PDA

Pogledaj cijelu verziju : LH testovi za utvrđivanje ovulacije

Nata27
08.07.2005., 04:54
Čitala sam na netu da postoji način utvrđivanja ovulacije uz pomoć trakica kojima se pokaže hormon koji predskazuje pojavljivanje ovulacije u roku 12-24 sata. Zanima me da li netko ima iskustva s takvim načinom utvrđivanjem ovulacije, navodno je jednostavnije nego mjerenje bazalne temperature.

08.07.2005., 06:06
Zove ti se OVUGNOST test, i košta oko 60 kn. Test ti je za jednokratnu upotrebu, i ako dobro poznaješ svoj ciklus, i ako su ti ciklusi približno (sad dan-dva nije baš bitno) isti, potrebnao ti je 2-3 testa u svakom ciklusu.
Meni ti je ciklus 29 dana, i svaki mj. bi počela testitati 12-ti dan. Kao i test za trudnoću, najbolje ti je testirati svaki dan ujutro. Ako imaš ovulaciju vidjeti ćeš kako ti je svaki dan linija u reakcijskom prozorčiću sve tamnija, dok ne bude iste boje kao i zadana crta. To ti znači da će ti doći do ovulacije u sljedećih 24-48 sati.
Ali imaš stvarno detaljne i jednostavne upute u kutiji.
Držim fige!

Ljubicica
08.07.2005., 16:47
Ja sam ih koristila jedan ciklus i to sam pocela onda recimo dan-dva prije ovulacije (znala sam otprilike kad je) i na dan ovulacije linija je bila najdeblja. Najbolje se testirati popodne. Od 10 a.m do negdje 8 p.m.

navi
08.07.2005., 18:34
ja sam ga napravila prvi put ovaj mjesec i samo jedan pošto je doc na ultrazvuku pogodio kada će biti ovulacija pa je i crta bila najdeblja.
OvuGnost premium 40 kn, ljekarna Vuk Vrhovec
ako ne znaš kada ti je ovulacija može se desiti da trebaš kupiti i do 6 testova da je pogodiš, cure su pisale o tim testovima koji se mogu nabaviti preko interneta puno jeftinije pa probaj malo pretražiti, sretno

plavaa
08.07.2005., 20:42
Ti s interneta su slabije kvalitete :/

Ljubicica
09.07.2005., 00:33
Ja sam narucila te s interneta i bili su super. Jasni i tacni, plus puno jeftiniji.

plavaa
09.07.2005., 12:48
Vidis, ja sam cula da bas i nisu neka kvaliteta. Pa super ako ti imas drugacije iskustvo :)

Tone
11.07.2005., 21:33
Ja sam kupila te s neta i koštale su me 74 kn za 15 kom, ali ih još nisam iskušala jer mi je 6 DC, pa ćemo vidjeti.

Tone
11.07.2005., 21:33
Ja sam kupila te s neta i koštale su me 74 kn za 15 kom, ali ih još nisam iskušala jer mi je 6 DC, pa ćemo vidjeti.

inga
12.07.2005., 22:44
Ja sam jucer trazila po cijelom gradu i ne samo da nisu imali Ovugnost nego vecina nije znala sto je to niti cemu sluzi. Ali naisla sam na kraju na jednu privatnu ljekarnu u kojoj su ih rekli naruciti pa sutra idemo po svoje trakice. Ako budu trebale i sljedeci mjesec, vjerojatno cu ih naruciti preko interneta. Mislim, ja zivim u slavonskom Brodu koji ima oko 100 tisuca stanovnika s blizom okolicom.

inga
13.07.2005., 22:33
Testici stigli :D . Jedan je vec potrosen, ali nazalost nista (negativan rezultat). Zanima me da li se moze test raditi recimo svaki drugi dan, a ne svaki, a da se ipak ne propusti ovulacija ili se mora bas svaki dan. Moji ciklusi su neredoviti (od 28 do 35 dana), ali zadnjih par ciklusa je bilo oko 30 dana. Danas mi je 14. dan ciklusa. Molim iskusne forumasice za sto brzi odgovor :/ . Inace sam 9.DC bila na pregledu kod ginekologa i doktorica je ultrazvukom izmjerila folikul velicine 1.2cm. Rekla je da raste 1 do 2mm na dan te da se pri velicini od 1.8 do 2 cm dogada ovulacija i izracunala da bi odnose trebala imati 15., 17. i 19. DC. Je li to sve stvarno tako? Mislim taj rast od 1 do 2mm dnevno i ovi datumi? Da li to sto je folikul bio velicine 1.2cm znaci da cu sigurno u ovom ciklusu ovulirati ili se moze dogoditi da taj folikul ipak propadne? Ma sad sam zbunjena skroz. Nekako ne mogu docekati rezultat ovaj mjesec jer se stvarno "trudimo" svaki drugi dan, a nekad i cesce. U ove dane koje je ginekologica oznacila kao kljucne nastojat cemo imati odnose svaki dan (ako izdrzimo :P ). Vec me sad strah razocaranja iako znam da tu ne mogu puno pomoci. I ne vrijedi uopce misao da smo tek prosli mjesec poceli, mi ne bi dugo cekali :angel: .
Molim vas za brzi odgovor. Izludit cu od cekanja u svom neznanju.

13.07.2005., 23:21
gle inga, ja sam prosli mjesec bila na folikulometriji i dokazana mi je ovulacija, ali je ginic cak rekao da folikul moze biti i prazan, da se nikad ne zna. U slucaju da ipak ne prsne, pretvara se u vodenu cistu koja prsne sa menstruacijom...
sto se tice odnosa ne treba ih imati cesce od 48 sati jer se kolicina sperme razrijedi i nekad nije dovoljna kolicina za zacece

inga
14.07.2005., 07:16
Hm, loty, hvala na odgovoru. Sad sam razocarana, mislila sam da cemo ovaj mjesec sigurno pogoditi ovulaciju, nisam znala da folikul moze biti prazan :( . A ni to za odnose nisam imala pojma, svi spominju da je bolje sto vise akcije. Uf, sad sam sva pokisla.
Samo bih jos molila ako netko zna da li se moze testirati ovugnostom svaki drugi dan? Ili je stvarno ginekologica pogodila ono za 15., 17. i 19. dc? Ajoj, ovaj mjesec prolazim transformaciju od potpune srece i velike nade do razocaranja. Sad tek vidim kako je tesko onima koji vec neko vrijeme pokusavaju.

ayla
14.07.2005., 11:08
mislim da u pocetku mozes i svaki drugi dan... kad ti test pokaze prvu blagu crtu (razina hormona pocinje rasti) onda radi i svaki dan (kad bude najdeblja taj dan bi ti trebala biti ovulacija)... bar ja mislim da ne moze jedan dan biti skroz negativan a onda vec slijedeci najdeblja crta (dakle dan ovulacije) ali bolje je mozda da ti odgovori netko upuceniji

inga
15.07.2005., 20:38
Je li se itko probao testirati i dan nakon sto je crta bila najdeblja? Kako se onna crtica na testu jucer mom muzu cinila iste debljine i boje kao kontrolna crta, a meni se cinilo da je moozda, gotovo neprimjetno, svjetlija, ponovila sam test i danas jer sam mislila da ce danas crtica biti jos tamnija. Ali niks! Crtica je danas bila blijeda kao i prekjucer. Sad si nesto kontamo, ako je bila prvi dan blijeda, jucer tamnija, a danas blijeda, onda je valjda jucer bila ovulacija. Eh, mogla bih lijepo cekati do kraja mjeseca pa bih znala je li ono jucer bila ovulacija ;) , ali kad je to taako daleko.

miki
15.07.2005., 22:34
danas sam potroaila tri trakice da vidim kako to radi jedna debela druga ne onda neke s monitorom i uz to hrpu literature uz naravno internet mislim uzas moje iskustvo trakice su ok ako ste vi uz to smireni opuateni i ni najmanje ne mislite na to a neka mi netko kaze kako btw,kupite sve to u inozemstvu preko weba jer ovo u nas su cijene strasne umjesto da su besplatne a oni pri
aju o natalitetu.

TeddyBearz
15.07.2005., 22:56
ako je bila prvi dan blijeda, jucer tamnija, a danas blijeda, onda je valjda jucer bila ovulacija.

Na ovulacijskim testerima koje ja imam (poslala mi ih je frendica iz Švedske) piše da ovulacija nastupa 24 do 48 sati nakon pozitivnog rezultata. Po tome bi ti ovulacija trebala biti danas. Jedino ako uputstva za tvoje testere nisu drugačija.

imported_Anćica
17.07.2005., 15:24
Ne znam meni su te trake strahovito skupe ,jedna je negdje oko 60 kuna, pa ti sad kupi 10 -ak komada.
Meni se to čini ko bacanje love u vjetar.
Računajte vi koliko je to mjesečno, mislim po ciklusu pa onda testovi za trudnoću....
Mislim je je najeftinije otići liječniku nek napravi UZV 9 DC i 14 - 15 DC, i eventualno 22 DC da se vidi žuto tjelo.
Ili jednostavno BT, sluz i maraton dok traju ti dani :lol: :lol: :lol:

inga
17.07.2005., 21:06
Eh, da, skupe su stvarno trakice, ali za sljedeci mjesec cu naruciti preko interneta, jer su puno jeftinije, pa kombinirati s bazalnom. temp. Teddy bearz, isto pise i na mojim testovima (ovulacija 24 do 48 sati nakon pozitivnog testa), ali me zbunilo kako je moguce da vec dan nakon pozitivnog testa dobijem negativan rezultat. Ma ne znam, ali sljedeci mjesec kombiniram razlicite metode pa cu valjda biti sigurnija jer cu ovulaciju "iscitati" iz vise razlicitih izvora.
Ancice, ti si u pravu, najjeftinije je otici lijecniku, ali ovi ovdje kod mene su ti malo cudni i vjerojatno bi mi rekli da je najbolje da prirodno pokusavamo i dalje nasumce. Njima je to sve najbolje prirodno, kakva folna kiselina, brisevi i slicno. :x
Ali snaci cu se ja valjda i bez njih ;)

imported_Anćica
18.07.2005., 11:31
Znam i ja sam to sve prošla, sve je OK a trudnoće ni traga ni glasa...
Oni bi odmah po 3-4 mjeseca nemogučnosti začeća trebali radit spermiogram kod muškaraca, a kod žena bar osnovne pretrage, brisevi , PAPA, UZV.... a ne samo reči idi kući pa se potrudi i onda lijepo prođe godina dana a vi još stojite na mjestu...pa još 6 mjeseci dok vam naprave pretrage, pa ak to valja onda još 3-4 mjeseca na HSG,LPSC......
na kraju se dogura do 3 godine itd.
Koma

plavaa
18.07.2005., 13:28
Ja se ne slazem. U godinu dana imas 80% sanse da ces ostat trudna. Mnogi ostanu prirodno trudni i nakon tog vremena. Mislim da nema smisla po defaultu raditi pretrage, koje se za mnoge pokazu bespotrebne, a kostaju i vremena i novaca. Da i ne napomenem da ne pomazu u "opustanju" i definitivno poticu stres.. Zato i je ta neka granica od 12 mjeseci, da se odvoje oni koji zaista imaju problema i trebaju pretrage od onih kojima samo treba malo duze. Makes sense, doesn't it?

Naravno, sto si stariji imas sve manje vremena... Ali svejedno mislim da nema smisla ic po pustim pretragama jer nije uspjelo prva 2-3 puta

Zrina
18.07.2005., 14:09
I ja mislim da 3-4 mjeseca nisu vrijeme nakon kojeg treba početi pretrage,jedino ako se već od prije zna da postoji naznaka nekog problema. Nama je sad već prošlo pola godine u pokušajima i uopće mi na kraju krajeva i nije čudno što nisam trudna jer sam konstantno pod takvim stresom da mi ne treba doktor da mi objesni zašto još ništa. I sama priznajem da sam na početku bila preveliki optimist,jer kao pa svima je uspjelo iz prve,i 24 h dnevno mi je samo beba bila na pameti.
Psiha radi čuda,dokazano već u milion primjera.Na našu žalost.

18.07.2005., 16:45
Ja također mislim da treba pričekati tj. pustiti da prođe 12 mjeseci.
Ja i MD smo isto mislili da će uspjeti od prve... Bila sam pod užasnim stresom na poslu i nakon par mjeseci pokušavanja odlučili smo se opustiti, ja sam donesla odluku da ću se manje živcirati i ...samo mjesec dana nakon toga pojavio se +
I... mi smo bili aktivni svaki dan...
dobro je netko rekao na ovom forumu - "...treba se ubiti od sexa..." :lol:

imported_Anćica
18.07.2005., 23:02
Je da a što kad prođe tri godine , svi nalazi i pretrage OK.. a plusa nema? :?

plavaa
18.07.2005., 23:55
strpljenja :love:

sanjana
19.07.2005., 11:48
Inaga, Tone i ostale curke koje mozda znaju

molim link na netu gdje se mogu naruciti te malo jeftinije trakice za odredjivanje ovulacije...
puseeee :*

martamaric
19.07.2005., 15:19
http://www.accuratepregnancytests.com/

Tone
19.07.2005., 19:53
Pošto je martamaric bila jako brza s linkom, ja dodajem da je od dana narudžbe do isporuke prošlo 9 dana. Isprobala sam dva testa u razmaku od 4 dana (ciklus mi je jako dug u zadnje vrijeme pa preskačem) i za sada mi se čine OK. Jednostavni su za rukovanje, brzo daju rezultat, a poklapa mi se s drugim znakovima ovulacije (BT i cervikalna sluz).

inga
20.07.2005., 12:13
E bas super da ste to napisale. I ja sam se isto bas raspitivala za link i informacije o testovima kupljenim na internetu. Bas vam hvala martamaric i Tone.

sanjana
20.07.2005., 13:10
Hvala curice drage,
brze ste,
nadam se da ce pomoci vama , meni i svima kojima treba!!!!!

martamaric
20.07.2005., 16:01
Drage cure,

imam jedan problem pa mi treba vaše iskustvo..Dakle ovako, moji ciklusi su negdje 29-30 dana, a ovulacija inače oko 14-15 dana..Ovaj mjesec sam radila testić ovulacije koji mi je pokazao plusić u subotu što bi trebalo značiti da bi ovulacija trebala nastupiti za 24-48 sati..Međutim, nemam pojma dal se to dogodilo pošto temperatura nije uopće porasla..Što mislite

imported_Anćica
20.07.2005., 19:36
Jesi gledala cerviks ili sluz(creviks bude mekan ,otvoren... a sluz u izobilju ko bijelanjce od jajeta i rasteže se ...ili vodenasta sluz to ti je znak da če bit ili da če ubrzo nastupit ovulacija...

Tone
25.07.2005., 09:09
Vidi martamaric i meni se ovaj put isto dogodilo. Naime test na ovulaciju je pokazao debelu crtu (+), osjetila sam ovulacijsku bol, koju uvijek osjetim i temperatura mi je pala (kao što treba) međutim nakon toga temperatura mi još nije porasla i sad se pitam šta se dešava. Ja sam uvjerena da sam imala ovulaciju a temperatura ne raste. Vidjet ćemo još sutra.

kiki28
27.07.2005., 15:06
Ja sam danas naručila testiće s neta pa ćemo vidjeti kada će stići. Za ovaj mjesec prekasno, ali poslužit će sljedeći mjesec, a možda i neće trebati :) . Malo sam kopala po netu i tražila testiće i mogu reći da su ovi s linka kojeg je dala martamaric najpovoljniji. Također sam pronašla kod nas neki test Your Time LH od tvrtke Selfcare, nema ga u apoteci ali se može naručiti ali skup je, u paketu ima 5 komada a cijena je oko 300 kuna. Kad testići stignu javim, naročito nakon probe.

Tone
28.07.2005., 08:50
Htjela sam samo javiti da je temperatura - bazalna ipak porasla i to poprilično, što znači da su testići s neta, a i moj ciklus OK. Pozdravljam sve cure. :love:

inga
29.07.2005., 12:56
Tone, sretno!
Molim vas cure da mi odgovorite samo je li koja narucivala s linka u ovom topicu one najjeftinije stripes testove. Ja bih njih najradije jer su jeftini, a isti princip imaju kao Ovugnost iz ljekarne i meni je to odgovaralo. Ja sam i njega umocila u sakupljenu mokracu jer mi se nije bas svidjela ideja da "ciljam" trakicu dok mokrim.
Zanima me, posto mi se ti stripes testici cine nekako krhki, da li ste ih dobile neostecene? Molim brzi odgovor jer mi je danas 1.dc :/ pa bih ih narucila danas da stignu na vrijeme za upotrebu u ovom ciklusu.

Ljubicica
29.07.2005., 18:02
Ja sam narucivala i meni su super dosli i bili super tacni. Jeftiniji su od ostalih jer su samo trakice. 8)

inga
30.07.2005., 08:01
Hvala Ljubicice, jucer sam procitala tvoj odgovor, samo nisam imala vremena da se javim. Narucila sam trakice. Kad sam vidjela cijenu, skoro sam pala u nesvijest. Grubo preracunato u kune, 1 trakica je 3.5kn, a Ovugnost iz ljekarne, koji mislim da se isto svrstava u trakice sam kupila za 51kn. :shock:
Ma nije moguce, ili mozda ipak jest, da je realna cijena Ovugnosta neke 2kn, a sve ostalo da je marza. Mislim, trebali bi svi LH testovi raditi na istom principu, ne vjerujem da su ovi americki nesto losiji.
Uglavnom, 20 LH i 5 testova za trudnocu zajedno s postarinom za Evropu (najskupljom) izadu me kao 2 Ovugnosta. Odsad samo na Internet. ;)
Cure, da samo znate koliko smo vam ja i moj tekuci racun zahvalni za onaj gore link. :love: svima

imported_Anćica
31.07.2005., 11:04
E pa da kod nas je sve luksus 10 trakica 510 kuna :shock: , pa ko to može dati, pa i da imam love na bacanje ne bi ih kupila.

kiki28
02.08.2005., 12:27
Upravo su mi stigli testići koje sam naručila s neta, a naručila sam ih prošlu srijedu što znači da su stigli za manje od tjedan dana i da nije kasno za probu ovaj mjesec :D . Čim dođem s posla idem ih isprobati i u akciju s obzirom da mi je 12 dc :lol:

inga
02.08.2005., 17:00
Juhu, mozda i meni stignu onda na vrijeme! Ja sam in narucila vec 1.dc (nisam htjela ranije, za srecu), ali je bio vikend, a onda valjda ne salju. Nadam se da ce stici na vrijeme. Javi kako ide testiranje kiki28.

kiki28
03.08.2005., 14:14
Jučer sam isprobala test i mogu reći da funkcionira, lijepo se vidjela crtica, a prema BT i popodnevnoj boli u desnom jajniku ovulacija je tu. Zanima me samo jedno, da li ta bol u jajniku znači da će ovulacija doći skoro ili da se upravo događa ili se dogodila. Jer prema uputstvima testa ovulacija nastupa u roku 24-48 sati od pojavljivanja crtice, iako sam ja negdje pronašla podatak da može doći do ovulacije i u roku 12 sati. Vidjet ćemo kakv će test biti još koji dan, ali prvo korištenje ja sam zadovoljna.
20 testića za ovulaciju + 5 testića za trudnoću + poštarina nešto manje od 18 $ ili oko 110 kn.
Inga, nadam se da će i tebi stići na vrijeme pa da možeš u akciju :lol:

Ljubicica
03.08.2005., 18:32
To sto su u Hrvatskoj skuplje te trakice je vjerovatno zbog toga sto je to veci luksuz tamo nego ovdje u Americi. Recimo i ovdje su u apoteci skuplji malo vise od tih na netu. Ali ja sam veoma zadovoljna sa svim sto sam narucila s te stranice. Recimo jedan test za trudnocu u apoteci je average $15, dok taj na netu je average $1-1.5 a oba su isto osjetljiva i pokazu isto, samo sto je ovaj skuplji ljepse upakovan i primamljiviji. Isti slucaj i sa ovim trakicama i onim namazanim iz apoteke.

miki
04.08.2005., 12:06
kako se zovu tocno ti testovi?

inga
08.08.2005., 14:11
Miki, ovi s linka gore su ti 'Ovulationk Kit Strips', a oni koji se mogu kupiti u ljekarnama se zovu Ovugnost.
Moji jos nisu stigli, a vec mi je 11.dc :( . Bas sam sad tuzna, razmisljam da odem u ljekarnu po ovugnost.

kiki28
09.08.2005., 15:19
Inga, jel su stigli testići?

sanjana
24.08.2005., 09:02
Forumasice drage
imam jedno pitanjce vezano za trakice za utvrđivanje ovulacije i njihovu narudžbu preko interneta, naime ja sam ih naručila još 8.8, dakle, prije dva i pol tjedna i ne stizu jos...?
Je li jos netko tako dugo cekao?
jesu li tebi Inga stigli?

(ako ne stignu do petka moram naruciti nove ili pokusati pogurati staru narudžbu...)
Hvala na odgovorima i puno uspjeha svimmmmma

Tone
25.08.2005., 12:04
Draga Sanjana trebala si već dobiti trakice s neta. Ja sam moju narudžbu dobila za 11 dana i to s onog accuratepregnancytest.com, ako još nisi dobila pokušaj ih kontaktirati vezano za staru narudžbu jer ako napraviš novu opet će ti naplatiti. Sretno.

inga
25.08.2005., 13:25
Juhu, opet se mogu ukljuciti na ovu temu :D
Meni stigli testici za 12 dana. Upotrijebljeni odmah taj dan i bili pozitivni. Sve se lijepo vidi. Ja sam odusevljena njima. Jedino sto sam prvi unistila jer sam mislila da se onaj mali dio plastike treba odlijepiti s testa :oops:
A samo se umoci trakica do crte. Ali nije mi bilo zao kad su tako jeftini. Da sam unistila jedan Ovugnost, bila bi tuzna cijeli dan. Ovako nista, s osmijehom izvadim novi testic i upotrijebim ga pravilno.
Kako ih ima puno, ja sam ih radila i poslije ovulacije jer me zanimalo sta onda pokazu. Sad znam da je test poslije ovulacije opet negativan.
A vec sam i onaj za trudnocu isprobala. Jedna debela, jasna crta, ali od druge ni traga. Dakle, iako negativan, rezultat je barem jasan.

sanjana
25.08.2005., 14:21
Tone i Inga
hvala na odogovrima...
danas ako testici ne stignu saljem mail s upitom gdje su moji placeni testici...(smajlic koji smrca)
Puse curice

sanjana
26.08.2005., 08:22
Tone, Inga
STIGLI MI TESTICI JUCER
I sad ja odradim testiranje onako kako je rekla Inga, umocim u urin do znaka strelice na deset sekundi bez skidanja i prckanja po testu i vidim jednu debelu, jasnu crtu, ali od druge ni traga.
Treba li je uopce biti, ili test radi tako da cijelo podrucje ispod pocrveni Ili kako?
Rekla bih da je i ovaj test kao oni za trudnocu, dvije crte znace pozitivu, ali mozda sam u krivu?
Javite se iskusne...

inga
26.08.2005., 11:25
Super sanjana, drago mi je da su stigli. U pravu si, tek dvije crte znace pozitivan rezultat. Prva je indikator da je test uspio (da je valjan), a tek druga, ako se uopce pojavi, je znak da je blizu ovulacija. Ako uopce nema druge crte, izgleda da je ovulacija jos relativno daleko ili da je prosla (ovisi u kojem si dijelu ciklusa). Sad nista, mozda da pricekas dva dana pa ponovo?
Uglavnom, kad ti se prvi put u ciklusu pojavi slaba druga crta, ona ce svaki dan biti sve deblja i tamnija dok jedan dan ne bude iste debljine i boje kao i prva, kontrolna crta. Taj dan je tvoj test pozitivan. Iako, meni ne bude nekad bas potpuno, na dlaku ista ova druga crta kao prva, alli je tu negdje, mooozda malo svjetlija ili tako. Eto, nadam se da sam pomogla.

navi
26.08.2005., 11:58
I ja sam naručila te testiće preko interneta početkom tjedna. Nadam se da će stići na vrijeme za ovu ovulaciju...
pusa svim curama i samo hrabro

Tone
26.08.2005., 12:28
Potpisujem Ingu, ali test ne smije biti umočen u urin duže od 5 sek. (takve sam ja upute skinula s neta). Provjeri. Također, moje iskustvo (opet prema uputama), treba test očitati točno 5 min. nakon uranjanja u urin, jer poslije npr. 30 min pokaže i drugu crticu iako u početku nije bila prisutna. Treba se malo pozabavit tim testićima i dobro ih upotrebljavati.

Želim sreću, pozdrav.

sanjana
26.08.2005., 15:54
Forumasice moje
HVALA za savjete
kasnije sam i sama malo prosurfala i informirala se
Navi, navijam da ti što prije stgnu testići pa da možeš testirati još ovaj ciklus.
puse svima

inna
26.08.2005., 17:45
Evo i mene, malo sam dosad virkala, a sad sam odlucila da vam se i ja pridruzim. Vezano za ove trakice za ovulaciju sa neta, potpisujem Tone, s tim sto bih jos dodala da, ako sam ja dobro shvatila, trebalo bi da, uzorak urina koji se testira, odstoji oko 5 min (Specimen should be allowed to settle for 5 minutes and reach room temperature before testing.).
I jos samo da sa vama podijelim jos jednu web adresu sa koje se mogu poruciti te trakice, cini mi se jos jeftinije:
www.saveontests.com
Veliki pozdrav i puno srece svima! :)

Tone
29.08.2005., 07:52
Bravo Inna na novom linku.

inga
30.08.2005., 11:16
Tone, da li su te upute da se trakica smije drzati umocena u urin samo 5 sekundi za one testove s linka gore, ne ovog koji je dala inna? Ja sam se drzala uputa iz Ovugnosta jer s ovim trakicama nisam dobila nikakve upute.
Dobro nam dosla inna! Morat cu pogledati uskoro tvoj link.

Zrina
30.08.2005., 11:34
Pozdrav cure.
Nekako razmišljam da bi i meni zatrebale ove trakice pa imam pitanje: kako ste vi plaćale ove narudžbe preko neta?
Obzirom da nemam kreditnu karticu ne znam da li se može platiti pouzećem.

Tone
30.08.2005., 12:35
Inga, nisu sa ovog linka nego s www.accuratepregnancytest.com

inna
30.08.2005., 18:07
Hvala na dobrodoslici Inga! Samo da kazem da ja jos nisam narucivala trakice sa ovog drugog linka (www.saveontests.com), ja imam jos uvijek one sa www.accuratepregnancytest.com, i govorila sam o uputama za njihovu primjenu.

Tone
31.08.2005., 07:30
Zrina, ja sam svoje testiće plaćala kreditnom karticom, a nisam sigurna da se može pouzećem. Možda imaš nekog ko ti može platiti karticom a da mu/joj ti refundiraš taj novac.

inga
31.08.2005., 11:36
Bas vam hvala. Ne znam kud sam ja gledala kad sam narucivala da nisam vidjela upute, pa sam primijenila iste upute kao i za Ovugnost. A i ja sam narucivala s istog linka kao i vi.
Zrina, ja nisam vidjela opciju placanja pouzecem kad sam narucivala, pa vjerujem da nije moguce. Ali s obzirom na to kako nisam vidjela upute za upotrebu na linku, nemoj mi vjerovati na rijec.
A sad da ja zamolim iskusne cure za odgovor. Meni druga crta bude iste boje kao prva (kontrolna, ona koja se uvijek pojavi), ali ne bude bas potpuno iste debljine, nego malo tanja. Da li je i to dovoljno dobar rezultat? To je kad je crta najtamnija i najdeblja. Nakon toga rezultat sljedecih dana postane negativan, pa pretpostavljam da je tada ovulacija vec prosla.

31.08.2005., 12:21
Curke, ja imam pitanje. Koristim Ovugnost test.
11dc mi je druga crta bila svjetlija od prve ali ne previse, 12 dc je bila puno svijetlija. Radim li nesto krivo ili je moguce da mi je ovulacija prosla? bila sam na uzv 9dc i folikul je bio 14 mm. uf!

wewa
31.08.2005., 12:59
pouzdanost svih testova mokrace zavisi od sastava mokrace, jelte, pa ako si noc prije prvog testa pila manje vode, a prije drugog vise, postojala je razlika u koncentraciji LH, otud i tanja linija.

31.08.2005., 13:00
wewica sunce moje, ti mi uvijek odgovoris promptno :)
ma sve zapravo ja to znam, ali me brine sto pazim na unos tekucine a malo mi cudno ispada. vidjet cu sta ce biti danas. hvala!

stelerina
31.08.2005., 13:01
Ako može jedna molba ili pomoć. Nemam kartice a stvarno bi htjela te testove za ovulaciju s obzirom na to da su u apoteci abnormalno skupi. Ako ima kakva dobra duša :mrgreen: da joj ja pošaljem novce a ona za mene plati preko neta kreditnom karticom bilo bi super.

wewa
31.08.2005., 13:19
wewica sunce moje, ti mi uvijek odgovoris promptno :)
ma sve zapravo ja to znam, ali me brine sto pazim na unos tekucine a malo mi cudno ispada. vidjet cu sta ce biti danas. hvala!

drzim fige da budu dvije debele, debele crte, a onda opet tako za nekih 14 dana, samo na drugacijem testu! :love:

stelerina
31.08.2005., 14:09
Poslala sam im upit mailom, dali postoji ikakva druga mogućnost plaćanja osim kreditnih kartica. Sad čekam da vidim šta će i dali će uopće šta odgovoriti

navi
01.09.2005., 00:45
ja sam umjesto testića dobila pismo sa carine da traže dodatnu dokumentaciju o čemu se to radi????
da li se to nekome dogodilo? sutra moram nazvati na carinu da vidim

Tone
01.09.2005., 08:06
Navi, ja sam svoje testove dobila od poštara koji ih je ubacio u moju poštu bez obavijesti i carine.

navi
01.09.2005., 10:13
ništa strašno, nazvala sam, tražili su da otvore da vide šta je unutra i kada su ustanovili da su samo testići (nikakvi lijekovi) pustili su mi pošiljku i rekli da ću najvjerojatnije sutra dobiti

stelerina
01.09.2005., 10:58
Ja još uvijek čekam njihov odgovor u vezi plaćanja. :(

stelerina
01.09.2005., 15:15
Nista mi nisu odgovorili a vjerovatno i nece, ali stvarno sumnjam da postoji mogućnost slanja pouzećem.

stelerina
02.09.2005., 08:29
Evo jutros je stigao mail. Nisu u mogućnosti slati robu pouzećem :( , tak da stvarno ako bi mi netko učinio uslugu bila bi mu super super zahvalna.

inna
04.09.2005., 16:43
Curke, samo jedno pitanje! Zadnji put sam dobila 17.08., trakice za ovulaciju su pokazale dvije jasne crtice 30.08. (14-ti dan ciklusa, ali i petnaesti, takodje), a onda 17-tog dana ciklusa pojavio se mali trag krvi i ostra bol u predjelu desnog jajnika, toliko ostra da me je probudila u toku noci, jedva sam poslije toga uspjela ponovo zaspati. E sad, da li to znaci da je ovulacija bila tek 17-tog dana ciklusa, kada se i pojavio taj trag krvi, odnosno bol, ili ... ? :?

kiki28
05.09.2005., 15:17
vjerojatno da je ovulacija bila 17. dc jer pozitivan test trakica znači da će ovulacija nastupiti u roku 24-36 sati.

inna
05.09.2005., 16:40
Hmmmm, bice da ja onda imam problem sa trajanjem te druge (lutealne) faze ciklusa. Koliko sam uspjela iscackati sa neta, lutealna faza trebalo bi da traje najmanje 10 dana, a obzirom da su kod mene ciklusi kratki (oko 24 - 26 dana), ne moze se nista ni zakaciti, izgleda... Negdje sam proctala Jelkin post u kome kaze da je zahvaljujuci B (prvenstveno B6) vitaminu uspjela produziti ciklus za tri dana, pa idem i ja pokusati sa tim vitaminom...

kiki28
06.09.2005., 08:39
Inna, ne znam kako dugo pratiš ovulaciju s trakicama. Vidjet ćeš ovaj mjesec kad ćeš dobiti pa ćeš odrediti koliko ti traje druga faza ciklusa. Možda je sve ok.

inna
06.09.2005., 16:59
Hvala na odgovorima kiki28, ja sam vjerovala da mi je ovulacija negdje oko 10 ili 11 dc., ali eto nisam bila u pravu. Inace, ovo mi je bio prvi mjesec pracenja ovulacije pomocu trakica sa neta, i najbolje bi bilo da uradim kao sto si mi savjetovala, da sacekam do pocetka sledeceg ciklusa, da bih mogla znati koliko mi tacno traje lutealna faza.

inna
03.11.2005., 15:10
Moram da kazem da su meni jaaaaako pomogle ove ovulacijske trakice sa neta, ciklus mi se zadnjih par mjeseci (otkako smo poceli raditi na bebi) poremetio, tako da nikada nisam bila sigurna kad mi je ovulacija. U poslednjem ciklusu, ov. trakica je pokazala debelu crtu 12. dc, imali smo akciju i 12. i 13. dc, a onda 26. dc trakica za trudnocu (takodje sa neta) je pokazala dvije crtice. Eto, samo sam htjela da sa vama podijelim svoje pozitivno iskustvo vezano za trakice sa neta. Ja ih toplo preporucujem, sigurna sam da nisu nista losijeg kvaliteta od onih kupljenih u apotekama, a mnogo su jeftinije.

kiki28
04.11.2005., 10:09
Inna, čestitam, baš mi je drago da je uspjelo i da trakice funkcioniraju. Reci koliko dugo (koliko ciklusa) si koristila te trakice, jer koliko vidim nedavno si ih naručila?
Meni one također pokazuju crtu, ali MM ima problema sa svojim plivačima.

inna
04.11.2005., 13:30
Tri ciklusa sam koristila trakice, tj. u trecem ciklusu sam ostala trudna. U prva dva sam imala crtice takodje, ali nisu bile tako debele kao u ovom poslednjem ciklusu, kada se beba zakacila. Plavaa je negdje prokomentarisala kako obje crtice moraju biti iste debljine, i izgleda da je bas tako. kiki28, zelim da i tebi trakice donesu srecu :*

inga
04.11.2005., 19:20
Jao koliko me dugo nije bilo na ovoj temi. Inna, cestitam! Ja sam vec posumnjala u te trakice, ali bit ce da u mojim ciklusima cesto izostane ovulacija. Sad si mi vratila novu nadu inna. Molim te reci da li si te trakice koristila svaki dan i od kojeg dana ciklusa si ih pocinjala koristiti. Kako si pazila na unos tekucine, koliko prije testiranja nisi nista pila ni isla na wc? U koje doba dana si se testirala? Koliko dugo si drzala trakicu umocenu u urin, da li si ostavljala urin da odstoji prije testiranja? Uh, puno pitanja, ali tako mi je drago da su tebi trakice pomogle jer, kako rekoh, ja sam vec pocela gubiti nadu u sve. :love: inna, maaaaziii trbuscic. Tako mi je jako drago zbog tebe.

inna
04.11.2005., 23:20
ingice, i ja sam skoro bila pocela sumnjati (u trakice ili ko zna sta vec), da budem iskrena nekako se ovaj poslednji ciklus nisam ni nadala da sam ostala trudna, to jutro kada sam uradila test (26. dc) trebala sam ici kod zubara, i kontam, ma kad vec imam tih testova ajde da uradim jedan. I pokazao mi je trudnocu odmah, nije proslo ni 5 min, ja nisam mogla da vjerujem!
Da se sad vratim na tvoja pitanja... E ovako, ja sam obicno pocinjala testirati ov. trakicama drugi ili treci dan posle prestanka M (meni su ciklusi inace kraci 24-26 dana), testirala sam svaki dan dok crtica ne bi pocela polako da nestaje, da blijedi. Nisam nesto posebno cekala da urin odstoji, mozda samo 2- 3 min. Nekad bih testirala uvece, nekad oko podne, kako kad, nisam nikada posebno pazila na kolicinu tecnosti koju prethodno unosim. Trakicu bih drzala umocenu oko 10 sekundi, tek toliko da budem sigurna da je dovoljno uzorka upila.
Ne znam sta bih ti jos rekla, mozda samo da naglasim da iz mog iskustva, ta druga crtica na ov. trakicama MORA biti iste debljine i boje kao kontrolna. I skontala sam da kod mene ovulacija nije nastupala uvijek u isto vrijeme, nekad bi to bio 11. dc, nekad 17. dc, a kad se beba zakacila ovulacija je prema trakici, bila 12. dc, i to zaista debela linija.
Sigurna sam da ce uskoro biti jos mnogo cura kojima ce ove trakice donijeti toliko zeljene bebe. Ne odustaj ingice, drzim ti fige, zelim ti da nas vec sledeci mjesec obradujes svojim plusicem! :love:

plavaa
05.11.2005., 00:20
Ne znam sta bih ti jos rekla, mozda samo da naglasim da iz mog iskustva, ta druga crtica na ov. trakicama MORA biti iste debljine i boje kao kontrolna.

ne samo iz tvog iskustva, nego stvarno mora. debela i tamna kao i kontrolna, ili cak vise. ;)

inna
05.11.2005., 01:50
plavaa , ti nama ovdje stvarno vrijedis neizmjerno... :love:

plavaa
05.11.2005., 02:11
:heart: :)

Franny
05.11.2005., 12:07
eh, da se i ja pohvalim, narucila i ja te trakice danas, sister posudila diners...bumo vidli ...

puse.

inga
08.11.2005., 21:02
Hvala inna! Uh, ja ti se za osobna iskustva najcvrsce drzim. Danas cu naruciti drugi puta trakice.
A sto reci, procitala sam negdje na netu, a i na uputama za ovugnost da se neka 2 sata prije testiranja treba unositi sto manje tekucine i ne ici na wc. Pa sam zedala :P Sad znam da ne moram, ako postoji ovulacija, vidjet cu ju. Hvala i tebi plavaa. Uh, nazad na posao znaci.
Sretno franny.

Franny
09.11.2005., 07:19
hvala inga!
imam pitanjce i ja (hehe nikak da me prestane nesto zanimati, uvijek mi se rode nova i nova pitanja). daklem, kad bi se trebalo poceti testirat s trakicama ako je M izostala??

hvala curke i pusa veeelika!

:love:

plavaa
09.11.2005., 07:28
daklem, kad bi se trebalo poceti testirat s trakicama ako je M izostala??
Treba se testirati u potencijalno plodnom razdoblju - konkretno za mene bi to bilo od 11, 12 dc najranije, pa do O - meni cca 15ti dc.

Ti ne mozes ako nisi dobila M jer nemas kako predvidjeti to "potencijalno plodno razdoblje" ...

Franny
09.11.2005., 11:03
hm..i kaj sad, tj. kak sad??? to kaj nisam dobila M znacilo bi da iduci mjesec necu biti plodna??? pretpostavljam da mi je zakazao 1 jajnik, ali drugi mozda funkcionira pa ovulira???
mislis li da bi bilo bespotrebno unistavati ovulacijske trakice ovaj mjesec??
smrc, ja sam totalno falicna, buhuuhuuhuuuu :/

wewa
09.11.2005., 11:26
Franny, ne mozes testirati ovulaciju u ciklusu koji nije ni poceo.
dakle, put pod noge kod svog ginija, pa ako se ne radi o trudnoci, dace ti terapiju da dobijes krvarenje i onda iz pocetka.

ali, nekako mi se cini da bi trebala onu drugu vrstu testova ;)

plavaa
09.11.2005., 13:38
Franny, 15tog si narucena do doktora. Pricekaj do onda i vidi sto ce on reci - zasto nema M? :love:

Franny
09.11.2005., 20:34
joj, cure, znam, samo sam vec zvcana i nesretna jer me muci to kaj nisam dobila, a nisam ni dobila plus na testu....
sorry.
i tnx na podrsci i savjetima te objasnjenjima.
puse i vama
:love:

Franny
14.11.2005., 22:07
ah, hm, meni danas stigle te trakice, ali...pa jos cu malo pricekat s njihovom uporabom. dok mi npr. doc ne da nekaj za dobivanje M :angel:

plavaa
14.11.2005., 22:51
Mozda ti nece ni trebat, pa ih samo proslijedis dalje ;)

Franny
15.11.2005., 12:56
hm, hm, hm...draga moja plavaa. mislim da ce mi ipak trebat te trakice.
bila ja danas kod doc, a ona meni fino prepise Dabroston tabletice. i to 2 kutije. istina bog, brzo je pricala, ja sam bila sva zmotana tamo pa ju nisam bas nesto narocito skuzila jer mi je rekla da pijem 5 dana po 3 tablete dnevno (mili boze, bum iskrvarila, hehehe), onda je nesto pricala da ce mi dat dozu za 60 dana, uglavnom, meni su se svi ti brojevi spobrkali pa sad ne znam trebam li nakon popijenih 15 tableta u tih 5 dana prekinut i cekat da M dodje ili nastavit pit dok M ne dodje. morala bum ju sutra nazvat i to pitat :oops:
od svega toga sam jedino skuzila da joj se odmah trebam javit cim dobijem M.
prepipala me uzduz i poprijeko i buduci da nis nije rekla o kakvoj trudnoci, skuzih da nisam trudna (mislim, to sam znala i prije), a za ultrazvuk ce me narucit kad joj se javim da sam dobila M. daklem, jos ne znam.

mogla bi za mene otvorit specijalno odbrojavanje ;) - ali ono u kojem brojim dane do dolaska M. koja ironija, grumf!

pusa :love:

plavaa
15.11.2005., 15:14
Franny, ma sve je super. Dobit ces tabletice, doci ce ti M i ti ces moci uskoro ponovo u akciju :D

Franny
15.11.2005., 21:35
ma ja vec dobila tablete i sutra ih pocinjem piti pa da vidimo tko nece dobit M iduci put, mamicu joj njenu!

dadukano
16.11.2005., 18:39
Franny ja sam ih pila prošli mjesec, prvo za otvaranje 5 dana po 2, a zatim za normalni ciklus od 11 dana c. do 25dc zatim sam za 5 dana dobila M. sve mi se čini da ću i ja opet morati piti kao i ti imam sličan problem , evo već mi je 36dc i ništa , napravila sam test -,(NAŽALOST), sutra idem doktoru. :(

Franny
17.11.2005., 17:10
dadukano, odgovorila sam ti u topicu Dabroston, kojeg je plavaa prebacila u podforum "Zdravlje odraslih". tak da neemo tu o tome jer mi se cini da ceprica otici u krivom smjeru pod krivim topicom :-)

Franny
26.11.2005., 20:14
drage curke, nekako se nadam da cu i ja poceti koristiti te trakice, sad kad je M konacno dosla (iako je bila isprovcirana dabrostonom).
:D

sanjana
28.11.2005., 10:25
curke
jel testirao netko mogucu trudnocu s pregnancy test trakicama koje stizu uz LH trakice preko interneta?
Ja jesam jutros (14 dan nakon O) i imam 'prebijedu' drugu crtu,pa naravno nemam pojma sto da mislim...
Ne znam koliko se ta trakica uopce drzi u urinu,5 ili 10 sec ili mozda minutu?Ima li netko info ili iskustva s njima?
(naravno da se nadam i to jako)

Franny
28.11.2005., 21:35
draga sanjana, nazalost nemam osobnog iskustva (jos) s tim testovima, ali cini mi se da je plavaa nekoj od nas prije odgovorila da je za utvrdjivanje trudnoce dovoljno da ti postoji druga linija, koliko god ona blijeda bila (nema veze ako je tek neznatna, bitno da postoji), dok je kod utvrdjivanja ovulacije bitno da ti ta druga linija bude jako, jako tamna, skoro pa tamnija od one koja se pojavila prva.

nekak mirisim u zraku da cemo i tebi :D od srece...., a ja ti iskreno zelim da ti se to obistini, to cemu se nadas. ako imas jos koji test (ako nisi svih 5 iskoristila), ponovi ga sutra ili kroz koji dan i trakicu drzi umocenu neko vrijeme (tesko je tocno reci koliko, nemoj par sekundi, radije neka to bude minuta do dvije, mozda i mrvicu dulje, ne moze stetiti). makar, cim trakica osjeti prisutnost HCG hormona, odmah ces uociti promjenu , bez obzira koliko ti dugo drzala (samo nemoj prekratko).

eto, to ti je savjet mene laika. naravno, vjerujem da ce ti odgovoriti i netko tko se kuzi bolje od mene u sve to.

drzim ti veeelike i debele fige da sve to bude jedna veeeelika i debela crta. javi kroz koji dan.

pusa, :love:

plavaa
28.11.2005., 21:55
... ponovi ga sutra ili kroz koji dan i trakicu drzi umocenu neko vrijeme (tesko je tocno reci koliko, nemoj par sekundi, radije neka to bude minuta do dvije, mozda i mrvicu dulje, ne moze stetiti).
Svaki test ima u uputstvu koliko da se drzi unutra. 10 sekundi, 30, minuta ... Najbolje kako kazu upute :)

Franny dobro kaze - na testovima za trudnocu bilokakva boja druge linije je trudnoca - drzim fige da boja bude jos intenzivnija za 2 dana :D

Franny
29.11.2005., 09:31
sanjana, evo ovo sam nasla na siteu s kojega sam si ja narucila trakice i testove (www.accuratepregnancytests.com).
dakle, trebas drzati SAMO 3 SEKUNDE po njihovim objasjenjima, cak ne dulje od 5!!!

Pregnancy Test Strip Application
Hold the blue plastic handle and immerse the test strip into the urine with the white absorbent arrow end pointing towards the sample. Make sure not to immerse past the maximum line marker. Take the strip out after 3 seconds and place it horizontally on a clean, dry, surface. Do not immerse for longer than 5 seconds. Allow 5 minutes to complete the test reaction.

pusa i sretno!!

Garfy
08.12.2005., 12:33
Cure, molim za pomoć. Jutros sam prvi put probala trakice s neta. danas mi je 8 dc ali sam probala samo da vidim kako funkcioniraju. Vidila se jedna linija jasno, a druga je bila deblja od ove ali puno svjetlija. Šta to znači? Molim Vas recite mi koja je kontrolna traka, ona šta je prva iznad strelice ili druga. Nikad nisam koristila ništa slično.

plavaa
08.12.2005., 13:30
kontrolna traka ti je ova deblja i tamnija

dok ova druga ne postane poput nje (ili jos tamnija!) test ti je negativan ;)

Garfy
08.12.2005., 15:18
Plaava hvala ti na ovako brzom odgovoru, ali ja imam jednu liniju jako tamnu a ova druga je svjetla ali deblja od ove prve pa me to zbunilo. Testić sam ostavila i slučajno pogledala nakon 15-tak min i vidila da je ova svjetlija skroz nestala. Možda mi se i učinilo. Još mi ne bi ni mogla biti O jer je tek 8. dc ali sam se malo zbunila zbog debljine ove svjetlije trake.

Franny
08.12.2005., 22:47
draga Garfy, obzirom da ti je tek 8. dc i da ti se druga crtica naknadno izgubila, vjerojatno ti jos nije O. tamo na stranicama odakle si narucila trakice (ako je to bila "accurate pregnancy") ti pise kad bi se cca trebala poceti testirati obzirom na duljinu trajanja tvog ciklusa.
To ti je ovo:

My cycle is: Start testing on:
21 days day 5
22 days day 6
23 days day 7
24 days day 8
25 days day 9
26 days day 10
27 days day 11
28 days day 12
29 days day 13
30 days day 14
31 days day 15
32 days day 16
33 days day 17
34 days day 18
35 days day 19
36 days day 20
37 days day 21
38 days day 22
39 days day 23
40 days day 24

meni istice 14. dc i vec sam 2 put koristila trakice (mislim, u 2 razlicita dana) i oba puta pojavila mi se samo 1 crtica. uskoro bi mi trebala bit O (ciklus mi inace traje 30 - 35 dana, ali otkako sam sad po prvi put pocela uzimat tablete za dobit M mozda mi se i skrati???)

i ja sam malo zbunjena jer mi se cini da bi mi se trebala bar pojaviti neka blaga crtica....

Garfy
09.12.2005., 09:53
Hvala draga. vidit ćemo, pokušat ću koji dan kasnije. javit ću ako zapnem.

Garfy
09.12.2005., 12:24
Ja sam isto negdje na forumu pročitala da se druga linija pojavi u početku svjetlija pa je svaki dan sve tamnija dok ne dođe iste boje kao zadana. Pa ne znam. Ja se sve nešto bojim da mi O nije svaki mjesec, ko zna! Vidit ćemo. Meni je isto ciklus dug - 30dana. Aj javi kad ti se pojavi crta! :heart:

Franny
11.12.2005., 23:32
nisam se stigla javit ovih par dana, tocnije jucer i danas.
bas sam veceras ponovno na pravila test trakicom i taman kad sam ga fino zguzvala u toaletni papri jer mi se opet pojavila samo jedna crtica, ipak mi vrag nije dao mira, pa sam otvorila papir i ugledala neku blijedu drugu crticu. mozda je to to (nadam se da to nije samo moj bijes pretvoren u tu drugu crtu, hehehe) te da ce mi O uskoro doci i da ce se ova druga crta podebljavati s vremenom.

vidjet cu sutra je li se radilo zbilja i o drugoj ctici.

Sanja Matic Langford
12.12.2005., 15:56
Danas mi je prvi dan na vasem forumu,predstavila sam se u Upoznavanju.I bas sam nesto zbunjena ,i ja sam ovaj mjesec koristila ovulacijske stapice.Moj ciklus je uglavmom uvijek redovit,28 dana.Tako da sam pocela testirat 10 dan i bilo je prazno samo jedna crta,i to mi se cinilo normalno ,onda drygi dan opet samo jedna crta,treci dan pojavila se je i druga crta koja je bila onako blijedja od one prve ali jako dobro vidljiva i sad sam ja ocekivala cetvrti dan da ce ta druga crta bit svakim danom sve tamnija i tamnija ,kad ono cetvrti dan druga crta se uopce nije pojavila.Znaci bila je samo ona prva crta po kojoj se ova druga mjeri.Ja sam totalno zbunjena.Inace zadnnja M mi je kasnila dan dva,inace nikad ne kasni i ucinila mi se nekako kraca od ostalih.Help!!Help!!!Ne zelim se jos testirat jer mi se cini da si sve to umisljam.Samo bi se jos jednom razocarala.

Franny
12.12.2005., 22:30
draga SML, dobro dosla!
iskreno ne znam kak je to moguce jer i ja sad po prvi puta koristim trakice. tocnije, danas sam ujutro opet jednu iskoristila i istina Bog, nisam nis vidjela (u 5h ujutro, iako znam da bi se trebalo cca u isto vrijeme testirari svaki dan), nije bilo nikakve druge crtice, da bih se testiraka oko 5 popodne i pojavila se neka blaga, blaga, skoro pa nevidljiva (cak sam i MM isla pokazivat da mi potvrdi da si to ne umisljam). a isto je bilo i jucer navecer, oko 22h, neka blaga crticica. tak da ne znam kak to funkcionira, a na ff chartu mi je lijepo pokazalo da sam kakati vec ovulirala!!! ne vjerujem da je to bilo onda kad je komp izracunao jer tek sam danas pocela osjecati kao neku laganu bol u lijevom jajniku, tak da mi se komp zlagal, hehehe, obzirom, naravno na unesene parametre...(ko zna kaj si je on protumacio).

koji ti je danas dc??? ne mozemo znati je li rano za test ili nije kad nisi napisala dc ( ja sam izracunala iz tvog posta cca 13. / 14.???)

daj javi pa ce ti strucniji od mene sigurno znati pomoci.
ako nisi bas sigurna, pricekaj jos malo, ne moze skoditi, sto je kasniji dan testiranja bit ces sigurnija kad se pojavi bilo + , bilo - .

pozdraveki :love:

Sanja Matic Langford
13.12.2005., 13:56
Hvala Franny na odgovoru,danas mi je 15 DC.Nisam ni sama sigurna ,jutros sam bila tako blizu da si napravim testic,ali uspijela sam se zaustavit jer ako je je stvarno rano .Pocekat cemo i ko zna vidjet cemo taman izmedju Bozica i Nove godine.

:heart:

Veronik
13.12.2005., 17:25
Cure, drzim fige svima !!

Sanja Matic Langford
14.12.2005., 12:39
Veronik,hvala ti puno na dobrim zeljama,ja tebi takodjer.Cekat cemo sa testicima i pogledat u pravo vrijeme i naravno da cu vam odmah javiti. :heart:

Franny
14.12.2005., 17:48
ma nije bad, cure, drago mi je da ste s nama.

inace, imam jedno pitanjce vezano za te trakice. je li normalno da 1. liniju koja ti u biti pokazuje da je tester ispravan vidis odmah, a 2. liniju vidis tek nakon cca 5 minuta, kad se vec sve osusi??? tak se naime dogadja meni. taman kad pomislim ca sam anovularna i kad vec krenem bacat trakicu, pojavi mi se nakaj, nek kakti deblja mrlja ne bas jasna crtica, ali i na odustane i nestane s trakice nakon cca 10 minuta. :? kaj je to?? kaj j emoguce da nemam ovulaciju??? kako? kako? i nadasve: zasto' zasto?

Franny
14.12.2005., 17:51
e, da i jos nekaj.
2 tjedna sam uzimala neke preparate na bazi vlakana da bih skinula koju kilicu (jr sam si protumacilada bebacha mozda nema jer imam koji suvisak kg-a) pa me znaima ima li to mozda kakvog utjecaja na rezultate testiranja? jer ta vlakna te tjeraju da jako puno zedjas pa potom da uzaaaaasno puno morkis jer pijes vodu ko sumanut. ima li to kakvog utjecaja na ishod svega???

Garfy
18.12.2005., 19:38
Evo da se i ja uključim. Ja sam isto bila zbunjena, trakice nije bilo... ali mi se onda pojavila prvo malo svjetlija linija pa idući dan jako tamna i jednaka ovoj kontrolnoj, nedvojbeno jednaka, tako da sam odmah znala da je to to, idući dan je opet bila svjetlija. Mislim da tako mora biti ne znam kako ti nestane, meni je nestajala dok nije bila O prema tome čekaj radi svaki dan do O test i dobit ćeš zaista pravu liniju i znat ćeš da ti je O. Kako sam ja čitala O nastupa 24 sata od pozitivnog testa i onda u akciju.

Franny
18.12.2005., 22:12
ma joooj, draga Garfy, meni je sad neki dan opet bila samo jedna crtica, nikakve druge nije bilo. tako da sam vec pocela sumnjati da sam i onu prvu umislila (ali MM ju je isto vidio, samo jak, jako, jako blijedu, jedva primjetnu). nekako mi se cini da ipak sve te tablete i dabroston tablete imaju utjecaja na to. nisam dovoljno pametna, a opet si ne zelim priznati da mozda ovaj mjesec nisam ni imala O jer sam ju dosad uvijek imala (bar po simptomima koje sam imala :shock: )

no, hvala ti. pozdraveki!

Garfy
22.12.2005., 15:32
Franny nema žena svaki mjesec ovulaciju. Ustvari, ovisi koliko ti je godina. Mislim da iza nekih 27-30 god. već ne mora biti svaki mjesec. Može se i dogoditi da imaš O ali da ti je taj mjesec prazan folikul. Nemoj se obeshrabrit bit će idući misec, vidit ćeš. Iskreno ne razumin se u te preparate šta kažeš da si uzimala ali mislim da to nema nikakve veze sa O. Ne brini se, samo nastavi pratit i javi ;) :*

Franny
22.12.2005., 22:00
kako nemamo svaki mjesec ovulaciju?? mislim, znam da je neke zene nemaju (koje imaju neredovite cikluse) , ali ne i ja!sramot, sramot (to se ja sramim jer s 33 godine jos uvijek tako malo znam, makar sam ja bila sigurna da ju imam svaki, ama bas svaki mjesec - dok mi se nisu pobrckali ciklusi, cca prije kojih 10-ak mjeseci). to sam znala po nekim znacima i dam ruku u vatru da sam ju imala. naravno, kuzim da je razlika od zena do zena, ali mamicu mu dlakavu :mrgreen: , pa nemre se to dogadjati bas meni :shock: !!!

hvala na odgovoru :-)

pusa!

Garfy
28.12.2005., 21:41
Cure naručila sam sa ovog našeg neta (američkog) bazalni toplomjer. Dobila sam ga, ima li ga netko? Imate li s njim iskustva. Vrijednosti su mu od 97-99 mislim da je 97 kao 36 na živinom. Ako netko zna molim da se javi!? :? :*

Inesica
29.12.2005., 06:25
curke meni ostalo 18 trakica za utvrđivanje ovulacije i 4 testa za trudnoću pa bi ja to dala nekoj.
bilo bi super ak bi se javila neka iz zg (nije obavezno ;) ) tak da ne moram na poštu (mrzim poštu)

Franny
29.12.2005., 07:50
Garfy, ne znam ti bas koje su vrijednosti farenhajta, to si procackaj na netu, ali sad bih te najradije po guzi jer si to isla narucivati! kaj ce ti to?? oni ti moraju nabajat ko zna sto da ti prodaju taj toplomjer, a on ti apsolutno jednako mjeri kao i bilo koji digitalni toplomjer kojeg mozes naci u nasim ljekarnama. daj si pogledaj da na tom toplomjeru nemas mozda i opciju podesavanja na celzijuse (kao sto to imas na digitalcima) pa si narihtaj tako. mi, kad smo kupili svoj, znam da nas je pitalo hoces li u celzijuse ili farenhajte. daj si to malo prostudiraj...

Garfy
29.12.2005., 20:06
A joj moja Franny, nisam ja imala pojma da su takve vrijednosti. Ja sam mislila da je to digitalni toplomjer a kad ono...? Nije skup pa mi se učinilo zgodno a sad šta je tu je pokušat ću malo pročačkat.

Tihuana
30.12.2005., 20:41
...radi svaki dan do O test i dobit ćeš zaista pravu liniju i znat ćeš da ti je O. Kako sam ja čitala O nastupa 24 sata od pozitivnog testa i onda u akciju.

Slažem se s Garfy - iako se ni jedan od preparata, metoda i pregleda koje koristimo ne može nazvati jeftinim, ja sam odlučila ne štedjeti na trakicama, i sad trošim drugu pošiljku (s neta). Počnem 11. dan, i to u rano popodne, i druga crtica se pokaže u svom punom sjaju i boji ili 13. ili 14. dan (do sada), i to traje jedan dan, najkasnije naredni dan se pojavi upola blijeđa.
Moja gin. je uzela rezultate s trakica praktički "zdravo za gotovo", srdačno pozdravila što koristim tu metodu i unijela u moj karton da ovulacija nastupa 13/14. dan. Folikulometriju još nisam radila, tako da ispada da se obje držimo rezultata s trakica. Zanima me kako su vaši doktori reagirali na informaciju da koriste trakice?

I, kao što Garfy kaže, druga bi crtica treabla značiti da ovulacija nastupa u narednih 24 sata. No pročitala sam neki dan da je to narednih 36 sati!!? Neobično, s obzirom da ako mjerim nakon 24 sata, crtice više nema... što mislite?? :shock:

rozaa
31.12.2005., 13:13
Tihuana, već sam mislila da sam ovo ja napisala, he-he!

Ista stvar i kod mene, trakice od 11-tog dana, 13-14. dvije debele crte, 15-ti dan skroz blijeda druga crta.
I sad: kad je točno ovulacija? Taj 14-ti dan ili 24-36h posle?

Moj gin. je samo odmahnuo rukom na spomen tih trakica i rekao mi da mjerim BT. Moja tjelesna temperatura je 35C i usred ljeta, probala sam mjeriti ali je stalno ista - identična, za nepovjerovat!!
Meni su trakice zakon, jednostavne, jeftine (s neta) i ne znam zasto doktori "ne vjeruju" u njih.

Pozdrav! 8)

Garfy
31.12.2005., 13:59
Ovulacija bi trebala nastupiti 24-36 sati nakon pozitivnog testa. Tp znači da se može trakica pojaviti dva dana ovisno kada nastupi O. Milsim da je to isto kao BT. Kada padne na 36 ili niže, ovulacija nastupa 24-36 sati poslije. Princip je isti valjda. A šta da radim kada sam ovaj mjesec dobila M, a temperatura ostala na 36,9-37,0 a inače mi padne na 36,3 onaj dan kada trebam dobiti. Ja ovaj mjesec dobila a temperatura nije pala?

plavaa
31.12.2005., 16:35
Milsim da je to isto kao BT. Kada padne na 36 ili niže, ovulacija nastupa 24-36 sati poslije.Kod bazalne temperature, ovulacija je dan prije nego sto se temp pocela penjati. Uglavnom taj dan padne temp, no moze biti i ista kao dan prije.

Bitno je da imas barem 3 temp koje su vise od (u prosjeku) zadnjih 6, onda FF zna da nije slucajno temp skocila, nego oznaci ovulaciju.

Evo par primjera:
http://www.tinypic.com/jh8mix.jpg
http://www.tinypic.com/jh8mis.jpg

http://www.fertilityfriend.com/ChartGallery/42894.html
http://www.fertilityfriend.com/ChartGallery/42868.html

Tihuana
19.01.2006., 10:44
Cure, je li se kojoj dogodilo da su trakice za dokazivanje ovulacije pokazale ovulaciju a paralelno su radile folikulometriju koja je pokazala odsutnost ovulacije? Je li moguće da trakica reagira na trag hormona a zapravo do ovulacije ne dođe?

Nadam se da vas nisam sludila do kraja ovim pitanjem ;)

aannkkaa
19.01.2006., 11:04
ja sam od vas prvi put saznala za te trak.za O posto sam jos nova 23d probacu prvu trakicu pacemo videti........ :?

Tixy
02.02.2006., 10:21
Cure, molim za malu pomoc...
I ja sam narucila LH trakice s neta i mislim da imam slican problem kao i Franny. Ciklusi su mi 28-30 dana i prvi put sam upotrijebila trakicu 12. DC. I nista, bila je samo kontrolna crta. 13. dan upotrijebila sam je ponovo i pojavila se skroz bljedunjava crta da sam je jedva vidjela. 14. DC. crta je bila nesto jaca ali ni priblizno debela i jaka kao i kontrolna. 15. DC. vise nije bilo nikakve crte. S obzirom na to da uputstvima na netu pise kako ovulacija nastupa jedino dan nakon sto je crta jednako debela ili jaca od kontrolne, moze li ovo znaciti da ja ovulaciju uopce nisam imala? Istovremeno, promatrala sam sluz koja je bila prisutna, zaista kao u vrijeme ovulacije pa sam sad skroz zbunjena :?
Hvala na pomoci :love:

Franny
02.02.2006., 10:27
cuj, tixy,i mene to isto muci i jos nemam odgovora na to, smrc. najgore je sto ti tamo pise da,ovisno o duljini ciklusa, pocenas kontrolirat taj i taj dan pa 6 dana za redom. meni je glupo, ako 2 dana za redom nakon sto je nestala crtica i dalje kontroliram. :? kaj cu bezveze trosit trakice :?
sad cu poceti ponovo (prosli mjesec sam fulala) pa cemo vidjeti.
mozda je nama O i bila, ai je to nekak slabije izrazeno????
nisam dost pametna....

Tixy
02.02.2006., 17:17
Franny, ako to i jesu znakovi povecanja LH, lako moguce da to uopce nije ovulacija :( Barem ne onakva kakva bi trebala biti za zacece :/
I ja sam zbunjena, mislim da cu iduci mjesec na folikulometriju, a paralelno cu upotrijebiti trakice pa cemo vidjeti.
Ako imam ovulacije, UZV ce to najbolje pokazati, a ako ce trakice svejedno za to vrijeme pokazivati bijede crte, nikad ih vise necu kupiti

Tihuana
13.02.2006., 12:16
Cure, je li se kojoj dogodilo da su trakice za dokazivanje ovulacije pokazale ovulaciju a paralelno su radile folikulometriju koja je pokazala odsutnost ovulacije? Je li moguće da trakica reagira na trag hormona a zapravo do ovulacije ne dođe?

Evo sama ću danas dobiti odgovor na svoje pitanje i naravno podijeliti ga s vama. Od srijede radim folikulometriju, u srijedu (10 dc) je bio jedan folikul 15mm, u petak (12 dc) je narastao na 17mm. Dr. je rekla da nije sigurna da će se razviti dovoljno, ali da svakako preko vikenda (13 i 14 dc) mjerim trakicama. Tako je i bilo - subota test negativan, nedjelja test pozitivan, i to druga crta dvostruko tamnija od prve :D

Danas popodne sam na UZV kod nje, i ne mogu vam opisati kako me zanima i da se konačno potvrdi ili opovrgne ta sprega između mjerenja ovulacije tim dvjema metodama...

Garfy
13.02.2006., 14:49
I ja sam ovaj mjesec bila na folikulometriji i zanimljivo. Na dan kada je folikulometrija potvrdila ovulaciju ja sam ujutro imala blijedu drugu crtu, ali tsj isti dan navečer (zanimalo me pa napravila ponovo) sam imala debelu i tamnu crtu. Sutradan ujutro ponovo blijedu. Što znači da nisam napravila test navečer ne bih znala da sam imala tamnu drugu liniju. Napominjem da je folikulometrija potvrdila ovulaciju upravo taj dan kada sam napravila test i navečer, i to dobru ovulaciju, prsnuo mi najveći folikul i sluzi bilo, bolilo me.... Ispada da možete imati ovulaciju a da vam oba dana ujutro bude blijeda crta a da ste napravili navečer bila bi tamna.

Tihuana
14.02.2006., 10:44
Evo me s pričom od jučerašnje folikulometrije - dakle meni je u nedjelju kasnije popodne bila druga vrlo tamna crta, a u ponedjeljak u 16h je dr. potvrdila - "upravo ovulirate!" Istina, nije mi mogla reći je li folikul prsnuo unazad 12 ili 24 sata, niti koje je veličine bio pri prsnuću, ali je potvrdila i sluznicu, i prokrvljenost, i žuto tijelo... u mom je slučaju to potvrda da su mi trakice pouzdane. A za ostalo, nakon akcije :oops: , obraćam se u molitvi...

PS. Zadnja pošiljka trakica sa accuratepregnancy.com stigla mi je za 4 radna dana! Nevjerojatno.

tonija27
22.02.2006., 17:44
Cure, ja bi narucila testove sa neta, zanima me kolika vam je bila postarina, da mi ne bude 'skuplja pita od tepsije' :)

Franny
23.02.2006., 07:32
nije ti skuplja postarina. pogledaj si na njihovoj web stranici, sve lijepo pise: i koliko kosta koji tip trakica i kolika je postarina. odaberes si opciju da nisi iz USA ili Canade, tamo ti je ponudjeno dosta toga, pa ces vidjeti, ovisno o tome odakle si.
ja se sad ne sjecam najbolje, ali cini mi se da sam 30 trakica i 5 testova na trudnocu s postarinom platila cca 108 kuna.

Franny
23.02.2006., 07:33
pardon, 20 trakica!!! ne zam odakle mi je napisao 30 kad sam upisala 20!!!! sorry :oops:

tonija27
23.02.2006., 07:45
to je skroz ok. hvala :)

nevena
10.05.2006., 10:46
imam jednu dilemu. imam doma testove ovugnost i tamo pise da ako je testna crtica tamnija ili jednaka od kontrolne da ce se ovulacija desiti vjerojatno u roku od 24 do 48 sati. e sad, ja sam napravila test navecer i pokazao je stvarno tamniju testnu crtu od kontrolne sto znaci da je to to. i sad me zanima dali je bolje onda imati odnos odmah ili nakon 24 sata zapravo slijedecu vecer. jer ako imamo odmah a ovulacije se desi za 48 h moze se dogoditi da ne prezive do taka. spermiogram nam je nesto slabiji pa mislim da nema bas puno smisla da ih ispucavamo svaki dan.

eto htjedoh cuti sta vi mislite? :)

inga
10.05.2006., 15:09
Uh nevena, bas si me pogodila u zivac ovim pitanjem koje i mene muci svaki put kad je LH test pozitivan. Nekako mislim da je mozda bolje imati odnos taj isti dan jer jajna stanica zivi krace nego spermiji, cesto samo nekoliko sati. To bi znacilo da ako s odnosima cekate do sutra, a ovulacija ti se dogodi isti dan kad je test pozitivan, jajna stanica se mozda nece odrzati do sljedece veceri. Takvo je moje razmisljanje. Nadam se da ce se uskoro jos netko javiti i prokomentirati. Zelim vam puno srece :*

nevena
11.05.2006., 09:07
thanks inga na odgovoru. ja sam najprije mislila tako a onda sam si mislila da je bolje slijedeci dan, jer obzirom da nam spermiogram nije sjajan nema smisla da radimo svaki dan a ako radimo svaki drugi onda bas taj drugi mozemo fulat ovulaciju. uf........ mozak me boli vec od toliko kalkulacije.... :roll:

sretno i tebi