PDA

Pogledaj cijelu verziju : Tetovaže

Stranice : [1] 2

Maslačkica
18.12.2008., 14:51
Ovako... kad sam imala 18-ak godina imala sam želju da se istetoviram, ali nisam znala šta baš i glupo mi je bilo da se vidi i šta ja znam..
Danas znam šta želim istetovirati, znam šta bi mi tetovaža značila (tj. ima značenje) i znam i gdje bi je stavila...

E sada... javite mi se vi koji imate tetovaže, mogu i slikice i pohvale i na kojem mjestu se nalaze... a ono što me najviše zanima je studio koji preporučujete.
Ono čega je mene najviše strah je hepatitisa i zaraznih bolesti radi nedovoljne dezinfekcije.

Isto tako, da li bi ste branili svojoj djeci da se tetoviraju?

willow_tree
18.12.2008., 15:07
i ja i md smo istetovirani, dosta... :mrgreen: , tetoviramo se isljučivo kod Zeleta, tatto zagreb i ne bih nigdje drugdje

Maslačkica
18.12.2008., 15:10
Je li to ono u tratinskoj?

Tetovažu na sunce draga!!!! ;)

Maslačkica
18.12.2008., 15:11
Zaboravila sam pitati još nešto bitno: koliko košta tetovaža? U boji?

enchi
18.12.2008., 15:14
Ja imam tetoviranog propetog konja na leđima, tj. na desnom ramenu. Nema neko značenje jer sam samo željela nešto staviti na sebe (18 g. :mrgreen: ), došla u studio i tamo odobrala kaj mi se dopalo taj tren :roll:
Tetovirala sam se u Zagrebu, studio Zagreb u Tratinskoj, jest da je ekipa koja radi za moj ukus bila preekstremna (broj tetovaža, frizura, odjeća) ali sve je bilo čisto, uredno, sterilizatori, nove igle, nitko nije bio pijan, drogiran i sl.
Ne bi branila djetetu da se tetovira, neka navrši 18 pa ako želi...
No, moja je sugestija da se tetovaža radi na mjestu koje ne gledaš stalno jer - ako ti dosadi bar ju nećeš morati stalno gledati! :lol:

Maslačkica
18.12.2008., 15:18
hahaha...
E da, ali ova bi imala neku poruku... možda i jesi u pravu da je ne bi trebala stalno gledati, ali njena poruka i značenje je lijepooooo...

a mjesto bi bilo lijevi zglob, znači nešto u stilu narukvice, a to ne bi bila...

Maslačkica
18.12.2008., 15:19
Zaboravila sam ja odgovoriti na ovo za djecu...

Baš sam razmišljala i mislim da bi mi bio savjet da razmisli dobro prije tetovaže i da bi trebala imati neko značenje i sačekati nekih 6-12 mjeseci i ako još uvijek želi, bujrum...

morena24
18.12.2008., 15:27
i ja se vec godinama zelim tetovirati. sad samo cekam da prestanem dojit :mrgreen: pa da krenem u akciju

Maslačkica, bas sam sad znatizeljna - sta bi si htjela tetovirati? ak se smije znat...

meni dolaze u obzir ledja ili ruka - oko zapesca prema dlanu i prstima.

ali i mene je strah da mi ne dosadi s godinama...pa da budem nesretna jer sam se tetovirala. a i bed mi je ako pocnem raditi nesta ozbiljno pa budem imala problema :/

i kad se budem tetovirala idem u Rijeku ili u taj studio Zagreb, jer sam cula dosta pohvala za njih

ewa
18.12.2008., 15:31
i ja i md smo istetovirani, dosta... :mrgreen: , tetoviramo se isljučivo kod Zeleta, tatto zagreb i ne bih nigdje drugdje

Potpis za ovo kod Zeleta..i ja sam se tetovirala kod njega i imam samo riječi pohvale..naime sad se spremam napraviti još jednu ali čekam prijevod riječi na hebrejski pa u akciju :D

bdw.ako mi tko može pomoći s hebrejskim nek me pp-a

KATALENIĆ
18.12.2008., 15:34
Takvu temu sam ja baš htjela otvoriti... I MM i ja imamo po dvije tetovaže. Kad smo hodali dogovorili smo se da ćemo si istetovirati imena naše djece. On ima na ruci ispod ramena istetovirano ime SARA a ja na nozi iznad zgloba SVEN. On ima oko ruke ( druge, ne gdje je SARA, narukvicu a ja ne leđima ispod ramena crveno srčeko i trible ( ako se tako piše). Jednog dana ako će nam se djeca htjeti tetovirati nećemo im braniti, ne vidimo ništa loše u tome. Imala sam i piercing na obrvi ali MM se nije sviđao pa sam ga skinula. Tetovirali smo se u Zagrebu, u Medulićevoj ulici, kod frenda, ima svoj studio "TATOO CRNI". Super je i opet ćemo ići kod njega jer se mislimo još tetovirati. :mrgreen:

enchi
18.12.2008., 15:34
Da, bilo bi dobro da ta odluka padne nakon dobro promišljanja ali po sebi znam da to ne bi upalilo. :roll:
Sretno i stisni zube, nije jako strašno!
E, da, pripazi, jedna vuče drugu! :mrgreen:
(u mom slučaju je povukla piercing, ali volim ga i dalje)

KATALENIĆ
18.12.2008., 15:39
Da, tetovaža u boji košta od 400 kn pa na dalje. Ovisi koliko je velika. Ja sam svoju platila 450 kn. Nije nešto pretjerano velika. Ali cijene se valjda razlikuju od studija do studija.

KATALENIĆ
18.12.2008., 15:41
Da, bilo bi dobro da ta odluka padne nakon dobro promišljanja ali po sebi znam da to ne bi upalilo. :roll:
Sretno i stisni zube, nije jako strašno!
E, da, pripazi, jedna vuče drugu! :mrgreen:
(u mom slučaju je povukla piercing, ali volim ga i dalje)

To je istina, jedna vuče drugu. Potpuno se slažem. I nije ništa strašno, da se izdržati.

Enchi, na kojem mjestu imaš piercing?

Maslačkica
18.12.2008., 15:52
Morena24... sama tetovaža za drugog je glupa za nekog, kao što je navedeno. RAdi se o cvijetiću jednom, ali on ZA MENE nosi poruku za drugog ne....
Uglavnom, tetovaža i ono što sam ja imala na umu znači za mene:
- da me podsjeća na drage i voljene ljude
- da me podjeća na to da ipak često sve pozitivno završi iako ja mislila drugačije
- da se sama vodim kroz život i da ga živim...
- da se sama moram pokrenuti
- da je snaga i ljepota u nama samima...

Ova objašnjenja su nekako jako duga i kada ja mislim na tu tetovažu puno su mi misli jednostavnije, tj. stopljene u jedno, ako me razumiješ...

Istetovirani vrat mi je tako divan, ali to mi je previše otvoreno..

I još jedno lijepo mjesto mi je rist.... ali isto tako teško pokriti na nekim događanjima koje znam pohoditi...
I želim da je na vidljivom mjestu, da je mogu sakriti, a opet i vidjeti stalno...

Crni? Maloprije sam gledala njegovu stranicu...

Preporukica još kakvih?
A cure slikice vaših tetovaža?

KATALENIĆ
18.12.2008., 16:44
Ja bi stavila svoje slikice ali ne znam još kako. Pričekat ću MM da dođe s posla, on se bolje razumije u takvije stvari.

A šta se tiče internetske stranice od Crnog, nema baš neku ponudu na njoj, kod njega u studiju je veći izbor. I sviđa mi se to šta on sam crta šta ti hoćeš, jako ima smisla za to. Ne tetovira "tuđe" tetovaže. (samo ako ti to baš hoćeš). Meni je sam napisao ime sina, onako kako sam ja htjela. Samo dođeš i opišeš mu šta hoćeš i da vidiš kako nacrta, fenomenalno.

Maslačkica
18.12.2008., 16:46
Je li bio još neko kod Crnog? :)

Ma ja bi jednu malu i to na zglobu, tj. je li bi to bilo zapešće? Hmmmm...
I ne znam da li bi oni to mogli zgurati na tako malom mjestu, tj. da li bi mi ideja uopće uspjela...Možda mu mail pošaljem...

Maslačkica
18.12.2008., 16:47
Ali kažem...mene brine najviše to prenošenje bolesti...

I sad bi OVIH STOPA krenula u Zg na tetovažuuuu....

Katalenić - pošalji slikice...nek ti muž pomogne baš da vidim...

KATALENIĆ
18.12.2008., 16:57
Kod njega ti je sve novo, sterilizirano, iza svakog tetoviranja sve čisti, stavlja novo, pred tobom, kao da ideš na operaciju, moraš obući ono zeleno odijelo i staviti zelene papuče na noge i kad si gotova to baciš u smeće, nitko to više ne nosi poslije tebe. Proširio se nedavno, radi i piercinge... ne znam, meni je super. Ja sam se tetovirala kod njega prvi put prije više od 6 godina i nisam dobila nikakvu bolest. Sumnjam da ćeš i ti. Drugoje da te netko tetovira u svom stanu ili ne znam ni ja gdje sve ne. A takve slučajeve sam vidjela... Stavit ću slike...nadam se još danas. :lol:

icyoh
18.12.2008., 17:06
mi smo bili kod Zeleta (vidim da je još par ljudi napisalo isto). Iako ekipa na prvi pogled djeluje u najmanju ruku malo "čudno", stvarno su OK, uredni i profesionalni.
platila sam 700kn - jedna riječ :)

ewa
18.12.2008., 17:11
Kolika je to veličina otprilike?

icyoh
18.12.2008., 17:14
cca 3 x 1 cm

ewa
18.12.2008., 17:16
pretpostavljam da je to neko ime..naime i ja namjeravam staviti još jednu pa eto da znam otprilike koliko ću iskeširati :lol:

icyoh
18.12.2008., 17:24
možeš proći i jeftinije, ja sam izabrala ful komplicirani font

ewa
18.12.2008., 17:31
...a da nam pokažeš?????????

Maslačkica
18.12.2008., 17:56
...a da nam pokažeš?????????

X

Frida
18.12.2008., 18:00
ja sam se tetovirala kod zeleta pred više od 10 godina i kada opet budem stavljala tatoo to će biti kod njega. meni nisu ništa "čudni" dapače baš su mi OK.

icyoh
18.12.2008., 18:00
haha, prenisko je za pokazivanje :P

Maslačkica
18.12.2008., 18:08
Možda j zato bilo 700 kn??? Radi nizine? :lol: Pa prekrij strateška mjesta... ;)

Fida... daj je na sunce!

Frida
18.12.2008., 18:26
ma nije moja niš komplicirano ni veliko ;)

http://picasaweb.google.com/frida.roda/Lapica#5281166910582038786

(nemogu naći ni jednu sliku di ne dojim, a da se vidi LOL)

willow_tree
18.12.2008., 19:38
Je li to ono u tratinskoj?

Tetovažu na sunce draga!!!! ;)

je taj je! i stvarno je dobar. cijena ti ovisi o puno toga, veličina, mjesto tetoviranja, radnih sati.... ja imam 2, obje odostraga, jedna na donjem dijelu po kralješnici - izduženi simbol beskonačnsti, druga gore na vratu - simbol života i vječnosti. radila sam ih u razmaku od nekih 6 godina, jer lijepo je zele meni reko: vidimo se uskoro! moje su koštale jedna 400, druga 600 (ta je s popustom, zbog md-a). a njegove koštaju uuuuuu! evo sad je naručen 17.1. i potrošit će oko 3000-3200 kn. ali je cijeli dan na stolu! slikam se malo kasnije.

willow_tree
18.12.2008., 19:40
dal bi dala djeci: naravno :mrgreen:

KATALENIĆ
18.12.2008., 19:53
evo slika mojih tetovaža

http://uploadslika.com//izgled.php?id=305953PC180136.JPG
http://uploadslika.com//izgled.php?id=653861PC180137.JPG

KATALENIĆ
18.12.2008., 19:58
a ovo su od mm

http://uploadslika.com//izgled.php?id=638211P8270011.JPG

http://uploadslika.com//izgled.php?id=73049P8270012.JPG

anima
18.12.2008., 20:02
Jako si želim tetovirati ime svoje kćeri negdje, ili samo prvo slovo, ali nikako da se odlučim gdje...i kad...

anima
18.12.2008., 20:05
Htjela bih da bude diskretno, samo za moju dušu. Jednom ću to sigurno napraviti, možda kad opet rodim. Jako si to želim, mm ne odobrava, ali ja želim.

