ntko razumio moje pitanje!!!

Hvala

fritulica1
24.10.2006., 15:00
evo i mene s pitanjima..Što podrazumijeva oligospermiju? MM ima dijagnozu oligozoospermija, možda bi njemu mogao pomoći klomifen :? Inače razmišljam o icsi-ju u prirodnom ciklusu pa me zanima da li se i u tom slučaju pije klomifen kao stimulator jajnika...Čula sam dosta priča s sretnim završetkom baš zahvaljujući klomifenu..

Dodirko
29.08.2008., 16:29
Imam pitanje o Klomifenu pa ne bi otvarala novi naslov...

Da li je tko od vas pio klomifene od 2DC?

nikka
29.08.2008., 16:32
Ja od 3-7 dc.

Pepita
29.08.2008., 17:32
Imam pitanje o Klomifenu pa ne bi otvarala novi naslov...

Da li je tko od vas pio klomifene od 2DC?

I ja drugi put od 3-7 dc i to samo 1 tbl zbog prijašnjeg lošeg iskustva. Pila sam ga kad sam išla s prvim IVF-om.

Prvi put sam pila prije godinu i pol dana i to kod ciljanih odnosa. Pila 2 tbl. i završila u bolnicu s jakom hiperstimulacijom.

Klomifen u principu dobro djeluje na žene kojima treba potaknuti jaču ovulaciju, ali nikako nije prijatelj PCOS i zna napraviti itekakvu štetu. Zato bi bilo dobro da cure s PCOS pripaze.
Meni je napravio katastrofu iz koje sam se izvlačila točno tri mjeseca.

zelimo_bebu
29.08.2008., 17:49
Pepi...bolje da ovo nisam čitala :/ ...meni dr R rekao da krenem sa 100 mg dnevno...nisam ga do sada pila, a kaže da imam jajnike nalik na PCO..i da...čekam hormone sa VV pa ćemo onda vidjeti da li sa Klomifenom ili ipak ne...

sretna35
29.08.2008., 18:28
Ja pila jednom od 3dc jednom od 4dc (tome sam se čudila, ali kao i obično poslušala doca). Uvijek dobili jajce i bio transfer, ali beta bila negativna.

Dadica
29.08.2008., 18:46
Evo da i ja podijelim svoje iskustvo!

Prije nego smo MM i ja krenuli na VV odnosno dok još nismo niti znali da imamo onu groznu dijagnozu :evil: , bila sam kod privatnog ginića. Nakon što je me je pregledao i rekao da je sve ok, predložio mi je da probam jedan ciklus sa klomifenom uvjeravajući me da je sa MM sigurno sve u redu i da nema potrebe ići na spermiogram. Ja u to vrijeme i nisam imala nekog pojma o svemu tome :oops: pa sam pristala. Klomifen sam pila od 3 dc. i taj mjesec uopće nisam imala ovulaciju nego sam dobila ogromnu cistu na desnom jajniku, bolio me jako trbuh i mislila sam da ću puknuti. Cista se srećom povukla sama. Idući ciklus više nisam htjela ići sa klomifenom.
Inače, u 6. mjesecu kad sam bila kod dr.L. pitala sam ga za klomifen a on mi je rekao da kako ima trudnoća sa klomifenom ali da ih je manje jer se klomifenom dobiju puno lošiji embriji pa je zato uvijek bolje ići na jaču stimulaciju. S obzirom na dijagnozu kod MM ne želi riskirati pa mi je propisao GONAL F.

Rene2
29.08.2008., 18:50
Ti si imala blagu hiperstimulaciju. Nadam se da ti je ginekolog to sve popratio i čudi me kako nisi bila hospitalizirana.

Dadica
29.08.2008., 18:58
Ti si imala blagu hiperstimulaciju. Nadam se da ti je ginekolog to sve popratio i čudi me kako nisi bila hospitalizirana.

Nažalost on se ponio jako neprofesionalno ali je srećom sve ispalo dobro. Ciklusi su mi u redu a ovulaciju imam svaki mjesec i još samo da nema te dijagnoze..... :(

Dodirko
29.08.2008., 20:14
Klomifen u principu dobro djeluje na žene kojima treba potaknuti jaču ovulaciju, ali nikako nije prijatelj PCOS i zna napraviti itekakvu štetu.

I ovo je meni rekao dr. Radončić. Samo neznam zašto mi je rekao od 2DC. Pitati ću ga još jednom....

Hvala.

Dodirko
29.08.2008., 20:24
Zašto netko pije od 2DC a netko tek od 5DC??

zelimo_bebu
29.08.2008., 20:30
Dodirko zašto ne pitaš dr R na portalu gdje on odgovara?? Joooj baš ste me isplašile s tim Klomifenom... :/

Superman
29.08.2008., 21:00
Evo primjera jajnika nalik na PCO, koji je klomifen nereaktivan. Iako imam neke elemente PCOS, ja sam u kategoriji "low respondera" na klomifen. I s klomifenom i bez njega uvijek samo 1 folikul.....a jednom mi je čak i prilično usporio ciklus.
Curke, nema tu pravila, treba pokušati. Puno toga na ovom našem putu rješava se metodom pokušaja i pogrešaka.

Dodirko
29.08.2008., 22:00
Poslala sam mu SMS....

sretna35
30.08.2008., 10:36
Dodirko mislim da nam propisuju da Klomifen pijemo u različite dane ciklusa zbog toga što su nam ciklusi različitog trajanja, i zbog toga što nam folikuli ne rastu ujednačenom brzinom. Osim toga svaki je ciklus priča za sebe, meni su npr. ljetni ciklusi nešto kraći, a ovulacije žešće. Doktori puno toga vide na ultrazvuku.

Pepita
30.08.2008., 15:23
Pepi...bolje da ovo nisam čitala :/ ...meni dr R rekao da krenem sa 100 mg dnevno...nisam ga do sada pila, a kaže da imam jajnike nalik na PCO..i da...čekam hormone sa VV pa ćemo onda vidjeti da li sa Klomifenom ili ipak ne...

Draga moj slučaj je zaista rijetkost i malo žena reagira ovako burno, ali ipak, možda bi bilo dobro da sa PCOS žena krene sa samo jednom tbl. i ako dobro odreagira onda je lako drugi put dati dozu koja se inače daje, a to su dvije tbl.
Nikad ne znamo kako ćemo reagirati, pa kad već imamo blagodat neke stvari čuti i saznati šteta ih je ne iskoristiti.
Ja sam s 1 tbl. Klomifena super reagirala, dobili smo pet predivnih folikula i 2 js i to sve bez naznaka ikakve hiperstimulacije, a vidiš samo još jedna tbl. više kod mene je napravila katastrofu takvu da sam čak bila hospitalizirana. Tri mjeseca sam se oporavljala.
Ponavljam, moj slučaj je ipak rijetkost i ne dešava se tako često. Meni je moj dr. A rekao da me čak ne bi stimulirao s Gonalima i tim težim stvarima jer da iskreno misli da bi to bila prava katastrofa i za moje zdravlje, a js koje bi dobili ne bi ništa valjale.

pimbli
30.08.2008., 17:14
Dodirko zar ti nemas visok FSH? Meni je MPO doktorka rekla da na visok FSH nikako ne sme da se uzima klomifen. Proveri ti jos jednom sa dr.R, napomeni mu da ti je FSH visok.

zelimo_bebu
30.08.2008., 18:26
Pepi...tosii jamislim...počet ću ja sa 1 tbl pa kako bude...nebih ni ja voljela riskirati..tebi veeelika :* ...sad mi se još više sviđaš otkako te netko tebi drag nahvalio ...b.zara

Pepita
30.08.2008., 18:49
Pepi...tosii jamislim...počet ću ja sa 1 tbl pa kako bude...nebih ni ja voljela riskirati..tebi veeelika :* ...sad mi se još više sviđaš otkako te netko tebi drag nahvalio ...b.zara

:zaljubljen: :*

Dodirko
30.08.2008., 20:41
pimbli upravo me i to brine jer mi je visok FSH i dr. R. to zna i ipak je predložio Klomifene. Stvarno neznam.......

Pinky
30.08.2008., 20:59
1. cuklus - 4. folikula, do kraja izdrzao jedan, 2. ciklus - 3 folikula. lijevo dominantni i dva manja desno...

pippi
01.09.2008., 15:00
Dodirko,
u prošloj stimulaciji bila sam na min. protokolu stimulacije.
Pila sam 2 tbl. klomifena dnevno od 2DC, kasnije menopur i cetrotide.
Imam visoki FSH i dobila sam 3 stanice, što je za mene dobra reakcija.

Inače su mišljenja o klomifenu i visokom FSH jako podijeljena, tako da nema jednoznačne teorije.
Meni je prednost jer mogu puno češće u postupke, nakon protokola sa ogromnim dozama gonadotropina (više od 55) oporavljam se barem 6.mj., a na ovaj način imam više postupaka/pokušaja u godini dana.

ina33
01.09.2008., 15:10
pimbli upravo me i to brine jer mi je visok FSH i dr. R. to zna i ipak je predložio Klomifene. Stvarno neznam.......

Dodirko, kod visokog FSH-a često se bolje zna reagirat tako na blažu stimulaciju (klomifeni), nego na gonale ili menopure.

pippi
01.09.2008., 15:21
Dodirko,
puno sam istraživala temu usporebe minimalne stimulacije i standardnih dugih protokola u slučaju povišenog FSH.
Ako te zanima mogu ti na PP poslati linkove na članke.
Ukratko, zaključak je da za visoke godine ili visoki FSH, minimalna stimulacija daje slične konačne rezultate kao i standardni protokoli (rezultat je % uspješno završenih trudnoća).
Često puta se daje i kao troškovno prihvatljivija alternativa, ili pristup uzimanja manjih doza hormona, što se sve više primjenjuje.

Događa se da je i reakcija bolja (iskustva s našeg foruma).

rikikiki
01.09.2008., 20:19
Dodirko
Kad god sam bila stimulirana gonalima ili menopurima nikad nisam dobila stanicu, dok sam s klomifenom jednom dobila 3 stanice, a drugi puta 1 stanicu. A svoj FSH da ti i ne spominjem ... sve znaš! Slažem se s Pippi, za visoki FSH je najbolja minimalna stimulacija (ili ful jaka, tipa 6-8 ampula dnevno, ali to je veliki šok za organizam pa se ne koristi često), dok standardni protokoli nisu baš neko veselje!
Držim fige :*

Dodirko
01.09.2008., 20:53
Cure :love:

thor
02.09.2008., 12:22
Pozdrav svima,nova sam na forumu i imam jedno pitanje.Prošli mjesec pila sam klomifen na preporuku lječnice opće prakse bez znanja ginekologa jer ona je tri puta zatrudnjela na taj način.Uglavnom moji ciklusi su uvijek redoviti imam 33 godine nikad mi menga nije izostala i češće bi došla ranije nego kasnila.Ovaj mjesec je nema,kasni 12 dana,napravila sam do danas 4 testa na trudnuću i svi su negativni.Postoji li mogućnost da nisam dobila zbog klomifena? :?

rikikiki
02.09.2008., 12:57
Draga thor, preporučila bih ti da proučiš ovu temu:
http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=45486&highlight=klomifen+folikulometrije

a72
04.09.2008., 11:39
Cure, pozdrav i da vam se javim malo ovde jer sam i ja klomifenka...
U potpisu pise ponesto o nama, uglavnom idiopatska neplodnost, prosle godine u nov. missed u 10tj. do trudnoce je doslo uz klomifen, bromergon i dabroston (na terapiji sam bila 3 mj.) I do prve trudnoce, iz koje imam moju veliku curu je doslo poslije 3 god.braka uz klomifen i odmah nakon hsg-koji je bio uredan.
E sad opet ne uspijevamo, i vec treci mj, sam na klomifenu i dabrostonu, prl je ok pa su mi iskljucili bromergon.
Znam da se ide do 6 mjeseci sa klomifenom, ali me interesuju vasa iskustva, do kad stvarno ima smisla ici sa tim. koliko ste dugo bile na klomifenu i sta je sljedeci korak, pretpostavljam IVF.
Zelim vam isto sto i sebi :love:

Pepita
04.09.2008., 13:25
Čekaj, čekaj kako misliš već treći mjesec na Klomifenu???
Koliko je meni poznato Klomifen traje dva ciklusa, onaj drugi ciklus slabije, ali je prisutan njegov utjecaj na ovulaciju. Nakon toga se radi pauza pa nastavlja opet s terapijom.

thor
04.09.2008., 15:42
rikikiki hvala,pročitala sam i znam da se ne preporuča,da sam barem prije potražila neke informacije o klomofenu vjerovatno ga nebi pila na svoju ruku,ali kad ti ga donese doktor opće prakse i proslijedi doktor stomatologije(moja svekrva) i pošalje preko doktora stomatologije(moga muža)misliš da oni barem nešto znaju.Meni i dalje kasni.Danas sam išla vadit betu,rezultati za par sati. :/

Pinky
04.09.2008., 21:15
Koliko je meni poznato Klomifen traje dva ciklusa, onaj drugi ciklus slabije, ali je prisutan njegov utjecaj na ovulaciju. Nakon toga se radi pauza pa nastavlja opet s terapijom.

hmm ja sam zadnja dva ciklusa bila na klomifenu, znaci jedan tribam pauzirat? u ovom ciklusu endometrij mi je bio 14 mm, trolinijski na dan primanja stoperice. to mi se cini ok?

