PDA

Pogledaj cijelu verziju : djed ljubi u usta!?!

djive
19.04.2009., 23:42
Iz vikenda u vikend tu scenu sve teze podnosim pa Vas molim za vaša iskustva. Mozda se radi o kulturoloskoj razlici (ja dalmatinka i oni zagrepcani? nemam pojma), ali nitko u mojoj siroj obitelji nikada nije ljubio djecu u usta i to je rezervirano samo za parove. Svekar to radi muzu i kad sam ga pitala kako moze rekao je da to ne radi on nego stari mu. (?) Kad se to dogadja okrenem glavu, ali me izludjuje sto to sad radi mojoj kceri i sto ne znam kako da to sprijecim i smijem li. Mala je par puta i mene pokusala na silu tako poljubiti -uhvati mi glavu rukama i pokusava mi namjestiti lice - valjda je tako naucila - ne znam jer ne gledam koliko mi od toga pozlije - ali ja joj ponudim obraz i svaki put kazem da se treba ljubiti u obraz. Imate li misljenje?

gita75
19.04.2009., 23:47
Imam mišljenje. U usta se ljube partneri. Postoji cmakanje u usta između roditelja i male djece ali to je više igra nego obrazac ponašanja.
I da, ja sam iz zgb i ne ljubim se s roditeljima u usta. Kaj ja znam, to mi je bljak. Pa reci da ti to smeta!

Mirtica
19.04.2009., 23:49
Pa naravno da smiješ spriječiti ono što ti ne odgovara u načinu ophođenja drugih s tvojom kćeri!!!!!

I stvarno ne znam što da kažem na ovu scenu kad otac ljubi odraslog sina u usta :shock: Da li to tvom mužu odgovara ili ne? Kažeš da je rekao da on ne ljubi oca, već otac njega?!?!?! Pa zar ste svi skupa taoci tog čovjeka da mu se ne usudite reći što vam ne odgovara?!?!?!

TeddyBearz
19.04.2009., 23:51
I da, ja sam iz zgb i ne ljubim se s roditeljima u usta.

Potpis. :/ Uh, fuj! :/

Sanja
19.04.2009., 23:51
(ja dalmatinka i oni zagrepcani? nemam pojma)

Ma kakvi, ja sam Zagrepčanka i grozan mi je i sam opis vaše situacije.

Mislim da kao majka imaš puno pravo tražiti od svekra da to ne radi. Mislim, tvom djetetu. Muž nek' se sam izbori za sebe. :mrgreen:

Uostalom, nije li ovdje već bio topic o djedu koji pretjeruje s tjelesnim nježnostima? :? Probaj ga potražiti, bilo je zanimljivih postova.

majoslava
19.04.2009., 23:56
ne znam, ja ljubim moju djecu u usta i oni mene, zasto je to samo za sexualno vezane parove?1 nije bas da se jezici razmjenjuju, na sto bi mogla imati zamjerki, ali ako je samo dodir usana, mislim da nije nista ruzno.

najvaznije je pomeni da se ne navaljuje na djecu oko ljubljenja...

ali da, ako smatras da je to neprimjereno, i ako cak ni sama neljubis djecu u sta, mozda mozes reci, ali ne znam kako to uciniti diplomatski..

Loryblue
20.04.2009., 00:00
ja malu ljubim u usta, ali mi je nazamislivo da to napravi netko drugi. npr. moj otac ili svekar. takve nježnosti su mi rezervirane isključivo za roditelja i malo dite. a sigurno ni ja svoju neću ljubit u usta u pubertetu. ćak ni mm malu ne ljubi u usta već u obraz.

a da ti stvarno kažeš svekru, onako usput da se ne uvridi jer je njemu to očito sasvim normalno ponašanje, da tebi nije ni drago a ni normalno da ti tako ljubi dite.

a to šta ljubi tm-a u usta mi je stvarno tu mač. isuse zamislila sam svog svekra kako ljubi na taj način mm-a. fuj, fuj, fuj.

linolina
20.04.2009., 00:02
ne znam, ja ljubim moju djecu u usta i oni mene, zasto je to samo za sexualno vezane parove?.

Zato što su usne erogena zona. Dovoljno?

majoslava
20.04.2009., 00:05
eh? pa i koza je erogena zona, pa svejedno dodirujes i milujes djecu, ili se mozda varam?

linolina
20.04.2009., 00:07
Ispričavam se Majoslava-tek sad vidim da si to napisala za svoju djecu, ne želim biti bezobrazna
ali, ipak-usne jesu erogena zona i drukčija od obraza, definitivno-to je jasno iz socijalnih ograničenja itd., jednostavno tako je i mislim da nikome ne treba biti neugodno reći ne

gita75
20.04.2009., 00:10
ne znam, ja ljubim moju djecu u usta i oni mene, zasto je to samo za sexualno vezane parove?1 nije bas da se jezici razmjenjuju, na sto bi mogla imati zamjerki, ali ako je samo dodir usana, mislim da nije nista ruzno.

najvaznije je pomeni da se ne navaljuje na djecu oko ljubljenja...

ali da, ako smatras da je to neprimjereno, i ako cak ni sama neljubis djecu u sta, mozda mozes reci, ali ne znam kako to uciniti diplomatski..

Ma dobro, znam i ja svoju cmoknut u usta ali mi ne bi bilo drago gledati da to radi moj otac. A sina od 13 već odavno ne cmačem u usta (kako vrijeme leti :mrgreen: ).

linolina
20.04.2009., 00:10
Nije istina. Psihoterapeuti imaju neke metode koje koriste kod ispitivanja stanja kod nekih poremećaja primjerice na polju sekusalnosti (šire) i baš se tu uzima u obzir reakcija na dodir usana, za razliku od ruku (a isto je koža).

majoslava
20.04.2009., 00:17
kad govorim o kozi ne mislim na obraze, mislim na cijelo tijelo... ja milujem i ljubim moju djecu po guzi ledjima trbuhu nogama...
usta se upotrebljavaju za puno stvari, i nisu iskljucivo erotske, kao sto je vagina, npr, prije svega jede i pije se ustima, za djecu je to osnovni nacin upoznavanja svijeta kad su mali, itd

originalni posiljalac naravno mora sam odluciti kako reagirati, zelim samo reci da prislanjanje usne na usne dijete/roditelj dijete/djed nema nikakve veze sa sexom, ali ima veze s ljubavlju...

Ceca
20.04.2009., 00:25
Ja da sam na tvom mestu djive, reagovala bih i rekla da mi smeta. Verovatno ce biti komentara s njegove strane, ali spremi se na to i reci.

linolina
20.04.2009., 00:28
kad govorim o kozi ne mislim na obraze, mislim na cijelo tijelo... ja milujem i ljubim moju djecu po guzi ledjima trbuhu nogama...
usta se upotrebljavaju za puno stvari, i nisu iskljucivo erotske, kao sto je vagina, npr, prije svega jede i pije se ustima, za djecu je to osnovni nacin upoznavanja svijeta kad su mali, itd

originalni posiljalac naravno mora sam odluciti kako reagirati, zelim samo reci da prislanjanje usne na usne dijete/roditelj dijete/djed nema nikakve veze sa sexom, ali ima veze s ljubavlju...

Ovisi koliko ti dijete ima godina! Pa ne ljubiš po guzi sina od 17 godina, garant.
Taman sam to htjela napisati - roditelji kupaju svoju djecu, ali malu djecu i to ljubljenje u guzu mi je najnormalnija stvar.
Doduše, čini mi se da to ljubljenje u usta bez seksualnih konotacija nije dio naše kulture ili ja ne viđam često takve situacije :?
Ali, ne treba odbacivacivati tu neugodu-ona ima svoje razloge i niste čudaci ako to ne želite i ako vam je neugodno (a da ne govorim o djeci).
Ja bih tom djedu lijepo rekla, nema tu ljutnje niti čuđenja

Barbi
20.04.2009., 00:29
Imaš pravo reći da ti smeta i da ti netko ljubi dijete u nožni prst a kamoli u usta. Ja bih mu to zabranila, i meni bi smetalo jako. Ako treba navesti neko obrazloženje, rekla bih da se tako prenosi karijes (što je istina).

linolina
20.04.2009., 00:32
[
Doduše, čini mi se da to ljubljenje u usta bez seksualnih konotacija nije dio naše kulture ili ja ne viđam često takve situacije :?
A

Nisam dodala-između odraslih, to nisam vidjela.
Meni osobno bi smetalo ljubljenje u usta (prvo mene-a tek dijete), mislim da bih instinktivno krenula šamarom :oops:

kahna
20.04.2009., 00:58
Nije mi to normalno, nikako i nisam vidjela da se to u Zagrebu radi :/

Baš prošli tjedan sam imala sličnu situaciju,
poznanica s kojom se rijetko viđamo, poljubila je Luku u usta, onak mali mali cmok, ali ipak u usnice.
Mislila sam da je slučajno.
Kad je to drugi dan opet ponovila - odmah sam reagirala - samo sam oštro rekla - NE u usta sa velikim ?!! u zraku.
Poruka je bila jasna, nije joj baš bilo ugodno ali više nije ponovila.