Katalenić, pogađaš, najviše mi se sviđaju tetovaže s imenima ;)

enchi
18.12.2008., 21:42
Enchi, na kojem mjestu imaš piercing?

Ah, klasika - pupak! :)

Maslačkica
18.12.2008., 22:23
Hvala na slikama... lijepe su vam tetovaže. A sad pitanje- da li vam svaka tetovaža nešto znači ili ste izabrali eto tako (osim imena djece naravno)
Ovo Sven mi je baš lijepo napisano... samo što sam od početka gledala slike odozo i onda sam prvo otvorila sliku ruke tm i to gdje piše Sara. Gledam sliku i mislim se kako imaš jake ruke, izvježbane, i jako zategnutu kožu :lol:

Ja bih rado neku nježnu, rekla sam već gdje... i sad kad je zamišljam -uh super mi je!

Samo mi je malo skupo, jer para nemam i nadam se da ću ih imati!

sundrops
18.12.2008., 22:26
crni trajbl(apstrakcija) na vratnim kraljescima,malo ponad ravnine ramena.uradjeno prije 10tak godina u tratinskoj.
tada jos nije poceo kod nas trend tetoviranja i piercinga i danas mi je bas bezveze sto sam dio istetovirane mase.jednog dana ce izgleda biti cool biti cist,tj. neistetoviran.za mene je to doba vec doslo pa vise ne planiram u to ulaziti a niti staviti vise nausnicu u nos jer je danas svako malo vidis kod ljudi.to me odbija pa mi vise i nije tako osobito imati tetovazu no da je dio mene i da mi je lijepa te da se osjecam lijepom sa njom,istina je ;)

savjet-najbolje da nije na izlozenom mjestu gdje je stalno mozes gledati..to ljude zna s godinama poceti iritirati..

KATALENIĆ
18.12.2008., 22:48
Ovo Sven mi je baš lijepo napisano... samo što sam od početka gledala slike odozo i onda sam prvo otvorila sliku ruke tm i to gdje piše Sara. Gledam sliku i mislim se kako imaš jake ruke, izvježbane, i jako zategnutu kožu :lol:

Jesi me nasmijala!!!! Znači tako opisuješ ruke MM!!!! :lol:

Ne znam zašto su mi slike tako velike pa se ne vidi baš najbolje. Probat ću ih smanjiti...nekako. Drago mi je da se bar nekome sviđa. :)

Maslačkica
18.12.2008., 22:55
Sven mi je baš super napisano... jako mi se sviđa...

Da li su vam dojadile vaše tetovaže? ili da li ste se pokajale? Ili možda radi motiva ili šta ja znam?

Sad me pokolebalo malo ovo za mjesto tetovaže da mi ne dojadi i to, a meni se to tako sviđa....tj. obzirom na značenje i "podsjetnik" malo mi je glupavo je ugurati u čarapu (jer mi se na ristu jako sviđa) ili na rame... jer je neću vidjeti, a ope je mogu sakriti.
Imate li vi neko mjesto za preporučiti?

mikka
18.12.2008., 23:00
ja imam crnu macku sa zelenim ocima (ja) iznad desnog guza :mrgreen: , i znak zmaja na zglobu lijeve ruke. isto kod zeleta. nisu cudni, bas su super. mozda zato jer ih indirektno znam od prije.

KATALENIĆ
18.12.2008., 23:03
To je Crni sam napisao. Ja nisam znala kako bi i on je od prve pogodio. Ja se još za sada nisam pokajala. Ovu na leđima ne vidim tako često pa kad ju oigledam jako mi se sviđa. A za Svena mi je super, svaki dan ju pogledam mali milijon puta i nije mi još dosadila. Još ću jednu napraviti, samo ni ja ne znam još gdje...dvoumim se... vidjet ćemo. Meni se sviđa kod mršavijih žena iza na trtici, ako kužiš kaj mislim, iznad guze (ja ne mogu više tu stavit tetovažu :lol: ), i na nozi, bilo gdje.

Maslačkica...

Šta si rekla da bi si ti tetovirala?

mikka
18.12.2008., 23:06
meni je macka super, a za znak se nekad premisljam.

super mjesta za tatoo su mi vrat, glezanj, iznad dupeta :mrgreen:

Frida
18.12.2008., 23:07
Moja je simbol, yin i yang, znači mi jako puno, sada kada sam starija čak i više nego kada sam ju, sa nepunih 18 stavila.

Slijedeće dvije će biti na zapešću i negdje gdje će ju vidjeti samo M :mrgreen:

marta
18.12.2008., 23:08
Znaci ako si istetoviram ruke, dosadit ce mi to gledat?

mikka
18.12.2008., 23:10
meni nije bed mjesto, nego znak--nekad mi se svida, nekad mi i nije bas tak dobar ko kad sam ga stavila.

marta
18.12.2008., 23:10
Jedom sam vidjela nekog lika na plazi, iamo je na ledjima istetovirane nekakve patuljke. Bili su onako bljedunjavi (nisu bili tetovirani nekaom jakom bojom), nestvarni, predobri. Nisam bolju tetovazu od te vidjela.

Maslačkica
18.12.2008., 23:36
Ja bi na zglobu lijeve ruke istetovirala onaj kineske trešnje cvijet, ali sa grančicom... e sad, varijacije na temu s obzirom na veličinu i šta s emože napraviti.

Mikka - daj nam sliku te na zapešću?
Ja kada razmišljam o njoj, nekako me ponese, tj. to joj i cilj :) pa me sad pokoleba ovo da je stalno vidim (pa preko zime je ne bi vidjela... :))

I da li ti se promijenila s obzirom na kile (zato mi je to mjesto i dobo, nema baš puno promjena...ili se varam?)

KATALENIĆ
18.12.2008., 23:46
Znaci ako si istetoviram ruke, dosadit ce mi to gledat?

Ako istetoviraš nešto šta želiš i šta ti se jako sviđa ne bi ti smjela dosaditi. Ne znam kako će moja na leđima izgledati kad ću biti baba od kojih 70 godina. Objesit će mi se na guzu. :lol: Hvala Bogu pa ju neću vidjet...zezam se... :lol:

mikka
19.12.2008., 00:35
nisu mi se promijenile ni jedna ni druga. sliku..uh, stavit cu ju uskoro, nadam se.

Maslačkica
19.12.2008., 00:52
Sličice što prije molim ... ;)

Katalenić - pa ako se objesi odmah ćeš imati ono što mnogi rade danas... na donjem dijelu leđa imaju tetovažu - ti ćeš imati 2u1 :lol:

Nika
19.12.2008., 09:12
Ja sam stavila tetovazu prije tri godine, duugo sam ju zeljela i jako sam sretna sto ju imam.
Radila sam ju isto u tratinskoj, super je ekipa tamo.

Moja je na ledjima, to je ime al na vilenjackom ;-) tatoo (http://picasaweb.google.com/nika.autosjedalice/Tatoo#5281394827781169890)

Pronasla sam rune ovdje.
http://derhobbit-film.de/rune_generator.shtml#rune

ewa
19.12.2008., 09:49
to je ime al na vilenjackom

????? daj malo pojasni taj vilenjački...super izgleda

Nika
19.12.2008., 10:03
To su Tolkienove rune, ima ih vise vrsta, al nisu one kojim je ispisan The One ring (Gospodar prstenova)

Uglavnom ove su:

Feanorian Letters
Elvish Tengwar like these used by Gandalf at the end of the Third Age. The letters often changed their meaning, so these are not identical with the much older ones from the One Ring

ewa
19.12.2008., 10:13
...možda ispadam smiješna ali te "rune" mi nikako nisu jasne,dakle daj još malo..onako laički :lol:

Trina
19.12.2008., 10:25
Ja ću se tetovirati ali još se dvoumim, troumim oko mjesta na tijelu i oko slike. Imate li kakvu stranicu nekakvog tatoo studia sa puno sličica?

Nika
19.12.2008., 10:41
...možda ispadam smiješna ali te "rune" mi nikako nisu jasne,dakle daj još malo..onako laički :lol:

:lol:

http://hr.wikipedia.org/wiki/Rune

koryanshea
19.12.2008., 10:44
ewa te rune su izmišljeno pismo koje je izmislio tolkien jer mu je to bilo zabavno :)

bas su super tetovaze, posebno mi je super sven! bravo crni :P sviđa mi se i ideja istetovirat ime djeteta, pogotovo kad je tako lijepo ime :)

ja od 16. imam dozvolu od mame da se tetoviram :P ali nikako da zgrabim lovu i odem nešto napravit... a mogla sam sto puta... još od onda znam šta hoću, ali se ne mogu odlučit gdje! isto bi volila negdi di se ne vidi stalno, i da nije na nekom mjestu gdje se koža puno razvlači :P lopatica mi je prestandardna pa mi nije đir... jedna frendica ima dvije tetovaže na podlaktici, ali nekako s unutarnje/donje strane tako da se jako rijetko primjete, zaboraviš da su tamo pa te uvik razvesele kad se odjednom pojave :P jako su male i jako simpa (jedna žabica i... mislim nekakva crna maca :))

ewa
19.12.2008., 12:58

http://hr.wikipedia.org/wiki/Rune

ah...ta wikipedia...ništa bez nje

thx

anchie76
19.12.2008., 13:10
Nika, bas sam gledala kak bi izgledalo da istetoviram ime djeteta u tim tvojim runama.... krajnje cudan simbol... nije tak cool ko tvoj. Moram vise slova u imenu nabaviti :mrgreen:

Nika
19.12.2008., 13:36
zato moji klinci imaju dugacka imena :lol:

anchie76
19.12.2008., 13:39
Ajd sad mi je konacno jasno zasto :lol:

vissnja
19.12.2008., 13:54
Od kad sam sinoć čitala ovaj topic vratila mi se moja želja da istetoviram sunce na nozi. Negde dole, na samom zglobu, to mi je želja odavno, a onda sam u posle htela yin yang na ruci. A onda sam sinoć našla ovo http://tattoo.about.com/library/graphics/muratlizards.jpg i hoću takvu kombinaciju samo bez ovih dragona u sredini.
I baš sam hepi, celu noć razmišljam gde ću je staviti, i već sam smislila i u koji ću studio. Jedino ne znam imaju li tetoviranje i dojenje neke kontraindikacije :roll:

KATALENIĆ
19.12.2008., 14:14
Sličice što prije molim ... ;)

Katalenić - pa ako se objesi odmah ćeš imati ono što mnogi rade danas... na donjem dijelu leđa imaju tetovažu - ti ćeš imati 2u1 :lol:

:lol: Da, 2u1. Baš ću biti prava stara mačka! :lol:

vissnja...

I meni se sviđa ova tetovaža, samo mi je malo prešarena. Ja bi ju stavila na nogu. I u koji ćeš studio ako se smije znati? :?

Maslačkica
19.12.2008., 22:15
Kada sam pretraživala po forumu vidjela sam da Tiwi ima nekih dosta tetovaža...pa te ovim putem prozivam (ako vidiš ovo - ili ti neko dobronamjeran dojavi! ;) )

I Mikku čekam sa jako velikim interesovanjem za onu tetovažu na ruci... jer je tamo gdje bi ja željela da se istetoviram...

