PDA

Pogledaj cijelu verziju : Bolovi u drugom tromjesjecju..

bebomanka
19.09.2008., 12:00
Citala sam o pritiscima,grcevima i slicnim stvarim au prvom tromjesjecju..Ja se tada nisam puno namucila sto se takvih stvari tice osim mucnina koje su me izludjivale..

Sad sam u 20.tjednu i sve teze podnosim noc..Budim se cesto sa jakom tezinom u citavom trbuhu i osjecajem kao da me svi organi bole.Nisu to grcevi vec bol u bubrezima,bol u predjelu maternice,bol u kicmi,slezena.....ma ni ne znam sto jos sve ne boli.Kao da mi je ziva rana u utrobi.
I disanje mi je otezano pri tim poteskocama..Kad jutrom ustanem,nakon nekog vremena se malo smiri..Nije da se osjecam skroz dobro ali puno bolje nego po noci..
Ima li koja od vas takva iskustva?

Strobery Shortcake
19.09.2008., 12:05
Draga, imaš podstanara, koji je nabacio težinu pa te pritišće, a tvoji unutrašnji organi nisu baš navikli da budu masirani iznutra. Bez brige. A da te utješim, noči će biti sve teže :mrgreen:

bebomanka
19.09.2008., 12:15
Ma pretpostavljala sam ali opet......strah da nije kakva upala i sl.
Iduci tjedan moram obaviti amniocentezu koja nije bila planirana a tada cu uci u 21. tjedan pa me je strah svega........
Hvala ti.. :*

Maya_78
19.09.2008., 23:39
i ja sam si postala sva teška, muči me nesanica i ne mogu se nikako namjestit da zaspem... već ludim pomalo... onda sam cijeli dan umorna i nervozna...
a kako amnio u 21. tjednu?!?

Yana
20.09.2008., 00:36
Bebomanka...

Po tjednima smo priblizno trudne, (ja 22 tjedna) IVF trudnoca. Kod mene ima i bolova i pritisaka i grceva, uglavnom u materistu, pogotovo se nocu lose osjecam. Mucnine mi jos nisu prestale, a postajem i sve 'tromija' & 'uspuhanija', bolna ledja itd...Meni je receno da nema mjesta 'panici' jer se maternica 'samo' siri, a moj je problem i dvoroga maternica totalnog rascjepa pa beba bas i nema mjesta za rast. Vjerujmo da je tako, a i godine nam bas neidu u prilog, hmm..
Glede amnio...ja nisam radila niti kombinirani, niti double & triple pa tako niti amnio. Od pocetka trudnoce mi je receno da sve gore navedeno u mom slucaju nema smisla raditi a s obzirom na stanje mog materista (bicornis + miomi) a da mi amnio. navodno nitko od lijecnika nebi radio, odnosno nebi se usudili 'pikati' zbog velikog rizika od ostecenja ploda. Tako ja samo cekam rodjenje svog djeteta i nadam se s vjerom najboljem. No ja ionako u slucaju losih nalaza niti nebih pristala na odredjene 'zahvate'.
Razumijem tvoju tjeskobu zbog amnio. pa onda iscekivanje, strepnje...
Zelim ti snagu vjere i neka tvoj maleni djecak pokaze da je dobro :love: :heart: .

Indi
20.09.2008., 01:02
Bebomanka, draga, čestitam na čarima trudnoće :mrgreen:

Nedavno sam baš jednoj novopečenoj trudnici rekla da se ne prepadne kad se vrate boluckanja u 2.tromjesječju jer mene nitko nije upozorio, a imala sam ih i preživjela i sve 5.

No da krenem: od oko 17.tj. meni su krenuli sva ta neka boluckanja koja nisu prestala do danas, sad sam 33.tj., znači boli me zdjelica tu i tamo (osječala sam njeno micanje i u 7.tj.), pubična kost ne prestaje, o mjehuru da ne pričam, pogotovo mi je stalni izazov ustajanje iz kreveta. Od pritiska bebice na mjehur stvarao se pritisak na mokraćni kanal, što je za posljedicu imalo refleksnu bol bubrega. Ne znam ni sama koliko puta me slala na urino-kulturu radi njih, no sve je uvijek bilo za 5. Onda sam s 20 tj. završila u bolnici (nisam mogla dočekati smjenu svoje ginićke) jer me tri dana za redom boljelo desno od pupka i bol se širila u desnu preponu i bedro, pomišljala na slijepo crijevo i svašta nešto... Naravno, sve je bilo u redu, a bol je nestala, da bi se opet pojavila za jedno 15 dana na sličan način, tad sam je riješila ležanjem i disanjem. Pretpostavljam da se bebica ili čudno uglavila ili se maternica jednostavno širila nekako da me zaboljelo.
Uglavnom, sve to spada u čari trudnoće jer ovo je vrijeme velikih promjena u tijelu, maternica se širi,a svi se ostali organi: crijeva, bubrezi, želudac moraju pomaknuti sa svojih pozicija kako bi joj napravili mjesta, tako da su sva ta boluckanja logična posljedica navedenog.
Moju prijateljicu je u obje trudnoće "boljela" jetra, ali ništa tu nije mogla, jednostavno čekati da rodi i to je to.

Vjerujem da je i kod tebe sve navedeno samo jednostavno "drugo stanje" i da je sve u redu i da će sve biti u redu.

Mazi bušu i samo popolako :love: :heart:

ma-ma
20.09.2008., 12:01
a jooooj, znači to je to....ja sam u 25. tjednu i nekidan sam bila kod ginicke jer sam se totalka prestrašila. u noći me probudila oštra bol u donjem trbuhu malo iznad desne prepone i to u trenutku kada sam se okretala s lijevog na desni bok. bol se proširila i na leđa u predio bubrega i križa i malo po malo sve mi je bilo teško i bolno. i tako dva dana, pa čak i kada sam išla piškiti nekako se javljala ta bol. ustajanje iz ležećeg položaja mi je nočna mora jer me bole svi mišići u trbuhu. u glavnom, radila mi uzv bubrega i svega i sve je u redu. kaže možda sam se prehladila, a možda nije ništa.
sada mi je malo bolje, boli samo kada se naprežem. :)

Diami
20.09.2008., 16:26
Ja sam sad 31. tjedan. Okretanje u krevetu noću e trenutno koliko-toliko podnošljivo, ali ustajanje - poželim si svaki put štake za prvih par koraka. A i okretanje nekad zna biti vrlo bolno, sad je malo zatišje, ali je bilo vrlo bolnih noći, a vjerojatno će ih biti opet.

Prepone me redovito bole, zdjelica povremeno, a i istezanje maternice ponekad na nekim mjestima.

Neka je, glavno da bebica dobro napreduje, još ćemo izgurati ovih par tjedana...

sunčica vk
20.09.2008., 20:06
sve je tp normalno ja sam umirala u 3o tjednu 2 dana i noći neprestani bolovi u leđima...plakala ko luda... mišići se šire.. tijelo se priprema.. kosti se šir... sve je to ok..masaža.. tople kupke.. masaža ;) a nekad ni to ne pomaže.. samo moraš otpijeti i to je to..beba se gnjezdi :love:

bebomanka
21.09.2008., 12:04
Hvala vam, drage moje na odgovorima... :love:
Svakako sam sad mirnija..
Oko amnio sam puno razmisljala,citala i skupljala informacije zadnjih dana i nekako sam sve sigurnija da bi i ja to trebala zanemariti..21.tjedan je stvarno dosta kasno za tu pretragu.Radila sam kombinirani probir koji je dao vrlo dobre rezultate pa su rekli da ne treba amnio a sad nakon organ screeninga su nasli neke tri sitnice pa su ju odmah preporucili.Hvala Bogu,bebica izgleda skroz normalno a o tim sitnicama sam citala da su mnogima vidjeli pa je sve dobro zavrsilo.
I kod mene je IVF trudnoca i to nakon dugih 10 godina pokusavanja a jos k tome spricam i Fragmin (za cirkulaciju) pa bi sve to otezalo postupak.

No dobro,sad sam skrenula sa teme...Glavno da su moje tegobe slicne vasima i da smo stvarno bas trudne ;) , ostalo ce se sve izdrzati.

Zelim vam svima skupa zdrave bebice i sto ugodniju trudnocu do kraja!! :love:

panda32
21.09.2008., 16:36
ja sam sada u 26 tjednu trudnoće,do sada nisam imala nikakvi problema,ni mučninu,ni bolove ali ovaj zadnji tjedan trbuh me boli da već lagano počinjem živčaniti. :( Boli me cijeli iznutra,izvana ,leđa,mislim da će svaki čas eksplodirati.Vidim da i druge boli pa mi je malo lakše,ali mi nije svedno

trudnjača
22.09.2008., 13:13
I ja sam u 2.tromjesečju i uživam u njegovim čarima... :lol: Već sam bila zaboravila kako to sve izgleda pošto je od moje prošle trudnoće prošlo više od 3 godine, ali uvijek se ''lijepo'' prisjetiti...Tješi me samo to kad pročitam da nije samoj meni tako i da se sve na neki način patimo, a još mi je veća utjeha to što mi je s bebom sve uredu, jer nije bilo baš 100% sigurno hoće li biti...Zato, neka malo i boli

ma-ma
22.09.2008., 18:54
evo samo da prijavim da su bolovi prošli i sada sam si samo teeeeška :)
:lol:

emira
25.09.2008., 23:28
evo i mene...
jučer i danas me boli trtična i zdjelične kosti, kao da sam satima imala raširene noge :oops: . Sada sam 19 tj. Ima li tko sličnih simptoma??

Indi
25.09.2008., 23:50
Imala, prošlo, još se javlja i evo me 34.tjedan. Ne brini, sve se šriri od kostiju do mišića :*

†vanesax
26.09.2008., 11:50
Ja sam prekjuče malo duže šetala i evo me dva dana u strašnim bolovima: kukovi, prepone, stidna kosti, donja leđa.... Ma, sva sam se raštimovala. Ne mogu hodati normalno. Nisam mogla ni da spavam od bolova u kukovima. Kao što emira reče: kao da sam satima imala raširene noge...

a nekad davno me ovako isto bolelo od seksa :lol:

Vrinda
14.10.2008., 12:35
I ja imama jake bolove, negdje od 14. sdmice, sad sam 20 i ništa ne prolazi. Uradili su mi sve nalaze, sve je bilo uredno, osim što je posteljica nazad i dolazi da samog ruba grlića, te ako se imalo preforsiram, to me zaboli. Uglavnom, preporuka doktor je mirovanje uz par laganih aktivnosti.
Oni su sumnjali i na: zatvor, urinarne i vaginalne infekcije...ali su to kasnije odbacili. U svakom slučaju, trebaš to prekontrolisati.

†vanesax
14.10.2008., 14:20
Meni i dalje nekad bude sve 5, a nekad sam sva ne-daj-bože. Ali uopšte ne znam od čega zavisi. I kad me boli stidna kost, prepone, leđa, boli me bez nekog naročitog razloga. Boli me više kad se našetam (ali i to nisu neke šetnje). Ali zna da me boli i bez šetnji.
Nekad se 2-3 puta u danu popnem na 5. sprat stepenicema bez odmorišta i da mi ništa ne bude (osim što se zadišem, da ne mogu doći do vazduha narednih 15 min), a nekad se i jedamput jedva uspenjem :?

mala dora
16.10.2008., 13:25
Ja sam sada 27 tjedan i već neko vrijeme me peče trbuh ( u gornjem dijelu ) izvana sa lijeve strane. Kada legnem na leđa taj dio koji me peče je tik ispod rebra i to je dio od kojih cca 10 cm ( po dužini ). A pečenje je kao indijanska vatra ( ako se sjećate iz djetinjstva što je to ). Pretpostavljam da je to zbog širenja kože ili tako nešto pa me zanima da li se to možda još nekome događa i da li bih se trebala zabrinuti?

ja_mama
16.10.2008., 13:46
Draga, imaš podstanara,

ova mi je dobra :lol:

rebeca
20.10.2008., 15:55
Evo kako sam zakoračila u drugi trimestar tako sam zakoračila i u druge bolove, nadam se bezazlene kao i do sada.
Jutros sam se probudila sa nekom čudnom boli, između pupka i kosti od zdjelice. Preciznije 2 cm od kosti zdijelice prema pupku (sa desne strane). Tu bol malo jaču osjetim samo kada se dižem na desnu nogu, kad hoću zakoračiti na desnu nogu, ili se okrenuti pokretom tijela na desnu stranu. Znači to samo oštro zaboli taj tren. Čak se mogu i uvrijediti samo na tom mjestu. Pomalo me plaši, ali opet sve mislim sad će prestati.
Može li to biti slijepo crijevo, kako ono boli?(nemam temperaturu), Ili možda samo istegnuti ligament, jer sam jučer puno šetala?

Indi
20.10.2008., 19:04
Rebeca, mislim da sam tu bol već spominjala. Meni se čak širila u desno bedro, Ja sam je imala i isto sumnjala na upalu slijepog crijeva, no onda mi je prijateljica rekla da slijepo crijevo ne može biti, što mi je i logično jer su se crijeva davno pomakla prema gore da naprave mjesta maternici, stog, ne brigaj, vjerojatno je samo ligament u pitanju.

r_i_t_a
20.10.2008., 23:35
za sada nemam nekih bolova,ali leđa me znaju probadati i to najviše lijeva strana.dok kaže da sam uloživa za vrh prsta,pa nastojim malo više mirovati.kada izađem u šetnju brzo se umaram i moram se svako malo odmoriti. :*

†vanesax
21.10.2008., 02:36
Meni se to dešava, naročito kad naglo ustanem sa kreveta ili se nekako nezgodno oslonim na desnu nogu. Ja mislim da je to čisto rastezanje ligamenata i tih mišića (koji su kod mene malčice zapušteni :roll: )
A tako i osećam bol: oštar, kratko traje, dakle, samo taj trenutak, ali ne osećam bol iznutra, već više nekako spolja. Baš kao istezanje.

Indi
21.10.2008., 18:50
za sada nemam nekih bolova,ali leđa me znaju probadati i to najviše lijeva strana.dok kaže da sam uloživa za vrh prsta,pa nastojim malo više mirovati.kada izađem u šetnju brzo se umaram i moram se svako malo odmoriti. :*

Meni je ginić na tečaju rekao da je 90% žena uloživo za vršak prsta i da ne treba posebno mirovati, ako je sve ostalo ok i žena se ne nastavlja otvarati. Ja sam bila uloživa čini mi se od 20.tj. i cijelo ljeto se kupala, šetala, imala blage kontrakcije koje su se pojačale u 32.tjednu i i dalje bila jednako uloživa. Istina, od 32.-37.sam mirovala, ali i dalje bila jednako uloživa, sve do danas, ali beba je sad već velika i spremna za izlazak ranije, tj. termin mi se skratio za tjedan dana po uzv-u, pa je to vjerojatno od pritiska glavice jer se dodatno spustila.

RozaGroza
21.10.2008., 19:14
Isuse Indi, pa beba je več tu na vratima!!! Prekrasno...tako je vrijeme brzo prošlo...

Kako moji bebulinci rastu, tako se i moji bolovi mjenjaju, a odkad smo kročili u drugo tromjesečje (doki danas govori da smo po UZV 17+1 a ne 16+1) pojavljuju se svakakvi, od nekih ala menstrualnih grčeva, al samo navečer, do rastezanja po cijelom trbuhu, nekad i lagana probadanja i sa lijeve i sa desne strane...ma nema čega nema...i polako se učim na sve to...a danas sam imala i nekakav narančasti iscjedak, koji na sreču nije bio ništa...al me dobro prepao...

