PDA

Pogledaj cijelu verziju : Kostimi za maškare

lucij@
10.01.2009., 14:16
Čini mi se da nije prerano za otvoriti ovakvu temu jer se na burzi već traže i nude kostimi.
Kako ćete maskirati vaše anđele ove godine. I. je lani bio Superman (http://public.fotki.com/-lucija/rukotvorine/makare/) . Taj kostim mi je bio toliko genijalno sladak da ne vjerujem da ćemo ga ove godine uspjeti nadmašiti. Preferiram home made kostime, ovi kupljeni su mi bez duše. Dajte vaše prijedloge.

leonisa
10.01.2009., 14:35
mi cemo morati naci vise tuluma jer je ove godine dobila:
pravi pravcati kimono iz japana
krila andjela (2 komada- za mamu LOL)
masku bubamare (zamaskirana samo glava)
a od prosle godine ima zvoncicu (ili neku vilu- krila, suknjica, stapic)

lastane pomozi :mrgreen:

leonisa
10.01.2009., 14:37
i ovi kupljen ne moraju bit bez duse, naprotiv.
jer dusa je dijete koje to obuce. bez djeteta to je samo komad robe na vjesalici.

svaka cast ako imas znanja i umjeca pa sama mozes sasiti kostm.
ja ne mogu.
ali joj mogu napraviti frizuru 8) :lol:

lucij@
10.01.2009., 14:41
i ovi kupljen ne moraju bit bez duse, naprotiv.
jer dusa je dijete koje to obuce. bez djeteta to je samo komad robe na vjesalici.

Ma jasno :heart: , samo sam se sjetila onih najlonskih kostima koji se mogu kupiti u stvarno svakom dućanu. Puno su mi draži HM, ali opet, ja uživam u takvom stvaranju pa je i to dio zabave.

leonisa
10.01.2009., 14:43
zavidim ti :love:

lucij@
10.01.2009., 14:49
Ma nemaš na čemu, stvarno. Često me baš to što si mogu sama napraviti ograničava u kupovini, osobito za sebe, kao, šta ću si to bez veze kupovati kad si mogu sama sašiti, a sašiti često ne stignem pa onda nemam ništa drugo za obući i tako u krug.
Za ovaj kostim baš i nije bilo nužno šivačko umijeće, osim za pojas i plašt, a i to je moglo bez mašine.
Mogao bi ove godine biti bubamara. To je stvarno zgodno, ali nije frajerski, ne znam hoće li mi muž dati :roll:

leonisa
10.01.2009., 15:01
lol

otpjevaj mu http://www.youtube.com/watch?v=va-SsT-QaKM
ako nakon toga ne promijeni misljenje o Bubamari (sa velikim B) kao Frajercini (sa velikim F), nek bude trut :lol:

Anci
10.01.2009., 15:08
Superman je presladak :heart:

Moje cure imaju Pepeljugu (kupljenu LOL), dva para krila i neke suknjice uz to i još dvije fejk Trnoružice.
Vjerujem da ćemo ove godine kupiti još jednu: Bellu ii Trnroružicu.
Pepeljugu je L prerasla, pa seka nasljeđuje.

Blago tebi, stvarno imaš dara :)

leonisa
10.01.2009., 15:36
dobro da sam skuzila link :roll:

superman je bas superman! i ja bi takav (za sebe :mrgreen: )

.kala.
10.01.2009., 15:42
moj će bez imalo dileme biti Elmo :)
toliko obožava to malo čudovište da uopće ne vidim što bi trenutno drugo mogao biti...

.kala.
10.01.2009., 15:44
zapravo, mogao bi biti i makapaka, samo što nigdje nismo vidjeli da ima takvog kostima. zna li netko od vas da negdje postoji za kupit?

Anci
10.01.2009., 16:01
dobro da sam skuzila link :roll:

znam zašto :mrgreen:

lucij@
10.01.2009., 16:02

Pa ni to nije loša ideja.
U međuvremenu sam MM rekla ideju za bubamaru, rekao mi je "zašto ne, baš će biti fora". Pa sad ti znaj što muškarci misle.

marta
11.01.2009., 18:09
Imam problem!
Nama trebaju 3 tj. 4 kostima (ja se isto volim preoblacit :mrgreen: ) i to grupna.
Znaci nesto sto mi se svidjelo trojici izbirljivaca i majci.

Prosle godine smo bili Pirati s Kariba. A je bio kap. Sparrow, a Lovro Barbosa. Videk je glumio pirata patuljka. Ja sam bila carobnica. Imali smo cak i crne zube (to je bio hit). :mrgreen:

Da imam bar jednu kcer, bili bi ekipa iz carobnjaka iz Oza, osobno mi je bad biti Dorothy.

S obzirom da je vrijeme da krenem spravljati te kostime, molim i vase prijedloge.

Meni na pamet padaju vitezovi (a ja djeva narafski) i vampiri. Andjeli ne bi prosli. Superjunaci mozda? To samo ako nadjem Catwomen za sebe...
Nindja kornjace - kako bih dovraga sasila te kostime?
:?

klmama
11.01.2009., 18:31
4 mušketira ? ak ti nije bed furati brkove :P
ja nemam pojma što ću
mi imamo masovne maškare u firmi i muku mučim za ovu godinu
lani sam bila Axl Rose 8) a frendica Slash
ove godine bi rado Laru Croft, al nemrem u vruće hlačice :mrgreen:
lako mi za djecu, što ću sa sobom ..... ?

marta
11.01.2009., 18:33
Malo sam razmisljala, Batman zvuci odlicno.
Andrija Batman, Lovro Jocker (ili obrnuto), Videk Pingvin ( :mrgreen: ), i Catwomen. Zvuci odlicno, samo nisam sigurna jesam li u stanju sasiti te kostime.

Dajte ideje, kako rijesiti Batmanovu kacigu i Catwomen? Morat cu pogledati film.

Jocker i Pingvin bih mogla, to mi se ne cini tesko.

marta
11.01.2009., 18:35
Imam ti ja jos uvijek kostim piratske carobnice. :mrgreen:

marta
11.01.2009., 18:36
Treba ti samo accesoire.

Eci
11.01.2009., 18:45
A gdje vi oblačite te kostime? Mi se svake godine maskiramo i odemo u šetnju Samoborom. Postoje li u Zgu neke zabave pod maskama? Nešto organizirano?

marta
11.01.2009., 19:37
Pa doma ih obucemo. I onda odemo na seoske maskare.

