PDA

Pogledaj cijelu verziju : puca mi koža na prstima, hitno pomoč

ninolina32
24.09.2008., 20:19
Hitno molim pomoč! Prije godinu dana mi je počela pucati koža na prstima lijeve ruke (samo ta ruka!), i do danas mi nije prošlo. Bila sam na svim mogučim alergo testovima ali niti jedan nije pokazao nekakv konkretan odgovor. Probala sam sve moguče kreme koje postoje, i na recept i bez recepta i da ne spominjem koliko novaca uzalud potrošeno, što na kreme što na privatne testove jer u našim bolnicama dok me naruče- "otpast če mi ruka"! Uglavnom, da ne duljim, ne prolazi nikako i samo ide na gore. Trenutno mi je ruka u takvoj fazi da ju nemogu staviti pod vodu jer me strašno peče i imam krvave rane koje nimalo ne zacijeljuju nego se samo pogoršavaju i šire a u zadnjih par dana sam primjetila i sitne prištiče zbog kojih se stalno češem i onda napravim još gore. mali prst nemogu ni saviti zbog tih ranica.... No, probala bi nekakvu kremu ili bilo šta na prirodnoj bazi da probam i sa tim i zato vas molim da ako netko nešto zna... :cry:

jadro
24.09.2008., 20:53
nemam pojma jesi li probala kremu "Beloderm" tj.tako nekako. Ja sam (doduse davno) imala slicne probleme (iako mi se cini ipak puuuuno manje nego ti), i nakon nje mi je proslo. Najgore mi je bilo pranje sudja, i ta topla voda. Ne znam, ovo nije prirodno, i vjerojatno si probala barem nesto slicno...eto samo ti zelim da sto prije rjesis :) to da ne zavrsis u zavojima (a znam i jednu takvu)

kahna
24.09.2008., 23:16
Sestrična mi je imala isti problem, ali na obje ruke :(
Čak su joj i nokti bili skroz deformirani i oštečeni.
Problem je riješila i Ivanić Gradu u Naftalanu s jednom predivnom doktoricom.
Ona je navodno bila/još uvijek je alergična na kovanice (trgovac je).
Probaj njih kontaktirati.
Želim ti puno sreće da to riješiš i mogu ti detaljnije pitati nju ako će trebati.
:love: i hrabro.

E da, jedina krema koja joj je do Naftalana bila podnošljiva na rukama je Nevenova.
Probaj i s kantarjanovim uljem - ono isto smiruje kožu.

ninolina32
24.09.2008., 23:38
Ajme jadro molim te nemoj me srašiti sa tim zavojima, brrrr.... sva sam se naježila!!! Ali probala sam i tu beloderm kremu i nije mi ništa pomogla. Ali hvala na savjetu! Kahna, hvala i tebi ali daj malo pitaj sestričnu ako ti nije problem kako je ona to riješila i šta je upotrebljavala, i šta je točno naftalan- jeli to neka poliklinika... sorry na neznanju ali baš mi nije poznato. Ajme pomagajte jer nemogu više. Evo sada dok ovo pišem- sa desnom normalno stiščem tipke po tastaturi a u lijevoj imam čačkalicu i sa njom stiščem jer me jaaaaakoooo boli, nemogu ništa tanut sa ovim prstima.... HVALA

kahna
25.09.2008., 00:32
Sad tek vidim da si iz Rijeke.
Evo ovdje link pa pogledaj.
Naftalan (http://www.naftalan.hr/)
A sutra zvrcnem sestričnu pa ju pitam za detalje.

gitulja
25.09.2008., 10:50
ja imam isti problem već godinama. i to samo palac i kažiprst desne ruke.
do sada nisam našala ništa što pomaže na duže vrijeme. počne čim malo zahladi i u proljeće se smiri.
sad koristim kantariol jer se raspucalo do krvi i sve ispod nokta. puno je bolje, čak se rana zatvorila i koža je postala glatka. probaj možda i tebi pomogne.

štrigica
25.09.2008., 11:06
moja prijateljica ima taj problem na lijevoj ruci.. koža joj dosta loše izgleda - crvena, isperutana, presuha...
nosi bijelu tanku pamučnu rukavicu a maže se uljem badema, maslinovo čisto i kantarion...
našla je neku kozmetiku na bazi maslinovog ulja u proizvodnji neke dvije sestre mislim iz Solina - imaju sve od sapuna, kupke, krema itd... to joj je za početak dosta pomoglo kako će bit ubuduće vidit ćemo...

isto radi s novcem puno :?

ninolina32
25.09.2008., 11:08
a dali se taj kantariol može kupiti u bilo kojoj ljekarni ili...? meni se uopće ne smiruje već godinu dana i samo ide na gore. imam flastere na svih 5 prstiju i to izgleda prestrašno... MM me čak zafrkava da mi ti flasteri dobro stoje i da će ljudi misliti da sam odbojkašica jer one imaju prste zalijepljene... :lol:

štrigica
25.09.2008., 11:13
to ti je ulje gospine trave... radi se od maslinovog ulja u koje se stavi gospina trava, poklopi se i to mora odležati 40 dana - pravi se ljeti..

mislim da bi većina ljekarni to morala imati, biljne ljekarne obavezno jer je to ulje odličan lijek za sve kožne probleme (opekotine, rane, ožiljci itd) i divotica za probleme s hemoroidima...

ssss
25.09.2008., 13:36
Ja sam nekad koristila razne afloderme, beloderme... ali sad sam uzela (zbog problema na rukama koji je bio prisutan više od 2mj uz mala poboljšanja s drugim kremama ) ŽUTU KREMU (http://www.radovanpetrovic.com/index.php?page=proizvodi_kreme) i nisam mogla vjerovati nakon tjedan dana :naklon:
Svakako preporučam :*

ninolina32
25.09.2008., 13:51
a dali se ta žuta krema može kupiti u ljekarni? ajme sve ču probati samo da konačno prođe. baš vam hvala!

ssss
25.09.2008., 14:03
a dali se ta žuta krema može kupiti u ljekarni? ajme sve ču probati samo da konačno prođe. baš vam hvala!
Ma naravno valjda je svaka ima i nije skupa nekih 35 kn a meni vrijedi i da ima nulu iza. i još je imam jer se ni ne sjetim naveče namazat(večinom sam samo i naveča mazala jedino prvih par dana malo i prek dana) jer nemam više problema a samo jednom tjedno baš namažem ruke s njom prije spavanja :)

gitulja
25.09.2008., 14:58
ima kantariola u biljnim ljekarnama, ja sam svoj kupila u Du na placu i uzela još bočicu od poznanice koja ga sama radi. uzela sam ga prvenstveno radi gitinih razbijenih koljena i nosa, a onda mi je sinulo da bi mogla probati i svoje ruke malo s tim mazati.
žuta krema isto izgleda odlično.

ninolina32
26.09.2008., 09:28
jucer obišla pola rijeke za tu žutu kremu i svi me blijedo gledaju i pitaju šta je to i za šta je ta krema :? uspjela ju naručiti u jednoj ljekarni, sad čekam..... cure hvala :*

Teta Eta
06.10.2008., 08:21
Draga supatnice,

imam isti problem samo jos puno puno gori. Prvo je bila reakcija na deterdzent, a sada se ruke vise naprosto ne zatvaraju (od 2002 godine - pa ti vidi...). Problem je nestao u trudnoci i prvim mjesecima nakon rodjenja. Ono sto sam ja uspjela pronaci da pomaze je slijedece:

1. Granuflex - flasteri za gangrene, nemaju kortikosteroida, lijepe se direktno na ranu, drzis ih dan dva... ima ih svaka ljekarna btw.

Ja bih kupila extra tin i rezuckala ga na velicinu koju mogu zalijepiti na prst na ranu i dosta oko rane. To onda zamotas jos sa obicnim flasterom da ne propusta vodu i dobro drzi da ti ne padne (meni se skida kao kapica sa prsta, ako imam ruke dulje u vodi). Nakon 30 tak sati (obicno kad mi se sve skupa odlijepi) rana je zarasla. Uz dodatnu njegu (kremica) i malo srece ne bi se trebala ponovo otvoriti. Vjerojatno ce ti trebati vjezbe i maste u krojenju flastera prije nego sto uspijes nalijepiti tako da dobro "dihta".

2. Folna kiselina

Kada pijem dvije tablete dnevno, one iste kao i u trudnoci, ruke su mi puno bolje.

3. Jedna obicna krema za ruke (bez kortikosteroida i ne treba recept) koju su mi onako usput preporucili u jednoj ljekarni u japanu pa sam uzela uzorke - i gle cuda - ruke u roku par dana ozdravile. Sada se snalazim kako znam da do nje dodjem, tebi mogu dati malo da probas i vidis jel ti pase i eventualno pomoci da ju nabavis. Na pp ako hoces posaljem ti link (naravno na japanskom, ali cisto da imas).

