PDA

Pogledaj cijelu verziju : strahovito oticanje (stopala, lice..)

Leeloo79
14.10.2008., 09:11
Dobro jutro svima!

Tj. ne bi vam bilo "dobro" da me sad vidite.. U 33. tjednu sam trudnoće (prva trudnoća) i već skoro 2 mj otičem u stopalima. Ispočetka je bilo po meni u granicama "normale" al u zadnjih 2 tj. mi otiču i stopala i kompletno noge, listovi, koljena, bedra to je oticanje je zbilja jako, ujutru bude mrvu manje al malo stajanja sjedenja i brzo postignu svoju punu veličinu da mi sve bridi. Držanje noga na povišenom i masaža od strane MM-a mrvicu smanji bar to bridenje al i dalje su oteknute.

To oticanje je kako vidim po web-u dosta često al ono što me plaši je to što se ujutru budim kao čudovište u licu koliko sam oteknuta.. To popusti nakon nekih sat-dva, ali je prestrašno.

Jel još neko ima takvih problema???

Loše spavam po noći pa si mislim da je djelomično i zbog toga, ne znam više ni sama.. Poslije idem do doktorice opće prakse pa ću je tražit da mi izmjeri tlak i napravi pretrage bjelančevina u urinu. Kod ginekologa sam za 2 tj., mada nisam uopće zadovoljna s njegovim pristupom, šta ga god pitam dobijem podsmijeh. Nisam paničarka po prirodi, i ništa mi nije teško za našeg malog anđela kojeg smo čekali skoro 2 godine ali upravo zbog toga želim čuti i vaše mišljenje i o oticanju noga i o oticanju lica i šta bih eventualno trebala poduzeti..

Unaprijed hvala..

Slonica Nelica.. :)

cowgirl
14.10.2008., 09:22
Nemoj oticanjem olako shvatiti

Hitno prekontroliraj tlak, proteine u mokraći, a i jeterni enzimi ne bi bili na odmet.

Ako nisi zadovoljna s ginekologom, promijeni ga.

Mislim da će ti te pretrage napraviti i liječnik opće prakse, ako ga zamoliš, odnosno kad te vidi otečenu.

Držim fige.

dorotea24
14.10.2008., 09:43
A jesi ginekologu rekla konkretno za to oticanje i jel te i tada ismijao ili predpostavljaš da će te ismijati?
Nemoj čekati dva tjedna nego mu se javi, sigurno te zbog tolikog oticanja neće ismijavati.

Leeloo79
14.10.2008., 09:52
A jesi ginekologu rekla konkretno za to oticanje i jel te i tada ismijao ili predpostavljaš da će te ismijati?
Nemoj čekati dva tjedna nego mu se javi, sigurno te zbog tolikog oticanja neće ismijavati.

naravno da sam mu rekla, njegov odgovor na sve je da je to individualno, da se razlikuje od žene do žene, bla bla.. doduše na svim pregledima mi je tlak super, urin isto kao i ostali nalazi. ma arogantan je Bože sačuvaj.. al pretpostavljam da vas dosta ima takav problem, da ne znaju kome otići po trezven odgovor, bar mi se čini da je ovdje situacija takva, svi površni, daj mu novce i doviđenja.. ufff..

idem se spremit pa ću do doktorice.

hvala na brizi..

Inda_os
14.10.2008., 11:14
Umjereno oticanje nogu i ruku je normalno, no pretjerano oticanje i oticanje lica baš i nije. U svakom slučaju nemoj to olako shvatiti i to nije stanje koje ginekolog treba ismijavati.

dorotea24
14.10.2008., 11:34
Uffff što je to grozno :evil: Ipak mislim da bi on trebao znati procijeniti jel to oticanje loše ili normalno, samo druga je stvar što on to tebi nije dobro objasnio i što ti ne ulijeva povjerenje. Uvijek postoji crv sumnje, a što ako griješi i ako me nonšalantno pregledao. Zato bolje ako si uznemirena potraži pomoć kod drugug ginekologa no bolje se konzultiraj s ginekologom nego s općom praksom. Ne podcjenjujem opću praksu nego ginekolog je ipak specijalist i bolje zna procijeniti te stvari.

anatom
14.10.2008., 13:03
Mislim da trebas hitno promjeniti ginekologa.Pokusaj nekog drugog bar nazvati telefonom za savjet, pa ces vidjeti dali je panika ili ne.