Cure, još neko ima sličicu svoje?

malena beba
19.12.2008., 22:19
ajme tema za mene!!! ja se od 16 -te zelim tetovirat, nadam se da ce se to jednom ostvarit. dogovorili smo se da cemo skupa ic, MM i ja.

on tocno zna sto hoce i gdje istetovirat, a ja neman pojma ni sta ni di samo znam da ZELIM :)

Maslačkica
19.12.2008., 22:22
Ja ću se tetovirati ali još se dvoumim, troumim oko mjesta na tijelu i oko slike. Imate li kakvu stranicu nekakvog tatoo studia sa puno sličica?
Pogledaj ovdje http://www.tattoodesign.com/gallery/index.php

Maslačkica
19.12.2008., 22:23
Ja ti savjetujem da ti tetovaža nešto znači... ;)

MM ne želi tetovažu, ali je rekao da će ići samnom da me drži za ruku ... :)

Trina
19.12.2008., 23:27
Imam ja puno simbola koji mi nešto znače. Imena djece su mi najprihvatljivije rješenje ali kud sa tri imena? Ili možda kombinacija prvih slova. J, L i A. Netko bi pomislio da je JNA :mrgreen: Ili LAJ, JAL, ALJ :lol:
Volim vile i sve te likove iz mašte, vjerojatno će biti nešto od toga

Maslačkica
19.12.2008., 23:45
A možeš napraviti slikicu sa 3 simbola, mogu biti ista, ali koja označavaju tvoju djecu...
JNA :lol:

vissnja
19.12.2008., 23:55
vissnja...

I meni se sviđa ova tetovaža, samo mi je malo prešarena. Ja bi ju stavila na nogu. I u koji ćeš studio ako se smije znati? :?

Da, ta i jeste za nogu. A ja volim boje, meni ništa nije prešareno, mada ostaviću da se krčka do proleća, a onda u akciju.
Ne verujem da ti mnogo znači u koji ću studio jer sam iz Beograda :mrgreen:

I meni je bitno da tetovaža nešto znači, ali ne bih stavljala imena. Ali Sunce, izvor života, a Nađa je moje Sunce i često joj tepam Sunčice.....

ZIMA
20.12.2008., 11:44
Ja imam sunce na desnom guzu već nekih 7-8 godina i još uvijek se super drži. Sama sam ga nacrtala i dugo sam čekala pravu priliku da ga stavim.
Dečko koji me tetovirao je sada u Italiji. Bolesti? Kod njega je bilo sterilinje i čišće od bilo koje naše bolnice ili klinike a on se zapakirao cijeli u plastiku pa sam se pitala da li će mi vaditi bubreg ili tetovirat :lol:

Istina je da jedna vuče drugu... dugo mi je trebalo da se ohladim od toga da napravim još koju ali sada opet razmišljam o tome - i ja mislim staviti ime od malenog negdje.

mim
20.12.2008., 15:38
Lijepo ste se okupili pa bih ja, kao outsider, nekaj pitala :oops: .

Hajte iskreno-koliko TO traje, koliko boli ( i čemu je ta bol najsličnija), može li se mjesto koje se "pika" malo anestezirati i kako i koja mjesta na tijelu s najbolnija, kako se poslije njeguje tetovirano mjesto i kakvi su rizici za alergije, dermatoze.... Naime-tetovažu jaaako želim na točno određenom mjestu, malu, cca 5x5 cm, u jednoj boji, a nitko u mojoj okolini nije tetoviran. Znam, čudno, ali tako je i nemam koga pitati. Help!

ewa
20.12.2008., 17:26
Niša bolnije od depilacije.... :lol:

Maslačkica
20.12.2008., 17:40
Ewa, ali nam ti nisi svoju pokazala i rekla gdje je....
Pa ja sam čula da boli ono kad je ocrtava i zavisi na kojem mjestu...

A ja pošto sam jako osjetljiva očekujem suze... :lol:

vissnja
20.12.2008., 17:48
Ja sam stavila tetovazu prije tri godine, duugo sam ju zeljela i jako sam sretna sto ju imam.

Pre tri godine bih rekla da si sigurno dojila (po datumu rođenja mlađeg deteta). Da li je to bio neki problem? Pročitala sam negde da se ne radi dok žena ima menstruaciju, kao može boja slabije da primi zbog hormona. A šta je sa dojenjem?

ewa
20.12.2008., 17:57
Ewa, ali nam ti nisi svoju pokazala i rekla gdje je...

Ja imam malu pandu na gležnju...kad poslikam stavim

mikka
20.12.2008., 18:12
mene nije nis bolilo, cak mi je bilo i ugodno (imam na zglobu i iznad guzice).

Nika
20.12.2008., 18:18

Pre tri godine bih rekla da si sigurno dojila (po datumu rođenja mlađeg deteta). Da li je to bio neki problem? Pročitala sam negde da se ne radi dok žena ima menstruaciju, kao može boja slabije da primi zbog hormona. A šta je sa dojenjem?

Mladjeg jos tada nije bilo ni blizu, al da starijeg sam dojila. I u potrazi jel ima ikakvog utjecaja tatoo i dojenje nisam nasla nista, jedino vazno je da je oprema sterilna a taj podatak je bitan dojila /ne dojila. :)

Maslačkica
20.12.2008., 18:37
mene nije nis bolilo, cak mi je bilo i ugodno (imam na zglobu i iznad guzice).

Znam da sam dosadna, ali bih te molila da jednog dana staviš sliku te na zglobu ruke, je li tako? Jer ja sam jako navalila na to mjesto, pa bi rado vidjela kako to izgleda...

mim
20.12.2008., 19:11
Zbilja?? Ali mene depilacija ne boli uopće tj. više ne znam kak je to jer sam si "uništila" korijene dlaka višegodišnjim čupanjem pa sad ispadaju skoro same. :mrgreen:

A koliko može trajati tetoviranje tog znakića veličine 5x5? Mislim, ako je kratko i bolno-pretrpjet ću, ali ako su sati u pitanju onda... :/ I koja su mjesta na tijelu najbolnija? Njega nakon tetoviranja-kako to ide? Treba nečim mazati, dezinficirati ili kaj?

mikka
20.12.2008., 19:36
bum probala staviti veceras. malo sam u deficitu s vremenom.. :mrgreen:

koksy
20.12.2008., 20:40
Meni je najveca zelja za 18. rockas bila tetovaza. Ali...mjesec dana prije samog rockasa izbila mi je neka cudna alregija po sakama, alergotestovi su pokazali da sam alergicna na umjetne boje i dermatologica mi je strogo zabranila tetoviranje :cry:

Ali sam ja nedavno pricala s mamom o tome, i priznala mi je da sam alergicna samo na kobalt i da je ona zamolila dermatologicu da mi kaze da se nesmijem tetovirat!!!
Pa sam ja iz inata krenula k Zeletu, ispricala mu sve, on mi je rekao da mi moze napravit test prije tetoviranja. Sve smo dogovorili ali sam ja onda malo razmislila i predomislila se...
Vjerovatno zato sto sad znam da mogu pa nije fora :mrgreen:

MM ima istetovirano slovo J na ramenu, pocetno slovo njegove bivse i stvarno mi je muka svaki put kad ga vidim :evil:

vissnja
20.12.2008., 20:48

Mladjeg jos tada nije bilo ni blizu, al da starijeg sam dojila. I u potrazi jel ima ikakvog utjecaja tatoo i dojenje nisam nasla nista, jedino vazno je da je oprema sterilna a taj podatak je bitan dojila /ne dojila. :)

A jes mi računica :roll:

mim pogledaj ovde, ima odgovora na tvoja pitanja:
http://www.zmajtattoo.com/pitanja.php

KATALENIĆ
20.12.2008., 23:39
Zbilja?? Ali mene depilacija ne boli uopće tj. više ne znam kak je to jer sam si "uništila" korijene dlaka višegodišnjim čupanjem pa sad ispadaju skoro same. :mrgreen:

A koliko može trajati tetoviranje tog znakića veličine 5x5? Mislim, ako je kratko i bolno-pretrpjet ću, ali ako su sati u pitanju onda... :/ I koja su mjesta na tijelu najbolnija? Njega nakon tetoviranja-kako to ide? Treba nečim mazati, dezinficirati ili kaj?

Mene ova na ramenu nije nešto pretjerano boljela, dalo se izdržati, jedino kad je bojao srce u crveno je malo boljelo. Morao je upotrijebiti više iglica. Trajalo je oko 45 minuta, nismo uopće stajali. A ova na nozi gdje piše ime me užasno boljelo, htjela sam odustati dok je tek napravio slovo S ali pregurala sam nekako tih pola sata. Mislim da su najbolnija tamo gdje je koža najtanja... na nozi definitivno... Tetovažu moraš tri dana imati u foliji, ne smiješ ju močiti i moraš ju stalno mazati sa bepanthen mašću. Kad nanosiš novi sloj, stari isperi sa mlakom vodom, namaži i omotaj novom prozirnom folijom. Tako 3 dana. Poslije samo maži, ne mora biti u foliji još kojih 10 dana. Mjesec dana ne smiješ na sunce, u bazen... Evo, tako su meni rekli.

enela
20.12.2008., 23:46

Točno. Na mesnatijem dijelu niti ne osjetiš. Malo jače osjetiš kad ide prek kosti. Kad biraš mjesto za tetovažu uzmi u obzir i da ju prvih tjedan ili dva moraš dobro zaštititi i da ti ju odjeća ne žulja. Isto tak, bolje se tetovirati na jesen ili zimi jer je mlada koža na tetovaži osjetljivija pa je bolje ne izlagati ju prerano suncu.

Ah, da. Zele, prije 7-8 godina, gležanj, nema nikakvo posebno značenje, samo mala životinjica, još nisam požalila kaj sam ju stavila. I druga tetovaža neće imati nikakvo posebno značenje niti poruku. Ako hoćeš sliku, poslat ću ti na mail.

filip
21.12.2008., 00:32
ja bolje da ne citam ovakve postove,odmah mi dode zelja za tetoviranjem,a rekla sam da je dosta...
imam zmaja na desnoj nozi,na trbuhu leptira,i na dnu leda tribal...sve u crna tinta jer nevolim boje....zelja mi je vrat,i prst...

mim
21.12.2008., 00:38
ja bolje da ne citam ovakve postove,odmah mi dode zelja za tetoviranjem,a rekla sam da je dosta...
imam zmaja na desnoj nozi,na trbuhu leptira,i na dnu leda tribal...sve u crna tinta jer nevolim boje....zelja mi je vrat,i prst...
Daj, pliz, reci kako ti je bilo s ovom na trbuhu. Problem je kaj preko dana ne mogu to prati i mazati. Može li se namazati ujutro, staviti deblji sloj masti i preko toga sterilna gaza pa oprati i namazati kad dodjem s posla? Koliko ti je velik taj leptir i koliko je za njega vremena trebalo?

AdioMare
21.12.2008., 00:42
:shock: Mim?!?!?!?!?

Nikako da se odkonzerviram. :mrgreen:

filip
21.12.2008., 00:49
malo je teze na pocetku dok se ne pocne malo susiti,i hlace su dosta smetale,ona na ledima je bila jos teza za odrzavat a tek spavat :) .....ali stalno me taj filing vuce na jos....ovisnost,blaze receno

filip
21.12.2008., 00:51
Daj, pliz, reci kako ti je bilo s ovom na trbuhu. Problem je kaj preko dana ne mogu to prati i mazati. Može li se namazati ujutro, staviti deblji sloj masti i preko toga sterilna gaza pa oprati i namazati kad dodjem s posla? Koliko ti je velik taj leptir i koliko je za njega vremena trebalo?

mazi svako malo pa prekrijes sa najlonom,mada je najbolje kad je na zraku...trajalo je oko 20 minuta,400 kunica...

mim
21.12.2008., 00:53
:shock: Mim?!?!?!?!?