Moj ti je savjet - reci što te smeta i ne moraš se uopće opravdavati.

lrs
20.04.2009., 01:10
misim ..............svasta.
defitnivno moras reci da to ne radi ...ako i pita .zasto reci nije ti higijenski i da to ni ti ne radis pa da ti se to bas ne svida
eto
drito-sceto :)

joya22
20.04.2009., 01:32
Uf.... :/
Krivo mi je to.... ne znam,nekome možda nije,meni zbilja je!!!!
Ako ništa,nauči malu da se samo roditelji ljube u usta (jer kod vas je to zaista tako!!!) i da djedu drugi put sama kaže ili ponudi obraz! :love: :*

Trina
20.04.2009., 09:56
Ja bi rekla mužu da riješi situaciju i objasni djedu:P

lucij@
20.04.2009., 10:17
Najbolje ovako. Jer je prečudno.
Iako I. sve želi poljubiti u usta mi mu uvijek okrećemo obraz. Užasno je sladak jer mi nekada baš okreće glavu da mi da pusu u usta, nekada mu popustim, ali to je jako intimno i svakako se ne bi sa svima smjeli tako ljubiti.

L&L0809
20.04.2009., 11:23
citam i ne vjerujem :?

definitivno rijesi stvar s djedom oko ljubljenja djeteta u usta - reci jasno i glasno NE (kao sto je kahna rekla poznanici).

TM ce se morati sam izboriti za sebe jer je vec dovoljno velik, iako da mu smeta, mislim da bi se to vec rijesilo.

i moje dijete samo ja ljubim u usta i on samo mene ljubi u usta, kad mu MM kaze: daj pusu! on krece prema obrazu :heart: jos je mali (15mj), i znam da to nece dugo trajati, al bas mi je slatko kak me svu zaslini (jer mu zubici rastu pa te sline ima na sve strane) :love:

ivy
20.04.2009., 11:48
mi kad smo došli iz rodilišta sličnu scenu nam je priuštila prabaka, kad je maloga od tri dana onako lijepo poljubila nasred usta. ja sam ostala bez teksta, ali sam ga isti čas uzela i odnijela oprati :mrgreen:
mislim da je stvar u kulturološkoj razlici...samo što je to definitivno nešto što se treba mijenjati

pomikaki
20.04.2009., 11:56
cmakanje u usta male djece sam primjetila u nekim filmovima(američkim? nisam više sigurna, ali vidjela sam već par puta, obično su to bila djeca do 8 godina). Meni to nekako ne leži, ali ne mora svakom biti normalno isto što i meni.
Može mi još proći od majke malom djetetu (taman u okvirima usporedbe s cmakanjem u guzu :mrgreen: ) ali ni meni ne bi baš bilo pravo da mi djedovi i bake ljube malu u usta...

ivy
20.04.2009., 12:19
(taman u okvirima usporedbe s cmakanjem u guzu :mrgreen: ).. :lol:

zvjerki
20.04.2009., 12:53
Mi nitko ne cmakamo dijete u usta - za početak zaista smatram da to nije higijenski. Dok je bio beba bila sam alergična i na cmakanje raznoraznih baba, tetki, strina, kumi i šta ja znam koga sve ne i u lice jer smatram da je to u rangu diranja male bebe neopranim rukama.

Objasnili smo mu da će se ljubiti u usta kad bude imao curu jer je par puta dobio ideju da ga ljubimo u usta kad smo se mi ljubakali pred njim.

A o moralnosti ili nemoralnosti uopće neću.

rahela
20.04.2009., 13:02
Mi nitko ne cmakamo dijete u usta - za početak zaista smatram da to nije higijenski. Dok je bio beba bila sam alergična i na cmakanje raznoraznih baba, tetki, strina, kumi i šta ja znam koga sve ne i u lice jer smatram da je to u rangu diranja male bebe neopranim rukama.

Objasnili smo mu da će se ljubiti u usta kad bude imao curu jer je par puta dobio ideju da ga ljubimo u usta kad smo se mi ljubakali pred njim.

ovako i kod nas

ako se koji put desi da se cmoknemo u usta slučajno, ne dramim oko toga, ali ni ne ljubimo ga svjesno i namjerno u usta

rahela
20.04.2009., 13:03

ovako i kod nas

ako se koji put desi da se cmoknemo u usta slučajno, ne dramim oko toga, ali ni ne ljubimo ga svjesno i namjerno u usta

i reagirala bih kao i kahna

icyoh
20.04.2009., 13:04
Ja L znam poljubiti u usta - kad se igramo ga zgrabim i ljubim po svemu što mi se nađe pri ruci. Doduše on ima 14mj. Sumnjam da bih to radila da ima 16god. (mislim da se onda ne bi uopće dao ljubiti).

Tata ga isto ljubi (ne u usta), no puno manje. Drugi ne - jer sam izričito napomenula da mi smeta pretjerano cmakanje mog djeteta (osim kad ja to radim :mrgreen: )...je, znam da imam dvostruke standarde..

Maslačkica
20.04.2009., 13:04
Meni je to NO - NO!

Djevojčica moje prijateljice se kući ljubi u usta i kada je ja hoću poljubiti za pozdrav jednom me poljubila u usta. Baš sam se začudila. Drugi put kada smo se ljubile rekla sam joj da se tako ljubi sa mamom i tatom, a samnom i drugima se pozdravlja u obraz.
Slijedeći put je krenula u usta, ja sam okrenula obraz. Sada već zna.
To sam rekla pred njenom mamom i nije bilo nikakvih problema, sigurno i mami je laknulo.

Ja taj "običaj" ne volim. I stvarno sam vidjela to u am. filmovima i iznenadila sam se primjenom takvih poljubaca kod svoje prijateljice, ali hajde.... ima i čudnijih stvari :mrgreen:

Da je moje dijete, ja bih rekla mužu da mi to smeta i da on to proba riješiti. Ako ne bi mogao ili razdužio s tim, ja bih pri samom činu, tj. pozdravljanju ih preduhitrila i lijepo rekla i navela ih da se poljube u obraz. I još dodala za sviju da čuju da mi je prihvatljivo da se moje dijete ljubi u obraz, a ne u usta.

I javi kako se situacija razvila... ;)

elin
20.04.2009., 13:09
draga, nije u redu, ali doduše i ja sam ti dalmošica porijeklom iako sam rođena i živim u Zg. Mene zapravo najviše čudi da ti dalmošica nisi odmah reagirala na to već nas pitaš što mislimo i razmišljaš o tome - ja bi reagirala u sekundi i to mu se vjerojatno ne bi svidjelo, ali što mogu dalmošica sam i dosta emotivna i glasna, tak da... vidi, ali mislim da bi trebala reagirati.

Majuška
20.04.2009., 14:29
bljak, bljak, bljak :/

to radim samo i isključivo ja i to samo na inicijativu mog sina
(kad me zgrabi ručicama pa se cmoknemo, ah tko bi tome odolio.. :heart: )

a to se često moglo vidjeti u Cosby showu koliko me sjećanje služi.
Zato me to veže uz lijepe stvari.
Sjećam se da je tata Cliff tako ljubio samo malenu Rudy

mamasch
20.04.2009., 14:43
:shock:

Sorry, al fakat sam šokirana.

Svatko ima svoje običaje u obitelji, ali zbilja mislim da je too much da djed/baka unučad ljube u usta - za mene to je rezervirano za odnos roditelj-dijete dok je dijete maleno, a i onda bi trebalo biti iznimka a ne pravilo, a situaciju gdje taj isti djed ljubi svog odraslog sina u usta uopće ne mogu i ne želim vizualizirati - ne znam kako komentirati no svakako ne bih mogla ljubiti MM-a da se tako pozdravlja sa majkom/ocem. Mislim da ne bih mogla uopće biti s takvom osobom. Za mene je to posljedica iskrivljenog doživljaja moralnosti i intimnosti između dvoje ljudi.

Kad bi moja ili MM-ova mama krenula moju djecu poljubiti u usta, kulturno bih, jasno i glasno rekla da ne želim i ne dozvoljavam da ih se tako ljubi. Draže mi je da se baka/djed malo i uvrijede (makar mislim da se nitko ne bi trebao vrijeđati ako roditelj jasno daje do znanja što dozvoljava u vezi svoga djeteta), nego da riskiram bolest ili krive poruke koje dijete može shvatiti iz takvog ponašanja.

Deaedi
20.04.2009., 14:56
A zašto jednostavo ne kažeš svekru: "Molim, ne ljubite dijete u usta."