Dodirko
04.09.2008., 21:20
thor Hm... ne bi dala ginekologu da mi popravi zub. Potraži ginekologa bez obzira na sve rodbinske veze doktora.

pirica
04.09.2008., 22:44
ja sam bila 3mj zaredom na klomifenu, i onda pauza (kod dr.A)

ina33
04.09.2008., 22:51
Na VV-u svi doktori uglavnom vrte klomifen 3 ciklusa, onda pauza...

a72
05.09.2008., 11:11
Pepita, malo si me prepala ;) , ali sam vidjela sta su napisale pirica i Ina33, pa mi je malo laknulo,i meni je dr rekla 3 mj.pa pauza...vec sam pomislila da ova moja nesto krivo radi...za par dana cu na folikulometriju pa cu valjda vise znati ,sta i kako dalje...

Pinky
08.09.2008., 15:22
Koliko dugo traje ta pauza? Ja sam 2 mjeseca bila na klomif., sad bi pauzirala 1 mjesec pa nastavila. Je li to ok? :?

dorris
21.09.2008., 21:09
bok svim curama ovdje, ja sam nova al upravo čitam vše komentare o klomifenu i mogu vam reć da ste vi ga vi u malim količinama pile. meni je dr.B. na SD prepisao 5 dnevno od 3-7 dc, reakcija mi je bila super al od trudnoće ni traga :cry: i tako 5 ciklusa u razmaku od 2 mjeseca, plus 3 inseminacije s istom dozom klomifena. trenutno sam na pauzi od par mjeseci pa ću onda na IVF. puno sreće i uspjeha svima vama od sveg srca želim :heart: :heart: :heart: :love:

Lambi
21.09.2008., 21:36
dorris,
svaka od nas reagira na šemu protokola drugačije,veliš i sama da si lijepo reagirala na 5 klomifena dnevno što je i važno s obzirom na tvoj pcos, ali na žalost bez rezultata,recimo ja sam sa 2 klom.,na dan (3-7) dobivala 2-3 folikula i ništa :(
želim ti trudnoću sto prije :love:

zelimo_bebu
22.09.2008., 14:50
Evo ja sam 3 dan na Klomifenu i to 100 mg...osijećam se ok zasada...malo osjetim jajnike i dno leđa (kao da trebam dobiti), a ostalo je ok...
u petak mi je tek folikulometrija pa ćemo vidjeti...

didicro
22.09.2008., 15:03
zelimo_bebu da li piješ 2 x 1 tabletu od 50 mg ili 1 x 2 tablete odjednom?

Držim fige da postupak bude uspješan!

Mali Mimi
22.09.2008., 17:50
Ja sam sa zadnjim klomifenima dobila ciste i sad me one stopaju da idem na IVF, mislim da svakako ne treba predugo biti na tim tabletama meni su lani MPO dr. propisivali to kroz 7 ciklusa i onda sam sad vec u drugom navratu dobila ciste kojih se sad ne mogu rijesiti!
A osim toga cula sam da js. nisu bas neke kvalitete i stvarno ne kuzim zasto su me tako dugo drzali na tome???Inace sam imala uredne ovulacije i nemam PCOS.

Dodirko
22.09.2008., 18:38
Sada i mene zanima da li popijete oba klomifena odjednom?

pirica
22.09.2008., 20:24
ja sam pila oba odjednom

Aurora*
22.09.2008., 21:03

Meni je u vezi ove dileme pomoglo objasnjenje da na to u ovom slucaju treba gledati kao na ukupnu propisanu dozu (50 mg ili 100 mg ili...), a ne kao na pojedinacne tablete. Sto znaci, kao sto necemo jednu tabletu dijeliti na pola i piti je dva puta na dan, tako cemo i dvije propisane tablete uzeti odjednom.

ina33
22.09.2008., 21:06

Ako se dobro sjećam, jednu ujutro, jednu navečer.

zelimo_bebu
22.09.2008., 21:09
A dajte me ne zezajte?????? Ja pijem obje odjednom :? ...rekao mi : pijte 2 tablete kroz 5 dana...ja pretpostavila da treba obje odjednom???

taya
22.09.2008., 21:57
obje odjednom i svaki dan u otprilike isto vrijeme

zelimo_bebu
23.09.2008., 09:43
I ja sam sigurna da je tako jer mi je dr R napisao: Dvije tablete dnevno (100 mg)-citat! pa mi je logika da pijem odjednom....sad sam mirnija :lol:

narnija
23.09.2008., 10:01
Želimo bebu imaš pp pliz odgovori.

Sanjalica
23.09.2008., 18:15
želimo_bebu evo ti i moja iskustva sa klomifenom, stimulacija klomifenom išla je od 3-9 dana ciklusa,obje tablete odjednom na svaka 24 sata,uvjek sam dobro odreagirala čak što se tiče gonla daleko bolje naime jedan pokušaj sam imala sa gonalima.Nažalost od trudnoće ništa. Kada sam spomenula na konsultacijama dr.Vlaisavljeviću kako sam loše reagirala na gonale a super na klomifen čisto da to uzme u obzir prilikom određivanja mog protokola, napravio je iznenađenu facu i rekao da za IVF klomifen ne dolazi u obzir jer on naoko daje veći broj folikula i jajnih stanica ali ne tako kvalitetnih kakvih bi trebalo dobitise uz gonale. Ja sam jako bila zatečena ovom informacijom jer je moj doktor u KBO uvijek bio oduševljen mojom reakcijom i nikad mi nije ovu činjenicu spomenio. Išla sam na 5 AIH stimulacija uvijek klomifenom.Prvi IVF stimulacija gonalima samo tri jajne stanice od čega dvije oplođene i vraćene i sljedeća dva IVF opet klomifen, u drugom pokušaju 4 oplođene a treći je neslavno završio od 7 folikula uspjeli smo punktirati 1 js ostale su se prije raspukle. Nakon toga uzli smo si pauzu i sad nas evo u čekanju Mb.Sory na dužini ali to su moja iskustva sa klomifenom. :heart:

zelimo_bebu
23.09.2008., 20:52
sanjalica...imaš ti dug put draga moja... :love: ...nadam se da ćeš što prije u DOM T...

ZO
23.09.2008., 21:18

Ako se dobro sjećam, jednu ujutro, jednu navečer.
ja moram ovako, napisano mi 2x1, pa mi je prilično jasno da to znači dva puta na dan po jednu....

zelimo_bebu
23.09.2008., 21:31
Ma to je nabolje pitati doca...i ja bi pila ujutro i navečer da mi je napisao 2x1...ali meni napisao dvije tablete na dan (ovako slovima) i u zagradi 100 mg....pa kužim da bi to bilo odjednom... :?

ZO
23.09.2008., 21:35
po ovome što si napisala i meni je logično da piješ obje odjednom...iako se slažem da je najbolje pitat doca uvijek....

BLIZU
25.09.2008., 15:05
bokić ja sam pila prvi put klomifen 2 od jednom kroz 5 dana imala sam dosta problema valjda zato jer mi je bio prvi put imala sam valunge zatvorila sam se napuhnula i na koncu javio mi se 1 folikul na desnom jajniku kraj ciste :?
no utatoč tome napravljena mi je insemenacija i čekam 6.10. da vidim rezultat :roll:

Sanjalica
26.09.2008., 07:15
mislim da nije toliko bitno da li su dva odjednom ili jedan ujutro a jedan navečer nego da se ispoštiva doza od 100 mg unutar 24 sata.
blizu želim ti sreću 06.10. :heart:

Arkana10
30.09.2008., 22:38

Dodirko, kod visokog FSH-a često se bolje zna reagirat tako na blažu stimulaciju (klomifeni), nego na gonale ili menopure.

ovo su i meni rekli
ja sam pila od 2dc.

extremo
01.10.2008., 11:12
Ja idem sutra kod doktora po klomifene, 3. mi je dan ciklusa,i reka je da da će dok sam pod njima raditi postupak, ako ću dobro odreagirati!
Da li to znači, ako dobro odreagiram da ću izbjeći ono pikanje u trbuh?

zelimo_bebu
01.10.2008., 16:22
Pikanje ti nije jako strašno, ako tebe strah onda najbolje da ti netko da. .. jer od Klomifena zna biti stanica ali Gonali recimo daju bolju kvalitetu tih stanica....

extremo
02.10.2008., 10:09
Još ću ja pričekat mjesec dana do klomifena. Na desnom jajniku velika cista pa danas počinjem sa Yasminom i onda idući ciklus klomifen,naravno ako cista prođe!!!Ne ide,pa ne ide!!!

likica_i
08.10.2008., 11:16
Molim za iskustva forumasica. Imam miom na materici. Subserozan na fundusu 4 cm. Pre nekoliko dana sam radila hormonalni status i dr mi je preporucila da pocnem sa klomifenom za stimulaciju posto se ustanovilo da su ovulacije prisutne ali da folikuli ne sazrevaju dovoljno.
Kako klomifen utice na miome. Citala sam da oni od toga jako brzo rastu pa ne znam sta da radim.

necija mama
21.10.2008., 08:48
Klomifen 03-07 dc. Prva dana super, bez simptoma. Treći dan desni jajnik rastura, ali podnošljivo. Imam valunge :lol: , sad znam kak je mojoj mami. Oo što je najgore uhvatila me depresija lagana. Jučer sam cijelu večer plakala. MM se zabrinuo, jel te tak jako boli. Dobro da nismo išli na hitnu. A ja ustvari plakala ne od boli, nego jer me boli i zakaj me baš mora boljet. Ma još dva dana ću izdržat. Danas mi je bol popustila...

ninatz
21.10.2008., 09:05
To što jajnik boli u toku stimulacije, ukoliko bol nije vrlo jaka, nije tako loše. Meni je to uvijek bio znak da reagujem na stimulaciju.
Ja koja sam inače uvijek vesela pod stimulacijom sam :cry: :cry:
Sve je to normalno

extremo
21.10.2008., 09:10
Cure ako se pije klomifen da li to znači da je postupak stimulirani a ne prirodni!