Nikako da se odkonzerviram. :mrgreen:
A kaj TI tu delaš??? :? ;)

Odi si tam pogledaj tortu od višanja: širila sam lažne informacije :oops: .

AdioMare
21.12.2008., 00:56
Pošla za tobom. Mislila da se raspituješ zbog M., a kad onoooo :roll:

mim
21.12.2008., 00:59

mazi svako malo pa prekrijes sa najlonom,mada je najbolje kad je na zraku...trajalo je oko 20 minuta,400 kunica...

E, ova moja ne bi baš mogla biti na zraku :lol: . 20 minuta mogu zdurati, 400 kunića nije strašno...A di si radila? (sorry ako si napisala :oops: ) I jesi li se za to unaprijed naručila? Ja bih jedan svoj crtež...

Pošla za tobom. Mislila da se raspituješ zbog M., a kad onoooo
Kaj ti misliš da bih ja djetetu od 11 godina nekaj takvog dopustila????? :shock:
Btw, njoj je to grozno (za sad :mrgreen: ).
O'š sa mnom?? ;)

AdioMare
21.12.2008., 01:09
U mom slučaju bi to prošlo prilično bezbolno obzirom da sam dobro potkožena, ali ne znam kako bi izgledalo nakon liposukcije, danas, sutra :lol:

Jedino ako hoćeš da te držim za ruku dok se budeš previjala od bolova i da te vozim na hitnu kad ti se rana inficira? :mrgreen:

AdioMare
21.12.2008., 01:14
Kaj ti misliš da bih ja djetetu od 11 godina nekaj takvog dopustila????? :shock:
Naravno da ne, mislila sam samo da se na vrijeme raspituješ.

mim
21.12.2008., 01:22
U mom slučaju bi to prošlo prilično bezbolno obzirom da sam dobro potkožena, ali ne znam kako bi izgledalo nakon liposukcije, danas, sutra :lol:

Jedino ako hoćeš da te držim za ruku dok se budeš previjala od bolova i da te vozim na hitnu kad ti se rana inficira? :mrgreen:
A fakat...zamisli da daš parsto kuna za leptira kojem se poslije objese krila ili za cvijet koji ti poslije izgleda ko da je uvenul :lol: .

Čuj, ispeci kakve kolače pa čim otvorim usta da arlaučem od bolova ubaci komad da zašutim. A infekcija se ne bojim. Ja to rješavam koloidnim srebrom: to pobije sve živo.

AdioMare
21.12.2008., 01:27
Vidim da ne uzmičeš, nema mi druge nego peć kolače.
Duplu smjesu. :mrgreen:

ZIMA
21.12.2008., 15:45
Na dupetu niš ne boli, dođe nešto kao češkanje. Trtica je već malo bolnija. Uglavnom bole mjesta gdje je koža tanka i ona koja su škaljiva ( jel itko vidio istetovirano stopalo ? ). Recimo kod istetoviranih trajblova na nadlakticama može se vidjeti da se prekidaju na unutrašnjoj strani jer se to ne vidi a boli ( vidjela sam samo jednu ' cijelu ' ). Također može biti neugodno ako se veće površine ispunjavaju bojom. Meni su recimo rekli ( oni koji se nisu tetovirali ali sve znaju ) da dva tjedna neću moći sjediti - ljudi pretjeruju. A ovo sa zrakom.... moja isto nije bila na zraku jer nisam mogla hodati okolo golog dupeta ali mi je crvenilo nestalo već nakon 4-5 dana. Mazala sam nekom kremicom ( ne sjećam se više kojom ) i stavljala najlončić tj. plastičnu foliju.

ZIMA
21.12.2008., 15:49
Vidim da je koksy spomenula boje.... sjećam se da mi je frajer pričao da sada svi koriste neke nove boje na prirodnoj bazi tako da je jako jako mala mogućnost alergije.

s_a_n_d_r_a
21.12.2008., 23:19
evo jedne koja toliko zeli tetovazu al me fakat strah od igle :oops:
dva puta sam ulazila u studio sa odlukom e sad cu se tetovirati i obadva puta me istjerao iznutra onaj zvuk tetoviranja :lol:

inace vec znam odavno i sta zelim i gdje zelim i kako zelim,samo eto treba i da se oslobodim

KATALENIĆ
22.12.2008., 00:05
Ma nema te čega biti strah. Gdje bi stavila tattoo, na koje mjesto? i kakav? Ako se smije znati.

Tiwi
22.12.2008., 00:06
Meni je tattoo super. I jedva sam čekala da se dočepam love da mogu napraviti sve što (za sad) želim. Jedino kaj sam i MMu obećala, pa me cijela priča koštaaa :lol:

Ja za sad imam jednu na nadlaktici ali ju želim doraditi, pojačati, povećati. Odmah nakon toga idem na tetoviranje iznad guze. Žurim se jer sam još malo potkožena od trudnoće a kad smršavim na staru kilažu moglo bi biti kukulele :mrgreen: Nakon nje još hoću negdje na vratu i jednu na nozi, nisko, to još nisam odlučila. Uglavnom, malo sam na tu stranu. ali nije čudno. I tata mi je bio sav istetoviran (mislim da ih je on imao 6 kom).

Za 3 tjedna idemo na crtanje kod Zeleta. Jedva čekam.

MM ima prvu na lijevoj ruci, kombinacija slike i ime mlađeg sina. Sad je na redu desna ruka, bit će hrvatski pleter i na glagoljici će pisati ime starijeg sina.

Kaže da bi trebao na leđa staviti neku ogromnu zmiju na kojoj piše moje ime :lol: 8)

Evo njegove( nadam se da ćete ju moći vidjeti jer je s fejsbukovog albuma): http://www.facebook.com/photo.php?pid=30181370&id=1319396727

A ovo je moja na ruci, prije dorade: http://www.facebook.com/photo.php?pid=30141311&id=1319396727

KATALENIĆ
22.12.2008., 00:08
Tiwi...

Zašto ne mogu vidjet slike tetovaža? Traži me lozinku.

Tiwi
22.12.2008., 00:09
zaboravih, najfriškiji info o cijenama :)

MMova na ruci je koštala 2.200,00 kn - crtanje + pikanje cca 3 sata.

Tiwi
22.12.2008., 00:12
Tiwi...

Zašto ne mogu vidjet slike tetovaža? Traži me lozinku.

evo sad ovako:
moja http://www.facebook.com/photo.php?pid=30141311&l=d10d5&id=1319396727

MMova: http://www.facebook.com/photo.php?pid=30181370&l=0c9a6&id=1319396727

Tiwi
22.12.2008., 00:50
Za one koji nisu na fb-u.
http://www.flickr.com/photos/11426839@N08/

anima
22.12.2008., 10:29
Molim vas ideju gdje bih mogla tetovirati ime svoje kćeri, zapravo još nisam sigurna bili samo prvo slovo N ili cijelo Nina, ali jaaako dugo me to već vuče, a ja inače nisam nikad bila taj tip, ali jednostavno moram to istetovirati, zašto ne znam, ali moram!

anima
22.12.2008., 10:30
Prvotno sam htjela na trbuhu, ali kako se on mijenja na gore, ne bih na plaži još htjela na njega i pažnju privlačiti :P

titimita
22.12.2008., 11:09
Uh, jedva čekam da prestanem dojiti da mogu treću...i malo poravit drugu :mrgreen: Taman sam uštedila neki dinar.

Ivana2
22.12.2008., 11:40
Meni je sve to zanimljivo ali mi se ne dopada. Ne bih si stavila tetovažu, a rado bih i da M ne stavlja te trajne. Ljeti se sav oblijepi onim dječjim tetovažama i to mi je baš simpatično. Moj MM je imao tetovažu koju je sam napisao na lijevoj lopatici gledajući se u ogledalu i to je napravio u okolnostima u kojima se rijetko tko nađe i to je imalo itekakvo značenje u tom trenutku. Inače je bio protiv tetovaža i rekao je da ne želi da se M tetovira.
Kad bude punoljetan, i po zakonu može raditi što hoće, a ja s tim nemam neki veći problem - možda zato što već vidim da nije taj tip 8)

KATALENIĆ
22.12.2008., 13:33
Molim vas ideju gdje bih mogla tetovirati ime svoje kćeri, zapravo još nisam sigurna bili samo prvo slovo N ili cijelo Nina, ali jaaako dugo me to već vuče, a ja inače nisam nikad bila taj tip, ali jednostavno moram to istetovirati, zašto ne znam, ali moram!

Ja imam ime sina na nozi a MM ime kćeri na ruci. To mi se sviđa ili možeš staviti ime na rame ( iza, na leđa). :? To sam ja htjela ali pošto već imam jednu tetovažu na leđima nisam htjela stavljat još jednu da ne bi bilo prenatrpano. Nina je jako lijepo i kratko ime. Možeš staviti i na trbuh. :mrgreen:

s_a_n_d_r_a
22.12.2008., 13:40
Ma nema te čega biti strah. Gdje bi stavila tattoo, na koje mjesto? i kakav? Ako se smije znati.

htjela bih na zglobu ispreplesti pocetna slova imena djece

anima
22.12.2008., 13:53
Ja imam ime sina na nozi a MM ime kćeri na ruci. To mi se sviđa ili možeš staviti ime na rame ( iza, na leđa). :? To sam ja htjela ali pošto već imam jednu tetovažu na leđima nisam htjela stavljat još jednu da ne bi bilo prenatrpano. Nina je jako lijepo i kratko ime. Možeš staviti i na trbuh. :mrgreen:

Vjerojatno će biti iza na leđima, to ću si evo poželit za ročkas od svojih najdražih ;)

Tiwi
22.12.2008., 14:09
Možeš otraga na lopaticu ili malo prema vratu / ramenu :)

koryanshea
22.12.2008., 14:12
to ću si evo poželit za ročkas od svojih najdražih ;)
sad si me podsjetila da mi MD jos duguje dar za rodjendan :mrgreen: hehhe :)

Sun
22.12.2008., 14:16
i ja ću jednog lijepog dana na drugu ( a brijem i da ću ovu prvu dobrano doraditi

a ovo je mjesto http://www.uhotattoo.net/hr/tetoviranje.html :)

KATALENIĆ
22.12.2008., 14:43
s_a_n_d_r_a:

htjela bih na zglobu ispreplesti pocetna slova imena djece[/quote]

Super ideja. To mi se sviđa. :)

donna
22.12.2008., 17:21
ja nemam tatoo ali ima MM.napravio je 1998 kad smo bili u Palma de Mallorci sličica je na ramenu nije velika baš onak taman panteru ima :)

Maslačkica
22.12.2008., 19:11
Tiwi ti možeš imati takvu tetovažu, jer su ti lijepo ruke čvrste, a meni baš i nisu od silnog gubljenja i dobivanja na kilaži... sad sam još uvijek na velikoj ... :)

Lijepo ti izgleda... nekako diskretno, tj. ne čini mi se baš jako crna i podebljana...

(a ja mislila da si u najmanju ruku ovakva kao iz avatara :lol: )

titimita
23.12.2008., 10:42
i ja ću jednog lijepog dana na drugu ( a brijem i da ću ovu prvu dobrano doraditi

a ovo je mjesto http://www.uhotattoo.net/hr/tetoviranje.html :)

:lol: pa ja znam to mjesto i tog lika... Kolko se sjećam, uvijek sam se valjala od smijeha s njim!

Sun
23.12.2008., 10:46
Uho je zakon :)

ima i puno fotkica na linku :)

titimita
23.12.2008., 11:17
Jeste, vidjela sam, i stranica je super, baš dobro da si stavila link. :)

ewa
23.12.2008., 11:29
Tražim nekoga tko je dobar poznavatelj hebrejske kaligrafije da bi mi mogao napisati par riječi onako hebrejskim krasopisom...

ako znate nekoga uputitte me...thx

za moju novu tatoo

Ivana2
23.12.2008., 14:12
A gdje se može napraviti ona kratkotrajna tetovaža, a koja ipak traje mjesec dana?