:*

Diami
21.10.2008., 20:24
Inače, slijepo crijevo boli npr. ako stisneš ne toliko koliko kad pustiš, i to čak više s lijeve strane nego s desne. I također je teže pridići nogu odn. savinuti je prema trbuhu i to isto boli.

Ovo je vjerojatno neki živac ili ti beba nešto stišće ili se nešto isteže. Posebno budući da se bolovi pojavljuju točno u određenim situacijama i onda prođu.

RozaGroza
02.11.2008., 13:45
Uh...ćini mi se da ide sve gore i gore...od povremenih grčeva u maternici koje rješim sa magnezijem il kad je baš potrebno normabelom, do probadanja u predjelu mjehura, bol stidne kosti, probadanja cervixa, bolovi kukova, bubrega...a okretanje u krevetu je kao da se putnički brod okreće, pravi proces! Najčešće mi je jako teško dignut se iz kreveta, još mi je i dosta nizak, pa se uvijek pridržavam za trbuh,a pritisak sve vuče prema dole, hodanje je uglavnom kao da sam invalid, gegam se kroz kuću, i večinom ležim, lijevi bok, jer mi samo tako tegobe prestanu. Ali zato me kuk več užasno rastura, pogotovo usred noći.

Naravno, koliko god slušala i čitala da je sve to normalno, i još izražajnije u blizanačkoj trudnoći, svaki dan lagano umrem od straha i još uvijek svako malo provjeravam na wc papiru da nema nečeg :roll:

r_i_t_a
02.11.2008., 15:23
Uh...ćini mi se da ide sve gore i gore...od povremenih grčeva u maternici koje rješim sa magnezijem il kad je baš potrebno normabelom, do probadanja u predjelu mjehura, bol stidne kosti, probadanja cervixa, bolovi kukova, bubrega...a okretanje u krevetu je kao da se putnički brod okreće, pravi proces! Najčešće mi je jako teško dignut se iz kreveta, još mi je i dosta nizak, pa se uvijek pridržavam za trbuh,a pritisak sve vuče prema dole, hodanje je uglavnom kao da sam invalid, gegam se kroz kuću, i večinom ležim, lijevi bok, jer mi samo tako tegobe prestanu. Ali zato me kuk več užasno rastura, pogotovo usred noći.

Naravno, koliko god slušala i čitala da je sve to normalno, i još izražajnije u blizanačkoj trudnoći, svaki dan lagano umrem od straha i još uvijek svako malo provjeravam na wc papiru da nema nečeg :roll:

ovo sve potpisujem,osim što kod mene nisu blizanci.ali sve mi je teže

molnja
07.11.2008., 15:54

Tacno sve je isto i kod mene-ljevi kuk vise ne osjecam zato sto sve na njemu lezim,a kad se trebam okrenuti bar na 5 minuta-ohoooo ritual:prvo se dignem sednem na dupe okrenem pa legnem!A kad ustanem za do wc trebaju mi stake ko sto je neko spomenuo!Nije mi drago sto sve osjecate slicno,ali mi je drago da nisam sama da je to normalno
:* :* :*

bebomanka
09.11.2008., 00:43
Ja sam sada 27 tjedan i već neko vrijeme me peče trbuh ( u gornjem dijelu ) izvana sa lijeve strane. Kada legnem na leđa taj dio koji me peče je tik ispod rebra i to je dio od kojih cca 10 cm ( po dužini ). A pečenje je kao indijanska vatra ( ako se sjećate iz djetinjstva što je to ). Pretpostavljam da je to zbog širenja kože ili tako nešto pa me zanima da li se to možda još nekome događa i da li bih se trebala zabrinuti?

Da,upravo to je bilo i kod mene i jos je ponekad ali ne tako jako..
Prava indijanska vatra na kozi i ponekad sam morala odmicati majicu od koze koliko me peklo..Meni je pomoglo maslinovo ulje koje sam debelo namazala na taj dio koze..
SRETNO! :love:

Evo kako sam zakoračila u drugi trimestar tako sam zakoračila i u druge bolove, nadam se bezazlene kao i do sada.
Jutros sam se probudila sa nekom čudnom boli, između pupka i kosti od zdjelice. Preciznije 2 cm od kosti zdijelice prema pupku (sa desne strane). Tu bol malo jaču osjetim samo kada se dižem na desnu nogu, kad hoću zakoračiti na desnu nogu, ili se okrenuti pokretom tijela na desnu stranu. Znači to samo oštro zaboli taj tren. Čak se mogu i uvrijediti samo na tom mjestu. Pomalo me plaši, ali opet sve mislim sad će prestati.
Može li to biti slijepo crijevo, kako ono boli?(nemam temperaturu), Ili možda samo istegnuti ligament, jer sam jučer puno šetala?
I to me je mucilo i jos ponekad osjetim..rekla sam i ginicki koja je isto bila posumnjala na slijepo crijevo ali smo ipak tu soluciju odbacile..Ne znamo sto je ali svakako prolazi..Nadam se da ce uskoro i tebi proci.. :*

RozaGroza
22.11.2008., 13:11
Cure evo mene s novom tegobom.

Lupkanja ili ti ga kuckanja u cervixu. Nije bolno al je neugodan feeling, kao da me bebica drmne nogicom i cijeli mi se cervix stisne i zatrese, i onda neki osječaj da mi srce dole baš jako lupa. Baš me pika. A onda počme osječaj da mi se piški, odem na wc i ništa, 3 kapi.

Nije stalno, al kad uhvati pa kucka mi svako 10-15 min jedno sat vremena i onda se skulira, najčešće kad legnem na čuveni lijevi bok.

Jeli neka od vas ima sličan simptom???

mala dora
24.11.2008., 11:28
Roza nije li to štucanje? Ja ga tako osjetim - baš kao da mi srce kuca ( meni je to nekako simpa - mali štucavac ).

RozaGroza
24.11.2008., 13:35
A još mi je par cura reklo da bi to moglo biti štucanje, a nekolicina ih osječa i to bockanje...pa brijem da je normalno. Vidjet ču u četvrtak, idem u rodilište na pregled. :*

Zullu
09.12.2008., 10:27
Da ne otvaram novu temu,posto je ova vezana.

Procitala sam ovo sto opisujete, ali ne vidim ovo sto se meni desava.
Vec par noci mi se desi cudna stvar. U toku noci, se okrenem ili podjem ustati i osjetim stezanje, tj. grcenje maternice i nakon toga je ona sva u grcu i osjecam bolove koji su jako neugodni, toliko da me strah se pomaci. Posto je trudnoca prilicno nisko, pod rukom se sva maternica osjeti, kao da iskoci malo i prvi put sam lezala mirno i cekala da to prodje nekako, medjutim potrajalo je prilicno, prije nego sto je popustio taj grc. Sinoc sam se vec malo prepala i ta probadanja u stomaku su bila jaca nego prethodnu noc i uzela sam apaurin, nakon toga se sve smirilo.

Ne razumijem sta bi moglo izazvati to?? Idem na 4D UZ za koji dan pa cu svakako pitati.
Je li moguce da je zbog polozaja maternice, da se javljaju jace kontrakcije ili sta vec? Pod rukom osjetim kretanje ploda i lupkanje..sve se bojim da taj grc to ne izaziva u toj mjeri??
:/

Tatsha
09.12.2008., 11:13
pa ne bi se to trebalo događati- u kojem si tjednu??

Zullu
09.12.2008., 18:17
19..
pa ne bi..ali vidjecu sta ce mi reci na UZ..nadam se da je ok..

Tatsha
09.12.2008., 20:53
iskreno ja bi na tvom mjestu otišla ranije- prerano je za kontrakcije maternice
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

†vanesax
09.12.2008., 22:33
Ja pomislila da su malo jače bh kontrakcije, ali u 19. nedelji se to ne bi trebalo događati. Ja bih se javila giniću što pre!

rebeca
10.12.2008., 08:48
Da ne otvaram novu temu,posto je ova vezana.

Procitala sam ovo sto opisujete, ali ne vidim ovo sto se meni desava.
Vec par noci mi se desi cudna stvar. U toku noci, se okrenem ili podjem ustati i osjetim stezanje, tj. grcenje maternice i nakon toga je ona sva u grcu i osjecam bolove koji su jako neugodni, toliko da me strah se pomaci. Posto je trudnoca prilicno nisko, pod rukom se sva maternica osjeti, kao da iskoci malo i prvi put sam lezala mirno i cekala da to prodje nekako, medjutim potrajalo je prilicno, prije nego sto je popustio taj grc. Sinoc sam se vec malo prepala i ta probadanja u stomaku su bila jaca nego prethodnu noc i uzela sam apaurin, nakon toga se sve smirilo.

Ne razumijem sta bi moglo izazvati to?? Idem na 4D UZ za koji dan pa cu svakako pitati.
Je li moguce da je zbog polozaja maternice, da se javljaju jace kontrakcije ili sta vec? Pod rukom osjetim kretanje ploda i lupkanje..sve se bojim da taj grc to ne izaziva u toj mjeri??
:/
Ja mislim da je to klasično istezanje mišića maternice, koji se povremeno javljaju kako napreduje trudnoća. Ti bolovi su obično kratki, i jave se pogotovo onda kad se nesvjesno okreneš, trzneš se, to se i meni događa. Ali i ti pitaj dr. pa ćeš vidjeti :love:

Mea
10.12.2008., 11:06
Ni ja nisam puno bolja,:) Noću se probudim barem 2, 3 x, stalno nešto boli, zateže, leđa bolje, probude me bolovi, a onda me bebach opali po mjehuru i treba se dignuti na wc,:), E to je muka. Tlak nizak (jednom sam prebrzo ustala pa sam skoro u nesvjest pala, srećom da je dragi bio budan), prvo moram sjesti par minuta, a da ne govorim da od tog širenja i rastezanja ne znam što me više boli kad ustajem. A i ono što kaže Roza, napokon se dogegaš do Wc-a, a onda ništa, 3 kapi,:). Ujutro kad se razbudim i malo razgibam bude mi lakše. Preko dana i nije tako strašno, osim ako dugo ne sjedim. Ležanje na boku (i jednom i drugom) i lagana šetnja mi najviše odgovaraju. :mrgreen:

kristina_zg
08.01.2009., 12:30
evo mene preko tjedan dana pratiili užasni bolovi u donjem dijelu trbuha i u križima i otišla jučer kod svog doktora. Cerviks mi je smekšan, momentalno sam zatvorena ali ako ovako nastavim mogla bih se početi i otvarati. PReporučio mi strogo mirovanje uz 3 normabela dnevno i poslao me na pregled u bolnicu. Vratila se maloprije, dobila terapiju spasmexa i ferum leka. Ne želim stvarati nikakvu paniku, ali ako osjetite ikakve bolove radije otiđite odmah kod doktora. Meni je ovo druga trudnoća i mislila sam da su to normalni bolovi, doduše, bili su jači ali sam to prepisala nošenju starijeg djeteta i mom trčanju po kući oko Božića- pospremanje, čišćenje. Ljuta sam sama na sebe što sam se toliko opustila i zanemarila tu drugu bebicu. Sad se definitivno moram više čuvati..Čuvajte se i vi drage moje što više možete :love:

npregiba
08.01.2009., 12:58
JA SAM VEČ U 39-OM TJEDNU I NEKAD IMAM TAVE BOLOVE U KRIŽIMA I DONJEM DJELU TRBUHA,DOKTOR KAŽE DA NISAM OTVORENA I DDA JE SVE U REDU,DA TO NISU TRUDOVI A SVEJEDNO BOLI,NEZNAM VIŠE NI SAMA,

betty blue
08.01.2009., 15:43
ja sam u 20om tjednu i stalno me nešto bolucka i probada...
Međutim, na Staru godinu i evo baš sinoć osjetim snažne bolove u dnu leđa (odmah iznad guzova), koji kao da se šire prema van....nedugo zatim me počne boliti maternica, onako nisko dolje, kao da je pritisak na cervix a također i grčevi kako bih rekla sa strane maternice....to sve traje oko dva sata, s malim prekidima. bolovi su jači od menstrualnih.
Eto znam da će svi reći idi doktoru, idem, al idući tjedan kad sam i naručena. Doktorica bi mi samo mogla reći da mirujem i da se kljukam normabelima. Nisam ih još pila, izbjegavam što je više moguće (premda ta dva navrata da sam ih kupila, sigurno bi ih popila koliko je naporna ta bol)

kristina_zg
08.01.2009., 17:18
ja sam u 20om tjednu i stalno me nešto bolucka i probada...
Međutim, na Staru godinu i evo baš sinoć osjetim snažne bolove u dnu leđa (odmah iznad guzova), koji kao da se šire prema van....nedugo zatim me počne boliti maternica, onako nisko dolje, kao da je pritisak na cervix a također i grčevi kako bih rekla sa strane maternice....to sve traje oko dva sata, s malim prekidima. bolovi su jači od menstrualnih.
Eto znam da će svi reći idi doktoru, idem, al idući tjedan kad sam i naručena. Doktorica bi mi samo mogla reći da mirujem i da se kljukam normabelima. Nisam ih još pila, izbjegavam što je više moguće (premda ta dva navrata da sam ih kupila, sigurno bi ih popila koliko je naporna ta bol)

držimo fige da je sve u redu. Javi nam se :love:

vindira
09.01.2009., 15:45
Kod mene isto svaki dan nešto novoga, al zato se to i zove drugo stanje. Kad me nešto bolucka, jednostavno legnem pa prođe.

betty blue
13.01.2009., 17:42
Mi s pregleda pa donosimo adejt :) Znači, ti bolovi su definitivno kontrakcije, zanimljivo dosad na svakom ultrazvuku bi mi i doktorica vidjela kontrakcije (a to su bile one koje se ne osjete)... U međuvremenu mi se cervix skratio za cijeli centimeter te sam sad uloživa za vršak prsta... Tako da svi ti bolovi nisu bez posljedica. Uglavnom, preporuka je smanjiti aktivnosti, ne umarati se (nisam to shvatila kao strogo mirovanje) jer su se jači bolovi javljali nakon pojačane aktivnosti. Rekla je da sada, a to će biti izraženije kasnije u trudnoći, maternica počinje pritiskati živce (u mom slučaju kičmu) te da sam zato osjetila tako jake bolove u leđima. Kontrakcije također indicira osjećaj da je trbuh tvrd poput lopte na dodir (to osjetim barem jednom dnevno). Kada osjetim bolove trebam leći, odmarati, ako ne prođe za pola sata popiti normabel.
Eto, inače, trudnoće za pet :mrgreen: Koliko sam shvatila, u svemu tom jedino je opasno otvaranje, pa vi koji primjetite slične simptome pazite, odmarajte i slušajte što vam tijelo govori. :love2:

pirica
02.02.2009., 18:33
evo i mene, 17+2 već 3 dana me boli na lijevoj strani između kuka i rebara, usto me i lijevi jajnik ubija :cry:

vindira
02.02.2009., 19:07
eto, meni danas 23+1 tj i od prekjučer mi zna biti ko neki pritisak iznad stidne kosti, al kratko traje pa osjetim neku težinu malo iznad. Bebač je jako živahan pa me zanima da li je moguće da mi to on leži nekako meni u neugodnom položaju? Osjećaj je ko da se nekako upre nogicama poprijeko pa kad na tom mjestu malo pritisnem dlanom, ritne se, pomakne i odmah je bolje. da li je moguće da već osjećam njegovu težinu jer sam si u zadnje vrijeme sva nekako nezgrapna, noću dok se iz boka okrećem na bok moram prvo sjesti pa se baciti na drugi.Trbuh mi je počeo dosta smetati,imam osjećaj ko da imam premalo kože oko trbuha pa me steže. Pa ne zna malo bocnuti s lijeve ili desne strane ko u jajnicima isto ne traje dugo,čim duže ležim prođe.Jesu li stanja koja sam navela normalna?