Kjara
21.10.2008., 10:17
extremo na VV postupak s klomifenima zovu prirodni (mada je to blaža stimulacija)

necija mama
21.10.2008., 12:02
To što jajnik boli u toku stimulacije, ukoliko bol nije vrlo jaka, nije tako loše. Meni je to uvijek bio znak da reagujem na stimulaciju.
Ja koja sam inače uvijek vesela pod stimulacijom sam :cry: :cry:
Sve je to normalno

:) Žao mi je što imaš simptome, ali mi je drago jer nisam jedina...

H2O
21.10.2008., 12:48
nicija mama znam kako ti je. :love: danas mi je treći dan na klomifenu i grooozna sam,ne poznajem samu sebe.Čas sam jako ljuta ,čas prestetna ali ovo prvo preovladava.Padam u neku depresiju,plače mi se ....pa kakva ću biti kad budem čekala betu

Probadanje u jajnicima osijetim i ja ,čak mi se bol širi i u leđa :/

necija mama
21.10.2008., 13:53
Probadanje u jajnicima osijetim i ja ,čak mi se bol širi i u leđa :/

Mislila sam da umišljam, ko da će me zaštekat... :)

lberc
21.10.2008., 14:02
Ja bi drugi mjesec isto trebala ići u prirodni ivf sa klomifenom. 3 dc se moram javit doktoru.
Zanima me kak se hoda na folikulometrije,isto svaki drugi dan kao bez stimulacije ili rjeđe?

taya
21.10.2008., 14:44
Ja bi drugi mjesec isto trebala ići u prirodni ivf sa klomifenom. 3 dc se moram javit doktoru.
Zanima me kak se hoda na folikulometrije,isto svaki drugi dan kao bez stimulacije ili rjeđe?

Ja sam išla na početku treći, a poslije svaki drugi dan; 3 folikulometrije prije štoperice.Mislim da to ovisi o brzini kojom folikul raste.

Biene
21.10.2008., 18:48
Ja sam na VV i izricito sam pitala doktora piju li se 2 tablete odjednom. On je odgovorio potvrdno i još dodao da se piju ujutro u isto vrijeme. Klomifen sam uzimala od 3dc do 7dc (2x50mg) i 8dc me naručio na uzv, rekao je da reagiram, ali ništa nije precizirao. Sljedeći uzv mi je 11dc. Mislim da učestalost uzv (folikulometrija) ovisi o reakciji žene.
Inače, dok sam pila klomifene, a i sada osjećam veliki pritisak u jajnicima, no vjerojatno se ne radi o pretjeranoj reakciji jer bi me dr. obavijestio. Primijetila sam i pojavu prišteva i to po leđima gdje ih nikad u životu nisam imala, a i koža lica mi je masnija i kosa mi se brže masti.
E, a raspoloženje je kategorija sam za sebe. :? što će tek biti ako će mi biti potrebna neka jača stimulacija. Već sad žalim svoju okolinu.
Pozdrav svim klomifenkama.

necija mama
23.10.2008., 09:52
Ja sam vjerojatno jedna od onih koja nije reagirala na klomifen...
sad sam se vratila s folikulometrije koje nije bilo, jer se nema šta mjerit...
U subotu idem ponovno, doc me utješio da možda se razvije jedna js do subote... :cry:

Biene
23.10.2008., 20:30
Nicija mama nemoj biti tuzna, možda samo sporije reagiraš.

Sanjalica
23.10.2008., 22:28
evo drage moje da i ja podjelim moja iskustva sa klomifenom, svi moji postupci osim jednog IVF bili su sa klomifenom i uvijek sam oduševila mog lječnika ali na kraju svaki put razočaranje, ja recimo nisam nikako odreagirala na gonale, a kada sam to pomenula u MB doktor Vlaisavljević je bio veoma sumnjičav prema mojoj nereakciji na gonal i super reakciji na klomifen, ma ko bi njih sve pohvatao svaki sa svojim teorijom i praksom.
cure sretno! :heart:

necija mama
24.10.2008., 08:09
Hvala biene...

Biene
24.10.2008., 09:56
Nicija mama, baš pišem i na topicu potpomognuta na vv, izgleda da i ja sporo reagiram jer me i 15dc naručio na uzv. E sad, na dva uzv doc mi je rekao da se nešto događa ali nije spominjao nikakve veličine folikula već samo da će mi ciklus očito biti duži. Ti kažeš da se nema što mjeriti, nemoj tako, mislim da puno ljepše zvuči duži ciklus :lol:
:heart: svima.

necija mama
24.10.2008., 10:37
Hm... duži ciklus, jako dobro, od sada to i ja tako zovem...
Sutra idem opet pa možda se nešto stvorilo...
A čitam i Potpomognutu na VV, pa s obzirom da kaskam sa svojim ciklusom par dana za tobom unaprijed se tješim... :mrgreen:

H2O
24.10.2008., 18:51
Da i ja podijelim svoje iskustvo.Prvi aih kojeg smo radili bio je 16 d.c. sa klomifenom od 5. do 9. d.c..I to je bio bingo,došla je moja malena.
Nakon pet godina idemo dalje ....tri aih 12. d.c. bez uspijeha.
Danas sam bila na folikulometriji za 4 aih.Deseti dan ciklusa endomertij 6 mm,desno folikuli dva po 14 mm , lijevo jedan od 14 mm.U nedelju štoperica i u utorak idem na aih (16.d.c.).Nadam se da će nam i ovaj 16.d.c. uroditi plodom.

A danas osjećam žestoko probadanje u jajnicima,pritisak dole,sva napuhana.Sada sam malo legla jer sam mislila da ću se srušiti.

Denny
25.10.2008., 12:51
Evo cure da se i ja pridružim, imam blagi PCOS i redovite ovulacije, ali je upitna njihova kvaliteta jer su mi se nekolko puta folikuli jednostavno pretvorili u ciste. Klomifen sam počela piti prije dva dana i za sad ne osjećam apsolutno ništa, ni nadutost, ni nervozu - ništa. Nadam se ipak da ću dobro reagirati. Za Klomifen sam čula da poboljšava kvalitetu same ovulacije (ma šta to značilo) i iskreno se nadam da je to istina.

Za nekoliko dana se spremamo na naš prvi AIH. Ne očekujem puno, ali kad bolje razmislim netko mora biti i među onih 15% kojima je usplelo...

Sretno cure! ;)

Biene
25.10.2008., 19:21
H2O obožavam čitati tvoj potpis - 1AIH-bingo, to mi ulijeva toliko nade.
Denny, sto se tiće statistika i inače u životu uvijek razmišljam na način da netko ulazi i u te niske postotke. Pozitivno mišljenje dovest će nas do cilja.
:* svima.

selena
27.10.2008., 15:27
ja osim valunga nisam s klomifenom imala nikakve simptome. Ali nakon inseminacije me boljelo sve, kao nekoliko dana nakon HSG-a, a sad me, 28 DC, bole jajnici i to naročito lijevi na kojem nije bila ovulacija.
Mislim da ni ovaj mjesec neće biti ništa od T, ali zašto me tako boli lijevi jajnik?

selena
01.11.2008., 21:46
naravno da je došla M.

Pitanje: s klomifenom smo dobili jedan folikul, primila sam štopericu kad je bio 19mm, dva dana nakon štoperice više nije bilo folikula, ali nije se jasno vidjelo ni žuto tijelo. nalaz progesterona sedam dana nakon štoperice bio je strahovito nizak, kao da i nije bilo ovulacije. Što se onda dogodilo s tim folikulom?

nikka
02.11.2008., 10:55
Selena :love2:
Vjerojatno je bio prazan...barem ja tako mislim :?

Dodirko
02.11.2008., 10:59
selena Možda je bio prazan folikul.

pupeta
03.11.2008., 11:47
meni je ovo 2 ciklus kako uzimam clomifen,na 12 dan ciklusa mi je bio folikul 18x18mm i sutra popodne me je narucila 17DC.
Rekla mi je da mi samo desni jajnik uzastopno 2 mjeseca reagira na klomifen i da su na njemu ovulacije :/

sto znaci da je folikul prazan,zbog cega i kako to popraviti????? :?

lberc
03.11.2008., 15:00
Ja sam od jučer na klomifenu i osjećam se kao da sam u menopauzi,imam navale vrućina,vrti mi se,sva sam nikakva.

Jel istina da se sa klomifenom ciklus produlji?Meni je transfer bio prvi put
15 dc i drugi put je trebao biti 15 dc,ali je stanica bila loša,nadam se da će i ovaj put tako :mrgreen: .

selena
07.11.2008., 10:58
Cure, možda preuveličavam jer mi se ovo prvi put događa, ali sva sam prestravljena. Uglavnom, pokušali ovaj mjesec opet s klomifenom i danas, 10. DC na lijevom jajniku velika cista 39x45mm. Veli doktor pazite da ne radite nagle pokrete da se ne zarotira, poslije mi kaže kolegica da ako se zarotira cista vade cijeli taj jajnik.
Da li će proći ta cista sa sljedećom M, ili, ako se dogodi trudnoća da li onda uopće može proći kad hormoni tek počnu divljati?! Doktor kaže da vjerojatno hoće, ali njemu sve može i ne može i sve može i ne mora biti od nečega da mu sve manje vjerujem.
Ovo je trebao biti ciklus s inseminacijom i štopericom i utrogestanima i ne znam da li da odustanem od svih tih dodatnih hormona sad kad se ovo dogodilo?
Drage moje rodice, pomozite jer stvarno ne znam što ću!

Inače, pupeta i meni je ovo drugi ciklus s klomifenom i opet folikuli na desnom jajniku. Žao mi je propustiti ovaj ciklus kad sam već popila turu klomifena, ali me je strah a od doktora dobivam sve neke poluinformacije.

BLIZU
07.11.2008., 14:41
bokic ja sam bila na klomifenu 100mg dnevno bila sam ko balon dobila :sick: i nisu mi bas sjeli.bolovi su bili prisutni
na uzv sam imala na desnom jajniku 1 folikul i cistu a na ljevom nista...obavili insem, i to bezuspjesnu a cista se povukla sa . :evil:
zelim ti svu srecu :love:

tesla
08.11.2008., 17:13
Pozdrav svim curama!
Mene zanima što se dogodi kad se ide u prirodni ciklus i doktor dobro tempira štopericu i punkciju (znači prije same punkcije folikul je tu) i nakon punkcije nedobije se jajna stanica?
Da li se može kako predvidjeti -da li je u folikulu stanica ili nije? Mislim kakvim testom na hormon LH ili nešto slično? Kako znamo da li stanice nije bilo ili je pobjegla prilikom punkcije?
Hvala na odgovoru!

nikka
08.11.2008., 17:19
tesla ja mislim da se to može utvrditi vađenjem estradiola u krvi!

