PDA

Pogledaj cijelu verziju : tobogan i ostale vrtne igračke u eko varijanti - ideje

pomikaki
26.05.2009., 11:51
Znam da ima u Pevecu za 300 kn, ali ne želim taj.

Ima li tko ideju kako napraviti tobogan, od kojih materijala? Je li moguće napraviti takvo nešto od drva? Mogli bi iskoristiti prirodan pad terena tako da konstrukcija ne bi bila jako zahtjevna.
Znam za jedan super tobogan koji je napravljen od plutenih plovaka s ribarskih mreža, pa se po njima kotrljaš kao po malim kotačićima, vjerojatno je super za celulit :mrgreen: ali nemam toliko plovaka

I ideje za ostale vrtne igračke su dobrodošle. Za sad imamo jednu super ljuljačku od stare autosjedalice.

Anci
26.05.2009., 12:12
Mi smo nedavno bili na nekom izletu i bili smo na nekom manjem gospodarstvu, oni su u svom dvorištu napravili te neke sprave, sve je kućna radinost.
Np. penjalica koja završava u krošnji drveta- tu su se moje stalno penjale.
Neka drvena klackalica isto, ali sad, kako je to izvedeno, baš ne znam.

Na jednom drugom izletu smo vidjeli i home made tobogan, drvena je konstrukcija i presvučen linoleumom :mrgreen:

Anci
26.05.2009., 12:15
Probaj jel se što vidi:
http://www.restoran-dvapotoka.hr/stranice/fotogalerija.shtml

lionne
26.05.2009., 12:22
ovo je gotov proizvod ali osim slika imaš ponegdje čak i tlocrt i dosta drugih podataka. Meni su jako lijepi :)
http://tomovyparky.com/index-hr.php?page=katalog&skupina=1&sekce=J&podsekce=00&id=107&act=view-detail

pomikaki
26.05.2009., 12:51
mrak, znači linoleum bi mogao biti rješenje. Samo ako ga nađem negdje (cilj mi je koristiti reciklirane materijale).
Dobra ideja je i ovaj na lionninom linku.
Hvala cure 8)

pomikaki
26.05.2009., 12:52
sad sam tek :oops: otkrila da ima i svih onih penjalica... ima super ideja, možda za još koju godinu (istina dok ja to napravim mogla bi proći godinica) dok dijete poraste

tridesetri
26.05.2009., 12:59
od gotovih drvenih mi se svidja ona obicna ikeina ljuljacka i one kao lojtrice penjalice.
a te lojtrice mozes napraviti i sama od cvrste uzadi.
od uzeta takodjer mozes napraviti da samo objesis za drvo i onda zavezes velike cvorove na svakoh 40 cm. klinci se vole po tome penjat.
u nasem vrticu imaju ljuljacke od automobilskih guma i djeca ih obozavaju (na njima se mogu ljuljati dvojceka)

ivananeda
02.06.2009., 14:26
Evo ti ideje iz mog dvorista
http://i195.photobucket.com/albums/z164/ivananeda/DSCF1112.jpg

ninik
24.05.2010., 16:00
možda kasno palim...ali ivananeda, kako ste napravili ovaj tobogan!
baš je super!
od čega je?

mina30
24.05.2010., 17:25
meni se isto svidjaju sprave u Dva potoka, rekla sam muzu neka dobro sve pogleda i pokupi ideja jer sam ja zakleti mrzitelj plastike. Ovaj metalni tobogan cini mi se zahtjeva ipak malo vise, izdrada metalne konstrukcije, treba variti ako se ne varam, ali trajnije je

Mukica
24.05.2010., 17:55
imate i tu par idejica za uradi sam igraliste: http://pikaiprijatelji.com/site/modules/mastop_publish/?tac=%C5%A0umsko_igrali%C5%A1te

Ninči
25.05.2010., 07:56
Ljuljačka od automobilske gume :D Možda može i od traktorske :D Uvijek mi nekako u glavi taj prizor iz filmova :)

Dragonfly
25.05.2010., 12:23
Mukice, super link.
Baš sam dobila par ideja za napravit igralište na livadii kod mojih.

ivananeda
25.05.2010., 13:19
pomikaki,esi li dobila pp ?

kajsa
25.05.2010., 16:59
Zanima me gdje ima za kupiti uže (špagu) koje bi nam poslužilo kao uže za penjanje.
i naravno da je jeftino.
našla sam uže 5metara za 500tinjak kuna a to mi je puuuno.

pomikaki
25.05.2010., 19:42
U svakoj željezariji, u trgovinama s ribarskom opremom, u bricostoreu.
Bude ih više vrsta, neki su skuplji a neki jeftiniji, ali mislim da ja plaćam par kuna po metru (moram provjeriti) uže za ljuljačke koje može podnijeti odraslog čovjeka bez problema.
Ako je za penjanje možda bi bilo dobro da nije sintetsko, i da bude deblje... sad to već rijeđe viđam :-/

Ivananeda, nisam dobila pp :-/

U međuvremenu moj park je dobio jedan super home made pješčanik i dvije ljuljačke od starih autosjedalica, ali tobogan još nisam napravila...