PDA

Pogledaj cijelu verziju : cesnjak i vaginalne infekcije III

saska7
19.11.2008., 12:33
ee imam pitanje...jel se moze koristiti cesnjak i za vrijeme krvarenja?
nikako da nabavim platnene uloske :mlotek: :raspa: pa mi se javljaju gljive pri svakom krvarenju, sto je nazalost svaka 2tj jace ili manje jako jer eto dojenje, iako je na zahtjev ima veliku rupu po noci izmedju podoja, pa se tijelo pocelo muciti sa uspostavljanjem ciklusa..

leptiric_zg
20.11.2008., 09:51
ja mislim da ti nista ne bi bilo da stavis češnjakkad krvariš.... probaj, odlično je. sretno!

saska7
28.11.2008., 10:57
prestala krvariti, pocela koristiti homeopatske pripravke da rijesim nekoliko stvari i kao poslijedica se razbuktale gljive (jedan od pripravaka izaziva stare simptome - potice tijelo da se jace bori s njima) pa sad koristim cesnjak u gazi, umocen u kantarionovo ulje, tokom noci, 1 kap ruzmarina i 1 kap cajevac etericnih ulja na gacicama...nakon 4 dana sve skupa pomaze, polako se gljive povlace. skresala sam mlijeko i bijelo brasno, ali ovo sa apsolutnom apstinencijom od slatkog mi nikako ne ide :oops: trudim se pa javim...

mina30
04.12.2008., 15:55
samo bih prijavila da mi svemoguci cesnjak nije pomogao, probala sam sve sto se navedeno u ovom topiku, bas sve, a cesnjak par puta kapsule i par puta sirovi cesnjak. Ostaje mi samo antikandida dijeta i podizanje imuniteta a to bas nije jednostavno, i cini mi se da ne ide jedno s drugim.

tiki_a
07.12.2008., 16:08
I ja se pridružujem klubu češnjak fanova. Došla sam provjeriti da li se stvarno češnjak stavlja unutra ili sam ja to nešto pobrkala, naravno isprobala sam već, čini se da mi je nešto pomoglo iako sam koristila samo kroz tri dana. Čitam postove iz 2005. i uzbunila sam cijelu kuću kolio sam se smijala.

leptiric_zg
07.12.2008., 19:38
nisi ništa pobrkala, češnjak se stvarno stavlja unutra...

katarina
11.12.2008., 15:23
mene ne peče dok je češnjak unutra već drugi dan :predaja: ali ja sam specifičan slučaj

tiki_a
14.12.2008., 16:21
Kad sam imala upalu, a i par dana nakon što mi je već bilo dosta dobro, jaaaako me peklo kad se kapsula rastopila. Prije par dana ponovo isprobam jer nisam više bolesna (mrvica peckanja, tipično kod mene kad je hladno), ali sada me ništa nije peklo. Znači peče kad je koža ozlijeđena od upale, od bakterija. Kad je stanje ok, vjerojatno ne bi trebalo peči.

trezor
14.12.2008., 17:17
veliki pozdrav svima.. prije dva dana probudila sam se sa uzasnim svrbezom dolje koji nikako nije popustao a na gacicama sam imala malu kolicinu iscjetka. s obzirom da mi se to jos nikako nije javilo (a i nisam do sada bila kod ginekologa) uplasila sam se. zanima me postoji li neki "specifican izgled" kada se radi o gljivicama ili samo simptomi (crvenilo, svrabez, iscjedak, peckanje..)

melange
14.12.2008., 18:02
grudasto i boja iscjetka najvjerojatnije nije ona "zdrava" nego tamnije žuća ili čak zelenkasta.

trezor
15.12.2008., 11:43
koliko omjer ide za emulziju cajevca i kantariona? i jel se ta ulja kupuju u ljekarni ili?

trezor
16.12.2008., 09:25
ispricavam se zbog svoje brzopletosti, mali sam procackala po starim postovima i nasla sam koliko kapi cajevca idu u kantarion.. sada vas molim ako mi netko zna reci gdje u osijeku mogu nabaviti kvalitetno (jedno od one tri firme) ulje cajevca? hvala unaprijed

cekana
28.12.2008., 14:16
Imaš u dm-u i čajevac i kantarion ;)

ivanas
06.01.2009., 01:53
probala sam stavljati kapsule česnjaka četiri pet dana pa nastavila piti ali nije pomoglo. Prbat ću još jednom na duži period pa onda javim.

saska7
06.01.2009., 11:06
meni je cesnjak pomogao, ali "originalno" pakiranje u gazi, 5 dana, acidofili u prehrani, kantarion i cajevac iza toga po potrebi

anchie76
06.01.2009., 11:30
probala sam stavljati kapsule česnjaka četiri pet dana pa nastavila piti ali nije pomoglo. Prbat ću još jednom na duži period pa onda javim.

Ma stavi obicni cesnjak. Ne moras ni gazu stavljati.

ivanas
06.01.2009., 12:59
Pa probat ću i obični, kad sam sve probala mogu i to. Nego, da li ga stavljate samo po noći ili ga držite i po danu?

saska7
06.01.2009., 13:02
po noci, do jutra..nekoliko dana, min 3.
ne osjeti se nikakav miris. jedino upozori mm-a da nis od akcije ;)

nn24
07.01.2009., 19:01
hm, evo idem i ja danas u akciju. samo me zanima, kupila sam ulje čajevca Aromara, jel to kvalitetno ulje ili je ipak njean prvobitna namjena za aromalampicu? nekak mi se neda narucivati preko neta pranarom ili oshadi, em je skuplje pa postanski troskovi pa cekas da dode... ili se ipak isplati cekati i potrositi i vise vremena i novca?

nn24
07.01.2009., 19:07
da se nadovezem na svoje pitanje: imam biofarmovo kantarionovo ulje. jel kvaliteta isto tako upitna?

trezor
08.01.2009., 15:42
ja sam koristila cesnjak (bez gaze)...i holyplant kantarionovo i cajevac iz dm-a (das gesunde plus Teebaumol).. i proslo za 3 dana..

tiki_a
11.01.2009., 18:36
Cure pod kojim je nazivom kantarionovo ulje u dm-u?. Kod mene prije dva dana ponovo jako peckanje, odlučila krenuti s češnjakom. Ovaj puta ću više od dva dana, minimalno 4-5 dana. Već prvi dan poboljšanje. Malo sumnjam i u uloške, koristim Ona godinama i sve ok, a sada mi se čini da su mi baš oni uzrokovali to jako peckanje. Kupila u dm-u neke njemačke uloške na prirodnoj bazi. Javim rezultat za par dana.
:*

mia
11.01.2009., 21:30
DM-ovo se zove Australisches Teebaumöl i nalazi se zapakirano (s jedne strane kartom s druge prozirna plastika, nadam se da kuzis:)) tako da ne trazis samo bocicu.

Inace uvijek aromaterapeuti kazu da DM-ova ulja nisu cista i da su najkvalitetnija Oshadi i Primavera ulja.

mia
11.01.2009., 21:31
Joj sorry. Ovo sto sam ja napisala je cajevac, a ne kantarion. Uf! Ne znam pod kojim je imenom kantarion.

trezor
11.01.2009., 22:51
kantarion ili gospina trava.. ja kupila u ljekarni, oko 30 kn..

tiki_a
15.01.2009., 21:23
mia, hvala i za to (čajevac) :*
trezor, pojma nisam imala da je gospina trava kantarion, thank's :*

tiki_a
15.01.2009., 21:25
I još da se vratim na temu, koristila sam češnjak 4 dana i bolje mi je. Dobila M pa nisam htjela nastaviti. Eto ja uvijek vidim poboljšanje kad ga uzimam. Ali nevjerojatno je kako taj češnjak izlazi čak i iz usta, a staviš ga dole :lol: i to za desetak minuta :shock:

†vanesax
15.01.2009., 22:20
Možda je malo OT, ali bih ja za neke blaže infekcije i candidu, predložila pre bioaktivni jogurt nego češnjak. Češnjak je ipak prirodni antibiotik i on bi mi došao u obzir za neku bakterijsku infekciju.

Kantarion na tamponu takođe pomaže. A jogurt takođe. Mogu se kombinovati. Za dva-tri dana sve prođe :)

Pinky
19.01.2009., 17:02
hmmm zasto mi linkovi vise ne pale?

evo pa copy/pasteajte

http://www.cydonia.com.ba/caj_vagin.htm

ivala
28.01.2009., 11:21
evo da se prijavim - stavila sinoć češnjak u rodnicu (izbockala ga čačkalicom), izvana se premazala čajevcem rastopljenog u domaćem kantarionu...sve super :D
osim jedne male stvari - jutros češnjaka nema. nema pa nema. posegnula sam najdublje što sam mogla u prostranstva svoje rodnice, pretražila uzduž i poprijeko a malog gada nema :evil:
što sad? skakućem od jutra na poslu :lol:
nego, jedan mali detalj...u 6.mj trudnoće sam pa se pitam gdje se to moglo zapiknut, biološki gledano, i hoće li mi se ginić onesvijestit za dva tjedna na kontroli? ili da odem sutra i kažem...hm...ovaj...nemrem nać češnjak :lol:
sinoć sam išla na wc ali u polusnu, možda je ispao a da nisam ni skužila ali što ako nije?

mia
28.01.2009., 23:09
:lol:
a nista, kad ides na kontrolu upozori ginica da ce mozda pronaci lukec u unutrasnjosti. da se covjek ne preplasi :lol:

MamaRibice
29.01.2009., 10:36
Ma mislim da ti je ispao dok si piskila. Sumnjam da imas tolika prostranstva da ga ne bi mogla naci :lol:

Pinky
17.08.2009., 15:58
citam i citam i nisam nasla odgovor na pitanje da li cuveni cesnjak pomaze i kod e.coli i mikroplazme (upravo mi obe izolirane :evil: :evil: )

Pinky
18.08.2009., 23:54
upravo skuhala kil cesnjaka u 2 litre vina.... za mene i mm

mislim da cu sutra sjediti u praznom kaficu :lol: :lol: :lol:

ali ako ce ubiti bestije....

dobra stvar je (pogotovo meni iz doline neretve) sto te komarci izbjegavaju ako konzumiras vece kolicine cesnjaka. dakle i taj problem ce nestati slijedecih dana :lol: :lol:

frost
19.08.2009., 09:47
ja sam ga povremeno stavljala celu trudnocu.
cim vidim da je jaci trag na gacicama, sva sreca nikad nisam imala svrbez i ostalo.

e sada, u 37. tj. me strah staviti, ne znam da li sam otvorena pa se pitam da li bi bebi smetalo :?

Pinky
19.08.2009., 12:56
evo uspila sam progutat 2 zlice

pripremila vodicu za ispiranje usta, zvaku, pastu

gucnila zacepljenog nosa, jos uvijek ne disuci isprala usta i oprala zube pa uvalila zvaku i prodisala.
za sada sam uspila ne povratit :lol: :lol:

Lobelia
02.09.2009., 22:01
Veliki pozdrav svima! Želim se pridružiti češnjak fanovima :) Već nekoliko meseci me pecka dolje, bez sekreta, a počelo je posle antibiotika. Jedan dr je rekao da imam Escherichiu, dao mi antb, a meni isto kao i bez njih, pa druga tura antb, ali Ech. još uvek tu. Dosadi mi to, odem kod drugog dr. on kaže Candida, da mi Canesten i na sljedećem pregledu kao izlečena, a mene svo vreme pecka :evil: Sada mi je sve to skupa dosadilo, i želim probati češnjak. Mada, jednom sam ga već probala, ali peckanje je još uvek prisutno. Možda sam prerano odustala, stavljala sam ga 5 večeri :( Šta vi mislite?

Lobelia
03.09.2009., 11:34
Evo mene opet :) Juče sam se isprala čajem od kadulje, ružmarina i kamilice, i stavila češnjak sa par kapi čajvca, ružmarina i kantariona, nisam valjda pretjerala :/ U svakom slučaju, danas mi je puno bolje :D Držite fige da češnjak uspe jer jako želimo bebu :love:

Lobelia
05.09.2009., 18:33
Joj djevojke, meni ovo ništa ne djeluje, razmišljam da odustanem :( Šta mislite, da li treba da nastavim, da li treba malo više vremena da bi djelovalo :?

Pinky
05.09.2009., 20:00
ma guraj koliko god mozes, valjda ce biti bolje uskoro

melange
05.09.2009., 20:24
lobelia, koji je ustvari problem?

tebe samo svrbi?

nemaš iscjedak?

Lobelia
05.09.2009., 20:34
Ne svrbi me nego pecka, i nemam iscjedak :(

frost
05.09.2009., 21:27
ne preteruj.
stavljaj samo cesnjak.
ruzmarin nemoj uopste.
koja etarska ulja koristis? jako je bitna da budu cista etarska ulja.

za pocetak ti je dovoljan cesnjak i eventualno kantarion.

meni se desi da me od nekog kantarionovog ulja bas iziritira i zdrava rodnica.

tako da ja bi isla samo na cesnjak

puntica
05.09.2009., 22:17
ja znam koristiti češnjak. ali kad je stvarno frka.
za običan svrbeš, tj. blaži oblik koristim kantarionovo ulje koje samo namažem izvana i koliko mogu unutra.

ali, istovremeno pijem kantarionov čaj. taj čaj je stvarno zakon. :shock:
djeluje i sam, bez mazanj kantarionom. ali mi je to mazanje super jer trenutno uklanja svrbež...

jogurt je isto super varijanta. ne može škoditi a pomaže da se na pravo mjesto nastane dobre bakterije koje te onda štite (đzs, zvučim ko reklama za jogurt :roll: )

Lobelia
05.09.2009., 23:04
Sam češnjak me peče, samo sa kantarionom ga mogu stavit :/ A ulja sam nabavila Aromaticina. Ono što je zanimljivo, kada stavim sam češnjak, mislim sa kantarionom, bez et. ulja, ma za 10 min. ga osjetim u ustima tako da mi bude skoro loše, a sa et. uljima samo miriše zamnom :mrgreen:

melange
06.09.2009., 00:25
ja sam stavljala probušenu kapsulu češnjaka i isto sam je nakon 10ak min osjetila u ustima :lol:

inače, ovdje (http://www.aromaterra.hr/aromaterapija/etericnaulja/vaginalne_infekcije.htm) imaš "recept" za mješavinu ulja.
na puno mjesta sam čitala da stvarno pomaže.

peckanje me asocira na upalu.
može biti da ti se nakon gljivica rodnica iziritirala, pa se sad nešto drugo namnožilo.

Lobelia
06.09.2009., 01:10
Melange, hvala ze receptić :* Koliko dugo si ti stavljala češnjak?
Nastaviću onda sa češnjakom i čajevcem, pročitala sam da djeluju i na bakterije i na gljivice, pa valjda će potamaniti šta god da me pecka jer me već izludjuje :roll:

Pinky
06.09.2009., 03:10
lobelia svakako kupi lactogyn oralne probiotike za vaginalnu floru!!!

Lobelia
06.09.2009., 10:34
Pila sam Lactogyn pa mi ništa nije pomoglo :( Popila 3 ili čak 4 kutije i isto mi :cry:

melange
06.09.2009., 11:16
Melange, hvala ze receptić :* Koliko dugo si ti stavljala češnjak?
Nastaviću onda sa češnjakom i čajevcem, pročitala sam da djeluju i na bakterije i na gljivice, pa valjda će potamaniti šta god da me pecka jer me već izludjuje :roll:

tjedan dana sam stavljala češnjak.
s tim da se već nakon dva dana sve povuklo, ali svejedno sam nastavila.
kapsule sam i pila, tjedan dana nakon ovih prvih tjedan dana.

čajevac sam miješala s vodom i stavljala na tampon.

Pinky
06.09.2009., 20:08
melange, kapsule cesnjaka?

melange
07.09.2009., 13:36
tako je. kupila sam u dmu ove (http://www.biofarm.hr/proizvod.php?id=32)

(kad sam ih pila, ništa se ne osjeti niti se vraća zadah.
ali kad sam ih stavljala vaginalno, probušila bih malu rupicu,
i smrde ko vrag. samo upozoravam :mrgreen: )

Lobelia
16.09.2009., 18:51
Da vam se javim da je prošlo peckanje :D
Stavljala sam češnjak 5 dana sa kantarionovim uljem i čajevcem ali me je i dalje peckalo pa sam već mislila da mi neće pomoći. Onda sam 2 dana stavljala jogurt. I peckanja više nema :klap:
Češnjak je zakon :naklon:
Vama hvala na podršci :love: :*

tashana
14.11.2009., 19:31
Ja sam stavljala češnjak 3 noći za redom i uuuuuužasno peče!!!! Tako da sam odustala. ALi čini se da je bolje, više me ne svrbi (svrbilo me jako zbog Candide). Nego, jel djeluje to i protiv streptokoka u rodnici? Ne znam imam li ih, ali pošto ih imam u mokraći, moguće je.... Trudna sam 7 mj, pokušavam se svega toga riješiti do poroda jer sam čula da ću inače dobiti "preventivnu dozu" intravenoznog antibiotika na porodu, što mi se baš i ne da.

Lobelia
15.11.2009., 21:21
A jesi stavljala sam češnjak ili sa kantarionovim uljem? Sa kant. uljem ne bi trebao peć :/ Koliko sam čitala po temicama, pomaže i kod streptokoka

MGrubi
15.11.2009., 21:32
može se češnjak narezati na sitno, potopiti u kantariol , procjediti i onda koristiti

ja probala sa lavandinim uljem i češnjakom = radi

za one koji ne vole okus češnjaka: češnjak zdrobiti što sitnije, pomješati sa žlicom meda i progutati , ko kad gutaš tabletu, zaliti sa vodom
ne osjetiš okus češnjaka :)

Lobelia
16.11.2009., 14:46
Ili tako sa medom, ili ja uzmem cijeli manji česan ili veći prepolovim i tako progutam

mašnica
25.11.2009., 21:55
U nalazu urina pronašli su mi masu bakterija i leukocita, da li bi mi češnjak nekako mogao pomoći, ako da, kako?

Ili nešto drugo?

Trudna sam 9 tjedana i za tjedan dana idem na urino kulturu, do tada možda mogu nešto sama prirodno napraviti da ne škodi bebi.

Hvala

Lobelia
26.11.2009., 20:21
Najbolje prvo uradi bakteriološku analizu da vidiš o kojoj bak se radi

tashana
27.11.2009., 21:12
Čaj od zobi!!!!!
Nema toga što nisam probala, antibiotike, čajeve, brusnice, homeopatiju... jedne bakterije, pa druge pa treće i nema kraja.
Kupila zob u ljusci, (kuha se 15 minuta 2-3 žlice u 2 litre vode), pila 2 litre čaja dnevno, trčala na WC svakih 5 min. Zato bi prestala piti oko 3-4 popodne da ne moram tako i po noći.
Nakon toga, nalaz sterilan!!!!! :D
I ja sam trudna, sad već 7,5 mj. i veselim se što sam konačno izašla na kraj s tim i na porod idem sa zdravim nalazom.
Čaj ti 100% smiju piti trudnice, ove neke druge (npr. uvin ) baš i ne bi smjele. I vjeruj mi, stvarno djeluje.

mašnica
29.12.2009., 10:52
Čaj od zobi!!!!!

Kakav mu je okus?

Fae
29.12.2009., 13:58
Evo i mene k vama :(
Trudna sam 6 tjedana i već tjedan dana me svrbi za poludit!
Cijelu prvu trudnoću sam vukla te gljivice, asmiješi mi se i sada :cry:

Liječim se već par dana, ali bez nekog pomaka. Krenula sam sa jogurtom. Cijeli dansam mijenjala nakoliko tampona namoćenih u jogurt pa onda još jedan preko noći, onda sam sljedeću noć kombinirala češnjak i jogurt i sad već 3 noći samo češnjak koji prethodno prerežem popola...i ništa. Svrbi i dalje. Malo mi pomaže i tuširanje gospođice hladnom vodom i onda namažem bademovim uljem jer mi je tako lakše po noći kada se od svraba znam i buditi.

Ženskice moje kaj da više radim.... :cry:

marijanada
29.12.2009., 19:23
Meni se pokazalo dobrim ulje gospine trave Subanovo iz ljekarne u kombinaciji sa par kapi eteričnog ulja čajevca i par kapi eteričnog ulja lavande, ali renomiranih proizvođača. Time napunim malu špricu kupljenu u ljekarni i navečer u krevetu prije spavanja si to ušpricam. Tako nekih 7 dana. Probala sam češnjak, ali taj miris je...a ipak imam muža, pa da se čovjek jadan ne istraumatizira...
Ipak, ako ti je svrbež tako nepodnošljiv, onda ćeš morati posegnuti za Canesten kremom ili vaginaletama, pa kasnije možeš nastaviti prirodnom alternativom.
I najvažnije, što prije ginekologu da utvrdi o kojoj se infekciji radi, ovo je sve samo prva pomoć.

Fae
30.12.2009., 13:53
Gospinu travu ne smijem jer sam trudna, zato i pitam....svrbež sam više-manje riješila i to tako da češnjak sada stavljam i preko dana, pa se isperem hladnom vodom i onda namažem bademovim uljem.....

Fae
30.12.2009., 21:33
Eto, sama sebi da odgovorim :lol:

Gljivična oboljenja i candida

Ove infekcije uzrokuju gljivice slične kvaščevim (koje se inače nalaze u vagini). Vagina se obično od infekcija štiti stvaranjem bakterija koje održavaju njenu prirodnu kiselost. Kada je razina kiselosti ugrožena, bakterije poput Candide se umnože u velikom broju, što uzrokuje zarazu. Gljivična oboljenja se ne smatraju spolno prenosivom bolešću, ali se mogu prenijeti tijekom seksualnog kontakta.

Ako imate gljivično oboljenje, penetracija bilo koje vrste (penis, seksualna pomagala, prsti) se ne preporučuje (čak ni sa kondomom) jer može pogoršati nadraženost.

Perite svoje ruke i genitalije poslije svakog spolnog kontakta sa zaraženim partnerom, jer se spolnim kontaktom i kontaktom ruku s genitalijama može vrlo lako ponovno zaraziti.

Uzroci
Nervoza, umor, trudnoća, vrućina, nagle promjene u životu, novi seksualni partner, stres, pomanjkanje vitamina B, uzimanje previše šećera, nošenje uskog ili sintetičkog donjeg rublja... Antibiotici često uzrokuju gljivičnu infekciju, jer uništavaju mnogo prirodnih vaginalnih bakterija dozvoljavajući Candidi da se umnoži u velikom broju.

Simptomi
Gusti bijeli iscjedak sa slatkastim mirisom. Svrab stidnice ili vagine praćen nadraživanjem i naticanjem usana. Pogoršava se ako se češete.

Liječenje
´ Vrlo je efektivan jednostavan prirodni jogurt. Unesite ga žličicom za kavu u vaginu (upotrijebite i spekulum ako je potrebno). Nosite uložak da jogurt ne bi iscurio. Koristite nepasterizirani jogurt koji sadrži laktobacile. Možete koristiti i vaginalne kapsule jogurta. Kapsule acidofila djeluju još bolje, ali kako su male, treba staviti nekoliko kapsula (2-*3) u vaginu. Istovremeno se mogu i piti. Trajanje tretmana: 5-10 dana /preporučuje se noću). U kriznim situacijama koristite jogurt 3-4 puta dnevno. Štrcaljke za bebe mogu pomoći kod unošenja jogurta i mogu se lako nabaviti u trgovinama. Jogurt se također može unijeti malim spravicama koje se koriste za unošenje spermicida diyafragmom - nekad se mogu kupiti posebno.
Ili
´ Režnjevi češnjaka se mogu unijeti u vaginu; probajte ne zarezati režanj dok ljuštite. Zamotajte ga u gazu (možete ostaviti "repić" koji će ti koristiti za lakše uklanjanje, nešto kao tampon i umočite ga u maslinovo ili bademovo ulje, kako biste izbjegle iritaciju sluznice. Mijenjajte režanj dva do tri puta dnevno prva dva dana, a onda jednom ujutro i jednom navečer sljedećih pet do šest dana. Muškarci mogu piti ekstrakt češnjaka ili uzimati tablete češnjaka.

Gljivična oboljenja su česta kod muškaraca. Muškarci ih se mogu riješiti trljajući jogurt i/ili češnjak na penis svake noći 7 do 10 dana.

Liječenje svraba
´ Stavite jednu žličicu sode u čašu vode. Nanesite na stidnicu prema potrebi. Ispirite se češnjakom (str 37) - ovo može peći ako je iritacija jaka ili kanadskim zlatnim korijenom (str. 38). Pokušajte se ne češati. Kisele vaginalne kupke s octom ili limunom su također efiktivne. Stavite dvije male žličice u dvije čaše vode. Ispirite se dvaput dnevno dva dana. Nakon toga se okrenite liječenju jogurtom (vidi gore) na par dana kako bi vratili ravnotežu flori vagine.

Napomena: trudne žene trebaju izbjegavati ispiranje.

Prehrana

Izbjegavajte kiselu hranu (citrusno voće, rajčice, itd.), šećer, bijelo brašno. Jedite hranu bogatu vitaminom B (tamno lisnato povrće). Jedite velike količine jogurta i sirovog češnjaka svaki dan.

marijanada
14.01.2010., 01:56
Odlično si odgovorila! Ni sama sebi ne bi mogla bolje :lol:
Jogurt je inače super za takve probleme, ali sam mislila da to već svi znaju, pa nisam htjela i ja opet o tome.
Nisam znala da je gospina trava (kantarion) kontraindicirana u trudnoći :? , je li to baš slučaj za ulje ili možda samo za čaj? Idem tražiti informacije, pa možda i ja sama sebi odgovorim :)

kobila_suzy
14.01.2010., 15:43
Nisam znala da je gospina trava (kantarion) kontraindicirana u trudnoći :? , je li to baš slučaj za ulje ili možda samo za čaj? Idem tražiti informacije, pa možda i ja sama sebi odgovorim :)

Uljni macerat gospine trave može se slobodno koristiti tijekom trudnoće.

marijanada
14.01.2010., 17:03
:D super! hvala suzy :D

llella
17.01.2010., 00:16
imam malo pojačani iscjedak, ponekad neugodna mirisa, i bila sam kod gina, koji je rekao da je rodnica blago crvena i da je to upala i propisao mi Medazol i Gyn-daktarin vaginalete da koristim zajedno.
kako u uputama piše da se baš ne preporuča u trudnoći, probala bih sa češnjakom.
Znači, samo ogulim jedan režanj i stavim ga unutra, a koliko često?
preko noći ne treba mijenjat?

aha33
13.02.2010., 15:57
kupila sam etericno ulje lavande i cajevca oshadhi- negde je pisalo da je to ok proizvodjac... e sad, na bocici pise da je za mirisne lampe i da ne treba da dodje u kontakt sa ocima (to je ok) i sa sluzokozom....tu sam se malo zbunila... htela sam da koristim svaki dan-kao preventivu... pisalo je negde 1-2 kapi cajevca+ 5-6 kapi lavande, pa se "dole" prebrises... sad me nesto strah... ima li neko da je to probao i da li je ovo ulje dobro, stvarno?

nali77
13.05.2010., 12:34
Cure, imam pitanje i nadam se da će ga netko vidjeti i da će odgovoriti..
Tu čitam da ste češnjak stavljale i za gljivice, a češnjak je antibiotik...antibiotici izazivaju gljivice, pa me zanima kako je onda on dobar za njih?
Možda je pitanje glupo, ali šta ću...

tibica
13.05.2010., 15:25
Ma stavi obicni cesnjak. Ne moras ni gazu stavljati.

A kako ga onda izvaditi?

crvenkapica77
12.08.2010., 14:43
cure imam gljivice , valjda, jer me svrbi doli,
e sad kako kazete cesnjak u gazu pa u maslinovo ulje i gurnut doli kao tampon?drzati koliko dugo?
ili moze cesnjak umocen u jogurt obicni ?

Pinky
12.08.2010., 15:51
kupi lactogyn i maži se canestenom crvenkapice.
ja ne bi češnjak koji nije zamotan u gazu gurala, prejak je za sluznicu.

crvenkapica77
12.08.2010., 16:33
imam laktogyn , od juce ga pijem, dosad popila 2 tablete i Boze dragi bolje je...uvijek sam ih hvalila pa te tablete su cudo!!!
perem se kamilicom , godi mi......i nasla sam vaginalete canesten u ladici ( dobila nedavno kad sam pila antibiotike , zaboravila sam na njih) to cu sad za sad pa cemo vidjeti hoce li proci..ako ne onda moram gurat taj cesnjak :)

pinkykako mislis cesnjak koji nije zamotan, pa cure tako rade ili ne??

i jos nesto ako su gljivice imam ja kremu plimycol dali s njom mogu mazati vanjski dio dole ??

Pinky
12.08.2010., 17:13
ako si pila antibiotik a nisi istovremeno pila lactogyn, ne ginu ti beštije, ako si osjetljivija.
cure su stavljale i tablete češnjaka (vidi vrh ove strane)
vidi šta piše na plimycolu mislim da možeš

crvenkapica77
12.08.2010., 17:28
a pise za lijecenje gljivicnih koznih infekcija tipa kandidoze....
a mm ,jel on moze s tim mazati penis , vjerovatno ima sad i on gljivice ??

crvenkapica77
24.08.2010., 12:10
evo mene opet.....jos uvijek me zna dole zasvrbit, ne cesto ali ponekad, pila sam laktogyn , stavljala vaginalete, mazala plimycol kremom i ja i mm, juce stavljala tampon sa par kapi gospine trave umocen u lgg jogurt, sta da jos radim?? , veceras stavljam taj cesnjak sa gazom, ne da mi se sad ici kod gin. ....skuzila sam da mi je to najvise poslije kupanja,( mislim,) pocela sam izbjegavati susenje kupaceg na sebi,

crvenkapica77
24.08.2010., 12:23
i da li se ulje gospine trave mora s necim mjesati ili se može nakapati na tampon ? imam ulje holyplant iz ljekarne
da li se to isto ulje moze mazati po stidnim usnama ili se mora s necim razrijediti??
i da li vi to koristite tampone kad to radite ili.....

Pinky
24.08.2010., 12:45
a pise za lijecenje gljivicnih koznih infekcija tipa kandidoze....
a mm ,jel on moze s tim mazati penis , vjerovatno ima sad i on gljivice ??

može, čak bi bilo dobro da i on to učini jer se trebate oboje zalječiti...
zašto jednostavno ne napraviš onaj napitak od češnjaka i vina, ubija sve živo...

Anemona
24.08.2010., 13:15
evo mene opet.....jos uvijek me zna dole zasvrbit, ne cesto ali ponekad, pila sam laktogyn , stavljala vaginalete, mazala plimycol kremom i ja i mm, juce stavljala tampon sa par kapi gospine trave umocen u lgg jogurt, sta da jos radim?? , veceras stavljam taj cesnjak sa gazom, ne da mi se sad ici kod gin. ....skuzila sam da mi je to najvise poslije kupanja,( mislim,) pocela sam izbjegavati susenje kupaceg na sebi,
Znam da upadam kao padobranac, ali ja bih rekla da je vrijeme za otiči kod dr. i napraviti (ponoviti) eventualno briseve.

crvenkapica77
24.08.2010., 23:20
i ja mislim da je vrijeme za posjet gin.

pinky, joj ja ne znam kako cu to moci piti, danas sam kupila tablete od cesnjaka ajmeee sto mi smrdi iz usta :-o,od jedne,
jedva sam nagovorila da i mm uzme da ne smrdi samo meni :mrgreen:

crvenkapica77
24.08.2010., 23:23

dobra stvar je (pogotovo meni iz doline neretve) sto te komarci izbjegavaju ako konzumiras vece kolicine cesnjaka. dakle i taj problem ce nestati slijedecih dana :lol: :lol:

1kg cesnjaka staviti sa 2l crnog vina? i staviti kuhati? koliko dugo? kada se ohladi , piti koliko?
treba to popit braco mila

fuj

sikica
26.09.2010., 10:07
Ja drhtim u općoj panici.......u 38.tjednu ,1 cm otvorena, o dobila nalaz da imam beta hemolitički streptokok , sva jadna stavila češnjak kao po običaju da probam bar malo smanjiti koncentraciju i sad ga NEMA.....umrijet ću od straha...
Imate kakav savjet?????

sikica
26.09.2010., 10:35
ufffffffffffffffffffffff..ala sam se preplašila....iskliznulo samo.........ludara...što sve čovjek radi u panici.......uffffffffffff

Indi
16.10.2010., 01:58
I ja sam pokušala s češnjakom i prvi put bila oduševljena rezultatom i kako mi je u jedno večer potpamanio gljivice, no već sljedeći put sam malo zezla jer sam ispikala češnjak previše i doslovno me izgrizlo njegovo ulje, peklo je za poluditi. MOžda jer je bio domaći češnjak u pitanju, a i malo veći.
ONo što meni još pomaže je da izvanka stavljam canesten kremu i obilno cinkovu pastu (JGL).

anna-y
16.10.2010., 22:45
Pomaže i pranje sirutkom ili vodom u koju se stavi žlica octa. Znači bilo što kiselo, jer to ne pogoduje gljivicama i to na svakodnevnoj bazi.

tibica
05.01.2011., 16:45
Pitanje o ispiranju: Da li se ispiranje može odraditi sa irigatorom? Znači da se ispire cijela rodnica iznutra? I da li se hipermanganom smije ispirati rodnica ili je to preagresivno za "unutrašnje" sluznice?

tibica
05.01.2011., 21:23
I još jedno pitanje: Koliko vas povezuje gljivice s vrstom kontracepcije? Ja sam sigurna da su od pilula.

tibica
12.01.2011., 12:59
Vidim da imam monolog, ali moram se pohvaliti. Bila sam jučer kod gin, nema gljivetina :) Rješila sam ih, samo ne znam čime jer sam upotrebljavala češnjak, kantarionovo ulje, čaj od kadulje i srebrnu vodu. Pa ti sad znaj.

titirlica
08.02.2011., 22:50
Evo vam još jedne gljivičarke :D , ja evo već 3 dana stavljam taj češnjak al osim što smrdim ne primjetim ništa drugo...mislim i dalje me sve svrbi , e sad možda ću izvaliti glupost al šta ću nemogu si pomoć , jel moguće da imam te gljivice samo iz vana , a ne i iznutra ? Češnjak sam stavila u gazu , umočila u kantarion i gurnula u prostranstva svoja, ali mene i dalje sve izvana svrbi.
Help curke , ovo postaje neizdrživo :D

krojachica
03.03.2011., 15:49
Imam i ja jedno pitanje,
može li biti štetno stavljati češnjak odmah
nakon terapije Canestenom?
Naime, imam i bakterije i gljivice, gljivice bi
trebao riješiti Canesten, a dok čekam bris krenula bih
sa češnjakom

titirlica
09.03.2011., 22:33
nebi trebalo štetiti, češnjak ti može samo pomoći

flopica
10.03.2011., 09:09
meni je češnjak početak i kraj svega :mrgreen: od grla do ... dole jel, nisam vaginalete stavila
valjda 3 godine samo probušim češnjak, provučem končić i nosim po noći kao tampon.

krojachice neće ti češnjak naštetiti sigurno, slobodno stavi...

krojachica
10.03.2011., 10:36
tnx cure, a koliko dana da ga stavljam?
ja ga stavila jednu noć, ne duboko, nego "tamo na ulazu"
i već mi je bolje, e sad jel samo od njega ili od kombinacije sa Canestenom neznam...
samo me sad zanima da li da ga svejedno još neko vrijeme stavljam?
I jeste li ga možda kombinirale sa probioticima, konkretno Acidosalus vaginaletama,
na način da ste nekoliko dana stavljale Acido.vaginalete pa onda njega i ima li to smisla?

flopica
10.03.2011., 14:00
nude malo dalje od " ulaza" neće ti ništa biti. meni su dovoljna 4 - 5 dana. ne pijem nikakve probiotike i ne koristim vaginalete.

mimi3
13.03.2011., 05:28
Da se i ja javim na ovu temu. Mučim se s gljivicama već 5 godina,skoro pa doslovno isprobala sve vaginalete na tržištu, i ništa je nije riješilo..tu je bar jednom mjesečno. Pila sam i Lactogyn i diflucan i ko zna šta sve ne,i sada sam odlučila naručiti izvana Gynatren amp,to su injekcije koje djeluju na gljivice a i na bakterije, navodni štite godinu dana od recidiva....samo što su skupe, 3 doze dođu 650 kn,a naručuje ih jedino ljekarna na Dolcu....sutra im šaljem lovu i nadam se da će me beštija ostavit na miru.
Isto ne koristim ni usku odjeću, pazim s čim se perem,imunitet mi je više nego dobar,bolesna al ni prehlađena nisam bila već 3 godine, i stvarno joj ne znam razlog...
S tim da sam razgovarala s dr. i ona kaže da sve žene koje imaju candidu ne bi trebale koristit omekšivače u boji i izbjegavati faks jer se teško ispire s robe...dakle koristiti samo bijele, odnosno dječje omekšivače i po mogućnosti tekući deterđent za rublje tipa dječji dreft, jer navodno u tim bojama ima supstanci koji izazivaju iritacije..pa možda ima nešto i u tome...
sretno svima i nadam se da ćemo riješiti probleme..

flopica
13.03.2011., 08:28
mimi nisi probala s češnjakom ili jesi, nisam shvatila?

krojachica
15.03.2011., 11:27
Cure, samo bi pitala one koje koriste platnene uloške,
kako ih održavate (na koliko stupnjeva perete i da li šta dodajete pri pranju)
kad se borite sa "beštijama"?
Negdje sam pročitala da se rublje treba iskuhavati, a da li je
to onda slučaj i sa platnenim ulošcima?

branka1
18.03.2011., 11:54
Evo i ja proučavam ovaj topic pa sam kontaktirala i jednu aromaterapeuticu, a ona me uputila na Stribora Markovića u centru Cedrus. On izrađuje baš vagitorije s eteričnim uljima.

ivancica
18.03.2011., 12:18
Cure, samo bi pitala one koje koriste platnene uloške,
kako ih održavate (na koliko stupnjeva perete i da li šta dodajete pri pranju)
kad se borite sa "beštijama"?
Negdje sam pročitala da se rublje treba iskuhavati, a da li je
to onda slučaj i sa platnenim ulošcima?

Pereš ih na 60 stupnj., na toj temperaturi se ubiju bakterije. Nikako stavljati omekšivač, eventualno ocat.

krojachica
29.03.2011., 09:43
Još jedno pitanjce:
djeluje li češnjak spermicidno?
naime, stavila ga ja jučer tijekom dana, kad
predvećer primjetim "prekrasnu" plodnu sluz kakvu
već dugo nisam vidjela izvadim ga i ......
e sad mi se motaju po glavi dvije stvari:
jeli češnjak razbistrio tu sluz, jer mi je ginićka rekla
da zamućena sluz zbog bakterija može biti prepreka začeću?
i da li s druge strane češnjak može biti poguban za spermiće?

zuva
06.04.2011., 14:20
@mimi3
molim te da napišeš na preporuku kojeg doktora si naručila Gynatren pošto se ne može naručiti bez recepta, pitala ja u ljekarni na dolcu jer sam mislila probati sa ovim proizvodom pošto ništa ne pomaže?

zuva
06.04.2011., 14:36
u ljekarni se Gynatren može naručiti samo uz recept, pošto je homeopatski lijek na čiju preporuku si ga naručila tj.da li ti je homeopat napisao recept ili dr.opće prakse?

zadarmamica
07.04.2011., 18:13
bok, neznam dali spada pod ovu temu..
ALI , frendica mi ima gljivice i ginekolog joj je dao mast i vaginalete. ona je u 11TT, i jutros je prokrvarila. sa plodom je sve ok, međutim zanima me,dali je moguce da su joj nasmetale vaginalete,jer je dokt rekao da je to od vaginaleta da je neka žilica pukla??? a briseve još nije radila,a i velika je vjerojatnost da ce i na njima biti nešto nađeno zbog toga što joj je sadašnji partner osut i vjerojatno joj je on donio to,jer je njegova bivša partnerica stalno imala neke boleščine,gljivice i SVE I SVAŠTA.a on se nije liječio.
sad me strah za nju i bebu.i strah me da to ne nasmeta plodu.jer sam je upozoravala još prije trudnoce na to sve da se izljeci,odnosno da provjeri jeli što dobila.

mimi3
11.04.2011., 08:57
@mimi3
molim te da napišeš na preporuku kojeg doktora si naručila Gynatren pošto se ne može naručiti bez recepta, pitala ja u ljekarni na dolcu jer sam mislila probati sa ovim proizvodom pošto ništa ne pomaže?recept mi je napisala moja ginićka kad sam joj objasnila o čemu se radi. i faksirala ga na ljekarnu na dolcu, poslala im lovu i stiglo mi je za 5 dana. ali zbunjena sam, jer nakon druge doze iz čista mira opet mi je iskočila candida. znam da se kod homeopatije simptomi često naglo pogoraju a tek onda konačno povuku ali baš sam u bedu jer ne mogu si priznati da mi možda ni to nije pomoglo...

zuva
11.04.2011., 11:48
recept mi je napisala moja ginićka kad sam joj objasnila o čemu se radi. i faksirala ga na ljekarnu na dolcu, poslala im lovu i stiglo mi je za 5 dana. ali zbunjena sam, jer nakon druge doze iz čista mira opet mi je iskočila candida. znam da se kod homeopatije simptomi često naglo pogoraju a tek onda konačno povuku ali baš sam u bedu jer ne mogu si priznati da mi možda ni to nije pomoglo...
Hvala ti na odgovoru,ali moji liječnici pojma nemaju za to cjepivo odnosno prvi put čuju od mene, ja naime imam problema sa bakterijom Gardnerella vaginalis, imala spontani nedavno, vjerojatno izazvan infekcijom, bakterije se ne mogu riješiti nikako, uporno se vraća pa ni sama ne znam što više probati da je se riješim skroz. Molim te ako mi možeš napisati kod kojeg ginekologa ideš i da li se ovo cjepivo smije koristiti ako se radi na bebi?

zuva
11.04.2011., 15:16
recept mi je napisala moja ginićka kad sam joj objasnila o čemu se radi. i faksirala ga na ljekarnu na dolcu, poslala im lovu i stiglo mi je za 5 dana. ali zbunjena sam, jer nakon druge doze iz čista mira opet mi je iskočila candida. znam da se kod homeopatije simptomi često naglo pogoraju a tek onda konačno povuku ali baš sam u bedu jer ne mogu si priznati da mi možda ni to nije pomoglo...

kod kojeg si ginekologa? ovi moji nikad čuli za Gynatrn.

adal
11.04.2011., 16:27
Pozdrav svima,imam problem vec par dana prvo sam imala zuto-smedji iscjedak pa je on prestao a sad me dole kao pecka pri mokrenju i kad sjedim i iscjedak je sada bjelkast...vidim spomonjete neke terapije s cesnjakom al ja nis ne kuzim :mrgreen: kako se to spravlja i koristi moze li mi neko reci...:roll:sad za sad pijem caj od nevena i perem se njime...

mimi3
17.04.2011., 05:03
kod kojeg si ginekologa? ovi moji nikad čuli za Gynatrn.dr. Fuštin iz Osijeka.Nije ni moja gin. čula za njega jer je to homeopatski lijek, ali sam joj ja skinula članak s interneta i ponijela na pregled. međutim, ja sam prekjučer otišla na infektologiju i dr. me uvjerila da iza moje candide stoji neka bakterijska infekcija koja se ne mora uvijek otkriti brisevima cerviksa i rodnice, a to je enterokok. Candida je najvjerojatnije superinfekcija. i uputila me još na hpv testiranje jer i on može bit podloga za gljiveštaru. sad pijem cipromed, cefiksim, diflucan, enterogerminu, lactogyn i stavljam acidosalus vaginalno. Bože pomozi da ovo prođe. izvjestim

zuva
27.04.2011., 15:51
O Bože, baš mi te je žao, a žao mi je i sebe same! Ja idem isto napraviti sve moguće briseve jer mi se ne da više ovako.. Nadam se da ćeš i ti već nekako stati na kraj tim prokletim bakterijama! pozz

sleepless
27.04.2011., 23:40
cure, jel pomaže češnjak kod gjlivica?

Abys
11.07.2011., 15:07

dobra stvar je (pogotovo meni iz doline neretve) sto te komarci izbjegavaju ako konzumiras vece kolicine cesnjaka. dakle i taj problem ce nestati slijedecih dana

moze mi tko reci ovaj recept za napitak od vina i cesnjaka please?:)

Nia_Zg
24.08.2011., 13:58
Meni češnjak nije djelovao, već par mjeseci me gnjavi upala, ginekologica me umiruje da nije ništa strašno, dala mi je valjda 4 vrste raznih vaginaleta i krema ali nije mi se povuklo. Inače, ovaj put nemam baš nikakvog iscjetka ali me gnjavi crvenilo, peckanje i svrbuckanje. Surfajući po netu i tražeći prirodne ljekove, naišla sam na tekst jednog aromaterapeuta koji piše da je kombinacija lavande, čajevca i kantariona odlična za miješane infekcije, isto mi je potvrdila i frendica koja se riješila ovime Gardnerelle koju ima valjda na svakom papa testu, a nakon terapije joj je papa napokon čist. Uglavnom, nakon 2-3 dana korištenja mi je već stanje bilo puno bolje, a sad nakon 5-6 dana korištenja su mi se svi simptomi povukli. Mazat ću još par dana i koristiti na tamponu po 2 sata dnevno tek toliko da sam sigurna da se povuklo. Recept je umočiti tampon u kantarionovo ulje i nakapati 4-5 kapljica čajevca i 4-5 kapljica lavande, a isto to na malu vaticu za mazati izvana. Može se koristiti i lavanda i lavandin (kod nas navodno ima samo lavandina koji raste u Hrvatskoj), ali oba ulja dobro deluju protiv protozoe Trichomonas vaginalis, a čajevac opet protiv gljivica, Gardnerelle i sl. Možete pročitati tekst ovdje (http://www.centarcedrus.hr/media/3044/trihomonijaza.pdf). Eto možda još nekome pomogne...

phiphy
25.08.2011., 11:45
Na temi 'cesnjak i vaginalne infekcije II', pronašla sam sljedeću recepturu, no nije mi jasno što onda s tom mješavinom. Nakapati na tampon pa staviti unutra?

Aromaterapijski pristup bakterijskim vaginitisima su eterična ulja čajevca i ravensare u baznim uljima kantariona i tamanua.

Sugestija recepture:

20 ml kantariona
10 ml tamanua
30 kapi čajevca
30 kapi ravensare

Cijeli clanak imate OVDJE (http://www.aromaterra.hr/aromaterapija/etericnaulja/vaginalne_infekcije.htm)

ivancica_st
31.08.2011., 20:50
pozdrav svima....
nakon bezuspijesnih pokusaj rjesavanje svih dosadnih bestija, odlucila sam se isprobati ovaj tvoj recept... sa domacim kantarionovim uljem, uljem cajeva i lavande... iskreno se nadam da ce mi pomoci, jer sam vec na rubu zivaca koliko mi gljivice i bakterije smetaju, a sto vise koristim ljekove, sve mi je gore....
hvala ti puno na savjetu... :-D

Mellyca
07.09.2011., 15:59
Malo sam preletila ovu temu, jer takodjer imam problema sa gljivicama, a i trudna sam pa da pokusam sa prirodnim preparatima prvo..

Poslala sam sestru u aromaticu da mi uzme cajevac i kantarion, ali kaze da imaju samo esenciju cajevca - je to ok, smijem to mijesati sa kantarionom i u kojem omjeru, ako je koncetriranija od ulja obicnog?
I jesu li uopce ok ta ulja od aromatice ili da radije mi pogleda u nekoj ljekarni?

Mellyca
07.09.2011., 21:33
Sta nitko nezna?

Abys
08.09.2011., 00:56
kupi od Primavere etericno ulje cajevca( najsigurnije i provjereno) i kapni dvije, tri kapi na tampon namocen u kantarionovo ulje.

Mellyca
08.09.2011., 01:02
a gdje ima za kupiti to primaverino ulje? Jer u puli znam samo za aromaticu koji mi se cine kvalitetniji, i jos jedino da mi pogleda u ljekarni, neznam koja tamo drze...

Abys
08.09.2011., 01:28
Ja kupujem u Bio Bio

bubamarica
01.11.2011., 21:21
Dobra večer svima!
Molim ako netko zna.... koristila sam češnjak , bio je proboden sa koncem ali ga ujutro nisam našla na mjestu...
Ne sjećam se da je ispao kad sam piškila, bila sam full pospana.
Da li je moguće da je otplivao duboko unutra i da se zaglavio?
Ili on MORA ispasti?
Hvala na brzim odgovorima

bubamarica
02.11.2011., 16:20
Zašto je ova tema pala u zaborav?

mrkvica05
02.11.2011., 20:32
bubamarice, iskreno ne znam gdje je zaglavio tvoj češnjak,
ali za ubuduće nemoj s koncem nego ga (češanj češnjaka, malo ga zarežeš) stavi u sredinu gaze, pa to stavi u unutrašnjost tako da ti gaza viri van (sva 4 ćoška gaze) pa je ujutro lagano povučeš. :)

bubamarica
03.11.2011., 09:16
Hvala ti mrkvice!
<na početku sam ga koristila u gazi ali mi ne paše. Ta gaza mi izgrebe sluznicu i sve mi osuši.
Jučer sam bila kod gineka, češnjak nije pronašao i rekao da se ne brinem. Češnjak se jednim djelom reasorbira a kasnije sam ispadne. Ako se več zaglavi. Kod mene je ispao vjerojatno kad sam piskila ali nisam primijetila od pospanosti.
Pošto je našao malo kandide-večeras: češnjak! Ovaj put će konac biti puno duži! :)

Miriana
27.01.2012., 01:18
Za sve one koje imaju problema sa svrbezom izvana - lavandino ulje pomaze SVAKI PUT. Jedanput sam ga probala iz ocaja i svrbez je nestao za par sati. Od onda ga stalno koristim. Jednostavno nakapas na vanjsku stranu spolovila i razmazes. Pecka par sekundi ali onda prestane. I to je to.

kljucic
27.01.2012., 17:05
Meni je sve ovo dugo funkcioniralo, ali je stalno bilo recidiva i pod stresom i blagdanskom prehranom je eskaliralo tako da sam morala posegnuti za vaginaletama.

Miriana
27.01.2012., 20:52
Ja sam shvatila da mi je najbolja prevencija - lactogyn kapsule i multigyn gel, a moze i samo jedno od toga. Dok god to koristim nemam nikakvih problema. Cim prestanem nakon nekog vremena opet se javi infekcija. Ali mislim da se u trudnoci moze koristiti samo gel, ali ne i kapsule.

Yicha
31.01.2012., 22:31
htjela sam i ja podijeliti svoja iskustva s cesnjakom, buduci da su bila malo neobicna ali uspjesna. s obzirom da sam sve sto sam naucila o upotrebi cesnjaka u ovakvim situacijama, naucila od vas (i hvala vam!), nadam se da ce i moja prica nekom pomoci.
vec dugo me gnjave gljivice, ali u vrlo blagom obliku. nedavno su se pojacale pa sam odlucila probati s cesnjakom u gazi svake noci, i mjesavinom etericnih 2-3 puta dnevno. nakon 4-5 dana sam imala simptome najgore ikada do sada (uzasno jak svrbez), ali sam tvrdoglavo odlucila probati jos malo. slijedeci dan nikakvih simtpoma, ali sam taj i slijedeci dan imala zelenkasti iscjedak. no nakon toga je sve islo na bolje. nakon sve skupa 10tak dan sam prestala, i upravo sam se vratila od doktorice. ona kaze da sam skoro do kraja ocistila sve, ali cu jos na kratku terapiju da ocistim do kraja.

mene je to pogorsanje dosta prepalo, ali je na kraju ispalo super, pa da zna netko ako se i njemu dogodi slicno.

Teno
03.06.2012., 19:20
curke, pridruzujem se klubu gljivara :gaah: , imam je vec godinu i pol i do sada sam koristila 3 puta canesten vaginalete i kremu,ali to mi je pomoglo samo trenutno i opet bi pocelo po starom u sljedecem mjesecu...e,onda sam poludila i prestala ista koristiti i evo nedugo,cijela "mačkica" mi je naoteknula i bila uzasno crvena i svrbila i uzasno sam se osjecala i tako sam ja krenula surfat po internetu da vidim ima li jos netko tko ima iste probleme kao i ja :) i hvala bogu,nacitala sam se svega i dosla do nekakve anticandida dijete i sada sam bez ikakvog secera tjedan dana :( moram se i pohvaliti da sam si hrabro gurnula češnjak u rodnicu i nadam se da ce mi pomoci :cekam: inace,zanima me nesto u vezi oralnog seksa jer ga se nisam usudila nikada prakticirati upravo zbog vrazje gljivice...ajmo reci da meni pomogne ovaj cesnjak u roku 3-4 dana...koliko bi ja onda trebala jos pricekati prije "lizanja" :lol: a da mu ne smrdi po cesnjaku hahahahaha XD

Vala3
12.07.2012., 00:27
Cure,
ja imam problema sa Gardenerelom pa me zanima da li bi i u mojem slučaju pomoglao češnjak i čajevac i kantarionovo ulje?
Dojim pa ne bih pila antibiotike, a još se ta bakterija i ne liječi baš lako pa bih rađe alternativne metode koje su zdravije i manje štetne za bebu. Ako ima netko tko je sredio gaduru na nekonvekcionalan način neka mi pliz javi kako.
Nadam se da će se netko javiti jer je tema odavno otvorena.
hvala :)

phiphy
12.07.2012., 12:31
Vala3, meni Gardnerella nije prošla nakon kure Medazola pa sam se odlučila za alternativu iako mi je dr. opet propisala isti lijek?!
Pročitala sam http://www.aromaterra.hr/aromaterapija/etericnaulja/vaginalne_infekcije.htm i iskemijala sljedeće: stavljala sam tampon namočen u kantarionovo ulje, čajevac i tamanu ulje oko tjedan dana po dva sata dnevno i na sljedećoj papi G. više nije bilo. Da li je G. prošla od toga, nemam pojma. Kažu da se kura mora duže vremena raditi, a meni baš i nije bila opcija jer pokušavamo ostati u 2. stanju, a ne zna se kako ta ulja utječu na spermu, moguću trudnoću...Jako je bitno da eterična ulja koja koristiš budu kvalitetna i nakon pročitanih masu stranica izgleda da su dobra Oshadhi i Pranarom, te sam si i ja nabavila.

Vala3
12.07.2012., 15:04
phiphy hvala ti na odgovoru, ma zato ja nebi ni uzimala Medazol jer osim što dojim kao što i sama kažeš nije sigurno da će je izliječiti. Još samo jedno pitanje, da li je i tvoj muž koristio nešto jer koliko sam shvatila oboje se trebaju liječiti, pa da i njega malo nakapam uljima :lol: čisto da zna kako je to
Mislim da u Zd nema bio&bio trgovina di se mogu nabaviti ulja baš tih proizvođača pa ako netko zna da li ih još koja trgovina drži bila bih zahvala :)

phiphy
12.07.2012., 15:35
Mm nije kapao ništa :) .
Ja sam sva ulja kupila online.

Vala3
13.07.2012., 13:34
:-x ma fino, uvijek se izvuče....nego nema veze, odo ja surfati za ta ulja.

hvala ti puno na inf.:-D

Lorena94
16.01.2013., 22:52
pozdrav, mene zanima dali se češnjakom može izliječiti gardernella vaginalis? IBila sam na pregledu i napravljeni mi je PAPA test, te kad sam zvala za nalaz mi je medicinska sestra rekla da imam tu boleštinu (imam 18, skoro 19 god.) , i da mm i ja moramo piti Medazol i ja vaginalete, (nisam bas za antibiotike i ovako kad sam bolesna samo domaće pripravke konzumiram), ali djeluje li stvarno češnjak? Molim vasss pomagajte...

kivano
11.03.2013., 18:44
Pozdrav svima,mene samo zanima dali češnjak u kapsulama ima istu učinkovitost kao prirodni(u ulozi vaginaleta)??

mašnica
19.03.2013., 10:06
Khm...kako ga izvadite van ja ne mogu :(

uporna
19.03.2013., 12:01

mašnica provučeš konac kroz njega i ostaviš dugačke krajeve da lakše izvučeš (ja sam tako sa koncem)

kivano ne znam da li misliš na oralno ili vaginalno korištenja kapsula (ako na vaginalno navodno, nisam koristila, kad se otopi iscuri van pa se "čuje")

Majty
19.03.2013., 13:50

Ja sam uvlačila konac u iglu i onda bi iglom provukla konac kroz češnjak, i da bude učinkovitije malo za zareži ili izbockaj na više mista...

kivano
19.03.2013., 18:47
Uporna,da mislila sam na vaginalno korištenje,ja sam tako probalo ali je fakat zaribano,mijenjala sam gaće 3put na dan(a stavljala sam ih po noći)i nije bilo baš nekog učinka,sad pijem kapsule češnjaka dvaput na dan i bolje je.Ali pitala sam dali stavljanje pravog češnjaka u rodnicu ima više učinka?

uporna
20.03.2013., 16:34
Ja sam i stavljala i pomagalo je ali ga ispikaj iglom ili zareži na par mjesta (ali prvo isprobaj sa samo provučenim koncem jer nekoga zna smetati).

Majty
20.03.2013., 16:47
Uporna,da mislila sam na vaginalno korištenje,ja sam tako probalo ali je fakat zaribano,mijenjala sam gaće 3put na dan(a stavljala sam ih po noći)i nije bilo baš nekog učinka,sad pijem kapsule češnjaka dvaput na dan i bolje je.Ali pitala sam dali stavljanje pravog češnjaka u rodnicu ima više učinka?

Ja sam stavljala i meni je pomoglo bez tableta i bez ičeg drugog...malo neugodan osjećaj ali ništa strašno...i da okus u ustima ko da si jela češnjaka...

zasad skulirana
25.04.2013., 20:58
:lol: da,ovo zadnje mi je fascinantno...jutros se budim i imam feeling kao da sam se sinoc najela cesnjaka.. a nisam ja nego gospodja...:lol:

nadam se da to nama tako intenzivno mirise a ne i nasoj okolini? danas sam se u paranoji malo jace naspricala parfemom...:-)

mina30
11.06.2013., 12:12
Ima li netko iskustva sa streptokokom? Imam streptokok i nisu mi pomogle dvije kutije Polyginax-a, trenutno imam i kandidu moju staru prijateljicu, i češnjak mi ne pomaže ni nakon 7 dana. Ima li mozda ovdje neka od cura da mućka te otopine eteričnih ulja pa da probam s tim?

Mojca
11.06.2013., 12:17
Ni meni češnjak nije pomogao za streptokok. Na kraju sam se vratila antibiotiku.