Happy
27.12.2008., 15:54
Ja sam se tetovirala kod Zeleta, a pirsala u Godini Zmaja kod Duleta jer jedini radi s anestetikom.

filip
28.12.2008., 00:13
Ja sam se tetovirala kod Zeleta, a pirsala u Godini Zmaja kod Duleta jer jedini radi s anestetikom.

i ja bila godini zmaja..

mikka
02.01.2009., 01:19
uh, sori. tek sad stigoh malo procackati pa sam skuzila da u starom albumu imam fotku na kojoj se vidi tetovaza.

ovdje (http://public.fotki.com/mikka06/mali-avanturist/avanturist001.html)

ako ikada stignem fotkati, skinuti fotku s fotica, resajzat ju i aploudat na album stavit cu i bolju :roll: :mrgreen:

anima
02.01.2009., 18:53
-mikka preslatka si :)

malena beba
02.01.2009., 21:58
evo to sam i ja tila rec
ja sam te zamisljala skroz drugacije!!

mikka
02.01.2009., 23:37
hvala curke :oops: :*

a niko ne komentira tetovazu? :mrgreen:

malena beba
02.01.2009., 23:40
di je tetovaza :?

:P

kahna
03.01.2009., 00:26
Ja nisam htjela ići OT kad sam te vidjela.

Kak su cure rekle - baš si slatka i totalno drugačija nego li sam te zamišljala.

mikka
03.01.2009., 00:45
kaj se vas dve zachatate na svakoj temi di vas nadem :P

je, je, na linku s jutarnjeg mi je kosa smeda--prestala sam se barvati u jednom trenutku, a jos je i sva masna od znoja :mrgreen:

ali tetovaze su i dalje iste boje :mrgreen: , jos moram poslikat onu macku iznad guzice (i prije objave malo doraditi (ili bolje od-raditi) u fotosopu :/ )

kahna
03.01.2009., 00:54

je, je, na linku s jutarnjeg mi je kosa smeda--prestala sam se barvati u jednom trenutku, a jos je i sva masna od znoja :mrgreen:

ali tetovaze su i dalje iste boje :mrgreen: , jos moram poslikat onu macku iznad guzice (i prije objave malo doraditi (ili bolje od-raditi) u fotosopu :/ )

:saint: (sad sam tek skužila da anđelek namiguje )

Kad već chatamo - može neki link na taj jutarnji - :pliiiz:

kahna
03.01.2009., 01:00

:mrgreen:

kahna, ak ti se mikka ne smiluje, nađem ti link negdje

ma :*

ivarica
03.01.2009., 01:01

hvala mikka :mrgreen:

Svimbalo
03.01.2009., 01:04
:mrgreen:

kahna
03.01.2009., 01:10
mikka hvala!
ivarice - i tebi jedan :saint:

Felix
03.01.2009., 19:08
da se vratimo on topic.

ja imam crnu macku sa zelenim ocima (ja) iznad desnog guza :mrgreen:
i ja imam crnu macu na istom mjestu :lol: http://www.tattoo-studio-gandalf.com/pages_hr/gallery_detail.asp?iType=39&iPic=1151&offset=45
i da, trajalo je 3 sata i bolilo je. daleko od ugodnog.

dopustila bih djetetu tetovazu, stoput radije nego piercing (ne volim ih, cak ni nausnice), samo jos ne znam u kojoj najranijoj dobi. vjerojatno bih ipak trazila da priceka do 18.-te i onda sam(a) odluci.

netko je pitao gdje ima izbor tetovaza, evo npr ovaj link http://www.tetoviranje.com/Galerije.aspx ili pak ovaj http://www.tattoo-studio-gandalf.com/pages_hr/gallery_default.asp

josie
03.01.2009., 20:49
felix, kaj je tebe stela tetovirala?
ona prekrasno radi :D

malena beba
04.01.2009., 14:03
felix super ti je maca.!! ajde cure dajte jos slika svojih tetovaza :)

Tiwi
04.01.2009., 14:11

stela je umjetnica :heart:

josie
04.01.2009., 14:17
za one koji ne znaju, gandalf se odvojio od zagreba, sada su u gundulićevoj.
dakle, stela i marin imaju svoj salon :D

Tiwi
04.01.2009., 14:25
za one koji ne znaju, gandalf se odvojio od zagreba, sada su u gundulićevoj.
dakle, stela i marin imaju svoj salon :D

Zadnja Gandalfova tetovaža kod Zeleta je MMova ;)

ivarica
04.01.2009., 15:04
ja isto oduvijek osjecam potrebu da unakazim tijelo tetovazom, ali nisam to napravila dosad iz nekoliko razloga
dva mjesta koja su mi atraktivna su oba vrlo bolna, ali i vrlo vidljiva pa sam godinama razmisljala sto bi to moglo biti sto ce me definirati kroz cijeli zivot ali i sto cu samo ja znati "procitati", i onda mi je pred petnaestak godina sinulo.

otad nista nisam napravila.
zajedno cemo ivar i ja za koju godinu

mikka
04.01.2009., 16:05
buncek se sad zove gandalf?

Felix
04.01.2009., 18:57
da, stela i da, tocno!

tatek
07.01.2009., 13:08
Moram reći da sam se baš (ugodno) iznenadio kad sam vidio koliko vas ima ovdje tetoviranih!

Primjetio sam da je kod nas (a i u ostalim tzv. mediteranskim zemljama) to još uvijek dosta rijetko, dok je na sjeveru (od Njemačke pa nadalje, pogotovo u Skandinaviji ... za UK ne mogu reći, tamo nisam još bio) to vrlo čest ukras ... imam dojam da tamo valjda svaka treća osoba ima tetovažu ili piercing.

Felix
07.01.2009., 13:27
jos jedan faktor na koji treba racunati glede odabira mjesta tetovaze, je izlozenost tog mjesta suncu. htjeli ne htjeli, sunce vremenom unistava (izbljedjuje) tetovazu, i zato su bolja mjesta skrivena odjecom.

s_a_n_d_r_a
10.01.2009., 09:42
Da, tetovaža u boji košta od 400 kn pa na dalje. Ovisi koliko je velika. Ja sam svoju platila 450 kn. Nije nešto pretjerano velika. Ali cijene se valjda razlikuju od studija do studija.

sad tek ovo vidjeh
vaaau
pa ovdje kod mene je pocetna cijena 100€ pa onda ide na gore ,ovisi sta zelis
i to ne u boji(iako ja boju niti ne zelim)

Tiwi
10.01.2009., 09:52
Čuj s_a_n_d_r_a ne znam kakva je za 400 kn, al mi smo prije mjesec i pol platili jednu na nadlaktici (od ramena pa do pola nadlaktice) 2500 kn. Nije jeftino. Iako ne znam za neke malene - možda su te puno jeftinije. Baš ću škicnuti danas.

s_a_n_d_r_a
10.01.2009., 11:15
ja bi i htjela malecku
zato mi i je 100€ za uopce pocetnu cijenu malo :/

KATALENIĆ
10.01.2009., 13:16
Kod Crnog plaćaš po satu. Jedan sat je 400 kn, tak je bar prije bilo. A tattoo za 400 kn nije baš mala, ne znam dal si vidjela moju. Na leđima, dosta velika.

monax
10.01.2009., 13:49
Imam tetovažu sunce na leđima, skroz nisko na svu sreću ne viđam je često ali kad je vidim svaki put se kao iznenadim i nekako mi nabaci osmijeh na lice.
Jednostavno zaboravim da je imam.

Da mi je negdje gdje je stalno gledam, mislim da bih je do sad zamrzila.

KATALENIĆ
10.01.2009., 14:37
Tako i ja ovu svoju na leđima rijetko vidim. Zato mi valjda nije ( još ) dosadila, isto ponekad zaboravim da ju imam. A ova na nozi sumnjam da će mi ikada dosaditi ili biti žao što sam ju napravila. Ipak je to ime mog djeteta. :)

dolega
11.01.2009., 23:22
Ja imam leptira na nozi i sunce na dnu leđa.

MM na podlaktici početna slova imena djece i na nozi zmaja.

Ko kaže da ne boli - laže :mrgreen:

Brunda
12.01.2009., 01:12
Imam horoskopski znak riba na dnu leđa s desne strane. Dok nisam vidjela ovaj topic već sam i zaboravila na nju. Imam je već 12 godina.

s_a_n_d_r_a
12.01.2009., 11:06

evo mi utjehe :lol:

Sun
12.01.2009., 11:54
joj sad sam gledala galeriju fotki na gandalfovim stranicama, ima svega i lijepog i grdog, ali vešmašina na nozi jedne ženske mi je vrhunac :lol:

dolega
12.01.2009., 11:55

ma daj, to tak kratko traje da zaboraviš...
problem je jedino što se navučeš pa bi još 8)

filip
12.01.2009., 12:41
joj sad sam gledala galeriju fotki na gandalfovim stranicama, ima svega i lijepog i grdog, ali vešmašina na nozi jedne ženske mi je vrhunac :lol:

TAK JE!!!!!! :klap:

Felix
12.01.2009., 13:10
dajte link na tu vesmasinu, pliz :)

KATALENIĆ
12.01.2009., 13:38

ma daj, to tak kratko traje da zaboraviš...
problem je jedino što se navučeš pa bi još 8)

Potpuno se slažem. MM i ja planiramo kad uštedimo nešto love po treću tetovažu. Baš je zarazno. :lol:

Sun
12.01.2009., 15:08

http://www.tattoo-studio-gandalf.com/pages_hr/gallery_detail.asp?iType=51&iPic=1214&offset=30

kaj je njoj u glavi bilo da mi je znati :lol:

tatek
12.01.2009., 15:10

http://www.tattoo-studio-gandalf.com/pages_hr/gallery_detail.asp?iType=51&iPic=1214&offset=30

Valjda je imala generalno pospremanje u glavi pa je ovo bio podsjetnik ... ;)

KATALENIĆ
12.01.2009., 15:39

Valjda je imala generalno pospremanje u glavi pa je ovo bio podsjetnik ... ;)

:lol: :lol: :lol:

Ajme, užas!!!!

monax
12.01.2009., 23:20
Skoro da su ljepše one JNA tetovaže, mašina...
Ili 5-6 imena, nova cura nova tetovaža.

s_a_n_d_r_a
13.01.2009., 15:36
evo napravih termin
nadam se samo da im necu pobjeci sa stolca taj dan :mrgreen:

tatek
13.01.2009., 15:42
evo napravih termin
Wow, čestitam! :)

dolega
13.01.2009., 22:35
evo napravih termin

svaka čast :D

KATALENIĆ
14.01.2009., 14:43
evo napravih termin

Joj, blago tebi, i ja bi...

Ma nije to ništa strašno. Kad je termin? :)

mikka
14.01.2009., 15:04
ja i dalje stojim pri svojoj izjavi da mi je tetoviranje bilo ugodno i da nije bolilo. pa ako netko tvrdi da lazem.. :)

s_a_n_d_r_a
14.01.2009., 16:08
evo napravih termin

Joj, blago tebi, i ja bi...

Ma nije to ništa strašno. Kad je termin? :)

iducu srijedu :)

monax
14.01.2009., 16:09
ja i dalje stojim pri svojoj izjavi da mi je tetoviranje bilo ugodno i da nije bolilo. pa ako netko tvrdi da lazem.. :)

Ne tvradim ali se pridružujem.

Ni mene nije boljelo, nije bilo ugodno ali nisam osjetila bol.
Osjetila sam nešto kao-peckanje ili bolje rečeno žarenje!

ivarica
14.01.2009., 16:24
zar nije veci problem ono poslije samog cina tetovaze
da ne smijes vodom po tom mjesec dana
da svrbi i sl

ja na mjestu gdje sam naumila, ne bi smjela onda prati kosu ili ruku :/

Ora
14.01.2009., 16:41
Ivarica smiješ prati, ali preporuće se ne trljati i tretirati sapunima jer je koža sama po sebi nadražena i iziritirana tetoviranjem.