Gotovo. Ti si mama, tvoja je zadnje. Bez rasprava. Diktatura mame. Nema demokracije. Tako je kod mene. "My way or highway."

pomikaki
20.04.2009., 15:27
http://www.roda.hr/forum/viewtopic.php?t=68397&postdays=0&postorder=asc&start=0
evo one stare teme, pročitaj, možda ćeš nešto od svega toga moći povezati s tvojom situacijom

Anemona
20.04.2009., 15:40
Deaedi je napisala:

A zašto jednostavo ne kažeš svekru: "Molim, ne ljubite dijete u usta."

Gotovo. Ti si mama, tvoja je zadnje. Bez rasprava. Diktatura mame. Nema demokracije. Tako je kod mene. "My way or highway."
X
Inače, mi imamo jednu tetu i tetka koji se sa svima ljube kad se vidimo (dolaze 1 x na mjesec), pozdravljaju se ono: ruka i pusa u lijevi i desni obraz. Mene je to tako nerviralo dok sam bila dijete, užas. Ne volim se ljubiti i rukovati i gotovo. (Naravno ima tu iznimaka: dijete, MM :mrgreen: ). Bez obzira što mi je to bilo grozno, svi smo ih tako pozdravljali da se ne uvrijede, ali zato kad sam malo porasla prvom prilikom sam rekla da sam prehlađena i ništa od ljubljenja, drugi put isto, slijedeći put bih čekala da dođu za stol, pa se onda tek pojavila i rukovala preko stola (nije možda po bontonu, ali je upalilo). Uglavnom, poruku su shvatili, nema više ljubljenja. 8) Ali to mi je baš ostalo uklesano u glavi, pa skačem ko lav na "ljubljenje djece". Nema i gotovo.

Ifigenija
20.04.2009., 15:41
Ja sam zbunjena, stvarno tako nešto još nisam vidjela.

Ivana B-G
20.04.2009., 16:03
citajuci ovo, osjecam se pomalo "nastrano"!?! ja svoju djecu znam poljubiti na usta i sta sad? i mm ih zna tako poljubit i sta sad? mislim, hmmm, to za mene nije nista seksualno. sincic mi zna i dida i baku tako poljubit i meni ne smeta, a ne smeta ni njima. doduse on je jos mali i vjerovatno ce se to "izgubiti" s vremenom, jer se jednom vise nece dati ljubiti.
ja svoje roditelje tako ne ljubim i nikad nisam, ali sam tako znala ljubiti prijatelje i prijateljice u gimnaziji, ali to je isto proslo.

ali, ako nekome to smeta, tebi kao majaci, naravno da bi trebala reci - ili tvoj muz! a to da ga otac ljubi u usta kao odraslog covjeka je cak i meni cudno, ali vidala sam to vec negdje, ali se ne sjecam gdje...

eto, moje skromno misljenje.

nely
20.04.2009., 16:12
ja sam uvijek za otvoren i iskren odnos, i jedino takav i može biti obostrano ugodan. da nebi bilo zabune, nisam za ono.."šta na umu to na drumu".. :roll: ali sam definitivno za iznesti svoje mišljenje ali na taktičan način, ne povrijedivši nikoga, a to možeš samo tako ako kažeš što prije. iz svog iskustva znam ako (pre) dugo čekam, emocije (negativne) se nagomilavaju i tek tada može doći do "nesporazuma" (čitaj, svađe!), a to najvjerojatnije ne želiš
sve je vrlo jednostavno. ako ti smeta takav odnos prema tvom djetetu, to trebaš i reći, kratko, jasno, bez previše drama..ma znat ćeš već ti sama kako! :)

Nena-Jabuka
20.04.2009., 18:37
Ovo potpisujem glede načina kako bi to trebala riješiti, odnosno neka muž objasni da si ti (i ja sam) "glupa, tradicionalna, zaostala, primitivna, čudna Dalmošica..." šta god, nek izmišlja, brlja nešto) i da to NIKAKO ne želiš. To treba srediti muž, ti ćeš ionako ispasti krivac za sve, nema veze, ali bi nekako i muž trebao pokazati da vi imate pravo odlučivati o ophođenju drugih ljudi s vašim djetetom. Deda je imao priliku odlučivati o svojoj djeci, a sada ste vi na redu.
To je vaše dijete, vi odlučujete o prehrani, njezi..., o svemu, pa i ljubljenju.
I moj muž je Zagrepčanin, pa nikad čuo tako nešto, ali nema veze što mi mislimo o tome i koliko se meni to gadi (a , fuj, svekar, zbilja mi je gadljivo), poštujem one koji se cmakaju u usta sa svojom malom djecom, čovjek bi malecke izljubio od glave do pete, iako to u usta većina ljudi ne radi.
Nema to veze s drugima, ako je to tebi užasno za tvoje dijete, moraš napraviti rez što prije.

ana.m
20.04.2009., 18:58
Ma fuj!
Ja bih to direktno u facu rekla da to ne radi!
Meni to nije nikako ok, pogotovo mi je ono :shock: , da ljubi odrsalog sina u usta.

Drugo je kad su djeca malena, pa im cmokneš i guzu i stopalo, ali to je rezervirano za roditelje.

Smajlić
20.04.2009., 20:30
djive, ovo što si ti opisala mi se zaista čini krajnje neprimjerenim i ja bi već davno reagirala. Ja sam inače osoba koja voli dijeliti poljupce, ali to je svedeno na mm-a i moju djecu. Naravno, i to se razlikuje. Djecu ne ljubim u usta, prije svugdje drugdje, ali u usta... Da, sin me nekad poljubi na usta, ali to je više kad se igramo i zezamo, ali to je pusa između majke i djeteta. Moja kćer više i ne želi da ju poljubim ni u lice, i to poštujem. Kad vidim nećake oni mi ionako uvijek trče u zagrljaj pa svakoga poljubim ovlaš u kosicu. Da vidim da im smeta, ne bi to radila. Moju djecu inače nitko ne ljubaka, osim prilikom čestitanja za rođendan ili sl. dobe poljubac u obraz i to mi je čisto u redu.
Pošto i sama vidiš da ti užasno smeta, morš odreagirati, jer mislim da većina djece ionako ne voli da ih se cmače, pa ako ne može dijete, učini to sada ti umjesto njega, pa makar se ostali našli uvrijeđenima.
Rezimiram - poljubac u konkretnom slučaju od djedova i baka u obraz smatram prihvatljivim i u redu, ali ostalo :/

Smajlić
20.04.2009., 20:33
da, samo da dodam - da se ne bi sad ova moja rečenica krivo protumačia:
Djecu ne ljubim u usta, prije svugdje drugdje, ali u usta... - naravno, to se najviše odnosi na mog malog dečeca kad ga dohvatim poslije kupanja i izljubim od glave do pete što on obožava. Ali mi je i glupo to opisivati, jer sam mu majka.

Nena-Jabuka
20.04.2009., 20:38
Mene tu još neke stvari muče.
Jesi li ti znala i prije vjenčanja da se tvoj muž ljubi s tatom u usta (svejedno je ko tu koga prvi!)? :sick: Je li ti to bilo normalno?
Meni bi to otvorilo milijun pitanja - ok. u djetinjstvu, ali zar se TM nije pobunio već u pubertetu, je li pokušao pa je deda predominantan ili je to i TM sasvim OK?
Zar ne pomisli kako nikad nije vidio nikoga od prijatelja, već odraslih ljudi, da to radi sa svojim tatom?
Mislim da to nije kulturološki fenomen, niti sastavni dio nekog podneblja već isključivo baš te obitelji.
Uglavnom, za čudniji i odvratniji običaj dugo nisam čula.

bubimira
20.04.2009., 20:42
glupo je raspravljat sad o tome jel to normalno ili ne..
nekima je prihvatljivo a nekima nezamislivo... ja spadam u ovu drugu grupu i ne ljubim svoju djecu u usta i na bih dozvolila da ih itko drugi ljubi tako.
ako ti smeta i gadiš se na to toliko da glavu okrećeš kao što kažeš moraš što hitnije napraviti rez ...lijepo i otvoreno svekrvu reci da te to smeta i zamoli da to ne radi. tako bi ja i ne bih trebala muža za posrednika...

kahna
21.04.2009., 02:37
:oops: sjetih se upravo, kad sam pročitala post od Ivana B-G.

Od malena sam imala "poljubac" sa dedom. :heart:
Bio je to samo naš, posebni pozdravni poljubac.
Onako sa jako jako stisnutim usnicama i jedva da se dodirnemo.

