PDA

Pogledaj cijelu verziju : Kako se osjećate u 34.-om tjednu ili pred kraj trudnoće?

Stranice : [1] 2 3

rena7
11.09.2008., 12:49
Ovu temu namjerno nisam stavila pod probleme u trudnoći, jer kažu da to nisu problemi, to je naprosto "drugo stanje" :)

No ako sam u krivu, slobodno premjestite.

Dakle, u 34.-om sam tjednu. Osjećam se kao da me je netko prebio. Sve me boli, sve, sve, sve. Grintava sam- prestrašno.
Noge su mi naotekle, poprilično. Pila sam brusnicu da tu tekućinu izmokrim. I jesam! Ali, pretjeranim mokrenjem srušila sam si i tlak. Dakle- brusnica otpada, a noge i dalje- ludilo!
E onda, bliži se porod, a ja nemam energije ni malo, jednostavno nemam. Uzela sam legofer (željezo), tj. prepisao mi ginekolog. Legofer izaziva ostipaciju, a od opstipacije dobijem hemiće.
Po noći ne spavam. Okrećem se tamo-vamo, a MM ujutro ide na posao. Jadan šuti, ali pokušavam se staviti u njegovu kožu... hm....
Vrti mi se u glavi, dakle- nema spavanja na leđima, jer pritišćem nekakvu žilu, venu, nemam pojma. Legnem na bok- kad ono žgaravica za poživčanit. Pojedam par badema- e masno je, žuć me rastura....
Pojela bi si nešto slatko, no nema šanse- pa šećer mi je na granici, ajooooj.

Ne bi dalje, stvarno. Kaže mi mm da sam ko Jeremija?!??

Imam osjećaj da se vrtim u krug. Jedno liječim- drugo me pati.
Kako se vi osjećate? Imate li takvih ili nekakvih drugih problema?

Bebač, mazo, jedva te čekam... Da mi je znati kako je tek tebi. Rasteš, a malo ti je mjesta, jel da? Guram te? Oprosti mi. Znaš da te mama :heart: :heart: :heart:

kloklo
11.09.2008., 12:57
Bebač, mazo, jedva te čekam... Da mi je znati kako je tek tebi. Rasteš, a malo ti je mjesta, jel da? Guram te? Oprosti mi. Znaš da te mama :heart: :heart: :heart:
:love: :heart:

Pod kraj je već teško živjeti sama sa sobom, znam :love:
Ja se u zadnjim tjednima prve trudnoće više nikak nisam mogla namjestit za spavanje i jednu noć sam se u očaju naslonila na štok od vrata i rekla: Ak čistokrvne kobile mogu spavat stojećki - mogu i ja :lol:

Nisam mogla hodat više od parstometara bez da stanem i odmorim se, dobila bi živčani napad otprilike jednom tjedno, obično na placu :lol:
I tako to...sve ti to ide u rok službe, drž se još malo :love:

Indi
11.09.2008., 13:05
rene7 i koksy :lol:

Ja sam 32+1 i već me lupaju neke slične stvari:

već par večeri ne spavam dobro: kasno zaspem, vrtim se, ne mogu se namjestiti. Ako legnem na lijevi bok, bebica se buni i doslovno osjećam kako me rukicama gura, a ako na desni onda lupa gore visoko. Kad ne lupa, već par dana imam konstantne BH-kontrakcije, koje popuste kad legnem na leđa. Napokon se namjestim na leđima na kojima inače ne volim spavati, krene žgaravica. Na kraju se uspijem namjestiti i krenem tonuti u san nakon xy vremena, mjehur se javi. Opet se vratim u krevet, opet okretanje i već navedena priča. Na wc se dižem u prosjeku svakih sat vremena, tek ujutro uspijem tu i tamo uhvatiti 3sata neprekinutog dizanja na što redovito slavim. I tako otprilike svaku večer zadnjih tjedan dana.

Pijem željezo, tj. jedem Ferum Lek, ali mi ne smeta.
Umor se drastično pojačao i samo bih spavala, a nikako se naspavati iz ranije navedenih razloga. Bebica je nisko i glavicom na mjehuru, pa osim čestog mokrenja boli me i pubična kost, ali to sam se skoro navikla jer je tako od početka.
Od tog pritiska bebice, a posebno od BH-kontrakcija kojih zadnjih 5 dana imama da ih više ne mogu niti izbrojiti, bole me i prepone, tako da hodam mišjim koracima. Tu i tamo mi ponestaje daha, pa moram stati i disati malo dublje da se nadišem :mrgreen:. Na sve to, izluđuje me ova vrućina i čekam kišu kao nikad u životu :mrgreen:

Točka
11.09.2008., 13:13
Joooj di me nađe!
Ja sam sad 36 tjedana trudna i bome mi je ovako -> :shock:
Muči me žgaravica i to obično kad legnem spavati, onda se dižem pa pijem mlijeka. Čekam jedno pola sata da malo popusti. Nakon toga me počne boliti kuk na kojem ležim, pa se okrećem na drugi ( a to traje i boli). Dok se koliko toliko uspijem namjestiti, počne mi se pišati, a trpiti ne mogu pa eto krenem na wc i onda opet sve ispočetka. :sick:
Po danu je koliko toliko ok, samo kaj moram malo malo sjesti, odmoriti. A najviše me živcira kaj sam troma za popi.....
Ništa nemogu napraviti bez pauze.

Ali kao što si rekla to sve ide u rok službe.
Još malo pa ćemo i mi ljubiti svoju bebicu. :heart:

cvijeta73
11.09.2008., 13:14
[quote=rena7]

Ja se u zadnjim tjednima prve trudnoće više nikak nisam mogla namjestit za spavanje i jednu noć sam se u očaju naslonila na štok od vrata i rekla: Ak čistokrvne kobile mogu spavat stojećki - mogu i ja :lol:

Nisam mogla hodat više od parstometara bez da stanem i odmorim se, dobila bi živčani napad otprilike jednom tjedno, obično na placu :lol:
I tako to...sve ti to ide u rok službe, drž se još malo :love:

moje mišljenje je da je to priroda namjerno posložila - da ti stvarno zagorča do maksimuma zadnje tjedne trudnoće. jer, obzirom na moj (hm, slobodno mogu reći VELIKI) strah od poroda, na kraju mi je toliko već bilo dosta svega, da sam jedva čekala da krene - ovako ili onako. :mrgreen: :love:

Indi
11.09.2008., 13:16
A nisam spomenula trnjenje ruku, nogu, leđa, a skoro će i glava :lol: kad se napokon namjestim i skoro zaspem.

rena7
11.09.2008., 14:11
moje mišljenje je da je to priroda namjerno posložila - da ti stvarno zagorča do maksimuma zadnje tjedne trudnoće. jer, obzirom na moj (hm, slobodno mogu reći VELIKI) strah od poroda, na kraju mi je toliko već bilo dosta svega, da sam jedva čekala da krene - ovako ili onako. :mrgreen: :love:

.... ajme ne spominji.... još i to??? Na to nemam vremena ni misliti, sva sreća. Ali ozbiljno, i mene je frka. No ipak, šta je tu je, odnosno tko je tu je, jedva ga čekam :heart:

Strobery Shortcake
11.09.2008., 14:44
Preko prošlog vikenda sam bila tako loše da sam mislila da će mi se nešto loše desiti. Kako se vrijeme malo popravilo, otišla sparina, a temperature malo spale, opet sam se pridigla.
Generalno se osjećam kao nasukani kit. Možda ipak više kao mužijak morskog slona, jer se ipak krećem. Što u jutro obavim to je plafon, poslije podne mogu samo ležati. Osjetim sve što ste rekle, dakle, žgaravica, nesanica, težina, dosta mi je svega itd. A opet, hvala Bogu, super sam :D Ja sam danas punig 36 sedmica.

agata
11.09.2008., 14:52
Ja sam 36+6

Izgledam ko nasukani kit, noge su mi otečene, staaaalno me obliva znoj, čak i kad mi nije vruće. Nesmijem jesti poslje 18h jer me muči žgaravica cijelu noć.

Po noći se dižem na WC svakih sat vremena i onda na povratku u krevet popijem 2dcl mineralne. Jer sam žedna!!!!

Iz čista mira se probudim u 4ujutro i budem budna do 6. Bez nervoze, sa široko otvorenim očima... koda je podne...

I što je najbolje od svega uopće se ne bojim poroda. Kao, ja si mislim, nemože biti to toliko strašno da ja to nemogu potrpit. Imam feeling da će rezultat tog mog ne-straha biti turbobolan porod koji će trajati "5 dana"!! :evil:

Ali jedva čekam bebu... :heart: :heart:

mrkvica05
12.09.2008., 01:06
Sve kao da sam sama napisala.
Nema pravila, različito od noći do noći. Žgaravica (pa sam prestala večerat u 22h i gle čuda, nema žgaravice), neobjašnjive nesanice (nisam zabrinuta, ništa me ne boli...), ponekad ustajem noću 1-2x zbog piš-piša.
S obzirom na veličinu trbuha ponekad mi je teško okretati se noću, tako da moram trbuh pridržati rukama prilikom okretanja. Spavam i nalijevo i nadesno, rijetko na leđima (pritisak na šuplju venu...).
Stopala ukočena, masaža pomogne nekih pola sata, a onda bih ponovo masažu :mrgreen: , ali masažeri mi malo trokiraju. Da ne spominjem vrućinu u stopalima! Dajte mi lavor s hladnom vodom i nema sretnije! Natečeni gležnjevi (nije svakodnevna pojava, ali je česta), lijep prizor!
Umorim se stojeći, hodajući (a moja princeza, naravno, želi u park, po mogućnosti 2x dnevno; ja odradim samo jedan odlazak, a 2. muž).
Naša zgrada nema lift pa pješke na 3. kat, a ako odemo baki i djedu pješke na 5. kat! Jupi!!! :shock:

Al dobro, još malo jer sam ušla sam u 36. tj. Nije sve crno i loše, ima gorih stvari na svijetu.
Radujem se što je naša curica prihvatila svog nerođenog bracu i daje mu puse po buši :love: ! To me raznježi!

LB
12.09.2008., 09:38
Drage moje ....
Ja sam u 34 tjednu i moram priznati da sam jedna od onih koja nema ovakvih problema kao vi. Tako da svima vama jedan veliki :love: i izdrzimo jos malo.......
Mene malo bole prepone i kukovi i to je to ... ali skuzila sam da se puno bolje osjecam kada odem do grada malo se prosetati ili nesto kupiti a i kazu da treba puno setati......
Jos jednom veliki :love: i izdrzite jos malo i sjetite se sta vas sve ceka uskoro .....

Strobery Shortcake
12.09.2008., 10:23
i sjetite se sta vas sve ceka uskoro .....
Još kad se toga sjetim ... :lol:

LB
12.09.2008., 10:24
Moram priznati da mi je to veca nocna mora nego sve sto sam prozivljalava u trudnoci a jos k tome meni je ovo prvo pa znas kako je.... :lol: :lol: :lol:

lane
12.09.2008., 12:07
Kloklo odvalila sam na cistokrvnu kobilu :lol:

Ja sam sada u 21-om tjednu i tko zna kaj me jos ceka od muka i nedaca, ali u prvoj trudnoci sam se u to vrijeme osjecala kao sve sto ste ovdje napisale - u krevetu kao nasukani kit, u hodu kao slonica, u glavi propuh ( nisam bila u stanju zapamtiti nista), ruke i noge kao da su mi bile tudje, stalno utrnute, a o natecenosti necu nista reci osim da sam nosila cipele 2-3 broja vece nego inace. Promijena polozaja za vrijeme lezanja je bila ravna mucenickim bolovima, rasturala me simfiza, kriza, prepone......tako da sam zadnje dane prospavala u sjedecem polozaju na trosjedu u boravku jer drugacije nisam mogla.
Mogla bi do sutra o tegobama pred kraj trudnoce.....vama prvorotkinjama jedna utjeha - stvarno sve to prodje cim rodis i brzo zaboravis te muke kad se tvoja mala mirisna strucka stisne uz tebe.

Suncem.m.
01.10.2008., 02:17
Evo da se i ja malo "izjadam" :mrgreen:
37+4.
Do prije tjedan - dva stvarno nisam imala nikakve tegobe. A sad to izgleda ovako nekako:
Trnu mi ruke za poludit. Jedva osjećam prste, po noći me probude grčevi u listovima, leđa me rasturaju. E zbog tih leđa sam još uvik budna iako bi najradije sad spavala.
Ali ne ide. Mogu zaspati tek kad se skljokam od umora.
I sad sam od dosade u 1 sat po noći jela knedle sa šljivama tako da ću za kojih pola sata svemu ovome dodati urnebesnu žgaravicu :lol:

Pola dana budem stvarno ludilo, poletna, mogla bi planinu pomaknuti. A onda se najednom sve svali na mene.
Eh, da, tu su naravno razna probadanja, stezanja stomaka, menstrualni bolovi, nježni udarci moga čeda direkt pod rebra .....
"No dosta o mom autu, pričajmo malo o meni " :lol:

Deaedi
01.10.2008., 10:26
Ja sam se pred kraj osjecala super. Brze sam se umarala, ali inace sam bila OK.

ma-ma
01.10.2008., 10:30

I tako to...sve ti to ide u rok službe, drž se još malo :love:[/quote]

ovo je definitivno najsmješniji post koji sam pročitala! već pola sata ne mogu doći sebi od smijeha :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Suncem.m.
01.10.2008., 10:37
Dobro ma-ma jesi uspila odspavat stojećki :lol: . Mislim ako jesi, da probam i ja.
Ja se stvarno i ovaj zadnji misec super osjećam. Čak još uvik idem na vježbe za trudnice. Ali ti neki momenti kad me uhvate baš mi bude strava.
Evo sinoć sam zaspala oko 4 sata i to u suzama.
Više sam bila frustrirana. Spava mi se a nema šanse da se namistim. Što od boli leđa što od utrnutih ruku što od žgaravice koju sam naravno dobila od onih noćnih knedli :mrgreen: .
A jutros sam već ko leptirica ...... :lol: doduše "malo" poveća leptirica

Indi
01.10.2008., 10:44
Suncem.m. :love:

Ja sam danas napunila 35 tjedan i sinoć sam od kontrakcija jedva spavala jer me ćapaju kad spavam na boku, a ne znam spavati nikako drugačije. Popila sam normabel, ne bih li se situacija smirila, ali šipak, tako da sam u neke ure i sama bila već očajna i sluđena i jedva sam čekala jutro da se mogu dići.
Kad je došlo vrijeme dizanja, e onda je bila procedura dići se koliko me sve boljelo: leđa, mjehur, stomak kao da sam napravila 200 trbušnjaka.
Sad se situacija smirlila, ali sam i dalje šnjuhava i već se grozim noći.