4. Odoh u ljekarnu potrazit tu zutu kremu, hvala.

Pozdrav od supatnice koja je i na vlastitom vjencanju imala prste u flasterima i nadala se da nece zakrvariti vjencanicu.

ninolina32
06.10.2008., 11:45
Draga supatnice,

imam isti problem samo jos puno puno gori. Prvo je bila reakcija na deterdzent, a sada se ruke vise naprosto ne zatvaraju (od 2002 godine - pa ti vidi...). Problem je nestao u trudnoci i prvim mjesecima nakon rodjenja. Ono sto sam ja uspjela pronaci da pomaze je slijedece:

1. Granuflex - flasteri za gangrene, nemaju kortikosteroida, lijepe se direktno na ranu, drzis ih dan dva... ima ih svaka ljekarna btw.

Ja bih kupila extra tin i rezuckala ga na velicinu koju mogu zalijepiti na prst na ranu i dosta oko rane. To onda zamotas jos sa obicnim flasterom da ne propusta vodu i dobro drzi da ti ne padne (meni se skida kao kapica sa prsta, ako imam ruke dulje u vodi). Nakon 30 tak sati (obicno kad mi se sve skupa odlijepi) rana je zarasla. Uz dodatnu njegu (kremica) i malo srece ne bi se trebala ponovo otvoriti. Vjerojatno ce ti trebati vjezbe i maste u krojenju flastera prije nego sto uspijes nalijepiti tako da dobro "dihta".

2. Folna kiselina

Kada pijem dvije tablete dnevno, one iste kao i u trudnoci, ruke su mi puno bolje.

3. Jedna obicna krema za ruke (bez kortikosteroida i ne treba recept) koju su mi onako usput preporucili u jednoj ljekarni u japanu pa sam uzela uzorke - i gle cuda - ruke u roku par dana ozdravile. Sada se snalazim kako znam da do nje dodjem, tebi mogu dati malo da probas i vidis jel ti pase i eventualno pomoci da ju nabavis. Na pp ako hoces posaljem ti link (naravno na japanskom, ali cisto da imas).

4. Odoh u ljekarnu potrazit tu zutu kremu, hvala.

Pozdrav od supatnice koja je i na vlastitom vjencanju imala prste u flasterima i nadala se da nece zakrvariti vjencanicu. vjenčanica???!!!! :lol: :lol: Ajme strašno! evo neki dan sam sa ninom išla kupiti njoj skafander i naravno, našle smo BIJELI prekrasni. Isprobavam ja njoj skafander, vrtim ju na sve moguče strane sa tim BIJELIM skafanderom i razmišljam dali da ga kupim.... Dolazi neka žena do nas i govori da ga ne kupujem jer ima nekakve crvene fleke na leđima i tko zna od čega je to... :? Probaj pogoditi :oops: ! Hvala za savjet za kremu i molim te pošalji na pp link. A što se tiče ŽUTE KREME, nabavila sam ju i stvarno mi pomaže ali je problem što mi je koža nakon silnog pucanja pretanka pa koliko god mi krema pomaže da zaraste, ponovo mi koža puca

victory
19.10.2008., 12:20
Moja sestra ima isti problem suhe i perutave kože koja je pucala do krvi na obje ruke i na stopalima. Nakon mnogih alergotestova i ostalih pretraga jedan dr utvrdio da se radi o psorijazi. Preporučio joj da maže Pavlovićevom kremom (za dječje guze :) ) I već nakon nekoliko dana joj je bilo puno bolje.

japanka
19.10.2008., 21:36
može biti i bakterija, nisam sigurna je li staphilokok ili streptokok, provjeri.

ninolina32
20.10.2008., 11:10
Ja mislim da sam ja nekakav "poseban" slučaj :/ ! Probala ulje, žutu kremu... i nita!!! par dana je bilo dobro, kao prolazi, ali onda ponovo pucanje i krvarenje. Problem kod mene (koliko sam ja, običan laik uspjela skužit) je što mi je koža nakon toliko pucanja strašno tanka i kad mi i malo zaraste, ponovo pukne jer je kako sam več napisala, jako jako tanka. Imate neki savjet za "jačanje" kože, ako tako nešto uopče postoji?! :?

kobila_suzy
20.10.2008., 11:22
Da nije dishidroza?

Da bi se dao neki savjet, ipak bi trebalo imati neku dijagnozu.

Ovako napamet:

Izvana mješavina više biljnih i eteričnh ulja; biljna: neven, plod divlje ruže, noćurak, kalofil, crni kim; eterična: sjeme mrkve, nard, smriča, smilje, tanacetum ili njemačka kamilica...

Iznutra svakako noćurak, a ovisno o dijagnozi i crni kim, omega 3 (ulja lana, konoplje, oraha), kure čišćenja jetre, zelena glina, bla-bla.

jerry
21.10.2008., 22:00
A gljivice???
MM je imao slican problem nekoliko godina s desnom rukom. Bio je kod 10ak doktora i svaki je imao istu pricu. Onda mu je peidjatrica preporucila jednog dermatologa koji mu je u sekundi rekao: GLJIVE!!! Dao mu je neku kremu i tablete 3 tjedna i ... problema vise nema. :D

tibica
29.10.2008., 12:43
Moja frendica je nedavno bila kod dermatologa zbog istog problema i ispalo je da je alergična na nikal i brom. Dakle: zdjele, beštek, kovanice....

mama sanja
30.10.2008., 01:34
Prijavljujem se u klub :( . I kod mene isti problemi, suhoća, pucanje... Probala sam različite kreme i ništa ne pomaže. Primijetila sam da mi je koža periodično suhlja ili manje suha, a prsti pucaju ovisno o tome, no nisam to uspjela dovesti u vezu ni sa čim (osim što je zimi situacija izuzetno loša).
Šteta što prije nisam vidjela ovaj topic. Probat ću sa žutom kremom (ssss :* ).

petarpan
30.10.2008., 08:40
vjerojatno dishidroza + neurodermitis ili nekaj slično...
i ja se već 2 godine borim s time...imam boljih i lošijih dana...također mi prsti i nokti deformirani...
pomaže mi neka bezimena krema koju mi u apoteci rade na recept moje dermatologice...
ali voljela bih dobiti kontakt od te spominjane doktorice u naftalanu :saint:

kljucic
30.10.2008., 08:50
Meni su znale jagodice popucat do krvi. Pila sam b-komplex i mazala sa nekom kremom (više se ne sjećam kojom). U par navrata mi se to događalo preko ljeta dok sam bila mlađa.
Mislim da je saniranje simptoma nedovoljno dok ne pronađeš uzrok.

ninolina32
30.10.2008., 10:44
Ali neznam koje još pretrage mogu napraviti... :/ . Bila sam na tri alergo-testa, čak sam nosila i one "flastere" na leđima 3 dana... Kad sam išla privatno na alergo-test, doktor mi je rekao da moram tri mjeseca biti na strogoj dijeti bez da unosim ili dolazim u kontakt sa stvarima koje mi smetaju, a s obzirom da mi je pokazalo da sam alergična na jaja, brašno... šta da jedem tih tri mjeseca :shock: ?! I ovako, bez dijete, imam 51 kilu, a sa dijetom... I onda nakon tri mjeseca svaki mjesec bi trebala uvoditi tj konzumirati po jednu namirnicu na koju sam alergična pa da vidim šta mi točno smeta. A iskreno, nemam ni volje ni strpljenja za to :no: ... neznam možda bi trebala. Sada čekam nalaze od štitnjače pa ču vidjeti još i to. Neki kažu da može to biti i od toga, tj ta izrazito suha koža

ninolina32
30.10.2008., 10:46
Ah da, zaboravila sam spomenuti da mi je dijagnosticiran samo kontaktni dermatitis

petarpan
02.11.2008., 17:25
Ah da, zaboravila sam spomenuti da mi je dijagnosticiran samo kontaktni dermatitis
i meni prvotno. pa neurodermitis + svašta nešto.
žive rane imam, nokti su mi počeli grbavit...nazvala sam naftalan. valja i to pokušati...

mandarinka
02.11.2008., 22:26
Ja imam od rođenja neurodermitis a prije godinu dana mi je dijagnosticiran i akutni kontaktni dermatitis. Imam identične ruke kao i ti, toliko puta su se već oljuštile da je koža užasno tanka, osjetim to dok recimo jedem nešto vruće sa prstima (npr. palačinke). Nosila sam i ja onaj flaster 3 dana na leđima, alergotastovi, radila sam i briseve na gljivice i bakterije, nisu našli ništa. Počela sam izbjegavati deterdžente, što manje biti u doticaju s vodom, rukavice obavezno, makar prala samo čašu. Ovo ljeto mi je bilo najgore, prsti skroz raskrvavljeni, puni sitnih potkožnih mjehurića, ragade, sukrvica i krv koja ide iz rana, nisam mogla prste uopće ispružiti koliko su zatezali, nokti su se skroz izdeformirali, čak i palac desne ruke, taman kad bi i zarasli ja bi se počela bjesomučno češati, uzela bi i onu oštru četku za kosu pa s njom po tim ranama :oops: :shock: Dobila sam terapiju da ruke moram močiti u nekakvoj otopini i na tako vlažne ruke kortikosteroidnu kremu pa onda staviti pamučne rukavice (2 puta dnevno 10 dana), malo prošlo pa se opet vratilo. I tek nakon što sam počela izbjegavati pranje suđa i što manje doticaja s vodom i raznoraznim krenicama, suzdržavala sam se od češanja (to mi je bilo najgore, pogotovo po noći, mm bi mi držao ruke kad bi se počela češati) situacija se koliko toliko popravila. Ima tome nekih 20-ak dana.
Moje rješenje je bilo da sam 5 dana samo navečer namazala u tankom sloju Elocom kremu i stvarno je jako pomogla, tu i tamo se preko dana namažem i Bepanthen kremom.