Superman
09.02.2009., 23:15
Možda nije pravo mjesto za moje pitanje, obzirom da se ne radi o boli, ali svakako spada u "čari" 2. tromjesječja...
Trudna sam 24 tjedna. Od negdje 20. tjedna osjećam svakodnevno, po 2-3 BH kontrakcije, bezbolne, baš onakve kako se opisuje u literaturi, i nisam se uopće zabrinjavala oko toga...
Međutim, danas većinu dana osjećam da mi je trbuh jako stegnut (kao za vrijeme kontrakcije), s tim da zategnutost ne popušta nakon 20-30 sekundi, kao što je do sad bio slučaj. Jedino kad ova zategnutost popusti je kad legnem. Čim se ustanem, zategne se opet.... :/ Napominjem da je bezbolno. Ali definitivno mi je nešto novo. Na pregledu sam bila prije 3 dana, sve izgleda OK, cervix je uredno zatvoren. Sad stvarno ne znam što da mislim o ovom stezanju? :/
Ima li tko slična iskustva?

betty blue
10.02.2009., 01:00
Superman, ono što sam ja sebi protumačila kao BH kontrakcije kod mene traje oko minutu, nekad čak i duže... koliko sam ja shvatila, ako je bezbolno nema mjesta brizi. U 24. sam tjednu.

vindira
10.02.2009., 12:18
Cure evo mene s novom tegobom.

Lupkanja ili ti ga kuckanja u cervixu. Nije bolno al je neugodan feeling, kao da me bebica drmne nogicom i cijeli mi se cervix stisne i zatrese, i onda neki osječaj da mi srce dole baš jako lupa. Baš me pika. A onda počme osječaj da mi se piški, odem na wc i ništa, 3 kapi.

Nije stalno, al kad uhvati pa kucka mi svako 10-15 min jedno sat vremena i onda se skulira, najčešće kad legnem na čuveni lijevi bok.

Jeli neka od vas ima sličan simptom???
Imam ja od prekjučer te simptome, isto ko da mi u cerviksu kucka po pol sata pa prestane pa opet za sat počne. Osjetim da me beba i lupne tu nisko al nije to to. Kad osjećam da mi nešto u cervixu blago kucka i ko da svaki put zavibrira malo baš mi je neugodno,pa sa moram uhvatiti za hm... :oops: Već sam i ja razmišljala da bi to moglo biti štucanje jer imam osjećaj da je onda glavica negdje na tom mjestu jer me istovremeno pošteno šuta negdje oko pupka,a to su valjda nogice. Strah me da se ne počnem od toga otvarati.

vindira
10.02.2009., 12:24
Još me zanima dal se nekome i ovo dešava. Dok je bebač budan i lupka zna mi podrhtavati cijeli trbuh ko trbušnoj plesačici.Mislim da malac trenira mamine organe,to je super osjećaj. Pitam se kak stigne biti po cijeloj mojoj buši. ;)

Superman
10.02.2009., 12:48
Da....trbuh zna poskakivati jako....ali ništa ne boli. :) Ovaj osjećaj da "lupka" po unutarnjim organima - nisam zasad doživjela.

Indi
10.02.2009., 14:58
Superman, uzmi magnezij da ti opusti mišiće, ali nemoj onaj u prahu, mislim da se zove Direct mg ili tako nešto jer sadrži nezdrave aditive.

Meni su intenzivne B-H krenule oko 32.tjedna, a do tad su isto kao tebi bile povremene.

U literaturi kažu da ih ne bi trebalo imati više od 5 u sat vremena, a ja sam ih imala puno više.. Bilo je dana da se stomk toliko kontrahirao da sam navečer imala osjećaj kao da sam vježbala koliko sam bila umorna. Tek je onda noću spavanja bilo koma jer ne znam spavati na leđima, a na boku su mi pičili ko ludi.
Doktorica mi dala Normabel, popila ga valjda 2x jer mi nije pomagao ništa, pa nisam htjela bebica lupati s njime.

Uz sve to bila sam otvorena prst, tako da sam mislila da ćemo roditi svaki dan, no kako to obično biva oko 37. tj. bila otvorena 2prsta, skroz povućenog ušća i nestalog cervicka i tek rodila 40+4.

uporna
27.03.2009., 12:06
Evo i mene u čarima 2. tromjesečja.
Već dvije noći i samo po noći strahovito me boli sa desne strane u visini struka pa prema leđima. Meni se čini kao bubreg. Ne mogu se uopće namjestiti boli me kako god legla čak mi je najbolje na leđima ali ne mogu tako dugo. Noćas sam i povraćala.
MM me htio voditi na hitnu na urologiju ali nisam imala snage se uopće dići iz kreveta i oblačiti. Vidjet ću kako će biti noćas.

nikka
27.03.2009., 12:33
uporna mene je isto tako znalo boljeti, pa sam napravila urinokulturu koja je uredna. Već nekih 2 tjedna pijem čaj od brusnice 2 litre dnevno i mogu reči da mi se popravilo. Ako će te i dalje boljeti otiđi do urologa i neka ti napravi kompletan urin i krvnu sliku.

vindira
27.03.2009., 14:05
Evo i mene u čarima 2. tromjesečja.
Već dvije noći i samo po noći strahovito me boli sa desne strane u visini struka pa prema leđima. Meni se čini kao bubreg. Ne mogu se uopće namjestiti boli me kako god legla čak mi je najbolje na leđima ali ne mogu tako dugo. Noćas sam i povraćala.
MM me htio voditi na hitnu na urologiju ali nisam imala snage se uopće dići iz kreveta i oblačiti. Vidjet ću kako će biti noćas.
Mene je točno tako kako opisuješ boljelo tako da se nisam usudila okretati,morala sam ležati jaako mirno,trajalo je negdje 2 dana i kako došlo,tako prošlo,bilo je to pred 3 mjeseca,oko Božića.

uporna
27.03.2009., 20:35
Otišla ja danas u Petrovu pa su mi napravili krvnu sliku i urinokulturu. Krvna slika ok, CRP u granicama, ali zato u urinu dosta pločastog epitela. Moram napraviti urinokulturu pa sam uzela već uputnicu za ponedjeljak.
Sad me zanima ova noć jer ako bude veselo mislim da ću sjedećki spavati.
Hvala cure na vašim iskustvima. :love:

Isabel
01.04.2009., 18:54
Da li je normalan pritisak u donjem dijelu trbuha (onak nisko, gdje su jajnici, samo u sredini) u 23-24.tjednu. Nisu grćevi ni ništa takvo, baš taj pritisak.

Naime, imala sam sličan povremeni pritisak na početku trudnoće, no to je kao bio normalan simptom.

Sad kad malo duže sjedim (na poslu) i ustanem se (polako, ne naglo), osjećam i instiktivno se primim dolje. To sam već primjetila samo kad jako dugo (tipa 2 sata) hodam, da me tak zna boliti.

Jel tak i vas? Jel bi se trebala zabrinuti? Ići kod doktora?

BH nisam imala, bar mislim da ih nemam :/.

Hvala :*

Charlie
01.04.2009., 21:34
Isabel i ja povremeno osjećam takav pritisak, od recimo 19. tjedna, i dr. mi je dao da pijem svakodnevno magnezij i kaže da slušam svoje tijelo i odmaram po potrebi (taj pritisak se javlja kad duže sjedim ili puno hodam, i prođe nakon što malo prilegnem).

vindira
02.04.2009., 14:30
Da li je normalan pritisak u donjem dijelu trbuha (onak nisko, gdje su jajnici, samo u sredini) u 23-24.tjednu. Nisu grćevi ni ništa takvo, baš taj pritisak.

Ne brini to ti je od dužeg sjedenja, a vjerojatno i bebu s tim nerviraš jer nije slobodna koliko bi htjela pa ti baš u inat sjedne na neki živac,probaj kad te tak boli čim više ležati.I mene je to znalo ponekad zezati,već sam sumnjala na mjehur pa sam popila svaki dan kroz 7 dana po litru čaja od brusnice,al od plodova i bilo je dobro. Onda me je oko 28 tj. pak počelo peckati gore na sredini oko 5 cm iznad pupka,da vidiš kak je to tek lijepo dok te beba baš u tu točku lupne iz sve snage. Možda da i ti s tim pokušaš?! Inače mene ti je moja gin. "utješila" kako su to čari trudnoće i da će sve dalje toga biti još jer se sve širi uzduž i poprijeko i imala je pravo ;)

uporna
02.04.2009., 16:44
Otišla ja danas u Petrovu pa su mi napravili krvnu sliku i urinokulturu. Krvna slika ok, CRP u granicama, ali zato u urinu dosta pločastog epitela. Moram napraviti urinokulturu pa sam uzela već uputnicu za ponedjeljak.
Sad me zanima ova noć jer ako bude veselo mislim da ću sjedećki spavati.
Hvala cure na vašim iskustvima. :love:

Samo da javim da je nalaz urinokulture uredan što će reći da je očigledno bol izazvao mali frajer koji izvodi noćne vratolomije. :zaljubljen:

laky
02.04.2009., 18:41
vinidra i ja imam ta peckanje.od čega je to ?I da imam osjećaj da i mene beba lupne tako da me bas zaboli :heart:

vindira
03.04.2009., 11:47
vinidra i ja imam ta peckanje.od čega je to ?I da imam osjećaj da i mene beba lupne tako da me bas zaboli :heart:
Meni je moja ginić.prvo mislila da je kilica ali nije na pupku,oa pretpostavlja da je to zato jer se maternica širi i beba se čudno namjesti.Uglavnom ne treba se ništ brinuti. meni je to prošli mj.trajalo oko 3 dana pa je prestalo a sad opet već drugi dan kako to osječam.Inače ne pecka nego samo kad se bebač po tom mjestu proteže.Al se ne brinem,nemoj ni ti.

aria
16.04.2009., 21:30
Mene je jučer navečer pritiskalo i bolilo u donjem dijelu trbuha, više na desnu stranu, pa čak i prema desnom bubregu......izgleda da sam se malo preforsirala sa hodanjem, ali svejedno sam ostala danas doma, nazvala ginića i rekao mi je da ne idem ni sutra na posao, neka odmaram malo...
a kontrola mi je slijedeći četvrtak....sad sam u 21. tjednu...moram priznati da sam se prepala da nije nešto s bebicom.....al dosad je sve bilo uredno, pa se nadam da je to sve normalno i da se samo mališa "gnjezdi" mami po raznoraznim organima..... :oops: :? pozz

TAMARIS11
18.04.2009., 01:17
Curke molim savjet jer imam tegobe koje nisam primijetila da vi ostale opisujete. Meni se zadnjih nekoliko dana teško potpuno ispraviti dok hodam jer me prilikom toga pecka i zateže gornji dio trbuha. Stvarno sam zabrinuta, imam osjećaj ko da će mi puknuti trbuh. Najbolje je dok ležim. Da li netko od vas ima što slično?Sad sam u 20. tjednu. Inače i svako malo osjećam bolove prilikom ustajanja, prije mokrenja, prilikom okretanja po noći i sl.

jeka
18.04.2009., 11:37
Izvinjavam se moderat. posto sam ja vec postavila novu temu po pitanju ovih bolova i sada vas nadjem drage moje :) i mnogo mi je lakse.
Eto i ja imam cesto raznorazne bolove koji se negde uklapaju u sve ono sto ste vi rekle, tako da je to sada vise manje ok.
Jedino sto se meni desi jednom dnevno ili jednom u dva dana , mozda cak i redje da imam jaku kontrakciju 15-20s ali je uglavnom jako bolna, ponekad ne boli ali ponekad zategne bas jako, a koliko sam razumela to onda nije BH.Da li trebam da se zabrinem?

vindira
18.04.2009., 12:13
Curke molim savjet jer imam tegobe koje nisam primijetila da vi ostale opisujete. Meni se zadnjih nekoliko dana teško potpuno ispraviti dok hodam jer me prilikom toga pecka i zateže gornji dio trbuha. Stvarno sam zabrinuta, imam osjećaj ko da će mi puknuti trbuh. Najbolje je dok ležim. Da li netko od vas ima što slično?Sad sam u 20. tjednu. Inače i svako malo osjećam bolove prilikom ustajanja, prije mokrenja, prilikom okretanja po noći i sl.

Je,je draga pogledaj što sam ja sve već napisala na ovom topicu,al očito nisam to da mi je bilo lakše dok sam dok me to peckalo morala hodati pogrbljena ili ležati jer dok sam ležala nije me uopće peckalo.Nemoj se ništa brinuti,sve su to čari trudnoće.

vindira
18.04.2009., 12:14
To peckanje će ti trajati par dana pa će prestati.Ja sam imala osjećaj ko da imam manjka kože kak mi je to sve znalo biti zategnuto,al to samo naši miceki rastu :love:

**az**
19.04.2009., 16:54
mene je oko 7./8. tjedna bolio bubreg, no urinokultura je bila uredna. onda sam si to objasnila da se vjerojatno povećanim unosom tekućine možda pomakao ili razgradio kakav komadić pijeska. samo je prestalo. sad se povremeno od 12. tjedna pa na dalje (danas 17+2) javi bol nisko dolje desno kao u području jajnika. bockanje neko.

nikka
19.04.2009., 16:59
mene je oko 7./8. tjedna bolio bubreg, no urinokultura je bila uredna. onda sam si to objasnila da se vjerojatno povećanim unosom tekućine možda pomakao ili razgradio kakav komadić pijeska. samo je prestalo. sad se povremeno od 12. tjedna pa na dalje (danas 17+2) javi bol nisko dolje desno kao u području jajnika. bockanje neko.

**az**, tako je i meni bilo, bockanje i stvrdavanje trbuha.
ne brini, naši maleni :saint: si rade mjesta.
ja od 17 tj. pijem 3 x 5mg normabele i mogu reći da mi pomažu...opuste me :mrgreen:

**az**
19.04.2009., 22:01
imam ih i ja uz uputu da pijem po potrebi. gledam ih što manje koristiti, maksimalno par komada tjedno za sada. ovaj tjedan 2 čini mi se.

**az**
19.04.2009., 22:01
ali drago mi je naći nekoga tko ima iste T-gobe ;)

ira2210
23.04.2009., 09:47
U 15.tjednu smo, nikakvih posebnih bolova nisam imala do sad, osim ponekad, nakon intenzivnije tjelesne aktivnosti nešto što sam shvaćala kao bebino upozorenje da malo stanem na loptu-nekakva neugodnost u donjem dijelu trbuha, kao napetost maternice. Uglavnom ništa strašno, prestala s aktivnošću, odmorila i sve 5. Međutim jučer sam prvi puta osjetila bol, koja mi je doduše nekako poznata, ali ne znam gdje da ju smjestim (nije mi prva trudnoća), kao da sam ju već nekad osjetila. Ovako, tijekom šetnje, što je za mene predstavlja odmor, osjetila sam u nekoliko navrata vrlo oštru bol, nalik na probadanje nožem, doslovce. Bol koju mogu opisati kao da mi netko zabada nož kroz rodnicu. Nakon toga neugodnost i osjećaj da se to može ponoviti. Pomislila sam i na mjehur, ali jednostavno nisam mogla definirat šta me ustvari boli, samo to da bol dolazi odozdo i kreće se prema maternici. Prepali smo se dosta. Jutros, smo hvala Bogu ok, izgleda da je mirovanje pomoglo. Da li je netko imao sličnih simptoma?