Nikita
10.11.2008., 11:51
Bok svima.... evo mene 1x kod vas ... Meni je danas 2 dan na klomifenu, i to 1x2 tab ujutro (VV kod dr. L) prvi put u životu. Ne osjećam nikakve nuspojave (hvala Bogu) zasad. Iskreno, kad sam pročitala šta ste neke od vas doživjele, mama mia, nije mi svejedno, ali ...
..... Bila sam do sada 2x na Gonalima - 3 punkcije, 2 ET, 1 ciljani odnos - rezultat 0.
..... Pa šta reći, osim sretno svima .. čujemo se ... :love:

necija mama
10.11.2008., 13:26
Evo ja nisam odreagirala...
Pila 1x2 3-7dc
Sad krećem sa 1x3

Nikita
18.11.2008., 19:05
Bok svima.... evo mene 1x kod vas ... Meni je danas 2 dan na klomifenu, ..... sretno svima .. čujemo se ... :love:

Evo mene opet nakon završene terapije. Nakon onih 5 dana x 2 tab, još 4 dana pila sam po 1 tab i sve pet. Od nuspojava ništa - kakva bila takva ostala. I da, 2 x me dr. Luc gledao, 1x vidio 3 J, 2x vidio 2 J i nadam se da će tako i ostat do sutra jer idemo na punkciju. pa ćemo vidjeti... pusa, pozdrav svima

H2O
18.11.2008., 22:43
Cure šaljem vam puno čarobnih ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Ja u petak idem na prvu folikulometriju(7.d.c.).Ovaj put nisam na klomifenu već femara.Malo me strah kako ću reagirati :/

anđeo sa neba
19.11.2008., 08:59
Ja sam 1. put na klomifenima i uopće u bilo kakvom postupku, klomifen sam dobila za piti samo 1x1/2 tabletice i to od 3 do 7 DC, a 10 DC na folikumetriju. Pijem ih naveče.Šta mislite o toj mojoj terapiji?

pupeta
19.11.2008., 10:53
evo ja dobila od klomifena isto cistu nije rekla koliku ali mi je rekla da ne iskljucuje ovulaciju i mogucnost zatrudnjivanja i da mi je sluznica 12mm preko centimetar.Sto bi to znacilo?
Ocekujem M i jako me boli po dnu trbuha kao neki pritisak i osjecam bol u lijevom jajniku a cista je na desnom.

necija mama
22.11.2008., 10:42
ja danas krećem sa po 3 klomifena...
Ujutro dva odjednom i popodne jedan...
Žalim svoje bližnje... :lol:
Moram ih pit od 2dc do 6dc, jedino mi je malo čudno što mi je doc rekao da dođem u srijedu što će biti 6dc :?
Jel imao netko takav slučaj
Govorim si da je to mjera predostrožnosti s obzirom da pijem tri tablete...

nena3beba
22.11.2008., 20:05
mozda ce vam biti od koristi moje iskustvo: 2 puta sa klomifenom od 2dc 5x2 sam pila i estradiol mi je bio 1600 i 3600! hiperstimulacija! a onda na svoju ruku jednom probam sa 5x1 klomifen dnevno i bilo ok! estradiol oko 600! idealno-cak 2 jc.

e sad nazalost, posto je spermogram problem, ni ta insemenacija nije uspela...

Denny
24.11.2008., 12:04
Cure molim malu pomoć!
Danas sam počela piti klomifen 2x1 ali sam dobila i neku virozu i temperaturu 37.2 pa me zanima može li to loše utjecati na stimulaciju i smijem li uz klomifen popiti Coldrex ili nešto za prehladu?

nena3beba
24.11.2008., 13:42
ne bi trebalo da ima veze. mislim da mozes. ja sam pila anribiotike zbog enerokoke u vs

MeOnline
24.11.2008., 19:26
Vidim ovdje se puno pricalo o pozitivnim ucincima tog Klomifena...
Ima li ga smisla uzeti na svoju ruku jer mi je vise muka od doktora i njihove sujete i odgovora tipa "nemojte previse citati..", katastrofa.
Pojasnjenje: insuficijencija (nedovoljno) progesterona u luteinskoj fazi ciklusa, polip u maternici, trenutno na Dabrostonima (2 ciklus) nakon kojeg idem na pregled i odluku (u slucaju da polip nije otišao ća) o polipektomiji. Već godinu pokušavamo, ali bezusoješno..znam nekom je to kratko, ali meni je vječnost. BW, meni je 30, njemu 32 g. (spermiogram OK)
Macina trava, Klomifen ili sta vise, pa da "upali"...??? Molim za pomoc!! :(

nena3beba
24.11.2008., 19:38
uh nemoj na svoju ruku. probaj da promenis dr. ili bar isprati folikulometruju i estradiol 1 ciklus -mozda 2 klomifena (standardna doza) budu previse. meni je 1 dnevno bio dovoljan. a nekad i nepotreban.

MeOnline
24.11.2008., 19:46
Folikulometriju radila-sve 5!
Nemam neki izbor doktora, ali pokusacu pronaci nekog u blizini.

Hvala..

Cekam i druge savjete.
Hvala unaprijed!

Denny
24.11.2008., 20:24
Moj ti je savjet da nikako ne uzimaš klomifen na svoju ruku nego samo uz redovitu folikulometriju jer netko sa jednom tabletom dnevno dobije tri folikula, a netko ni sa puno većom dozom neće uopće reagirati. Da ne spominjem ciste koje se mogu razviti iz toga svega.
Osim toga čula sam da klomifen djeluje oko tri mjeseca unaprijed, što znači da sada možeš imati jedan folikul, a sljedeći mjesec više njih uz istu dozu.
Znači samo uz uzv!
Sretno! :heart:

Denny
24.11.2008., 20:54
Što se tiće nedostatka progesterona i meni je bio smanjen pa nakon ovulacije redovito koristim utrogestan i sad je ok.
Imam i miom koji od klomifena može još narasti pa me malo frka i oko toga iako zasad doktor odgađa operaciju.
I mi pokušavamo već tri godine i znam koliko je to frustrirajuće jer je navodno sve OK a opet ništa. Zato ti predlažem da nađeš gin. koji će vas shvatiti ozbiljnije i pomoći vam. Nažalost, moramo se boriti sami. :love:

ZO
25.11.2008., 12:58
Ima li ga smisla uzeti na svoju ruku jer mi je vise muka od doktora i njihove sujete i odgovora tipa "nemojte previse citati..", katastrofa.
Pojasnjenje: insuficijencija (nedovoljno) progesterona u luteinskoj fazi ciklusa, polip u maternici, trenutno na Dabrostonima (2 ciklus) nakon kojeg idem na pregled i odluku (u slucaju da polip nije otišao ća) o polipektomiji. Već godinu pokušavamo, ali bezusoješno..znam nekom je to kratko, ali meni je vječnost. BW, meni je 30, njemu 32 g. (spermiogram OK)
nikako na svoju ruku, ne i ne! nažalost nitko ne može glavom kroz zid iako bi sve to htjele...ako nemaš povjerenja u svog ginekologa odi po drugo mišljenje, pa ćeš vidjeti što i kako dalje...možda napraviti neke pretrage, tipa hormone, sretno :heart:

pirica
25.11.2008., 15:30
http://www.roda.hr/forum/viewtopic.php?t=45486&highlight=klomifen
evo i tema o klomigenu bez folikulometrije pa pročitaj malo šta kažu cure na to :/

Biene
26.11.2008., 12:39
Cure molim malu pomoć!
Danas sam počela piti klomifen 2x1 ali sam dobila i neku virozu i temperaturu 37.2 pa me zanima može li to loše utjecati na stimulaciju i smijem li uz klomifen popiti Coldrex ili nešto za prehladu?
Ja sam prošli tjedan bila na klomifenu a istovremeno sam se i razboljela (temp.37.5, bolni sinusi, grlo, kašalj,..) pila sam 2 dana max flu, lupocetima snižavala temp., sirup protiv kašlja...Tako sam se "nadrogirala" tih dana da uopće nisam osjetila popratne pojave klomifena :lol:
Viroza me je prošla, a mislim da lijekovi nisu imali utjecaja na stimulaciju jer je prema folikulometrijama sve isto kao i u prošlom ciklusu.

tinaka
02.02.2009., 12:19
Sada sam na kurama klomifena i 5DC mi se dogodio izostanak menstruacije, nema je skoro već dva dana, što je za mene :shock: , jer inače su mi ciklusi punih sedam dana!
Jel to normalno uz klomifene ili vrijeme da se zabrinem!? :?

ksena28
02.02.2009., 22:59
ne mogu vjerovat da sam tek sad skontala ovu temu. dok sam uzimale klomifene mislila sam da sam luda. doslovno. valunzi su me prali žešće, a jajnici me nikad nisu boljeli ovoliko (točnije lijevi)... sutra je AIH i u par navrata sam danas jedva stajala...
napuhana sam jako, a sise mi nikad veće! :oops: inače su ogromne, ali sad su ko dva balvana! :shock: na radost mm-a

amyx
02.02.2009., 23:17
ksena28 to ti je još super. A da vidiš sisa i ostalih nuspojava kad kreneš sa utrogestanom

orline
05.02.2009., 23:15
Tinaka, meni je ovo prvi mjesec na Klomifenu, i sem pikanja u donjem stomaku obostrano, nemam drugih simptoma. Mada mislim da mi M jeste dan ranije zavrsila. Veceras pijem zadnju tabletu, pa cemo vidjeti. Folikulometrija tek u nedelju.
Ksena28, kako je proslo?
Ajme majko, meni cice ionako vejike, sta li ce biti do O :lol:

Kadauna
06.02.2009., 12:30
Kako sam ovaj put bila u punom stimuliranom postupku IVF-a, nakon kojeg nije došlo do transfera, jer je bilo samo dvije j.s. koje su se još i dale oploditi, ali se nisu dalje razvijale, dr. A. je rekao da ću ići za 2 mjeseca u poluprirodni (samo klomifen).

Mene zanima da li je bilo cura koje su išle u takav polustimulirani i kako vam je bilo?

Btw. doktor veli da je i on malo skrivio, da me je pogrešno procijenio, davao mi je samo 1,5 gonala. Isto tako misli da mi je punkcijua trebala biti dan ranije. U prvom ivf postupku sam imala 11 j.s.

Dr. je rekao da je iznenađen mojom rekacijom, jer a) nisam bila tužna i b) jer sam samo htjela znati kad i kako dalje.

Hvala na odgovorima,

K.

tinaka
06.02.2009., 15:05
Tinaka, meni je ovo prvi mjesec na Klomifenu, i sem pikanja u donjem stomaku obostrano, nemam drugih simptoma. Mada mislim da mi M jeste dan ranije zavrsila. Veceras pijem zadnju tabletu, pa cemo vidjeti. Folikulometrija tek u nedelju.
Ksena28, kako je proslo?
Vjerujem da ima sretnih zbog ovog zadnjeg :mrgreen:
Ja sam se udebljala skoro tri kile od tih klomifena, mučno mi bilo... baš si nekak ne želim da ih opet moram konzumirati :/

ksena28
06.02.2009., 16:02
ma lako za sve, ali ove dve sekvoje umjesto cica :lol: :lol: :lol: užas!

orline: prošlo je OK, nije bolilo, bilo je brzo i nadam se efikasno

mada... ne znam, jel se vama nekad cure čini da se sve, ali baš sve, urotilo protiv vas? razmišljam da otvorim novu temu sa svojom žalopojkom, ali nije meni ovdje najgore... ali, sve u svemu danas sam loše i to zahvaljujući svojoj doktorici koja me umjesto bolovanja i mirovanja osudila na komisiju zbog inseminacije i njeno izderavanje ...

i ove promjene raspoloženja su od klomifene, jel da

tinaka
06.02.2009., 20:43
Definitivno su promjene raspoloženja od tableta... barem ovih nekoliko dana imam dobar izgovor :mrgreen:

orline
06.02.2009., 21:45
Naravno da su od Klomifena, mislim te promjene raspolozenja, sinoc nisam mogla zaspati, nekako mi koza bila za broj manja, i sve mi je smeatlo, a danas... spavala k'o beba dva sata popodne :oops: i veceras mi sve pozitiva...Ali mi ne smeta, ionako sam sebi cvrsto obecala da ce mi to bit jedine nuspojave 8)
Jedva cekam UZ, bas me interesuje kako cu odreagovati, obzirom da sam daleko od prve mladosti.

orline
06.02.2009., 21:51
Ksena28, kako je proslo?
Vjerujem da ima sretnih zbog ovog zadnjeg :mrgreen:
Ja sam se udebljala skoro tri kile od tih klomifena, mučno mi bilo... baš si nekak ne želim da ih opet moram konzumirati :/

Naravno da ima sretnih :mrgreen:
Ma samo da bude nesto od ovog, izboricu se ja sa njima vec nekako ;)
Skroz sam cool, jer ovo dozivljavam kao neke uvodne pripreme, dok ne skupimo pare za nesto ozbiljnije ( par mjeseci ). Ako Klomid urodi plodom ( ali bukvalno urodi plodom :saint: ) uopste se necu bunit.