Koliko ja znam -sve sto je prekomjerno- nije bas dobro!
Ali ,naravno, ne zelim te plasiti.Ipak nisam doktor!

Javi nam s esvakako!

:)

Leeloo79
14.10.2008., 14:41
Mislim da trebas hitno promjeniti ginekologa.Pokusaj nekog drugog bar nazvati telefonom za savjet, pa ces vidjeti dali je panika ili ne.

Koliko ja znam -sve sto je prekomjerno- nije bas dobro!
Ali ,naravno, ne zelim te plasiti.Ipak nisam doktor!

Javi nam s esvakako!

:)

Ovo mi je drugi ginekolog u trudnoći, možete misliti kako je tek prvi bio površan kad me nakon krvarenja u 5-om tjednu trudnoće nije uputio ni na briseve ni na bilo kakve druge nalaze.. Onda sam nakon drugog krvarenja prešla kod sadašnjeg ginekologa.

Ma da ne idem u detalje sigurna sam da je svak od vas susreo bar jednog takvog..

Išla sam kod doktorice opće prakse da mi otvori bolovanje ali je bila van ordinacije (terenski rad) pa sam svratila do susjede koja radi u laboratoriju pa mi je "na crno" bez uputnice provjerila urin. Rezultat: proteini u urinu.. Kaže ona srednja vrijednost. Dat ću još jednu priliku svom ginekologu, zovem ga poslije da se naručim pa ovisno o tome koliko će me ozbiljno shvatiti i kako će se postaviti odlučit ću se dal' da ga mjenjam. Jest da sam već zagazila u treće tromjesečje al šta je tu je..

Pretpostavljam da mi slijedi neslana dijeta i češća kontrola, al javim se..

Hvala svima na savjetima i brizi..

M&A
14.10.2008., 15:10
želim čuti i vaše mišljenje i o oticanju noga i o oticanju lica i šta bih eventualno trebala poduzeti..
meni su polovicom drugog tromjesecja pocele oticati noge,ali nakon pola sata lezanja s nogama na jastuku vracale se u normalu.
potom pola sata stajanja/hodanja opet ista stvar,sa broja 37 sam bila stigla na 39!
gin rekao da je to normalno,zadrzava se voda u organizmu .
potom pocelo oticanje lica,ruku i nogu.
zvala gin i rekao mi da testiram uprijeti palcem na glezanj,ostaje li "rupica"na mjestu gdje sam uprla i koliko dugo.
kad bi uprla palcem na glezanj ostajala bi udubina na mjestu gdje sam uprla i ne bi se izravnala za sat-dva.
poslao me pravac laboratorij+mjerenje tlaka.
tlak povisen sa skokovima od 140/90 do 160/100,secer na gornjoj granici.
izbacivanje iz prehrane soli i secera,tablete za snizenje tlaka,spavanje s nogama izdignutim na jastuk,pice samo cista voda (nikakav sok,cedevita i sl.)-sve do poroda.

Diami
14.10.2008., 18:16
Leeloo, obzirom da ti otiče i lice, a i imaš proteine u mokraći - ako ti se slučajno još pojavi glavobolja ili sijevanje pred očima - pravac na hitnu, jer se može raditi o preeklampsiji. Koja se može dovesti pod kontrolom, ali je potreban poseban nadzor. Kakav ti je tlak, jel imaš prilike negdje malo češće mjeriti?

Držim fige da je sve ok i da će te dr. ozbiljno shvatiti!

Leeloo79
14.10.2008., 21:31
Zvala ginekologa, kad sam sve rekla, rekao da dođem ujutru, ponovit će mi nalaze, do tad da odmaram i da ne jedem slano.

Maloprije kod susjede izmjerila tlak.. 150/90.. nije mi nimalo svejedno zbog kombinacije sa ostalim, mada znam da mi paničarenje sigurno neće sniziti tlak, ali ne mogu si pomoći jer me strah za našu mrvicu, evo i sad plačem..