(probala sam i ja Petrovićevu žutu kremu, nije mi pomogla u tome ali mi je super za suhu kožu, vrat i sl., pravo otkriće :) )

ninolina32
02.11.2008., 22:36
i meni prvotno. pa neurodermitis + svašta nešto.
žive rane imam, nokti su mi počeli grbavit...nazvala sam naftalan. valja i to pokušati... Ajme petarpan, kad si se naručila? Ajd javi kako je prošlo i šta su ti rekli, baš me jaaaako zanima :D kreni ti prva pa ako reakcije i iskustvo bude dobro, idem i ja za tobom, ODMAH!!!!! :*

petarpan
02.11.2008., 22:42
Naručiti se možeš samo ponedjeljkom i utorkom.
Ako ideš preko hzzo-a čeka se oko 40 dana, ako plačaš dobiješ termin odmah...ja ću ići uz plaćanje al hebeš mene, nisam pitala koliko :roll:

ninolina32
02.11.2008., 22:43
Ja imam od rođenja neurodermitis a prije godinu dana mi je dijagnosticiran i akutni kontaktni dermatitis. Imam identične ruke kao i ti, toliko puta su se već oljuštile da je koža užasno tanka, osjetim to dok recimo jedem nešto vruće sa prstima (npr. palačinke). Nosila sam i ja onaj flaster 3 dana na leđima, alergotastovi, radila sam i briseve na gljivice i bakterije, nisu našli ništa. Počela sam izbjegavati deterdžente, što manje biti u doticaju s vodom, rukavice obavezno, makar prala samo čašu. Ovo ljeto mi je bilo najgore, prsti skroz raskrvavljeni, puni sitnih potkožnih mjehurića, ragade, sukrvica i krv koja ide iz rana, nisam mogla prste uopće ispružiti koliko su zatezali, nokti su se skroz izdeformirali, čak i palac desne ruke, taman kad bi i zarasli ja bi se počela bjesomučno češati, uzela bi i onu oštru četku za kosu pa s njom po tim ranama :oops: :shock: Dobila sam terapiju da ruke moram močiti u nekakvoj otopini i na tako vlažne ruke kortikosteroidnu kremu pa onda staviti pamučne rukavice (2 puta dnevno 10 dana), malo prošlo pa se opet vratilo. I tek nakon što sam počela izbjegavati pranje suđa i što manje doticaja s vodom i raznoraznim krenicama, suzdržavala sam se od češanja (to mi je bilo najgore, pogotovo po noći, mm bi mi držao ruke kad bi se počela češati) situacija se koliko toliko popravila. Ima tome nekih 20-ak dana.
Moje rješenje je bilo da sam 5 dana samo navečer namazala u tankom sloju Elocom kremu i stvarno je jako pomogla, tu i tamo se preko dana namažem i Bepanthen kremom.

(probala sam i ja Petrovićevu žutu kremu, nije mi pomogla u tome ali mi je super za suhu kožu, vrat i sl., pravo otkriće :) ) Isto kao i kod mene! Kažiprst na lijevoj ruci ponekad nemogu uopće izravnati nego stoji nekako totalno zakrivljeno a i strah me je da ga uopće pokušam izravnati jer to obično završi sa totalnim "masakrom" tog prsta koji rezultira sa ogromnom količinom krvarenja... A što se tiče češanja-čini mi se da sam magistrirala kako se što bolje počešati i obuhvatiti svaku ranu ili ti ranicu na prstima... i to češanje mi taaaako paše.... :*

ninolina32
02.11.2008., 22:46
Naručiti se možeš samo ponedjeljkom i utorkom.
Ako ideš preko hzzo-a čeka se oko 40 dana, ako plačaš dobiješ termin odmah...ja ću ići uz plaćanje al hebeš mene, nisam pitala koliko :roll: A kad si se naručila tj kad ideš? Te brzo naruče ili moraš čekati da ti otpadne ruka :x ...?

petarpan
02.11.2008., 22:48
za tjedan dana.uz plaćanje,dakako.
prek hzzo čekaš da ti otpadne ruka :mrgreen:

mandarinka
02.11.2008., 22:53
Isto kao i kod mene! Kažiprst na lijevoj ruci ponekad nemogu uopće izravnati nego stoji nekako totalno zakrivljeno a i strah me je da ga uopće pokušam izravnati jer to obično završi sa totalnim "masakrom" tog prsta koji rezultira sa ogromnom količinom krvarenja... A što se tiče češanja-čini mi se da sam magistrirala kako se što bolje počešati i obuhvatiti svaku ranu ili ti ranicu na prstima... i to češanje mi taaaako paše.... :*

Užas.... A tek češanje s ravnalom, na oštri rub ladice sa radnog stola :oops: :oops:
U biti, skužila sam da će me češati i nanovo se ljuštiti koža dok god ima tih malih sitnih potkožnih mjehurića, kao da su morali puknuti :? A čašanje... to nije čaškanje, to ja histerično češanje koja pruža takvu ugodu i svrbi me sve dok ne raskrvarim prst.
Meni su dvije različite dermatologice dale 2 razl. kreme, jedna je čak pričala da imam psorijazu, ali to uopće ne izgleda kao psorijaza a i peče me (koliko sam upućena psorijaza ne svrbi :? )
A kad mi se obnavlja taj sloj kože tj. kad se stvara rana-ljuska, bude nekako tveda i ja sam to znala čupati i grickati :oops:
Jednostavno sam kupila na svoju ruku taj nesretni Elocom, znala sam da ne smijem mazati duže od 5 dana i stvarno se stanje popravilo a što je najvažnije, svrab se povukao, rekla bi 90%.

mandarinka
02.11.2008., 22:54
čašanje-češanje :)

ninolina32
02.11.2008., 22:58
Mandarinka, TVEDA-TVRDA... :lol:

petarpan
02.11.2008., 23:01
Isto kao i kod mene! Kažiprst na lijevoj ruci ponekad nemogu uopće izravnati nego stoji nekako totalno zakrivljeno a i strah me je da ga uopće pokušam izravnati jer to obično završi sa totalnim "masakrom" tog prsta koji rezultira sa ogromnom količinom krvarenja... A što se tiče češanja-čini mi se da sam magistrirala kako se što bolje počešati i obuhvatiti svaku ranu ili ti ranicu na prstima... i to češanje mi taaaako paše.... :*

sve ovak i ja, samo kaj meni elocom nimalo nije pomogao.
svrab uspješno rješavam kremom koja se izrađuje po receptu moje dematologice,i kad se povuče 2-3 dana je mir i onda ispočetka još gore i gore.
Evo, velim, sad sam došla do faze da mi je od ispod valjda i nokte izjelo pa se grbave...
Užas.... A tek češanje s ravnalom, na oštri rub ladice sa radnog stola :oops: :oops:
U biti, skužila sam da će me češati i nanovo se ljuštiti koža dok god ima tih malih sitnih potkožnih mjehurića, kao da su morali puknuti :? A čašanje... to nije čaškanje, to ja histerično češanje koja pruža takvu ugodu i svrbi me sve dok ne raskrvarim prst.
Meni su dvije različite dermatologice dale 2 razl. kreme, jedna je čak pričala da imam psorijazu, ali to uopće ne izgleda kao psorijaza a i peče me (koliko sam upućena psorijaza ne svrbi :? )
A kad mi se obnavlja taj sloj kože tj. kad se stvara rana-ljuska, bude nekako tveda i ja sam to znala čupati i grickati :oops:
Jednostavno sam kupila na svoju ruku taj nesretni Elocom, znala sam da ne smijem mazati duže od 5 dana i stvarno se stanje popravilo a što je najvažnije, svrab se povukao, rekla bi 90%.