MMK
18.05.2009., 09:01
Da li je svejedno u koje doba dana se pije klomifen, ako je to u isto vrijeme ?
Pila bih ga uveče prije spavanja, treba li biti na prazan, pun stomak ili tako nešto ?

Rene2
18.05.2009., 09:31
Ovisi kako ti je doktor rekao. Ja sam u jednom ciklusu pila dvije tablete ujutro, a u ovom sada mi je doktor rekao da pijem jednu ujutro, a jednu navečer.

Možda ovaj put upali.

Inače u klomifenskim ciklusima sam uvijek imala super tanak endometrij (ispod 6mm), a u ovom ciklusu sam dodatno pila omega-3, magnezij, vitamin C (350mg), Andol100, folnu kiselinu, multivitamine i navečer obavezno čašu crnog vina i endometrij je 2 dana prije AIHa bio 8.4mm :D

Sad u drugom dijelu ciklusa nastavljam sve osim vina.

MMK
18.05.2009., 09:37
Ne mogu se sjetiti kako mi je rekao, a pošto ujutro na tašte pijem letrox, bilo bi mi previše ( organizmu ) još i klomifen ujutro, a trebam piti po 1tabletu.
Da li andol piješ na svoju ruku ili ti je dr preporučio, Mg, cveklu i vjerovatno selen zbog iskorištenosti tiroksina ću svakako uključiti, a folnu pijem mjesecima.

hanumica fata
18.05.2009., 09:42
na klinici gdje sam ja pravilo je (kod ovih uobicajenih doza klomifena) da se uzima uvece. objasnjenje je da je apsorpcija lijeka dobra i ujednacena u organizmu koji spava i miruje, sto meni i ima smisla.
takodje kazu da ako se jedna tableta preskoci ili zaboravi, ne uzimati je napreskok, nego sacekati sljedeci termin i normalno produziti.

sretna35
18.05.2009., 09:51
ja bih se samo nadvezala i na ovaj topic da je nakon niza neuspješnih upravo ciklus na klomifenima za mene bio dobitni: 5X2 + 3X1 i evo me 14+2

sretno svim klomifenkama... :heart:

MMK
18.05.2009., 09:57
ja bih se samo nadvezala i na ovaj topic da je nakon niza neuspješnih upravo ciklus na klomifenima za mene bio dobitni: 5X2 + 3X1 i evo me 14+2

Ko melem na moje trenutno duševno stanje, mnogo sreće tebi i tvojoj bebici

Gabi
18.05.2009., 11:04

Meni je ovo 1. IVF s Klomifenom i bilo bi mi jako drago da završi kao tvoj. I kao što MMK kaže, mnogo sreće tebi i tvojoj bebici.

sretna35
18.05.2009., 15:03
MMK i Gabi od srca vam želim dobitne postupke :heart:

bambus99
18.05.2009., 15:37
ja sam trenutno na cekanju bete nakon drugog klomifenskog postupka. prvi put nam nije uspilo. i prvi i drugi put sam pila 5-9 dana menge po dvije na dan, jednu ujutro jednu navecer. sada na zadnjem postupku imala sam 4 folikule pa se toplo nadam da ce jedna biti ona prava

hanumica fata
20.05.2009., 00:01
drage moje kokice, KOLIKO JAJA U PROSJEKU SNESETE NAKON KLOMIFENA?
ovo je ozbiljno pitanje - kod mene vec dva ciklusa po svega dva folikula, a ovaj put samo jedan?!
pa razmisljam da prestanem sa klomifenom (ili bi povecanje doze sa jedne na dvije tablete imalo vise smisla?)
pozdrav

Gabi
20.05.2009., 07:16
Na Klomifenu sam bila 2 puta i imala po 2 folikula. Ali ne znam da li su u njima bile js jer smo išli na AIH. Sad Klomifen uzimam po 3. puta i idemo na IVF...vidjet ćemo. Ma... nek bude i jedan, ali vrijedan.
Sretna35, hvala :love: .

magi7
20.05.2009., 07:35
Bokić,
ja sam bila već 2X na klomifenu i savki put 3 folikula i 2 js. Sad je u tijeku 3 put, a prva folikulometrija mi je 22, pa ćemo vidjeti.

Bab
20.05.2009., 09:20
Bokić

Ja sam samo jednom bila na klomifenima...pila 5x2 i imali smo 2 folikula i 1 JS. Pitala sam dr. da mi poveća dozu ali je reko da neće jer klomifen dosta stanjuje endić...
Tak da ću i drugi postupak biti na istoj dozi...

:*

marči
20.05.2009., 10:21
cure,

kao i na drugim temama postavljamo molbu i upozorenje da ne vibrate i ne čestitate ovdje već da se držite naslova teme.

sretno i dalje!!!

marči

:*

hanumica fata
20.05.2009., 11:45
gabi, magi7, bab
hvala na odgovorima, divne ste!
dobro - znaci to je nekako normalno imati po jedan-dva folikula vise poslije klomifena...mislim da necu traziti doktorici da mi povecava dozu, nego radije da se skidam sa svega i pravim ljetni raspust :heart:

hanumica fata
20.05.2009., 11:48
zaboravila sam jos da prijavim - klomifen zaista osjetno istanjuje endometrij...moja doktorka je rekla da je kao sve super pod klomifenima (sa 11mm pao na 9mm), ali menstruacija je fakticki bila takva da je jedva polovina od ukupne krvi istekla...

MMK
21.05.2009., 09:35
Sinoć počela s klomifenom, pa uskoro napišem iskustva, nadam se da neće biti preloša. Juče po pijaci tražila ananas, pa ga nije bilo.
Mnogo uspjeha svima

MMK
27.05.2009., 10:05
Upravo se vratila sa UVZ-a dr. zadovoljan uz 1 tab dnevno dobili smo 3 folikulića 11 dc. 11,12 i 15 mm endometrij 6,5 mm.
Ja sam se bila malo zabrinula jer od klomifena nisam imala nikakvih nuspojava niti me žigalo, jajnike ni osjetila pomislila sam da uopšte nereagujem. Sada ćemo 2 dana apstinirati i onda u akciju svaki dan.

sretna35
27.05.2009., 10:19
MMK super to je dobra rekacija na Klomifen...sretno...

hanumica fata
27.05.2009., 17:15
dakle, oko dva folikula (evtl. jos jedan za koji vidim da cesto nije zreo) je izgleda normalna reakcija na klomifen...

jos da dodam da na klinici na kojoj sam ja, klomifen daju da se uzima po do sest uzastopnih mjeseci...tek kasnije skidaju zene sa njega zbog tanjenja endometrija. neobicno, kako svaka klinika ima neke svoje 'tikove' :)

zana30
27.05.2009., 21:41
Pozdrav drage moje! Evo, moj prvi klomifenski ciklus je gotov...po dvije tbl od 4.-8-DC po 2 tbl, pa štoperica i ciljani...danas je 28. DC...nadobudno sam napravila betu 11. dan nakon ovulacije i cijelih 1!! Ocaj....Sad ne znam da li da se nadam do sutra ipak....? i da, od tada na utrogestanima...strašnooo......napuhana, cice boolnee, veelike.......horor s ve za bezveze....
vama svima želim puno srece........

GIZMOS
28.05.2009., 10:46
Pozrav! Ja sam jedna od kojih koja je uzela klomifen 2x1 od 5-9 dana ciklusa na svoju ruku i sad čekam rezultate kučne radinosti. Znam da nije bilo pametno, ali kad su mi javili da nisam upisana za AIH iz protesta sama sebi popila klomifene (imala ih kući)

Pa ima li uopče kakvih statistika sa klomfenskim trudnočama? Čula sam nedavno da je to samo gubljenje vremena i da rijeko ko dobro reagira na njih?

ia30
28.05.2009., 10:52
Pozrav! Ja sam jedna od kojih koja je uzela klomifen 2x1 od 5-9 dana ciklusa na svoju ruku i sad čekam rezultate kučne radinosti. Znam da nije bilo pametno, ali kad su mi javili da nisam upisana za AIH iz protesta sama sebi popila klomifene (imala ih kući)

Pa ima li uopče kakvih statistika sa klomfenskim trudnočama? Čula sam nedavno da je to samo gubljenje vremena i da rijeko ko dobro reagira na njih?

mislim da nisi smjela.....postoje statistike gdje su žene reagirala sa po 6js,pa zamisli da se oplodi svih šest,ili hiperstimulacija-a sve je to vrlo moguće!

ia30
28.05.2009., 10:57
evo u prošlom ciklusu s klomifenom sam dobila čak 3js,a inače ne reagiram nešto posebno na stimulaciju....potpuno razumijem kako se osjećaš nakon propalog AIH-a,aliipak oprez s tim tabletama!

MMK
01.06.2009., 08:59
Još neke od pojava koje su mi se desile u ovom klomifenskom ciklusu do sada a 16 dc. je su
- izražena suhoća rodnice ( obično imam izraženu plodnu sluz, ovaj put skoro ništa )
- dobro podnesen klomifen za vrijeme pijenja i malo poslije, ali O sam teško podnijela ( značajna slabost u mišićima i kostima trajala 24 h i kratkotrajna napetost u predjelu jajnika i maternice )
- od poslije O ( neznam 1 ili 2 dana bradavice su mi osjetljive i ukrućene skoro stalno ( to baš i ne kontam zašto )
Nadam se da su ovo normalne popratne pojave !
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Vam za uspješne postupke.

Bab
01.06.2009., 20:18
Evo i mog najfriškijeg iskustva s klomifenom.
Pila sam 5x2 tablete i danas na punkciji dobili 3 JS. :D :D :D
Endo mi je u subotu na zadnjoj folikulometriji bio dosta tanki-3.6 pa sam dobila estrofeme da ga malo udebeljimo.

Inače, nisam imala apsolutno nikakave nuspojave od njega.

točkalica
02.06.2009., 11:11
pozdrav, može jedno pitanje za vas. vidim da svi kad popijete klomifen gledate koliko folikula imate i sl. jel vas to vaš ginekolog naruči što radite??

pitam radi prijateljice-poznanice koja živi na otoku a ginekolog joj u gradu, tako da nije u mogućnosti dolazit prečesto, ali joj ginekologica nije ni spominjala ništa samo joj je dala te tablete i to je to. nije upalilo i nakon par mejseci opet joj je prepislala i to je to.
Jel ima nešto što bi ona mogla učinit bez svog ginekologa, da zna kako to napreduje?
(inače prešla je 40 god.).

hvala

kata1
02.06.2009., 11:21
Točkalica, ja imam 41 g. i na mjestu tvoje prijeteljice nebi gubila vrijeme sa soc gin. nego išla kod strčnijih osoba za neplodnost jer je u tim godinama vrijeme vrlo dragocjeno mjereno u mjesecima, govorim iz
vlastitog iskustva, u klubu 39+ možeš naći dragocjenih info za priju, da joj je sa srećom

točkalica
02.06.2009., 23:19
hvala kata1. inače ona ima već dvoje velike djece tako da se zna da može i njih je rodila i začela bez problema. ginekologica ju je pregledala i kaže da je smanjen broj jajašca, s partnerom je sve u redu.

kata1
03.06.2009., 11:15
točkalica imaš pp

nela.
04.06.2009., 13:26
Bok curke!Evo ja sam danas bila na uzv-u 11 dan ciklusa endić mi je 7mm doktor mi dao estrofem u subotu imam punkciju.jel koja pila te tablete i kolko vam se endić zadebljao.HVALA :?

MMK
14.06.2009., 19:08
Nakon prvog klomifenskog ciklusa ( 5x1) imam dvije crtice na testu, jedna je istina blijeda i jako me strah.

Kadauna
14.06.2009., 19:15
joj MMK :D :D :D

zašto te je strah? Koliko ti je dana prošlo od ovulacije?