Bilo mi je to nekako, da si iskažemo dragost,
ne znam, kao zamjena za veliki veliki zagrljaj :/
Ili takva pusa ili veliki hug.

puhovi obožavaju smokve
21.04.2009., 03:49
ali, ako nekome to smeta, tebi kao majaci, naravno da bi trebala reci - ili tvoj muz! a to da ga otac ljubi u usta kao odraslog covjeka je cak i meni cudno, ali vidala sam to vec negdje, ali se ne sjecam gdje...
ja sam to vidjela jedino u ruskim filmovima! :roll:
bolesno mi je to, i, đive, nismo mi zagrepčani takvi alieni kak ti se čini, ni kod nas to nije normalno! ;)

enchi
21.04.2009., 10:39
Ja sam se sa tatom također znala poljubiti u usta, ovako kao što Kahna opisuje, i nikada, pa niti sada kada ga već godinama nema, mi se to nije činilo neprimjereno jer nije imalo nikakvu drugu konotaciju osim čiste sreće i veselja što ga vidim (naime, često je putovao jer je radio vani pa bi se poljubili kada bi se vratio s puta).
Sa mamom ili sam bilo kim drugim iz obitelji to nisam prakticirala, nema posebnog razloga...
A da ima svakakvih običaja u obiteljima - ima, možemo se mi njima čuditi koliko hoćemo, ali kao što su mnoge cure prije mene rekle - kada se radi o tvom djetetu, nećeš prepustiti dedi da određuje način na koji će ljubiti tvoju curicu.
Dalje, ne mislim da bi nužno taj razgovor TM morao obaviti, jedino ako je tebi tako lakše...sve zavisi kakvi su oni ljudi, ja se ne ustručavam raći svekru i svekrvi bilo što vezano za mene, moje dijete, moj život...

I da, naravno, mislim da takvo ponašanje nema veze sa Zagrebom ili bilo kojim geografskim podnebljem! ;)

elin
21.04.2009., 16:17
Ja sam se sa tatom također znala poljubiti u usta, ovako kao što Kahna opisuje, i nikada, pa niti sada kada ga već godinama nema, mi se to nije činilo neprimjereno jer nije imalo nikakvu drugu konotaciju osim čiste sreće i veselja što ga vidim (naime, često je putovao jer je radio vani pa bi se poljubili kada bi se vratio s puta).
Sa mamom ili sam bilo kim drugim iz obitelji to nisam prakticirala, nema posebnog razloga...

da, ovako i ja. Moj tata je mene zvao curo moja mala. Imali smo poseban odnos i obožavala sam ga. Moram priznati da su mi zasuzile oči na ovaj tvoj dio posta, sorry, sjećanja ne neka lijepa vremena dok je moj obožavani tata bio živ.
Sa svojim nonom to nisam radila niti sa mamom. Moja mama je inače protiv toga da se djeca ljube u usta zbog prijenosnika bolesti i vrlo je oštra u tome i uvijek bi imala popizditis kad smo ja i tata to činili.

mamkanica
21.04.2009., 18:09
Ajme djive, ti si se javila, opisala situalciju i sad te nema!!! Govori brze, jesi li rijesila ili ne, nemoj nas drzati u neizvjesnosti :shock: :shock: :shock: !!! Kako ste to, normalno il' na sake :mrgreen: 8) :mrgreen: 8) ?!?!?! Mislim, ako si se ti vec javila da ti to nije normalno, nece ti niti bit normalno, ni sad, niti u buducnosti, NIKAD!!! I onda postoji opasnost da moras cijeli zivot gledat djeda kako se izivljava na vec odrasloj unucici i pravi se i dalje lud :evil: ...kad to dosad nije prekinuto s tvojim muzem, odraslim muskarcem, on to misli radit i dalje, cisto da uziva u tvom kiselom osmjehu ako nista drugo...neki starci znaju biti bas zlocesti, i s njima bez misloti :x , pogotovo ako diraju u tvoje, grrrrrr!!!! Inace, sto se takvog odnosa tice, tko ga prakticira-ne osudjujem a tko to ne moze provarit (recimo ja :mrgreen: )-potpisujem. I da, 100% provjereno: to dolazi i sa americkih filmova, sad, otkako sam mama, to primjecujem bolje no ikad; u filmovima se u usta cmacu: brat-sestra, mama-kcer, tata-kcer, djed-unuka, hm, ne sjecam se sto sam jos vidjela, ali navedene 100% da. Sve to upijam u zadnje vrijeme i onda pogledam moju malu slatku k'o secer i pridjem i kao sad cu, al ono.....MA FLJAK, RIG, RIG, RIGOLETOOOO, BLJUV, BLJUV, BLJUUUVVVV!!!! Pa mislim, te njene male rumene usnice i njena sva ta djecja nevinost nije duzna trpit nas i nasu samovolju da ju cmokamo gdje se nama pase, nit' bi mi to bio gust....djeda i baku smo morali svaki, svaki, svaki put poljubiti kad stignemo kod njih i kad odlazimo (a samo u obraz) a to je bilo svaki drugi dan :/ , pa mislim....a bile smo vec odrasle, preko 20 god...i sad, kad su pokojni, nikad nisam pomislila "Joj, da mi je jos jednom poljubit didu il baku" nego sto smo sve radili, kako smo se zezali i to....sad, ja tu nikoga zivog ne pljujem, nego samo iznosim svoj stav, koji je vidim slican tvom, pa zato....inace, nemoj se bedirat i mislit da si sad iz neke ultra cudne okoline, to je samo do tog dedice koji tako tiranizira...

mamkanica
21.04.2009., 18:16
Inace, u petom-sestom osnovne, pricala sam nesto s prijateljicom o njeznostima (tad smo vec mastale o prvom poljupcu 8) ), i ona meni veli: "pa znas vec ti kako to ide, zar ne? Kao ono kad se s mamom, ma znas..." a ja " :shock: ? Ne znam" a ona meni kako se kao mala znala igrat s mamom jezicima :shock: :/ :shock: :/ :/ . Hm, sad, onda do kud ide ta granica, kad si dijete ne znas nista i sve ti je zabavno...i onda porastes i skuzis gdje se koje radnje i u sta svrstavaju...i onda, kako se to djete osjeca...ta frenda mi je uvijek u mislima s tom pricom...nije udana, nema obitelj, ne zelim povezivat, ali nikad se ne zna...kladim se da ova prica ipak iznenadjuje i mame s ovog topica koje bezazleno ljube svoju djecicu u usta...odnosno, nadam se, vise nego se kladim :)

enchi
21.04.2009., 18:36
Imali smo poseban odnos i obožavala sam ga. Moram priznati da su mi zasuzile oči na ovaj tvoj dio posta, sorry, sjećanja ne neka lijepa vremena dok je moj obožavani tata bio živ.

Ovaj dio ću pak ja tebe potpisati i zasuziti jer nam je vrrrlo slična situacija! Uf... :cry:

:love:

M&A
21.04.2009., 18:41
nekima je prihvatljivo a nekima nezamislivo... ja spadam u ovu drugu grupu i ne ljubim svoju djecu u usta i na bih dozvolila da ih itko drugi ljubi tako.
potpis!
to mi je totalno nehigijenski.
poklanjati djeci kojekakve viruse i "opojne mirise" ... :roll:

Nina
21.04.2009., 18:51
Ja svoje dijete znam poljubit u usta.
I zato po vasim postovima ispadam maltene monstrum i bolesna :?

nenaa
21.04.2009., 19:07
Joj bljak.

Dok je moja Larisa bila još mali mlohavi patuljak, onako baš mala od par mjeseci jesam je bukila u usta. Bile su mi slatke te moje male usnice od mene rođene. Sad kad je već veća, evo prvu godinu smo proslavili, nemam takvih potreba. Ne privlači me više i veća je pa se baš i ne da baliti.

Ali ovo da je deda ili nona bale u usta? Mislim da bih se bez mogućnosti kontroliranja nakostriješila i rekla "joj nemojte je tako ljubiti, ona to ne voli" a nasamo bih primjenila taktiku sa malom i govorila joj "joj bljak je to".