petarpan
02.11.2008., 23:02

dakle, trebalo je bit ovak-

sve ovak i ja, samo kaj meni elocom nimalo nije pomogao.
svrab uspješno rješavam kremom koja se izrađuje po receptu moje dematologice,i kad se povuče 2-3 dana je mir i onda ispočetka još gore i gore.
Evo, velim, sad sam došla do faze da mi je od ispod valjda i nokte izjelo pa se grbave...

mandarinka
02.11.2008., 23:08
Mandarinka, TVEDA-TVRDA... :lol:

To je zbog prstiju :lol:

mandarinka
02.11.2008., 23:13
petarpan jel ta krema kortikosteroidna? Ja sam koristila resorcin+diprogent-jec (čak mi je i sama riblja mast bila odlična).

petarpan
02.11.2008., 23:15
Triderm CR + EXC.CR

mandarinka
02.11.2008., 23:17
Triderm CR + EXC.CR

Nju sam koristila ali za pregibe (koljena, laktovi), bila je odlična :)

petarpan
02.11.2008., 23:32
Teta eta, daj ti baci link na tu kremu...Možda se može i u Maleziji nabavit?!

mandarinka
02.11.2008., 23:35
Zaboravila sam spomenuti da više ne koristim tekuće sapune nego samo Aveneov sindet (u ljekarnama oko 35 kn), baš je blag i jedino me od njega ne peku rane.

petarpan
02.11.2008., 23:37
Zaboravila sam spomenuti da više ne koristim tekuće sapune nego samo Aveneov sindet (u ljekarnama oko 35 kn), baš je blag i jedino me od njega ne peku rane.
Ja od A-derme Exomega sapun

mandarinka
03.11.2008., 22:25
Ja od A-derme Exomega sapun

Kupila sam ga danas, super je, nema nikakvog mirisa što mi se sviđa.

Jel se vama stanje pogorša kad je bura? Meni tad posebno budu suhe i ispucane ruke :/

petarpan
03.11.2008., 23:05
Meni je isto super pa dalje nisam ni isprobavala.

Apropos vremena-meni je, eto, već dvije godine jednako. bez obzira na godišnje doba ili klimatske promjene... :/

ninolina32
04.11.2008., 09:48
I meni je također isto, bez obzira na vremenske uvjete! Čak sam se preko ljeta ponadala da će biti bolje, jer ono- kažu, more, sunce... pa kao to malo popravi... ali kod mene situacija ista!!!! :x

mandarinka
04.11.2008., 21:33
I meni je također isto, bez obzira na vremenske uvjete! Čak sam se preko ljeta ponadala da će biti bolje, jer ono- kažu, more, sunce... pa kao to malo popravi... ali kod mene situacija ista!!!! :x

Da, i meni je dermatologica rekla da će mi pomoći fototerapija, sunce i more... Ma ništa, još me više peklo.
Ali bura mi je definivno najgora, to je valjda i zbog mog neurodermitisa, odmah mi se počne perutati koža na licu, vratu, listovima....

Ima li nade za nas :roll:

ninolina32
04.11.2008., 22:27
ma znaš šta, evo da pokucam: kuc-kuc, ja zaista sa kožom (osim te ruke!) nemam uopće problema, nit se suši, nit se peruta.... (još jedan kuc-kuc!) :D Ali čini mi se da mi zato ta ruka sve to nadoknađuje.... IMA LI KREME ZA NAS :evil: :evil: :evil: ?

mandarinka
13.11.2008., 11:55
Evo nakon što mi je stanje bilo tjedan dana super, prsti opet raspadajući :evil: Po dvije krvave ragade na svakom prstu, naravno da tri prsta uopće ne mogu ispružiti do kraja. Kupila sam Aveneovu cold kremu za ruke pa ću preko dana mazati s njom a navečer Elocom....
Pa ja više stvarno ne znma do kad će ovo trajati; do sad mi je ovo najgori i najduži period, traje punih 6 mj. :shock:

ninolina32
13.11.2008., 16:46
Meni je malo bolje od kako koristim ulje kantariola i žutu kremu, ali MALO bolje... Zanima me kako je prošla Petarpan...? Ništa se nije javila kako je bilo na pregledu

petarpan
13.11.2008., 20:05
Meni je malo bolje od kako koristim ulje kantariola i žutu kremu, ali MALO bolje... Zanima me kako je prošla Petarpan...? Ništa se nije javila kako je bilo na pregledu

to je zato što petarpan još NIJE bila na pregledu :(
mali mi se razbolio pa otkazala...sad čekam pogodan trenutak da se naručim ponovno

mandarinka
13.11.2008., 22:28
petarpan držimo fige i ~~~~~~~~~~ za neku dobru kremu

ninolina, čitala sam da je kantarionovo ulje prirodna zamjena za kortikosteroide, mogla bi i ja probati tu kombinaciju. Stavljaš li k. ulje na mokru kožu pa odmah preko toga namažeš žutom kremom?

ninolina32
14.11.2008., 09:08
petarpan držimo fige i ~~~~~~~~~~ za neku dobru kremu

ninolina, čitala sam da je kantarionovo ulje prirodna zamjena za kortikosteroide, mogla bi i ja probati tu kombinaciju. Stavljaš li k. ulje na mokru kožu pa odmah preko toga namažeš žutom kremom? Kortikosteroide :shock: ?!! Ovo mi je zaista prvi glas! Zato sam i počela temu ovdje jer mi je pun kufer umjetnih i neprirodnih krema! Zaista si me iznenadila :/ ! Namažem normalno ulje na suhu kožu i stavim pamučnu rukavicu (prije sam dosta koristila one kirurške ali mi je doktorica rekla da mi to ne preporuča jer te rukavice ne dišu pa zbog toga samo još više pogoduju zavoju svakakvih bakterija i gljivica, a i zbog onog praška koji se nalazi u njima). Držim tako nekakvih pola sata i onda stavim žutu kremu i opet pamučnu rukavicu

ninolina32
14.11.2008., 09:09
zavoju-razvoju (još spavam... :P )

mandarinka
14.11.2008., 12:23
ninolina nije to ništa loše, krivo sam se izrazila, nije to bilo u lošem kontekstu, htjela sam reći da ima djelovanje takvo, dakle, pomaže. Nej se brinuti :love: Svi znamo kako je kantarionovo ulje zdravo. Oprosti još jednom na nesporazumu :oops: btw, probala sam jutros s tvojo kombinacijom, stavila i pamučne rukavice i tako tipkam, nadam se da će početi djelovati.

ssss
14.11.2008., 15:35
Vidim da se več duže vrijeme neke žene muče s problemim pa me zanima dali npr. ninolina32 koristite i oralno neko ulje :? a da je problem i dalje prisutan :/
Uz žličicu lanenog ujutro stanje kože bi se trebalo popravit kroz mjesec :)

mandarinka
14.11.2008., 21:46
Evo poklopca :oops:
Moram priznati da nikad nisam uzimala oralno nijedno ulje, ne zato jer ne želim i imam nešto protiv toga nego jednostavno nisam znala koje ulje uzeti za taj problem. Jednom je mamina poznanica rekla da je dobro piti ulje noćurka za dermatitis ali kako nije bila sigurna u informaciju, odustala sam.
Dakle, laneno kažeš? Vrijedi probati, ono je dobro i za srce, zar ne?

ninolina32
15.11.2008., 09:26
Evo mandarinka, trebala sam se ugristi za jezik kad sam ti se jučer pohvalila da su mi prstići cijeli :P ... Odmah, ali odmah mi je pukla koža na palcu i kažiprstu i peče li ga peče.... Ah, mislim da zaista nema nade za nas...! a što se tiče pijenja nekog ulja - pila sam jedno vrijeme ulje crnog lana u kapsulama, ali sam odustala nakon nekog vremena (dužeg vremena!) kad sam vidjela da mi ništa ne pomaže... :/

mandarinka
16.11.2008., 14:07
ninolina žao mi je da nije uspjelo s kantarionom :cry:
Nego, nisam htjela ranije reći (da se ne ureknem ;) ), bila sam neki dan u bio&bio, žena mi je dala recept od jedne aromaterapeutkinje za dermatitise (uključujući i kontaktni), probala sam, mažem već 3 dana i stanje se popravlja.
U 50ml baznog ulja noćurka staviti 1ml eteričnog ulja rimske kamilice i 20 kapi lavande, pomiješati i nanositi na vlažnu kožu. Nabavila sam sva ulja od Primavere, dosta su skupa al sad kad vidim da vrijede nije mi žao.
Uglavnom, ja sam kupila bazno ulje noćurka u pakovanju od 30ml (košta 81kn), rimsku kamilicu (1ml dođe 76kn :shock: ) i lavanda (5ml je 40-ak kn).
Pomiješala sam to u jednoj staklenoj posudici i sad svaki put kad perem ruke namažem ih sa malo ove mješavine a kad idem spavati stavim i pamučne rukavice, u roku jedne noći su sve ragade zacijelile :shock:

petarpan
16.11.2008., 14:16
ninolina žao mi je da nije uspjelo s kantarionom :cry:
Nego, nisam htjela ranije reći (da se ne ureknem ;) ), bila sam neki dan u bio&bio, žena mi je dala recept od jedne aromaterapeutkinje za dermatitise (uključujući i kontaktni), probala sam, mažem već 3 dana i stanje se popravlja.
U 50ml baznog ulja noćurka staviti 1ml eteričnog ulja rimske kamilice i 20 kapi lavande, pomiješati i nanositi na vlažnu kožu. Nabavila sam sva ulja od Primavere, dosta su skupa al sad kad vidim da vrijede nije mi žao.
Uglavnom, ja sam kupila bazno ulje noćurka u pakovanju od 30ml (košta 81kn), rimsku kamilicu (1ml dođe 76kn :shock: ) i lavanda (5ml je 40-ak kn).
Pomiješala sam to u jednoj staklenoj posudici i sad svaki put kad perem ruke namažem ih sa malo ove mješavine a kad idem spavati stavim i pamučne rukavice, u roku jedne noći su sve ragade zacijelile :shock:

pljucni van kontakt...ili na pp

mandarinka
16.11.2008., 14:40
To je bio&bio u Dubrovniku, mislim da su aromaterapeuti od Primavere (biovega).

sis
16.11.2008., 15:11
Mandarinka, ulja si kupila u "Bio&bio"?

mandarinka
16.11.2008., 15:33
Mandarinka, ulja si kupila u "Bio&bio"?
Da

malena beba
16.11.2008., 17:34
i ja iman tih problema :( ali samo sa desnom rukom... i naravno da se zimi pogorsa... ma uzas jedan, pucaju mi ruke. U apoteci mi je rekla da su najvjerojatnije gljivice i dala mi kremu (triderm) mislim.... Proslo je uskoro ali naravno vratilo se :/

mandarinka
16.11.2008., 19:19
Ja sam radila bris na gljivice, bio je negativan; ma radila sam sve moguće alergotestove-od 20 bockanja po rukama, držanja flastera 3 dana na leđima.... Meni samo treba "the krema" :(

sis
16.11.2008., 19:45
I meni je u pitanju desna ruka.
Od jučer mažem eucerinom s 5% uree (Repair hand cream) i mogu reći da je poboljšanje vidljivo (kad skinem bijele rukavice). Čak mi i ragada zarasta, a činilo se da neće nikad.

mandarinka
16.11.2008., 21:24
Tnx sis, kupit ću da probam

kobila_suzy
16.11.2008., 21:30
Nocurak, i ulje crnog kima, trebalo bi i orlano uzimati.

Inace, osim ove gore verzije sa nocurkom, rimskom kamilicom i lavandom, ima jos raznih verzija, koje ukjucuju i neka druga biljna i etericna ulja, poput ulja kalofila, ploda divlje ruze, nevena, e.u. njemacke kamilice, sjemena mrkve i sl.

gitulja
17.11.2008., 09:29
meni je g bila bolesna 2x za redom, po tjedan dana. i ja potpuno zaboravila na svoje prste i sad ih gledam i ne vjerujem, potpuno su glatki :?

pomikaki
17.11.2008., 09:53
ako su gljivice, na forumu je jedna cura napisala da je riješila gljivice pod noktima, nakon što ništa drugo nije pomoglo, namakanjem ruku u otopinu sode bikarbone (pogledaj preko pretražnika - tema se zvala otprilike "za što sve koristite sodu bikarbonu")

gitulja
17.11.2008., 10:12
kad bolje razmislim, pila sam antibiotik zbog upale grla.

HRKICA
17.11.2008., 11:55
imam isti problem već godinama,počelo je samo na jednoj ruci,a sad je na obje i unazad 3 tjedna stanje se poboljšalo
toplo preporučam mr.sc.Vesna Sredoja Tišma dr.med. u Novoj bolnici u Zagrebu.Naručite se na broj 2902-895 i dođete s uputnicom
prije nje bila sam kod nekoliko dermatologa koji su postavljali svakakve dijagnoze sve do psorijaze

mandarinka
17.11.2008., 23:35
imam isti problem već godinama,počelo je samo na jednoj ruci,a sad je na obje i unazad 3 tjedna stanje se poboljšalo
toplo preporučam mr.sc.Vesna Sredoja Tišma dr.med. u Novoj bolnici u Zagrebu.Naručite se na broj 2902-895 i dođete s uputnicom
prije nje bila sam kod nekoliko dermatologa koji su postavljali svakakve dijagnoze sve do psorijaze

Da, i meni su postavljali svakakve dijagnoze, od gljivica do psorijaze :/

petarpan
17.11.2008., 23:38
i ja sam dobila gljivičastu dijagnozu kod jedne naše vrlo razvikane dermatologice....i kad je stvar otišla kvragu a voda do grla, bacila sam se na google i našla drugu dermatologicu koja je odmah postavila pravu dijagnozu.
nažalost, terapije koje mi je prepisala pomogle su privremeno i stvar se ponovno vraća...mada mislim da znam što je srž mog problema :/

mandarinka
17.11.2008., 23:54
Ja sam bila kod dr. Jasne Rožmanić (iz Kostrene), dala mi je super terapiju al baš kao što reče petarpan, kratkog je vijeka.
Moj uzrok leži u mom neurodermitisu a otkad sam rodila ruke su mi 100 puta češće u vodi nego prije a inače su osjetljive i ne podnose nikakve kreme za ruke, još kad se počnem onako bjesomučno češati :/
petarpan gdje je srž tvog problema?

petarpan
18.11.2008., 13:25
Ja sam bila kod dr. Jasne Rožmanić (iz Kostrene), dala mi je super terapiju al baš kao što reče petarpan, kratkog je vijeka.
Moj uzrok leži u mom neurodermitisu a otkad sam rodila ruke su mi 100 puta češće u vodi nego prije a inače su osjetljive i ne podnose nikakve kreme za ruke, još kad se počnem onako bjesomučno češati :/
petarpan gdje je srž tvog problema?

također u neudermitisu, odn mojim živčekima...od kad je to počelo do danas prolazim kroz niz vrlo teških životnih situacija koje se samo nižu jedna na drugu, tako da vjerujem da bi to moglo biti to :/

ninolina32
18.11.2008., 16:51
Ajme, pa zar i vi?!!! :) Ja sam pomislila na to tj da ima to nekakve veze sa živcima, ali... sam se malo poklopila ušima jer sam mislila da čete me ismijati ako to kažem! Uf, sad mi je lakše :oops: ! To mi jedna doktorica jednom prilikom napomenula ali joj nisam baš povjerovala, sve dok prije dva-tri mjeseca nisam shvatila da čim se iznerviram ili mi je trenutno razdoblje koma, odmah mi popucaju prsti :/

petarpan
18.11.2008., 23:00
ninolina, pa to i je "bit" NEUROdermitisa ilitiga kak je moja pokojna baka znala reći nervni dermitis :mrgreen:

meni je čak savjetovano da uzimam nekaj za smirenje na biljnoj bazi...al kak je po uvjerenju i defaultu ne pijem nikakave toga tipa tabletose...Možda bih ipak trebala probat.
najgore je što se ja uvijek nerviram i grizem iznutra...ne ispoljavam bijes...A možda bih i to trebala :/

mandarinka
18.11.2008., 23:24
Meni su dermatolozi rekli kako pojam "neurodermitis" nema veze sa nervima tj. živcima, nekad se smatralo da to ima veze jedno s drugim ali danas je dokazano da nema. Uzrok je genska greška preosjetljivosti, zato se danas naziva atopijski dermatitis.
Ja ga imam od svog 3. mj. života, prolazila sam sve moguće faze bolesti, od teških akutnih do vremena kad sam mislila da je bolest čak nestala; al nije.... eto je opet nazad :/

ninolina32
19.11.2008., 12:54
ninolina, pa to i je "bit" NEUROdermitisa ilitiga kak je moja pokojna baka znala reći nervni dermitis :mrgreen:

meni je čak savjetovano da uzimam nekaj za smirenje na biljnoj bazi...al kak je po uvjerenju i defaultu ne pijem nikakave toga tipa tabletose...Možda bih ipak trebala probat.
najgore je što se ja uvijek nerviram i grizem iznutra...ne ispoljavam bijes...A možda bih i to trebala :/ To i ja radim. Bez obzira o čemu ili o kome se radi tj kad me netko ili nešto iznervira, držim u sebi i osječam da pucam po svim mogučim "šavovima", ali neeeeee..... ja i dalje šutim i trpim i trpim... :evil: !!!! I svjesna sam toga da to negdje mora izači ili da se to nekako na meni mora odraziti, ali... nemrem si pomoči! Misliš daa bi naam bilo bolje da se izvrištimo i kažemo šta god nam je na srcu tom nekom ko nas nervira :x :? ?! Ili da negdje drugdje otvorimo novi topic za sve naše jadikovke i ljutnje, pa kud puklo da puklo?! Možda nam barem to pomogne? :/

grace
19.11.2008., 13:05
Nisam baš sve čitala, pa ako se ponavljam, sorry. Ja sam svoje probleme sa rukama riješila belodermom (ono akutno stanje sa svrbežom i pucanjem kože) i to na proljeće-ljeto kad mi je stanje kože ionako bolje i od tada održavam kožu sa nekoliko krema za ruke ( zaštitnom 24, Speck iz cc mueller, Niveom , Melkfettom iz DM-a) i kantarionovim uljem. Povremeno me počne svrbiti i tad 1-2 puta namažem mjesto sa belodermom.I od sredstava za čišćenje koristim samo ono zsa suđe, limunsku kiselinu i soda bikarbonu, jer mislim da su oni krivci što je zaštitni sloj moje kože uništen. Bez obzira što mislim da tu ima i psiholoških razloga, jer u nekim lošijim životnim razdobljima moji problemi sa kožom se intenziviraju.

Mejra's mommy
20.11.2008., 21:41
MM ima takve rane na rukama zimi. Upravo su mu se pojavile. Nista drugo ne pomaze nego redovno mazanje antibaktrijalnom kremicom...

xanax
24.11.2008., 12:02
MM ima takve rane na rukama zimi. Upravo su mu se pojavile. Nista drugo ne pomaze nego redovno mazanje antibaktrijalnom kremicom...

mozda ima suhu kozu???
jer i MM se to pojavi bas u zimu i mislim da je to upravo od hladnoce, ima jako osjetljive ruke.
neka proba sa nekom kremom koja ce mu "nahraniti" kozu, mozda neutrogena ili neka kvalitetnija.
osim ako problem nije takve prirode da se mora lijeciti kremom sa antibiotikom. :?

mandarinka
08.12.2008., 19:13
Cure, kakvo vam je stanje sa rukama? meni je katastrofa :( Više sam luda od svega, i od krema i ulja i rukavica, ne mogu ni šlic zakopčati a da mi ne ide krv, poslikala sam si prste jer ću to poslat dermatologici, ako niste gadljive stavit ću fotke da mi kažete jel i vama tako slično....

ninolina32
08.12.2008., 21:08
ajme mandarinka baš mi je žao, zaista!!! znam kako je to pa iskreno suosječam sa tobom :love: . ja od kako koristim žutu kremu ( da pokucam: kuc-kuc, kuc-kuc, kuc-kuc...) nemam više takvih problema i stvarno mi se dosta povuklo... osim kažiprsta-on nikako!-, evo i sada imam flaster jer peče i krvari, ali drugi su dobro :). pročitala sam negdje da češ se doseliti u rijeku... pa se možemo družiti i otvoriti klub "popucanih prsta".... 8)

mandarinka
08.12.2008., 22:37
ninolina hehe, da, mogle bi otvorit klub :mrgreen: Uskoro, uskoro stižem, još 52 dana (nije da brojim).
Super, vidiš, tebi pomaže žuta krema, ja ni ne znam di mi je, vjerojatno ju je hahar frknuo iza tv-a. Jel ti nju namažeš onako u debljem sloju pa preko staviš rukavice?

ninolina32
09.12.2008., 08:59
ulje kantariona+pamučna ruk.+gumena ruk., držim dok se ulje ne posuši i onda deeeebeli sloj žute kreme+pamučna+gumena, isto držim dok se krema skroz ne upije. meni je to pomoglo (osim kažiprsta :? :roll: ) :*

brigita2
15.12.2008., 09:01
ulje kantariona+pamučna ruk.+gumena ruk., držim dok se ulje ne posuši i onda deeeebeli sloj žute kreme+pamučna+gumena, isto držim dok se krema skroz ne upije. meni je to pomoglo (osim kažiprsta :? :roll: ) :*

Probaj kažiprst tretirati propolisom. Nakapaj navečer prije spavanja da ti djeluje preko noći. Ja svako malo mažem ruke ATRIX kremom. Trenutno mi je stanje dobro pa sam zadovoljna. Kad osjetim da su me ruke počele svrbit, odmah ih operem (samo vodom, bez sapuna) i namažem atrix kremom.
Ne koristim tekuće sapune za pranje ruku jer mi jako smetaju, samo čvrsti sapun i nakon sapunanja odmah krema. Kad se situacija jako pogorša i ispucaju tak da me jako peče namažem si dvije noći elocom kremom da smirim situaciju, a zatim stalno mažem mašću s propolisom dok ne prođe. Prašak za veš i zemlja mi jako smetaju za kožu. Od deterđenata za suđe koristim samo čarli s kamilicom. Probala sam jednom pur za osjetljivu kožu i nakon dva dana pranja, poklonila ga sestri jer su me ruke počele peči.

modesty71
23.02.2009., 10:10
Meni je sve počelo u ljeto 1993.(!) kao par svrbljivih prištića na gornjoj strani prsta lijeve ruke. Sljedeće ljeto više, a nakon par godina ruke pune tih prištića koji svrbe kao ludi, a kad se posuše koža postane debela i puca. Bila sam kod 2 dermatologa - jedna mi je dala Triderm i on uglavnom pomaže, a druga mi je rekla 'ah, to, toga se ne budete NIKAD riješili' - nije čak niti rekla kaj je to TO :? .

'Napadaji' kod mene traju oko tjedan dana, i onda oporavak 2 tjedna. Kak sam pretrpana obavezama, nikad u tih prvih tjedan dana ne stignem otići doktoru, tak da zapravo i nisam napravila puno u liječničkom smislu.

Ali skužila sam da nakon pranja suđa (i ostalih namakanja) moram OBAVEZNO ruke debelo namazati kremom (npr. nevenova) ili mi slijedi već navedeno. Neki su mi rekli da je to alergija na deterdžente, ali nije, jer meni se to ljeti javlja ni na nožnim prstima, čak i na rubu pete!!!

Najviše me zanima uzrok. Psihološki moment je bitan jer kad god sam pod stresom, upravo mi koža reagira. Ali ima još nekaj... a kaj, nisam otkirla za sad.[/b]

petarpan
25.02.2009., 13:37
Uzrok-vegetativni živčani sustav. Najviše "pogađa" osjetljivije osobe ,a osobito kada se nađu pod stresom ili na drugi način budu "preplavljeni" nekim (većinom) negativnim osjećajima

modesty71
25.02.2009., 14:02
Definitivno stres to potiče, ali kaj to zapravo je?

Zanimljivo je i da se ponekad javlja u linijama - točkice poredane jedna za drugom u liniji, kao da ide uzduž živca.

petarpan
26.02.2009., 09:11
taj nervni sustav odašilje "krive" poruke,te potiče tijelo da pojačano luči znoj na dlanovima. koža ne može propuštati toliku količinu lučenja te se zaštopaju te neke porice i nastanu mjehuri koji luđački svrbe zato što je taj znoj zapravo kiseo,pa grize.
mi nećemo primjetiti nikakvo pojačano znojenje,ni slično,samo "rezultat".

kod nekih je paralelno s rukama to izražemo i na stopalima, pazusima i unutarnjoj strani lakta.

ljiljan@
27.02.2009., 13:02
Ja ću se nadovezati na naslovni post - više ne koristim tekuće sapune i gelove za tuširanje, već najobičniji sapun. Od tada je puno bolje.

mihim
02.08.2010., 22:47
ne znam kak sam zalutala na temu. vidim da dugo nema odgovora. ninolina kak su ti prsti? procitala sam na brzinu tvoje postove samo...
i ja sam imala takav problem neko vrijeme, uzasno me svrbilo,bilo crveno, male crvene uzdignute tockice, pucala između koza. prstenjak i srednji i mali prst.
mislim da je bilo od precestog pranja ruku dezinficijensom ( posao ), cesto u gumenim rukavicamau jednom periodu ruke su mi prestrasno izgledale, bilo mi se neugodno pojavit pred pacijentom takva.
valjda je proslo kad sam otisla na porodiljni, ne sjecam se vise.
al htjela sam ti rec da probas prvo skinut prsten ( makar sumnjam da ga nosis ak je takva situacija ). i da malo manje " brines " o rukama, nemoj precesto prat, i probaj pustit raznorazne kremice, a pogotovo jos na to stavljat rukavice. ne znam, probajprirodno, samo da je cisto ( lagani sapun ) i suho.