PItala sam Lovru i Andriju sto oni misle o svemu tome. Ocekivano, Andrija je zapeo da on bude Batman i nije predlozio nikakvu alternativu osim musketira, ali kad sam mu opisala kakvu su odjecu nosili glatko je odbio. Lazem, predlozio je Asteriksa, al pod uvjetom da on bude Rimljanin.

Onda je Lovro krenuo nabrajati pa sam pala na dupe:

Daltoni
Spuzva Bob i ekipa
Fifi i cvjetno drustvo
Winnie Pooh i ekipa
Snjeguljica i patuljci
Zlatokosa i tri medvjeda
Petar pan, kapetan Kuka, itd.
Transformersi
Zivotinje
Teletabisi
Makka Pakka (i uloge je podijelio)
:shock:

Uglavnom sad samo trebamo izabrati. :)

lucij@
11.01.2009., 22:12
Bome si je Lovro dao truda . Meni se za vas četvero super čini Zlatokosa i tri medvjeda. Dobri su mi i ninđe kornjače, možeš oklope napraviti od spužve.
Inače, mrak mi je maska za par Crvenkapica i vuk 8)

leonisa
12.01.2009., 00:56
fantasticna cetvorka?

najbolji i najjednostavnije grupne kostime vidjela sam prije jedno 10 god na GG na koncertu gustafa povodom fasnika- ekipa mumija :)

mikka
12.01.2009., 01:28
fantasticna cetvorka?

ovo je i meni palo na pamet. 1 zenska i 3 frajera, taman. kostimi isti (osim onog kamenog). fora.

ili neki rock band, ti pjevacica (juliette lewis :mrgreen: ) a oni prateci bend.

buby
12.01.2009., 12:05
lucij@, zakon ti je Superman
a kaj sa nama koji nemamo šivaću mašinu, a imamo volje? ima krojeva? šivala bih i na ruke? a materijali za to?

lucij@
12.01.2009., 17:48
buby, hvala! Na tom kostimu zapravo nije trebalo ništa šivati, ali ja sam šivala i porubljivala zato jer sam picajzla. Gačice sam suzila na mašinu (originalno sam kupila ženske gaće :mrgreen: ), porubila sam plašt i sašila pojas.
Inspiraciju skupljam sa Burdinih web stranica
http://www.burdafashion.com/de/Schnittmuster/Fasching_Kinder/1270778-1535340.html i http://www.burdafashion.com/de/Schnittmuster/Fasching_Erwachsene/1270778-1128999.html
Ne mogu se isprintati krojevi u prirodnoj veličini, ali kad otvoriš svaku pojedinu sliku klikni desno na Techniche Zeichnung, možda ti taj crtež pomogne. Pa ne moraju ti kostimi biti baš precizni.
Ne znam što bi ti rekla za materijale, ja koristim ono što nađem po kući, recikliram i iskorištavam neke prastare materijale. Pada mi napamet da uzmeš flis jer se ne cufa kad ga razrežeš.

josie
12.01.2009., 19:33
moji su dečki predprošle godine bili fratri, a ja sam bila časna.
vrlo lako smo napravili kostime, i bili su fenomenalni.
prošle godine smo bili kosturi i duhovi (iskoristili dvostruko kostime od noći vještica), a za ovu godinu fakat nemam ideje, ali sinuti će nam nešto u zadnji čas.
da se J. pita, definitivno bi bio indiana jones :roll:

domy
12.01.2009., 20:14
D je prošle godine bio ovo
http://public.fotki.com/mogi/razno/27012008018.html
mali vražićak.

A ove će biti ovo
http://public.fotki.com/mogi/razno/25122008013.html
ninđa kornjača.

Kostimi su kupljeni jel ne znam šivati i nisam vješta kao lucij@.

Lucij@ pohvale za kostimčep, preslatki je :klap:

lucij@
13.01.2009., 00:41
kakav kostimčep, domy?

Anci
13.01.2009., 01:09
Možda kostimček :mrgreen:

lucij@
13.01.2009., 01:11
Možda kostimček :mrgreen:

Da, stvarno :lol:

mama_jos_malo
13.01.2009., 10:35
A gdje vi oblačite te kostime? Mi se svake godine maskiramo i odemo u šetnju Samoborom. Postoje li u Zgu neke zabave pod maskama? Nešto organizirano?

Program samoborskog fašnika

http://www.samoborski-fasnik.com/info.asp#69

Peterlin
13.01.2009., 10:50
Najjednostavniji kostimi za dječake (za mame nešivalice):

Šeik od Arabije
(kuhinjska krpa, bijela ili crveno-bijela karirana), komad crne široke gumice za glavu i gotovo... Po želji dijete se može ogrnuti bijelom plahtom, recimo za kinderbet, da mu se baš ne prevlači... Vrijedi to i za odrasle!

Bolesnik ili ranjenik
(treba samo pidžama -2 broja veća da ide prek odjeće ako se ide, a može se glava zamotati nekim zavojem)

Gusari - to je već bilo rečeno
(tatina košulja i remen ili gumica oko struka, da se košulja može onako "bauš" napraviti, nož ili bodež od kartona omotan folijom, mamina marama na glavu, brkovi itd.)

Mornari - zgodno za grupnu masku
Grupa se obuče u mornarske majice (to većina djece i odraslih ima doma, zastava = gaće na držalu od metle itd...)

Mojim dječacima šivala sam maske krokodila, žabe, peseka i drugih životinja dok su bili mali. Sad ih više to ne zanima, prešli smo na robote i svemirce (od kutija)!

Dobru zabavu!

buby
13.01.2009., 12:20
Technische Zeichnung meni niš ne pokazuje - blank, prazno
josie, sjećam se vaših kostima, bili ste zakon
Peterlin, uvijek imaš dobrih ideja (mame nešivalice će biti zahvalne :mrgreen: )

Dominik sada brije na ninja kornjače - a to fakat ne znam kako bih improvizirala :/
za Luciju ću neku princezu - mislim da ću se oboružati sa tilom

mama_jos_malo
13.01.2009., 13:13
Info za sve nevješte:
Maloprije sam u TL kupila višeslojnu suknjicu od tila (rozu, naravno) za 40 kn, gore je guma presvučena satenom.
Ima haljina s potrebnim asesoarom od 100 kn.
Meni se svidio jednorog, ali ne stanem, za djevojčice je.

sandraL
13.01.2009., 14:41
Ja svoje cure mogu obući isključivo u princeze.
Nema šanse da bi htjele nešto drugo obući :roll:
Još pamtim Lucijinu tugu kad sam je prije 3 godine dovela u vrtić u kostimu bubamare a sve ostale curice su imale princezaste haljine.
I sad me još zna pitati kad vidi te slike: zašto ja nisam bila princeza?

lucij@
13.01.2009., 15:28
Ja svoje cure mogu obući isključivo u princeze.
Nema šanse da bi htjele nešto drugo obući :roll:
Još pamtim Lucijinu tugu kad sam je prije 3 godine dovela u vrtić u kostimu bubamare a sve ostale curice su imale princezaste haljine.
I sad me još zna pitati kad vidi te slike: zašto ja nisam bila princeza?

