PDA

Pogledaj cijelu verziju : bronhiticari, astmasi, sinusasi - kako je? 3. dio

Stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

jelena.O
15.12.2010., 13:11
Da li je neko kupovao jastuk od heljde? može li odgovor za kaj to služi???

jelena.O
15.12.2010., 13:14
veli doktorica da nema pravo nitko ni na babyhaler ni aerochamber, al me zanima ko je uvoznik za aero???

NanoiBeba
15.12.2010., 13:29
moguće, ali puno puta oni niti znaju niti žele dati informaciju.

Kada smo mi davnih dana dobili inhalator na doznaku, preporuku za njega je MMu dao specijalist u bolnici. Onda su nas prvo odbili, i tek nakon žalbe odobrili

Možda bi trebalo pitati u HZZOu ili kakvom ministarstvu

Npr. Lijekovi za skidanje temperature isto idu na recept. Ne znam kako vi, ali ja ih uvijek kupujem, iako bi ih trebala dobiti

Mima
15.12.2010., 13:37
Pa ako koristiš Ibuprofen uskoro ga nećeš moći kupiti (ili je možda već i sad tako, pojma nemam).

kloolk
15.12.2010., 14:00
Članak 69. Pravilnika o ortopedskim i drugim pomagalima govori o pomagalima za respiratorni sustav, tako da se možda može dobiti pod šifrom osobni inhalator.
http://www.poslovniforum.hr/zakoni/pomagala00.asp

redni broj: 654
http://www.poslovniforum.hr/zakoni/pomagala0a.asp

monax
15.12.2010., 15:53
može li odgovor za kaj to služi???

sad nemogu pronaci gdje sad nasla stranicu s vise podataka o tom jastuku.
Izmedu ostalog valjda je dobar za astmu-bronhitis-alergije...
evo citiram dio
"O jastucima...
Jastuk od heljdinih ljuspica je medicinski jastuk koji se koristi za ublažavanje mnogih tegoba: bolesti mišića vrata i ramena povreda, ukočenosti i upale vrata i ramena astme i alergije na kućnu prašinu i grinje glavobolje i migrene slabe cirkulacije nesanice hrkanja znojenja tokom spavanja."

Moja mama poznaje osobu koja je za svoju unuku s astmom i alergijom,
kupila prije godinu dana jastuk punjen s heljdinim ljuspicama, hvali ga i tvrdi da je curici stanje stabilno i bez napada.
Pa sam mislila da je jos neko upoznat s tim jastukom.

http://www.jastukpredah.com/proizvodi.html
http://nkmarketing.ba/proizvodi/jastuk-od-helje.html

a pronasla sam i ove http://gabi-san.com/jastuci.htm
e tu sam se zbunila i prestala s potragom

jelena.O
15.12.2010., 19:15
654. EPSR07C Osobni inhalator - cjelokupni 1.225,60
kaj bi ova zadnja cifra trebala značit??

lunahor
15.12.2010., 19:59
mozes ga ventolinom na elektricni inhalator inhalirat. mi smo s 3 i pol krenuli.ili bolje da kazem s polaskom u vrtic.

lunahor
15.12.2010., 20:02
nek ti doktorica da , pa se zali. ali aerochamber ti na srebrnjaku dodje oko 100 kn. uzmi sa zutom maskom ,bit ce ti za curku do 9 i ise godina, nama jos pase, cak i meni na lice.

Rozi
16.12.2010., 00:52
negdje sa ovdje pročitala da Fluimukan i slično nije dobro, ali sad ne znam pojašnjenje zašto i za koga. Jesam to nešto pobrkala, zna netko?

jkitanov
16.12.2010., 09:23
Pitanje?
Kad i u kojem slućaju koristite Rectodelt?

jelena.O
16.12.2010., 11:38
negdje sa ovdje pročitala da Fluimukan i slično nije dobro, ali sad ne znam pojašnjenje zašto i za koga. Jesam to nešto pobrkala, zna netko?mi smo pred dve godine počeli s fluimukanom, navodno dobro jer krene odmah van, čak i iz osa, ali pošto je moja alergičar nakon par dana davanje, i googlanja, skužila sam da je to u stvari c-vitamin, s nekim dodacima i od tad joj povečavam c-vitamin.

Tashunica
16.12.2010., 12:14
Pitanje?
Kad i u kojem slućaju koristite Rectodelt?
rectodelt se daje kada već krene napad laringitisa, onaj pravi sa stridorom.
navodno mu treba 40-ak minuta da počne djelovati pa ga se nisam još usudila davati, jer mi je to previše vremena.
ali imam ga za svaki slučaj.

Rozi
16.12.2010., 16:06
odgovor za za jelenu o, nisam stisnula citat :oops::

bili kod marna neki dan i dao mu 'ubojitu' kombimaciju: antibiotik 10 dana (augmentin), fluimukan 3 tjedna, olynth kapi i nasonex... brine me ovo 3 tjedna, ali ovaj put ću vjerovati bez pogovora iako ne volim te 'polu-lijekove', kako ja to zovem.

totalno me brinu te stalne upale i što ne čujem, pa se nadam da će ova terapiju napokon račšistiti dišne i slušne puteve.

u ponedjeljak smo kod dr.voskresensky...

Rozi
16.12.2010., 16:10
e da: i rekao bez dodatnih vitamina, a mi inače dajemo vitamin c twinlaba.
nisam našla da flium. ima veze s vit c.
ništa, pit će ga, pa ćemo vidjeti.

jelena.O
16.12.2010., 16:29
moja je nakon operacije mandule kod njega dobila nazonex 5 tjedana

lunahor
16.12.2010., 21:19
fluimukan je super, skuplja slajm. i mi smo ga jednom pili 3 tjedna , isto ga od otorinca dobili, i to zbog toga sto je z. oglusila od upale uha. kod nas ju cak htjeli operirati i stavljati cjevcice u uha, timpanogram bio uzasan, no nakon 3 tjedna ona normalno procula od njega :) /nije kasljala uopce ;) )
olint ide samo 10 dana max zar ne ?

Rozi
17.12.2010., 23:26
yes, of course - olynth šest dana :-)

njemu je isto kašalj sad već bolje, gotovo ga nema, ali protiv toga se borimo uz fluimukan i prirodnim sredstvima (rotkva, luk...).
Nazonex čitav mjesec, do kontrole.

sve to skupa, između ostalog, i da pročuje.

lunahor
18.12.2010., 08:34
da da, procut ce ti od fluimukana , on je super bas za to sto se nakupi u usima od prehlada. nama je ova godina puuno gora nego lani s bolestinama. nikako se skinut s kortikosteroida , cim skinem nakon par dana pocnu kasljat , i stalno nas neke viroze peru.

lunahor
18.12.2010., 17:22
razmisljam intenzivno da cure cjepim protiv gripe. hvata me panika nakon sto se pojavila svinjska u zg.

Nitica
20.12.2010., 12:39
Curke jedno pitanje. Što od pomagala za uzimanje lijeka ide nakon babyhalera? Bili smo na kontroli na S. i dr. F. nam je rekao da M. mora početi učiti uzimati lijek direktno iz pumpice iako ima tek 5,5 godina. Za početak neka skinemo maskicu i začepimo mu nos, a on neka udiše lijek onak iz cijevi. To mi je nekak komplicirano i M. viče da ak mu začepim nos ima osjećaj da će se ugušiti...imate prijedlog?

lunahor
20.12.2010., 17:34
ma bez veze, mi imamo skoro 9 godina i uzimamo lijek preko aerochambera sa maskom ! imas na srebrnjaku za kupiti a i po ljekarna ma aerochambere s maskom za vecu djecu pa i odrasle. mi imamo zutu masku i ta ti je srednja, sigurno vam je ta dobra. najkvalitetniji nacin ma sto netko rekao za inhalacijske lijekove jest preko raznih halera a ne iz pumpice direkt , pogotovo s 5 godina. bas se cudim da ti je to rekao kad zna da mi uzimamo preko maske a i svi drugi. ja ne bi na tvom mjestu poslusala savjet.

lunahor
20.12.2010., 17:36
mi bolesni, na viroza, uz produzeni izdisaj , ventolin :(

Tashunica
20.12.2010., 18:12
nitica ja sam nedavno imala upalu pluća i uzimala ventolin preko babyhalera na dječju masku, uspješno.
mislim da se ne moraš brinuti o tome djeluje li ili ne.

Nitica
21.12.2010., 12:19
ma bez veze, mi imamo skoro 9 godina i uzimamo lijek preko aerochambera sa maskom ! imas na srebrnjaku za kupiti a i po ljekarna ma aerochambere s maskom za vecu djecu pa i odrasle. mi imamo zutu masku i ta ti je srednja, sigurno vam je ta dobra. najkvalitetniji nacin ma sto netko rekao za inhalacijske lijekove jest preko raznih halera a ne iz pumpice direkt , pogotovo s 5 godina. bas se cudim da ti je to rekao kad zna da mi uzimamo preko maske a i svi drugi. ja ne bi na tvom mjestu poslusala savjet.

Ma, tak sam si i mislila. Ali fakat nam je rekao, čak je i pokazivao kak da uzima bez babyhaler maskice. Bez veze. Mi ovih dana i dalje uzimamo preko babyhalera, ali planiram kupiti aerochambera sa maskom. Hvala.

peso
23.12.2010., 23:19
Još uvijek nisam sigurna u prepoznavanju znakova potencijalnog napada...ili ih moj P. od kada pije sing. nema.:yes: Dr. F. me je upozorio da mu pratim trbuh i gornji prsni koš. Kako moj P. ima ispupčen trbuh, meni se uvijek čini da ga koristi kod disanja. Iako, zadnji put (kada je imao napad) je to korištenje trbuha kod disanja bilo jako izraženo. Koje vi još znakove pratite?

lunahor
24.12.2010., 09:12
kod nas osim kasalja drugog znaka nema.

peso
25.12.2010., 00:08
znači li to svaki kašalj ili neki specifični. npr. moj P. zadnjih dan, dva povremeno kašlje (a zadnji dani su mu viroze), a noćas pred jutro je baš dostao suho kašljao. Bila sam u dvojbi dati venotlin ili ne. Ipak nisam jer sam to pripisivala virozici.

lunahor
25.12.2010., 09:15
rekao mi je doktor , da kada kod astmaticara se pojavi nocni kasalj sigurno je i u spazmu, oslabljenom disanju i potrebi za ventolinom . ja se toga drzim. dakle nocni, narocito pred jutro. po noci je to nama uvijek suhi kasalj, i dopodne suhi a kako dan odmice kraju taj suhi se pretvara i u iskasljajni. mi uglavnom i imamo probleme samo uz viroze.

jelena.O
25.12.2010., 12:41
evo i moja jučer navečer dobila temperaturu, danas za sad stabilna, a mali opet na ventolinu.

jkitanov
25.12.2010., 15:19
Mi smo zadnjih deset dana pod temp.
Divan godišnji odmor. Rastu nam trojke, pa imao do 38 temp.
Onda dobio afte, temp 40. Onda nam se uho upalilo....
Još nam fale kozice da imamo cijeli paket.
Jedino pozitivno je to što mu dr nije čuo tao dobra pluća odavno.
Na flix+ ventoinu je.

peso
26.12.2010., 23:19
Moj P. baš ima takav kašalj kako ga je Lunahor opisala. Sinoć sam mu dala ventolin.

lunahor
27.12.2010., 08:32
z. je bolje, danas ju idem cijepiti protiv gripe a l. se cijepila u cetv.
jucer je ona pocela kasljat , ona pak skroz drugcije kaslje , onako s tonama slajma ... i ona je na ventolinu sada, jer pod rukom osjetim vibracije na plucima. nekako mi je to najsigurniji znak. kada kaslje a dlanove stavim na ledja na pluca, osjete se vibracije i to je spazam. to me narucio zoki.

Suzizana
27.12.2010., 15:19
što se tiče refluksa, prestao piti controlog i čekamo da se aparat za gastroskopiju na Rebru popravi ili da dobiju novi, tak da i tu ne znam niš.

bili na gastroskopiji odrasloj 17.11. i danas stigli nalazi.
vodio se kao da je dva dana u bolnici ali nije ostao. prvi dan mu izvadili krv i uzeli anamnezu, jest da je trajalo 4 sata, ali nije morao ostat. drugi dan rano došli (i još 4 djece), stavili mu braunilu i svi zajedno išli na gastro. vani smo ih čekali, dobili su nekaj u venu da spavaju 10-ak minuta. kad su došli u sobu za buđenje, su došli po nas da možemo biti s njima. isto trajalo cca 4-5 sati, ma užas al dobro.
e sad nalazi nisu predobri, al šta sad, F ima kako je već poznato, reflux i sada potvrđen kronični gastritis i povišen kolesterol 6,7. mora opet dva mjeseca do kontrole piti controlog 20 mg i biti na dijeti i laganijoj prehrani i malim obrocima.
slijedeća kontrolana srebrnjaku je u trećem mj, pa ćemo vidjeti da li će taj kronični gastritis i reflux raditi probleme sa plućima, valjda više neće kad će sada biti pod kontrolom.

Suzizana
27.12.2010., 15:23
da, a kaj je najbolje u klaićevoj nas je gastroenterelogogica otpilila da nema šta liječiti jel F nema simptome :roll:, da pop...š. a ova na reb ru koja je super je rekla makar nema simptrome može biti svašta i treba ga kontrolirat. na kraju, dijete od 10 god ima kronični gastritis :-(.
sad bum lijepo sve skenirala (one i ove nalaze) i poslala mail u klaićevu na ravnatelja. baš me zanima kaj budu mi odgovorili.

lunahor
27.12.2010., 17:31
ma daj, kronicni gastritis aaaa.
a daj reci jel spavao cijeli zahvat, kaj veli jel sto osjetio , jel ga bolilo kasnije ?
a od cega taj gastritis kod tako malog djeteta, i od kud poviseni kolesterol ??? jel ti on buckast ?

mi se cijepili danas protiv gripe.

Suzizana
27.12.2010., 22:10
da spavao je 20-ak min. par min traje pretraga i još u sobi za buđenje jedno 10-20 min, nije niš osjetio i nije ga ništa bolilo kasnije.
nemam pojima prvi put čujem da tak malo dijete ima gastritis i to kronični, a bome i kolesterol. sutra idem pedici pa bum ju sve pitala.
a da je buckast, je. kad su mu to radili, znači prije malo više od mjesec dana imao je 46,5kg na 137cm. trebao bi imati ja mislim barem 7,8kg manje

peso
29.12.2010., 15:31
Kada dr. posumnjaju na reflux ili druge probleme iz želuca koji bi mogli biti uzrok problemima u plućima.

romi
29.12.2010., 17:10
Mi smo uz flixotide, na remedijama antimonium tartaricum, izvlačim ga iz bronhitisa...niš ne jede, jako je mršav, afte, jako slab imunitet...uf, četiri viroze samo u zadnjih mjesec dana, uf!