Meni je stvarno bljak.

mamkanica
21.04.2009., 20:39
Znala sam da ce se neke roditeljice osjetit povrijedjene a to mi je bila zadnja namjera, gnjevna sam na roditelje koji nisu nasi osobno i opcenito ljude koji vole raditi stvari radi kojih se mi onda osjecamo neugodno (konkretno je tu djed u pitanju), no oni to rade i dalje i dalje, a mi trpimo...gnjevna sam jer sam dosta u zivotu trpila pa se razbolila na stitnjacu...radije bih datu mamu postavljenog posta postedila toga, no svatko naravno radi kako on osjeca...ma, nije tu u ovoj temi toliko stvar događaja (poljubac u usta) već stvar principa...evo, ja moju ne ljubim u usta, al ju ljubim u nonice-stopala :heart: , gotovo svaki dan prilikom presvlacenja izljubim ih barem jednom :D . Male nonice, kako ce brzo narasti :D :heart: :D ... :( .....eto, netko ljubi nonice, netko usnice, netko sve redom...ali to smo mi - mame ;)

tajchi73
21.04.2009., 21:01
joj :sick: , ne znam jel mi čudnije što ljubi unuku u usta ili što ljubi sina :/ :shock: . Koliko god sam gadljiva kad su mi klinci u pitanju mislim da bih lakše podnjela da mi svekar poljubi dijete u usta nego muža ( za dijete bih mogla odmah reagirati :mrgreen:, ali za muža bi bilo glupo...ipak je on odrasla osoba :/ ). Fuj,fuj,fuj

snorki
21.04.2009., 21:13
ja to ne bih dozvolila nikome, mada sama svoju djecu znam cmoknut u usta, ali izbjegavam.

nego, mama mi je pricala da je njen kum (inace muz najbolje prijateljice i kume), zna cmoknut u usta. i kaze da joj je to bilo uzasno neprijatno. ali to je inace stari obicaj u njuihovom kraju.
Covjek je inace Banjalucanin (ako ima kakve veze). a evo sad se sjetih da je moja dobra prijateljica iz tog kraja, pa cu se raspitat :mrgreen:

pinguica
22.04.2009., 11:50
Ja isto mislim da je to nehigijenski. Dijete će misliti da je to normalno pa može tako ljubiti i druge, a što znaš kakve sve bolesti drugi imaju.

Smajlić
22.04.2009., 12:26
i ona meni veli: "pa znas vec ti kako to ide, zar ne? Kao ono kad se s mamom, ma znas..." a ja " :shock: ? Ne znam" a ona meni kako se kao mala znala igrat s mamom jezicima :shock: :/ :shock:
:shock: :/

nika612
22.04.2009., 12:36
ja isto spadam u onu grupu kojoj je to nezamislivo. ne ljubimo se u usta. svuda okolo da, puno.

meni je problem jer je nika sad u fazi da ona sili i nekad je bas naporna i hoce se cmoknut u usta, i sa mnom i mm, kao ljubimo se ko mama i tata :shock: , al ju stalno ucimo da to nije ok. jer meni fakat nije.

a bake i dede...ajme ja bih poludila...srecom, kod nas u obitelji toga nema.

Hana_Sara
22.04.2009., 12:57
zanimljivo mi je koliko vas je odrjesito reklo "FUJ" na temu poljupca u usta dva odrasla muskarca, koji seksualno ne znaci nista...

a kad je meni zaista fuj isto to vidjeti kod dva homoseksualna muskarca, onda sam ja ta koja je nastrana i nazadna.

samo primjecujem, malo offtopic.

ali on topic: ne ljubim svoju djecu u usta i nikome to ne dozvoljavam. imam losa iskustva iz djetinjstva i jasno mi je da to za djecu (pogotovo oko 7, 8 i vise godina) moze biti cisti teror. mi kao njihovi roditelji moramo onda izreagirati pa je bitno da ih ne iznevjerimo.

nenaa
22.04.2009., 13:06
Hana_Sara zabrijala si. Meni to što si usporedila nije niti slično. Meni se sviđa poljubac muško ženski, ali da moj tata zažvali moju kćer (unuku), vjeruj mi ispovraćala bih se.

Tema je incestuozne problematike, a ne homo-hetero.

vertex
22.04.2009., 13:11
Pa je li djetetu koje je u toj situaciji to neugodno, ili je samo mami neugodno (toliko da ne može niti gledati)? Čini mi se da je to ono bitno. Mnogima je ovdje bilo neugodno uopće ikako poljubiti djeda ili nekog drugog, jer su ti poljupci bili nametnuti. Onda opet, netko smatra da samo roditelj ima pravo cmoknuti u usta, iako, ne vidim čemu tako oštra granica? Zar djed i baka ne mogu djetetu biti izuzetno bliske osobe, ili su roditelji ti koji određuju tko ima biti koliko blizak njihovom djetetu, bez obzira na djetetove osjećaje?
Ne znam, dijete nije baš vlasništvo roditelja, pa da ne može razviti i neki vlastiti odnos s djedom ili bakom u kojem roditelj neće baš za svaki korak određivati smjernice. Taj poljubac u usta može biti problematičan, a može biti sasvim, sasvim bezazlen. Da bi bilo jasno o čemu se radi, treba, po meni, znati puno širi kontekst.

A o bojazni da će dijete tako početi svih okolo ljubiti...pa ne znam baš. Recimo (sad će se valjda mnogi sablaznuti) moji su klinci u dobi do jedno 3-4 godine, obožavali bakine sike. Ne gole, baka nam se ne kupa u toplesu i ne šeta gola pred unucima, nego onako čedno obučene. Za razliku od mojih koje su male i sasvim nezabavne, na bakine se fino nasloniti i jako su ih veselile. Jadna žena ni sam nije baš znala šta bi s tim, ali u svakom slučaju, nije se zgražala, a nismo ni mi. Dida ih je zafrkavao da što ne pođu mami, a oni su, svaki u svoje doba, jasno izjavili da njihova mama nema takve sike :mrgreen: .Na isti način su se sestrina djeca voljela maziti na njenim grudima. Ali, ni jedni ni drugi nisu okolo hvatali žene velikih grudi.
Ja se s A. cmoknem u usta, još uvijek, a počelo je davno, jednostavno tako da me on cmoknuo u usta. D. nije, pa njega i ne cmačem u usta, zapravo sad vrlo rijetko cmokne on mene. A. u ovih devet godina nikoga drugog nije pokušao poljubiti u usta.

Ivana B-G
22.04.2009., 13:45
vertex, slazem se s tobom!...i malo mi je zao, kako u danasnje vrijeme sve "mora" imati neku seksualnu konotaciju, pa i poljubac u usta. nekima su stopala seksualno erogena zona, pa zar zbog toga ne smijem ljubiti stopala svoje djece...ili baka i dida ne smiju ljubiti stopala.
ako netko ne ljubi svoju djecu na usne, to mi je sasvim ok, ali me pomalo vrijeda ovo "bljak, fuj, uh!" ....ili da netko kaze za poljubac mojih roditelja i moje djece bljak i fuj. pa ne uvaljujemo si jezike, niti se "diramo".

....to je samo poljubac. :saint:

ali i dalje stojim iza toga, da ako netko vase dijete ljubi na vama neprkladan nacin, to svakako morate rijesiti i imate pravo reci "ne".

nenaa
22.04.2009., 13:49
ako netko vase dijete ljubi na vama neprkladan nacin, to svakako morate rijesiti i imate pravo reci "ne".

Tako je, imamo apsolutno pravo.

djive
22.04.2009., 15:35
Oprostite sto se nisam javila jer sam u medjuvremenu bila na rutinskoj kontroli u 40 tj. i otisao mi cervikalni cep pa me ostavili na SV. Duhu 3 dana. Ali eto me opet doma jer porod, naravno, jos nije krenuo. Puno Vam hvala na misljenju. Jako ste me ohrabrile i dale mi dobre argumente! HVALA!!!

pomikaki
22.04.2009., 15:52
u, pa ti imaš i drugih briga. Sretno na porodu! :love:

vertex, dobra ova priča o bakinim cikama :lol:

SpOOklica
22.04.2009., 16:52
Ja nemam problema sa puštanjem glasa, tako mislim da bi me čuo dida kad bi išao ljubiti dijete u usta, u prvom redu zbog higijene, u drugom redu zbog toga jer ne želim da brka intimne poljupce i puse.

Ali imala sam sličnu, mada ne istu situaciju, kada je mali zaspao kod bake, a kako se budi nakon pola sata i treba ga uspavati, a ja nisam bila tu, baka je dala cicu. Kad mi se pohvalila kako ga je uspavala (primio je, pokusao malo cicati, pa se poslije samo mazio i zaspao) rekla sam samo : - Ma da? Super da je zaspao. - iako mi nekako ideja nije baš sjela. Ali nisam ni pljuckala: bljak, bljak.

Smajlić
22.04.2009., 17:07
kada je mali zaspao kod bake, a kako se budi nakon pola sata i treba ga uspavati, a ja nisam bila tu, baka je dala cicu. Kad mi se pohvalila kako ga je uspavala (primio je, pokusao malo cicati, pa se poslije samo mazio i zaspao) rekla sam samo : - Ma da? Super da je zaspao. - iako mi nekako ideja nije baš sjela.
Joj, sorry, nemoj se uvrijedit, ali recimo za mene je to vrlo neprimjereno, ne mogu si zamisliti da moja svekrva nudi cicu mom djetetu, a niti si mogu zamisliti da bi ona došla na tu ideju.
To davanje bakine cice djetetu mi je skoro pa isto kao i ljubljenje unuka u usta. :/

ana.m
22.04.2009., 17:10
A o bojazni da će dijete tako početi svih okolo ljubiti...pa ne znam baš. Recimo (sad će se valjda mnogi sablaznuti) moji su klinci u dobi do jedno 3-4 godine, obožavali bakine sike. Ne gole, baka nam se ne kupa u toplesu i ne šeta gola pred unucima, nego onako čedno obučene. Za razliku od mojih koje su male i sasvim nezabavne, na bakine se fino nasloniti i jako su ih veselile. Jadna žena ni sam nije baš znala šta bi s tim, ali u svakom slučaju, nije se zgražala, a nismo ni mi. Dida ih je zafrkavao da što ne pođu mami, a oni su, svaki u svoje doba, jasno izjavili da njihova mama nema takve sike :mrgreen: .Na isti način su se sestrina djeca voljela maziti na njenim grudima. Ali, ni jedni ni drugi nisu okolo hvatali žene velikih grudi.