Po tome se ja nisam smjela tuširati jer imam tetovažu na donjoj strani leđa...

Da svrbi, svrbi jer koža zarasta, ali ništa što se ne može izdržati.

400 kn za tetovažu?
Mora da je jako mala :mrgreen:

Moja je prije 7 godine koštala 1500 kn... (tribal skorz ispunjen bojom na donjem dijelu leđa, iznad trtice)

KATALENIĆ
14.01.2009., 17:07
Nije baš mala. Stavila sam slike.

ivarica
14.01.2009., 17:52
Ivarica smiješ prati, ali preporuće se ne trljati i tretirati sapunima jer je koža sama po sebi nadražena i iziritirana tetoviranjem.

da, to
mjesta su takva da sapun mora do njih ako cu imalo inzistirati na higijenskom minimumu

ali nema neke opasnosti osim peckanja?

monax
14.01.2009., 18:55

Da svrbi, svrbi jer koža zarasta, ali ništa što se ne može izdržati.

I ja imam na tom mjestu tetovažu, radila sam je kad je bio 6 mj. i samo sam se lagano tuširala,
al je svrbilo.

Ora
14.01.2009., 19:09

Nema.
Mene ti nije niti peklo već mi je tuširanje godilo pogotovo kada je počeo svrbjeti :)

Samo se nemoj kupati.

I najbolje je da tetovaža bude što više na zraku, svoju sam morala imati pokrivenu pl. folijom (kako bi krema bila što duže na koži) jer su mi hlaće i majica išle preko pa da se dodatno ne iritira.

Katalenić nisam vidjela slike... sada ću h potražiti

dolega
14.01.2009., 21:45

Ne tvradim ali se pridružujem.

Ni mene nije boljelo, nije bilo ugodno ali nisam osjetila bol.
Osjetila sam nešto kao-peckanje ili bolje rečeno žarenje!

pa ustvari i ne boli već peče

Ora
14.01.2009., 22:20
Mislim da bol ovisi o tome gdje se čovjek tetovira.

Mene je jako boljelo kada me tetovirao preko kralježnice, a van nje sam spavala ko top :mrgreen:

tatek
15.01.2009., 09:36
Mislim da bol ovisi o tome gdje se čovjek tetovira.

Mene je jako boljelo kada me tetovirao preko kralježnice, a van nje sam spavala ko top :mrgreen:
Koliko je trajalo dok te je istetovirao (pretpostavljam da ti tetovaža ide s kraja na kraj slabina ... ili je manja, pa je samo u sredini)?

josie
15.01.2009., 10:11
tatek, vrijeme tetoviranja ne ovisi toliko o veličini tetovaže, neog o njezinoj zahtjevnosti.
neki tribal tatoo, promjera 20- 30 cm će biti gotov za sat i pol, dva, a netko sa zahtjevnijom tetovažom, koja se radi u boji i sijenča (dakle slikana), će se tetovirati 8 sati.

Ora
15.01.2009., 10:14
Koliko je trajalo dok te je istetovirao (pretpostavljam da ti tetovaža ide s kraja na kraj slabina ... ili je manja, pa je samo u sredini)?

Koliko se sjećam, trajalo je negdje oko 2 sata. Nema sjenčanja već je puna ispuna.
Velika je cca 10(visina)x20(širina) cm.

tatek
15.01.2009., 10:51
Hvala, cure, baš to me je zanimalo, o čemu ovisi trajanje tetovaže.
Ako može, još jedno "filozofsko" pitanje - kako ste se uopće odlučile na tetovažu i zašto baš za ta mjesta gdje jesu?

Naime, ja tetovažu vidim kao neku vrstu osobnog "nakita", njome ljudi žele sebi dodati nešto lijepo(crtež itd) ili pak poručiti nešto (drugima). E sad, ako je tetovaža dostupna pogledima onda je to sve dosta jasno, no malo se dvoumim koja ideja stoji iza tetovaža koje sami "vlasnici" ne vide (osim u ogledalu),a ne vide ih ni ljudi oko njih (osim najbližih) - recimo, baš tetovaže na dnu leđa i drugim intimnim mjestima.

da ne bude zabune, meni su te tetovaže uglavnom vrlo lijepe, pogotovo na tom mjestu na dnu leđa, no pitam se sad da li su stavljene čisto iz estetskih razloga ili pak kao neka vrsta poruke najbližima (recimo partneru) ili nešto treće?

Sun
15.01.2009., 10:58
ja sam svoj tatoo napravila s 18. oduvijek sam to želila. Razlog hm. lijepo mi je to, sexy, i još me nekako osnažilo, ono kao baš sam si bila tought :)

s tim da meni ta neka spika oko mjesta na kojem tatoo ne vidiš često jer da bi ga se u suprotnom mogla zasititi ne drži vodu nikako. Besmisleno mi je to. Taj tatoo je dio mene kao i mojih 10 prstiju i svi ostali djelovi tjela kojih se nikad neću zasititi :)

Felix
15.01.2009., 12:12
odgovor za ivaricu: buduci da sam streberica kao i ti :mrgreen: donji dio ledja nisam tusirala dva-tri tjedna. ionako je bila zima pa sam morala najlonom stititi taj dio tijela od odjece (i redovno mazati kremom). ali tusirala sam se, naravno - samo sam imala taj najlon (plasticna folija za kuhinju) preko tetovaze. rubove zalijepis onim bijelim laganim flasterom koji se lako odljepljuje. i to je to.

tatek, odabrala sam taj dio bas zato sto se moze vidjeti, ako zelim (hlace niskog struka), ili se ne mora vidjeti, ako to zelim (duza majica). svejedno mi je da li je ja vidim cesto ili ne. smatram to ukrasom, nekakvim iskazom svog identiteta, ne znam to dobro objasniti :/

josie
15.01.2009., 12:57
ja sam svoj tatoo napravila s 18. oduvijek sam to želila. Razlog hm. lijepo mi je to, sexy, i još me nekako osnažilo, ono kao baš sam si bila tought :)

isto za prvu,
a onda druga 10 godina kasnije i
odabrala sam taj dio bas zato sto se moze vidjeti, ako zelim (hlace niskog struka), ili se ne mora vidjeti, ako to zelim (duza majica). svejedno mi je da li je ja vidim cesto ili ne. smatram to ukrasom, nekakvim iskazom svog identiteta

meni je važno da tetovaža izgleda kao da je oduvijek na tijelu, kao da je dio tijela, i svakako mi mora imati osobno značenje.
nikada ne bi tetovirala neku čmrljicu zato što mi se u tom trenutku učinila lijepom, pa etoda je stavim na sebe do kraja života.
Sve moje tetovaže imaju svoje značenje, i jako sam sretna što ih imam.

KATALENIĆ
15.01.2009., 13:05
Da, i ja imam 2 tetovaže i svaka mi nešto znači. Na nozi mi je ime sina koje mi jako puno znači. Planiram staviti još najmanje jednu...

MGrubi
15.01.2009., 13:16
koja ideja stoji iza tetovaža koje sami "vlasnici" ne vide (osim u ogledalu),a ne vide ih ni ljudi oko njih (osim najbližih) - recimo, baš tetovaže na dnu leđa i drugim intimnim mjestima.

protiv uroka? :mrgreen:

Tiwi
15.01.2009., 13:20

Nema.
Mene ti nije niti peklo već mi je tuširanje godilo pogotovo kada je počeo svrbjeti :)

Samo se nemoj kupati.

I najbolje je da tetovaža bude što više na zraku, svoju sam morala imati pokrivenu pl. folijom (kako bi krema bila što duže na koži) jer su mi hlaće i majica išle preko pa da se dodatno ne iritira.
Sve stoji.

Još p sapunu - baš sam čula kako je I. objašnjavala to o sapunima curi koja je istetovirala vrat, a ima dugu kosu- fora je u tome da ne smije sapun, šampon - ako je jak, agresivan. Znači, možeš se neko kraće vrijeme prati blagim sapunom. Ili npr Muselom djetetovom :mrgreen: (tak bum ja, to ziher niš ne peče, ni malo, probala sam na očima i ogrebotini)

Ni mene nije boljela, kako Mika veli, baš mi je fora. E sad, vidjet ćemo koliko će mi biti fora ova od 3 sata a nakon nje onaj cjelodnevni termin :roll: Ako me ni tada ne bude smetalo, bolilo, onda sam sama sebi idol :lol: ;)

Ora
15.01.2009., 13:42
koja ideja stoji iza tetovaža koje sami "vlasnici" ne vide (osim u ogledalu),a ne vide ih ni ljudi oko njih (osim najbližih) - recimo, baš tetovaže na dnu leđa i drugim intimnim mjestima.

protiv uroka? :mrgreen:

Zašto?
Moja odluka je pala za to mjesto upravo kako su cure već navele.
Ako želim mogu ju pokazati, ako ne želim ne moram.
Uzela sam u obzir da neću vječno biti u 20-ima pa je to još jedan razlog zašto tamo...
To je nešto što sam učinila radi vlastite satisfakcije i zato jer mi se oduvijek sviđao taj način ukrašavanja tijela.

litala
15.01.2009., 13:51

ja obilazim oko ove teme ko macak oko vruce kase i stalno se oblizujem i kontam sto bih i gdje bih si mogla ugravirati i sad mi ova totalno shebe koncepciju :roll: :roll: :roll:

mislim - ako si ne dam istetovirati peglu - nis nisam napravila :lol: :lol:

(a bas je i mjesto potrefila, sto joj bi da tamo nafrlji sliku i jos ukosenu?? :roll:)

Sun
15.01.2009., 13:58
:lol: litala

možda peglu u znak zabrane, onak crveni obrub pa prekriženo. i to na čelenku :mrgreen:

ivarica
15.01.2009., 18:04
sjecam se da su bila neka mjesta na koja se ne tetovira, kao prebolno

sto ako ipak izaberes takva, jel pristanu?
mislim, pretpostavljam da pristanu jer ima onih koji su istetovirani nema gdje nema

josie
15.01.2009., 19:12
ivka, tetovirati će te gdje god želiš (osim dlanova i peta), ali ako vide da ne podnosiš dobro, stati će, dobiti ćeš čokoladicu, pa onda ako ti bude bolje, ide se dalje, ako ne odgađa se.
najmanje boli na unutrašnjosti usana, a najviše bole leđa.

ivarica
15.01.2009., 19:15
vrat i dlan

Tiwi
15.01.2009., 20:42
vrat i dlan

vrat je česta "meta"

dlan, hm - ako misliš šaka s vanjske strane, ok, ako misliš baš dlan, dakle unutarnja strana, nemam pojma, to nisam nikad vidjela.

josie
15.01.2009., 21:49
zaboravi dlan, nitko ti to neće tetovirati.

morena24
15.01.2009., 22:30
ivka, tetovirati će te gdje god želiš (osim dlanova i peta), ali ako vide da ne podnosiš dobro, stati će, dobiti ćeš čokoladicu, pa onda ako ti bude bolje, ide se dalje, ako ne odgađa se.
najmanje boli na unutrašnjosti usana, a najviše bole leđa.

unutrasnjost usana?!

Sun
16.01.2009., 09:05
Dlan se moze tetovirati ali treba malo jace pikati i tinta ti nece ostati kao na ostatku tijela vec ce potonuti i ostat ce ti flekica. Na dlanovima i na tabanima se koza dva puta brze obnavlja i zato treba ultra dobro paziti tetovazu

josie
16.01.2009., 12:33
unutrasnjost usana?!

da, sa unutrašnje strane usnice, obično donje.

KATALENIĆ
16.01.2009., 14:27
unutrasnjost usana?!

da, sa unutrašnje strane usnice, obično donje.

To sam vidjela. Osobno, nikad si ne bi tetovirala unutrašnjost usana... ali ima svega. A dlan... to još nisam vidjela... :)

Maslačkica
19.01.2009., 22:06
Ja sam dlan vidjela na "Miami Ink-u" ima je Cat... srce na desnom dlanu...