E da, KUPUJEM AMPULE PULMICORTA, ako netko ima viška!

lunahor
29.12.2010., 18:54
romi pa gdje si ti nestala, ja sam vec se ponadala da ste izrasli iz bronhitisa i da te zato nema :)

jelena.O
29.12.2010., 19:44
danas mipatronaž kaže da to sve nestane s pubewrtetom
velim ja sva sreća da je pubertet pomaknut na manje godine

lunahor
29.12.2010., 21:51
mudro zboris jelena, i ja sve nade u to polazem jer to nije jedina kronicna bolest koju mi imamo. mi jos muku mucimo i s nestabilnim mjehurom.

romi
29.12.2010., 22:16
Uf, da smo bar nestali, stalno smo u začaranom krugu, samo mi se ne da stalno jadati kak kuri, kašlje, nije zdrav....
No stvarno se nadam da će do puberteta biti bolje, no samo me strah šta ću do tad sve proći sa njim.

Suzizana
29.12.2010., 23:33
Kada dr. posumnjaju na reflux ili druge probleme iz želuca koji bi mogli biti uzrok problemima u plućima.

kad su češće upale pluća ili kad upala pluća ne prođe, nego se hoće ponoviti, mislim da se to zove atelaktaza

lunahor
30.12.2010., 08:47
i kod nerazjasnjene astme tj astme bez dokazane alergije, tako su nama posumnjali.

NanoiBeba
30.12.2010., 10:40
I mi čekamo pubertet.

Da ne ureknem, ali meni se čini da nam odlazak u slanu sobu paše. Ne znam kako će ići dalje, kad krene cvatnja onoga što joj smeta, ali svakako sam mislila nastaviti sa tim dodatniom tretmanom

jelena.O
30.12.2010., 16:24
mi se danas solili svi troje klinaca, nadam se da neke vajde od tog.

znači da joj trebam čekat najmanje još 10 godina do tog pubertete, ali pošto je dečko oni imaju godinu kasnije

jkitanov
31.12.2010., 09:57
Ako solili znači ići u slanu sobu, nama baš i nije nešto pomoglo.
Obožavao je ići u društvu s nekim, pa nam stave dva-tri dosta bolesna klinca.
Uz to, sobe se i igračke ne dezinficiraju, pa još nešto i pokupi tamo.
Solili smo se 30-40 puta, više nisam ni brojala.

lunahor
01.01.2011., 13:00
cure, svima zelim puno zdravlja u novoj godini sa sto manje bolesti i astmatskih napada !:heart::gumi::preskaceuze::joggler:

jelena.O
01.01.2011., 13:26
cure, svima zelim puno zdravlja u novoj godini sa sto manje bolesti i astmatskih napada !:heart::gumi::preskaceuze::joggler: i mi se pridružujemo čestitkama

Tashunica
01.01.2011., 13:32
što manje pulmicorta, ventolina, flixotida i sličnog, a što više zdravlja, vrtića i škola :heart:

tajchi73
01.01.2011., 18:25
što manje pulmicorta, ventolina, flixotida i sličnog, a što više zdravlja, vrtića i škola :heart:

joj tash baš si me nasmijala, čestitka/želja je originalna te jedino što mogu je staviti veliki X ispod nje

svim klincima želim puno, puno zdravlja

tajchi73
01.01.2011., 18:27
a joj, nisam znala da bu X baš tak veliki

lunahor
02.01.2011., 17:34
:evil:kAko nam slucajno na praznicima ne bi bilo dosadno poceli smo sa z. virozom s pogorsanjem astme, ventolinom i vecim dozama f125 zadnji tj skole, pa je onda prosli tjedaN L. cijeli bila na ventolinu , a od jucer u duetu, z. ponovo a kod L. jos traje-zivio ventolin.
jel ima netko iskustvo s lijecnicima u sloveniji, trebali bi ici u toplice u srijedu do nedelje , da znam za svakli slucaj, ili da se vracam u cro ako ce trebat ?gdje uopce oko tuhelja, kumrovca ima doktor najblize jel zna tko?

jelena.O
02.01.2011., 17:51
mojisu isto u duetu na ventolinu, a u sredu ak bu dobro trebali bi na koji dan na sljeme, malo na sajkanje i razbribrigu

jelena.O
02.01.2011., 17:52
a sad pitanje jel uopće postoji način da za Božić neko preživi bez ventolina?

lunahor
02.01.2011., 21:19
:raspa: i mi cekamo tu godinu :-/
prvo iskustvo s bronhitisom smo imali kad su imale 5 mjesece, naravno , za bozic :lol:

Tashunica
02.01.2011., 21:27
nama je ovo prvi potpuno zdravi božić, ali samo zato što je od 03.12. doma.
sutra krećemo u nove vrtićke pobjede.
pobjednik je ko prvi ulovi virozu, a to je moj indijanac :mrgreen:

NanoiBeba
02.01.2011., 22:48
a sad pitanje jel uopće postoji način da za Božić neko preživi bez ventolina?

mozda je bolje da ne napisem ovo, ali nama je jos dobro. Kuc! kuc! Nadam se da ce tako i ostati, mi ubrzo idemo u planine. Ne znam kako ce tamo biti.

Lunahor, pa Tuhelj i Kumrovec su u Hrvatskoj - pa imas tamo doktora. Ili idete u Atomske u Slo?

Mi idemo u IT - nosimo lijekove sa sobom i to je uglanom sve. Prosle godine su nam trebali, odnosno vec je bila na terapiji, i meni se cinilo da prve dane dosta lose reagira na promjenu klime. Poslije je bilo dobro. Doktor mi je rekao da bi joj tamo trebalo biti bolje, ali ja se dosta bojim i hladnoce. Ne znam kako ce reagirati

lunahor
03.01.2011., 08:48
da idemo u atomske. isto nosimo sve. ne znam zasto se stalno vraca kasalj ove godine i nikako da se stabilizira.uvijek je do sada cijelu zimu bila mirna a ove se godine nikako skinut s terapije :(

NanoiBeba
03.01.2011., 10:12
e da, ja uplaćujem i zdrastveno osiguranje. Ali to je prvenstveno zbog eventualnih skijaških ozljeda. Pretpostavljam da ono vrijedi i za druge stvari.

Lunahor, ja sam već pisala da sam ja K. počela davati ulje crnog kima, to mi je rekla frendica da su joj rekli na Lošinju.

Ja sam stalno spremna za prve napade i očekujem ih, ali mi osim tog kima, imamo i druge faktore koji možda utjecu na nešto bolje stanje (kucam opet), a to je da je krenula u školu pa nije toliko na optvorenom. Njen vrtić je bio u prirodi i fakat je stalno kašljala, što zbog prehlade, što zbog drveća u blizini.

jkitanov
03.01.2011., 16:02
Sretna vam svima Nova godina!!!
Pitanje?
Jeste li kad putovale na daljinu i nosile svu opremu?
Pod opremu sam mislila na inhalator i hrpetinu lijekova.
Planiram na dalje putovanje na prolječe, pa me zanima jel dozvojena oprema šprice, igle, ampule?
Inhalator i baby haler bi svakako nosila.
Kako ste prolazile na carini, prijavljivale? Gdje ste stavljale lijekove?
U prtljagu ili u avion u torbicu?
Išla bi na promjenu klime i jako suh zrak, pa ne znam kako će reagirati.

ana-
04.01.2011., 20:32
Cure evo nas nisam mogla se nikako javiti nama nije ništa bolje bili kod dr.Gunek Mačukat i prepisala im Singulair granule i ostavila Fliksotid pumpicu,Ventolin maknula.
Bila sasvim ok bili privat kod nje na srebrnjaku još čekamo naručeni za 31.03. ali sam ih uspijela progurati u Vinogradskoj gdje su naručeni 1.02. na dnevnu bolnicu i kompletnu obradu.

Zanima me jeli ko od vas bio u Vinogradskoj u dnevnoj bonici jel su roditelji s djecom i kako to tamo ide jer sama s njih dva bu mi koma pa bi i muž bil s nama vele da će trajati obrada minimalno tri dana.

Hvala svima u naprijed SRETNA NOVA SVIMA I ONO NAJVAŽNIJE ZDRAVLJA POGOTOVO NAŠOJ DJEČICI :-* :-*

lunahor
04.01.2011., 21:16
bili na pregledu. dobili smo zeleno svjetlo za toplice, jos se na plucima cuje koji hropac kod l. no kako iskasljava ok je, a kod z. je samo poostreno disanje . kaze da bi na bazenu u toplom i vlaznom trebalo biti ok. drzite nam fige :)

tajchi73
04.01.2011., 23:52
Zanima me jeli ko od vas bio u Vinogradskoj u dnevnoj bonici jel su roditelji s djecom i kako to tamo ide jer sama s njih dva bu mi koma pa bi i muž bil s nama vele da će trajati obrada minimalno tri dana.

pošto si ih uspjela progurati predpostavit ću da imaš vezu pa u tom slučaju i ne mora nužno biti loše. Meni je dnevna ostala u tak lošem sjećanju da sam sad umjesto dnevne odabrala ambulantno testiranje ( pretpostaviti ću da ne može trajati duže od dnevne ). Mi smo zadnji dan dnevne samo da bi mala dobila deci mlijeka čekali oko 5 sati ( prvo je bilo nekaj, pa vizita, pa opet nekaj, pa su nas zaboravili, pa opet nekaj, pa zaborav............ma uglavnom užas, i još im nije bilo jasno zakaj sam ljuta jer ipak sam u dnevnoj.....koja je btw bar u ono vrijeme bila na hodniku gdje sam dijete dojila i presvlačila )

tajchi73
04.01.2011., 23:53
bili na pregledu. dobili smo zeleno svjetlo za toplice, jos se na plucima cuje koji hropac kod l. no kako iskasljava ok je, a kod z. je samo poostreno disanje . kaze da bi na bazenu u toplom i vlaznom trebalo biti ok. drzite nam fige :)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
da malo zavibram da sve bude ok :-)

ana-
05.01.2011., 02:39
pošto si ih uspjela progurati predpostavit ću da imaš vezu pa u tom slučaju i ne mora nužno biti loše. Meni je dnevna ostala u tak lošem sjećanju da sam sad umjesto dnevne odabrala ambulantno testiranje ( pretpostaviti ću da ne može trajati duže od dnevne ). Mi smo zadnji dan dnevne samo da bi mala dobila deci mlijeka čekali oko 5 sati ( prvo je bilo nekaj, pa vizita, pa opet nekaj, pa su nas zaboravili, pa opet nekaj, pa zaborav............ma uglavnom užas, i još im nije bilo jasno zakaj sam ljuta jer ipak sam u dnevnoj.....koja je btw bar u ono vrijeme bila na hodniku gdje sam dijete dojila i presvlačila )

nismo preko veze išli nego sam se blago rećeno sa ženom koja naručuje pokefala jer dva tjedna im naruđba putem e-mejla stoji i nikako da odgovore pa sam ih danas zvala da bi mi ženska rekla da kaj ne čekam da odgovore mislim stvarno i tak da sam ju pobila u svim njenim argumentima i veli da možemo doći 1.02. jer je odjel pun gripe i svega pa nas ne bi radi toga prije da ne bi dečki još nešto pokupili.
Inače imamo vezu na gore ali sam rekla idemo probati ovako pa ako ne uspije onda budemo preko nje probali srediti.

Nadam se da ne bumo baš na hodniku završili jer s njih dva mi bumo njima uzeli za jesti,a i mama mi radi ulicu do bolnice pa ak bumo kaj trebali bumo otišli k njoj po hranu mlijeko ili neš da nam zgrije i da papaju.

Hvala ti puno na obavijesti bar znamo otprilike na kaj se pripremiti :-*

CAPPY
05.01.2011., 13:30
Mi već punih mjesec dana čekamo odgovor na mail o terminu za kontrolu kod dr.F.Jednom sam zvala da pitam i gđa mi drsko odgovorila da moram čekati, ali mislim da je ovo stvarno previše , pa ako im treba nekoliko mjeseci da mi nađu termin, kad će me onda naručiti, za 2012 možda ? Jel još netko od vas toliko čekao na odgovor mailom ? Jučer sam opet poslala onaj zahtjev i šta još mogu napraviti da to ubrzam ?

NanoiBeba
05.01.2011., 14:27
ja sam s Rebra (dr R.) dobila mail drugi dan, a termin za 2 tjedna- bila sam zatečene, jer sam se išla ranije naručivati očekujući čekanje, pa smo na kraju na kontroli bili prije no što je trebalo

Sa Srebrnjakom nemam iskustva naručivanja

ivarica
05.01.2011., 17:48
u zadnje vrijeme se jako dugo ceka na termin na srebrnjaku, lijecnik napise na povijest bolesti - kontrola za dva mjeseca, a na salteru ti daju termin za 6

ana-
05.01.2011., 18:30
Mi već punih mjesec dana čekamo odgovor na mail o terminu za kontrolu kod dr.F.Jednom sam zvala da pitam i gđa mi drsko odgovorila da moram čekati, ali mislim da je ovo stvarno previše , pa ako im treba nekoliko mjeseci da mi nađu termin, kad će me onda naručiti, za 2012 možda ? Jel još netko od vas toliko čekao na odgovor mailom ? Jučer sam opet poslala onaj zahtjev i šta još mogu napraviti da to ubrzam ?

di si poslala mejl sory nisam baš skužila

ali da su bezobrazni i aroganti jesu :( :(

jelena.O
06.01.2011., 19:26
navodno opet neki doktor odlazi s srebrnjaka od srede, dal je otkaz ( čuli u prolazu dok smo čekali na pregled)

jelena.O
07.01.2011., 10:35
cure, zanima me za ubuduće jel koja upotrebljavala Ozopulmin čepiće, i nakon kojeg doba je stvar s šlajmom bila off??

tajchi73
07.01.2011., 16:59
[QUOTE]
Inače imamo vezu na gore ali sam rekla idemo probati ovako pa ako ne uspije onda budemo preko nje probali srediti.

ja ti toplo preporučam da iskoristiš tu vezu.