Uh, sada si me sjetila. I mi samo voljeli bakine cike. Baš ovako kako ti opisuješ. Bile su velike, mekane i tople i naravno uvijek dobro zapakirane :mrgreen: :lol: i baš su nam bile super za nasloniti glavu na njih. A dok naravno druge tete s velikim cicama nismo ni gledali ni doživljavali. I naravno da to nije bilo ništa seksualno, ne daj Bože!!!

Smajlić
22.04.2009., 17:38
sad tek vidim kakva su mi slova u prethodnom postu ... nije bilo namjerno, nisam ga htjeal naglasiti niti sam htjela da se ističe...sorry!

mamkanica
22.04.2009., 17:42
pa mislim, kad smo vec kod toga, nasa je baka bila mesar 8) :lol: i valjda od tog silnog rada imala jaka, razvijena ledja, iako je bila mala :lol: :lol: i onda bismo mi skocili na baku i rekli "bakice, bakice, okreni se na ledja da te razvaljamo!" Ona bi sirota legla na trbuh a mi ju gnjecili, kao da valjamo tijesto :lol: :lol: :lol: ...joj, pa sad kad se sjetim ovog, jako mi je smijesno, boze, sirota zena...al dobro smo se zabavljali, mi nju gnjavili, a u biti smo ju masirali pa i njoj dobro doslo, znam samo da smo se uvijek svi smijali pritom... i evo, sad kad ovo pisem, jasno mogu zamisliti da su nekom velika, mesnasta ledja bakice koja djeca "razvaljavaju" bljak, fljak, hrack, pljuj, pa nek tko zeli slobodno to i napise :lol: :lol: ...meni ne smeta niti trunke 8) . Al to je bio nas izbor i nasa blesava djecja ideja :D ...

Nina
23.04.2009., 11:27
Ja nemam problema sa puštanjem glasa, tako mislim da bi me čuo dida kad bi išao ljubiti dijete u usta, u prvom redu zbog higijene, u drugom redu zbog toga jer ne želim da brka intimne poljupce i puse.

Ali imala sam sličnu, mada ne istu situaciju, kada je mali zaspao kod bake, a kako se budi nakon pola sata i treba ga uspavati, a ja nisam bila tu, baka je dala cicu. Kad mi se pohvalila kako ga je uspavala (primio je, pokusao malo cicati, pa se poslije samo mazio i zaspao) rekla sam samo : - Ma da? Super da je zaspao. - iako mi nekako ideja nije baš sjela. Ali nisam ni pljuckala: bljak, bljak.

Eto,valjda kako se kaze-sto ljudi,sto cudi. :/
Meni osobno bi to davanje cice bilo puno gore i odvratnije, nego da joj da pusu na usne.

Nina
23.04.2009., 11:28

Eto,valjda kako se kaze-sto ljudi,sto cudi. :/
Meni osobno bi to davanje cice bilo puno gore i odvratnije, nego da joj da pusu na usne.

Nina
23.04.2009., 11:29
Sorry na duplom postu! :oops:

KayaR
27.06.2009., 23:54
Meni mozda ne bi bilo problematicno da mi dete u usta poljubi moja mama.Jer,moja mama je moja mama.Meni bliska,pa mi je to neki drugi osecaj.Ali nikad nije.
Dede ne bih komentarisala,a hvala Bogu nije im tako nesto padalo na pamet.
Zato moja sveki ljubi moju bebu u rucice,izljubi joj prstice sve ih zaslini.
Ja na to po-lu-dim :evil:
A mala drugi tren strpa iste u usta :roll:
A starijoj deci sve soli-ne ljubite je,ne ljubite je,ona je mala,razbolece se....
To za nju ocito ne vazi :? :x
Kao majka podrazumevam da mogu izljubiti svaki milimetar svoje bebe,ali usta,prstice,cak i nozni palac koji cucla-izbegavam,iako smo 24/7 priljubljene jedna uz drugu,i sigurno razmenjujemo bakterije.
Zato sveki to sebi daje za pravo...
I ja isto tako nikad nisam nista rekla :/
A svaki put mi se zeludac okrene...moja greska :roll:

Ana i mamino zlato
28.06.2009., 12:01
Sve što je učinjeno iz ljubavi i bez drugih primisli je dobro.
Tako ni davanje poljupca u usta koji je željen od obje strane i iskaz je ljubavi je čist i bezazlen kao samo dijete i djedova ljubav.
Pro forma ljubljenje iz običaja nekog kraja je loše. Prihvaćanje poljupca da ne uvrijedimo onoga koji ga daje je loše.
Isto tako i bakina cika za uspavljivanje je lijepa stvar jer ona baka ju je ponudila iz ljubavi da se dijete ne muči ako ne može zaspati.
Bilo koja prisila je loša. Ljubav i njeni izričaji su uvijek lijepi.
A zgražanje i fujkanje je uvijek iz onoga koji to promatra i smišlja pozadinsku priču, najčešće o djedovom napastvovanju ili bakinoj podsvesnoj želji da bude mama, ma dajte molim vas...

krumpiric
28.06.2009., 12:11
blago vama na toleranciji, da meni bake daju djetetu cicu, bilo bi OZBILJNOG rata. Bez zezanja. Ne da to NE MOGU zamislit, nego mi je krajnje nenormalno. Čemu?Jel baka u laktaciji? Jel duda?Jel...neznam.
Nebi podnijela ni ljubakanje dide-unuci u usta, a još manje davanje cice. Meni bi to instant diglo želudac. I ne samo to.

krumpiric
28.06.2009., 12:14
ana i mz, meni ne treba pozadinska priča, da mi babina cica u ustima moga djeteta bude fuj. Imam pravo na to. Neprirodno mi je i nenormalno. eto.

Nina
28.06.2009., 12:43
Dati cicu da se dijete ne muci, jer ne moze zaspati... :roll:
Ima puno drugih nacina kako uspavat bebu,osim cicom.
Sigurna sam da nas ima jako puno koje smo to skuzile na svojoj djeci. Moj muz je uspavljivao nosajuci, sveki pjevajuci...

KayaR
28.06.2009., 13:25
Moja sveki ionako misli da sa svo moje troje sve najbolje moze,ume i zna,naravno bolje od mene,jedino nema sisu.
A posto svoje troje nije dojila nijedno,davanje sise mojoj bebi bi zaista bio vrrrhunac tog dokazivanja :lol:
No,sad sam OT,sorry

Ana i mamino zlato
28.06.2009., 15:15
Ja sam čula da u jednom plemenu u zapadnoj Africi, kada beba je nemirna a slučajno se dogodi da nema mame, npr. otišla po vodu, onda znaju i drugi iz plemena uključujući i muške, ponuditi bebi cicu da se smiri.
Sad uvijek možete sve okrenuti naopačke pa reći da smo bolji od nekih primitivaca iz Afrike, ali ne bi baš rekla kad dajemo bebi umjetnu cicu tzv dudu.
Da se razumijemo ja ne zagovaram da se bebi daje ičija cica osim mamine. Samo u slučaju krajnjeg očaja koja je vjerojatno imala i ta baka uspavljujući to dijete. Kažem da mi to nije odvratno.
A vama kojima to je , jel možete dati koji argument po čemu je to taaaako strašno i gadljivo ili je dovoljno reći fuj. Naravno svaka mama odlučuje za sebe, ko što neko reče prije, nije demokracija. Ne pada mi na pamet nekome govoriti što da radi. Za to je dovoljno reći, gadi mi se.
Ali za razgovor na forumu, ajde obrazložite taj svoj osjećaj

krumpiric
28.06.2009., 16:15
mama=cica. Nikom drugom cicu ne dam, niti bi(osim u slučaju da mi dijete negdje umire od gladi) ikom dala da mi doji dijete. Dozvoljavam da je to nekom okej, zašto ne.
Imam i problema s tudjom higijenom, ne želim da nitko gura svoje dijelove tijela u usta moje bebe, bilo ruke, usta ili sisu.