Inače imam stomak iz snova: nije velik i super je za namjestit se na bok i lijepo spavati, dok se nema kontrakcija, a ovako :x Nekako sam mislila do nedavno da neću biti u fazi da jedva čekam kad ću roditi, a sad....

sunčica vk
01.10.2008., 13:53
ja se trebam poroditi za 9 dana...ps. nisam niš otvorena tak da sumnjam da će bit išta od tog termina... moja mam kaže u šali.."pa ne nosiš krumpire,,nego dijetet"" :saint: ja namam neš pretjerano problema osim bolova u mišiima i kostima... kao neka teeeška gripa... al izdržavam ima težih i lakših dana i težih i lakših noći... tješim se još, malo.. iako imala sam ludih epizoda od dva dana i dvije noći neprestalnih bolova u leđima i kukovima, suze sam lila i to krvave... al prošlo je, sad je svaki dan sve teži, i sve sam žičanija i nestrpljivija,,,al... još malo... i svima vama držim fige... izdržite.... nagrad stiže :love:

rena7
01.10.2008., 13:55
Sunčice sretno :love:

Ja ću ubrzo za tobom :)

Maxime
01.10.2008., 17:11
Hm, mi smo u 34. tjednu jos isli na put u Svicu i Italiju i setali smo po cijele dane i obisli jos i strucni sajam u Milanu. Bila sam super do 40. tjedna, ali onih 10 dana kojih sam prenjela su mi trajala do nedogled ali se cekanje isplatilo :heart:

rena7
01.10.2008., 18:38
Hm, mi smo u 34. tjednu jos isli na put u Svicu i Italiju i setali smo po cijele dane i obisli jos i strucni sajam u Milanu. Bila sam super do 40. tjedna, ali onih 10 dana kojih sam prenjela su mi trajala do nedogled ali se cekanje isplatilo :heart:

Moj duboki :naklon: . Stvarno si imala snage, a i hrabrosti. Svaka čast. Ja ne mogu maknuti :)

kloklo
01.10.2008., 20:42
Sunce, ispalo je da ipak nisam čistokrvna i morala sam odustati od plana :lol:

Maxime, sjajno da si bila u takvoj formi :D
I ja se za sad osjećam jako dobro, stalno u nekom muvingu i stalno izmišljam neke obaveze koje bi me tjerale da se što više krećem van kuće ;)
Doduše, prije par dana sam se gadno prehladila i jako sam slaba, ali to je izvanredna situacija. Da nema toga mislim da bi i dalje bila vrlo čila :)

Suncem.m.
01.10.2008., 21:03
Sunce, ispalo je da ipak nisam čistokrvna i morala sam odustati od plana :lol:

A nisam ubrala da si i ti pokušala bit čistokrvna :lol: .
Jer i ma-ma je imala istu ideju
Vidim ja da je meni bolje odustat i prije pokušaja. Iako bi to stvarno rješilo mnoge probleme.

rena7 sretno i tebi :love:
I želim vam da svi što lakše izgurate ove zadnje tjedne i dane.
A neka do tada naše bebice fino rastu na najsigurnijem mjestu na svitu, u maminom stomaku :heart:

kloklo
01.10.2008., 22:26
Ma nije, Sunce, to je ma-ma samo zbrčkala quotanje mog posta :lol:
Me mogu bit dvije kobile na istom forumu, to bi ipak bilo preveč :lol:

rena7
01.10.2008., 22:33

Probudit ću muža koliko se smijem :lol: A i bebač se rita- sve zbog tebe kloklo, aha :lol: :lol:

Suncem.m.
01.10.2008., 23:16

Ma nađe se ovdi cili zološki vrt :lol:
Od sjevernih medvjedica priko nasukanih kitova do čistokrvnih kobila :lol:

vlac
03.10.2008., 16:30
Ja sam u 34 tjednom i borim se s tromošću. Kad hoću hodati malo brže, odmah me mali podsjeti da je tu i moram usporiti. Prošli tj me ujutro nakon buđenja boljela zdjelica i prepone- rekla sam MM da se širim i pripremam za porod.
A sad me najviše muči sjedenje - nikako se ne mogu namjestiti.

Apathetic
07.10.2008., 16:09
Ja izgledam kao da ću RODITI omanjeg konja a ne dijete :lol:
Trbuh mi izgleda kao da će se raspuknuti svaku sekundu, čak me i ljudi po cest malo zabrinuto gledaju :mrgreen:
A kičma ubija!!! Ja inače još uvijek se trudim hodati po barem 2 sata dnevno (koji freak jel da?) ;) , ali sad se već stvarno jedva vučem.
I počele su mi večernje mučnine??! :?
ima li itko kome su se mučnine pojavile pred kraj?

Bipsić
10.10.2008., 11:34
Ja izgledam kao da ću RODITI omanjeg konja a ne dijete :lol:

ak će te to malo utješiti, mene je pred koji dan jedna znanica koja je btw ginekolog, pitala dal' bum rodila slona kak imam veliki trbuh :lol:

Suncem.m.
13.10.2008., 15:43
Mene je jedno tjedan dana držalo ono ludilo od svih mogućih smetnji.
Sada ima par dana leđa više ne bole, spavam ko top cilu noć, žgaravicu imam max 15 minuta dnevno i to ne svaki dan.
Jedino su mi ruke utrnute i natečene i noge su mi ko krafne.
A noću odem nekoliko puta na wc, ali čim legnem zaspem isti sekund.
Nadam se da se neće sad sve opet okrenuti naopako kad sam se pohvalila, ali stvarno sam morala podijeliti s vama da se evo par dana prije poroda osjećam super :D .

Eh, da, imam povremeno nekakve lagane kontrakcije. Znaju bit malo bolne ali su jako kratke pa ko da ih i nemam.
Ma sve u svemu,milina. Mogu brdo pomaknut :mrgreen:

rena7
13.10.2008., 16:59
Ja imam osjećaj da brojim sate do poroda, ne dane. Osjećam se slabo, jako slabo. Samo bi spavala. Bolove slične menstrualnim imam od jučer. No nisu u nikakvim razmacima, rekla bih da me stalno boli po malo. Boli me u preponama. No nikako da me istodobno boli i naprijed kao oko jajnika i da me bole križa. Kod mene je to ili jedno ili drugo. Ništa mi se ne jede, a ako i nešto pojedem- trk... znate kuda.

Cure, jel to kod mene počelo, ili je blizu ili što? Termin mi je 27.10.
Zbunjena sam :shock:

Sandee
13.10.2008., 18:27
Ja imam osjećaj da brojim sate do poroda, ne dane. Osjećam se slabo, jako slabo. Samo bi spavala. Bolove slične menstrualnim imam od jučer. No nisu u nikakvim razmacima, rekla bih da me stalno boli po malo. Boli me u preponama. No nikako da me istodobno boli i naprijed kao oko jajnika i da me bole križa. Kod mene je to ili jedno ili drugo. Ništa mi se ne jede, a ako i nešto pojedem- trk... znate kuda.
Potpisujem. Termin 22. 10. Pocela sam se raspadati zadnjih dana, simfiza boli, noge natecene, karpalni tunel upaljen tjednima, nesanica caruje... I, sto je najgore, prije sam bila turboaktivna i svugdje sam isla, a sad mi se javio i neki iracionalan strah od predalekog udaljavanja od kuce, ne znam zasto, mozda zato sto sam tako sva rastimana i osjecam se k'o da su mi noge staklene. Bit ce da je to kraj... A valjda se i priproda nekako za sve pobrine jer zelja da se rijesim te nemoci i svih tih glupih nuspojava trudnoce je napokon prevladala strah od porodjaja :D

Pepita
14.10.2008., 13:07
Ima li netko da se osjeća super??? :lol:

Ja sam danas 32+6 i još uvijek savršeno, pa se puj-puj nadam da neću uskočiti u velikeeee trudničke probleme pred sam kraj :mrgreen:

rena7
14.10.2008., 14:47
Pepita puj puj puj.... nek ti je sa srećom, nek te ništa ne štrecne ni mrvu. No ipak polako, tek si 32. tjedna. Ja trpim od 34.!!!!! Ne baš svaki dan, ali više da, nego ne. Ustvari, možda mene muči i godina proizvodnje, tko će to znati :-)

Kako god, bebo ja tebe volim i želim, još malo i slijedi naše maženje :heart:

Balarosa
14.10.2008., 15:25

Ja sam valjda trebala biti trudna još jedno 10-12 mjeseci :) Ali sjećam se da je i meni bilo dosta svega, pogotovo onih 10 prenesenih dana... no kad bih pomislila da je krenulo, odmah bih poželjela ostati još malo trbušasta...

Pepita
14.10.2008., 15:26
Znam, znam da je još preeerano i da se sreća može okrenuti još sto puta. Od samog početka trudnoće kao da nikad nisam bila trudna i zato puj-puj :mrgreen:

Pepita
23.10.2008., 15:33
Evo me u 34. tjednu :mrgreen: i sad se osjećam bolje nego u 32. tjednu :lol:

dorotea24
23.10.2008., 16:21
no kad bih pomislila da je krenulo, odmah bih poželjela ostati još malo trbušasta...

Uh kako je ovo istina. Prenijela sam 9 dana i bilo mi je grozno zadnja 4, no sve do onda kad god sam pomislila da kreće uhvatila me panika. Evo sada sam 39 tjedana i još nisam spremna. Uopće ne kužim taj moj sistem razmišljanja. A kad prenesem bit će opet frke.

silvija222
23.10.2008., 21:28
Ja sam danas na 36+5 i čas sam super čas bi iz čista mira plakala!
Užasno mi trnu ruke i to me ubija!
A muči me još i žgaravica i strahovi i..... :shock:

kloklo
23.10.2008., 23:29
Ja uopće nisam u stanju razmišljati ni o čemu nego o porodu ovih dana, totalno mi je mozak na tim tračnicama i ne da se skrenut ni pod razno! Ne znam jel bi mi na to odgovarao smajlić 8) ili :? ili :lol:

Linda
24.10.2008., 08:37
kloklo, gdje planiraš roditi?

dorotea24
24.10.2008., 10:34
Ja mislim da ću opet debelo prenijeti. Jučer sam bila na pregledu, 39 tjedana i jedva mi je vanjsko ušće otvoreno za vršak prsta. Pa to neće kod mene tako lako :( Sada me strah da ću se jako teško otvoriti.

kloklo
24.10.2008., 11:09
kloklo, gdje planiraš roditi?
Prvo sam bila sigurna da idem u Varaždin, onda sam se ipak odlučila za Sv. Duh, ali kako dani prolaze u meni je sve jača želja i odlučnost da rodim - doma :heart:

Vjerujem da će mi iskustvo prvog poroda biti od velike pomoći i da ću znati razlučiti ide li sve kako treba ili ne ide i da će mi instinkti biti dobar vodič što da radim. Ako naslutim da se nešto naopako događa - pravac rodilište, ali dokle god budem osjećala da je sve u redu, ostajem doma :D

Christy
24.10.2008., 12:51
Ja isto cekam "taj" dan koji se opako blizi,i opet idem rodit na SD u nadi da bude bolje nego prvi,...a pomalo me hvata i trema, :)
Inace se suuupeeer osjecam,kao da nisam trudna,za razliku od prve trudnoce ova je bila prelagana i savrsena.

vlac
30.10.2008., 09:06
ja sam sada prošla 37 tjedana. dobro sam osim što me nakon spavanja jako bole noge i prepone - problem mi je ustati iz kreveta, zna me ko presjeći u nogama. prođe me za 5 min ali te minute traju. dobila sam 9 kg do sada što nije puno i ne znam zašto me tako bole noge. nisu naotečene, samo jako bole.
čini mi se da ću roditi dan dva prije ili poslije termina. već sam nestrpljiva da upoznam svog bebača, a opet i pomalo me strah tog dana jer će tako brzo doći.

rena7
31.10.2008., 12:02
Mi smo svoje "odradili", svima koje očekujete porod želimo puno puno sreće....

:love:

Nina20
31.10.2008., 23:51
evo da se i ja malo javim i požalim. ja sam sada 34+3 i već mi je polako svega dosta. moram mirovati a nemogu više ležati a nemogu ni sjediti, nemogu ništa :( mali se nekako čudno miče tako da me ponekad njegovi udarci baš bole. sama sebi više idem na živce tako da sam živčana i onda mi i svi drugi idu na živce bez ikakvog razloga.
ukratko, jedva čekam da rodim!!

tomita
01.03.2009., 18:40
Ajmo friške terminuše :mrgreen:
JA sam sad 38+2, sva sam troma, jedva se namjestim za spavat, gegam se ko patka i tak... Kako je kod vas?

poliona
01.03.2009., 21:21
Ja sam 38+4 i ne mogu se baš puno požaliti.
Što se tiče spavanja, spavam na boku, pomoću jastuka i samo jednom idem na wc, tako da je spavanje ok.
Jedino su mi već 3 dana gležnjevi na nogama tako natekli, da me malo strah.....izgleda preesmiješno....Čak sam i slikala da imam uspomenu....
Dosta sam se usporila, ne mogu puno šetati, i kad šetam hodam sporije od penzića....
Na wc idem skoro svakih sat vremena i sve malo po malo....

Malo me počeo trbuh boljet dolje, ispod pupka, ali nije strašno, prođe čim malo počem disati duboko...Tako je već 2 dana, možda su to one lažne kontrakcije? Ne znam, ovo mi je prvi put....

Eto, nije baš tako strašno.... Zasada....
Ali, jedva čekam da se porodim i ugledam tog malog što me bocka svo ovo vrijeme.... :D

Superman
01.03.2009., 21:23
JA sam sad 38+2, sva sam troma, jedva se namjestim za spavat, gegam se ko patka i tak... Kako je kod vas?

Ajde, priznaj da možeš i potrčati (za svojim dvogodišnjakom)! 8)

tomita
03.03.2009., 10:41

Ajde, priznaj da možeš i potrčati (za svojim dvogodišnjakom)! 8)

Priznajem! :mrgreen:
Budući da sam zacementirana totalno (kaže ginićka ko prvorotka) mogu ga i dalje mirne duše ganjati!

Adi
06.03.2009., 21:06
ja sam 36tj i još uvijek dižem malu od 14kg. Neželim to ali moram. I onda mislim jadno dijete u trbuhu.

Po noći taman zaspem kad moram na wc il me muči žgaravica ili se mala budi, tako da sam totalno neispavana.
Bolove nekakve nemam jedino slabije osjećam bebicu. Što me zabrinjava.
Trbuh mi je tvrd. Najgore mi je kad se po noći premještam s jednog boka na drugi poslije me sve boli.
Apetit sam totalno izgubila, jedem jer moram.
Baš me zanima kako će biti na kontroli za tjedan dana, jesam li išta otvorena ili ne.

Strah me tog neotvaranja.

pinocchio
06.03.2009., 23:52
Strah me tog neotvaranja

neotvaranja kad krene porod?

Adi
07.03.2009., 09:30
ma da, najviše bih voljela da dođem u bolnicu već napola otvorena

tomita
07.03.2009., 11:37
To bi i ja voljela, al nekako nisam od tipova koji se napola otvore a da ni ne znaju. :mrgreen:
Uglavnom ja danas 39 + 1, sve je mirno. Iako se to nikad ne zna, čini mi se da ću i ovu bebu prenijeti.
No vidjet ćemo, samo se nadam da ću ovaj put pametnije tempirati odlazak u bolnicu, i skratiti si vrijeme provedeno u rađaoni.

Nikina mama
07.03.2009., 11:46
Ja sam s danasnjim danom punih 38 tjedana. Prije 2 dana sam bila na pregledu i dr. je odusevljena jer sam 2 prsta otvorena, samo da se nastavi to otvaranje....