Nadam se da ne bumo baš na hodniku završili jer s njih dva mi bumo njima uzeli za jesti

kad sam ja poludila rekli su mi da sam navodno imala pravo na krevet za dijete, tak da i to provjeri.

ana-
07.01.2011., 19:49
[QUOTE=ana-;1782354]

ja ti toplo preporučam da iskoristiš tu vezu.

kad sam ja poludila rekli su mi da sam navodno imala pravo na krevet za dijete, tak da i to provjeri.

zvala sam dr.koji nam gore radi za vezu i da bu i on došao tamo da vidi kak bu išlo i da im se sve napravi

lunahor
09.01.2011., 21:00
da ja sam trazila promjenu termina zbog pogorsanja bolesti na s. i nisu mi dali, da ce sada pustiti termine za jesen i ljeto , mislim... uglavnom uzas. vlaga u toplicama nam je bas godila, kasalj prestao , super nam je bilo , bas smo se rekuperirali :) uglavnom mislim da cemo u klaicevu na kontrolu negdje u 3 mjesecu. ovo je zbilja smijesno vec sa srebrnjakom, nit mozes telefonom do njih nit do termina :(

lunahor
09.01.2011., 21:01
ozopulmin koristimo sirup redovno kod napada, prodje slajm za par dana. odlican je.

jelena.O
10.01.2011., 10:17
i nama se posle slemena malo sredilo, ali smo usisavač palili najmanje 5 puta na dan

bilbo7
10.01.2011., 10:26
u zadnje vrijeme se jako dugo ceka na termin na srebrnjaku, lijecnik napise na povijest bolesti - kontrola za dva mjeseca, a na salteru ti daju termin za 6

Tak smo i mi prošli: bili na kontroli 30.12. i trebali smo biti na slijedećoj kontroli za 3 mjeseca, a prvi slobodan termin je 26.05....
Inače, sam da velim da je klinjo bio na terapiji u slanoj sobi (10x) i da mu se vrijednost na peak flow meteru sa 410 prvi dan povećala na 470! Svih 10 dana terapije vrijednosti su bile veće, ali ga je pokosila viroza, pa su se smanjile čak na 390 i FeNo mu je bio loš, ali je prošao bez ljekova i dodatne terapije. I baka je bila s njim na terapiji (odrasli su u pratnji, pa smo poslali nju, jer je isto alergičar, tak da se i ona "solila") i veli da joj je puno lakše disati. Zanima me da li je netko čuo da slane sobe nisu dobre, jer sam dobila informaciju da na Srebrnjaku ne preporučuju te terapije, jer se sol taloži na plućima? Nama dr. Zimić nije ništa rekla..

ana-
10.01.2011., 17:29
pozdrav,evo mojim fakinima se stanje opet pogoršalo i vračen nam ventolin,fliksotid i singulair granule ali poboljšanja nekog nema valjda bumo izdržali do 1.2. i dnevne bolnice u Vinogradskoj.

Ima li ko friških informacija o stanju u Vinogradskoj i kakav je režim u dnevnoj bolnici jel mogu biti oba roditelja idr.......

lunahor
10.01.2011., 17:50
ma ti samo inzistiraj da budu oba jer su blizanci. i nedaj se otkantat i vjerujem da ces uspjet.

tajchi73
10.01.2011., 19:11
ma ti samo inzistiraj da budu oba jer su blizanci. i nedaj se otkantat i vjerujem da ces uspjet.

sorry, ali moram staviti :lol:.................pa njih nije diralo kaj je moje 4,5 mj. dijete bilo samo na cici, mogla sam je dojiti u vremenu posjeta i točka. Da ne kažem da je od njihovog mlijeka ( ili rižine sluzi u mlijeku ) dobila urtike. A da ne kažem da smo prilikom kompliciranijeg pikanja letili van brzinom munje................isto tako dvoje djece nije moglo biti u istoj prostoriji :roll: itd.itd.

ana- ja idem uskoro opet gore pa ću ti reći kako je prošlo. Iskreno se nadam da je nova šefica pedijatrije koja se zalaže da su pacijenti na prvom mjestu uspjela nešto promijeniti u njihovom stavu, ponašanju itd.itd.

tajchi73
11.01.2011., 12:55
moji se nakon dugo vremena raskašljali al baš ružno :-(. Imam osjećaj da nam niti inhalacije ne pomažu za ovakav kašalj, a možda bi bilo i gore da ih ne inhaliram. Danas uvodim ventolin................do sada sam bila uvjerena da idemo samo na bolje, s ventolinom mi se ruši ta slika.

ana-
11.01.2011., 16:55
moji se nakon dugo vremena raskašljali al baš ružno :-(. Imam osjećaj da nam niti inhalacije ne pomažu za ovakav kašalj, a možda bi bilo i gore da ih ne inhaliram. Danas uvodim ventolin................do sada sam bila uvjerena da idemo samo na bolje, s ventolinom mi se ruši ta slika.

draga tako i mojim dečkima taman mislili da je napokon krenulo na bolje kad ono opet se vratili tom Ventolinu,draga kad vi idete gore

lunahor oboica idu,upisani i jedan i drugi da im sve naprave

jelena.O
11.01.2011., 16:58
ana- od kad su dečki na flixotidu, pitam radoznalosti radi

ana-
11.01.2011., 18:10
ana- od kad su dečki na flixotidu, pitam radoznalosti radi

od 11mj

jelena.O
11.01.2011., 18:36
od 9 mjeseca života???

ana-
11.01.2011., 20:27
od 9,5mj na flixotidu,a od 7mj na Ventolinu,a na Singulair-u od 10mj

jelena.O
12.01.2011., 10:31
obadva istovremeno?

CAPPY
12.01.2011., 11:37
Ja danas zvala na Srebrnjak jer još nisam dobila odgovor o terminu ( a tražila ga prije mjesec i pol ), a gđa mi kaže da je to sasvim normalno i da zovem opet za mjesec ,dva ako ne dobijem odgovor:-o .Još ne mogu vjerovati u to, pa što se to događa s njima.Možda bi najbolje bilo tražiti drugog doktora u drugoj bolnici ...

lunahor
12.01.2011., 17:10
da uzas :( ja se spremam nazvati iduci tjedan za klaicevu. uzasno me nervira sto smo tako dugo bez ikakve kontrole.

jelena.O
12.01.2011., 17:44
ja danas uspjela napokon dobit Klaićevu i dobila termin kad sam htjela

tajchi73
12.01.2011., 19:35
[QUOTE=ana-;1786732]draga kad vi idete gore /QUOTE]

s obzirom da imam paranoju kak i oni čitaju :lol: šaljem ti na pp, mada mislim da već jako dobro znaju koja sam 8-).

lunahor
12.01.2011., 21:23
jeleNA koliko se ceka ?

Nitica
13.01.2011., 10:16
Ja sam jučer dobila odgovor sa Srebrnjaka na email poslan 03.12. za naručivanje, da još uvijek nema termina za ljeto i jesen??!! Užas! To nikad nije bilo tako. Ja ne znam kaj se njima dešava. Jel ima neko iskustva sa Rebrom? Kak je tamo? Ljubaznost, čekaona, gužva...

Jel netko koristi ulje crnog kima? Ja sam naručila internetom crni kim Oshadhi, pa me zanima jel to ok i kak djec to uzimaju?

CAPPY
13.01.2011., 12:03
Ja doživjela još jedan šok danas, u ljekarnama nema singulair granula.Proizvođač ih povukao , bit će ga opet za nekih dva mjeseca navodno...

Nitica
13.01.2011., 12:26
Ja sam ga isto prekjučer tražila i uspjela naći u nekoj privatnoj ljekarni zadnju kutijicu. Nitko mi nigdje nije znao reći kada će ga biti. Prestrašno! Sad bi trebalo pitati Milinovića neka ovo sve prokomentira!

CAPPY
13.01.2011., 14:22
[QUOTE=Nitica;1788070]Ja sam jučer dobila odgovor sa Srebrnjaka na email poslan 03.12. za naručivanje, da još uvijek nema termina za ljeto i jesen??!!

Pa jeste dobili termin ili i dalje trebate čekati ?

Nitica
13.01.2011., 14:32
[QUOTE=Nitica;1788070]Ja sam jučer dobila odgovor sa Srebrnjaka na email poslan 03.12. za naručivanje, da još uvijek nema termina za ljeto i jesen??!!

Pa jeste dobili termin ili i dalje trebate čekati ?

Nismo!! Zahvaljuju na razumijevanju i mole da se još strpimo. Da poludiš!

jelena.O
13.01.2011., 18:29
jeleNA koliko se ceka ?ja tražila kraj 2. mjeseca, možda sam mogla i prije dobit

ana-
13.01.2011., 19:05
obadva istovremeno?

da obadva istovremeno.
Daj mi recite jel se može kome ustupiti termin ili to oni odlučuju na srebrnjaku mi imamo 31.3. ali nejdemo jer smo dobili termin u vinogradskoj 1.2. ako može ustupamo ga

lunahor
13.01.2011., 20:30
joj da se moze , to bi meni bilo savrseno , taman za moje blizance ;) ja ih zvAla i molila termin ranije zbog pogorsanja bolesti ali su me otkantali. budem zvala sutra da pitam. jel kod dr f. ?

***MARETA
13.01.2011., 23:58
jel kome poznato da se za laringitis dobija terapija singularom?

lunahor
14.01.2011., 08:29
mi kada smo bili stalno s 3-4 godine u laringitisima, pa bronhitisima pa nosocurenjima, imali smo od r. terapiju singularom. singulair koliko sam skuzila rihtera se daje kod blazih oblika, kod virusno induciranih problema , bronhitisa a ide i kod alergija..tada je r. napisao da nema alergije i astme na nalaz.

***MARETA
15.01.2011., 00:01
mi kada smo bili stalno s 3-4 godine u laringitisima, pa bronhitisima pa nosocurenjima, imali smo od r. terapiju singularom. singulair koliko sam skuzila rihtera se daje kod blazih oblika, kod virusno induciranih problema , bronhitisa a ide i kod alergija..tada je r. napisao da nema alergije i astme na nalaz.

nisam baš shvatila..On je dao singular zbog bronhitisa?

Pitam jer je moj dobio singular za akutni laringitis..
Nikako se mi dočepati pravih lijekova.
Richter mi je rekao da singular nema veze s laringitisom

lunahor
15.01.2011., 09:17
ne znam za kaj je dao, ali napisao je na nalaz da nemaju ni astmu ni alergiju i dao singulair a prije toga mi je rekao da ne priznaje ni bronhoopstrukcije jer ih on osobno nije cuo.

ana-
15.01.2011., 13:32
ne znam za kaj je dao, ali napisao je na nalaz da nemaju ni astmu ni alergiju i dao singulair a prije toga mi je rekao da ne priznaje ni bronhoopstrukcije jer ih on osobno nije cuo.

tak smo i mi dobili singular isti slučaj

anilokin
15.01.2011., 20:42
novi smo na ovoj temi koja je preopširna da bi je pročitala cijelu, pa postavljam pitanje o kojem je možda već bilo riječi...

je li netko probao haloterapiju (slana soba) i koja su vaša iskustva?

NanoiBeba
17.01.2011., 10:41
Evo, i nama je planinski zrak godio. čak joj je i koža bila bolja, ali s povratkom doma, mislim da problemi polako počinu: Ne znam, cvate li već lijeska, ali je noćas dosta kašljala, čak mi je prvi put dala da joj nosim torbu u školu (po stepenicama). Nismo još počeli s flixotideom, ali očekujem to svaki čas.

Mi uzimamo ulje crnog kima (netko je pitao)- jednu kapsulu dnevno. I već sam pisala, da ne znam jel joj pomaže

Cathy
17.01.2011., 12:12
novi smo na ovoj temi koja je preopširna da bi je pročitala cijelu, pa postavljam pitanje o kojem je možda već bilo riječi...

Mi smo probali (alergija na pelud i stalno prisutan šlajm) ali nisam vidjela neku korist.

anilokin
17.01.2011., 18:31
cathy, na koliko tretmana ste bili? mi smo bili tek tri puta i ne vidim neko poboljšanje, pa se sve nadam da će nakon 8-10 puta biti bolje...

tajchi73
17.01.2011., 18:58
mi danas bili na testiranju za inhalacijske alergene. Sve negativno kod oba. Sutra smo na nutritivnim pa ćemo vidjeti i to.

Ono što ne mogu nikako shvatiti je slijedeće:

- svi smo naručeni u 11 sati :-o, nemam pojma po kojem se redosljedu djeca prozivaju jer iako smo mi došli drugi ušli smo zadnji.

- djeca za testiranje ( koja moraju biti zdrava ) sjede u čekaonici sa djecom koja su došla na hitnu zbog bolesti :-o. Za one koji ne znaju koliko je ona velika napisat ću da ima ukupno 9 stolica koje tvore slovo U. Ne postoji šansa da roditelji s djecom čekaju na hodniku bolnice jer se papiri ( uputnice ) ne mogu predati nikom drugom nego sestri koja zajedno s doktoricom dolazi u 11. Nakon testiranja djeca MORAJU 20 minuta SJEDITI ( čak je sestra digla roditelje da bi djeca s testiranja mogla sjediti ) u toj istoj čekaonici. Mi smo imali peh da smo sjedili između klinaca s temperaturom u baš lošem stanju :-x. Stvarno ne kužim da se to ne može drugačije organizirati.