Al u Boga dragog se uzdam..

anatom
14.10.2008., 21:39
Nemoj se nervirati.Super je to sto si brzo reagirala, i sad bude sve ok!

saljem ti puno vibrica da sutra bude sve 5!

Javi nam se i NE SE BRINUTI.

:heart: :heart: :heart:

maria71
14.10.2008., 21:46
Ima li kakva bolnica u tvojoj blizini ?

Da odeš tamo ? Tek toliko, da te pregledaju i smire, a ako treba prepisati neki lijek.... ili da ostaneš na odjelu na toj neslanoj dijeti , meni se ovo s oticanjem lica ne sviđa.....

doduše ja sam medicinski laik, tako moje mišljenje nema "težinu" već je to samo moj stav

petarpan
15.10.2008., 00:23
ja sam oticala, doduše ne u licu ali u nogama...i potvom opisu čak manje od tebe...ali sam konstantno mjerila tlak svaki dan...i ako se ne varam ginić me naputio da ako mi pređe 140/100 da pohitam u bolnicu...

Oticanje, proteini i povišen tlak nisu zahebancija!!!!!!!!!!!!!!!!

Molim te pođi u bolnicu gdje planiraš roditi, liječniku opće prakse, na hitnu, bilo gdje ...Tebe se mora pregledati i kontrolirati...

Snjeska
15.10.2008., 00:47
Oticanje, proteini i povišen tlak nisu zahebancija!!!!!!!!!!!!!!!!

Molim te pođi u bolnicu gdje planiraš roditi, liječniku opće prakse, na hitnu, bilo gdje ...Tebe se mora pregledati i kontrolirati...

I ja te molim pođi u bolnicu,

oticanje, proteini i visoki tlak zaista nisu zahebancija

ja sam to shvatila na najgori mogući način

:cry:

ne želim te plašiti, samo upozoriti...da je barem mene netko upozorio...

ili barem obrati pažnju na glavobolju, gubitak vida, sijevanje pred očima, omaglice,
ako ti se to dogodi odmah pozovi hitnu a ti lezi u zamračenu, tihu prostoriju, neka netko bude s tobom

Držim fige da sve bude OK

petarpan
15.10.2008., 00:55
I još nešto ako sada čitaš..Svjesna sam da naša boldana upozorenja ne pogoduju tvom tlaku i psihi ali shvati ih ozbiljno kao izraz duboke i iskrene zabrinutosti...
Lezi, pokušaj se opustiti, podigni noge na povišeno, pusti neki dobar film i pokušaj rastjerati misli...
I javi nam kako je prošlo na pretragama... :*

rena7
15.10.2008., 11:30
Bila sam u istoj situaciji, naotečena prestrašno, glavobolja, šećer na granici, tlak visok. Kada je to vidjela ginekologica- dobila sam uputnicu za bolnicu i to hitno. No stanje se je vrlo brzo stabiliziralo i sada smo ok. Evo čekamo, dobro smo, termin je tu.

Sretno :heart:

†vanesax
15.10.2008., 18:40
Leeloo jesi li dobro?
Evo ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ da jesi
:love:

Snjeska
16.10.2008., 01:00
Mislim na tebe~~~~~~~~~~~~~~~~~

M&A
16.10.2008., 14:37
malo pozitivnih ~~~~~~~~~~ da bude sve u redu :)