Nikina mama
07.03.2009., 11:58
A sada da se pozalim i ja...kada hodam onda mi super idem, ali kada sjednem ili legnem nema sanse da se ustanem, toliko me sve boli da mi dodje da puzem. Zgaravica me naravno i dalje ubija u pojam, hormoni mi divljaju, nemam volje ni za cim, ali ne mislim da sam u depri vec mi je sve tesko tako da sve ostavljam za zadnji dan, nisam ni lijena vec mi je jednostavno tesko ista raditi. Stalno mi se spava i ne znam odakle mi snaga da za koji dan rodim.

Medjutim, svi gore navedeni problemi su podnosljivi, ono sto me najvise brine je moje psihicko stanje tj. strah od potroda, puno vise me strah nego prvi puta, a prvi porod mi je trajao samo sat i pol, nikakva trauma, ali sada me jako strah, ne mogu se ni opustiti, ni veseliti bebi kada znam sto prethodi tom veselju....klistir, drip, tiskanje do iznemoglosti, moguca epiziotomija....u biti znam sto me ceka pa sam opterecena, u prvoj trudnoci nije bilo tako, tada je samo postojao strah od nepoznatog.

†vanesax
07.03.2009., 12:08
To bi i ja voljela, al nekako nisam od tipova koji se napola otvore a da ni ne znaju. :mrgreen:
Uglavnom ja danas 39 + 1, sve je mirno. Iako se to nikad ne zna, čini mi se da ću i ovu bebu prenijeti.
No vidjet ćemo, samo se nadam da ću ovaj put pametnije tempirati odlazak u bolnicu, i skratiti si vrijeme provedeno u rađaoni.
x
Tomita :love:

LIMA
07.03.2009., 14:40
I ja stavljam potpis na ovo Tomitino.
Huh, sad mi je lakše kad vidim da nam je svima slično. Ja sam danas punih 37. Preksinoć sam već mislila da ću krenuti u rodilište, držali su me baš jaki trudovi od ponoći do pola 2 i onda se sve smirilo, a jučer i danas više ništa :? . Možda su to oni trudovi spuštanja jer sada osjećam ritanje bebe niže nego inače?

Uglavnom, nekad mi dođe da bih iskočila iz kože - imam straaaašne bolove u preponama i uopće ne mogu hodati, a kada legnem onda imam ona trzanja u nogama koja me dovode do ruba živaca. I inače sam imala problema s "nemirnim nogama" ali sada je to u tolikoj mjeri da samo otresam nogama i poskakujem, ne mogu uopće podnijeti čarape na nogama niti pokrivene noge!

dundo
07.03.2009., 14:52
Ja sam danas 38+3 i nema nikakvih zbivanja. Nisam ni umorna niti me šta boli, ma osjećam se tako da i zaboravim da sam trudna. Osim spavanja. To mi je pokora. Sve isto kako je Lima napisala.
A ja sam se tako nadala da će moje dijete krenuti malo ranije da neće baš čekati termin ali sada se trebam početi brinuti da ne prenesem.

Rency
07.03.2009., 20:22
evo ja prenjela tri dana ,koliko sam morala mirovat eto sad nikako da rodim.samo se osluskujem i cekam ,vec sam luda.u biti mi nije nista tesko jedino se malo teze dizem iz kreveta i ubija me okretanje s boka na bok,to mi je uff.recimo jucer mi se lezalo cijeli dan i nista mi se nije dalo reko to je to ,sigurno ce krenut po noci a kad ono nista ja jos uvijek u komadu,ne znam ni sama samo bi voljela da krenu moji trudovi i eto tako cekam...

Adi
07.03.2009., 21:17
Rency lijepo ti malo u šetnju, opusti se, nabavi pilates loptu i skakući.

Jesi li išla na preglede? Jel si još zatvorena?

Dajte mi cure recite kako se uspijete dolje izdepilirati. Meni je toliki trbuh da ja stvarno više nemogu naći pozu da se dobro depiliram. A MM-a je strah. Mislila sam možda će mi biti lakše sa trakama za depilaciju, ali me strah da sad neoštetim kožu pred porod.

LIMA
07.03.2009., 23:21
Dajte mi cure recite kako se uspijete dolje izdepilirati. Meni je toliki trbuh da ja stvarno više nemogu naći pozu da se dobro depiliram. A MM-a je strah. Mislila sam možda će mi biti lakše sa trakama za depilaciju, ali me strah da sad neoštetim kožu pred porod.
Jedva :lol:
Ja se redovito podšišavam ali sada mi je to postala nemoguća misija. Stojim u kadi i ispred sebe stavim ogledalo (ono što može samo stajati) i nabadam, više napamet nego što vidim, MM samo na kraju prekontrolira. :)
(Nego, baš kad sam to zadnji put radila gledam se na to ogledalo, a u ogledalu samo sise, trbuh i bedra, sve se preklapa jedno preko drugog, baš kao onaj prethistorijski kipić Venere :lol: )

dundo
07.03.2009., 23:29
Joj depilacija :shock: Ma pipkam sa prstima, gledam u ogledalo ( iako ni tamo više ništa ne vidim :roll: ) MM nije od neke koristi. Kada sebe brije obično izađe iz kupaone sav zamotan pa si mislim kako god ja to napravila ne mogu gore od njega :mrgreen:

Ja se moram malo potužiti. Uhvatila me neka nervoza i grizem sve oko sebe. Sve mi ide na živce. Nekako me ubija to išćekivanje.

tomita
08.03.2009., 09:12
Ja samo napamet pokosim britvicom i prekontroliram prstima, nema šanse da išta vidim. Već će t osrediti u rodilištu ak bude trebalo, meni to brijanje i klistir na prvom porodu nisu predstavljali nikakav problem.
Noćas sam imala fine, laganini bolove u pravilnim razmacima koji su počeli čim sam legla. Taman sam fino prebrojala koliko traju i na kojem su razmaku i zaspala. Dok sam se usred noći probudila sve je stalo. Dakle ipak stižem na najfiniji nedjeljni ručak moje mame. :)

Adi
08.03.2009., 09:30
ja sam isto dosta nervozna jer nemam mira od moje L. Rekla sam otići ću u hotel samo da jedan dan budem u psihičkom i fizičkom miru.

Sjećam se u prvoj trudnoći bilo mi je dosadno pred kraj, a sad daj me pustite. Najgore je to što moja L ima skoro 2 g i dosta ovisi o meni. A najviše se igra samnom. I još spava s nama u krevetu.

Usput je dosta aktivna i nemože biti 5 min mirna. Angažirala sam i babe ali neželim ju previše odvajati da se neosjeti zapostavljenom. Ionako mi je počela cuclat dudu oko Božića, a do tad nikad.

Svaki dan me toliko naživcira da poludim. Ono cijeli dan se trudim biti smirena i sve u nekom miru obaviti s njom i onda ona dijete ko dijete postane nemoguća i ja izgubim živce.

Već sam od 7 mj trudnoće vikala da ću radi njih L i MMa rodit ranije. A ono neću se ni otvorit ranije.

;)

tomita
08.03.2009., 09:41
Adi znam kako ti je. :love:

Adi
08.03.2009., 10:44
tomita gdje ćeš roditi? Ja da imam uvjete u kući išla bih roditi u Vukovar. Sve koje znam zadovoljni su tamo.

tomita
08.03.2009., 12:10
Ja ću u Osijeku. Nisam ni razmišljala o opciji rađanja negdje drugdje. Iskustva s prvog poroda su mi većinom pozitivna, barem ona iz rađaone. Smještaj na odjelu je bio malo, hm...ružniji, da se tako izrazim, ali sam sad spremnija na boravak u bolnici i odnos s osobljem. ;)

Rency
08.03.2009., 15:18
ma otvorena sam nekih 3-4 cm al eto malac nece van,imam curicu od 2,5 god tak da sam dosta i aktivna.prvo sam morala mirovat jel sam se rano otvorila i eto na kraju sad se nasetavam da sto prije krene.
kaj se tice depilacije ja to britvicom kak sad idem cesto na preglede sam par puta prodem opipam rukom jel je ok,muz virne da vidi jel okej i to je to
su vam malci aktivni sad pred kraj?
moj se malo smirio ovih dana pa sam se sva uspanicarila,el evo sad stuca pa sam odmah bolje :/
sutra opet imam pregled u bolnici,i zivo me zanima kaj ce reci
ja vec drugi put odbijam indukciju,jel su me htjeli i prije termina porodit al ja se nedam,cekat cu koliko mogu...

dundo
08.03.2009., 16:40
Joj Rency moja cura je preaktivna. Toliko da ja ne mogu spavati od njenog prevrtanja. Ma ja sam se nekako nadala da će krenuti ranije jer sam već prije 4 tjedna se počela otvarati, prije dva mi je cervik. ušće bilo skraćeno na 1/3 ali eto i dalje sam u komadu. Sutra isto idem na pregled. A imam dojam da me sada kontrakcije peru non stop. Stalno osjećam kako mi se trbuh stišće. A tvrd je ko kamen skoro cijelo vrijeme. Tek tu i tamo malo opusti.
Evo malo za tvoj sutrašnji pregled~~~~~~~~~~~~~~~~~ i da krene

Adi
08.03.2009., 18:08
moja se nekad prek dana rita non stop, a nekad ništa.
Meni su danas kao gačice malo mokre, al mislim da to nije plodna voda.

Sretno sutra na pregledu Rency. :love:

goranka
08.03.2009., 19:01
Sutra mi je punih 37 tjedana i imam toliko energije da je to prestrašno. Osjećam se bolje nego na početku trudnoće. :mrgreen:

Adi
08.03.2009., 19:33
tako je i meni bilo u prvoj trudnoći, samo nemoj pretjerat

†vanesax
08.03.2009., 19:38
Jedva :lol:
Ja se redovito podšišavam ali sada mi je to postala nemoguća misija. Stojim u kadi i ispred sebe stavim ogledalo (ono što može samo stajati) i nabadam, više napamet nego što vidim, MM samo na kraju prekontrolira. :)
(Nego, baš kad sam to zadnji put radila gledam se na to ogledalo, a u ogledalu samo sise, trbuh i bedra, sve se preklapa jedno preko drugog, baš kao onaj prethistorijski kipić Venere :lol: )
Potpis ko kuća.
I još da dodam da sam se izvinila mom doktoru na prošlom pregledu što sam mu došla sveže iskasapljena i što mi nije išlo od ruke to bričenje, jer nije bio mm kući da me prekontroliše :lol:

Rency
08.03.2009., 20:09
meni isto budu mokre,a i vidim da mi ide ona sluz da oprostite na izrazu.onak bas je ima,jel to taj cep il kaj?od kad sam vam napislala da je mali miran,mali leti po meni da je to prestrasno,joj odma sam bolje...

Nikina mama
09.03.2009., 10:53
Moj mali isto divlja, okrece se...u biti pisem ovo jer me zanima kako je moguce da se on toliko krece, okrece, mrdam skaklja me po bubrezima :lol: , a dr. kaze da se okrenuo i da je glavom dolje?! Istina je da to nije vidjela na UZV vec je napipala na zadnjem pregledu prije 4 dana, kaze glava dolje, dakle zanima me da li i vi imate osjecaj da vam se bebaci prekobacuju u stomaku ili?!

Nikina mama
09.03.2009., 10:55
Bas mi post i nema nekog smisla...htjela sam vas pitati da li je i vama beba okrenuta, spremna za izlazak, a vi imate osjecaj da npr. lezi poprecno tj. malo ovako, malo onako jer ja imam upravo taj osjecaj da je on okrenut svakako, ovisno o raspolozenju i dobu dana :) .

pinocchio
09.03.2009., 12:03
Strah me tog neotvaranja.

Adi, sama si ovdje napisala što ti može pomoći:

Rency lijepo ti malo u šetnju, opusti se, nabavi pilates loptu i skakući.

;)

Poslid
09.03.2009., 12:52
Moj mali isto divlja, okrece se...u biti pisem ovo jer me zanima kako je moguce da se on toliko krece, okrece, mrdam skaklja me po bubrezima :lol: , a dr. kaze da se okrenuo i da je glavom dolje?! Istina je da to nije vidjela na UZV vec je napipala na zadnjem pregledu prije 4 dana, kaze glava dolje, dakle zanima me da li i vi imate osjecaj da vam se bebaci prekobacuju u stomaku ili?!

Pa ako se glavica spustila, onda bebica ima malo više mjesta za guranje nožicama.

mikka
09.03.2009., 12:55
joj, ja sam ti stalno imala osjecaj da se mala okrenula popreko na kraju trudnoce :roll: naravno, nije, bila je okrenuta na glavu. ali skuzila sam kad se rodila, a i danas kuzim zasto sam imala takav osjecaj--to dijete je toliko zivahno i borbeno da je to nesto nevjerojatno :mrgreen: cak se i na porodu borila, izmedu trudova se boksala sama sa sobom valjda :lol:

tomita
09.03.2009., 15:42
Evo mene sa ctg-a, sve je mirno, trudova nema, otkucaji u redu. Pita me dr kad ću rodit kažem joj ja sljedeći tjedan. Kad me onako zbunjeno pogledala, rekoh ma da, u petak mi je termin, al neću ja još do sljedećeg tjedna. Budući da mi je ona bila i na prvom porodu, malo smo o tom razgovarale i tako. U srijedu idem opet ne pregled, tek onda će me pregledati vaginalno, al ne nadam se baš nekoj otvorenosti.

Rency
09.03.2009., 19:52
evo prezivjela i danasnji pregled u bolnici,nalaz onak dosta slican predhodnom 4 cm otvorena,glavica dolje,voda mlijecna.kaze doca da je to okej,jedino sam napomenula da zelim pricekati koliko mogu do spontanog poroda i slozla se.
tomita jesi i prvi porod rodila u terminu il prije?
ja sam bila uvjerena da cu prije a vidi me sad...

†vanesax
09.03.2009., 22:38
Rency, još si tu :mrgreen:
Tvoj nalaz obećava skori porod :yes:

Tomita, kod mene situacija slična kao kod tebe.
Na današnjem pregledu ctg ok, nije mi niko zrikao dole :mrgreen: što me je jako obradovalo.
Stomak i dalje visoko gore, pita dr jel osetim nešto, ono, da se beba spušta, da me nešto stišće, bolucka... Meni ništa od svega toga.

A sve to sam osećala pre 2 meseca :lol:

Superman
09.03.2009., 23:21
vanesax, Tomita, bebe visoko, baš ih briga, lijepo im kod mame... ;) :love:

Adi
10.03.2009., 10:18
cure jel vama trnu šake dok spavate? meni već dvije večeri.
Jedva čekam kontrolu prekosutra. Mada mislim da nisam niš otvorena. A aktivna sam cijeli dan.

U prvoj trudnoći sam imala grčeve u preponama, a u ovoj ništa. Jedino nekad osjetim kako me beba ritne pa me guza zaboli. Mislim da je to beba.

Jel vama bebači pred kraj češće štucaju? Moja mala dosta štuca.

Nikina mama
10.03.2009., 10:32
Moj mali dosta stuca. Ne trne mi nista osim na sekundu koljeno, kada se naglo dignem ili kihnem. Danas imam pregled pa cemo vidjeti da li sam se otvorila jos sta od zadnjeg pregleda kada sam bila otvorena 2 prsta. Stalno hodam uz stepenice u nadi da ce se sve to sto prije i sto bolje "razraditi"...i da, i dalje umirem od straha, koliko god jedva cekam da to sve zavrsi toliko me i strah.