kljucic
02.08.2010., 22:59
Evo, i ja sam upravo imala taj problem. Isto kako mihim opisuje. Nakon što sam "štedila" ruke od raznoraznih pranja (za početak nisam prala suđe :D) i mazala sa Bepanthenom, jučer sam par puta namazala sa Purelanom i danas je stanje suuuuuper!

tina55
02.08.2010., 23:26
da se i ja pridružim klubu :)
i meni je dijagnosticiran kontaktni dermatitis i ne prolazi već neke 4 godine, iako mi je trenutno super, nemam ni rana ni mjehurića, samo suhu kožu na šakama, ali ne toliko da bi pucala
također sam radila razne testove i ispalo je da sam alergična na nikal, kobalt i formaldehid, ali sam sama pratila poboljšanja i pogoršanja i primjetila sam da je moj okidač čisti stres
inače ruke mi super zacijele od namakanja u morskoj vodi, nažalost, ne živim na moru...

zanima me jeste li probale s hidrolatom lavande? on je kao dobar za kožu
ja špricam po šakama svaku večer i paše mi

potražit ću i tu žutu kremu i kantariol

mihim
02.08.2010., 23:31
ja nisam radila nikakve testove. a ja sam isto vjerojatno alergicna na nikal, ma na sve osim zlata, nema sanse da stavim bizuteriju na sebe - poderala bi se ziva, al Mihi mi je to pokupio :-( pa sam na bodije lijepila leukoplast tam di su gumbici.
bumo vidli kak bu kad se vratim radit, sad nemam nikakvih problema.

kljucic
03.08.2010., 00:05
I ja sam alergična na nešto u bižuteriji, valjda je to onda nikal, pa od malena nosim samo srebro i zlato. Dobila bi osip od gumba na trapericama ili kopče od remena. Ali ovaj problem sa rukama sam imala i kao klinka. I ja mislim da mi je okidač stres jer se usporedno s tim sada javila i bol u želucu. Uglavnom, Purelan mi.je pomogao.

petarpan
03.08.2010., 06:06
Evo mene je u ovo doba probudio onaj nesnosan svrab pa prodajem zjake i pijem kavu.
U medjuvremenu od zadnjeg postanja isla sam u naftalan. Davali su mi kortice a za to bas i nisam trebala jahat sve do tamo.:-/
no nasla sam kremu koja djeluje, iako u sebi ima mali dio kortica, moze je se
mazat i preko nekoliko mjeseci. Ne isusuje mi kozu i pomaze mi vec nakon jednog mazanja. I sve bude super do prve stresne situacije ili promje e vremena ( skuzila sam da
me ubija kad okrece na kisu).
Spasila sam se s njom a posebno jer nije potrebno, kao kod drugih kortikosteroidnih krema, odvikavat kozu od nje, a i doslovno mi je dosta jedno do dva mazanja da se stanje znatno popravi.

Marion
03.08.2010., 13:30
I meni puca do krvi koza na kaziprstu i palcu. Imam hipotireozu i endokrinolog je potvrdio da je povezano sa tim, ali ne zna kako pomoci. Dakle uputno bi bilo da proverite stitnjacu i hormone stitnjace.

ornela_m
06.08.2010., 03:01
Marion, ja sam imala problema s pucanjem koze na palcu i kaziprstu, islo je u ciklusima, cim koza zacijeli prvom sljedecom prilikom pukne. Bio je potreban i najmanji povod (udar, natezanje koze), uglavnom bilo je naporno i bolno.

Kad sam prvi put cula za zelene sokove (mislim da tu na forumu ima dosta napisano na tu temu), pocela sam ih miksati i u njih ubacivati aloe veru i sjemenke lana. Alou imam na kuhinjskom prozoru za potrebe ako se opecem, no jednog dana kada je dolazio majstor za bojlere poceli smo razgovarati o aloi i on ju je pred mojim ocima odlomio, oprao i pojeo. Njegovim rijecima "da sam ti samo pricao a nisam pokazao, ne bi mi vjeorvala". Onda mi je ispricao kako je u njegovoj kulturi to vrlo cijenjena biljka, on je inace Indijac.
Nakon toga pocela sam stavljati alou u sokove. Aloa je, izmedju ostalog, dobra za zacjeljivanje rana. Sjemenke lana sam stavljala zbog omega kiselina koje pomazu regeneraciji koze. Nakon sto mi je tada koza zacijelila, nikada vise nije popucala na onim mjestima gdje su nekada znale biti i ranice.

Inace imam vrlo osjetljive ruke i sada koristim proizvode na baz parafina, ne znam tocno koja je hrvatska rijec za "emollient" (nije masno kao krema i moze se nanositi koliko god cesto treba), nista od komercijalnih krema za ruke.

Marion
06.08.2010., 23:39
ornela-m probacu, nemam sta izgubiti. Ja inace jako lose reagujem na sve hemije (samponi, kreme, kozmetika) i sto je blize prirodnom to mi koza bolje prihvata. Ali nije uvek lako naci.

mašnica
14.09.2011., 22:14
Da li postoji testiranje koje može otkriti koji je uzrok pucanja kože na prstima? Ako da, gdje molim Vas preporuke. Unazad nekoliko godina pokušavam izlječiti te rane koje izgledaju kao da mi je netko nožem preste rezao, mazala sam sa svime i svačime ali se rane uvijek vraćaju.

SUđe perem u rukavicama, kupam dijete i često moram močiti ruke što mi dodatno pogoršava situaciju.
Trenutno sam u jako lošoj fazi toliko da na nekim prstima ne osjećam dodir na vrhovima, tj. jagodicama jer je koža dosta zadebljala od silnih pucanja...ruke mi grozno izgledaju...

willow_tree
18.05.2012., 13:39
ne želim nikoga plašiti i izazivati najgore, ali tijelo se s nečime bori i negdje vam je žarište. u mojoj obitelji je razlog takvog pucanja kože bio rak. nije mogla niti kosu oprati, pisala je sa zlatnom olovkom, na sve je pucala koža i krvarila. s time su povezali tek nakon što su ju otvorili. napravite si pretrage kakve god možete. nadam se najboljemu svima

nikolaus
11.06.2012., 08:31
muško sam i imam istih problema. Osobno mislim da je uzrok našeg problema nešto drugo, pa možda čak i psiha. Evo kako se ja odnosim sa time: kada me uhvati upaljenost i želja za češanjem uvijek stavim ruke (neki će se iznenaditi možda) pod mlaz vruće vode na slavini (da je možete podnijeti bar sekund-dva) i tako par puta pređem po mlazu i koža mi se čitava još više zacrveni i češanje prestaje i ruke mi se osjećaju čiste skroz (voda mi je obično na najvruće okrenuta). Samo sam skužio prije ovoga da češanje samo pogoršava situaciju i deformira kožu nakon toga. Nadam se da sam nekome pomogao.

mašnica
12.06.2012., 15:24
Nadam se da nitko neće zamjeriti ali kopirat' ću svoj post sa teme psorijaza i atopijski dermatitis, voljela bih sa vama podijeliti svoje iskustvo, bit' ću sretna ako može i još nekome pomoći:

Dakle ovako...mnogi mi šalju pp-ove pa da svima odgovorim u ovom postu. Voljela bih podijeliti svoje iskustvo i muku koja je trajala 5 godina i sada je srećom više nema, NEMA!

Sve je počelo prije tih 5 godina cca, ako ne i više. Koža na rukama mi se počela ljuštiti na par mjesta, veličine prištića, svrbilo je malo, pa se počelo širiti, pa ranice i pucanje kože. Postalo je nepodnošljivo nakon 3,4 godine, nisam baš bila uporna sa kremama koje su mi doktori pripisivali. Razne biljne kreme, kortikosteroidi, ovih kortića se posebno grozim i izbjegavala ih u širokom luku i doktori su me zbog toga špotali. Gore u postovima sam već napisala da mi je koža izgledala kao da ju je netko rezao nožem na nekoliko mjesta, rana, krv.... ako bih imala ok kremu onda bi zarasla ali nakon par dana pucanje na drugom mjestu i tako u krug. Jednom sam i napravila cijelu kuru sa kortikosteroidom i uz oblačenje rukavica po noći i preko dana (možete misliti kako je to izgledalo uz malu bebu)...da bi se povuklo nakon nekog vremena ali opet se vraćalo.

Mnogi su mi govorili da je to od nervoze i na psihičkoj bazi...mda... Prošla sam razne alegološke testove, inhalacione, kontaktne i ne znam koje sve ne, sve negativno! I biopsiju koja je pokazala kontaktni dermatitis, tu se spominjala i psorijaza i ne znam kakvi sve ne nazivi i seboreja i svašta....