kljucic
16.10.2008., 19:59
XXX na sve gore navedeno

nadam se de je sve ok
~~~~~~~~~~~~~~~~~~

suncokret5
18.10.2008., 14:46
Leelooo ~~~~~~~~~~ , i ja mislim na tebe!

Imam priču identičnu tvojoj (mislimna vanjske simptome). Počelo je u zadnjem tromjesečju, svakodnevno oticanje cijelog tijela i lica. Baš u 33.tjednu se dogodilo da sam prestala piškiti. U 4 dana nepiškenja kilaža mi se povećala za 5 (u cijeloj trudnoći sam ukupno dobila 9) a izgledala sam prilično deformirano, pogotovo u licu koje se izobličilo od otečenosti (u to vrijeme su se pojavile i one trudničke fleke ispod očiju pa je i to doprinijelo krasnom dojmu).
Svi su odmah posumnjali na preeklampsiju ali tlak je bio u redu (iako viši nego inače), proteini nisu nađeni kad sam 5.dan opet počela pomalo piškiti.
Meni se dogodilo zatajenje bubrega sa spontanim povratkom funkcije. Držali su me 7 dana na trudničkoj patologiji radi promatranja, nisam dobivala nikakve lijekove, bebica je bila u redu.

Do kraja trudnoće (40+3) ovo se nije ponovilo, iako sam i dalje oticala i u tijelu i u licu. Mišek je rođen s malo više od 2 kile ali je bio vrlo vitalan, sad mu je 12 mjeseci i 11kg.

Dobro cure kažu, nije se s time za zezati, treba biti pod stalnom kontrolom, ali vidim da si i ti pristupila ozbiljno.

Javi nam se što prije, vibramo za tebe.

Snjeska
18.10.2008., 22:59
Svaki dan navratim ovdje.
Ima li itko vijesti?

petarpan
18.10.2008., 23:11
Vibram za tebe i tvoju bebicu i nadam se da se ne javljaš samo zato jer možda ležiš negdje na "promatranju" zlu ne trebalo i da je sve u redu...
Javi nam se... :love:

Pepita
19.10.2008., 01:38
:love:

†vanesax
19.10.2008., 01:43
Vibram za tebe i tvoju bebicu i nadam se da se ne javljaš samo zato jer možda ležiš negdje na "promatranju" zlu ne trebalo i da je sve u redu...
Javi nam se... :love:

Potpis i ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ :heart:

japanka
19.10.2008., 09:38
neka sve prođe dobro :love:

Snjeska
24.10.2008., 23:20
još nema vijesti?

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

suncokret5
24.10.2008., 23:45
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

i ja svaki dan gledam i nadam se dobrim vijestima :love:

dorotea24
25.10.2008., 08:36
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Leeloo79
30.10.2008., 16:13
evo Leeloo..

kao prvo hvala svima na brizi i pozitivnim vibrama.. hvala Bogu da sam na vrijeme odreagirala iako će biti potrebno još puno strpljenja i vjere u Božju pomoć..

poslušavši vaše savjete i očite signale koje mi je tijelo slalo otišla sam prvo provjerit urin, nakon pozitovnoh nalaza proteina u urinu, nazvala ginekologa koji me je dan poslije primio u Domu zdravlja gdje također radi, izmjerio tlak (160/90), ponovio nalaz za proteine i s uputnicom odmah uputio na ginekologiju. Jučer je bilo 2 tjedna da sam u bolnici, a prekjučer tjedan dana da su porodili našu malu Luciju hitnim carskim rezom..

Tlak je u bolnici varirao, pokušavali su ga stabilizirati tabletama, mjerili i po 6 puta dnevno, radili ctg po 3 puta, ja otečena..

i onda sam u rano ujutru 21-og osjetila jaku glavobolju, pozvala dežurnu sestru da mi izmjeri tlak, ona je nakon toga bez riječi otišla dežurnom liječniku, došla po mene, prebacila u intenzivnu i onda se sve odvijalo ko u bunilu.. pretpostavila sam šta me čeka i samo sam molila Boga u sebi..
depilacija, kateter.. i u 8i40 na svijet je došla naša mrvica.. 1850g, 49 cm.. a ja sam tu noć imala tlak 180/110..

još uvijek je u inkubatoru, ali sad samostalno diše, danas sam je prvi put vidjela uživo (srce ti se cijepa kad je vidiš onako bespomoćnu..).. danas su me pustili iz bolnice, poslijepodne idem internisti za svaki slučaj jer tlak još uvijek nije u potpunosti stabilan, navodno treba vremena da dođe na svoje i onda ujutru idem k njoj na pedijatriju i tamo ostajem sve dok ona ne mogne doma.

ne mogu vam opisati koji smo košmar prošli ja i muž, koje su to krize, nas troje na tri strane.. al uz Božju pomoć svega ovoga se uskoro više nećemo ni sjećati..

eto ulovila sam priliku samo da vam javim kako je sve prošlo, ima tu još detalja ali bitno da sve ide na bolje..

nadam se da će slijedeće javljanje biti sa Lucijom u naručju i da će me ruke boliti koliko će otežati do tad.. :-)

VELIKA PUSA svima od sretne i umorne mame..

e da, još nešto s porodom sam izgubila 16kg.. a moj me ginekolog kritizirao da puno jedem.. cccc.. za tri dana intenzivne nakon poroda preko katetera izmokrila skoro 15 l..

toliko od mene.. pišem nekom slijedećom prilikom..

evo i sretni tata vas pozdravlja i maše..

dorotea24
30.10.2008., 16:37
Joj joj joj hvala Bogu da je sve sretno završilo :D Čestitam ti na bebici i želim vam da se što prije obje oporavite. Kada to sve završi razmisli o promjeni ginekologa :/

suncokret5
30.10.2008., 16:54
:D :D :D

Čestitke sretnim roditeljima, vidim da ste kroz svašta prošli!

Vibrrrrrrr da uskoro svi zajedno uživate doma :love:

Inda_os
30.10.2008., 20:45
Čestitam i želim da što prije budete svi troje zajedno :heart: !

Linda
31.10.2008., 08:52
Uh, koja priča... tako mi je drago da je sve dobro završilo. :love:
Čestitke od :heart: na curici i puno ~~~~~~~~~~~~~~~~ da što prije budete svo troje zajedno.

cowgirl
31.10.2008., 08:59
Hvala Bogu da je sve dobro prošlo.
~~~~~~~~ :heart: da Lucija što prije dođe doma.

