PDA

Pogledaj cijelu verziju : Sta bi da doruckujes?-Musli!

MarikaPika
08.11.2008., 14:51
I tako svako jutro.....i kad joj ponudim nesto drugo,ona odbija.Pitam se je li dobro da to jede stalno,obzirom da je pocela strahovito mnogo i retko da kaki od kad se "navukla" na musli.
Inace,taj musli ja napravim sama-kupim u prodavnicama zdravije hrane razene,jecmene,ovsene i kukuruzne pahuljice,psenicne klice i mekinje,susam i lan(pa ih sameljem u mlinu za kafu),suve grozdjice,ananas,papaju,sve po 100 gr,pomesam i mljac!Prelivam ih sokom od jabuke koji svez iscedim u sokovniku,i meni prija.Ali,ipak nisam sigurna da li to malo 19-mesecno prasence sme jesti svaki dan......

Lutonjica
08.11.2008., 15:28
margita skoro svaki dan doruckuje zobene pahuljice s jogurtom, nije muesli, ali je u tom stilu, zasto ti se to cini problematicno?

srecica
08.11.2008., 18:37
Leila skoro svako jutro doruckuje rizine poppiese sa rizinim mlijekom, a ja isto tako skoro svako jutro jedem muslie s mlijekom.

Mislim da to nije problem.

vissnja
08.11.2008., 19:07
Nađa svako jutro doručkuje bananu i neke žitarice (najčešće proso+heljda+žito, zajedno kuvano). I kaki super od toga. Vidim da se sve klinke drže proverenih stvari za doručak :roll:

djuma
08.11.2008., 19:17
eh, volela bih da i moj sin to trazi.
ali neeee, i pored rucka i vecere
ja moram i dorucak spremati komplet.
probaj da izbacis laneno seme,
tj, nemoj bas svako jutro i njega stavljati,
nego ponekad samo.

argenta
08.11.2008., 19:54
Mi smo preko godinu dana jeli samo i isključivo cornflakes na mlijeku. Kamo sreće da je htjela toliko zdravih stvari utrpati u sebe :roll: Ne brini, proći će je, a onda ćeš muku mučiti jer smo "to jeli neki dan" pa dok smisliš što nismo jeli neki dan... :mrgreen:

mikka
08.11.2008., 20:25
f. skoro svaki dan jede griz. kad ga pitam sta bi jeo, on uvijek kaze griz. pa ja kombiniram--nekad radim na zobenom, nekad na rizinom, iznimno rijetko ali ipak nekad i na kravljem--da malo promijenim, pa kuham nekad psenicni, nekad razeni, nekad pirov, nekad jecmeni, pa stavljam pahuljice, pa ove, pa one, suho voce, svjeze voce, malo cokolade.... tako da koliko god da je isto, opet je razlicito. mislim da je to skroz ok.

a nekad jedemo zgance..same, sa sirom, sa jogurtom... :mrgreen:

Anci
08.11.2008., 20:35
Joj, kod nas po pitanju doručka i večera totalna monotonija. Griz i žganci. Nekad pojede palačinku.

spajalica
08.11.2008., 21:59
kod nas je to i dorucak i vecera :roll:

meda
08.11.2008., 22:29
stavi joj malo suhih sljiva, nece vise tesko i rijetko kakati :mrgreen:

meda
08.11.2008., 22:30
aaaaaaaaaaaaaaaaa, sad vidim mnogo i rijetko kaka :lol:

hoces reci puno kolicinski i mekano?

Imga
08.11.2008., 22:51
za tvrđu stolicu bi ja izbacila lanene sjemenke i ananas (puno vlakana i bromelina koji potiče probavu), a ubacila rižine pahuljice i bananu

za papaju nisam sigurna kako djeluje na stolicu :/

Imga
08.11.2008., 23:31
ajajaj, sad čitam da i papaja potiče probavu

dobro ti nju očistiš svako jutro :lol:

MalaSirena
09.11.2008., 07:52
Kod nas je isto monotonija (kad je doma) - doručak pahuljice s čokoladom (kuhane zobene i prosene s narezanom kockicom-dvije čokolade pa raspršenom, ali ne promiješanom po pahulijcama), večera griz (eventualno čokolino). Sva sreća da ide u vrtić pa tamo jede svaki dan drugo :roll: .

Imga
09.11.2008., 09:44
moj je doslovno 2 pune godine tražio isključivo griz za večeru
i onda mu se zgadio da ga više ne može niti vidit :roll:

pale
09.11.2008., 16:49
Moja za doručak i većeru traži kruh sa abc sirom i uz to popije tri dcl mlijeka. Probala marmeladu, niti čuti, hoće sir i gotovo. Danas je i međuobrok bio sir :roll: A dok sam je nagovorila da ga proba trebalo mi stoljeće, eto mi sad, sad ne prestaje sa sirom. Nekad je zavaram pa uspijem joj dati neke pahuljice ili čokolino, samo da malo ubijem monotoniju ;)

malena beba
09.11.2008., 18:02
Ah, znaci ima ih jos sto doruckuju i veceraju isto? ajde sad mi je lakse... Moja hoce samo masla i meda i za dorucak i veceru :/

MarikaPika
10.11.2008., 12:30
dobro ti nju očistiš svako jutro :lol:
Muke moje,draga Imga,sa tim njenim ciscenjem-dok nije pocela sa ovakvim doruckom,dete se budilo u 8-8.30.A sad je potera kakanjac u 6.30,kad ja ni belog medveda da mi se pred nosem nacrta ne bih videla.Posisa cura sta ima,pa skoci i krene da peva-kaka nosa,kaka nosa!