Adi
10.03.2009., 11:08
šta ja znam ne razmišljam o strahu. Mislim strah od čega? Mene je jedino strah nekih komplikacija, ali da mora bolit mora.
Baš sam gledala porod na internetu i žena je bila u ležečkom položaju. Baš se je vidjelo kako se muči. Al nije to ništa kad sam vidjela kako joj babica pri izlasku okreće bebu te ju zareže. :shock:
A od svega najgore tik pored bebe škare. Pa mislim znam da beba nije toliko pokretna i da ju babica pridržava, ali makni te škare od bebe.

Bolje bi mi bilo da to nisam gledala jer mislim da ću sad imati te slike na porodu.

E da pred kraj prvog poroda imala sam iscjedak iz rodnice, ne čep. A sad ništa znači da ja još neću.

Evo svima koje ćete ovih dana rodit želim da vam Bog podari milostiv i sretan porod! :love:

misliteljica
10.03.2009., 11:19
Ja sam u 36. tjednu, apsolutno nikakva naznaka otvaranja niti bilo čega tipa spuštanje i slično. Bojim se da ću ko moja sestra i šogorica radi velike bebe, potpunog izostanka trudova i otvaranja, morati na CR, ali to je ujedno i jedini strah koji imam...samo čekam da se moje dijete rodi i da ga uzmem u ruke.

I da...osjećam se bolje nego npr. prije 3 tjedna, pa mi se čini da bi mogla ovako guslat još neko vrijeme :))

Nikina mama
10.03.2009., 15:52
Upravo sam dosla s pregleda, i dalje otvorena 2 prsta, ctg pokazuje blaaaaage trudice, nista efikasno, kontrola za dva dana.

Rency
10.03.2009., 17:53
super za nalaz,jel osjecas te trudove?

Nikina mama
10.03.2009., 20:58
Bas ih i ne osjecam, na trenutke imam dolje pritisak kao da ce mi beba doslovno ispasti i to je to, a znamo da to nisu trudovi, pretpostavljam da se to spusta.

tomita
12.03.2009., 10:35
Kakvo je danas stanje?
Kod mene ništa, jučer sam bila na pregledu, još uvijek sam konzervirana.
Sutra idem na ctg i asc, a tek u ponedjeljak opet kod svoje dr. Ni njoj, ni meni se ne čini da će krenuti prije sljedećeg tjedna.
Danas ću popodne ako se nastavi ovo lijepo vrijeme sa sinom u park, pa ako ta avantura ne potakne akciju, ne znam šta će. :lol:
Al nekako sam cool skroz, uopće me ne hvata nervoza. Nekako ko da i nisam svjesna da sad koji dan trebam rodit. 8)

dundo
12.03.2009., 12:07
Ja se trenutno osjećam predobro. Spavam ko beba, ništa ne boli jučer sam trčala ( bježala sam od nevremena) sve u svemu osjećam se sve bolje i bolje i imam dojam da nikad neću roditi. U ponedjeljak idem na ASC pa ćemo vidjeti šta kaže plodna voda ima li nade za mene :P

misliteljica
12.03.2009., 14:28
Dundo, potpisujem, kao da sam prošla neku točku do koje sam mislila da ću poludit, a sad se sve bolje osjećam..(36. tjedan), niš me ne boli, mogu čučnuti, sve u svemu...mogla bi ovak još mjesecima :lol:

Adi
14.03.2009., 07:55
cure kako ste? jeste rodile?
evo meni dijagnosticiran manjak plodove vode pa ćemo vidjeti kako će ići porod.

Od jučer osjećam neke bolove u trtici i dole nisko kod mjehura i ne znam jesu li to bolovi širenja, spuštanja ili sam se prehladila.
Vi koje ste imale carski jel ste u drugoj trudnoći osjetile ožiljak?

Sve u svemu osjećam se ok osim tih bolova.

LIMA
14.03.2009., 15:52
Dundo, potpisujem, kao da sam prošla neku točku do koje sam mislila da ću poludit, a sad se sve bolje osjećam..(36. tjedan), niš me ne boli, mogu čučnuti, sve u svemu...mogla bi ovak još mjesecima :lol:

I ja isto! (danas punih 38 tjedana)
Završila sam generalno spremanje stana, skuhala ručak, ispekla kolač i da me ne bole stopala od stajanja - mogla bih još! Baš imam energije!
Ja sam bila na zadnjem pregledu kod svoje gin, kaže da je sve ok, nisam se počela otvarati iako sam bila sigurna da jesam, a od ponedjeljka krećem na ctg.
Jedino me zna nekada zaboljeti kao da ću dobiti mengu, ne znam je li to normalno?
P.S. Kao što Adi napisa, je li koja rodila?

†vanesax
14.03.2009., 20:18
Rodila je Dundo (juče) i Tomita (danas). Meni je danas termin. Ali, kao što vidite, tu sam.
Lima, normalno ti je da osećaš kao da ćeš dobiti. To znači da ti se stvari pokreću.
Ja baš i ne osećam nešto. Samo ponekad, nešto sitno
:/

mikka
14.03.2009., 21:52
lima, mene tako bolilo kad je porod poceo. imas na mojoj prici. na kraju ispada da su ti "menstrualni" bolovi ustvari otvaranje. ja nekako mislim da je dobro da se otvaras tako pomalo nego kao ja sve odjednom :mrgreen:

betty blue
15.03.2009., 15:02
na kraju ispada da su ti "menstrualni" bolovi ustvari otvaranje

ja isto imam te "menstrualne bolove"...iako sam u tek 29om tjednu. kažem "menstrualni" zato što su nekako fizički ograničenio na donji dio maternice kao (nekad davno :mrgreen: ) dok bih imala mengu. Za razliku od, rekla bih, "kontrakcija" ponekad čak i bolnih koje osjetim cijelom maternicom. No, sutra idem na pregled pa ćemo vidjeti je li počelo otvaranje

Adi
16.03.2009., 13:16
ovako imam lagane bolove ali u kralježnici i mislim da je to od težine.
A već par dana kakam mekano i po 3,4 puta dnevno. Jel to čišćenje?

krumpiric
16.03.2009., 15:12
vjerojatno, al može potrajat.

Rency
16.03.2009., 20:04
mi smo vam danas dosli iz bolnice,rodila sam na petak 13-ti,malog Vilima 4430,54,porod je bio brzi,cak su krenuli i moji trudovi.cicimo i super smo.tata nam je jedva stigao na porod koliko se sve brzinski desilo,taman na izgon i na rezanje pupcane.

upoznala sam Dundo lezale smo u istoj sobi i rodile na isti dan,curke su super i isto su danas izasle van
toliko sad od nas i sretno svima :*

LIMA
16.03.2009., 20:39
Rency, čestitke :love: a isto tako i ostalim curama!!!
Bome je dečko fajn komad :) , je li ti bilo teško s obzirom na to da je beban velik? Meni dala doc uputnicu za uzv da idem na procjenu težine bebe jer mi je trbuh velik pa sumnja da bi beba mogla biti velika.

ovako imam lagane bolove ali u kralježnici i mislim da je to od težine.
A već par dana kakam mekano i po 3,4 puta dnevno. Jel to čišćenje?

vjerojatno, al može potrajat.

Ja već 10 dana tako, tako da stvarno kao što krumpiric reče, može potrajati.

Adi
16.03.2009., 20:50
cestitke curama i uživajte

joj ja jedva čekam

Adi
17.03.2009., 10:28
ovako ušće otvoreno ostalo zatvoreno, glavica dosta nisko.
Dosta sam nečena ali ne zadržavam vodu. Meni će tek u petak mjeriti bebu. Baš me zanima kolika je.

Danči29
18.03.2009., 13:29
Ja sam tek na 28 +5, ali me sve kosti bole dolje kao i pubična kost pa me to malo brine. Jesu to bolovi širenja zdjelice, otvaranje ili nešto treće?
Inače hodam ko pingvim njišući se amo tamo, imam grčeve u listovima po noći, dižem se min 1X na noć na pi-pi, a čokolada i nutela su mi neodoljive (a inače nisam baš neki ljubitelj). Užasno se brzo umorim i ne mogu prohodat puno jer me jako brzo počne još više boliti dolje....

goranka
18.03.2009., 14:33
Još 10-ak dana do termina poroda. Nemam nikakve posebne tegobe osim što me ponekad noću zna probuditi opaki grč u listovima. :x

betty blue
19.03.2009., 01:29
jel geganje u kasnoj trudnoći neizbježno?
ja se nadam da se ja neću gegat....ne želim nikog uvrijediti, ali mislim da izgledu žene nekih dobrih 40% pridonosi njeno držanje...ja se odbijam gegati - iako kad bih išla linijom manjeg otpora vjerovatno bih se i ja gegala, ali ne želim to.
kod mene na poslu ima jedna žena koja odkad se vratila s porodiljnog više ne zna normalno hodat nego se samo gega. OK, kužim da se udebljala, ali meni npr. nikad nije mogo avion između nogu proć pa se opet nisam gegala, nego sam uvijek hodala kao sam maltene glumica na crvenom tepihu, tako i sad hodam, nabijem štikle i pičim.

goranka
19.03.2009., 09:20
Meni se čini da je kod nekih trudnica geganje neizbježno zbog bolova u zdjeličnoj kosti, no slažem se s tobom da je bolje, ako se može) izbjegne i da se ne ide linijom manjeg otpora.
Ponekad samu sebe uhvatim da hodam ko patkica lijevo desno bez razloga pa se ispravim i hodam normalno, no ponekad kad osjetim neke bolove, ne mogu drugačije. No i to gledam da svedem na minimum.

tomita
19.03.2009., 16:30
Evo i mene! Rodila 14.3. uz minimum intervencija. U rađaoni bila upola kraće nego prvi put, prošla bez dripa i epi, uglavnom odlično! Moja curka je bila 3520g i 50cm, mali paketić savršenstva. Odmah je sikila ko profesionalka i sad uživamo i mazimo se!
Svima želim što brži i lakši porod! :love:

Adi
19.03.2009., 19:35
hvala i čestitke, uživajte :heart:

Danči29
20.03.2009., 11:30
Meni se čini da je kod nekih trudnica geganje neizbježno zbog bolova u zdjeličnoj kosti, no slažem se s tobom da je bolje, ako se može) izbjegne i da se ne ide linijom manjeg otpora.
Ponekad samu sebe uhvatim da hodam ko patkica lijevo desno bez razloga pa se ispravim i hodam normalno, no ponekad kad osjetim neke bolove, ne mogu drugačije. No i to gledam da svedem na minimum.

potpis ko kuća!

Danči29
20.03.2009., 11:31
Velike čestitke tomiti!!!!!!!!!!!!

Adi
20.03.2009., 16:31
evo ja danas bila na uzvu, bebača procjenili na 3500g, ima manjka p vode ali zasad dovoljno. Za tjedan dana kontrola.

Tako me sad strah uhvatio da neću moć izgurat tako veliku bebu. A još uvijek sam zatvorena. Nemam nikakvih naznaka da ću uskoro rodit. Čak imam više energije

Sani1612
20.03.2009., 16:57
Tomita čestitam! Adi nemoj se brinuti,moći ćeš bez problema,bit će jača želja od bilo koje boli :) .Meni su moju žabu procjenili 3 sata pred porod 3800g a rodila sam curu od 4630g.to ti nikad nije 100% točno.

znatiželjna_505
20.03.2009., 18:13
evo pridružujem se društvu..... počinje za dva dana 35 tjedan..... prsti na rukama su mi neprepoznatljivi, čevapi su nedostojan opis...... gležnjevi čudno izgledaju ali bar ne bole ko zglobovi prstiju...... mene pubična kost boli da više i ne pamtim od kad, valjda od 1. mj tak da sam se vec naviknula..... u ponedjeljak sam kod gin. pa ću vidjet kaj dalje jel se trebam javit u bolnicu il kaj..... sve u svemu i meni je jasno sada zašto se želimo poroditi...majka priroda se za to pobrinula.....

Adi
22.03.2009., 11:43
od jutros curka sluzavi čep, imam lagane bolove u kralježnici ništa strašno.
Odmah sam išla prati kosu samo da nedođem u rodilište s neopranom kosom.

Kad taj čep navještava porod?

tomita
22.03.2009., 11:47
Meni su trudovi počeli lagano popodne, oko 20h uhvatili ritam, ali još uvijek laganini, čep mi je ispao oko 22h. Rodila sam sutradan.
Na prvom porodu je ispao kad mi je pukao vodenjak.
Kod nekih znaju proći još dani od ispadanja čepa, ali ako su bolovi tu, možda je krenulo. U svakom slučaju: sretno! :*

Adi
22.03.2009., 12:11
hvala, vidjet ćemo
najgore mi je što mi se mala razbolila, muž radi pa se cjelo jutro s njom natežem. možda i bolje da prije krene

javim se

goranka
23.03.2009., 09:23
Danas mi je punih 39 tjedana. I dalje se osjećam super bez nekih tegoba i puna enegrije, ali sad bi već rado u normalne dimenzije.

Adi
23.03.2009., 19:04
od jutros curka sluzavi čep, imam lagane bolove u kralježnici ništa strašno.
curko čep do podne i to ne strašno. Bolovi se povremeno javljali danas ništa.

Nego zanima me da li svakodnevna nervoza, jer imam curicu od 2g s kojom nije lako, može odagnati trudove?
Imam osjećaj da od tolike nervoze i stresa neću rodit još mjesec dana.

krumpiric
23.03.2009., 19:14
naravno da može, stimuliraš previše neokorteks :mrgreen:
Mozak ti govori tijelu:nemoj još viš da smo u problemima
Može li je netko drugi čuvati da se odmoriš?

Adi
23.03.2009., 19:27
ma čuvaju je i odmorim se ja, ali mi u pola sata što je samnom zna čuda napravit dok ja nešto drugo radim. Jednostavno više nemam toliko strpljenja.

Najradije bi otišla negdje da se odmorim psihički od svih. A na tel se više i nejavljam, neda mi sestalno objašnjavati kako sam, kad ću na pregled, to me užasno zamara. Svi svaki dan zovu.

:evil:

misliteljica
23.03.2009., 21:22
Nemoj im se javljat na telefon. Ja se ne javim i onda pošaljem za par sati sms - ok sam, nisam rodila, bok.

Mene totalno izluđuju ljudi koji me svaki tjedan pitaju: koji si sad tjedan? Pa kaj me pitaju, kad ih uopće ne zanima??? :?

Neću više nikad biti naporna prema trudnicama, sada kada znam kako im može biti teško.

Adi
24.03.2009., 06:23
slažem se

sinoć sam malu spremila u krevet, a sebi toplu kupku punu pjene. Okolo sam popalila svjećice i bila u kadi jedno sat vremena, nakon toga sam jela i zaspala ko beba.:)

krumpiric
24.03.2009., 09:00
još malo utopli vodu, možda odmah krene :heart:

misliteljica
24.03.2009., 11:36
Ja sam danas ušla u 38. tjedan, i iako sam jučer na pregledu bila potpuno zatvorena, mislim da osjećam neke mikro znakove da se nešto počelo događati. Povremeno imam neke kao menstrualne bolove i dok je rekla da su to kontrakcije "vježbe" - znači bar sad znam kak treba kontrakcija izgledati, što je već veliki pomak, jeeee!
I jutros iscjedak djeluje drugačije, nekako je počeo dobivati boju tamniju, mislim da bi to moglo značiti da odlazi čep...no vidjet ćemo.