kljucic
31.10.2008., 09:36
:D
Hvala Bogu da ste OK. I ~~~~~~~~~~~~~ za mrvicu da što prije ojača!

kikic
31.10.2008., 12:03
uh, naježi me ova priča. Hvala Bogu da je sve dobro sad. I meni su oticale noge ali samo u zglobnom dijelu, skočni zglob. Ovo što ti pišeš je stvarno bilo uznemirujuće. Za bebu :D

Leeloo79
31.10.2008., 12:27
još jednom hvala svima što ste mislile na nas i brinule se..

sinoć bila kod interniste, po onome što je mogao vidjeti sve je ok: bubrezi, gušterača, štitnjača, ekg.. očito kako došlo-tako će i proći.. za max 6 tjedana kad organizam dođe na svoje od poroda napravit još neke nalaze. kupila sam jučer tlakomjer (onaj pravi, ne digitalni), rekao mi je da mjerim tlak 2-3xdnevno, zapisujem i da mu javim. trebam nastavit pit tablete za tlak još neko vrijeme i onda u konzultaciji s njim lagano ih smanjit i izbaciti..

najbitnije mi je da te tablete ne škode dojenju tako da će Lucija nadam se uskoro moći primati moje mlijeko (u bolnici sam izdajala par puta, nije bilo puno ali trudit ću se da održim mlijeko jer mogu mislit koliko će njoj značiti za rast i napredak).

pakiram se pa će me muž poslije odvesti na pedijatriju gdje me čeka smještaj. za početak joj ne mogu puno pomoći dok je inkubatoru ali tamo kažu da bebice osjećaju kad je neko s njima, kad im se priča.. možda me uskoro puste i da je pomazim..

uf.. i ja se naježim kad pomislim na sve što je bilo.. Bog dragi zna zašto se ovo moralo dogoditi.. mogu vam samo reći da me u bolnici niti jedan dan nije povuklo da prelistam one silne časopise (story, cosmo i sl.) jer shvatiš koliko je sve to površno, plitko.. krpice ovakve, krpice onakve, trač ovaj, trač onaj.. ništa, ama baš ništa materijalno mi više nije ni malo bitno.. a kako tek muža zavoliš.. :-) duša moja draga..

usput.. Lucija je kovrčava plavuša na mamu.. :-)

veliki pozdrav svima.. :*

Arwen
31.10.2008., 12:29
glavno da je sve dobro prošlo :heart:

a ovo šta kažeš da si izgubila 16kg u porodu a dr te kritizirao pa očito je imao pravo,nekome kile ne smetaju ali tebi očito jesu
znam da zvučim grubo ali iskreno se naježim kad čujem šta ima veze koliko sam se nadebljala lako ću skinuti
jer nije poanta u skidanju kila i ljepoti nego zdravlju i mame i bebe
oprosti ali morala sam ovo napisati

i pouka svim trudnicama oticanje nije bezazlno i najmanje šta možete uraditi je automatski izbaciti sol i začinjeno iz prehrane
štetiti neće a može jako puno pomoči

petarpan
31.10.2008., 19:27
16 kg vode...ne računajući bebu...
Daj arwen, pusti to.