Sutra na betu a do tada ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

MMK
14.06.2009., 19:20
Strah me je nemam simtoma, zbog spontanog od prije 1,5 god, a od O je 15 dana. Hvala na lijepim željama, ma sva sam ja zbunjena. Malo mi je nezgodno zbog posla, pa bih b-hcg vadila idući pon. od kad sam na godišnjam.

ovnica29
23.06.2009., 10:42
pozdrav!

imam pitanje za "klomifenke"

meni je danas 16-ti dan poslije ovulacije(bila sam na klomifenima,5x2 i dobila štopericu) i još nema menstruacije....trudna nisam jer sam prije 3 dana vadila betu...

jel može biti da mi je klomifen(a možda i utrogestan,jer sam ga morala stavljati 2x2) produžio lutealnu fazu ciklusa?

kakva su vaša iskustva?
i ja sam užasno nervozna dok uzimam klomifen.....

nela.
23.06.2009., 10:52
Doći će ti svaki čas zna kasniti zbog utrića al kad prestaneš s njima dođe za par dana

ovnica29
23.06.2009., 11:04
Doći će ti svaki čas zna kasniti zbog utrića al kad prestaneš s njima dođe za par dana

hvala na odgovoru!
već sam sva luda....čekam da ponovno krenem s klomifenima, a m nema i nema.....
a trbuh mi je isto jadan napuhnut...
nadam se da će danas tokom dana doći! :roll:

ovnica29
24.06.2009., 07:49
evo, jučer popodne dobila!!!

tako da sutra krećem s klomifenima!
držite fige da dobijem koji folikulić!! :)

ovnica29
07.07.2009., 07:50
evo mene opet...
na žalost niti jedan folikul ovaj put....
nisam reagirala.

jel imao netko takvo iskustvo, da ne reagira na klomifen?
što dalje??

baš sam tužna...tako sam se nadala, a ono ništa... :cry:

reny123
16.08.2009., 23:02
Pozdrav svima,
odlučila se i ja javit i podijelit iskustvo. Pokušavamo 1,5 god prirodnim putem. Nije išlo. Ginić mi propisao Klomifen 2X1 5 dana od 4dc. Ovo mi je treći ciklus. Nisam radila folikulometriju. Dobro podnosim Klomifen. Pročitala sam da Klomifen djeluje još neko vrijeme poslije uzimanja i stimulira rad jajnika, tako da ću si dat par mjeseci mira. Ne uspije li, krenut ću na pretrage i IVF. MM ima spermiogram u redu.

mare41
17.08.2009., 08:08
Nisam radila folikulometriju.
[size=12]A kako to da nije rađena folikulometrija? Uobičajeno je da se radi, da se vidi koliko ima folikula, kad su puknuli tako da se da preporuka za ciljani odnos.

reny123
17.08.2009., 15:35
Danas sam bila kod njega. Kaže da ćemo nakon ovog pauzirat par mjeseci, pa ako bude potrebno, u sljedećoj rundi će pojačat dozu i radit folikulometriju.

simbi
18.08.2009., 23:58
Mene ovako zanima.Pokusavamo tek neka 4 mjeseca jer vidim da ovdje ima vas koje se puno duze trudite i svaka vam cast na strpljenju,a vama koje ste uspjele cestitam.Naime meni je odma na pocetku otkriven problem prenizak progesteron 21dc samo 1,9 (ref.vr.5-85) znaci nema ovulacije medjutim ovaj ciklus sam opet provjeravala prog i to 20dc mi je 64,1 sto znaci da je ovulacije bilo,ali gin me zeli staviti na Klomifene iduci mjesec.Da li mislite da je to potrebno s ovolikim prog mozda je jednostavno onaj ciklus prije bio anovulatoran?
Oprostite na malo duzem post-u,ali htjela bi cuti vase misljenje

mare41
19.08.2009., 06:56
Moguće je da je svaki ciklus različit (pogotovo se to mijenja s većom dobi, naravno ako nema neke druge dijagnoze), iako su anovulacije moguće i kod mlađih, a klomifen je blaga stimulacija O, vjerojatno ti je preporučen preventivno, da se izbjegnu moguće anovulacije, dakle, klomifenske folikule treba pratiti UZV-om, i nije da nema nuspojava, ali nisu značajne i relativno se lako podnosi.

simbi
19.08.2009., 11:16
Imam 24god,a kako sam prije toga par mjeseci bila bolesna neki oblik mononukleoze ja pretpostavljam da je cak moguce da mi se od opceg loseg zdravstvenog stanja sve bilo poremetilo.Razumijem ja to preventivno,ali zar ne bi tribalo provjeriti jos bar jedan ciklus prije stavljanja na klomifen da se vidi da li ce sve biti u redu.Koliko znam klomifen stanjuje sluznicu maternice,a meni i inace nije bas idealna.

simbi
19.08.2009., 11:17
Jel vi koje ste na klomifenu provjeravate progesteron dok ste na njemu?koliki vam je ?

MMK
19.08.2009., 11:35
Ja sam bila samo na folikulometriji, nikakva drga mjerenja mi nisu preporučili, ali sam ja na svoju ruku prije početka uzimanja prekontrolisala sve hormone i KKS.
Btw koliku dozu klomifena ti je preporučio ljekar ??
Meni je nekako slično tako bilo prije kada god sam provjeravala O je bila tu, onda u jeku svih pretraga desi mi se da 2 ciklusa neovuliram i preporuči mi klomifen 5x1 (od 5-9)
Ja isti mjesec ostala T, ali bila je vanmaterična.

mare41
19.08.2009., 13:22
Po mom mišljenju, s 24 godine stvarno nema potrebe žuriti s klomifenom, ali naravno, zadnju riječ ima ginekolog, ja sutra idem vaditi progesteron da provjerim da klomifenski folikuli nisu bili prazni, imala sam ih 3 jer sam klomifen pila od 3. dana, svakako je bolje početi od 5. dana s jednom tabletom.

simbi
19.08.2009., 14:56
Meni je rekla od 5-9 dana ciklusa 2x1.E pa to i ja mislim da je malo prerano.

simbi
19.08.2009., 14:57
MMK kako si provjeravala da li imas ovulaciju da li si isla na folikulometrije ili si kontrolirala progesteron 21dc?

MMK
19.08.2009., 15:16
simbi išla sam na folikulometriju i na jednoj tableti dnevno sam imala 3 folikula. Tako da mi se tvoja terapija od 2 dnevno čini velika, pogotovo ako ovuliraš i bez klomifena.
Zašto ti je dat dabroston ?

Što ina i ostali kažu NE klomifen bez folikulometrije ( pogotovo prvi put, kada se ne može na bazi prijašnjeg iskustva pretpostaviti kako će tijelo reagovati i to dvije dnevno.
Koliko sam ja shvatila večina dr. počne s jednom tabletom, pa eventualno povećavaju, ako nema reakcije.

simbi
19.08.2009., 15:19
Nisam vise na dabrostonu a pila sam ga da mi se reguliraju ciklusi.
A to sta si ti komentirala mene upravo i muci znaci imam normalnu ovulaciju pokusavam samo 4 miseca i ona bi meni odma pocela s duplom dozom klomifena,pa me strah da ne dodje do hiperstimulacije ako se uz moju vec postojecu ovulaciju koja je po porgesteronu ovaj mjesec bila odlicna jos dodatno stimulira ovulacija

simbi
19.08.2009., 15:21
Koliko si ti vec na Klomifenu jesi odma reagirala na njega.3 folikula super moglo bi biti nesto.

MMK
19.08.2009., 15:31
Ja sam bila samo na folikulometriji, nikakva druga mjerenja mi nisu preporučili, ali sam ja na svoju ruku prije početka uzimanja prekontrolisala sve hormone i KKS.
Btw koliku dozu klomifena ti je preporučio ljekar ??
Meni je nekako slično tako bilo prije kada god sam provjeravala O je bila tu, onda u jeku svih pretraga desi mi se da 2 ciklusa neovuliram i preporuči mi klomifen 5x1 (od 5-9)
Ja sam isti mjesec ostala T, ali bila je vanmaterična.

mare41
23.08.2009., 08:33
Da li je nekom klomifen "pojačao" simptome PMS-a? Ja inače, otprilike 7 dana pred M, osjetim lagani grč u maternici, bolove u jajnicima i leđima, ali u ovome klomifenskom ciklusu to je počelo ranije i s puno jačim bolovima, po svemu sam sigurna da je PMS, a ne rani simptomi trudnoće, ali pitam se da li klomifen utječe na "pojačanje" bolova? Čak mi se, po valunzima oko 21. dana, čini da ima produženo djelovanje..

reny123
26.08.2009., 14:58
Meni PMS nije bio ništa pojačan, već M. Ljuštilo se...

simbi
31.08.2009., 15:50
Trebala bi 5.dc poceti s Klomifenom medjutim neznam kako cu znati koji mi je 5 dan s obzirom da mi se u petak pojavilo samo nekoliko smedjih tockica na ulosku,pa nista pa jucer opet malo smedjeg malo roskastog i danas par kapljica krvi.Moja uobicajena m kad krene krene pa mi je ovo cudno i neznam uopce sta da uzmem kao 1.dan ciklusa.Ginekologicu nemogu dobiti da je pitam.Jel imala koja slicno iskustvo?

wewa
31.08.2009., 15:53
Obicno je najlakse utvrditi 2. dc, buduci da tad obicno na ulosku ostaju ugrusci. Dakle, strpi se jos koji dan, menstruacija zna zezati u ciklusu kad se krece s nekakvim postupkom. sretno!

reny123
31.08.2009., 20:34
Trebala bi 5.dc poceti s Klomifenom medjutim neznam kako cu znati koji mi je 5 dan s obzirom da mi se u petak pojavilo samo nekoliko smedjih tockica na ulosku,pa nista pa jucer opet malo smedjeg malo roskastog i danas par kapljica krvi.Moja uobicajena m kad krene krene pa mi je ovo cudno i neznam uopce sta da uzmem kao 1.dan ciklusa.Ginekologicu nemogu dobiti da je pitam.Jel imala koja slicno iskustvo?
Negdje sam pročitala da se kao 1dc uzima onaj u kojem je počela i prva smeđa točkica.

MMK
01.09.2009., 13:14
Koliko ja znam to tačkasto sporadično krvarenje je spoting, koji ne označava prvi dan ciklusa ( može se javiti i u sredini ciklusa oko O, ali obično je prije M). Prvi dan ciklusa-menstruacije svježa krv i uobičajena obilnost krvarenja.

simbi
01.09.2009., 15:20
Evo danas mi vise nema nicega ni tockice.A i ja isto mislim da se smeđe ne racuna koliko sam upucena,a ako se krv racuna mogla bi jucer racunati kao prvi dan ali bilo je jako malo krvi i to nakon sta bi na wc isla,a danas nista,pa mi je i to malo glupo racunat kao 1. i sta onda ispada da mi je trajala 1 dan,a inace mi traje 5

simbi
02.09.2009., 18:05
Danas i jucer poceo rastezljivi svijetlo smeđi iscjedak stvarno neznam sta da radim gin sam pokusavala dobiti pa nikako.Ocito ovaj mjesec nista od Klomifena,ali me brine ovo???

simbi
02.09.2009., 18:07
Danas i jucer poceo rastezljivi svijetlo smeđi iscjedak stvarno neznam sta da radim gin sam pokusavala dobiti pa nikako.Ocito ovaj mjesec nista od Klomifena,ali me brine ovo???

mare41
02.09.2009., 18:22
Simbi, možda da probaš postaviti to pitanje dr Radončiću na portalu zdravlje i zivot (po pitaje doktora), on vrlo ažurno odgovara na pitanja, do sutra će ti sigurno odgovoriti.