Inače, moram napisati da osoblje već dugo ( zapravo nikad ) nije bilo ovako ljubazno, klincima su sve objasnili i još ih i pohvalili. Sad stvarno vjerujem da čitaju forum :mrgreen:. Nadam se da će pročitati i ove moje dvije primjedbe + da sutra neću opet ući zadnja jer mislim da mi je to kazna za jedan moj prigovor 8-).

jelena.O
17.01.2011., 19:01
e samo radi tog razloga ja preferiram klaićevu, tam su ipak ordinacije malo razvodnjene

tajchi73
17.01.2011., 19:01

mi ju nismo probali, ali znam ljude koji jesu. Svi se slažu da im je za vrijeme terapije bilo barem malo bolje, no problemi se vraćaju čim se s terapijom prekine. Mislim da je slana soba dobra, ali za onog tko ima mogučnosti ići kontinuirano, ili za one koji probleme imaju u određeno vrijeme godine pa idu samo taj period.

tajchi73
17.01.2011., 19:08
e samo radi tog razloga ja preferiram klaićevu, tam su ipak ordinacije malo razvodnjene

s tim se slažem, no tam pak zdrava i bolesna djeca zajedno sjede prilikom vađenja krvi.....čak i djeca s onkološkog odjela :-o. Eto, u svakoj bolnici je nekaj drugo naopako.
Sad će ispasti da vidim samo negativne stvari :lol:

lunahor
17.01.2011., 20:29
s tim se slažem, no tam pak zdrava i bolesna djeca zajedno sjede prilikom vađenja krvi.....čak i djeca s onkološkog odjela . Eto, u svakoj bolnici je nekaj drugo naopako. isuse tajchi pa koja je to bolnica u pitanju ??????? ovo je prestrasno :( srebrnjak nije, nije ni klaiceva, dakle vjerojatno vinogradska ili rebro , gukni da ih izbjegne tko moze.

ivarica
17.01.2011., 20:54
pretpostavljam da je rijec o rebru
mi smo nedavno tamo bili na pregledu (endokr., znaci skroz zdravi)
cekali smo pola sata samo za upis, ali ajde to nego kad je dosla u red do jedna baba u gripi, jedva hoda od bolesti, kaslje i kise na sve strane, pa kad sam skuzila da taj hodnik nije samo za djecu nego je spojena hitna za odrasle.... nisam mogla vjerovati
ne radi se o zgradi iz pretproslog stoljeca nego tek sredjenom krilu i da na takve stvari ne paze, da odvoje djecu od odraslih, pa ako nista bar da djeca ne gledaju bolesne koje prevoze po hodnicima, ne razumijem

tajchi73
17.01.2011., 23:02
isuse tajchi pa koja je to bolnica u pitanju ??????? ovo je prestrasno :( srebrnjak nije, nije ni klaiceva, dakle vjerojatno vinogradska ili rebro , gukni da ih izbjegne tko moze.

nažalost riječ je baš o Klaićevoj. Na prvom katu gdje je laboratorij za vađenje krvi ( kraj ortopedije ) krv se vadi svima, uključujući i teško bolesnoj djeci. Jedina dobra stvar je što ta djeca imaju prednost, ali bogme se i oni znaju načekati.........a koliko njima treba da se zaraze?
Vjerojatno im nije ni ugodno slušati pitanja druge djece zašto imaju masku, nemaju kose itd.itd.
Možda su u zadnjih par mjeseci to promjenili, no čisto sumnjam. Pa bilo je i po novinama. U Vinogradskoj se bolesnoj djeci krv vadi na hitnoj, zdravoj u ambulanti na 5. katu, a onkološki odjel pošto je totalno izdvojen pretpostavit ću da ima svoju ambulantu. Zato Vinogradska spaja zdravu djecu ( koja to moraju biti prilikom testiranja ) i bolesnu djecu koja su došla na hitnu.

lunahor
18.01.2011., 08:34
:-oajmeee , nemogu vjerovat da to nemogu rijesiti drugacije. srebrnjak koji je mala bolnica ima laboratorije po vise soba , tj sestra dodje i vadi krv . to su mogli i u klaicevoj napraviti. jednu sobicu u koju bi dosla sestra k djetetu i izvadila krv a ne dijete u laboratorij, tu cak ne mislim na zdravu i bolesnu djecu da razdvaju ako bas nemogu. ali djeca s onkologije:evil::cry::evil:

NanoiBeba
18.01.2011., 10:03
Ivarica, mi smo testiranje radili i na Srebrnjaku i na Rebru. Na Rebru je dijete nakon pricka ostalo sjediti u sobi u kojoj je test rađen i bila je potpuno sama. Odnosno ja sam bila s njom. Uopće nije bilo kontakata s drugom djecom. Tamo nije dobro raditi test samo iz razloga što nemaju puno onih bočica s alergenima (ne znam kako se to zove),

I ovo za klaićevu ne kužim, mi smo na Srebrnjaku odmah napravili i inhalatorne i nutritivne alrgene. Jedne na jednu, a druge na drugu ruku.

Mi idemo u slanu sobu. Ali sada dosta neredovito jer nemamo vremena. No, ja sam svakako mislila priogustiti odlaske, kako smetnje budu veće. Odnosno čim skužim da je lijeska počela cvasti.

Nama je i odlazak u planine bio pun pogodak. Em nije niti kašljucnula, em joj je koža bila OK, iako se već dugo u zagrebu svrbila (kod nas se problem s kožom javlja u istom periodu s astma napadima, odnosno nešto prije, kao najava).

tajchi73
18.01.2011., 11:35
I ovo za klaićevu ne kužim, mi smo na Srebrnjaku odmah napravili i inhalatorne i nutritivne alrgene. Jedne na jednu, a druge na drugu ruku.

mi testove radimo u Vinogradskoj. Ne znam zašto ne može sve u jednom danu, možda su premali, nemam pojma. Uglavnom, jučer je svaki dobio po 10 uboda na svaku ruku. Ubodi su išli do pregiba ( lakta ). Sjećam se da su prvi put ubodi išli skoro do pazuha i da je dr. rekla da na tom mjestu boli, ali se ne sjećam kakvi su tad bili alergeni.

NanoiBeba
18.01.2011., 11:46
ja sam baš zato tražila da odmah naprave oboje. kad ju već gnjave, da ju izgnjave do kraja. Tada je, mislim, imala 4 godine. Pvri put nam se nije pokazala alergija na kikirika, drugi put je.

Sada je veća i sama zna reći što joj od hrane zasmeta (jabuka, smokva) - jedino joj slatko ne smeta. Ja si nekako mislim da bi se i prehranom mogli ublažiti simptomi, samo za to nemam snage. ova moja baš jako voli slatko, i kada bi se toga riješili, nekako si mislim da bi joj bilo bolje.

tajchi73
18.01.2011., 12:28
da sam prije znala i ja bih tražila sve u jednom danu, ne samo zbog njih već i zbog nas i našeg izostajanja s posla.
Sad mi je sinulo da imam još jedan prigovor na organizaciju u bolnici :mrgreen:. Kod nas su testiranja u 11 h što znači da roditelj ne može izostati samo ujutro ili popodne već praktički cijeli dan. Ako odem u 8 na posao, a u 11 moram biti u bolnici to znači da već u 9 krećem s posla da bih stigla njih pobrati i dovesti na vrijeme. Isto tako dok to završi i vratim ih doma na poslu ne mogu biti prije 3. Koma :-x. i da je to samo slučaj kod testiranja i da je jednom godišnje ajde, no večina kontrola i pregleda je u neko takvo nemoguće vrijeme.
I ne kužim zašto svi specijalisti rade od 9 ( nema šanse da su u 9 u ordinaciji :roll: ) pa do 13, eventualno 15 h :zbunj:. U popodnevnim satima rade gastroenterolog, dermatolog i oftamolog i to u Klaićevoj. Vjerojatno radi još netko, ali to su stvarno iznimke barem za ono što mi hodoćastimo.

NanoiBeba
18.01.2011., 12:36
Istina. Ja sam se posvađala sa školskom doktoricom- taj pregled je obavezan, znači nisam bila tamo zbog bolesti, nisu me htjeli naručiti popodne i onda kada sam ujutro izostala s posla, za rutinski pregled/pitanja sam čekala dok je ona pričala na telefon.

Mi smo prvo testiranje obavili u sklopu dnevne bolnice, a drugo na Rebru, nam je stvarno išlo brzo. Tada tamo nije bila navala, ili smo baš tako uletili

Specifični IgE uvijek radimo u Klaićevoj, i stvarno imam pohvale za njih.

jelena.O
18.01.2011., 15:12
isuse tajchi pa koja je to bolnica u pitanju ??????? ovo je prestrasno :( srebrnjak nije, nije ni klaiceva, dakle vjerojatno vinogradska ili rebro , gukni da ih izbjegne tko moze. i na srebrnjaku stoje zdravi pored bolesnih

jelena.O
18.01.2011., 15:16
I ne kužim zašto svi specijalisti rade od 9 ( nema šanse da su u 9 u ordinaciji :roll: ) pa do 13, eventualno 15 h :zbunj:. U popodnevnim satima rade gastroenterolog, dermatolog i oftamolog i to u Klaićevoj. Vjerojatno radi još netko, ali to su stvarno iznimke barem za ono što mi hodoćastimo.ortoped, po novom i kardiolog sve u klaićevoj

tajchi73
18.01.2011., 17:07
ortoped, po novom i kardiolog sve u klaićevoj

ovo su dobre informacije. Trebalo bi ispisati koji sve specijalisti rade popodne i to priljepiti na vrh same teme o zdravlju .-)

lunahor
18.01.2011., 17:49
kod nas se problem s kožom javlja u istom periodu s astma napadima, odnosno nešto prije, kao najava).bome je tako do sada bilo i kod nas. l. se osula oko usta sitnim crvenim svrbljivim pristicima, koje s nicim nemogu povezat. nis novo niti drugacije.
danas se uzasno osula oko usta, bas jako, sva je crvena, no kaslja za sada nema. nadam se da ipak niti nece. citala sam da bi koza trebala biti osuta kad je napad astme daleko, da neide skupa, al nama je bas islo par puta skupa. no to nije neurodermitis vec nitko ne zna sto. neki nepoznati osip, koji svrbi pa pocne i peci na kraju.

NanoiBeba
19.01.2011., 09:40
ne moja ne dobije osip. Njoj koža postane dermatitična i svrbi i to obično na pregibima ruku i nogu. Inače, kao beba nikada nije imala problema sa kožom, za razliku od brata joj

jelena.O
19.01.2011., 10:24
e sad kad smo kod osipa moja svako malo dobi par točkica po butu, zadnji put pred dva mjeseca i opet sad, dermička nam kaže da je to pod normalno kod atopičara. nešto naizgled ko vodene koze ili prištići (kod onih malo pubertetlija). jel i vaši klinci tak nekaj dobijaju?

NanoiBeba
19.01.2011., 10:47
mislim da i moja zna dobiti prištiće po nogama, sada više nisam sigurna. Ali uglavnom , šta god bude, svrbi ju

lunahor
20.01.2011., 08:43
mi oko usta bas jako., crveni pristici, prolaze za sada od acidosalus kreme od marinalaba, ima bijele tvrde pristice po nadlakticama, na laktovima, koljenima, a ispod koljena zna dobiti narocito ljeti crveni osip , svrbljiv toliko da se rane naprave. isto i na pregibima kukova i pregibu lakta s unutarnje str. to izgrebe do krvi..

jkitanov
20.01.2011., 09:22
Kad sam bila mala, kažu da sam stalno bila u osipu kao od kozica.
Dlaka životinja mi je pravila taj osip.
Moj miš nikada nije imao takvih problema.
No dobio je sitan osip na breskve i GI sok od jabuke, senf.
Zbog breskve i soka od jabuke je završio na Solu medrolu.
Dajem mu samo Bio bio, alnatura i slične proizvode.

tajchi73
20.01.2011., 10:36
samo da javim da je testiranje prošlo super i da na ništa nisu reagirali ( tj. mali ima neku sitnu reakciju na orah, ali s obzirom da je ispod 3 mm to se niti ne bilježi ) :-D. Ono na što nisu testirani, a bila sam uvjerena do budu je plijesan, ne znam kad se to testira i da li se testira kod klinaca.
Jedino me brine što je Ige i dalje u nebesima, a kod malog je i neki pokazatelj astme nekoliko puta iznad dopuštenog pa je očito da na nešto jesu alergični. Već vidim da će zaključak opet biti da su nespecifične alergije. Pretpostavit ću da je utopija očekivati testiranje na aditive.

NanoiBeba
20.01.2011., 10:52
pa koliko su alergena ispitali? Ja sam negdje imala popis sa Srebrnjaka na šta su nju testirali. Mogu pogledati imam li to još doma

tajchi73
20.01.2011., 12:50
pa koliko su alergena ispitali? Ja sam negdje imala popis sa Srebrnjaka na šta su nju testirali. Mogu pogledati imam li to još doma

inhalacijskih uboda je bilo ako se ne varam 20 od čega 2 optadaju na provjeru da li je test uspio. U ovim preostalim je bilo klasično: mačja dlaka, pseća, perje, trave, neko drveće, ali ni traga plijesi. Ajde ak ti se da pogledaj da li su njoj napravili taj test. Postoji mogućnost da se radi u kasnijoj dobi ili da ne spada pod ovakvo testiranje. Ja ću to moć saznati tek krajem 3 mj. ili da napišem već u 3 mj. s obzirom koliko se sada čeka na termin.

tajchi73
20.01.2011., 12:54
sad mi je sinulo da mi je jedna stavka bila nepoznata ( još uvijek sam uvjerena da je to neko drvo ), možda je to neki naziv za plijesan ? Sutra ću je uguglat pa ću vidjeti.

No ti mi ipak možeš pogledati da li su je testirali na plijesan :-)

NanoiBeba
20.01.2011., 13:00
hoću, hoću. Baš sam zato i uzela taj papir. Samo moram provjeriti imam li ga još.

tajchi73
20.01.2011., 13:05
mi oko usta bas jako., crveni pristici, prolaze za sada od acidosalus kreme od marinalaba, ima bijele tvrde pristice po nadlakticama, na laktovima, koljenima, a ispod koljena zna dobiti narocito ljeti crveni osip , svrbljiv toliko da se rane naprave. isto i na pregibima kukova i pregibu lakta s unutarnje str. to izgrebe do krvi..

da nije oko usta od babyhalera? ovaj ljetni crveni osip ja još i danas znam dobiti kao rezultat alergije na vlastiti znoj, možeš si misliti kak izgledam ak kojim slučajem legnem na nešto gdje se prije toga netko preznojio.

lunahor
20.01.2011., 18:14
nije, uzimaju na "trubicu" aerochamber koji ide u usta a ne masku.
tajchi nas na srebrnjaku testiraju na aditive svaki put, kao i plijesan.

jelena.O
20.01.2011., 18:48
Jedino me brine što je Ige i dalje u nebesima, a kod malog je i neki pokazatelj astme nekoliko puta iznad dopuštenog .
kolki je ige?

jkitanov
21.01.2011., 08:40
Mi smo se testirali na Srebrnjaku i navodi se Cladosporium- plijesan?
Ima 13 inhalacionih na spisku i 10 nutritivnih.
Inhalacioni- histamin, pufer otopina, derm.pter., derm. farinae, dslake psa, mačke, pelud trava,
artemisa vulgaris, ambrosia, breza, lijeska, alternaria i cladosporium.

jkitanov
21.01.2011., 08:51
Sad prebirem papire i vidim IgE-204, IgG-13,2,IgA- 0.88, IGm- 1,6.
Jel to jako visoko s obzirom na dob?

ribice
21.01.2011., 08:59
Ne znam jel ste skužili ali singulara više nema za kupiti do proljeća, singular mini 4 g...idem sada zvati po ljekarnama možda netko ima stariju zalihu, nama treba još 1-2 paketa do kontrole u 3 mj..

jkitanov
21.01.2011., 09:05
Imam ja jednu kutiju mi ukunuli th!

tajchi73
21.01.2011., 09:54
kolki je ige?

muž je bio zadnji s njima, mislim da nalaz nismo dobili na ruke ( samo mu valjda rekli da je i dalje visok), moram pogledati doma. Inače, nalaz dobijem tek na prvom slijedećem pregledu, npr. u 5 mj. su im radili neke provjere iz krvi ( za ribu ), a nalaz sam dobila negdje u 10,11 mj. ( do tad sam preko tel. uspjela samo saznati da nisu na ništa reagirali ).
Sad sam malo provrtila svoje stare poruke i vidim da je mala s 2,5 god. imala Ige 497, a stariji 461. Od tada su mjerili još 2 puta, ovo je ako se ne varam treći put, ali nemam pojma kolika su mjerenja onda bila ( čim nisam upamtila pretpostavit ću da nije bilo velikog skoka ).