Umorna sam stalno ko pas, spavam i popodne i po noci (doduše noći su dosta nemirne, budim se barem 20 puta). Sretna sam što nisam uopće natekla, mogu nositi svoje prstenje i sve...jedino me muči što više ne mogu obući svoje M gaćice, samo neke velike koje su mi prije visile :lol:

goranka
24.03.2009., 12:04
ne da mi se stalno objašnjavati kako sam, kad ću na pregled, to me užasno zamara. Svi svaki dan zovu.

:evil:

Znam kako ti je. I ja to mrzim. Ponekad mi je žao što u startu nisam rekla da moram roditi mjesec dana kasnije.

zelena
24.03.2009., 12:46
Evo na početku 36. tjedna osjećam se poprilično OK - lošije mi je bilo s mučninama u 1. tromjesječju :mrgreen: ..... jedno što me muči je konstantna pospanost, mogla bih spavati cijelu noć, prijepodne, popodne... jest da idem x puta na wc, ali između toga spavam kao beba :mrgreen:

cvjetic27
28.03.2009., 21:07
Ja moram da vam kažem da ste super i da ste mi popravile dan!!!
Cijeli dan sam neraspoložena i ništa ne mogu da radim, a u stanu totalna ludnica..nered na sve strane..ja ništa ne mogu da pomjerim niti da se sagnem...
Vi ste me tako nasmijale na prvoj strani ove teme.. :))))
i ja sam nekad budna po par sati u noci...muc i me zgaravica...malo bolucka jedna strana stomaka..drugo dijete pravi haos a ja tu ne mogu nista..

Ledolin@
31.03.2009., 20:53
odmah mi je lakse kad vidim da nas sve muce iste stvari... ja se vise i ne sjecam kako je to ne buditi se po noci 10-ak puta.. :mrgreen:

the enchantress
31.03.2009., 22:31
Evo i mene ovdje. 38 tjedan, lagani kao menstrualni grčići i iznova nesanice. Cijela sam 2 tjedna prije ovog predivno spavala svaku noć, a sada sve ispočetka s prostiranjem rublja i šetnjicama po stanu po noći.

Inače sam se skroz nekako povukla u sebe, ne idem na mail, jedino posjećujem ovaj forum, ne priča mi se na telefon i čude me ljudi koji se ljute zbog toga na mene. Ja niti ne pamtim onaj kao famozni datum termina jer ga smatram potpuno nevažnim, a ljudi oko mene se ljute na to i ne mogu se čudom načuditi.

Nekako mi se čini da su ljudi vrlo sebični što se tiče NAŠEG djeteta i MOJIH trudova. Njima je svima u njihovim životima prevažno znati događa li se nešto i kada beba stiže. I negoduju što ja trebam mir i ne trpim ispitivanja. Ponekad se pitam od kuda im pravo i jesam li prefina prema njima.

Evo, sada sam se malo ispuhala!

betty blue
07.04.2009., 11:53
Šta znače ti bolovi u preponama?
Mene zadnje dvije noći bude bolovi u donjem dijelu trbuha. Bol je po intenzitetu slična menstrualnoj ali je nekako drugačija.
Također me boli kad legnem pa se pokušam pomaknuti, cijeli trbuh me zaboli. Inače mi je trbuh jako velik.
Osjećam se ko đuturum s tim boli me ovo boli me ono :roll: sama sebi idem na živce.
Nekako me pere osjećaj da ću rodit ranije

Lili75
07.04.2009., 14:15
Kod mene situacija sljedeća:

Dobro se osjećam, nemam nekih tegoba, ne bole me prepone (čak se pitam kad će više omekšat ligamenti radi poroda :lol: ), s ulaskom u 37 tj. pomalo sam počela oticati (razmišljam koje ću cipele nosit jer čizme sad stežu i vruće mi je), skužila na gležnju lijeve noge koja mi je venozna, danas sam 36+2, malo teže podnosim vrućine istina, spavam dobro, osim kad mi se nekad zareda 2-3 noći pa teže zaspem, al kad zaspem ko top, nema buđenja do 10h.

Jel ono Mg dobar protiv oticanja?

Suncem.m.
07.04.2009., 14:53
Dobar je protiv grčeva ali u tako visokom stupnju trudnoće nikako ne uzimati magnezij jer magnezij spriječava trudove - grčenje maternice.

Što se tiče oticanja - što manje soli i što manje masne hrane.
Ako baš dosta otičeš - nije loše malo češće kontrolirati tlak. Ja sam ga u zadnjim tjednima trudnoće mjerila jednom dnevno.
Jer baš sam bila ko da su me pčele izbole pa me bilo strah da tlak ne poludi.

betty blue -ti menstrualni bolovi su vjerovatno Braxton Hicksove kontrakcije

betty blue
07.04.2009., 15:31

nisu b-h, njih mogu jako dobro prepoznati, inače, imam dojam da sam stalno pod b-h kontrakcijama...

evo sad opet ko đuturum :roll: - boli me jajnik i to mi baš sijeva. Nek se javi neko i kaže da je to normalno pa se neću brinut :cekam:
vjerovatno se neću brinut ni ako se ne javi al će mi podsvijest poludit.

Suncem.m.
07.04.2009., 17:31
betty blue- a šta da ti kažem, drži se :love: . Još malo pa će ove muke proć ali nove čekaju iza kantuna :mrgreen:

Po svemu šta pišeš rekla bi da je normalno.

Meni su inače u zadnjim tjednima trudnoće jako trnuli prsti. Pogotovo na lijevoj ruci a naj više srednji prst.
Rodila sam prije 6 mjeseci i još uvik mi je raj srednji prst blago utrnut :roll: .
Ovo pišem čisto da znaju one koje muči isti problem.

kristina_zg
09.04.2009., 10:18
evo i mene u 35.-om tjednu. Kontrakcije osjećam već tjednima, nekad jače nekad slabije, zavisi koliko sam u radnom pogonu. Nego, počeli me mučiti grčevi u nogama!! Prvi porod mi je protekao u masaži nogu, ja trebam tiskati a grčevi u nogama samo takvi! Ali u prvoj trudnoći grčevi su bili samo za vrijeme poroda, sada u drugoj su i sada počeli. Što poduzeti? Pijem magnezij 300 i puno se krećem

betty blue
09.04.2009., 10:59
ajme kristina, ja pijem dva magnezija dnevno pa ih opet imam :(
tek sad mi je palo na pamet kako će to izgledat kod tiskanja dok se grče mišići, a planiram prestat pit mg negdje u 36. tjednu...

Iva30
09.04.2009., 11:16
Joj, cure, vidim da smo uglavnom u istim/sličnim problemima! Mi smo danas 38+3 i noćas me počeo boluckati stomak i križa kao da ću svaki čas dobiti. Ponekad me noću (zadnjih par dana) beba tako stisne pod rebrima da me bol probudi a kako su mu nogice na lijevoj strani spavanje na lijevom boku postaje nemoguća misija.
A da su me ljudi počeli nervirati itekako! Dobijem želju da budem bezobrazna jer ne znam više na koji način dati do znanja da me izluđuje što me 17 puta dnevno netko pita kako sam, koliko još, ajme još voziš i sl. Na sms-ove odgovaram povremeno sa: situacija stabilna. Pa mislim stvarno!

Suncem.m.
09.04.2009., 11:22
kristina_zg i betty blue, zanima me da li vam je ginekolog preporučio da pijete magnezij i da li je rekao do kada?
Zbog grčeva ili zbog kontrakcija?

kristina_zg
09.04.2009., 13:32
ne, sama sam ih počela na svoju odgovornost uzimati..smatram da ne mogu naštetiti..u uputstvu piše da se preporuča trudnicama :/

kristina_zg
09.04.2009., 13:33
ajme kristina, ja pijem dva magnezija dnevno pa ih opet imam :(
tek sad mi je palo na pamet kako će to izgledat kod tiskanja dok se grče mišići, a planiram prestat pit mg negdje u 36. tjednu...

Onda ni nema nekog smisla..sad se pitam dal da ih i pijem. Mislim da više neću..

call me mommy
09.04.2009., 14:08
da se malo vratimo na temu, sada sam 35 tj, kako se osjecam, odlicno, meni je trudnoca opcenito bila predivno iskustvo.

nemam uobicajenih tegoba, jedino mi noge znaju malo nateci nakon dulje aktivnosti, sve radim i sve mogu, osim peglanja :/

najveci problem mi je sto moram svaka 2 sata na wc :mrgreen:

sada se samo nadam da ce porod i beba biti normalni i da ce sve biti ok

betty blue
10.04.2009., 00:01
kristina_zg i betty blue, zanima me da li vam je ginekolog preporučio da pijete magnezij i da li je rekao do kada?
Zbog grčeva ili zbog kontrakcija?

pijem po preporuci ginekologa, nije rekla do kad, ali koliko sam informirana, u zadnjem mjesecu se ne preporuča jer tada su kontrakcije potrebne.
Pijem ga zbog kontrakcija, koje imam od početka T, djelovalo je do neki dan, sad sam već na normabelu (po potrebi)

Suncem.m.
10.04.2009., 12:25
ne, sama sam ih počela na svoju odgovornost uzimati..smatram da ne mogu naštetiti..u uputstvu piše da se preporuča trudnicama :/
Ne brini - nema štete od magnezija. Ja samo pitam jer znam da su mene upozorili da se u zadnjih mjesec dva ne preporuča da ne bi spriječavao kontrakcije.
A ako je sve inače ok, onda su BH kontrakcije korisne jer "vježbaju" maternicu za porod.

Držite se cure i neka vam ovi zadnji dani trudnoće i sam porod budu što lakši i lipši :love:

Lili75
10.04.2009., 13:17
Dobar je protiv grčeva ali u tako visokom stupnju trudnoće nikako ne uzimati magnezij jer magnezij spriječava trudove - grčenje maternice.

Što se tiče oticanja - što manje soli i što manje masne hrane.
Ako baš dosta otičeš - nije loše malo češće kontrolirati tlak. Ja sam ga u zadnjim tjednima trudnoće mjerila jednom dnevno.
Jer baš sam bila ko da su me pčele izbole pa me bilo strah da tlak ne poludi.

Suncem.m jesi mislila na visoki tlak? ja sam dapače niskotlakaš bila i ostala. a slano izbjegavam, ni masno baš ne jedem, al očito je to jedna od blagodati T. - oticanje u zadnjim tjednima T. i još nosim one kompresijske čarape za vene jer moram, pa mi je jako vruće....nisam imala nikakve tegobe, pa je sad eto došlo oticanje...

a ove kontrakcije ne osjećam i ne znam kako uopće izgledaju,...čvrsto sam zatvorena, ne bole me ni prepone kao neke žene, kod mene kao da je radnja zatvorena :lol: očito još nije vrijeme za Leonin dolazak..
mi strpljivo čekamo, sad smo 36+5.

betty blue
10.04.2009., 13:26
ja imam neki dojam da ću roditi ranije.
ustvari jako bih to voljela (samo nek bude iza 36. tjedna) jer kad se uspoređujem sa svojom mamom, ne bih htjela završiti kao ona...ona je svaku T prenijela i išla na drip.
Jednostavno nije dala djecu :)
ja bih radije ranije
mi smo prestali koristiti kondome, računam, bolje da otvaranje počne ranije, ne vjerujem da se od sperme mogu za tri tjedna toliko otvoriti

L&L0809
10.04.2009., 14:14
Lili75 - meni je radnja bila zatvorena do pred sam porod...sve sam pokusavala da potaknem porod (jer sam vec sama sebi bila previse), al nikakve simptome nisam imala do jednog popodneva kad je otisao cep, poceli trudovi i porod.

sada smo u 32tj i iskreno, od silnih simptoma (oticanje, nedostatak zraka, vrtoglavica, grcevi...) ne znam gdje bih se okrenula. mozda ni ove vrucine koje su krenule ne pomazu - rekla sam si da vise nikad necu biti trudna preko ljetnih mjeseci :P

nova trudnica
14.04.2009., 15:05
Haj,
Evo i ja se pridružujem kubu preko 34 tjedna....sad sam 34+3...

Meni je opako počela faza "gnježđenja" u kojoj sve mora blistati, a kako mi leđa otkidaju od bolova organizirala sam si pomoć u čišćenju tako da polako ali sigurno kuća se približava mojim predporodnim kriterijima.....

Mene jedino izluđuju prečesti odlasci na WC (velika nužda) jedno 10-ak puta dnevno...o tome sam već i pisala na zasebnom topicu....i to već traje mjesec dana....tako da ne samo da izvana sve čistim nego me očito krenulo i čišćenje iznutra...

Ali dobra stvar takvog unutarnjeg čišćenja su bitno manje debljanje....zadnjih mjesec dana- nisam se ništa udebljala :D što je super jer sam se do 07-og mjeseca trudnoće udebljala 17 kila pa je vrijeme da stane debljanje!

Lili75
14.04.2009., 15:12
L&L0809, jel može koji su recept primjenila za prirodno induciranje poroda ;) svog mužića, stube, loptu ili nešto treće.

Ja sam danas 37+2, odlučila sam sve pozavršavat do konca ovog tjedna i s napunjenih 38 tj. da budem spremna za doček svoje vrtirepke... i silno bih htjela rodit i prije termina, naticanje ne jenjava, a bome ni vrućine.

Ajd fala Bogu današnji dan je malo svježiji, valjda se jedino mi trudnice veselimo tome, a svi bi sunce i vrućinu ... :lol:

L&L0809
15.04.2009., 15:28
Lili75 - sve navedeno :) zivimo na 5.katu bez lifta (6. ako se uzme u obzir visoko prizemlje), tak da sam svaki dan isla gore dolje - susjedi su :lol:

uz to sam zadnja 2 tjedna svaku vecer skakutala po lopti 15-ak minuta,gore-dolje, gore-dolje.... nikakvo vjezbanje,nista,samo skakanje!

i naravno, sex svaki dan,tak da je MM vec pomislio da je ozenio nimfomanku :oops: a ja sam samo htjela rodit... :)

planiram to isto ponoviti iu ovoj trudnoci (za mjesec dana), pa cemo vidjeti koliko zapravo pomaze.

sretno!

kristina_zg
15.04.2009., 16:49
ja bila danas na redovnoj kontroli, 35 tjedana- pregled, ctg i uzv. Uloživa sam za prst, ctg je pokazao slabašan trudić, a uzv pokazao da je beba okrenuta glavicom prema dolje i da je sve u redu. Sad još 2 tjedna moram paziti da ne podižem dijete i ništa teško a onda mogu šta me volja :D

Lili75
15.04.2009., 17:16
Lili75 - sve navedeno :) zivimo na 5.katu bez lifta (6. ako se uzme u obzir visoko prizemlje), tak da sam svaki dan isla gore dolje - susjedi su :lol:

uz to sam zadnja 2 tjedna svaku vecer skakutala po lopti 15-ak minuta,gore-dolje, gore-dolje.... nikakvo vjezbanje,nista,samo skakanje!

i naravno, sex svaki dan,tak da je MM vec pomislio da je ozenio nimfomanku :oops: a ja sam samo htjela rodit... :)

planiram to isto ponoviti iu ovoj trudnoci (za mjesec dana), pa cemo vidjeti koliko zapravo pomaze.

sretno!

