PDA

Pogledaj cijelu verziju : bris nosa-nazofarinksa

donna
14.10.2008., 22:31
radili smo bris nosa i evo nalaza pa ako bi netko stručan mogao nešto više reći-hvala :)

piše...

kultivacija aerobna
izolat-streptococus pneumoniae
osjetljivost na eritromicin,azitromicin,klaritromicinsmatra se identičnim !

Moxifloxacin S
cefuroksim S
sulfametoxasol R
eritromicin R
penicilin I

hvala!!!

Tashunica
14.10.2008., 22:40
radili smo bris nosa i evo nalaza pa ako bi netko stručan mogao nešto više reći-hvala :)

piše...

kultivacija aerobna

Moxifloxacin S
cefuroksim S
sulfametoxasol R
eritromicin R
penicilin I

hvala!!!
znači da je u nosu izoliran pneumokok, a ovo dolje je antibiogram i pokazuje koji antibiotik najbolje djeluje na tu beštiju.

Ari
14.10.2008., 22:45

piše...

kultivacija aerobna

Moxifloxacin S
cefuroksim S
sulfametoxasol R
eritromicin R
penicilin I

hvala!!!

Nisam stručnjak nego samo imamo iskustva sa takvim brisom i ono što ti ja mogu reći je sljedeće:
Kao što piše pronađena je bakterija streptococus pneumoniae i preporučeni antibiotici za tu beštiju su ti oni kraj kojih piše slovo S. Tako je nama pedica protumačila nalaz zadnji put na istu bakteriju i dobili smo Sulotrim antibiotik. Nešto j ebio drugačiji antibiogram. Pretpostavljam da ćete vi dobiti Moxicilin ili Ceporex.
Nadam se da sam pomogla!
:*

donna
14.10.2008., 23:20
a pneumokok je?

Tashunica
14.10.2008., 23:24
http://www.cybermed.hr/index.php/pbl/portal_za_pacijente/centri_za_edukaciju/cjepiva/cijepljenje_protiv_streptococcus_pneumoniae_pneumo koka

donna
14.10.2008., 23:30
Što je Streptococcus pneumoniae i kakve bolesti uzrokuje?
Bakterija Streptococcus pneumoniae, koja se naziva i pneumokok, čest je uzročnik različitih zaraznih bolesti, u dječjoj dobi meningitisa, upale pluća i upale srednjeg uha, a komplikacije ovih bolesti nisu rijetke.

pa da..upalu uha je jaku imala :/
nadam se da će proći s ovim antibioticima

Tashunica
15.10.2008., 07:29
naravno da će proći :love:
i moj je imao upalu uha i visoku temperaturu od te beštije.

donna
15.10.2008., 10:57
dobila je sirup cefzil.penicilin nismo probali jer joj je tata alergičan pa se ne usudimo.kad je imala šarlah skoro su joj dali :/

šefika
16.10.2008., 12:04
Imam iskustava osobnih sa tom beštijom i moram reći da je izlječivo...ali napominjem da sam ja od antibiotika dobila i gljivice u uhu...stoga oprez i davati samo onaj antibiotik nak koji je bakterija osjetljiva...
~~~~~~~~~ :*

svjetlic
16.10.2008., 13:34
oooo...mi smo tu beštiju prošle godine imali non stop :cry:
dakle, svaki put smo završili na antibiotiku jer smo zakurili.
Naime, s. pneumonie je u većini populacije klinaca koji idu u vrtiće
e sad ako reagira dobije antibiotik ,riješi se.
nije tako strašno kako se to čini kad guglaš i čitaš o tome :love:

Girica
29.11.2008., 15:19
s.p. kod nekih uobičajeno nastanjuje nazofarinks ne uzrokujući simptome, ali ako imunutet padne..
moj sin je naglo dobio puneumoniju i završio u zaraznoj za svega par sati :shock:
dobro smo prošli!
sad jedan blizić ima s.p. u nosu s upalom i uha i sva trojica odmah piju antibiotik :saint:
cefurokism (cefalosporin 2. generacije)