NanoiBeba
21.01.2011., 10:00
tajči73, jktanov ti je već napisala inhalacione alergene

ovo su nutritivni: jaje, mlijeko, pšenično brašno, cerealije, kikiriki, piletina, tuna, oslić, riječna riba, limun i kivi

Na Srebrnjaku rade i testiranje na konzervanse, ali ga mi nismo radili. Po popisu koji imam, to su: acetil-salicilna kiselin, na-benzonat, glutaraldehid, limunska kiselina, na-glutamat i tartazin

tajchi73
21.01.2011., 10:10
Sad prebirem papire i vidim IgE-204, IgG-13,2,IgA- 0.88, IGm- 1,6.
Jel to jako visoko s obzirom na dob?

kolko vidim mali će uskoro 2 god. U gornjem postu sam napisala koliko je mala imala Ige s 2,5 god. Sad se ne mogu točno sjetiti zašto sam se tad preplašila, ali pretpostavit ću da je ona prije toga imala Ige u normali za svoju dob i onda samo odjednom veći nego sin koji ima dijagnozu astme i kojem je svaki put Ige rastao, ali nikad tak rapidno. Tad su mi pojasnili čemu služi taj Ige, ali ja to više nisam u mogućnosti sročiti, a da ima ikakve veze s tim. Navodno se oko Ige-a mi roditelji ne bi trebali zamarati ( a daj se probaj ne zamarat ), doktorima je veći pokazatelj nešto drugo što valjda upućuje na astmu.
I da, moji se već duže vode da imaju nespecifične alergije.

tajchi73
21.01.2011., 10:40
od inhalacijskih smo radili sve što je napisala jkitanov ( kak si samo došla na ideju za ovaj nick :lol:- neću napisati kak sam ga uspjela upamtiti :mrgreen: ) osim Cladosporium, a to su gljivice. Stvarno mi nije jasno zašto se djecu uporno testira na stvari na koje nikad ili duže vrijeme nisu pokazali alergiju, a ne testira se na ono na što roditelji imaju dokazanu alergiju. Ja npr. imam najaču alergiju na gljivice, a svekrva na aditive, a pošto se tak sve pripisuje nasljeđu ( tak je bar kod nas ) ne kužim zašto ih se ne testira ciljano. Možda naša bolnica nema te alergene :?:

lunahor
21.01.2011., 17:40
ige upucuje na alergije a ne na astmu, no alergija + disni problemi tj bronhitisi jesu astma.

jkitanov
21.01.2011., 18:11
Ne opterečuje me, ovaj nalaz IgE je vađen u lipnju prošle godine, morat ću pitati dr da ga ponovimo.
Bitnije mi je da je mališa tri tjedna zdrav (uz šmrkav nos i suhi kašalj).
Što se aditiva tiče, definitivno mi nešto smrdi s njima i pesticidima.
Bojim se i uvesti mu neke ne bio stvari u hranu.
Ja sam jakooo alergična na ambroziju, dlake zeca, neko egzotično voće, miš ništa.

peso
23.01.2011., 17:24
Je li netko probao Sing. mini nabaviti izvana? Šta sada? Naravno, sa Srebrenjaka čekam odgovor na mail (za termin) zadnjih 3 tjedna. Mislim da ću se prebaciti u Klaićevu? Ionako smo privatno išli kod dr. Vosskresensky u Alergovitu, pa ću probati doći do nje i preko socijalnog. Moj P.ima toliko jaku reakciju dermatit., da nam ni lokalni kortići ne pomažu. Naravno, i opstrukcije koje doma riješavam (nadam se uspješno) sa ventolinom. E, kada bi znala slušati na stetoskop:-D, a ovako samo nagađam. :evil:

Tashunica
23.01.2011., 20:34
singulaira nema jer mu mijenjaju ambalažu, tako mi je rekla danas dr u dežurstvu. samo su to tako glupo izveli, nisu trebali sve povući.

mi smo noćas prvi puta rješavali laringitis doma, doduše nije bio tako strašan kako obično bude.
inhalirali smo se pulmicortom i onda sjedili na balkonu 45 minuta na onom sjevercu, ali bitno da je uspjelo.
danas je krenula gomila iz nosa, sada se toga moramo rješavati.

jkitanov
23.01.2011., 21:06
Mi smo na Sing. bili pola godine, sad smo dva mjeseca skoro bez njega i nevidim nikakve razlike.
Doduše, malo više sekreta ima, ali nije bio na antibiotoku više od dva mj (kuc, kuc..).

Tashunica
24.01.2011., 09:31
noćas isti scenarij :roll:
još si mislim sinoć, ako se noćas ponovi neću imati snage sve ovo ispočetka, kao da me netko pita.
samo što mi je jučer ujutro puno bolje zvučao nego jutros.
jutros je još i promukao, a i stridor se lagano, lagano čuje.
inhalirat ću ga danas još dva puta pulmicortom, prije dnevnog i prije noćnog spavanja.

NanoiBeba
24.01.2011., 10:18
nama je još disanje OK, iako se počela jako umarati, ali koža je sve gore.

No, ipak smo mjeseca dana duže izdržali bez lijeka. prošle godine smo počeli na Božić

jelena.O
24.01.2011., 17:37
krenula je i ljeska, zapravo u punom cvatu ( možda je i prije bila, ali sam baš jučer prošla pored 4-5 stabla)

peso
24.01.2011., 22:20
Znači, lijeska...moguće. Jer prošle godine u isto vrijeme su bili problemi,tj.početkom veljače. Koža koma,koma...još se oni ne buni, a izgleda :-o. Zvala sam cca 30-ak apoteka i nigdje sing., čak i Slovenija ima deficit. Sutra zovem dr. F. ili dnevnu da pitam šta dalje. Frka me je bez terapije. Definitivno ću ići opet u Alergovitu da napravimo onaj skupi test na hrpu alergena.

lunahor
25.01.2011., 08:30
ja imam tablete singulair ako ti pasu dok ne nabavite .

NanoiBeba
25.01.2011., 09:54
je, lijeska je počela. Jučer sam ju ugledala u cvatu, gotovo pa nasred Ilice.

A i svojoj curi kužim, gnjavim ljude koji žive blizu parkova da mi pogledaju, i onad ju nađem u samom gradu u punom cvatu.

K. je koža loše, dosta joj je no začepljen, ali još ne kašlje i ne diše teško. MM me nagovara da počnem s flixotideom, barem jedan potisak. A ja se nećkam. jer kada počnemo, ne stajemo do svibnj/lipnja.

Mi smo prošle godine startali za Božić, jker je zbog toplog vremena lijeska dva puta cvala.

Dream1111
25.01.2011., 10:00
Nemam još bebu asmatičara (nadam se da ovo koje dolazi neće biti) ali sam i sama bila asmatičar. I sretna šta sam bila, nisam više. Kako mi je majka pričala tešku astmu sam imala od rođenja. Kasnije po sjećanju se sjećam užasnih trenutaka. Non stop sam bila u bolnici na inhalaciji, pa i po nekoliko dana. i tako punih 16-17 godina. Testirana sam na alrgene ali zbog njih uopće nisam imala alergiju, tako da vas to ne zavara. Male pumpice uopće mi nisu pomagale. No majka mi je doktorica pa je to uveliko olakšalo stvar. Koristila sam inhalator kod kuće koji možete vidjeti u bolnicama. U najgorim slučajevima mi je doma davala inekcije. Nikako me nije puštala vani kad sam imala astmu, nego bi ugrijala ručnih i električni grijač (kao malu deku) i stavljala na prsa i blizu srca da bi mi olakšalo bol. I mogu reć' da sam sretna šta sma imala u mladosti tu bolest jer postoji velika mogućnost da bude sve u redu pa oko 15-16 godine dijete dobije. Moja astma je trajala do 16-17 godine i nakon puberteta totalno nestala. Sad i po najsušem zraku, orkanskoj buri, uz svakodnevnu konzumaciju cigareta je ne dobijem. :)

jelena.O
25.01.2011., 15:40
inače danas bili u klaićevoj i htjeli usput napravit risteve i rasteve za klinca, i kao nema reagensa

tajchi73
25.01.2011., 17:20
Sad i po najsušem zraku, orkanskoj buri, uz svakodnevnu konzumaciju cigareta je ne dobijem. :)

meni se ponovo aktivirala tek nakon drugog poroda.

lunahor
25.01.2011., 18:36
mi ove godine uopce od 4 mjeseca nismo uspjeli napraviti pauzu s flixotidom i seretidom :( sada su par dana bez iceg , drzite fige da izdrze bar do 4 mjeseca bez terapije ..

jkitanov
25.01.2011., 18:47
:love:

peso
25.01.2011., 18:52
Lunahor-jesu li tabl. 4 ili 5 mg?
Meni treba 4mg.

Zvala sam dr. F.. On kaže da je alternativa flixo (kojeg i koristimo). Kako smo upravo prošli bronhooptrukcije, malo mi je frka biti na polovičnom rješenju. Zvala sam i ljekarnu na Dolcu, i rekli su da oni mogu naručiti i da bi lijek od narudžbe došao za cca 10-akk dana. Kako imam loša iskustva sa narudžbama (2, 3 tjedna) ne bih se pouzdala u to Rješenje.

lunahor
25.01.2011., 20:07
5 mg. pitaj dr f. jel da malo tbl mozda otkines . iako mislim da od 4 g. mogu ici od 5 mg tbl za zvakanje. javi ako treba , saljem ti odmah.

matija i rajna
25.01.2011., 21:27
Dragi forumaši, pozdravljam Vas, i dajem se na raspolaganje za sve informacije vezane uz kobilje mlijeko. Korištenje, djelotvornost, nabavku...
Nova sam na ovom forumu, pa mi nemojte zamjeriti ako sam uletjela onako... "s neba, pa u rebra" Lijep pozdrav, Viktorija

peso
25.01.2011., 21:49
Tih tableta i ima u apotekama. Moj P. ima 2,5 godine, a konstitucija mu je za 1,5 godišnjaka :roll:. U apoteci u Brežicama se može naručiti tabletice od 4 mg., ali prije ću nazvati Frkovića. Valjda je samo razlika u obliku u odnosu na granule.
Lunahor :zaljubljen:.
Za klince kojima je koža atopična dobila sam preporuku Bioderma krema sa cinkom. Može se koristiti umjesto kortikosterodine kreme kada je akutno stanje (kod nas je tako zadnjih 3 tjedna). Koristim je 2 dana i malo je bolje. Za daljnje rezultate ću vas obavijestiti.
Dogovorili smo vađenje krvi u Alergoviti...nadam se da ćemo nešto uspijeti utvrditi.

matija i rajna
26.01.2011., 00:08
Ako Vas zanima, mogu Vam dati sve potrebne informacije o korištenju kobiljeg mlijeka, jer osobno, imam veliko iskustvo u korištenju istog.

lunahor
26.01.2011., 08:24
jeste vi probali acidosalus forte kremu , meni je ona odlicna , odmah se koza smiri od nje. dobro da sam sinoc napisala da se nadam uspjet bez lijeka , evo nocas l. pocela kasljat aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Tashunica
26.01.2011., 09:25
ja više ne trebam niti napisati, samo pomislim kako nam ide na bolje, za dva dana je već njesra :roll:

bebeto
26.01.2011., 09:38
Evo nazalost da se i ja malo ukljucim na ovu temu. Moj 6 godisnjak je od rodjenja alergicar. Prve 4 g. zivota na mlijeko i jaje, onda mu je to izaslo i sada je alergican na prasinu i grinje. Dok je bila ova nutritivna alergija imo je dermatitis ali se on povukao kako smo poceli uzimati Zyrtec sirup (uzimali smo ga cca.godinu dana). S obzirom da vec dosta dugo po noci kaslje i kise alergologica koja nas prati nam je uvela babyhaler i flixotide. U godini dana 3 puta je bio na ventolinu pa mu je dala najmanju dozu flixo....Vidim da ovdje spominjete i ovaj drugi lijek singular, kakva su vasa iskustva (sory nisam imala vremena citat sve postove od pocetka). Naime, meni alergologica tvrdi da on ima vise nuspojava pa nam je zato dala ovaj drugi. Rekla mi je da bi za jedno cca.mjesec dana od primjene trebala vidjet poboljsanje a nama eto vec od prve inhalacije nema kasljanja ni kihanja. Sto se dogadja kad se prestane primjenjivat ??? Mi ga trebamo uzimat 6 mj. i onda na kontrolu.

jelena.O
26.01.2011., 09:46
jeste vi probali acidosalus forte kremu , meni je ona odlicna , odmah se koza smiri od nje. jel krema sadrži mlječne proteine?

NanoiBeba
26.01.2011., 10:10
nama terapija singulairom nije bila dobra. Nakon toga prešli smo na flixotide.

Nitica
26.01.2011., 12:01
5 mg. pitaj dr f. jel da malo tbl mozda otkines . iako mislim da od 4 g. mogu ici od 5 mg tbl za zvakanje. javi ako treba , saljem ti odmah.

Jel možeš molim te pogledati jel taj lijek ide od 5 god.? Naime, nama je dr. F. napisao da od 7. mj. pređemo na te tabletice kad M. bude imao 6 godina. E, sad obzirom da granula trenutno nema mogli bi prijeći i sada već na njih.

lunahor
26.01.2011., 19:34
pise od 6 godina.

jel krema sadrži mlječne proteine?nemam pojma ali mozes nazvati proizvodjaca pa pitati .. evo ti link.
http://com.hok.hr/web/marinalab/krema_acidosalus_hr.html

Mariachi
26.01.2011., 19:50
evo i nas na ovoj temi, moja P. je alergična na prašinu i pelud trava, a ja na pelud drveća...

ona uzima singulair i još ga ima u kutiji, hvala Bogu, vidim da je nestašica... prošlo ljeto sam joj davala Bronchomunal P kapsule a nakon toga je počela u jesen sa singulairom i od tad je zdrava - tu i tam kihne, nastojim obrist prašinu čim ju čujem kihati :mrgreen: ali od 6. mj. prošle godine nije bilo bronhitisa!!! :-D
a inače, prvi je imala s 2 godine i od tad stalno, jedan na drugi, tek što joj prođe, eto opet... non stop na ventolinu i flixotidu bila... zbilja sam sretna da je konačno ok!