Mejra's mommy
28.06.2009., 16:58
Kad moja sjeca tako rade sa bilo kim, odmah ih pristojno odvojim i kazem (pred osobom s kojom se ljube) 'ne ljubiti usta' tako da svi dobiju message... :mrgreen:

icyoh
29.06.2009., 02:13
ana i mz, meni ne treba pozadinska priča, da mi babina cica u ustima moga djeteta bude fuj. Imam pravo na to. Neprirodno mi je i nenormalno. eto.

X
Fuj, mislim da bi mi pozlilo.
Prije svega mi je ideja grozna i zapitala bi se o zdravom razumu te osobe. Ne vidim ikakvog razloga za to (osim da mi dijete umire od gladi i život mu ovisi o tuđoj cici). Argument o uspavljivanju je presmiješan - kako onda tate uspavljuju dijete? Beba se može uspavati i na druge načine.
Da to osobno doživim, protumačila bih taj potez kao bakinu/tetiinu/dadiljinu/dopuni po izboru (bolesnu) želju da dokaže da je i ona djetetu jednaka kao majka, tj. da od nje može dobiti sve isto kao i od mame.
I sad ne pričam o ruralnim krajevima Afrike i njihovim običajima, već o situaciji u RH u 2009.

L ljubim posvuda pa i u usta, no samo ja to radim. Da netko drugi pokuša vjerujem da bi me čuo (da, da, dvostruki kriteriji, znam..)

Sirius Black
29.06.2009., 15:19
Potpisujem icyoh. Poludjela bih da joj baka proba dati cicu, to mi je odvratno i bilo kakve guranje cice u usta mom djetetu od strane bilo koga mi je nastrano i bilo bi mi jednako zlostavljanju.

Ne mogu obrazložiti osjećaj jer se ne znam tak dobro izraziti. Jednostavno to mi je između majke i djeteta, intimna stvar.

kahna
29.06.2009., 17:10
Pričajući mami ovu situaciju o baki i cici, jednom prilikom kad me Luka tražio cicu,
ona u šali malo povuče majicu i pita ga
Luka oćeš da ti baka da cicu; e da vidite tu facu :lol:
Zbunjeno, nasmijano, raskešenih usta klima glavicom (koliko god može) neeee.

kahna
29.06.2009., 17:11
Da, daklem, nema šanse da mu netko drugi "podvali" cicu, provjereno :P

Spidermanova mama
30.06.2009., 01:51
Meni je to bljak u startu, i preintimno i nehigijenski i sto drugih stvari...ne znam...moje je dijete i moja je odluka NE. Prije par tjedana baka ga je poljubila u usta(on ima 3 g),prvi put da sam to vidjela,vjerojatno je to prakticirala i prije,ali nikad do sad to nisam primjetila.Reagirala sam momentalno,ali na način da kao govorim njemu- ne baki pusu u usta,znaš da puse idu u lice, i mami i tati idu puse u lice...nekaj u tom smislu. Mislim da je baki bilo malo bad, ali nije to više ponavljala.Hvala Bogu!

Neve
30.06.2009., 09:53
Mislim da je baki bilo malo bad, ali nije to više ponavljala.Hvala Bogu!

Da, ne radi to više pred tobom.

Inače, i ja se slažem sa svima koje ste napisale da vam je to gadljivo, a pogotovo davanje cice, ne znam kako joj je to uopće palo na pamet.
I po mojoj maloj stalno dida slini, ljubi je u ručice, glavicu, i stvarno mi je grozno kad zamislim te ručice njoj u ustima, ali svjesna sam da to ne mogu spriječiti. Kad god ja nisam s mojoj djevojčicom, oni će se prema njoj ponašati kako oni žele, a ne kako ja želim.

Davor
30.06.2009., 11:04
... i čokoladu :lol:

Život je definitivno živopisniji od viceva.

(joj kad se samo sjetim svih onih smrdljivih baba što su me cmakale kao maloga ... :bljuc: )

KayaR
30.06.2009., 12:45
Baba zabradjenih maramom s dlakavim mladezima sto bodu i cetkaju nezni decji obraz.jooj secam se :mrgreen:
A nijedna od njih cak i nije bila moja baba :lol:

bucka
30.06.2009., 13:20
jedina osoba koju ljubim u usta je MM!

bajadera
30.06.2009., 13:37
joj, moj dida uvijek jede češnjak pa ga svi izbjegavamo! :lol:
Meni to nema veze s higijenom, ali mi je malo kinki...ne znam...

Davor
30.06.2009., 13:39
:lol: u sjećanje naviru vicevi :lol:

bajadera
30.06.2009., 14:15

Pa de koji onda?!

ASTRA
30.06.2009., 14:43
ponekad svog mališana cmoknem u usta, i on nas, i to mi je baš slatko, ali i rezervirano samo za nas. riješila bih tu situsciju s didom, i to preko muža

a ovo sa sisom ne mogu ni komentirati koliko mi je odbojno i neprihvatljivo

maremama
30.06.2009., 14:56
mi se poljubimo, bušnemo u usta, cmoknemo, kako god hočete.
ja i lea, ja i roko.
lea ima 10 god i čak ona sama meni dođe i bušne me u usta i tatu čak ali rjeđe. tako je od prvog dana, taj odnos imam ja s njima, sa svojom djecom.
ali nikako ne bih voljela niti bi dozvolila da dida, nono, nona, ili kako god i tko želi, ljubi mi dijete u usta.
to mi nekako ne ide. čak niti moja djeca roko koji je mali i lea koja već nešto i zna, ne pokazuju da bi nekoga poljubila u usta osim mene.
možda sam posesivna i luda mama, ali takav odnos pusice u usta, nježne, malene, brzinske, letimične mi se veže jedino uz mamu.

Davor
30.06.2009., 15:09

Pa de koji onda?!Takvi se pričaju u muškom društvu, nakon trećeg piva, dovoljno kasno navečer. Ne ovdje.

bajadera
30.06.2009., 15:11
A ... ga, nisi fer, prvo navučeš pa odustaneš... :evil:

Davor
30.06.2009., 15:26
Sorry, ali vicevi o nekrofilima na roditeljskom forumu STVARNO nemaju smisla.

Nina
30.06.2009., 16:16
brrrr...

Timmy
01.07.2009., 01:50
Ovo sa bakom i cicom mi ne prolazi, obnevidila sam od nevjerice i ne mogu zaspat. Da se to dogodilo mojem djetetu, mislim da bi po mene dosla policija. Sta vise razmisljam, to mi je ta gesta stavljanja tudje cice bebi u usta ravno zlostavljanju. Ma nema tog ocaja pri uspavljivanju koja opravdava tudju cicu (pa bila to i moja mama) u ustima mog djeteta.

bajadera
01.07.2009., 09:47
Ovo sa bakom i cicom mi ne prolazi, obnevidila sam od nevjerice i ne mogu zaspat. Da se to dogodilo mojem djetetu, mislim da bi po mene dosla policija. Sta vise razmisljam, to mi je ta gesta stavljanja tudje cice bebi u usta ravno zlostavljanju. Ma nema tog ocaja pri uspavljivanju koja opravdava tudju cicu (pa bila to i moja mama) u ustima mog djeteta.

:lol: da zlostavljanje :lol:

krumpiric
01.07.2009., 10:16
evo ovo mogu potpisat, i mene bi kupili plavi :mrgreen:

Timmy
01.07.2009., 18:19
bajadera, ne kuzim, sta ti je smijesno?

kahna
04.07.2009., 17:20
bajadera, ne kuzim, sta ti je smijesno?

x

bajadera
04.07.2009., 21:55
Ma slažem se da je to zlostavljanje! Dobro si to opisala, to mi je smiješno,jel sad kužiš?!

senna
04.07.2009., 23:54
jao ovo sa bakinom cicom mi je grozno,nemogu doci sebi,ma koje da meni moja sveki uvali djetetu svoju sisu u usta,ostala bi bez iste grozno!

Timmy
05.07.2009., 02:07
Bajadera, sad kuzim, zbunili su me smajlici. Mislim da mnogi bakinu cicu ne bi svrstali pod zlostavljanje (ja i dalje bih) ali samo zamisljam bespomocnu bebu i uspanicenu zenu koja mu gura sisu u usta i to mi stvara neopisivu nelagodu. Tek sam sad vidila da je i Sirius Black ovu situaciju isto protumacila kao zlostavljanje. Ali garantiram da bi bilo vise onih koji bi rekli da ovo nije zlostavljanje, kao baka je to napravila iz ljubavi, nije losa namjera, pa ipak je to baka......moglo bi se o ovome na dugo i siroko.

Dida i unuka - ljubljenje u usta, ja to u mojoj obitelji ne mogu niti zamislit. Mi smo izuzetno topla obitelj i suvisno mi je i pisat o odnosu nasih roditelja prema nasoj kceri i nacinu na koju izrazavaju svoju ljubav, ali da je dida poljubi u usta, ja bih ga zamolila da to vise ne radi. I ne vjerujem da bi se kod nas itko naljutio na takvu zamolbu.