O, mišica mala :love2:

brigita2
15.01.2009., 09:47
Dominik sada brije na ninja kornjače - a to fakat ne znam kako bih improvizirala :/
za Luciju ću neku princezu - mislim da ću se oboružati sa tilom

Ma nije teško napraviti kornjaču. Ja sam htjela napraviti Danijelu ali je on inzistirao na spidermanu.
Za ninđu trebaš zelenu trenirku s kapuljačom, komad kartona za oklop, komade žutog, smeđeg, narančastog (ili plavog... ) materijala.
Iz neke stare majice ili neke krpe izrežeš manje ovale smeđe boje i zašiješ ih na koljena i laktove. Iz žutog materijala izrežeš veći oval i temperom ili markerom nacrtaš crne crte i to zašiješ na prsa gornjeg dijela trenirke.
Iz kartona izrežeš oklop i pobojaš ga temperama. Na oklopu izbušiš rupe kroz koje će prolaziti pojas (remen). Izrežeš traku za oči odgovarajuće boje, a lice možeš pobojati u zeleno.

Nakon maškara makneš zakrpe s trenirke i ona se može dalje koristiti.

Felix
15.01.2009., 11:40
super topic! :)

mi smo u fazi kralja artura, vitezova i zmajeva. ima neko ideju za viteza? :/ ne znam sivati, mogu samo nesto improvizirati. za plast nije bed, moj crveni sal. krunu sam napravila od papira (za kralja artura, ali on bi oklop i kacigu s perjanicom kakve ima vitez). korice za mac i pojas mogu napraviti, ne cini se tesko, ali kako oklop i kacigu? :/

domy, gdje ste kupili mac? jagor paradira po stanu s metar dugom teskom plasticnom cijevi i malo vice mac, pa koplje, pa puska :roll: pokusavam mu kupiti neki neopasni lagani plasticni mac, ali nisam ih bas vidjela po gradu.

kli_kli
15.01.2009., 11:55
Evo naseg malog viteza :heart: :
http://picasaweb.google.com/novi005/Maskenbal?authkey=Zedqw90PzgI#

Kacigu smo narucili s nemackog amazona, plast i stit sam ja napravila (ima super stranica za printanje viteskog znamenja), a imali smo i plasticni stit i mac, ali nismo stigli da se uslikamo tako :)

Ovaj mali stit na Noviju je u stvari bio za stitonosu - Izija, ali Novi nije hteo svoj nego bratov, pa tako...

domy
15.01.2009., 12:53
Ne e-bayu.To je baš mač od ninđa kornjača i ispušta zvukove.
Super je mač samo kaj je njemu malo prevelik pa ga baš i ne koristi jer ga mora primiti sa dvije ruke.
Ali bilo je u TL takvih samo manjih

domy
15.01.2009., 12:55
Super je mali vitez

josie
15.01.2009., 13:02

a čizme :lol: , genijalan je! :)

Felix
15.01.2009., 13:33

Kacigu smo narucili s nemackog amazona, plast i stit sam ja napravila (ima super stranica za printanje viteskog znamenja), a imali smo i plasticni stit i mac, ali nismo stigli da se uslikamo tako :)

Ovaj mali stit na Noviju je u stvari bio za stitonosu - Izija, ali Novi nije hteo svoj nego bratov, pa tako...
kli kli, super je! :) mozes li mozda naci linkove o kojima pricas?

Ivana2
15.01.2009., 13:43
Gdje se mogu naći kostimi konfekcijski broj 12 ili 14, a da su za djecu?

sandraL
15.01.2009., 15:15
gdje ste kupili mac? jagor paradira po stanu s metar dugom teskom plasticnom cijevi i malo vice mac, pa koplje, pa puska :roll: pokusavam mu kupiti neki neopasni lagani plasticni mac, ali nisam ih bas vidjela po gradu.

Danas sam u TL u CC1 vidjela plastične mačeve i koplja

kli_kli
15.01.2009., 15:21
Evo linka:
http://www.yourchildlearns.com/megamaps/heraldry_shield.html

@josie
jea, cizme su hit. kad smo krenuli, on se zapitao sta je sa cizmama, pa sam mu nabrzaka uvila u alu foliju i providnu lepljivu traku :mrgreen:
mnogi su ih primetili tamo :)

buby
16.01.2009., 11:34
brigita2 hvala ti
a ja :oops: - slučajno bila u prilici zaviriti u dućan - kupila gotove kostime ninje i princeze
ali mogu još raditi mač i čarobni štapić :mrgreen:
i nešto za sebe i mm-a

Felix
16.01.2009., 11:34
ne kuzim, na toj stranici je slika stita prazna? odakle si printala vitesko znamenje?

Iva B
16.01.2009., 12:12
Jel mislite da je za dijete od 1,9-10 mjeseci rano za maškare?
To mi je super, ali ne znam da li bi i njoj bilo..

lucij@
16.01.2009., 16:16
brigita2 hvala ti
a ja :oops: - slučajno bila u prilici zaviriti u dućan - kupila gotove kostime ninje i princeze
ali mogu još raditi mač i čarobni štapić :mrgreen:
i nešto za sebe i mm-a

buby, sram te bilo :P
Iva B, ne znam imate li mogućnost negdje ići. Mi smo si lani organizirali mini-maskembal u župnoj dvorani. I. je bio jako sretan, makar je tada imao samo godinu dana, jer su mu svi pljeskali kada je bilo pokazivanje maski. Da nismo išli tamo ne bi mu nabavljala kostim. Sada ima 2 godine, pretpostavljam da će se maskirati u vrtiću, a možda i odemo u Samobor.

brigita2
16.01.2009., 17:02
brigita2 hvala ti

Glavno da su klinci zadovoljni.

kli_kli
16.01.2009., 20:01
ne kuzim, na toj stranici je slika stita prazna? odakle si printala vitesko znamenje?

Pa imas sve oblike koji se pojavljuju na viteskim odorama, stitovima, oklopima... to ti je krst, zmaj, ljiljan, ruza itd.
Imas za printanje raznih velicina, i onda bojis i slazes.
Ako bolje pogledas vitezove iz kolekcije koju predpostavljam da imate ako volite vitezove, videces na sta mislim.
Mi smo ovaj zuti stit sa crvenim krstom printali na papiru malo vece gramaze i obojili debelim decjim flomasterima, i zalepili na podlogu od kartona.
posle smo zaheftali i zalepili oho lepkom satenske trake, i stvarno je ispalo efektno.