što se mene tiče, mene breza gnjavi... međutim, trudna sam (16tt) i bojim se hoće li mi htjeti dati išta za ublažavanje kad to počne cvasti... ima tko iskustva?

Dream1111
27.01.2011., 06:21
meni se ponovo aktivirala tek nakon drugog poroda.

Ufff, nadam se da neće meni sad nakon prvoga. Iskreno već sam i zaboravila kako ju je imat.

Tashunica
27.01.2011., 09:59
da ne povjeruješ, ali jutros opet laringitis :-(
da li se to nekome desilo 3 puta u 5 dana?
s tim da je noćas sve bilo ok, nego tek jutros u osam kad se probudio.

NanoiBeba
27.01.2011., 10:02
Evo, i mi prijavljujemo prvi sinoćnji napad kašlja. danas špočinjemo s flixotideom

CAPPY
27.01.2011., 12:20
Jel možeš molim te pogledati jel taj lijek ide od 5 god.? Naime, nama je dr. F. napisao da od 7. mj. pređemo na te tabletice kad M. bude imao 6 godina. E, sad obzirom da granula trenutno nema mogli bi prijeći i sada već na njih.
Kao što Lunahor kaže,tabletice idu od 6.god., ja sam pitala dr.f. i kaže on da jednostavno u ljekarni ne bi dali tabletice ako na receptu vide da dijete nije napunilo 6 god.Mi smo isto samo na flixotidu i baš kao da primjetim razliku dok je uzimao singulair i sad, sad povremeno zakašlje što prije uopće nije , tako da se sve više bojim kako vrijeme odmiče biti bez singulaira...

tajchi73
27.01.2011., 12:49
da ne povjeruješ, ali jutros opet laringitis :-(
da li se to nekome desilo 3 puta u 5 dana?
s tim da je noćas sve bilo ok, nego tek jutros u osam kad se probudio.

Evo, i mi prijavljujemo prvi sinoćnji napad kašlja. danas špočinjemo s flixotideom

curke, malo vibrica da im što prije prođe
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

NanoiBeba
27.01.2011., 12:57
a ne, nama tek počinje. Sada lijeska pa breza- na lijekovima ostajemo barem do svibnja/lipnja. Samo da ne bude gore

Nitica
27.01.2011., 13:01
Kao što Lunahor kaže,tabletice idu od 6.god., ja sam pitala dr.f. i kaže on da jednostavno u ljekarni ne bi dali tabletice ako na receptu vide da dijete nije napunilo 6 god.Mi smo isto samo na flixotidu i baš kao da primjetim razliku dok je uzimao singulair i sad, sad povremeno zakašlje što prije uopće nije , tako da se sve više bojim kako vrijeme odmiče biti bez singulaira...

Ajmeeee! Jučer mi je u jednoj ljekarni žena rekla da bi kroz mjesec dana granule opet trebale doći. A kaj ćemo mi svi do tada???

lunahor
27.01.2011., 18:15
cappy pa jel hoces onda singulair da ti posaljem ?? pa odlomi komadic ?? ja se sjecam da smo mi prije 6 g dobili singulair za piti, no meni on nije neka korist bio tako da ga imam u zalihi.a i u terapiji pa ako mi zatreba uvijek ga mogu i dobiti..

Dalm@
27.01.2011., 19:17
Mi smo Klaićevci, tamo se popodne najnormalnije dobiju termini; svaki pulmolog/alergolog ima svoje popodne jednom u tjednu.
Tako da se zapisujemo za kontrole u 17 ili čak 18 h, zovem uglavnom oko mjesec dana ranije.
Čekamo minimalno, prošli put žive duše nije bilo pa samo dok se dr spustila s odjela.

Tamo popodne obavljamo i ORL kontrole, tu već bude nešto čekanja ali ništa pretjerano.
Jedino je koma što svaki put idu ušnu smolu čistit (a dijete to mrzi) da utvrde kako je eto sve u redu, iako u biti dolazimo radi nosne sluznice tj. procjene jel treba Nasonex.

peso
29.01.2011., 14:45
U pon. idemo u SLO po tabletice Sing. 4mg. Narućila sam telef. i čekaju nas u pon. :-D. Bioderma Zn niš koristi:evil:. Opet na kortićima. Meni trebaju inhalacije i sva čuda...kašljem već 15 dana i u plućima imam veliku jamu. Ja ću definitivno preći u Klaićevu.
Slijedeći tjedan smo u Alergoviti na vađenju krvi. Pretraga je skupa ali se nadam da ćemo nešto saznati.

lunahor
29.01.2011., 21:38
jedna farmaceutica je na mibu napisala da je potpuno isto dati djetetu tbl od 5mg umjesto praha. daju se zdrobiti i napraviti u ljekarni ili sam izdrobis .

CAPPY
29.01.2011., 22:32
Lunahor, hvala , ali za sad ipak neću.Probat ću još neko vrijeme ovako, pa ako se stanje pogorša, javim se. Mislim da se ja samo previše bojim i brinem , a možda bude dobro i ovako ( a i dr.f .misli tako pa ćemo vidjeti ).

Nitica
31.01.2011., 09:59
jedna farmaceutica je na mibu napisala da je potpuno isto dati djetetu tbl od 5mg umjesto praha. daju se zdrobiti i napraviti u ljekarni ili sam izdrobis .

jel možeš meni poslati?

romi
31.01.2011., 12:39
Mi prijavljujemo drugi napad laringitsa u dve noći - tashunica, evo i nas u redu iza tebe, sve me strah iduće noći.
Uspijeli samo ga smiriti sa dva inhaliranja prekjućer i jućer, samo sad još imam samo DVIJE AMPULE PULMICORTA, pa AKO NETKO IMA 10 KOM ILI DVA PAKIRANJA, evo me tu sam!

Ima netko kakav savijet - ovako moj D. nije na ništa alergičan (sve testove smo radili 2x, mislim iz krvi i prick) ima li još koja metoda da saznamo zašto neprestano kašlje ako ne počne korisitit flixotide u jesen?
Da mi sad nije dobio laringits jer je dva dana zaboravio puhati flixotide?
Ni jedan doktor mi nije znao reći zašto mora biti na tom lijeku koji i nije baš tako bezopasan....
Da ga vodim u Rijeku na onaj test iz krvi na hranu? Ima smisla?

Tashunica
31.01.2011., 12:44
moj je imao napad u noći sa suobte na nedjelju, pa sa nedjelje na ponedjeljak onda sam ga inhalirala još ponedjeljak i utorak, srijedu nisam jer mi se stvarno nije činilo da je potrebno i onda hop - opet napad tu noć.
potrošili smo ovaj puta 8 doza pulmicorta :/
imam još samo pet, mislim da ću uskoro naručivati.

NanoiBeba
31.01.2011., 12:46
mi smo test iz krvi radili u Zagrebu. I šta bi rekao MM, bačen novac. Dijete nam je intolerantno na gotovo sve osnovne namirnice.

Već smo pričali na koje sve alergene testiraju.

Moja prijeteljica je alergična na cvijet masline. OK nema u Zagrebu masline, ali djecu niti ne testiraju na taj alergen. I tko zna šta sve raste i na šta može biti alergičan. Možda nije nešto od ovih tipičnih alergena.

Mi i dalje nastavljamo s uljem crnog kima i s odlaskom u slanu sobu.

Nitko ovdje ne piše o crnom kimu
http://www.etericnaulja.net/aromaterapija/ulje-crnog-kima.html

a on se baš preporuča za astmu- osim što kod nas dosta košta, ne može štetiti. Mi ga uzimamo u kapsulama, i uglavnom ga pokušavam nabaviti svugdje samo ne u našim apotekama, gdje je preskup.

Nitica
31.01.2011., 14:38
A di nabavljaš crni kim? Mi uzimamo ulje crnog kima i naručujemo ga preko weba...

matija i rajna
31.01.2011., 14:40
Drage mame, apeliram, ako ste ikako u mogućnosti doći do kobiljeg, ili magarećeg mlijeka, da svakako pokušate! Mlijeko se uzima kao terapija, toplo, nekuhano, za djecu 125 ml dnevno, najmanje kroz 10 dana ili ovisno o jačini bolesti, i duže, pa i do mjesec dana. Naštetiti nikako ne može, a dokazano djeluje. Sretno!
Definitivno pomaže kod svih bolesti dišnih puteva, a spominje se i kod ublažavanja simptoma alergija

NanoiBeba
31.01.2011., 14:59
Uzimamo ulje u kapsulama. prve smo dobili iz vana, onda sam druge kupila u apoteci (preskupo). Skužila sam da su najjeftinije na amazonu, ali nisam naručivala jer nemam pojma kako. Sada mi je prijeteljica kupila u Rijeci (jer su jeftinije) ali mi još nisu stigle.

Definitivno su najjeftinije na amazonu:
http://www.amazon.de/Abtei-8905841-Schwarzk%C3%BCmmel%C3%B6l-plus-Kapseln/dp/B000XZ066U

romi
31.01.2011., 16:07
Pokušala sam naći Pumicort na Amazonu al ne znam ni rijeć Njemačkog, pa mi neide....
Tashunica gdje ga vi naručujete?
Koliko je sad kod nas?

Nitica
31.01.2011., 16:10
mi koristimo ovo http://www.terra-organica.hr/crni-kim-nigella-sativa-biljno-ulje-crnog-kima-kumina-oshadhi.html

NanoiBeba
31.01.2011., 16:16
mi koristimo ovo http://www.terra-organica.hr/crni-kim-nigella-sativa-biljno-ulje-crnog-kima-kumina-oshadhi.html

uzimate ulje? Mi kapsule. Svi su mi rekli da je ulje groznog okusa, pa smo mi odmah počeli s kapsulama.

Ako pogledam ovu cijenu, onda nisu toliko skuplje kapsule- Zadnje koje sam naručila su 100 kapsula= 200 kn. A u jednoj je 1 ml ulja.
Tu sam uzela:

http://www.aromedica.hr/cs-cart/index.php?dispatch=products.view&product_id=224

Nitica
31.01.2011., 16:20
ja sam probala ovo ulje. imam osjećaj da zapravo nema nikakvog okusa nego je više onak ljigavo ko pravo ulje. Mi to dajemo M. uz jelo tak da kad uzme žlicicu ulja nastavi jesti i ne buni se, a to mi je najvažnije. Imam osjećaj da to ulje onak fino klizi kroz grlo i odmah liječi ili sam ja možda zabrijala...:-)

NanoiBeba
31.01.2011., 16:21
i ja sam zabrijala da je dobro, pa smo tu iste. Iako nama ne klizi niz grlo, neg uzmemo kapsulu

Nitica
31.01.2011., 16:23
možda sa tim zabrijavanjem i usput mantramo, pa bu fakat pomoglo :-)

jelena.O
31.01.2011., 16:53
Nano a gdi ste vi bili na testiranju?

ivana zg
01.02.2011., 02:36
testiranje OK ali je pokazalo da je na nešto alergična ali neznaju na što...od srijede kašlje a u subotu 39.7C skinuli i više se nije vratio...evo i sad trenutno ali od četvrtka se guši od kašlja noću...sutra idem doktoru...čistim nos fiziološkom i dajem Operil za sada nam je to pomagalo....ali nekako mi se čini ovaj putgore nego ikad jer je par dana kašljala i danju dok do sad dok smo imali te napadaje to je bilo samo noću ili dok spava...ne povraća šlajm ko inače, ali puno gore kašlje i guši se....ne spavam več 5dana...ne usudim se inhalirati jer nam zna biti gore................šta da radim???????????

MM kupio u dežurnoj fiziološku i dali mu u plastičnoj boci, neku Braunovu Španjolsko -Njemačku-uvjek dobijem u staklu????

ivana zg
01.02.2011., 02:41
reko nam je doktor F. da su neka djeca bila alergična na bojilo u tome lijeku pa ga i zbog toga nemaju....i nama ga je napisao na nalazu ali je rekao da ga trenutno nema na tržištu.....inače nama kašljanje počne za Božić ili u 5-6 mjesecu...ove godine sad....e da li je tome razlog topla zima ili što je krenula u vrtić?...vjerovatno oboje!

romi
01.02.2011., 10:11
I ja sam dobila tu plastičnu Braunovu bocu i skužila tek doma - sa malom u kolicima, sam samo pokupila vrečicu i doma - katastrofa, ne možeš ju otvoriti nikak osim iglom i špricom ili odrezati cijeli vrh koji onda nikako nemožeš zatvoriti, grrrrr!!!
U ćem je fora, kaj više nema one u staklenoj?

ps - jeste znale da je u lijeku Sumamed bojilo E-330 sunset yello - koja je dokazano otrovna i zabranjena vani?
Ima tko vezu u novinama, ja bi im malo na to skrenula pažnju, skužili smo prije mjesec dana kad mi je mala dobila lijek, još sam ljuta!!!!

NanoiBeba
01.02.2011., 10:16
Nano a gdi ste vi bili na testiranju?

jednom na Srebrnjaku, prve godine kada je sve počelo i tada smo završili tamo u dnevnoj bolnici. Drugi put na Rebru- tada nisam niti mislila da će ju ponovno testirati ali su to oni napravili pod normalno

tanja i jelena
01.02.2011., 13:13
NanoiBeba,

Mi imamo slicnosti sa vama. Polenska alergija i isto godiste.

S obzirom da je zima i temperatura ispod nule, da li je moguce da je polen prisutan u vazduhu?

Ja sve gledam kad je ispod nule i valzno da onda ne bi trebalo biti smetnji od polena.

Mi smo probali ulje crnog kima, ali mislim da to nismo radili dovoljno dugo. Pitam se koliko dugo to treba uzimati da bi bilo rezultata.

jelena.O
01.02.2011., 13:17
mi kupili pred 5 dana 2 staklene plive

NanoiBeba
01.02.2011., 13:23
tanja, moja je alergična na lijesku i brezu. Kako oba stabla ima u našoj okolini, ja uvijek pogledam u kojem je stadiju. Trenutno je lijeska u punom cvatu. Mogu ti i poslikati. Ona vrlo rano počne. Prošle godine je u prosincu bilo jako toplo, i lijeska je cvala dva puta. Prvi, već u prosincuu, onda je smrznulo, i onda je opet krenula cvasti.