Neizmjerno se veselim što si ipak poslušala intuiciju i da je sve završilo dobro po malenu plavušu i tebe :)
Čuvaj ju i sebe...Puno znači da si uz nju...To djeca osjete... :*

anatom
31.10.2008., 20:10
Drago mi je da je sve dobro zavrsilo.

Nadam se da ce mama i beba biti sretne i zdrave :D :D

dinosaur
31.10.2008., 21:13
Super da je sve dobro završilo :love:

Snjeska
31.10.2008., 21:28
Evo,iskreno, kamen mi je pao sa srca sad kad znam da ste vas dvoje dobro :)

Iskrene čestitke na majčinstvu :heart:

M&A
01.11.2008., 16:33
:D Bogu hvala da ste obje dobro!!!
Cestitke sretnim roditeljima i velika :* maloj plavusi!

tomita
02.11.2008., 10:03
Puno pusa mami i bebi. Srećom da je sve dobro završilo. :heart:
I meme pati oticanje, ali zasad samo nogu. Sad sam u 22. tjednu. Redovito mjerim tlak, inače je nizak, jučer je recimo bio 109/72, a zna mi biti i niži.
U petak idem na redovitu kontrolu pa ću vidjeti što će mi liječnica reći.

kljucic
03.11.2008., 00:02
najbitnije mi je da te tablete ne škode dojenju tako da će Lucija nadam se uskoro moći primati moje mlijeko (u bolnici sam izdajala par puta, nije bilo puno ali trudit ću se da održim mlijeko jer mogu mislit koliko će njoj značiti za rast i napredak).

pakiram se pa će me muž poslije odvesti na pedijatriju gdje me čeka smještaj. za početak joj ne mogu puno pomoći dok je inkubatoru ali tamo kažu da bebice osjećaju kad je neko s njima, kad im se priča.. možda me uskoro puste i da je pomazim..

Zašto sada ne može primati tvoje mlijeko? Još uvijek je samo na infuziji? Moja L. je nakon 1 dana infuzije počela na sondu primati moje mlijeko, 3 ml po obroku. Izdajala sam se svaka 3 sata, i po noći.

I itekako joj možeš pomoći. Ja sam satima sjedila sa glavom gurnutom kroz onaj prozorčić inkubatora, pričala, pjevala, molila, kasnije i mazila.

:* i ~~~~~~~~~~~ da se što prije mazite :love:

japanka
03.11.2008., 07:57
čestitam na maloj plavuši i nadam se da ćete se uskoro maziti i cicati :heart:

bebomanka
11.11.2008., 21:20
Boze..kako je to dirljiva prica.. :cry:
Zelim vam od sveg :heart: srecu gledajuc malu ljepoticu kako svakim danom sve vise jaca i da sto skorije budete svi skupa.. :love:

pikulica
11.11.2008., 21:49
:love: Dobro da je sve dobro prošlo.
Meni je tlak pao par tjedana nakon poroda, inače je uvijek bio nizak sve do 35. tjedna.

Leeloo79
24.11.2008., 15:21
Pozdrav svima.. Opet ja..

Budući da sam otvorila ovu temu tu sam ponovo da je i zatvorim. Doma smo sve troje.. Na pedijatriji sam bila 2 tjedna, a doma smo stigli u petak, 14.10. U tom zadnjem tjednu je Lucija prvo u pon. izašla iz inkubatora na tzv. topli stol (tu sam je konačno mogla uzeti u naručje.. yeeeaah!!!) a zatim 3 dana poslije prešla k meni u sobu. Ja se već bila pripremila da ostajemo na neonatologiji do kraja mj kad doktorica govori u petak ćete doma!
I tako smo otišli doma s njenih 2150g. Doktorica je preporučila da zabranimo posjete čitavu zimu kako bi je zaštitili od viroza i sl. Svi pitaju za nju i svi su nestrpljivi ali oni koji joj žele dobro strpit će se.. Kupili smo maske za lice za one kojima ne možemo reći ne: bake i djedovi. ☺
Muž je često slika (još od prvog dana) i sve te slike stavlja na facebook tako da rodbina i prijatelji mogu biti u tijeku.
I ja i muž smo se zaljubili preko glave u nju.. Ljubav kakvu do sad nisam poznavala, iznad svega što sam doživjela i osjetila.. Stvarno je neodoljiva.. Ali mame ne moram vam ništa govoriti.. Sve znate..
U prošli petak smo je vagali – 2400g. Lagano se popunjava iako je još uvijek smiješna u robici, sve joj je veliko. Jedini problem su grčevi u poslijepodnevnim satima, ali i to će proći..