Isabel
23.04.2009., 11:36
Nadam se da je i kod mene sve "normalno", mi smo sad u 2.tj.. Ja u zadnjih tjedan dana osjećam pritisak dolje, kao u jajnicima i laganu tupu bol, zatezanje trbuha na gornjem dijelu, onak odmah ispod cca, tako da se uhvatim da hodam lagano pogrbljena, jer imam osjećaj da će mi koža puknuti, trbuh mi je jako tvrd i napet... Imam osjećaj da mi trbuh sad luđački raste, na očigled...
I mislim da imam BH kontrakcije. Nisu nimalo neugodne, jedva primjetne, samo osjetim da mi se stvrdne jedan dio trbuha i da je jako napet (kao da malena iznutra gura) po par sekundi, i onda prestane. Uvijek je oko pupka, s lijeve ili desne strane.

Jel to ok i je tak i kod vas?

Isabel
23.04.2009., 11:36
Trebalo je pisati: sad smo u 27. tj. :P

BebaBeba
02.05.2009., 22:41
mene sad u 25 tjednu poceli lovit uuuuzasni grcevi u listovima koje neznam kako rijesiti, cak mi je lakse kad stojim i hodam nego kad legnem!
Osim toga nista strasno, povremeni osjecaj pritiska u trbuhu, povremena probadanja svugdje po malo.... Nista sta mi je problem!

Ariana
03.05.2009., 11:08
Magnezij pomaže pri grčevima.

mya02
03.05.2009., 13:21
Da, Mg je odlican...ako mozes piti sumece tablete uzmi si Dietpharm Mg 300 ...pise da je bas za trudnice i stvarno je dobar....

BebaBeba
03.05.2009., 13:22
Cula sam da je Mg dobar i ako imas bolne BH kontrakcije i opcenito da je zdrav za bebu... ic cu si ga u pon kupit, hvala cure! :*

**az**
03.05.2009., 14:08
i mene ponekad ulovi grč. malo protegnem nogu i prođe. i ruke mi povremeno trnu. ali na kratko pa prođe.

nikka
03.05.2009., 15:27
meni je isto dobar za sve ovo što ste vi napisale i ima još jedan veliki plus
imam od njega redovitu stolicu :mrgreen:

BebaBeba
03.05.2009., 16:44
eee sad kad sam cula ovo vezano za stolicu onda ga DEFINITINO KUPUJEM!!!!! :D

nikka
03.05.2009., 17:07
eee sad kad sam cula ovo vezano za stolicu onda ga DEFINITINO KUPUJEM!!!!! :D

jos ti je dobar i donat mg i sensia od dukata...kakala budes kao grlica :mrgreen:

BebaBeba
03.05.2009., 22:35
e ja zaboravih jos nesto s cim recimo imam problema a to je zgaravica i bol / pecenje u zelucu ali to uspjesno rjesavam ili hladnim mlijekom ili s casom mineralne / cole ovisno o tome sta mi se trenutno pije.

BebaBeba
04.05.2009., 12:23
pitanje... Jel koja od vas osjeca ili je osjecala povremeno bockanje u cerviksu?? Meni se to rijetko desi ali zna bit poprilicno jako!

Lambi
04.05.2009., 13:44
evo zakoračila sam u 14 tj.trudnoće do sad sve bilo uredu ali unazad 3 dana imam probadanja kao sa nožem kroz rodnici i guzicu novisno o položaju u kojem jesam ,nekako se uvjeravam da je sve ok da se maternica širi :/
dali je netko imao takva probadanja?
ira2210 ,vidim da i ti imaš slična probadanja ,dali ti je bolje?

nikka
04.05.2009., 14:22
Lambi kod mene je tako od 15 tj. to je zbog probave sa kojom imam velikih problema. Ja mislim da maternica pritišće crijeva i zato se javlja ta bol.

BebaBeba
04.05.2009., 15:13
Same here ;)

zato od danas probavam s Magnezijem, drzte fige da se odcepim :lol:

nikka
04.05.2009., 17:08
BebaBeba ako od jedne tablete ne krene možeš još jednu otopiti i popiti,
sretno :mrgreen:

BebaBeba
04.05.2009., 18:46
ZaFaljujem draga :lol: :love:

E stvarno me interesira ovo s bolovima tj bockanjem u cerviksu, dal nekog jos to muci?

uporna
04.05.2009., 19:20
ZaFaljujem draga :lol: :love:

E stvarno me interesira ovo s bolovima tj bockanjem u cerviksu, dal nekog jos to muci?

Mene po cerviksu lupka beba i to je baš onako neugodno ali me ne boli i hvala bogu nije stalno.

uporna
04.05.2009., 19:22
e ja zaboravih jos nesto s cim recimo imam problema a to je zgaravica i bol / pecenje u zelucu ali to uspjesno rjesavam ili hladnim mlijekom ili s casom mineralne / cole ovisno o tome sta mi se trenutno pije.

Najbolji lijek su ti bademi. Kupi u rinfuzi i kad te krene peckati ili dizati kiselina samo lijepo prožvači par bademića.
Inače ja primjećujem da mi žgaravicu isprovociraju svi mlječni proizvodi i mlijeko.
Osim toga jesti treba u manjim porcijama i nakon jela ne odmah u horizontalu već barem sat vremena odsjediti ili šetati.

nikka
04.05.2009., 19:23
može biti od toga ako imaš nisko smještenu posteljicu, meni se ponekad to desi i ja si stavim jastuk ispod guze da se beba malo pomakne prema gore...kod mene to pali :mrgreen:

BebaBeba
04.05.2009., 19:36
dobro, uglavnom nije razlog za paniku hehe
ma i mene beba zna lupat po cerviksu al ovo je bas bockanje.

A bademe jos nisam probala, al budem i to :)

Lambi
04.05.2009., 23:03
Lambi kod mene je tako od 15 tj. to je zbog probave sa kojom imam velikih problema. Ja mislim da maternica pritišće crijeva i zato se javlja ta bol.

ali ja nemam problema sa probavom za sada,baš sa sretna zbog toga

Nao Noa
06.05.2009., 11:13
Bockanje, probadanje dolje nisko u predjelu jajnika i na sredini...probadanje kao iglama i sl.
Pitala nekoliko puta dr. i kaze nikakvih razloga za paniku sve dok zaista jako počne boliti al baš jako i dok ne krvarim.
Tako je meni rekao.

nikka
06.05.2009., 18:08
Nao Noa tako je i meni, maternica se rasteže...mislim da nemaš razloga za brigu.

Cruella
09.05.2009., 12:47
Ja stvarno vise ne znam ni sta me boli i kako me boli. SVE ME BOLI!!!! Da mi je prva trudnoca pa ajde, ali treca, i ja opet ne znam sa sigurnoscu sta bi moglo biti.
Vec dva tri dana i noci me boli stomak tako sto s svremena na vrijeme imam "pred menstrualne bolove", uzasne grceve, gasove, stiskanja na dnu stomaka, probadanja i pri dnu ali i u gornjem dijelu stomaka, bolove u jajnicima.... Ma mislim da ce mi stomak eksplodirati. Najvise me brinu ta "stiskanja"jer se brinem da su kontrakcije, ali to strasno dugo traje, kad krene, i ne mogu da osjetim da mi je stomak tvrd, da li zbog toga sto sam u 13 tjednu ili sta vec.
DR je juce na pregledu vidjela da imam kontrakciju (pricala je u jednini i nije mi bas jasno u kom kontekstu jer mi se cini da je vidjela tu jednu koja trajeeee), i rekla mi je da dodjem i naredne sedmice da vidimo kakvo je stanje. NIj mi izgledala zabrinuto, uopste ali se bas brinem. Stavljam inace utrogestane, po dva, dva puta dnevno. I da ne zaboravim, imam na momente uzasno jake bolove u krizima. mada sam i u prosloj trudnoci muku mucilla sa isijasom.

BebaBeba
09.05.2009., 17:27
Meni je najjace kad me 2-3 dana boli npr u predjelu jajnika a onda kad prestane vidim da mi je trbuh naocigled naraso :) Zato me bolovi i ne brinu jer svaki put kad me nesto zaboli vidim da rastemo :)

Cruella
12.05.2009., 19:18
Potpuno sam zbunjena, pa me interesuje mislite li da treba da budem zbunjena ili ne :) Kao sto sam ranije napisala, na posljednjem pregledu dr je vidjela da imam kontrakciju, rekla mi je da se malo primirim, i da dodjem ponovo za koji dan da pogleda na kratko jos jednom. Upravo sam se vratila sa UZV-a, u toku kojeg je ponovo vidjena kontrakcija. PItala me imam li bolove, na sta sam joj ja potvrdno odgovorila, jer me inace bolucka stomak s vremena na vrijeme. Uopste ne uspijevam da shvatim da li su to BH kontrakcije ili nesto drugo. Ne osjecam da mi se stomak zateze kada imam bolove, zato sam jos vise zbunjena. Rekla mi je da mirujem, ne strogo, ali da se ne krecem puno i ne zamaram. Inace sam u 13 sedmici, i ovo mi je treca trudnoca, a izmedju nje i druge je svega sedam mjeseci. Bas ne znam sta da mislim, da li da se zabrinem ili ne. Doktorica mi nije izgledala tako

**az**
15.05.2009., 17:36
mene probada u cerviksu od danas i baš od danas osjećam i bh kontrakcije. malo sam u panici. naravno da se takve stvari događaju petkom :x (danas smo 20+3)

Cruella
15.05.2009., 17:59
Upravo sam saznala da je vecina mojih bolova izazvana nekom urinarnom upalom, da li mjehura ili bubrega, tek treba da otkrijem. Imam uzasno povecan broj eritrocita. Ipak mi je malo lakse, jer sam mislila da mi nesto nije uredu sa trudnocom.

**az**
17.05.2009., 01:36
kako si to saznala i kako ćeš još detaljnije saznat što je u pitanju?

Cruella
17.05.2009., 12:08
Posto sam imala stalne bolove, koje na kraju doktorica nije mogla da poveze sa trudnocom, rekla mi je da uradim urin, cija je analiza to i pokazala. Sada treba da uradim urinokulturu i uzv bubrega da bi otkrili gdje je problem. Ujedno pijem i po dva litra caja dnevno, od brusnice i uve.

summer
18.05.2009., 15:50
Mislim da se uvin caj ne smije u trudnoci... :/

Cruella
18.05.2009., 18:20
Smije bez problema, i uvin i od brusnice. Svakako sam ih pila u sve tri trudnoce.

betty blue
18.05.2009., 18:43
ja također mislim da se ne smije uvin čaj zbog medvjetke (valjda sam dobro zapamtila)
ali, dobra zamjena je Urovital čaj, nije kontraindiciran sa trudnoćom a ima slično djelovanje kao Uvin čaj
ja ga pijem jer mi malo pomaže u smanjivanju oticanja nogu - to većinu vas čeka sad u ljeto

Cruella
18.05.2009., 22:26
Sigurna sam da bi mi doktorica rekla da ga ne pijem, ako nije dobar. Stvarno mi nikada nije pravio nikakve poteskoce, osim sto mi je pomagao

BebaBeba
26.05.2009., 22:05
joooj mene danas sve boli za poludit... noge mi od koljena na dolje odpadaju, ruke me bole, imam osjecaj ko da mi je netko izvuko svu snagu van :(
Bit ce da je od ove vrucine!
mada imam klimu u stanu, svejedno mi je koma tesko.. uopce nemogu zamislit kako ce bit kasnije!

ira2210
26.05.2009., 23:38
evo zakoračila sam u 14 tj.trudnoće do sad sve bilo uredu ali unazad 3 dana imam probadanja kao sa nožem kroz rodnici i guzicu novisno o položaju u kojem jesam ,nekako se uvjeravam da je sve ok da se maternica širi :/
dali je netko imao takva probadanja?
ira2210 ,vidim da i ti imaš slična probadanja ,dali ti je bolje?
Lambi, ne javljaju mi se više. Osjetila sam ih u nekoliko navrata, nakon čega su prestala. Nadam se da će i tebi, zaista smo se prepali.

Lambi
27.05.2009., 16:50
ira2210 evo i meni pikanja prestala u roku tjedan dana :) ,ali u zadnja dva imam problem sa sjedenjem jer moram sjediti pravilno (nikako lagano zavaljeno kaj bi mi više pasalo )ako ne sjedim tako ne mogu se uspraviti, kako me nekaj zakoći u guzi i nisko kod jajnika hodam ko baka od 90 godina dok ne popusti :mrgreen:
ali se privikavam na ovakve tegobe bebica raste i radi si mjesta :heart:

nikka
27.05.2009., 17:44
Smije bez problema, i uvin i od brusnice. Svakako sam ih pila u sve tri trudnoce.

uvin se smije, ali u malim količinama i mora se kuhati sa više vode manje čaja, ne onaj omjer koji piše na kutiji. Sa brusnicom se smijemo nalijevati u velikim količinama 8) .

Cruella
27.05.2009., 18:36
É ne znam ali meni nista ne pomaze. Na ivici sam nervnog sloma. Utvrdili su mi da se neki mali kamenac malo pomjerio ybog cega je bilo eritrocita u urinu, a i imam u vaginalnom brisu neku bakteriju enterococcus za koju koristim vaginalete. Sve me i dalje boli, imam utisak da ce mi sve iz stomaka ispasti. Bole me i jajnici, i krsta i cijeli stomak i sve zivo vise... e znam, ali izgleda da nema kraja ovim mojim bolovima koji su poceli od samog starta i sve su gori.Sad sam u na samom pocetku 17 sedmice. Tjesim da sve ovo ima neke veze sa tim sto je razlika izmedju ove i posljednje trudnoce svega 7 mjeseci i sto sam sada treci put trudna.

Nao Noa
03.06.2009., 13:55
Jel se ikome dogodila oštra lokalizirana bol s donje desne strane trbuha, prema preponama. Popraćena pečenjem ,netko je super opisao kao indijanska vatra. NIsam se mogla pomaknuti. Možda od previše kretanja? Idem dr. sutra al ako ima netko takvo iskustvo...

Cruella
03.06.2009., 14:06
Jel se ikome dogodila oštra lokalizirana bol s donje desne strane trbuha, prema preponama. Popraćena pečenjem ,netko je super opisao kao indijanska vatra. NIsam se mogla pomaknuti. Možda od previše kretanja? Idem dr. sutra al ako ima netko takvo iskustvo...

U obje trudnoce, a u ovoj ih ocekujem. Znalo mi se cesto desavati, i to tako jako da san morala cucnuti ili sjesti, a i vrisnuti ponekada. Mnoge ljude iz svog okruzenja sam stravila sa tim.

maja8
03.06.2009., 14:07
meni se dešava da me dole na momenat probode kao nožom i to traje vrlo kratko i u predjelu jajnika je ponekad oštra bol da se nesmijem zakašljati to sve kratko traje ali me je strah pa ako neko ima kakvo iskustvo sa sličnom situacijom da mi pomogne inače sam 17 tj trudnoće i da tek sad sam počela svakih pola sata hodati na wc a dosad ništa, pa se bojim da nije neka upala

Nao Noa
03.06.2009., 14:16
Cruella, hvala, malo sam se umirila.
Maja8, mene je probadanje u jajniku mučilo od tak 15tj (sad sam u 24), a tek sada je ta bol, odnosno probadanje jajnika i tog cijelog predjela, postala jača i više lokalizirana.
U svakom slučaju idem dr. jer je ovo bila baš jaka bol. nije to problem izdržati nego se odmah počinjem brinuti jel s bebom sve ok.