Dida i otac koji se ljube usta - problem je u tome sto svi odmah zamislimo sebe i svoje u toj situaciji (sto vazi i za sve gore navedeno). Sto se tice ovog kisicha :* , tu me ne bi odveli plavci vec bi me odveo bijeli kombi sa rotacionim svjetlom, a ja bih lezala u bijeloj kosulji s rukavima zavezanim na ledjima. Znajuci mog supruga i oca mu, to je prosto ne moguce. A da je i moguce da se poljube u usta, mislim da mi to ne bi bio muz ali ne bih sad o tome, ne radi se o nikakvoj seksualnosti vec o kulturoloskim razlikama koje nismo svi spremni prihvatiti.

Ja sam zivjela u Gruziji godinu ipo dana i svaki dan sam gledala kako se muskarci pri obicnom pozdravu ljube u usta, a oni koji su dobri prijatelji ili obitelj, ostali bi u poljupcu par sekundi duze. Ja se na to nikad nisam navikla. Jasno je da je sve stvar odgoja i kulture odredjenog drustva. Kod nas nije uobicajeno da se clanovi obitelji (koji nisu partneri) ljube u usta. Ja bih osobno voljela da tako i ostane.

PericaY2K
07.07.2009., 14:27
poljubac djed - unuka... dedi očigledno fali akcije!!!

to vidiš po tome što mala kada želi tebe poljubit u usta (što je pokupila od dede) te primi snažno za glavu i hoće te poljubit u usta.

znači da on to njoj radi na silu.

mislim da ima jako puno ljudi kojima fali ljubavi / sexa... i da kada naiđu na neko tako malo stvorenje koje ni ne zna što mu se događa, da ispoljavaju svoje neostvarene "štogod"

makni malu od dede, da ti drugi put ne dođe i počne te pipkat znaš di već jer je deda tako nju pipkao...

ili što je najgore da ti ona to ni ne pokaže jer joj je deda zabranio da o tome ikome govori... e, sva sam se naježila. spašavaj malu!

dobro da si poljubac detektirala!!!

Majuška
07.07.2009., 14:29

isuse :/

Davor
07.07.2009., 16:31
Sad slijedi ovogodišnja paljba na pedofile potpuno neutemeljena u stvarnosti.
Paz' sad:

marti_sk
07.07.2009., 16:34

to vidiš po tome što mala kada želi tebe poljubit u usta (što je pokupila od dede) te primi snažno za glavu i hoće te poljubit u usta.

mislim da ima jako puno ljudi kojima fali ljubavi / sexa... i da kada naiđu na neko tako malo stvorenje koje ni ne zna što mu se događa, da ispoljavaju svoje neostvarene "štogod"

makni malu od dede, da ti drugi put ne dođe i počne te pipkat znaš di već jer je deda tako nju pipkao...

ili što je najgore da ti ona to ni ne pokaže jer joj je deda zabranio da o tome ikome govori... e, sva sam se naježila. spašavaj malu!

ne mogu da verujem sta sam sad procitala :shock:

Kaae
07.07.2009., 16:39
:shock:

(Cekam.)

lrs
07.07.2009., 17:16
jednostavno te ne kuzim zasto ne kazes dida nemojte ju ljubit u usta to mi se ne svida i GOTOVO
neznam zasto ...i stvar bi mozda bila rjesena ...........to je tvoje malo dijete i na tebi je da odraslima kazes sta ti se ne svida kod njihovog pristupa djetetu i gotovo
dijete ti mozda trpi sve to zbog toga sta ti nista ne reragiras a ona to ne zeli raditi ......jednostavno kratko i jasno mu reci i stvar gotova
bez objasnjavanja
to ne zelis da radi i tocka :x

Timmy
08.07.2009., 23:10
Perice, cini mi se da je doslo do greske u koracima. Podrzavam oprez ali ovo prelazi u paranoju (no offense).

Pepita
08.07.2009., 23:33

Radiš li gdje mislim da radiš ili je ovo čisto slučajno napisano :/

Ja imam profesionalnu deformaciju pa za mene ne bi bilo čudo da mi ovako nešto padne na pamet.

pomikaki
09.07.2009., 11:20
MIslim da nam je Davor ostao malo razočaran :mrgreen:
Perica i inače ima malo nabrijane postove na koje često nemaš što reći... svaki drugi ovako čitam: :unsure:

bajadera
09.07.2009., 11:51
Perica je očito s namjerom ušao u babinjak! :lol:

Davor
09.07.2009., 15:01
Ma nisam razočaran, nego samo ugodno zaprepašten. Do sada je baš svake godine negdje početkom ljeta bio nekakav topic na kojem se nekakve izmišljene pedofile s nekakvim vrlo netipičnim sklonostima (naravno bolesnim) nabijalo na kolac, zalijevalo katranom, benzinom i slično, palilo, mlatilo...

Hoće reći da smo kao forumaši konačno "odrasli" i uzdigli se iznad općeg ludila i neupućenosti.

Zapravo sam vrlo zadovoljan.

Pepita
09.07.2009., 15:16
Ajde neka onda, drago meni da si ti zadovoljan :mrgreen:

maria71
09.07.2009., 15:43
davore, nisu još svi na plaži , čekaj malo

Achan
11.08.2009., 16:53
Malo kasnim, tek sam sada ovaj topic pogledala. Ali imam i nešto reći. Netko je pitao u čemu je problem sa onom svekrvom koja je davala cicu, odnosno da obrazloži problem. Nekad su postojale dojilje koje su dojile umjesto mame i to nije bio problem, bile su za to plaćene. Ali one su djete hranile, davale su cicu punu mljeka, ne neku staru ispumpanu koju muž godinama nije taknuo pa je tura tuđoj bebi u usta. Mene ni svekrva ni moja majka ne bi više uživotu vidjele da tako nešto naprave. Zašto? Zato što je to moje djete a ne njihovo, ova svekrva koja je bebi stavila cicu u usta pokušala je preuzeti ulogu majke, tako barem ja to vidim.
Oprostite što sam gruba ali svaki dan vidim svoju majku koja si umišlja da je unuku bolja majka od moje sestre, stalno to naglašava svima koji je žele saslušati. Čak kad je moja sestra prisutna oduzima joj maloga jer ona zna bolje.

Ono što želim reći, mame ako vam smeta kako se netko ponaša prema vašem djetetu, ne pitajte se zašto samo reagirajte. Ja vjerujem da često razlog osjećamo ali ga ne znamo prevesti u riječi.

anchie76 - post editiran

Osječanka9
12.08.2009., 01:58
E pa Achan potpisujem te u potpunosti

Osječanka9
12.08.2009., 02:02
Onak,..... nemam teksta .......toliko su me iznenadile,razljutile,zgadile... ma nema riječi kojom bi opisala navedene situacije

Osječanka9
12.08.2009., 02:05
:shock: :evil: :shock: :shock: još dolazim k sebi ..........
e,prava riječ za ovo o djedu i o bakinoj sisi je BOLESNO

cinderella
12.08.2009., 10:34
u vrtiću jedan tata ljubi svoju kćer na rastanku (kad ju ostavlja u vrtiću) u usta. ako sam prisutna kad oni dolaze, okrećem glavu jer nemrem to gledat.

aries24
12.08.2009., 11:45

:/ na ovo gore

moja dvogodišnjakinja kad nas ljubi onda nas isto tako čvrsto primi za glavu i tako sočno izljubi (posvuda po licu pa i u usta)
a nitko ju nije "učio", jednostavno je takva, srčana i kad ljubi i kad grize :mrgreen:

inače, kad ljubimo djecu, ljubimo ih gdje ulovimo, tako i kad se poljubimo u usta, bolje rečeno usne, ne idemo ih ispirati sapunom, to nam je sve tako prirodno

Marna
13.08.2009., 10:59
Ma fuj!
Ja bih to direktno u facu rekla da to ne radi!
Meni to nije nikako ok, pogotovo mi je ono :shock: , da ljubi odrsalog sina u usta.

Drugo je kad su djeca malena, pa im cmokneš i guzu i stopalo, ali to je rezervirano za roditelje.

Rekla/učinila bih ovako!

mirto2
13.08.2009., 23:41
Moj otac bi da non stop cmace unucice, naravno u obrascice i kad su bile bebe - rukice. I nije mi bas po volji, kako ih moja mama moze ljubiti samo po kosici? A pri tom uopce nije hladna zena, dapace suprotno - i prica im price neumorno, i mazi ih, ma obozava ih. Al' komentar joj je"Greota mi je cmakati malenu djecu, ipak smo mi stariji ljudi". Tak' da ljubljenje u usta, ma nema saaaansiiii - to niko osim mame ne smije raditi.