Maslačkica
19.01.2009., 22:06
Mikka, baš si mi jako lijepa... i ova boja kose ti super stoji, tako ako se ne "mažeš" više, počni... :mrgreen:

Tetovaža je baš na lijepom mjestu... na jako lijepom....

mikka
19.01.2009., 22:10
jel ti pomaze kaj ta slika za odabir tvog mjesta?

mikka
19.01.2009., 22:11
i da, hvala na komplimentu :* . ne mazem se, sad mi je kosa tamna, sva sam nekak "propala" :mrgreen: . godine doma s djecom su uzele danak :mrgreen:

Maslačkica
20.01.2009., 21:27
Mikka...ma jooj, tvoja tako tebi dobro stoji, a moja bi bila grančica sa cvjetićima rozim, tj. ciklama ili neka tako boja (ne znam kako se boja zove :mrgreen: - pogledah malo sliku željenog cvijeća i roza je... valjda...) i bilo bi me sve nešto strah tetovirati tu na tom mjestu da je svi vide, jer je teško sakriti i kako trebam uskoro naći posao, uredski (nadam se) ... hmm...ali još uvijek razmišljam...

samamama
26.01.2009., 10:31
E sada... javite mi se vi koji imate tetovaže, mogu i slikice i pohvale i na kojem mjestu se nalaze... a ono što me najviše zanima je studio koji preporučujete.
Ono čega je mene najviše strah je hepatitisa i zaraznih bolesti radi nedovoljne dezinfekcije.

Isto tako, da li bi ste branili svojoj djeci da se tetoviraju?

ja imam 2 tetovaze.. jednu sam stavila prije nekih 5, 6 godina, a drugu nedavno, nakon sto sam rodila :mrgreen:
i spremam se podebljati tu drugu lol :)

sto se tice zabrane teotovitanja za moje dijete.. kod mene zabrane nisu palile., ali ono sto bi se trudila je objansiti mu da je tetovaza nesto sto ce morati nositi do kraja zivota i svakako se nece tetovirati prije 18te godine!
Osim toga, objasnila bi mu i to da se iz puuuno razloga ne moze tetovirati na mjestu koje se vidi ( osim na plazi ), dakle ne smije se vidjeti ni ako ima kosulju kratkih rukava., Moje se ne vide nego samo kada sam u kupacem, a jedna se ne vidi ni onda. Tetovirati se treba samo ako se tetoviras jer se to tebi svidja, a ne kako bi svoju tetovazu pokazivao ostatku svijeta, to je onda samo "moda" koja ce vrlo brzo dosaditi.

abonjeko
31.01.2009., 10:58
I ja sam se tetovirala s 19. Plesni pokret (asocijacija) kojega sam sama kreirala...i nikada više se ne bih tetovirala...došla sam u fazu kada mi to više ne predstavlja tjelesnu "profinjenost"... željela sam dati tetovirati i jednu vilu na zapešću, ali me to prošlo jer sam shvatila da takva neću NIKADA dobiti neki zadovoljavajući posao...

Moja tetovaža je na gornjem dijelu leđa...prati liniju kičme...uopće me nije boljelo tijekom tetoviranja....ja bih rekla da bol ne ovisi o mjestu već o osobnim sklonostima spram bola...jer dan prije mene se na istom mjestu, na istom položaju tetovirao jedan Englez i savio je cijelu stolicu dok mu je lik tetovirao kičmu, a ja sam osjetila čak ugodnu masažicu (samo ispočetka malčice peckanja)...možda, da sam tetovirala vrat ili neki drugio dio tijela - možda bi me vraški boljelo...na sreću, nije..
tetovaža je na mjesti gdje je goovo nikada ne vidim, tako da mi dosaditi ne može, pa čak i u starosti taj dio kože ostaje dugo zategnut...ne znam, kada obučem svečaniju haljinu ili se spickam za van - sada mi zaista ružno izgleda...
Stavim sliku kada iskopam... ;)

abonjeko
31.01.2009., 17:01
I ja sam se tetovirala s 19. Plesni pokret (asocijacija) kojega sam sama kreirala...i nikada više se ne bih tetovirala...došla sam u fazu kada mi to više ne predstavlja tjelesnu "profinjenost"... željela sam dati tetovirati i jednu vilu na zapešću, ali me to prošlo jer sam shvatila da takva neću NIKADA dobiti neki zadovoljavajući posao...

Moja tetovaža je na gornjem dijelu leđa...prati liniju kičme...uopće me nije boljelo tijekom tetoviranja....ja bih rekla da bol ne ovisi o mjestu već o osobnim sklonostima spram bola...jer dan prije mene se na istom mjestu, na istom položaju tetovirao jedan Englez i savio je cijelu stolicu dok mu je lik tetovirao kičmu, a ja sam osjetila čak ugodnu masažicu (samo ispočetka malčice peckanja)...možda, da sam tetovirala vrat ili neki drugio dio tijela - možda bi me vraški boljelo...na sreću, nije..
tetovaža je na mjesti gdje je goovo nikada ne vidim, tako da mi dosaditi ne može, pa čak i u starosti taj dio kože ostaje dugo zategnut...ne znam, kada obučem svečaniju haljinu ili se spickam za van - sada mi zaista ružno izgleda...
Stavim sliku kada iskopam... ;)
Evo ga... DANCING TATOO (http://public.fotki.com/abonjeko/tatoo/backfi5.html)

...malo grafički obrađena...kružići su dodatno ispunjeni - tetovirani bijelom tintom...

bubimira
02.02.2009., 15:23
joooj ja obožavam tetovaže i piercinge...
foram mi je čitat tu tko sve i što ima. neke od vas sam i vidjela u živo. nikine rune su mi super

maslačkica ni sa zeletom ni sa crnim nećeš pogriješiti. definitivno nema straha od boleština.meni je crni radio pierc i mogu ti reći da se sve zagrebačke bolnice mogu sakriti pored čistoće njegovog salona. samo za mene je promijenio 5 (PET!!!) rukavica.

ja imam jednu tetovažu (iznad dupeta) i jedan piercing (madonna). razmišljam o još jednoj tetovaži i mislim da će to onda biti to. imam dvije opcije i što se crteža tiće i što se tiće mjesta pa se još premišljam. razmišljam o vratu ili vanjska strana stopala, zapravo sam htjela unutrašnju al se to ne radi jel navodno boja neće primiti.

znate što me još zanima? jeste li čule za onu studiju da ljudi s puno tetovaža imaju sklonost agresiji? bilo je nedavno u večernjaku neki tekat. baš me zanima što mislite o tome?

bubimira
02.02.2009., 15:29
kaže ćelavac da ti je baš lijepa :*

dolega
02.02.2009., 18:59

da vidimo! :D

ninochka
02.02.2009., 22:22
ewa te rune su izmišljeno pismo koje je izmislio tolkien jer mu je to bilo zabavno :)

one zadnje koje su na linku da, al one koje kao hobit rune (takve ja imam) nisu izmišljene nego su najstarije anglosaksonske rune, njihovo pismo

ja imam prsten na desnoj ruci (i MM), kineski znak gležnju, ružu na trbuhu, tribal iznad guzice i rune na gornjem dijelu leđa (ianovo ime i datum rođenja)
i pierce na pupku

još mi fali za Kalu. imam i ideju i mjesto, samo moram doradtiti

Maslačkica
04.02.2009., 00:43

one zadnje koje su na linku da, al one koje kao hobit rune (takve ja imam) nisu izmišljene nego su najstarije anglosaksonske rune, njihovo pismo

ja imam prsten na desnoj ruci (i MM), kineski znak gležnju, ružu na trbuhu, tribal iznad guzice i rune na gornjem dijelu leđa (ianovo ime i datum rođenja)
i pierce na pupku

još mi fali za Kalu. imam i ideju i mjesto, samo moram doradtiti

Pa daj slikice!

koryanshea
04.02.2009., 09:34
znate što me još zanima? jeste li čule za onu studiju da ljudi s puno tetovaža imaju sklonost agresiji? bilo je nedavno u večernjaku neki tekat. baš me zanima što mislite o tome?
vjerojatno je samo korelirano, al to ne znaju napisat kako treba.

Maslačkica
04.02.2009., 13:17
vjerojatno je samo korelirano, al to ne znaju napisat kako treba.

Možda ljudi koji su u startu malo agresivniji rađe i više tetoviraju :mrgreen:

s_a_n_d_r_a
04.02.2009., 13:24

a jel ti rekao da nije vjerovao da je prava pa je isao probat obrisat rukom :lol:

dolega ,pokazat cu ti na fejsu :mrgreen:

covjek sto je mene tetovirao je doslovno sav prekriven tetovazama,al ljubaznije bice ne znam kad sam zadnji put srela :mrgreen:

KATALENIĆ
26.02.2009., 15:59
s_a_n_d_r_a

jesi se tetovirala????

s_a_n_d_r_a
02.03.2009., 13:24
jesam :mrgreen:

sad vec razmisljam o drugoj :oops:

Leilooa
02.03.2009., 13:52
ja i moj buduci smo tetovaze radili u Rijeci, tatto studio na Korzu, Vlado & Zero tetoviraju i imam sve pohvale za njih...decki su genijalci...

posto se moj dragi i ja nismo tipicno zarucili sa pravim prstenjem, to smo napravili u tatto studiu, gdje nam je Zero istetovirao prstenje...
ja imam ime od dragoga u prstenu, a on moje ime...s time da su slova odnosno imena pisana tzv Lycon abecedom...

evo i slikice nasih tetovazica ..hope u like it :)
(jednu sliku je dragi malo doradio u ps-u,za desktop, i slikice su tik nakon tetoviranja)
http://www.imagesforme.com/out.php/t379690_tnIMG4708.jpg (http://www.imagesforme.com/show.php/379690_tnIMG4708.jpg) http://www.imagesforme.com/out.php/t379689_Rings.jpg (http://www.imagesforme.com/show.php/379689_Rings.jpg)

ceka me jos jedna tetovazica, koju je takoder Zero sam nacrtao, ali tek nakon poroda...
+ pirsala sam obrvu i pupak kod njih
i prezadovoljna sam...

jadranka605
02.03.2009., 15:58
znam točno šta ću i di ću tetovirati
A sad su mi u oko upale i rune...

Ali nikako da se odlučim izdvojiti pare za tu "sporednu stvar" :roll:

A želja mi već od 17-te godine...

.kala.
02.03.2009., 16:09
I ja sam se tetovirala s 19. ..i nikada više se ne bih tetovirala...došla sam u fazu kada mi to više ne predstavlja tjelesnu "profinjenost"...

ovako nekako i ja sad razmišljam...no kad sam je stavljala sa 17. nitko me nije mogao odgovoriti od toga...sad mi je malo krivo, jer mi je tetovaža dosadila, a lasersko skidanje kooooošta.....

.kala.
02.03.2009., 16:16
.

cool izgledaju te runice, al ja bi se prije konačne odluke dobro zapitala jel te rune meni išta uistinu znače, jel to vizulano opisivanje nečega što meni znači ili je samo "cool".
kad sam se tetovirala onda sam stavila nešto što predstavlja mene (barem me predstavljalo u 17-oj....sad, mnogo godina nakon toga, jednostavno više nije to ono što mi znači jer sam se naravno promijenila). no ja sam uvijek za ono što opisuje samog čovjeka, a tek potom jel to oku drago (mom i tuđem). jer ono što mi znači, do čega mi je stalo zapravo uopće ne mora drugima biti lijepo...no meni je lijepo, jer znači, jer sam emocionalno za to vezana. rune su mi lijepe, ali odakle su one, što one meni znači, jel to pismo meni blisko? meni osobno te rune koliko god mogu biti simpa, zapravo ništa ne znače. zato ih nikad ne bih stavila....al ok, ja se ionako više nikad ne bih ni tetovirala :)

crnka84
02.03.2009., 16:34
Imam tetovazu nekih 7 godina, propetog jednoroga na donjem dijelu ledja u sredini, radila sam je u Brodu i obožavam je.......iduće bi si stavila ambigram, ali mi to prvo neko mora nacrtati......MD ima panteru koja kao izlazi iz ruke ( s ramena )......