Mince
03.06.2009., 16:07
Pozdrav svim hrabrim buducim mama...
Neko vece sam imala malo tvrdju stolicu nego inace i malo sam se,jedno dva - tri puta malo i napela dok se nisam kutarisala :oops:
Poslije toga me tako zabolio stomak i ledja u visini bubrega ...Kao neko zatezanje ili grcenje maternice...Nije bila jaka bol za ne izdrzati ali je boljelo konstantno i dugo...Uglavnom ja sam zaspala i ujutro se probudila bez bilo kakvog bola...Posto sam krenula na posao poslije dugo vremena,jer sam bila na bolovanju,sve je bilo u redu...Vratila se kuci oko 12h i ponovo me potjeralo u wc ali ovaj put mi je bila stolica skroz tecna :oops:
I ponovo me zaboljeo stomak i ledja sve do nekada na vece...Opet jutros ustala i nista kao da nije ni boljelo (hvala Bogu)
E sada mi je cudno i zna li neko zasto me je samo poslije velike nuzde boljelo???Da li se nekome to desavalo???Zvala sam dok. i ona mi rekla da malo pazim na hranu i da pijem caj jer sam bila na kontroli prije 10 - tak dana pijem i ginipral pa misli da nije nista do bebice a ako me bude boljelo i dalje da odem na kontrolu...
Danas sam vec skroz super (hvala Bogu)...
Da li je neko imao slicnih problema???
Inace sam u 22tj trudnoce...
I da li je to zatezanje stomaka kontrakcije jer me zna nekada zategnuti ali bez bilo kakavog bola...
Ja se pravo raspisa :)

nikka
03.06.2009., 18:28
Mince pogledaj ovdje http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=36703&start=150&postdays=0&postorder=asc&highlight=

Mince
03.06.2009., 22:13
Hvala...Gledala sam tamo ali nista nema o mom problemu...Ipak hvala...
Danas mi je bolje...

Cruella
04.06.2009., 10:19
I da li je to zatezanje stomaka kontrakcije jer me zna nekada zategnuti ali bez bilo kakavog bola...
Ja se pravo raspisa :)

Po tvom opisu ovo bih rekla da su BH kontrakcije. One i ne treba ds budu bolne. Vrlo je moguce da ti probava utice na njih. Meni se to cesto desava. Mada ja i koristim utrogestan, pa sam sva napuhnuta i puna gasova, uz neregulisanu stolicu svako malo. Mada mene sve prestane boljeti kad zavrsim sa WC-om :)
Mozda ti moze pomoci, mene definitivno uvijek to regulise stolu, da svako jutro cim ustanes popijes casu vide, i onda nekih pet-sest suvih sljiva pojedes, a uvece posljednje sto popijes je kasicica susama u malo jogurta, koji prethodno odstoje pola sata. To je meni savjetovala moja doktorica
Kada budes isla kod dr obavezno joj ptijavi ta zatezanja, ona ce najbolje znati da ti kaze.

Pinky
16.04.2011., 16:09
podižem

zasad skulirana
17.04.2011., 00:49
mene ujutro kad se probudim u krevetu boli stomak (ne mogu odredit gdje tocno,kao da je cijeli stomak) ali skuzila sam da su to plinovi jer cim se par puta posteno isprrrr (toliko da probudim dragog,hi hi) odma mi prodje! :)

i sada mi se pocelo dogadjat da pri ustajanju (imalo brzem) sa kauca me probode u donjem dijelu trbuha,danas evo i kad hodam i kad se oslonim na nogu kao da 'osjecam' jajnik u vrijeme ovulacije...
kako mi dosada nije bilo apsolutno nista,racunam da je konacno u 23-24om tjednu doslo vrijeme da me pocne sve pomalo boluckat i da osjecam pritisak....

nenidane
14.08.2011., 18:11
U 20. sam tjednu. Cijelo poslijepodne me lagano probada u području lijevog jajnika (valjda?!). Kao neka pulsirajuća ubodna "bol" koja uopće nije snažna, ali je zabrinjavajuća. Na iglama sam. Kod ginekologa mogu najranije u petak ili tamo onaj tjedan. Zna li ijedna od vas trebam li se brinuti?? Hvala...

nenidane
14.08.2011., 18:17
Nadam se da je i kod mene to u pitanju!!! Neka čudna pulsirajuće-probadajuća bol me muči cilo poslijepodne :(

zasad skulirana
14.08.2011., 18:49
Ma ne brini se,posve normalno! Dok god ti bol nije ono toliko jaka da sad nemozes disat ni kretat se od bolova i uz to ne do Bog jos prokrvaris e onda bi trebala u doktora! Raste ti maternica,mora to malo zabolit...:)

nenidane
14.08.2011., 18:52
jooj hvala ti... :) i ja san odlučila mislit pozitivno <3

L&L
15.11.2011., 13:09
I ja podižem temu.

Već par dana me kičma rastura, ali danas ne prestaje niti nakon ležanja inače sam u 17 tj.

Totto
15.11.2011., 14:42
Evo me na 21+4 tt i leđa su počela plaćati danak rastućoj tibici, više ne znam kako se namjestiti dok sjedim (a sjedim 8 sati dnevno na poslu), stajanje dulje od 5 minuta isto postaje problem, do sad sam imala pravilno držanje, ali su mi leđni mišići uvijek bili slaba i bolna strana. Jedva čekam doći doma i leći :-)

pujica
15.11.2011., 22:24
mene leđa bole dok ležim pa mi spavanje postaje polako noćna mora, nikako da se namjestim ni s banana jastukom ni bez njega (inace uvijek spavam na trbuhu) ali zato mogu hodat toliko da imam filing da bi mogla svaki dan pjeske na sljeme i natrag i bas mi pase hodanje

astral
21.11.2011., 19:09
u zadnje vrijeme stalno osjećam pritisak u donjem djelu trbuha i to skoro pa cijeli dan, pogotovo ako nešto "prčkam" po kući ali me gin danas utješio objašnjenjem da se to samo ligamenti i maternica rastežu ( " to je sad taj period").
ali znam da me je i u prošloj trudnoći mučio isti problem koji je kasnije postao problem pluća su mi u grlu, ne mogu uhvatiti zrak itd...ah te slatke boljke...

L&L
22.11.2011., 10:17
Ne kažu da u svakoj daljnjoj trudnoći ranije sve nastupa, pa čak i bolovi, ipak nam je trbuh i prije počeo rasti

nataša
24.09.2012., 00:40
da podignem....
ja sam ušla u 17. tjedan i povremeno osjetim da mi je trbuh tvrd, pretpostavljam da su to BH kontrakcije. ništa me ne boli, samo nelagoda..
pa bih molila da nastavite o tome s vašim iskustvima :)

avian
24.09.2012., 19:19
Evo i ja ću se priključiti sa svojim brigama.
14 tt, prva trudnoća, i osim što povremeno imam grčeve slične menstrualnima, zadnja dva dana me boli pupak. Točnije desni rub pupka. Bol slična grčevima, boli i na dodir.
I donja leđa me rasturaju...
Pregled imam zakazan za dva tjedna, pa ne znam dal da se javim doktoru i prije...

donna
25.09.2012., 16:47
16 tt ponekad me reže dolje kao jajnici,neznam valjda je normalno..često idem mokriti baš imam pritisak malo malo za wc.išijas me kida.a glavaobolje su sada rijeđe ali recimo jučer je bilo katastrofa

Bubilo Bubich
02.01.2013., 01:46
Pročitala sam ovu i još par tema, ali ipak pišem da me utješite :).
Osim par postova na početku ove teme, nisam naišla da netko piše o tegobama sličnima mojima, pa samo da mi netko kaže da ne brinem :).

Druga trudnoća, 22. tjedan i unazad 2 tjedna me boli "dolje" - ne znam kako bih to uopće opisala, doslovce mi je najtočnije kad kažem, oprostite na izrazu, da me "boli vagina" :). Nekako dolazi odostraga, od guze, ali ispod trtice - pokušavam skužiti je li to trtična kost za što sam našla tekstove da je normalno da boli u trudnoći, ali opet nisam sigurna je li to to. Bol mi je najsličnija onome kad krenu trudovi, pa pritisak odostraga/odozgo kao da ćeš "kakati". Najviše me boli kad čučnem i raširim noge u čučnju - u tom položaju uopće ne mogu biti niti sekunde, nego odmah kleknem ili sjednem na pod. (A to je položaj koji često prakticiraš s dvoipogodišnjim djetetom :)). Uglavnom se pojačava nakon hodanja, ali ne nekog predugog - do trgovine i natrag. Vjerojatno ima veze i to što i preko nekoliko puta u danu dignem/prenesem malog - teško za izbjeći kad smo skoro cijeli dan sami.

U prvoj trudnoći me uglavnom "bolilo sprijeda" - trbuh, zdjelica, prepone, pa mi je sad ovo čudno. Je li to spada u "normalne prilagodbe tijela i tegobe u trudnoći" i da ne brinem? Na pregled idem za 2 tjedna.

venddy
02.01.2013., 14:28
bubilo ne znam bas hocu li ti pomoci i utjesiti te, al slicnu bol i ja osjetim, ne bas tako ucestalo kao ti ali vise puta do sada sam je i ja osjetila. ne traje dugo, brzo me prode, ali zna mi se desit.
mene inace cijelu trudnocu prate raznorazni bolovi, neugode, rezanja i sl, nista od toga konstantno al uvijek nesto. kako je do sada na pregledima uglavnom sve ok, sve sam pripisala trudnoci, rastezanju, sirenju a vjerujem da i to sto prilicno nisko nosim utjece na sve ovo.
sad sam 32+2 i popijem po preporuci dr povremeno normabel od 2 mg za opustanje misica.
vjerujem da je i kod tebe sve to car trudnoce, ali isto napomeni dr kad budes na pregledu a mozda bi, znam da ti je to tesko izvedivo, trebala malo prorijedit podizanje svog dvogodisnjaka.
ipak si usla u 6. mj trudnoce a tezina dvogodisnjaka nije bas zanemariva za podizanje

mimi 25
03.01.2013., 15:23
I ja sam jos malo u drugom tromjesjecju i ovaj put imam bolove koji su me inace zadesili tek pred kraj.
Bole me prepone vec dosta dugo, pogotovo na desnoj strani. I to najvise ujutro ili ako sam duze u nekom sjedecem ili lezecem polozaju. Onda hodam kao patkica neko vrijeme.
Ledja, i gore i dolje.
Kontrakcije sam isto dosta ranije pocela osjecati, ali od kad pijem donat i mg je puno bolje.
Zgaravica, iako je trbuh dosta nisko.
Doktor mi je rekao da je normalno da se trudnicke tegobe javljaju ranije kod drugorotki, a pogotovo kod trecerotki i ako su trudnoce blizu.

Bubilo Bubich, mislim da bis trebala izbjegavati duboki cucanj, pogotovo ako osjecas takve bolove.
Meni su duboki cucnjevi pomogli brzem otvaranju kada je doslo vrijeme poroda. ( to sam ja sama zakljucila jer stvarno nisam imala nikakvih problema s otvaranjem, a i prvi i drugi put sam radila duboke cucnjeve par puta kroz dan).
A sto se tice dizanja klinaca, razumijem te, tako i ja, ne mogu to uvijek izbjeci pa moram. Iako me sada nekako manje strah ih dizati nego na samom pocetku trudnoce, ona prva tri mjeseca.

Bubilo Bubich
03.01.2013., 23:22
Hvala vam cure! Vidiš, meni ga u početku nije bio bad dizati, ali sad kako mi je trbuh veći i pojavili su se ti bolovi mi je to sve nezgodnije. A taj čučeći položaj napravim gomilu puta u danu - kad ide na tutu, pa igra s njim, pa kad hoće da ga dignem - čučnem da mu objasnim da ne mogu... i tako. Ali zadnja 2 dana sam se jako trudila da ga uopće ne dižem, i da odmah kleknem ili sjednem na pod kad se spuštam do njega (dobro da nismo bili u dućanu da moram čučnuti do njega da se dogovorimo oko nečega što bi baš sad htio :)). I stvarno se manje javlja ta bol, ako sam jednom ili dva puta čučnula odmah sam ju osjetila, pa od sad to izbjegavam totalno. A to možda znači i ne ići više s njima sama van i dovoditi se u situacije da mu moram nešto reći u lice kad me ne sluša :).

Smajlich
08.01.2013., 16:57
U 15-om sam tjednu trudnoće, a prije nekoliko dana odjednom me presjekla oštra bol u trbuhu, pola sata se uopće nisam mogla pomaknuti. nakon toga me uz lagane kontrakcije bolilo još oko sat i pol, a nakon toga me bolilo cijeli idući dan, ali na dodir i dok bi hodala, kao da me bole trbušni mišići. Naravno, odmah sam otišla u ginekologa, svi nalazi uredni, kontrakcije se ne vide, preporučeno mi je mirovanje od nekoliko dana. Je li neka od vas imala slično iskustvo? Zabrinuta sam!

nataša
08.01.2013., 21:33
U 15-om sam tjednu trudnoće, a prije nekoliko dana odjednom me presjekla oštra bol u trbuhu, pola sata se uopće nisam mogla pomaknuti. nakon toga me uz lagane kontrakcije bolilo još oko sat i pol, a nakon toga me bolilo cijeli idući dan, ali na dodir i dok bi hodala, kao da me bole trbušni mišići. Naravno, odmah sam otišla u ginekologa, svi nalazi uredni, kontrakcije se ne vide, preporučeno mi je mirovanje od nekoliko dana. Je li neka od vas imala slično iskustvo? Zabrinuta sam!

oštra bol u trudnoći često se pripisuje rastezanju okruglog ligamenta na trbuhu, proguglaj malo o tome. Ja sam znala imat strašnu bol pri naglom pokretu, kihanju i sl. I to je normalno! Najvažnije ti je da si pregledana i da je sve ok. Odmiruj malo. Imam prijateljicu koju od početka skroz nešto žiga, to mi bilo neobično u, jer kod mene nije slučaj, ali ona se na to sasvim navikla.
Važno je da ti je dr rekao da je sve ok!:yes:

Smajlich
09.01.2013., 16:50
Hvala ti, Nataša. Ma uspaničila sam se više nego je potrebno, jer eto u prvoj trudnoći apsolutno nikakvih bolova nisam imala do pred sam porođaj, pa me ovo isprepadalo.

katrin23
10.01.2013., 16:16
Eto mene na punih 18 tjedana. Bol u kralježnici više ni ne komentiram jer mi je postala normalna. E sad jajnici me ono pikaju ko u ovulaciji već duže od tjedan dana pa sam se i na taj dio navikla. Novost je bol u trbuhu, ispod pupka, ono kao da sam napravila previše trbušnjaka ili iz nekog razloga isteknula mišiće. Kontrola mi je u ponedjeljak, ne dižem paniku obzirom da mi je ovaj put stvarno sve uredno ali ipak me sve to malo brine?? I da trbuh mi je već sad veliki, u prvoj trudnoći je takav bio sa šest mjeseci.