Aurora*
02.09.2009., 18:27

simbi koji ti je dan ciklusa? Koliko su ti inace dugi ciklusi?

simbi
02.09.2009., 19:30
28 dana.Ali ovaj mjesec sam imala malo cudnu situaciju testovi na trudnoci pokazivali pozitivno beta negativno otisla na uzv nista od trudnoce.Kako sam bila na utrogestanu rekla mi je gin da ga prestanem stavljat s obzirom da nije nista vidila u maternici i da cu prokrvariti nakon toga međutim to je bilo 35.dan ciklusa,a danas mi je 42.dan a od krvarenja nista

simbi
02.09.2009., 19:33
cini mi se nemoguce da mi sad bude ovulacija obicno mi je oko 15 dana ciklusa.A i prosli tjedan sam bila na uzv rekla bi mi da je vidila koji folikul u pripremi

reny123
03.09.2009., 20:57
Cure, ja u 3. klomifenskom ciklusu. 23dc. Imam temperaturu 37˙C i žutu sluz. Jel to nešto znači??

ČUFTICA
04.09.2009., 10:31
evo curke još jedne nove na Rodi..... ja i moj muž već godinu dana pokušavamo napraviti to malo čudo ali nikako nije išlo.... otišla ja na detaljne preglede i otkrilo se da nemam baš neku ovulaciju.... ja sam već popila i prvu idrugu kuru klomifena i sada čekam ovulaciju.... u utorak idem kod ginića da vidim jel se kaj događa ili još ne ali bi trebalo.... prošli mjesec na jednom janiku je bio folikul 21mm i to je bilo ok ali ništa i sada sam popila drugu kuru i krećem ponovo..... da li da se zabrinjavam ili još nije potrebno????.... ja mislim da je to za sada još sve ok.... :love:

sanjalica38
05.09.2009., 16:19
Pila sam ovaj mjesec Klomifen i kad su pucali folikuli užasno me bolilo. Otišla sam do dr koji se nije čudio več kaže da je to normalno jel da su 4 folikula prsnula. No danas mi se pojavio neki krvavi ugrušak na 25 dan ciklusa pa mislim da ništ ovaj mjesec od bebice. Ipak, zanima me dal odmah u slijedćem ciklusu se ponavlja uzimanje Klomifena ili se radi mala pauza? Možda mu je djelovanje i nekoliko ciklusa od jedne doze?

ČUFTICA
06.09.2009., 11:34
terapija ti trajem max. 6mj. tako da opet ponavljaš isto ko i prošli mj.... nema pauze dok ti dr. to ne kaže ali ti je najbolje kada popiješ sada drugu kuru da se naručiš na ultrazvuk 14.d.c. da vidi da li ti je ovulacija svaki mj. ista.... ja sam poslije prve kure otišla 14.d.c. kod dr. i našla je svašta rekla mi je da sam puna ko brod i išla sam doma delati međutim ništa se nije dogodilo i sada sam opet popila drugu kuru i sada u utorak 14.d.c. idem na ultrazvuk da vidi jel kaj ima...... tako da se nikaj ne zabrinjavaj nego ponovi postupak i tak slijedećih 6mj... ali nemora biti možda se dogodi čudo..... :D
Pozdrav i piši šta god...

sanjalica38
06.09.2009., 16:22
E hvala ti na savjetu. Nekak su me skomirali ti hormoni pa sam mislila da prođe par mjeseci pa da onda ponovim. U biti, nisam ni shvatila zašto mi ih je gin dao. Prošle godine sam ostala prirodno u drugom stanju al mi je bebica otišla u anđele pa si mislim da je možda zbog godina. 39
Iz kojeg razloga druge cure dobiju klomifen?

ČUFTICA
07.09.2009., 20:47
gle svaka cura dobije zbog nečega, a to je 99% zbog ovulacije....one žene koje nemaju ovulaciju nemaju ni mengu, pa piju klomifene isto tako primjer kao ja koja imam ovulaciju, ali jako jako slabu i imam uredno mengu, pa ih pijem da mi ojačaju ovulaciju, a neke žene zbog drugih razloga.... sve smo različite ali je uglavno sve oko ovulacije..... a kakav je kod tebe slučaj... šta je tebi dr. rekao, pa da si počela uzimati klomifene???? a šta je bilo s prvom bebicom??? ako imaš veliku želju postati majka godine nisu važne....
:oops:

Pozdrav

sanjalica38
07.09.2009., 21:28
Zaista neznam zakaj ih je meni dr dao. Ovulaciju sam imala svaki mjesec samo iza toga mi je počeo spoting zbog niskog progesterona. Za to koristim Utriće. No ja sam gin rekla da bi muž i ja htjeli bebicu pa je čini mi se htio ubrzati. Ipak od jučer curkam tak da drugi mjesec ispočetka.Pitat ću ga dal može ipak prirodno dalje bez obzira na 39 godina jer mi je taj Klomifen bio koma.A našoj prvoj bebici je u 11tj srčeko prestalo kucati. No imamo svog malog anđela sada na nebu.
Jel tebi ti Klomifeni pomognu? Što ako sam ovaj ciklus sa njima imala 4 folikula, jel sad 3 mjeseca neću imati ovulaciju?
Baš ne kužim njih...

Pinky
07.09.2009., 22:21
mislim da je preporuka napraviti pauzu nakon 3 mjeseca uzastopnih klomifena jer stanjuju endometrij

mare41
08.09.2009., 06:41
Što ako sam ovaj ciklus sa njima imala 4 folikula, jel sad 3 mjeseca neću imati ovulaciju?
Baš ne kužim njih...

Ciklusi nakon Klomifena se normalno nastavljaju, one koje normalno imaju O bez Klomifena imat će je i dalje, povećani broj folikula u jednom ciklusu znači da ćemo prije ostati bez njih, a ne da se slijedeći ciklusi preskoče. I mene inače boli O, a pogotovo kad su pucala 3 folikula.

sanjalica38
08.09.2009., 06:46
Da to sam pročitala u uputama.
A jel moja stara ginička bi vidjela ak bi me gledala na uzv da sam imala 4 folikula u prošlom ciklusu? Otišla sam k jednom privatnom koji mi je dao te Klomifene pa me zanima jel ona može vidjeti da sam otišla drugdje. Ma ono da se ne uvrijedi isl...
E i jel moguće da se kao jajnici isprazne u tih mjesec dva uz Klomifen pa da onda par mjeseci nema ovulacije ili se to samo taj mjesec pojačalo a sad će dalje normalno svaki mjesec?

mare41
08.09.2009., 07:43
Ovulacija se normalno nastavlja, a u slijedećem ciklusu se ne vide folikuli (žuta tijela) iz prethodonog, i nemoj misliti da je bitno ko će se uvrijediti, svako ima pravo ići tamo gdje misli da mu je bolje. Možda da odeš na konzultacije do nekog MPO doktora?

sanjalica38
08.09.2009., 17:45
E to sam baš htjela saznati. Hvala ti.
Znači idući mjesec nakon Klomifena trebalo bi opet biti 1 folikul, kaj ne? Jel ima Klomifen ikakvo djelovanje nakon mjesec dana? Da ima više šansi da se ostane u drugom stanju? Frendica mi je na VV isto pila Klomifen i to samo 1 mjesec i shvatila je dr -da on ima neko djelovanje i slijedeći ciklus. Ma znam i ja da bi trebala o svemu popričati sa nekim doktorom al hoću skupiti prvo informacije pa da mu dođem sa nekim konkretnim prijedlogom...

ČUFTICA
09.09.2009., 17:25
Zaista neznam zakaj ih je meni dr dao. Ovulaciju sam imala svaki mjesec samo iza toga mi je počeo spoting zbog niskog progesterona. Za to koristim Utriće. No ja sam gin rekla da bi muž i ja htjeli bebicu pa je čini mi se htio ubrzati. Ipak od jučer curkam tak da drugi mjesec ispočetka.Pitat ću ga dal može ipak prirodno dalje bez obzira na 39 godina jer mi je taj Klomifen bio koma.A našoj prvoj bebici je u 11tj srčeko prestalo kucati. No imamo svog malog anđela sada na nebu.
Jel tebi ti Klomifeni pomognu? Što ako sam ovaj ciklus sa njima imala 4 folikula, jel sad 3 mjeseca neću imati ovulaciju?
Baš ne kužim njih...

pa meni klomifeni pomažu jel mi stvaraju ovulaciju i to za sada super ali poanta je da moram pogoditi dan što mi očito ne ide i to me jako ljuti....
kao nemam baš velikih problema i sada kada sam počela riješavati ovaj preblem ib sada ne ide tak da sam malo u bedu.... znam da je prerano ali ipak.... ja ima 28 godina i fakat želim to dijete i još jedno ali nikako....
ovo što se tiće folikula to ti nema veze koliko si ih imala u prošlom mjesecu jel je svaki mj. za sebe i imat ćeš normalno ovulaciju.... nekad jaču nekad slabiju... ja sam prošli mjesec imala na desnom jajniku folikul od 21mm, a ovaj mjesec imam na oba dva jajnika i to na jednom 16mm a na drugom 11mm... sad vidiš da su puno manji nego prošli mj.... ali sutra kako mi je dr. rekla bi trebali puknuti i od sutra krećem u akciju s mužem pa narednih 5 dana .... i onda čekam

e sada ja imam pitanje...... ovako.... ako dođe do umjetne oplodnje da li je procedura ista kao i kod žena koje imaju problema s jajnicima neke s maternicom itd....????? mi koji imamo " samo" slabiju ovulaciju a sve ostalo je ok ...???? i kako ide procedura i najbitnije jel to boli???

eto to je to od mene... rado bi htjela odgovor da znam kaj me čeka jel su mi rekli ako ne uspije ova terapija s klomifenima idem na bolničko liječenje.. što god da joj to značilo... sada sam kod privatnika a tako ću i ostati...

Pozdrav i veselim se odgovoru
;)

sanjalica38
09.09.2009., 20:50
Žao mi je kaj ti ja neznam za proceduru i zakonske propise za med. potpomognutu al sigurno bude znala neka curka s foruma da ti odgovori.
Ja sam točno godinu dana radila sa dragim na bebici, onak prirodno i svaki put pratila ovulaciju sa lh trakicom ili na uzv folikulometrijom. I spavali smo ciljano te dane tj. 11,13 i 15 dan ciklusa. Već nam je postalo i malo naporno tak pod moraš. Tek nakon 11 mjeseci smo uspjeli...no...pila sam i folic plus a sad sam na Folacinu. Znam da je to dobro za razvoj bebice.
Zato vjerujem da ne treba odustajat i desit će se...
Upravo u tom je stvar, ja trebam davat sve od sebe i malo više od tog i biti strpljiv. I tebi želim mirno čekanje i dočekanje ;)

reny123
09.09.2009., 23:37
Ne želim vas bedirat, samo podijelit iskustvo. Nakon trećeg klomifenskog ciklusa,stigla M danas. Sad ću ponovo s čajevima dok se endometrij ne oporavi. Grrrr

mare41
10.09.2009., 06:16
Cure, ja u 3. klomifenskom ciklusu. 23dc. Imam temperaturu 37˙C i žutu sluz. Jel to nešto znači??

Baš sam se pitala kakav je razvoj situacije kod tebe, žao mi da nije uspjelo.

ČUFTICA
10.09.2009., 14:26
Ne želim vas bedirat, samo podijelit iskustvo. Nakon trećeg klomifenskog ciklusa,stigla M danas. Sad ću ponovo s čajevima dok se endometrij ne oporavi. Grrrr

evo vidiš meni moja ginekologinja je rekla da liječenje klomifenima traje max. 6mj. i bez prekida i nekih čajeva, pa mi nije jasno zakaj ti nakon tri moraš prekinuti????? znam da štete, ali???? i kolika ti je pauza???