Npr. oklop nam je bio na srebrnom papiru, ali Novi nije zeleo da ga stavi, nego je stavio mali stit namenjen Iziju.

ivy
16.01.2009., 20:09
a što staviti vitezu na glavu? sad je prekasno nešto naručivat...

Imga
16.01.2009., 20:14
a što staviti vitezu na glavu? sad je prekasno nešto naručivat...

ja bih tako rado našla neke krojeve za kacige od kartona
moja poznanica je bila kupila na viteškom sajmu jednu kacigu od kartona, savršenog oblika, s vizirom i svim, sličnu ovoj koju Novi ima

znam da ih je bilo negdje da netu, al da me ubiješ ne mogu ih naći...

kli_kli
16.01.2009., 20:22
Mi smo pravili razne kacige :)
Nemam sad slike, ali u principu gledajte da stranice kacige budu malo oblikovane, i da napred imaju neke kao resetkice, a Novi je obozavao da ima i perjanicu (on je to zvao "perionica") :lol:
Najbolje je bilo kad smo uzeli neki karton, ne znam od cega je bila ambalaza, koji je bio samo izrezan na trake do pola, i spojili smo to kao kapu, a on je onda jednu tu traku podizao i spustao jao vizir i bio je presrecan :)
To je npr. jako lako da se napravi, a moze stvarno da izgleda kao viteski slem :)

kli_kli
16.01.2009., 20:25
Evo par linkova:
http://www.ehow.com/how_2231831_cardboard-knights-helmet.html
http://www.youthwork-practice.com/adventure-camps-events-programs/knights-craft-ideas-themes-camp.html
http://play.powerhousemuseum.com/makedo/knight_helmet.php

ivy
16.01.2009., 21:39
zakon :D
hvala!

Imga
17.01.2009., 10:16
Evo par linkova:
http://www.ehow.com/how_2231831_cardboard-knights-helmet.html
http://www.youthwork-practice.com/adventure-camps-events-programs/knights-craft-ideas-themes-camp.html
http://play.powerhousemuseum.com/makedo/knight_helmet.php

Hvala ti! :*

Ja sam još našla ovo, sviđa mi se kako izgleda na slici skroz dolje. Ove gornje mi baš nisu jasne. :mrgreen:

http://www.clevelandart.org/kids/art/haveago/armor.html

Peterlin
19.01.2009., 09:15
Jel mislite da je za dijete od 1,9-10 mjeseci rano za maškare?
To mi je super, ali ne znam da li bi i njoj bilo..

Moj stariji je prvi put bio u maskarama u svojoj prvoj godini. Rodjen je u svibnju, daklem imao je... upravo 9 mjeseci.

Kostim - jednostavni pierrot: od sarene tkanine napravila sam mu "pregacu" s rupama za ruke (bez rukava) i spagicom da se zategne oko vrata. S prednje strane imao je 3 crna gumba s mog kaputa. Oko vrata renesansni ovratnik od bijele tkanine sa cipkom. Na glavi kapica plisana kapica. Imam negdje fotke, ali nisu digitalne...

Inace, taj kostim nosio je i moj mladji sin do cetvrte godine.

babyboys
19.01.2009., 13:24
[quote="Peterlin
Kostim - jednostavni pierrot: od sarene tkanine napravila sam mu "pregacu" s rupama za ruke (bez rukava) i spagicom da se zategne oko vrata. S prednje strane imao je 3 crna gumba s mog kaputa. Oko vrata renesansni ovratnik od bijele tkanine sa cipkom. Na glavi kapica plisana kapica. Imam negdje fotke, ali nisu digitalne...

Inace, taj kostim nosio je i moj mladji sin do cetvrte godine.[/quote]

o tako nečemu sam ja razmišljala za J.
Peterlin, hvala!

Peterlin
19.01.2009., 14:32
[quote="Peterlin

Inace, taj kostim nosio je i moj mladji sin do cetvrte godine.

o tako nečemu sam ja razmišljala za J.
Peterlin, hvala![/quote]

Evo skice tako necega:
http://www.gailsdollpatterns.com/426_PierrotClown.jpg

Mala djeca se cesto boje nekih zivotinjskih maski, a ovo je relativno bezazleno. Rukavi i nogavice su suvisni....Tko ima volje, moze se to i napraviti, ali onda je kostim nosiv puno krace vrijeme...

Plisane kapice klinci ionako nose i vecina ih to vec ima, a ta "haljinica" se moze navuci preko jakne, pa pravac Samobor! No, nama je bilo dosta pokazivanja bakama, dedi, uji i susjedima! I dakako, tetama u vrticu! :heart: Kostim je u medjuvremenu otisao u dobre ruke, ali ne bi me iznenadilo da nasi susjedi dovedu svojega T. pokazati...

Peterlin
19.01.2009., 14:55
Kod nas je redovito aktualan Darth Vader (imamo crni plast, koji sluzi i za Batmana, madjionicara i gusarskog kapetana - po potrebi).

Ne mogu se sad sjetiti sto je bila ovogodisnja zelja mog mladjeg sina - Fantasticna cetvorka ili Power Rangers... nesto grozno u svakom slucaju.

Stariji je bolji - on je volio zivotinjske maske, pa je 2 godine za redom nosio masku Schnappi-mali krokodil. No, ove godine bih ga mogla slikati u tom krokodilskom kostimu (da imamo za uspomenu i spremimo u podrum) a napraviti nekog Boba Graditelja - samo ako uspijem posuditi kacigu...

babyboys
19.01.2009., 16:48
moj stariji je dvije godine bio spiderman, pa dvije gusar. sad bi i on nešto novo. kad uzmem u obzir da je opako zabrijao na srednji vijek, mogla bi mu predložit nekog viteza iz kućne radinosti ili nekog kralja... mač i štit imamo, ostalo imam dovoljno vremena za napravit...

ako se dovoljno inspiriran, napravit ću mu obje varijante, pa nek bira

Peterlin
22.01.2009., 16:11
moj stariji je dvije godine bio spiderman, pa dvije gusar. sad bi i on nešto novo. kad uzmem u obzir da je opako zabrijao na srednji vijek, mogla bi mu predložit nekog viteza iz kućne radinosti ili nekog kralja... mač i štit imamo, ostalo imam dovoljno vremena za napravit...

ako se dovoljno inspiriran, napravit ću mu obje varijante, pa nek bira

I moj voli vitezove - na vratima mi je dugo visio crtež svetog Jure i njegovog konja. Dobra ideja!