Ayan
10.01.2013., 16:21
sve ti je to normalno. i bolovi u leđima, i kukovima, i sa strane trbuha, i u preponama itd. beba raste, radi si mjesta, ti se rastežeš. :-)
meni je sad pred kraj aktualna bol u zdjelici, imam osjećaj da će mi se sve dolje raspasti. :mrgreen:

Trina
13.01.2013., 00:26
Ja sam se u zadnjoj trudnoći doslovno raspadala. Sve me bolilo, imala sam osjećaj da će beba samo ispasti iz mene. grozno sam se osjećala, ko nekakva bakica koja je trudna pa sam mora pridržavati kosti da ne ode sve u pm. Ali eto, meni je to bila četvrta trudnoća, imala sam ogroman trbuh a imam 50 kila skupa s krevetom, pa nekako ima logike da boli. Stalno sam išla kod gin da provjeri stanje, svaki put je bilo sve ok. Bilo je do kraja. A kad sam rodila, osjećala sam se ko da sam kamion izbacila iz sebe, kao da sam se riješila tereta od ca tone ipo. Super osjećaj

antesa
14.01.2013., 15:24
Evo i nas,pozdrav svim mamama i njihovim bebicama!!!!! Nama je ovo prva trudnoća,u srijedu toćno 18tt,IVF postupkom ćekamo jednojajćane blizance,cure će bit tako kaže ginićka!!!!
Što se tegoba tiće,sve ih imamo jako slićne i ako meni kažu da se nemogu usporedit sa trudnoćom koje nosi jedno dijete,kod mene je sve duplo,mućnine su trajale 0-24 sa povraćanjem,sad povraćamo samo prije spavanja!!!!
Trbuh zaboli kao da ću dobit M,i taj tren mislim da će sve ispast iz mene to traje nekoliko minuta,bol se širi zdjelicom kroz bedrenu kost pa do koljena,tako nekoliko puta u danu,sutra dan najćešće su bolovi kao kad su upaljeni trbušni mišići,tu bol osjetim naravno prilikom naprezanja tih mišića (kihanje,kašljanje,ustajanje itd,) nisam uzimala normabel,al znala sam si ugrijat termofor i prisloniti ga uz trbuh ili toplim tušem opustit mišiće i bol prođe!!!!
Sad kad sam proćitala vaše postove lakše mi je,jer trudnoća ipak drugo stanje!!!!! ako netko od vas misli da nešt kod nas nije Ok,bila bih mu zahvana da mi odgovori na post,hvala curke lijep pozdrav......

katrin23
15.01.2013., 13:34
Ja sam jučer bila na kontroli sa 18+4 tjedna, i doc je manje više potvrdila sve ove bolove kao "normalne". Kaže da to što ja mislim da me bole jajnici u biti ne mora biti baš bol u jajnicima, već bol od rastezanja. Međutim obzirom da sam se u prvoj trudnoći dosta rano otvorila i završila u bolnici opet sam kao mjeru opreza dobila duphastone i magnezij (da spriječimo eventualne kontrakcije)

Platica
28.03.2013., 16:26
Pozdrav trudnicama i mamama :)
Evo da i ja svoje boljke podijelim s vama, u 27 tjednu sam i leđa me bole za poludit, bebac se namjerio na lijevu stranu rebara i upire samo tako. Bol me budi i dok spavam, sjedit postaje nemoguca misija i jos najbolje je dok hodam. Razumijem da se sve rasteže, omekšava, tiba je sve teža, ali ipak znaci mi malo se ovako "izjadat" vama koje manje- vise prolazimo slične boljke...
Dr. mi je cak rekao da mogu Brufen popit sto nisam, istrpit cu i nadati se da ce moja hiperaktivna bebana otici u neki položaj koji neće bit tako bolan...

kroki
28.03.2013., 20:11
platica, moja se nekada toliko odupire pod desnim rebrom da mi se cijeli trbuh izboci i bude mi filing kao da cu prsnuti :/

inace, ja sam u 26tt i boli me vagina i cervix. sorry, prva mi je trudnoca i ne znam bolje objasniti :(
dok je na zadnjem pregledu rekao da sam mrvu otvorena (ulozena clanak, mekan cerviks)

cim se krecem ili sjedim, boli, pritisak, grc, napeto... bas fuj filing...

nanimira
20.05.2013., 21:40
Mene isto boli vagina, izvana, iznutra, baš ono kao da sam se udarila:zbunj:..danas posebno..a cijelo vrijeme ležim i mirujem, gotovo 90% zadnja 2 tjedna. Uopće ne znam što bi to moglo biti... imate vi ideju? Idem u srijedu na pregled pa ću vam javiti što je,al ako netko ima da me smiri,puno bi mi značilo...ionako sam sva kmezava jer imam drugih problema :(

katrin23
20.05.2013., 22:43
Ninimora I Kod mene ista star, boli vagina ko da me netko isprebijao, bole I prepone uz to, I nema veze dal mirujem ili ne, jednostavno ima Dana kad bolovi rasturaju a onda opet miruju. Doc kaze da je to normalno, posebno u 2goj trudnoci. Bolove nismo p7ovezali sa otvaranjem, ja Sam na 2 prsta vec 6 tjedana.

nanimira
20.05.2013., 23:08
Uf, hvala ti :) ja sam sada ušla u 16tt polako, i osjećam da me pritišće i zdjelica i donji dio leđa,ali me to ne zabrinjava, raste beba. čak ni probadanje ni pikanje...samo ti mutavi čudni "udarci". I da, isto mi nije povezano s mirovanjem, ni curkanje smeđeg iscjetka koji je još uvijek tu, i javi se kad god zaželi, nevezano uz ležanje ili samo šetanje do wc-a.

twin
20.05.2013., 23:33
Ja sam u ovoj (drugoj) trudnoci prava baba. Bole me prepone, zdjelica, kraljesnica, povremeno imam isijas.... Koooma!! Muz ne vjeruje u mene. U prvoj sam letila do zadnjeg trena, sad znam popodne klonuti, dizem se tak da se koturam po kaucu. Jos mi je trbuh kilometarski, a mala radi valove koji izgledaju kao da ce izaci taj tren :)
Jos 6-7 tjedana, valjda cu izdrzati

Sent from my iPad using Tapatalk HD

nanimira
22.05.2013., 17:16
Ja sam danas prokrvarila, al sam imala zakazan termin...ugl. sve je super, a ti bolovi u vagini su meni bili pritisak maternice koja se širi i raste i pravi mjesta gdje stigne. Doduše,mogu biti i znakovi otvaranja,čak i neke ozljede itd. ali eto,kod mene nisu. Rekla mi dok. ako bi me stalno boljelo i ako bi se bol pojačavala da dođem na pregled - pa i vama sugeriram isto.

lulu-mama
22.05.2013., 18:16
Ja sam danas prokrvarila, al sam imala zakazan termin...ugl. sve je super,
:-o
Pa od kud krvarenje?
Sva sreca pa je sve OK. Zar je povremeno krvarenje normalno? Meni se uvijek cinilo da je to povezano s necim "patoloskim"-pa treba na mirovanje.

nanimira
22.05.2013., 19:52
Hej, pisala sam na temi paraovularni hematom...od tud krvarenje, samo je bio jako mali, i iza/ispod bebe pa se nije vidio, sve dok zbog posla nisam morala otputovati,pa sam opet prokrvarila,pa su ga tek onda našli...sad se čistim i trudnoća, unatoč tome,jako lijepo napreduje.

nanimira
22.05.2013., 19:59
Hej, pisala sam na temi paraovularni hematom...od tud krvarenje, samo je bio jako mali, i iza/ispod bebe pa se nije vidio, sve dok zbog posla nisam morala otputovati,pa sam opet prokrvarila,pa su ga tek onda našli...sad se čistim i trudnoća, unatoč tome,jako lijepo napreduje.

nanimira
29.05.2013., 18:38
Koliko su normalne temperature kroz trudnoću od nekih 37,1-37,5-znam da su normalne za I tr. al baš sad da me deru u II.? Iako još nisam duboko u II al zadnja 2 dana sam koma...

nanimira
10.06.2013., 12:41
Moja nova iskustva....prosječno svaka 4 dana bolovi u abdomenu, rezanje,pikanje, širi se u vanjske ligamente,prepone i osjećaj tupe boli u rodnici...onda 1 dan menstruacijske boli i blagim pečenjem u donjem dijelu leđa i temperatura oko 37.2-5. Sve skupa traje do 3 dana. U tom periodu mi padne i imunitet pa mi oteknu desni, padne mi i apetit i osjećam se užasno... počela sam voditi dnevnik "bola" jer sam se bojala da nije povezano s krvarenjem i sl., ali nije, baš je u krasnim pravilnim vremenskim intervalima :) :sherlock:

Kak ste vi?

kroki
11.06.2013., 12:27
evo da vam se ja malo potuzim
danas mi je 37tt , a osjecam se kao da sam natrag u groznom prvom tromjesjecju :roll:

umor neopisivi - evo digla sam se u 9, a sad razmisljam o novom posjetu krevetu na sat,dva. tako vec 2, 3 dana. nemrem si pomoci, oci mi se sklapaju :roll:
probadanje 'unutra' negdje, onako tupo i naglo
stalno neke kontrakcije
naotekle su mi noge i ruke - nista strasno, ali skinula sam prsten s ruke
nemrem disati
zgaravica
promjene raspolozenja

eto.
i nije mi sada lakse kada sam se pojadala. ali vidim da stvarno imam puno razloga za vratiti se u krevet ;-)

nanimira
12.06.2013., 18:48
evo da vam se ja malo potuzim
danas mi je 37tt , a osjecam se kao da sam natrag u groznom prvom tromjesjecju :roll:

umor neopisivi - evo digla sam se u 9, a sad razmisljam o novom posjetu krevetu na sat,dva. tako vec 2, 3 dana. nemrem si pomoci, oci mi se sklapaju :roll:
probadanje 'unutra' negdje, onako tupo i naglo
stalno neke kontrakcije
naotekle su mi noge i ruke - nista strasno, ali skinula sam prsten s ruke
nemrem disati
zgaravica
promjene raspolozenja

eto.
i nije mi sada lakse kada sam se pojadala. ali vidim da stvarno imam puno razloga za vratiti se u krevet ;-)

Joj, i ja bi na tvom mjestu spavala, odi spat i čekaj porod fino, pa buš budna kad beba dođe :klap:

saf
12.06.2013., 22:42
Kroki ja sam isto 37tt, al nemogu spavat jer me kukovi počnu boliti za pop....svaki put kad se okrećem se probudim, a onda moram na wc i tak ak uspijem odspavat 6h dobro je. A i kad se ustanem kuglam se po kauču :drama: tak da spavaj kad već možeš, ja bi na tvom mjestu

nanimira
13.06.2013., 16:41
Jeli moguće da u 19tt već osjećam neke kontrakcije?

Patik_moj <3
13.06.2013., 19:34
Draga nanimira, vidim da ti nitko nije pisao, nisam ni ja bas kompetentna za dati neki savjet, ali mislim svakako da se kontrakcije mogu javljati. Kao prvo, lazne, kao drugo, nazalost i prave...Kako se osjecas kad imas te kontrakcije? Da li prestaju kad se smiris ili ne? Ako ne, mozda najbolje da odes na hitnu...da li imas osjecaj da se javljajuu u pravilnim razmacima? Uzimas magnezij mozda?I ako ne, ja bih svakako posjetila lijecnika, ako se osjecas cudno i imas osjecaj da nesto nije uredu. Nadam se ipak da je samo rast maternice i da si beba pravi mjesta.
I sama sam nekad zbunjena tim zatezanjem u trbuhu, i bolovima u ledjima. U prvoj trudnoci kad su me ledja pocela bolliti sam i prokrvarila i zavrsila u hitnoj, ali je to bilo zbog preforsiranosti i stresa na poslu. Pa od tad pusem i na hladno i svega se bojim! Pusa i sretno!

nanimira
13.06.2013., 21:02
Draga nanimira, vidim da ti nitko nije pisao, nisam ni ja bas kompetentna za dati neki savjet, ali mislim svakako da se kontrakcije mogu javljati. Kao prvo, lazne, kao drugo, nazalost i prave...Kako se osjecas kad imas te kontrakcije? Da li prestaju kad se smiris ili ne? Ako ne, mozda najbolje da odes na hitnu...da li imas osjecaj da se javljajuu u pravilnim razmacima? Uzimas magnezij mozda?I ako ne, ja bih svakako posjetila lijecnika, ako se osjecas cudno i imas osjecaj da nesto nije uredu. Nadam se ipak da je samo rast maternice i da si beba pravi mjesta.
I sama sam nekad zbunjena tim zatezanjem u trbuhu, i bolovima u ledjima. U prvoj trudnoci kad su me ledja pocela bolliti sam i prokrvarila i zavrsila u hitnoj, ali je to bilo zbog preforsiranosti i stresa na poslu. Pa od tad pusem i na hladno i svega se bojim! Pusa i sretno!

Hvala na ovako opširnom odgovoru :)

Naime, ja ni ne znam kako se kontrakcije osjećaju,ali mi se ovaj osjećaj ponavlja zadnjih 5 dana, podsjeća me na grčeve u trbuhu i kao da će me potjerat na wc i to onak proljevasto,ali me ne potjera. Nema pritiska na debelo crijevo.(oprostite na zornom objašnjenju :oops:) Grčevi nisu bolni nego više "žare" unutra...donji dio leđa me boli od kad sam ostala trudna tak da mi je teško povezati s tim...a bolovi se sele,od recimo visine želuca prema dolje, pa se dolje (kod maternice) malo zadrže i prođu. Pipala sam trbuh ali je stalno nekako tvrd, i napuhnut od samog početka T. tako da se i meni čini da je to se stvar namještanja bebe i rastezanje maternice. Prilično ju već i osjećam, svako malo mi se javi pa se ne brinem koliko bih inače. E i da, zadnjih 10 dana kronična žgaravica, tak da se meni čini da je to sve povezano s probavom a ne toliko s kontrakcijama.

Pijem magnezij, 300mg dnevno, i Donat i voća i povrća dosta jedem (to je skoro sve što i jedem jer mi je apetit slab),još uvijek trošim Duphaston 3x1 pa su možda ti grčevi povezani i s tim. A sami grčevi nisu pravilni, onako dođu pa prođu, svega 3-4 puta dnevno pa me zato zanimalo mogu li možda kontrakcije osjećati već sad.

Draga patik, ja sam ti isto koma sa strahovima, za sve zovem doktoricu, dok čitam da je trudnoća prirodno stanje i vidim sebe kako se nosim s tim, dođe mi da plačem..:love:

saf
14.06.2013., 16:46

U ovoj trudnoći tek sa 36tj. sam počela osjećati stezanja, ali u prvoj me ulovilo sa 20tj. i trajalo je 2 dana i isto sam se uspaničarila, ali prošlo je kako je i došlo. Vidim da si napisala da piješ Mg. ja sam ga morala prestati piti jer mi je probava bila užas, a i bez njega idem na wc i previše :oops: a i prenatal sam morala prestati pit jer mi je izazivao grčeve.

nanimira
14.06.2013., 16:50
Meni je endokrinolog danas rekao da ne uzimam prenatal vitamine koji sadrže jod jer pijem Euthyrox, nadraži želudac, stvara grčeve u trbuhu i tjera na wc. Sad ne znam više koje da pijem, mislim da skoro svi imaju...bila sam uvjerena da je to zbog željeza. Dakle, Euthyrox i prenatal vitamini s jodom su loša kombinacija za "hipo-ekipu" :)

nanimira
14.06.2013., 16:52
U ovoj trudnoći tek sa 36tj. sam počela osjećati stezanja, ali u prvoj me ulovilo sa 20tj. i trajalo je 2 dana i isto sam se uspaničarila, ali prošlo je kako je i došlo. Vidim da si napisala da piješ Mg. ja sam ga morala prestati piti jer mi je probava bila užas, a i bez njega idem na wc i previše :oops: a i prenatal sam morala prestati pit jer mi je izazivao grčeve.