L&L0809, baš si me nasmijala :lol: samo što se MM nećka oko sexa, meni se želja nekako smanjila zadnjih mjesec dana a on kaže pa kako će on to svoje dijete dole-glavica-ovo-ono a ja mu kažem brate moj pa otraga ne trebaš gledat trbuh ni niš...sad ga još trebam namamit :lol: sorry na direktnosti al ne znam kako bih ovo drukčije napisala.

niš probat ćemo tvoje recepte, samo što sam ja zaobilazila stube zadnjih mjesec-dva, imamo lift, al uskoro mi ne gine hodanje gore-dole...sad sam 37+4, da ja počnem od idućeg tjedna sa stubama, loptom i keksom ? ;)

L&L0809
16.04.2009., 10:19
Lili75 - sad tek vidim da smo susjede :)

ne mogu vjerovat da postoji muskarac koji se necka kad je u pitanju sex, mog se samo treba malo ljepse pogledati i vec je spreman :lol: ma ni meni nije bilo do nicega, ali zelja da rodim na vrijeme (a ne da prenesem) je bila jaca od svega...

reci ti svom dragom muzicu, da ak hoce sto prije vidjeti ljepotu koju ste zajedno napravili, da mu sex ne gine :love: a i da je pozitivno da se dijete vec u trbuhu upozna s tatinom anatomijom :lol:

mislim da mozes vec krenuti, tak i tak svugdje citamo da je normalno roditi izmedju 38 i 42 tj, ja sam se po tome i ravnala.

Lili75
16.04.2009., 13:08
susjedo moja, baš me nasmija :lol: :lol: :lol:

nema duge krećemo od sutra, idem ujutro na pregled na SD da vidim što će reći, a onda u akciju ....

ne bi bebinoj glavi bilo ništa :lol:

L&L0809
16.04.2009., 14:53
ne bi bebinoj glavi bilo ništa :lol:

a tak i tak ne bi ni znala jel od sexa ili poroda - naravno, ak ces roditi vaginalno, glava se izdeformira (bar mom malom je), prva 2 tjedna zivota je izgledao ko mali alien :shock:

ajd sretno!

vindira
18.04.2009., 15:45
Evo mene s novom tegobom. Od jučer mi se bebač nekako namješta da mislim da ću pop... ko da mi staje na neki živac,kako to specka,za poluditi.Više ne mogu baš niti sjediti,najviše mi odgovara ležanje na boku jer me bocka po cerviksu,a kako tek to speče.Pitam se dal sam se to počela možda otvarati ili se beba spušta,ima ko sličnih simptoma.Da mogu, najrađe bih sad rodila,više ne mogu ni normalno hodati.

Netipična
21.04.2009., 23:59
ajme meni cure jeste me nasmijale.
Čistokrvan kolibila i nasukani kit ha ha ha ha aha ha

Ne znam hoču li biti ja sada bezobrazna ili ću jednostavno razbiti svu priču kad kažem da sam 31+2 i aaaaapsolutno nikad nikakvih problema nisam imala.

Spavam ko top,jedino se ranije budim nego inače,ali kad me posreči da mi je nos (alergična sam) odčepljen odspavam i do 9 čak i do 10,stolica redovna,i do dva puta dnevno,spavam i na stomku,e jedino ne na leđima jer imam tad osječaj kod mi netko sjedi na grudima,ništa mi ne smeta, satima sam vanka,šetam po gradu,ispijam kave s prijama,gledam dječju opremu,nosim vrečeice iz šopinga, vozim auto kad mi treba ali geldam što više pješačiti,a i dalje pušim,naravno ne ko prije,ali zapalim tu i tamo,pijem vode,stalno i ja idem na piš piš,pijem željezo ali ja uzimam Heferol i jedina nuspojava je jako tamna stolica.

Užasavam se poroda,i eto to mi je jedini problem KAKO ćU JA RODITI I TO SVE PSIHIČKI PREŽIVJETI??? :mrgreen: (fizički naravno da hoču)

Netipična
22.04.2009., 00:05
a joj ,a sex,ja dragog čekam več daaaaanima da se vrati,i bojim se da dok on dođe da će me proči volja :/

Super da se u tako viiiisokoj trudnoči sexate!!

Mi čemo se svim silama boriti protiv epiziotomije,tako da bi sad još dok mogu iskoristila njezin prirodni izgled i oblik! ;)

L&L0809
22.04.2009., 10:59
draga netipicna - znam kako ti je :) i meni je bilo sve super u 1. trudnoci, ko da ni nisam bila trudna, al zato je sad sve doslo na naplatu :lol:

uzivaj dok mozes, spavaj koliko mozes (ja sam na dan poroda spavala do podneva - dobila trudove oko 14h - rodila u 21h), setaj, shoppingiraj...

a sto se tice prirodnog oblika i izgleda, ne znam dal je to svima tako, al meni se nakon poroda (a imala sam i epi) vratila u prijasnji oblik. tak da se ne moras brinuti kak ce vam sex. zivot izgledati nakon poroda...naravno, ako ces moci drzati oci otvorene od silonog nespavanja :P

sretno!

betty blue
23.04.2009., 13:28
od vikenda osjećam neku promjenu...mislim da mi je trbuh opet u naletu narastao za nekih 5 cm u opsegu
osjećam bolove u leđima, bolove u trbuhu, crijeva mi nenormalno krule, boli me u području oko jajnika (za to ću sutra pitat dr-icu)
a ovaj mali se uporno guzi i toliko se gura da nekad imam osjećaj da će mi kroz kožu izletiti, sve mu osjetim preko trbuha, guzu, pete, ručice...
podivlja navečer, bude baš pravi tulum a onda se prasac valjda naloče plodne vode pa počne štucat...i to sve naravno kad pođem spavat

a spavanje...koma. treba mi kran da me po noći okrene na drugu stranu... najgore mi je skidanje čarapa prije spavanja, to obavim tako da legnem na leđa pa onda u nekom visećem turskom sjedu jednu pa drugu skidam, muž mi se smije svaku večer budala umjesto da mi pomogne :nope:
i još nešto me živcira...on je navikao da se skroz priljubi uz mene dok spavamo i sav pređe na moju stranu kreveta kako da se onda okrenem? i onda ga ja nogama guram i tučem po noći da se makne
jedva čekam roditi

L&L0809
23.04.2009., 14:38
i još nešto me živcira...on je navikao da se skroz priljubi uz mene dok spavamo i sav pređe na moju stranu kreveta kako da se onda okrenem?
jedva čekam roditi

ja imam taj problem sa sinom, tak da sam ga sinoc u 3 ujutro odnijela MM na kauc i rekla da ja tak vise nemrem :P

thara
23.04.2009., 15:51
meni je danas termin, i nešto me kao bolucka al ne znam jel to to :?
iskreno jedva čekam da rodim jer ne mogu više, najviše me pate prsti na rukama, preko noći mi se skroz ukoče, valjda od otečenosti :/

nadam se da će biti danas...ili sutra...

L&L0809
23.04.2009., 16:13
thara - drzim fige da je to to, da sve prodje super i da sto prije imas svoje sunce u narucju :*

the enchantress
23.04.2009., 16:15
Ima li koja od vas da skoro pa prenosi kao ja??????? (41+3 danas) Da se malo hrabrimo?

thara
23.04.2009., 16:22
hvala na riječima podrške... :) treba mi to....

Lili75
23.04.2009., 18:22
Curke, ja tako dobro spavam i tako se super osjećam da si razmišljem da neću valjda prenijet, maloj je izgleda unutra superiška, dobro imam još vremena danas sam 38+4, al dolje baš nikakvih događanja, zatvorena, niš me ne žiga, ne bolucka.

Sretno nam svima bilo ..... a posebne želje curkama koje su prenijele da što prije ugledaju svoje beboline :*

L&L0809
24.04.2009., 10:30
Lili75 - uzivaj dok mozes. ni ja nisam u 1. trudnoci do samog poroda imala apsolutno nikakve simptome...nije da te plasim, al sve ti to dodje na naplatu u 2. trudnoci :P bar meni je. ;)

sir_oliver
24.04.2009., 12:14
od vikenda osjećam neku promjenu...mislim da mi je trbuh opet u naletu narastao za nekih 5 cm u opsegu
osjećam bolove u leđima, bolove u trbuhu, crijeva mi nenormalno krule, boli me u području oko jajnika (za to ću sutra pitat dr-icu)
a ovaj mali se uporno guzi i toliko se gura da nekad imam osjećaj da će mi kroz kožu izletiti, sve mu osjetim preko trbuha, guzu, pete, ručice...
podivlja navečer, bude baš pravi tulum a onda se prasac valjda naloče plodne vode pa počne štucat...i to sve naravno kad pođem spavat

a spavanje...koma. treba mi kran da me po noći okrene na drugu stranu... najgore mi je skidanje čarapa prije spavanja, to obavim tako da legnem na leđa pa onda u nekom visećem turskom sjedu jednu pa drugu skidam, muž mi se smije svaku večer budala umjesto da mi pomogne :nope:
i još nešto me živcira...on je navikao da se skroz priljubi uz mene dok spavamo i sav pređe na moju stranu kreveta kako da se onda okrenem? i onda ga ja nogama guram i tučem po noći da se makne
jedva čekam roditikao da sam ja pisala ovaj post. identična situacija u svemu što si pisala

nova trudnica
24.04.2009., 13:03
Ja ću pozvizditi!

Evo danas 35+6 digla sam si nalaze urinokulture i imam escherichiju i klebsiellu pn. izolirane i to nakon 10 dana klaVOCINA!

Sad se još i oko toga trebam brinuti- šta se sve može desiti bebaču/ meni tijekom i nakon poroda..... :evil:

Lili75
26.04.2009., 02:40
nova trudnice, držim fige da se rješiš beštija priej poroda, ja bih na tvom mjestu probala s Novocefom i Lactogyom u kombinaciji (ovaj drugi je da ne dobiješ kandide), meni je upravo Novocef pomogao kad sam jednom prije imala escherihiju, a ne ni Klavocin ni Amoxil.

Sretno!!!
da možda sugeriraš ginekologu, jer Novocef je zadnja 3.generacija antibiotika i obično na njega nismo imuni.

nova trudnica
26.04.2009., 07:49
Ovako je na stvari, kako sam ja prije 2 tjedna završila kuru klavocina radi uro-infekta, sad mi je doktorica dala Nolicin koji u biti nije antibiotik nego uroantiseptik (10 dana terapije)....međutim, ono što mene brine je to što nalazim da ga se baš ne bi trebalo uzimati u trudnoći...jel ima netko iskustva s time?

Nalazim da su ga doktori prepisivali u ranoj trudnoći, ali nikad pred porod- jel zna netko? malo me frka :/

LActogyn uzimam :)

daisy30
28.04.2009., 21:37

Sve kao i betty, samo što sam danas dobila opasni nalet energije i čistim kuću kao blesava (faza gniježđenja?) i nikako da se umorim, čak mi ni noge nisu teške.....

Ako netko treba neku uslugu čišćenja, dolazim i k vama u stan :P

U biti, jedva čekam roditi, da upoznam svog malenog anđela..... :D

Jelka
04.05.2009., 12:08
Osjeća li tko kožu trbuha kao da je utrnula? Ono, na dodir je ful čudna. Mažem se svakodnevno, a ovaj feeling imam već tjedan-dva.

Sutra punim 39 tj.

Inače sve ostalo je za 5.

vindira
04.05.2009., 12:17

jedva čekam roditi

Sve ovo potpisujem samo još da nadodam ŽGAAARAAAAVVVIIICCCU koja će me izluditi i bockanja u cervixu i boloveu bokovima i zdjelici. Pa kad se noću okrećem sve u meni pucketa ko da sam pucketajuća kokica.Ko ne bi znao da sam trudna i vidio me s leđa rekao bi,uuu, gle ovu gospođu kak elegantno šeće, to se zove finoća :lol: Jer hodam ko po modnoj pisti,naime, ne mogu više glumiti i hodati ubrzanim tempom,predala sam se geganju.

nova trudnica
05.05.2009., 15:57
Evo gotovo moje uzimanje Nolicina...sad trebam još samo pričekati da napravim urinokulturu.....pa ćemo vidjeti što će ispasti ovaj put...

Inače apsolutno sve potpisujem što je betty blue navela:
Navečer beba dobije napadaje aktivnosti, onda napadaje štucanja koji fakat dugo traju i onda mene krene pržiti žgaravica na način da 15 minuta zaspim pa se moram ustati jer imam osječaj da će mi se želudac spržiti....i onda nekako zaspim u nekom polusjedećem-bočnom položaju i ukočim se i taman kad prođe žgaravica počnu me sve kosti boljeti- i leđa i križa i kukovi i sve.....

:roll:

piplica
05.05.2009., 15:58
Mene je u prošloj trudnoći za žgaravicu spasio Donat: kao rukom odnešeno...

nova trudnica
05.05.2009., 16:14
Vidiš, interesantno- već sam čula da taj Donat Mg pomaže kod žgaravice...a kako ga treba piti- hladnog, na sobnoj temperaturi ili je svejedno?

piplica
05.05.2009., 16:20
Svejedno je za žgaravicu, a kod zatvora je najbolje piti mlakog.
Sprečava i grčeve u listovima noću.

L&L0809
05.05.2009., 17:24
mm je u 1. trudnoci nekoliko puta isao do antunovica u 2 ujutro po bademe i mineralnu (jer nisam mogla zaspat od zgaravice).

sada nemam tih problema, al me lijeva prepona boli od kad sam usla u 3. tromjesecje (bolila je i prije, al ne tak intenzivno)...po noci se legnem na desni bok, pa bi za 15min promijenila stranu, al mi noga ne dopusta.

sto je najtragicnije, sad se ta bol prosirila skroz do koljena...jel ima neko i tih problema?

vindira
05.05.2009., 20:31
Vidiš, interesantno- već sam čula da taj Donat Mg pomaže kod žgaravice...a kako ga treba piti- hladnog, na sobnoj temperaturi ili je svejedno?
istina,istina ja isto stalno ločem donat,al nekad mi se noću ne da ustajati jer mi treba 3 dana da se dignem.Ja ga pijem na sobnoj temperaturi i još mi jako pomaže RENNIE

Superman
06.05.2009., 01:07
Evo malo svježih iskustava (37. tt):
- pri hodanju, stajanju, ustajanju, promjeni položaja, ma gotovo svakoj aktivnosti, maternica se grči i zateže, zateže, zateže....
- sve veći pritisak na zdjelicu
- povremeno "presiječe" bol u preponi
- pri spavanju bol u kukovima, stražnjici... nemogućnost protezanja u krevetu uslijed ogromnog potencijala za grč u listu, koji može izazvati i najmanji "krivi" pokret
- maleni gura na sve strane: nožicama gura prema rebrima, a ručicama lupa tako da ga osjetim na stražnjici
- maleni štuca bar jednom dnevno, obično navečer

I unatoč svemu, poželim postati slon(ica) (gestacija u prosjeku 640 dana), pa da mogu svoje maleno nositi još dugo, dugo.... :mrgreen: Znam da će mi sve ovo nedostajati kad ne budemo više 2u1!

krumpiric
06.05.2009., 01:22
ja i dalje ništa, 38 tj.
nikakvih simptoma, osim bebe koja jako lupa.

stephanie
06.05.2009., 02:22
Ja danas 34+2 i takvi užasni lažni trudovi - bol započela oko 9:30 i konačno popustila u 12:00.