Baš sam mislila kako bi se kaciga (za manje dijete, ali i za veće) mogla naštrikati - obična čarapasta kapa, samo mora imati rupe za oči ili lice i eto prave srednjevjekovne maske! Duge gaće sive (isto imamo) mogu biti na nogama, a od debele sive vune naprave se pokrivala za koljena i laktove i to je to!

Može se naštrikati i "pancirka" rupičastim ili rižinom bodom ... i brzo ide. Fino mekano i udobno, a izgleda mraaaak....

I ja sam nekad puno štrikala, dalo bi se to fino napraviti. A već godinama i moja svekrva aktivno sudjeluje u izradi elemenata za maske - kape, kacige i slično, pa čak i jedna brnjica za plišanog cucka! Budemo mi to zajedno.

Fala na ideji... potražit ćemo vunu (neku debelu, da brže ide) i udri! Malo mama, malo baka i maska bi mogla biti super. A "pancirku" bi trebalo napraviti tako da poslije bude nosiva kao obični lajbek, barem za grunt, he he he... Praktično!

tanja_b
23.01.2009., 23:04
Moje dijete, koje se donedavno panično plašilo svih maskiranih likova, odjednom se nevjerojatno zainteresiralo za maškare :mrgreen: Najprije je rekao da želi biti kalkulator, a onda - lav. Sad si je ufitiljio da će biti lav i tako već tri dana.
Mislila sam se "izvući" na jednostavniji način i kupiti mu kostim lava u TL-u ili nekom sličnom dućanu, ali - nema. Tj. ima samo veličina za 2 ili 3 godine, a njemu je 4,5. Nije mi jasno, zar se djeca starija od 3 godine više ne maskiraju u životinje :?
Pa, ako netko ima ideju kako napraviti lava u (nespretnoj i nekreativnoj :oops: ) kućnoj radinosti, bila bih zahvalna.
A još više bih bila zahvalna za informaciju može li se negdje kupiti maska lava za 4,5 godišnjaka :mrgreen:

babyboys
29.01.2009., 11:54
oni mene nekad stvarno tjeraju na nemoguće.
lijepo smo se T i ja dogovorili da ćemo napravit i kralja i viteza pa da ima za promjenit, a još ako isfura koji put gusara, super...
e sad, došao on na ideju da bi bio - SNJEŠKO.

napravi mama, molim te.
i šta sad?! pomagajte....

Peterlin
29.01.2009., 12:11
oni mene nekad stvarno tjeraju na nemoguće.
lijepo smo se T i ja dogovorili da ćemo napravit i kralja i viteza pa da ima za promjenit, a još ako isfura koji put gusara, super...
e sad, došao on na ideju da bi bio - SNJEŠKO.

napravi mama, molim te.
i šta sad?! pomagajte....

Eh, pojede mi post pa sad moram ponovno.

Krasna ideja! I jednostavna!

Imaš navijačke boje? Bijea za lice, crvena za nos. Može i "mrkva" (kao vilinski šešir, stožac od crvenog kartona, s dugom tankom gumicom za pričvrstiti oko glave).

Tijelo - vidi link na sličicu pierrota koju sam stavila negdje u gornjim postovima - samo "suknjica" s tri gumba i eto ti snjegovića! (Ako ti se ne da šivati, upotrijebi bijelu vreću za smeće! Samo ju rasparaj dolje, gore već te vreće imaju uzicu). Ako šiješ, onda možeš napraviti "vreću" od bijelog satena koja ima gore i dolje gumicu, s otvorima za ruke. (Da napravim skicu?). Šivala sam sinu kostim gljive, ima negdje link na sliku, ne da mi se tražiti.

Staviš 3 crna gumba na to i gotovo.... U ruku metla, na glavu kapica, oko vrata šal i to je to!

Eto, djeca su uvijek UVIJEK kreativnija od nas! Ja uglavnom samo pomažem u realizaciji njihovih ideja već godinama.

babyboys
29.01.2009., 12:14
Bravo peterlin :*
hvala ti od :heart:

Peterlin
29.01.2009., 12:27
Evo ovako nekako (sorry, na brzinu sam to nadrljala, ne da mi se sad bolje):

http://www.sendspace.com/file/irpo7k

Najbolje bi bilo to skrojiti od stare plahte ili necega sto se moze stirkati. Ako je platno "bogatije" (tj. polovina za kroj dulja) snjesko ce biti "deblji".

Bocni prorezi za ruke se ostavljaju slobodni. Duljinu gumice treba isprobati na djetetu. Gore (pod vrat) se umjesto gumice moze staviti keper traka, pa se moze zatezati po potrebi. Ako dijete nije vjesto da si to samostalno sveze, ipak je bolje staviti gumicu.

Sal ce uspjesno maskirati taj dio ispod vrata, pa ne mora biti jako zategnuto.

Eto, bas krasno!

babyboys
29.01.2009., 12:36
wow, peterlin, stvarno si ažurna, hvala ti još jednom :*

isprintat ću si ovu skicu, pa ćemo iskoristit jednu plahtu.

kad bude gotovo, poslikam da se pokaže

Peterlin
29.01.2009., 12:59
Moje dijete, koje se donedavno panično plašilo svih maskiranih likova, odjednom se nevjerojatno zainteresiralo za maškare :mrgreen: Najprije je rekao da želi biti kalkulator, a onda - lav. Sad si je ufitiljio da će biti lav i tako već tri dana.
Mislila sam se "izvući" na jednostavniji način i kupiti mu kostim lava u TL-u ili nekom sličnom dućanu, ali - nema. Tj. ima samo veličina za 2 ili 3 godine, a njemu je 4,5. Nije mi jasno, zar se djeca starija od 3 godine više ne maskiraju u životinje :?
Pa, ako netko ima ideju kako napraviti lava u (nespretnoj i nekreativnoj :oops: ) kućnoj radinosti, bila bih zahvalna.
A još više bih bila zahvalna za informaciju može li se negdje kupiti maska lava za 4,5 godišnjaka :mrgreen:

Snješka smo riješili, sad bi mogli i lava:

Evo, ako nema gotovog kostima, trebaju ti jedne "lavovski" žute štrample ili hlačice i isto takva majica. Ili stara pidžama žuta, nema veze... Možeš i ofarbati ako ti se bude dalo, ali nije to bitno.

Dvije su bitne stvari: griva i rep

Griva (+ uši, dakako):

Prvo trebamo kapicu ili nešto slično - ako ima koja stara pamučna s trakicama za pod bradu iz doba kad je dijete bilo malo, super! Ako nema, poslužit će bilo kakva kapica koju više ne trebate. Poslužiti može i jedna relativno dugačka traka od tkanine široka 2-3 prsta (recimo, stari pojas od neke haljine ili tome slično). To će dijete vezati oko glave.

Na odabranu podlogu se sašiju ili zalijepe trake od papira (recimo žuti ili smeđi krep papir narezan na rezance) u nekoliko slojeva. Umjesto krep papira može i tkanina (ne rubiti, samo neku staru haljinu ili tatinu košulju izrezati na "froncle" širine 1,5 - 2 cm). Tada se sve to u slojevima zalijepi ili zašije na onu traku koja će se vezati oko glave (kao što bakice vežu rubac, sprijeda, ili onak kak "mlade snehe" vežu rubac - otraga...). Treba isprobati - sve to ovisi kako

Lav ima i uha. Ja sam svom sinu napravila uha za sibirskog tigra od 2 cofa za kapice. Daklem, dva uha (od papira ili tkanine) fiksiraju se s gornje strane grive. I to je to!

Negdje imam fotku tih "uha" od vune, još ako je nađem, bit će to super...

Lav ima i rep: može ga se ili sašiti (i napuniti vatom) pa obogatiti "zvonastim coflekom" kao za zavjese, a može se i od višeslojne vune isplesti pletenica - već prema ideji! I gotov stari pojas od haljine poslužit će u te svrhe... Rep fiksirati na guzu!

I tako - boje za lice također će nam trebati (nos u crno, brkovi i točkice po licu) i to je to!

Prema mom iskustvu, djeca uvijek više uživaju u IZRADI I PRIPREMI maski nego u njihovom nošenju. Zato- škare, ljepilo, iglu i konac u ruke i navalite!

(Jooooj, samo kad Vještičina Milica doraste do maškara - vidjet ćemo mi raskoš! ;) )

Peterlin
29.01.2009., 13:00
Eh, da... bilo koja smeđa rudlasta perika može poslužiti za grivu lavlju, ali za nas doma to je "prelagano", mi se volimo cijela popodneva zabavljati izrađujući maske polako i pomalo.

Mum2B
29.01.2009., 14:35
Mi smo jedne godine bili domino kocke (ekipa od nas 6-7). Za to vam trebaju pravokutne kartonske kutije koje obojate u crno ili zalijepite crnu tapetu, polijepite bijele točke sa prednje strane, izrežete otvore za ruke i glavu i maska je gotova. Na noge smo obukli crne štrample, a na glavu stavili crne hulahopke. Vrlo jednostavno i efektno za veću grupu ljudi.

Mima
29.01.2009., 19:34
Lea hoće biti Šegrt Hlapić (miš) :roll: . Za to mi dakle treba:

zelene hlače - nemamo
crvena majica/košulja - imamo jednu crvenu majicu ali sa srcima od štrasa, a to mi baš ne ide za Hlapića. Dakle - nemamo.
crne čizmice - to mi se čini najteži dio :/
mišje uši i rep - to još mogu zamisliti da nekako napravimo (zapravo baka)
nekakva kapa i ev. torbica

Ima li tko ideju za čizmice?

Veki
29.01.2009., 22:26
Za snješka se može kupiti u Bauhausu ili nekom takvom zaštitno radno odijelo, bijelo je i jako tanko. Ustvari je jednokratno i košta par kuna.
Može se prilagoditi za malo stariju djecu jer se jako nabora i dobi se širina :D . U jednom je komadu sa kapuljačom.
Pukne se velika kapa, šal i mrkva od kartona, par velikih gumba i to je to. Jako efektno!

Eci
30.01.2009., 09:24
Moj sin želi biti alien ili predator. :roll: Jeste li možda vidjele takve maske za kupiti? Ili ideje kako ih napraviti?

dmagi10
01.02.2009., 19:18
Di ima za kupiti Elmo kostima i kolika im je cijena?

Peterlin
02.02.2009., 08:38
Za one koji su u Zagrebu, samo da kažem gdje sam ja jučer tražila rekvizite za maškare - na Hreliću (Jakuševac) :heart: !

Kad sam stanovala u Novom Zagrebu, prije udaje, redovito smo ondje visili, a sad nemam više tako često priliku ići na "psihoterapiju"... Ipak, pred maškare redovito svratimo onamo.

Plijen: 1 kg vune (siva, domaća prava) za 20 kn - viteška verižnjača je već započeta!

Eci
02.02.2009., 09:32
U TLu, mislim da je 250kn, ali nisam sigurna, možda je i više!

koksy
02.02.2009., 12:32
U TLu, mislim da je 250kn, ali nisam sigurna, možda je i više!

Jesi sigurna da je toliko, meni se ucinilo da je pisao 80 kn u TL u city centru...

josie
02.02.2009., 13:54

vjerujem da lea ima neke čizmice, nebitno koje boje.
uzmeš vreću za smeće, izrežeš po kalupu i priljepiš na čizmice.
i eto crnih čizmica.

šnapi
16.02.2009., 18:10
jan želi biti gljiva :) M je danas kupio tanku spužvu pa ću nekako valjda uspijeti iskrojiti stapku s prorezima za ruke, a dolje ce biti ko haljinica. na glavu sam mu mislila staviti najlon čarapu i na nju zalijepiti spužvu koja bi se oblikovala kao stožac. e sad na taj klobuk bi trebala zalijepiti crvenu tkaninu i gore bijele točkice i to je to! kak bu to ispalo pojma nemam :/ budem slikala kad bude gotovo. u cetvrtak se moraju maskirati za jaslice tako da do tada mora biti sve tip top.

Mima
16.02.2009., 19:54

vjerujem da lea ima neke čizmice, nebitno koje boje.
uzmeš vreću za smeće, izrežeš po kalupu i priljepiš na čizmice.
i eto crnih čizmica.

Tek sad sam vidjela ideju, nekako mi se izgubio ovaj topic.

Uglavnom, moja mama je sašila čizmice od crnog filca, a MM je napravio uši! Mislim da je kostim čisto zgodan. Jedino što Lea sad hoće biti klaun :roll:

štrumpf
16.02.2009., 22:30
Samo da se javimo... naša ideja je u avataru.

štrumpf
16.02.2009., 22:31
Ah da... tema je bila Dolina Neretve. Ja sam bila baka, a R grožđe u gajbi.

lucij@
16.02.2009., 23:39
štrumpf, odličan kostim! Bravo za ideju!

ivy
17.02.2009., 07:57
štrumpf :klap:

Peterlin
17.02.2009., 08:54
Ah da... tema je bila Dolina Neretve. Ja sam bila baka, a R grožđe u gajbi.

Odlično!

Peterlin
17.02.2009., 08:58
jan želi biti gljiva :) M je danas kupio tanku spužvu pa ću nekako valjda uspijeti iskrojiti stapku s prorezima za ruke, a dolje ce biti ko haljinica. na glavu sam mu mislila staviti najlon čarapu i na nju zalijepiti spužvu koja bi se oblikovala kao stožac. e sad na taj klobuk bi trebala zalijepiti crvenu tkaninu i gore bijele točkice i to je to! kak bu to ispalo pojma nemam :/ budem slikala kad bude gotovo. u cetvrtak se moraju maskirati za jaslice tako da do tada mora biti sve tip top.

Imam iskustva s krojenjem tih stapki... Traku (gumica je bolja) treba staviti i dolje, ali na labavo, tako da se "haljinica" fino sužava oko nogu, a dijete može hodati. Gumica je i gore (pod vratom) samo se ostave otvori za ruke.

Klobuk:
Skrojiti tanku spužvu u krug promjera cca pol metra (ili malo manje, za manje dijete). Skrojiti odabranu tkaninu u krug duplo većeg promjera, pa porubiti na usko, tako da se može uvući traka (keper, čvrsta) i to se onda zategne na spužvu, tako da u sredini ostane otvor za glavu taman promjera da djetetu lijepo sjedne na glavu. Sa strane se mogu prišiti trake za vezivanje, ako je potrebno. To je korisno za manju djecu.

Dobru zabavu!

štrumpf
17.02.2009., 11:08
Hvala... :*

marta
17.02.2009., 11:17
Andrija je na kraju pozelio biti kosur.
A onda su Lovro i Vid to vidjeli od njega i naravno - iskopirali.
S neta sam isprintala papirnate maske koje se odlicno oblikuju, onda sam sasila crne majice s kapuljacom i crne hlacice. Na to sam Domestosom naslikala kosti. Vidovo je ispalo odlicno jer sam sila od neke stare haljine koja je skoz pamucna, crtez kostiju je lagano crven, jer je u podlozi crne boje za tkaninu uglavnom uvijek crvena, izgleda ko da je bio na rengenu. Lovrino je ispalo malo losije jer sam njegovu majicu sila od neke tkanine koja nije skroz pamuk, ima valjda elastina u sebi, pa se varikina malo razlila, a na hlacice sam mu morala nalijepiti bijeli flizelin u obliku kosti, jer sam imala neke stare crne hlacice od flisa taman za njega. Andrija ne zeli hlace s kostima nego samo majicu, pa sam jos u potrazi za cistom pamucnom tkaninom koju cu za to iskoristiti.
Uglavnom, tri Kosturka su skroz zadovoljna. :)

lucij@
17.02.2009., 15:29
marta, super ideja da kosti nacrtaš Domestosom!
I. je na koncu kauboj, ima pravi kožni prsluk, opasač i one nogavice. Pronašla sam kod brata jednu staru kožnu jaknu koja je bila baš za rashod. Jedino što Ivo nije nikako htio staviti šešir. :x Imam neke slike iz Samobora, ali je bio u jakni pa nije to to. Slikati ću ga u subotu, idemo na kostimirani dječji rođendan pa stavim fotku.

makita
17.02.2009., 17:02
Ja sam oduvijek htjela biti cvijet, a da malac bude gljiva. Možda bi se cvijet mogao napravit od kartona, al gljiva mi je malo :?
Spužva mi nije pri ruci :/

pituljica
18.02.2009., 00:02
Netko je ranije pitao za bezopasan mač - mi smo prije par mjeseci kupili krasan komplet u Muelleru u CC1; spužvasti mač i štit. Nema šanse da nekoga ozlijedi ali dosta pecka po guzici (isprobao na nama).

Trebam pomoć za pankera - kako je Janko već velik onda dolaze u obzir samo neke ružne maske, ove godine smo jedva izbjegli maskiranje u lopova s pištoljem (imamo Finu i banku blizu škole, ne šalim se s tim...) pa će biti panker.
Pitanje jest - kako dobro obojiti kosu, imate li preporuku za neki određeni sprej (obično kosa ispadne samo blago zelenkasta) i kako napraviti one šiljke na glavi. Što koristiti - gel, pastu, kremu, vosak, pivo, šećernu vodu?
Gdje ima za kupiti umjetni piercing? Imali smo neke iz časopisa i bacili, sad nam treba za obrve i nos.

Marija
18.02.2009., 19:51
Nije mi jasno, zar se djeca starija od 3 godine više ne maskiraju u životinje :?

Da veća od 3...

Paula (12) želi biti ptica, ili zmaj, ili neka od divljih mačaka... :predaja:

kostim gepardice koji joj je šila moja mama je prerasla, ja sam prije već dosta godina sašila žutu mačku koju sam uspješno reciklirala za nju i Daniela

D. je htio biti kostur, sad sam vidjela kako je Marta uspješno riješila svoje kosturke, ali sam ga nagovorila da bude Zoro..to mi je jednostavnije za izvesti-drveni mač i štit imamo otprije, sašit ću crni plašt sa slovom Z, moram još negdje naći šešir, malo šminke, i spremni smo za Srakotrk, a iskoristivo je i za maškare u školi...

Ani ću probati sašiti crvenu pelerinu s kapuljačom, nadodati točke, i imamo bubamaru.

Jedino smo MMi ja u dilemi jer se ponavljamo - on je stalno gusar, a ja sam bila i gusarica i vještica i Ciganka-gatalica i nemamo ideja što bi još bilo jednostavno za improvizaciju

tanja_b
18.02.2009., 22:14
Jedino smo MMi ja u dilemi jer se ponavljamo - on je stalno gusar, a ja sam bila i gusarica i vještica i Ciganka-gatalica i nemamo ideja što bi još bilo jednostavno za improvizaciju

Iskoristi bijelu kutu ;)

EvaP
20.02.2009., 11:22
Mi smo bili [http://public.fotki.com/EvaP/macja-obitelj/]mačja-obitelj[/url].
Brzo, lagano, jednostavno.
S tim da mališa ne želi NIŠTA na glavu, ništa obući, nikakve uši, ovo je našminkano s leđa dok se on igrao, a nisam ni MMa šminkala u puno boljim uvjetima :P

EvaP
20.02.2009., 11:24
mačja-obitelj (http://public.fotki.com/EvaP/macja-obitelj/)

marta
20.02.2009., 11:42
Nije mi jasno, zar se djeca starija od 3 godine više ne maskiraju u životinje :?

Da bar zele... Vid i Lovro kopiraju Andriju, naravno. Zato su i oni kosturi :roll:
Mislim, Videk stavi masku i onda nas plasi, ali kad ju skine i pogleda, onda se on uplasi :roll: A hlacice i majicu s kostima ne skida.

štrumpf
28.02.2009., 23:05
Da se malo pohvalimo...
Poslali smo sliku s maškara u jedan časopis (ne znam smije li se napisat u koji)... i dobili smo nagradu.

Frida
01.03.2009., 17:49
Lola je ove godine imala par želja, nešto smo kupili, ova dva kostima sam radila sama:

Vila (http://picasaweb.google.com/frida.roda/Veljaca_2009?authkey=Gv1sRgCNb6xMO1lvCKlAE#5308246 161184114562)

Pizza (http://picasaweb.google.com/frida.roda/Veljaca_2009?authkey=Gv1sRgCNb6xMO1lvCKlAE#5308246 314737565298)

EvaP
02.03.2009., 09:43
Bravo :D

mommy_plesačica
02.03.2009., 10:25
AA je po vlastitoj želji bio, citiram: snježnobijeli mačor bez ijedne mrljice.

Kostim se po želji lako transformira u kostim polarnog mede ili dalmatinera :mrgreen:

mačor (http://public.fotki.com/ArpadAlem/2009/macak1.html)
zvijer u skoku (http://public.fotki.com/ArpadAlem/2009/maskare006.html)

EvaP
02.03.2009., 10:33
Genijalan je!!!!!!!!!

štrumpf
03.03.2009., 21:58
Frida, mp :D super ideje

Frida
03.03.2009., 22:38
štrupf, od čega su bobe malog grozdića :heart:

štrumpf
04.03.2009., 22:39
Loptice... u Lidla je bio kupit nekakva dječja ogradica puna loptica. Slično kao u igraonicama u šoping centrima. Svaka je umotana u gazu i našivena na spužvu izrezanu u oblik grozda.

Frida
04.03.2009., 23:28
Loptice... u Lidla je bio kupit nekakva dječja ogradica puna loptica. Slično kao u igraonicama u šoping centrima. Svaka je umotana u gazu i našivena na spužvu izrezanu u oblik grozda.

:naklon:

ivano2
30.11.2009., 15:13
Da ne otvaram novu temu...
Trebam osmisliti kostim snjegovića za nastup ritmike. Kostim ću vjerojatno napraviti od bijele vreće za smeće + gumbi od kartona, ispod bijela majca+štramplice. Jedino nisam sigurna kako napraviti da imaju trbuh? Probati ću je omotati onim duguljastim balonom tek toliko da izgleda kao trbuh a da se može plesati..Problem je šešir? Kako napraviti šešir-lonac? Pa ako netko ima ideju please pomagajte...

laky
01.02.2011., 08:57
malo dizem temu dajte ideje :) šmizla nosi garderobu za 2 godine

MariolaST
01.02.2011., 10:46
Čini mi se da nije prerano za otvoriti ovakvu temu jer se na burzi već traže i nude kostimi.
Kako ćete maskirati vaše anđele ove godine. I. je lani bio Superman (http://public.fotki.com/-lucija/rukotvorine/makare/) . Taj kostim mi je bio toliko genijalno sladak da ne vjerujem da ćemo ga ove godine uspjeti nadmašiti. Preferiram home made kostime, ovi kupljeni su mi bez duše. Dajte vaše prijedloge.

Moja djeca su u vrtiću imala prekrasnu tetu, koja je poticala da samostalno izrađuju kostime. Uložili bi nekih 20-ak kn, a na kraju bi ispalo super. Čak su na regionalnim priredbama nagrađivani.
Jedan od kostima koji mi je ostao u sijećanju je - DOMINO!!!
Sve što ti treba je crna kesa od smeća (tvrda), bijeli cetifiks, komad tanke spušve koji se može presaviti (za kapicu) i crni marker (za točke na kapici).
Sve se to može navući preko jakne i ne smeta za kretanje, a djetetu je toplo.

Bile su dobre i PALMICE:
isto tako tanka spužva obojana u zeleno (za listove nazubljeno izrezane), neka smeđa odjeća i malo šminke na licu.

GOSPODARI MORA:
ribarska mreža sa školjkicama, dosta folije......toliko o kostimima ''s dušom''.

Honey
01.02.2011., 15:47
Ove godine radim kostim astronauta. Kacigu smo kaširali na balonu, obojali u bijelo. Kostim šivam od bijelog materijala (plahta) s plavim detaljima. Dijete samo nacrtalo kako će izgledati, moja je samo izvedba :)
Na leđima će imati spremnik za zrak povezan s kacigom nekakvim crijevom.
Čudno mi je sad kad vidim silne kostime u trgovinama da je to zapravo jako loš izbor. Izgleda da nitko od djece u Hrvatskoj ne želi biti astronaut jer takvog kostima jednostavno nema za kupiti? Osim na eBay-u npr. Dućani nula bodova.

ivananeda
04.02.2011., 15:21
Moji su bili zekan
http://i195.photobucket.com/albums/z164/ivananeda/DSCF4349.jpg
i princeza
http://i195.photobucket.com/albums/z164/ivananeda/DSCF4351.jpg

Angie75
04.02.2011., 22:16
F. je ove godine htio biti bogomoljka. Na žalost, ja sam cijepljena protiv šivanja i krojenja i kreativnosti uopće. Tako da će na kraju biti kupovni Spiderman. Čime je isto zadovoljan, ali baš mi je žao, tako je imao dobro ideju. Možda se za sljedeću godinu uspijem bolje organizirati.

mamitzi
04.02.2011., 22:30
prije tri godine radili smo od kartosnkih kutija masku "bager"-bila je to jedan duga noć i žao mi je što nemamo niti jednu fotku tog čuda. prije dvije godine nije ni spomenuo masku, pa sam ja nemajka nad nemajkama zaboravila na nju i dobila od tete jezikovu juhu. kad je prošle godine poželio kostim bena 10 iz dućana laknulo mi je. ustvari voljela bi ja šivati kostim, ali samo da on nema tako visoke kriterije.

Mima
04.02.2011., 22:34
Joj ja Leu lagano usmjeravam prema maski iz dućana :mrgreen:

Prije dvije godine smo složili super Hlapića-miša, ali to je bilo jednostavno.

Lani je htjela biti Winnie Pooh ali je pristala na klauna, a ove godine opet želi biti Pooh ili Hobit. Hobita bi bilo lako složiti, ali bojim se da djeca ne bi prepoznala što je a to joj je najvažnije.