Meni su rekli da ulje crnog kima treba početi piti ranije. Moja po jednu kapsulu uzima već preko 3 mjeseca. Prošle godine smo s flixotideom počeli 25.12. Ove još nismo (kucam u drvo). E sada šta je tome uzrok, ne znam. Može biti kasnija cvatnja lijeske, dijete je starije, pa su i pluća malo razvijenija, krenula je u školu pa nije kao u vrtiću stalno vani, u dvorištu prepunom drveća, uzima ulje crnog kima, idemo u slanu sobu, čistimo nos rhyno hornom. Radim sve samo da bih joj olakšala. Šta god mi neko kaže da može biti dobro, ja probam. Sve, samo da bih skratila taj period uzimanja flixotidea i ventolina.

tanja i jelena
01.02.2011., 17:01
Nano,

bas tako i mi. Sta god neko kaze, a da je prirodno, mi pokusavamo. Isto radimo rinohorn, opet cemo poceti ulje crnog kima. O slanoj sobi vec duze razmisljam, ali koliko vidim vecina ljudi ne izgleda bas zadovoljna. Jel ti jasno vidis da pomaze detetu?

Jos sam cula da kombinacija lokalnog meda, kao na primer Petrovicev med i vitamin C mogu puno pomoci.

Probali smo i homeopatiju. Znam da se lekovi u homeopatiji odredjuju individualno, ali u slucajevima kad ima opstrukcije spasava nas Arsenic Album 200. Onda se to smiri neko vreme, ali stalno moramo pratiti. Negde sam procitala da mu taj Arsenic Album 200 dodje kao umesto pumpice.

Takodje je bitna dobra probava. Mi cemo je malo ojacati ubacivanjem probiotika na neko vreme.

lunahor
01.02.2011., 20:35
imam ja , javi se na pp.

tajchi73
02.02.2011., 00:02
U ćem je fora, kaj više nema one u staklenoj?

ps - jeste znale da je u lijeku Sumamed bojilo E-330 sunset yello - koja je dokazano otrovna i zabranjena vani?

meni su nedavno isto prvo dali tu plastičnu, ali sam tražila staklenu jer mi je u startu djelovala zeznuto za otvoriti ( ne vadim na špricu nego pretačem )

a što se tiče Sumameda :-o:evil:

ivana zg
02.02.2011., 02:10
Ja se derala na MM kad je došao doma,( jesi li ti ikad vido da plastična ifuzija visi u bolnici,ha,ha) njemu apsolutno uvjek nešto uvale, svaki put kad ja kažem jedno njemu u ljekarni preporuče rađe drugo, onda sam jednom totalno poludila i lijepo mu rekla da slijedeći put kaže u ljekarni da mu daju ono što traži ili ništa,ha,ha...ma on je išao u noćnu dežurnu ljekarnu i nije ni vidio kroz onaj mali otvor što su mu stavili u vrećicu-inaće uvjek fiziološku dobijem u staklu od Plive ili zavoda za transfuziju....kaj ja zna govore da je plastika nezdrava itd. Meni ne smeta što se tiče vađenja jer koristim špricu.

Inače onaj lijek na S o kojem smo govorili za alergije i koji na je Frković preporučio a nema ga na tržištu, prvo je bio povučen zato što su neka djeca bila alergična na to bojilo, onda zbog ambalaže koja se raspadala, a danas dođemo kod pedijatra i on kaže da su dobili dopis da više ne propisuju taj lijek jer košta preko 300 i nešto KN (a u Italiji znatno jeftinije) i da ga HZZ kako sam shvatila više ne želi plaćat, pa nismo dobili receprt.
Dobili smo Ventolin, reko je da moramo kupiti babyhaler i da on ne ide na recept kako sam ja mislila ;-))
Ljubav mala se evo i sad guši u kašlju, neznam kako vi ali kad god je inhaliram gore joj je.
Očistila sam nos Sterimarom i aspiratorom, inhalirala s pola fiziološke i Sterimara, ukapala Operila u no i dala žlićicu Rinolana (koji nam se baš nikad nije pokazao dobar, ali doktor joj ga je danas ponovno dao).
Toliko se sad gušila da sam je stavila skroz u sjedeći polažaj, samo što ona tako dugo ne može spavat jer se guši.
Dijagnozu nemamo-opet.
Ventolin je rekao dati u krajnjem slučaju.
Isplatili mi se onda kupovat baby haler, i je li higijenski da ga posudim od sestre?
Pedijatar je rekao da Ventolin dajemo na način;jedan potisak deset udisaja-i to kad sam ga pitala, jer nemam pojma kako se on daje, pa je svaki svjet cure dobrodošao!
Pomaže li Ventolin i prestanku kašljanja ili samo disanju?
Hvala na odgovorima!

jelena.O
02.02.2011., 10:30
ivana, ak su sestrini u dobrom stanju i ne misle idućih mjesec dana na inhalacije uzmi od nje, operi ga i koristi, ali ako joj svako malo treba kupi si novi.

sad tvoja je već velika i aerochamber i dječjom žutom maskom bi joj bil ok, na srebnjaku je oko 120 kn, pa pitaj kolko je u tvojoj ljekarni.

i usput ja sam često vdjela flašice od plastike po bolnicama, čak i na zadnjem porodu imala par, ali mi se čini da su češće od 250 ml, a ja kupim fiziološku od pol litre

dutka_lutka
02.02.2011., 11:47
ivana, ak su sestrini u dobrom stanju i ne misle idućih mjesec dana na inhalacije uzmi od nje, operi ga i koristi, ali ako joj svako malo treba kupi si novi.Potpisujem.
Ne znam čuva li sestra upute za inhalator. S novim ćeš ih sigurno dobiti.

ivana zg, pitaš za higijenu, u uputama piše da se, prije prve upotrebe i ako ga je prije koristio netko drugi, neki dijelovi moraju oprati u toploj sapunici, isprati vrućom vodom i sterilizirati (prokuhavanjem 15-20 minuta ili tekućinom za sterilizaciju). Maska se ne smije prokuhavati, barem naša.
Nakon svake uporabe te dijelove, navedeni su u uputama treba isprati vrućom vodom i staviti u čistu okolinu da se osuše.
Inhalator se koristi tek kad se svi dijelovi osuše.
Poslije zadnje upotrebe u danu potrebno je dijelove oprati i sterilizirati.

Ovo što spominješ, da vam inhalacije nisu uvijek pomagale, velika je razlika između inhalacije vrućom parom nad loncem i inhalacije inhalatorom. Ovdje se radi o tzv. "hladnoj pari", i dječici jako pomaže.

Nije ni meni u djetinjstvu odgovarala inhalacija nad loncem, pa kad makneš ručnik, boli glava. Na drugoj temi je jedna forumašica napisala da se od toga sinusi znaju još više začepiti.

Tashunica
02.02.2011., 13:03
dutka ivana pita za baby haler, ne za inhalator.

ivana ja bih svakako nabavila poseban za malu.

Tashunica
02.02.2011., 13:07
ivana dobro ti je rekao, jedan potisak - deset udisaja.
s tim da ja krenem s ventolinom i kad se kašalj zakomplicira, kad ne može doći do zraka od njega i povraća, ne samo kod opstrukcija.

NanoiBeba
02.02.2011., 13:34
mi ko tashunica s Ventolinom. Samo, kod nas je tata astmatičar pa on još bolje sve prepozna, a ja se još učim, ali radim nekako po instinktu

Audrey
02.02.2011., 14:22
Evo, na žalost, i ja vam se pridružujem. Mališa mi je alergičar (uIgE=3237), ali svi do sad rađeni testovi su mu negativni. S kćeri idem 1.03. također na Srebrnjak na pregled, pa ćemo vidjeti što će mi za nju reći. On ima respiratornih problema, nakon svake viroze kašalj nikad stati, a ona zasad uglavnom dermatoloških. Idemo kod dr. Frkovića.
On je na terapiji Flixotide 125 dva puta dnevno i Singulair junior jednom dnevno. Jučer smo baš završili astma školu.
Morat ću si dati truda i pročitati svih ovih 3 dijela ovog topica, pa makar morala uzeti godišnji.
Usput, nama su radili prick testove na najčešće alergene, i testove iz krvi na grinje, brezu i trave - sve negativno. Ja bih voljela znati na što je on alergičan, na Srebrnjaku mi ne mogu/žele raditi daljnja ispitivanja ako ne postoji bar sumnja, jer to košta. Mislila sam ići privatno (može preporuke, čula sam do sad za Alergovitu), koliko će to imati svrhe - ne znam, ali nekako me ždere pomisao da si dijete izlažem nečemu u okolini što mu smeta.

Malo sam još u šoku, znam jedno dijete koje ima astmu, naši simptomi nisu ni slični njegovom, mi nikad nismo imali napade gušenja, samo taj uporan kašalj, i nisam očekivala ovu dijagnozu. Ali dr kaže da mu je prema visini uIgE među prvih 20 pacijenata :-( ...

NanoiBeba
02.02.2011., 14:39
Za astmu je karakterističan kašalj. I on je nekako drugačiji (zna to MM). Tako je i nama počelo. S kašljem s time da sam ja negirala, a MM stalno govorio da mu je taj kašalj sumljiv. I, na žalost, on je bio u pravu. I isto smo odmah dobili dijagnozu astme.
Samo što smo mi otkrili na šta je za sada alergična. Ali kako je njoj kašalj počeo baš u određeno doba godine već nam je i pedijatrica rekla da je vjerojatno riječ o brezi (i je breza i lijeska)

Što se tiče alergijskog testa - pa napravi ga negdje drugdje. Uostralom, ne daje uputnicu Srebrnjak nego tvoj pedijatar. Niti ga ne plaća Srebrnjak.

I vjerojatno ti nisu rekli da je prick skup- mislim da je skupo raditi specifični IgE, a on se radi tek kad se pokaže reakcija na pricku.

lunahor
02.02.2011., 17:10
:lol:
Ima tko vezu u novinama, ja bi im malo na to skrenula pažnju, skužili smo prije mjesec dana kad mi je mala dobila lijek, još sam ljuta!!!![QUOTE]imam ja , javi se na pp.[/QUOTE to sam htjela reci

ana-
03.02.2011., 00:51
evo nas nakon nekog vremena umjesto da smo u dnevnoj bolnici mi bilina hitnoj dečki su komaupala pluča,uha,kašalj koji je več ohoho prisutan upala mandula....... dobili toliko ljekova da je za ponoriti i naravno kure preko 39-39,5 pomakli nam testiranja u Vinogradaskoj za 1.3.

NANNE
03.02.2011., 14:29
evo i nas - nažalost-prvi bronhitis pa sad možda i laringitis .
molim vas da mi pomognete odgovorima na par pitanja a onda ću napisat cijelu verziju kad mala zaspe.
da li vas pedijatri pitaju sljedeća pitanja i znate li objasnit zašto to pitaju
- da li vam je beba slana - prilikom ljubljenja i sl. kontakata
- kakve su boje balci
- da li je beba promukla
ovo pitam jer smo od dva pedijatra dobili potpuno kontra objašnjenja pa sad ništ ne kužim osim da smo bolesni
trećem neznam kom da idem

tajchi73
03.02.2011., 14:56
nikad me nitko nije pitao da li je beba slana
ak su balci šmrklji za to su me znali pitati. Ak su zeleni to znači da je prisutna bakterija, ak su vodeni trebao bi biti virus
i za promuklost su me pitali.

A zašto bi išla trećem? što je točno bilo?

Tashunica
03.02.2011., 15:10
isto kao kod tajchi.
za slanost me nikada nitko nije pitao.
za šmrkljiće je normalno da pita, ako su prozirni onda je viroza ili možda alergija ako naginje na tu stranu, ako su gusti zeleni onda je bakterija.
za promuklost i sama kažem, a i čuje sam pedijatar.

za laringitis je najnormalnije da je promukao, a i da ga ima znala bi to sto posto ne bi ti nitko morao reći da je možda laringitis.

NANNE
03.02.2011., 20:01
ukratko - 5 tjedana kašlja - za to vrijeme 3 put bili kod pedijatrice njena dijagnoza kašalj terapija prospan sirup- treći put je frknula nosom što smo došli i rekla da ne treba čak ni prospan sirup da su pluća čista a da beba mora kašljat?.
ja već luda odmah sutra dan odem kod privatnog pedijatra a tamo strava - ops. bronh. uši - grlo - sve sto može bit . ljut čovjek na nas da gdje smo mi do sada. ja mu ispričam sve redom on odmahuje glavom veli da smo loše i ako ne bude pomaka za bolnicu.
što je najgore mi dopustili da nam cijepi djete jer je ona rekla da kašalj nije nikakva prepreka za cijepljenje s obzirom da je ona ok jede i sve 5.
(ovo si neću oprostit do kraja života - al j..te pa to mi je pedijatrica rekla!!) zbog tog ne može dobiti inekcije sol..
nakon tjedan dana ventolina flix., kapi za nos i uši mi jesmo bolje al je potrajalo je još dok smo nadošli.
dva tjedna bili zdravi bez ikakve terapije kad u nedjelju u noći temp. 38,5 i kašalj sat vremena koma.
u među vremenu pedice nema već mjesec i kusur, mjenja ju tko stigne pa mi odmah drugom doktoru i tad je opet pitao za te balce i to ostalo. mogući laring. jer nije onako drastično kašljala niti je tokla upala grkljana i ostalog i bla . da sad ne pišem sve al stalno ti zelenkasti balci al više nema temp.
s obzirom da nema više temp. nije uvodio antibiotik - e da spasile nas i prvi i drugi put inhalacije
zašto sam pitala. istovremeno jedna druga beba mlađa 2 mjeseca ide kod pedice tj. kod onih doktora koji ju mjenjaju - terapija za bronh. 2 antibiotika u mjesec dana pa najkraju ventolin a flix. nikako jer to je preradikalno! i on je jadan završio kod našeg drugog doktora s terapijom kao i mi i prizdravio.
nitko od tih doktora nikad nije pitao za balce i sl...
s obzirom da su nam bebe male još je rano za testiranja i ostalo a ja sad ludim od mogućeg odlaska pedici. ak opet završimo (ne daj bože) kod doktora b. pitat ću za to pitaje jel beba slana.
nadam se da ste iššta skužile

lunahor
03.02.2011., 22:25
da li vas pedijatri pitaju sljedeća pitanja i znate li objasnit zašto to pitaju
- da li vam je beba slana - prilikom ljubljenja i sl. kontakatanije me nitko pitao ali znam zasto su te pitali. pitali su jer kod ucestalih bronhitisa sumnja se i na cisticnu fibrozu koja ima simptome od bezazlenih do onih poput astme, a karakteristika joj je da su djeca slana, jako slana .mi smo prosli sva testiranja na cf i hdb ju nemamo. ali eto rade se u klaicevoj i jos drugim nekim bolnicama rutinski ti testovi za cf.

lunahor
03.02.2011., 22:26
da dodam ne radi se o slanoci obicnog znoja vec onoj kao nakon kupanja u moru, cak mogu ostati i bijeli tragovi po kozi od soli.

tajchi73
03.02.2011., 23:23
nanne- jel imaš mogućnosti otići dj. pulmologu? možda na hitnu u bolnicu pa da inzistiraš da ga pregleda specijalist pulmolog?

ja vjerujem našem pedijatru sve dok nije u pitanju kašalj bez temperature. U takvoj situaciji idem u bolnicu............mada nije da se i oni nisu proslavili svojim biserima :roll:.