Dobrano sam se prepala - majstor kreči (malja) dnevni boravak i dječju sobu, a ja ležim u bolovima. Sad sam dobro, ali mi se ne spava.

betty blue
06.05.2009., 03:02
I unatoč svemu, poželim postati slon(ica) (gestacija u prosjeku 640 dana), pa da mogu svoje maleno nositi još dugo, dugo.... :mrgreen: Znam da će mi sve ovo nedostajati kad ne budemo više 2u1!

e vidiš, a ja jedva čekam da rodim
pun mi je kufer i trudnoće i svega
svekar mi je u bolnici već tri tjedna i ako ubrzo ne izađe odoh i ja malo u bolnicu jer ne mogu više
pusta rodbina počela dolazit baš sad kad sam pokretna ko osadesetogodišnja artritična starica
mislim, tajming je stvarno odličan (da mu je nešto, šutila bih, ali nije mu ništa nego rješava neke stvari koje je davno davno trebao riješiti)
depresija me vreba tamo iza ugla i ako ubrzo ne rodim i ne budem bombardirana ogromnim količinama oksitocina ščepat će me i puknut ću - mogu samo još toliko izdržati

kristina_zg
06.05.2009., 22:53
novo stanje stvari-38 tj., otvorena prst, ctg pokazao trudove, moglo bi skoro a može to tako još i tjedan dana..vidjet ćemo.. :cekam:

ilka
07.05.2009., 15:34
pusta rodbina počela dolazit baš sad kad sam pokretna ko osadesetogodišnja artritična starica

ja sam u 36 tt,kombinacija 5-kat bez lifta,sve navedene tegobe-natečena,BH kontrakcije pri svakoj promjeni položaja,bolovi u preponama, beba na zadak koja nogicam udara nisko i bolno,nesanice itd..i idući tjedan veselo dolaze svekar i svekrva sa silnim planovima obilaska trgovina za bebe da mogu izabrat kolica itd..inače su iz dalmacije,dakle spavat će kod nas :roll: a valjda je to sudbina :P
Zanima me samo jel nekom beba štuca ouno? moja svaki dan i do 5 puta na dan! na uvz ,fala Bogu, prije par dana nije pupčana omotana,jer sam čitala da to može bit uzrok čestog štucanja :shock:

L&L0809
07.05.2009., 16:01
lijepo si ti nadji kolica na netu prije nego svekar i svekrva dodju, odvedi ih tamo di imaju ta kolica koja hoces, sva iznenadjena uzvikni: "Ajme, to je to sto zelim!Ima sve sto je meni bitno!" i odvedi ih na kavu :)

a sto se tice stucanja, moj L. je jako puno stucao u trbuhu, to se nastavilo i kad se rodio, nakon svakog hranjenja (bez obzira na podrigivanje), on bi poceo stucati, ljubek mali :heart: al sam si mislila, bolje i to, nego da mi bljucka...

ilka
07.05.2009., 16:19
ma poslat ću ja mužića s njima,ipak su njegovi roditelji u pitanju :mrgreen: a ja ću mu proslijedit koja kolica da uzmu,kako si mi preporučila :)

Znači nije bilo ništa ozbiljno to sa šucanjem? Uf,hvala ti sad se lakše diše!

nova trudnica
07.05.2009., 16:29
Probala dotući žgaravicu sa Donatom i radi :D
Fenomenalno! Uopće me više ne muči!

Bila sam jučer (37+4) na pregledu i počela pošteno krvariti nakon pregleda (onako za pun dnevni uložak), a danas samo još smeđkasta sluz- obzirom da mi se to nikad prije nije desilo- to je normalno jel da? :/

MIslim da to nije riječ o sluznom čepu jer ne odgovara opisima koej sam našla za sluzni čep....

Prvi porod mi je inače počeo puknućem vodenjaka pa nisam imala prilike iskusiti ove radosti (sluzni čep, krvaruckanja i sl.) 8)

L&L0809
07.05.2009., 16:53
ilka - stucanje nije nista strasno, postoje djeca koja vise stucaju (i u trbuhu i kasnije), napiju se malo prenaglo plodne vode i to je to... u ovoj trudnoci beba mi skoro uopce ne stuca, al se zato rita ko sto Lovro nikad nije...ma, svaka beba (pa tako i trudnoca) ti je razlicita. :*

nova trudnica - ne znam bas da je krvarenje normalno :? ja nisam krvarila niti nakon jednog pregleda. mozda, ako ti je gin bio "malo" grub, pa je ostetio tako i tako osjetljiv cerviks... savjetovala bih ti da sada malo mirujes, vidis hoce li se ta sluz povuci. sretno!

klarah
07.05.2009., 17:35
Bok curke :sing: (evo baš nešto pjevam pa vidim da ima takav smajlić :heart: . Valjda bebi ne smeta ovo moje deranje, nemam baš sluha :)

Ja sutra ulazim u 34. tjedan, pa možda mogu u vaše društvo :) .
Ja se (još) super osjećam. Zapravo od početka trudnoće. Mučnine nisam ni imala, niti jednom povratila...
Ne bole me leđa, ni noge, nemam žgaravicu uopće, ne natičem... Spavam relativno ok, nekad se po noći probudim, naravno zbog pi-pi, nekad zaspem odmah, nekad ne, pa si malo prosurfam dok mi se ne prispava opet. Svaki tjedan koji prođe bez toga sretna sam, jer ako i nastupe tegobe, manje vremena ću ih morat hendlat.

Jedino što zbog kraćeg grlića moram mirovat... Pa ne šalabajzam okolo, nego samo tu i tamo šta moram i šta mi nije preveć.

Kad zapravo započinju te stvarčice tipa žgaravica, teško kretanje...?

ilka
07.05.2009., 17:36
nova trudnice-na tvom mjestu ja bi odmah otišla doktorici nazad, nisam još nigdje čula za krvarenje pod "normalno" :/

ilka
07.05.2009., 17:39
klarah ,podsjećaš me na moju frendicu koja je rodila prije par mjeseci,naime od početka do kraja žena nije imala nikakvih problema ni tegoba! :D tako da uživaj i nadaj se da ih nećeš ni dobit :)
Meni je bilo bez problema do 30-og tjedna a onda je počelo sve skupa, osim žgaravice-bogu fala da bar to nemam :mrgreen:

klarah
07.05.2009., 18:40
nova trudnice-na tvom mjestu ja bi odmah otišla doktorici nazad, nisam još nigdje čula za krvarenje pod "normalno" :/

Moje iskustvo: i prije još jednom, a pogotovo nakon zadnjeg vag. pregleda u 29. tjednu, drugi dan sam prokrvarila onako ni malo, ali nije sad bila ni poplava. Šokirala se, zvala sestru i doktora, rekli normalno poslije pregleda pogotovo u višoj trudnoći. Kako su sati prolazili smanjivalo se pa na kraju 2-3 dana išlo smećkasto, onako više na papiru i onda skroz prestalo. A poslije bila na uzv, i beba ok...
Mislim da može svakako bit od pregleda, ima dosta cura kojima se to dogodilo, ja čitala po forumima raznim. I ja sam se bila splašila pošteno, ali dr. me totalno umirio, i bio u pravu čini se.

daisy30
08.05.2009., 08:55
Drage cure, fizički se i ja osjećam vrlo slično kao i sve vi (još sitno brojim do poroda), ali psihički......

Ja se nadam da su kod mene problem samo hormoni, naime, MM i ja smo inače u dugoj i sretnoj vezi i super se slažemo, a često imamo i svoje solo izlaske i uvijek smo bili dosta samostalni po tom pitanju. To i meni odgovara, jer nisam kućni tip.

Ali sada kada trebam roditi (termin mi je bio prije par dana), strašno sam osjetljiva na to što sam doma u neizvjesnosti sama i po cijele dane nemam s kime progovoriti par riječi. Tu i tamo se nađem i prošetam s frendicama, ali to bude tako, svaki 2. dan u najboljem slučaju.

S druge strane, on i kad se vrati s posla ne oustaje od svoje rutine (teretana, kave, trčanje), kad dođe doma je umoran i pospan, pa gleda TV, drijema, jede......Bez obzira koliko mu govorim kako sam usamljena i treba mi društvo, on uporno ne kuži. Ili ga je isto strah kao mene (poroda, bebe), pa jednostavno tako reagira kao muškarac????

Kaj da radim s njim i sa sobom, imam filing da dok god sam tako jadna i usamljena i nikakva ziher neću niti dobiti trudove od silne nervoze....

Ima li neka sličnu situaciju?????

ilka
08.05.2009., 10:17
joj točno znam o čemu govoriš,samo kaj moj ne ide u teretanu neg dođe doma s posla,jedemo,malo me potapša po glavi i sjedne za komp :evil:
U jednu ruku žao mi je da stalno kukam i gnjavim ga jer mu na poslu nije lako ,a s druge strane nekako hoću bit razmažena trudnica! Meni konkretno fali da me on više obada i razmazi,al ne kad mu ja kvocnem u vezi toga nego da mu samom dođe :/ A sad isto kako se porod bliži pošto sam isto doma sama i imam i previše vremena za razmišljanje sve sam napetija i nervoznija :cry:

L&L0809
08.05.2009., 10:52
ne znam, cure, ja sam jedva cekala ovaj tjedan da prestanem raditi, da se mogu napokon malo odmoriti i biti sama sa sobom i s bebacem. mozda zato sto mi je ritam bio zbilja naporan, budjenje rano ujutro, dolazak kasno doma, igranje sa starijim sinom, kuhanje rucka...sada samo chillam 8)

mozda da si nadjete neki hobi, npr. ja obozavam citati i mogla bi se po cijele dane samo izlezavati s knjigom u ruci. pricajte sa svojim bebacima, mazite ih, pjevajte i plesite (eto pozitivne strane samoce :mrgreen: ) i uzivajte jos malo.

sir_oliver
08.05.2009., 12:29
ja sam već nestrpljiva i malo umorna od svih tih pretraga, obilazaka komisija, doktora, nošenja doznaka, zapitkivanja...
danas 36 tj

Danči29
08.05.2009., 13:48
sir_oliver

i ja sam danas punih 36 tj. (a inače sam iz PU), koja koincidencija :lol:

arijet
08.05.2009., 13:59
ja sam u 39 tjednu trudnoće malo sam si teška i noge su mi u zadnje vrijeme počele oticat ali super se osjećam,sve sam si spremila za dolazak bebe i sada samo nestrpljivo očekujemo taj dan....

Danči29
08.05.2009., 14:07
Eto, (kao što se po postu vidi u kojem nema komentara kako se osjećam) mene uz sve što se navele, dodatno jako muči zaboravljivost :mrgreen:
Nema dana da nešto ne zaboravim, ma baš sam si super.
A dodatno me ubija bol kako se kosti šire...jedva sjedim :/

nova trudnica
08.05.2009., 15:44
Haj,
Evo kao što je i klarah napisala- krvarenje trajalo 2 dana i stalo....postupno se smanjivalo i treći dan- nema ništa! A ja se ponadala da ću možda ubrzo roditi :mrgreen:

No, da meni moji posljednji trudnički dani ne bi prolazili bezbrižno- sad sam radila veliki koagulogram i ispada da su mi D-dimeri 3400, a trebaju biti navodno do 1500 :roll:

Sad još moram i na injekcije heparina (to mi je povrh svih onih urino-infekata i ostalog što sam već lijepo prošla u trudnoći)...

Sad me uopće više nekako ne brine kakav će mi biti porod - da li više ili manje prirodan, da li brz ili dug, već mi je samo nekako pisutna misao da i ja i dijete izvučemo živu glavu iz svega skupa :shock:

krumpiric
08.05.2009., 16:55
ne znam, cure, ja sam jedva cekala ovaj tjedan da prestanem raditi, da se mogu napokon malo odmoriti i biti sama sa sobom i s bebacem. mozda zato sto mi je ritam bio zbilja naporan, budjenje rano ujutro, dolazak kasno doma, igranje sa starijim sinom, kuhanje rucka...sada samo chillam 8)

mozda da si nadjete neki hobi, npr. ja obozavam citati i mogla bi se po cijele dane samo izlezavati s knjigom u ruci. pricajte sa svojim bebacima, mazite ih, pjevajte i plesite (eto pozitivne strane samoce :mrgreen: ) i uzivajte jos malo.
i ja ovako, kad sam prestala radit preporodila sam se, malo sam onda bila sa djetetom, a sada pred kraj on ide u vrtić...ja oprala robicu, sve sve sredila za bebu...sada napokon šetam, čitam, pijem kave...al neće to dugo jer ću skoro rodit...tako da, uživajte dok možete, moj savjet.

Superman
09.05.2009., 20:23
37 tt: jutros se probudim, kad ono - stomak se spustio! Jednostavno se "gornji dio" stomaka ispraznio.... ali glavica je još uvijek kao što je i bila - visoko. :)
Ima li kod koga takvih promjena?

krumpiric
09.05.2009., 22:22
da, to je normalno, naravno, meni se dogodilo prije 2tj.
Ako te bude malo zatetalo i boluckalo u području zdjelice(prednjeg dijela), cerviksa, kukova...nemoj se prepast...

Jelka
10.05.2009., 01:06
Meni je trbuh popucaooooo!!! :cry:

Ja koza nisam kužila da tome ima već tjednima, svaki put sam si tumačila da je koža naborana s crvenim crtama zbog hlača. :cry:

S Janom mi se to nije dogodilo, rodila sam 3 tj. ranije. I sva bila ponosna što sam izašla iz te T s par strija sa svake strane. I sad ovo. :(

Dajte mi recite, ako je netko u prošlim T popucao, kako će to poslije izgledati, zar je to fakat to i više se nikada neće povući? :(

mihim
10.05.2009., 01:48
ja sam u prvoj trudnoci ful popucala, proslo 15 mj i naravno jos su tu, nisu bas lijepe, vide se iz aviona, al puno su posvjetlile.

krumpiric
10.05.2009., 01:52
ja sam popucala s Marinom, sada nisam. Al ne toliko po trbuhu, nego još gore, po vrhu guze/dnu ledja. Koma :evil:
To je uglavnom izbljedilo, nema to veze s onom stravom kad sam izašla iz rodilišta.

btw, ti si još tu
:mrgreen: (prava sam baba,a?) :mrgreen:

Jelka
10.05.2009., 08:39
Zaboravila sam napisati da mi nije ono ful trbuh, nego samo baš prednji dio, ali ne znam dokle seže, ja vidim samo malo. Reći ću MM-u da poslika, do sada me uvijek slikao s boka pa nisam skužila.

Je, tu sam, iako mi nešto šnjofa...

U kojem trenu BH postanu pravi trudovi, tj. kako znati? Jel se ustabile, ili jače bole?

Da li se trbuh onako stvrdne ili bude drugačiji u pravom trudu?

Osjećam se s ovim iščekivanjem kao u periodu kad smo pokušavali zatrudnjeti s Janom, ono želiš si sve trudničke simptome, vrlo često si ih umišljaš i već si si lud od konstantnog osluškivanja. :roll:

krumpiric
10.05.2009., 09:12
nemam pojma, ja sam isto bila na indukciji, a početne (svoje) trudove nisam razlikovala od lažnih, nisu bili bolni ni uritmljeni ni ništa...

al eto, meni su žestok ritam i izuzetna bolnost znak da idem put SDa. :mrgreen:

Baš mi jučer govori mm-ako ti tvoji trudovi manje bole od dripa, još mi nećemo stić do rodilišta, jer ćeš ti stalno mislit da to nije to :lol:

reko-da bar.

vindira
10.05.2009., 13:02
37 tt: jutros se probudim, kad ono - stomak se spustio! Jednostavno se "gornji dio" stomaka ispraznio.... ali glavica je još uvijek kao što je i bila - visoko. :)
Ima li kod koga takvih promjena?
Koja slučajnost! Meni danas točno 37 tj.i ja sam točno tako sve primjetila kad sam se ujutro ustala :mrgreen: I odmah mi se dešava sve kako je Krumpirić napisala,bolovi u cervixu i zdjelici.