Još te htjedoh priupitati-jesi pila Mg obični ili Donat Mg? Mene Donat tako fino potjera,ali sam u zadnje vrijeme možda pretjerala zbog žgaravice,uff.

saf
15.06.2013., 09:35
Pila sam baš šumeći Mg, a Donat samo kad bi imala žgaravicu. Sad ne pijem ništa od toga. Kad me žgaravica ulovi,a dođe brzinom munje i ničim izazvana pijem mineralnu.

nanimira
15.06.2013., 10:09
E da,kažu da je suha korica kruha dobra, samo polako žvakati i progutati. Meni je par puta pomoglo,ali ne sad u T. nego za vrijeme mamurluka prije prije,davnooo...8-)

nataša
15.06.2013., 14:49

ja sam ih počela osjećat u 17. tjednu, intenzivne! sve je prošlo ok, ali sam pila 2 magnezija dnevno, ujutro i naveče

kroki
18.06.2013., 14:28
Kroki ja sam isto 37tt, al nemogu spavat jer me kukovi počnu boliti za pop....svaki put kad se okrećem se probudim, a onda moram na wc i tak ak uspijem odspavat 6h dobro je. A i kad se ustanem kuglam se po kauču :drama: tak da spavaj kad već možeš, ja bi na tvom mjestu

mene spasava jastuk za dojenje koji namjestam kak mi pase :klap:
al da, stalno dizanje na wc :-x i to kotrljanje je fakat ponizavajuce :mrgreen:

nanimira
18.06.2013., 15:37
ja sam ih počela osjećat u 17. tjednu, intenzivne! sve je prošlo ok, ali sam pila 2 magnezija dnevno, ujutro i naveče

A magnezij od koliko mg? I jeli to išlo s preporukom liječnika ili si na svoju ruku uzela? Može li Mg naškoditi ako se uzima recimo 2x300mg dnevno?

nanimira
18.06.2013., 23:57
Ima itko problema s napuhnutim i tvrdim trbuhom?Koliko je to normalno u II tr.? Mislim, trudnički trbuh je tvrđi i kao napuhnut, ali koliko je normalan osjećaj da će se "razletit" ako recimo popijem još čašu vode? :)

sunčica vk
22.06.2013., 10:35
Ima itko problema s napuhnutim i tvrdim trbuhom?Koliko je to normalno u II tr.? Mislim, trudnički trbuh je tvrđi i kao napuhnut, ali koliko je normalan osjećaj da će se "razletit" ako recimo popijem još čašu vode? :)

Ja sam trudna 16 + 3 i ujutro mi stomak izgled kao da nisam trudna, mekan je i podosta ravan, malllooooo se vidi iznad pubične kosti da je izdignut,, a predvečer..doslovno kao što si napisala..imam osječaj da ak još' nešo stavim u sebe da će se raspuknuti!!!! bude ogroman :). Ja isto pijem duphaston nanimira i imam proljevastu stolicu i to me zna uhvatiti i nekoliko puta dnevno...iako znam da trudnice imaju problema s zatvorom. mislim da me te tablete ubijaju!!! i naravno već dva dana borim se s žgarvicom koju ne mogu smiriti!!!

nanimira
22.06.2013., 12:23
Ja sam trudna 16 + 3 i ujutro mi stomak izgled kao da nisam trudna, mekan je i podosta ravan, malllooooo se vidi iznad pubične kosti da je izdignut,, a predvečer..doslovno kao što si napisala..imam osječaj da ak još' nešo stavim u sebe da će se raspuknuti!!!! bude ogroman :). Ja isto pijem duphaston nanimira i imam proljevastu stolicu i to me zna uhvatiti i nekoliko puta dnevno...iako znam da trudnice imaju problema s zatvorom. mislim da me te tablete ubijaju!!! i naravno već dva dana borim se s žgarvicom koju ne mogu smiriti!!!

Hej
mene je dok skinula s terapije i mogu ti reći da se stanje znatno popravilo. Žgaravica je mene držala od 16-18 i to baš jako, ono što mi je pomagalo donekle su bili Donat, suha korica kruha i čaj od komorača (imaš u granulama za djecu). Za proljev sam pila mliječne derivate(jogurt,sensia,ab kultura itd).

sunčica vk
22.06.2013., 22:59
Hej
mene je dok skinula s terapije i mogu ti reći da se stanje znatno popravilo. Žgaravica je mene držala od 16-18 i to baš jako, ono što mi je pomagalo donekle su bili Donat, suha korica kruha i čaj od komorača (imaš u granulama za djecu). Za proljev sam pila mliječne derivate(jogurt,sensia,ab kultura itd).
ja se nadam da će i mene skinuti s toga u pon...ja pijem dosta mineralne....jer ju i inače volim...ali i nju kad puno pijem mislim da mi želudac ne reagira baš naj...probat ću za žgaravicu navedene trikove :)

nanimira
23.06.2013., 00:06
A čuj,nije da je meni baš prošlo, ali je bila podnošljivija pa eto. Ali ne mineralnu,nego baš donat,mineralna me samo napuhavala i tjerala na podrigivanje.

nanimira
24.06.2013., 17:45
Evo mene s naglog pregleda...uglavnom, stravični bolovi u abdomenu, oko 2cm ispod pupka, grčevi,rezanja,stezanja i nakon što sam mirovala jučer i danas ujutro,i to se uopće nije smirilo-otišla doktoru. On me ispipao po trbuhu, nabacio vaginalni i rekao da je sve OK. Rekao mi je da vjerojatno do probave i grčeva zbog istezanja, da mirujem na bokovima i ne uzemiravam se zbog toga i da jedem laganu,skoro kašastu hranu. A ja si mislim da ionak brljavim po hrani i sve mi se više manje gadi osim voća i povrća, još da to meljem u kašu :gaah:.... uglavnom, moj prag boli je jakooo visok, ali ovo su bili specijalni bolovi i pritisak u donjem dijelu trbuha,i baš sam bila uplašena jer nisu prolazili..i na kraju ništa. O pobogu... ali mi je drago da to nisu trudovi ni kontrakcije te da takve vrste bolova ne ukazuju na njih. Pa me to razveselilo jer sati i sati ovakvih bolova definitivno nisu nešto što bih izdržala sam tak smireno :mrgreen:

Apsu
10.07.2013., 13:20
U 16 sam tjednu i jučer na večer nakon laganog dizajna iz kreveta uhvatio me grč od minutu i pol unutra oko pupka,kao da mi je neka šaka stisnula nešto unutra, sjela sam na pod i počela se smijat ( inače čudno reagiram na paniku haha xD) i kako sam se smijala i micala tako je grcilo, a kad sam se smirila i počela disat lagano je nestajalo.. Šta se desilo, jesu takvi grcevi normalni?

nanimira
11.07.2013., 12:13
U 16 sam tjednu i jučer na večer nakon laganog dizajna iz kreveta uhvatio me grč od minutu i pol unutra oko pupka,kao da mi je neka šaka stisnula nešto unutra, sjela sam na pod i počela se smijat ( inače čudno reagiram na paniku haha xD) i kako sam se smijala i micala tako je grcilo, a kad sam se smirila i počela disat lagano je nestajalo.. Šta se desilo, jesu takvi grcevi normalni?

E,ja mislim da jesu :) Mene je isto jedno 2 dana za redom tako grčilo oko pupka,baš u 16Tt i kako se ne smijem kad nastupi panika već me odere napadaj :) otišla sam doktoru, rekao mi da je sve OK i da se opustim...i evo me u 22 t :)

gizolito
11.07.2013., 17:34
cure, ja bi se najrađe stukla! otišla sam na more, put prošao super. kako nam ne bi pobjegao trajekt potrčala sam punih 5 metara. sjela da dođem k sebi i kad sam se digla oštra bol na lijevoj strani kod stidnih usana. inače sam 25+3. jedva hodam i smrtno sam preplašena... jel imao tko ovakvo iskustvo? mislim si odspavati pa ako ne prođe zvat doktora :’( trbuh je dobar, nije tvrd, mali se javlja...

nanimira
11.07.2013., 22:38
Jesam ja,ali malo ranije...s tim da sam ja morala mirovati i malo sam ubrzala korak jednom prilikom i ista stvar,nagli rez i bolilo par dana i prošlo...mislim da je do tetive i prepone...inače,mene ovako kako ti opisuješ boli već 2 tjedna, nagli rezovi pri naglijim promjenama položaja ali doktorica mi je objasnila da je to do zdjelice i kukova. Sad je bolje ali leđa još bole. Gledala sam danas one trudničke pojaseve i brutalne cijene pa sam zaključila da ću radije malo vježbati da se to opet vrati u normalu. Odmori i ako se bol bude pojačavala odi svakako doktoru, ali nemoj se iznenaditi da te boli još koja 2-3 dana iza. Kao da inače istegneš neku tetivu ili preponu...Poz i nadam se da je sve OK.

gizolito
12.07.2013., 15:07
fala na riječima utjehe. na kraju sam doktora zvala koji je rekao da ako nema grčeva, sumnjivih iscjedaka ili krvi da mirujem. danas mi je bolje. lakše hodam i sve. mirujem i definitivno nema trčanja nikam ni pod kojim uvjetima :-P

nataša
12.07.2013., 22:49
A magnezij od koliko mg? I jeli to išlo s preporukom liječnika ili si na svoju ruku uzela? Može li Mg naškoditi ako se uzima recimo 2x300mg dnevno?

sorry, nisam vidila. uzela sam na svoju ruku, 2x300 mg i kad sam ošla na pregled, zbog učestalih grčeva, to mi je isto preporučila ginekologinja moja .. normalno da sam prešutila da ja već pijem. pila sam do kraja 35. tjedna

Ne može škodit, naprotiv!

lulu-mama
14.07.2013., 12:01
Meni su se danas (16tt) javili baš jaki bolovi u donjem dijelu trbuha. Prije me znalo zapeckati, probosti, ali nikad nije trajalo duže od par sekundi.
Moram priznati da nije ugodno, a i strah me.

Kako razlikovati povremenu bol i kontrakcije?
Jesu li kontrakcije normalan dio 2og tromjesečja?
Ili, koja je bol normalna a zbog koje treba ići doktoru?

nanimira
14.07.2013., 21:19
Ovak, ne znam kako općenito napisati što je normalno u trudnoći a što nije jer sam paranoja živa.

Druga stvar je što sam primjetila da jako puno žena osjeća upravo takve bolove s početkom 16TT. Mene su bolovi trgali,sve što sam mogla je ležati i odmarati. Evo sad sam 22tt i sad se kao malo smiruju ali do sad-koma. Od grčeva u trbuhu ( koji su potpuno drugačiji nego prije T. vjerojatno i zbog drugačijeg položaja crijeva, baš bolni i rezuckaju) pa ako me boli, i prdnem 8-) pa bude lakše-smirim se. Ako ne prolaze popijem neki umirujući čaj za želudac (komorač,menta,kamilica) i obično pomognu. Sljedeći bolovi su se povezali na bolove i ukočenost zdjelice koji su se širili u kukove, prepone i stidu kost (kosti) i skroz u donji dio leđa-pa nisam znala jeli to kakva upala mjehura, trudovi ili što već. To je bio osjećaj boli, zatezanja i žarenja cijeli donji dio trbuha,pa zapravo skroz do rebara što je naravno u svakom slučaju i svemu što sam pročitala upućivalo na neke gadne trudove. I naravno, panika,pa doktor pa sve OK.

I tako 2 tjedna - u međuvremenu sam počela i piškat u gaće pa sam se prepala da je plodna voda i kaj ja znam...naručila se opet kod doktorice,ova me pregledala i rekla sve OK i ništa neobično za dug period mirovanja prije toga a čak i da nisam mirovala to bi me bolilo.

A što bi napravila da me boli cijeli dan, i da je bol do sad neka neobična itd.-otišla bi opet doktoru ili na hitnu. Za to dobivaju plaće i za to su tu - da nam pomognu - i oni i zdravstvo cijelo i nek izvole raditi svoj posao.

Stoga draga lulu mama, ako te nešto boli a ne možeš razaznati što bi to moglo biti, ne smiruje se nakon što odmoriš ili ako piješ tablete ne prođe-odi doktoru.

lulu-mama
14.07.2013., 23:48
Ja se nekad zabrinem i od brige mi bolovi ne popuštaju. Čim saznam što je, zašto i da je normalno, i stres nestane.
Ne znam, meni je neugodno ići doktoru za banalne stvari (iako su mi 90% odlazaka doktoru bilo bez veze :) ).

nanimira
15.07.2013., 08:08
Ja se nekad zabrinem i od brige mi bolovi ne popuštaju. Čim saznam što je, zašto i da je normalno, i stres nestane.
Ne znam, meni je neugodno ići doktoru za banalne stvari (iako su mi 90% odlazaka doktoru bilo bez veze :) ).

Ma sigurno su banalni bolovi, i meni su u većini slučajeva,samo se treba smiriti pa vidjeti,to se slažem. :)

lulu-mama
15.07.2013., 09:23
Mooa sigurno su banalni bolovi, i meni su u većini slučajeva,samo se treba smiriti pa vidjeti,to se slažem. :)
Hvala nanimira.
Danas mi je dobro. Jučer sam popila Mg, ne znam jel mi od toga bolje ili je jednostavno danas sve ok.

gizolito
15.07.2013., 10:38
meni je kod svih ovih bolova uzrokovanih pomicanjem kostiju, premiještanjem crijeva i drugih dijelova te posebno kod bolova u donjem djelu leđa pomoglo istezanje struka - ono najosnovnije. nema nikakvog naprezanja mišiča, samo streč par puta tjedno. a isto sam mirovala, doduše prva 3 mjeseca. i naravno kad bi me dragi izmasirao, mmmmm...

nanimira
17.07.2013., 10:33
Prijavljujem prve vrtoglavice, noćne grčeve u nogama,plitak san i prve gljivice 8-)

Muma
17.07.2013., 15:11
Prijavljujem prve vrtoglavice, noćne grčeve u nogama,plitak san i prve gljivice 8-)

Ma prava si trudnica :-) :-*

nanimira
17.07.2013., 15:39
Ma prava si trudnica :-) :-*

Jesam draga Muma i svaki dan sam zahvalna za to malo čudo i jedva ju čekam :):zaljubljen:

S2000
17.07.2013., 16:15
Prijavljujem da mi je drugo tromjesecje druge trudnoce milina u odnosu na isti period prve trudnoce.

Prvi put me sve bolilo, otvarala sam se, mirovala, stalno bila u strahu, probadanjima, kontrakcijama. A sad je sve ok, tu i tamo me nesto zaboli, ja stanem, odmorim i nastavim. Psihicki sam super i nemam straha jer je na pregledu u 28.tj bilo sve super, a sljedeci pregled u 32.tjednu i vjerujem da ce sve ostati super.