Moram priznati da tvoj post i nisam baš najbolje shvatila, vidi se da si pod stresom. Je si li napisala da je dijete cijepljeno i zbog toga ne može primiti solumedrol ili sol. označava nešto drugo? Zašto ne može primiti?
Moji nikada nisu primali te injekcije pa zato niti ne znam, ali nekako mi to nema logike.

NANNE
04.02.2011., 00:11
Baš sam koma!
djete je cijepljeno pa zbog tog ne vrijedi dati solumedrol jer će se međusobno poništiti djelovanje sol. tako nam je objasnio drugi ped. inače čovjek je sve objasnio osim to za "slanost " djetetove kože jer sad mi je jasno i zašto.
za dječjeg pulmologa se moram raspitati. a koma sam jer sam se nažalost uvjerila da kad su u pitanju bebe svi se boje izvadit krv- naime antibiotike djele bez analize.
mi mislimo da je dora imala kozice s 7 tjedana i tad smo tražili da joj se napravi test na antitjela pa da znamo sigrno al pedica je odbila jer to je "puno krvi za izvadit " tako maloj bebi. a ova druga beba o kojoj sam pisala isto tako na kraju je popila sumamed klavax i još neki antibiotik bez ikakvog vađenja krvi. ja sam tražila vađenje krvi a rekla mi je da beba nije za vađenje krvi.
sad sam u situaciji da imam dva suprotna razmišljanja .
jedno mi je reklo da ispirem nos sa fiziološkom i to dosta puta dnevno- odem drugom on zaključi da je bebe sluznica nosa bjela jer smo upravo natakali nos i usput i sve bakterije otjerali u grlo jednjak i dalje pa nije ni čudno kolko smo loše---ja ukomirala.
pitam ja otkud bakterije - pa rekli ste da su balci zeleni.
a prvo mišljenje je da zeleno znači da prolazi bolest..

NANNE
04.02.2011., 00:15
i još nešto nama su rekli jedan potisak --- 15 udisaja a drugi 1 potisak --- brojiti do 15 --pa ti sad budi pametan

ivana zg
04.02.2011., 01:28
Hvala vam puno cure na odgovorima od velike su koristi. Imam Omronov inhalator s maskicom-na hladnu "paru",zrak. Sinoć nije kašljala po noći (evo noćas opet kašlje), ali je po danu. Ona će za manje od 2 mjeseca napuniti 4g, je li ona prestara za baby haler ili ne?
Ventolin-pošto ona kašlje zbog šlajma koji joj se spušta niz grlo i guši ju, pomaže li tu Ventolin, u slučaju da joj ne daj Bože šlajm gusti, zatvori dovod zraka, moželi ona uopće tada udahnuti.? Hvala.
Singualir više ne daju na recept. Ako netko zna gdje se on može dobiti na recept bila bih mu zahvalna, jer naš pedijatar ga neda, zbog dopisa HZZO-a, a Frković nam ga je propisao. (Inače oko nas Breza ko u priči i to "mukih")...
Hvala!

Tashunica
04.02.2011., 08:58
ivana može baby haler bez problema i moj je četverogodišnjak.
a i ja sam na nedavno kad sam imala upalu pluća uzimala ventolin na njega.

ana-
04.02.2011., 09:39
Drage moje jel ste našle zamjenu za Singulair mini 4mg nama opet prepisan a nigdje ga nabaviti pošto je povučen imamo za još 10 dana a šta onda dečki imaju godinu dana.

Hvala!

jelena.O
04.02.2011., 10:10
ivana može baby haler bez problema i moj je četverogodišnjak.
a i ja sam na nedavno kad sam imala upalu pluća uzimala ventolin na njega.nije prestara za babyhaler, ali je možda aerochamber sad njoj isplatljiviji, a i jeftiniji je

stela2
04.02.2011., 12:52
audrey, moj mali ima 4 godine i ige preko 5000.. tak da nema tvoj tak puno. ne znam da li da se plačem ili smijem..
inače koža mu je sad bolja za 85%..ali, počeo je po noći 15 min kašljati i onda se smiri samo od sebe..
imao je sad i neku virozu ili gripicu, pun je šlajma, već je par dana na ventolinu..ali, sad mu je već super..imao je temp do 40..
još imamo smao jednu vrečicu singulara..ne znam..pedijatrica nam je dala za sada one tablete za žvakanje..
uglavnom, htjela sam reći da moj ima veliki ige, ali stanje mu je ovak bolje..valjda radi aeriusa i singulara..ali, ide to sve prema astmi..ne bi se začudila da nam sad alergolog prepiše i inhalacijski kortić..

NanoiBeba
04.02.2011., 13:00
(Inače oko nas Breza ko u priči i to "mukih")...
Hvala!

Breza još ne cvate. Sada cvate lijeska.

No breza rene kasnije, cvate duže, ima je puno više jer ju "glupi" Zrinjevac i dalje sadi

tajchi73
04.02.2011., 13:08
NANNE -
kada ti dijete slijedeći put dobije antibiotik bez nalaza krvi ili brisa nazovi zavod za javno zdravstvo i ispričaj na koji ti način dijete dobiva antibiotik i da li je to u redu.
Što se tiče kozica-
1. kaj se ne bi trebalo golim okom skužiti ak je dijete imalo kozice? ( na mojima se vidlo iz aviona ).
2. nije li tak malo dijete zaštićeno još uvijek preko tebe od kozica?

Što se tiče korištenja fiziološke- ja sam na barem 15 strana pitala da li može biti štetno i da li se može predozirati ( to je iz doba kad sam postala prvi put mama :mrgreen: ) i svugdje je rećeno NE ! Da te utješim ja kupujem fiziološku u pakiranju od pola litre i tek sad nakon ohoho godina mi zna potrajat po tjedan dana ( s tim da ih sada i inhaliram s fiziološkom ).

što se tiče zelenih balaca- misim da oni samo označavaju da je u nosu prisutna bakterija protiv koje se tijelo ( nešto u nosu, nemam pojma što ) bori. Nisam nikada čula da zelena boja znači da bolest prolazi :unsure:. Ali zato znam da dijete ne treba popiti antibiotik ako ima samo zelene šmrklje ( info iz zavoda za jav. zdr. ).

tajchi73
04.02.2011., 13:13
audrey, moj mali ima 4 godine i ige preko 5000.. tak da nema tvoj tak puno.

:-o :-o :-o mislim da ovo dovoljno govori da sam bez teksta................osim ak vi ne pričate o nekom drugom Ige-u 8-)

NanoiBeba
04.02.2011., 14:15
Već sam htjela zvati Zavod za ajavno zdravstvo u Zagrebu i pitati zašto ne mjere koncentraciju peludi u zraku. I onda malo guglam po internetu i naiđem na mjerenja u Virovitici i Slatini:
http://www.zzjzvpz.hr/izbor/pelud/pelud.htm

Ako se otvori Excel file, može se vidjeti kako je velika koncentracija peludi lijeske bila sredinom siječnja
Monitoring peludi 2011. (.xls) (http://www.zzjzvpz.hr/izbor/pelud/img_pelud/polen11.xls)

Audrey
04.02.2011., 14:37
Što se tiče alergijskog testa - pa napravi ga negdje drugdje. Uostralom, ne daje uputnicu Srebrnjak nego tvoj pedijatar. Niti ga ne plaća Srebrnjak.

I vjerojatno ti nisu rekli da je prick skup- mislim da je skupo raditi specifični IgE, a on se radi tek kad se pokaže reakcija na pricku.

Ne kužim, nama je pedijatar dao uputnicu za pregled na Srebrnjaku, a onda je liječnik kojem smo došli na pregled odredio na što će ga testirati, i to smo isti dan tamo i obavili. Ne znam da li pedijatar uopće može dati uputnicu za alergološko testiranje samoinicijativno, bez mišljenja i preporuke stručnjaka.
Da, baš za specifični IgE koji se određuje iz krvi nam je liječnik rekao da je skup, i da njega ravnatelj zove na razgovor ako on odredi pretragu na više od 3 alergena ukoliko ne postoji pokazatelj da bi ti alergeni mogli biti uzrok. Mi smo svoja 3 'ispucali' i rekao mi je da nas ne može više slati na pretrage jer ne postoji konkretna sumnja na neki drugi uzročnik.

NanoiBeba
04.02.2011., 15:33
Ja se u uputnice ne razumijem. Ali mislim da kada idem alergologu/pulmologu na pregled, pedijatar mi npiše na uputnicu : "pregled i obrada"

Mi smo drugo prick testiranje radili na Rebru i sigurna sam da nismo imali uputncu za prick, jer sam se iznenadila kada su nam ga napravili (jer smo godinu prije isto napravili na Srebrnjaku)

Za specifični IgE, uputnicu mi je dao pedijatar i napravili smo ga u Klaićevoj, jer na Rebru to ne rade. Mi smo ga radili za 4 alegrena, i to ona na koje je prick bio pozitivan. Od ta 4, iz krvi se vidjelo da je na 3 alergična a jedan je rezultat bio negativan.

S time, da mi imamo sezonsku alergiju, pa i po simpomima se moglo posumljati na što je alergična.

Kada smo prvi put radili prick na Srebrnjaku, htkjeli su napraviti samo za inhalacijske alergene, a ja sam zamolila da naprave na nutritivne i to su i napravili. Tada nam je testiranje bilo u sklopu dnevne bolnice, pa su odmah napravili i specifični IgE.

stela2
04.02.2011., 16:48
tajchi, da to je ukupni ige..prvo sam bila šokirana kad sam vidla nalaze..ali, sad me više taj ige ne dira previše..
možeš ti imati ige 150, pa jače i gore simptome, od nekoga tko ima i 10000 ige..tak da to nema veze..
a, objasnili su mi, tj. dr.R. mi je objasnio da ima tako visoki zato jer je jaako alergični naneke stvari ( provjereno preko pricka i spec.ige), i otud tako visoki titar ige-a..on je u biti pravi alergičar i bude cijeli život na nešto alergični..

ivana zg
04.02.2011., 18:22
hvala cure

NANNE
05.02.2011., 18:28
Za kozice nažalost mogu samo reći da nisam sigurna - dora je imala svega 10 plikova aj a sam stalno čekala kad će ih izaći moooorrree. i kad smo konačno otišli pedici ona je rekla da s obzirom da vidi samo kraste ne može potvrditi ali isto tako da beba iako je isključivo sisala a i mama je imala kozice može oboljeti.
ovo za fiziološku me zbunilo - jedan ped. zagovara "higijenu nosa održavati ispiranjem fi. otopinom više puta dnevno" a drugi je apsolutno protiv toga jer se tako oštećuje sluznica nosa- zato sam i pitala
vađenje krvi - e to mi je koma
zasad se inhaliramo ventolinom i flix. temp. nismo više imali pa nije uveden antibiotik
hvala ak bude još šta zbunjujuće javim

vitika
06.02.2011., 23:11
za sve koji se pitaju da li je pocela sezona polenizacije u zg.... u petak sam kontaktirala gospodu u HZZJ mailom i dobila od nje odgovor da vec nekoliko dana prate koncentraciju peludi, ali je nije bilo jer je svaki dan bilo jako hladno i magla. potrebna je odredena temperatura da bi se pelud otpustao. napisala mi je da se ovaj vikend ocekuje pocetak cvatnje lijeske i da ce u pon objaviti na internetu friske podatke. mene mucilo koliko su oni azurni u objavljivanju mjerenja pa sam joj poslala mail jer su moji astmasi alergicni na lijesku (izmedu ostalog).

NanoiBeba
07.02.2011., 10:07
znaš kaj, ona nema pojma. Lijeska cvate već dugo. I to je sigurno. Kako je moja curka alergična na lijesku, tako ja već znam gdje su mi stabla u blizini, pa onda lijepo pogledam.

Već sam "Štamparu" htjela slati mail, ali to uopće nema smisla. Zvala sam ih prije par godina, i teta je bila jako ljubazna, ali je očito neefikasna jer prekasno počne mjeriti pelud u zraku. A i nisu ažurni na svojim stranicama. Tako da je meni jednostavnije samoj "mjeriti pelud okom, odnosno zdravim razumom). Lijeske ima i po samom centru grada tako da to uopće nije problem.

vitika, ne znam u kojem si dijelu grada ali ja svakodnevno prolazim kraj lijeske u cvatu u Ilici kaod likovne akademije, ima je na Šalati, a i jedna je u Medvedgradskoj, baš pokraj slane sobe u koju idemo. To tetino, da će lijeska početi cvasti uskoro mi je užasno smiješno, jer ja olčekujem da će ubrzo prestati.

Možda bi mogla uslikati ta drveća u cvatu i poslati u Štampar

vitika
07.02.2011., 11:11
zivim na vrbiku i bas nemam lijeske u blizini. znam samo da je ovaj vikend bilo peludi. pa to je grozno ako lijeska vec odavno cvate a oni iz HZZJ nama govore da nema peludi u zraku. nije njima ocito jasno sto to znaci za sve alergicare.
Nanoi Beba ne bi htjela dovodit u pitanje tvoju procjenu, ali moram te ipak pitati da li su stvarno rese na lijeski bile skroz rasirene i kad ih taknes otpustale pelud prosli tjedan? ovo pitam samo zato da ustanovim da li da vjerujem njihovim mjerenjima ili da ih odbacim.
kad pocne svasti breza ja sam tako jadna (moji su najvise alergicni na brezu) da bi najradije isla sjekirom i posjekla sve. svi parkici u kvartu su nam puni breze...