Obozavam tattoe :heart:

tatek
02.03.2009., 16:40
Možda se ne moraju svi ti znakovi gledati (samo) sa simboličkog gledišta, već i sa estetskog. Meni je recimo puno tih znakova, simbola itd lijepo samo po sebi, kao što je lijepa slika, fotografija, crtež ... , a ne zbog toga što oni znače.

Kad bih si nešto tetovirao, mislim da bih išao prije svega da mi se to sviđa sa tog estetskog stanovišta, a za ostala bi me bilo manje briga ...

jadranka605
02.03.2009., 18:54
.

cool izgledaju te runice, al ja bi se prije konačne odluke dobro zapitala jel te rune meni išta uistinu znače, jel to vizulano opisivanje nečega što meni znači ili je samo "cool".
kad sam se tetovirala onda sam stavila nešto što predstavlja mene (barem me predstavljalo u 17-oj....sad, mnogo godina nakon toga, jednostavno više nije to ono što mi znači jer sam se naravno promijenila). no ja sam uvijek za ono što opisuje samog čovjeka, a tek potom jel to oku drago (mom i tuđem). jer ono što mi znači, do čega mi je stalo zapravo uopće ne mora drugima biti lijepo...no meni je lijepo, jer znači, jer sam emocionalno za to vezana. rune su mi lijepe, ali odakle su one, što one meni znači, jel to pismo meni blisko? meni osobno te rune koliko god mogu biti simpa, zapravo ništa ne znače. zato ih nikad ne bih stavila....al ok, ja se ionako više nikad ne bih ni tetovirala :)

slažem se... iako mi Tolkien odličan i obožavam njegova djela... i filmove također..., no to je tek zadnjih nekoliko godina... to zna šta će mi se još sviditi u životu (činjenica da sam žestoki fan S. Kinga ne znači da ću njegovu glavu tetovirati na rame :mrgreen: )
A tetovaža koja mi nije samo simpa, već znak koji mi je obilježio život, nju bi tetovirala već sutra i nebi mi bilo žao... Imala bi dobro objašnjenje na pitanje "šta ti to znači"

Sun
02.03.2009., 20:06
ja bih mogla tateka potpisat, meni je puno bitnije da mi je lijepo to što imam tetovirano nego da ima ne znam kakvo duboko značenje.
a pitanje - šta ti taj tatoo znači - mi je uvijek bilo jako debilno. Meni je to ukras mog tijela, pa mi je to kao da ja nekoga pitam kaj mu neka frizura znači. otprilike.

marta
02.03.2009., 21:03
Kad se jaaaaaa budem tetovirala, bit ce to crvena tetovaza uglatom glagoljicom. Kakve crne rune... :P

klmama
02.03.2009., 21:31
Kad se jaaaaaa budem tetovirala, bit ce to crvena tetovaza uglatom glagoljicom. Kakve crne rune... :P
da vidim , daj nešto 8)
ja našla i mjesto i slova, samo moram napraviti termin
dobila lovu za rođendan od svojih s posla

marta
02.03.2009., 21:59
Nemam nista u rukavu. Znam sto ce pisati i gdje ce pisaati. Samo jos moram naci nekog glagoljasa da mi prevede. :mrgreen:
Pogledaj Bascansku plocu. Tako nesto. :aparatic:

enela
02.03.2009., 22:17
ja bih mogla tateka potpisat, meni je puno bitnije da mi je lijepo to što imam tetovirano nego da ima ne znam kakvo duboko značenje.
a pitanje - šta ti taj tatoo znači - mi je uvijek bilo jako debilno. Meni je to ukras mog tijela, pa mi je to kao da ja nekoga pitam kaj mu neka frizura znači. otprilike.

Baš to. Kad sam birala tetovažu, znala sam da hoću samo "ukras". Samo, rijetko kome je moja tetovaža ukras :mrgreen:

marta
02.03.2009., 22:21
Evo ti pa prevodi:
http://www.senj.hr/Glagoljica.htm

marta
02.03.2009., 22:34
Zaboravila sam dodati da cu sve to liijepo uokviriti hrvatskim pleterom. Naravno.

.kala.
03.03.2009., 01:04

usporedba tetovaže i frizure ne može nikako, ni otprilike, ni slučajno, ni približno biti slična stvar.

naravno da ljudu gledaju estetski dojam. bitno je da lijepo, da se svidi što većem broju ljudi (namještaj, roba, tetovaža...nije bitno što) to je jednostavno tako. a i povijest tetoviranja je ispisana na toj osnovi - svidjeti se nekom drugom. tako da me zapravo uopće i ne čudi da je moje mišljenje u manjini. mene nije briga jel se nekome sviđa, a estetski kriteriji su mi ionako postavljeni sa stajališta razumjevanja nečega (ne samo za ovo ukrašavanje, već i za sve ostalo). dekorativnu umjetnost ne volim i ne cijenim. dapače, ona je mi je samo sofsticiraniji oblik kiča.

tatek
03.03.2009., 09:30

usporedba tetovaže i frizure ne može nikako, ni otprilike, ni slučajno, ni približno biti slična stvar.

naravno da ljudu gledaju estetski dojam. bitno je da lijepo, da se svidi što većem broju ljudi (namještaj, roba, tetovaža...nije bitno što) to je jednostavno tako. a i povijest tetoviranja je ispisana na toj osnovi - svidjeti se nekom drugom. tako da me zapravo uopće i ne čudi da je moje mišljenje u manjini. mene nije briga jel se nekome sviđa, a estetski kriteriji su mi ionako postavljeni sa stajališta razumjevanja nečega (ne samo za ovo ukrašavanje, već i za sve ostalo). dekorativnu umjetnost ne volim i ne cijenim. dapače, ona je mi je samo sofsticiraniji oblik kiča.

tatek
03.03.2009., 09:35
Pardon, otišao mi prazan post. :oops:

Naravno, pitanje ljepote je duboko individualno - ako se ja kad budem tetovirao, tad će to biti nešto što će biti MENI lijepo, a za druge me i nije osobito briga.

Ja cijenim dekorativnu umjetnost jer smatram da njen zadatak (uljepšati svakodnevicu) nije ništa manje važan od onog "visoke" umjetnosti koja teži univerzalnim značenjima.
Odnosno, po meni je "dekorativna umjetnost" = "design" tj. primjenjena umjetnost. A obzirom da u svim granama života jednako cijenim i teoriju i praksu (odnosno primjenu) tako mi onda jednako dragi (i vrijedni) mogu biti i ekspresionisti i Studio "Bože sačuvaj".

Al, kao što rekoh, svak ima svoje favorite, ne potcjenjujem ničije, al' volim da se čuje i moj glas. ;)

Sun
03.03.2009., 09:52

mene također zabole džon sviđa li se moja tetovaža drugima.

isto kao što me zaboli sviđa li se moja frizura drugima.
to je bila poanta.

a duboka značenja i sl, to je sve neka mistifikacija. Naravno da meni moj tatoo nešto znači. Znači mi da sam se odvažila na nešto što sam željela, bez obzira na druge. A motiv je tu prvenstveno zato što mi je lijep, što mi lijepo izgleda, što mi odgovara..

.kala.
03.03.2009., 13:45
... al' volim da se čuje i moj glas. ;)

ma naravno tatek :)
svi to zaslužujemo...razumijem i uvažavam i tvoj stav i poruku (bilo bi vrlo dosadno da se svi u svemu slažemo, a pogotovo po pitanju umjetničkog dojma) no mislim da bi bio totalni oftopic da nastavimo o temi umjetnosti - što ona je, što nije, kako je doživljavamo... :) zato eto, samo bih rekla da mi je trajno ukrašavanje tijela jedan vrlo intiman potez, a kao takav mora biti pomno odabran...i priznajem tu su mi kriteriji jako visoki...moj doprinos ovoj temi je bio u najboljim namjerama za one koji razmišljaju o stavljanju tetovaža. i apsolutno prihvaćam stav "bitno da je oku ugodno". štoviše, nekad i zavidim onim koji tako ležerno pristupaju... :)

KATALENIĆ
03.03.2009., 15:26
jesam :mrgreen:

sad vec razmisljam o drugoj :oops:

daj slikice....

ksena28
07.03.2009., 23:15
ja sam se tetovirala relativno kasno, u 24. i nisam nikad požalila... obožavam je, mali šareni leptir na leđima ispod ramena...

Ana :-)
08.03.2009., 21:20
zaboravi dlan, nitko ti to neće tetovirati.

Moj prijatelj ima tamo tetovažu jer nigdje drugdje nije više imao mjesta :mrgreen:

Ja imam na zapešću srce i u njemu slovo D (David- moj maleni).
Platila sam je 350kn :)

Sada planiram napraviti još jednu tetovažu :mrgreen:

tatek
09.11.2009., 14:46
Koga zanimaju raznorazne tetovaže, pirsinzi i slično (a ne smeta ga soft erotski kontekst, dakle, ne gledajte to pred djecom ;) ) nek pogleda web stranicu http://www.suicidegirls.com/ (pa odite na link "Tour" i poslije na razgledavanje 200-tinjak fotki koje se mogu pogledati besplatno).

meni je bilo zbilja zanimljivo pogledati svu tu raznolikost tetovaža (neke su baš "cute" dok su mi druge zastrašujuće - recimo, ne razumijem ženu koja želi imati na dekolteu istetoviranu veliku zastrašujuću lubanju :/), a sviđa mi se i što te cure izgledaju puno životnije (a ne Photoshop-plastično :P) od većine onih čije se fotke objavljuju u za to specijaliziranim magazinima.

Trina
09.11.2009., 15:10
Tatek, sad sam pogledala. A što reći nego da je ovakvu stranicu na ovakvom forumu mogao staviti samo muškarac :lol: Cure su super, zgodne, tetovaže su mi manje upadljive od svega ostalog :P

tatek
09.11.2009., 15:16
Tatek, sad sam pogledala. A što reći nego da je ovakvu stranicu na ovakvom forumu mogao staviti samo muškarac :lol: Cure su super, zgodne, tetovaže su mi manje upadljive od svega ostalog :P
Well, to što sudjelujem na ovom forumu ne znači da sam manje muškarac ... :P
A sa zanimanjem ću pogledati i ako netko polinka sličnu stranicu sa zgodnim tetoviranim muškarcima :P :P :P

Jest, cure su zgodne, ne toliko "umjetne" kao na sličnim soft-eros sajtovima ... a i nije baš da ima tako malo tetovaža, od 200-tinjak fotki tamo, možda na tek nekoliko cure nemaju nit pirsing nit tetovažu. ;)

Trina
09.11.2009., 15:33
A sa zanimanjem ću pogledati i ako netko polinka sličnu stranicu sa zgodnim tetoviranim muškarcima :P :P :P

I ja bi isto. Ajde majke ako imate kakvu zgodnu stranicu s tetoviranim tipovima u ovoliko soft izdanju kao što su ove slike, stavite da malo pasemo oči. Naravno na tetovažama, ne na golim muškim tijelima :mrgreen:

tatek
09.11.2009., 15:44

I ja bi isto. Ajde majke ako imate kakvu zgodnu stranicu s tetoviranim tipovima u ovoliko soft izdanju kao što su ove slike, stavite da malo pasemo oči. Naravno na tetovažama, ne na golim muškim tijelima :mrgreen:
Mislim da je ok uživati u oba motiva (tijelima i tetovažama), pogotovo što su silom prilika neodvojiva (gledati tetovaže kao preslikače za jaja, bez tijela na kojem se nalaze, je perverzija). ;)