Na kraju rekla sam si tome moram stati nekako na kraj...čula sam za djedicu na Dolcu koji uspješno liječi psorijazu sa biljnim čajem koji on složi. Kura traje cca mjesec dana, možda malo više, čaj se kuha navečer, stoji do jutra i pije 3x dnevno (ta 1litra), ja sam pila kroz cijeli dan pomalo i dodatno sam morala prati ruke u istom čaju malo jače koncentracije.
Uz sve to iz prehrane sam po njegovom savjetu obavezno morala izbaciti alkohol (ionako ne konzumiram) i POGOTOVO svinjetinu. Ovo pogotovo pišem veliko da obratite pozornost... Držala sam se svega mjesec dana, nakon 2 tjedna počela su poboljšanja, nisu se stvarale nove rane niti je koža više pucala, moje ruke su počele izgledati normalno! Nakon 5 godina!
E onda sam se malo zeznula, počela sam jesti svinjetinu tu i tamo (nisam ju nikad često jela) tipa naresci i sl. i odmah su ruke počele svrbiti. Čaj sam morala prestati piti jer sam u međuvremenu saznala da sam trudna, prala sam povremeno ruke u tom čaju i stvarno novih rana nije bilo. Nemogu vam opisati koji je osjećaj opet oprati ruke pod vodom sa sapunom i otuširati se bez rukavica, oprati suđe bez rukavica....nekad nisam mogla ništa ni raditi jer su mi se prsti od boli grčili, to je sada iza mene, posljednja 3 mjeseca ja imam normalne ruke. Dakle samo uz izbjegavanje svinjetine (treba biti uporan).

Nisam napisala da sam suhu kožu znala imati i na tabanu lijeve noge i na ristu lijeve noge i ponekad na laktovima. Na moru mi se stanje uvijek poboljšaljo, čim bih se vratila doma, sve je pucalo...

Dakle kod mene je očito ova svinjetina prevagnula (iako ju konzumiramo iz domaćeg provjerenog uzgoja).

Što se doktora tiče, sve sam obavljala u Vinogradskoj na dermatologiji, svaki put druga doktorica ili docentica ili sl.

Podmjehivali su se kad sam rekla da pijem čaj, ali nisu vjerovali da će biti rezultata. Bez ikakvih lijekova i kortikosteroidnih krema meni su se ruke oporavile. Doktorici sam to rekla i ipak joj je bilo drago čuti, nije popljuvala "travara".

Svakome bih preporučila da proba, tko god ima problema sa kožom, dermatitisom ili psorijazom i sl. Što se tiče djece, mislim da njima ne daje čaj, već će eventulano preporučiti kupanje ili pranje u ovom čaju. Nisam napisala da kura košta 250kn. Bila sam JAAAKO skeptična, ali više nisam vidjela izlaza, na kraju se stvarno isplatilo.

Ako imate kakvih pitanja, javite se, voljela bih da mogu nekome pomoći svojim iskustvom, nije stvarno reklama, nemam nikakve koristi od ovog djede i ja sam ga sasvim slučajno upoznala...

Svakako mi javite rezultate!

marijanada
13.06.2012., 12:00
hvala ti na postu!!!!
srećom, nemam tih problema, ali volim znati tako korisne stvari.
jeli znaš točan sastav čaja i omjer ljekovitih biljaka (ili je to travareva tajna) da si možemo sami složiti mješavinu?
kad ode djedica, ode i čaj :(

mašnica
13.06.2012., 13:15
Tako nekako da. ode i čaj....ima sina za kojeg se nada da će nastaviti.

Meni nije htio reći sastav, jer mi to nije bitno rekao je, bitno mi je djelovanje koje je stvarno pokazalo izvanredne rezultate, kojim se divila i doktorica ui Vinogradskoj :-)

Neve
14.06.2012., 07:56
Mašnice,
gdje se nalazi taj djedica?? Imam drugi problem, ali možda isto može pomoći :-)!

rutvica
14.06.2012., 10:39
hm, vjerojatno ne bila riječ o nekoj mješavini za čišćenje jetre i inih probavnih organa. pogotovo s obzirom na savjet o alkoholu i svinjetini. kako je mješavina trebala stajati preko noći, moguće da je dio bio korjen, najvjerojatnije čičak - jer je super za jetru, a time i kožu. dakle, ako ste daleko od dede i dolca, potražite kod svog lokalnog biljara - svaki vjerojatno ima svoju mješavinu, neki su sigurno bolji od drugih u miješanju, ali šansa da se otrujete je mala :lol:

u svakom slučaju možete si i sami napraviti kuru čajem čička (to je zapravo uvarak jer se kuha) tri tjedna, a onda nastaviti blažim čajevima tipa divlje maćuhice, koprive itd. iz prehrane osim svinjetine i alkohola izbacite i ostale umjetne i rafinirane namirnice (bijela brašna, hidrogenizirane masti, umjetne boje, okuse), a iz kuće umjetne mirise i agresivna sredstva za čišćenje. sigurno će vam biti bolje i puno ćete učiniti za svoje zdravlje općenito, pa tako i za kožu.

vidim da mnogi okrećete očima kad vam kažu da je bolest na psiho bazi - to onak zvuči kao: nemamo pojma odaklen to, pa ćemo svaliti na vas 8-) istina je negdje između - bolest je genetska (što nije sasvim isto kao i naslijedna) u smislu da tijelo ima tendenciju reagirati kroz kožu (netlko drugi će dobiti migrenu) na stres, a tu pada i psih stres, ali i fizički: manjak sna, loša hrana, kemikalije... kada se više stvari poklopi javi se simptom, uklanjanjem tih podražaja ukalanjamo simptom, ali sklonost ostaje, hebiga...

drugi dio priče jest da kad imamo neku sklonost onda će i upala negdje drugdje u tijelu dovesti do pojave tih simptoma - jer je riječ o stresu u organizmu - tako povod kožnoj bolesti može biti svašta, od štitnjače ili raka (što je netko napisao), do problema s crijevima... dakle, to nije osnovni uzrok, ali uklanjanje tog poremećaja ukloniti će simptome na koži.

uf, raspisala sam više nego sam htjela, pardon, brbljava sam po prirodi :lol: htjela sam reći samo da promjenom životnih navika možemo puno si pomoći, ali gotovo je nevjerojatno koliko smo spremni patiti kako ih ne bi mijenjali (i ja tu spadam, naravno). tu spada svašta, od jedenja hrane koja nam šteti (heh, svinjetina) do obrazaca ponašanja ("moram", "nemogu" i sl.)

mašnica
14.06.2012., 10:42
Mašnice,
gdje se nalazi taj djedica?? Imam drugi problem, ali možda isto može pomoći :-)!

Na Dolcu, vani ima stol i treba ga tražiti četvrtak, petak i subotu je gore. Dakle kad se stane ispred ulaza u lift njegov štand je s desne strane prvi, ima nekoliko stolova spojeno. Ivan Bušić se zove, jak, visok čovjek.

Što se tiče čaja nije korijen već su neke kuglice, možda sjeme od neke trave, biljke i još uz to listići sušeni što je ili kopriva ili kadulja, to nisam sigurna

Amanda
27.06.2012., 13:38
Također imam problema sa pucanjem kože na jagodicama, prvo mi se stvore neke smeđe točkice, ali nakon nekoliko dana puknu i to me uzasno pece, kasnije se pocnu guliti i siriti po prstu a koza mi postane jako tvrda. Nije me zabrinjavalo dok mi se jucer nije pocelo siriti na jos dva nova prsta. Moze mi netko pomoci, ako zna o cemu govorim?

Maxime
28.06.2012., 17:15
Alergicna sam na deterdzente za ves i pranje sudja i rade mi se otvorene rane na dva prsta desne ruke (cak reagiram preko gumenih rukavica)
Koristim vec neko vrijeme Linola Fett (prije spavanje namazem debeli sloj i preko toga stavim gazu ili pamucnu rukavicu - za par dana mi rane nestanu.
http://www.linola.de/de/produkte/trockene-haut/linola-fett.html

MarijaP
28.06.2012., 17:32
Maxime, to je na recept ili?

Trenutacno mazem Purlanom od Medele jer mi je ostalo dosta od mazanja ispucalih bradavica. Vidim pomak, ali mislim da bi to trebalo ici brze.

Maxime
29.06.2012., 08:44
MarijaP: nikad nisam mazala bradavice s Linolom - isto sam koristila Purlan. Linola se moze kupiti u biljnim apotekama, netreba ti recept i kosta oko kn 100 po tubi (treba pripaziti postoji Linola cool i Linola Fett).
Moja kcerkica isto jako reagira na sapune i kada joj rukice budu crvne i iziritirane joj obavezno namazem ruke s Linolom - prodje preko noci.