Jelka
10.05.2009., 14:07
Kod mene se nešto definitivno dešava. Samo u kojem trenu proglasiti da je to to?

Ne gledam na sat, to mi se ne da, ali mislim da bi mogli biti negdje na 10 min. Iako nisam baš sigurna da su redoviti, pa bude i većih razmaka. I bole uglavnom samo sprijeda. Tu i tamo u leđima. Pa u nekom tekstu na portalu piše da ako je tako, da to onda porod nije počeo. A jučer mi priča šogorica da sva 3 njezina poroda nije osjećala u leđima nego baš trbhu.

Ma nebitno, idem sad leći jer sam turbo umorna, MM-a i Janu sam otpratila kod njegovih.

ilka
10.05.2009., 20:43
Jelka-drž se u svakom slučaju :D

Ja sam danas 37+2 i još uvijek niš od spuštanja :/
Sutra idem na prvi pregled u bolnici i nadam se da će mi reć da mi beba više nije na zadak, (mada ni to nisam osjetila,tj baš ono da se okreće..) :roll:

krumpiric
11.05.2009., 00:17
Jelka, drž se!

Superman
11.05.2009., 00:31
Jelka, sretno u svakom slučaju!
vindira, pratimo se onda! :love: Kod mene nema nikakvih posebnih bolova, tu i tamo "presiječe" u preponi, donji dio leđa bolucka standardno, povremeno pritisak u području zdjelice i tako.... Pritiska na mjehur još uvijek nema. Bez problema proguram noć sa samo jednom posjetom WC-u....
Sutra idem na 2. tretman akupunkture za prepartalnu pripremu. ;)

k&s
11.05.2009., 22:40
[Pritiska na mjehur još uvijek nema. Bez problema proguram noć sa samo jednom posjetom WC-u....

Znaš da ti zavidim na tome - ja odlazim noći svakih sat vremena na wc, to me izluđuje! Doktor je rekao da je bebica okrenuta prema dole i da mi pritišće mjehur!
Noge su mi počele oticati naočigled, ruke malo manje i trnu mi prsti na rukama! Koma!

ilka
12.05.2009., 11:20
ops,sad tek vidim da sam se krivo bila izrazila :oops: nije bilo 37-+2 nego 36 + 2, daklem danas sam 36+4. Jučer bila na ctg-u,u 5 min 2 jaka truda preko 90 :shock: a meni to bio osjećaj niš posebno jer imam BH kontrakcije od 30-og tjedna :mrgreen: tako da mi doktor napisao u pov.bolesti "dva truda koja ne osjeća"- :lol: nije da ih ne osječam,nego se ne obazirem :lol: :lol:
al jutros mali šokić,ispo mi sluzni čep!! tj ja mislim da je to to - gusta sluz u hrpici al bez sukrvice onako prozirno blago smećkaste boje :?
Također inače imam bh kontr.više u popodnevnim satima ili ako stojim,šećem,a sad me i dok tipkam upravo jedna fajn zateže... Dal bi to sve značilo da moja kiflica uskoro ide van??? :roll:

mya02
12.05.2009., 12:21
Pa, sluzni cep to definitivno najavljuje

:) :) :) :)

ali nema pravila u kojem periodu ce se to desiti nakon ispadanja sluznog cepa. Nekome bude nakon 24 sata, a nemome prodje puno, puno vise!

ilka
12.05.2009., 13:00
pa da baš sam čitala sad šta su curke pisale, nekima je nakon čepa par sati kasnije počelo s trudovima,nekaima 2 tjedna nakon.. a ništa..iščekivanje do daljnjeg :D :D

sir_oliver
12.05.2009., 13:12
mene peče stidna kost. ponekad me zamoli trtčna. prije spavanja osjetim predmenstrualne bolove kao da ću svaki čas dobiti mjesečnicu.
par dana jedem sve što mi padne pod ruku, pa mi se par dana gadi hrana, noge slabo otečene i to uglavnom ako duže stojim. sada sam 36+4.
u petak idem na kontrolu

ilka
12.05.2009., 13:15
oo Sir -Oliver pa imamo termin na isti dan :mrgreen:
inače isto imam taj menga osječaj pred spavanje al tek zadnjih 2-3 dana. Tebi to već dulje vrijeme ili?

betty blue
12.05.2009., 13:49
i ja sam imala te menstrualne bolove i onda su prestali
sad me samo stopala i leđa bole
i rebra ponekad kad mali skakuće

sad imam osjećaj da ću vječno ostat u devetom mjesecu trudnoće... :nope:

ilka
12.05.2009., 14:18
ma ne buš betty :) i sama si rekla da imaš namjeru prije mene :D
Nego još jedno pianjce posljednjih tjedana, naime uz sve ostalo navedeno,još mi cice cure konstantno! Doduše meni su prvi put procurile ful rano,negdje 20-tt.. al sad su se opet extra aktivirale da ja iako nisam dojilja furam one jastučiće :lol:

sir_oliver
12.05.2009., 17:23
oo Sir -Oliver pa imamo termin na isti dan :mrgreen:
inače isto imam taj menga osječaj pred spavanje al tek zadnjih 2-3 dana. Tebi to već dulje vrijeme ili? i meni je to zadnjih par dana. ponekad se osjećam kao da me hvata pms. koja će prije :mrgreen:

ilka
12.05.2009., 19:54
:lol: :lol: :lol:

Superman
12.05.2009., 23:45
37+3: koža oko pupka toliko zategnuta da imam dojam da će mi se pupak "izvrnuti" svaki čas.... :/

Matanica
13.05.2009., 11:47
Cure može jedan savijet.. Prošla trudnoća bila je rizična (od krvarenja do prijevremenih trudova), puno sam mirovala i dosta se lijekova nagutala. Kontrolirala sam se u Petrovoj. Ovu trudnoću do zadnjeg pregleda kontrolirala sam se privatno kod vilija upravo zato što sam "odlučila" da će ovaj put sve biti drugačije i ne želim da me netko bezpotrebno plaši svakom sitnicom kao što to bude u Petrovoj. Sve je bilo u redu (radila do kraja punim tempom). Prošli tjedan otišla sam u Petrovu na pregled a dr me pita odkad imam trudove i da li ja znam da sam otvorena i da bi se čak i unutarnje ušće dalo proći. Istina, već dugo imam BH kontrakcije ali nisam to smatrala opasnim. Dr me htio ostaviti u bolnici zbog th tokoliticima što sam odbila pa je preporučio strogo mirovanje i normabel 3x2mg (dosad nijedan nisam popila). Sad sam 35 tj. Problem je što sada neznam što da mislim. Svaka bol, svaka promjena koja je normalna me uplaši. Neznam kome da vjerujem, dr ili vlastitom tijelu?

krumpiric
13.05.2009., 11:50
neznam zašto bi se plašila u 35.tjednu, pa lezi i odmori se tjedan i pol, dva i u terminu si :/
A i 35 tjedana je jako jako visoka trudnoća, nije baš da si u 25.Nemoj se brinut.
Btw, ja sam u 39., od 37. mi je "ušće prohodno za skoro 3cm do glavice i ovoja", cerviks skraćen, omekšan...ja skoro da vinograd ne kopam :mrgreen: i ništa se ne događa. Baš ništa.

kristina_zg
14.05.2009., 00:45
danas punih 39 i dosta mi je...osjećam se ko da sam čitav život trudna..tim više što mi je to druga trudnoća u kratkom periodu

Matanica
14.05.2009., 11:51
Ja sam pripremila stvari pa šta bude! Iskreno, žao mi je što se približava kraj jer od početka nisam stigla uživati u trudnićkim danima. Posao, kuća, briga o dvogodišnjaku punom energije.. Bilo je dana kad sam i zaboravila da sam trudna! Ne smetaju me otečeni gležnjevi ni bol u zdjelici ni kontrakcije dok znam da je sve ok. Kad zaboli stanem, kad prestane idem dalje. Izgleda da funkcionira.

nova trudnica
18.05.2009., 16:48
Haj, evo mene nakon podužeg vremena.....Danas 39+3

Ja sam naime u bolnici od utorka (znači tjedan dana) radi mojih povišenih d-dimera...pa me malo filaju sa fraxiparinom i malo mi rade sve pretrage redom što je meni u biti super :lol:

urinokultura (nakon kure klavocina i nolicina) - sterilna!
krvna slika- super, ali treba malo dodati željeza da oporavak poslije poroda bolje prođe!
uzv- beba prema dolje, zrela posteljica, zrela beba, sve zrelo, ali neće jabuka pasti sa stabla 8)
otvorenost- ništa, unutarnje ušće i dalje zatvoreno :evil:
ctg- svaki drugi dan- super

Nadam se kad je god neka promjena vremena da će se nešto desiti- ili trudovi ili puknuti vodenjak ili nešto...ali....vrijeme se mijenja 5 puta na dan, ali moj maleni se neda!

Eto, javim se kad budem mogla :bye:

L&L0809
18.05.2009., 18:16
danas punih 39 i dosta mi je...osjećam se ko da sam čitav život trudna..tim više što mi je to druga trudnoća u kratkom periodu

ja sam tek u 37tj i tak se isto osjecam, razlog nam je isti :) samo sto se ja tako osjecam vec dobra dva mjeseca... sve se nadam da ce bebac malo ranije izaci, al me doktor na zadnjem pregledu osupnuo: "Nebute vi jos dugo rodili!" al kaj doktori znaju...

kristina_zg
18.05.2009., 22:55
a meni je rekao: to bi moglo svaki tren i otad prošla 2 tjedna i ništaaaa, i evo sad imam neke trudove, ali uvjerena sam da će stati kao i svaki puta...

L&L0809
19.05.2009., 10:21
ma, to oni po terminu gledaju...iako, tebi je termin sutra, pa bi ovi trudovi zbilja i mogli biti to :)

drzim fige da sve prodje ok, i da te sto manje boli :*

sir_oliver
19.05.2009., 11:12
37+4
stomak me tako zateže, beba se i dalje uredno rasteže. počela sam se buditi dvaputa noću zbog wc, a i crijeva rade odlično svoj posao.
vruće mi je za poludit... totalno sam nestrpljiva

L&L0809
19.05.2009., 11:21
samo 2 puta se budis po noci??? pa tebi je super, ja sam bas neku noc (vec sam poludila, znam) svaki put kad bi se ustala na wc pogledala koliko je sati :) i ispalo je da se budim ko urica svakih pola sata :shock: ili moram na wc, ili me nesto boli, pa kad sam se vec probudila, odmah iskoristim priliku da odem na wc... ma, katastrofa! i ove vrucine nimalo ne pridonose laksem spavanju, zedna sam, pijem vodu, i naravno da svako malo moram na wc.

betty blue
19.05.2009., 12:26
ja se uopće ne budim po noći zbog wc-a
ali to pripisujem činjenici da je beba na zadak i da je jako visoko (stalno je pod rebrima) pa nemam pritisak na mjehur
budim se kad se okrećem na drugi bok, a to je u prosjeku svakih sat vremena (tad obično i muža probudim, pošto sam veličine kitovog mladunčeta)
i meni je vruće za poludit
malo me boli donji dio trbuha,ali baš kad pogledam na sat da vidim ima li pravilnih razmaka sve stane (ili zaspem, pošto to obično bude navečer)
prijavljujem i strahovito česte b-h kontrakcije, počne popodne i ne staje dok ne zaspem
za oticanje nogu pijem Urovital čaj, malo pomaže, nije baš čudotvoran, ali pomaže

kristina_zg
19.05.2009., 15:05
ma, to oni po terminu gledaju...iako, tebi je termin sutra, pa bi ovi trudovi zbilja i mogli biti to :)

drzim fige da sve prodje ok, i da te sto manje boli :*

ipak nisu, a čak mi ni MM nije na nogomet išao sve u nadi je to to ovaj put..kad opet niš :lol:
hvala i tebi također sretno!! :*

Kejt
19.05.2009., 15:25
imate li možda bolove u donjem dijelu trbuha, kao 'menstrualni bolovi'?
ne znam što bih mislila o tome ... osjećam to već 10ak dana, sad sam u 32. tjednu.
u kombinaciji s povremenom presjecajućom boli jajnika (taj me uvijek zezao u vrijeme ovulacije i pms-a)

kudri
19.05.2009., 17:01
menstrulani bolovi su kontrakcije maternice...to mi je rekla moj gin. a čak i kad imate osjećaj peckanju iznutra...to je isto posljedica kontrakcije...eto :)

Netipična
19.05.2009., 18:33
evo ja 35+1,i apsolutno niiišta,ni BH kontrakcije,ni otekline,spavam ko top,jest da se dižem na wc,ali oduvijek je to tako,pa to nije ništa novo,ni strije..ništa. samo imam oooogromni strah eto to je sve

A cure što se strija tiče........sve se da vratiti.. i kile,i ispeglati celulit i stomak vratiti ,naravno uz finu hranu i tjelovježbu,ali strije seu nešto što kad jednom puken nema nazad.Nažalost (osim kirurškim putem)

Kejt
19.05.2009., 18:35
kudri, je li tvoja gin još što rekla o tim kont? jesu to onda te bh kont? je l to u redu?

migoh
20.05.2009., 01:20
Ja sam 36+6 i u pokretu sam non-stop...ništa mi nije smetalo do u nazad 10-ak dana dok nisu počele ove lude vrućine jer mi noge i stopala doslovno bujaju.
Muž mi je rekao da ako bi šumom prošla bosa , lovci sigurno ne bi znali od koje živine su to otisci :lol:

Netipična
20.05.2009., 10:57
ja sam danas 35+3 i bogme jutros jedva stala na noge.Ne vidim da su natečene,ali me bole tabani.
Inače,alergična sam i u ovo doba godine sam inače natečena sva,jedva nekad i šaku stisnem,a i toplo je,sunčam se,pa sad...dali je to to ili je to od trudnoče još ne znam.baš dana idem na pregled,pa ću vidjeti što će mi ginica reći

A da vam ne govorim da sam na vagu stala,i uuuuuuuuužasnula se koliko kila imam.strašno! :shock:

sir_oliver
20.05.2009., 11:20
samo 2 puta se budis po noci??? pa tebi je super, ja sam bas neku noc (vec sam poludila, znam) svaki put kad bi se ustala na wc pogledala koliko je sati :) i ispalo je da se budim ko urica svakih pola sata :shock: ili moram na wc, ili me nesto boli, pa kad sam se vec probudila, odmah iskoristim priliku da odem na wc... ma, katastrofa! i ove vrucine nimalo ne pridonose laksem spavanju, zedna sam, pijem vodu, i naravno da svako malo moram na wc.probaj prije spavanja piti manje vode, a kad se noću probudiš pa si žedna probaj samo gutljaj, dva. tako ja radim.
zato sam preko dana kao kamila