ČUFTICA
10.09.2009., 14:30
Žao mi je kaj ti ja neznam za proceduru i zakonske propise za med. potpomognutu al sigurno bude znala neka curka s foruma da ti odgovori.
Ja sam točno godinu dana radila sa dragim na bebici, onak prirodno i svaki put pratila ovulaciju sa lh trakicom ili na uzv folikulometrijom. I spavali smo ciljano te dane tj. 11,13 i 15 dan ciklusa. Već nam je postalo i malo naporno tak pod moraš. Tek nakon 11 mjeseci smo uspjeli...no...pila sam i folic plus a sad sam na Folacinu. Znam da je to dobro za razvoj bebice.
Zato vjerujem da ne treba odustajat i desit će se...
Upravo u tom je stvar, ja trebam davat sve od sebe i malo više od tog i biti strpljiv. I tebi želim mirno čekanje i dočekanje ;)

kaj ti je to ih trakica??? ja bi isto trebala pratiti ovulaciju pa mi je rekla da mjerim bazalnu temp. ali ja to ne mogu jel moraš spavati 6-8 sati i uvijek mjeriti u isto vrijeme i ja to fakat ne mogu.... folic plus ja isto pijem već godinu dana bez obzira na sve.... a ovaj uzv folikulometrijom... kakav je to proces... ja nemam pojma o ničemu... moj ginić mi je rekao da imam vrlo mali problem pa mi zato nije ulazila u tanane s pričom kao da me ne plaši jel će mi klomifeni jako jako pomoći???!!!...
:?

ČUFTICA
10.09.2009., 14:32
e sada ja imam pitanje...... ovako.... ako dođe do umjetne oplodnje da li je procedura ista kao i kod žena koje imaju problema s jajnicima neke s maternicom itd....????? mi koji imamo " samo" slabiju ovulaciju a sve ostalo je ok ...???? i kako ide procedura i najbitnije jel to boli???

eto to je to od mene... rado bi htjela odgovor da znam kaj me čeka jel su mi rekli ako ne uspije ova terapija s klomifenima idem na bolničko liječenje.. što god da joj to značilo... sada sam kod privatnika a tako ću i ostati...

molim Vas odgovor..... hvalaaaaaaaaa

sanjalica38
13.09.2009., 07:43
Lh trakice se kupe bez recepta u apoteci. To su ti trakice za dokazivanje ovulacije a izgledaju slično ovim štapićima za dokazivanje trudnoće. Trebaš se samo popiškiti i očitati rezultat. Ak se pojavi u otvoru crtica to je znak da će ovulacija nastupiti u 24-48 sati. Taj porast mislim luteinizirajućeg hormona ili nešt slično je okidač i razina mu se podiže samo prije ovulacije. Meni je to super jer nemoram se naručivati i ići ginekologu na folikulometriju.

E sad ponavljam pitanje jer mi je čudno da nije nigdje odgovoreno dal drugi mjesec Klomifen još uvijek djeluje na neki način? Prošli ciklus sam dobila menz. pa me zanima ako ga ne pijem više dal će imati ikakav utjecaj na ovaj mjesec? Mislim kao da se stvori neka zaliha ?

Jel normalno da mi menz. curenje nakon Klomifena traje već 9 dana? Inače 3. Zašto to?

ČUFTICA
13.09.2009., 11:45
Lh trakice se kupe bez recepta u apoteci. To su ti trakice za dokazivanje ovulacije a izgledaju slično ovim štapićima za dokazivanje trudnoće. Trebaš se samo popiškiti i očitati rezultat. Ak se pojavi u otvoru crtica to je znak da će ovulacija nastupiti u 24-48 sati. Taj porast mislim luteinizirajućeg hormona ili nešt slično je okidač i razina mu se podiže samo prije ovulacije. Meni je to super jer nemoram se naručivati i ići ginekologu na folikulometriju.

E sad ponavljam pitanje jer mi je čudno da nije nigdje odgovoreno dal drugi mjesec Klomifen još uvijek djeluje na neki način? Prošli ciklus sam dobila menz. pa me zanima ako ga ne pijem više dal će imati ikakav utjecaj na ovaj mjesec? Mislim kao da se stvori neka zaliha ?

Jel normalno da mi menz. curenje nakon Klomifena traje već 9 dana? Inače 3. Zašto to?

koliko ja znam klomifen ne bi trebao djelovati drugi mjesec jel onda ga ne bi pili svaki mjesec da djeluje... mislim da je svaki mjesec za sebe.... gle kaj se tiće klomifena može ti biti samo bolje ne i gore osim ako vidiš da si jako jako napuhnuta pa ti to znaći da su ti se jajnici povećali i onda treba prestati uzimati klomifene dok se ne vrate na staru veličinu... ako ćeš jedan mjesec piti pa drugi ne ništa starka od toga jedino da se dogodi čudo što ti želim... a i sebi ali ga ja svaki mjesec pijem... sada sam popila drugu kuru i ovulacija je prošla i ja sam svoje obavila i sada čekam.... nadam se da vještica nebu došla..... nema zalihe kod klomifena bar ne koliko tebi treba.... meni se isto menziz produžio sa 4 dana pa do 7 dana ali je to normalo zbog klomifena... ipak su one stimulans i malo se igramo s hormonima i moraš biti spremna na sve.... sve se pošeremeti ništa nije kao prije i to ti je tak.... ako ti dr nije prekinuo terapiju nemoj ni ti... trudi se bar toliko koliko traje terapija 6 mjeseci i ne odustaj jel kada završiš tu terapiju ajmo reći laganu onda je malo veći problem....

reci mi molim te koliko koštaju te lh trakice i koliko ih ima unutra... pa bi si kupila ako ovaj mjesec ne uspije pa za drugi..
kaj sada imaš menziz ili u kojoj si fazi????

ići ću i na drugo mišljenje tak da vidim kaj će on reći a ako to sve ne uspije onda idem na umjetnu ali privatno i moliti boga da uspije iz prve...

Pozdrav :*

eto toliko danas od mene pa piši....

sanjalica38
13.09.2009., 15:20
Ej draga, evo za one lh trakice, po 5 komada su u paketiću bile, bar onih kaj sam ja kupila, koliko se sad mogu sjetiti počela sam 10 dan pa sam ja svaki dan probala i tak sam te mjesece kužila kad je ovulacija. Ono sa sluzi kod mene baš nije tak izraženo pa nisam bila baš sigurna a i to kaj vele da žena zna da su plodni dani jer joj se hoće... meni ne drži vodu.
A ovo kaj sam ti napisala za Klomifen da djeluje i drugi mjesec to mi je dr L. rekao frendici kaj je bila na VV. A koliko ti već probaš ostati u drugom stanju? Jesi bila već kod nekog dr? Ja sam prošla od Dubrave do Bijenika dosta dr...pa imam različita mišljenja.... čini mi se da je važno prije sve sam znati i onda doći točno sa idejom hoću to i to...jer sam doživjela da se na jednu terapiju doktora drugi dr. užasava...i sl.
Kakva su tvoja iskustva?

sanjalica38
13.09.2009., 15:25
Joj zaboravila sam napisati da mi je danas 9-ti dan curenja i sad gruntam kak ću dalje.
Preporučila sam lijepo sve to i dragom Bogu da malo pogleda...tak da nekak bude... :)

reny123
13.09.2009., 21:42
evo vidiš meni moja ginekologinja je rekla da liječenje klomifenima traje max. 6mj. i bez prekida i nekih čajeva, pa mi nije jasno zakaj ti nakon tri moraš prekinuti????? znam da štete, ali???? i kolika ti je pauza???

Gin rekao da ako ne upali nakon 3 mj. da ćemo malo oporavit endometrij, pa krenut s većom dozom Klomifena. No, ovaj put ću bit mudrija i zahtjevat UZV praćenje, a nisam ni hormone nikad kontrlirala.I to ću ga tražit

ČUFTICA
15.09.2009., 10:03
Ej draga, evo za one lh trakice, po 5 komada su u paketiću bile, bar onih kaj sam ja kupila, koliko se sad mogu sjetiti počela sam 10 dan pa sam ja svaki dan probala i tak sam te mjesece kužila kad je ovulacija. Ono sa sluzi kod mene baš nije tak izraženo pa nisam bila baš sigurna a i to kaj vele da žena zna da su plodni dani jer joj se hoće... meni ne drži vodu.
A ovo kaj sam ti napisala za Klomifen da djeluje i drugi mjesec to mi je dr L. rekao frendici kaj je bila na VV. A koliko ti već probaš ostati u drugom stanju? Jesi bila već kod nekog dr? Ja sam prošla od Dubrave do Bijenika dosta dr...pa imam različita mišljenja.... čini mi se da je važno prije sve sam znati i onda doći točno sa idejom hoću to i to...jer sam doživjela da se na jednu terapiju doktora drugi dr. užasava...i sl.
Kakva su tvoja iskustva?

ove lh trakice bum si kupila za slijedeći mjesec pa ću vidjeti...
pa službeno pokušavam ostati trudna već godinu dana s tim da sam sada sa svojim mužem 8 godina i nikad nismo koristi zaštitu pa sam se uvijek pitala kak se nikad nije zalomilo...
5 godina smo hodali i 3 godine smo u braku i nikako... bila sam jučer kod dr i tek jučer su vidjeli da imam puno cista mali i da imam policistične jajnike... tek jučer?????!!!!... a hodam već tri mjeseca kod dr... a eto... i da mi je maternica u nekom drugom obliku nego kaj bi trebala biti ali nikaj strašno... pala sam u nesvijest.. od ničega sad je nekaj... daj ti meni reci da li policistični jajnici to sve tak jako štopaju i jesu li jako jako opasni....???

nisam još bila nigdje osim kod svoje... idem kod privatnika u sunce osiguranje ali budem otišla na drugo mišljenje neka još idući mjesec probam jel mi je povečala dozu sa jedne tablete na dvije pa ću još malo pričekati... to me smeta kaj svaki doktor trubi svoje i više ne znaš kaj je dobro a kaj nije...
vidjet ćemo.... a ti koliko radiš na bebici????!!!

Pozdrav ;)

ČUFTICA
15.09.2009., 10:07
Joj zaboravila sam napisati da mi je danas 9-ti dan curenja i sad gruntam kak ću dalje.
Preporučila sam lijepo sve to i dragom Bogu da malo pogleda...tak da nekak bude... :)

e to ti je već dugo.... pitaj svog dr jel to normalno ili kaj... ja ju nikad nisam imala tak dugo tak da nemam pojma ...... ja ju imam do 5 dana... samo od kad pijem klomifene bolne su i sva sam napuhnuta i jadna... a još kad nekaj pojedem nemrem si hlaće zakopčati... nikad mi nije tak bilo ali bum preživjela.... uvijek sam bila mršava pa sam si sad očajna.....

ČUFTICA
15.09.2009., 10:14

Gin rekao da ako ne upali nakon 3 mj. da ćemo malo oporavit endometrij, pa krenut s većom dozom Klomifena. No, ovaj put ću bit mudrija i zahtjevat UZV praćenje, a nisam ni hormone nikad kontrlirala.I to ću ga tražit

evo vidiš svako svoje.... uzv idem svaki mjesec i to 14 d.c. i uvijek sam puna ko brod i ništa... hormone sam sve vadila i svi nalazi su ok osim ako ću dobro napisati onog progesterona on nije dobar ali i za to pijem dabroston 15 d.c. pa do menge... i cervikalne briseve sam radila i oni su ok... nakraju je sve ok ali niš nije dobro... ali ja sam odlučila kada završim terapiju sa klomifenima idem na umjetnu i to sam se malo raspitala i zove se in vitro i neću se više zajebavati i trošiti vrijeme jel ovako mogu godinama a godine idu.... proći će mi dvije tri godine te ovako sada možemo pa ovako pa onda kad sve prođeš nakraju ti ostaje oplodnja... nemam živaca više čekati i moliti Boga... to ću napraviti i to je to.... a koliko ti pokušavaš ostati trudna????!!!! ja sada imam 28 god. uskoro 29.god i nemam više kaj čekati pa još ako hoćeš i drugo kad bum????!!!

Pozdrav i piši :mrgreen: