PDA

Pogledaj cijelu verziju : koliko traje izrada nove osobne?

sladjanaf
30.03.2009., 14:36
dakle, znam da je službeno do 30 dana i da je gotova i prije, nako 3 tjedna otprilike.

no događaju li se iznenađenja, npr. da bude gotova za 2 tjedna ili čak, puno optimističnije, 10 dana?

apricot
30.03.2009., 14:41
ne znam za osobnu, putovnica mi je bila gotova za tjedan dana

spajalica
30.03.2009., 15:09
pogledaj ovdje (http://www.pu-zg.mup.hr/osobna-isprava.php) pa mozes procijeniti koliko im treba, koliko se ja sjecam ja sam cekala nekih 15-20 dana

icyoh
30.03.2009., 15:11
kad sam vadila nove dokumente (prije godinu dana):
osobna - cca 3tj.
pasoš - 2 dana (hitan postupak koji se sada dodatno naplati - prije nije)

sandraL
30.03.2009., 15:18
Ja sam vadila i osobnu i putovnicu u 1. mjesecu ove godine.
Bili su školski praznici, vrijeme odlaska na skijanje, puno stranaca, i jako velike gužve su bile u Petrinjskoj.
Samo za predati zahtjeve sam čekala oko 3 sata (za svaki posebno :shock: )
I iznenadila sam se. Za manje od 2 tjedna sam dobila SMS-ove da su dokumenti gotovi.

Maslačkica
30.03.2009., 16:09
osobna - cca 3tj.

Koliko sada naplaćuju pasoš?

Maslačkica
30.03.2009., 16:10
Mislila sam na užurban postupak...

malena beba
30.03.2009., 17:20
meni je bila gotova za neka dva tjedna :)

na osobnu mislim

sladjanaf
30.03.2009., 17:23
hvala na informacijama.
ipak ništa od uskrsnog putovanja, jer ne samo da je osobna nevažeća, već je to i putovnica već punih godinu dana. ali, tako mi i treba.

Maslačkica
30.03.2009., 17:30
Pa u Zg možeš napraviti putovnicu za 1 dan. Danas predaš, sutra je uzmeš.
Prije se nije dodatno naplaćivalo, ali Icyoh kaže da su sada počeli naplaćivati.
Do Uskrsa stigneš još... ;)

sladjanaf
30.03.2009., 17:37
ma radili smo kćeri hitnu putovnicu prošlo ljeto (mi i dokumenti, ne pitajte) i trebali smo nabaviti "razlog" za hitno izdavanje putovnice za dijete. pa smo probali s tzv. službenim putom i papirom iz firme + rezervacijama za 7-dnevni boravak tamo. i jedva. muž je doslovno kumio i molio na šalteru. a meni se to ne da. prvo skupljati fiktivne papire, pa onda ići objašnjavati, lagati i moliti.

Maslačkica
30.03.2009., 17:42
Ja kada sam vadila isto sam tako prikupljala nekakve papire, a na šalteru je čovjek lijepo svojom rukom na šalteru napisao da mu treba putovnica radi hitnog putovanja i to je to.

Pa ako radiš neka ti samo u firmi napišu da moraš na hitan poslovni put i to je to. Neće ti tražiti nikakve rezervacije...

darci
30.03.2009., 19:22
ma radili smo kćeri hitnu putovnicu prošlo ljeto (mi i dokumenti, ne pitajte) i trebali smo nabaviti "razlog" za hitno izdavanje putovnice za dijete. pa smo probali s tzv. službenim putom i papirom iz firme + rezervacijama za 7-dnevni boravak tamo. i jedva. muž je doslovno kumio i molio na šalteru. a meni se to ne da. prvo skupljati fiktivne papire, pa onda ići objašnjavati, lagati i moliti.

ne treba ti sada ništa samo moraš platiti 150 kuna više od obične (ne-hitne) izrade

apricot
30.03.2009., 20:12

to je prije bilo tako.
sada je to potpuno legitinmno, samo što košta 200 kuna po putovnici.
ali, možda čak i stigneš.
ja sam prije skijanja nosila raditi tri putovnice. i otišla na šalter za žurnu izradu, sa već uplaćenih 600 kuna.
žena na šalteru me pola sada uvjeravala da odem u poštu i da mi vrate novac, da idem regularnim putem i garantirala mi da će mi biti gotovo.
tako je i bilo: dobila sam sms nakon tjedn dana, uštedjela 600 kuna i onda toj gospođi Vesni odnijela neki poklončić što je bila tako draga (a mogla je lijepo šutjeti) :heart:

Maslačkica
30.03.2009., 20:13
Više mi se sviđalo ovo sa razlogom nego sa parama, ali eto, logičnije je za više para brža usluga...

icyoh
30.03.2009., 20:17
osobna - cca 3tj.

Koliko sada naplaćuju pasoš?

Hitno je cca 200kn ako se ne varam. prije je bilo besplatno, ali si trebao potvrdu (npr. rezervaciju, dopis iz firme, osmrtnicu i sl)

Maslačkica
30.03.2009., 20:23
A koja je cijena izrade normalne putovnice? Koliko sam vidjela na mupovim stranicama za putovnicu je cijena 150kn + 70kn upravne pristojbe.
Za hitnu je onda 50kn više?

(ne piše za hintu izradu)

sladjanaf
30.03.2009., 20:25
ajme super ako mi ništa ne treba (osim novaca). idem odmah sutra!

icyoh
30.03.2009., 20:37
joj zaista ne znam. Kad sam zadnji put vadila pasoš na hitno je bilo besplatno (uz dopis od firme da idem na služ. put).
Nedavno mi je kolegica vadila pa mi se čini da je ona spominjala 250kn (ili 750kn :? ). Sori, ali nemam pojma.

betty blue
30.03.2009., 21:10
ja sam neki dan radila putovnicu po hitnom postupku.
Cijena je 370 kn sve skupa.
Ne treba nikakva potvrda, samo se na onom obrascu napiše razlog, onako vulgaris rukom. I to tek kad kaže teta na šalteru (ja dolazila sa printanom izjavom tipa Ja Mara Marić izjavljujem da mi putovnica hitno treba zbog... te izjave nisu potrebne) - pare, samo pare. Bude gotovo sutra.

Tashunica
30.03.2009., 21:12
ajme super ako mi ništa ne treba (osim novaca). idem odmah sutra!
ne, ništa osim love.
odmah predaj i zahtjev za osobnu.

sladjanaf
30.03.2009., 22:52
da znaš da hoću. tri sata ću čekati, al riješim sve svoje isprave za slijedećih 5 godina.
i na koliko godina vi dobivate svoje dokumente? nije mi jasno zašto je moj muž osobnu dobio na 10 a ja na 5?
nije valjda da ima veze s mladošću? :mrgreen:

malena beba
30.03.2009., 22:55
da znaš da hoću. tri sata ću čekati, al riješim sve svoje isprave za slijedećih 5 godina.
i na koliko godina vi dobivate svoje dokumente? nije mi jasno zašto je moj muž osobnu dobio na 10 a ja na 5?

ima :mrgreen:

nakon 25. dobijes na 10 g

Maslačkica
30.03.2009., 22:55

Ima... pa jesi li ti mlađa od 27? Jer mi se čini da do 27 godine dokumenti se izdaju na 5 godina, a poslije 27 na 10.

Tashunica
30.03.2009., 23:05
mlađima od 27 se izdaju na pet godina.

sladjanaf
31.03.2009., 01:34
ahaaa, ja sam, dakle, 2004. imala 26 :mrgreen:

30-te su dobre zbog mnogo čega, uključujući i 10-godišnje trajanje dokumenata

superx
04.04.2009., 01:16
e zato se čeka da trbuh naraste i pravac Petrinjska, samo staneš ispred svih :P

Žabica
06.04.2009., 15:32
meni osobna bila gotova za 10 dana, iznenadila sam se zbog brzine.

brigita2
07.04.2009., 17:58
Kad se samo sjetim da sam u srednjoj školi došla po osobnu U MUP, službenica mi je zalijepila sliku na karton, ubacila u strojček za plastificiranje, platila 13 kn., doviđenja i bok. Ah, dobra stara vremena.

apricot
07.04.2009., 18:27
Kad se samo sjetim da sam u srednjoj školi došla po osobnu U MUP, službenica mi je zalijepila sliku na karton, ubacila u strojček za plastificiranje, platila 13 kn., doviđenja i bok. Ah, dobra stara vremena.

:D

bogme se i ja sjećam tih 13 kuna (ili dinara)? :shock:

Tashunica
07.04.2009., 18:30

:D

bogme se i ja sjećam tih 13 kuna (ili dinara)? :shock:
kuna, kuna. i nije to tako davno bilo.