Još jednom hvala na brizi svim forumašicama koje su se javile.. i hvala jer ste i vi djelom zaslužne što sam odreagirala na vrijeme..
Naravno da me je sada strah slijedeće trudnoće da se ne bi ponovila ista dijagnoza (EPH gestoza), a mi smo u planu Luciji napraviti društvo od još 3 braće i sestara.. Muž navija za još petero!
Usput hvala petarpan za objašnjenje Arwen, da, izmokrila sam 15 l vode koja mi se bila nakupila u organizmu uslijed te nesretne EPH gestoze. Svjesna sam da prekomjerno debljanje u trudnoći ne može biti dobro i nije da sam se morala paziti jer sam jela normalno bez pretjerivanja kao i prije trudnoće tako da mi taj brzi prirast kilograma u zadnjem tromjesječju nije bio jasan, a ginekolog me nikako nije htio saslušat i potražiti pravi uzrok tolikim kilogramima, lakše je bilo izazivat mi grižnju savjesti da ja činim nešto loše za moje nerođeno djete. Čak mi je i to jutro kad me je poslao s uputnicom u bolnicu prvo prigovarao za kg sve dok mi i sam nije napravio nalaz urina i izmjerio tlak.. i onda automatski promjena priče i nježniji pristup.. «paa.. eto.. to je ta EPH gestoza.. nema veze sa prehranom.. i s ničim drugim.. ne zna se zašto dođe do nje.. morat ćeš u bolnicu.. bla bla..»

Naravno promjenit ću ginekologa, iako mi dođe da odem kod ovoga i civilizirano ga upozorim da ubuduće sasluša trudnice koje ga upozoravaju na nešto neubičajeno što primjećuju kod sebe a ne olako shvaćati njihove riječi.
Odoh sad.. uskoro slijedi presvlačenje i hranjenje naše kućne sreće.

:D

Veliki pozdrav za sve!!!!

tomita
24.11.2008., 16:45
Leeloo79 baš mi je drago da ste svi na okupu! Uživajte i mazite bebicu! :heart:

božana
25.11.2008., 10:40
ja sam otvorila ovaj topic samo da vidim razlog oticanja nogu koji me malo muči zadnjih dana. nisam ni slutila na kakvu ću priču naići, Leeloo ti si dokaz svima da uvijek treba slušati svoje tijelo i simptome.

a forumašicama koje su je ohrabrile u akciji :heart:

japanka
26.11.2008., 11:27
glavno da je sad sve ok i s tobom i s njom
Leeloo79, uživajte, zaslužili ste :heart:

Neroslava
26.11.2008., 19:03
...
I mene pati oticanje, ali zasad samo nogu. Sad sam u 22. tjednu. Redovito mjerim tlak, inače je nizak, jučer je recimo bio 109/72, a zna mi biti i niži.
U petak idem na redovitu kontrolu pa ću vidjeti što će mi liječnica reći.

Ove brojke (109/72) mi govore da tlak kontroliraš digitalnim tlakomjerom - ko što sam već napisala na sličnom topicu - u to se NE možeš pouzdat, to će ti reći i svaki doktor. Meni je svaki put takav digitalni pokazivao dobar tlak, pa sam si utvarala da mi tlak skoči samo kod ginića na pregledu :roll: Prvi put mi je tlak bio povišen na pregledu u 20. tjednu, iza toga su krenule naoticat noge. A ja sve koza olako shvaćala misleći da mi nije niš jer 'ja si kontroliram tlak, pa dobar mi je'... Kaj je bilo kod doktora?