Apsu
02.08.2013., 22:44
Zadnja 3 dana me probada nešto kod desnog jajnika, najčešće kad ustanem i oslonim se na desnu nogu i onda kada hodam nakon nekoliko teških koraka nestane, pa opet boli kad ustanem sa stolice ili kreveta.. bol je nešto nalik kao da mi je nekakva šaka stisnula nešto unutra.. Doktor na godišnjem, ne paničarim jer sumnjam na zatvor, s obzirom na to da sam ujutro dobro ( uspijem malo na wc-u, ali ne do kraja) , a predvečer onda počne rasturati.. Prije tjedan i pol mi se ista bol dogodila ali me brzo potjeralo na wc i od onda nije boljelo, a sada kako na wc ne mogu- boli.. Poznato možda ili da počnem paničariti? :cekam:

lulu-mama
02.08.2013., 22:48
Normalno. Ili ti je bebač nalegao na tu stranu ili ti treba donat mg :-)

Apsu
02.08.2013., 23:00
Ne pomaže mi donat mg više, ništa ne pomaže :D ni kolači, ni grožđe, ni šlag, ni breskve, ni mlijeko, ni sve skupa uz lubenicu i čokolino.. hahaha.. :-(
ma bitno da je normalno :-)

lulu-mama
02.08.2013., 23:09
Možda te boli od te kombinacije hrane :-) haha
Šalu na stranu, nemoj se naprezati. Diži se iz pozicija koje si spomenula polako,malo više više se odmaraj . Proći će za dan dva

twister
28.08.2013., 16:57
E cao svima. Sve sam procitala oko bolova u II tromjesecju, ali nisam skuzila zna li iko o cemu se radi kad su prisutna ziganja u rodici i u predjelu anusa:?: . Frka mi da se ne bi desilo nesto, kao otvaranje, jeste da sam prije 5 dana bila na pregledu, cervix 3,8 cm...ali kako je cervix dinamicna struktura, tripujem da se moze brzo promijeniti nesto.Probava je ok, zadnja 3 dana. A imala sam faze 7 dana -nista, da mi se desni dio malog stomaka znao tako napuhati da se zbog tog sav stomak deformise. Dok kaze da nije uterus da je u pitanju kolon8-). Sad isto to se javlja i sa lijeve strane...Procitah negdje neko napisao kad prdne:škartoc:da mu je lakse...i meni je...znaci sva arija se gomila i vrsi pritisak u okolna tkiva. Ostaju ti povremeni zigovi,i bol u "analno-vaginalnom" dijelu. O da, i da napomenem da me prije 2 sedmice dok ustinuo spekulumom, mislila sam ga nogom odvaliti, mater mu j. Inace pijem Mg. Dva puta dnevno, po 250. Kaze dok treba redovno da se pije bar 10 dana da bi se odrazio efekat. :neznam:. 'ajde jubac svima

mini vila
28.08.2013., 19:03
twister, osim onog što napisala: " kad su prisutna ziganja u rodici i u predjelu anusa "
da li imaš možda i neke od ovih simptoma: svrbež, krvarenje ili bar malo krvi u tragovima - na toaletnom papiru,
osjećaj pritiska u predjelu anusa, pojačano vlaženje na anusu?

ako da, onda se radi o hemoroidima (koji su unutra smješteni cca 4 cm od anusa)...
ako pak nisi sigurna - nije loše napraviti proktološki pregled (za svaki slučaj).
evo da te utješim, bila je moja kolegica, i kaže da je sam taj pregled ok, uopće ne boli,
a traje svega 7-8 minutica...ma sve ok :-) bez brige :-) pozz

twister
28.08.2013., 23:53
E hvala vilo, nije frka pregled, posumnjala sam ja i na tu varijantu, mada nemam niti jedan od tih simptoma, osim ziganja....ako se pojaca javicu se doku...ako su i hemeroidi bolje ih je na vrijeme sanirati. Ljubac:-) i :heart:

nanimira
29.08.2013., 10:01
Ne brini, ziganja u anusu su normalna, ja ih imam većinu trudnoće, rekla mi je dok. da su najvjerojatnije unutarnji hemeroidi,da nije ništa opasno i samo da pazim da imam redovitu stolicu, mekšu. Prilično su tvrdoglavi tako da ih se teško riješiti, a mene nikad nisu boljeli toliko ( osim nakon nekog naprezanja) da bi trčala doktorima i sl. a posebno ne sad u trudnoći kad se javljaju bez obzira jel ih trudnica imala prije ili ne.

mini vila
29.08.2013., 15:01
ma nema na čemu twister :-) ja volim pomoć, pogotovo ako neš dobro znam... :-)

istina nanimira... ("ziganja u anusu su normalna")...
evo meni je od 5 kolegica (koje su rodile prošle i ove godine) čak njih tri imalo hemoroide tokom trudnoće...
sjećam se da je jednoj od njih ginićka spomenula kako oko 70% trudnica dobije hemoroide, kojima pak prethodi konstipacija (zatvor).
konstipacija je naravno neugodna jer trudnica mora uložiti određeni napor prilikom pražnjenja crijeva - te na taj način i dolazi do stvaranja h. :(

a twister, drugi razlog (stvaranja h.) je maternica - koja pritišće i stišće sve te vene u našoj zdjelici...te one nateknu i šire se..

nanimira , ("Prilično su tvrdoglavi tako da ih se teško riješiti"), evo par dobronamjernih savjetića :
1) ulje od pšeničnih klica + vitamin E u tekućem obliku = zajedno pomiješati i zatim namazati to bolno područje(oko anusa) cca 3x na dan.
2) kupka u kadi (osim što opušta/smiruje, topla voda je odlična za cirkulaciju krvi!)...a kad se legne u kadu treba samo savinuti koljena = jer tako topla vodica može lakše doći do bolnog područja anusa..
3) nikako dizati bilokakve teške stvari (zbog napora), i svakako prileći/odmoriti min.2 do 3x na dan (da se smanji onaj konstantni pritisak na zdjelicu i vene).
4) šetati, i ako je to moguće izvoditi neke lagane vježbice (da se potakne cirkulacija) :-)
5) jedna znanica mi je govorila i o tome kako joj je dokt. rekao da je najbolje koristiti "obični" toaletni papir, znači onaj bez boja&mirisa...jer sve te kemikalije samo iziritiraju područje oko anusa....
pozz cure :-)

twister
30.08.2013., 14:22
:-) mozda bi trebalo istaknuti post...pa neka vide sve koje imaju problema. Meni se "anus" smirio:rock:, danas je na redu ziganje u rodnici...sijevne kao munja...o 'bem ti:gaah: Hvala vam, lijepe moje

nanimira
30.08.2013., 16:51
To te moguće i beba udari, mene moja zvizne sam tak, ali ne u rodnicu nego u neki okolni živac pa neurončeki doputuju do rodnice :) Ništa strašno, evo i sad neka zna al se više ne bojim.

Hvala na savjetima za hemeroide, inače ih nemam niti problema s zatvorom i to cijelu trudnoću :-D tako da pretpostavljam da su nastali upravo zbog pritiska. Ponekad bole i to ako idem češće od 1 na wc, al nije strašno. A od kad sam trudna idem i po 2-3 puta dnevno što je 8-)

Lamalena
31.08.2013., 00:12
Pozdrav svima! Molim vas za malu pomoc, u 22. tjednu sam i danas citav dan isjecam neku napetost u rodnici, kao da je natecena... Imam osjecaj kao nakon vaginalnog pregleda. Nema neke boli, ni ovo vjerojatno ne bih osjetila da nisam usredotocena na svako strecanje :) bebu osjetim, na proslotjednom pregledu je bilo sve u redu, osim sto doktorica nije radila vaginalni pregled pa ne znam jel vidjela dal sam otvorena... Molim vas za savjet jer sam u panici :) hvala!

twister
01.09.2013., 21:33
Cao draga, da se nisi prehladila? Pojacan iscjedak iz rodnice? Mislim da se i na abdominalnom uzv vidi stanje grlica...ali da se mjeri samo transvaginalnim tako da budes mirna. A i svi kazu da se to "otvaranje" u sustini uopste ne osjeti. Pokusaj da se malo umiris, legnes, utoplis ..

nanimira
02.09.2013., 10:42
hej,pa koliko znam osjećaj otečenosti rodnice je normalan u trudnoći, onako kao da nabubri ali to je sve zbog pojačane cirkulacije dolje pa mislim da nemaš mjesta za paniku. Sjećam se kad sam ja prvi put osjetila da je ponešto "veća" al za par sati mi se više nije činila,vjerojatno sam se navikla. Samo se opusti.

Vezano uz cervikometriju- ako ti nije radila do sad, vjerojatno ni neće jer se nakon 24tt od mijenja što je normalno i prirodno. A to ti znači da je 99% sve u redu. Ja sam se bojala jako jer mi je s 20.tt izmjereno svega 34mm, što je bilo malo ( iako u gr.normale),pa sam se naručila za drugu i pogodi- krasnih 38mm ( i to 3 tjedna nakon). Prije tjedan dana bila na pregledu, pitam dok. što sa cerviksom, kaže mi da zaboravim to,da je normalno da se on s napredovanjem trudnoće smanjuje i da oni pri vaginalnim pregledima ( bilo prstima,bilo UZVom) mogu u ranim tjednima trudnoće-do 16tt-vidjeti kako on napreduje sa zatvaranjem,omekšavanjem. U prošloj t. sam bila diletirana pa sam mislila da je taj agresivni postupak učinio to da je cerviks prirodno skraćen,ali me dok. razuvjerila i rekla da se najčešće kod žena koje su diletirane ( barem uz njezina isksutva) cerviks doslovce zabetonira u drugoj trudnoći,da nam je to priroda dala i tako. E to ti sve vrijedi u slučaju da nemaš neku drugu indikacju, poput infekcije ili drugih anomalnija cerviksa.

I da, otvaranje ne boli, a na štrecanja u rodnici se navikni, eno ima nas hrpetina koje se žalimo na to, pa je sve u najboljem redu.

:taps:

Lamalena
02.09.2013., 12:31
Hvala vam puno cure, malo mi je lakše kad ovo pročitam!
Štrecanje je recimo prestalo, još uvijek imam bh kontrakcije (uzimam magnezij), pa me bilo strah da su one prouzročile to štrecanje i otvaranje.
Vidjet ću na slijedećem pregledu šta će reć, nadam se da će biti sve ok!

Apsu
03.09.2013., 18:50
Srećom ne tiče se bebe, al da ne otvaram novu temu.. ako netko ima iskustva sa rastom umnjaka u trudnoći , počela me boljeti gornja čeljust jučer po podne, da bi cijelu noć probdjela jer me ubija meso ako legnem, a kad se dignem dobro je :roll: .. počela me boljeti i donja strana pa sam ujutro otišla zubaru koji mi je rekao da mi raste donji umnjak i da nema pomoći jer sam trudna, ne može slikati, ne može vaditi, antibiotik ne želim.. na pitanje kojim biljnim preparatom si mogu ublažiti bol slijegnuo je ramenima.. dakle, što mogu/ smijem namazati po mesu da se malo smiri? .. i jel ima itko ideju zašto me slabo boli kad sam u uspravnom, a nepodnošljivo kad sam u ležećem položaju? :unsure:

nanimira
03.09.2013., 19:39
Srećom ne tiče se bebe, al da ne otvaram novu temu.. ako netko ima iskustva sa rastom umnjaka u trudnoći , počela me boljeti gornja čeljust jučer po podne, da bi cijelu noć probdjela jer me ubija meso ako legnem, a kad se dignem dobro je :roll: .. počela me boljeti i donja strana pa sam ujutro otišla zubaru koji mi je rekao da mi raste donji umnjak i da nema pomoći jer sam trudna, ne može slikati, ne može vaditi, antibiotik ne želim.. na pitanje kojim biljnim preparatom si mogu ublažiti bol slijegnuo je ramenima.. dakle, što mogu/ smijem namazati po mesu da se malo smiri? .. i jel ima itko ideju zašto me slabo boli kad sam u uspravnom, a nepodnošljivo kad sam u ležećem položaju? :unsure:

hej,
gle, meni su se tokom trudnoće često puta upalile desni, i ovo mi je pomoglo:
http://farmex.hr/linija-aftamed/

dosta brzo smanji bol i osjetljivost,moja mama je koristila za paradontozu a sad hoće li djelovati i na rastući umnjak-fakat ne znam...al smirit će okolno meso, možda da probaš. ni jedna od nas nije imala baš afte, pa je djelovalo. pogledaj koji proizvod ti najbolje paše. drugi savjet je grgljanje kadulje u ustima i znam da vanjski topli oblozi nekim ljudima djeluju kad ih boli zub. smiješ piti paracetamol (lupocet) pa nešto kombiniraj s tim svim....

p.s. kud baš sad zub?:facepalm: tako se i meni oko upalilo i ugnojilo,samo od sebe...nikad nije do sad, nego u trudnoći...jedan dan se probudim,sva krmeljiva i gnojna, koma....i ništa, oblozi od kamilice i trpit :)
SretnO!

Apsu
03.09.2013., 20:20
Vrijedi mi probati, hvala :) .. ne znam kuda baš sada, prvo sam mislila da me boli meso kao to je normalno u trudnoći , kad ono ovaj odlučio baš sad van i to pod drugi zub, u krivo :gaah:

Lamalena
03.09.2013., 22:57
Probaj namazati Gengi gelom, imas ga u apoteci, mislim da se radi o hijaluronskoj kiselini, uglavnom, dopusten je u trudnoci. Meni je dosta smirio stvar kad su mi se upalile desni i kada je umnjak rastao i ukopao se u meso. Par puta dnevno operi zube i dobro izmasiraj meso iznad umnjaka tim gelom. Za 2-3 dana bi trebala vidjeti poboljsanje :)

nanimira
04.09.2013., 08:46
Vrijedi mi probati, hvala :) .. ne znam kuda baš sada, prvo sam mislila da me boli meso kao to je normalno u trudnoći , kad ono ovaj odlučio baš sad van i to pod drugi zub, u krivo :gaah:

Ijooooj :gaah: meni su na svu sreću narasli još prije 20, a popratne pojave su bile visoka temperatura i otečenost lica na toj strani. nadam se da nećeš tak proći,al eto da znaš ako te slučajno odere temp.da je najvjerojatnije od zuba. moj neki univerzalni lijek je sok od cikle, možda je čudotvoran samo meni,al mi do sada sve popravio-od krvne slike, do spuštanja temperature,probave.. ali taj aftamed je divan za bolove desni.

anđeo26012013
22.10.2013., 22:20
14+5 sam,imam nekakav pritisak na trbuh,čudno se osječam...koliko je to normalno??

sarasvati
06.11.2013., 18:36
anđeo, normalni su pritisci u trbuhu, maternica se širi, mišići i ligamenti.

anđeo26012013
06.11.2013., 18:59
hvala,već je prošlo 2tj i ok je sada,navodno veli dr da je maternica izlazila iz zdjelične kosti u trbušnu šupljinu,ako sam je dobro shvatila,da me je to boljelo....ma u prošloj me nije niš boljelo pa sam sad iznenađena

sarasvati
06.11.2013., 20:51
Ja sam tek danas uočila ovu temu, i to nakon što sam vidjela da postoje bolovi u trećem tromjesečju. U kojem ja nisam :)

Drago mi je da je gotovo.

Least123
19.12.2013., 15:51
Pozz cure, sad sam 13 tt i koji dan. Prije 2 tjedna su počeli bolovi u jednoj točki u leđima u području rebra, koji se sada šire po cijeloj desnoj strani. Ali me u zadnja 2 dana na dodir boli i želudac, onako između prsa, malo niže...
iskustva??